Pytania do Poznaniaków...

Posted by: _Korver_

Pytania do Poznaniaków... - 14/08/2007 19:22

witam,

od października przeprowadzam się do Poznania, dostałem się na studia na UAM. Mam zatem kilka pytań do osób pochodzących, mieszkających czy też po prostu, dobrze znających realia panujące w tym mieście.

1. Pierwszy i najważniejszym punktem dla mnie jest kwestia mieszkań. Razem z dwoma koleżankami planujemy wynająć mieszkanie 3-osobowe. I teraz pytania:

a.) Jakie dzielnice byście polecili? Z punktu widzenia studenta istotne są takie detale jak odległość do przystanku tramwajowego/autobusowego, sklep caładobowy w pobliżu itp. Ważne jest też, aby mieszkanie te znajdowało się w północnej części miasta (wydział naszej uczelni, znajduję się na Umultowie, na ul. Dzięgielowej). Pytałem już kilku osób i większość polecała mi szukać mieszkania na os. PIĄTKOWO. Jednak moja wiedza na temat tego osiedla jest znikoma, ktoś tam może mieszka, przebywał, wie jakie warunki tam panują?

b.) W jakich dniach wychodzą ogłoszenia w gazetach dotyczące mieszkań i jakie to są gazety? Głos Wielkopolski? Planuję pojechać jakiegoś dnia z rana do Poznania, kupić gazetę i od razu umawiać się na oglądanie mieszkań.

c.) Może ktoś ma jakiegoś znajomego, bądź też sam zajmuje sie wynajmowaniem mieszkań? Jakie są ceny za korzystanie z usług pośrednika? Byłbym wdzięczny za jakiś kontakt.

2. Prosiłbym o podanie mi adresu forum o Poznaniu (bo domyślam się, że takowe istnieje), gdzie mógłbym zaczerpnąć podstawowych informacji o tym mieście. W przypadku mojego miasta (Koszalin) jak kilka takich for, zatem prosiłbym o podanie tego głównego.

3. I ostatni punkt, jak wygląda cenowo życie w Poznaniu? Jest tu pewnie wielu studentów z tego miasta, ile pieniędzy ok potrzeba na otrzymanie miesięcznie? Jak wyglądają ceny za bilet miesięczny na tramwaj, na mecze Lecha \:p czy też np ile kosztuje piwo w dyskotece?


Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś odpowiedził mi chociaż na część wyżej przedstawionych pytań. Za pomoc mogę zaoferować jedynie jakieś piwo, gdy już się urządzę w Poznaniu ;\)

Pozdrawiam, i z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, Kamil
Posted by: lupus

Re: Pytania do Poznaniaków... - 14/08/2007 19:35

Nie jestem z poznania, ale chyba troche pozno sie za to bierzesz, bedziez mial wiec mniejszy wybor.

Moi znajomi zalatwali sobie mieszkanie juz w czerwcu.
I tez nie bylo latwo, moja kolezanka miala sytuacje, ze byla na 19 umowiona na obejzenie mieszkania, a para przed nia ktora je ogladala podpisywala umowe gdy ona przyszla ;\)
Chetnych na mieszkania nie brakowalo.

Napewno masz mniejsze pole manewru, bo czesc juz jest zajeta.
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 14/08/2007 19:50

no tak, ale wcześniej nie było pewności czy się dostanę do Poznania w ogóle i co chce szukać. Teraz już mam sytuację klarowną, chociaż zdaje sobie sprawę, że najlepsze okazje są już pozajmowane.
Posted by: nOcnY

Re: Pytania do Poznaniaków... - 14/08/2007 20:35

Na pewno lupus ma racje ale mozna na to spojrzec tez z drugiej strony - jak podpisujesz umowe wynajmu juz w czerwcu to pewnie wlasciciel bedzie chcial jakies pieniadze za okres wakacji czyli prawie 3 miesiace - czyli placisz za mieszkanie, ktorego nikt nie uzywa.

Najlepiej jak bys Korver mial jakis znojomych co mieszkaja juz w Poznaniu troche i moze jakis ich znajmoy sie wyprowadza czy tez szuka wspolokatorow.'

Ogolnie ceny wynajmu np we Wroclawiu poszly w gore o 40%. Jak ja zaczynalem tam mieszkac to srednio koszt byl 300 - 350 pln, teraz sie juz zaczyna od 400 + rachunki i wzwyz...
Posted by: Biszop

Re: Pytania do Poznaniaków... - 14/08/2007 20:35

Na Twoj wydzial jezdza dwa autobusy,
ogolnie zeby dostac sie na uczelnie musisz dojechac "pestka" lub mieszkajac na Piatkowie bezposrednio rzeczonymi autobusami.
Jednak Piatkowo to najwiekszy kompleks osiedli w Poznaniu, glowne najwieksze to osiedle Chrobrego, nastepnie Smialego, Sobieskiego, Batorego i Zygmunta starego.
Chrobrego jako najwieksze podzielone jest na 3 czesci, najblizej masz z pierwszej najstarszej czesci czyli bloki od 1 do 14, nie musisz korzystac z pestki, podobnie z osiedlem Batorego i ew Sobieskiego, mozna przy dobrej pogodzi skoczyc nawet pieszo.
Pestka sie przyda przy dojezdzaniu do miasta lub jesli wynajmiesz mieszkanie na Winogradach, osiedla Zwyciestwa, Wichrowe Wzgorza lub Przyjazni, do uczelni bedziesz mial 3 lub 4 przystanki, do miasta podobnie.

Na Piatkowie po drodze na uczelnie masz 24h Tesco, na winogradach tez jest Tesco tylko ciut dalej (ul. Serbska).

Ogolnie musisz sam wybrac, ja bardziej polecam Winogrady, duzo spokojniejsze osiedla, na Piatkowie mieszkalem nascie lat i milo wspominam ale ja znalem wszystkich zabijakow i nie mialem problemow;-)
Niby nie jest jakos szczegolnie niebezpiecznie ale Winogrady lepsze.
Przy pestce masz osiedla Przyjazni i Zwyciestwa, Wichrowe Wzgorza sa ciut dalej ale za to jezdza dwa autobusy na Umultowo.
Pomiedzy Zwyciestwa a Przyjazni masz sporo sklepow, centrum handlowe, wszystkie punkty bukmacherskie, kino, centrum handlowe, dyskoteke i dwie kregielnie, wszystko do przejscia "z buta" nawet pod wplywem;-)

Nigdzie wiecej bym nie szukal przy Twojej lokalizacji.
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 14/08/2007 22:38

co do ogłoszeń, to już wcześniej wspomniane w innym temacie: http://www.ipoznan.pl i strona z kwaterami AE. To chyba 2 największe bazy danych. Ogłoszenia w GW wychodzą codziennie. Jest też dodatek o nieruchomościach, ale nie wiem w jaki dzień. To powinno styknąć.

Ja w ub. roku ogłoszenie dałem w połowie września popołudniu, a następnego dnia już miałem komplet ludzi na mieszkaniu ;\)

fora: chyba najpopularniejsze to forum http://www.tutej.pl. w zasadzie jedyne, które od czasu do czasu oglądam.Jest jeszcze strona http://www.epoznan.pl (ale nawet nie zanm zawartości). Na http://www.city.poznan.pl masz rozkład wydarzeń w mieście na każdy dzień.

3. Ceny... różnie. Zależy gdzie kupujesz. Są oczywiście i biedronki i tesca i piotry i pawły i alma (z wodą mineralną po bodajże 10 zł za butelkę ;\) Zależy jak się odżywiasz, co lubisz jeść. Pewnie jedni mogą przeżyć za 200, 300 zł miesięcznie, a innym może i 700-800 zł nie wysatrczyć. Wszystko zależy od upodobań.
Ceny piwa na imprezie: od "studenckiego" za 3,5 zł w Deja Vu, przez 5 zł w Proletaryacie, 7 zł w Brovarii i większości knajp na rynku, do chyba 10 w Domu Vikingów (ostatnio jak byłem, to niepamiętam ile kosztowało ;\) Ceny bieltów możesz sobie sprawdzić na http://www.mpk.poznan.pl (nie pamiętam ile kosztuje); Mecze Lecha: ostatnio na Zagłębie Sosnowiec płaciłem 25 zł. Ceny mają zależeć od formy Lecha i przeciwnika. Dlatego sprzedali tyle karnetów (aktualne ceny bieltów na http://www.lech.poznan.pl)

Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania, to postaram się odpisać

@Biszop: ja jednak uważam, że "centrum" jest lepsze ;\) Jakoś wydaje mi się, że z każdego bloku na przystanek pestki jest kawał drogi. A ja mam ok. 1,5 minuty ;\) a z "nocnego" minutę do domu (nawet fajki nie mogę spalić) ;\)
Posted by: Biszop

Re: Pytania do Poznaniaków... - 14/08/2007 22:59

Originally Posted By: odgdog
co do ogłoszeń, to już wcześniej wspomniane w innym temacie: http://www.ipoznan.pl i strona z kwaterami AE. To chyba 2 największe bazy danych. Ogłoszenia w GW wychodzą codziennie. Jest też dodatek o nieruchomościach, ale nie wiem w jaki dzień. To powinno styknąć.

Ja w ub. roku ogłoszenie dałem w połowie września popołudniu, a następnego dnia już miałem komplet ludzi na mieszkaniu ;\)

fora: chyba najpopularniejsze to forum http://www.tutej.pl. w zasadzie jedyne, które od czasu do czasu oglądam.Jest jeszcze strona http://www.epoznan.pl (ale nawet nie zanm zawartości). Na http://www.city.poznan.pl masz rozkład wydarzeń w mieście na każdy dzień.

3. Ceny... różnie. Zależy gdzie kupujesz. Są oczywiście i biedronki i tesca i piotry i pawły i alma (z wodą mineralną po bodajże 10 zł za butelkę ;\) Zależy jak się odżywiasz, co lubisz jeść. Pewnie jedni mogą przeżyć za 200, 300 zł miesięcznie, a innym może i 700-800 zł nie wysatrczyć. Wszystko zależy od upodobań.
Ceny piwa na imprezie: od "studenckiego" za 3,5 zł w Deja Vu, przez 5 zł w Proletaryacie, 7 zł w Brovarii i większości knajp na rynku, do chyba 10 w Domu Vikingów (ostatnio jak byłem, to niepamiętam ile kosztowało ;\) Ceny bieltów możesz sobie sprawdzić na http://www.mpk.poznan.pl (nie pamiętam ile kosztuje); Mecze Lecha: ostatnio na Zagłębie Sosnowiec płaciłem 25 zł. Ceny mają zależeć od formy Lecha i przeciwnika. Dlatego sprzedali tyle karnetów (aktualne ceny bieltów na http://www.lech.poznan.pl)

Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania, to postaram się odpisać

@Biszop: ja jednak uważam, że "centrum" jest lepsze ;\) Jakoś wydaje mi się, że z każdego bloku na przystanek pestki jest kawał drogi. A ja mam ok. 1,5 minuty ;\) a z "nocnego" minutę do domu (nawet fajki nie mogę spalić) ;\)


To nie dosc ze zle Ci sie wydaje to zakladam sie o stoke ze nigdy nie mieszkales gdzies indziej;-)

Nie obraz sie ale pisanie ze mieszkanie w centrum w przypadku Korvera jest lepsze mnie dziwi,
Na Umultowo z Twojej okolicy bedzie jechal lekko 40 minut, z osiedli max kilkanascie,
Z winograd z dowolnego miejsca jestem na Starym Rynku w 10-15 minut, autobus 74 jest idealny:)
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 14/08/2007 23:10

Originally Posted By: Biszop
Originally Posted By: odgdog
co do ogłoszeń, to już wcześniej wspomniane w innym temacie: http://www.ipoznan.pl i strona z kwaterami AE. To chyba 2 największe bazy danych. Ogłoszenia w GW wychodzą codziennie. Jest też dodatek o nieruchomościach, ale nie wiem w jaki dzień. To powinno styknąć.

Ja w ub. roku ogłoszenie dałem w połowie września popołudniu, a następnego dnia już miałem komplet ludzi na mieszkaniu ;\)

fora: chyba najpopularniejsze to forum http://www.tutej.pl. w zasadzie jedyne, które od czasu do czasu oglądam.Jest jeszcze strona http://www.epoznan.pl (ale nawet nie zanm zawartości). Na http://www.city.poznan.pl masz rozkład wydarzeń w mieście na każdy dzień.

