EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem!

Posted by: Biszop

EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 19:03

Co tu duzo pisac, wtopilem na Wlochach ale w sumie jest szansa zeby ten cud wykorzystac z pozytkiem;-)

Calkiem milo jest rozniez ze sportowego punktu widzenia bo mamy pewniaka ze zagramy w koncu w ME:)

5 lat to duzo i malo ale miejmy nadzieje ze ten czas wykorzystamy nalezycie,
oby sie nie okazalo ze wszystko to slomiany zapal i za pare dni entuzjazm opadnie i zaczna sie schody.

Tak wiec powodzenia!
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 19:05

Panie posle Komorowski!! Co mówią o tym na Jamajce??? \:D
Posted by: Szewa

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 19:10

HURA !!!!

Siędze na kole, dostaję od sebechiva smsa, że organizujemy mistrzostwa !!! Od tej pory nie mogłem się już skupić, napisałem dwa zdania i wyszedłem \:D Są teraz ważniejsze sprawy !!!

Od początku wierzyłaem, że dostaniemy te mistrzostwa i podkreslałem to na każdym kroku. Również tutaj na forum. Poprostu nie było innego wyjścia. Było wielu poesymistów, ale taka już polska mentaloność. A ja mam podwójną satysfakcję, że malkontenci nie mieli racji i że dostaliśmy te mistrzostwa

Ja już sobie planuję miesięczny urlop za pięć lat ;\) I niech teraz nikt nie narzeka, że nam się nie uda tego zorganizować, bo wiem, że się uda !!! \:\)

Djakujemo pane Surkis
Posted by: existenz

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 19:20

jak mnie ten kurzajewski wkurza , won z telewizji ;\)
Posted by: Conrad

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 19:26

Oj nawet na Jamajce będą o tym pisać...

Ciężko opisać co teraz czuję, ale łzy spowodowane radością pamięta się przez lata. Jak Platini wyciągał kartkę z koperty, to przechodziły przeze mnie dwie myśli. Pierwsza zakładała, że będzie tam napisane "Italy" i że wszyscy będziemy za chwilę pisać, że Włochy były już dawno wybrane i że ta cała impreza w Cardiff była zbędna (jeju, 4x że w jednym zdaniu).

Druga zakładała ten magiczny wariant, że za chwilę zobaczę na kartce Poland - Ukraine. Sen, marzenie, nie wiem jak to nazwać, ale jak zobaczyłem, że marzenie milionów Polaków się spełniło, to po wielkim tańcu z którego sam Mc Hammer byłby dumny poleciało trochę łez radości i od razu otwarta została butelka dobrego czerwonego wina. Tak więc celebracje się zaczęły, a jest z czego się cieszyć!

Być może wyzywałem kiedyś Listkiewicza i źle mu życzyłem, co jest nawet sprzeczne z podstawowymi zasadami Chrześcijaństwa i jest mi nawet przykro za swoje zachowanie, ale przebaczam mu wszystkie "grzechy" bo to co osiągnęliśmy to jest historyczna szansa dla Polski. Jak myślę teraz o naszych osiągnięciach na przestrzeni ostatnich lat to przychodzi mi na myśl NATO, UE, oraz... Euro 2012.

Kuczma i Kwaśniewski rozpoczęli cały ten projekt, a Wałęsa, który jest jednak uważany na świecie za symbol walki o wolność i niepodległość, też na pewno zrobił swoje. Najwięcej natomiast wniósł prezes ukraińskiej federacji piłkarskiej. To głównie jemu zawdzięczamy te historyczne zwycięstwo, a wynik Polska-Ukraina 8, Włochy 4 a Węgry-Chorwacja 0 pokazuje, że to co dzisiaj dokonaliśmy to był prawdziwy NOKAUT.

Tak więc cieszmy się tą chwilą, ale od jutra do roboty! Dostaliśmy wielki kredyt zaufania, ale większość prac jeszcze przed nami.
Posted by: dudi_ok

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 19:26

dajcie filmik z ogloszenia z tego faktu \:\) chce zobaczyc to na wlasne oczy
pozdro
Posted by: RaJ2005

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 19:26

Ja mam tylko jedno pytanie... Czemu Gdańsk a nie Kraków \:\( ? \:\)
Posted by: Don Pedro®

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 19:30

Originally Posted By: dudi_ok
dajcie filmik z ogloszenia z tego faktu \:\) chce zobaczyc to na wlasne oczy
pozdro

http://www.tvn24.pl/-1,1503342,,,1,wiadomosc.html
Posted by: Mr.Eco

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 19:35

Jest rok 2011, późna jesień. W Polsce panuje wielki chaos i niepokój.

Żadna z planowanych inwestycji nie została skończona nawet w połowie a pieniędzy juz brak. Nowe stadiony, które miały powstać we Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie przypominają ogromne betonowe bunkry z czasów drugiej wojny światowej, które własnie przeżyły nalot bombowy. W przeciągu tych 4 lat zdążyliśmy wybudować raptem 100 km autostrad, na których, ze względu na bezpieczeństwo, jeszcze nie można się poruszać gdyż stale pojawiają się nowe problemy. Brak hoteli, lotnisk oraz jakiegokolwiek zaplecza.
Większość dotacji z Unii na Euro 2012 przepadła bez śladu. Z kraju w tym czasie powyjeżdżały znane osobistości i politycy i słuch o nich zaginął (m.in. Kwaśniewski, Listkiewicz, Janas, Tusk, Rokita, Lepper, Kulczyk, Rydzyk). Powołana została specjalna komisja śledcza, która ma za zadanie sprawdzić co się dzieje z tymi osobami i gdzie jest 80% funduszy przeznaczonych na organizację Euro 2012.
Postanowiono już, że wszystkie mecze będą rozgrywane w 4 miastach tj.: Chorzów, Poznań, Kraków i Kielce.
Rozpoczęte inwestycje w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku zostaną przerobione w najbliższym czasie na supermarkety.
UEFA już wkrótce nałoży na Polskę potężne kary finansowe, a po tych mistrzostwach wykluczy naszą reprezentację z rozgrywek międzynarodowych na conajmniej 10 lat.
TAK TO WIDZE \:\)

komentarz na onecie \:D \:D \:D \:D \:D \:D
Posted by: dudi_ok

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 19:36

Originally Posted By: Don Pedro®
Originally Posted By: dudi_ok
dajcie filmik z ogloszenia z tego faktu \:\) chce zobaczyc to na wlasne oczy
pozdro

http://www.tvn24.pl/-1,1503342,,,1,wiadomosc.html

lezka sie kreci
Posted by: existenz

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 19:37

Originally Posted By: Mr.Eco
Jest rok 2011, późna jesień. W Polsce panuje wielki chaos i niepokój.

Żadna z planowanych inwestycji nie została skończona nawet w połowie a pieniędzy juz brak. Nowe stadiony, które miały powstać we Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie przypominają ogromne betonowe bunkry z czasów drugiej wojny światowej, które własnie przeżyły nalot bombowy. W przeciągu tych 4 lat zdążyliśmy wybudować raptem 100 km autostrad, na których, ze względu na bezpieczeństwo, jeszcze nie można się poruszać gdyż stale pojawiają się nowe problemy. Brak hoteli, lotnisk oraz jakiegokolwiek zaplecza.
Większość dotacji z Unii na Euro 2012 przepadła bez śladu. Z kraju w tym czasie powyjeżdżały znane osobistości i politycy i słuch o nich zaginął (m.in. Kwaśniewski, Listkiewicz, Janas, Tusk, Rokita, Lepper, Kulczyk, Rydzyk). Powołana została specjalna komisja śledcza, która ma za zadanie sprawdzić co się dzieje z tymi osobami i gdzie jest 80% funduszy przeznaczonych na organizację Euro 2012.
Postanowiono już, że wszystkie mecze będą rozgrywane w 4 miastach tj.: Chorzów, Poznań, Kraków i Kielce.
Rozpoczęte inwestycje w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku zostaną przerobione w najbliższym czasie na supermarkety.
UEFA już wkrótce nałoży na Polskę potężne kary finansowe, a po tych mistrzostwach wykluczy naszą reprezentację z rozgrywek międzynarodowych na conajmniej 10 lat.
TAK TO WIDZE \:\)

komentarz na onecie \:D \:D \:D \:D \:D \:D


hehe dawno sie tak nie uśmiałem \:D
Posted by: RaJ2005

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 19:38

Originally Posted By: dudi_ok
Originally Posted By: Don Pedro®
Originally Posted By: dudi_ok
dajcie filmik z ogloszenia z tego faktu \:\) chce zobaczyc to na wlasne oczy
pozdro

http://www.tvn24.pl/-1,1503342,,,1,wiadomosc.html

lezka sie kreci

Oglądam to już 7 raz i za każdym razem patrze "kogo wyjmie z koperty" Platynek \:\)
Posted by: Don Pedro®

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 19:42



Posted by: Conrad

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 19:50

Originally Posted By: Don Pedro®
Originally Posted By: dudi_ok
dajcie filmik z ogloszenia z tego faktu \:\) chce zobaczyc to na wlasne oczy
pozdro

http://www.tvn24.pl/-1,1503342,,,1,wiadomosc.html


Muszę przyznać, że oglądałem tę chwilę na brytyjskim Eurosporcie i tam była jeszcze większa wrzawa i megasuperatmosfera. Angielski komentator był wspaniały, cały podekscytowany krzyczał, że jest to wspaniałe zwycięstwo dla Polski, że Włosi mają twarze z kamienia, że nasza reprezentacja staje się potęgą piłkarską, itd. Po prostu super. On się bardziej cieszył niż goście w studiu TVN.
Posted by: Pierniczek

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 20:00

A nie mówiłem, że nam Leo załatwi!!!!! \:\) \:\) \:\) \:\) \:\) \:\) \:\) \:\) \:\)

Trza sie będzie naj.bać \:\) \:\) \:\)
Posted by: Kylo

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 20:04

Originally Posted By: Pierniczek
A nie mówiłem, że nam Leo załatwi!!!!! \:\) \:\) \:\) \:\) \:\) \:\) \:\) \:\) \:\)

Trza sie będzie naj.bać \:\) \:\) \:\)


Typowy Sarmata
Posted by: quincy

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 20:17

Jest przecudownie \:\) Szansę myślę, że wykorzystamy. I ja sobie tak myślę, że poza takimi oczywistymi aspektami jak lotniska, drogi, hotele i koleje zyska nasz futbol a przede wszystkim nasza rodzima liga. Poznań, Gdańsk, Wrocław, Warszawa, Kraków, Kielce... budowę stadionu zapowiadają Lubin i Białystok. Mam nadzieję, że w te pięć lat staniemy się tak atrakcyjną dla kibica ligą jak chociażby Portugalia czy Holandia bo do tych najlepszych jeszcze będzie daleko.

Cieszę się jak dziecko!!!
Posted by: Bzyku

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 20:20

Wreszcie zagramy w EURO! - Jak nie teraz, to za 4 lata na pewno.


A nawiązując do wyboru, to jednak niespodzianka jest. O ile raczej wszyscy się zgadzali, że w Polsce nie ma jeszcze nic na tą imprezę, to kwestią było czy UEFA zaryzykuje.

Ja sądziłem, że UEFA postawi na wariant bezpieczny, czyli Włochy i na szczęście się myliłem. Gratulacje dla tych, którzy wierzyli \:\)

Teraz pozostaje modlić się, by nie rozkradli kasy, która napłynie z UE - zwłaszcza tej na autostrady, bo tę najłatwiej na lewo wyprowadzić.

No i Listkiewicz - co by o nim nie sądzić, to we wspaniały sposób kończy (?) swoje urzędowanie. Na polu zagranicznym sukcesy ma - to za jego prezesury dwa razy awansowaliśmy do MŚ, a teraz będziemy organizować EURO. Szkoda, tylko, że w piłce krajowej nie może się takimi sukcesami pochwalić, było by zupełnie inaczej.


Ale przede wszystkim jesteśmy chyba winni dozgonną wdzięczność stronie Ukraińskiej, która wykazała znacznie większe zaangażowanie w ten projekt. I oni mieli Grigorija Surkisa, który zapewne bardzo skutecznie lobbował za tą kandydaturą.

Tak więc można się cieszyć, bo jest z czego. Wiele rzeczy powinno się dzięki tym mistrzostwom w kraju poprawić - tylko teraz nie zmarnować szansy.


P.S. Chorwaci, a zwłaszcza Węgrzy się chełpili, że na pewno dostaną te Euro - liczyli że na bank dostaną 6 głosów, a jedynego rywala upatrywali we Włoszech

Prosinečki: "Veliki šok i iznenađenje"

A ta mina niejakiego Gyarfasa Tamasa (jakiejś szychy węgierskiego związku) mówi wszystko:


Posted by: Dżunior

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 20:24

Mamy szanse na półfinał, My albo Ukraina. Jak się popatrzy w przeszłość to gospodarz mistrzostw świata czy europy zawsze doszedł do półfinałów. Jeszcze 5 lat, aby znależć dobrych młodych piłkarzy.
Posted by: Don Pedro®

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 20:25

Do kompletu, szef włoskiej federacji Giancarlo Abete

Posted by: pszek

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 20:25

Teraz ja dodam kilka słów od siebie.
O naszej wygranej dowiedziałem się jadąc do pracy, w tramwaju ktoś rzucił że Polska wygrała. Nie mogłem na początku uwierzyć, od razy był telefon do ojca, musiałem się upewnić. A później wielka radość. Mimo tego że minęło już kilka godzin, nadal mi się kręci łezka w oku i mam dreszcze, bo to co się wydarzyło przekracza możliwości poznawcze mojego mózgu \:D \:D
Jestem tak szczęśliwy że to my będziemy gośćić finały ME 2012, że ciężko mi jest opisać moją radość. Cięszę się zarówno jako kibic i obywatel.
Moim zdaniem wybór Polski i Ukrainy pozwoli utrzymać szybkie tempo rozwoju naszego kraju, ta decyzja przyszła w najlepszym dla nas momencie. Żałuję jednak, że jeszcze jestem młody i nie mam zaplecza finansowego, gdyż teraz na prawdę będzię można zarobić grube pieniądze w naszym kraju. Ale co się odwlecze to nie uciecze ;\)
Wielkie dzięki dla UEFA, że nie bała się wybrać naszej kandydatury, to jest wiekopomna chwila dla Polski i Ukrainy.
Nie możemy zmarnowąc takiej szansy \:\)
Posted by: Conrad

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 20:41

Mam nadzieję, że pokażą w naszej telewizji wywiad z Leo, który właśnie obejrzałem na Sky Sports News. Aż się popłakałem.

