Wojsko!?? prawo...

Posted by: Izajasza53

Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 03:23

Dzisiaj byłem w WKU w Tomaszowie Maz. a byłem odroczony do 31czerwca 2007r
Dałem kopie świadectwa, wyników matury, książeczkę wojskową plus zaświadczenie o tym że dalej się uczę.
Gość mi pojechał... Powiedział bym się jutro zgłosił jeszcze z dowodem osobistym, prawem jazdy, świadectwem ukończenia gimnazjum i podstawówki.
Czy to nie przesada? Czy mają prawo mnie do wojska wziąć?

Proszę o porady.
Posted by: yaaho

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 03:26

nie przychodz jutro z niczym, dales zaswiadczenie, ze sie dalej uczysz...i starczy \:\)
Posted by: Izajasza53

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 03:32

No nie dałem. Bo mi oddał i powiedział, że mam się zgłosić ze wszystkim. I w końcu nie wiem. Gość mnie straszy albo mówił rację że mogę iść do wojska. A to jak z jednym w mundurze gadał: "No to mamy nowego" to wcale mnie nie rozśmieszyło. Bo nie rozumiem po kiego mu prawo jazdy, dowód i świadectwa z poprzednich szkół.
A to właściwie tam różnie mi się obiło coś o uszy o tym właśnie WKU.
Co prawda Kawaleria Powietrzna co była kiedyś w tvp to stąd.
A nie mam czasu na wojsko bynajmniej nie teraz 9mc to już wolę za granicą jeśli bym miał wybierać. Taka prawda.
Posted by: tomo

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 04:07

Jak masz papier, że się uczysz to wojsko Ci może nagwizdać.

To nie jest tak, ze jak się uczysz to mogą Cię powoła, a mogą nie powołać - jak się uczysz to mogą Ci g... zrobić. I jedyne co musisz przynieść do WKU to papier ze szkoły/uczelni w której teraz się uczysz.
Posted by: Kameleon

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 04:12

świadectwem ukończenia gimnazjum i podstawówki.

\:D

Wystarczy papierek o kontynuacji nauki. Pewnie sam podstawówki nie skończył i chciał sobie skserować.
Posted by: PioKing

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 04:13

Czekaj do pazdziernika, nigdzie nie idz. Pojdz w Listopadzie i powiesz sie dalej uczysz \:\)
Posted by: karina

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 04:35

skoro masz zaczac nauke od pazdziernika to narazie nie jestes uczniem sluchaaczem a wiec maja prawo wziasc cie do wojska. Zapisz sie do zaoczych studium jakiegos np cosinus bo darmowe a potem pitolniesz to., Inaczej powaloaja cie do wojska bo chec nauki nie jest odroczeniem jedynie pobieranie nauki jest a takowe dostaniesz ale doperow w twoim przypadku w pazdzierniku
Posted by: karina

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 04:35

a skoro chcail prawkoitp top uwazaj jak pojdziesz i dadza cie na testy na kierowce
Posted by: nowik

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 04:41

\:D Raczej nie doczeka się pażdziernika , bo wcześniej zgarnie go Żandarmeria Wojskowa. \:D Zanieś im te papiery i to zaświadczenie z uczelnii - to koniecznie , to wtedy dostaniesz odroczenie na czas nauki.Nie chciałbym wprowadzać w błąd , ale o ile dobrze pamiętam to zgodnie z ustawą odroczenie dostaniesz jeśli jesteś studentem uczelni wyższej.Studium policealne chyba nie wchodzi w rachubę.
Posted by: Fro_Lech

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 04:44

Studium policealne (jeśli nic się nie zmieniło od 2-3 lat) jest równoważne ze studiami wyższymi. Tyle tylko że do pewnego roku życia(bodajże 23 lata) możesz dostać odroczenie na ten typ szkoły.
Posted by: karina

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 04:46

nie mylisz sie fro lech nie ma ograniczen mozesz nawet 6 -10 20 razy na policealne chodzic ile chcesz lat itd zniesiona od polowy 2006 roku granice
Posted by: Maxi

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 04:46

Biorąc pod uwagę, że czerwiec ma 30 dni to jakoś lewo wygląda to odroczenie \:\)

A tak bardziej poważnie to ja bym przyniósł ponownie tylko zaświadczenie o nauce i tyle. A jak mu coś nie pasuje to niech Ci wyjaśni co.

No i jak miałem odroczenie do 30 czerwca to znaczy, że moge się spodziewać jakiegoś pisma z powołaniem w najbliższych dniach?
Posted by: karina

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 04:52

nowik studium policealne jak najbardzije odracza \:\)
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 04:54

Trzeba bylo przyniesc decyzje ze jestes przyjety na studia badz do jakiejs skzoly policealnej.
Posted by: karina

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 04:58

ze jestes przyjety nic mu nie da jesli beda mieli zle humory w WKU. to ze jestes przyjety zgodnie z prawem nie oznacza ze w dniu zalozmy 15 wrzesnia jestes studentem w tym wypadku. To sa takie chwyty wku zeby lowic tych co czesto zmieniaja szkoly \:D
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 05:06

W ogole po cos sie tam pojawil? ;]
Posted by: JuN

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 05:12

Originally Posted By: kowal5
nie mylisz sie fro lech nie ma ograniczen mozesz nawet 6 -10 20 razy na policealne chodzic ile chcesz lat itd zniesiona od polowy 2006 roku granice


pokaz mi ten przepis \:\) bo tez mnie to ciekawi

jest gdzies w necie ?
Posted by: Kameleon

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 05:15

Przecież Sphinx jest chyba po maturze, więc zaświadczenie o przyjęciu na studia w zupełoności wystarcza.
Posted by: karina

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 05:16

Originally Posted By: JuN
Originally Posted By: kowal5
nie mylisz sie fro lech nie ma ograniczen mozesz nawet 6 -10 20 razy na policealne chodzic ile chcesz lat itd zniesiona od polowy 2006 roku granice


pokaz mi ten przepis \:\) bo tez mnie to ciekawi

jest gdzies w necie ?


heh pewnie ze jest poszukaj na stronie wku . a wiem co mowie bo starszy jest komendantem uzupelnien ewidencji hehe wiec wiem comowie jak bede mial czas to znajde ci ten punbktkonkretny bo teraz lokam mecz hiszpanow.
Posted by: karina

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 05:18

Originally Posted By: Kameleon
Przecież Sphinx jest chyba po maturze, więc zaświadczenie o przyjęciu na studia w zupełoności wystarcza.


no niech olewa moga mu dobrze zrobic \:D . Po maturze chca lapac frajerow ale nie moga cie wziasc skoro jestes absolwentem sdzkoly sredniej to wystarczy w tym przypadku umowa jelsi to szkola prywatna jesli publiczna decyzja o przyjeciu na studia \:\)
Posted by: karina

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 05:20

JuN http://www.mon.gov.pl tam masz zasady odroczen itp ale na bank zmieniona prawo i teraz mozesz sie uczyc ile chcesz i gdzie chcesz
Posted by: karina

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 05:22

i tu jest wszystko gdyby ci sie czytac regulaminu nie chcialo

odpwoiedni temat i tysiace pytan przestraszonych fali \:D

http://forum.wojsko-polskie.pl/index.php
Posted by: JuN

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 05:26

zerknalem juz na forum

lepiej załatw rezerwe \:D
Posted by: Szyderca

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 06:27

a ja mam pytanie jak to wyglada teraz: jestem za granica i chce sie wymeldowac z kraju na 3 lata w zwiazku z tym mam spokoj z wojskiem czy raczej moga mnie zlapac na granicy lub na lotnisku?
Posted by: th0mas

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 06:37

Originally Posted By: kowal5
ze jestes przyjety nic mu nie da jesli beda mieli zle humory w WKU. to ze jestes przyjety zgodnie z prawem nie oznacza ze w dniu zalozmy 15 wrzesnia jestes studentem w tym wypadku. To sa takie chwyty wku zeby lowic tych co czesto zmieniaja szkoly \:D


Głupoty pleciesz. Jeżeli ma papier o przyjeciu na studia wystarcza to do 15 października. Do tego czasu ma się zgłosić do WKU z papierem, że jest czynnym studentem. Tzn. że nie został skreślony wcześniej z listy studentów.

Co do wymeldowania się z miejsca zamieszkania w Polsce.
Jeżeli jesteś zameldowany za granicą to bierzesz papier z tamtejszego Urzędu Miasta/Gminy itp. i przesyłasz do odpowiedniego WKU któremu podlegasz, wtedy wojsko nie będzie przesyłać Ci żadnych wezwań, nie będzie Cię ścigać.

