Neteller [11]

Posted by: Conrad

Neteller [11] - 02/08/2012 21:32

Kontynuacja poprzedniego tematu
Posted by: Dindek

Re: Neteller [11] - 07/08/2012 15:46

witam,
ile idzie wyplata z netka na bankowe? jaka pobierana jest prowizja?
dzieki piwo
Posted by: Shell

Re: Neteller [11] - 11/08/2012 01:07

do jakiego buka moge wplacic poprzez netellera i wyplacic w miare szybko bez weryfikaacji?
Posted by: adi1910

Re: Neteller [11] - 21/08/2012 20:53

Wpłacał może ktoś do Nettelera za pomocą paysafecard? Ile to trwa bo ja wpłaciłem, czekam już kilka min a operacja nadal w toku ...
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 22/08/2012 04:42

Lepiej już chyba Ukashem wpłacić .Mniejsza prowizja, bodajże 1%.
Jak wpłaciłem to kasa była od razu na koncie.
Paysafe nie wpłacałem jeszcze.
Napisz czy doszła ta wpłata,o której mówisz.
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 22/08/2012 04:46

Tam gdzie masz konto przeważnie na dole strony startowej buka są loga wszystkich firm,za pomoca których dokonasz płatności.
Netek jest prawie w każdym buku dostępny.
Przy wypłatach różnie bywa.Mogą zażda przy pierwsze,mogą poprosic o scany przy np: dziesiątej.Nie ma reguły.
Originally Posted By: Shell
do jakiego buka moge wplacic poprzez netellera i wyplacic w miare szybko bez weryfikaacji?
Posted by: dupajas

Re: Neteller [11] - 03/09/2012 22:37

witam, wplacilem kilka godzin kase, nadal jej nie ma, dzwonilem do przelewy24 mowia ze wszystko poszlo, wina odbiorcy




jak skontaktowac sie z tymi szumowinami? maila napisalem to pewnie bede czekal miesiac jak znam zycie, potrzeba mi na teraz, gdzie tu sie prosi o telefon od nich(w poprzednim temacie neteller ktos o tym wspominal)
Posted by: dupajas

Re: Neteller [11] - 03/09/2012 23:06

dzwonilem pod pierdzielone +1 403 451 8020 na konsultanta polskiego czekalem 5minut - nie ma, na angielskiego 5min - nie ma, za czekanie poszlo z konta z tel 20zl... co za smiecie
Posted by: NanekHKS

Re: Neteller [11] - 03/09/2012 23:08

Originally Posted By: dupajas
dzwonilem pod pierdzielone +1 403 451 8020 na konsultanta polskiego czekalem 5minut - nie ma, na angielskiego 5min - nie ma, za czekanie poszlo z konta z tel 20zl... co za smiecie

niezle zlodziejstwo blush
Posted by: NanekHKS

Re: Neteller [11] - 03/09/2012 23:09

ja tak mialem kiedys na upc
Posted by: dupajas

Re: Neteller [11] - 03/09/2012 23:53

final jest taki ze jak cos chcecie to piszecie na ich twittera, lepiej niz dzwonic i mailowac (sprawe zalatwil mi w 20min)
Posted by: adi1910

Re: Neteller [11] - 07/09/2012 23:27

Witam! Orientuje się ktoś czy jest jakis buk który przyjmuje wpłaty poniżej 40 przez Neteller? Bo mam 38zł i chciałem zagrać dzisiejsze mecze ... Proszę o szybką odp.
Posted by: Art300

Re: Neteller [11] - 13/09/2012 01:42

Widzę, że Neteller uruchomił z powrotem kartę wirtualną.

Super. To rewelacyjne rozwiązanie przy płatnościach kartą w sieci.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 13/09/2012 05:02

Bardzo śmieszne, od trzech lat.
Posted by: Art300

Re: Neteller [11] - 14/09/2012 03:01

Originally Posted By: Pawcias
Bardzo śmieszne, od trzech lat.


Za to Ty rozweselasz niezmiennie.

Karty wirtualnej nie było od 1 marca do początku tego tygodnia.
Sprawdzić to - to moment zresztą.

Ale lepiej palnąć kolejną bzdurę nie sprawdzając.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 14/09/2012 23:40

Mieli z nich rezygnować i zawiesili je, ale ostatecznie wrócili do tematu. Zwracam honor. Po kilkunastu głębszych nie zawsze ogrniam.
Posted by: eini

Re: Neteller [11] - 25/09/2012 22:39



Scheduled Maintenance
NETELLER Money Transfer is down for scheduled maintenance.
There’s a flurry of activity here at NETELLER as we make some quick upgrades to our Money Transfer service. You can still join, sign in or pay at your favourite sites, but Money Transfer is temporarily unavailable

Już 3 dzień nie można do nikogo nic wysłać...
Posted by: simons1986

Re: Neteller [11] - 29/10/2012 17:00

Panowie czy ktos z was sie orientuje jaki jest limit wyplat za pomoca karty, bo wczoraj chcialem zrobic swoja pierwsza wyplate w wysokosci 2,500 zl i ciagle mi odrzucalo ze dzienny limit zostal przekroczony ...?
Posted by: Goget

Re: Neteller [11] - 29/10/2012 17:24

Jaką masz walutę karty ?

W funtach limit wynosi 500f i tu faktycznie można się nie zmieścić w limicie.

https://help.neteller.com/app/answers/detail/a_id/2363
Posted by: simons1986

Re: Neteller [11] - 29/10/2012 17:25

Originally Posted By: Goget
Jaką masz walutę karty ?

W funtach limit wynosi 500f i tu faktycznie można się nie zmieścić w limicie.

https://help.neteller.com/app/answers/detail/a_id/2363


walute na koncie mam w zł, a jak mam sprawdzic jaka walute mam na karcie? Bo przy probie wyplaty zaczelo mi wyliczac w Euro laugh?
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 30/10/2012 08:55

Czy takie wypłaty są podwójnie przewalutowane? Czyli wypłata w PLN przeliczana na EUR (skoro karta w EUR) po czym cała kwota zdjęta z konta prowadzonego w PLN? Jak to wygląda dla osób posiadających właśnie konto w PLN u nich?

Bo generalnie dziwne, że 2500zł nie chciało przejść skoro i 3000zł powinno pozwolić wypłacić. W jakim bankomacie chciałeś zrobić tę wypłatę?
Posted by: HoMiK155

Re: Neteller [11] - 30/10/2012 14:22

Z tego co się orientuję, to każdy bank samodzielnie ustala sobie kwotę jaką jednorazowo można podjąć z bankomatu. Często zdarza się tak, że jest ona niższa niż rzeczone 500f lub 750e. Nawet, jeśli waluta konta, karty i kraju w którym zlecamy wypłatę jest taka sama.
Posted by: Art300

Re: Neteller [11] - 30/10/2012 15:05

Originally Posted By: Conrad
Czy takie wypłaty są podwójnie przewalutowane? Czyli wypłata w PLN przeliczana na EUR (skoro karta w EUR) po czym cała kwota zdjęta z konta prowadzonego w PLN? Jak to wygląda dla osób posiadających właśnie konto w PLN u nich?

Bo generalnie dziwne, że 2500zł nie chciało przejść skoro i 3000zł powinno pozwolić wypłacić. W jakim bankomacie chciałeś zrobić tę wypłatę?


Opłaty za konwersje waluty (FX), naliczane dla kart Net+

1. Jeżeli Twoja karta Net+ jest prowadzona w walucie innej niż Twój rachunek NETELLER, naliczymy opłatę za konwersje waluty NETELLER w wysokości 2.95% za każdą transakcje Net+.
2. Jeśli skorzystasz z karty Net+ do przeprowadzenia transakcji w walucie innej niż ta, w której prowadzona jest Twoja karta Net+, naliczymy opłate za konwersje waluty Net+ w wysokości 2.95%.
3. Jeżeli Twój rachunek NETELLER jest prowadzony w innej walucie niż Twoja karta Net+ i użyjesz tej karty do przeprowadzenia transakcji w jeszcze innej walucie, możemy naliczyć obie opłaty za konwersje waluty, ponieważ konwersja waluty nastąpila dwukrotnie.
4. Aby uniknać nadmiernego obciążenia opłatami za konwersje podczas korzystania z karty prepaid Net+, zalecamy wybranie waluty najczęsciej stosowanej podczas wypłat z bankomatów lub transakcji w punktach sprzedaży, jeśli taka opcja jest możliwa, lub waluty, w której prowadzony jest Twój rachunek NETELLER, jeśli waluta odpowiednia dla bankomatów i punktów sprzedaży nie jest dostępna.


VIP-y mają 1,5% zamiast 2,95%.

W każdej historii transakcji masz wyszczególnione FX 1 i FX 2, choćby było to zero.
Posted by: simons1986

Re: Neteller [11] - 30/10/2012 15:58

Udalo mi sie wczoraj wyplacic 2.000 zl ale policzono mi az 80 zl !!!! za jakies konwersje, przeciez to jest rozboj w bialy dzien. Wiecej karta nie wyplacam !
Posted by: simons1986

Re: Neteller [11] - 30/10/2012 19:32

W jaki sposob mozna zmienic walute na koncie z ZL na Euro ? I czy maja tam jakiegos konsultanta z Polski bo napisalem do nich juz chyba 3 maila i od 3 dni cisza ...
Posted by: kosmo

Re: Neteller [11] - 10/11/2012 16:39

troche z innej beczki, obiło mi się o uszy że są w Polsce (aczkolwiek nieliczne) bankomaty które wypłacają euro, ktoś widział/używał?
Posted by: void

Re: Neteller [11] - 10/11/2012 17:13

na okeciu jest z tego co pamiętam.
Posted by: kosmo

Re: Neteller [11] - 10/11/2012 17:19

no tez o tym slyszalem, ale pamietasz moze czy to jest po tej stronie ogolno dostepnej czy juz po tej stronie po odprawie i kolejna sprawa, przy wyplacie np. netka to jest na tej samej zasadzie jak za granica? czyli tylko jedna oplata za wyplate?
Posted by: void

Re: Neteller [11] - 10/11/2012 21:58

ogólno dostepny, z tego co pamietam przy wejsciu na hale odlotów.
Posted by: Dyniu

Re: Neteller [11] - 07/12/2012 15:49

Witam, zna ktoś jakiś sklep internetowy (najlepiej polski), który akceptuje płatności neteller?
Posted by: kosmo

Re: Neteller [11] - 07/12/2012 16:29

nie slyszalem zeby jakis sklep akceptowal bezposrednio platnosci neteller, co platnosc karta neteller, ale zakladam ze masz euro albo dolar to dojda Ci oplaty za przewalutowanie itp
Posted by: kosmo

Re: Neteller [11] - 07/12/2012 16:29

Originally Posted By: kosmo
nie slyszalem zeby jakis sklep akceptowal bezposrednio platnosci neteller, co platnosc karta neteller, ale zakladam ze masz euro albo dolar to dojda Ci oplaty za przewalutowanie itp

mialo byc co innego platnosc karta neteller smile
Posted by: dondzikson

Re: Neteller [11] - 17/12/2012 15:34

Panowie,mam kilka pytanek.Mam nadzieję że ktoś pomoże.
1.Czy można zmienić walutę na koncie netka np. z USD na funty lub euro.?
2.Jak najkorzystniej wypłacać pieniądze z netellera np.na jakieś konto walutowe w Polsce,bankomaty wypłacające obcą walutę po korzystnym kursie? ew. inne pomysły?
3.Jakie ponosimy opłaty w razie przelewu na konto złotówkowe?
4.Jak długo się czeka na kartę Net+ i czy można swobodnie nią płacić w sklepach,wypłacać w bankomatach.
Nigdy nie korzystałem z tego typu portfeli,stąd moje pytanka.Z góry dzięki za wyrozumiałość i pomoc.
Posted by: gryzonko

Re: Neteller [11] - 17/12/2012 16:42

1. Nie wiem jak teraz, kilka lat temu to robiłem, procedura następująca zamknięcie starego , otwarcie nowego, w tym pełna weryfikacja w tym telefoniczna, no i o ile pamiętam z 2 czy 3 tygodnie to trwało
2. Korzystałem na razie tylko z bankomatów i raczej słabo sie opłaca
4. ile sie czeka to nie pamiętam, ale jako że nie mam jakiś negatywnych wspomnień to podejrzewam że standartowe tydzień do dwóch. Można nią płacić w sklepach, bankomaty też ok
Posted by: simons1986

Re: Neteller [11] - 17/12/2012 20:20

Originally Posted By: dondzikson
Panowie,mam kilka pytanek.Mam nadzieję że ktoś pomoże.
1.Czy można zmienić walutę na koncie netka np. z USD na funty lub euro.?
2.Jak najkorzystniej wypłacać pieniądze z netellera np.na jakieś konto walutowe w Polsce,bankomaty wypłacające obcą walutę po korzystnym kursie? ew. inne pomysły?
3.Jakie ponosimy opłaty w razie przelewu na konto złotówkowe?
4.Jak długo się czeka na kartę Net+ i czy można swobodnie nią płacić w sklepach,wypłacać w bankomatach.
Nigdy nie korzystałem z tego typu portfeli,stąd moje pytanka.Z góry dzięki za wyrozumiałość i pomoc.