3. Ceny... różnie. Zależy gdzie kupujesz. Są oczywiście i biedronki i tesca i piotry i pawły i alma (z wodą mineralną po bodajże 10 zł za butelkę ;\) Zależy jak się odżywiasz, co lubisz jeść. Pewnie jedni mogą przeżyć za 200, 300 zł miesięcznie, a innym może i 700-800 zł nie wysatrczyć. Wszystko zależy od upodobań.
Ceny piwa na imprezie: od "studenckiego" za 3,5 zł w Deja Vu, przez 5 zł w Proletaryacie, 7 zł w Brovarii i większości knajp na rynku, do chyba 10 w Domu Vikingów (ostatnio jak byłem, to niepamiętam ile kosztowało ;\) Ceny bieltów możesz sobie sprawdzić na http://www.mpk.poznan.pl (nie pamiętam ile kosztuje); Mecze Lecha: ostatnio na Zagłębie Sosnowiec płaciłem 25 zł. Ceny mają zależeć od formy Lecha i przeciwnika. Dlatego sprzedali tyle karnetów (aktualne ceny bieltów na http://www.lech.poznan.pl)

Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania, to postaram się odpisać

@Biszop: ja jednak uważam, że "centrum" jest lepsze ;\) Jakoś wydaje mi się, że z każdego bloku na przystanek pestki jest kawał drogi. A ja mam ok. 1,5 minuty ;\) a z "nocnego" minutę do domu (nawet fajki nie mogę spalić) ;\)


To nie dosc ze zle Ci sie wydaje to zakladam sie o stoke ze nigdy nie mieszkales gdzies indziej;-)

Nie obraz sie ale pisanie ze mieszkanie w centrum w przypadku Korvera jest lepsze mnie dziwi,
Na Umultowo z Twojej okolicy bedzie jechal lekko 40 minut, z osiedli max kilkanascie,
Z winograd z dowolnego miejsca jestem na Starym Rynku w 10-15 minut, autobus 74 jest idealny:)


spoko, spoko ;\) Ja mieszkałem raptem 3 lata w Poznaniu. Najpierw mieszkałem na Winiarach (na zajęcia dojeżdżałem na HCP, więc też trochę czasu, a potem na Grunwaldzie). Pewnie masz rację ;\)
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 15/08/2007 00:53

Korver, na jakim kierunku na UAMie bedziesz studiowal??
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 15/08/2007 01:21

na dziennych turystyke i rekreacje, a Ty też ta uczelnia?
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 15/08/2007 01:23

Originally Posted By: _Korver_
na dziennych turystyke i rekreacje, a Ty też ta uczelnia?


Tak, tylko ze ja juz pierwszy rok mam za soba ;\)
Jak wroce we wrzesniu z wygnania w Irlandii to sie jakos zgadamy na piwko czy wspolna imprezke ;\)
Trza utrzymywac kontakty z ludzmi z mecz.pl \:D
Posted by: Bosman_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 15/08/2007 01:35

ja sie tez choetnie z wami panowie ustawie bo tez studiuje na UAM taka imprezka w trójke na wódeczke w bramie na sw mrcinie mmmm
Posted by: kobiash

Re: Pytania do Poznaniaków... - 15/08/2007 02:20

Wodeczka w bramie, tez sie pisze, mam nadzieje, ze nie zartujesz

Co do kasy to mi wystarcza tysiaczek (razem z mieszkaniem) i nie oszczedzam, na nic mi nie brakuje,
bilet na wszystkie linie masz za nie spelna 100zl na 3 miechy; piwo mniej wiecej jak ogddog pisal, no chyba ze masz farta to za 2 zl ;\) ; na meczy jak chcesz isc wiecej niz kilka to polecam w karnet sie zaopatrzyc na wiosne, oplaca sie bardzo;
mnie do tego zostawalo jeszcze zeby czasami zjesc w lepszym miejscu czy na silke pochodzic i takie tam duperele

chociaz za troche mniej tez glodowal nie bedziesz
Posted by: kacperek76

Re: Pytania do Poznaniaków... - 15/08/2007 04:07

@Kover

ad1b) najwiecej ogloszen jest w sobotnim wydaniu Glosu Wielkopolskiego. Twoj pomysl dot. przyjazdu w sobote rano, zakupienie gazetki i umawianie sie w ten sam dzien moze niewypalic, z tego wzgledu, ze jest oktes urlopowy i najwzwyczajniej w swiecie ludziska moga byc w weekend poza pylandia. Proponuje troche inne rozwiazanie: napisz mi na PM twoj prywatny adres. Kupie w sobote GW i wysle go do Ciebie. Wtedy na spokojnie obdzwonisz sobie ogloszenia i umowisz sie na ogladanie w tygodniu.
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 15/08/2007 07:30

Originally Posted By: kacperek76
@Kover

ad1b) najwiecej ogloszen jest w sobotnim wydaniu Glosu Wielkopolskiego. Twoj pomysl dot. przyjazdu w sobote rano, zakupienie gazetki i umawianie sie w ten sam dzien moze niewypalic, z tego wzgledu, ze jest oktes urlopowy i najwzwyczajniej w swiecie ludziska moga byc w weekend poza pylandia. Proponuje troche inne rozwiazanie: napisz mi na PM twoj prywatny adres. Kupie w sobote GW i wysle go do Ciebie. Wtedy na spokojnie obdzwonisz sobie ogloszenia i umowisz sie na ogladanie w tygodniu.


wielkie dzięki za pomoc, ale myślisz, że nie będzie za późno z tymi ogłoszeniami? PRIWA zaraz wysyłam ;\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 15/08/2007 07:33

Originally Posted By: pszek
Originally Posted By: _Korver_
na dziennych turystyke i rekreacje, a Ty też ta uczelnia?


Tak, tylko ze ja juz pierwszy rok mam za soba ;\)
Jak wroce we wrzesniu z wygnania w Irlandii to sie jakos zgadamy na piwko czy wspolna imprezke ;\)
Trza utrzymywac kontakty z ludzmi z mecz.pl \:D


bardzo chętnie, muszę sobie znaleźć jakichś znajomych w Poznaniu ;\) pozdrawiam
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 16/08/2007 19:14

Originally Posted By: Biszop
Na Twoj wydzial jezdza dwa autobusy,
ogolnie zeby dostac sie na uczelnie musisz dojechac "pestka"


czym jest owa "pestka" ? jakiś autobus specjalny?
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 16/08/2007 20:21

PST czyli Poznański Szybki Tramwaj.
PST czyli pestka ;\)
Posted by: lupus

Re: Pytania do Poznaniaków... - 17/08/2007 04:17

Narzekacie na te dojazdy w 15min, ja do Poznan dowrzec glowny mam 10h i nic nie mowie
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 18/08/2007 06:48

Czy w Poznaniu jest kilka stacji kolejowych (tak jak np w Warszawie) ? Ile trwa podróż z dworca na os. Piątkowo i czym najłatwiej dojechać. Pytam, bo we wtorek wybieram się wstępnie pozwiedzać Poznań ;\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 18/08/2007 06:49

Oczywiście pytam o komunikację miejską ;\)
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 18/08/2007 07:00

Jest kilka stacji.
Ja (podkreślam ja, bo może Biszop albo ktoś inny będzie miał inne zdanie ;\) ) Proponuję wysiąść na Głównym.
Potem udać się na przystanek tramwajowy (zapytaj się kogoś jak trafić) i wsiadasz w tramwaj "14" w kierunku Sobieskiego. Podróż z Dworca do pętli trwa 15 minut. Ale pewnie będziesz wysiadał gdzieś wcześniej
Posted by: Cigano

Re: Pytania do Poznaniaków... - 18/08/2007 07:09

co do szukania mieszkania to powiem tak... teraz juz 4 raz bede sobie szukal czegos, i zawsze robie to pod koniec wrzesnia i nie narzekam \:\) fakt przyznam wiadomo ze wiecej ofert jest w czerwcu czy lipcu, mozna taniej cos dostac, lub trafic na jakas okazje, ale przez wakacje placic tez trzeba, jak juz wyniajmiesz, wlasciciel zazwyczaj sobie zyczy wtedy ok 50-75% tego co bedziecie placic normalnie, wiec sa to dodatkowe koszty... mieszkan w poznaniu jest od groma, wiec napewno nie bedzie sytuacji ze bedziesz mieszkal na dworcu PKP ;\) ja osobiscie bede robil to pod koniec wrzesnia, tez studiuje na UAM, na morasku, i jak dla mnie najlepsze miejsce to Piatkowo, w centrum masz drozsze mieszkania, zazwyczaj kamienice, wiec zima dochodza dosc duze koszta ogrzewania, gdyz wiekszosc nie posiada centralnego...
2 lata mieszkalem na piatkowie i osobiscie polecam, tesco calodobowe, nocne co 30 min z centrum + dodatkowo tramwaj nocny jadacy trasa PST, jak dla mnie luksus ;\) pozdrawiam
a co do ustawki jakiejs tam kiedys poznanskiej mecz.pl to jaknajbardziej chetny ;\)
Posted by: kfjatek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 18/08/2007 17:34

Korver - Piątkowo to nie jest osiedle \:\)

PS. Szukam fajnej, miłej, ładnej \:\) i nie koniecznie grzecznej kan
Posted by: kfjatek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 18/08/2007 17:39

..kandydatki na lokatorkę od początku października.
Posted by: lupus

Re: Pytania do Poznaniaków... - 18/08/2007 18:03

A bedziesz gotowac? ;\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 18/08/2007 22:39

Originally Posted By: kfjatek
Korver - Piątkowo to nie jest osiedle \:\)

PS. Szukam fajnej, miłej, ładnej \:\) i nie koniecznie grzecznej kan


a jak to nazwać? Dzielnica?
Posted by: Veron

Re: Pytania do Poznaniaków... - 18/08/2007 22:54

dzielnica to będzie dobry odpowiednik \:\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 22/08/2007 06:31

A więc wróciłem z wycieczki po Poznaniu. Mieszkania od razu nie znalazłem, jak się można było spodziewać, ale wiele się dowiedziałem i teraz będzie łatwiej dalej coś organizować. Moje pierwsze wrażenia z tego miasta:

+ tanie ceny biletów, tramwaj 65 gr ;\) w stolicy w tym roku płaciłem bodajże 1,20zł ;\)

- nie podpisane przystanki, co chwile musiałem się pytać jaki przystanek właśnie mijamy

+ życzliwi ludzie, nie było problemu uzyskać pomoc na stacji benzynowej czy też od zwykłych przechodniów koleś rozłożył nam mapę i wszystko dokładnie opisał, gdzie wsiąść, gdzie wysiąść, w jakim kierunku iść itd.