Wojsko/Żandarmeria wojskowa nie może zatrzymać Cię ani na lotnisku, ani na granicy jeżeli nie dostałeś karty powołania. Jeżeli odbierasz kartę powołania równoznaczne jest to z zamknięciem granic dla Ciebie. Zgodę na wyjazd może wydać tylko Komendant WKU lub Minister Obrony Narodowej.

To tyle w tym aspekcie.

Pozdrawiam.
Posted by: karina

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 06:58

oj thomas thomas ty glupoty pleciesz jak dostal wezwenia na wrzesien to papier ze jest studentem moze sobie di dupy wlozyc. Nie wierzysz spytaj prawnika od spraw wojskowych.

Jelsi pojdzie do WKU i uda mu sie poprosic ze bedzie uczniem i z dobrej woli mu kaza wciagu 14 dni przynies zaswiadczenie o pobieraniu nauki od pazdziernika to bedzie dobrze.
Nie wierzysz jak robi WKU z mojej opini poczytaj wypowiedzi ludzi na forum

http://forum.wojsko-polskie.pl/index.php

gdzie mieli umowy ze szkola od pazdziernika a kierowlai ich na badania itp
Posted by: karina

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 07:00

z drugim i trzecim twoim aspektem zgadzam sie w 100 procentach.

Ale ten pierwszy to juz nie. Bo zobacz ze kazali mu przyjsc na drugi dzien z prawkiem itp a po co a po to by go na kurs kierowcy kat. c i testy psycho wyslac \:D
Posted by: Izajasza53

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 07:56

Być może będą mnie namawiać do tego bym szedł do wojska bo kat. C bym sobie zrobił. To co piszecie że mnie mogą wysłać na kursy kat. C i testy psycho wysłać to zbytnio nie rozumiem.
Dobra jakoś to będzie \:D
Posted by: karina

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 08:36

sluchaj a ty po maturze jestes w tym roku?? chodzi o to ze jak masz prawko B to jak juz isc do woja lub nie isc a grac na czac to na testy cie wezma psycho potem kurs za friko robisz na kat.c a potem ci mowia jak juz jestes kierwoca z kat.c ze nie potrzebuja narazie kierowcow i masz zycie zasrane jednym slowem.Bo tak : pracy nie podejmiesz bo w kazdej chwili moga cie wlepic KP , codzien czekasz czy pojdziesz czy nie pojdzies, leca miesiace 2,3 juz bys mial je we woju spedzone atak siedzisz i nic nie robisz hehe.

nie boj zaby teraz we wrzesniu zapisujesz sie do http://www.cosinus.pl i idziesz z ZASWIADCZENIEM O POBIERANIU NAUKI i musza dac ci odroczenie chocby t byla 5 szkola.

P.s teraz powoluja do 54 lat wiec masz jeszcze czas na wojsko hehe. Albo skonczysz studia i bedziesz na rezerwe sie decydowal i modlil albo rob juz dzis badania alergiczne i lecz sie na jakas alergie zeby miec historuie choroby dluzsza niz rok potemp ponowna komisja i zmienia ci na D \:D
Posted by: karina

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 08:39

acha i pamietaj nic nie podpisuj bo moga ci wcisnac karte powolan i powiedziec ze jak przyniesiesz zas. ze szkola to ci cofna. Owszem cofaja ale potem brudu i roboty kupe bo ci jakis z WKu powie ze podpisalem karte to do woja. Jesli nie chcesz isc do wojska to skladaj nawet jak cos prosbe o ponowna komisje lekarska lub wnioske o odroczenie roczne. Zawsze zagrasz na czasie na odwolania masz 14 dni a do tego czasu bedzie pazdziernik \:D i papa wojsko.
Posted by: Izajasza53

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 08:48

Ale po po prostu mogą mi nic nie mogą zrobić. Daje zaświadczenie + dokumenty i nic więcej nie muszę robić? Nie mają prawa mnie wziąć do wojska? Gość mi jeszcze mówił że zaświadczenie jakiś nie pewne. \:D
Posted by: Goget

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 14:20

Nie wiem jak to wygląda w innych WKU ale u mnie dopiero po którymś tam wezwaniu i nie stawieniu się zaczynają coś z tym robić. Kumpel podarł pierwsze 6 wezwań i migał się ponad pół roku po czym przyszedł powiedział, że był za granicą pokazał papierek, że się uczy i nic mu nie zrobili. Innego już policja szukała w domu, po dwóch latach przyjechał z zagranicy, załatwił sobie szkołe poszedł do WKU ta sama śpiewka o pobycie za granicą i zarobieniu na szkołe i też bez konsekwencji.

Zwykle między jednym wezwaniem a drugim mija miesiąc czasu więc jak teraz ich olejesz i przyniesiesz im papierek w październiku, że jesteś czynnym studentem to nie powinni Ci nic zrobić. Ogólnie to maturzyści są odroczeni do 15 października więc nie wiem czemu gość się tak do ciebie przyczepił.
Posted by: _Korver_

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 20:30

A jak to jest, po zapomniałem. W lipcu musiałem im dostarczyć jakiś dowód, że złożyłem papiery na studia. Zrobiłem to i co teraz? Muszę im pokazać, że się dostałem na studia? Czy dopiero po rozpoczęciu roku przynieść im jakis kwitek z uczelni?
Posted by: micha$

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/09/2007 22:31

Papier z liceum daje odroczenie do 31 września, z tego co pamiętam...
Posted by: arielo

Re: Wojsko!?? prawo... - 15/09/2007 01:15

Originally Posted By: lupus
W ogole po cos sie tam pojawil? ;]

to powinno być kwintesencją tej dyskusji \:p
Posted by: ozzy123

Re: Wojsko!?? prawo... - 15/09/2007 01:21

Originally Posted By: _Korver_
A jak to jest, po zapomniałem. W lipcu musiałem im dostarczyć jakiś dowód, że złożyłem papiery na studia. Zrobiłem to i co teraz? Muszę im pokazać, że się dostałem na studia? Czy dopiero po rozpoczęciu roku przynieść im jakis kwitek z uczelni?


Teoretycznie masz czas do 15 października na zaniesienie zaświadczenia z uczelni, przynajmniej tak było 4 lata temu, jak ja zaczynałem studia.
W praktyce niektórzy kumple z roku do tej pory nic nie zanieśli i przez 4 lata nikt się ich nie czepiał.
Mnie raz się nie chciało zanieśc papierka ( swoją drogą co za debil wymyśłił, żeby co roku tam latać, uczelnia powinna informować WKU o skreśłeniu z listy studentów) i w marcu dostałem wezwanie, ale pomachałem im indeksem przed nosem i skończyło się na tym, że jakiś burak mnie o.p.i.e.r.d.o.l.i.ł.
Generalnie wszystko zależy od konkretnego WKU i tego jak duży burdel tam mają.
Najlepiej zanieś im jak njszybciej kwitek z uczelni, albo indeks z wpisem na pierwszy rok studiów i będziesz miał na rok z głowy.
Posted by: PROTECTORIANIN

Re: Wojsko!?? prawo... - 15/09/2007 17:05

No to wzięły chyba Sphinxa do woja.
Posted by: PROTECTORIANIN

Re: Wojsko!?? prawo... - 15/09/2007 17:27

Sphinx jak pojechal tak nie wrocil jeszcze. A telefonu ze sobą nie miał. Może na komisariat go wzięły?
Posted by: gacektyper

Re: Wojsko!?? prawo... - 15/09/2007 17:40

Ja rok temu tez mialem taka sytuacje. 31 czerwca 2006 skonczylo mi sie odroczenie. 10 lipca juz przyszedl papierek \:D Planowalem isc na studia ale to byl lipiec wiec ja nie mialem zadnego zaczepienia ktore moglo mnie uratowac.Zrobilem tak: Wynajalem matke ktora najpierw zadzwonila ze przyszedl papier,syn wyjechal i wraca jesienia,studia zacznie \:\) itp. a potem ona tam pojechala z ksiazeczka jakies tam swiadectwa tez chcieli zobaczyc.I mialem spokoj do pazdziernika a jak zaczalem studia to zanioslem papier
Posted by: th0mas

Re: Wojsko!?? prawo... - 15/09/2007 17:50

kowal5 ja nie piszę tutaj o kruczkach prawnych, tylko jeżeli staram się komuś w tej kwestii pomóc to wszystko piszę z własnego doświadczenia. Nic sobie w tym momencie nie wymyślam. A wiem trochę na ten temat bo dość długo migałem się od woja ;\)
Posted by: karina

Re: Wojsko!?? prawo... - 15/09/2007 21:15

Thomas daj dane hehe \:D to pojdziesz do wojska zalatwie Ci to heh.
A tak na powoaznie to w tym temacie to chyba kazdy powyzje 18 ma doswiadczenia z ta ukochana instytucja:)
Posted by: czepek

Re: Wojsko!?? prawo... - 16/09/2007 11:29

Originally Posted By: ozzy123
Originally Posted By: _Korver_
A jak to jest, po zapomniałem. W lipcu musiałem im dostarczyć jakiś dowód, że złożyłem papiery na studia. Zrobiłem to i co teraz? Muszę im pokazać, że się dostałem na studia? Czy dopiero po rozpoczęciu roku przynieść im jakis kwitek z uczelni?