1. Trzeba zamknac stare konto i zalozyc nowe.
2. Najkorzystniej to postarac sie o konto VIP wtedy prawie wszystko masz za 0 zł.
3. Nie wiem.
4. Ja czekałem 5 dni, nie miałem problemów z płaceniem itp.
Posted by: leo-83

Re: Neteller [11] - 18/12/2012 00:55

Z Netellera skorzystalem tylko raz, prawie dwa lata temu. Teraz chyba znowu bede zmuszony skorzystac, ale chcialem zapytac o oplate administracyjna za brak aktywnosci, wynoszaca chyba az 30$. Dzisiaj sie zalogowalem i mam 0$, ale czy jak zrobie wplate, to 30$ z tej wplaty polknie mi na ta oplate? wink
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 18/12/2012 02:10

Wydaje mi się,że to będzie jak z ukrytym debetem na koncie bankowym.Np:opłata za konto 10 zł,saldo na koncie 0zł,jak coś mi przychodziło to system automatycznie pobierał mi zaległa opłatę.
Tak miałem w Citibanku,że zawsze mi wpierdalało kasę jak dostawałem wypłatę ,albo zwrot kosztów służbowych.

Tutaj radziłbym skontaktować się mailowo i zapytać dokładnie.
Spróbuj może zamknąć konto i założyć drugie.Jak powód podaj zmianę waluty na PLN czy Euro( patrz post simonsa powyżej)
Kombinuj ,gdyż 30 dolców to prawie 100 PLN,więc szkoda oddawać to za frajer.
Ja potrzebowałem skorzystać z konta Net+ ,ale nie wiedziałem czy mineło mi 14 m-cy od daty jego założenia.Chcąc uniknąć tego haraczu zapytałem mailowo ze strony netka,podałem nr tel i oddzwonili.
Trudno,bo trudno z moim anglikiem się dogadałem z babą i dowiedziałem się ,że do okresu karencji brakuje mi niespełna 2 tygodnie.
Wpłaciłem więc kasę kwitem Ukash na konto im przelałem do buka.

Jak nie możesz skorzystać z MB,i szkoda kasy na Netellera to załóż sobie konto Click2Pay.To działa na tej samej zasadzie co MB.
Karta Mastercard jest nawet tańsza niz w MB ,bo kosztuje 10USD a nie 10 EUR.
Na Click2Pay raz nawet wypłaciłem niewielka sumę z Betsson,a potem płaciłem ich kartą rachunek jak byłem w knajpie na wódce ze znajomym.Transakcja bezproblemowa była.
Posted by: piontek

Re: Neteller [11] - 18/12/2012 02:27

czy wystarczy raz na pol roku sie zalogowac i oplata nie zostanie pobrana?
bezczynnosc konta to nie tylko same wplaty/przelewy
jak sadzicie?
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 18/12/2012 02:30

Originally Posted By: piontek
czy wystarczy raz na pol roku sie zalogowac i oplata nie zostanie pobrana?
bezczynnosc konta to nie tylko same wplaty/przelewy
jak sadzicie?


Wydaje mi się ,że chodzi tutaj o brak transakcji na koncie i samo logowanie sie nie pomoże ,ale trzeba by poświęcic chwilkę czasu i spróbować znaleźc szczegóły w regulaminie.
Posted by: leo-83

Re: Neteller [11] - 18/12/2012 02:40

Dzieki Iwdakuno za odpowiedz, wydaje mi sie, ze jest niestety tak jak mowisz. Click2Pay mnie nie ratuje, bo z tego kasyna mozliwa jest tylko wyplata na Netellera i konto bankowe. Na konto bankowe nie chcialbym wyplacac, ale pewnie bede musial tak zrobic.

A jesli chodzi o oplate, to logowanie nie wystarczy:
"Jeśli nie korzystasz z rachunku NETELLER przez 14 miesięcy z zachowaniem salda na rachunku, obciążymy Cie opłatą administracyjną.
Aby uniknąć tej opłaty, zaloguj się do rachunku i dokonaj transakcji. Może to być dowolna transakcja. Możesz dokonać wpłaty, przeslać pieniądze znajomemu, przelać je do innej witryny lub z innej witryny bądz po prostu wypłacić pozostałe środki."
Posted by: simons1986

Re: Neteller [11] - 18/12/2012 02:49

Originally Posted By: Art300
Originally Posted By: Conrad
Czy takie wypłaty są podwójnie przewalutowane? Czyli wypłata w PLN przeliczana na EUR (skoro karta w EUR) po czym cała kwota zdjęta z konta prowadzonego w PLN? Jak to wygląda dla osób posiadających właśnie konto w PLN u nich?

Bo generalnie dziwne, że 2500zł nie chciało przejść skoro i 3000zł powinno pozwolić wypłacić. W jakim bankomacie chciałeś zrobić tę wypłatę?


Opłaty za konwersje waluty (FX), naliczane dla kart Net+

1. Jeżeli Twoja karta Net+ jest prowadzona w walucie innej niż Twój rachunek NETELLER, naliczymy opłatę za konwersje waluty NETELLER w wysokości 2.95% za każdą transakcje Net+.
2. Jeśli skorzystasz z karty Net+ do przeprowadzenia transakcji w walucie innej niż ta, w której prowadzona jest Twoja karta Net+, naliczymy opłate za konwersje waluty Net+ w wysokości 2.95%.
3. Jeżeli Twój rachunek NETELLER jest prowadzony w innej walucie niż Twoja karta Net+ i użyjesz tej karty do przeprowadzenia transakcji w jeszcze innej walucie, możemy naliczyć obie opłaty za konwersje waluty, ponieważ konwersja waluty nastąpila dwukrotnie.
4. Aby uniknać nadmiernego obciążenia opłatami za konwersje podczas korzystania z karty prepaid Net+, zalecamy wybranie waluty najczęsciej stosowanej podczas wypłat z bankomatów lub transakcji w punktach sprzedaży, jeśli taka opcja jest możliwa, lub waluty, w której prowadzony jest Twój rachunek NETELLER, jeśli waluta odpowiednia dla bankomatów i punktów sprzedaży nie jest dostępna.


VIP-y mają 1,5% zamiast 2,95%.

W każdej historii transakcji masz wyszczególnione FX 1 i FX 2, choćby było to zero.


no ok, jesli konto mam w Zł, a karta jest w Euro to co mam wybrac przy wyplacie aby uniknac podwojnego przewalutowania?
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 18/12/2012 03:50

Opłatę za konwersję waluty pobierali mi nawet przy płaceniu kartą Net+ w sklepie,mimo,że kasa na koncie w PLN ,transakcja też w PLN,ale waluta karty EUR.
Dla mnie to bez sensu.Płace karta i jeszcze zabiera mi prowizję.
Dlatego skorzystam z Netellera dopiero jak będzie mi sie kończył rok czy tam 14-mcy bez transakcji na koncie,aby uniknąc tych 30USD opłaty administracyjnej.
Posted by: simons1986

Re: Neteller [11] - 20/12/2012 01:00

Mam pytanko, kumpel ma konto neteller-a w Euro a ja mam Zł, jesli wysle mu na konto kase to on zaplaci za przewalutowanie ? Jesli tak to jaki %?
Posted by: dondzikson

Re: Neteller [11] - 20/12/2012 20:01

Panowie czy są jakieś bankomaty ,w których najkorzystniej jest wypłacać kartą net +?Czy to bez różnicy jaki bankomat?Mając konto jak i kartę w funtach wypłacając wybrać pieniądze po kursie banku czy netellera?Pytam gdyż czytałem różne opinie i podobno jest taka opcja.Jak jest najbardziej korzystnie,wypłacał ktoś?Karta przychodzi razem z pinem czy pin do karty w drugim liście później?Z góry dzięki za wszelką pomoc piwo
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 20/12/2012 21:21

Na 99,99 % nie wybieraj wypłaty w złotówkach i kursu bankowego!Będziesz w plecy.
Wybiera się kurs nieznany czy coś takiego.Nie pamiętam już dokładnie.
Jeżeli po włożeniu karty nie pojawi się na monitorze opcja wybierz kurs nieznany czy coś w podobie,to nie wypłacaj,tylko szukaj innego bankomatu sieciowego lub firmowego jakiegoś innego banku.
Posted by: simons1986

Re: Neteller [11] - 20/12/2012 21:24

Originally Posted By: Iwdakuno
Na 99,99 % nie wybieraj wypłaty w złotówkach i kursu bankowego!Będziesz w plecy.
Wybiera się kurs nieznany czy coś takiego.Nie pamiętam już dokładnie.
Jeżeli po włożeniu karty nie pojawi się na monitorze opcja wybierz kurs nieznany czy coś w podobie,to nie wypłacaj,tylko szukaj innego bankomatu sieciowego lub firmowego jakiegoś innego banku.

ja wczoraj wyplacalem w wbk i nie bylo opcjii kurs nieznany, wyplacilem opcja euro ale i tak raz przewalutowali smile

Posted by: padik

Re: Neteller [11] - 21/12/2012 03:43

Ja ze swego doświadczenia powiem, że najlepiej wypłacało mi się z bankomatów Pekao S.A. I to co ktoś pisał wyżej, żeby nie wypłacać kiedy nie pyta o walutę to bzdura. Bankomaty BZWBK pytały o walutę, wybierałem walutę karty i traciłem znacznie więcej niż w Pekao S.A. gdzie wybierałem po prostu w złotówkach (kartę mam w USD). Pekao S.A. zawsze liczyło mi po bardzo dobrym kursie (można to sobie później sprawdzić w historii konta). Co do prowizji za przewalutowanie to gdzie bym nie wypłacam to kształtowała się podobnie + 6$ opłaty za wypłatę. Z uwagi na tą dodatkową opłatę (u mnie 6$) najlepiej wypłacać jak największe kwoty jednorazowo (u mnie max 1000$).
Posted by: taktoonZS

Re: Neteller [11] - 21/12/2012 03:53

ja mam konto w pln,kartę w euro i dzisiaj wypłaciłem z ing 1000 i łącznie z opłatami pobrało mi 1080 z konta
Posted by: Goget

Re: Neteller [11] - 21/12/2012 03:56

Jak wybierasz w PLN to transakcja jest przeliczana po kursie Mastercard, który jest dla każdego bankomatu taki sam.

Tu można sprawdzić kurs MC - https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/index.html

Trzeba go jeszcze pomniejszyć o 2.95% za przewalutowanie.

