ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja

Posted by: Yzerman

ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 16/06/2003 14:50

Z uwagi na to, że bieżący konkurs tenisowy dobiega końca i w zasadzie wszystko jest już jasne (po desperanckich próbach odrobienia strat ostatnio zwyczajnie spasowałem) chciałbym podzielić się ze wszystkimi obecnymi i przyszłymi graczami uwagami odnośnie regulaminu i pomysłów na uatrakcyjnienie konkursu.

(1) pomysł szalony i chyba dla większości nie do zaakceptowania, ale... proponuję z portfolio buków wywalić polskie firmy, które zawyżają kursy na tenis w porównaniu do buków internetowych i chyba również w porównaniu do rzeczywistości.

(2) z uwagi na to że gra w 7 typów na tydzień to jednak pewna monotonia, a i straty w pewnym momencie w praktyce są niedoodrobienia - np. prowadzący ze znaczną przewagą gracz może powtarzać typy najgroźniejszych rywali proponuję aby...
oprócz 7 obowiązkowych typów/ tydzień po kursie min. 1.45 gracz miał dodatkowe nieobowiązkowe dwa typy/ tydzień po kursie min. 1.85 trafienie takiego typu to +2 pkt, nietrafienie -2 pkt.
dla typów dodatkowych można prowadzić osobną tabelę, którą na zakończenie konkursu połączy się z tabelą główną.
myślę że dzięki takiemu pomysłowi wynik konkursu do końca może być sprawą nierozstrzygniętą.

(3) ten pomysł narzuciło życie (moje dziecko było w szpitalu i obstawiając w "biegu" straciłem bezpowrotnie kontakt z czołówką:
uważam, że każdy gracz w czasie trwania konkursu powinien móc zrezygnować z typowania w jakimś jednym wybranym tygodniu i przenieść typy na inny wybrany tydzień (wtedy będzie musiał wytypować 14 spotkań + ewentualne 4 nieobowiązkowe)
rezygnacja z typowania powinna być ogłoszona na początku wybranego tygodnia lub gracz po prostu nie powinien nic typować w danym tygodniu

(4) i do rozważenia - może jakieś bonusy za wynik 7-0 w tygodniu (np. +1 pkt)

pozdrawiam i zapraszam do owocnej dyskusji
Posted by: juan_carlos

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 16/06/2003 15:01

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Yzerman:
[qb]Z uwagi na to, że bieżący konkurs tenisowy dobiega końca i w zasadzie wszystko jest już jasne (po desperanckich próbach odrobienia strat ostatnio zwyczajnie spasowałem) chciałbym podzielić się ze wszystkimi obecnymi i przyszłymi graczami uwagami odnośnie regulaminu i pomysłów na uatrakcyjnienie konkursu.

(1) pomysł szalony i chyba dla większości nie do zaakceptowania, ale... proponuję z portfolio buków wywalić polskie firmy, które zawyżają kursy na tenis w porównaniu do buków internetowych i chyba również w porównaniu do rzeczywistości.

(2) z uwagi na to że gra w 7 typów na tydzień to jednak pewna monotonia, a i straty w pewnym momencie w praktyce są niedoodrobienia - np. prowadzący ze znaczną przewagą gracz może powtarzać typy najgroźniejszych rywali proponuję aby...
oprócz 7 obowiązkowych typów/ tydzień po kursie min. 1.45 gracz miał dodatkowe nieobowiązkowe dwa typy/ tydzień po kursie min. 1.85 trafienie takiego typu to +2 pkt, nietrafienie -2 pkt.
dla typów dodatkowych można prowadzić osobną tabelę, którą na zakończenie konkursu połączy się z tabelą główną.
myślę że dzięki takiemu pomysłowi wynik konkursu do końca może być sprawą nierozstrzygniętą.