Teoretycznie masz czas do 15 października na zaniesienie zaświadczenia z uczelni, przynajmniej tak było 4 lata temu, jak ja zaczynałem studia.
W praktyce niektórzy kumple z roku do tej pory nic nie zanieśli i przez 4 lata nikt się ich nie czepiał.
Mnie raz się nie chciało zanieśc papierka ( swoją drogą co za debil wymyśłił, żeby co roku tam latać, uczelnia powinna informować WKU o skreśłeniu z listy studentów) i w marcu dostałem wezwanie, ale pomachałem im indeksem przed nosem i skończyło się na tym, że jakiś burak mnie o.p.i.e.r.d.o.l.i.ł.
Generalnie wszystko zależy od konkretnego WKU i tego jak duży burdel tam mają.
Najlepiej zanieś im jak njszybciej kwitek z uczelni, albo indeks z wpisem na pierwszy rok studiów i będziesz miał na rok z głowy.


Z tymi debilami to olewka jak nic.

Ozzy pisze ze co roku, ja w krakowie bylem jak skonczylem liceum i jak otrzymalem zaswiadczenie ze studiow. Rok temu dziekanka ( hahaa juz w 2 semestrze) i nie pojawiam sie tam. Oczywiscie babka mi mowila ze co roku mam z indeksem jezdzic, ale co tam olewka. Zawsze mozna byc wiecznym studentem jezeli nie chcecie miec tej kategori D.

Aha i ludzie pisza o tych pojawieniach sie tam, a po co jezdzic, wysylacie listem wszytsko i tyle a nie jezdzic pinc razy \:p ( tak moj kumpel robil).
Posted by: czepek

Re: Wojsko!?? prawo... - 16/09/2007 11:33

Wlasnie mi sie przypomnialy akcje z WKU jak to komisja lekarska wyglada itp. Kumplom mmowilismy ze przejebane jest , ze w dupe zagladaja itp \:D a pozniej takie posrane osobniki tam ida.


No i jak ktos nie chce wojska to ostatnio milicja sie popularna zrobila \:p
Posted by: Izajasza53

Re: Wojsko!?? prawo... - 17/09/2007 00:46

Odroczyli mnie.
A to że mnie nie było to że zahaczyłem o imprę i wróciłem następnego dnia... \:p
Posted by: JuN

Re: Wojsko!?? prawo... - 17/09/2007 00:51

Originally Posted By: Sphinx
Odroczyli mnie.
A to że mnie nie było to że zahaczyłem o imprę i wróciłem następnego dnia... \:p


kurde ! mogles dac znac !

juz mielismy pisac petycje do rzadu aby oddali Ciebie !! \:\)

hehe pozdro
Posted by: BONIEK

Re: Wojsko!?? prawo... - 17/09/2007 05:25

jednym slowem generalow nie biora :0 pozdrawiam
Posted by: _Way_

Re: Wojsko!?? prawo... - 17/09/2007 05:35

A ten papier o przyjęciu na uczelnię, to trzeba dostraczyć osobiście?? I czy wystarczy go pokazać, czy trzba dać kopię??
Posted by: Stalion

Re: Wojsko!?? prawo... - 17/09/2007 06:29

Originally Posted By: _Way_
A ten papier o przyjęciu na uczelnię, to trzeba dostraczyć osobiście?? I czy wystarczy go pokazać, czy trzba dać kopię??


Uczelnia wystawia Ci ten papier i Ty im tam go zostawiasz...

A tak z innej beczki. Byl ktos kiedys na tym 6-tygodniowy szkoleniu, ktore mozna odbyc na studiach w zastepstwie wojska?
Posted by: Baqu

Re: Wojsko!?? prawo... - 17/09/2007 08:09

Originally Posted By: Stalion


A tak z innej beczki. Byl ktos kiedys na tym 6-tygodniowy szkoleniu, ktore mozna odbyc na studiach w zastepstwie wojska?


kolega był i z tego co z niego wydobylem i z tego co widze jak sie prezentuje ruchowo i sportowo... było bardzo lajtowo, pytalem sie czy duzo cwiczen mieli, czy ich meczyli, czy musieli biegac sporo, nic z tych rzeczy, lekka sielanka nawet powiedział, ale to informacja z "drugiej ręki".
Posted by: th0mas

Re: Wojsko!?? prawo... - 17/09/2007 15:53

Podobno to bardziej obóz harcerski niż szkolenie wojskowe. Ale też informacja z drugiej ręki.
Posted by: piana

Re: Wojsko!?? prawo... - 18/09/2007 19:52

kontynuje nauke od drugiego semestru, teraz przyszedl mi jakis swistek z WKU (calkiem mozliwe ze to bilecik:D) moge im zawiezc zaswiadczenie ze ruszam od lutego ? zostane odroczony?

help me \:D
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 18/09/2007 20:13

Biletu sie nie dostaje poczta przeciez.
Bilet to karta powolania, ktora sie podpisuje w WKU
Posted by: piana

Re: Wojsko!?? prawo... - 18/09/2007 20:16

hmmm to co to moze czekac na mnie na poczcie? napewno jest z WKU.
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 18/09/2007 20:29

Zebys sie zglosil, wyjasnil, przedstawil dokumenty, ze sie uczysz.
Szkola za Ciebie tego nie zrobi.
Posted by: piana

Re: Wojsko!?? prawo... - 18/09/2007 21:24

zastanawiam sie czy nie bedzie im to przeszkadzalo ze do szkoly ide dopiero od lutego
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 18/09/2007 22:08

To lipa, bo sie nie odroczysz.
Zalatw sobie jakas szkole policealna cokolwiek i przynies papier.

Albo nie odbieraj wezwan, bo jak podpiszesz to chocbys sie nie pojawil to oni maja taka informacje, i moga paly do Ciebie wyslac, za ktoryms tam razem.
Posted by: karina

Re: Wojsko!?? prawo... - 18/09/2007 23:35

Piana tak jak Lupus mówi bo dobrze mówi. Choc dodam od siebie ze masz jeszcze dwa wyjscia.
ALe wpierw potwierdze szkola policelana idziesz bezpicznie po odbior swistka na poczte jak bedzie ze chca cie "celem uzupelnienia ewidencji" to wpiare lajt gorzej jak pisze " celem odbycia zasadniczej słuzby wosjkowej" Bo wtedy juz chca jak do nich przyjdziesz wreczyc ci karte powolania do podpisu.
Tak czy siak jak masz zaswiadczenie ze szkoly jestes wolnym czloweikiem od WKU \:D

Ale skoro nie odebrales idz do urzedu miasta wymelduj sie podajac powod ze wyjezdzasz za grancie. To ma wade bo nie wiem czy zyjesz sam czy jeszcze z rodzicami itp.wiec WKu moze sprawdzic czy faktycznie jestes w domu czy nie moga zadzwoni wiec wtedy ktos z rodzicow potwierdza ze wyjehcales i pal szesc. Zdarzalo si eze na takich delikwentow ktorzy odraczali sie dosc dlugo przeychodzil dzielnicowy i sprawdzal czy osoba naprawde jest wymeldoewana i czy na lewo nie zamieszkuje.