Kursy z WBK, gdzie można sobie wybrać walutę obciążenia dostępne tutaj - https://www.centrum24.pl/bzwbkonline/eSmart.html?typ=90&lang=pl
Posted by: kosmo

Re: Neteller [11] - 21/12/2012 04:01

Originally Posted By: taktoonZS
ja mam konto w pln,kartę w euro i dzisiaj wypłaciłem z ing 1000 i łącznie z opłatami pobrało mi 1080 z konta

to troche przeplaciles kolego smile
w Warszawie na Okeciu i w Krakowie na Balicach sa bankomaty ktore wyplacaja euro, wtedy jedyny koszt wyplaty z netka to 4 euro, sprawdzone i potwierdzone, podzwonie jeszcze po bankach moze sie okaze ze jest wiecej takich bankomatow, jak bede cos wiedzial to dam znac
Posted by: dondzikson

Re: Neteller [11] - 21/12/2012 04:36

Originally Posted By: kosmo
Originally Posted By: taktoonZS
ja mam konto w pln,kartę w euro i dzisiaj wypłaciłem z ing 1000 i łącznie z opłatami pobrało mi 1080 z konta

to troche przeplaciles kolego smile
w Warszawie na Okeciu i w Krakowie na Balicach sa bankomaty ktore wyplacaja euro, wtedy jedyny koszt wyplaty z netka to 4 euro, sprawdzone i potwierdzone, podzwonie jeszcze po bankach moze sie okaze ze jest wiecej takich bankomatow, jak bede cos wiedzial to dam znac


a wiesz może czy jest fizyczna możliwość wypłaty funtów z tych bankomatów?
Btw 80zł prowizji od 1000 to troszkę sporo wink
Posted by: kosmo

Re: Neteller [11] - 21/12/2012 04:58

no te bankomaty naleza do Pekao SA i wyplacaja tylko i wylacznie euro, wiec nawet jakbys wlozyl tam karte polskiego banku to tez bys euro dostal, o bankomatach w funtach czy dolarach nie slyszalem
Posted by: simons1986

Re: Neteller [11] - 27/12/2012 19:02

Originally Posted By: kosmo
no te bankomaty naleza do Pekao SA i wyplacaja tylko i wylacznie euro, wiec nawet jakbys wlozyl tam karte polskiego banku to tez bys euro dostal, o bankomatach w funtach czy dolarach nie slyszalem


a znajde w okolicach Poznania lub w Poznaniu bankomat gdzie wyplace w Euro ? Bylem na Lawicy niestety nie znalazlem ...
Posted by: kosmo

Re: Neteller [11] - 27/12/2012 19:05

jezeli chodzi o bank Pekao SA to posiada on tylko 2 takie bankomaty w Polsce, oba znajduja sie jak juz wczesniej pisalem na lotniskach w Krakowie i Warszawie, jezeli chodzi o inne banki to jestem na etapie zbierania informacji
Posted by: simons1986

Re: Neteller [11] - 27/12/2012 19:07

Originally Posted By: kosmo
jezeli chodzi o bank Pekao SA to posiada on tylko 2 takie bankomaty w Polsce, oba znajduja sie jak juz wczesniej pisalem na lotniskach w Krakowie i Warszawie, jezeli chodzi o inne banki to jestem na etapie zbierania informacji


dzieki kosmo jakby co daj znac wink
Posted by: kosmo

Re: Neteller [11] - 27/12/2012 22:48

no mam juz odpowiedzi z wiekszosci sensownych bankow, poza tymi dwoma bankomatami nikt inny nie oferuje takich uslug
Posted by: paluki

Re: Neteller [11] - 06/01/2013 03:50

Witam serdecznie. Mam pytanie, chce otworzyć konto na Neteller. Czy ta rozmowa z konsultantem w celu zweryfikowania danych odbywa sie w języku angielskim?
Posted by: kosmo

Re: Neteller [11] - 06/01/2013 04:09

tak, ale wystarczy naprawde bardzo podstawowa znajomosc
Posted by: Dindek

Re: Neteller [11] - 14/01/2013 16:33

Panowie mam pytanie :
gdy chce przelac kase do kolegi to wyskakuje komunikat odbiorca badz nadawca przekroczyl limit, wysylalem tylko dowod do weryfikacji moze to dlatego mam limity? spotkal sie ktos z czyms takim? jak tak to co trzeba zrobic? tongue
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 14/01/2013 19:57

Może to adresat ma niezweryfikowane konto? Wtedy też jest niski limit i nie resetuje się np. każdego dnia tylko dopiero zostanie zniesiony gdy konto zostanie zweryfikowane.
Posted by: adi1910

Re: Neteller [11] - 18/03/2013 22:26

Zostało mi 18,50 na koncie w w Neteller ktoś wie gdzie moge wpłacić taką kwotę do buka za pomocą Netellera?
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 19/03/2013 02:14

Do Oddsring wpłacisz tę kwotę na pewno,tam jest od 5 zł.
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 03/04/2013 02:51

Wypłaciłem z Netellera dzis w bankomacie BZ WBK 640 zł.
Miałem na koncie 961 zł
Zostało mi 208 zł.

Konto w PLN karta w EUR.

OPERACJA TA KOSZTOWAŁA MNIE 112 ZŁ po preliczeniu opłat w postaci przewalutowania,opłaty prowizyjnej.

Obłęd!!!!
Posted by: oli

Re: Neteller [11] - 03/04/2013 03:25

Karta i konto w EUR duzo lepiej to wychodzi.
Posted by: taktoonZS

Re: Neteller [11] - 03/04/2013 03:28

Originally Posted By: Iwdakuno
Wypłaciłem z Netellera dzis w bankomacie BZ WBK 640 zł.
Miałem na koncie 961 zł
Zostało mi 208 zł.

Konto w PLN karta w EUR.

OPERACJA TA KOSZTOWAŁA MNIE 112 ZŁ po preliczeniu opłat w postaci przewalutowania,opłaty prowizyjnej.

Obłęd!!!!


normalka,tez sie kilka razy przejechalem
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 03/04/2013 03:50

Na spokojnie przeliczyłem w domu.

Wypłacam 640 zł.Na wyciągu mam żadana kwota 168,99 EUR.

Daje to kurs 3,79 dla nich.

Dalej mam na wyciągu : żadana kwota 752,12 czyli tutaj po kursie przewalutowania jest już 4,45 dla mnie.

Czyli jest różnica 0,66 zł na 1
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 03/04/2013 03:54

Na 1 EURO.
Dodajemy do tego opłatę konwersyjna 22 zł plus opłatę prowizyjną 15 zł plus różnicę z przewalutowania wypłaty z bankomatu po kursie EURO i moje ponad 100 zł się odnajduje.
Nic dodać nic ująć,pretensji nie mogę mieć,bo wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującymi przeliczeniami i regulaminem Netellera.

Powiem skromnie.Zajebiście!!!! Jestem geniuszem finansowym, he,he,he....
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 03/04/2013 03:56

Rafał miałeś rację!!!!! Nie ma lepszej opcji od MB,tylko te ich wyskoki,że posądzają człowieka o terroryzm!
Posted by: rafal08

Re: Neteller [11] - 03/04/2013 04:22

Miec mialem ,ale wcale to nie jest cieszace bo inna opcja oprocz MB bardzo by sie czasami przydala.
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 03/04/2013 04:28

Na prawdę nie ma??? A Click and Buy?
Posted by: rafal08

Re: Neteller [11] - 03/04/2013 04:33

Nie sprawdzalem tego nigdy
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 03/04/2013 10:03

Originally Posted By: Iwdakuno
Wypłaciłem z Netellera dzis w bankomacie BZ WBK 640 zł.
Miałem na koncie 961 zł
Zostało mi 208 zł.

Konto w PLN karta w EUR.

OPERACJA TA KOSZTOWAŁA MNIE 112 ZŁ po preliczeniu opłat w postaci przewalutowania,opłaty prowizyjnej.

Obłęd!!!!


Zmień walutę konta w NT na Euro, wtedy o połowę spadną Ci prowizje fx bo w tym przypadku doszło do podwójnego przewalutowania. A tak jak konto i karta będą w EUR to maksymalnie raz Ci przeliczą, a jeśli będziesz podróżował w strefie Euro to będziesz mógł robić zakupy i wypłacać pieniądze bez jakichkolwiek przewalutowań.

Do tego jak awansujesz w ich hierarchii VIP to koszta przewalutowań mocno spadają.
Posted by: JuN

Re: Neteller [11] - 04/04/2013 17:43

jak zwiekszyc limit wychodzacy ?
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 05/04/2013 04:35

Dzięki Conrad za podpowiedź,ale chciałbym zapytać czy mogę to zrobić samoczynnie,czy należy pisać do supportu?
Sorry za dziecinne pytanie,ale w Netku dopiero raczkuję i trudno mi się jeszcze do niego przyzwyczaić.
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 05/04/2013 08:27

Originally Posted By: Iwdakuno
Dzięki Conrad za podpowiedź,ale chciałbym zapytać czy mogę to zrobić samoczynnie,czy należy pisać do supportu?
Sorry za dziecinne pytanie,ale w Netku dopiero raczkuję i trudno mi się jeszcze do niego przyzwyczaić.


Spox, najlepiej napisz do nich o zamiarze zmiany waluty konta i poczekaj co odpiszą, lepiej to zrobić w ten sposób niż samemu otwierać drugie konto bez kontaktu z nimi.

Szkoda, że nie oferują karty w PLN, ale może warto też napisać do nich w tej sprawie i zobaczyć czy może jest to coś, co niebawem będzie dostępne?

W każdym bądź razie konto+kartę trzeba mieć w tej samej walucie. smile
Posted by: simons1986

Re: Neteller [11] - 05/04/2013 15:21

Jesli bedzie chciak zmienic walute to i tak zaplaci za przewalutowanie tych srodkow co ma na koncie w PLN.
Posted by: szuwi1

Re: Neteller [11] - 05/04/2013 16:01

Dodam jeszcze, że jak wyplacasz w bankomacie kartą Netellera, która jest w EUR to wnie daj sie nabrac i nie wybieraj kursu wymiany który oferuje ci bankomat (Euronet i WBK maja taka mozliwosc, nie wiem ktore jeszcze), tylko kurs nieznany, wtedy policzy ci po kursie Netellera, który jest znacznie korzystniejszy i brany jest stąd - http://www.reuters.com/finance/currencie...mp;destCurr=PLN Pewnie juz to wiesz, ale tak w ramach przypomnienia.
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 05/04/2013 21:25

Zgadza się, nigdy nie brać kursu jaki oferuje bankomat (od razu piszą Ci ile Euro Ci policzą ale jest to tragiczny kurs) tylko brać po kursie Mastercard.

To już taka norma się zrobiła, że na tym kursie oferowanym przez bank(omat) się zwykle tylko traci.
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 05/04/2013 23:36

Można zamknąć stare konto i otworzyć nowe bez konieczności ponownej weryfikacji,ale trzeba wzaczekać na wyrobienie nowej karty.

....Szanowny Kliencie,

Rachunek NETELLER moze byc prowadzony tylko w jednej waluciewybranej podczas otwierania rachunku. Jesli zmienisz zdanie i zechcesz uzywac innej waluty, niezbedne bedzie zamkniecie posiadanego rachunku NETELLER i utworzenie nowego w preferowanej walucie. Mozesz miec tylko jeden rachunek w okreslonej walucie w danym czasie.

Skontaktuj sie z NETELLER, zanim rozpoczniesz proces zamykania starego i otwierania nowego rachunku. Jestesmy w stanie udzielic pomocy i przeniesc informacje ze starego rachunku na nowy. Konieczne bedzie zarejestrowanie nowego rachunku z podaniem nowego adresu e-mail, lecz po zakonczeniu tego procesu bedziemy mogli powiazac wczesniej uzywany adres e-mail z nowo utworzonym rachunkiem. Mozemy równiez dokonac transferu uzywanych wczesniej kart kredytowych, srodków znajdujacych sie na rachunku oraz dokumentów, jakie uprzednio otrzymalismy w celu weryfikacji tozsamosci lub adresu.

Nie mozemy przeprowadzic transferu zadnych informacji o rachunku bankowym, jaki mógl zostac zarejestrowany na starym rachunku, lecz jesli ponownie chcesz uzywac tego samego rachunku bankowego, prosimy o powiadomienie nas o tym! Mozemy dezaktywowac ten rachunek bankowy na starym rachunku NETELLER, co pozwoli na ponowne zarejestrowanie tego rachunku na Twoim nowym rachunku NETELLER. Po zarejestrowaniu rachunku bankowego trzeba bedzie ponownie go zweryfikowac.

Nie mozemy dokonac transferu starego identyfikatora rachunku, identyfikatora zabezpieczen, Net+ Prepaid Mastercard ani Net+ Virtual Prepaid MasterCard.

Aby przeprowadzic te zmiane i transfer informacji, bedziemy musieli do Ciebie zadzwonic na numer telefonu zarejestrowany na nowym rachunku. Zlec juz dzis, aby przedstawiciel NETELLER do Ciebie zadzwonil.

Zespól obslugi klienta NETELLER pracuje codziennie przez cala dobe. W razie dodatkowych pytan, uwag lub watpliwosci odwiedz strone http://help.NETELLER.com. Znajdziesz nas tez na stronach Twittera: http://twitter.com/neteller, i Facebooka: http://facebook.com/neteller.

Dziekujemy za korzystanie z serwisu NETELLER!

Pozdrawiam
Jakub
Global Member Services Agent (2328)
Take our Customer Satisfaction Survey today!...."
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 05/04/2013 23:39

Originally Posted By: Iwdakuno
Skontaktuj sie z NETELLER, zanim rozpoczniesz proces zamykania starego i otwierania nowego rachunku. Jestesmy w stanie udzielic pomocy i przeniesc informacje ze starego rachunku na nowy.


Dokładnie. Powiadomić ich należy, poczekać na odpowiedź... i dopiero założyć nowe konto w innej walucie.
Posted by: KUERTEN.