+ i przede wszystkim: ahh te poznańskie kobiety pogoda sprzyjała pokazywaniu ciała, a więc było na co popatrzeć \:p



pozdrawiam
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 22/08/2007 06:32

- niepodpisane przystanki oczywiście ;\) (nie z przymiotnikami piszemy łącznie) \:p
Posted by: El mechanico

Re: Pytania do Poznaniaków... - 22/08/2007 22:36

Najważniejsze na starcie:
- gdziekolwiek chcesz jechać, sprawdź najpierw na przystanku, na którym wsiadasz, na którym przystanku musisz wysiąść. I wtedy licz na palcach. (trochę kicha jest z przystankami na żądanie, bowiem figurują w rozkładach, lecz nie zawsze się zatrzymują tam autobusy). Metoda "na palcach" jeszcze mnie nie zawiodła, jeśli jadę w jakieś rejony, w które się dotychczas nie zapuszczałem;
- nigdy nie sugeruj się "wyświetlaczem" w autobusie, bo jego prawidłowe działanie zależy od kaprysu kierowcy. Ot, czasem mu się ze trzy przystanki przestawią i masz np., że jesteś już wg wyświetlacza na ul. A, w rzeczywistości zaś jesteś na C.
Palce, palce i jeszcze raz palce..:) Panzer? Palce...:)
Posted by: mankiet

Re: Pytania do Poznaniaków... - 24/08/2007 16:30

you`ll lose your paradise...poznan nadchodzimy !! 5 tys ludzi z lodzi dzis zawita na bulgarska!!stworzymy najlepsze widowisko jakiego jeszcze w polskiej lidze nie bylo!!!
Posted by: ruben

Re: Pytania do Poznaniaków... - 24/08/2007 17:28

oj zawitamy oj zmiazdzymy naszym klubem erteessssssss ....
Posted by: pycio26

Re: Pytania do Poznaniaków... - 24/08/2007 20:20

Czy to napinka ? \:D
Na pewno będzie gorąco! \:\)
Posted by: kacperek76

Re: Pytania do Poznaniaków... - 24/08/2007 22:57

dzisiaj na 100% bedzie komplecik ;\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 24/08/2007 23:08

swoją drogą, kacperek76 dzięki za gazetę
Posted by: kacperek76

Re: Pytania do Poznaniaków... - 25/08/2007 00:59

Originally Posted By: _Korver_
swoją drogą, kacperek76 dzięki za gazetę


nie ma sprawy, jak cos bedziesz potrzebowal to pisz smialo, bez krepacji ;\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 25/08/2007 19:31

mam jeszcze pytanie, jak kształtują się ceny za korty tenisowe w Poznaniu? I jest może ktoś kto gra amatorsko i szuka partnera do gry? \:p
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 25/08/2007 19:35

Originally Posted By: _Korver_
mam jeszcze pytanie, jak kształtują się ceny za korty tenisowe w Poznaniu? I jest może ktoś kto gra amatorsko i szuka partnera do gry? \:p


Czesc Korver. Ja ostatnio zaczalem grac amatorsko w tenisa. Uczy mnie kolega, ale jak na razie moje lekcje przerwal wyjazd za granice. My gramy na kortach TKKF, jest to sztuczna trawa, a cena wynosi w tygodniu 10 zlotych za godzine (po okzaniu legitymacji studenckiej). Jakie sa ceny kortow ziemnych, niestety Ci nie powiem bo sie nie interesowalem ;\)
Posted by: kacperek76

Re: Pytania do Poznaniaków... - 27/08/2007 01:14

Originally Posted By: _Korver_
mam jeszcze pytanie, jak kształtują się ceny za korty tenisowe w Poznaniu? I jest może ktoś kto gra amatorsko i szuka partnera do gry? \:p


Grywam amatrosko raz w tygodniu na "pocztowcu", w poniedziałki o 7:30. Niestety nie pamiętam cen, ponieważ płacimy za cały miesiąc z góry. Jutro jak wrócę to napiszę dokładne ceny.
ps. korty na "pocztowcu" czynne sa 24h na dobe ;\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 11/09/2007 06:53

Witam

Sytuacja uległa gwałtownej zmianie, otóż moje koleżanki zdegustowane faktem, iż jest strasznie duży problem ze znalezieniem wymarzonego mieszkanka na omówionych warunkach, postanowiły szukać czegoś na własną rękę. Nie będę mówił, że się tego nie spodziewałem, bo miałem takie przeczucie. Więc teraz sprawa wygląda tak:

poszukuję jednego pokoju w mieszkaniu studenckim, bądź też jakiejś stancji czy coś w tym stylu. Preferowana dzielnica: PIĄTKOWO, najlepiej os. Batorego, koleżanka tam będzie mieszkać \:p ma ktoś może jakiegoś znajomego, rodzinę czy kogoś jeszcze innego, szukającego lokatora?


Czasu niby co raz mniej, ale na szęście mam alternatywę w postaci cioci. Więc jakby mi się mimo wszystko nic nie udało znaleźć, to mam lokum na jakieś 2 miesiące. Jednakże z wiadomych względów wolałbym jednak coś mieć.

pozdrawiam, Kamil
Posted by: kacperek76

Re: Pytania do Poznaniaków... - 12/09/2007 16:43

Originally Posted By: _Korver_
Witam

Sytuacja uległa gwałtownej zmianie, otóż moje koleżanki zdegustowane faktem, iż jest strasznie duży problem ze znalezieniem wymarzonego mieszkanka na omówionych warunkach, postanowiły szukać czegoś na własną rękę. Nie będę mówił, że się tego nie spodziewałem, bo miałem takie przeczucie. Więc teraz sprawa wygląda tak:

poszukuję jednego pokoju w mieszkaniu studenckim, bądź też jakiejś stancji czy coś w tym stylu. Preferowana dzielnica: PIĄTKOWO, najlepiej os. Batorego, koleżanka tam będzie mieszkać \:p ma ktoś może jakiegoś znajomego, rodzinę czy kogoś jeszcze innego, szukającego lokatora?


Czasu niby co raz mniej, ale na szęście mam alternatywę w postaci cioci. Więc jakby mi się mimo wszystko nic nie udało znaleźć, to mam lokum na jakieś 2 miesiące. Jednakże z wiadomych względów wolałbym jednak coś mieć.

pozdrawiam, Kamil


sporo tego typu ogłoszeń jest na gratce i allegro. oczywiście jak chcesz moge ponownie wysłać Tobie sobotni Głos Wielkopolski ;\)
Posted by: law23

Re: Pytania do Poznaniaków... - 13/09/2007 06:29

_Korver_ ty sam szukasz teraz czy jeszcze z jedna osoba? bo ja tez zaczynam studiowac w Poznaniu i bede szukal mieszkania albo pokoju. Jesli _Korver_ masz jeszcze jedna osobe to mozna wynajac mieszkanie w trojke na poczatek a potem sie zobaczy...
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 13/09/2007 06:34

Będę miał do wynajęcia albo jeden pokój 2-osobowy i 1 miejsce w pokoju dwuosobowym.
Albo całe mieszkanie 3 pokoje, przystosowane pod 5 osób.
Skrzyżowanie ul. Wojskowej i Grunwaldzkiej. Mieszkanie komletnie wyposażone (pralka, lodówka, mikrofalówka, sandiwcher, żelazko, garnki, naczynia, czajnik elektryczny).
1,5 minuty od przystanku tramwajowego
Będę widział na początku przyszłego tygodnia.
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 13/09/2007 06:35

Originally Posted By: odgdog
Będę miał do wynajęcia albo jeden pokój 2-osobowy i 1 miejsce w pokoju dwuosobowym.
Albo całe mieszkanie 3 pokoje, przystosowane pod 5 osób.
Skrzyżowanie ul. Wojskowej i Grunwaldzkiej. Mieszkanie komletnie wyposażone (pralka, lodówka, mikrofalówka, sandiwcher, żelazko, garnki, naczynia, czajnik elektryczny).
1,5 minuty od przystanku tramwajowego
Będę widział na początku przyszłego tygodnia.


no tak, ale jakie mniej wiecej koszty?
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 13/09/2007 06:39

Originally Posted By: law23
_Korver_ ty sam szukasz teraz czy jeszcze z jedna osoba? bo ja tez zaczynam studiowac w Poznaniu i bede szukal mieszkania albo pokoju. Jesli _Korver_ masz jeszcze jedna osobe to mozna wynajac mieszkanie w trojke na poczatek a potem sie zobaczy...


ja i moge sam i moge zalatwic fajna dziewczyne jako trzecia ;\) tylko ona chce koniecznie na Piatkowie, badz Winogradach.

pozdrawiam
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 13/09/2007 06:40

za dwójkę, od osoby: 340 zł + net (20 zł) + prąd + woda + ewentualna dopłata do ogrzewania. a z tymi kosztami to różnie bywa. po prostu zależy od zużycia.
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 13/09/2007 06:41

blok ze stycznia 2005. Prawie wszystko było nowe w mieszkaniu, duża lodówka (180 cm)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 26/09/2007 19:09

Mam pokój do wynajęcia, 2pokojowe mieszkanie na os. Piastowskim. Nie jest to to, czego szukałem, ale lokum jest. Lokal w miarę przyzwoity, na początek się nadaje. Cena to 400zł. Jakby ktoś był zainteresowany to mój nr gg 1555061

pozdrawiam, Kamil
Posted by: kfjatek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 27/09/2007 01:10

Originally Posted By: _Korver_
Mam pokój do wynajęcia, 2pokojowe mieszkanie na os. Piastowskim. Nie jest to to, czego szukałem, ale lokum jest. Lokal w miarę przyzwoity, na początek się nadaje. Cena to 400zł. Jakby ktoś był zainteresowany to mój nr gg 1555061

pozdrawiam, Kamil
Piastowskie? mieszkam po 2 stronie ulicy. Wieżowiec z zegarem \:\)
Posted by: adam0751

Re: Pytania do Poznaniaków... - 27/09/2007 02:59

powiem tak jestem z Poznania i juz nie raz moi kumple dostali po kubkach (za to że żyli) na Piatkowie osobiście nic nie mam do tej dzielnicy ale mam tam paru kumpli i wiem co tam sie dzieje po zmroku \:p \:\) no chyba że ktos lubi takie klimaty :). Osobiście polecam SOłACZ lub RATAJE ale najlepiej SOłACZ naprawde dobra dzielnica i dobra lokalizacja a tutaj masz dobry serwis z mieszkaniami dla studentów w Poznaniu \:\) http://poznan.gumtree.pl/ POZDRAWIAM \:\)
Posted by: lupus

Re: Pytania do Poznaniaków... - 27/09/2007 03:14

Kfajtek skrzyknie kumpli i beda bronic Korvera ;\)
Posted by: _Way_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 27/09/2007 03:19

Originally Posted By: lupus
Kfajtek skrzyknie kumpli i beda bronic Korvera ;\)


albo powie kumplom, żeby go po prostu zostawili \:D
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 27/09/2007 07:02

albo Korver sobie sam poradzi
Posted by: Lokus

Re: Pytania do Poznaniaków... - 27/09/2007 18:19

Originally Posted By: adam0751
powiem tak jestem z Poznania i juz nie raz moi kumple dostali po kubkach (za to że żyli) na Piatkowie osobiście nic nie mam do tej dzielnicy ale mam tam paru kumpli i wiem co tam sie dzieje po zmroku \:p \:\) no chyba że ktos lubi takie klimaty :). Osobiście polecam SOłACZ lub RATAJE ale najlepiej SOłACZ naprawde dobra dzielnica i dobra lokalizacja a tutaj masz dobry serwis z mieszkaniami dla studentów w Poznaniu \:\) http://poznan.gumtree.pl/ POZDRAWIAM \:\)
hahah, no jak ktos jest z piatkowa i wozi sie po ratajach to moze dostac czasami wychowawczego, ale w druga strone to tez dziala. Ja mieszkam na piatkowie (os. Lokietka) od kiedy pamietam i nigdy mi sie nie dostalo za adres zamieszkania ;\)
Studiuje na Morasku, choc teraz czeka mnie komis i roznie to moze byc \:\(
Jakby co sluze pomoca

P.S. gra ktorys z Was w squasha?
kacperek76 odezwij sie jakos bo stracilem telefony :/
Posted by: kacperek76

Re: Pytania do Poznaniaków... - 28/09/2007 06:21

Originally Posted By: Lokus
Originally Posted By: adam0751
powiem tak jestem z Poznania i juz nie raz moi kumple dostali po kubkach (za to że żyli) na Piatkowie osobiście nic nie mam do tej dzielnicy ale mam tam paru kumpli i wiem co tam sie dzieje po zmroku \:p \:\) no chyba że ktos lubi takie klimaty :). Osobiście polecam SOłACZ lub RATAJE ale najlepiej SOłACZ naprawde dobra dzielnica i dobra lokalizacja a tutaj masz dobry serwis z mieszkaniami dla studentów w Poznaniu \:\) http://poznan.gumtree.pl/ POZDRAWIAM \:\)
hahah, no jak ktos jest z piatkowa i wozi sie po ratajach to moze dostac czasami wychowawczego, ale w druga strone to tez dziala. Ja mieszkam na piatkowie (os. Lokietka) od kiedy pamietam i nigdy mi sie nie dostalo za adres zamieszkania ;\)
Studiuje na Morasku, choc teraz czeka mnie komis i roznie to moze byc \:\(
Jakby co sluze pomoca

P.S. gra ktorys z Was w squasha?
kacperek76 odezwij sie jakos bo stracilem telefony :/


piastowskie to przecież osiedle na RATAJACH ;\)
@lokus - jutro się odezwę
Posted by: law23

Re: Pytania do Poznaniaków... - 29/09/2007 06:16

Panowie macie jeszcze jakis pokoj do wynajecia albo cale mieszkanie w Poznaniu? jak cos to piszcie na gg 2372452 na priv.
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 29/09/2007 07:22

witam,

piszę już z Poznania... Przeraziło mnie poruszanie się po tym mieście autem dobrze, że mama mi nie zostawia auta, bo myślę, że bym nie podołał \:p a przynajmniej by to trwało. Mieszkam niedaleko wieżowca ze zegarem, więc spotkamy się pewnie nie raz

fajna sprawa, dosłownie pod blokiem mam punkty STS i Milenium \:p dobre chociaż tyle. Wkurza mnie net, bo póki co nie mam stałego łącza i korzystam z jakiegoś beznadziejnego iplusa, ale jakoś mam nadzieję pójdzie.

