GG zaatakowane trojanem ?????????

Posted by: muppet

GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 11:10

Cholerka

Dostalem dzis wiadomosc o tresci

www.billiondollars.com/kaczynski.html chodzi tylko pod IE

Kliknalem, nic sie nie otworzylo, po chwili dostalem ten link o tej samej tresci od 50 osob a drugie 50 dostalo go ode mnie :|

Mam eTrusta, nic nie wykryl

Kurde co jest ???
Posted by: lupus

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 11:11

Nie klikac, proste
Posted by: muppet

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 11:58

jak ktos kliknal to juz na gg sobie z nikim nie pogada a.k.a. wiadomosci sie nie wysylaja.
Posted by: SenDPL

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 12:42

Nie działa pod Konnekta, żadnych problemów z tym nie mam .
Posted by: Adammm

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 12:54

kliknalem i po jakiejs sekundzie wylaczylem, z rozpedu nie doczytalem ocb. myslalem ze jakis link z info ale na gg gadac moge
Posted by: muppet

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 13:27

W dodatku ludzie są chorzy umysłowo i mysla, ze ja dla zabawy im taki link wyslalem

Dlatego apel do wszystkich z IQ over 50 - TO JEST AUTOMAT I JEZELI WASZ KOMP SIE ZARAZIŁ, TO TEŻ PRAWDOPODOBNIE ZUPEŁNIE NIEŚWIADOMIE WASZE GG WYSŁAŁO MILIARD TAKICH MSG
Posted by: paczanga

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 14:47

panowie,mam tak samo,trzeba walnąć formata,czy co?
Posted by: Zbigniew

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 14:54

Tak, a jak będzie ciebie bolała ręka to ją utnij.


Za chwilę pewnie wyjdzie jakaś łata naprawiająca ten problem.

A tak poza tym to podziwiam ludzi, którzy używają gadu-gadu.
Posted by: paczanga

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 14:57

Quote:

Tak, a jak będzie ciebie bolała ręka to ją utnij.


Za chwilę pewnie wyjdzie jakaś łata naprawiająca ten problem.

A tak poza tym to podziwiam ludzi, którzy używają gadu-gadu.




czasami trzeba cos uciąć,a poza tym dzięki za głęboką merytoryczna treść twojej wypowiedzi,bardzo pomogłeś.

a co do chwili,to nie każdy ją ma

a co do podziwu ,to dziękuję.
Posted by: Zbigniew

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 15:04

Moja wypowiedź = nie formatuj.

Formata zrobisz szybciej?

Nie ma za co.
Posted by: Jankesi

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 15:21

nie trzeba od razu formatowac. wystarczy odinstalowac (usunąć wszystko co jest związane z gg) i usunąć kilka wpisów w rejestrze. wczoraj u znajomej tak zrobiłem - zadziałało.
Posted by: Adammm

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 15:34

mozesz napisac cos wiecej?
Posted by: ksiądz Alfons

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 17:31

Niestety dostalem cos takiego od znajomego i kliknalem....
Antyvir zaszalal i pokazal ze mam trojanka o nazwie TR/LowZones.AH.3 niestety reinstalka nie pomogla, grzebac w rejestrze nie grzebalem ale zrobilem formata......niestety ciagle to samo czyli nie moge nikomu wysylac wiadomosci.

Jak ktoś ma jakies info na ten temat niech pisze
Posted by: lupus

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 17:57

Zrobcie loga "hajdzakiem" i wrzuccie na forum http://www.searchengines.pl/phpbb203/
Posted by: muppet

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 18:33

Witam!

Blokada jest przyznawana automatycznie i na ograniczony czas.
Proszę się tym nie przejmować, wkrótce powinno działać prawidłowo. Blokada nie powinna trwać dłużej niż 10 godzin.

Dziękujemy za zgłoszenie problemu.