Re: Neteller [11] - 06/04/2013 02:10

a za jakis czas ktos i tak sie dopatrzy , ze gosc cos kombinuje zamyka i otwiera konta i skonczy sie wiadomo jak, sorki ale tak to widze

i nie chodzi tu o twoja nieuczciwosc , tylko jak bedziesz nieoplacalny to zamkna konto majac jakis tam powod

nie wiem jak to wyglada u Ciebie z kasa , troche straciles na przygodzie z MB , nie wiem ile przegrales u bukow, moze wygrales? Niewazne, jesli grasz tylko zaklady to nie lepiej grac leganie u naziemnych bez stresu o strate kasy , ktos pisal ,ze jestes uczciwy hmmm grajac u bukow nikt z nas nie jest uczciwy wiec takze i ty nie jestes

u naziemnych ostatnio nie jest zle STS rozdaje samochody , tv etc moze warto tam grac? Jesli grasz tylko zaklady?! Wiadomo jak poker to nie ma wyjscia
Posted by: Art300

Re: Neteller [11] - 09/04/2013 20:25

Czy też otrzymujecie od wczoraj maile z potwierdzeniami wpłat z błędami ?
Posted by: szuwi1

Re: Neteller [11] - 09/04/2013 22:30

Tak, ajkieś prcenty chyba z tego co pamiętam. Ale oni od czasu do czasu maja takie fikolki.
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 01/05/2013 00:53

Tak z ciekawości.Dzisiaj płaciłem w sklepie kwotę 68 z groszami. Za nic w świecie terminal nie chciał przyjąć mojej karty Net+.
W ścianie obok wejścia do sklepu był bankomat PKO BP.

Wypłaciłem na cito 70 zł,z konta zeszło 89,78.
Prowizja 15 zł od wypłaty plus konwersja-przeliczenie waluty z EUR na karcie na PLN.
Drogo Panowie,bardzo drogo!

Gdybym mieszkał np: w takiej Muszynie to bym sobie chodził wypłacać w słowackich bankomatach.
Posted by: kosmo

Re: Neteller [11] - 01/05/2013 01:08

Originally Posted By: Iwdakuno
Tak z ciekawości.Dzisiaj płaciłem w sklepie kwotę 68 z groszami. Za nic w świecie terminal nie chciał przyjąć mojej karty Net+.
W ścianie obok wejścia do sklepu był bankomat PKO BP.

Wypłaciłem na cito 70 zł,z konta zeszło 89,78.
Prowizja 15 zł od wypłaty plus konwersja-przeliczenie waluty z EUR na karcie na PLN.
Drogo Panowie,bardzo drogo!

Gdybym mieszkał np: w takiej Muszynie to bym sobie chodził wypłacać w słowackich bankomatach.


była o tym mowa, za nic nie opłaca się tą kartą ani płacić za zakupy ani wypłacać z polskich bankomatów, na terenie naszego kraju są dwa bankomaty które płacą w euro, oba na lotniskach w Warszawie i Krakowie, jak nie to zostaja zagraniczne bankomaty
Posted by: Dindek

Re: Neteller [11] - 02/05/2013 01:10

Siema,
mam konto w pln, placąc w sklepie karta np jak kosztuje cos 500zl to pobierze 500 czy wieksza kwote ? bo wyplata mi kosztuje z netka zlodziejsko drogo dlatego pytam przed ewentualnymi zakupami tongue
Posted by: Dindek

Re: Neteller [11] - 02/05/2013 01:10

oho przeczytalem powyzej laugh post
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 02/05/2013 09:38

Konto w PLN, karta w EUR i zakupy w PLN to podwójne przewalutowanie. Lepiej mieć wszystko w EUR i wtedy zakupy w Polsce masz przewalutowane tylko raz a w krajach strefy Euro w ogóle do tego nie dochodzi.
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 02/05/2013 16:45

Racja Conrad.Teraz jak kupuję coś przez kartę to od razu mówię o sprzedającego aby wybrał opcję płatności w EUR.
Można tak zrobić w Realu,Tesco nawet w Mc Donalds.
W tych punktach terminal obsługujący karty pyta o walutę.
Niestety,ale w większości punktów sprzedaży nie.

Ciekawe od czego to zależy?
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 02/05/2013 17:28

Originally Posted By: Iwdakuno
Racja Conrad.Teraz jak kupuję coś przez kartę to od razu mówię o sprzedającego aby wybrał opcję płatności w EUR.
Można tak zrobić w Realu,Tesco nawet w Mc Donalds.
W tych punktach terminal obsługujący karty pyta o walutę.
Niestety,ale w większości punktów sprzedaży nie.

Ciekawe od czego to zależy?


To się opłaca choć dobrze mieć też konto w EUR, nie tylko kartę.

Natomiast płacąc to kiedyś, kiedyś różne opcje domyślnie wyskakiwały na terminalu, od Funtów po Szwedzkie Korony. Zawsze mnie to wnerwiało. Ale jeśli teraz można łatwo wybrać EUR to czemu nie, trzeba tylko sprawdzić później czy używają jakiś normalny kurs bo przy wypłatach z bankomatu jak oferują dokonania rozliczeń w EUR to zwykle dają gorszy kurs niż Mastercard. smile
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 02/05/2013 20:50

Pisałem jakieś 1,5 m-ca temu zapytanie do Netellera o możliwość zamiany waluty z PLN na EUR.
Odpowiedzieli,że oczywiście można mieć konto w EUR ,ale nie może być to obecne konto.
W przypadku podjęcia przeze mnie decyzji prosili o mail z prośba o zamknięcie konta w PLN i otwarcie nowego w EUR,przy czym jest możliwość przeniesienia wszystkich danych użytkownika bez konieczności ponownego procesu weryfikacji.
Kartę z tego co zrozumiałem też musiałbym mieć nową do nowego konta.
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 03/05/2013 01:12

Tak jest, podobnie jak w MB zmiana wymagałaby zamknięcia starego konta i otwarcie nowego.

Szkoda, że nie mają kart w PLN, wtedy wszystko byłoby w jednej walucie i nie dochodziłoby do zwiększonych kosztów transakcji za pomocą karty w Polsce. A tak to chyba lepiej mieć konto+kartę w EUR i przynajmniej poza krajem mieć możliwość robienia zakupów bez przewalutowań (oczywiście w strefie Euro).
Posted by: Goget

Re: Neteller [11] - 03/05/2013 02:24

Originally Posted By: Conrad

Szkoda, że nie mają kart w PLN, wtedy wszystko byłoby w jednej walucie i nie dochodziłoby do zwiększonych kosztów transakcji za pomocą karty w Polsce. A tak to chyba lepiej mieć konto+kartę w EUR i przynajmniej poza krajem mieć możliwość robienia zakupów bez przewalutowań (oczywiście w strefie Euro).


Nie wszystkie buki oferują polską walutę (np. Betfair nas olewa) i tego jednego przewalutowania i tak się nie da uniknąć.

W takim wypadku i tak taniej wychodzi mieć konto w PLN i kartę w PLN w Skrillu (no jak ktoś regularnie wpłaca i wypłaca do takiego buka to lipa), ale Neteller wygrywa pod względem dziennego limitu wypłat z bankomatu dla szeregowych użytkowników (nie VIPów) w stosunku 750e do 250e, no i karta za darmo.
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 04/05/2013 01:30

Originally Posted By: Goget
Nie wszystkie buki oferują polską walutę (np. Betfair nas olewa) i tego jednego przewalutowania i tak się nie da uniknąć.

W takim wypadku i tak taniej wychodzi mieć konto w PLN i kartę w PLN w Skrillu (no jak ktoś regularnie wpłaca i wypłaca do takiego buka to lipa), ale Neteller wygrywa pod względem dziennego limitu wypłat z bankomatu dla szeregowych użytkowników (nie VIPów) w stosunku 750e do 250e, no i karta za darmo.


Ja bym jeszcze sprawdził czy każdy buk oferujący konta w PLN oferuje płatności przez Neteller także w tej walucie. Kiedyś nie było to takie oczywiste, ale dzisiaj być może wszystkie buki oferujące PLN zdążyły wdrożyć dodatkową walutę dla NT.
Posted by: Dindek

Re: Neteller [11] - 04/05/2013 18:20

Panowie ile idzie wyplata z netka na bankowe?
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 04/05/2013 23:01

Originally Posted By: Conrad
Originally Posted By: Goget
Nie wszystkie buki oferują polską walutę (np. Betfair nas olewa) i tego jednego przewalutowania i tak się nie da uniknąć.

W takim wypadku i tak taniej wychodzi mieć konto w PLN i kartę w PLN w Skrillu (no jak ktoś regularnie wpłaca i wypłaca do takiego buka to lipa), ale Neteller wygrywa pod względem dziennego limitu wypłat z bankomatu dla szeregowych użytkowników (nie VIPów) w stosunku 750e do 250e, no i karta za darmo.


Ja bym jeszcze sprawdził czy każdy buk oferujący konta w PLN oferuje płatności przez Neteller także w tej walucie. Kiedyś nie było to takie oczywiste, ale dzisiaj być może wszystkie buki oferujące PLN zdążyły wdrożyć dodatkową walutę dla NT.


Moim zdaniem najkorzystniej mieć wszystkie konta w tej samej walucie, ale nie w PLN. Np. w Euro, czy Funciaku. Wtedy jest tylko jedno jedyne przewalutowanie przy wypłacie z bankomatu w Polsce, albo podczas płatności kartą. Przerzucanie kasy z jednego buka do drugiego też jest łatwiejsze jeśli wszędzie jest ta sama waluta, a polish złoty nie wszędzie jest dostępną łopcją.
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 05/05/2013 01:14

W sumie racja. Jeśli ktoś mieszka w Anglii to może śmiało wszystko w Funtach mieć, tym bardziej że posiadając tam lokalne konto z kartą można bardzo łatwo dokonywać płatności i otrzymywać wypłaty. Wtedy Neteller służy jako dodatkowa opcja do buków nie nastawionych na tamtejszy rynek.

W innych krajach natomiast to pewnie EUR warto się trzymać, tym bardziej że kiedyś (abstrahując kiedy) nasza waluta zostanie jej częścią i firmy same wtedy nas przestawią.
Posted by: Art300

Re: Neteller [11] - 05/05/2013 01:19

Przy koncie NT w GBP i karcie Net+ w GBP, wypłacając z polskiego bankomatu, trzeba liczyć ostateczny kurs o 0,15-0,20 mniejszy od średniego NBP.
0,15 przy max wypłacie, czyli ok 2,5 tys. zł
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 05/05/2013 01:30

Weź jeszcze ART pod uwagę pytanie Pani (szanownej) przy kasie: Płaci Pan w Euro czy w złotówkach?
Posted by: Art300

Re: Neteller [11] - 05/05/2013 01:35

Originally Posted By: Pawcias
Weź jeszcze ART pod uwagę pytanie Pani (szanownej) przy kasie: Płaci Pan w Euro czy w złotówkach?


Pyta się bankomat, bo o bankomacie mowa.
Czy ma przeliczyć po "gwarantowanym" ( chyba przez mafię smile ) kursie, który sie wyświetla, czy po "niegwarantowanym", kóry sie nie wyświetla.
Ten "gwarantowany" dałby kurs 0,3-0,4 niższy od sredniego NBP.
Ale może to i od bankomatu zależy.

Ja w każdym razie wybieram zawsze kurs "związany" z MasterCard i lepiej na tym wychodzę.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 05/05/2013 01:43

Nie tylko bankomat. Jak płacę Netkiem, czy Skrillem w nocnym, na stacji, czy w jakimkolwiek innym sklepie też mam takie pytania zakupując cokolwiek za swoje "skromne" utrejdzone na Betfair euroski.

Generalnie unikajcie godzenia się na przewalutowania proponowane przez bankomat, czy POS ponieważ są dużo mniej korzystne od tych, które dają Netek czy MB (zwany ostatnio Skrillem).
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 05/05/2013 06:08

Originally Posted By: Iwdakuno
Racja Conrad.Teraz jak kupuję coś przez kartę to od razu mówię o sprzedającego aby wybrał opcję płatności w EUR.
Można tak zrobić w Realu,Tesco nawet w Mc Donalds.
W tych punktach terminal obsługujący karty pyta o walutę.
Niestety,ale w większości punktów sprzedaży nie.

Ciekawe od czego to zależy?


To zalezy od pośrednika transakcji. Zawsze, jeśli jest taka możliwość, bierz transakcję w złotówkach, bo kursy Netka są lepsze od proponowanych przez pośrednika.

Propozycja zmiany waluty zależy też często od tego, czy kasjerce chce się zapytać klienta.

Sporo zależy od konkretnego sklepu i pośrednika. Np. Elavon nigdy nie pyta i zawsze nalicza w złotówkach.
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 05/05/2013 07:11

Zgadzam się.Elavon obsługuje płatności w Kauflandzie ,w którym prawie codziennie robię drobne zakupy po drodze z pracy do domu.
Natomiast dzisiaj byłem w knajpie i dostałem potwierdzenie płatności ,na którym widniała kwota kilkunastu GBP.

Czyli tak jak mówisz zależy od firmy zewnętrznej,która świadczy obsługę finansową la sprzedawcy.

