Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf

Posted by: tomo

Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 27/12/2005 22:38



Punkt konstrukcyjny - 120 m.
Wielkość skoczni - 137 m.
Rekord skoczni - 143,5 m. (29.12.2003)
Rekordzista skoczni - Sigurd Pettersen


Skocznia "Schattenberg" została zbudowana na przełomie roku 1925/26 przez architekta Hansa Gschwendera. Pierwszy rekord obiektu to 35 metrów. Po kolejnych modernizacjach skoczkowie osiągali tam coraz lepsze wyniki.

W 1987 roku w Oberstdorfie zorganizowano mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. W lutym 2005 roku "Schattenberg" ponownie gościł uczestników MŚ.

Inauguracyjne zawody 54. TCS odbędą się na obiekcie, który przed dwoma laty został kosztem 16,6 mln euro całkowicie zmodernizowany. Skocznia zyskała wówczas nowy rozbieg (105,5 m długości), ma też nowy profil (kąt nachylenia rozbiegu na progu wynosi 11 stopni), a jej rozmiar (HS) to 137 metrów (po uzyskaniu tej odległości zbiera się jury zawodów). Przy wyjściu z progu zawodnicy uzyskują średnio prędkość 93 km/h.

Trybuny mogą pomieścić ok. 24 tysiące widzów.



Program zawodów:

28.12.2005 - 14:30 - Trening
28.12.2005 - 16:30 - Kwalifikacje
29.12.2005 - 15:00 - Seria próbna
29.12.2005 - 16:30 - Konkurs



Zapraszam do dyskusji.
Posted by: jamar0

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 28/12/2005 00:08

Warto wspomniec takze o wyskościach premii w każdym z konkursów 54 Turnieju Czterech Skoczni

1.miejsce - 30000 CHF (19200 EUR)
2.miejsce - 15000 CHF (9600 EUR)
3.miejsce - 10000 CHF (6400 EUR)
4.miejsce - 6000 CHF (3850 EUR)
5.miejsce - 3000 CHF (1920 EUR)
6.miejsce - 2000 CHF (1280 EUR)
7-10. miejsce - 1000 CHF (640 EUR)

Dla zwycięzcy całego turnieju dodatkowo samochod terenowy nissan o wartości 33 000 EUR.


Tak więc jest o co walczyc. Wierze, że Małysz powtorzy sukces z przed roku i znajdzie sie na podium konkursu w Oberstdorfie Robert tez mógłby powtórzyć miejsce z przed roku, rok temu na Schattenberg Mateja byl 14.Poczekajmy jak wypadnie trening i kwalifikacje
Posted by: sebkos

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 28/12/2005 14:22

A co tam - palnałem takiego dubelka w profie:
Morgi - Loitzl -1
Kofler - Simmi od goldów na IO - 2
Po sesji treningowej jestem mocno podbudowany
Posted by: kfjatek

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 28/12/2005 15:08

Czy dzisiejsza oferta w Milenium, dot. kwalifikacji czy jutra? Bo nikt nie byl pewien, ale wynikalo że kwalifikacji.
Posted by: tomo

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 28/12/2005 15:45

Kwalifikacje

Simon Ammann - Roar Ljokelsoey @2.25 3/10

B&W się dzisiaj nieźle popisał dając na livebecie chyba ponad 20 par H2H łącznie z tymi wszystkimi Koreańczykami, Chińczykami, Stochami, Matejami i całą resztą tandety.
Ja z tego wszystkiego wybrałem i zagrałem tylko jedną parę. Jej uzasadnienie jest bardzo proste - Ammann wydaję się być ze skoku na skok w coraz lepszej dyspozycji. W dzisiejszych treningach Szwajcar najpierw przeskoczył Norwega o 3.5 m. by potem mu ulec o 1,5 m.
Kurs kompletnie nie odzwierciedla szans Szwajcara w tym pojedynku, które rozkładają się przynajmniej 50:50 a ja nawet śmiem twierdzić, że to Szwajcar jest w tej parze nieznacznym faworytem.
Pamiętajmy jednak, że to tylko jeden skok...
Posted by: kfjatek

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 28/12/2005 16:27

i znowu wiatr przerwal..:/
Niech zlikwidują ten sport, albo w halach skaczą to się wk.... można tym. Pewnie będzie loteria znowu..
Posted by: tomo

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 28/12/2005 17:00

No i nie weszło, trudno się mówi...
Zdecydowanie Szwajcarowi nie pomogły dzisiaj warunki atmosferyczne, skakał przy dośc silnym tylnim wietrze i choć Ljokelsoey oddawał sój skok w zasadzie w podobnych warunkach to naturalną rzeczą jest, że dorbnemu człowiekowi nie dysponującemu tak silnym odbiciem jest w takich warunkach trudniej oddać dobry skok.

Zadziwiła mnie na livebecie w B&W jedna rzecz - otóż kurs na parę Widhoelzl - Uhrmann początkowo wynoszący 1.85-1.85 zmieniał się co kilka minut z niesamowita regularnością (spadał o 0.5 po stronie Uhrmanna) tak by w swoim kulminacyjnym punkcie osiągnąć wartość podajże 2.50-1.40.
Doprawdy zadziwiająca sytuacja...


Zapraszam do dyskusji na temat jutrzejszego konkursu.
Posted by: buszmen

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 28/12/2005 17:24

no bo Uhrmann chyba lepiej znosi trudne warunki. Tyle, że wyglada na to, że Widhoelzl przygotowal na ten T4S megaforme i kto wie czy nie wygra całje imprezy. Jesli sie gdzies nie wykruszy i nie spadnie na bule, to niewykluczone.
Posted by: timeek

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 28/12/2005 17:33

Najpewniejsze pary to byly STOCH i Mateja !!! Oczywiscie ze przegraja .....i to nie wazne z kim....Messik i Ollim z nimi przegrali....a slyszeliscie o nich moze kiedys hehehehee????? kursy odpowiednio byly 1.85 i 1.7 na przeciwnikow naszych gwiazd !!!! ALE TO PROMOCJA ByLA !!!

Szkoda ze nie miale wczesniej dostepu do netu !!!
A T.Zimoch jak powiefdzial w radio o 16.05 o formir naszych na trningu 0 14.00 TO MOZNA BY LO STAWIAC spokojnie na ich przeciwnikow....Sluchakcie Zimocha w Radio 1...
Posted by: tomo

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 28/12/2005 19:47

Andreas Widhoelzl /miejsce 1-3/ @2.15 4/10

Narazie tylko B&W pokusił się o kursy na top 3 ale ja już zagrałem rzeczony zakłąd nieczekając na to co zaproponują nam inne firme. Jak pokuszą się o lepszy kurs to niewykluczone, że sobie jeszcze dogram.
Forma Widhelzla rosła, rosła, rosła... az chyba osiągnęła swoje apogeum. Tak wyśmienitych skoków jak 2 dzisiejsze Austriak już dawno nie oddał a cały dzisiejszy dzień oraz ostatnie konkursy Pucharu Świata w Harrachovie i Engelbergu pokazują, że ta forma wcale nie jest dziełem przypadku, a te fantastyczne dzisiejsze skoki nie są dzełem 'wiatru'.
Jeżeli w dniu jutrzejszym nie da o sobie znać dość kiepska psychika Andiego to nie tylko będzie na pudle ale ma też naprawdę bardzo duże szanse na zwycięstwo.
I nie ma tutaj żadnego znaczenia, że w pierwszej serii konkursu będzie pojedynkował się w systemie KO z Kubą Jandą - i tak obaj przejdą dalej...

To narazie tyle...

Ludzie obudźcie się
Posted by: Jose

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 28/12/2005 21:42

czesc na jakiej stronce moge znalezc wynik z treningow oraz kwalifikacji?dziekuje za pomoc
Posted by: zmarcin

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 28/12/2005 21:49

Quote:

czesc na jakiej stronce moge znalezc wynik z treningow oraz kwalifikacji?dziekuje za pomoc




Chociażby na WP, Interii, Onecie są wyniki kwalifikacji.
Posted by: HAGIi

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 28/12/2005 22:22

Witam
zapowiada sie jakzce ciekawy TCS. Mam nadzieje ze pogoda nie pokrzyzuje niczego i skoki beda odbywac sie w podobnych dla wszystkich warunkach atmosferycznych.
Widhoelzl zaskoczyl mnie skaczac bardzo daleko w kwalach, ale az tak bardzo nie bralbym go za faworyta bo ile to juz razy w kwalach skakal super a podczas zawdow juz duzo slabiej
Napewno Norwegowie mnie zaskoczyli in minus. Jedynie Roar i Lars dobrze, reszta ponizej oczekiwan
Japonczycy duze zaskoczenie, poczatek slaby a na TCS sprezyli sie i przygotowali bardzo dobra forme.
Ammann hmm dla mine ot nadal dosc przecietny skoczek i sam jestem ciekaw jak wypadnie
Uhrmann jeden z faworytow dla mnie i jesli beda rowne warunki to kto wie czy podium nie dla niego
Reszta na rownym swoim poziomie i zapowiada sie ciekawa walka
No to czekamy za oferta, narazie buki sie nie spiesza i malo jest zakladow. Osobiscie czekam az UB Ex dadza kursy bo cenie tego buka za jakosc i liczne typow
Pozdrawiam i zachecam do dyskusji
Posted by: kfjatek

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 08:43

Są i pierwsze kursy u naziemnych (Milenium) i m.in znowu para Widhoelz-Malysz 1.45 stąd pytanie - MOŻNA TO GRAĆ NA SINGLA ?
Posted by: HAGIi

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 08:45

Quote:

Są i pierwsze kursy u naziemnych (Milenium) i m.in znowu para Widhoelz-Malysz 1.45 stąd pytanie - MOŻNA TO GRAĆ NA SINGLA ?





hmm kurs 1,45 troszke niski. Widelec lubi czasem zawalac skoki, ale i tak sadze ze powinien ograc naszego orla
Odejmij podatek i wychodzi 1,3 dla mnie nie warto
Posted by: oli

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 08:49

No to sie nie zgodze

Andy najwyrazniej złapał wiatr w szagle Adach niema wiekszych szans z Widelcem warto czy nie warto chyba warto
Posted by: HAGIi

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 08:52

Quote:

No to sie nie zgodze

Andy najwyrazniej złapał wiatr w szagle Adach niema wiekszych szans z Widelcem warto czy nie warto chyba warto




zgadza sie ze Widelec zlapal forme ale u naizemnego nie warto grac przeciwko malyszowi za 1,3 netto Napewno dalbym wiecej szans niz 30% dla Malysza i kurs nie oplacalny, ale robcie jak chcecie
Nie mowie ze nie wejdzie bo duza sznsa jest ale patrzac na kurs to zanizony i nie warty gry
Pozdrawiam
Posted by: czuczu1910

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 08:58

jesli moze ktos wkleic wyniki kwali i treningow to prosilbym bo nie moge znalezc DZIEKUJE
Posted by: HAGIi

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 09:01

burdlu nie bedziemy robic w temacie
Wyniki znajdziesz na stronie www.skijumping.pl albo www.skokinarciarskie.com
aznadto leniwi to nie badzmy
Pozdrawiam
Posted by: czuczu1910

