Opcje tematu
#1065472 - 21/03/2007 18:03 Nowa odsłona TVN24.pl
Rancorn Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/02/2006
Postów: 1689
Skąd: Gdańsk
Co sądzicie o tym ? Czyżby konkurent gazety.pl czy onetu?
Moja opinia z Bloga Wybiórczego

Originally Posted By: "blog"
Świeży oddech TVN24.
Idąc za przykładem wszystkich redaktorów TVN24 swój wpis na blogu zacznę od opisania pogody za moim oknem. Pomimo tego że jutro pierwszy dzień wiosny dzisiaj zimno, mokro i ogólnie o kant rozbić. Zacząłem tak TVN-owo bo rozpoczęła się ekspansja Internetu przez Waltera i ITI. Wcześniej strona tejże stacji była gorzej niż uboga, nie było tam nic oprócz paru suchych informacji na temat poszczególnych programów itp. Teraz ? Filmy, zdjęcia, newsy z polski i świata, przegląd prasy, sondy, forum. Ogólnie las wodotrysków i atrakcji. Nie zainteresowały mnie jednak one bo wszystko to mam na paru innych portalach, które już „wydeptały” swoją pozycję w polskim Internecie. Chociaż z pewnością szata graficzna TVN24.pl jest ładniejsza niż zmodernizowana gazeta.pl ;).Zaintrygował mnie jednak dział „Blogi”. Pomimo tego że już i tak nie nadążam z czytaniem moich ulubionych blogów to byłem ciekawy opinii niektórych redaktorów. A tam co? Smuty, pisanie o pogodzie, coś tam o pikaniu i ogólnie nuda. Przejrzałem pierwsze wpisy wszystkich dzienników jakie powstały, większość jest przepełniona przymusem. Wygląda to tak jakby Walter kazał pisać blogi, no to walniemy parę postów o wszystkim i o niczym. Chociaż, całkiem możliwe że właśnie tak jest. Liderem bezsensu jak na razie jest Tomasz Sekielski. Reklamowany jako jeden z lepszych dziennikarzy polskiej sceny, myślę : będzie kawał dobrej publicystyki. A tam co? Pierwszy wpis – rozwodzenie się o tym że Word zamienił słowo „bloger” na „Gloger”. Niezwykle ciekawe, doprawdy – pomyślałem ale z nadzieją zerknąłem dzisiaj na kolejny post. A tam ? Analiza piosenki Buena Vista Social Club. Ja rozumiem że to oficjalna strona stacji więc nie można napisać wszystkiego co się myśli ale żeby od razu takie głupoty? Tak, głupoty – jak na „Najlepszego dziennikarza” to naprawdę są głupoty. Jeśli Pan Tomasz chce pisać o Glogerach niech założy sobie bloga na jakimkolwiek serwisie do tego stworzonym i proszę bardzo – może pisać co mu się żywnie podoba. Jednak gdy wchodzę na serwis informacyjno-publicystyczny znaczy to że chcę poczytać coś konkretnego. Po Sekielskim znajdzie się jeszcze kilku (może nie tak dużych ;\) ) redaktorów którzy dostali blogi i nawet trochę się z tego cieszą ale tak naprawdę nie wiedzą co z tym fantem zrobić. Chociażby Prosiecki, pisze o korkach na ulicy, jakiejś kłótni dwóch osób na rondzie. Nie wiem czy to próba udowodnienia że dziennikarze to ludzie tacy sami jak my tym którzy nie są tego do końca pewni, czy, tak jak napisałem pisanie „czegoś” z polecenia szefa. Żeby nie było że ja buntuję się przeciwko pisaniu o życiu codziennym, o tym że kawa jest czarna a na dworzu pada deszcz. Oczywiście że nie ! Tak jak napisałem – mamy wolność słowa i każdy może pisać na co ma ochotę ale chyba jednak adres zobowiązuje i przynajmniej po części powinien świadczyć o tym co nas spotka gdy się zagłębimy w portal. Aha, i żeby nie było tak że równo kwaszę po wszystkich, nieźle idzie Miecugowowi, Roman Młodkowski – początek jak każdy ale myślę że na jego blogu będzie można znaleźć wiele nowinek biznesowych. Sianecki – nie zdziwiłem się jego wpisami bo i na wizji, i tutaj robi z siebie śmieszka, zresztą lubię go za humor na poziomie i ogólnie z niego sympatyczny facet. A reszta redaktorów którzy na wizji ssstrasznie poważni a na blogu wyluzowane „ziomki” ;). PS. I tak prawdopodobnie Ci, którzy prowadzą dziennik tylko wyłącznie z rozkazu szefostwa niedługo przestaną to robić a szef zobaczy że to nie ma większego sensu więc im wybaczy.

Morał : Świeży oddech nie zawsze ładnie pachnie.


Pozdrawiam

Do góry
Bonus: Unibet
#1068330 - 22/03/2007 23:43 Re: Nowa odsłona TVN24.pl [Re: Rancorn]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
moim zdaniem na blog każdy prowadzi tak jak chce, i jeżeli dziennikarz prowadzi blog na stronie tvn24 to wcale nie oznacza, że musi byc to blok polityczny czy informacyjny, gdyz to nie jest blog zalozmy "najświeższe informacje Durczoka" tylko "Kamila Durczoka" i on może tam wypisywać, co mu się żywnie podoba, że dzisiaj rano obcinał paznokcie, a jutro jedzie na weekend do Bolesławca - i mnie to przynajmniej bardziej zaciekawi niż miałby pisać o kolejnych wpadkach Kaczek, od tego mam codzienne inne źródła informacji.

Do góry

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (igea23, ANZELMO, Huberthg, VVega, forty, 11kera11, Zaixi, Akhu, alfa, poozon, pacyfista), 3417 gości oraz 14 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584577 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07