Żeby było ciekawiej tak nieco z innej beczki to w środę 1 maja nie miałem możliwości wpłacenia kasy na konto(żeby później dopłacić sobie do salda w Neteller via P24) w Aliorze,bo wszystkie wpłatomaty są w galeriach handlowych więc kupiłem u znajomego w monopolowym 3X razy kod Ukash po 50 zł.Zapłaciłem PayPassem 3 razy pod rząd kwotę 50 zł i przeszło.Tak mi doradził,bo wtedy terminal nie sprawdza salda w banku.

Logowałem się do banku dzisiaj i na koncie,którego używam tylko do robienia opłat i wpłat do bukmacherów jak było 50 kilka złotych tak jest do teraz.
Oczywiście w poniedziałek wkładam we wpłatomat 100 zł,żeby nie mieć problemów z bankiem.
Nasuwają mi się dwie myśli.Jedna pozytywna,że w sytuacjach awaryjnych można czasami skorzystać z karty paypass,jak zapomnisz gotówki.Druga negatywna,to to co byłoby,gdzybym zgubił kartę i dostałaby się ona w ręce złodzieja?

Mało tego po wydrukowanym kodzie po raz trzeci mój znajomy mówił,że mogę sobie kupić jeszcze ze 2,3 takie doładowania i też by przeszło.Powiem szczerze ,że nawet nie wpadłbym na to samemu.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 05/05/2013 07:50

Nie jestem fachowcem w tych sprawach, ale chyba w tym momencie uruchamia się coś takiego jak "ubezpieczenie karty". Podobnie bywa w przypadkach kiedy ktoś (odpukać) ukradnie komuś kartę i jednoczśnie zna kod PIN.

Poza tym te płatności mają kilka, na ogół dwa dni robocze na zaksięgowanie, więc w razie czego jest kilka przysłowiowych sekund na "odszczekanie" niepożądanej transakcji.

Jeśli ktoś traci kartę na skutek kradzieży, to jest to teoretycznie bardziej problem banku, czy wystawcy karty i ubezpieczyciela niż posiadacza/właściciela. Teoretycznie....
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 05/05/2013 11:38

Originally Posted By: Iwdakuno
Zapłaciłem PayPassem 3 razy pod rząd kwotę 50 zł i przeszło.Tak mi doradził,bo wtedy terminal nie sprawdza salda w banku.


Ciekawe, czyli ktoś może nabić ok. 250zł nawet jeśli saldo w banku jest zerowe? To jest dosyć niebezpieczne jeśli ktoś zgubi kartę, bo nawet jeśli ktoś nie trzyma na takim koncie nic to i tak może zostać naciągnięty. No i są też anonimowe karty prepaidowe, które można kupić za grosze i jeśli można na takiej nabić 250zł to różnego rodzaju cwaniaczki pewnie zaczną się w to bawić... blush

Z drugiej strony może chodzi o ten terminal i jakieś wewnętrzne umowy rozliczeniowe, w których np. jedna strona pokrywa koszta tego typu sytuacji gdyby doszło do nadużyć? W Singapurze każda transakcja Paypass jest autoryzowana, ale też niektóre sklepy nie wymagają podpisu dla zwykłych transakcji za pomocą karty do kwoty S$45. Musieli się jakoś z Visą/MC dogadać aby klientom było łatwiej, ale w jakiś sposób muszą chyba dzielić odpowiedzialność za sytuacje sporne bo nie sądzę by jedna strona wzięła całość na siebie.
Posted by: Dindek

Re: Neteller [11] - 07/05/2013 19:07

http://biznes.onet.pl/od-polowy-maja-w-bankomatach-sieci-euronet-bedzie-,0,5497482,1,news-detal
tongue smile
Posted by: kosmo

Re: Neteller [11] - 07/05/2013 19:27

Originally Posted By: Dindek
http://biznes.onet.pl/od-polowy-maja-w-bankomatach-sieci-euronet-bedzie-,0,5497482,1,news-detal
tongue smile


Dyrektor Sprzedaży Produktów Innowacyjnych w Euronet Polska Wojciech Sokół wskazał, że z usługi wypłaty euro będzie mógł skorzystać każdy, kto posiada kartę wydaną w Polsce do rachunku w złotych.

jeżeli to prawda to bez sensu ruch z ich strony
Posted by: Dindek

Re: Neteller [11] - 07/05/2013 19:30

Originally Posted By: kosmo
Originally Posted By: Dindek
http://biznes.onet.pl/od-polowy-maja-w-bankomatach-sieci-euronet-bedzie-,0,5497482,1,news-detal
tongue smile


Dyrektor Sprzedaży Produktów Innowacyjnych w Euronet Polska Wojciech Sokół wskazał, że z usługi wypłaty euro będzie mógł skorzystać każdy, kto posiada kartę wydaną w Polsce do rachunku w złotych.

jeżeli to prawda to bez sensu ruch z ich strony

nei doczytalem tongue jesli tak to lipa smile
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 07/05/2013 19:36

Ciekawe jak to wyjdzie, ale pewnie chodzi o to by samemu zarobić na konwersji walut, czyli wydadzą Ci Euro ale ściągną z Twojej karty PLN. smile
Posted by: Goget

Re: Neteller [11] - 07/05/2013 20:01

Originally Posted By: kosmo
Dyrektor Sprzedaży Produktów Innowacyjnych w Euronet Polska Wojciech Sokół wskazał, że z usługi wypłaty euro będzie mógł skorzystać każdy, kto posiada kartę wydaną w Polsce do rachunku w złotych.

jeżeli to prawda to bez sensu ruch z ich strony


Z tego zdania nie wynika jednoznacznie, że nie będzie z nich mógł korzystać posiadacz konta w euro w zagranicznym banku.

Jeżeli jednak to miał na myśli, to będzie to jedynie wmontowany w ścianę lichwiarski kantor smile
Posted by: Dindek

Re: Neteller [11] - 07/05/2013 20:13

no jesli tak to ma dzialac to nie wiem jaki w ogole jest sens istnienia chyba tak jak powiedzial Goget zeby przywalowac tongue
a tak karta netek euro i euro waluta + betfair czy jakis buk euro by sie nie tracilo duzo smile
Posted by: JuN

Re: Neteller [11] - 08/05/2013 15:45

czy ma ktos numer do Netka, aby porozmawiac z polskim konsultantem ?
Posted by: Goget

Re: Neteller [11] - 09/05/2013 04:53

Odpowiedź Euronetu :

"Szanowny Panie

Uprzejmie informujemy, że usługa będzie dostępna tylko dla klientów, którzy mają karty wydane w Polsce do rachunku w złotych.
Nie mamy jeszcze informacji czy w przyszłości usługa będzie dostępna także dla kart wydanych poza granicami naszego kraju.

Z poważaniem
Maciej Zwierzchowski
Customer Service Consultant"

Czyli jednak opcja kantor smile
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 09/05/2013 15:34

Originally Posted By: Goget
Odpowiedź Euronetu :

"Szanowny Panie

Uprzejmie informujemy, że usługa będzie dostępna tylko dla klientów, którzy mają karty wydane w Polsce do rachunku w złotych.
Nie mamy jeszcze informacji czy w przyszłości usługa będzie dostępna także dla kart wydanych poza granicami naszego kraju.

Z poważaniem
Maciej Zwierzchowski
Customer Service Consultant"

Czyli jednak opcja kantor smile


Oni mają zarabiać na tym, że ściągną komuś z konta PLN a wydadzą EUR. Czyli bankomat będzie robił za kantor.

Jeśli nawet przyjmą kartę prowadzoną w EUR to pewnie w zamian za wydanie gotówki w EUR rozliczą transakcję z karty w PLN. Czyli doszłoby do podwójnego przewalutowania. smile
Posted by: rafal08

Re: Neteller [11] - 09/05/2013 15:37

Czyli lipa frown .A dobrze sie zapowiadalo
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 09/05/2013 15:55

Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Najwięcej zarobią na lokalnych posiadaczach kart, ale może jeśli ktoś ma kartę w EUR to z uwagi na znikomą ilość takich kart zadowolą się jedynie prowizją od wypłaty?
Posted by: Danielsan

Re: Neteller [11] - 10/05/2013 05:24

Ile wynosi opłata za wypłatę na konto bankowe?

I jeśli wypłata jest w euro, a konto w złotówkach to jeszcze jakieś dodatkowe opłaty dochodzą?
Posted by: rafal08

Re: Neteller [11] - 10/05/2013 16:44

Wszystko masz pokazane gdy chcesz zlecic wyplate

Obowiązująca stawka za konwersję waluty: 1 PLN = 0.24996997 EUR
Opłata manipulacyjna: 7,50 EUR

Ogolnie to jaja sobie robia bo przy takiej oplacie to wyplata powinna byc po paru godzinach na koncie a nie czekanie 48 h lub wiecej blush
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 11/05/2013 21:54

Originally Posted By: Iwdakuno
Tak mi doradził,bo wtedy terminal nie sprawdza salda w banku.


Dziś pojawił się artykuł o tym:

Płacisz zbliżeniowo? Zadbaj...
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 12/05/2013 00:17

Oczywiście,że bank może pobrać odsetki karne,zeleży jak skonstruowana jest umowa.
Mnie transakcje zakupu kart prepaid w dniu 1 maja rozliczyły sie na koncie dopiero w poniedziałek 6 maja po południu.To pewno przez długi weekend.

Natomist salda debetowego nie zrobiłem,gdyż zdążyłem wrzucić kasę do wpłatomatu też w poniedziałek tylko,że do południa,więc w chwili rozliczenia miałem srodki na koncie.
Niemniej jednak trzeba uważać,żeby nawet jak płaci się zbliżeniówką nie mając kasy na koncie,aby zabezpieczyć środki jeszcze przed zejściem transakcji.

Odsetki karne to może być np: stała opłata wprzypadku użycia karty PayPass..
Umnie jest chyba 50 zł,ale nie chce mi się szukać tego w umowie,zresztą kto czyta umowy jak zakłada się zwykłe,bankowe konto.
Posted by: Moonchild

Re: Neteller [11] - 13/05/2013 18:35

Czy w nettelerze można robić przelewy między kontami? Chodzi mi o funkcjonalność podobno do tej w moneybookers: czyli wysyłanie pieniędzy znajomym.

I drugie pytanie, jak wygląda weryfikacja? Czy standardowe rzeczy typu: dowód, skan z banku do potwierdzenia adresu wystarczą czy potrzeba więcej czegoś?
Posted by: awax76

Re: Neteller [11] - 13/05/2013 18:39

Originally Posted By: Moonchild
Czy w nettelerze można robić przelewy między kontami? Chodzi mi o funkcjonalność podobno do tej w moneybookers: czyli wysyłanie pieniędzy znajomym.

I drugie pytanie, jak wygląda weryfikacja? Czy standardowe rzeczy typu: dowód, skan z banku do potwierdzenia adresu wystarczą czy potrzeba więcej czegoś?


1. tak
2. wystarczą
Posted by: Moonchild

Re: Neteller [11] - 13/05/2013 19:26

Dzięki. A jak z limitami?
Posted by: RIKIRIKARDO1

Re: Neteller [11] - 20/05/2013 23:25

w ile ci zlodzieje odpowiadaja na emaila?
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 21/05/2013 00:20

A dlaczego od razu złodzieje? cool
Posted by: RIKIRIKARDO1

Re: Neteller [11] - 21/05/2013 00:21

Jak kupon ukash zostaje zuzyty a transakcja na netelerze jest ODRZUCONA to jak to inaczej nazwac. W dupie mam ich problemy techniczne, na chwile obecna UKRADLI mi pieniadze.
Posted by: RIKIRIKARDO1

Re: Neteller [11] - 21/05/2013 02:10

z ukash mi odpisali: "...it has been spent and can no longer be used.
I suggest you to contact the merchant where you have tried to use your Ukash Code (Neteller) the first time and provide them the transaction reference"

neteller od paru godzin nie odpowiada na wiadomosci, pieniedzy tez nie ma. Radze sie zastanowic zanim skorzystacie z tego zlodziejskiego syfu. Moneybookers przewyzsza ich pod kazdym wzgledem.
No nic, ide sie prosic zeby mi oddali pieniadze :| pomijajac ze byly mi potrzebne 3 godziny temu.
Posted by: oli

Re: Neteller [11] - 21/05/2013 02:14

Korzystam z Net 8 rok i nazywanie ich złodziejskim syfem jest nie na miejscu.
Posted by: RIKIRIKARDO1

Re: Neteller [11] - 21/05/2013 02:18

to jak nazwiesz to co napisalem wyzej? Wpadka? Przypadek? To jest dla ciebie normalne? Zastanawianie sie kiedy oddadza pieniadze, ktore przez swoja prawdopodobnie glupote (bledy w systemie) ktore wedlug google istnieja od conajmniej kilku miesiecy. A co gdy ktos sie nie upomni? zwroca nie zwroca? To nie jest ku*** piaskownica, takie rzeczy w powaznej firmie nie moga miec miejsca.
I jescze za to wszystko zaplacilem prowizje :)))))
Posted by: Danielsan

Re: Neteller [11] - 21/05/2013 18:24

Jak się do nich dodzwonić z Polski?
Posted by: Danielsan

Re: Neteller [11] - 21/05/2013 19:24

ok, ale jaki jest to nich jakiś polski nr?
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 21/05/2013 19:41

Chyba nie mają, najlepiej kupić kartę Telepin i na europejski numer dryndnąć.