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 09:06

Quote:

burdlu nie bedziemy robic w temacie
Wyniki znajdziesz na stronie www.skijumping.pl albo www.skokinarciarskie.com
aznadto leniwi to nie badzmy
Pozdrawiam



dzieki dzieki ale zawsze byly wyniki wklejany pozdro
Posted by: HAGIi

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 09:16

Okabe - Kasai 2 1,95 w toto
dla mmnie bomba, Kasai wraca do formy, stac go na bardzo dobre wyniki
Po takim kursie brac, nie zastanawiac sie
Dla mnie 4/10
Posted by: gonzalez7

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 09:31

Colloredo - Jussilainen - 1 pierwsza seria kurs 1.85 toto - mix

Dlaczego?? Hmm ja to gram bo wierze w młodość i w to ze Colloredo bedzie chiał pokazac sie z jak najlepszej strony w swoim debiucie w turnieju IV skoczni. Wiem ze doswiadczenie jest po stronie Risto ale mysle ze obecna forma i chyba wieksze checi sprawia to ze młodzik z Włoch skoczy dalej co pokazał juz w kwalifikacjach.
Da porównania STS daje tylko 1.6 na Collorego z Risto. a STS moim zdaniem lepszy i bardziej kumaty buk bo jak wiadomo toto czasami lubi dac mała promocje. Nie mówie ze to jakas promocja ale chyba dobry typ do rozważenia. Pozdrawaim
Posted by: czuczu1910

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 09:38

Ja widze to tak
Kofler-Bystoel 1 1,85
Mysle ze andreas rowniejszy bo Bystoel potrafil w treningu skoczyc nawet 109 m wiec spokojnie wygra kofler a i nie zdziwie sie jak bystoel odpadnie w pir\erwszej serii
Kofler-Loitzl 1 1.6
Dla mnie para pewna
Pettersen-Hautameki 2 1,95
Matti jeszcze nie jest w swojej najwyzszej formie ale spokojnie powinien pyknac Norwega ktory jest chimeryczny i potrafi skoczyc 70 m wiec kurs warty ryzyka i trzeba lapac jak najhszybciej bo czuje ze bedzie lecial w dol
Morgi-Malysz 2 1,75
Morgi nie oddal w obersdorfie zadnego lepszego skoku od malysza wiec dlaczego mialby oddac lepsze skoki w konkursie glownym
Sprobojmy ulozyc kupon idealny
POZDRO
Posted by: HAGIi

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 09:40

czuczu gdzie masz 1,85 na koflera bo ja widze 1,45 w sts i nawet po takim kursie chcialem grac
Po 1,85 biore ostro gdzie tkai kurs?

Morgi - Hoelwarth 1,45
Kranjec - nasz lebioda Mateja 1,25
dubel 6/10 dosc mocno grany w Expie
Posted by: czuczu1910

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 09:43

sorki nie napisalem kursy z BAW
Posted by: pacyfista

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 09:51




Witam Z naziemnych najciekawsza oferte ma Toto-mix,profek jeszcze sie nie obudzil.wybralem dubla z sts-a

Uhrman-ljokelsoey
Ahonen-Adasko
ako 1,71
Uhrman co tu duzo pisac w zyciowej formie,rowne skoki w przekroju calego sezonu i tu w skokach treningowych w dobrej dyspozycji.Roar na dzien dzisiejszy moim zdaniem to co prezentuje to za malo na Uhrmana.

Ahonen ,w tym sezonie jakis przyczajony,nieobecny,ale na tle Malysza,ktory szykuje forme na IO powinno wystarczyc.Pozdrawiam
Posted by: HAGIi

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 09:51

Quote:

sorki nie napisalem kursy z BAW



dzieki ale niestety nie skorzystam bo w baw limity a za 5 euro to se moge pograc pociagi
Pozdrawiam
Posted by: Macias

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 09:52

Siemanko...

Bystoel poza 12 kurs 1.8(!!!)

Lars(zreszta jak wszyscy Norwegowie) w marnej dyspozycji, a to co zrobil wczoraj Forfang w kwalach to juz moze "nie smieszyc" Mika'iego... za to Forfi mial fajna mine po skoku jak note zobaczyl hehe...

Morgi-Hoelli 1

Kasai-Okabe 1

Hagii tez tak to widze;)

P.S.Hagii pamietaj ze to sa zawody glowne stawiajac na Kranjca... on juz w tym sezonie byl za Matim
Posted by: gonzalez7

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 09:52

Jak juz grac Koflera to moim zdaniem pewniejsze w toto
Kofler - Okabe - 1 kurs 1,5
Posted by: Kylo

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 09:55

Widhoelzl A Czy bedzie w 1 szostce: TAK Kurs: 1,55

Nie zamstanawiac sie. Widhoelzl wygral wwalifikacje w bardzo ladnym stylu. Widac, ze wraca do formy. Kurs biore w ciemno
Posted by: mat2000

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 09:59

Wielki show czas zacząć

Dla mnie najbardziej interesujące będa starrcia bezposrednie w pierwszej serii i na tym się skoncentrowałem.A jest na prawde kilka bardzo ciekawych par. Kursy z toto.
Kolejno miejsce w Engelbergu, na pierwszym i drugim treningu w Oberstdorfie i w kwalifikacjach.

1.Ito 36 34 46 24
Matura22 65 33 26 2 1.65 6/10 (szanse, nie stawki)
Jak widzac obaj skakali w kratkę. faworytem jest bardziej doswiadczony Czech. Wed ługmnie w porównywalnych warynkach powinien poradzić sobie z Ito.

2.Loitlz 6 26 9 24
Romoren 15 16 21 27 1 1.65 7/10
Wolfagang prezentuje sie wyrażnie lepiej, ma przebłyski, Bjern równo. Skałniam sie ku Austriakowi.

3.Ikonen 28 20 23 28
Pettersen 25 46 2 23 2 8/10
Sigurdt chyba wraca do formy, choc Fin też prezentuje się całkiem nieźle. Myśle, że ten turniej może być przełomowy dla Sigurdta, który chce za wszelką cena wrócić do czołówki.

4.Damian 47 52 40 29
Moelinger 17 21 16 22 2 1.30 9.5/10
najpewniejsza chyba z opłacalnych par miejsza mówia same za siebie.

5.Morgenstern 7 12 36 30
Hoelwarth 46 37 37 21 no bet za 1.30 nieopłacalne
Wyniki wskazują, że młody wilk powinien pokonać weterana. Ja jednak od grania sie powstrzymam. W taki 'jednonarodowościowych' parach moga zdarzać się wałki.

6.Jussilainen 48 72 28 34
Colloredo 33 36 16 17 2 1.85 8/10
Dla mnie najciekawsza para pierwszej serii. Młody Włoch prezentuje się dużo lepiej od starego wyjadacza z Finlandi. Pytanie tylko czy wytrzyma psychicznie, według mnie tak. Swoja wartość udowodnił już w tym sezonie.

7.Happonen 23 16 30 36
Kiuru 44 32 15 15 no bet
Za duzo sprzecznych informacji, praw. Odpuszczam.

8.Schmitt - 14 21 37
Okabe - 16 3 14 2 1.27 9/10
Japonczyk przezywa druga młodość, po treningach wydaje się bardzo dobrz przygotowany. Martin stara sie, ale nic z tego mu nie wychodzi.

9.Ljokesoey
Hautameaki 1 6/10
Norweg mimo wszystko lepszy. Czas Mattiego nadejdzie, ale jeszcze nie teraz.

10.Ingebrigtsen 10 21 44 43
Spaeth 19 24 7 8 2 1.25 9/10
Zawodnik "jednego skoku' nie ma szans z Niemcem który jest u siebie i prezentuje się świetnie.

Zapraszam do dysputy
Posted by: Macias

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:00

Co do Koflera to bym byl ostrozny... Kursy nieco zanizone np. z Okabe a ten chlopak jeszcze nie jest zawodnikiem tej klasy aby oddawal regularnie skoki na top10...


Za to: Benkovic top30... w "swoim" Obersdorfie Rok "swoje";D skoczy i nawet jesli przegra rywalizacje z Noriakim(co jest wielce prawdopodobne) to nie ma za wiele mocnych par... i w 5 LL sie znajdzie...

P.S.Zamiast Noriaki-Takanobu 1 biore Kasai top15...

Czuje dzis dzien Japonski;P oraz... Kamila
Posted by: Rzezniczek

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:04

Panowie sorki że troszkę OT ale czy w BAW nie można łączyć typów H2H??
chce zagrać dubelka
Kofler-Bystoel
Morgerstern-Małysz
..i mam komunikat nie można łączyć typów !!
Posted by: czuczu1910

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:05

a ja uwazam ze okabe nie poleci za daleko choc na kasai tez nie ma co stawiac przynajmniej ja sie boje bo uwazam ze to nie jest powrot do formy a przypadek
Posted by: dominix

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:05

moja propozycja to

Morgens.-Herr 2 2,26 8/10
Jussil.-Colloredo 2 1,8 6/10

prof
Posted by: czuczu1910

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:07

Quote:

Panowie sorki że troszkę OT ale czy w BAW nie można łączyć typów H2H??
chce zagrać dubelka
Kofler-Bystoel
Morgerstern-Małysz
..i mam komunikat nie można łączyć typów !!



ja tam moge kiedys wiem ze nie mozna bylo laczyc ale teraz juz tak pozdro
Posted by: Klakier

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:12

co myslicie Janda J.-Kuettel 1.45 2.40
na Jande bo ja ostatnio nie w temacie skoków
Posted by: thrash

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:12

witam

wszystkim stawiającym na Janne proponuję lekturę poniższej wypowiedzi (źródło BA Forum):

Anyway, this is what one friend from Finland just told me about Janne Ahonen. (thanx ile)

...ahonen said he hasn't jumped this bad in 2 years... he has strugled with the direction of the jump, but on Wed the problems where everywhere... "the sooner I forget this jumps the better"


..he'll jump on thursday and then decide if to go home or continue on this tour... "whole packace is apart and no clear answer"..

Stary wyga Ahonen może oczywiście wystrzelić w konkursie, ale problemy wydają się poważne Osobiście postawię parę złoty na Uhrmanna (nie wiem jeszcze w jakiej konfiguracji), bo wydaje się najrówniejszy, troszkę w cieniu (presja na Jandzie, Widhoelzlu i Kuettelu), a skocznia i publika również bardziej na plus niż na minus.