Pozdrawiam wszystkim Poznaniaków, i nie tylko \:p
Posted by: kfjatek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 29/09/2007 16:32

Originally Posted By: _Korver_
fajna sprawa, dosłownie pod blokiem mam punkty STS i Milenium \:p
a na rondzie rataje masz Profka. A kiedyś się jeździło tramwajem do miast kupona na weekend za piątaka wysłać \:p
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 00:20

witam !

gdzie w Poznaniu mogę dostać rozkład jazdy linii autobusowych i tramwajowych? Nie wiem, w kiosku np coś takiego dostanę? Aha i prosiłbym o polecenie jakiś godnych dyskotek w Poznaniu, najlepiej z dokładną lokalizacją \:p


pozdrawiam, Korver
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 00:25

http://www.mpk.poznan.pl
książeczkę raz na jakiś czas chyba do Głosu Wielkopolskiego dodają. Czy normalnie można kupić? nie wiem.
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 00:37

Originally Posted By: _Korver_
witam !

gdzie w Poznaniu mogę dostać rozkład jazdy linii autobusowych i tramwajowych? Nie wiem, w kiosku np coś takiego dostanę? Aha i prosiłbym o polecenie jakiś godnych dyskotek w Poznaniu, najlepiej z dokładną lokalizacją \:p


pozdrawiam, Korver


Jeśli mieszkasz na Ratajach, to masz niedaleko do Pulsaru, ale tą miejscówkę szczerze odradzam \:D \:D \:D \:D
Napisz co Cię dokładnie interesuje. Jakieś lanserskie kluby, może czarna muza czy coś takiego. Bo w Poznaniu imprezowni jest dużo, musisz po prostu specyzować swoje preferencje ;\)
Posted by: kacperek76

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 01:38

Originally Posted By: _Korver_
witam,

piszę już z Poznania... Przeraziło mnie poruszanie się po tym mieście autem dobrze, że mama mi nie zostawia auta, bo myślę, że bym nie podołał \:p a przynajmniej by to trwało. Mieszkam niedaleko wieżowca ze zegarem, więc spotkamy się pewnie nie raz

fajna sprawa, dosłownie pod blokiem mam punkty STS i Milenium \:p dobre chociaż tyle. Wkurza mnie net, bo póki co nie mam stałego łącza i korzystam z jakiegoś beznadziejnego iplusa, ale jakoś mam nadzieję pójdzie.

Pozdrawiam wszystkim Poznaniaków, i nie tylko \:p


Nie jestem pewien dokladnej daty, ale chyba od wczoraj zostal zamkniety most przy Katedrze. Przez 4 dni beda przenosic stare przeslo z mostu Rocha (polecam podjechac i zobaczyc!!). Przeslem tym beda laczyc Srodke z Ostrowem Tumskim. Mimo, ze znam sporo mukow komunikacyjnych w tym przypadku unikniecie korasow graniczy z codem ;\)
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 04:22

Originally Posted By: pszek
Jakieś lanserskie kluby


Post Dali. Warszaffka w centrum Poznania ;\)
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 04:37

Originally Posted By: odgdog
Originally Posted By: pszek
Jakieś lanserskie kluby


Post Dali. Warszaffka w centrum Poznania ;\)


Albo SQ ;\)
Ale widze, ze Korver juz nie jest zainteresowany klubami w Poznaniu, bo coś nie odpisuje \:\)
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 04:41

Originally Posted By: pszek
Originally Posted By: odgdog
Originally Posted By: pszek
Jakieś lanserskie kluby


Post Dali. Warszaffka w centrum Poznania ;\)


Albo SQ ;\)
Ale widze, ze Korver juz nie jest zainteresowany klubami w Poznaniu, bo coś nie odpisuje \:\)

Albo już gdzieś polazł...
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 04:42

Korver jak najbardziej zainteresowany \:p nie jestem tu po prostu cały czas przy kompie, rozpakowuję się itd.

A więc interesują mnie raczej klasyczne kluby z dobrą muzyką klubową, nie jakieś mega ekskluzywne (z racji tego, że jestem średnio zamożnym studentem \:p ), ale też nie jakieś wiejskiej disco ;\)
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 04:46

Ja tam lubię sobie czasami skoczyć do Terytorium, albo Shamrocka na Starym Rynku. Dobrym rozwiązaniem może być dla Ciebie również Tuba.
W ostatni czwartek byłem w Alkatraz, ale takiego spędu bydła dawano nie widziałem i raczej już tam w najbliższym czasie nie pójdę :/
Acha i jeszcze fajnie imprezy bywają w starym Eskulapie, ale w sumie to dawno tam nie byłem ;\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 04:46

Originally Posted By: odgdog
http://www.mpk.poznan.pl
książeczkę raz na jakiś czas chyba do Głosu Wielkopolskiego dodają. Czy normalnie można kupić? nie wiem.


to co rozumiem, że pozostało mi spisać to wszystko?
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 04:47

Originally Posted By: pszek
Ja tam lubię sobie czasami skoczyć do Terytorium, albo Shamrocka na Starym Rynku. Dobrym rozwiązaniem może być dla Ciebie również Tuba.
W ostatni czwartek byłem w Alkatraz, ale takiego spędu bydła dawano nie widziałem i raczej już tam w najbliższym czasie nie pójdę :/
Acha i jeszcze fajnie imprezy bywają w starym Eskulapie, ale w sumie to dawno tam nie byłem ;\)


to teraz poprosiłbym jakoś mi wytłumaczyć koło czego co jest \:p
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 04:52

Shamrock jest na północnej (chyba :D) ścianie Starego Rynku, jeśli się tam będziesz wybierał to nie zakładaj sportowego obuwia, bo Cię bramka nie przepuści.
Terytorium jest niedaleko do Starego Rynku, tylko nie pamiętam dokładnie jaka to ulica. Myślę, że jak spytasz kogoś na Starym to Ci powiedzą.
A Tuba jest na Garbarach, jakieś 10 minut z buta ze Starego Rynku, też raczej ciężko wytłumaczyć jak tam dojść, ale jak się kogoś spytasz to myślę, że bez problemu Ci powiedzą ;\)
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 05:04

Originally Posted By: _Korver_
Originally Posted By: odgdog
http://www.mpk.poznan.pl
książeczkę raz na jakiś czas chyba do Głosu Wielkopolskiego dodają. Czy normalnie można kupić? nie wiem.


to co rozumiem, że pozostało mi spisać to wszystko?


Możesz se wydrukować \:\) i wentualnie pomniejszyć. Z resztą tramwaje kursują regularnie co 10, 15, lub 20 minut. zależnie od linii (prawie wszystkie tak samo, ale są niewielkie wyjątki), dnia i pory... Ja zawsze sprawdzałem tylko tramwaj, jak wychodziłem z domu. A potem to szedłem na przystanek i czekałem aż tramwaj przyjedzie. To ewentualnie max. 20 minut czekania.

Studenckie fajne imprezy są w Ciciborze ;\)
Posted by: Lokus

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 07:17

najlepiej to sobie sciagnij gingera na komorke - wystarczy miec jave i masz rozklad wszystkich linii w latwo przyswajalnej formie ;\)
co do imprez to polecam Post Dali, wczoraj bylem i calkiem niezly balet z tego wyszedl.

pozdro
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 07:20

Originally Posted By: Lokus
najlepiej to sobie sciagnij gingera na komorke - wystarczy miec jave i masz rozklad wszystkich linii w latwo przyswajalnej formie ;\)
co do imprez to polecam Post Dali, wczoraj bylem i calkiem niezly balet z tego wyszedl.

pozdro


Osz fak! jak ja mogłem zapomnieć o gingerze :ściana:

http://news.pasjagsm.pl/poprawiona-ginger-dla-poznania-i-bialegostoku-1951.html
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 17:06

Panowie użytkownicy mieszkający w Poznaniu.
Może jakiś mini zlot mecz.pl w stolicy Wielkopolski, jakieś piwko, albo coś mocniejszego ;\)
Jest ktoś chętny ??? \:\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 18:29

Ja chętny, możemy wyskoczyć gdzieś na meczyk we wtorek na LM, bo ja tutaj nie mam takiego kanału

Tylko musicie mi dokładnie powiedzieć gdzie i czym mam dojechać \:p bo na razie kiepsko u mnie z orientacją
Posted by: gomes

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 18:39

witam Poznaniakow i nie tylko \:\) ja podobnie jak Korver dolaczylem w tym roku do grona studentow w Poznaniu
Wracajac do rozkladu to Ginger bardzo fajna sprawa, brawo dla MPK za ten pomysl \:\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 18:43

Originally Posted By: gomes
witam Poznaniakow i nie tylko \:\) ja podobnie jak Korver dolaczylem w tym roku do grona studentow w Poznaniu
Wracajac do rozkladu to Ginger bardzo fajna sprawa, brawo dla MPK za ten pomysl \:\)


a co studiujesz i gdzie mieszkasz? \:p
Posted by: gomes

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 18:46

Politologie na UAM, mieszkam na os. Przyjazni \:\)
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 19:19

Originally Posted By: _Korver_
Ja chętny, możemy wyskoczyć gdzieś na meczyk we wtorek na LM, bo ja tutaj nie mam takiego kanału

Tylko musicie mi dokładnie powiedzieć gdzie i czym mam dojechać \:p bo na razie kiepsko u mnie z orientacją


Jeśli jakiś meczyk to ja proponuję pubik Warki niedaleko od Starego Rynku. Trzeba tam być troszkę czasu przed rozpoczęciem meczu, bo we wtorki i środy zwykle jest ciężko z miejscem.

To kto jeszcze się pisze na wyjście we wtorek albo ewentualnie w środę?? ;\)
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 19:20

Originally Posted By: _Korver_
Ja chętny, możemy wyskoczyć gdzieś na meczyk we wtorek na LM, bo ja tutaj nie mam takiego kanału

Tylko musicie mi dokładnie powiedzieć gdzie i czym mam dojechać \:p bo na razie kiepsko u mnie z orientacją


Chętnie
Originally Posted By: _Korver_
Ja chętny, możemy wyskoczyć gdzieś na meczyk we wtorek na LM, bo ja tutaj nie mam takiego kanału

Tylko musicie mi dokładnie powiedzieć gdzie i czym mam dojechać \:p bo na razie kiepsko u mnie z orientacją



Chętnie bym się z Wami wybrał, ale niestety ja już skończyłem ze studiami w Poznaniu. Ale mam nadzieję, że wrócę do Poznania nim wy skończycie studia ;\)
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 19:22

ehh. coś mi się pokrzaniło z postem
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 19:38

Originally Posted By: pszek
Originally Posted By: _Korver_
Ja chętny, możemy wyskoczyć gdzieś na meczyk we wtorek na LM, bo ja tutaj nie mam takiego kanału

Tylko musicie mi dokładnie powiedzieć gdzie i czym mam dojechać \:p bo na razie kiepsko u mnie z orientacją


Jeśli jakiś meczyk to ja proponuję pubik Warki niedaleko od Starego Rynku. Trzeba tam być troszkę czasu przed rozpoczęciem meczu, bo we wtorki i środy zwykle jest ciężko z miejscem.

To kto jeszcze się pisze na wyjście we wtorek albo ewentualnie w środę?? ;\)


no dobra to jest już nas dwóch
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 19:44

Originally Posted By: _Korver_
Originally Posted By: pszek
Originally Posted By: _Korver_
Ja chętny, możemy wyskoczyć gdzieś na meczyk we wtorek na LM, bo ja tutaj nie mam takiego kanału

Tylko musicie mi dokładnie powiedzieć gdzie i czym mam dojechać \:p bo na razie kiepsko u mnie z orientacją


Jeśli jakiś meczyk to ja proponuję pubik Warki niedaleko od Starego Rynku. Trzeba tam być troszkę czasu przed rozpoczęciem meczu, bo we wtorki i środy zwykle jest ciężko z miejscem.