(3) ten pomysł narzuciło życie (moje dziecko było w szpitalu i obstawiając w "biegu" straciłem bezpowrotnie kontakt z czołówką:
uważam, że każdy gracz w czasie trwania konkursu powinien móc zrezygnować z typowania w jakimś jednym wybranym tygodniu i przenieść typy na inny wybrany tydzień (wtedy będzie musiał wytypować 14 spotkań + ewentualne 4 nieobowiązkowe)
rezygnacja z typowania powinna być ogłoszona na początku wybranego tygodnia lub gracz po prostu nie powinien nic typować w danym tygodniu

(4) i do rozważenia - może jakieś bonusy za wynik 7-0 w tygodniu (np. +1 pkt)

pozdrawiam i zapraszam do owocnej dyskusji[/qb][/QUOTE]po przerwie też się zapiszę i uważam że:
co do buków to sprawa do dyskusji ale sądzę że większość userów gra jednak u naziemnych i dlatego zostawiłbym tą możliwość
pomysł z dodatkową tabelką mi się nie podoba bo bardzo skomplikuje grę i podliczanie
co do możliwości rezygnacji na tydzień z typów to popieram podobnie jak bonusowy punkt za bezbłędny tydzień
Posted by: kuba81

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 16/06/2003 15:11

Hmmm ciekawy temat jednakze uwazam iz nie mozna kombinowac bo sie przekombinuje tak jak bylo to w ostatniej edycji konkursu hokejowego, tam tez kombinowano i wyszla szopka a nie konkurs i bylo praktycznie 0 dobrych typow , jestem za bukami naziemnymi a takze za bonusowym punktem za bezbledny tydzien , zdecydowanie przeciwko dodatkowej tabelece bo to juz skomplikuje sytuacje jeszcze bardziej i takze przeciwko typom nieobowiazkowym.

Pozdrawiam
Posted by: vonseb

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 16/06/2003 19:00

1. Dzieki temu ze gramy z ulicznikow - ludzie grajacy tylko tam moga wykorzytsywac typy i grac, poza tym w necie nie mozna grac debelkow a u ulicznikow tak co tez zubaza oferte
2. Uwazam ze nadmierna kompilkacja nie sluzy konkursom, i dodatkowe nieobowiazkowe badz obowiazkowe beda malo czytelne moglbym sie natomiast zgodzic na jakis "superbet" /cos na wzor supertypu w konkursie bundesligowym -oczywiscie w ramach tych 7 kursow, ktore podajemy/ za trafny kurs powiedzmy ponad 2,20 czy 2,30 dodatkowy punkt /z reguly w konkursie podajemy typy z przedzalu 1,45 do 1,70, a czesto w realu gramy jakies fajne wyzsze kursiki /
3. Jestem przeciwny - sa tygodnie ze wybor jest wielki, a sa takze ze naprawde maly - poza tym tak na biezaco mozna podawac tabele i miejsce gdzie kto sie znajduje - wiem ze czesto wypadki losowe powoduja ze ciezko jest podawac typy, ale coz taki urok zasad
4. Jak najbardziej bonusowy punkt za bilans 7-0 wydaje sie sluszny
Posted by: Kura

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 27/06/2003 20:43

Witam nie miałem czasu żeby się zastanowić nad zmianami w konkursie może coś wiecje napiszę w niedzielę - z chęcią poprowadze kolejną edycję jeżeli znajdą sie chętni i jeżeli nie bedzie zbyt dużych zmian i problemów z liczeniem - niestety nie mam zbyt dużo czasu na to
Oczywiście gramy z wpisowym ?

pozdrawiam
Posted by: vonseb

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 28/06/2003 00:51

Oczywsicie - tylko z wpisowym - ja jak zwykle reflektuje gre w nastepnej edycji.
Posted by: zibi04

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 28/06/2003 01:57

jestem za;a co do zmian to myślę,że dodatkowy punkt za bezbłędny tydzień jest dobrym rozwiązaniem,reszta jest OK
Posted by: Kura

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 01/07/2003 01:49

Zmieniłem nazwę tematu założonego przez Yzermana

Pierwsze pytanie kiedy zaczynamy? Nie wiem czy do przyszłego poniedziałku wszystkie sprawy będa wyjasnione i czy nie będzie za mało czasu na zapisy

Też jestem za tym żeby wprowadzić dodatkowy punkt za bezbłedne wytypowanie calego tygodnia nie wiem czy nie bedzie kłopotów z podawaniem wyników w tabeli ale chyba jakoś sobie poradzimy
Na bardziej drastyczne zmiany niestety z powodu czasu nie będe mógł sobie pozwolić

Może dobrym rozwiązaniem byłoby przeznaczenie części wpisowego dla najlepszego typera w ostatnich 4 tygodniach w pewien sposób rozwiązało by to problem tych osób które będą miały słabszy początek i w rezultacie są bez szans na zwyciestwo

link do regulaminu:
http://www.mecz.pl/cgi-local/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=9;t=000120;p=1
Posted by: kuba81