A propos presji, wydaje mi się, że żaden z wymienionych powyżej zawodników nie będzie miał łatwego zadania. Widhoelzl słaba psyche od dawna (aczkolwiek gdy czuje gaz zdaje się o presji zapominać), Janda po raz pierwszy w roli faworyta na tak poważnej imprezie, Kuettel zupełnie bez doświadczenia w takiej sytuacji. Jeden zły skok może wiele zmienić w głowach tych gości.

pozdrawiam i życzę udanych typów!
Posted by: HAGIi

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:13

Quote:

co myslicie Janda J.-Kuettel 1.45 2.40
na Jande bo ja ostatnio nie w temacie skoków




1.45 to niech se w dupe wsadza olej taki kurs
Posted by: Klakier

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:15

Quote:

Quote:

co myslicie Janda J.-Kuettel 1.45 2.40
na Jande bo ja ostatnio nie w temacie skoków




1.45 to niech se w dupe wsadza olej taki kurs



dzieki
Posted by: tomo

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:18

Quote:

Quote:

co myslicie Janda J.-Kuettel 1.45 2.40
na Jande bo ja ostatnio nie w temacie skoków




1.45 to niech se w dupe wsadza olej taki kurs



Hagi z ust mi to wyjąłeś
Posted by: Macias

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:21

Quote:

a ja uwazam ze okabe nie poleci za daleko choc na kasai tez nie ma co stawiac przynajmniej ja sie boje bo uwazam ze to nie jest powrot do formy a przypadek




hm... regularne skoki grubo ponad 120 m to przypadek... skoro tak ale mimo wszystko nie przekonales mnie zeby nie grac na Kasai'ego
Posted by: pacyfista

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:23



JANDA-UHRMAN 2
ako 2,4 sts

Kiedy jak nie dzisiaj jest okazja do pokonania Jandy,doskonala forma w obu przypadkach to nie podlega dyskusji,poczatek sezonu dla Jandy ,ale Uhrman walczy,skoki probne w Obersdorfie ze wskazaniem na Niemca i jeszcze wlasna publicznosc to dodatkowy atut,nawet nasze orly daleko skacza w Zakopcu
Posted by: Macias

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:25

Wszystkiego Naj Naj Naj TOMO

...

a co do Jandy to istnieja lepsze ustawienia w graniu na niego badz przeciwko niz z Uhrmannem, ktory jest obok Widholzla najrowniej skaczacym zawodnikiem dotychczas w Obersdorfie i jesli nie bedzie go w 6 to chyba wieksza niespodzianka moze byc tylko miejsce na podium Matiego(tego z Zakopca:P)
Posted by: Giertyszek

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:31

Wszystkiego Najlepszego tomo


ja mysle ze najrozsadniej bedzie zagrac urhmana z ahonenem na dzis oraz ewentualnie tego koflera z bystelem tylko tak mysle czy wasz typ na koflera opiera sie na dotychczasowych wynikach w oberstdorfie czy na czyms jeszcze?

a urhman wyglada ladnie z ahonenem...jane slabiej ostatnio, urhman u siebie, no i kwale przemawiaja za tym typem...
Posted by: Wacoo

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:36

Paniowie dla tych co chcą wygrac dzis pieniadze na skokach :

Moje kupony:

TOTO-MIX:

200ZŁ

7136. Ingebritsen M5 (1-30) 2 1.50 9/10

Kurs na to ze nie wejdzie Norwego do 30stki. Pare argumentow za: Norewg skakal slabiutko na treningach i kwalach odpowiednio wyniki: 24, 44, 43. A kolejny atgument? A no taki ze przeciez to jest Turniej 4 Skoczni rywalizacja KO! a tommy jest w parze z ...Georgiem Speathem, ktory skacze na swojej skoczni i bedzie chcial sie pokazac z jak najlepszej strony. Wyniki Speatka z treningow i kwali odpowiednio:21, 7, 8. Jest bardzo mocny... Watpie zeby Norweg skoczyl na tyle... zeby znalezc sie w szczesliwej 5tce przegranych. Polecam!

7186 Moelinger- Damjan 1 1.40 10/10

Tutaj nie ma co sie rozpisywac Szwajcar juz zlapal wysoka formę w Engelbergu. Treningi w Obersdorfie potwierdzaja ze skacze bardz odobrze. Naprzeciw Slowniec Damjan, w tym sezonie prezentuje sie fatalnie w porownaniu do poprzedniego. Treningi z Obersdorfu sa tego przykladem... Srednio w kazdym oddanym skoku wczoraj. skakal o 10metrow krocej od Szwajcara. Pewniak dnia

7131. Colloredo M5 1 1.75 8/10

Mlody Włoch potwierdzil ze ma ogromny talent do skakania niedawno... Zajal w swoim debiucie w PŚ miejsce od razu w ścisłej 10stce. Stawiam dzis na to ze zajmie miejsce w 30stce. Szanse sa bardzo duze, poniewaz Włoch skacze w systemie KO w 1 rundzie z Finem Risto Jusilainenem, który w treningach skakal krócej od mlodego, ambitnego Włocha.

To tyle... z tych pewnych zdarzen za wysoka stawke...

Za mniejsza stawke polecam:

7132. Jusilainen M5 2 1.85
7155. Kranjec- Herr 2 2.70
7141. Janda- Uhrmann 2 2.00

7140. Stoch M5 (1-30) 1 5.00

pOZDRAWIAM
Posted by: Pooggoo

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:38

Mam prośbę dawno nie grałem u naziemnych, czekałem na Cztery Skocznie, co oznaczają skróty M4 i M5 w Totomixie?

jak dla mnie dziś powinno byc tak:
prof:
Morgerstern-Herr 2 2,26 7/10
Ahonen-Uhrmann 2 1,92 7/10
Niemcy w zdecydowanie lepszej formie od swoich przeciwników, jedyne co może zmartwić, że nie skaczą w pierwszej serii obok siebie, czyli dzieli ich kilkunastu zawodników, co przy zmiennym wietrze może się odbić, ale oby nie.

toto:
Bystoel poza 12 czyli 2 za 1,8
Norweg słaby, ciężko mu będzie się przebić do pierwszej dwunastki, za duzo konkurentów, a 1,8 ładny kurs

Pozdrawiam,
Pooggoo
Posted by: kuerten

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:39

LJOEKELSOEY-M.HAUTAMAEKI KL/1 seria 1,35

Norweg wiadomo, dyspozycja pod pierwsza 10. Ale to zawodnik, ktory sie moze obudzic.. ale mysle ze wyladuje w okolicach 10 miejsca dzis, spokojnie powinno wystarczyc to na Fina, ktory nie lapie sie nawet do '30'.. slabiutki jest. i nie widze tu zadnych dla niego szans..
Posted by: aramis1

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:40

Bardzo ładną parę wystawił dziś toto-mix:

Kranjec-Herr 2 2.70

Moim zdaniem Herr powinien być lepszy od Kranjca.Po dobrym początku sezonu Kranjec ostatnimi czasy miał problemy z dostaniem się do finałowej 30.Uważam że skok Kranjca z kwalifikacji(4 miejsce) to przypadek i w dzisiejszym konkursie będzie w granicach 25 miejsca.Herr bardzo ładne skoki na treningach i w kwalifikacjach(9,7 i 1 miejsce) a do tego skacze u siebie.Już w Engelbergu Herr był lepszy od Kranjca.Grzechem byłoby odpuścić taki kurs.
Posted by: Klakier

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:45

Janda J.-Ahonen J. 1.65 2.00
Kuettel A.-Uhrmann M. 1.85 1.75
Malysz A.-Widhoelzl A. 2.40 1.45
Janda J.-Kuettel A. 1.45 2.40
Malysz A.-Ljoekelsoey R. 1.70 1.90
Morgenstern T.-Kofler A. 1.75 1.85
Ljoekelsoey R.-Bystoel L. 1.60 2.05
Hautamaeki M.-Pettersen S. 1.75 1.85
Bystoel L.-Romoeren B.E. 1.55 2.15
Widhoelzl A.-Morgenstern T. 1.30 2.90
Romoeren B.E.-Benkovic R. 1.67 1.95

co byscie mi polecali z tych par ?? prosze o pomoc bo musze na sylwka wyciagnac hajs
Posted by: Wacoo

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:49

Quote:

Bardzo ładną parę wystawił dziś toto-mix:

Kranjec-Herr 2 2.70

Moim zdaniem Herr powinien być lepszy od Kranjca.Po dobrym początku sezonu Kranjec ostatnimi czasy miał problemy z dostaniem się do finałowej 30.Uważam że skok Kranjca z kwalifikacji(4 miejsce) to przypadek i w dzisiejszym konkursie będzie w granicach 25 miejsca.Herr bardzo ładne skoki na treningach i w kwalifikacjach(9,7 i 1 miejsce) a do tego skacze u siebie.Już w Engelbergu Herr był lepszy od Kranjca.Grzechem byłoby odpuścić taki kurs.




popieram, Kranjca buki wystawili na wysokiej pozycji... A przeciez w Obersdorfie oddał zaledwie 1 dobry skok... w kwalifikacjach. ogladalem wczoraj je i widzialem jaki wiatr mial Kranjec 3m na sekunde pod narty, tylko przy wyjsciu z progu mu z tylu powiewało Dzis Kranjec moim zdaniem moze miec problem z 30stką, a co tu dopiero mowic o pokonaniu Herra ktory byl w czolowce kazdego z treningow i w kwalach.
Posted by: arktos

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:52

Quote:

Jak juz grac Koflera to moim zdaniem pewniejsze w toto
Kofler - Okabe - 1 kurs 1,5




Pewniejsze a od czego ??Bo napewno nie od Kofler-Bystoel!!!

O ile Okabe prezentuje sie tu dość ładnie i skacze równo to Bystoel jest tragiczny wręcz.Więc skąd takie wnioski wyciągasz??
Posted by: gremlin

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 10:54

Quote:



JANDA-UHRMAN 2
ako 2,4 sts

Kiedy jak nie dzisiaj jest okazja do pokonania Jandy,doskonala forma w obu przypadkach to nie podlega dyskusji,poczatek sezonu dla Jandy ,ale Uhrman walczy,skoki probne w Obersdorfie ze wskazaniem na Niemca i jeszcze wlasna publicznosc to dodatkowy atut,nawet nasze orly daleko skacza w Zakopcu



w tym wypadku chyba strzelasz sobie samobuja!!! Panowie Janda na dzis nie ma sobie rownego konkurenta-moze za wyjatkiem pogody!!! jezeli beda rowne warunki dla wszystkich wygra dzis roznica conajmniej 15 pkt!!! i wszelkie teorie spiskowe sa nieuzasadnione!!!!!
Posted by: Macias

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 11:07

Quote:

Quote:



JANDA-UHRMAN 2
ako 2,4 sts

Kiedy jak nie dzisiaj jest okazja do pokonania Jandy,doskonala forma w obu przypadkach to nie podlega dyskusji,poczatek sezonu dla Jandy ,ale Uhrman walczy,skoki probne w Obersdorfie ze wskazaniem na Niemca i jeszcze wlasna publicznosc to dodatkowy atut,nawet nasze orly daleko skacza w Zakopcu



w tym wypadku chyba strzelasz sobie samobuja!!! Panowie Janda na dzis nie ma sobie rownego konkurenta-moze za wyjatkiem pogody!!! jezeli beda rowne warunki dla wszystkich wygra dzis roznica conajmniej 15 pkt!!! i wszelkie teorie spiskowe sa nieuzasadnione!!!!!




... bez przesady, Kuba jest tylko Kuba a nie Janne sprzed roku badz Maly sprzed 4...