To kto jeszcze się pisze na wyjście we wtorek albo ewentualnie w środę?? ;\)


no dobra to jest już nas dwóch


Do meczy jeszcze trochę czasu, czekamy więc na odzew innych ;\)
Posted by: gomes

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 21:11

Originally Posted By: pszek
To kto jeszcze się pisze na wyjście we wtorek albo ewentualnie w środę?? ;\)


ja bardzo chetnie
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 22:06

Jest już 3 chętnych \:D
Bardzo dobrze. Myślę, że jutro albo we wtorek do południa omówimy dokładną godzinę i miejsce spotkania (ja proponuję spotkać się pod Pręgierzem a później skoczyć do Warki ;))
Posted by: Lokus

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/09/2007 23:48

ja bym chetnie z Wami skoczyl tylko ze we wtorek nie moge, moze sroda?
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 01/10/2007 02:43

W sumie mi środa również pasuje ;\)
Jak tam reszcie ten termin odpowiada??
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 01/10/2007 02:46

Ja na waszym miejscu ustawiłbym się i na wtorek i na środę \:D
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 01/10/2007 03:03

Originally Posted By: odgdog
Ja na waszym miejscu ustawiłbym się i na wtorek i na środę \:D


A Ty odgdog, gdzie teraz mieszkasz, że nie możesz się z nami na spotkanie ustawić??
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 01/10/2007 03:07

Mi pasuje tak jak pisze odgdog, wtorek i środa
Posted by: gomes

Re: Pytania do Poznaniaków... - 01/10/2007 03:11

dokladnie tak jak mowicie - i wtorek i sroda odpowiada
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 01/10/2007 03:11

Originally Posted By: pszek
[quote=odgdog]Ja na waszym miejscu ustawiłbym się i na wtorek i na środę \:D

W Koninie. 100 km od Was
Posted by: kamasss

Re: Pytania do Poznaniaków... - 01/10/2007 03:17

panowie jak będę mógł to też się odezwę...

pozdro!
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 01/10/2007 03:39

ja może wyciągnę jeszcze jednego usera, Bosmana_ więc już będzie dość pokaźna reprezentacja \:p
Posted by: kobiash

Re: Pytania do Poznaniaków... - 01/10/2007 16:09

Jak da rade to sie zjawie
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 02/10/2007 00:25

Widzę, że jest kilka osób zainteresowanych.
Proponuję, więc spotkać się jutro w godzinach 19.00-19.30 koło Pręgierza na Starym Rynku, a później skoczyć do Pubu Warki.
Powinni tam pokazywać mecz, chociaż nie pamiętam czy mają wykupioną telewizję n, ale chyba tak ;\)

Pasuje?? \:\)
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 02/10/2007 00:52

Originally Posted By: pszek
Widzę, że jest kilka osób zainteresowanych.
Proponuję, więc spotkać się jutro w godzinach 19.00-19.30 koło Pręgierza na Starym Rynku, a później skoczyć do Pubu Warki.
Powinni tam pokazywać mecz, chociaż nie pamiętam czy mają wykupioną telewizję n, ale chyba tak ;\)

Pasuje?? \:\)


Jakby tam nie było "n" to jest w hattricku na ul. kopernika (w bok od strzeleckiej). Ale tam pewnie masa ludzi będzie.
Proponuję dzisiaj zadzwonić do Warki i się upewnić.
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 02/10/2007 00:57

Originally Posted By: odgdog
Originally Posted By: pszek
Widzę, że jest kilka osób zainteresowanych.
Proponuję, więc spotkać się jutro w godzinach 19.00-19.30 koło Pręgierza na Starym Rynku, a później skoczyć do Pubu Warki.
Powinni tam pokazywać mecz, chociaż nie pamiętam czy mają wykupioną telewizję n, ale chyba tak ;\)

Pasuje?? \:\)


Jakby tam nie było "n" to jest w hattricku na ul. kopernika (w bok od strzeleckiej). Ale tam pewnie masa ludzi będzie.
Proponuję dzisiaj zadzwonić do Warki i się upewnić.


Racja. Nawet mam gdzieś do nich numer, bo kiedyś chciałem zarezerwować kilka stolików, ale u nich trzeba wpłacić po 20 zeta za każde miejsce ;\)
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 02/10/2007 01:07

Originally Posted By: pszek
Originally Posted By: odgdog
Originally Posted By: pszek
Widzę, że jest kilka osób zainteresowanych.
Proponuję, więc spotkać się jutro w godzinach 19.00-19.30 koło Pręgierza na Starym Rynku, a później skoczyć do Pubu Warki.
Powinni tam pokazywać mecz, chociaż nie pamiętam czy mają wykupioną telewizję n, ale chyba tak ;\)

Pasuje?? \:\)


Jakby tam nie było "n" to jest w hattricku na ul. kopernika (w bok od strzeleckiej). Ale tam pewnie masa ludzi będzie.
Proponuję dzisiaj zadzwonić do Warki i się upewnić.


Racja. Nawet mam gdzieś do nich numer, bo kiedyś chciałem zarezerwować kilka stolików, ale u nich trzeba wpłacić po 20 zeta za każde miejsce ;\)


W dobie internetu numer to nie problem... ;\)
Natomiast te 20 zł, to jak ja kiedyś dzwoniłem, to całość była do wykorzystania w barze ;\)
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 02/10/2007 01:27

Originally Posted By: odgdog
Originally Posted By: pszek
Originally Posted By: odgdog
Originally Posted By: pszek
Widzę, że jest kilka osób zainteresowanych.
Proponuję, więc spotkać się jutro w godzinach 19.00-19.30 koło Pręgierza na Starym Rynku, a później skoczyć do Pubu Warki.
Powinni tam pokazywać mecz, chociaż nie pamiętam czy mają wykupioną telewizję n, ale chyba tak ;\)

Pasuje?? \:\)


Jakby tam nie było "n" to jest w hattricku na ul. kopernika (w bok od strzeleckiej). Ale tam pewnie masa ludzi będzie.
Proponuję dzisiaj zadzwonić do Warki i się upewnić.


Racja. Nawet mam gdzieś do nich numer, bo kiedyś chciałem zarezerwować kilka stolików, ale u nich trzeba wpłacić po 20 zeta za każde miejsce ;\)


W dobie internetu numer to nie problem... ;\)
Natomiast te 20 zł, to jak ja kiedyś dzwoniłem, to całość była do wykorzystania w barze ;\)


Wszystko wiem odgdog, ale ciężko jest z wyprzedzeniem określić ile osób przyjdzie na piwko, poza tym najczęściej było tak, że nikt nie chciał wykładać za całość grupy, a zebranie po 20 zł od 10 znajomych w ciągu jednego dnia raczej było niemożliwe, dlatego raczej nigdy nie rezerwowaliśmy tam miejscówek. Ale w sumie mniejsza o to \:\)

Przed chwilą dzwoniłem do Warki.
Sprawa wygląda tak, że o 18.30 pokazują jakiś meczyk Lecha i pewnie będzie dużo wiary. Jak się skończy mecz to powinni przełączyć na n Sport (mają platformę n - potwierdzone).
Jak się pytałem czy dużo jest miejsc zarezerwowanych to mówił, że trochę, ale radzi być wcześniej, żeby zająć miejsce.
Proponuję wiec spotkać się o 19 i od razu ta spróbować się wbić.
Zawsze możemy czekając na meczyk LM oglądać Leszka i pić piwko ;\)
Posted by: lavinci7

Re: Pytania do Poznaniaków... - 02/10/2007 02:47

Witam panowie, zupelnym przypadkiem trafilem na ten temat, gdyz od dluzszego czasu nie zagladam na forum, ale przeczytalem i dopisuje sie bankowo na piwko i meczyk jutro. Tak jak kolega
szukajacy mieszkania, jestem przyjezdnym w Poznaniu studiuje na UAM na 1, oraz prywatnie na 2 roku. Jezeli z klubem Warka nie wypali i jezeli moglbym zaproponowac, to polecalbym klub IQ na ul. Wroclawskiej. Jest duzy ekran, cena jest solidna, mozna rezerwowac. Nie udzielalem sie dawno na forum, niech was nie przeraza moja nikla ilosc komentarzy. Niestety nie kojarze juz wiekszosci z was z nickow, ale kojarze jedna osoba i chcialbym ja w tym miejscu pozdrowic. Biszop, nie wiem czy pamietasz pierwsza edycje rankingu pilkarskiego. Rowna walka wtedy szla Biszop, uszanowanie. A co do pilki i bukmacherki, czlowiek juz chyba nigdy sie tym nie przestaje interesowac:) Chlopaki z Poznania, zgadajmy sie co do meczu jutro. Pod spichlerzem o 19 jutro mogloby byc, co?
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 02/10/2007 03:19

*** mać jutro o 19 mam zajęcia na uczelni ;/ trwają do 20.30. Dzisiaj dopiero poznałem plan Nie wiem co teraz zrobić
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 02/10/2007 03:21

[*** mać jutro o 19 mam zajęcia na uczelni ;/ trwają do 20.30. Dzisiaj dopiero poznałem plan Nie wiem co teraz zrobić [/quote]
Widać że student I roku!
Odpowiedź jest prosta: olać wykłady \:D \:D \:D
A jak to ćwiczenia, to na pierwszych nic ciekawego nie będzie
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 02/10/2007 03:28

to są niby normalne wykłady, tylko mojej grupy w dodatku. Jakby to było całego roku to zwinąłbym się bez problemu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że wpadnę po zajęciach, czyli tak lekko po pierwszym gwizdku... Tylko powiedzcie mi jeszcze, gdzie się dokładnie spotykam i najlepiej z jakimś charakterystycznym punktem \:p
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 02/10/2007 03:32

Dla wszystkich studentów I roku:

http://youtube.com/watch?v=BtaiOORO3rw
Posted by: kfjatek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 02/10/2007 03:45

Warka - bardzo fajny pubik-piwiarnia, kultura. Sporo ekraników, mają na pewno tez n-sport.
Jeśli ktoś nie przepada za Kolejorzem, to ostrzegam że na kufelkach jest herb KKSu \:\) No i innego piwa niż Warki chyba nie dostaniecie (ew. inne z grupy Żywiec).

Ja się nie pojawie.
Posted by: kfjatek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 02/10/2007 03:46

no i reklama telewizyjna tam była kręcona \:p
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 02/10/2007 04:10

Originally Posted By: _Korver_
to są niby normalne wykłady, tylko mojej grupy w dodatku. Jakby to było całego roku to zwinąłbym się bez problemu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że wpadnę po zajęciach, czyli tak lekko po pierwszym gwizdku... Tylko powiedzcie mi jeszcze, gdzie się dokładnie spotykam i najlepiej z jakimś charakterystycznym punktem \:p


A co Ty studiujesz??
Powiem Ci szczerze jako już bardziej doświadczony studencina - lej na wszystko, ucz się tylko do sesji \:D

Tak jak proponowałem, spotkanie jutro ok. 19.00-19.30 pod Pręgierzem na Starym Rynku. Później wbijamy do Warki, albo do IQ jak to kolega mówił (tylko czy tam jest n Sport??)
Jak coś to podaje tutaj mój numer telefonu: 692533136
Jeśli koledzy spoza Poznania będą mieli problemy z dotarciem to proszę śmiało dzwonić ;\)
Posted by: gomes

Re: Pytania do Poznaniaków... - 02/10/2007 19:03

ja mam narazie ograniczony dostep do neta bo nie mam jeszcze tu kompa wiec tak z doskoku bede pisal \:\)
Melduje sie dzisiaj pod Pregierzem ok 19
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 02/10/2007 23:40

Witam Panowie!