Emailem nie udało się rozwiązać sprawy?
Posted by: oli

Re: Neteller [11] - 21/05/2013 19:42

Napisz maila z prośbą o kontakt do mnie zawsze oddzwaniali.
Posted by: Danielsan

Re: Neteller [11] - 21/05/2013 20:17

Dzięki, niestety od tygodnia nie...
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 23/06/2013 18:11

Wysłałem zapytanie do supportu czy czasem coś się nie zmieniło i czy być może można mieć już kartę Net+ w polskiej walucie?

Niestety,ale w dalszym ciągu sytuacja pozostaje bez zmian.

"Dear .......,

Thank you for your email.

Please be advised that unfortunately we do not offer Net+ cards in PLN.

We offer Net+ MasterCards in one of these currencies: EUR, GBP, USD, CAD, SEK, DKK, AUD, or JPY.

Should you have any questions or inquiries, please contact us anytime.

The NETELLER Customer Service Team is available 24 hours a day, 7 days a week. If you have any further questions, comments or concerns, please visit http://help.NETELLER.com You can also follow us at http://twitter.com/neteller or connect with us at http://facebook.com/neteller 

Thank you for choosing NETELLER!"
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 07/07/2013 00:04

Originally Posted By: Danielsan
Jak się do nich dodzwonić z Polski?


Najlepiej samemu zadzwonić pod numer UK:

http://www.neteller.com/support/


Phone support

To call us directly, dial +1-403-451-8020. Long distance charges will apply.
Alternately, you can save on long distance charges and contact us at any of our regional numbers:
Australia +61 2 8073 3365
Brazil +55 11 3172 5562
Cyprus +357 22 232 261
France +33 1 709 50529
Japan (+81) 03-5050-5422

Germany +49 69 2 5511 4466
Spain +34 96 0473329
Sweden +46 8 5050 7837
United Kingdom +44 20 3478 5296
+44 20 3139 9044


Żadna filozofia. Ja też kiedyś czekałem pół godziny z problemem, aż sam zadzwoniłem i ogarnąłem, bo mnie to czekanie nie podobało się było.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 07/07/2013 00:11

Originally Posted By: RIKIRIKARDO1
z ukash mi odpisali: "...it has been spent and can no longer be used.
I suggest you to contact the merchant where you have tried to use your Ukash Code (Neteller) the first time and provide them the transaction reference"

neteller od paru godzin nie odpowiada na wiadomosci, pieniedzy tez nie ma. Radze sie zastanowic zanim skorzystacie z tego zlodziejskiego syfu. Moneybookers przewyzsza ich pod kazdym wzgledem.
No nic, ide sie prosic zeby mi oddali pieniadze :| pomijajac ze byly mi potrzebne 3 godziny temu.



Bez przesady. MB i Netek jadą na takich samych systemach. Różnica jest przecież tylko w marketingu, prowizjach i supporcie.
Posted by: hunters

Re: Neteller [11] - 07/08/2013 11:50

Wypłacał w ostatnim czasie ktoś z neteller na polskie bankowe konto? Ile to trwało?
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 08/08/2013 00:53

Dopóki nie czekasz dłużej niż 5 dni roboczych, czekaj dalej. W przeciwnym wypadku coś jest nie tak i najlepiej bezpośrednio skontaktuj się z nimi.
Posted by: hunters

Re: Neteller [11] - 09/08/2013 14:44

Originally Posted By: Pawcias
Dopóki nie czekasz dłużej niż 5 dni roboczych, czekaj dalej. W przeciwnym wypadku coś jest nie tak i najlepiej bezpośrednio skontaktuj się z nimi.


Status "w toku" oznacza, że nic jeszcze nie ruszyło w stronę zlecenia przelewu?
Posted by: hunters

Re: Neteller [11] - 09/08/2013 16:17

W środę zlecona wypłata dziś na bankowym koncie, miłe zaskoczenie.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 11/08/2013 00:46

Originally Posted By: hunters

Status "w toku" oznacza, że nic jeszcze nie ruszyło w stronę zlecenia przelewu?


Status "w toku" oznacza, że ruszyło, ale czasem zanim dojdzie do tego, przez kilka dni może być "wypłata zlecona" i wtedy można się martwić, że jeszcze nie ruszyło, zastanawiać się z jakiego powodu. Nie pamietam dokładnych nazw tych statusów, ale wypłata "w toku" to już jakby bardziej zatwierdzona. Na MB jest podobnie.
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 19/08/2013 23:36

Miał ktoś dzisiaj problemz Netellerem?
Nie moge się zalogować na konto-serwis niedostępny-spróbuj później.

Kartą płatnoć też odrzuciło.Kase na koncie mam na 100%,bo rano dostałem przelew z Betsafe.
Posted by: BigMaster

Re: Neteller [11] - 19/08/2013 23:51

u mnie logowanie dziala i kasa sie zgadza:)
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 20/08/2013 00:56

U mnie logowanie działa,ale kasa nie .
To co próbowałem zapłacić kartą drugi raz to pobrało mi z konta pomimo tego,że dostałem od ekspedientki wydruk z terminala,że transakcja odrzucona-odmowa.

Byłem przed chwilą w bankomacie i tez odmowa wypłaty,ale śladu na wyciągu nie ma.
Konto mam ok,wszystko aktywne.
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 20/08/2013 01:48

Wysłalem reklamację.Zobaczymy jak sie ustosunkują.
Do buka depozyt przeszedł,czyli moje konto nie jest zablokowane.

Ciekawe co się stało,że nie przyjmowało płatności kartą ani też nie mogłem wziąć gotówki z bankomatu?
Ciekawe też czy 107 zł oddadzą,które mi pobrali choć mam dowód -wydruk z terminala z Carrefoura,że była odmowa płatności.
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 20/08/2013 18:49

Przysłali odpowiedź,że transakcja oczekuje na przyjęcie przez sprzedawce i,że wg regulaminu jeśli w terminie 14 dni środki nie zostaną z Netellera podjęte przez sklep to dopiero wtedy wrócą je na moje konto. Neteller nie może anulować ręcznie transakcji.

Chyba ,że ja chcę wcześniej to załatwić to musze indywidualnie pisać do sprzedawcy.

Ani słowa o tym co się wczoraj działo,nawet nie raczyli odpisać dlaczego nie mogłem wypłacić wczoraj kasy z bankomatu.

Kolejna ,kurwa mać amatorszczyzna.Przerzucam się na odbieranie wypłat na konto bankowe,nawet kosztem dłuższego oczekiwania.
Posted by: simons1986

Re: Neteller [11] - 04/09/2013 18:28

Czy slyszal ktos o zmanie regulaminu ? Dzis wpalcilem kase do netellera za pomoca Ukasha i nie moge tych srodkow do nikogo innego polac, wbiłem na czat i babka powiedziała ze po wpłacie na konto ukashem nie mozna przelewac do innych czlonkow, od kiedy?
Posted by: rafal08

Re: Neteller [11] - 10/09/2013 15:07

Ważna informacja dotycząca przerw w dostępie do systemu NETELLER

System NETELLER będzie niedostępny w związku z przerwą zaplanowaną na 12 września 2013 pomiędzy godziną 00:01 a 03:00 czasu UTC.

Zalecamy skorzystanie z możliwości zasilenia rachunku, dokonania przelewu do ulubionych witryn lub zrobienia zakupów przed rozpoczęciem przerwy.

Co to oznacza dla użytkowników
Podczas przerwy nasze systemy będą czasowo niedostępne i dokonywanie przelewów za pośrednictwem serwisu NETELLER na konta osób indywidualnych lub do innych witryn oraz korzystanie z karty fizycznej Net+ będzie niemożliwe.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 11/09/2013 00:17

Originally Posted By: Iwdakuno
Miał ktoś dzisiaj problemz Netellerem?


Kartą płatnoć też odrzuciło.Kase na koncie mam na 100%,bo rano dostałem przelew z Betsafe.



Z Netellerem miewam tak raz na rok. Z MB trochę częściej, mniej więcej raz na 3 miesiące. Z kartą mBank zdarzyło mi się to dwa razy przez 10 lat. Różnica jest taka, że w mBanku wyjaśniam to przez cztery miesiące, w Netku i MB na ogół w przeciągu tygodnia.

Korzystam ze wszystkich tych kart pawie codziennie.
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 11/09/2013 17:48

Z Netellerem się zdarza, choć gorzej jeśli jeśli chodzi np. o wypłatę w bankomacie a tam nastąpi "błąd podajnika". Czyli nici z wypłatą kasy choć w systemie próba wypłaty jest odnotowana czyli limit na dzień zmniejszony/wykorzystany a kwota wypłaty zablokowana. Pozostaje wtedy tylko czekać i czekać...
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 12/09/2013 20:14

Przerzucam się na gotówkę. Za dużo tych błędów przy transakcjach kartą zarówno MB jak i Netek. Lepiej wypłacić gotówkę raz a dobrze, nią płacić i nie babrać się w reklamacje z transakcjami POS.

Jak wypłacam gotówkę z bankomatu, mam jedną konkretną transakcję. Płacąc kartą w sklepach, mam tych transakcji kilka, od razu więcej paragonów, które trzeba kolekcjonować i co jakiś czas transakcja kartą odrzucona przy kasie. Potem trzeba się martwić, zeszło z konta, czy nie zeszło, a w portfelu fizycznie zawsze wiadomo ile jest.
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 12/09/2013 21:07

Nie pamiętam kiedy miałem ostatni raz błąd przy transakcji sklepowej. Może raz na rok się zdarza, że coś nie przeszło i zbyt długo w Netku wisi jako pending. Ale generalnie karta działa bardzo dobrze.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 12/09/2013 22:04

Conrad, ja korzystam z kart MB/Netek codziennie (dosłownie codziennie). Dlatego mam już jakieś doświadczenie w temacie odrzucania transakcji tongue
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 12/09/2013 22:13

Nie lubię się powtrzać, ale powtórzę. Netkowi zdarza się raz na rok, MB trochę częściej. Netek ma fajny support, MB trochę mniej. mBank w ogóle nie ma supportu jeśli chodzi o takie sytuacje tongue
Posted by: awax76

Re: Neteller [11] - 16/09/2013 17:19

niedawno pojawiły się informacje, że z bankomatów Euronetu będzie można wypłacać euro...
czy to już działa?
czy można wypłacić euro kartą Netellera z walutą konta euro?
a jeśli tak to czy Euronet też coś nalicza oprócz tego co Neteller czyli 4 euro?
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 20/09/2013 21:42

Można wypłacić Euro w gotówce, nie ma przewalutowania, ale 4 Euro prowizji pozostaje.
Posted by: awax76

Re: Neteller [11] - 21/09/2013 04:59

Originally Posted By: Pawcias
Można wypłacić Euro w gotówce, nie ma przewalutowania, ale 4 Euro prowizji pozostaje.


sprawdzone? czy tak Ci się wydaje, że tak jest?
Posted by: Iwdakuno

Re: Neteller [11] - 21/09/2013 05:26

Originally Posted By: awax76
niedawno pojawiły się informacje, że z bankomatów Euronetu będzie można wypłacać euro...
czy to już działa?
czy można wypłacić euro kartą Netellera z walutą konta euro?
a jeśli tak to czy Euronet też coś nalicza oprócz tego co Neteller czyli 4 euro?


Trzeba będzie włożyć kartę Netellere do bankomatu Euront i zobaczyć czy na ekranie pojawi się zapytanie o walutę?
W większości terminali płatniczych tak jest,że system prosi o podanie waluty.
Co ciekawe często się zdarza ,że terminal nie pyta o EUR tylko czy płatnośc ma być w PLN czy GBP?
Posted by: Roger #17

Re: Neteller [11] - 24/09/2013 21:01

na te cale allegrowe platnosci payu mozna zaplacic karta netka?



na necie czytalem ze czasem kasa nie dochodzi etc., ktos tak kupowal?
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 26/09/2013 20:34

Originally Posted By: awax76
Originally Posted By: Pawcias
Można wypłacić Euro w gotówce, nie ma przewalutowania, ale 4 Euro prowizji pozostaje.


sprawdzone? czy tak Ci się wydaje, że tak jest?