Pełna, szczera wypowiedź, a takie się najbardziej liczą. Na początkowe i raczej prymitywne pytanie dlaczego ta kandydatura wygrała powiedział "nie wiem". I szczerze mówiąc nikt z nas nie wie dlaczego Pan taki czy taki za nami głosował, i dlaczego wygraliśmy już w pierwszej rundzie z 8 głosami a Węgrzy i Chorwaci otrzymali ZERO.

No i Leo chwilę później dowalił dziennikarzom, że Polska na to w pełni zasługiwała, że młoda generacja ma swoje miejsce w europejskiej społeczności, że ten kraj trzymano w izolacji od ich europejskiej pozycji przez wiele lat. I co najważniejsze, że tego właśnie potrzebowała polska piłka by postawić ją na nogi: infrastrukturę - nowe stadiony, boiska treningowe, itd.
Posted by: Zabielany

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 20:43

Reklamy Adidasa nie kłamią.

Niemożliwe nie istnieje.

Musze to zrobić:

"JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE"

Teraz "tylko" tego nie spaprać. \:\)
Posted by: Platini

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 20:45

Euro w Polsce

Miałem sobie spokojnie obejrzeć ogloszenie w tv ale nie było mi dane. Pojechałem z siostra do urzędu zameldować 'małego'. Czekam na nia na korytarzu a tu wychodzi z pokoju goedezji facet ok 50-tki i cieszy się : - Polska wygrała !
Poczatkowo za bardzo nie wierzyłem ale z czasem dotarło do mnie ze nasza ojczyzna będzie organizowac tak wielką impreze ! \:\)
Dano nam duży kredyt zaufania, obyśmy tylko tego nie zmarnowali

Posted by: Conrad

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 20:49

Originally Posted By: pszek
Nie mogłem na początku uwierzyć, od razy był telefon do ojca, musiałem się upewnić.


Pierwsze osoby, z którymi rozmawiałem to właśnie ojciec oraz DJ Sosna. Niesamowite wrażenie, ciągle nie chce się uwierzyć, że wygraliśmy tę rywalizację...
Posted by: Misza_SB

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 20:59

Teraz tylko czekać teraz gdy narodowy zapał Polaków do czynu ostygnie z pierwszym rokiem, pojawią się pierwsze manipulacje przy przetargach, opóźnienia, wątpliwości, spory z UEFA, Ukraińcami...

Rozbudzone nadzieje ustąpią za jakiś czas złości i nieufności, zadowolenie narodu zacznie stopniowo opadać.

Trochę brzmi pesymistycznie ale jakoś nie mogę opędzić się od tej nieprzyjemnej myśli, że tam gdzie wlezą te prosiaki z polityki to będzie smród...

Ale cieszę się razem z Wami. \:\)
Posted by: Bzyku

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 21:00

Jak już zbudują te stadiony, to powinien być ABSOLUTNY ZAKAZ rozgrywania na nich meczów ligowych do czasu EURO - tak na wszelki wypadek, żeby "kibole" ich nie zdemolowali ;\)
Posted by: Maxi

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 21:01

Cieszyć to się ciesze ale bez przesady zeby od razu płakać ze szczęścia. To dopiero początek i teraz trzeba się wywiązać z umowy a to już trudniejsze zadanie. Jednak myśle, że się z niego wywiążemy, choć napewno znajdzie się po drodze w rządzie kilka osób, które bedą krytykować i marudzić na każdym kroku. To jest przede wszystkim szansa na porządną infrastrukture bo to co jest obecnie to poprostu tragedia. Byłoby też miło jakby przetargi na nowe stadiony nie trwały dłużej niż ich późniejsza budowa bo w polskiej biurokracji widze największy problem. Widać wielkie zaufanie UEFA bo wynik 8-4 aż mnie zaskakuje. To także przeniesie się na zainteresowanie piłka, szkolenie młodzierzy i większą kase na promocje sportu z prywatnych żródeł. Poprostu wielu bogatym osobom będzie się teraz opłacać promować własny wizerunek i swoje firmy przez sport. Ogromna szansa i nie można jej zmarnować. Teraz pozostaje już tylko zorganizować najlepsze mistrzostwa w historii \:\)
Posted by: 12-latek

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 21:06

PANOWIE NAPISZE TAK

CAŁKIEM NIEDAWNO PISALEM NA FORUM ZE MIALEM SEN ZE DOSTANIEMY TO EURO I SIE SPELNILO \:D

TERAZ PRAGNE POWIEDZIEC "ANIEMOWIŁEM" HIHIHIH

IDE PIC Z KOLEGA I OBLEWAC TO

OLE OLE OLE OLE!!!!
Posted by: connor

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 21:06

Originally Posted By: Maxi
Cieszyć to się ciesze ale bez przesady zeby od razu płakać ze szczęścia.


Dzis nalezy sie cieszyc.

Wielka niespodzianka, jednak nie spodziewalem sie ze na taki odwazny krok zdecyduja sie glosujacy, wiele plusow dla Polski, wielka szansa, wlasciwie to 3 co do wielkosci impreza na swiecie.

Brawo za odwazny krok, kierunek na wschod to zyski dla sponsorow, nowe rynki, jednak naprawde nie spodziewalem sie az takiego blysku innowacji w umyslach glosujacych.
Posted by: Conrad

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 21:07

Originally Posted By: Misza_SB
Trochę brzmi pesymistycznie ale jakoś nie mogę opędzić się od tej nieprzyjemnej myśli, że tam gdzie wlezą te prosiaki z polityki to będzie smród...


"Śmierdzacze" już tam są... Kaczki, Giertychy, Leppery i inne elementy, których nie powinno być na polskiej scenie politycznej. Wszyscy narzekaliśmy na PZPN, ale tak naprawdę w rządzie są jeszcze gorsze typy...

Praca zaczyna się właśnie teraz. Inaczej skończymy jak nasza reprezentacje na Mundialu w Koreii i Japonii, która zadowolona faktem awansu do samego turnieju skompromitowała się na oczach świata.

Australia dała światu najlepszą olimpiadę w historii podczas igrzysk w Sydney, a później Grecy się ośmieszyli organizując chyba najgorszą olimpiadę w dziejach ludzkości. Obyśmy wzięli przykład z tych pierwszych...
Posted by: Biszop

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 21:08

Originally Posted By: platynowy007
Euro w Polsce


Dano nam duży kredyt zaufania, obyśmy tylko tego nie zmarnowali



No wlasnie, zebysmy nie zmarnowali:]
Jestem slabo nastawiony ale na dzis dzien w sumie sie ciesze bo dostajemy szanse ktora powinnismy madrze wykorzystac.
I tu akurat mam spore watpliwosci, przedstawie taki przyklad, oczywiscie w stosunku do organizacji EURO to pikus ale od poczatku:

W pewnym miescie w Polsce budowany jest kompleks sportowy, stadion, boiska treningowe, sale sportowe, plywalnia itp.
Ogolnie calkiem spora inwestycja, oczywiscie pieniadze dala unia w wiekszej czesci, mala czesc dalo panstwo, reszta pochodzi od sponsorow i spolecznosci lokalnej (w jaki sposob nie mam pojecia).
Mialem przyjemnosc (?) uczestniczyc w tym cyrku na etapie projektowania, do momentu projektu budowlanego byl wzgledny spokoj, to w koncu potrafimy, snuc piekne plany i fantazje, lecz gdy przyszedl czas rozpoczecia samej budowy zaczely sie schody, najpierw okazalo sie ze przed rozpoczeciem budowy glowny projektant stwierdzil ze dostepne srodki nie wystarcza na ukonczenie calosci,
mimo to budowa/modernizacja ruszyla pojawily sie pierwsz konstrukcje, po kolejnych miesciacach podwykonawcy zaczeli sie malymi krokami wycofywac z inwestycji...
Ktos zapyta dlaczego? ano dlatego ze platnosci zaczely sie stopniowo wydluzac, poczta pantoflowa zaczela rozchodzic sie wiesc ze pieniedzy starczy na 3/4 inwestycji i nie ma widokow na reszte...
Duze firmy wolaly stracic kwoty rzedu miliona zlotych i wiecej, czesc to zainwestowane srodki wlasne, a czesc to potencjalne zyski lub ewentualne kary za nie wywiazanie sie z umow.

Chce tylko zauwazyc ze niewiele osob ma pojecie o czym tutaj mowimy, o jakich pieniadzach, o jakiej skali przedsiwziecia.
Oczywiscie nie twierdze ze poniesiemy kleske, wrecz przeciwnie zycze Polsce pelnego sukcesu ale majac na uwadze jak u nas wyglada ten swiatek inwestycji na tym szczeblu to ciezka nas dluga i bardzo ciezka droga, przez kilka dni beda piekne przemowienia, gornolotne obietnice ale przyjdzie dzien w ktorym bedzie trzeba sie zabrac do ciezkiej pracy, a co chyba jeszcze wazniejsze do wytyczenia konkretynych i realnych celow i tutaj niestety widze to dosc czarno bo piekne slowa nie zastapia dobrej, rzetelnej i swiadomie zaplanowanej pracy.

Zeby nie bylo tak czarno, tez sie ciesze ze Polska wygrala ale powyzsze obawy nie sa wyimaginowane, duzo lepiej zorganizowane kraje mialyby problemy z organizacja mimo ze maja podstawy ktore my bedziemy dopiero tworzyc:)

Pozdrawiam i do zobaczenia na stadionach \:\)
Posted by: Dziabor

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 21:20

Originally Posted By: Conrad


Muszę przyznać, że oglądałem tę chwilę na brytyjskim Eurosporcie i tam była jeszcze większa wrzawa i megasuperatmosfera. Angielski komentator był wspaniały, cały podekscytowany krzyczał, że jest to wspaniałe zwycięstwo dla Polski, że Włosi mają twarze z kamienia, że nasza reprezentacja staje się potęgą piłkarską, itd. Po prostu super. On się bardziej cieszył niż goście w studiu TVN.


z checia bym to obejrzal, posiada to ktos, jakis link albo cos??

wiekopomna chwila
Posted by: Drak

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 21:26

Witam

Gratuluje Polsce organizacji ME. Z drugiej strony jak slucham Gilowska ,ze kase na zorganizowanie ME (miliard zl) sciagnie z hazardzistow to mi sie chce rzygac.
Posted by: quincy

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 21:29

Panowie, jest 4 godziny po wyborze a ja już słysze głosy malkontentów: nie udam nam się to, dostaliśmy kredyt zaufania ale i tak spapramy, i tak nam rozkradną te miliardy które dostaniemy, będzie jedna wielka lipa, etc tec. Ludzie opanujcie się!!! Jak bardzo nie lubie tego kraju, zawiści, zazdrości, narzekania i marudzenia tak dzisiaj się cieszę i jestem dumny z POLSKI! I wierzę, że nam się uda wszystko zrobić dobrze i na czas. A Wy mi już po mału zaczynacie przypominać maruderów, którzy pieprzyli w ten sposób kiedy pojawiła się sama idea zorganizowania tego turnieju. Dlatego też UWIERZMY WRESZCIE W SIEBIE I PRZESTAŃMY WIECZNIE ZRZĘDZIĆ JAK TE JEBANE MOHERY POD KOŚCIOŁEM!!!!!
Posted by: Conrad

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 21:43

Draku, jest to historyczna chwila, zastanawiam się jaka panuje atmosfera na granicy w Cieszynie, czy czescy urzędnicy gratulują ich polskim odpowiednikom? Wiele razy tam byłem, i zawsze wyczułem tam dobrą atmosferę między pracownikami "ma moście".

Quincy, w 100% się zgadzam, te "jebane" za przeproszeniem moherowe berety zawszę są na anty. Ubecka część kościółka też pewnie się zastanawia co robić.

Trzeba wykorzystać historyczną szansę i zapewnić Polsce udane mistrzostwa. Odnieśliśmy dzisiaj wielkie zwycięstwo, ale cała praca jeszcze przed nami...
Posted by: Misza_SB

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 21:43

Originally Posted By: quincy
Panowie, jest 4 godziny po wyborze a ja już słysze głosy malkontentów: nie udam nam się to, dostaliśmy kredyt zaufania ale i tak spapramy, i tak nam rozkradną te miliardy które dostaniemy, będzie jedna wielka lipa, etc tec. Ludzie opanujcie się!!! Jak bardzo nie lubie tego kraju, zawiści, zazdrości, narzekania i marudzenia tak dzisiaj się cieszę i jestem dumny z POLSKI! I wierzę, że nam się uda wszystko zrobić dobrze i na czas. A Wy mi już po mału zaczynacie przypominać maruderów, którzy pieprzyli w ten sposób kiedy pojawiła się sama idea zorganizowania tego turnieju. Dlatego też UWIERZMY WRESZCIE W SIEBIE I PRZESTAŃMY WIECZNIE ZRZĘDZIĆ JAK TE JEBANE MOHERY POD KOŚCIOŁEM!!!!!


A ja bardzo nie lubię jak pani minister Gęsicka opowiada banialuki, ze teraz to wreszcie będziemy mogli wykorzystać fundusze unijne, jak minister Polaczek opowiada brednie, ze teraz będziemy mogli wybudowac dużo autostrad... dlaczego teraz?? Dalczego nie wcześniej??