Spotkanie nadal aktualne. Piszcie kto będzie ;)??
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 02/10/2007 23:43

Originally Posted By: pszek
Originally Posted By: _Korver_
to są niby normalne wykłady, tylko mojej grupy w dodatku. Jakby to było całego roku to zwinąłbym się bez problemu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że wpadnę po zajęciach, czyli tak lekko po pierwszym gwizdku... Tylko powiedzcie mi jeszcze, gdzie się dokładnie spotykam i najlepiej z jakimś charakterystycznym punktem \:p


A co Ty studiujesz??
Powiem Ci szczerze jako już bardziej doświadczony studencina - lej na wszystko, ucz się tylko do sesji \:D

Tak jak proponowałem, spotkanie jutro ok. 19.00-19.30 pod Pręgierzem na Starym Rynku. Później wbijamy do Warki, albo do IQ jak to kolega mówił (tylko czy tam jest n Sport??)
Jak coś to podaje tutaj mój numer telefonu: 692533136
Jeśli koledzy spoza Poznania będą mieli problemy z dotarciem to proszę śmiało dzwonić ;\)


dzisiaj już opuściłem jeden wykład, omyłkowo oczywiście to co dało by radę przetrzymać dla mnie miejsce w pubie? pszek jakbyś daj mi znać na koma jak mam tam dojść, bo w ogóle nie mam pojęcia gdzie to jest mój nr 888 550 292


pozdrawiam, Kamil
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 03/10/2007 00:06

Originally Posted By: _Korver_
Originally Posted By: pszek
Originally Posted By: _Korver_
to są niby normalne wykłady, tylko mojej grupy w dodatku. Jakby to było całego roku to zwinąłbym się bez problemu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że wpadnę po zajęciach, czyli tak lekko po pierwszym gwizdku... Tylko powiedzcie mi jeszcze, gdzie się dokładnie spotykam i najlepiej z jakimś charakterystycznym punktem \:p


A co Ty studiujesz??
Powiem Ci szczerze jako już bardziej doświadczony studencina - lej na wszystko, ucz się tylko do sesji \:D

Tak jak proponowałem, spotkanie jutro ok. 19.00-19.30 pod Pręgierzem na Starym Rynku. Później wbijamy do Warki, albo do IQ jak to kolega mówił (tylko czy tam jest n Sport??)
Jak coś to podaje tutaj mój numer telefonu: 692533136
Jeśli koledzy spoza Poznania będą mieli problemy z dotarciem to proszę śmiało dzwonić ;\)


dzisiaj już opuściłem jeden wykład, omyłkowo oczywiście to co dało by radę przetrzymać dla mnie miejsce w pubie? pszek jakbyś daj mi znać na koma jak mam tam dojść, bo w ogóle nie mam pojęcia gdzie to jest mój nr 888 550 292


pozdrawiam, Kamil


Spoko. Mam Ci teraz do Ciebie zadzwonić i wytłumaczyć, czy zdzwonimy się jak już będiesz wolny a my będziemy w Warce??
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 03/10/2007 00:13

Jak coś to to jest mój numer 692533136
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 03/10/2007 00:26

zadzwonię jak wyjdę z zajęć. pozdro
Posted by: lerooo

Re: Pytania do Poznaniaków... - 03/10/2007 00:32

Originally Posted By: pszek
Witam Panowie!

Spotkanie nadal aktualne. Piszcie kto będzie ;)??

No witam, ja pisalem wczesniej spod lavinci. Okej wiec ja jestem o 19 pod pregierzem, jakos sie poznamy i lecim na meczyk ;\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 03/10/2007 06:41

I co panowie dotarliście? Warto było poznać chociaż te kilka osób Trzeba to jeszcze powtórzyć i może jeszcze kogoś namówić.


pozdrawiam, Kamil
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 05/10/2007 02:22

chłopaki, jakbyście mieli ochotę to dzisiaj dużo osób z mojego roku bawi się w "Tubie"
Posted by: shane

Re: Pytania do Poznaniaków... - 05/10/2007 02:24

Dzisiaj w Tubie mój kumpel z grupy będzie właśnie DJem. Miałem jechać z nim, ale nie miałem gdzie przenocować.
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 05/10/2007 16:51

Originally Posted By: shane
Dzisiaj w Tubie mój kumpel z grupy będzie właśnie DJem. Miałem jechać z nim, ale nie miałem gdzie przenocować.


jak sobie załatwisz materac to na następny raz wal do mnie ;\)
Posted by: gomes

Re: Pytania do Poznaniaków... - 06/10/2007 19:22

Pytanie do tych ktorzy nie maja karnetu/biletu na dzisiejszy mecz ;\)
Wybiera sie ktos do jakiegos pubu obejrzec mecz?
Posted by: gomes

Re: Pytania do Poznaniaków... - 06/10/2007 20:56

sory za post pod postem ale

P.S. jakby ktos byl zainteresowany to pisac/dzwonic na 608372157 bo ja juz do forum dostepu nie bede mial bo wychodze ;\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 12/10/2007 05:01

witam,

polećcie jakieś przyzwoite kluby na sobotnią imprezę Kumpel do mnie przyjeżdża i chcę mu pokazać jakiś dobry lokal \:p

pozdrawiam, Kamil
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 12/10/2007 23:34

Originally Posted By: _Korver_
witam,

polećcie jakieś przyzwoite kluby na sobotnią imprezę Kumpel do mnie przyjeżdża i chcę mu pokazać jakiś dobry lokal \:p

pozdrawiam, Kamil


Witam!

Byłeś może wczoraj w Tubie na Kici Kici Ekonomicznej??

Już Ci kiedyś mówiłem jakie kluby polecam: Terytorium, Shamrock, Blue Note, Eskulap, na siłę może być jeszcze SQ i Post Dali ;\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 13/10/2007 17:48

Nie, w czwartek nigdzie nie byłem. Wczoraj zaliczyłem Terytorium i dzisiaj też planuję gdzieś się wybrać. Kolega wchodził wczoraj do Shamrocka i czy to prawda, że tam jest wywieszka, że od 21 lat wpuszczają? bo co prawda był trochę wypity, ale nie wiem skąd on takie coś wziął

W Eskulapie byłem w środę i strasznie mi się nie podobało.

Terytorium jest spoko, ale nie ma co balować dwa razy pod rząd w tym samym lokalu.
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 14/10/2007 00:07

Originally Posted By: _Korver_
Nie, w czwartek nigdzie nie byłem. Wczoraj zaliczyłem Terytorium i dzisiaj też planuję gdzieś się wybrać. Kolega wchodził wczoraj do Shamrocka i czy to prawda, że tam jest wywieszka, że od 21 lat wpuszczają? bo co prawda był trochę wypity, ale nie wiem skąd on takie coś wziął

W Eskulapie byłem w środę i strasznie mi się nie podobało.

Terytorium jest spoko, ale nie ma co balować dwa razy pod rząd w tym samym lokalu.


W sumie na 100% nie pamiętam, ale może być tam wywieszona jakaś tabliczka. Nigdy jednak nie pytali mnie tam o dowód, więc raczej wpuszczają bez problemu. Tylko nie wjedziesz w sportowym obuwiu ;\)
Posted by: Kameleon

Re: Pytania do Poznaniaków... - 16/10/2007 20:11

Reflektuje ktoś na mecz Lech - Cracovia ? ;> I oczywiście po meczu jakieś balety mogą być, a nawet muszą. Potrzebujemy przewodnika po Poznaniu :]
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 16/10/2007 20:26

Originally Posted By: Kameleon
Reflektuje ktoś na mecz Lech - Cracovia ? ;> I oczywiście po meczu jakieś balety mogą być, a nawet muszą. Potrzebujemy przewodnika po Poznaniu :]


Którego jest ten mecz??
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 16/10/2007 22:16

ja bym chętnie się dołączył, ale na przewodnika się nie nadaję \:p
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 16/10/2007 22:21

Originally Posted By: _Korver_
ja bym chętnie się dołączył, ale na przewodnika się nie nadaję \:p


Kamil, wbijasz na to??
http://www.wielkieotrzesiny.pl/poznan/
Posted by: Kameleon

Re: Pytania do Poznaniaków... - 16/10/2007 22:28

mecz jest 26.10 =/

właśnie spojrzałem na terminarz Arki i z jakiegoś powodu zmienili nam termin meczu z Motorem na piątek

Chciałem w piątek być w Poznaniu, a w sobote na Arce, a tak to sam już nie wiem.
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 16/10/2007 22:37

Originally Posted By: Kameleon
mecz jest 26.10 =/

właśnie spojrzałem na terminarz Arki i z jakiegoś powodu zmienili nam termin meczu z Motorem na piątek

Chciałem w piątek być w Poznaniu, a w sobote na Arce, a tak to sam już nie wiem.


Decyzja należy do Ciebie ;\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 17/10/2007 00:30

Originally Posted By: pszek
Originally Posted By: _Korver_
ja bym chętnie się dołączył, ale na przewodnika się nie nadaję \:p


Kamil, wbijasz na to??
http://www.wielkieotrzesiny.pl/poznan/


w sumie pierwsze słyszę o czymś takim

chciałem w czwartek wieczorem jechać do domu, ale w tym wypadku się zastanowię czy nie jechać w pt rano ;\)


a co do meczu Lecha, ja bym się wybrał na ten 26.10
Posted by: Kameleon

Re: Pytania do Poznaniaków... - 17/10/2007 01:23

No to z Gdyni jadymy ;] cztery osoby meldujemy się w Poznaniu w piątek 26 o 12:33

Jest ktoś kto mógłby kupić nam bilety? ;> Przelew bym jakoś w przyszłym tygodniu zrobił. Jak coś to PW.
Posted by: zostać modem_MLS

Re: Pytania do Poznaniaków... - 17/10/2007 02:00

Originally Posted By: Kameleon
No to z Gdyni jadymy ;] cztery osoby meldujemy się w Poznaniu w piątek 26 o 12:33

Jest ktoś kto mógłby kupić nam bilety? ;> Przelew bym jakoś w przyszłym tygodniu zrobił. Jak coś to PW.


Ja reflektuje na ten mecz, a jeśli o bilety chodzi to co najwyżej coś z puli krakowskiej. Myślę jednak, że spokojnie będzie można kupić bilety na miejscu przed meczem. Podczas ostatniej mojej wizyty przyuważyłem, że nieopodal dworca - na Półwiejskiej (?) jest sklep Lecha. Moim zdaniem tam będą bilety, na tej samej ulicy również jest De Grasso gdzie można się posilić jakże pyszną pizzą.

A już niedługo Arka - Lechia, Kamel weźmiesz mnie na ten mecz ;)?
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 17/10/2007 02:28

Originally Posted By: _Korver_
Originally Posted By: pszek
Originally Posted By: _Korver_
ja bym chętnie się dołączył, ale na przewodnika się nie nadaję \:p


Kamil, wbijasz na to??
http://www.wielkieotrzesiny.pl/poznan/


w sumie pierwsze słyszę o czymś takim

chciałem w czwartek wieczorem jechać do domu, ale w tym wypadku się zastanowię czy nie jechać w pt rano ;\)


a co do meczu Lecha, ja bym się wybrał na ten 26.10


No ja też pierwszy raz takie coś widzę.
Ale szczerze mówiąc nie jestem jakimś miłośnikiem clubbingu, poza tym odległość między niektórymi klubami na liście jest dość duża, z buta iść daleko, a bujanie się taryfą to jest dość duży wydatek \:\(
Posted by: gomes

Re: Pytania do Poznaniaków... - 17/10/2007 02:50

Ja slyszalem o tym juz wczesniej, fajnie sie to zapowiada bo bilecik tylko 7 zl a przeciez nie trzeba odwiedzic wszystkich lokali tylko np wybrac sobie 3 ;\) Ja sie wybieram przede wszystkim na koncert Pezeta a reszta to zobaczymy co powie moje towarzystwo

Kto idzie jutro do Tuby na wybory miss jedrnych posladkow?

Jesli chodzi o mecz to chetnie bym poszedl ale 26 w poludnie wyjezdzam z Poznania na ponad tydzien wiec odpadam \:\(
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 17/10/2007 04:25

Originally Posted By: gomes
Ja slyszalem o tym juz wczesniej, fajnie sie to zapowiada bo bilecik tylko 7 zl a przeciez nie trzeba odwiedzic wszystkich lokali tylko np wybrac sobie 3 ;\) Ja sie wybieram przede wszystkim na koncert Pezeta a reszta to zobaczymy co powie moje towarzystwo

Kto idzie jutro do Tuby na wybory miss jedrnych posladkow?