Ma wysoka forme, lecz akurat Uhrmana stac na ogranie dzis Czecha, a kurs zacheca, jednak spokojne stawkowanie gora 3/10...
bo duzo ciekawszych par dzis zostalo zestawionych -Larsik, Kranciu +Kasai, Stoch
Posted by: gremlin

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 11:13

oczywiscie byla to moja subiektywna ocena sytuacji! ale jak widze jak lezy na tych nartach to nie moge upieram sie przy tym ze dzis nie da szans reszcie skoczkow!chyba ze tak jak pisze pogoda wypatrzy ten konkurs co nie bedzie znowu takie dziwne- a co do formy to jakubek ma forme poruwnywalna z najlepszymi dniami Adasia i Jane-pozdrawiam
Posted by: antyfutbol

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 11:15

Michael Neumayer - Simon Ammann 2 1,7
Dla Amman to glowny sprawdzian przed igrzyskami

Risto Jussilainen - Sebastian Colloredo 2 1,7
Colloredo miewa przeblyski formy, jest to mlody i bardzo utalentowany skoczek, natomiast Fin zupelnie bez formy

Tami Kiuru - Takanobu Okabe 2 1,5
Okabe skacze rowno i w miare daleko, notomiast KIuru slabiutko

Robert Kranjec - Robert Mateja 1 1,2
Tu nawet nie ma sie nad czym rozpisywac

Janne Ahonen - Andreas Kofler 1 1,5
Kofler niedoswiadczony, i wg mnie presja da o sobie znac, a Ahonen nawet w slabszej formie powinien byc w 5

Wszystkie typy z EXPA
CO sadzicie o nich?
Posted by: gremlin

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 11:19

i jeszcze jedno- janda jest w parze z witholtzem-kursy po 1.85 mysle ze wygra Janda z kalafiorem w dupie!! boski austriak oczywiscie wyladuje na 110 metrach-to mysmy juz przerabiali-kwalifikacje maja sie nijak do konkursu!!
Posted by: boozy

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 11:19

Hmm Sportingbet nie uraczył swoich graczy bogatą ofertą na dzisiejszy konkurs. Chciałem zagrać Uhrmanna, ale mam ograniczone pole manewru, bo tylko w parze z Kuettelem. Jak myślicie warto grać? Czy lepiej odpuścić?
Posted by: Rafik 25

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 11:21

Quote:

witam

wszystkim stawiającym na Janne proponuję lekturę poniższej wypowiedzi (źródło BA Forum):

Anyway, this is what one friend from Finland just told me about Janne Ahonen. (thanx ile)

...ahonen said he hasn't jumped this bad in 2 years... he has strugled with the direction of the jump, but on Wed the problems where everywhere... "the sooner I forget this jumps the better"


..he'll jump on thursday and then decide if to go home or continue on this tour... "whole packace is apart and no clear answer"..

Stary wyga Ahonen może oczywiście wystrzelić w konkursie, ale problemy wydają się poważne Osobiście postawię parę złoty na Uhrmanna (nie wiem jeszcze w jakiej konfiguracji), bo wydaje się najrówniejszy, troszkę w cieniu (presja na Jandzie, Widhoelzlu i Kuettelu), a skocznia i publika również bardziej na plus niż na minus.

A propos presji, wydaje mi się, że żaden z wymienionych powyżej zawodników nie będzie miał łatwego zadania. Widhoelzl słaba psyche od dawna (aczkolwiek gdy czuje gaz zdaje się o presji zapominać), Janda po raz pierwszy w roli faworyta na tak poważnej imprezie, Kuettel zupełnie bez doświadczenia w takiej sytuacji. Jeden zły skok może wiele zmienić w głowach tych gości.

pozdrawiam i życzę udanych typów!




Ktoś powie o co chodzi bo niestety angielski jest na poziomie skoków Bachledy
Posted by: Rafik 25

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 11:31

Quote:

i jeszcze jedno- janda jest w parze z witholtzem-kursy po 1.85 mysle ze wygra Janda z kalafiorem w dupie!! boski austriak oczywiscie wyladuje na 110 metrach-to mysmy juz przerabiali-kwalifikacje maja sie nijak do konkursu!!





Może i Janda wygra z nim ale pisac że spadnie na bule oj kolego. W tym sezonie to jest inny zawodnik bawią go skoki Pozdro
Posted by: tomo

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 11:31

Michael Uhrmann - Janne Ahonen @1.90 7/10

Powariowali chyba z tym kursem. Uhrmann w wyśmienitej dyspozycji - wczoraj 3 bardzo równe i co najważniejsze niezwykle dalekie skoki. Nie widzę najmniejszych powodów aby dzisiał miało być inaczej. Widać jak na dłoni, że skocznia wyjątkowo mu odpowiada, ma za sobą całą publikę, czego chcieć więcej...? Dla mnie dzisiaj do spółki z Widhoelzlem jest głównym kandydatem do zwycięstwa.
Tymczasem Janek z konkursu na konkurs obniża swoje loty. Już przed świętami było widać, że wielka forma powoli odchodzi w przeszłość, a 3 wczorajsze skoki bynajmniej nie są dziełem przypadku a jedynie potwierdzeniem spadkowej tendencji Ahonena. Nic nie może przecież wiecznie trwać...


Michael Uhrmann /miejsce 1-3/ @2.50 5/10

Nie ma co dalej komentować...


Robert Kranjec - Alexander Herr @2.70 5/10

Zdecydwanie zgadzam się z opiniami przedmówców i zdecydowanie nie potrafię zrozumieć faworyzowania w tej parze Kranjca. Herr wczoraj oddał 3 równe, bardzo dobre skoki - najwyraźniej skocznia w Obersorfie wyjątkowo mu leży.
Kranjec po doskonałym początku sezonu teraz zaczął skakać tak jak zdążył nas już do tego przyzwyczaić, czyli w kratkę. Jak uda mu się pierwszy skok to pewnie zawali drugi albo na odwrót. a Anwet jak odda dzisiaj 2 dobre skoki to pewnie i tak będzie za Herrem.


Risto Jussilainen - Sebastian Colloredo @1.85 5.5/10

Ponownie zgadzam się z opinią ogółu.
Wystarczyło, że do Włoch pojechał pożądny klasowy trener a od razu coś w tym kraju drgnęło. Pojawia się nam cała fala młodych sWłoskich skoczków, którzy z miesiąca na miesiąc powinni czynić postępy i zajmowac coraz to wyższe pozycje w zawodach Pucharu Świata. Sebastian Colloredo to niekwestionowany lider tej ekipy - pokazał już w tym sezonie nieraz, że potrafi bardzo przyzwoicie skakać a co najważniejsze - nie pali się psychicznie mimo bardzo młodego wieku.
Starszy i bardziej doświadczony Fin jest kompletnie bez formy więc rozstrzygnięcie wydaje się być tylko jedno.



To narazie tyle ode mnie ale pewnikiem coś jeszcze dorzucę.

Serdecznie dziękuję za życzenia.
Posted by: damianws

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 11:34

Tami Kiuru - Takanobu Okabe 2 1.50 expekt 10/10
Uhrmann M1 1.75 totomix 10/10
Posted by: Macias

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 11:34

Quote:

i jeszcze jedno- janda jest w parze z witholtzem-kursy po 1.85 mysle ze wygra Janda z kalafiorem w dupie!! boski austriak oczywiscie wyladuje na 110 metrach-to mysmy juz przerabiali-kwalifikacje maja sie nijak do konkursu!!


AHA... jeszcze raz powtorze Kuba jest TYLKO Kuba... a to czy na 110m czy 140 wyladuje Widhoelz to sie okaze okolo 16.50;)
Posted by: Rafik 25

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 11:39

Quote:

Michael Uhrmann - Janne Ahonen @1.90 7/10

Powariowali chyba z tym kursem. Uhrmann w wyśmienitej dyspozycji - wczoraj 3 bardzo równe i co najważniejsze niezwykle dalekie skoki. Nie widzę najmniejszych powodów aby dzisiał miało być inaczej. Widać jak na dłoni, że skocznia wyjątkowo mu odpowiada, ma za sobą całą publikę, czego chcieć więcej...? Dla mnie dzisiaj do spółki z Widhoelzlem jest głównym kandydatem do zwycięstwa.
Tymczasem Janek z konkursu na konkurs obniża swoje loty. Już przed świętami było widać, że wielka forma powoli odchodzi w przeszłość, a 3 wczorajsze skoki bynajmniej nie są dziełem przypadku a jedynie potwierdzeniem spadkowej tendencji Ahonena. Nic nie może przecież wiecznie trwać...


Wszystkiego naj Tomo.

Też tak mam zamiar obstawic za spore sianko do tego

Malysz A.-Widhoelzl A. 2.40 1.45

i PSV I FEYENOORD ale właśnie czy jak wiemy Ahonen na treningach i kwalach nigdy nie zachwyca a w turnieju sami wiemy. Niech ktoś rozwieje moje wątpliwości POZDRO
Posted by: arktos

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 11:41

Quote:

Quote:

i jeszcze jedno- janda jest w parze z witholtzem-kursy po 1.85 mysle ze wygra Janda z kalafiorem w dupie!! boski austriak oczywiscie wyladuje na 110 metrach-to mysmy juz przerabiali-kwalifikacje maja sie nijak do konkursu!!





Może i Janda wygra z nim ale pisac że spadnie na bule oj kolego. W tym sezonie to jest inny zawodnik bawią go skoki Pozdro




Hehe stwierdzenie że wyląduje na 100m trochę na wyrost, ale rzeczywiście kto śledzi jego kariere od początku nie może zaprzeczyć że takich sytuacji było bardzo wiele,dlatego propozycję buków z jego udziałem omijam szerokim łukiem od dobrych paru lat .I nawet jeśli dziś wygra z przewagą 30pkt nie będę żałował że tak robię
Posted by: KsUBA

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 11:44

Adaś - Morgi 2 kurs 2 toto juz zagralem ale prosze fachowcow o dodanie otuchy
Posted by: w00fer

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 11:54

Witam, oto pary z baw, zauwazyc mozna pare dziwnych par, czy moze ktos sie wypowiedizec ?


Alexander Herr (GER) 1.45 Noriaki Kasai (JPN) 2.55

Andreas Kofler (AUT) 1.55 Lars Bystøl (NOR) 2.30

Andreas Kuttel (SUI) 1.90 Michael Uhrmann (GER) 1.80

Bjorn Romoren (NOR) 1.65 Rok Benkovic (SLO) 2.10

Jakub Janda (CZE) 1.75 Andreas Widhoelzl (AUT) 1.95

Jakub Janda (CZE) 1.60 Janne Ahonen (FIN) 2.20

Martin Koch (AUT) 1.85 Takanobu Okabe (JPN) 1.85

Michael Neumayer(GER) 2.30 Dmitri Vassiliev (RUS) 1.55

Martin Schmitt (GER) 1.65 Janne Happonen (FIN) 2.10

Michael Uhrmann (GER) 1.85 Janne Ahonen (FIN) 1.85

Simon Ammann (SUI) 2.10 Roar Ljökelsöy (NOR) 1.65

Sigurd Pettersen (NOR) 1.75 Matti Hautamäki (FIN) 1.95

Thomas Morgenstern (AUT) 2.04 Adam Małysz (POL) 1.70
Posted by: thrash

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 11:56

Małe sprostowanie do mojego wcześniejszego posta dotyczącego Ahonena:

Ahonen is not going anywhere.
He said that his goal will be to make 4 good competitions with 8 good jumps.
If he succeeds in that even the overal win is possible, according his own words.

Yesterday was for sure a very bad day considering the potential of Ahonen,
but I'm sure he will be much better today.

Wypowiedz gościa z Finlandii, który twierdzi, że poprzednie (cytowane przeze mnie) słowa, pochodzą nie od Ahonena lecz od Mattiego Hautameaki'ego Wydaje się to logiczne biorąc pod uwagę co ostatnio prezentuje Hautameaki. Zdaje się, że Janne mierzy wysoko choć z formą nie jest chyba tak cudownie. W każdym razie Uhrmann pozostaje niezłym typem, raczej jednak nie z Ahonenem w parze..
Sory za zamieszanie, ale sam zostałem wprowadzony w błąd
Posted by: Rafik 25

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 11:57

Quote:

Witam, oto pary z baw, zauwazyc mozna pare dziwnych par, czy moze ktos sie wypowiedizec ?