Pozdrawiam

--

Support 24h Gadu-Gadu
mailto:tech@gadu-gadu.pl
Posted by: G-Dave

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 19:33

mam to samo :/ Masakra
Posted by: Radek_89

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 19:45

Na szczęście najpierw wlazłem na forum i już wiedziałem co się kroi jak to dostałem. I tak bym pewnie nie otworzył, bo:
a) jakoś nie mam manii klikania w każdy link, który zobaczę
b) nie ufam IE

Posted by: hbr

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 19:51

A ja to kliknąlem, bo dostałem od kumpla to kliknalem i działa mi wszystko...
Posted by: Jankesi

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 20:19

Quote:

mozesz napisac cos wiecej?




po pierwsze - nie wiem czy to chodzi o ten problem o ktorym piszecie - u znajomej nie mogłem gg uruchomić. wspominała że dzieje się to od czasu jak kliknęła w jakiś link. rzeczywiście miała w kompie jakieś śmieci ( antywir -avast ) nic nie wykrył. i tak jak pisałem wcześniej po odinstalowaniu i wyrzuceniu kilku śmieci z rejestru wszystko zaczęło normalnie chodzić. po drugie - jeżeli chcesz wiedzieć więcej ( co np. usunąłem z rejestru ) to nie napiszę z prostej przyczyny - nie pamiętam. a jeżeli wcześniej nie grzebałeś w rejestrach - nie polecam tego - poproś jakiegoś znajomego informatyka - zrobi porządek
Posted by: zabek

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 20:36

ja tez kliknalem na ten link bo dostalem go od kumpla ale narazie nic nie dzieje sie z moim kompem i noramlnie moge wysylac wiadaosci na gg ciekwae na jak dlugo...skanuje juz kompa od kilku minut ale ani mks ani awast nic nie znalazly...powiedzcie czym najlepiej skanowac?
Posted by: ksiądz Alfons

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 20:40

G-G zaczelo wreszcie dzialac...moge wysylac wiadomosci

widac bylem jakos zablokowany ale wazne ze juz wszystko ok
Posted by: muppet

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 20:43

Kasperskym wywalilem trojany (przy okazji 2 jakies 'stare' sie znalazly ), gg zaczelo dzialac, dzien nerwowy ale na dobranoc sie udalo
Posted by: Wahi

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 22:09

ja tego jeszcze nie dostalem

ale nie rozumiem jak mozna klikac w tego typu linki gdzie pisze "dziala tylko pod IE" "musisz miec wlaczone glosniki" lub jakis nr referencyjny w linku od razu to smierdzi

jak ktos serio Ci chce cos wyslac to rzadko jest to sam link
Posted by: muppet

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 24/10/2006 22:17

No to zaloz taka sytuacje:

Bardzo dobry znajomy, z poczuciem humoru, czesto podsylajacy jakies glupie artykuly, newsy, flashe, gry, ciekawostki, wysyla ci link z kaczynski.htm na koncu

W wiadomosci 'dziala tylko pod IE' (jak masz Mozille to wiesz ze nie wszystko tam dziala i trzeba z IE korzystac, dobrym przykladem jest chociazby jornadavirtual.acb.com), zakladajac ze cos o takim adresie jest jakas gierką/flashową animacją - wszystko gra

'jak ktos serio Ci chce cos wyslac to rzadko jest to sam link ' no i to nie byl sam link, inna sprawa ze codziennie dostaje minimum 2-3 takie wiadomosci, bo po co robic wstep, rozwiniecie i zakonczenie, zeby 'opowiedziec dowcip'
Posted by: lupus

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 25/10/2006 07:08

@muppet

To tylko swiadczy o tym jaki jestes naiwny, ze kliknales.
Pewnie klikasz we wszytko co Ci posla?

Ja majac dosc duza liste osob na gg, klikam tylko w linki paru, zaufanych osob, bo wiem, ze oni syfu mi nie posla i ja im rowniez.

MOjego numeru gg nie podaje nigdzie, bo moj nr gg jest jak media markt, nie dla iodiotow
Dzieki czemu nie mam co chwile wiaodmosci od nieznajomych, czasem ktos poda moj gg, to jesli sie dana osoba sie szybko nie przedstawi to ban

A w linki od nieznajomych nie klikne nigdy.