NAjlepiej to szkola za friko pierwszy semestr zero umowy itp polecam cosinus.pl
Posted by: piana

Re: Wojsko!?? prawo... - 19/09/2007 00:50

ok dzieki panowie <piwo>

jeszcze jedno pytanie do 23r mozna sie uczyc w szkole policealnej ?
Posted by: zostać modem_MLS

Re: Wojsko!?? prawo... - 19/09/2007 02:52

Originally Posted By: kowal5

NAjlepiej to szkola za friko pierwszy semestr zero umowy itp polecam cosinus.pl


Orientujesz się może, czy można się tam jeszcze zapisać? Nie wiesz jaka jest opłata za drugi semestr? I jeszcze jedno- do WKU te świstki to się co rok dowozi czy co semestr? Bo jak co rok to izzzzi, jak co semestr to już gorzej się sprawy mają...
Posted by: th0mas

Re: Wojsko!?? prawo... - 19/09/2007 02:55

Raz do roku dowozisz papierek o nauce do 15 października. Ale jak rezygnujesz ze szkoły, to uczelnia ma obowiązek powiadomić WKU o skreśleniu Cię z listy studentów.
Posted by: Llama

Re: Wojsko!?? prawo... - 19/09/2007 03:01

Originally Posted By: th0mas
Raz do roku dowozisz papierek o nauce do 15 października. Ale jak rezygnujesz ze szkoły, to uczelnia ma obowiązek powiadomić WKU o skreśleniu Cię z listy studentów.

dokładnie tak jest.
a ja mam chyba jakieś względy, raz dostałem odroczenie na 5 lat \:D a teraz już półtorej roku temu powinienem donieść papier...nie doniosłem.
Posted by: Skiper

Re: Wojsko!?? prawo... - 19/09/2007 03:16

Originally Posted By: Llama
Originally Posted By: th0mas
Raz do roku dowozisz papierek o nauce do 15 października. Ale jak rezygnujesz ze szkoły, to uczelnia ma obowiązek powiadomić WKU o skreśleniu Cię z listy studentów.

dokładnie tak jest.
a ja mam chyba jakieś względy, raz dostałem odroczenie na 5 lat \:D a teraz już półtorej roku temu powinienem donieść papier...nie doniosłem.


chyba każdy na poczatku studiów dostaje odroczenie na 5 lat...ja raz zaniosłem i od tego czasu się tam nie pojawiam bo i po co \:\)
Posted by: karina

Re: Wojsko!?? prawo... - 19/09/2007 03:36

Originally Posted By: zostać modem_MLS
Originally Posted By: kowal5

NAjlepiej to szkola za friko pierwszy semestr zero umowy itp polecam cosinus.pl


Orientujesz się może, czy można się tam jeszcze zapisać? Nie wiesz jaka jest opłata za drugi semestr? I jeszcze jedno- do WKU te świstki to się co rok dowozi czy co semestr? Bo jak co rok to izzzzi, jak co semestr to już gorzej się sprawy mają...


piana z cosinusem jest tak ze pol roku za friko idziesz zapisujesz sie w kazdym momencie bierzesz zaswiadczenie i olewasz szkole i tak naprawde do 2 lat masz spokoj bo w cosinusie jeszcze dwa lata temu nie powioadamiali wojsko o tym ze juz sie u nich nie uczysz hehe
Posted by: karina

Re: Wojsko!?? prawo... - 19/09/2007 03:36

panbowie ida dzis na studium dostaej sie odroczenie do 30 czerwca 2009 roku i nie trzeba zadnych papierkow za rok dowozic czy gdzies tam dopoki studium nie wysle notki do wku \:\)
Posted by: MiFa

Re: Wojsko!?? prawo... - 25/09/2007 05:48

a ja mam takie pytanko jak jest z wojskiem jak ktos ma wyrok w zawieszeniu ?? odroczony czy jak??
Posted by: Ozeszlol

Re: Wojsko!?? prawo... - 25/09/2007 07:20

Originally Posted By: MiFa
a ja mam takie pytanko jak jest z wojskiem jak ktos ma wyrok w zawieszeniu ?? odroczony czy jak??


Ostatnio jak byłem to gosc sie tłumaczył że był karany , teraz go widze na miescie czyli do woja go nie wzieli ...
Jedni mówią że biorą jak leci , wg. mnie jest sporo sposobów na to zeby nie pojsc i to wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać . Ta cała szopka z tym wojskiem już mi działa na nerwy dla mnie to jest smieszne , po co na siłe kogos brać ?!?!?! ostatnio we Wrocławiu 19 latka chorego na Schizofrenie wzieli podobno na siłę i po tygodniu go odesłali gdyż nie stosował się do polecen , to czego oni oczekiwali ???

to WKU to jest śmiech na sali ... kiedy wkoncu zrozumią ze powinno być wojsko zawodowe ?
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 25/09/2007 16:12

Originally Posted By: MiFa
a ja mam takie pytanko jak jest z wojskiem jak ktos ma wyrok w zawieszeniu ?? odroczony czy jak??


Bez problemu moze isc do wojska.
Posted by: Tommii

Re: Wojsko!?? prawo... - 25/09/2007 16:34

Panowie jak to jest jak dzisiaj ide do mojej szkoly po swistek ze sie ucze to musze go dostarczyc do konca miesiaca czy jest jakis inny termin? Pytam bo nie wiem czy do konca miesiaca dam rade bo moje WKU jest oddalone od miejsca gdzie bede studiowal o ok 250 km.
Posted by: Ozeszlol

Re: Wojsko!?? prawo... - 25/09/2007 17:32

Originally Posted By: tomason
Panowie jak to jest jak dzisiaj ide do mojej szkoly po swistek ze sie ucze to musze go dostarczyc do konca miesiaca czy jest jakis inny termin? Pytam bo nie wiem czy do konca miesiaca dam rade bo moje WKU jest oddalone od miejsca gdzie bede studiowal o ok 250 km.


Masz chyba czas do 15 pazdziernika ...
Posted by: bitnap

Re: Wojsko!?? prawo... - 25/09/2007 22:33

sprawa wyglada roznie, zaleznie od WKU

Jeden gosc moze ci dac odroczenie za dobry usmiech, inny, zaleznie od potrzeb w danej miejscowosci, ma rozkaz z gory, wcielic kazdego chlopaka, ktory sie wykreca. Tak samo z papierkami ze studium, jeden cie odroczy, drugi takie kwitki bedzie mial daleko w ... powazaniu(choc wykrecanie sie tymi pseudolicealnymi szkolkami na dluzsza mete ucieczki od wojska ci nie da)

Co do papierku ze studiow, jesli przerwiesz nauke, albo zrezygnujesz ze szkoly wyzszej, WKU jest natychmiast powiadamiane odpowiednim pismem przez uczelnie i na 99% zostaniesz wcielony.

Ogolnie ZSW to teraz bardziej zabawa, niz jakiekolwiek wojsko.

dla kumatych strzelec SWD pozdrawia
Posted by: Platini

Re: Wojsko!?? prawo... - 26/09/2007 03:14

a ja już chyba w rezerwie \:p
Posted by: -Adrian-

Re: Wojsko!?? prawo... - 07/10/2007 01:40

Witam wszystkich serdecznie:) Pozwolę sobie odświeżyć temat, a to dlatego, iż dziś pocztą dostałem wesołą nowinę, to jest wezwanie:)
W związku z tym mam kilka pytań.
1. Skoro już będę musiał tam tracić swój czas, to czy w jakiś sposób da się połączyć przyjemne z pożytecznym i zarobić tam jakieś sensowne pieniądze? Żołd jest, ale to podobno grosze.

2. Tak właściwie to na ile czasu mnie wezmą? Skończyły się 3 lata mojego licencjatu i dostałem absolutorium, bo się nie broniłem. Podobno takich bez obrony biorą na 9 miesięcy, a z tytułem na 3. Na wezwaniu przed mym nazwiskiem widnieje: absolwent:)

Jeśli ktoś jest w stanie odpowiedzieć na pytanie to byłbym bardzo wdzięczny. Proszę również o nie odsyłanie mnie na specjalistyczne forum. Przywiązałem się do tego:)
Pozdrawiam póki mogę:)
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 07/10/2007 02:15

Musisz dostarczyc dyplomy swiadectwa, jak nie masz kaza Ci isc na uczelnie.

Zold to ponad 100zl na miesiac.

http://forum.wojsko-polskie.pl/index.php
Posted by: Mr.Eco

Re: Wojsko!?? prawo... - 15/10/2007 04:45

Originally Posted By: Ozeszlol


Masz chyba czas do 15 pazdziernika ...


ja chcialbym się o coś zapytać ... pytałem się kilku osób i czy to nie jest tak że musisz czekać na wezwanie ? :>
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 15/10/2007 04:46

NIe.
Posted by: Piecia

Re: Wojsko!?? prawo... - 15/10/2007 04:55

Jeśli do 13 października 2008 nie dostane zaproszenia na kurs szkoleniowy 3 miesięczny to zostanę przeniesiony do rezerwy
Posted by: Mr.Eco

Re: Wojsko!?? prawo... - 15/10/2007 04:57

Originally Posted By: lupus
NIe.


no to co mi zrobią jak im teraz tego nie zaniosę ?

\:p
Posted by: _zvonimir_

Re: Wojsko!?? prawo... - 16/10/2007 19:22

podbijam \:\)

jeśli do wczoraj miałem termin odroczenia i nie zaniosłem papierka że się uczę to co mi teraz zrobią? donieść im to w tym tygodniu? Czy już lepiej się nie pokazywać i unikać korespondencji z armii?
Posted by: shane

Re: Wojsko!?? prawo... - 16/10/2007 19:25

Donieść im.