Alexander Herr (GER) 1.45 Noriaki Kasai (JPN) 2.55

Andreas Kofler (AUT) 1.55 Lars Bystøl (NOR) 2.30

Andreas Kuttel (SUI) 1.90 Michael Uhrmann (GER) 1.80

Bjorn Romoren (NOR) 1.65 Rok Benkovic (SLO) 2.10

Jakub Janda (CZE) 1.75 Andreas Widhoelzl (AUT) 1.95

Jakub Janda (CZE) 1.60 Janne Ahonen (FIN) 2.20

Martin Koch (AUT) 1.85 Takanobu Okabe (JPN) 1.85

Michael Neumayer(GER) 2.30 Dmitri Vassiliev (RUS) 1.55

Martin Schmitt (GER) 1.65 Janne Happonen (FIN) 2.10

Michael Uhrmann (GER) 1.85 Janne Ahonen (FIN) 1.85

Simon Ammann (SUI) 2.10 Roar Ljökelsöy (NOR) 1.65

Sigurd Pettersen (NOR) 1.75 Matti Hautamäki (FIN) 1.95

Thomas Morgenstern (AUT) 2.04 Adam Małysz (POL) 1.70




A co to jest dziwna para kolego?
Posted by: w00fer

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 12:01

Mowiac dziwne, mialem na mysli nietypowe, z zawodnikami , ktorych nie ma u innych bukow:

np.:

Happonen

Vassiliev
Posted by: Rafik 25

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 12:02

Quote:

Małe sprostowanie do mojego wcześniejszego posta dotyczącego Ahonena:

Ahonen is not going anywhere.
He said that his goal will be to make 4 good competitions with 8 good jumps.
If he succeeds in that even the overal win is possible, according his own words.

Yesterday was for sure a very bad day considering the potential of Ahonen,
but I'm sure he will be much better today.

Wypowiedz gościa z Finlandii, który twierdzi, że poprzednie (cytowane przeze mnie) słowa, pochodzą nie od Ahonena lecz od Mattiego Hautameaki'ego Wydaje się to logiczne biorąc pod uwagę co ostatnio prezentuje Hautameaki. Zdaje się, że Janne mierzy wysoko choć z formą nie jest chyba tak cudownie. W każdym razie Uhrmann pozostaje niezłym typem, raczej jednak nie z Ahonenem w parze..
Sory za zamieszanie, ale sam zostałem wprowadzony w błąd




Sprawdź coś dwa razy zanim podasz jakieś info.
Z drugiej strony to i tak nic nie zmienia co do ostatniej formy Ahonena i Uhrmana
Posted by: artc86

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 12:10

Nie jestem specem od skokow, no, ale na Expekcie znalazlem cos ciekawego jak dla mnie i zastanawiam sie nad zagraniem tego Poprosze jednak o opinie ludzi bardziej "w temacie"

Noriaki Kasai - Dmitri Vassiliev 2 2.25

Risto Jussilainen - Sebastian Colloredo 2 1.70

Ktora pare polecacie?
Posted by: Tibastus

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 12:20

W profie :
S93 Ahonen-Uhrmann 1.45 2.4
Posted by: Cholo

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 12:23

Quote:

W profie :
S93 Ahonen-Uhrmann 1.45 2.4




gdyby doczytal to bys zauwazyl ze to typ na caly turniej...
a watek na typy na caly turniej jest osobno

pozdro.
Posted by: Rafik 25

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 12:23

Quote:

W profie :
S93 Ahonen-Uhrmann 1.45 2.4




To jest kto lepszy po 4 konkursach kolego!!!
Posted by: host

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 12:24

Uhrmann (To finish in the top 3) - 2,50

Jak dla mnie rewelka. Własna publika i znajomość skoczni powinna bez problemu dać mu top 3, do tego jeszcze dochodzą bardzo dobre skoki...
Posted by: tomo

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 12:29

Noriaki Kasai - Rok Benkovic (1 seria) @1.70 3/10

Obaj panowie spotkają się dzisiaj w 1 serii konkursu.
Japończycy musieli solidnie przepracowac ostatnie tygodnie. Mają obecnie dwóch zawodników, któzy wydają się byc w naprawdę dobrej formie. Mowa tutaj oczywiście o Okabe i rzeczonym Kasaim a ponadto przyzwoicie skacze Ito. Powracając już do samego Kasai to wczoraj oddał 3 naprawde dobre skoki plasujące go odpowiednio na 7, 5 i 11 miejscu. Jeżeli dzisiaj nic mu nie przeszkodzi to wypaśc powinien podobnie do dnia wczorajszego.
Benkovic wczoraj także oddał 3 całkiem przyzwoite skoki ale jakby nie patrzeć to w każdym z nich ustępywał Noriakiemu przynajmniej o te 2 metry (a w kwalifikacjach aż o 14.5 m.).
Jeżeli przełożymy sobie wczorajsze skoki na dyspozycję w dniu dzisiejszym to bez większych porblemów powinien zwyciężyć tutaj Kasai.


Alexander Herr /miejsce 1-15/ @1.80 4.5/10

Wczorajsze skoki Herra bardzo przypadły mi do gustu. Nie wiem do końca czy jest to efekt poważnego wzrostu formy czy też fakt, iż skocznia w Obersdorfie wyjątkowo mu pasuje.
Jaka by jednak to nie była przyczyna to fakt pozostaje faktem i skoro wczoraj w każdym z 3 skoków nie miał najmniejszych problemów z miejscem w czołowej 15 to ja nie widze powodów aby tendencja miała się nagle odwrócić.



To narazie tyle, pewnie do rozpoczęcia konkursu coś jeszcze wyłuskam a wtedy nieomieszkam się tym podzielić.

Oczywiście poza tym poszła cała masa 'gówienek' w najrozmaitszych dublach, treblach i combosach ale kursami nieprzekraczającymi 1.5 nie ma co się chwalić.
Posted by: thrash

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 12:36

Quote:

Quote:

Małe sprostowanie do mojego wcześniejszego posta dotyczącego Ahonena:

Ahonen is not going anywhere.
He said that his goal will be to make 4 good competitions with 8 good jumps.
If he succeeds in that even the overal win is possible, according his own words.

Yesterday was for sure a very bad day considering the potential of Ahonen,
but I'm sure he will be much better today.

Wypowiedz gościa z Finlandii, który twierdzi, że poprzednie (cytowane przeze mnie) słowa, pochodzą nie od Ahonena lecz od Mattiego Hautameaki'ego Wydaje się to logiczne biorąc pod uwagę co ostatnio prezentuje Hautameaki. Zdaje się, że Janne mierzy wysoko choć z formą nie jest chyba tak cudownie. W każdym razie Uhrmann pozostaje niezłym typem, raczej jednak nie z Ahonenem w parze..
Sory za zamieszanie, ale sam zostałem wprowadzony w błąd




Sprawdź coś dwa razy zanim podasz jakieś info.
Z drugiej strony to i tak nic nie zmienia co do ostatniej formy Ahonena i Uhrmana




Słuchaj Ziom, mam prośbę: nie pouczaj mnie. Info, które zauważyłem nie pochodziło od frajera tylko od rzetelnego usera, w związku z tym przekazałem je szybko, bo czas to pieniądz. To, że gość się pomylił (prawdopodobnie, bo nie mogłem zweryfikować wypowiedzi w oryginale) nie jest moją winą. Sprostowanie napisałem tak szybko jak się da więc nie używaj zwrotów typu "sprawdź dwa razy" skoro nie rozumiesz kontekstu.

sory za offtopic.
Posted by: bobson

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 12:42

coz jedziemy... toto-mix

COLLOREDO-JUSSILAINEN 1 1.8 - mialem to zagrac ostro ale poniewaz wszyscy to graja, to ja sie jeszcze zastanowie

KASAI-BENKOVIC 1 1.65 - hmmm... a czemu nikt nie zwraca na to uwagi? panowie nie oszukujmy sie Slowency bez formy, dosc prawdopodne ze czaja sie druzynowo na igrzyska...

KOFLER-KRANJEC 1 1.65 - zawodnik skazacy dosc rowno w tym sezonie kontra zawodnik skaczacy rowno na treningach a na zawodach spada na bule... nie widze go wysoko...

AHONEN-KUETTEL 2 1.95 - no ten typ to mi sie strasznie podoba i tyle...
Posted by: bobson

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 12:48

Quote:

coz jedziemy... toto-mix

COLLOREDO-JUSSILAINEN 1 1.8 - mialem to zagrac ostro ale poniewaz wszyscy to graja, to ja sie jeszcze zastanowie

KASAI-BENKOVIC 1 1.65 - hmmm... a czemu nikt nie zwraca na to uwagi? panowie nie oszukujmy sie Slowency bez formy, dosc prawdopodne ze czaja sie druzynowo na igrzyska...

KOFLER-KRANJEC 1 1.65 - zawodnik skazacy dosc rowno w tym sezonie kontra zawodnik skaczacy rowno na treningach a na zawodach spada na bule... nie widze go wysoko...

AHONEN-KUETTEL 2 1.95 - no ten typ to mi sie strasznie podoba i tyle...





i jeszcze...

HERR-KOCH 1 1.8 - herr chyba w formie poza tym po cichu licze ze kocha nie zobaczymy w 2 serii
Posted by: arktos

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 12:49

Quote:

Quote:

Witam, oto pary z baw, zauwazyc mozna pare dziwnych par, czy moze ktos sie wypowiedizec ?


Alexander Herr (GER) 1.45 Noriaki Kasai (JPN) 2.55

Andreas Kofler (AUT) 1.55 Lars Bystøl (NOR) 2.30

Andreas Kuttel (SUI) 1.90 Michael Uhrmann (GER) 1.80

Bjorn Romoren (NOR) 1.65 Rok Benkovic (SLO) 2.10

Jakub Janda (CZE) 1.75 Andreas Widhoelzl (AUT) 1.95

Jakub Janda (CZE) 1.60 Janne Ahonen (FIN) 2.20

Martin Koch (AUT) 1.85 Takanobu Okabe (JPN) 1.85

Michael Neumayer(GER) 2.30 Dmitri Vassiliev (RUS) 1.55

Martin Schmitt (GER) 1.65 Janne Happonen (FIN) 2.10

Michael Uhrmann (GER) 1.85 Janne Ahonen (FIN) 1.85

Simon Ammann (SUI) 2.10 Roar Ljökelsöy (NOR) 1.65

Sigurd Pettersen (NOR) 1.75 Matti Hautamäki (FIN) 1.95

Thomas Morgenstern (AUT) 2.04 Adam Małysz (POL) 1.70




A co to jest dziwna para kolego?




Para Kofler - Bystoel było 1.85 a jest 1.55 ale to bynajmniej nie jest dziwne
Posted by: Rafik 25

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 12:52

Sprawdź coś dwa razy zanim podasz jakieś info.
Z drugiej strony to i tak nic nie zmienia co do ostatniej formy Ahonena i Uhrmana




Słuchaj Ziom, mam prośbę: nie pouczaj mnie. Info, które zauważyłem nie pochodziło od frajera tylko od rzetelnego usera, w związku z tym przekazałem je szybko, bo czas to pieniądz. To, że gość się pomylił (prawdopodobnie, bo nie mogłem zweryfikować wypowiedzi w oryginale) nie jest moją winą. Sprostowanie napisałem tak szybko jak się da więc nie używaj zwrotów typu "sprawdź dwa razy" skoro nie rozumiesz kontekstu.

sory za offtopic.