Czy tylko groźba kompromitacji ma Polaków zmuszać do budowy takich rzeczy? No ludzie, stąd się biorą głosy malkontentów, znikąd indziej. Nie będę już narzekał ale po prostu szlag mnie trafia jak coś takiego słyszę!
Posted by: Zbigniew

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 21:46

Dużo w tym racji Misza.
Posted by: marzano

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 21:50

Originally Posted By: quincy
Panowie, jest 4 godziny po wyborze a ja już słysze głosy malkontentów: nie udam nam się to, dostaliśmy kredyt zaufania ale i tak spapramy, i tak nam rozkradną te miliardy które dostaniemy, będzie jedna wielka lipa, etc tec. Ludzie opanujcie się!!! Jak bardzo nie lubie tego kraju, zawiści, zazdrości, narzekania i marudzenia tak dzisiaj się cieszę i jestem dumny z POLSKI! I wierzę, że nam się uda wszystko zrobić dobrze i na czas. A Wy mi już po mału zaczynacie przypominać maruderów, którzy pieprzyli w ten sposób kiedy pojawiła się sama idea zorganizowania tego turnieju. Dlatego też UWIERZMY WRESZCIE W SIEBIE I PRZESTAŃMY WIECZNIE ZRZĘDZIĆ JAK TE JEBANE MOHERY POD KOŚCIOŁEM!!!!!


polać mu
Posted by: Don Pedro®

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 21:50

Originally Posted By: Dziabor
z checia bym to obejrzal, posiada to ktos, jakis link albo cos??
wiekopomna chwila



http://wideo.gazeta.pl/wideo/0,0,4068971.html
Posted by: mateusz2201

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 21:54

Originally Posted By: Don Pedro®
Originally Posted By: Dziabor
z checia bym to obejrzal, posiada to ktos, jakis link albo cos??
wiekopomna chwila



http://wideo.gazeta.pl/wideo/0,0,4068971.html

Super.. aż coś w sercu się raduje. W końcu zostalisy docenieni.
Posted by: Llama

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 22:01

cieszyć się trzeba \:\)

to co pisze Biszop, jest niestety codziennością w polskim biznesie budowlanym.

ale ja się jakoś mało cieszę \:\( dlaczego?
bo pieniądze pójdą tam, gdzie i tak jest ich najwięcej. wrocław, poznań, warszawa, gdańsk. metropolie z niskim bezrobociem i niezłymi wskaźnikami. pobudują drogi wrocław-warszawa warszawa-gdańsk, zrobią parę linii kolejowych. a reszta (taki szczecin choćby) i tak z tego nic dostanie. to nie zazdrość ;\) po prostu nie czuję, że to będzie się dziać u mnie, tylko w kilku dosłownie kilku punktach na mapie naszego kraju.

koniec smutów, kto mnie zamelinuje na ME2012? szukam ofert z gdańska, poznania, wrocławia i warszawy

jak jest z biletami? organizatorom jaka pula przysługuje?
Posted by: Zbigniew

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 22:04

Wiem tylko, że będą niesamowite wały z biletami. Na meczach będą głównie znajomi znajomych znajomych znajomych.
Posted by: Biszop

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 22:10

Llama mi przyponial kolejny pomysl:P
Posiadam wolne miejsca noclegowe w 2012 roku, serdecznie zapraszam do rezerwacji juz teraz.

Llama masz gratisa tylko alkohol musisz miec swoj
Posted by: Misza_SB

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 22:11

Originally Posted By: Llama

koniec smutów, kto mnie zamelinuje na ME2012? szukam ofert z gdańska, poznania, wrocławia i warszawy


Ja proponuję Prypeć na Ukrainie - bardzo dużo miejsc noclegowych w cenie łapówki za przepustkę. Do tego dużo atrakcji: zorza polarna nawet w środku dnia, brak służb porządkowych, luz, blues i róbta co chceta ;\)
Posted by: quincy

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 22:11

Bosz ludzie! Czy Wy nie potraficie się cieszyć? Ostatni mój post w tym temacie bo resztą to już będzie narzekanie, szukanie wałków, kto na tym zarobi najwięcej, a komu nic nie przypadnie etc etc etc. Z takim nastawieniem to ja dziękuje. Co za kraj, co za ludzie!
Posted by: connor

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 22:12

Originally Posted By: Biszop
Llama mi przyponial kolejny pomysl:P
Posiadam wolne miejsca noclegowe w 2012 roku, serdecznie zapraszam do rezerwacji juz teraz.

Llama masz gratisa tylko alkohol musisz miec swoj


Wlasnie, rowniez posiadam miejsce noclegowe, termin 2012 w Warszawie, no chyba ze sprzedam i sie stad wyniose, ale rezerwowac juz mozecie
Posted by: esiwu

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 22:13

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=100&ShowArticleId=39822

spoty ;\)
Posted by: lupus

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 22:13

Mogloby byc jednak cos w krakowie badz chorzowie, bo nablizej mam potem do wroclawia ;\)
Chetnie bym sie przjechal po calej Polsce, ale bez przesady ;\)
Posted by: esiwu

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 22:15

lupus na "bibie" to Ty ?
lokalizacja by sie zgadzała ;\)
Posted by: Llama

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 22:15

quincy , wszyscy żyjemy radością dzisiejszego dnia. ale niestety doświadczenie nas nauczyło, że u nas normalnie nie może się nic odbyć. pamiętacie chociażby ligę światową? wszystko super, a później wyszły wałki z prowizjami, a bilety na MŚ w niemczech, lud niewiele dostał, resztę rozporządziła dla siebie pzpn. u nas rządzi korupcja i kombinatorstwo. czas to wyplenić, oby ME2012 były tego dowodem ;\)


Biszop masz to jak w banku \:\)
Posted by: existenz

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 22:16

trzeba na to troche inaczej spojrzec , ale troche napewno będzie wstyd podczas euro , no bo wiadomo że to nie jest tylko tak że turyści będą sobie siedzieć na rynku w krakowie czy w centrum Warszawy tylko wielu z nich będzie sie przemieszczać , większość pewnie pociągami. Choćby przykład przejście graniczne w chałupkach jak sie jedzie z ostrawy na katowice , no przepraszam z czym do ludzi , stoi jakis stary kloc sprzed 60 lat , gdzie nawet nie wiadomo jak tam dojść żadnych informacji nic , kasa czynna przez pare godzin w czasie dnia dziura , zadupie , po godzinie 18 już stamtąd nigdzie nie wyjedziesz , a po drugiej strony granicy w czeskim bohuminie już inaczej czysto fajnie , tablice lcd itd itp. I takch miejsc jest w polsce od groma , praktycznie cały kraj. Albo inny przykład Chorzów , Stadion śląski przypuśćmy że przykładowy Francuz z Paryża przyzwyczajony do luksusów pragnie sie przejść po Chorzowie , idzie , idzie a tu bród,smród i ubóstwo , w koło kamienice sprzed 100 lat , strach tam nawet zaglądać , przecież nie wybudują tu nowych bloków czy domków bo na to by musieli wydać z biliard euro \:\) i taki francuz zaczyna sie zastanawiać czemu ta Uefa wybrała Polske co to jest wogóle \:\) . O ukrainie już nie mówie bo tam zaporożcami jeżdżą ciągle albo wołgą i jest jeszcze gorzej, z czym do ludzi sie pytam ;\) . Nie chodzi o to że tak tylko marudze i ględze bez sensu i że sie nie ciesze bo ciesze sie bardzo , ale chodzi o to że generalnie jest nieciekawie , byłem na mundialu w niemczech przez 3 tygodnie całe niemcy objeździłem , i tam to można powiedzieć że było fajnie i taki turysta wyjeżdża zadowolony , a u nas jakoś tak zbyt cudownej reakcji zachodnich turystów , przyzwyczajonych do luksusów nie widze \:\) .
Posted by: lupus

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 22:16

Originally Posted By: esiwu
lupus na "bibie" to Ty ?
lokalizacja by sie zgadzała ;\)


Slucham? \:\)
Bo nie bardzo rozumiem ;\)
Posted by: mateusz2201

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! *DELETED* - 18/04/2007 22:19

Post deleted by Experto
Posted by: esiwu

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 22:19

internetowa integracja imprezowa ...

pozdro \:\)
Posted by: existenz

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 22:22

Originally Posted By: Misza_SB
Originally Posted By: Llama

koniec smutów, kto mnie zamelinuje na ME2012? szukam ofert z gdańska, poznania, wrocławia i warszawy


Ja proponuję Prypeć na Ukrainie - bardzo dużo miejsc noclegowych w cenie łapówki za przepustkę. Do tego dużo atrakcji: zorza polarna nawet w środku dnia, brak służb porządkowych, luz, blues i róbta co chceta ;\)


hehe nawet wesołe miasteczko tam jest i stadion był budowany trza by go tylko dokończyć i może być jako piąty stadion ukraiński hehe :D:D:D
Posted by: connor

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 22:28

Mecze grupowe bede we Lwowie? Czyli prawie jak w Polsce. Jak sytuacja wyglada z cwiercfinalami? 2 w Polsce i 2 na Ukrainie? Bo na onecie wyczytalem ze tylko jeden cwiercfinal w Polsce, no ale byc moze dlatego ze to onet.
Posted by: Igor

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 22:39

Powinniśmy być wdzięczni Władimirowi Putinowi i Borysowi Bieriezowskiemu.
No i brawa dla Kwaśniewskiego i Kuczmy bo bez ich porozumienia i poparcia tego pomysłu w 2003 r. byłoby to niemożliwe.
Posted by: Dżunior

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 22:40

http://www.youtube.com/watch?v=wVJoC0xX2...18%26t%3D249618

eurosport się walnoł i w napisach na dole przedstawił Listkiewicza jako Surkisa
Posted by: connor

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 22:50

Originally Posted By: Dżunior
http://www.youtube.com/watch?v=wVJoC0xX2...18%26t%3D249618

eurosport się walnoł i w napisach na dole przedstawił Listkiewicza jako Surkisa


Bo Listek wymienil sie flaga z Surkisem.

Listek ma ciekawy akcent jak gada po angielsku
Posted by: lupus

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 23:15

Ja tam miejsc narazie nie bukuje, jeszcze wyciagne nogi do 2012 i potem z tego powodu jakies problemy ;\)
Posted by: [T]-error

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 23:51

Cieszę się ! Huraaa !
Gramy !

\:\)
Posted by: Stoin

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 23:53

Do roboty !!!
Posted by: [T]-error

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 23:55

Originally Posted By: Stoin
Do roboty !!!


Dopiero co wróciłem \:o

\:D

Posted by: emci

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 18/04/2007 23:56

Dysponuje ktos linkiem do filmiku gdy Przemek Gosiewski wpada do studia telewizyjnego w szalu? ;P
Posted by: Stoin

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 00:03

Originally Posted By: [T
-error]
Originally Posted By: Stoin
Do roboty !!!


Dopiero co wróciłem \:o

\:D



\:D

Teraz kiedy trzeba wybudować te wszystkie stadiony + hotele autostrady burdele itd trzeba dymać 24/h w robocie !!
Posted by: mateusz2201

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 00:06

Originally Posted By: Experto
Originally Posted By: Dżunior
http://www.youtube.com/watch?v=wVJoC0xX2...18%26t%3D249618

eurosport się walnoł i w napisach na dole przedstawił Listkiewicza jako Surkisa


Bo Listek wymienil sie flaga z Surkisem.

Listek ma ciekawy akcent jak gada po angielsku

Dobrze chociaż, że umie po ang gadać ;\)
Posted by: Ticalion

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 00:12

Słuchajcie popołudniu ktoś podawał linka do takiej stronki gdzie były projekty statdionów jakie maja być wybudowane na EURO ... ma moze ktos tego linka ??
Posted by: Llama

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 00:16

teraz to do mnie dotarło \:o nie wierzyłem, że za mojego życia w mojej ojczyźnie zobaczę stadion z prawdziwego zdarzenia. a do tego kilka. i będę jeszcze wtedy przed 30-tką
Posted by: th0mas

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 00:16

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=100&ShowArticleId=39822 proszę \:\)
Posted by: Ticalion

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 00:17



Dzięki \:\)
Posted by: Szewa

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 00:23

Za godzinę impreza na Długiej w Gdańsku. Obecność obowiązkowa Jutro mam na 9.00 zajęcia ale chyba sobię odpuszczę \:D

WYGRALIŚMY

Malkontentom, pewsymistom, narzekaczom
Posted by: kamasss

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 00:34

Rozum mówił Włochy... do teraz nie mogę uwierzyć... po cichu liczyłem, że dostrzegą Polskę i Ukrainę, wschód Europy jak piszą wszystkie europejskie tytuły...

ale mając świadomość, że zawsze wygrywał silniejszy i większy nasze zwycięstwo i Ukrainy było czymś takim jak cud... jednak cudy się zdarzają! \:\)

Dreszcze i emocje gdy tłum czekał na wynik... nagle nastała cisza, karta wysuwająca się z koperty i jedno wielkie szaleństwo! coś pięknego!
Posted by: artc86

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 00:36

Ja juz wrocielm z imprezy \:\) Za literowki sorki, ale za NASZ EURO trzeba byko sie napic :):):))
Posted by: KaPrYs

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 00:44

Patrząc z boku mysle ze Polska wraz z Ukraina sluszanie dostala prawo do organizacji Mistrzostw Europy w 2012 roku, jednak mam kilka ale, ktore nie daje mi spokoju. Po pierwsze czy to mozliwe abysmy wybudowali w ciagu 5 lat okolo 600 km autostrad jesli dzis meczymy sie z 10 km w ciagu roku mimo ogromnych funduszy z Unii Europejskiej, ktorych nie potrafimy wykorzystac dlaczego teraz nie mialoby byc podobnie ??? Czy to mozliwe abysmy wybudowwali kilkanasie hoteli, kompleksow sportowych, lotnisk czy drog ekspresowych, jesli teraz meczymy sie z budowa nowych mieszkan poniewaz brakuje ludzi do pracy mimo ze PIS obiecywalo 1 milon mieszkan ? Czy to mozliwe aby infrastruktura kolejowa i drogowa zmienila sie o 360 stopni ? Codziennie smigam pociagiem do pracy na trasie Wroclaw-Poznan wiec powiem wam ze wyglada to katastrofalnie. Budynki PKP wygladaja koszmarnie czy PKP zainwaestuje jakies pieniadze i skad je wezmie ? Czy te 40 mld starczy na wszystkie potrzeby ? Skad wiezmiemy kilkanscie tysiacy rąk do pracy jesli dzis wszyscy wyjezdzaja a nowych pracowanikow nie widac? Dlaczego budujemy stadion w Gdansku gdzie rozgrywane sa mecze II ligowe a takie miasta jak Szczecin czy Lodz ktore moga poszczycic sie zespolami I ligowym bede do konca swojego istnienie rozgrywac mecze na polach ? Nie chce byc pesymista bo z natury nim nie jestem, ale obawiam sie , ze beda problemy z terminami itp. Jednak z pewnoscia do Poznania dotre , poniewaz mam do niego zaledwie 40 km no i jeszcze jedna kwestia jak bedzie wygladac sprawa z biletami czy nasze bogate PZPN postawi na 500 EURO aby ,, cholota " na mecz nie weszla czy znow poznamy smak losowania lotto ? Pozdrawiam wszystkich !
Posted by: KaPrYs

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 00:47

są moze gdzie na necie projekty nowych stadionów ?
Posted by: nowik

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 00:48

Ja też nie wierzyłem...A jednak udało się...
Tylko czy zdążymy wybudować potrzebną infrastrukturę? Obawiam się , że z autostradami , to będzie duży problem... Przez tyle lat wybudowano coś ok. 200 km , a teraz w ciągu 5 lat przyjdzie wybudować przynajmniej z 1,5 tys km - czarno to widzę...