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 01/07/2003 01:54

Oczywiscie wchodze z wpisowym!!!!Mysle ze mozna zaczac od 14.07 czyli za 2 tyg w poniedzialek , co do wyplaty dla najlepszego typera z ostatnich 4 tygodni to moze i niezly pomysl ale zalezy ile bedzie osob startowalo i jaka bedzie pula nagrod

Pozdrawiam iwo:
Posted by: lukboj

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 01/07/2003 02:14

Jak do tej pory to startowałem w czterech edycjach (III, IV, V, VI) wygrałem w edycji IV ale teraz nie wezme udziału ze względu na wakacje i zbliżające się wyjazdy - nie będe miał dostępu do neta - a pozatym chce troche odpocząć ale już teraz zapewniam, że wystartuje w VIII edycji konkursu iwo:

POZDRAWIAM i życze udanej i emocjonującej zabawy
Posted by: zibi04

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 01/07/2003 02:17

[QUOTE]Oryginalnie wysłał vonseb:
[qb]1. Dzieki temu ze gramy z ulicznikow - ludzie grajacy tylko tam moga wykorzytsywac typy i grac, poza tym w necie nie mozna grac debelkow a u ulicznikow tak co tez zubaza oferte
2. Uwazam ze nadmierna kompilkacja nie sluzy konkursom, i dodatkowe nieobowiazkowe badz obowiazkowe beda malo czytelne moglbym sie natomiast zgodzic na jakis "superbet" /cos na wzor supertypu w konkursie bundesligowym -oczywiscie w ramach tych 7 kursow, ktore podajemy/ za trafny kurs powiedzmy ponad 2,20 czy 2,30 dodatkowy punkt /z reguly w konkursie podajemy typy z przedzalu 1,45 do 1,70, a czesto w realu gramy jakies fajne wyzsze kursiki /
3. Jestem przeciwny - sa tygodnie ze wybor jest wielki, a sa takze ze naprawde maly - poza tym tak na biezaco mozna podawac tabele i miejsce gdzie kto sie znajduje - wiem ze czesto wypadki losowe powoduja ze ciezko jest podawac typy, ale coz taki urok zasad
4. Jak najbardziej bonusowy punkt za bilans 7-0 wydaje sie sluszny[/qb][/QUOTE]witam i podpisuję się pod tą propozycją vonseba ,dla mnie jest ok. włącznie z dodatkowymi punktami(2) za kurs powyżej 2,2... 2,3trafionymi lub (-2) za błędne
Posted by: Yzerman

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 01/07/2003 20:26

Witam oczywiscie wchodze z wpisowym
i z kilkoma pytaniami do wszystkich:
1) rozumiem ze dodajemy do regulaminu +1 pkt za 7-0?
2) co z propozycja mozliwosci odpuszczenia sobie jednego tygodnia i podania typow z 2 tygodni w tygodniu zastepczym? Moze powinnismy arbitralnie narzucic tydzien zastepczy na okres US OPEN?
3) co z propozycja typow nadobowiazkowych - cytuje siebie "nieobowiązkowe dwa typy/ tydzień po kursie min. 1.85 trafienie takiego typu to +2 pkt, nietrafienie -2 pkt.
dla typów dodatkowych można prowadzić osobną tabelę, którą na zakończenie konkursu połączy się z tabelą główną"
jesli przejdzie chetnie poprowadze taka tabele.

4) najlepszy typer ostatnich 4 tygodni - mysle ze nie jest to dobry pomysl - chyba dysponujemy zbyt mala sumka z zapisow (np. teraz bylo 300 + 80 to skad urwac np. 100 dla typera z 4 tyg.? chyba wtedy lepiej robic konkursy co tydzien). Wydaje mi sie choc kazdy jest omylny ze moja propozycja z pkt 3 bardziej uatrakcyjni rywalizacje. a moze wakacje to dobry czas na eksperymenty z regulaminem?
Posted by: vonseb

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 04/07/2003 02:35

No i co nie ma chetnych pograc w nastepnej edycji konkursu tenisowego - tylko 30 zl wpisowego, a mozna wygrac pare stowek - a tylu tu "twardzieli tenisowych" ?! - zapisywac sie. Ten konkurs ma juz swoja tradycje .
Posted by: lukboj

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 04/07/2003 02:43

[QUOTE]Oryginalnie wysłał vonseb:
[qb]Ten konkurs ma juz swoja tradycje .[/qb][/QUOTE]To fakt - ale są wakacje okres wyjazdów a tu jednak trzeba być bez przerwy w temacie