Ja właśnie wróciłem z WKU \:\) Wszystko załatwione bez problemów. Pokazałem papier i książeczkę wojskową po czym przemiła pani powiedziała mi "Do zobaczenia za rok \:\) "

\:\)
Posted by: _zvonimir_

Re: Wojsko!?? prawo... - 16/10/2007 19:27

a to koniecznie trzeba osobiście i w tym mieście, w którym byłem na poborze? bo średnio mi się uśmiecha tracić czas na dojazd...
Posted by: Morten

Re: Wojsko!?? prawo... - 16/10/2007 19:30

A co w przypadku gdy ktoś zgubił książeczkę wojskową? :/
Posted by: shane

Re: Wojsko!?? prawo... - 16/10/2007 19:31

Musisz donieść do tej, z której dostałeś kwit, bo tam mają Twoje papiery.

Z wojskiem nie wygrajcie, ale widzę, że wielu z Was olewa sprawę strasznie, a potem się dziwicie, że wojsko ściga i macie z nim problemy.
Posted by: _zvonimir_

Re: Wojsko!?? prawo... - 16/10/2007 19:33

jak mus to mus.. trza się zmobilizować i pojechać \:\)
Posted by: shane

Re: Wojsko!?? prawo... - 16/10/2007 19:35

Originally Posted By: Morten
A co w przypadku gdy ktoś zgubił książeczkę wojskową? :/


Zapewne wyrobią Ci nową, bo to w końcu coś takiego jak dowód osobisty. Każdemu się może zdarzyć - zgubić rzecz ludzka. Chociaż pewno może ta cała procedura trochę potrwać i na pewno musisz się przygotować na "debilne gadki z majorami, którzy wyżej srają niż dupę mają" :|
Posted by: papa_smerf

Re: Wojsko!?? prawo... - 16/10/2007 19:45

Originally Posted By: shane
Musisz donieść do tej, z której dostałeś kwit, bo tam mają Twoje papiery.

Z wojskiem nie wygrajcie, ale widzę, że wielu z Was olewa sprawę strasznie, a potem się dziwicie, że wojsko ściga i macie z nim problemy.

z wojskiem nie wygracie \:D \:D \:D text roku

kazdy wie że do woja idą tylko głupi i biedni \:D stare powiedzenie

a teraz armia redukuje pobory bo dąży do modernizacji i w pełni zawodowej armii na rok 2011-2012
Posted by: Szewa

Re: Wojsko!?? prawo... - 16/10/2007 20:15

Originally Posted By: papa_smerf
[quote=shane]

a teraz armia redukuje pobory bo dąży do modernizacji i w pełni zawodowej armii na rok 2011-2012


To dziwne, bo np. w jednostkach w okoicach Trójmiasta wolnych jest ponad 800 etatów w wojsku. Jak nie będzie chętnych, to sami sobie ich znajdą \:D
Posted by: shane

Re: Wojsko!?? prawo... - 16/10/2007 20:32

Originally Posted By: papa_smerf
Originally Posted By: shane
Musisz donieść do tej, z której dostałeś kwit, bo tam mają Twoje papiery.

Z wojskiem nie wygrajcie, ale widzę, że wielu z Was olewa sprawę strasznie, a potem się dziwicie, że wojsko ściga i macie z nim problemy.

z wojskiem nie wygracie \:D \:D \:D text roku

kazdy wie że do woja idą tylko głupi i biedni \:D stare powiedzenie

a teraz armia redukuje pobory bo dąży do modernizacji i w pełni zawodowej armii na rok 2011-2012


Ja tam wolę nie podpadać \:\)
Posted by: papa_smerf

Re: Wojsko!?? prawo... - 16/10/2007 21:01

poczytaj odrobine wiadomosci albo posłuchaj radia - polska idzie w kierunku armii zawodowej a nie pół milionowego poboru \:D

myslalem ze tu są hazardziści, a więc ludzie odważni, ale widze ze kazdy w tym temacie "woli nie podpadać" \:D

uwierzcie mi: olewać, olewać, olewać \:D w najgorszym razie macie proces w sądzie grodzkim i grzywne 800-1000 zł haha \:D ostrooo

btw
a co z tą rzeszą młodych ludzi co wyjechali do UK i zupelnie nawet nie odbierają zawiadomień WKU? \:D \:D europol ich ściga hahahaha ?

bądźmy poważni, nie wiem po co tak parę osób tutaj celowo straszy.
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 16/10/2007 21:48

Nie wiem z czego tak rzysz?

Zanim wojkso bedzie zawodowe minie min kilka lat.

Jak ktos wyjezdza, to ma podac przewidywalnie termin powrotu, zdaza sie tez ze trzeba posylac skan zameldowania.
Jak wrocisz masz obowiazek sie stawic w WKU, jesli tego nie zrobisz a Cie dupna podczas pobytu kraju np mandat zaplacisz albo sasiedzi Cie wydadza (mojego kumpla wlasnie sasiadka zyczliwa podkapowala do WKU).

Grzywna to nie wszytko.
Jak sie dupna na tym, ze olewasz wezwania, to za ukrywanie sie leci list gonczy mozesz dostac zakaz opuszczania kraju, roboty spoleczne, grzywne, a nawet jak sie dlugo unikasz to za ukrywanie sie mozesz nawet isc siedziec, chyba na 2 lata.

Z wojskiem nie wygrasz.
podobnie jak ze skarobowka
Posted by: papa_smerf

Re: Wojsko!?? prawo... *DELETED* - 16/10/2007 22:29

Post deleted by Conrad
Posted by: Mr.Eco

Re: Wojsko!?? prawo... - 16/10/2007 23:17

jak mi przyślą wezwanie to sie na nim stawie i zaniose zaswiadczenie o nauce \:\)
a teraz mi sie najzwyczajniej nie chce
Posted by: jackm

Re: Wojsko!?? prawo... - 29/10/2007 03:48

A ja jutro wychodz do CYWILA!!! 9 miechow minelo szybko
Posted by: -Adrian-

Re: Wojsko!?? prawo... - 06/11/2007 00:18

Witam:) Jako że na forum wojskowym całkowicie mnie zignorowano (ba,usunięto mego posta,nie wiem czemu,ale mniejsza o to), wybaczcie o Wspaniali, iż dręczę Was:)
Otóż...heh,chyba już się nie wymigam od woja,wiec pójdę odsłużyć swoje 9 miesięcy:) Załóżmy że na komisji poborowej zadeklaruję iż pragnę brać udział w misjach pokojowych. Jakie szansę mam na akceptację? Jak to wszystko wygląda?Z tego co wiem to samo szkolenie trwa jakieś 6-7 miesięcy (służba 9),więc musiałbym zostać o wiele dłużej w wojsku. Nie muszę być zawodowym żeby wyjeżdżać?
Jak wygląda sprawa zdrowia?Ogólnie to jestem zdrowy,jeno wzrok już nie ten (krótkowidz).
Jak płacą na takich misjach?
Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje.
PS. Skończyłem licencjata jeno bez obrony (absolutorium jest). jakie ja właściwie mam wykształcenie- średnie, czy wyższe niepełne??
Posted by: -Adrian-

Re: Wojsko!?? prawo... - 06/11/2007 00:20

Wybaczcie,zapomniałem...
Jak teraz jest w wojsku? Jak z falą?? Czytalem tą książkę 300 czy ileś dni w armii. Jest podobnie, czy lepiej?
Posted by: venom

Re: Wojsko!?? prawo... - 06/11/2007 01:33

Wszystko zależy od jednostki.. albo trafisz na "stalownie" i wszystko będzie się tam działo według regulaminu - stary czy młody robi praktycznie to samo (oczywiście i tu starszy poborem może się wymigać od wykonywania czynności według niego niegodnych jego "cyfry": "Za mało mam żeby to robić.. :D". Albo jednostkę gdzie dominuje fala.. jednak nawet tam nie ma już tego co działo się kiedyś. Więc wszystko zależy od tego gdzie Cię wyślą. Co do misji pokojowych to nie mam pojęcia..

pozdr.
Posted by: -Adrian-

Re: Wojsko!?? prawo... - 06/11/2007 21:30

Originally Posted By: venom
Wszystko zależy od jednostki.. albo trafisz na "stalownie" i wszystko będzie się tam działo według regulaminu - stary czy młody robi praktycznie to samo (oczywiście i tu starszy poborem może się wymigać od wykonywania czynności według niego niegodnych jego "cyfry": "Za mało mam żeby to robić.. :D". Albo jednostkę gdzie dominuje fala.. jednak nawet tam nie ma już tego co działo się kiedyś. Więc wszystko zależy od tego gdzie Cię wyślą. Co do misji pokojowych to nie mam pojęcia..

pozdr.