Podobnie było kiedys z modnymi łancuszkami w stylu "poslij syzbko do 20 osob inaczej wiecej nie zadupczysz", za takie cos banuje z miejsca i niewazne czy to jakis nieznajomy czy tez kuzynka albo kolezanka mieszkajaca 400metrow ode mnie
Oczywiscie, w przypadku tych osob idze ban na czas okreslony - 1 dzien, ale dzieki temu dociera to do nich, a ja nie mam problemu z tym syfem

Efekt jest taki, ze nikt mi nigdy nie ukradł konta, co jest dosc czeste nawet na mecz.pl, grajac przez roku w thecrims, nikt mi nie dupnal konta, co tam bylo czeste, ludzie kradli wszytko hasla do gry, kradli konta pocztowe...

Raz sie w zyciu tylko porzadnie wpakowalem i pozwolilem na instalacje syfu na kompie, ale to byla tylko i wylacznie moja wina, meczylem sie z tym pare h, oczywiscie z pomoca pewnego admina forum SE
Ale dzieki temu jestem madrzejszy.


Pozdrawiam zdrowo myslących
Posted by: muppet

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 25/10/2006 07:35

'Bardzo dobry znajomy, z poczuciem humoru, czesto podsylajacy jakies glupie artykuly, newsy, flashe, gry, ciekawostki, wysyla ci link z kaczynski.htm na koncu'

koniec cytatu

Gdzie tu masz cos o nieznajomych?!

Co do nieznajomych to mnie nie rozsmieszaj bo na liscie zignorowanych mam ponad 20 osob

No i gdzie masz cokolwiek o jakiejkolwiek stracie hasła czy loginu :? Never ever takie cos mi sie nie przydarzyło, zarzuciłem topikiem bo wiem, ze kilku forumowiczow moglo dostac ten link ode mnie, a jak nie ode mnie to od znajomych znajomych, dlatego uderzylem do grupy, w ktorej potencjalnie 'zarazanych' moze byc sporo

Pozdrawiam potrafiacych czytac
Posted by: lupus

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 25/10/2006 07:40

Quote:

'Bardzo dobry znajomy, z poczuciem humoru, czesto podsylajacy jakies glupie artykuly, newsy, flashe, gry, ciekawostki, wysyla ci link z kaczynski.htm na koncu'

koniec cytatu





Dlaczego mam gdybać?
NIkt mi nic nie poslal takiego, wiec to chyba juz o czyms swiadczy
Posted by: muppet

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 25/10/2006 09:28

Nie wiem, może pijesz od samego rana w urodziny (wszystkiego dobrego ) i to dlatego, ale piszesz, ze jestem naiwny (co jest obelgą) bo kliknalem w link od nieznajomego

a ja napisalem chwile wczesniej + powtorzylem to przed chwila (ani w pierwszym, ani w drugim przypadku nie zarejestrowałeś tego), że wysłał mi to:
Bardzo dobry znajomy, z poczuciem humoru, czesto podsylajacy jakies glupie artykuly, newsy, flashe, gry, ciekawostki

Przeciez sam to napisales:
'Ja majac dosc duza liste osob na gg, klikam tylko w linki paru, zaufanych osob, bo wiem, ze oni syfu mi nie posla i ja im rowniez.'

No i w moim przypadku jest dokladnie tak samo, dlatego pisze o tym, ze latwo sie naciac na ten numer, bo wiadomosci wysylane sa automatycznie i bez wiedzy uzytkownika, a trojan ktory sie zainstalowal omija mksa, nortona, etrusta i avasta (o reszcie mi nie wiadomo)
Posted by: lupus

Re: GG zaatakowane trojanem ????????? - 25/10/2006 09:52

Wiem, kto Ci to poslał, ja pisałem tylko swoje odczucia i jak ja robie, zero litosci

Wiem, ze na moich znajomych sie nie zawiode, a gdyby jednak(znow to gdybanie?) to nie byłbym im wtedy dłuzny

Aczkolwiek uważam, iz w klikanie we wszystko co popadnie jest lekka przesada, mimo, ze komp zabezpieczony.

Nawet jesli to idzie automatycznie rozsylanie, to ja mimo tylu kontaktow tego nie dostalem