P.S.
Mój 1000 post iwo: dlatego życze wam i sobie dużo trafnych typow tenisowych al:
Posted by: kuba81

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 04/07/2003 02:51

Gratki lukboj!!!!!!!!!Zycze wielu trafnych typow!!!!!!!!!!!!!Faktycznie mysle iz jesli nie zglosi sie min.10-13 osob to nie ma sensu startowac i poczekamy na wrzesien
Posted by: THOM

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 04/07/2003 13:23

Dla podtrzymania konkursu wchodzę z wpisowym do kolejnej edycji, bo muszę przyznać, że strasznie mi brakowało emocji związanych z uczestnictwem, gdy "odpuściłem" sobie obecny niedawno skończony konkurs.

Pozdro

P.S. Podoba mi się pomysł na dodatkowy punkt za rezultat tygodnia 7-0.
Posted by: Lamberciak

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 05/07/2003 00:56

I ja sie przylacze, skoro kolejna edycja cierpi na niedobor chetnych:) Pomysl z dodatkowym punktem za bilans 7:0 - tak. Zastepczy tydzien - tak (US Open). I pytanie, jako ze gralem juz wielce dawno: czy wpisowe jest konieczne i do kogo nalezy sie z nim zglosic (Herr Kura? )?
Posted by: Drak

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 05/07/2003 04:20

Witam druzyna.

Jezeli moge to dodam swoje male spostrzezenia do tego konkursu.

Moim zdaniem konkurs jest naprawde DOBRZE prowadzony ,ale zmienil bym 2 rzeczy.

1. Ilosc typow w tygodniu. Wedlug mnie zupelnie wystarczy 5.

2. Kurz minimalny 1,45 bym umozliwil graczom zrobic i ze 2 spotkan.

Nastepna edycje turnieju jestem chetny zasponsorowac programem TREFIK w wersji TENIS.
Jezeli ktos z wygranych ma juz ten wysmienity program to dostaje ode mnie 35 tygodni sciagania aktualizacji DARMOWO.
Wiecej o programie mozna poczytac na http://www.trefik.cz/pl

Pozdrawiam
Drak
Posted by: luker_

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 05/07/2003 17:02

Witam zgłaszam się do konkursu z wpisowym oczywiście:)
Posted by: Kura

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 05/07/2003 19:32

[QUOTE]Oryginalnie wysłał kuba81:
[qb]Gratki lukboj!!!!!!!!!Zycze wielu trafnych typow!!!!!!!!!!!!!Faktycznie mysle iz jesli nie zglosi sie min.10-13 osob to nie ma sensu startowac i poczekamy na wrzesien [/qb][/QUOTE]Może faktycznie lepiej było by odczekać 2 miesiące i zacząć we wrześniu bo jak widac chetnych nie ma za dużo ?
Posted by: popon

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 06/07/2003 23:58

Dla podtrzymania dobrego konkursu - wchodzę.
Pozdrawiam.
Posted by: vonseb

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 07/07/2003 00:14

E tam bedziemy czekac - przeca sezon ucieka
Posted by: Kura

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 07/07/2003 11:48

OK możemy zacząć grać od przyszłego tygodnia na takich zasadach jak w poprzedniej edycji plus dodatkowy punkt za 7-0 wpisowe należy wpłacać do mnie jezeli ktos nie ma danych prosze o priva.
Posted by: zibi04

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 07/07/2003 16:15

no to możemy zaczynać kolejną edycję ,bo we wrześniu wyjeżdżam na urlop i mogę opuścić następną ,ale tą jeszcze zaliczę! iwo: iwo:
Posted by: Yzerman

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 07/07/2003 17:26

wchodze z wpisowym choć i lekkim rozczarowaniem, że więcej zmian nie przeszło choć oferowałem pomoc w liczeniu. pozdrawiam
Posted by: Kura

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 07/07/2003 22:40

popon nie mogę wysłać Ci priva nie masz włączonej tej opcji zostaw mi maila albo gg
Posted by: _sliwa_

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 11/07/2003 23:36

Zglaszam sie oczywiscie
Posted by: kuba81

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 12/07/2003 02:34

no to juz jest powyzej 10 osob jesli sie nie myle a wiec od nastepnego tygodnia zaczynamy?
Posted by: marcys