Najbardziej jednak rozjebał mnie dzisiaj Unibet - już wystawili kursy na Euro 2012... \:D \:D \:D
Posted by: ELDORADO

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 00:55

Originally Posted By: Biszop
Llama mi przyponial kolejny pomysl:P
Posiadam wolne miejsca noclegowe w 2012 roku, serdecznie zapraszam do rezerwacji juz teraz.

Llama masz gratisa tylko alkohol musisz miec swoj


Biszop, i gdzie się podziała te przysłowiowe poznańskie skąpstwo ? , chyba przeniosło się do Wrocławia , ja już niebawem z zabiorę się za budowę apartamentów , licząc na grube funciaki czy ojraki od angoli czy niemiaszków .
no ,ale żeby tak nie do końca zostac sknerusem , moi goscie z forum mecz.pl , mogą liczyc u mnie na gratis alkohol \:\)
Posted by: Wahi

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 01:04

qwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mowilem :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D ihaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Posted by: Platini

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 01:25

Originally Posted By: Experto
Mecze grupowe bede we Lwowie? Czyli prawie jak w Polsce. Jak sytuacja wyglada z cwiercfinalami? 2 w Polsce i 2 na Ukrainie? Bo na onecie wyczytalem ze tylko jeden cwiercfinal w Polsce, no ale byc moze dlatego ze to onet.
Prawie robi jednak różnice ;\)
Ale już powoli mysle aby jakims cudem skombinować bilet i obejrzec na żywo mecz we Lwowie. W koncu tam mam najbliżej
Nie myśle tu o polfinałach czy bardzo atrakcyjnych meczach typu np. Włochy - Francja itp ale o jakims meczu typu : Szwecja - Chorwacja.
Pomarzyc mozna .. ;\)
Posted by: Conrad

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 01:30

Originally Posted By: ELDORADO
moi goscie z forum mecz.pl , mogą liczyc u mnie na gratis alkohol \:\)


Czekam na lampkę wina, bo ostatnio byłem w Spiżu we Wrocławiu i ani jednego browka nie wypiłem. Tak więc czekam Eldo na kieliszek dobrego wina!

Hotel Lothus też odradzam wszystkim, lepiej wcześniej zamówić pokój w Mercure lub jeśli ktoś chce i ma gruby portfel to Dorint (#1 hotel w mieście) lub Art Hotel.
Posted by: odgdog

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 01:35

Trzeba zacząć zbierać na fany "mecz.pl"
Posted by: dimes

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 01:38

I co z tego ze mamy Euro, skompromitujemy się jedynie, nie ukończymy inwestycji na czas i będzie tylko wstyd, same straty dla nas, skompromitujemy się na arenie światowej \:\(
Posted by: Bzyku

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 01:40

Originally Posted By: pawel532418
Dlaczego budujemy stadion w Gdansku gdzie rozgrywane sa mecze II ligowe a takie miasta jak Szczecin czy Lodz ktore moga poszczycic sie zespolami I ligowym bede do konca swojego istnienie rozgrywac mecze na polach ?


Cóż, wygląda na to, że w Gdańsku i Wrocławiu będą musiały władze sporo dopomóc znaleźć inwestora, który wprowadzi drużyny z tych miast do 1 ligi. Inaczej za kilka lat będzie wielki wstyd, żeby takie stadiony były arenami rozgrywek 2 lub 3-ligowych.

Co do Szczecina, to wygląda na to, że nie do końca został pominięty:

W gronie miast rezerwowych znalazły się Bydgoszcz i Szczecin – mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Michał Listkiewicz. Szczecin otrzyma organizację EURO 2012 tylko w przypadku spełnienia wszystkich wymagań dotyczących funkcjonowania nowego stadionu i jednocześnie, gdy chociaż jedno z wyznaczonych miast - będzie miało problemy z szeroką gamą warunków stawianych przez Europejską Federację Piłkarską. Na dziś tylko Kraków i Poznań realizują plany przygotowania stadionów do Mistrzostw Europy – mówi były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Engel.
Oba miasta rezerwowe – Szczecin i Bydgoszcz, będą brane pod uwagę przy inwestycjach dotyczących poprawy infrastruktury - przed finałami Mistrzostw Europy w 2012 roku.



Za to Łódź chyba zostanie w tyle za resztą - chyba, że wymyślą jak tu uszczknąć swój kawałeczek tortu. Na przykład w taki sposób, że mogą być "bazą" pomiędzy kilkoma polskimi miastami. Lokalizacja w centralnej Polsce, bliskość Warszawy - stosunkowo niedaleko do Wrocławia, Poznania, Chorzowa. Nieco dalej do Gdańska i Krakowa.
Pewnie są tam dobre połączenia z tymi miastami (a postarają się o jeszcze lepsze) zarówno drogowe, jak i kolejowe.

Jak włodarze Łodzi się postarają, to coś wymyślą.
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 01:50

Originally Posted By: Szewczenko
Za godzinę impreza na Długiej w Gdańsku. Obecność obowiązkowa Jutro mam na 9.00 zajęcia ale chyba sobię odpuszczę \:D

WYGRALIŚMY

Malkontentom, pewsymistom, narzekaczom


Popatrz co pod Twoim postem pisze Paweł. Euforia zniekształca rzeczywistość, a tu nie chodzi o to by być ani pesymista, ani optymista, lecz realistą. Moje zdanie jest takie, że może i wybudujemy stadiony, rozbudujemy lotniska, powiększymy baze hoteloewą (dwa ostatnie i tak dzieją się w zwiąku z turystyką). Ale drogi ?? Sorry. Nie mówie nawet ile kosztuje budowa 1 km autostrady, a są to pieniądze gigantyczne. Kto ma je zbudować ? Chińczyk i Wietnamiec ? Ile trwa taka budowa ? Trwa mnóstwo czasu. Kto utrzyma stadiony ? Kto będzie na nich grał ? Kto znajdzie sposób na wykorzystanie ich po euro tak, by zarabiały na siebie ? Chyba, ze liczymy, ze do Gdańska będą przyjeżdzać pielgrzymki żeby zobaczyć Puchar Polski w gablocie Lechii i fotosy z 0:7 z Juventusem, szczególnie te, na których ludzie włazili na drzewa. Euforia skońćzy się szybko. To, czy damy radę to zrobić zostanie zweryfikowane przez życie: przez sensowne planowanie uwzględniające wszelkie mozliwe zagrozenia, przez umiejętność podejmowania własciwych decyzji, porzadek w kwestiach prawnych i pewnie setki innych. A wtedy dzisiejsza euforia moze prysnac jak mydlana bańka.
Posted by: Don Pedro®

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:09

Originally Posted By: dimes
I co z tego ze mamy Euro, skompromitujemy się jedynie, nie ukończymy inwestycji na czas i będzie tylko wstyd, same straty dla nas, skompromitujemy się na arenie światowej \:\(

Najlepiej strzelić sobie od razy w łeb

ja jakoś mam inne zdanie i od godziny 11.37 jestem w iście świątecznym nastroju
Posted by: pepsino

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:11

Gratulacje dla Polski, to cud, dzisiaj świętujemy!
Posted by: Stalion

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:11

Ale mogliby na Stadionie Slaskim kilka meczow zagrac.. \:\)
Posted by: dadycool

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:11

zygam na to co wy piszecie Ci pesymisci!!! pokopalo Was!! i tyle!! Mamy euro 2012 powiedzcie mi kiedy ktos na tym zle wyszedl?? kiedy?? moze i nie bedzie tak super ale beda stadiony i wogole. A jak slucham was to mi sie nei dobzre robi!!
Posted by: Llama

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:11



Nie pojmuję czemu jest gdańsk, a nie mia łodzi.

byłyby 3 miasta w jednej linii z 1 pikiem do góry. bardziej skondensowana lokalizacja...no i w łodzi tradycja piłkarska większa niż w gdańsku, do tego jest to drugie miasto po warszawie w polsce.
z gdańska cholernie daleko na ukrainę... no ni pies ni wydra ten gdańsk ;\)
Posted by: oli

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:13

Też mnie to zastanawia dlaczego Łódź pominięto
Posted by: RaJ2005

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:16

Originally Posted By: Llama


Nie pojmuję czemu jest gdańsk, a nie mia łodzi.

byłyby 3 miasta w jednej linii z 1 pikiem do góry. bardziej skondensowana lokalizacja...no i w łodzi tradycja piłkarska większa niż w gdańsku, do tego jest to drugie miasto po warszawie w polsce.
z gdańska cholernie daleko na ukrainę... no ni pies ni wydra ten gdańsk ;\)

A ja nie pojmuje czemu nie ma Krakowa i Chorzowa a jest Gdańsk i Wrocław :|
Posted by: connor

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:16

Lodz 2 pod wzgledem ludnosci, ale lokalizacja blisko Warszawy i to bylo najwiekszym problemem dla tego miasta.

Osobiscie ciesze sie ze dostalismy EURO bo znowu mieszkania w Warszawie mega podskocza, teraz to juz 9 tys. za metr kwadratowy bedzie
Posted by: dadycool

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:17

chlopie masz na pewno czesc racjim ale widozcznei gdans zaoferowal lepsze warunki! a pozatym sa nad morzem to duzy plus cale trojmiasto i okolice cala lodz przerastaja sporo. A w ogoel widziales porjekt balitic areny? jest nieziemski a chyba co do tego ze go wybuduja nei masz watpliwosci. Fakt ze graja w drugiej lidze lechia ale wyprowadzic klub do 1 ligi w polsce to kwestia paru nedznych milonow i jak ebdzie tyako stadion uwierz mi ze i pierwsz liga bedzie nawet sporo pzred euro bedzie lechia w 1 lidze, nei jestem ich kibicem ale reali sa takie ze trojmiasto jest bogate, maja widozcznie dobre plany lepsze niz lodz i dlatego dostali oni.
Posted by: Zbigniew

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:21

Czemu nie ma Białegostoku? ;\) Nie no, nie powiem, że nie zazdroszczę tym miastom, które się dzięki Euro2012 rozbudują. Szkoda, ze pozostaniemy w tyle \:\(
Posted by: Llama

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:22

dadycool , nie jestem malkontent ;\) ale kto będzie grać na tym stadionie po ME? w łodzi mógłby to być wspólny stadion dla łks-u i widzewa, to by była promocja futbolu, inwestorzy by sie znaleźli, kibice na meczach i ruszyłaby machina. a w gdańsku?

i druga sprawa; ten projekt to niby jest....ale dopiero będą przetarg rozstrzygać i jak to będzie wyglądać, nikt tego nie wie ;\)


no ale zawsze mogli wybrać Groclin więc nie jest tak źle ;\)
Posted by: Llama

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:22

stadion groclinu ;\)
Posted by: Llama

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:25

Zbigniew , ja już sam nie wiem, czy szkoda czy nie szkoda ;\) Sagat słusznie zwrócił uwagę na ceny mieszkań. u nas zawsze jest kociokwik i totalne szaleństwo w tego typu akcjach ;\) może lepiej że to nas trochę łukiem ominie. z dróg i lotnisk będziemy i tak korzystać
Posted by: kamasss

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:26

Originally Posted By: dimes
I co z tego ze mamy Euro, skompromitujemy się jedynie, nie ukończymy inwestycji na czas i będzie tylko wstyd, same straty dla nas, skompromitujemy się na arenie światowej \:\(


kocham polską mentalność!
ludzie opamiętajcie się!
Posted by: ELDORADO

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:27

Originally Posted By: Conrad
Originally Posted By: ELDORADO
moi goscie z forum mecz.pl , mogą liczyc u mnie na gratis alkohol \:\)


Czekam na lampkę wina, bo ostatnio byłem w Spiżu we Wrocławiu i ani jednego browka nie wypiłem. Tak więc czekam Eldo na kieliszek dobrego wina!

Hotel Lothus też odradzam wszystkim, lepiej wcześniej zamówić pokój w Mercure lub jeśli ktoś chce i ma gruby portfel to Dorint (#1 hotel w mieście) lub Art Hotel.



Conrad, w Spiżu bez browarka jak Ty to zrobiłeś ????
Art Hotel owszem niezły ale nie ma tej zieleni, ciszy i spokoju co u ELDO , a do uciech Wrocławia tylko stąd też o krok \:\) , lampka wina ? butelka Porto na wstępie , co Ty na to ? \:\)
POZDRO
ELDO
Posted by: lupus

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:29

Mysle, ze Slaski powinein, byc, natomiast, Warszawy nie powinno byc na liscie :]
Ich jedynym argumentem "za" jest tylko to, ze to stolica.
Posted by: dadycool

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:30

no tak co do tego widzew lks masz racje, ale wiesz popatrzmy tez na to ze lodz i warszama i wroclaw to poludnie Polski a polnoc? musialo gdzies byc albo szczecin (odpada za maly jest itd) albo Gdansk musi tez byc. Zreszta w gdansku jest duzy port lotniczy notabene im Lecha walesy \:p i jest port morski duzy itd. A co do tego ze bedzie przetarg to masz racje ale na pewno wybudja to co zaprezentowali na prezentacji bo musza! nie zrobia sobie wstydu. zreszta co by nie bylo i tak cieszmy sie ze jest w ogole. 40mld bedzie z uni samej dzieki temu !! znaczy sie nei dzieki temu ale dzieki temu wykorzystamy to. Tylko ja nei kumam czemu wrocla a nie lodz albo krakow. najbardziej to bym krakow zamaist wroclawia wzial, maja wieli port lotniczy maja piekne (nie ukrywajmy ladniejsze niz Wroclaw) miasto ale Czuje ze i Krakow bedzie bo powieksza ilosc uczestnikow.
Posted by: Llama

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:32

6 Gdańsk 458 053 pomorskie
7 Szczecin 411 119 zachodniopomorskie

no nie przeginaj
Posted by: dadycool

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:37

caly czas zle troche myslisz! gdansk w takiej iprezie to nei tylko gdansk! to takrze sopot i gdynia wielkie osrodki pomorskiej turystyki i w przypadku gdyni bodajze najbogasze miasto w polsce! A nawet na pewno!! Poza wawa ktora jest wiadomo poza zasiegiem.
Posted by: Don Pedro®

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:41

Originally Posted By: lupus
Ich jedynym argumentem "za" jest tylko to, ze to stolica.

