Opcje tematu
#2956324 - 05/03/2009 16:39 Doping w tenisie
Sturmwind Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/05/2007
Postów: 11822
Skąd: Talvisota
znalazłem coś takiego, ewidentnie wynika z tego że Radwańskie koksów nie biorą:D

Przez lata tenis był uważany za jeden z najszlachetniejszych i czystych sportów
. To już historia! Najlepsi regularnie stosują środki dopingowe.

Kolarstwo, lekkoatletyka, czy podnoszenie ciężarów - w tych dyscyplinach sportowcy trafiają na czarną listę: jeden po drugim, dzień po dniu. Koks przeżarł sport do tego stopnia, że gdy padają kolejne znane nazwiska sportowców-dopingowiczów, nikogo to już nie dziwi.

Kibice - niestety! - przyzwyczaili się, że w zawodowym sporcie doping odgrywa kluczową rolę. A co z tenisem?

Kobiecym tenisem rządzą napakowane cyborgi. A Isia?

Walka z dopingiem w tenisie - a co to takiego?
Bo przecież tenis od lat nazywano (nazywa się jeszcze?) "białym sportem". W porównaniu do innych dyscyplin, przez lata był (jest? - o tym się za chwilę przekonacie) ostają czystości. Choć zdarzały się wpadki - głównie wśród argentyńskich zawodników - traktowano je z przymrużeniem oka. Niskie kary finansowe, czy ledwie kilkumiesięczne dyskwalifikacje - wywoływały śmiech fanów.

Często też zawodnikom, u których wykryto niedozwolone środki, udawało się uniknąć jakichkolwiek sankcji, bo działacze wierzyli ich tłumaczeniom, że koks znalazł się w ich organizmach... przypadkowo! Ogólnie: walka z dopingiem w tenisie jest po prostu śmieszna i zarazem zupełnie nieskuteczna. Działacze zachowują się tak, jakby im... nie zależało. Kontrole? Przeprowadzane są właściwie tylko podczas zawodów.

Nastaje era sportowców-nadludzi. Czas na doping genetyczny!

Nagle... Międzynarodowa Agencja Antydopingowa (WADA) wprowadziła w tenisie system "whereabouts", który obejmuje 10 najlepszych zawodniczek i zawodników świata. I się zaczęło!

Najlepsi zawodnicy głośno protestują (pamiętacje, jak Hiszpan Rafael Nadal, przyznał nawet ostatnio, że czuje się jak kryminalista?)! Dlaczego? Boją się wpadki dopingowej? Skąd tak gwałtowna reakcja?


Od sterydów, po hormony wzrostu. To tenis!
Wedle reguł systemu "whereabouts" tenisiści muszą być do dyspozycji WADA przez 7 dni w tygodniu. Mało tego! Podają plan swoich zajęć z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. To życie zawodowe, a prywatne? WADA tutaj też chce wiedzieć wszystko. Wyjście do kina, na kolację, czy randkę - wszystk trzeba wprowadzić w system internetowy.

A jak nie ma pod ręką internetu? Należy wysłać sms-a lub zadzwonić na specjalną infolinię.

Nawet moja mama nie wie, gdzie jestem o każdej godzinie. WADA - wie! To jest chore, nie mogę zrozumieć, co światowe władze chcą w ten sposób udowodnić - denerwuje się Nadal.

Nowe kontrole antydopingowe to idiotyzm! Znany tenisista się burzy

Hm... Można próbować zrozumieć zdenerwowanie Nadala, ale... Przecież to jego zawód, za grę na korcie inkasuje miliony dolarów od sponsorów, organizatorów zawodów, więc nic więc dziwnego, że mamy prawo wiedzieć, czy na życie zarabia nie oszukując.

Zwłaszcza, że...

Tenisowy rynek wchłania wszystkie najnowsze odkrycia farmakologiczne, takie jak krótko działające sterydy, czy hormon wzrostu - nie ma złudzeń John Mendoza, dyrektor australijskiej agencji antydopingowej.

Takich podejrzeń jest coraz więcej!


Fibak: niechęć zawodników do programu WADA o czymś świadczy
Głos w sprawie dopingu zabrał nawet John McEnroe - jeden z najwybitniejszych tenisistów w historii. Siedmiokrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych sam miał podczas kariery przygodę z dopingiem. Przyznał się, że przez sześć lat brał sterydy przeznaczone dla… koni!

Był nienaturalnie agresywny. Doprowadziłam do tego, że przestał je brać. Jeśli bym tego nie zrobiła, przerzuciłby całą swoją furię z tenisa na mnie, gdyby tylko zaczął przegrywać. Zawsze uważał, że ja jestem powodem jego porażek - zdradza jego była żona Tatum O’Neal.