Czas to pieniadz hmm przeciez skoki mozna grac do 15 a nawet 16. Nie pouczam Ciebie Ziom ale tym sposobme mogłeś wprowadzic kogoś w błąd.Te źródło może dla Ciebie jest pewne.Przecież każdy może takie coś napsiac. A ztym nie rozuimesz kontekstu to bardzo śmieszne. Ubawiłem się i dzięki Ci za to.Jeszcze raz napiszę sprawdz coś dwa razy zanim coś napiszesz. Nie zrobiłeś tego dopiero za drugim razem heheh i poprawiłeś się. Teraz rozumiesz moją uwagę. Pozdro i trafionych typów życzę
Posted by: kewin

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 12:57

Quote:

Uhrmann (To finish in the top 3) - 2,50

Jak dla mnie rewelka. Własna publika i znajomość skoczni powinna bez problemu dać mu top 3, do tego jeszcze dochodzą bardzo dobre skoki...





każdy zna tą skocznie ... bo przecież co roku tam skaczą ... a że jest w formie to swoja droga

ja dziś atakuje takie parki (Toto) ...


Mesik v Stoch --> 2 @2.40
nietak dawno bo w drugi dzien swiat panowie skakali na dużej krokwi i lepszy okazał sie nasz "lotnik" .. wprawdzie Kamil ma ta skocznie odstukana ... ... patrzac na kwalifikacje , możby by napisać .. ze pewna jedynka ... ale kwali to kwali ... konkurs to całkiem inna bajka ... Kamilek juz udowodnił ze ma możliwosci ...
a skakanie w parze z Kochem może zmobilizować naszego skoczka .. licze ze łyknie Mesika

Matura v Schmitt --> 1 @1.70
eh ten Martin ... od wielu sezonów próbuje wrócic do czołówki ... i niestety z kiepskim skutkiem ... Młody czech załapł dobra forme ... do tego skacze w parze z ITO ... gdzie ma wieksze szanse na aawans do 30 .. przeciwnikiem Martina jest Okabe.. strasznie nierówny .. ale 16 miejsce w pucharze świata mówi samo za siebie ... i tutaj nietrafiaja do mnie argumenty że ktos skacze u siebie ... kto jest w formie bedzie leciał daleko

Małysz v Morgerstern --> 1 @1.60
na 7 pojedynków .. 5 razy wygrywał Adaś .. Morgi .. wczoraj skoczył słabiej co utwierdza mnie w przekonaniu o wahaniach formy .. no cóż Adaś kombinuje , kombinuje .. ale w 4 skocznach dobrze postartuje ...

Kofler v Okabe --> 1 @1.50
Andreas idzie w góre ..wprawdzie w Harrachovie wypadł słabiej.. ale juz w Engelbergu potwierdził że trzeba sie z nim liczyć ... do tego 3 miejsce w kwali ... licze ze bedzie w pierwszej "10" .. a Okabe ..tak jak pozostali skoczkowie japońscy ... skocze nierówno ..

stawka 4/10 , ako 9.79 , ewk 352,50j
Posted by: arktos

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:06

Quote:

Sprawdź coś dwa razy zanim podasz jakieś info.
Z drugiej strony to i tak nic nie zmienia co do ostatniej formy Ahonena i Uhrmana




Słuchaj Ziom, mam prośbę: nie pouczaj mnie. Info, które zauważyłem nie pochodziło od frajera tylko od rzetelnego usera, w związku z tym przekazałem je szybko, bo czas to pieniądz. To, że gość się pomylił (prawdopodobnie, bo nie mogłem zweryfikować wypowiedzi w oryginale) nie jest moją winą. Sprostowanie napisałem tak szybko jak się da więc nie używaj zwrotów typu "sprawdź dwa razy" skoro nie rozumiesz kontekstu.

sory za offtopic.



Czas to pieniadz hmm przeciez skoki mozna grac do 15 a nawet 16. Nie pouczam Ciebie Ziom ale tym sposobme mogłeś wprowadzic kogoś w błąd.Te źródło może dla Ciebie jest pewne.Przecież każdy może takie coś napsiac. A ztym nie rozuimesz kontekstu to bardzo śmieszne. Ubawiłem się i dzięki Ci za to.Jeszcze raz napiszę sprawdz coś dwa razy zanim coś napiszesz. Nie zrobiłeś tego dopiero za drugim razem heheh i poprawiłeś się. Teraz rozumiesz moją uwagę. Pozdro i trafionych typów życzę




Panowie znów prowadzicie dyskusję nie na temat
Problem można rozwiązać w jeden sposób a mianowicie nie zamieszczać tu żadnych tekstów w innych językach a juz napewno nie próbować zabarwiać ich własnym komentarzem nie rozumiejąc co zawieraja
Jeśli juz to przeczytać zamieścić strzeszczenie i podac żródło.
Pozdrawiam
Posted by: Wacoo

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:06

Quote:

Matura v Schmitt --> 1 @1.70
eh ten Martin ... od wielu sezonów próbuje wrócic do czołówki ... i niestety z kiepskim skutkiem ... Młody czech załapł dobra forme ... do tego skacze w parze z ITO ... gdzie ma wieksze szanse na aawans do 30 .. przeciwnikiem Martina jest Okabe.. strasznie nierówny .. ale 16 miejsce w pucharze świata mówi samo za siebie ... i tutaj nietrafiaja do mnie argumenty że ktos skacze u siebie ... kto jest w formie bedzie leciał daleko




ja bym to zdarzenie mimo wszystko odpuscil co jak co... ale Martinowi sie w Obersdorfie zawsze dobrze skakało w 3 wczorajszych skokach , tylko kwalifikacje mu nie wyszly. Pozostale skoki byly ponad 120m. Matura zas albo treningi se odpuscil zupelnie... albo poprostu ta skocznia mu nie lezy... Fakt Niemiec skacze z mocnym staruszkiem Okabe. Ja tego polecam nie tykać Jak juz to na Martina
Posted by: fart?

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:13

przesledzilem caly temat i zagram:
koch-okabe 1
uhrman -ahonen 1
kranjec-herr 2

jak sadzicie warto takiego dubelka puscic za 5/10?
Posted by: Wacoo

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:20

Quote:

przesledzilem caly temat i zagram:
koch-okabe 1
uhrman -ahonen 1
kranjec-herr 2

jak sadzicie warto takiego dubelka puscic za 5/10?




koch i uhrman to są samobuje , ktorymi przegrasz, herr moze byc. ja polecam od siebie... Moelinger- Damjan 1 Colloredo (1-30) 1 sPEATH-iNGEBRITSEN 1
Posted by: HAGIi

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:22

Quote:

przesledzilem caly temat i zagram:
koch-okabe 1
uhrman -ahonen 1
kranjec-herr 2

jak sadzicie warto takiego dubelka puscic za 5/10?






z tego co widze to zaden dubel nie jest tylko combo
a co do kuponu, latwo nie bedzie
osobiscie gralem ale single a nie wszystko na jednym kuponie bo wiecej niz 20% szans to nie masz
Pozdrawiam
Posted by: Rafik 25

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:24

Malysz A.-Widhoelzl A. 2.40 1.45 typ 2

Po wczorajszym treningu chyba powinno byc wszystko jasne. Widelec nie powinien miec problemów z pokonaniem naszego orła. Adaś mówi,że kolega miał lepsze warunki.Oglądałem na Eurosporcie i warunki mieli podobne. Powinna byc jedynka ale czy będzie.
Panowie co sądzicie na temat tej pary.
Posted by: kewin

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:25

Quote:

przesledzilem caly temat i zagram:
koch-okabe 1
uhrman -ahonen 1
kranjec-herr 2

jak sadzicie warto takiego dubelka puscic za 5/10?




to sie usmiałem .. "dubelka" z trzema zdarzeniami ... brawa za oryginalność

Wszyscy pisza ze Herr łyknie Roberta .. ja tutaj jestem odmiennego zdania ... Herr nic w tym sezonie nieskacze .. przebłyski.. Kranjec pokazał sie z dobrej strony na poczatku sezonu.. pozniej słabiej.. ale widać że dziś moze powalczyc o "dyszke" ...

wracajac do Martina ... jeżeli Matura przejdzie ITO to jest pozamiatane .. a kto ma wieksze szanse na wyjscie zwyciesko ze swojego pojedynku KO ? Mysle ze Matura .. i zostaje przy swoim ...
powodzenia
Posted by: fart?

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:26

Quote:

Quote:

przesledzilem caly temat i zagram:
koch-okabe 1
uhrman -ahonen 1
kranjec-herr 2

jak sadzicie warto takiego dubelka puscic za 5/10?






z tego co widze to zaden dubel nie jest tylko combo
a co do kuponu, latwo nie bedzie
osobiscie gralem ale single a nie wszystko na jednym kuponie bo wiecej niz 20% szans to nie masz
Pozdrawiam




dziekuje faktycznie to jest combos sorka ale brak edycji postow sie klania no i dzieki za szanse pozdrawiam
Posted by: oli

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:27

Uhrmann to samobój ..Niewiem czy ktos mu dzis podskoczy
Posted by: Rafik 25

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:28

Quote:

Quote:

przesledzilem caly temat i zagram:
koch-okabe 1
uhrman -ahonen 1
kranjec-herr 2

jak sadzicie warto takiego dubelka puscic za 5/10?




koch i uhrman to są samobuje , ktorymi przegrasz, herr moze byc. ja polecam od siebie... Moelinger- Damjan 1 Colloredo (1-30) 1 sPEATH-iNGEBRITSEN 1





Samobóje?? Dlaczego tak sądzisz. Prześlec wyniki Uhrmana a zobaczysz że na tej skoczni zawsze dobrze skakał zobacz sezon 2003/ 2004. Jakie masz przesłanki,że te typy to samobóje??
Posted by: fart?