Tylko ?? \:D
Posted by: Llama

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:42

to rozumiem, ale ME to nie tylko 2-3 tygodnie zmagań,
http://sport.onet.pl/0,1248713,31395,8,3,fotoreportaz.html

przydałoby się, żeby taki obiekt miał stałego bywalca. kto nim będzie, lechia? no ale cóż ;\) oby wszystko dobrze się potoczyło
Posted by: Don Pedro®

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:42

W Doniecku będzie bardziej wypasiony stadion niż w Kijowie, a finał będzie właśnie w stolicy a nie na stadionie Szachtara.
Posted by: ELDORADO

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:43

Originally Posted By: dadycool
no tak co do tego widzew lks masz racje, ale wiesz popatrzmy tez na to ze lodz i warszama i wroclaw to poludnie Polski a polnoc? musialo gdzies byc albo szczecin (odpada za maly jest itd) albo Gdansk musi tez byc. Zreszta w gdansku jest duzy port lotniczy notabene im Lecha walesy \:p i jest port morski duzy itd. A co do tego ze bedzie przetarg to masz racje ale na pewno wybudja to co zaprezentowali na prezentacji bo musza! nie zrobia sobie wstydu. zreszta co by nie bylo i tak cieszmy sie ze jest w ogole. 40mld bedzie z uni samej dzieki temu !! znaczy sie nei dzieki temu ale dzieki temu wykorzystamy to. Tylko ja nei kumam czemu wrocla a nie lodz albo krakow. najbardziej to bym krakow zamaist wroclawia wzial, maja wieli port lotniczy maja piekne (nie ukrywajmy ladniejsze niz Wroclaw) miasto ale Czuje ze i Krakow bedzie bo powieksza ilosc uczestnikow.

czemu Wrocław a nie Kraków od biedy sie zgodze ,ale w dzisiejszym swiecie liczy sie marketing a nie realia ,a czemu nie Łódz no to przecie oczywiste
Posted by: Conrad

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:48

Wrocław to kulturalne centrum Polski w XXI wieku. Wspaniałe miasto, stolica polskiego żużla, co tu więcej pisać? Wrocław jak najbardziej zasługuje na miano organizatora mistrzostw europy.
Posted by: neosport

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:51

Witam,
Wazne, ze w Polsce i zobaczymy jakie miasto co przygotuje bo na razie to tylko deklaracje a jest full do zrobienia i trzeba zaczac teraz tym bardziej, ze jest coraz mniej rak do pracy w naszym kraju.
pozdrawiam
http://www.neosport.pl
Szybkie obuwie sportowe
Kup dzis, zalóż jutro!
Posted by: RaJ2005

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:52

Originally Posted By: Conrad
Wrocław to kulturalne centrum Polski w XXI wieku. Wspaniałe miasto, stolica polskiego żużla, co tu więcej pisać? Wrocław jak najbardziej zasługuje na miano organizatora mistrzostw europy.

A Kraków to nie wspaniałe miasto? siedziba królów, ukochane miasto Papieża Polaka, II stolica Polski, miasto, które obok Łodzi ma największą liczbe przedstawicieli w I lidze piłkarskiej, także zastanowiłbym się nad Krakowem a nie Wrocławiem czy Gdańskiem
Posted by: lupus

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 02:58

Originally Posted By: Don Pedro®
Originally Posted By: lupus
Ich jedynym argumentem "za" jest tylko to, ze to stolica.

Tylko ?? \:D



Soro, ale dla mnie to tylko stolica i nic wiecej ;\)
Posted by: z o ® r o

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 03:08

Originally Posted By: RaJ2005
Originally Posted By: Conrad
Wrocław to kulturalne centrum Polski w XXI wieku. Wspaniałe miasto, stolica polskiego żużla, co tu więcej pisać? Wrocław jak najbardziej zasługuje na miano organizatora mistrzostw europy.

A Kraków to nie wspaniałe miasto? siedziba królów, ukochane miasto Papieża Polaka, II stolica Polski, miasto, które obok Łodzi ma największą liczbe przedstawicieli w I lidze piłkarskiej, także zastanowiłbym się nad Krakowem a nie Wrocławiem czy Gdańskiem
Napiszę krótko: każde miasto (z tych większych i z tradycjami piłkarskimi oczywiście) miało szanse ale nie wszędzie lokalne władze stanęły na wysokości zadania. Po tym co zaproponował Kraków dziwię się nawet jego obecności na liście rezerwowej. A szkoda bo to najpiękniejsze polskie miasto z ogromnym potencjałem.
Posted by: ELDORADO

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 03:09

Originally Posted By: lupus
Originally Posted By: Don Pedro®
Originally Posted By: lupus
Ich jedynym argumentem "za" jest tylko to, ze to stolica.

Tylko ?? \:D



Soro, ale dla mnie to tylko stolica i nic wiecej ;\)


Panowie co prawda mnie jest łatwiej , bo Euro bedzie we Wrocku , a jak dojdzie tu jeszcze Expo to hoho , ale i wy jesli mieszkacie w innych miejscowosciach , gdzie nie bedzie Euro , to i tak cos mozecie na tym zyskac , zasyfiona, biedna, brudna Portugalia dostala przez euro niezlego kopa ,zakładać wiec biznesy już teraz! turystyka, gadżety, restauracje, żywność itp itd. to się liczy!
\:\)
Posted by: kfjatek

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 03:12

Poproszę Anglików, Holendrów do Poznania \:\)

Za 5 lat otwieram pub, a z mieszkadnia robie hotel \:\)
Posted by: karol1989

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 03:18

Listkiewicz powiedział że na 90 procent w Kraków też będzie bo uefa ma zamiar zwiększyć liczbę drużyn na ME do 24, ale łódź też mogła by być zamiast tego chorzowa czy wrocławia.
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 03:32

Originally Posted By: Llama
dadycool , nie jestem malkontent ;\) ale kto będzie grać na tym stadionie po ME? w łodzi mógłby to być wspólny stadion dla łks-u i widzewa, to by była promocja futbolu, inwestorzy by sie znaleźli, kibice na meczach i ruszyłaby machina. a w gdańsku?


Będą chętni. Gedania, MRKS, a nawet MOSiR Pruszcz \:D
Posted by: Bzyku

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 03:40

We Wronkach i Grodzisku zacierają pewnie ręce - mają bardzo duże szanse na ściągnięcie do siebie jakichś reprezentacji na zgrupowanie.
Obiekty mają, ciszę i spokój też - no i bliziutko do Poznania.


A kumpel dziś przebił wszystko i wszystkich.

Jak Platini wyciągnął karteczkę, to podskoczył z radości. Tylko po tym podskoku coś go stopa napier*****.
Wyrok: Pęknięta kość śródstopia - kilka tygodni gipsu.

LOL miesiąca
Posted by: z o ® r o

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 03:43

Originally Posted By: Jonathan Sarkos
Originally Posted By: Llama
dadycool , nie jestem malkontent ;\) ale kto będzie grać na tym stadionie po ME? w łodzi mógłby to być wspólny stadion dla łks-u i widzewa, to by była promocja futbolu, inwestorzy by sie znaleźli, kibice na meczach i ruszyłaby machina. a w gdańsku?


Będą chętni. Gedania, MRKS, a nawet MOSiR Pruszcz \:D
Myślę, że Łódź też nowoczesnego stadionu się do tego czasu doczeka. Natomiast w Gdańsku sam fakt jego otwarcia zwiększy frekwencję przynajmniej o 200% nawet w drugiej lidze, a frekwencja ta sama z siebie będzie i tak do tego czasu większa - ostatnie 3 sezony to systematyczny wzrost liczby widzów i ta tendencja na pewno się utrzyma. Nikt mi nie wmówi, że takie parotysięczne Auxerre może mieć stadion na 40 tysięcy ludzi a Gdańsk nie.
Posted by: z o ® r o

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 03:47

Zresztą kluby, które budują sobie małe stadiony jak na przykład Korona Kielce (15 tys.) czy Wisła Kraków (30 tys. - relatywnie mały w stosunku do potencjału miasta) robią błąd, którego skutki mogą już za parę lat zacząć odczuwać.
Posted by: pawel151

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 03:48

Originally Posted By: karol1989
Listkiewicz powiedział że na 90 procent w Kraków też będzie bo uefa ma zamiar zwiększyć liczbę drużyn na ME do 24, ale łódź też mogła by być zamiast tego chorzowa czy wrocławia.

http://sport.onet.pl/74318,1248685,1520541,wiadomosc.html
na 90% to to niestety się nie stanie \:\( nie wiem skąd Listkiewicz wytrzasnął taką informacje, chyba wyobraźnia go poniosła...
ale chciałbym żeby miał racje, bo wiara czyni cuda o czym sie można było dziś przekonać
Posted by: Bzyku

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 03:49

Aha zapomniałem - we Wronkach i Grodzisku jak będą jakieś reprezentacje gościć, to za nimi przyjadą pewnie kibice. A jak będą kibice, będzie też kasa. Dla niepokornych nawet więzienie we Wronkach już czeka (czyli zapraszamy Anglików do Wronek)


Też uważam, że trochę dziwnie wybierali te miasta - moim zdaniem Kraków powinien gościć EURO. Raz, że to duże miasto. Dwa, że to jedno z najpiękniejszych miast we wschodniej Europie, a na pewno najpiękniejsze w Polsce. Lotnisko też mają, drogi też niezłe są.

Naprawdę nie wiem, w czym Kraków jest gorszy od np. Chorzowa czy Gdańska. Może zaważyli "kibice" Wisły i Cracovii, którzy słyną z wzajemnych animozji i związanych z tym rozrób. Może PZPN boi się, że przy okazji EURO jakieś grupki spotkają się pod stadionem i narobią wstydu na cały świat?
Posted by: Conrad

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 03:50

Wrocław to najbardziej prężne polskie miasto, centrum kulturowe, itd.

Pisanie, że Kraków to II stolica Polski i przedstawiając to jako argument w tej sprawie trochę mija się z celem. Lubię Kraków, owszem, i jestem w 100% przekonany, że powinniśmy tam odbyć ważny mecz podczas ME2012.

Ale pokażmy tu walory piłkarskie Krakowa, dwie wspaniałe drużyny i piękna historia piłkarska, a nie uroki samego miasta. Nie piszmy o II stolicy bo stolica jest jedna i jest to wspaniałe miasto (zapewne wielu będzie się kłóciło), do tego Wrocław jest przynajmniej według mnie piękniejszy od Krakowa. A wrocławski rybek jest 3x piękniejszy od krakowskiego, jeśli nie 4x...

Mimo wszystko, kocham Kraków i uważam, że jest to jednak prawdziwa stolica polskiego futbolu. I według mnie Kraków zasługuje na organizację najważniejszych imprez w nadchodzących mistrzostwach!!!
Posted by: Llama

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 03:56

centrum kulturowym jest kraków ;\) europejska stolica kultury w 2000 roku. świat kojarzy kraków, gdańsk i warszawę ;\)
Posted by: Llama

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 03:57

nie uważacie, że stadion w gdańsku, powinien się nazywać, stadion wolności, albo stadion solidarności? poważnie.
Posted by: Conrad

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 04:00

Originally Posted By: Llama
centrum kulturowym jest kraków ;\) europejska stolica kultury w 2000 roku. świat kojarzy kraków, gdańsk i warszawę ;\)


Może na papierze, tylko i jedynie. Wrocław natomiast już dawno pozostawił wszystkich innych w tyle...
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 04:04

Originally Posted By: Llama
centrum kulturowym jest kraków ;\) europejska stolica kultury w 2000 roku. świat kojarzy kraków, gdańsk i warszawę ;\)


Najwiekszą zaleta Krakowa jest to, ze nie został draśnięty po II wojnie. Kto widział zdjęcia Gdańska i Warszawy sprzed wojny, ten wie, że są wgniatająco-zmiatające. kto nie widział, radzę zaraz poszukać. Mieszkam w Krakowie od 6ciu lat. Urodziłem sie i wychowalem w Gdańsku. I wcale nie jest tak, ze Krakow jest niewiadomojaki, a Gdańsk bylejaki. Gdańsk wydaje mi się być ciekawszym miastem, bardziej róznorodnym, a trójmiasto juz na pewno bije Kraków. I nie przemawia przeze mnie zaden regionalny patriotyzm.
Posted by: Bzyku

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 04:07

Mógłby się tak nazywać - ale nie przesadzajmy, stadion bałtycki (czy też Baltic Arena) to też dobra nazwa. Wszak Gdańsk jest największym polskim portem leżącym nad morzem Bałtyckim i mającym olbrzymie związki z morzem.

Ja bym te miasta wytypował tak:

- Warszawa (wiadomo, stolica)
- Kraków (To jest raczej centrum kulturowe, a nie Wrocław. Poza tym miasto piękne, ma swój urok i bogate tradycji. I podobno najwięcej turystów ze wszystkich polskich dużych miast odwiedza właśnie Kraków)
- Wrocław
- Poznań (Dwa najprężniej rozwijające się polskie miasta. Wrocław w ostatnich latach prężnie się buduje, Poznań z tego słynął już od kilkunastu dobrych lat)

No i dałbym piąte miasto - i tu lekki dylemat: Łódź jako drugie co do wielkości miasto w Polsce i ważny ośrodek przemysłowy?
Gdańsk jako "perła północy" z tradycjami, historią i rolą ważnego portu morskiego?
Czy któreś z miast Górnego Śląska jako przedstawiciela liczącej ponad 3 miliony ludności konglomeracji (Chorzów lub Katowice - raczej Katowice, a reanimację trupa czyli stadion Śląski zostawił bym już w spokoju).

Chyba bym wybrał Gdańsk jako to piąte miasto.
Posted by: Conrad

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 04:10

Originally Posted By: Jonathan Sarkos
a trójmiasto juz na pewno bije Kraków.


Trójmiasto jest wspaniałe i każdy kto tam mieszał otwarcie mówi, że jest to najlepsze miejsce w Polsce.

Ja im wierzę. Kraków natomiast jest też super i mam nadzieję, że w ramach Euro 2012 te miasto odegra wielką rolę.
Posted by: gobel

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 04:15

Zeby tylko zdolali wybidowac te stadiony,drogi itd....
Posted by: odgdog

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 04:25

Originally Posted By: Llama
nie uważacie, że stadion w gdańsku, powinien się nazywać, stadion wolności, albo stadion solidarności? poważnie.

Ja bym nazwał Amber Arena.
Posted by: Marcel

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 04:29

nie ma Euro w Łodzi bo to szare miasto jest

Originally Posted By: Bzyku

Cóż, wygląda na to, że w Gdańsku i Wrocławiu będą musiały władze sporo dopomóc znaleźć inwestora, który wprowadzi drużyny z tych miast do 1 ligi. Inaczej za kilka lat będzie wielki wstyd, żeby takie stadiony były arenami rozgrywek 2 lub 3-ligowych.



Miasto jutro wchodzi w Śląsk
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 04:29

Kilka zalet Gdańska/Trójmiasta, jako miejsca atrakcyjnego:

Oliwa - Pachołek,Kuxnia wodna, stary młun - urocze miejsce.