Sprawdzone w regulaminie Neteller. Papierowe Euro nigdy nie było mi potrzebne. W praktyce nie sprawdzone.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 26/09/2013 20:41

Originally Posted By: Iwdakuno


Co ciekawe często się zdarza ,że terminal nie pyta o EUR tylko czy płatnośc ma być w PLN czy GBP?


Mnie też to zastanawia. Karty MB i Neteller mam w Euro, a terminal w sklepie czasem, co raz rzadziej, ale jednak pyta w Polsce o walutę PLN, czy GBP. Na ogół pytanie brzmi już ostatnio Eur czy PLN, ale to wcześniejsze pytanie było dziwne.

W bankomacie jeśli jest pytanie o przewalutowanie, brzmi Euro, czy PLN? Tutaj nie zuważyłem GBP w żadnym z bankomatów w Polsce z których miałem okazję korzystać.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 26/09/2013 20:46

Być może chodzi o to, że karta została wydana w Wielkiej Brytanii, dlatego GBP się pojawiało.
Posted by: Shell

Re: Neteller [11] - 06/10/2013 04:03

Panowie a ja mam taki problem z kartą Netka.

Otóż ni cholery nie mogę nią wypłacić pieniędzy w jakimkolwiek bankomacie, pokazuje od razu coś w stylu " Bankomat nei czyta takiej karty". Teraz najlepsze idąc do sklepu, w niketórych pokazuje się "Uszkodzony chip" i kasjerka przejeżdża paskiem magnetycznym i płacę bez jakiegokolwiek pinu kwoty rzędu nawet 800 pln, w innych sklepach natomiast działa po chipie i wpisuję pin ?

Ktoś wie o co chodzi w tym wszystkim ?

karta wydana w 2012
Posted by: Shell

Re: Neteller [11] - 06/10/2013 04:03

Dodam, że początkowo szło nią wypłacać nawet pieniądze w bankomacie, następnie przez jakiś miesiąc nie szło, ponownie szło i teraz ni chuja...
Posted by: Conrad

Re: Neteller [11] - 07/10/2013 04:22

Karta powinna działać bez żadnych przeszkód w bankomatach np. Euronetu. Jeśli coś jest nie tak to warto się skontaktować z Netkiem by zobaczyli coś może być nie tak - oni ze swojej strony powinni widzieć dlaczego jakaś wypłata w bankomacie została odrzucona.

Jeśli wszystko inne zawiedzie i nikt kompetentny nie będzie potrafił Ci pomóc (a problemy z kartą będą Cię nadal nękały) to chyba trzeba będzie "zgubić" kartę i poprosić o wydanie nowej.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 07/10/2013 20:16

Originally Posted By: Shell
Dodam, że początkowo szło nią wypłacać nawet pieniądze w bankomacie, następnie przez jakiś miesiąc nie szło, ponownie szło i teraz ni chuja...


Miałem tak kiedyś z kartą MB. Wiązałem sznurówki w adidasach mając kartę w kieszeni. Coś tam się wygięło, pękło przy klękaniu i w niektórych bankomatach dało się wypłacić, w innych nie, czasem problem z chipem, czasem nie, w końcu karta całkiem się posypała, zamówiłem nową kartę i już było ok.

Sprawdź czy nie masz tam jakichś ewidentnych uszkodzeń fizycznych. U mnie było widać pęknięcie i wiedziałem, że to z tego powodu, ale męczyłem tę kartę dopóki nie przysłali nowej.

Pęknięcie rozeszło się na pasek magnetyczny i już nie mogłem nic z nią zrobić. Najgorsze, że to było tuż przed chrzcinami mojej chrzestnej, wypłacałem na ostatnią chwilę i akurat karta przestała kompletnie działać.

Może być tak, że dostałeś już od razu uszkodzoną. Gdzieś na poczcie się wygięła i teraz nie działa jak powinna, bo coś pękło, a bankomat raz czyta, innym razem średnio. Bankomaty są ustawione na chipy, więc nawet jeśli pasek magnetyczny jest bez uszkodzeń, nie da się nic wypłacić, bo chip jest uszkodzony.
Posted by: damian1679

Re: Neteller [11] - 07/10/2013 21:44

Jakie sa limity pobran w bankomacie jesli chodzi o Neteller i moneybookers?
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 07/10/2013 23:02

Jakie są limity głupich pytań?

Wszystko jest na ich stronach. 250/750 Euro MB/Netek. W przypadku VIP są tabelki.

Trochę zaczynasz sobie damian jaja robić, a uważałem Cię za poważnego kolesia.
Posted by: Art300

Re: Neteller [11] - 07/10/2013 23:10

NT się nie przejmuje dokładnościami.

750 EUR, ale tylko 500 GBP, choć z przeliczenia powinno być co najmniej 625 GBP.
Co prawda prowizja to 3 GBP, a nie 3,33 GBP, jakby wynikało z przeliczenia 4 EUR, tylko co z tego, gdy trzeba wypłacać dwa razy wtedy, gdy możnaby raz.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 07/10/2013 23:14

Mają stałe, zaokrąglone stawki, żeby nie zmieniać codziennie regulaminu. To jest rozsądne.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 07/10/2013 23:26

Kurs GBP/EUR skacze w granicach 1,13 - 1,18 na przestrzeni kilkudziesieciu miesięcy. Nie widzę powodu by zmieniać regulamin co chwila.
Posted by: Art300

Re: Neteller [11] - 08/10/2013 00:06

Originally Posted By: Pawcias
Kurs GBP/EUR skacze w granicach 1,13 - 1,18 na przestrzeni kilkudziesieciu miesięcy. Nie widzę powodu by zmieniać regulamin co chwila.


Ja widzę. I nie co chwila, tylko raz. Ja liczyłem przy kursie 1,2.
Kursy rzeczywiste tylko powiększają dysproporcje.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 08/10/2013 00:21

Co byś na ich miejscu zrobił? Wprowadzał nową prowizję co tydzień 3,33; 3,38; 3;24; 3,18; 3,45; 3,18; 3,21; 3,17; 3,14; 3,16?

To jest tylko dysproporcja w prowizji od wypłaty z bankomatu. Prowizja od przewalutowania pozostaje przecież taka sama i relacja walut zmienia się codziennie zależnie od kursów walut.

Nie wiem o co Ci chodzi. To są grosze, te zmiany o których Ty mówisz. Przy dwóch wypłatach z bankomatu dziennie nie jestem stratny więcej niż złotówkę na samych prowizjach od wypłaty.

Co innego przewalutowania.
Posted by: Art300

Re: Neteller [11] - 08/10/2013 01:49

Podwyższyłbym limity w GBP, na przykład do 650 GBP. I byłoby OK.
Już kilka razy mi sie zdarzyło, że 500 GBP było za mało, a 750 EUR byłoby OK. Musiałem wypłacać 2 razy, za, bagatela, 30 zł samej prowizji.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 08/10/2013 04:28

Raptem akurat jednego dnia tyle zabrakło na limicie, żeby Pan był happy smile

Daj spokój. Gdyby mieli limit tysiąc, zawsze znajdzie się ktoś kto powie, że on by wolał 1050...

Już nie masz się o co czepiać.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 08/10/2013 19:25

Originally Posted By: damian1679
Jakie sa limity pobran w bankomacie jesli chodzi o Neteller i moneybookers?



Originally Posted By: Pawcias
Jakie są limity głupich pytań?

Wszystko jest na ich stronach. 250/750 Euro MB/Netek. W przypadku VIP są tabelki.

Trochę zaczynasz sobie damian jaja robić, a uważałem Cię za poważnego kolesia.



Przepraszam, trochę przegiąłem po pijaku.


Pozdrawiam
Posted by: leo-83

Re: Neteller [11] - 28/10/2013 22:33

Nie korzystałem z Netellera ponad póltora roku i teraz będzie mi potrzebny. Problem w tym, że mają tam opłate administracyjną 30$ za nie korzystanie z konta przez 14 miesięcy. Stan konta mam 0$, czy jeśli wpłacę 30$ to automatycznie mi kasę zabiorą na poczet tej opłaty administracyjnej? Czy wstecz ta opłata nie działa? Może ktoś testował? wink
Posted by: leo-83

Re: Neteller [11] - 30/10/2013 14:56

Może komuś się przyda. Sprawdziłem na własnej skórze. wink Wpłaciłem 30$ i nie pobrali nawet centa. smile Także jeśli ktoś ponad 14 miesięcy nie korzystał z Netellera, to może bez obaw wrócić i nie poniesie żadnych kosztów. Opłata administracyjna jest pobierana tylko wtedy, gdy ktoś nie korzystał z Netellera przez 14 miesięcy i zostały mu jakieś środki na koncie. Wtedy zabierają 30$, lub mniejszą kwotę, która została na rachunku.
Posted by: simons1986

Re: Neteller [11] - 03/01/2014 18:07

Mam pytanko odnośnie wypłat netkiem, z tego co pamiętam to kiedyś wypłaciłem w bankomacie wbk i pobrali podwójne przewalutowanie, jak wyglada to teraz? Zmienilo sie cos?
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 03/01/2014 20:49

Nie ma takiej możliwości. Przewalutowanie jest jedno. Rozchodzi się o to, że WBK przewalutowało dwa razy drożej niż Neteller, czyli w przypadku wypłat w bankomacie lepiej wypłacać w złotówkach.
W Euronecie na przykład wypłacając wczoraj 200 złotych zapłaciłbym 53,5 Euro po przewalutowaniu zaproponowanym przez sieć bankomatów plus 4 Euro za wypłatę. Wypłata z przewalutowaniem Neteller wyniosła mnie 49 Euro plus 4 Euro prowizji. Przy grubszych wypłatach różnice mogą sięgać kilkunastu Euro w ostatecznym rozrachunku.
Posted by: simons1986

Re: Neteller [11] - 03/01/2014 21:54

Originally Posted By: Pawcias
Nie ma takiej możliwości. Przewalutowanie jest jedno. Rozchodzi się o to, że WBK przewalutowało dwa razy drożej niż Neteller, czyli w przypadku wypłat w bankomacie lepiej wypłacać w złotówkach.
W Euronecie na przykład wypłacając wczoraj 200 złotych zapłaciłbym 53,5 Euro po przewalutowaniu zaproponowanym przez sieć bankomatów plus 4 Euro za wypłatę. Wypłata z przewalutowaniem Neteller wyniosła mnie 49 Euro plus 4 Euro prowizji. Przy grubszych wypłatach różnice mogą sięgać kilkunastu Euro w ostatecznym rozrachunku.


jesli masz konto w PLN to placisz podwojnie za przewalutowanie, bo najpierw placisz z PLN na karte EURO a pozniej z EURO na PLN wyplata w bankomacie ...
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 03/01/2014 22:58

No ale to nie to samo co podwójne przewalutowanie WBK. WBK zrobiło jedno. Jeśli ktoś ma w innej walucie konto u bukmachera, w innej konto Neteller, w innej kartę, a jeszcze wypłaca z bankomatu w innej walucie, to można mieć nawet poczwórne, ale to już nie wina WBK, sorry smile
Posted by: Shell

Re: Neteller [11] - 24/02/2014 02:49

Witam,

czy ktoś ostatnio wypłacał z netellera na konto ? Ile się czeka ?
Posted by: Poljot

Re: Neteller [11] - 28/03/2014 05:34

Przekonują mnie do siebie (przy obecnych problemach Skrill)

Napisałem im maila o 22 na co po niecałych 2 godzinach dostałem odpowiedź:

Przepraszam bardzo, ale nie mówię po Polsku. Użyłem tłumacza internetowego, aby przetłumaczyć i zrozumieć Pański email.

a pod spodem już po angielsku rozwiązanie mojego problemu. Profeska.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 29/03/2014 20:55

Skrill vs. Neteller

Zarówno jedni jak i drudzy nie mają polskiego supportu stricte.

Jedni i drudzy korzystają z translatora.

Suport Neteller jest dużo szybszy, ale jeśli chodzi o rzetelność, to jest w miarę po równo z lekkim wskazaniem na Netka.

Koszt karty Skrill vs. Netek remis. Za Skrillową trzeba płacić 10 Euro rocznie, Netkowa za darmo, ale trzeba z niej korzystać. Przewalutowania Skrill lepsze, limity Netek lepsze. Prowizja za wypłatę z bankomatu Skrill lepszy.

W przypadku awarii karty: wypłacam lub płacę w sklepie i transakcja odrzucona; Skrill ściąga środki z konta i odblokowuje je w okolicach północy brytyjskiego czasu, na Netku środki pozostają, i można spróbować np. za godzinę tego samego dnia, bez konieczności czekania na kolejny dzień, kiedy znowu coś może nie działać, a nie działa częściej karta Skrill niż Neteller.