Dzięki:)
Odświeżę temat,bo widzę że cieszy się nikłym zainteresowaniem:)
Czekam na kolejne opinie i rady
Posted by: bet_master

Re: Wojsko!?? prawo... - 23/11/2007 06:51

przyszedl do mnie list polecony , ale poniewaz mnie nie bylo na chacie , listonosz zostawil kwitek ze list do odebrania na poczcie . Ide sie pytam co to za list , a babka mowi że WKU \:D a ja na to , to ja go nie chce , musze sie zastanowic czy go odebrac \:D Z pewnoscia jest to wezwanie po bilet , mam 23 lata , nie studiuje obecnie , od paru lat uciekam juz i niewiem co z tym fantem zrobic ;\) . Odbiore liscik to bede musial jechac na wku i pewnie bilecik odebrac \:\( Jak nie bede odbieral to pewnie beda przysylac dalej jakies gowienka. Musialbym sie wymeldowac po raz kolejny bo raz sie juz wymeldowalem na 2 lata jak do anglii jechalem \:D Teraz mysle czy nie obrac kierunku na czechy , toz to blizej w koncu ;\) Dostal ktos z was podobne wezwanie teraz ?
Posted by: Bebok

Re: Wojsko!?? prawo... - 23/11/2007 07:12

Originally Posted By: bet_master
przyszedl do mnie list polecony , ale poniewaz mnie nie bylo na chacie , listonosz zostawil kwitek ze list do odebrania na poczcie . Ide sie pytam co to za list , a babka mowi że WKU \:D a ja na to , to ja go nie chce , musze sie zastanowic czy go odebrac \:D Z pewnoscia jest to wezwanie po bilet , mam 23 lata , nie studiuje obecnie , od paru lat uciekam juz i niewiem co z tym fantem zrobic ;\) . Odbiore liscik to bede musial jechac na wku i pewnie bilecik odebrac \:\( Jak nie bede odbieral to pewnie beda przysylac dalej jakies gowienka. Musialbym sie wymeldowac po raz kolejny bo raz sie juz wymeldowalem na 2 lata jak do anglii jechalem \:D Teraz mysle czy nie obrac kierunku na czechy , toz to blizej w koncu ;\) Dostal ktos z was podobne wezwanie teraz ?


Pewnego dnia zapuka do Ciebie 2 napakowanych panów z Żandarmerii Wojskowej ;d
Posted by: herkules

Re: Wojsko!?? prawo... - 23/11/2007 07:35

Originally Posted By: Bebok
Originally Posted By: bet_master
przyszedl do mnie list polecony , ale poniewaz mnie nie bylo na chacie , listonosz zostawil kwitek ze list do odebrania na poczcie . Ide sie pytam co to za list , a babka mowi że WKU \:D a ja na to , to ja go nie chce , musze sie zastanowic czy go odebrac \:D Z pewnoscia jest to wezwanie po bilet , mam 23 lata , nie studiuje obecnie , od paru lat uciekam juz i niewiem co z tym fantem zrobic ;\) . Odbiore liscik to bede musial jechac na wku i pewnie bilecik odebrac \:\( Jak nie bede odbieral to pewnie beda przysylac dalej jakies gowienka. Musialbym sie wymeldowac po raz kolejny bo raz sie juz wymeldowalem na 2 lata jak do anglii jechalem \:D Teraz mysle czy nie obrac kierunku na czechy , toz to blizej w koncu ;\) Dostal ktos z was podobne wezwanie teraz ?


Pewnego dnia zapuka do Ciebie 2 napakowanych panów z Żandarmerii Wojskowej ;d
jasne!!!! znajdz jakas policealna bude co daja zaswiadczenia zaplac z 200pln i masz problem z glowy. albo nie odbieraj
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 23/11/2007 17:28

Tylko wtedy i tak przyjdzie do niego Policja.
Wiec jak im otworzysz sam to bedzie lipa.
A jak np ktos z rodzicow, to sie zacznie 100 pytan do matki/ojca o syna gdzie jest, czym sie zajumuje, wiec musisz nauczyc ich dobrze wkrecac \:\)
Posted by: Piostar

Re: Wojsko!?? prawo... - 23/11/2007 18:00

Załatw zaświadczenie i z bani masz a z nami spędzisz kolejny sezon na forum \:D
Posted by: Tommii

Re: Wojsko!?? prawo... - 23/11/2007 19:25

Moich kilku znajomych którzy sa w podobnej sytuacji tzn. nigdzie sie nie ucza i sciga ich WKU załatwiło to w ten sposób że powiedziało rodzicą żeby zadzwonili do WKU i powiedzieli ze syn jest zagranica. Niby sie mówi że w tej sytuacji będzie przychodził dzielnicowy i sprawdzał czy rzeczywiście nie ma danej osoby, ale robia tak od roku i jeszcze nikt się do nich nie zgłosił \:\)
Posted by: zostać modem_MLS

Re: Wojsko!?? prawo... - 23/11/2007 20:34

Originally Posted By: Piostar
Załatw zaświadczenie i z bani masz a z nami spędzisz kolejny sezon na forum \:D


No właśnie, tak jak ja.
W szkole byłem 3 razy:
- zapisać się
- po zaświadczenie dla WKU
- po legitymacje

Odroczenie do czerwca 2009 ;]

A teraz zajmuję się nabijaniem postów.
Posted by: bet_master

Re: Wojsko!?? prawo... - 23/11/2007 21:22

raz juz sie odroczylem ze wzgledu na takie studium , mozna tak kilka razy ze wzgledu na studium sie odwolac ? a moze jest jakis limit wieku czy coś ? wiecie coś o tym ?
Posted by: th0mas

Re: Wojsko!?? prawo... - 23/11/2007 21:32

Nie jestem pewien. Ale dzięki studium możesz odwołac się do 22 roku życia, dzięki studiom do 26 roku życia. Ręki nie dam jednak za to uciąć.
Posted by: -Adrian-

Re: Wojsko!?? prawo... - 23/11/2007 21:44

Jako iż już po mojej komisji poborowej,a ja usiłowałem zasięgnąć rady na tymże szacownym forum, toteż chętnie podzielę się swym doświadczeniem:) Przypomnę, iż byłem (i dalej jestem:) delikwentem bez obony pracy licencjackiej.
Wezwanie dostałem na 13. Stawiłem się się punktualnie o 8.00. Spodziewałem się dzikich tłumów, a tu tylko jeden koleś, w takiej samej sytuacji jak ja, tyle że magister bez magisterki:) Zaczekałem na swoją kolej. Po wyjaśnieniu powodów mego przybycia komendant zapytał się co ma ze mną zrobić:) Grzecznie zasugerowałem odroczenie, na co ten przystał, pod warunkiem, że dostarczę jakieś sensowne zaświadczenie ze szkoły.Dostałem tydzień czasu na to. Po wyjściu z jednostki od razu skontaktowałem się ze szkołą i poprosiłem o takowy papierek. Aż się zdziwiłem,bo pani odpowiedzialna za sprawy studentów mówi że nie ma sprawy i coś mi wystawią. Nie potrafiła tylko określić jaką treść będzie miał ten dokument. Wysłała mi go listem poleconym w środę, a tenże dotarł do mnie w poniedziałek (podziękowania za nerwówkę dla naszego kochanego pocztowego monopolisty). PO zapoznaniu się z treścią dokumentów opanowała mnie lekka konsternacja. W końcu decyzja o skreśleniu mnie z listy studentów to chyba nie do końca to, czego WKU od mnie oczekiwało. Nic to, udałem się do jednostki. Przed mną oczekiwało kilku chłopaków. Jak sie okazało zgłosili się do odbycia służby na prewencji. Przyszła w końcu moja kolej. Komendant po zapoznaniu sie z papierkiem stwierdził, że póki jeszcze nie byłem skreślony z listy studentów to miałem szansę:) I znów się pyta co ze mną zrobić:) PO raz kolejny delikatnie zasugerowawszy odroczenie ten podsuwa mi kartkę i każe pisać podanie o odroczkę z powodów osobistych (jest taki punkt w regulaminie). Dostałem od ręki na rok czasu. Komendant okazał się naprawdę w porządku człowiekiem. Mógł mnie bez problemu załatwić.
Ot, to i by było ona tyle:)Pozdrawiam
PS. Aha, żeby jechać na misję pokojową trzeba podpisać kontrakt, a tym samym być zawodowym żołnierzem.
Posted by: Marcel

Re: Wojsko!?? prawo... - 23/11/2007 23:30

Tusk: w 2009 zniesiemy pobór do wojska
Posted by: bet_master

Re: Wojsko!?? prawo... - 23/11/2007 23:31

Originally Posted By: th0mas
Nie jestem pewien. Ale dzięki studium możesz odwołac się do 22 roku życia, dzięki studiom do 26 roku życia. Ręki nie dam jednak za to uciąć.


wlasnie o to mi chodzilo tez gdzies czytalem ze do 22 czy 23 roku mozna ze wzgledu na studium \:\( w necie znalazlem takie cos

"Nie ma limitów ilościowych ani czasowych ograniczających poborowemu możliwość nauki - możesz się uczyć w ilu szkołach chcesz i jak długo chcesz, choćby do pięćdziesiątki. Za każdym razem przysługuje Ci odroczenie służby wojskowej."