Stary Wrzeszcz - przede wszystkim Jaśkowa Dolina i okolice - rewelacja, poza tym takie perełki jak okolice Politechniki (fantastyczne osiedle domków przy głównym gmachu tejże), a sam budynek Politechniki jest moim zdaniem najwspanialszym bydynkiem wyższej uczelni w Polsce.

Nowy Port - moja ulubiona dzielnica, wciąż mieszkają tam menele i margines, ale to co jest fantastyczne, to to, ze czas się tam jakby zatrzymał.

Brzeźno - juz co prawda nie to samo co dzis, ale wciaz ma swoj urok, dany niemiecki kurort.

Stary Gdańsk - to nie tylko Żuraw, Neptun i Długa. Wspaniałe okolice Żabiego Kruka i Bramy Nizinnej, rewelacyjna Biskupia Górka, można włóczyć się w nieskończoność w okolicach bodajże baszty Jacek.

Sopot - wciąż chyba brudny i syfiasty poza Monte Cassino i bogatym Górnym Sopotem, wystarczy jednak zboczyć trochę od deptaka i...

Gdynia - cholernie niedocenianie miasto. Gdybym miał kupować gdzieś w Trójmieście dom, byłoby to wzgórze świętego Maksymiliana, albo Orłowo/Redłowo. Wzgórze jest fantastyczne, mialem tam kiedyś dzieczynę, więc znam je jak własną kieszeń. Klif wspaniały, molo w Orłowie i teatr letni - oaza spokoju i wytchnienia.

Poza tym hipodrom, największy ceglany kościół w Europie, możliwosć wycieczki wodolotem przez stocznię (polecam), naprawdę ładny stadion niecierpianej przeze mnie Lechii Gdańsk, wzgórza okalające całe miasto, swój urok mają "okolice Grassowskie", czyli okolice ulic Wajdeloty, Grażyny.

Oczywiście mogłbym wskazać kilka skaz jak choćby wspomniane Letniewo gdzie ma stanąc Baltic Arena, ale to juz nie w tym temacie :).

Ktoś napisał, ze Poznań i Wrocław najdynamiczniej się rozwijają. Kiedy śledzę na necie to, co dzieje się w Gdańsku, mam pewne wątpliwości. W Krakowie też nie jest najgorzej.

Ogromnie ciekawe i zróznicowane miasto.
Posted by: Marcel

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 04:33

A jeszcze chciałbym dodać , że Wrocław ubiegał się o Expo 2010 więc już napewno w jakimś zakresie jest znany w świecie . Będzie się także ubiegał o Expo 2012 ! Co niesie za sobą kolejne inwestycje , które rozwiną miasto \:\)
Posted by: ELDORADO

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 04:37

panom lamentującym ,ze inne miasta nie dostały Euro zacytuje Zorro , bo swietnie to spointował "Napiszę krótko: każde miasto (z tych większych i z tradycjami piłkarskimi oczywiście) miało szanse ale nie wszędzie lokalne władze stanęły na wysokości zadania "
od siebie powtórze w świecie XXI wieku najbardziej liczy sie marketing a nie inne racje, ogromne piwo dla Prezydenta Wrocławia Dutkiewicza , mimo ze platfusa
Posted by: ajdam

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 04:37

To jest niewatpliwie szansa dla nas. Po mistrzostwach pozostana nam nie tylko stadiony ale perspektywy, moze wreszcie nasza reprezentacja zacznie grac regularnie na wielkich imprezach, moze nasza polska pilka klubowa sie podniesie, kto wie moze np w 2010 jak powstanie narodowy stadion bedziemy miec final LM, Turcy mieli, my nie mozemy miec?

miasta sa dobre
Krakow wg mnie sam sobie strzelil samoboja zglaszajac projekt tylko rozbudowy stadionu wisly
Warszawa, cos niedawno czytalem o projektach rozbudowy stadionu legii i o tym ze miasto nie chce likwidacji najwiekszego sklepu Europy, ale teraz beda musieli
Gdansk, piekny zamiar, ale czy wyjdzie i kto na tym bedzie grac po?
mogliby dac jeszcze jakiemus na wschodzi Polski, zawsze ten wschod pokrzywdzony ;), Lublin czy Bialystok



nie mozna tego zmarnowac \:\)
Posted by: Marcel

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 04:51

tak Dutkiewicz

przed Euro 2012 , Polska zorganizuje także m.in ME kobiet w siatkówce i ME mężczyzn w koszykówce .
Siatkarki będą grały tylko w Łodzi i Katowicach .
Mecze grupowe ME koszykarzy odbędą się we Wrocławiu (grupa z Polską), Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. Półfinały zostaną rozegrane w Łodzi i Bydgoszczy, a finały w zmodernizowanej hali katowickiego Spodka.

Tak więc Łódź i Górny Śląsk będą miały także swoje imprezy . Widocznie władze Łodzi uznały , że z kolejną wielką imprezą już sobie nie poradzą .
Posted by: Biszop

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 04:56

Originally Posted By: Jonathan Sarkos
Ktoś napisał, ze Poznań i Wrocław najdynamiczniej się rozwijają. Kiedy śledzę na necie to, co dzieje się w Gdańsku, mam pewne wątpliwości. W Krakowie też nie jest najgorzej.

Ogromnie ciekawe i zróznicowane miasto.

1. Wroclaw
mala przerwa
2. Poznan
a pozniej reszta

Wroclaw trzyma palme pierwszenstwa od kilku lat, mimo ze nie ma tam stadionu, a dopiero bedzie miejsce w 4 zasluzone.
Poznan jak to Poznan nigdy tu biedy nie bylo, nawet jak troche przyhamowalo w pewnym okresie czasu to juz wszystko wraca do normy.

Warszafka dostala za stolice i jakos nie mam specjalnych pretensji bo mozna nie przepadac za Warszawa ale stolica to stolica do tego najwieksze miasto w Polsce.

Gdansk o tyle mnie dziwi ze nie bardzo wiem co pozniej z tym stadionem ale jesli chodzi o lokalizacje to jak najbardziej sluszna, 3miasto samo w sobie tez zasluguje na EURO.

Dziwna sprawa z tym Krakowem bo nie dosc ze urokliwe to jeszcze zorganizowane no ale skoro faktycznie jedyna propozycja to przebudowa wislackiego stadionu to troche malo.

Kandydatury nie sa zle, ciezko dogodzic kazdemu bo jak dobrze poszukac to wiele miast mogloby kandydowac i miec teraz pretensje ze nie oni beda goscic pilkarzy i cala swite;-)

Mnie cieszy ze w Poznaniu jest jak jest bo wydaje mi sie ze Poznan z Wrockiem bez problemow podolaja kwestia organizacyjnym i tu nie bedzie plamy, co do reszty sie nie wypowiadam ale zycze powodzenia.

Noclegi, tanie piwo i piekne panie polecam w sezonie 2012,
rezerwacje na priv, pierwsze miejsca juz porezerwowane,
kto pierwszy ten lepszy,
przyjmujemy wplaty na MB i Nettlera
Rezerwujesz dzis przez najblizsze 5 lat sie nie martwisz, zalatwimy za Ciebie wszystko nawet jesli nie dozyjesz Twoj bilet, przydzial piwa i bilet wstepu do urokliwej agencji sprzedamy ponownie
Posted by: bolo_lacznik

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 05:06

Quote:
Warszawa, cos niedawno czytalem o projektach rozbudowy stadionu legii i o tym ze miasto nie chce likwidacji najwiekszego sklepu Europy, ale teraz beda musieli
proponuje zmienic prase lub przestac czytac ;-)
Posted by: connor

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 05:15

Juz tak nie psioczyc na Warszawe w koncu to nasza ukochana stolica, wszyscy ja kochaja \:\)

Bedac w UK przez jakis mieszkalem poza Londynem i tam podobnie kazdy psioczyl na Londyn, glownie chodzi o to ze kasy maja najwiecej(inwestycje) i zyje im sie najlatwiej, do tego tyle klubow w Premiership, mowili mi angole abym sie tam nie przeprowadzal bo ludzie sa niemili i jezdza chamsko \:D

Doslownie jak opis Warszawy w Polsce, coz jak widac tak jest wszedzie. Dodam od siebie ze Warszawa jest calkiem niezla, oprocz policji \:\)

Co do moich typow, to Wroclaw chyba najbardziej mi sie podoba, pozniej 3miasto.
Posted by: Mr.Eco

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 05:44

Mam babcie na podlasiu i moze w 2012 bede juz do niej smigal autostrada \:D \:D
Posted by: Boubson

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 05:46

a ja juz dzis popłynąłem i zaraz idę płynąć dalej... pięknie pięknie pięknie!!!

Polska Biało - Czerwoni.... dzieki Ci Panie Surkis szacun na zawsze...

mamy Euro kurka kto by o tym pomyślał... pięknie pieknie pieknie!!!


sialalalalalalalalallalalalalalalalallalalalallalalallalalala

wstan unies glowe wsluchaj sie w slowa!!! Polska Polska Polska!!!
Posted by: tomo

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 07:20

Widzę, że rozgorzała spora dyskusja na temat miast, w których rozegrane zostaną spotkania Euro 2012 więc dorzucę dosłownie po kilka słów od siebie.

Warszawa - stolica i największe miasto w kraju, na temat tego miasta jakakolwiek dyskusja nie ma większego sensu.

Gdańsk - zdecydowane TAK dla tego miasta, jedno z dwóch moich ukochanych miejsc w tym kraju - choć nigdy tu nie mieszkałem to podróżuję do Trójmiasta dość regularnie i za każdym razem czuję się tu jak u siebie w domu.
Miasto o niezwykle bogatej historii i o świetnej lokalizacji. Grzechem byłoby przy okazji ME nie pokazac piękna polskiego Wybrzeża.
Jedynym minusem pozostaje kwestia zagospodarowania tego obiektu po ME, ale przecież Euro jest za 5 lat, a wtedy taka Lechia może być Mistrzem Polski, a na jej mecze przybywac będą tłumy kibiców.

Kraków - jak dla mnie obowiązkowo, to właśnie to drugie po Trójmieście 'moje miejsce w tym kraju'. Kulturalna stolica Polski, po Warszawie chyba najbardziej znane polskie miasto na świecie odwiedzane przez ogromne rzesze turystów.

Wrocław - 'miasto spotkań' najprężniej rozwijające się obecnie miasto w naszym kraju. Jestem przekonany, że spośród wszystkich kandydatur to właśnie władze Wrocławia zrobiły najwięcej aby to Euro dostać.

Poznań - dobrze że jest, jakby nie było to też nie byłoby tragedii, poznańskim kibicom na pewno się należy.

Łódź - TAK, ale tylko gdybyśmy mieli możliwość zorganizowania spotkań w większej ilości miast, w obecnej sytuacji NIE.
Euro to nie tylko impreza piłkarska, ale nade wszystko promocja kraju, a z całym szacunkiem dla Łodzi jako miasta typowo przemysłowego są w naszym kraju miejsca piękniejsze.
Poza tym łodzianie do Warszawy na mecze będą mieli rzut beretem, ale to pewnie żaden argument...
Posted by: micha$

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 07:45

Originally Posted By: tomo

Gdańsk - zdecydowane TAK dla tego miasta, jedno z dwóch moich ukochanych miejsc w tym kraju - choć nigdy tu nie mieszkałem to podróżuję do Trójmiasta dość regularnie i za każdym razem czuję się tu jak u siebie w domu.
Miasto o niezwykle bogatej historii i o świetnej lokalizacji. Grzechem byłoby przy okazji ME nie pokazac piękna polskiego Wybrzeża.
Jedynym minusem pozostaje kwestia zagospodarowania tego obiektu po ME, ale przecież Euro jest za 5 lat, a wtedy taka Lechia może być Mistrzem Polski, a na jej mecze przybywac będą tłumy kibiców.

A nawet jeśli nie będzie mistrzem to wolny stadion z chęcią zajmą sprzedawcy i będziemy mieć Stadion 20-lecia \:D
Co się martwicie o ten lokal. Na pewno ktoś go wykorzysta...

Łodzi mi szkoda, bo tu mieszkam. Ale liczę, że władze zdążą się dogadać i Łódź zaistnieje choćby jako baza dla reprezentacji.
Posted by: Fro_Lech

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 07:58

Dlaczego pytacie co dalej ze stadionem w Gdańsku ? :|
Na mecze obecnie 2-ligowej Lechii przychodzi ok. 10 tys. kibiców co mecz w Gdańsku. Nie bójcie się, tam są ogromne tradycje kibicowsko-piłkarskie. Stadion będzie odwiedzany.

Dziwne, że nie boicie się co dalej będzie ze stadionem we Wrocławiu, gdzie też obecnie 2 liga :).

Nie zapominajmcie, że dzięki także kibicom 'wywalczyliśmy' Euro'2012. Byliśmy chwaleni po ostatnich MŚ.
Posted by: Igor

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 08:43

Originally Posted By: Fro_Lech
Nie zapominajmcie, że dzięki także kibicom 'wywalczyliśmy' Euro'2012. Byliśmy chwaleni po ostatnich MŚ.

Kibice w tym przypadku nie mieli żadnego znaczenia.
Na poprzednich stronach w tym temacie napisałem kto wywalczył dla nas Euro 2012.
Posted by: Fro_Lech

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 13:00

Ta, rzeczywiście błysnąłeś.
Posted by: Spoon82

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 14:13

Szkoda,ze Slask i Krakow zalapaly sie tylko na reerwie :(.Ale miejmy nadzieje,ze zostana wykorzystane \:\)
Posted by: Misza_SB

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 14:15

Szkoda też, że nie załapały się Białystok, Suwałki i Elbląg \:\(
Posted by: Spoon82

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 14:23

Nie wiem jak jest w Bialymstoku,ale w Suwalkach czy Elblagu nie ma chyba zbyt dobrej bazy.Nie mam tylko na mysli stadionow.Chodzi o hotele itd.Wlasnie dlatego szkoda Krakowa,miasto jest przygotowane na nagly najazd turystow z calej Europy...
Posted by: Misza_SB

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 14:26

Originally Posted By: Spoon82
Nie wiem jak jest w Bialymstoku,ale w Suwalkach czy Elblagu nie ma chyba zbyt dobrej bazy.Nie mam tylko na mysli stadionow.Chodzi o hotele itd.Wlasnie dlatego szkoda Krakowa,miasto jest przygotowane na nagly najazd turystow z calej Europy...