Neteller ma bardziej przejrzysty i pisany szczerze FAQ, jest mniej kolorowy, bardziej bezpieczny pomimo rezygnacji z secure id.
Posted by: AGASSI

Re: Neteller [11] - 29/03/2014 21:17

Originally Posted By: Pawcias
Skrill vs. Neteller

Zarówno jedni jak i drudzy nie mają polskiego supportu stricte.

Jedni i drudzy korzystają z translatora.

Suport Neteller jest dużo szybszy, ale jeśli chodzi o rzetelność, to jest w miarę po równo z lekkim wskazaniem na Netka.

Koszt karty Skrill vs. Netek remis. Za Skrillową trzeba płacić 10 Euro rocznie, Netkowa za darmo, ale trzeba z niej korzystać. Przewalutowania Skrill lepsze, limity Netek lepsze. Prowizja za wypłatę z bankomatu Skrill lepszy.

W przypadku awarii karty: wypłacam lub płacę w sklepie i transakcja odrzucona; Skrill ściąga środki z konta i odblokowuje je w okolicach północy brytyjskiego czasu, na Netku środki pozostają, i można spróbować np. za godzinę tego samego dnia, bez konieczności czekania na kolejny dzień, kiedy znowu coś może nie działać, a nie działa częściej karta Skrill niż Neteller.

Neteller ma bardziej przejrzysty i pisany szczerze FAQ, jest mniej kolorowy, bardziej bezpieczny pomimo rezygnacji z secure id.


boooooo jakie niedopatrzenie u takiego mistrza tongue
na stronce jest napisane, że limit wypłat na kartę dziennie to 750 euro czyli jednorazowo 3 razy więcej niż na MB ( w ciągu 4 dni max 2250 euro ) plus zakupy na 6750 euro w 4 dni to chyba duuuuuży plus dla Netka nieptawdaż ?
Posted by: Goget

Re: Neteller [11] - 29/03/2014 21:37

Umknęło Ci "Limity Netek lepsze" wink

Koszt przewalutowania obecnie 2.95% w Netku, 2.99% w Skrillu. W Netku lipa, że nie wydają karty w PLN.

Na plus Netellera to darmowe przelewy między użytkownikami.

Świetne jest u nich to zamawianie rozmowy telefonicznej, można po polsku zamówić i spróbować się dogadać z Bułgarem smile
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 05/04/2014 22:22

Originally Posted By: AGASSI

boooooo jakie niedopatrzenie u takiego mistrza tongue
na stronce jest napisane, że limit wypłat na kartę dziennie to 750


Mylisz pojęcia. Nie ma czegoś takiego jak "wypłata na kartę".

Jest wypłata kartą przedpłaconą z bankomatu, z limitem 750 Euro dziennie.

Originally Posted By: Goget

Świetne jest u nich to zamawianie rozmowy telefonicznej, można po polsku zamówić i spróbować się dogadać z Bułgarem smile


Dlatego lepiej nie kombinować, tylko gadać normalnie, po angielsku.
Posted by: AGASSI

Re: Neteller [11] - 05/04/2014 22:51

Originally Posted By: Pawcias
Originally Posted By: AGASSI

boooooo jakie niedopatrzenie u takiego mistrza tongue
na stronce jest napisane, że limit wypłat na kartę dziennie to 750


Mylisz pojęcia. Nie ma czegoś takiego jak "wypłata na kartę".

Jest wypłata kartą przedpłaconą z bankomatu, z limitem 750 Euro dziennie.



każdy kto używa tej karty czy w MB wie o co chodzi ale Tobie się wydaje, że pozjadałeś wszystkich rozumy smirk

BTW wypadałoby się Panie wszechwiedzący uderzyć w pierś i przyznać : tak dałem dupy bo nie podałem najważniejszego argumentu na korzyść Netka ale nie Ty bo korona by ze tego zadyfanego w Sobie łba spadała cool
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 05/04/2014 23:09

Rozumiem, że wciąż tkwisz w trybie "nieuzasadniony foch"?.

Na kartę robisz zwrot, kartą wypłacasz. Nie wypłacasz na kartę, karta jest podpięta do konkretnego konta, czy to bankowego, czy innego.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 06/04/2014 20:50

Originally Posted By: Goget


Koszt przewalutowania obecnie 2.95% w Netku, 2.99% w Skrillu.


In theory there is no difference between theory and practice but in practice there is.

Przewalutowanie na papierze nie pokrywa się z rzeczywistym. W rzeczywistości Skrill jest lepszy. Ostatnio w Skrilu mam Euro po kursie w okolicach 4,20, nie będąc VIPem. W Netku też nie jestem VIPem, ale mam kurs 4,05 w zaokrągleniu. Z obu tych kart korzystam codziennie, więc jestem na bieżąco.

Podsumowując od strony praktycznej, wypłacamy kartą Skrill gotówkę z bankomatu (niska prowizja 1,80 Euro), kartą Netka można bezpieczniej płacić w sklepach, ze względu na większą stabilność ich systemu, ale tracimy kilka promili na przewalutowaniu.

Originally Posted By: AGASSI


(...) Panie wszechwiedzący(...) ale nie Ty bo korona by ze tego zadyfanego w Sobie łba spadała cool


Mam zajebiste poczucie własnej zajebistości. Jestem dobry w tym co robię. Jak mawiał kiedyś Fatboy Slim: I'M #1 so why try harder?
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 06/04/2014 20:58

No i jeszcze gdyby ktoś miał zamiar czepiać się Netka, że słabo przewalutowuje. Euronet płaci 3,70 - 3,80 za Euro...
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 10/04/2014 17:23

Po mału zaczyna wyglądać na to, że jestem VIPem Skrill i nawet o tym nie wiem. Będę wdzięczny za kurs przewalutowania z Euro na złotówki przy płatności kartą Skrill u Was.
U mnie mniej więcej taki sam kurs jak NBP.
Posted by: norsk

Re: Neteller [11] - 13/04/2014 14:52

Originally Posted By: Pawcias

Podsumowując od strony praktycznej, wypłacamy kartą Skrill gotówkę z bankomatu (niska prowizja 1,80 Euro), kartą Netka można bezpieczniej płacić w sklepach, ze względu na większą stabilność ich systemu, ale tracimy kilka promili na przewalutowaniu.


Mam dokładnie te same odczucia względem tych kart. Z tym, że ostatnio mojego netka nie lubi na przykład WBK i odrzuca w bankomacie a na przykład z PKO nie ma problemu.
A bywa, że wszystkie strajkują na jeden dzień. Ale to dla mnie nie problem.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 14/04/2014 06:46

Jeśli chodzi o kartę Skrill, najczęściej mam problem przy płatności kartą w sklepie za pośrednictwem Elavon. Kartę mam W euro i kiedyś myślałem, że to zależy od sposobu przewalutowania, czyli wybieram płatność w złotówkach (przewalutowuje Skrill), czy w Euro (przewalutowuje Elavon). Teraz mam już na swoim koncie na tyle dużo transakcji i doświadczenia w tych wypłatach, by stwierdzić, że sposób przewalutowania w przypadku karty w walucie innej niż złotówki, nie ma znaczenia. Jak awaria ma być to będzie.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 14/04/2014 06:53

Jeśli chodzi o bankomaty, nie zauważyłem różnicy. Tutsj problemy są chyba dużo rzadsze niż w przypadku płatności POS w sklepie.

Nie do sobie jednak za to uciąć głowy, ponieważ teorii na ten temat miałem już kilka i jakoś czuję się osamotniony w tej walce o wyjaśnienie tych problemów technicznych. Support Skrill jest pogodzony z tymi problemami i ja według nich też mam to po prostu zaakceptować.

Jeśli chodzi o kartę Neteller, awarie są po prostu rzadkie. W zeszłym roku miałem tylko jedną, w tym roku też tylko jedną. Awarie Skrill mam ostatnio raz w tygodniu minimum. Czasem nawet trzy dni pod rząd, ale to głównie w połączeniu z Elavon.

Z obu kart korzystam mniej więcej codziennie, robię zakupy, wybieram gotówkę z bankomatu itd. To daje kilkaset transakcji rocznie. Myślę, że w zwiąku z tym moje odczucia są wiarygodne.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 14/04/2014 06:59

*Nie dam sobie uciąć głowy za swoje teorie, bo miałem ich już kilka tongue W praktyce jest tak jak od jakiegoś czasu próbuję to opisać. Kilka miesięcy conajmniej wojuję w tej sprawie i wciąż nie widać rozwiązania.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 14/04/2014 07:41

Jeszcze jeden szczegół różniący kartę Skrill od karty Netelller. Obie w Euro, ale tylko Skrill zawsze pyta o to, w jakiej walucie chcę zapłacić. Neteller pyta tylko w niektórych sklepach, bankomatach.
Posted by: norsk

Re: Neteller [11] - 14/04/2014 13:41

Originally Posted By: Pawcias
Neteller pyta tylko w niektórych sklepach, bankomatach.


To nie Neteller pyta, tylko niektóre sklepy/terminale odczytują kartę jako walutową i pytają jak mają netka obciążyć.
Ja zawsze biorę w złotówkach (kartę mam w E), bo terminal/sklep dadzą bardzo niekorzystny kurs.
Posted by: norsk

Re: Neteller [11] - 14/04/2014 13:44

Originally Posted By: Pawcias
Nie do sobie jednak za to uciąć głowy, ponieważ teorii na ten temat miałem już kilka i jakoś czuję się osamotniony w tej walce o wyjaśnienie tych problemów technicznych.


Dlatego z tych niewyjasnionych przyczyn, zawsze miałem trochę gotówki przy sobie a zawsze wolałem płacić karta, uniknałem wielu przykrych niespodzianek, szczególnie za granicą. Karty kartami ale piniondz w porfelu być musi wink
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 14/04/2014 21:06

Originally Posted By: norsk
Originally Posted By: Pawcias
Neteller pyta tylko w niektórych sklepach, bankomatach.


To nie Neteller pyta, tylko niektóre sklepy/terminale odczytują kartę jako walutową i pytają jak mają netka obciążyć.
Ja zawsze biorę w złotówkach (kartę mam w E), bo terminal/sklep dadzą bardzo niekorzystny kurs.


Obie karty mam w Euro, pytanie o walutę transakcji mam dużo częściej w przypadku karty Skrill.

Ja też staram się brać w złotówkach, ale po dwóch odrzuceniach biorę Euro.

Terminale aż tak dużo nie biorą, najczęściej 3-4%. Gorzej z bankomatami, tam się zdarza 8 i więcej %.

PS. norsk opróżnij skrzynkę.
Posted by: norsk

Re: Neteller [11] - 14/04/2014 23:47

Originally Posted By: Pawcias

PS. norsk opróżnij skrzynkę.


Nie mam aktywowanych wiadomości priv, napiszę to może modowie mi odblokują, to się odezwę.
Posted by: norsk

Re: Neteller [11] - 18/04/2014 21:56

działa Wam netek?
Posted by: BigMaster

Re: Neteller [11] - 18/04/2014 22:24

Internal server error
Posted by: Angel2

Re: Neteller [11] - 25/04/2014 00:05

Ja mam pytanie o bezpieczeństwo itp, czy Neteller prowadzi weryfikację jak Skrill, że np. wysyłają list? Niedługo się przeprowadzam, i nie wiem, czy istotne jest, który adres podam, i ile czasu taka weryfikacja zajmuje :/
Posted by: buntownik

Re: Neteller [11] - 25/04/2014 01:45

Dalej trzeba czekac godzine czy dwie na czacie zanim laskawie ktos nam odpisze?
Posted by: Poljot

Re: Neteller [11] - 25/04/2014 02:17

To Netek ma czat?
Posted by: PiroklastyczneFlow

Re: Neteller [11] - 06/05/2014 21:41

Miał ktoś z Was zwrot środków w przypadku reklamacji itp. przy płatności online ? Zapłaciłem dzisiaj kartą neteller w sklepie internetowym, ale nie są w stanie wysłać mi produktu, mają zrobić zwrot na kartę.
Więc się zastanawiam, czy dojdzie bez problemu.
Posted by: Pawcias

Re: Neteller [11] - 07/05/2014 22:17

Trochę ryzykowne. Zwroty na kartę Visa działają dużo lepiej niż zwroty na MC. Dużo bezpieczniej byłoby podpiąć kartę Netka pod konto PayPal i w ten sposób płacić za zakupy w internecie.

Miewam zwroty na kartę Neteller w przypadku błędnej transakcji POS. Takiego zwrotu o którym mowa, czyli wycofuję się z transakcji, nie doświadczyłem, więc nie wiem czy i jak szybko dojdzie.