Poparzone plecy !! pomocy

Posted by: Muczaczo

Poparzone plecy !! pomocy - 19/06/2007 21:52

Witam. Mam problem z plecami. Otóż 3 dni temu poparzyłem sie na działce i od tego czasu niemiłosiernie mnie piek± i bol±. 4 godziny bez koszulki i bez filtru zrobiło swoje. Próbowałem już linomagu, i panthenolu ale nic nie pomaga. Może zna kto¶ jakie¶ inne domowe sposoby na oparzenia. Byłbym wdzięczny za pomoc !!

Pozdro
Posted by: Master.com back

Re: Poparzone plecy !! pomocy - 19/06/2007 21:55

Kwa¶ne mleko [?], najprawdopodobniej ;\) Jeżeli masz trochę czasu to najlepiej przejdĽ się do lekarza (ogólny chyba wystarczy), możliwe, że jakie¶ kremy nawilżajaće również pomog±, poszukaj może w `necie co¶ o tym pisz±.
Posted by: Jakubosiu

Re: Poparzone plecy !! pomocy - 19/06/2007 21:55

Kup sobie ma¶lanke i niech kto¶ ci plecy wysmaruje ni± powinno pomoć
Posted by: zostać modem_MLS

Re: Poparzone plecy !! pomocy - 19/06/2007 22:41

A okład z młodej piersi? Może to pomoże, daj Boże.
Posted by: Bzyku

Re: Poparzone plecy !! pomocy - 19/06/2007 23:13

Też niedawno miałem to samo - niestety nie da się tak, żeby nie bolało i nie piekło.

Kilka dni trzeba się pomęczyć.

A różne sposoby typu mleko, czy kremy niewiele (choć odrobinę pewnie tak) pomog±.
Posted by: Amkwish

Re: Poparzone plecy !! pomocy - 19/06/2007 23:19

Originally Posted By: Bzyku
Też niedawno miałem to samo - niestety nie da się tak, żeby nie bolało i nie piekło.

Kilka dni trzeba się pomęczyć.

A różne sposoby typu mleko, czy kremy niewiele (choć odrobinę pewnie tak) pomog±.


Nie pomog± i najlepiej nie doradzać nikomu sposobów typu "na 3 zdrowa¶ki do pieca".

Jezeli nieskuteczny jest Panthenol to najpewniej masz oparzenie II stopnia (IIa) i konieczne bedzie zastosowanie opatrunków ze specjalnym ¶rodkiem na oparzenia.
Mnie do głowy przychodzi ma¶ć "Dermazin" ,ale aby takow± otrzymac musisz udac sie do Pogotowia lub na Izbe Przyjeć szpitala.
Strajkami słuzby zdrowia w Polsce się nie przejmuj ,oparzenie zawsze kwalifikuje sie jako przypadek wymagajacy pilnej interwencji ,wiec nie powinni odmówić Ci pomocy.

Powodzenia i napisz co z Toba sie dzieje.

Pozdrawiam

amk
Posted by: ToLkieN

Re: Poparzone plecy !! pomocy - 19/06/2007 23:31

Panthenol jest nie skuteczny bo kolega pewnie spil cala smietanke \:p . Jesli pierwszy raz otworzyles plecki w tym toku na slonce to polecam srodki chlodzace tzn maslanka jak koledzy wyzej wspomnieli.
Posted by: Muczaczo

Re: Poparzone plecy !! pomocy - 20/06/2007 00:42

Dzięki za rady panowie \:\)

Jedn± z przyczyn takiego oparzenia napewno nie był tylko czas spędzony bez okrycie na słońcu ale delikatny wiaterek. Gdy pierwszy raz opalałem sie to mnie wogule nie wzieło bo i wiatru nie było. Niestety drugim razem wiatr zrobił swoje, ale będ±c na działce sie go nie czuło. Moim błędem było to że jak na pierwszy raz opalałem sie 4 godziny ! a powinienem góra 30 min...no i ten brak filtru. Ale jak mówi± człowiek uczy się na błędach. Do lekarza ogólnego nie pójde bo nawet koszulki nie moge założyć bo tak drażni. A nie wiem czy on może co¶ innego poradzić i przypisać skoro w aptece tylko linomag i panthenol był na oparzenia... Coż trzeba czekać cierpliwie...może wytrzymam. Takich oparzen najgorszemu wrogowi bym nie życzył, bo ani to się oprzeć o krzesło ani dobrze wyspać...
Mam nadzieję że jutro będzie lepiej

Pozdrawiam
Posted by: Bzyku

Re: Poparzone plecy !! pomocy - 20/06/2007 00:47

Jeżeli to nie jest jakie¶ makabryczne oparzenie, to organizm sam sobie z nim poradzi. I skórę na now± wymieni.

Tylko to potrwa kilka dni, a przez te kilka dni trzeba pocierpieć \:\)
Posted by: rybek

Re: Poparzone plecy !! pomocy - 22/06/2007 03:01

Muchaco witaj w klubie ja się dzi¶ zjarałem i był duuuży wiatr pewnie to przez niego nie czuło się tak ciepła...

a jak zdrówko swoja drog±???
Posted by: Muczaczo

Re: Poparzone plecy !! pomocy - 22/06/2007 16:45

Witaj Rybek.

No niestety jeżeli opalałe¶ sie do¶ć długo na dużym słońcu to będziesz musiał pocierpieć kilka dni. W moim przypadku było to 5 dni. Teraz następuje u mnie wymiana starej skóry na now±..swoj± drog± wiedziałem ze sie tak skonczy. Polecam Ci Panthenol oraz linomag...naprawde pomagaj±. A z domowych sposobów to ssiadłe mleko lub kefir..
A na przyszło¶ć trzeba smarować sie ,,dobrym filtrem'' i nie przesadzać z czasem opalania...pierwszy raz opalać się góra 30 min..
Ps. Nie radziłbym Ci przykładania do pleców zimnej wody gdyż mog± wyskoczyć pęcherze...

3maj sie Pozdro
Posted by: Feel-Tsu

Re: Poparzone plecy !! pomocy - 22/06/2007 21:45

ja jeszcze dodam od siebie Altacet w żelu, pomaga w obrzekach przy opaleniach 1-ego stopnia. spalilem sie w sobote i jeszcze do dzis cierpie, ale juz mam wymiane skory, niezle sie łuszczy hehe

ale ja to sie popisalem tym, ze zamiast oliwki dalem sobie jeszcze jakis przyspieszacz z Sorayi, orzech włoski bodajze, nie polecam!!