Jak ktoś słusznie zauważył, skoro mówimy o rozwoju to też chciałbym, zeby się to jakoś równomiernie rozwijało - a tak bogaty dostanie będzie jeszcze bogatszy...no ale nic \:\) Jakoś to będzie.
Posted by: Kuba88

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 14:38

Za Polską i Ukrainą: Thompson (Anglia), Lefkaritis (Cypr), Villar Llona (Hiszpania), Springer (Holandia), Kołoskow (Rosja), Madail (Portugalia), Sandu (Rumunia), Erik (Turcja).

Za Włochami: Platini (Francja), Mifsud (Malta), Mayer-Vorfelder (Niemcy), Omdal (Norwegia).

Nikt nie oddał głosu na wspólną kandydaturę Węgier i Chorwacja.

Bonkowi trzeba tylko podziekowac ze wspierał Polske i ze robił co może :/ nawet namowił swojego przyjaciela Platiniego na to zeby na Polske głosował extra Boniek;/

Druga sprawa wczoraj w tvn24 widzialem jak od nowa wielkimi przyjaciolmi sa listkiewicz i tomaszewski czyzby za jakis miesiac tomaszewski byl w komisji od organizacji ME 2012? A tak sie nienawidzili \:D
Posted by: gremlin

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 14:45

Ponoc Edgar buduje juz od jutra stadion we Wloszczowej- wiec caly misterny Wasz plan gdzie i kto - legnie w gruzach!!!
Posted by: wafe(L)nica

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 14:51

Daj Boze by to sie udalo i bysmy mogli to przezyc.

Tak jak teraz slyszymy o budowach obiektow ,autostrad ,hoteli itp to nie sztuka jest cos takiego powiedziec i obiecac ale sztuka bedzie wykonanie.Mam wielkie nadzieje ze to nie byly obiecanki zucane na wiatr ale cos sie wkoncu zacznie dziac.

zegar juz tyka...

Jest sie z czego cieszyc bo zostalismy docenieni co by tu duzo nie mowic.

I oby nasze orly za 5 lat conajmnije polfinal \:\) a moze i nawet final ale to juz swoja droga ,bo mamy kilku mlodych obiecujacych zawodnikow.

pozdr.

Powodzenia
Posted by: Don Pedro®

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 15:27

Originally Posted By: gremlin
Ponoc Edgar buduje juz od jutra stadion we Wloszczowej- wiec caly misterny Wasz plan gdzie i kto - legnie w gruzach!!!

Edgar to jest prorok...ludzie sie w czoło pukali, a on już dawno wiedział, że najpierw trzeba do Włoszczowej szybką kolej doprowadzić, a dopiero później stadion. Teraz pójdzie jak po maśle...we Włoszczowej peron, pod Kielcami lotnisko (w przyszłości), w samych Kielcach ładny obiekt treningowy...Włoszczowa nie będzie siedziała cicho i z pewnością dostanie się choćby na listę rezerwową, a wtedy gosiu już jakoś przepchnie dalej
Posted by: Llama

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 15:51

Originally Posted By: Fro_Lech


Dziwne, że nie boicie się co dalej będzie ze stadionem we Wrocławiu, gdzie też obecnie 2 liga :).



we wrocku mają łeb na karku, kolejne miejsce na organizacje koncertów, imprez techno itd.

obawy o gdańsk są uzasadnione. stadion olimpijski w atenach się sypie bo nie ma komu go utrzymać.
Posted by: Szewa

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 17:31

Nie rozumien tych obaw o Gdańsk. MOżna być na 99% pewnym ,że do tego czasu do Gdańska zawitaq pierwsza liga. To jest nieuniknione. Poza tym już teraz na mecze przychodzi regularnie około 10 tyś. widzów, nie muszę chyba mówić, że na nowym stadionie frekwencja znacznie wzrośnie. Piszecie, że Wrocław czy Poznań lepiej to wykorzystają, bo będzie można tam organizować koncerty itp. Ja się pytam: co stoi na przeszkodzie żeby w Gdańsku takie koncerty organizować ? Uważam, że na siłę doszukujecie się argumentów przeciwko tej kandydaturze.
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 17:49

Originally Posted By: Szewczenko
Ja się pytam: co stoi na przeszkodzie żeby w Gdańsku takie koncerty organizować ?


Teś się nad tym kiedyś zastanawiałem, bo do Gdańska właściwie nikt nie przyjeżdzał w porównaniu z Wrocławiem, Poznaniem, Krakowem, Warszawą, a nawet Bydgoszczą. Jeden Jarre i Gilmour nie czynią niestety wiosny...
Posted by: dadycool

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 18:32

jonathan gupio gadasz nikt zupelnie nei przyjezdza a chociazby sopot? wszystkei festwiale so tam a co za roznica sopot gdans wlasciwie? tak ja nie ma roznicy warszawa piaseczno itd to to samo jest. A pierwsza liga to jak napisal szewczenko na pewno zawita do gdanska jeszdcze przed euro 2012 i jak on mowi regularnie na 2 lige przychodzi tam 10tys ludzi na nowym stadionie i na pierwsza lige bedzie lekko 20tys przychodzic jak na lecha. wiec wez nie wymyslaj a jak juz wczesniej napisalem nei wyobrazam sobie ze w kupie bylo wszytsko. Wrocek, krakow, lodz wawa toc to praktycznei jedna kupa miast obok siebie a gdzie pomoze?
Posted by: Conrad

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 18:36

Mało się o tym pisze, ale wbrew pozorom te stadiony można przecież wykorzystać także do żużla. Stadion Millennium w Cardiff jest wykorzystywany do tej dyscypliny (w czerwcu będzie tam chyba Grand Prix Wielkiej Brytanii), czyli technicznie nie ma żadnych przeszkód żeby za jednym razem dać też lidze żużlowej nowe obiekty.
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 18:48

Originally Posted By: dadycool
jonathan gupio gadasz nikt zupelnie nei przyjezdza a chociazby sopot?


A kto przyjeżdża do Sopotu ? Wal śmiało.

Originally Posted By: dadycool
wszystkei festwiale so tam


Jakie mianowicie ?


Originally Posted By: dadycool
a co za roznica sopot gdans wlasciwie?


Dwa różne miasta o totalnie odmiennym charakterze, leżące relatywnie blisko siebie. Skoro piszesz, że nie ma róznicy, wnioskuję, że nigdy nie byłeś.

Originally Posted By: dadycool
a gdzie pomoze?


kto ma komu pomóc ?

Pierwsza liga to niech tam sobie będzie. Jak dla mnie to może nawet do niej wejść Gedania :D.
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 18:50

Originally Posted By: Conrad
Mało się o tym pisze, ale wbrew pozorom te stadiony można przecież wykorzystać także do żużla. Stadion Millennium w Cardiff jest wykorzystywany do tej dyscypliny (w czerwcu będzie tam chyba Grand Prix Wielkiej Brytanii), czyli technicznie nie ma żadnych przeszkód żeby za jednym razem dać też lidze żużlowej nowe obiekty.


Idąc tym tropem można też zaserwować bieżnię i zrobic tym samym stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia. Nioe jest to chyba zły pomysł.
Posted by: Maly_Nicki

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 18:55

Zastanawiacie sie co będzie ze stadionem w Gdańsku. Zerknijcie na frekwencje na stadionach w poprzednich kolejkach:

ŁKS Łódź - Cracovia Kraków 2:1 (2:0)
widzów 2000
Widzew Łódź - Wisła Płock 0:0
Widzów: 7 000

Lechia Gdańsk - Odra Opole 0:2
Widzów 8 000

Wisła Kraków - Górnik Łęczna 2:1
widzów 6000
CRACOVIA – GKS BOT BEŁCHATÓW 2 : 1
Widzów: ok.4500

Czyli Kraków 10 500 , Łódź 9 000, Gdańsk 8 000. Dwa pierwsze miasta mają po 2 pierwszoligowe drużyny i na ich stadiony przychodzi podobna ilość ludzi co na 2 - ligową Lechię.

Jak dla mnie argument ze w Gdańsku sa wieksze szanse na to ze stadion po ME bedzie niszczał a gdzie indziej nie ( Krakow, Łodz) jest mało trafny. Szansę na to są takie same. A wszystko zalezy od ludzi którzy bedą sie zajmowali stadionami po ME. Od ich kreatywności i od tego czy nie okażą sie partaczami.

Nie ma się co oszukiwać stadiony są w Polsce potrzebne i już.
A Gdańsk zasłużył na te ME \:\)
Posted by: haarer

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 19:35

http://sport.wp.pl/kat,37154,wid,8826688,wiadomosc.html?rfbawp=1176982288.271

Ruscy wsciekli sie
Posted by: shane

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 19:39



Zal dupe sciska.
Posted by: lupus

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 19:45

Gdansk jest ok.

Moim, zdnaniem powinein byc tez krakow badz chorzow, kosztem Warszawy, nic by sie nie stalo, jakby stolicy nie bylo.
Posted by: Boubson

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 20:46

Originally Posted By: Jonathan Sarkos
Originally Posted By: Conrad
Mało się o tym pisze, ale wbrew pozorom te stadiony można przecież wykorzystać także do żużla. Stadion Millennium w Cardiff jest wykorzystywany do tej dyscypliny (w czerwcu będzie tam chyba Grand Prix Wielkiej Brytanii), czyli technicznie nie ma żadnych przeszkód żeby za jednym razem dać też lidze żużlowej nowe obiekty.


Idąc tym tropem można też zaserwować bieżnię i zrobic tym samym stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia. Nioe jest to chyba zły pomysł.


stadion z bieżnią... bez urazy ale to jest bardzo głupi pomysł...

oddala kibiców od trybun przez co nie ma juz tej atmosfery... spojrz na mecze na stadio olimpico a na mecze np. ligi angielskiej...
Posted by: micha$

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 20:54

Originally Posted By: Boubson


stadion z bieżnią... bez urazy ale to jest bardzo głupi pomysł...

oddala kibiców od trybun przez co nie ma juz tej atmosfery... spojrz na mecze na stadio olimpico a na mecze np. ligi angielskiej...

Nie porównuj ligi angielskiej do naszej. U nas stadiony bez bieżni itp. będą się kurzyć. Porównaj sobie tylko ilość ludzi przychodzących na mecze...
Posted by: Szewa

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 21:13

Nie ma problemu, przy dzisiejszym stanie techniki można zrobić bierznię wysówaną spod pierwszych rzędów trybun. Ewentualnie wysuwaną murawę jak w Schalke bodajże.

Co do artykułu w radzieckiej gazecie. Jak napisał shane, żal im dupę ścika. Nie mogą pogodzić się z ekspansją Europy na wschód. Te tereny już nigdy nie będą ich własnością. Myślę, że organizacja Euro sprawi, że ich wpływy na Ukrainie będą pomału zanikać, a Ukraińcy przekonają się, że lepsze interesy zrobią z Polską i innymi krajami z zachodu. Moskale zawsze uważali ich za swoich naturalnych poddanych, a teraz dostali porządnego kopa w dupę. Mam nadzieję, że nie ostatniego...

Brawo Ukraina, brawo Polska !!!
Posted by: Szewa

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 21:15

PS. Oczywiście w pierwszym zdaniu powinno być "wysuwaną"
Posted by: z o ® r o

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 22:01

Originally Posted By: Maly_Nicki
Zastanawiacie sie co będzie ze stadionem w Gdańsku. Zerknijcie na frekwencje na stadionach w poprzednich kolejkach:

ŁKS Łódź - Cracovia Kraków 2:1 (2:0)
widzów 2000
Widzew Łódź - Wisła Płock 0:0
Widzów: 7 000

Lechia Gdańsk - Odra Opole 0:2
Widzów 8 000

Wisła Kraków - Górnik Łęczna 2:1
widzów 6000
CRACOVIA – GKS BOT BEŁCHATÓW 2 : 1
Widzów: ok.4500

Czyli Kraków 10 500 , Łódź 9 000, Gdańsk 8 000. Dwa pierwsze miasta mają po 2 pierwszoligowe drużyny i na ich stadiony przychodzi podobna ilość ludzi co na 2 - ligową Lechię.

Jak dla mnie argument ze w Gdańsku sa wieksze szanse na to ze stadion po ME bedzie niszczał a gdzie indziej nie ( Krakow, Łodz) jest mało trafny. Szansę na to są takie same. A wszystko zalezy od ludzi którzy bedą sie zajmowali stadionami po ME. Od ich kreatywności i od tego czy nie okażą sie partaczami.

Nie ma się co oszukiwać stadiony są w Polsce potrzebne i już.
A Gdańsk zasłużył na te ME \:\)
W pełni się zgadzam. Mając najnowocześniejszy stadion w tej części Europy Gdańsk jest po prostu skazany na pierwszą ligę. Ja jestem nawet przekonany, że w ciągu tych 5 lat wywalczy awans i w pierwszym sezonie po ME średnia frekwencja będzie na poziomie 15-25 tys a w następnych latach będzie rosła.

To nie jest tak, że mamy stadion i dalej nic. To działa na zasadzie naczyń połączonych. Mając taką arenę możliwości znalezienia bogatego sponsora wzrastają 20-krotnie. Do klubu napływają zatem wielkie pieniądze, za nimi podążają wielcy zawodnicy co automatycznie powoduje wzrost frekwencji, dzięki czemu są pieniądze i sponsorzy i koło się zamyka. Baltic Arena nakręci koniunkturę.
Posted by: Llama

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 19/04/2007 23:35

Originally Posted By: Szewczenko
Ja się pytam: co stoi na przeszkodzie żeby w Gdańsku takie koncerty organizować ? Uważam, że na siłę doszukujecie się argumentów przeciwko tej kandydaturze.

położenie gdańska. wrocław leży relatywnie bliżej warszawy, gop-u katowic, krakowa.
jechać pociągiem 2-4 godziny a 6-14 jest różnica ;\)
zobaczymy, może faktycznie lechia udźwignie ten ciężar ;\)
Posted by: Igor

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 00:09


Nie wściekli się tylko piszą prawdę.

A skoro jesteśmy przy temacie Rosji to:
czas zacząć:

Pięcioletni plan

Czy uda się go zrealizować w cztery lata?