Jesli chodzi o mecz to chetnie bym poszedl ale 26 w poludnie wyjezdzam z Poznania na ponad tydzien wiec odpadam \:\(


Cześć Gomes!!

Ciekawe jak mają wyglądać te wybory miss jędrnych pośladków, bo coś mi się wydaję, że to może być jakaś kaszanka \:D \:D
Ale wjazd jest za free, może sobie podskoczę jak mi się będzie chciało ;\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 17/10/2007 05:27

Originally Posted By: Kameleon
No to z Gdyni jadymy ;] cztery osoby meldujemy się w Poznaniu w piątek 26 o 12:33

Jest ktoś kto mógłby kupić nam bilety? ;> Przelew bym jakoś w przyszłym tygodniu zrobił. Jak coś to PW.


Co do kupna biletów to ja nie wiem czy bym podołał, jeszcze nie wiem gdzie jest stadion Lecha właściwie \:D ale na meczyk i balety później chętni bym się wybrał. Może ktoś z innych pomoże? pszek?
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 17/10/2007 05:32

Originally Posted By: _Korver_
Originally Posted By: Kameleon
No to z Gdyni jadymy ;] cztery osoby meldujemy się w Poznaniu w piątek 26 o 12:33

Jest ktoś kto mógłby kupić nam bilety? ;> Przelew bym jakoś w przyszłym tygodniu zrobił. Jak coś to PW.


Co do kupna biletów to ja nie wiem czy bym podołał, jeszcze nie wiem gdzie jest stadion Lecha właściwie \:D ale na meczyk i balety później chętni bym się wybrał. Może ktoś z innych pomoże? pszek?


Hm. No myślę, że wstępnie mógłbym się podjąć kupna biletów na meczyk, może bym jeszcze zorganizował ekipę jakichś kumpli ;\)

Powiedz mi tylko Kameleon jak Wy planujecie pobyt w Poznaniu. Powrót w piątek po meczu, czy będziecie gdzieś nocować??
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 17/10/2007 05:33

Ceny biletów na mecz Lech Poznań - Cracovia Kraków zostaną podane 16.10.2007

Przy zakupie biletów na mecze „o podwyższonym ryzyku", zgodnie z ustawą przy zakupie biletu konieczne jest podanie imienia, nazwiska oraz numeru PESEL.

Bilety można nabywać we wszystkich punktach sprzedaży.

Informacja ze strony http://www.lechpoznan.pl/art,65,ceny.htm
Posted by: Kameleon

Re: Pytania do Poznaniaków... - 17/10/2007 05:57

no mam nadzieje, że jakiś balet zaliczymy. Cztery plecaki chyba w jakiejś przechowalni można zostawić?
Posted by: shane

Re: Pytania do Poznaniaków... - 17/10/2007 06:08

Originally Posted By: Kameleon
Cztery plecaki chyba w jakiejś przechowalni można zostawić?


Po co plecaki? Browary przecież kupisz w Poznaniu, nie musisz ich wieźć z Gdyni \:\)
Posted by: Kameleon

Re: Pytania do Poznaniaków... - 17/10/2007 06:11

hehehehe no w sumie ale co ja będe pił i jadł w pociągu? ;]
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 17/10/2007 06:24

Originally Posted By: Kameleon
hehehehe no w sumie ale co ja będe pił i jadł w pociągu? ;]


Prowiant możesz wieźć w reklamówce \:D \:D \:D
Posted by: Kameleon

Re: Pytania do Poznaniaków... - 18/10/2007 15:34

I jak są już te ceny bo na stronie Lecha nie widze =/

Mógłby ktoś kupić bilety? Czy prosić już Fro o przesyłke pocztową? ;]
Posted by: Kameleon

Re: Pytania do Poznaniaków... - 21/10/2007 18:09

Podbijam
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 21/10/2007 21:03

Originally Posted By: Kameleon
Podbijam




Myślę, że ja mogę kupić, tylko musiałbyś mi wcześniej siano na konto w mBanku przelać i dać te wszystkie dane, bo to jest chyba ten mecz podwyższonego ryzyka \:\)
Posted by: Kameleon

Re: Pytania do Poznaniaków... - 22/10/2007 00:30

Serio podwyższonego? Spotkanie zgód? =/

Jak się tylko pojawią ceny (mam nadzieje, że jutro) to przeleje kase).

A już niedługo Arka - Lechia, Kamel weźmiesz mnie na ten mecz ;)?

zostać modem_MLS --> zarzuc pesel i wbijaj do Gdyni
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 22/10/2007 02:51

Originally Posted By: Kameleon
Serio podwyższonego? Spotkanie zgód? =/

Jak się tylko pojawią ceny (mam nadzieje, że jutro) to przeleje kase).

A już niedługo Arka - Lechia, Kamel weźmiesz mnie na ten mecz ;)?

zostać modem_MLS --> zarzuc pesel i wbijaj do Gdyni


No mogę Wam kupić, to nie jest raczej problem. Nie wiem czy sam pójdę, ponieważ mogę czasowo nie wyrobić.

Jak coś mój numer to 692533136 ;\)
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 22/10/2007 18:03

22-10-2007 Sprzedaż biletów na mecz Lech - Cracovia
Dziś rozpoczyna się sprzedaż biletów na mecz 12. kolejki Orange Ekstraklasy Lech Poznań - Cracovia Kraków (26.10. - godz.20:00). Wejściówki można kupować we wszystkich punktach sprzedaży.

Ceny biletów:

IV trybuna normalny - 35pln

IV trybuna ulgowy - 30pln

Sektory otwarte normalny - 30pln

Sektory otwarte ulgowy - 25pln

Przypominamy, iż na każdy mecz ilość biletów ulgowych jest ograniczona.

W dniu meczu sprzedaż biletów w punkcie na stadionie potrwa do godz. 16:00, natomiast w pozostałych punktach sprzedaży- do godz. 18:00. Kasy przed stadionem czynne będą od godziny 18:00.
Posted by: Kameleon

Re: Pytania do Poznaniaków... - 22/10/2007 18:58

i jak Korver wybierasz się?
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 22/10/2007 20:10

no wybieram się, już się z pszekiem ustawiam na wspólny wypad po bilety ;\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 24/10/2007 18:05

pszek napisał mi, że bilety kupione, a więc do zobaczenia w piątek
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 24/10/2007 18:29

No bilety kupiłem. Niestety ulgowych juz nie było, gdyż pula na ten mecz wynosiła aż 500 biletów ulgowych \:D \:D \:D
Mamy miejsce w sektorze B2 http://www.lech.poznan.pl/art,69,iv_trybuna.htm
Na górnej trybunie wszystkie miejsca były już zajęte ;\)
Do zobaczenia w piętek ;\)
Posted by: Kameleon

Re: Pytania do Poznaniaków... - 25/10/2007 05:17

:]

eh jeszcze nie wiemy, którym pociagiem jedziemy ale będzie dobrze



Posted by: Kameleon

Re: Pytania do Poznaniaków... - 25/10/2007 05:18

łosz kuźwa coś duże to foto \:D
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 25/10/2007 18:14

Kamel a Wy chcecie później lecieć na jakieś balety? \:p
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 26/10/2007 20:55

Od razu proponuję, może by tak skoczyć w niedzielę do pubu na mecz Wisła-Legia? Jacyś chętni?
Posted by: Fro_Lech

Re: Pytania do Poznaniaków... - 26/10/2007 21:31

W Poznaniu nie praktykuje się takich bezeceństw jak mecz wisła-legia w pubie :/
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 26/10/2007 22:40

hmm a myślisz, że pokażą w jakimś pubie ten meczyk? z chęcią bym obejrzał, a c+ nie mam
Posted by: Rivaldo

Re: Pytania do Poznaniaków... - 26/10/2007 22:48

Jasne ze taki mecz pokaza.Mecz bedzie mozna obejrzec w pubie hatrick i moze jeszcze gdies
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 27/10/2007 19:48

Gdynianie żyją? \:p dotarliście na dworzec bez problemu?

pozdro

Wielka Triada
Posted by: Destination

Re: Pytania do Poznaniaków... - 27/10/2007 19:58

a ja jestem z Nowego Tomysla ;\)
Posted by: Kameleon

Re: Pytania do Poznaniaków... - 28/10/2007 00:59

żyjemy, żyjemy :]

Dzięki za meczyk i browar na rynku

Poziom spotkania taki sobie, ale przynajmniej sporo bramek było i Korverowi over siadł ;\)

To teraz 8 listopada wpadajcie do Sopotu na Prokom. Kurde...ide spać dalej hehe
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 28/10/2007 04:06

Gdzie byliście Panowie po meczu ?? \:\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 28/10/2007 05:55

Byliśmy na rynku w poszukiwaniu jakiegoś pubu, po drodze było kilka przygód... Przykładowo zgłosił się do nas jeden z kibiców Lecha (?) z prośbą o pomoc w poszukiwaniu kolegi, który się zgubił po wcześniejszej wspólnej degustacji alkoholowej \:D \:D No więc wspólnymi siłami próbowaliśmy go odnaleźć, jednak nie znalazł się ;p potem poszliśmy do pubu Warki, bo nie znałem innego miejsca godnego polecania, i tutaj pszek byś się przydał, gdyż moja znajomość Poznania jest co prawda z dnia na dzień coraz lepsza, ale na chwilę obecną znikoma \:p Później poszliśmy do budki 'TEJ' (jak dla mnie najlepsze zapiekanki w mieście ;p) i odprowadziłem Gdynian do Browaru, a stamtąd udali się na dworzec. Muszę przyznać, że bycie takim kibicem i podróżowanie po kraju musi być całkiem zabawne. Ja się nie mało uśmiałem na jednym wypadzie, chociażby akcja z kibicem krzyczącym coś z okna i krótka riposta kolegi Kamela na pewno zapadnie mi w pamięci na dłużej \:D \:D
Posted by: shane

Re: Pytania do Poznaniaków... - 28/10/2007 06:51

Wbijaj na Ojroligę ;\)
Posted by: Kameleon

Re: Pytania do Poznaniaków... - 28/10/2007 06:59

W listopadzie może znowu zawitam w Poznaniu tym razem na weekend :] 10 mecz Lech - Polonia i 11 Warta - Arka

Ale komunikacje po meczu to macie tam nieogarniętą \:D
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 28/10/2007 07:11

Na Euroligę zapewne zawitam, Kamel mnie wystarczająco zachęcił.

A fakt, zapomniałem o tramwaju... "Kto nie skacze ten za Legią hej hej" \:D \:D \:D

to się motorniczy zdziwił jak mu cały wagon skakał
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 28/10/2007 18:12

Panowie polećcie jakieś fajne miejsce, kawiarnię, najlepiej w centrum miasta, odpowiednią do pójścia tam z dziewczyną. Poznałem fajną studentkę ostatnio i gdzieś trzeba wyskoczyć \:p
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 29/10/2007 03:42

Originally Posted By: _Korver_
Na Euroligę zapewne zawitam, Kamel mnie wystarczająco zachęcił.

