Mam do oddania dwie piekne swinki morskie, uratowane z laboratorium. Swinki maja ok 1.5 miesiaca, obie trikolorki, krotkowlose (jeden bardziej czarny, drugi bardziej rudy). Swinki przeznaczone do adopcji, aktualnie sa u mnie na obserwacji. Byly badane przez weterynarza, aktualnie sa leczone (leczenie zostanie zakonczone za ok 10 dni, potem beda juz raczej na pewno zdrowe). Swinki pochodza z jeden partii, a jako ze sa to zwierzeta stadne i jedna swinka bedzie sia meczyla z samotnosci - zdecydowanie preferowane jest adoptowanie dwoch swinek jednoczesnie.
Swinki znajduja sie w Warszawie, mieszkaja w jednej klatce, sa bardzo przyjaznie nastawione do ludzi - troche wyplosze z nich, ale glaskane zamieniaja sie w cudowne mruczusie. Wstepnie nadalismy im imiona z HP - Harry Potter (ten czarny) i Ron (ten rudy). Jesli ktos spoza Warszawy chcialby sie zaopiekowac swinkami - pewnie uda sie zorganizowac transport na miejsce lub w umowione miejsce - na terenie Warszawy moge zaoferowac transport.

Ja z zona nie mozemy zatrzymac ich na dluzej - mamy chomika i dwie inne swinki (rowniez adoptowane z laboratorium, mieszkaja w innej klatce). Do tego opiekujemy sie tymczasowo swinkami uratowanymi z laboratorium, tak jak tymi.

Jesli ktos zna osobe chciaca zaopiekowac sie dwoma laboswinkami - polecam. Trzeba jednak zauwazyc ze jest to adopcja - wymagana jest odpowiedzialnosc, pelnoletniosc (jesli dziecko - umowe moze podpisac rodzic) - tak zeby zapewnic im prawdziwy dom. Zwierzeta to zywe stworzenia i wymagaja zarowno opieki jak i milosci.

Co do warunkow - swinki lubia biegac - wiec klatka dla dwoch swinek powinna miec 70cm lub wiecej (70 to naprawde minimum, im wieksza tym swinki beda szczesliwsze i latwiej urzadzic im ciekawy domek). Zalecana jest 100cm lub 120 (my mamy 100 i jest wystarczajaca, a 120 sie ciezko miesci do samochodu) - taka klatke latwo mozena kupic w sklepach zoologicznych lub np na allegro (koszt to ok 90-130 pln). Nasze swinki dodatkowo biegaja po mieszkaniu - ale nie kazdy ma na to odpowiednie warunki. Swinki wymagaja duzo milosci - ale jesli beda dwie - to rowniez same potrafia sie bawic, a obserwowanie ich sprawia ludziom naprawde duzo przyjemnosci.

Jesli ktos bedzie zainteresowany - moze wrzucic zdjecia lub udzielic szerszych informacji.