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:28

kewin wiesz juz sprostowalem fakt wiec nie wiem czemu sie nabijasz pozdrawiam ciebie i twoje typki
Posted by: oli

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:30

Quote:

Uhrmann to samobój ..Niewiem czy ktos mu dzis podskoczy


a jeszcze dodam jesli ktos mu podskoczy no raczej nie bedzie to Janek
Posted by: kewin

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:36

Quote:

kewin wiesz juz sprostowalem fakt wiec nie wiem czemu sie nabijasz pozdrawiam ciebie i twoje typki




Nienabijam sie .. tylko sie rozbawiłem .. nic niemam do tych typków ... (pomyłka to rzecz normalna ) ...
po za Herrem ... którego niewidze jako zwyciescy z Robertem ... tyle ..

widze ciekawa pare

Kuettel v Uhrmann .. i jakoś niemoge sie zdecydować... obaj panowie ładnie w tym sezonie ...
h2h : 4:3 na korzyść Kuettela.. czyżby dziś Michael wyrównał stan rywalizacji na 4:4
Posted by: HAGIi

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:36

Quote:

Quote:

przesledzilem caly temat i zagram:
koch-okabe 1
uhrman -ahonen 1
kranjec-herr 2

jak sadzicie warto takiego dubelka puscic za 5/10?




to sie usmiałem .. "dubelka" z trzema zdarzeniami ... brawa za oryginalność

Wszyscy pisza ze Herr łyknie Roberta .. ja tutaj jestem odmiennego zdania ... Herr nic w tym sezonie nieskacze .. przebłyski.. Kranjec pokazał sie z dobrej strony na poczatku sezonu.. pozniej słabiej.. ale widać że dziś moze powalczyc o "dyszke" ...

wracajac do Martina ... jeżeli Matura przejdzie ITO to jest pozamiatane .. a kto ma wieksze szanse na wyjscie zwyciesko ze swojego pojedynku KO ? Mysle ze Matura .. i zostaje przy swoim ...
powodzenia






no i co z tego ze Herr nic nie skakal wczesniej? To jest dopiero poczatek sezonu i wiadomo ze forma bedzie dopiero rosla poszczegolnyxch zawodnikow. Herr lubi ta skocznie co pokazal we wczorajdszym dniu, ladne wyjscia z progu i dalekie skoki.
A Kranjec to nie obliczalny strasznie zawodnik, watpie aby oddal dzis dwa dobre skoki, wczoraj mu wyszedl ale wiatr mial bardzo dobry. Napewno nie porozumienie jest granie na Kranjca po kursie kolo 1,6 u naziemnych na Herra powzyej 2.0 i napewno warto grac bo szasne oceniam na 50%
Posted by: Rafik 25

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:39

widze ciekawa pare

Kuettel v Uhrmann .. i jakoś niemoge sie zdecydować... obaj panowie ładnie w tym sezonie ...
h2h : 4:3 na korzyść Kuettela.. czyżby dziś Michael wyrównał stan rywalizacji na 4:4




A nie lepiej zagrac Ahonen - Uhrman na 2 stan rywalizacji 4-3 też może byc remis. Sądzę też że Ahonen to nie maszyna która od kilku lat skacze bardzo dobrze. A Uhrman i Kuettel są w tym sezonie naprawdę w dobrej formie. Pozdro
Posted by: HAGIi

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:39

Quote:

Quote:

kewin wiesz juz sprostowalem fakt wiec nie wiem czemu sie nabijasz pozdrawiam ciebie i twoje typki




Nienabijam sie .. tylko sie rozbawiłem .. nic niemam do tych typków ... (pomyłka to rzecz normalna ) ...
po za Herrem ... którego niewidze jako zwyciescy z Robertem ... tyle ..

widze ciekawa pare

Kuettel v Uhrmann .. i jakoś niemoge sie zdecydować... obaj panowie ładnie w tym sezonie ...
h2h : 4:3 na korzyść Kuettela.. czyżby dziś Michael wyrównał stan rywalizacji na 4:4





kewin widze lubisz sie nabijac i to samo ja teraz ztrobie
Pierwszy raz widze h2h w skokach kurde przeciez to sa zawody na roznych skoczniach o roznych parametrach w roznych warunkach pogodowych. A patrzac na h2h to totalna glupota.
Ciezka para strasznie i buki dobrze wyceniaja szanse, wole ominac to szerokim lukiem bo nie widze jakies oplacalnej gry w ktorąkolwiek strone
Pozdrawiam
Posted by: boozy

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:41

Quote:



Kuettel v Uhrmann .. i jakoś niemoge sie zdecydować... obaj panowie ładnie w tym sezonie ...
h2h : 4:3 na korzyść Kuettela.. czyżby dziś Michael wyrównał stan rywalizacji na 4:4




He mam ten sam problem. Ale zagram chyba dopiero jak zobaczę wyniki dzisiejszego treningu. Chociaż boje się, że kurs będzie wtedy już nie do grania, bo cały czas leci w dół
Posted by: kewin

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:43

jeszcze na baw skusiłem sie na

Małysza z Morgim @1.70 stawa 6/10 .. argumentacja ta sama co w typkach do toto


Każdy gra jak uważa ...
powodzenia wszystkim ...
wole wrypać sie sam na swoim niż kluć sobie w twarz ze sciagnołem od kogoś złego typka
lepiej na tym wychodze ostatnio

jeszcze raz pozdro
Posted by: Wacoo

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 13:48

Quote:

Samobóje?? Dlaczego tak sądzisz. Prześlec wyniki Uhrmana a zobaczysz że na tej skoczni zawsze dobrze skakał zobacz sezon 2003/ 2004. Jakie masz przesłanki,że te typy to samobóje??




Samobuje zdecydowanie... Koch z Okabe? Na Austriaka? Japonczyk jest w zyciowej formie. Koch fakt dobrze mu szlo na treningach. Ale to jest 50 na 50... Nie widze w tym nic pewnego. Co do Uhrmanna to rowneiz nie ejst takie pewne... Ahonen sie obudzi w konkursie i zobaczysz jak przeskakuje Niemca . Pozdrawiam i zapamietaj te słowa..
Posted by: blacky82

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 14:15

No to moze i ja sie podziele.

1.Colloredo w 1-30 za 1.75
2. Speath w 1-15 za 1.55
3. Herr w 1-15 za 1.8
4. Kofler - okabe 1 za 1.5

Mlody Wloch moze namieszac ale czy pyknie Risto? calkiem prawdopodobne, gdyby jednak byl slabszy w pierwszej serii to zawsze moze awansowac jako jeden z 5 lucky looser. a wiadomo ze roznica moze byc 0,1 pkt stad zagranie na to ze bedzie w 30

Speath to solidniak niemiecki z 15 nie powienien miec wiekszego problemu.

Herr trening i kwale pokazaly ze stac go na rowne skakanie i to na wysokim poziomie.

kofler powinien wystarczyc badz co badz na staruszka z japoni.

chociaz wszystko zweryfikuje i tak pogoda i dyspozycja zawodnikow w dzisiejszym dniu

Puscilem to wszystko w rospisie 3 z 4.
Posted by: Wacoo

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 14:18

Hmmm wlasnie Schmitt skoczyl w seri probnej 10m dalej od Matury colloredo tez 10m dalej od jusilainena
Posted by: Suazo

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 14:25

poszło combo
Romoeren (1-30) 1.5
Benkovic (1-30) 1.65
Damjan M5 2, 1.4
Uhrmann - Kuettel 1, 1.6
@5.54 5/10

Moim zdaniem optymalny zestaw, Romoeren i Benkovic bardzo dobrze na treningach i nawet jak przegrają w parach to LL jest zarezerwowane dla nich Kursy przyzwoite. Damjan skacze fatalnie, tylko boję się, żeby ta parówka niemiecko-szwajcarska nie wywinęła jakiegoś numeru Uhrmann chyba ciut lepsza forma obecnie i minimalnie powinien być lepszy. Miałem grać go z Jankiem, ale pewniejsze chyba jest ze Szwajcarem Miałem jeszcze grać 1-15 na Spaetha, ale w tych okolicach będzie duży tłok, więc odpuściłem.
Pozdrawiam
Posted by: thrash

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 14:28

rafik, żeby skończyć tą dyskusję:
1. Czas to pieniądz głównie ze względu na ruchy kursów o czym zapewne doskonale wiesz.
2. A jeśli chodzi o zasady logiki (z którymi zdaje się jesteś na bakier) nie mogłem sprawdzić ani informacji pierwszej ani drugiej gdyż nie znałem ich rzeczywistych źródeł (o czym pisałem). Zacytowałem drugi post gdyż w sposób oczywisty kłócił się z pierwszą wypowiedzią. Stwierdzenie "sprawdź dwa razy" jest kompletnie nie na miejscu gdyż TREŚCI INFORMACJI nie sprawdzałem (patrz wyżej) ani razu.
to tyle, życzę zdrowia
a jakbyś chciał pogadać to zapraszam na priv
Posted by: Cholo

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 14:39

SERIA PRÓBNA - WYNIKI:

1.Janne Ahonen FIN 135.5m
2.Sigurd Pettersen NOR 133.5m
2.Andreas Kuettel SUI 133.5m
4.Bjoern Einar Romoeren NOR 133.0m
5.Joonas Ikonen FIN 131.0m
6.Janne Happonen FIN 130.0m
7.Roar Ljoekelsoey NOR 129.0m
7.Andreas Widhoelzl AUT 129.0m
9.Martin Schmitt GER 128.5m
10.Tommy Ingebrigtsen NOR 128.0m
10.Thomas Morgenstern AUT 128.0m
10.Tami Kiuru FIN 128.0m
10.Alexander Herr GER 128.0m
10.Georg Spaeth GER 128.0m
15.Matti Hautamaeki FIN 127.5m
15.Wolfgang Loitzl AUT 127.5m
17.Primoz Peterka SLO 127.0m
18.Dmitri Vassiliev RUS 126.5m
18.Andreas Kofler AUT 126.5m
20.Rok Benkovic SLO 126.0m
21.Andrea Morassi ITA 125.5m
22.Takanobu Okabe JPN 125.0m
23.Martin Koch AUT 124.5m
24.Jakub Janda CZE 123.5m
24.Sebastian Colloredo ITA 123.5m
24.Michael Uhrmann GER 123.5m
27.David Lazzaroni FRA 122.0m
27.Daiki Ito JPN 122.0m
27.Noriaki Kasai JPN 122.0m
30.Harri Olli FIN 120.0m
31.Martin Mesik SVK 119.5m
32.Jan Matura CZE 119.0m
33.Michael Neumayer GER 118.5m
34.Lars Bystoel NOR 118.0m
35.Adam Malysz POL 117.5m
36.Antonin Hajek CZE 117.0m
36.Maximilian Mechler GER 117.0m
38.Michael Moellinger SUI 116.5m
39.Jernej Damjan SLO 116.0m
39.Martin Hoellwarth AUT 116.0m
39.Robert Kranjec SLO 116.0m
42.Balthasar Schneider AUT 115.5m
42.Kamil Stoch POL 115.5m
44.Tsuyoshi Ichinohe JPN 115.0m
44.Risto Jussilainen FIN 115.0m
46.Jens Salumae EST 112.5m
47.Julian Musiol GER 110.0m
48.Hiroki Yamada JPN 106.0m
49.Robert Mateja POL 70.0m
DNS.Simon Ammann SUI


Troche chlopaki zakrecili ale to tylko seria probna jedynie co napawa mnie optymizmem to moja para na kuponie Mechler - Mateja - 1, Robercik jak zwykle daje rade
Posted by: Rivaldinho

Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 14:41

Wyniki serii probnej - (KLIK)



  • Ciekawostka: Robert Mateja - 70 metrow


    ale wstyd a wynik idzie w swiat.. oj Panie Robercie
  • Posted by: tomo

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 15:04

    Quote:

    poszło combo
    Romoeren (1-30) 1.5
    Benkovic (1-30) 1.65
    Damjan M5 2, 1.4
    Uhrmann - Kuettel 1, 1.6
    @5.54 5/10

    Moim zdaniem optymalny zestaw, Romoeren i Benkovic bardzo dobrze na treningach i nawet jak przegrają w parach to LL jest zarezerwowane dla nich Kursy przyzwoite. Damjan skacze fatalnie, tylko boję się, żeby ta parówka niemiecko-szwajcarska nie wywinęła jakiegoś numeru Uhrmann chyba ciut lepsza forma obecnie i minimalnie powinien być lepszy. Miałem grać go z Jankiem, ale pewniejsze chyba jest ze Szwajcarem Miałem jeszcze grać 1-15 na Spaetha, ale w tych okolicach będzie duży tłok, więc odpuściłem.
    Pozdrawiam



    Pozwolę sobię na drobny komentarz:
    Zauważ, że Benkovic skacze w parze z Kasaim, a ten wydaje się być w formie. Jest zatem wielce prawdopodobne, że Benkovic w tej parze polegnie i choć jest jeszcze dodatkowa furtka dla 5-ciu przegranych to może nie być tutaj łatwo o awans.
    Mimo wszystko życzę szczęścia, czyt. porażki z Kasaim (mam tą parkę zagraną) i awansu jako lucky looser.
    Posted by: Rafik 25

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 15:17

    Qrwa jeba.... buki milenium były skoki do 16 wchodzę i co i zablokowali. Dzwonię do nich a oni,że mogą robic co im się podoba. To sobie dzisiaj obstawiłem skoki. Wam,życzę powodzenia. Acha zrezygnowałbym z obstawienia Ahonena z Uhrmanem dla mnie po treningu no bet hehe Pozdro.
    Posted by: ryf

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 15:20

    millenium rzeczywiscie w kulki polecialo bo tez bylem...