Biorąc pod uwagę że większość polskich murarzy jest za granicą będzie trzeba zastosować ten wariant:


\:D \:D \:D
Posted by: jerome

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 03:25

Ja nadal nie rozumiem dlaczego Chorzów, a raczej Górny Śląsk jest na liście rezerwowej, no bo sorry ale stadion już jest infrastruktura takze (np drogi - srednicowa jest, autostrada jest, w kazdym kierunku droga ekspresowa dojedziecie, poza tym mase drog w moim miescie jest budowanych i remontowanych...) w innych miastach tego nie zauwazam.
Posted by: jerome

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 03:33

dodam jeszcze ze miasto nr 1 w tej chwili to zdecydowanie Wrocław, niedoceniana mocno jest takze Silesia, bylem w trojmiescie kilkakrotnie i jakos mnie nie zachwycilo... pod wzgleme urody Wrocław i Krakow bija je na glowe. Co w przypadku Krakowa juz jest niesmaczne (bodajze w 5 najczesciej odwiedzanych miast w eEuropie). A Wrocław to studencka perełka, szkoda ze jeszcze taki rozkopany ale w 2012 powinno byc dobrze.
Posted by: __Michal__

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 03:58

Ja jeszcze nie wierze w to, ze POLSKA me to Euro! Masakra wyobrażcie sobie taki Baltic Area, Lub Stadion Narodowy! To jest cos Ma ktos moze foty? One sa w necie dostepne wczoraj ogladalem. Stadiony naprawde git... tylko co z ... drogami, przeciez one sa fatalna \:D gdy wracalem z Holandi(tam wszytko pieknie zrobione) przejechalem rpzez granice i odrazu mury malowany, dorgi dziuraw, normlanie szok \:o trzeba cos z nimi zrobic... tak wiec BIERZCIE SIE JUZ DO ROBOTY. Powodzenia ;\)
Posted by: connor

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 04:05

Dodam ze miasto nr 1 to Warszawa \:D I nie sluchac Lupusow i innych, tutaj sa najlepsze panienki w Polsce i koniec tematu o miastach.
Posted by: JiroJiro

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 04:29

Witam pod przerwie, mimo olbrzymich problemów osobistych postanowiłem trochę zaangażować się w nasze wspaniałe Euro.

Po pierwsze mam nadzieję że Conrad nie będzie miał mi za złe jak podam link do forum na temat Euro które założyłem (nie jest to forum bukmacherskie). Mam nadzieję że ułatwi komunikację pomiędzy nami a Ukraincami i nabierze szczególnej wartości przed samy Euro a teraz może posłużyć do śledzenia postępów na placu budowy.

http://PU2012.ORG - (P od Polski, U od Ukrainy) - forum założyłem dosłownie przed 30 minutami i jeszcze jest w fazie tworzenia.

W tej chwili nie mamy w Polsce nic oprócz kilku hoteli i jednego w miarę dobrego lotniska w Warszawie. Resztę aeroklubów w Poznaniu, Krakowie czy Katowicach trzeba będzie rozbudować.

Wkleję też 3 swoje zdjęcia z przełomu lutego/marca z Okęcia (Termina 2, Termina 1, Hotel na przeciwko odlotów T1). Ciekawe jak szybko będą posuwać się inne inwestycje.



Posted by: Rob Roy

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 04:41

Oglądajcie "Co z tą Polską". Jest o Euro 2012.
Posted by: 19marcin08

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 04:45

Originally Posted By: Maly_Nicki
Zastanawiacie sie co będzie ze stadionem w Gdańsku. Zerknijcie na frekwencje na stadionach w poprzednich kolejkach:

ŁKS Łódź - Cracovia Kraków 2:1 (2:0)
widzów 2000
Widzew Łódź - Wisła Płock 0:0
Widzów: 7 000

Lechia Gdańsk - Odra Opole 0:2
Widzów 8 000

Wisła Kraków - Górnik Łęczna 2:1
widzów 6000
CRACOVIA – GKS BOT BEŁCHATÓW 2 : 1
Widzów: ok.4500

Czyli Kraków 10 500 , Łódź 9 000, Gdańsk 8 000. Dwa pierwsze miasta mają po 2 pierwszoligowe drużyny i na ich stadiony przychodzi podobna ilość ludzi co na 2 - ligową Lechię.

Jak dla mnie argument ze w Gdańsku sa wieksze szanse na to ze stadion po ME bedzie niszczał a gdzie indziej nie ( Krakow, Łodz) jest mało trafny. Szansę na to są takie same. A wszystko zalezy od ludzi którzy bedą sie zajmowali stadionami po ME. Od ich kreatywności i od tego czy nie okażą sie partaczami.

Nie ma się co oszukiwać stadiony są w Polsce potrzebne i już.
A Gdańsk zasłużył na te ME \:\)


Skoro już piszesz o frekwencji to może warto dadać,że na ŁKS jest zamknięta ''Galera'' za derby.
Została zamknięta na dwa mecze które już zostyały rozegrane.

Pozdrawiam
Posted by: gnacik

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 05:23

Originally Posted By: Rob Roy
Oglądajcie "Co z tą Polską". Jest o Euro 2012.


a Tomaszewski jak zwykle...powiedział co wiedział \:\)
Posted by: vindom

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 05:31

Originally Posted By: gnacik
Originally Posted By: Rob Roy
Oglądajcie "Co z tą Polską". Jest o Euro 2012.


a Tomaszewski jak zwykle...powiedział co wiedział \:\)


cytując Józefa O. bo to "buc nadęty" jest Tomaszewski
Posted by: Lord Devastator

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 15:41

co myslicie o hipotezie o zemscie Francuzow na Wlochach za final MS czyli upokorzenie ich w finale, prowokacyjne wykluczenie Zidana no i oczywiscie sprzatniecie sprzed nosa mistrzowskiego tytulu? Pamietam ze juz mecz w Paryzu w ramach eliminacji ME mial dodatkowy smaczek i czulo sie podwyzszone napiecie....Moze zakulisowe poparcie dla kandydatury Polski i Ukrainy wynikalo z checi rewanzu pokonanych?
Posted by: lupus

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 15:45

Tak glosowali:

Za Polską i Ukrainą: Thompson (Anglia), Lefkaritis (Cypr), Villar Llona (Hiszpania), Springer (Holandia), Kołoskow (Rosja), Madail (Portugalia), Sandu (Rumunia), Erik (Turcja).

Za Włochami: Platini (Francja) ;\) , Mifsud (Malta), Mayer-Vorfelder (Niemcy) ;\) , Omdal (Norwegia).
Posted by: vindom

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 15:52

Dal wietrzących teorię spiskową Platnini głosował za Włochami bo mu Boniek kazał
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 15:57

No i juz wiemy, ze stadiony moze pobudują nam Tadżycy, Uzbecy i Chińczycy, a niewykluczone, że Mongołowie :). Problem w tym, że ci ostatni, to chyba stawiaja jurty ze skór jaków :).
Posted by: cienias

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 18:02

Czytam ten temat od początku i chciałbym wtrącić swoje trzy grosze.

Najpierw coś dla wszystkich sceptyków ciągle narzekających zarówno przed ogłoszeniem wyników o przyznanie organizacji ME "nie mamy żadnych szans" jak i dla tych już po : "nie zdążymy, nic sie nie uda, ośmieszymy sie na arenie międzynarodowej, itp."

Może zamiast narzekania warto zastanowić sie nad sobą i zmienić ten przestarzały tok myślenia ? Mamy XXI wiek ! Najlepszy przykład dają nam angielscy dziennikarze, którzy pokazują pozytywne myślenie i to za nas ! ( blog Guardiana )

http://blogs.guardian.co.uk/sport/2007/04/18/where_east_and_west_meet.html
na supergigancie jest przetłumaczone jak ktoś dont spik inglisz \:\)

A jeśli chodzi o ocenianie szans, czy nam sie uda przygotować do takiej imprezy to poczekajmy i oceńmy ... ale już po mistrzostwach, wtedy będzie na to najlepszy czas.

Teraz druga kwestia - miasta. Wybór ich został według mnie przeprowadzony bardzo dobrze, a np. Kraków sam sobie jest winien takiego stanu rzeczy ( mieszkam w Krakowie jakby ktoś posądzał o brak obiektywizmu ). Zresztą jeszcze nie jest wykluczone, że w Krakowie nie będzie ME.

Na koniec dodam, że sam mało wierzyłem w zwycięstwo Polski i Ukrainy, ale jeśli tak sie stało to trzeba to wspierać, bo to wielka szansa dla nas wszystkich by pokazać nie tylko Europie, ale i całemu światu że Polska to piękne i dobrze funkcjonujące państwo, gdzie mieszkańcy są tacy sami, a może i lepsi \:p niż w innych krajach, a na ulicach nie spacerują białe niedźwiedzie

PS.
Brawo dla JiroJiro za fajną inicjatywe.
Posted by: Fro_Lech

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 19:29

UEFA zatwierdziła projekt poszerzenia liczby drużyn w ME z 16 do 24. Nie wiadomo jednak jeszcze od których mistrzostw będzie grała większa ilość zespołów.

Tak więc są szanse dla Krakowa i Chorzowa na organizację spotkań E2012. Nawet jeśli będzie grało tylko 16 ekip. Wszak 4 lata temu 10 miast gościło Euro.


Ludzi do budowy wszystkich inwestycji z pewnością nie zabraknie - albo wrócą z wysp lub będą wynajęte firmy zza granicy.
Posted by: Don Pedro®

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 19:44

Do Euro 2012 w Polsce jeszcze pięć lat, jednak bukmacherzy już przyjmują zakłady na wyniki piłkarskich mistrzostw Europy. Według londyńskiej firmy Williama Hilla, największe szanse na zdobycie tytułu mają Niemcy, Hiszpania, Włochy i Anglia.

1. Niemcy - 1:7,5
2. Hiszpania, Włochy, Anglia - 1:8
5. Holandia, Francja - 1:9
7. Portugalia - 1:11
8. Ukraina, Czechy - po 1:21
10. Chorwacja - 1:26
11. Turcja, Szwajcaria, Szwecja, Serbia, Rosja, Polska, Grecja - po 1:34
18. Irlandia - 1:67
19. Szkocja - 1:81
20. Walia - 1:151
21. Irlandia Płn. - 1:201
Posted by: sebechiv

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 20:07

Jescze jedna mała uszczypliwość w stosunku do Bońka.

GW 15.02.2007

Zbigniew Boniek: Polacy wykonali kawał dobrej roboty, ale przypomnę, że do finałowej trójki dostaliśmy się na ostatnim miejscu, a najwięcej głosów dostali Włosi. Uważam, że znamiennym wydarzeniem było przełożenie wyboru gospodarza mistrzostw z grudnia na kwiecień. Lennart Johansson raczej wiedział, że Euro dostaną Włosi i przed walką z Platinim o prezydenturę w UEFA nie chciał zezłościć Polaków, Ukraińców, Węgrów i Chorwatów. Liczył na ich poparcie. Poza tym nie przeceniałbym roli szefa ukraińskiego związku Surkisa, a o lobbingu w naszym polskim rozumieniu tego słowa nie chce mi się nawet gadać. Surkis może robić duże wrażenie na polskich działaczach, ale na Platinim czy Beckenbauerze już nie. Próbujmy, choć trzeba być przygotowanym na porażkę. I po niej dalej się starać. Zbudujmy wreszcie ze dwa stadiony, rozbudujmy lotniska i walczmy o Euro w 2016 czy 2020.


Co do budowy stadionów, to np. w Doniecku budują Kebaby, także ręce do pracy się znajdą.
Posted by: BookerS

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 20/04/2007 22:22

http://www.sport.pl/pilka/1,80056,4076666.html <--- Prezentacja która dała nam Euro \:\)
Posted by: Bzyku

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 21/04/2007 00:56

Originally Posted By: Don Pedro®

1. Niemcy - 1:7,5


Szwaby mają wygrać na naszej ziemi? Po moim trupie...
Posted by: $t$

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 21/04/2007 01:47

Wogóle nie wiem czemu buk faworyzuje szwabów ;/ ?! jak dla mnie to Włochy lub francja - finalisci ostatnich MŚ
Posted by: superges

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 21/04/2007 02:21

Należy pamiętać, że za pięć lat rozkład sił w europejskiej piłce może się zmienić, poza tym nie wiemy jaka będzie atmosfera w danej drużynie za 5 lat. to zdecydowanie za długo aby coś obstawiać. dodatkowo zamrażanie kasy na 5 lat jest chyba irracjonalne.
Posted by: Bzyku

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 21/04/2007 02:51

Ale się podniecają tymi prezentacjami - jakby kilka ładnych widoków i umiejętności speców od montowania filmów miały decydować o tym, kto dostanie EURO


P.S. Ten ruski, który głosował na nas, teraz to w kraju będzie miał przej**ane. Ruskie media sączą jadem na wszystkie strony, a zwłaszcza na Polskę - Putin też mu tego nie daruje

Tak sprzeniewierzyć się obowiązującej linii politycznej...
Posted by: gnacik

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 21/04/2007 03:13

Originally Posted By: $t$
Wogóle nie wiem czemu buk faworyzuje szwabów ;/ ?! jak dla mnie to Włochy lub francja - finalisci ostatnich MŚ


ja myślę, ze wygra Brazylia \:\) hehehe
Posted by: sebechiv

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 21/04/2007 05:17

Originally Posted By: Bzyku
Ale się podniecają tymi prezentacjami - jakby kilka ładnych widoków i umiejętności speców od montowania filmów miały decydować o tym, kto dostanie EURO


P.S. Ten ruski, który głosował na nas, teraz to w kraju będzie miał przej**ane. Ruskie media sączą jadem na wszystkie strony, a zwłaszcza na Polskę - Putin też mu tego nie daruje

Tak sprzeniewierzyć się obowiązującej linii politycznej...


Dobra, dobra, gościu przeżył Breżniewa, dwóch "szybkich", Gorbaczowa, pucz Janajewa i Jelcyna. Dopiero Włodek posłał go na emeryturę. Tam nic się nie zmieniło i zapewne K
Posted by: sebechiv

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 21/04/2007 05:19

....Kołoskow głosował zgodnie z linią partii. Przecież Moskale nieźle zarobią na tej imprezie.
Posted by: djviejo

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 21/04/2007 14:07


a może to była ........ przemyślana decyzja ?



czas pokaże czemu ruscy dali nam i ukrainie głos .
Posted by: Kylo

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 23/04/2007 21:37

http://www.milanos.pl/video.php?cat=23&id=7150

Cos pieknego \:\)
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 24/04/2007 00:23

Koszty organizacji igrzysk oplimpijskich w londynie podobno wzrosły od pierwotnie zakładanych o 400%. Miliardzik od Zyty - podobno iluzoryczny. Wole być realistą niż popadac w krzykliwe euforie...
Posted by: zmudaRTS

Re: EURO 2012, POLSKA i Ukraina, sen stal sie faktem! - 24/04/2007 03:07

Wie ktos moze jakie były kursy na Polaków/Ukraincow ze dostana Euro w naziemnym BETAKO?
Miałem grać,pluje sobie w brode,chce znac kurs z ciekawosci.