wiec juz sam niewiem jak to jest , chyba odroczyc sie mozna...
Posted by: Big_star

Re: Wojsko!?? prawo... - 24/11/2007 00:22

Odroczenie ze studium/studiów obowiązuje w każdym wieku i musi byc akceptowane. Ostatnio się trochę zmieniły zasady, bo wcześniej faktycznie było studium do 22 roku życia, natomiast teraz mogą Cię wziąc do wojska nawet w wieku 40 lat (wcześniej chyba do 28 roku).
Posted by: Maciek

Re: Wojsko!?? prawo... - 24/11/2007 00:59

Będą brać do wojska nawet w wieku 40 lat???- jestem za \:D

papa
Posted by: Rocco

Re: Wojsko!?? prawo... - 24/11/2007 01:47

Originally Posted By: Marcel
Tusk: w 2009 zniesiemy pobór do wojska


W cuda tez wierzysz?:)
Posted by: ziomal-111

Re: Wojsko!?? prawo... - 24/11/2007 04:54

Ja obecnie jestem w wojsku juz 4 miesiac \:\)
Posted by: jadanek

Re: Wojsko!?? prawo... - 24/11/2007 05:04

Originally Posted By: Big_star
Odroczenie ze studium/studiów obowiązuje w każdym wieku i musi byc akceptowane. Ostatnio się trochę zmieniły zasady, bo wcześniej faktycznie było studium do 22 roku życia, natomiast teraz mogą Cię wziąc do wojska nawet w wieku 40 lat (wcześniej chyba do 28 roku).


ja wlasnie tez myslalem, ze studium do 22 roku, wiec studiowalem i miesiecznie 240zl szlo sie ..., ale sie wlasnie dowiedzialem, ze od jakiegos czasu nie ma limitu wieku co do szkol policealnych itp, wiec rzucilem te studia wp... i jestem na policealnej,juz minelo 3 tygodnie od skreslenia mnie ze studiow, narazie nic z wku nie przyszlo (podobno po 2 tyg od skreslenia juz papier od wku przychodzi), bedzie trzeba zaswiadczenie wziac i im zaniesc, zeby przypadkiem biletu nie przyslali \:p
Posted by: Kameleon

Re: Wojsko!?? prawo... - 24/11/2007 05:28

podobno po 2 tyg od skreslenia juz papier od wku przychodzi

Słyszałem, że zależy od uczelni. Niektóre się ociągają z przesyłaniem tych informacji do WKU.
Posted by: silver

Re: Wojsko!?? prawo... - 24/11/2007 07:11

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071123/SLUPSK/71123014


w slupskim armia nie spi;))...dobrze ze mam to wszystko za soba:)
Posted by: bet_master

Re: Wojsko!?? prawo... - 27/11/2007 22:28

mam takie pytanko bo wiem że wymeldowanie zapewnia spokoj przed armią ;\) . Ale jak ma sie kwestia np: pracy będąc niezameldowanym ? Trzeba być zameldowanym by móc otrzymać pracę ? Pracodawca sprawca to gdzieś ?
Posted by: moonlight

Re: Wojsko!?? prawo... - 27/11/2007 22:37

Wymelduj się i zgłoś w WKU że wyjeżdżasz za granice. Wtedy masz spokój na jakiś czas. Jeżeli zostaniesz w Polsce , zostaniesz zatrzymany przez głupi patrol policji i sprawdzą Cię dokładnie, możesz zostać ukarany sądownie za uchylanie się od służby wojskowej.
Posted by: bet_master

Re: Wojsko!?? prawo... - 27/11/2007 22:42

Originally Posted By: moonlight
Wymelduj się i zgłoś w WKU że wyjeżdżasz za granice. Wtedy masz spokój na jakiś czas. Jeżeli zostaniesz w Polsce , zostaniesz zatrzymany przez głupi patrol policji i sprawdzą Cię dokładnie, możesz zostać ukarany sądownie za uchylanie się od służby wojskowej.


czyli jak zgłoszę na wku że wyjeżdżam , oni wtedy dają spokój ? nie ma tak że powiedzą że czeka bilecik już na mnie \:\) ? bo kwestia jest taka że już jakiś jeden paszkwil z wku do mnie przyszedł , ale go nie odebrałem oczywiście , w następnym czasie moge się pewnie spodziewać następnych eh \:\( czyli wymeldowanie + wizyta na wku = spokój ?
Posted by: moonlight

Re: Wojsko!?? prawo... - 27/11/2007 22:51

Jeżeli nie będziesz odbierał paszkwilów to w końcu przyjdzie pan policjant a na końcu ŻW.
Jeżeli wymeldujesz się, złożysz tam jakiś wniosek z powodu wyjazdu za granicę, podasz przypuszczalny termin powrotu, być może poproszą o miejsce pracy, to może Cię odroczą. Będąc WKU łatwo podpisać kartę powołania a to już do bileciku krótka droga.
A najlepszym rozwiązaniem jest wymeldowanie się, i niech ktoś z Twojej rodziny napisze pismo do WKU , ze przebywasz za granicą i tyle. Wchodzenie do paszczy lwa bywa ryzykowne.

Tylko pamiętaj - jak zostaniesz w Polsce i gdzieś coś wywiniesz i okaże się, że za granicą nie jesteś ... #
Posted by: bet_master

Re: Wojsko!?? prawo... - 27/11/2007 22:59

Originally Posted By: moonlight


Tylko pamiętaj - jak zostaniesz w Polsce i gdzieś coś wywiniesz i okaże się, że za granicą nie jesteś ... #


hmm ciekawe o jakie wywinięcie ci chodzi \:\) , kwestia jest taka ze miesiac temu mi sie skonczylo wymeldowanie bo na 2 lata sie wymeldowalem bo rzeczywiście bylem w anglii w pracy . No i oczywiście czasem bywalem w Polsce czy to na urlopie czy po skonczeniu pracy juz. I wtedy tez mandaty jakies dostalem , chocby za przechodzenie przez tory \:\) , ale wiekszych konsekwencji nie bylo z tego , pomimo tego ze oficjalnie pracowalem w Anglii \:\)
Posted by: moonlight

Re: Wojsko!?? prawo... - 27/11/2007 23:11

Ostatnio zatrzymał mnie patrol policji, oprócz mandatu za prędkość, przetrzepali mnie równo, sprawdzali w jakimś rejestrze, Bóg wie gdzie jeszcze .. normalnie strasznie podejrzanie wyglądać musiałem wtedy ;\)
Pokażesz dokumenty ... a tam wymeldowanie, no i zaraz sto pytań do.. Jeżeli dobrze nie wytłumaczyłbyś, że pracujesz rzeczywiście za granicą, to miałbyś kłopoty.

Znam właśnie jednego, co wymeldował się, niby za granicę, a cały czas w Polsce siedzi... tylko po co ? A 9 miesięcy to nic \:\)
Choć i ja też kombinuję ;\)
Posted by: Rocco

Re: Wojsko!?? prawo... - 28/11/2007 16:40

Faktycznie wojsko to niezle bagno, juz lepiej przemeczyc sie przez jakis licencjat i upiec 2 pieczenie przy jednym ogniu \:p
Posted by: dejv

Re: Wojsko!?? prawo... - 28/11/2007 18:11

czyli, ze po licencjacie przenosza mnie od razu do rezerwy? \:p
Posted by: moonlight

Re: Wojsko!?? prawo... - 28/11/2007 18:12

albo na 3 miesięczne przeszkolenie
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 28/11/2007 21:38

Originally Posted By: zostać modem_MLS
Originally Posted By: Piostar
Załatw zaświadczenie i z bani masz a z nami spędzisz kolejny sezon na forum \:D


No właśnie, tak jak ja.
W szkole byłem 3 razy:
- zapisać się
- po zaświadczenie dla WKU
- po legitymacje

Odroczenie do czerwca 2009 ;]

A teraz zajmuję się nabijaniem postów.


LOL ;\)
A gdzie to takie walki przejda?
Przeciez kazda szkola moze Cie skreslic nawet gdy oplacasz a nie smigasz na zajecia \:\)
Posted by: -Adrian-

Re: Wojsko!?? prawo... - 28/11/2007 21:46

Originally Posted By: lupus
Originally Posted By: zostać modem_MLS
Originally Posted By: Piostar
Załatw zaświadczenie i z bani masz a z nami spędzisz kolejny sezon na forum \:D


No właśnie, tak jak ja.
W szkole byłem 3 razy:
- zapisać się
- po zaświadczenie dla WKU
- po legitymacje

Odroczenie do czerwca 2009 ;]

A teraz zajmuję się nabijaniem postów.