A fakt, zapomniałem o tramwaju... "Kto nie skacze ten za Legią hej hej" \:D \:D \:D

to się motorniczy zdziwił jak mu cały wagon skakał


To jest dobra opcja i tak jest prawie po każdym meczu \:D
A tak szczerze to wydaje mi się że nie jest tak źle z naszą komunikacją. Po meczu znowu tak długo nie czekaliśmy na przyjazd tramwaju, jedyny minus to to, że było tam od cholery ludzi.
Ja nie wiem czy wpadnę tego 8 listopada na Euroligę, chyba czasowo się nie wyrobię \:\(
Ale jakoś w tym sezonie na jakiś mecz do Sopotu uderzę ;\)
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 29/10/2007 04:50

Originally Posted By: _Korver_
Panowie polećcie jakieś fajne miejsce, kawiarnię, najlepiej w centrum miasta, odpowiednią do pójścia tam z dziewczyną. Poznałem fajną studentkę ostatnio i gdzieś trzeba wyskoczyć \:p

Cafe Kawka na Wronieckiej ;\) i pyszny jabłecznik z lodami, bitą śmietaną i toffi ;\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 29/10/2007 18:39

Originally Posted By: odgdog
Originally Posted By: _Korver_
Panowie polećcie jakieś fajne miejsce, kawiarnię, najlepiej w centrum miasta, odpowiednią do pójścia tam z dziewczyną. Poznałem fajną studentkę ostatnio i gdzieś trzeba wyskoczyć \:p

Cafe Kawka na Wronieckiej ;\) i pyszny jabłecznik z lodami, bitą śmietaną i toffi ;\)


gdzie to jest dokładniej ? koło czegoś charakterystycznego? ;\)
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 29/10/2007 18:51

Originally Posted By: _Korver_
Originally Posted By: odgdog
Originally Posted By: _Korver_
Panowie polećcie jakieś fajne miejsce, kawiarnię, najlepiej w centrum miasta, odpowiednią do pójścia tam z dziewczyną. Poznałem fajną studentkę ostatnio i gdzieś trzeba wyskoczyć \:p

Cafe Kawka na Wronieckiej ;\) i pyszny jabłecznik z lodami, bitą śmietaną i toffi ;\)


gdzie to jest dokładniej ? koło czegoś charakterystycznego? ;\)

Chyba nie ma tam nic charakterystycznego. Jak wyjdziesz od rynku, to gdzieś po 100-200 m. po prawej stronie
Posted by: Fro_Lech

Re: Pytania do Poznaniaków... - 29/10/2007 20:42

Originally Posted By: _Korver_
Później poszliśmy do budki 'TEJ' (jak dla mnie najlepsze zapiekanki w mieście ;p)


A, w ROTI byłeś ? ;> Na Dąbrowskiego (koło teatralki, trochę dalej jest rondo kaponiera)
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 29/10/2007 21:14

Originally Posted By: Fro_Lech
Originally Posted By: _Korver_
Później poszliśmy do budki 'TEJ' (jak dla mnie najlepsze zapiekanki w mieście ;p)


A, w ROTI byłeś ? ;> Na Dąbrowskiego (koło teatralki, trochę dalej jest rondo kaponiera)

Drugie Roti jest koło rynku. Dobre zapieksy są też w "Mercurym" koło Starego Browaru. jakoś w Teju nigdy nie jadłem...
Posted by: Kameleon

Re: Pytania do Poznaniaków... - 29/10/2007 21:41

My byliśmy na zapiekankach "wypas"

Niezłe ;] w Gdyni tak nie pdoają
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/10/2007 00:48

Originally Posted By: odgdog
Originally Posted By: _Korver_
Originally Posted By: odgdog
Originally Posted By: _Korver_
Panowie polećcie jakieś fajne miejsce, kawiarnię, najlepiej w centrum miasta, odpowiednią do pójścia tam z dziewczyną. Poznałem fajną studentkę ostatnio i gdzieś trzeba wyskoczyć \:p

Cafe Kawka na Wronieckiej ;\) i pyszny jabłecznik z lodami, bitą śmietaną i toffi ;\)


gdzie to jest dokładniej ? koło czegoś charakterystycznego? ;\)

Chyba nie ma tam nic charakterystycznego. Jak wyjdziesz od rynku, to gdzieś po 100-200 m. po prawej stronie


Korver, to jest niedaleko od Terytorium. Jak wychodzisz z Terytorium, idziesz w prawo i dochodzisz do ulicy Wronieckiej. I ta kawiarnia jest po prawej stronie jeśli sie nie mylę ;\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/10/2007 05:06

o to już cenniejsza uwaga, jutro się przejdę poszukać może ;\) bo brzmi bardzo ciekawie \:p
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/10/2007 05:06

Originally Posted By: Fro_Lech
Originally Posted By: _Korver_
Później poszliśmy do budki 'TEJ' (jak dla mnie najlepsze zapiekanki w mieście ;p)


A, w ROTI byłeś ? ;> Na Dąbrowskiego (koło teatralki, trochę dalej jest rondo kaponiera)


nie, ale następnym razem poszukam i spróbuję ;\)
Posted by: Fro_Lech

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/10/2007 05:08

Koniecznie !
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/10/2007 05:23

Originally Posted By: pszek
Originally Posted By: odgdog
Originally Posted By: _Korver_
Originally Posted By: odgdog
Originally Posted By: _Korver_
Panowie polećcie jakieś fajne miejsce, kawiarnię, najlepiej w centrum miasta, odpowiednią do pójścia tam z dziewczyną. Poznałem fajną studentkę ostatnio i gdzieś trzeba wyskoczyć \:p

Cafe Kawka na Wronieckiej ;\) i pyszny jabłecznik z lodami, bitą śmietaną i toffi ;\)


gdzie to jest dokładniej ? koło czegoś charakterystycznego? ;\)

Chyba nie ma tam nic charakterystycznego. Jak wyjdziesz od rynku, to gdzieś po 100-200 m. po prawej stronie


Korver, to jest niedaleko od Terytorium. Jak wychodzisz z Terytorium, idziesz w prawo i dochodzisz do ulicy Wronieckiej. I ta kawiarnia jest po prawej stronie jeśli sie nie mylę ;\)


Kurde, chyba jednak po lewej jest a nie po prawej na Wronieckiej \:D \:D \:D
Posted by: juancarlos

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/10/2007 06:55

Originally Posted By: Fro_Lech
Originally Posted By: _Korver_
Później poszliśmy do budki 'TEJ' (jak dla mnie najlepsze zapiekanki w mieście ;p)


A, w ROTI byłeś ? ;> Na Dąbrowskiego (koło teatralki, trochę dalej jest rondo kaponiera)


w Stajence przy Teatralce tez sa dobre ;\)

najgorsza szamka jest chyba w tym nowym kebabie przy Kaponierze (przy Zeylanda) i w Siouxie w okienku (w nocy to juz w ogole, w wala robia, ze az zal)

Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/10/2007 21:10

Originally Posted By: juancarlos
Originally Posted By: Fro_Lech
Originally Posted By: _Korver_
Później poszliśmy do budki 'TEJ' (jak dla mnie najlepsze zapiekanki w mieście ;p)


A, w ROTI byłeś ? ;> Na Dąbrowskiego (koło teatralki, trochę dalej jest rondo kaponiera)


w Stajence przy Teatralce tez sa dobre ;\)

najgorsza szamka jest chyba w tym nowym kebabie przy Kaponierze (przy Zeylanda) i w Siouxie w okienku (w nocy to juz w ogole, w wala robia, ze az zal)



Na Zeylanda jeszcze nie jadłem, ale generalnie to nie lubię jadać fast foodów. Najczęściej to już sie skusze w trakcie, albo po imprezie. Niestety nie zawsze w nocy można zjeść zapiekankę, na przykład w zielonej budce na teatralce w nocy już najczęściej nie mają zapiekanek \:\(
Posted by: Fro_Lech

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/10/2007 21:15

Roti cała doba :). Zielona Budka też całkiem dobre jedzenie.

Przy Stajence to z tego co pamiętam już chyba nic nie zostało ;>
Posted by: odgdog

Re: Pytania do Poznaniaków... - 30/10/2007 21:16

Originally Posted By: pszek
Originally Posted By: pszek
Originally Posted By: odgdog
Originally Posted By: _Korver_
Originally Posted By: odgdog
Originally Posted By: _Korver_
Panowie polećcie jakieś fajne miejsce, kawiarnię, najlepiej w centrum miasta, odpowiednią do pójścia tam z dziewczyną. Poznałem fajną studentkę ostatnio i gdzieś trzeba wyskoczyć \:p

Cafe Kawka na Wronieckiej ;\) i pyszny jabłecznik z lodami, bitą śmietaną i toffi ;\)


gdzie to jest dokładniej ? koło czegoś charakterystycznego? ;\)

Chyba nie ma tam nic charakterystycznego. Jak wyjdziesz od rynku, to gdzieś po 100-200 m. po prawej stronie


Korver, to jest niedaleko od Terytorium. Jak wychodzisz z Terytorium, idziesz w prawo i dochodzisz do ulicy Wronieckiej. I ta kawiarnia jest po prawej stronie jeśli sie nie mylę ;\)


Kurde, chyba jednak po lewej jest a nie po prawej na Wronieckiej \:D \:D \:D


Jak idzie się Wroniecką od rynku, to po prawej stronie na bank. byłem tam co najmniej naście razy ;\)
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 31/10/2007 04:54

Odgdog, ja mu pisałem jak ma iść od Terytorium ;\)
Posted by: Ronni

Re: Pytania do Poznaniaków... - 17/11/2007 18:14

Panowie z Poznania wybiera sie ktos z was na mecz dzis ?
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 17/11/2007 19:52

Mnie niestety nie ma w Poznaniu. Na ten weekend pojechałem do Koszalina \:p


A tak w ogóle mam pytanie, wie ktoś jak dojechać do sklepu Factory? Dopiero co otwarty sklep w kierunku na jakiś Luboń, co zbyt wiele mi nie mówi \:p jakiś autobus, tramwaj jedzie w tamtym kierunku?
Posted by: kacperek76

Re: Pytania do Poznaniaków... - 17/11/2007 23:42

Originally Posted By: _Korver_
Mnie niestety nie ma w Poznaniu. Na ten weekend pojechałem do Koszalina \:p


A tak w ogóle mam pytanie, wie ktoś jak dojechać do sklepu Factory? Dopiero co otwarty sklep w kierunku na jakiś Luboń, co zbyt wiele mi nie mówi \:p jakiś autobus, tramwaj jedzie w tamtym kierunku?


jak chcwsz to w poniedzialek okolo 10 moge Ciebie podrzucic ;\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 18/11/2007 08:30

w poniedziałek mam zajęcia, myślałem, żeby w przyszły weekend tam uderzyć, a wiesz jak tam dojechać?
Posted by: kfjatek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 18/11/2007 12:44

Nie ma po co tam w ogóle jechać. Słabizna.
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 19/11/2007 02:55

Mam nadzieję, że w Poznaniu kiedyś wreszcie doczekamy się outletów z prawdziwego zdarzenia, takich jak na zachodzie, gdzie będą dostępne na prawdę markowe ubrania w konkurencyjnych cenach \:\)
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 21/11/2007 03:22

A czy poznańskie Factory można by porównać chociażby z warszawskim sklepem? Wszyscy się wypowiadają o detalach, a nikt nie napisał jak tam się dostać \:p
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 25/11/2007 04:02

hmm to może w tym mi ktoś pomoże:

gdzie jest jakieś lodowisko w Poznaniu? \:D
Posted by: gomes

Re: Pytania do Poznaniaków... - 25/11/2007 05:22

http://www.bogdanka.poznan.pl/ ;\)
Posted by: kacperek76

Re: Pytania do Poznaniaków... - 25/11/2007 08:27

Originally Posted By: _Korver_
hmm to może w tym mi ktoś pomoże:

gdzie jest jakieś lodowisko w Poznaniu? \:D


przy Malcie również jest lodowisko (przystanek przed śródką)duży biały namiot...
Posted by: _Korver_

Re: Pytania do Poznaniaków... - 25/11/2007 21:27

hmm to nawet lepsza opcja, oki poszukam sobie resztę w necie.

Dzięki
Posted by: lupus

Re: Pytania do Poznaniaków... - 07/12/2007 03:06

Pozdowieni z Poznania ;\)

Zaraz wychodze na miasto, moze skroje jakiegos miejscowego ;\)
Biszop mial byc 1szy, ale sie przestraszyl i wyjechal z miasta
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 07/12/2007 21:56

Originally Posted By: lupus
Pozdowieni z Poznania ;\)

Zaraz wychodze na miasto, moze skroje jakiegos miejscowego ;\)
Biszop mial byc 1szy, ale sie przestraszyl i wyjechal z miasta


I co Lupus?? Gdzie się wczoraj w Poznaniu bawiłeś??
Posted by: lupus

Re: Pytania do Poznaniaków... - 07/12/2007 23:20

Witam, niedawno wstalem ;\)

Gdzies w okolicach malego (?) rynku.
Niesetety zostawilem w mieszkaniu aparat i nie porobilem sobie fot ;/
A nie wiem czy bede mial jeszcze czas na zwiedzanie ;\)
Posted by: pszek

Re: Pytania do Poznaniaków... - 08/12/2007 00:49

Originally Posted By: lupus
Witam, niedawno wstalem ;\)

Gdzies w okolicach malego (?) rynku.
Niesetety zostawilem w mieszkaniu aparat i nie porobilem sobie fot ;/
A nie wiem czy bede mial jeszcze czas na zwiedzanie ;\)



A co tak w ogóle sprowadza Cię do Poznania??