    Wiecie przed ktorymi parami zmieniali rozbieg z 20 na 16 i 15 belkę??
    Posted by: buldog

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 15:27

    Ja polecam teraz zagrać na BAW na Ahonena że bedzie w
    [Top 3] kurs 1.7 w serii próbnej był najlepszy więc warto spróbować!!!!
    Posted by: El_Jacinhio

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 15:32

    Quote:

    Ja polecam teraz zagrać na BAW na Ahonena że bedzie w
    [Top 3] kurs 1.7 w serii próbnej był najlepszy więc warto spróbować!!!!



    Obudz sie! Moim zdaniem Ahonen dzisiaj nie bedzie w pierwsze 10, a co tu dopoero mowic o pierwszej trojce. Naprawde przestrzegam przed graniem na niego. Ponoc ma cos z nadgarstkiem lewej reki.
    Pozdro buldog!
    Posted by: Valverde

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 15:34

    mój typ na dzisiaj Uhrmann w 3-ce.
    Skacze bardzo stabilnie, u siebie (w Niemczech), a Niemcy zawsze szykują formę na Turniej 4 Skoczni.
    Pozdrawiam
    Posted by: explor

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 15:35

    Witam
    Mam pytanko: wczoraj w TV podawali,że Janda zdyskwalifikowany, może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi? Proszę o wyrozumiałość ponieważ nie miałem od wczoraj dostępu do netu
    pzdr
    Posted by: tomo

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 15:36

    Został zdyskwalifikowany za nieregulaminową długość nart.

    Oczywiście jako skoczek z pierwszej 15-tki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ma zagwarantowany udział w konkursie.
    Posted by: tomo

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 15:41

    Powracając do serii próbnej radzę zauważyć, ża Ahonen swój skok oddał z 20 belki (przecież skakał jako jeden z pierwszych) podczas gdy czołówka skakała z 15 i 16 belki startowej.
    Posted by: ryf

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 15:55

    no włąśnie o to tomo mi mniej więcej chodziło, czy Ahonen z 20 startował czy juz z 16. Ale to i tak nie wazne bo ladnie skoczyl wq zlych warunkach w konkursie...

    P.S.

    Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin
    Posted by: muppet

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 16:17

    Komu jak komu ale nie myślałem, że akurat Tobie trzeba będzie zwracać uwagę abyś z takimi postami wybrał się na Quasi Chat.
    Posted by: buldog

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 16:20

    Quote:

    Quote:

    Ja polecam teraz zagrać na BAW na Ahonena że bedzie w
    [Top 3] kurs 1.7 w serii próbnej był najlepszy więc warto spróbować!!!!



    Obudz sie! Moim zdaniem Ahonen dzisiaj nie bedzie w pierwsze 10, a co tu dopoero mowic o pierwszej trojce. Naprawde przestrzegam przed graniem na niego. Ponoc ma cos z nadgarstkiem lewej reki.
    Pozdro buldog!





    Szanuj Się! 1 po pierwszej serii!! Pozdro!
    Posted by: Seba9

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 16:22

    Zapraszam na Quasi Chat.
    Posted by: tomo

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 16:22

    No i wiatr jak zwykle wszystko namieszał.

    Cała końcówka skakała przy fatalnym wietrze podczas gdy towarzysz Ahonen skacząc wcześniej wcale takich złych warunków nie miał
    Posted by: czuczu1910

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 17:18

    Quote:

    Ja widze to tak
    Kofler-Bystoel 1 1,85
    Mysle ze andreas rowniejszy bo Bystoel potrafil w treningu skoczyc nawet 109 m wiec spokojnie wygra kofler a i nie zdziwie sie jak bystoel odpadnie w pir\erwszej serii
    Kofler-Loitzl 1 1.6
    Dla mnie para pewna
    Pettersen-Hautameki 2 1,95
    Matti jeszcze nie jest w swojej najwyzszej formie ale spokojnie powinien pyknac Norwega ktory jest chimeryczny i potrafi skoczyc 70 m wiec kurs warty ryzyka i trzeba lapac jak najhszybciej bo czuje ze bedzie lecial w dol
    Morgi-Malysz 2 1,75
    Morgi nie oddal w obersdorfie zadnego lepszego skoku od malysza wiec dlaczego mialby oddac lepsze skoki w konkursie glownym
    Sprobojmy ulozyc kupon idealny
    POZDRO




    I CZUCZU MIAL RACJA
    Posted by: tomo

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 17:28

    Bardzo dziwny konkurs - odwieczna zmora skoków narciarski czyli warunki atmosferyczne po raz kolejny dały znać o sobiei bądźmy uczciwi, wypaczyły one końcowy rezultat konkursu.

    Gratulacje dla Ahonena, który potrafił doskonale wykorzystać w 1 serii całkiem przyzwoite warunki atmosferyczne by potem w 2-gim skoku utrzymac tę przewagę. Jednak już 2-ga seria pokazała, że Janek wcale nie jest aż tak niesamowicie mocny i ja dalej trzymam się swojego zdania, że to nie on wygra ten turniej.
    Mimo wszystko gratulacje za dzisiejszy konkurs - nie doceniłem go.

    Generalnie jednak dzisiejszy konkurs mogę zaliczyć do udanych, a to co zrobił B&W wystawiając przed 2 serią Ljokelsoeya z Hautamaekim po kursie @2.70 to normalnie miód malina. A nawet nie wliczając tego betu dzisiejszy dzień wyglądał naprawdę nieżle.



    A teraz oddalam się już w bliżej nieokreślonym kierunku świętować swoje urodzino-imieniny

    Posted by: Giertyszek

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 17:41

    Ahonen ma 8pkt przewagi nad Jandą, myślę że jeszcze wszystko możliwe w TCS jak pisze tomo, wszak nie takie straty/przewagi się traciło...poczekajmy do GA-PA, jeśli Janda odrobi trochę straty to Jane to już będzie dobrze, a tak naprawdę taką różnicę 8pkt to można zniwelować jedną serią co pokazał dzisiejszy konkurs.

    Tak więc spokojnie, bez nerwów póki co...
    Posted by: artc86

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 18:00

    Quote:

    Nie jestem specem od skokow, no, ale na Expekcie znalazlem cos ciekawego jak dla mnie i zastanawiam sie nad zagraniem tego Poprosze jednak o opinie ludzi bardziej "w temacie"

    Noriaki Kasai - Dmitri Vassiliev 2 2.25

    Risto Jussilainen - Sebastian Colloredo 2 1.70

    Ktora pare polecacie?





    Ostatecznie wybralem Vassilieva nie ma to jak wiatr Ale o to chodzi w skokach
    Posted by: Wacoo

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 18:36

    Quote:

    Matura v Schmitt --> 1 @1.70
    eh ten Martin ... od wielu sezonów próbuje wrócic do czołówki ... i niestety z kiepskim skutkiem ... Młody czech załapł dobra forme ... do tego skacze w parze z ITO ... gdzie ma wieksze szanse na aawans do 30 .. przeciwnikiem Martina jest Okabe.. strasznie nierówny .. ale 16 miejsce w pucharze świata mówi samo za siebie ... i tutaj nietrafiaja do mnie argumenty że ktos skacze u siebie ... kto jest w formie bedzie leciał daleko





    ja bym to zdarzenie mimo wszystko odpuscil co jak co... ale Martinowi sie w Obersdorfie zawsze dobrze skakało w 3 wczorajszych skokach , tylko kwalifikacje mu nie wyszly. Pozostale skoki byly ponad 120m. Matura zas albo treningi se odpuscil zupelnie... albo poprostu ta skocznia mu nie lezy... Fakt Niemiec skacze z mocnym staruszkiem Okabe. Ja tego polecam nie tykać Jak juz to na Martina

    Martin lepszy o sporo metrow


    Quote:

    Samobóje?? Dlaczego tak sądzisz. Prześlec wyniki Uhrmana a zobaczysz że na tej skoczni zawsze dobrze skakał zobacz sezon 2003/ 2004. Jakie masz przesłanki,że te typy to samobóje??




    Samobuje zdecydowanie... Koch z Okabe? Na Austriaka? Japonczyk jest w zyciowej formie. Koch fakt dobrze mu szlo na treningach. Ale to jest 50 na 50... Nie widze w tym nic pewnego. Co do Uhrmanna to rowneiz nie ejst takie pewne... Ahonen sie obudzi w konkursie i zobaczysz jak przeskakuje Niemca . Pozdrawiam i zapamietaj te słowa..

    Okabe o wiele lepszy od kocha ahonen kazdy wie co zrobil .. moje slowa byly prorocze
    Posted by: Rafik 25

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 19:04

    Quote:

    Samobóje?? Dlaczego tak sądzisz. Prześlec wyniki Uhrmana a zobaczysz że na tej skoczni zawsze dobrze skakał zobacz sezon 2003/ 2004. Jakie masz przesłanki,że te typy to samobóje??




    Samobuje zdecydowanie... Koch z Okabe? Na Austriaka? Japonczyk jest w zyciowej formie. Koch fakt dobrze mu szlo na treningach. Ale to jest 50 na 50... Nie widze w tym nic pewnego. Co do Uhrmanna to rowneiz nie ejst takie pewne... Ahonen sie obudzi w konkursie i zobaczysz jak przeskakuje Niemca . Pozdrawiam i zapamietaj te słowa..

    Okabe o wiele lepszy od kocha ahonen kazdy wie co zrobil .. moje slowa byly prorocze [/quote


    Gratuluję i oby tak dalej
    Posted by: bobson

    Re: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni - Obersdorf - 29/12/2005 21:23

    Quote:

    Quote:

    coz jedziemy... toto-mix

    COLLOREDO-JUSSILAINEN 1 1.8 - mialem to zagrac ostro ale poniewaz wszyscy to graja, to ja sie jeszcze zastanowie

    KASAI-BENKOVIC 1 1.65 - hmmm... a czemu nikt nie zwraca na to uwagi? panowie nie oszukujmy sie Slowency bez formy, dosc prawdopodne ze czaja sie druzynowo na igrzyska...

    KOFLER-KRANJEC 1 1.65 - zawodnik skazacy dosc rowno w tym sezonie kontra zawodnik skaczacy rowno na treningach a na zawodach spada na bule... nie widze go wysoko...

    AHONEN-KUETTEL 2 1.95 - no ten typ to mi sie strasznie podoba i tyle...





    i jeszcze...

    HERR-KOCH 1 1.8 - herr chyba w formie poza tym po cichu licze ze kocha nie zobaczymy w 2 serii