Na korcie McEnroe często wyżywał się na sędziach
. Zgadnijcie dlaczego?

Tenisowe rodzeństwo szaleje: on bije się na ulicy, ona... bierze koks

Co o nerwowej sytuacji najlepszych zawodników świata sądzi Wojciech Fibak?

Ja nikogo oskarżać nie będę, ale wybuch gniewu, głównie wśród tenisistów, w związku z zaostrzonym systemem WADA na pewno musi dziwić. Ja kocham tenis i mam nadzieję, że doping na kortach to jednak wciąż margines. Ale... - przyznał w rozmowie ze Sportfanem najlepszy w historii tenisista znad Wisły.

Margines? Nandrolon, efedryna, finasteryd czy etylefryna - to już plaga. Wielu zawodników wpadło (wpadnie?) na zażywaniu tych środków. Jak się tłumaczą? Że te środki są w substancjach, które światowa federacja zamieściła na liście dozwolonych wspomagaczy. Dobry żart.
Swego czasu jeszcze dalej posunęła się Swietłana Kuzniecowa. Znakomita rosyjska tenisistka - u której wykryto efedrynę - powiedziała, że to było już po sezonie, w turnieju pokazowym i dlatego nie można tego traktować jako doping!

Czołowa „50” zarówno wśród kobiet i mężczyzn, śmieje się prosto w twarz światowym władzom. Jeśli nie zaczniemy z tym walczyć na poważnie, to tenis już niedługo może być kopalnią koksiarzy - nie owija w bawełnę Angelo Binaghi, szef Włoskiej Federacji Tenisowej.

Do góry
Bonus: Unibet
#2956331 - 05/03/2009 17:00 Re: Doping w tenisie [Re: Sturmwind]
jarko 33 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/12/2003
Postów: 20790
Skąd: ostrow wlkp
bracia Williams i steryd Nadal juz sie boja tongue

Do góry
#2956332 - 05/03/2009 17:01 Re: Doping w tenisie [Re: jarko 33]
Sturmwind Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/05/2007
Postów: 11822
Skąd: Talvisota
Originally Posted By: jarko 33
bracia Williams i steryd Nadal juz sie boja tongue
\


ja mysle ze u Nadala wywołują te koksy swąd odbytu

Do góry
#2956349 - 05/03/2009 17:35 Re: Doping w tenisie [Re: Sturmwind]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Originally Posted By: Sturmwind




Wedle reguł systemu "whereabouts" tenisiści muszą być do dyspozycji WADA przez 7 dni w tygodniu. Mało tego! Podają plan swoich zajęć z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. To życie zawodowe, a prywatne? WADA tutaj też chce wiedzieć wszystko. Wyjście do kina, na kolację, czy randkę - wszystk trzeba wprowadzić w system internetowy.

A jak nie ma pod ręką internetu? Należy wysłać sms-a lub zadzwonić na specjalną infolinię.

Nawet moja mama nie wie, gdzie jestem o każdej godzinie. WADA - wie! To jest chore, nie mogę zrozumieć, co światowe władze chcą w ten sposób udowodnić - denerwuje się Nadal.

chory,debilny plan jeszcze debilniejszej kontroli. Powodów jest full choćby : 1. dlaczego tylko pierwsza dziesiątka skoro zdecydowanie więcej graczy niżej sklasyfikowanych zlapano na dopingu czyli albo wszyscy albo Nikt 2. robić kontrole wszystkim półfinalistom podczas turnieju a nie w kiblu, pubie, z kochanką w łóżku lub kochankiem ...głupota i tyle

Do góry
#2956438 - 05/03/2009 19:43 Re: Doping w tenisie [Re: AGASSI]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
akurat mysle, ze wloska federacja sprzedawczykow i bukmacherów tenisowych nie powinna sie wypowiadac na ten temat bo im latwiej bedzie cos ugrac laugh

Do góry
#2956451 - 05/03/2009 20:05 Re: Doping w tenisie [Re: anfa_]
Ass Offline
journeyman

Meldunek: 24/12/2008
Postów: 59
Skąd: Europa
Taki temat nie lepiej dac do dzialu tenis? Nie. Bo tam nikt nie zagląda laugh Niedługo typy też tu będziemy wklejać.

Do góry
#2956513 - 05/03/2009 21:53 Re: Doping w tenisie [Re: Ass]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Kolejna dziennikarzyna mająca blade pojęcie o temacie stara się błysnąć.

Do góry

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
13 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, Akhu, 11kera11, Sensei, Józef Małolepszy, szuwi1, Kretol, kemp, akagi, VVega, igea23, alfa, ANZELMO), 3774 gości oraz 15 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5583939 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07