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 12/07/2003 03:05

przezywalismy wszyscy zabalete, ja tez wchodze
Posted by: Stich

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 13/07/2003 03:10

Wchodze rowniez, wpisowe 30 zl tak ? i prosze o info jak z wplata.
Pozdrawiam
Posted by: vonseb

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 13/07/2003 03:23

no to jedziemy z koksem i niech zwyciezy lepszy
Posted by: Maciejev

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 13/07/2003 21:14

Zagram
Posted by: RyanGiggs

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 14/07/2003 02:07

wchodze !!!
Posted by: MisioL

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 14/07/2003 03:08

Niech bedzie też wchodze
Misio
Posted by: Stich

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 14/07/2003 15:01

MAm jedno pytania, czy moze ktos podac za mnie typy jesli bym nie mial dostepu do neta ?

I druga sprawa, co w przypadku jak podam typ z kursem 1,45, a po jakims czasie kurs spadnie ponizej 1,45 ? Jest on liczony ?
Posted by: Kura

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 14/07/2003 21:37

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Stich:
[qb]MAm jedno pytania, czy moze ktos podac za mnie typy jesli bym nie mial dostepu do neta ?

I druga sprawa, co w przypadku jak podam typ z kursem 1,45, a po jakims czasie kurs spadnie ponizej 1,45 ? Jest on liczony ?[/qb][/QUOTE]1) Tak

2) Jeżeli kurs spadnie poniżej 1.45 typ jest liczony . Oczywiście kurs wyjściowy nie może być mniejszy niż 1.45
Posted by: Adas

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 14/07/2003 22:12

Tez sobie potypuje...

Czy konto dalej takie samo??
Posted by: Kura

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 14/07/2003 23:17

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Adaś:
[qb]Tez sobie potypuje...

Czy konto dalej takie samo??[/qb][/QUOTE]Numer konta taki sam jak w poprzedniej edycji
Posted by: Drak

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 16/07/2003 03:06

Witam druzyna

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Kura:
[qb]
10.Nagrodę (suma wpłat wszystkich osób) wpisowego otrzyma osoba która wygra edycję w zależności ilości osób grających punkt do przedyskutowania

[/qb][/QUOTE]Dlatego ze nie widzialem miedzy nagroda program Trefik ktorym chcialem zasponsorowac 7 edycje turnieju tenisowego (dla zwyciezcy) REZYGNUJE ze sponsoringu tej edycji.
Mowie juz na poczatku ,zeby przypadkiem nie bylo jakichs nie jasnosci.

Ten jeden z najlepszych programow dla graczy,czasopism sportowych,bukmacherow,
analitykow....bedzie mozna wygrac w ktoryms innym konkursie na mecz.pl :zobacz:

Pozdrawiam i zycze dobrej zabawy
Drak
Posted by: juan_carlos

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 17/07/2003 13:28

Kura priv
Posted by: Kura

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 01/08/2003 03:01

Następujące osoby nie wpłaciły wpisowego : zibi04 Lamberciak Marcelo i Maciejev jeżeli chcecie uczestniczyć w konkursie prosze o dokonanie wpłaty jutro Myśle że okres miesiąca czasu był wystarczający aby wpłacić pieniądze
Posted by: Stich

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 01/08/2003 03:39

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Kura:
[qb]Następujące osoby nie wpłaciły wpisowego : zibi04 Stich Lamberciak Marcelo i Maciejev jeżeli chcecie uczestniczyć w konkursie prosze o dokonanie wpłaty jutro Myśle że okres miesiąca czasu był wystarczający aby wpłacić pieniądze[/qb][/QUOTE]Jak to nie wplacilem ?!?!
Wyslalem Ci na privie wiadomosc, a druczki z banku rowniez mam !
Posted by: Kura

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 01/08/2003 03:43

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Stich:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Kura:
[qb]Następujące osoby nie wpłaciły wpisowego : zibi04 Stich Lamberciak Marcelo i Maciejev jeżeli chcecie uczestniczyć w konkursie prosze o dokonanie wpłaty jutro Myśle że okres miesiąca czasu był wystarczający aby wpłacić pieniądze[/qb][/QUOTE]Jak to nie wplacilem ?!?!
Wyslalem Ci na privie wiadomosc, a druczki z banku rowniez mam ![/qb][/QUOTE]Racja Stich i przepraszam juz edytuje post
Posted by: Stich

Re: ZAPISY: Tenis - konkurs VII edycja - 01/08/2003 03:51

Ok, spoko, a sie juz wystraszylem