LOL ;\)
A gdzie to takie walki przejda?
Przeciez kazda szkola moze Cie skreslic nawet gdy oplacasz a nie smigasz na zajecia \:\)


Kwestia dogadania się \:\) Byłem w szkole w mojej rodzinnej miejscowości. Planowałem wyjazd za granicę, ale potrzebowałem zaświadczenia do wku (jak się okazało niepotrzebnie). Nic nie ukrywając przedstawiłem jak sprawa wygląda i czy mogą mi zagwarantować pół roku spokoju. Szkoła na to, że i owszem, pod warunkiem że z góry zapłacę za semestr 2k. Podejrzewam, że jeśli pojawiłbym się ponownie w szkole w lutym, to można byłoby zrobić podobnie. W paskudnych czasach żyjemy,nic tylko pieniądz ;\)
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 28/11/2007 21:53

2k za semestr?
to chyba uczelnia wyzsza ;\)
Posted by: bet_master

Re: Wojsko!?? prawo... - 28/11/2007 21:56

nie no aż tak to mnie nie ciśnie żeby stracić 2000 tylko po to by miec odroczenie ;\) pomyśl ile kuponików byś za to wysłał \:D
Posted by: Zielone Wirusy

Re: Wojsko!?? prawo... - 28/11/2007 22:08

załatwcie sobie papiery , że chorujecie na zółtaczke;) albo jesteście po chorobach wątroby- odroczenie na wieczność:) wiem że takie paiery kosztuja około 3 tyś ale spokój na całe życie
Posted by: -Adrian-

Re: Wojsko!?? prawo... - 28/11/2007 22:36

Jak najbardziej wyższa \:\) Póki co licencjat, ale za rok czy dwa ma być ponoć dostępna magisterka, ale nie to jest tu ważne \:\)
Napiszę, że byłem też w szkole policealnej (koledzy radzili żeby tam papiery złożyć, bo za darmo). Tam tak samo powiedziałem jak wygląda sprawa to pani sekretarka zaczęła smęcić, że mogą mnie wyrzucić za brak obecności (szkoła za darmo \:\)
Posted by: moonlight

Re: Wojsko!?? prawo... - 28/11/2007 22:43

Originally Posted By: bet_master
nie no aż tak to mnie nie ciśnie żeby stracić 2000 tylko po to by miec odroczenie ;\) pomyśl ile kuponików byś za to wysłał \:D


A ile przyjemności z strzelania na poligonie \:\)
Posted by: -Adrian-

Re: Wojsko!?? prawo... - 28/11/2007 23:06

Originally Posted By: moonlight
Originally Posted By: bet_master
nie no aż tak to mnie nie ciśnie żeby stracić 2000 tylko po to by miec odroczenie ;\) pomyśl ile kuponików byś za to wysłał \:D


A ile przyjemności z strzelania na poligonie \:\)


Że o wątpliwym zaszczycie pocierania rejonów nie wspomnę \:D
Posted by: Kameleon

Re: Wojsko!?? prawo... - 28/11/2007 23:17

LOL
A gdzie to takie walki przejda?
Przeciez kazda szkola moze Cie skreslic nawet gdy oplacasz a nie smigasz na zajecia


hmmmm

Liceum zaoczne, wychodzi chyba 300 za semestr, nikogo nie obchodzi czy jesteś na zjęciach. Kumpel w tamtym roku poszedł tylko raz na egzaminy i zdał \:D \:D

W Sopocie jest też jakaś policealna, w której po opłaceniu semestru skreślają Cie z listy uczniów dopiero po zakńczeniu semestru i potem możesz się znowu zapisać ;\)

Teraz to tylko uczelnie państwowe się tak śpieszą z donoszeniem o osobach skreślonych z listy.
Posted by: pacyfista

Re: Wojsko!?? prawo... - 29/11/2007 03:30

Dajcie sobie spokoj z armia.Jeszcze tego brakowalo zeby jacys pajace wciskali wam bron w rece.Mam 33 lata i wojsko znam tylko z opowiesci kumpli ile tam wypili wody i ile przelecieli panienek.Na komisji powiedzialem ,ze do armii nie ide i niech kieruja moja sprawe do prokuratora.Chyba uznali mnie za desperata bo zostalem skierowany do sluzby zastepczej ,ktorej nigdy nie odbylem.To tyle z mojego doswiadczenia.Pozdrawiam poborowych
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 29/11/2007 03:50

Ja jestem za tym aby wojsko bylo obiazkowe.
Cos jak w Izraelu.

Oczywiscie kaleki by nie szly, ale nie byloby jak teraz migania, gdyby istniaja jak porzadna wojskowa komisja lekarska, ktory by sprawdzala delikwentow, ktorzy sie migaja przedstawiajac niestworzone wyniki choroby (wiadomo albo zaplacili albo maja znajomosci)

Gdyby to bylo obowiazkowe, kazdy by przelknal te 9 miechow.

Jesli chodzi o sluzbe zastepcza to widzialem 4 takich kolesi.
Jeden gruby, drugi kurdupel, trzeci hipis :D, a czwarty chudzinka nie wiem czy mial z 50kg.

Wlasnie takim by sie wojsko przydalo najbardziej.

Nic nie mam do Ciebie, wiec sie nie obrazajm, ale ja uwazam, ze zwiazki zawodowe(np w takich formie jak u nas), pedaly i pacyfisci to najwieksze zlo na swiecie.
Posted by: bolo_lacznik

Re: Wojsko!?? prawo... - 29/11/2007 06:07

proste , zwłaszcza "kurduplowi" na pewno pare cm miałby wiecej po wyjsciu \:D
Posted by: frees

Re: Wojsko!?? prawo... - 29/11/2007 07:03

Originally Posted By: th0mas
Podobno to bardziej obóz harcerski niż szkolenie wojskowe. Ale też informacja z drugiej ręki.


Bylem na tym. Lajcik. Troche kondycji sie tylko nabiera \:\) No ale gdzie indziej z kalacha sobie postrzelasz lub granatem rzucisz? 6 tygodni szybko zlecialo, jeszcze jakas kasa wpadla (10zl za dzien pobytu tam plus zwrot za dojazdy plus kasa na powrot plus jakis dodatek mundurowy plus kasa za jedzenie, ktorego sie nie zjadlo bedac na przepustce). Po 2 tygodniach masz przysiege. Po przysiedze co weekend do domu jezdzilem plus ostatnie dwa tygodnie stalki. Na koniec egzamin. Jak go zdasz to masz kaprala, jak nie, to szereowy.

Ogolnie polecam. Duzo nowych rzeczy mozna sie nauczyc, nowe znajomosc proaktycznie z calej Polski, duzo smiechu itp. \:\) Wspomnienia na cale zycie. No i WKU moze mnie teraz bodnac, bo mam juz wbita rezerwe.
Posted by: frees

Re: Wojsko!?? prawo... - 29/11/2007 07:10

Originally Posted By: Zielone Wirusy
załatwcie sobie papiery , że chorujecie na zółtaczke;) albo jesteście po chorobach wątroby- odroczenie na wieczność:) wiem że takie paiery kosztuja około 3 tyś ale spokój na całe życie


Taa a pozniej co powiesz pracodawcy, jak zapyta czemu masz kategorie D lub E???
Posted by: Mindman

Re: Wojsko!?? prawo... - 29/11/2007 07:12

Originally Posted By: lupus

Nic nie mam do Ciebie, wiec sie nie obrazajm, ale ja uwazam, ze zwiazki zawodowe(np w takich formie jak u nas), pedaly i pacyfisci to najwieksze zlo na swiecie.




Mam nadzieje, że to była żartobliwa wypowiedź ..

PS nie jestem "pedałem" ani "pacyfistą"

A tak żeby nie było całkiem OT:

Osobiście uważam tak:

niech ktoś mi wymieni JEDNĄ konkretną zaletę przebywania przez kilka miechów w towarzystwie kilkudziesięciu/kilkuset innych facetów, z których pewna część, mówiąc oględnie, jest na dość niskim poziomie intelektualnym. Umówmy się, że odpowiedzi w stylu kompletnie źle pojętej "nauki dyscypliny" i "wyrobienia charakteru" uznajemy z góry za .. śmieszne \:\) Takimi bowiem są w rzeczywistości.

Pozdrawiam
Posted by: frees

Re: Wojsko!?? prawo... - 29/11/2007 07:13

Originally Posted By: lupus
Ja jestem za tym aby wojsko bylo obiazkowe.
Cos jak w Izraelu.

Oczywiscie kaleki by nie szly, ale nie byloby jak teraz migania, gdyby istniaja jak porzadna wojskowa komisja lekarska, ktory by sprawdzala delikwentow, ktorzy sie migaja przedstawiajac niestworzone wyniki choroby (wiadomo albo zaplacili albo maja znajomosci)

Gdyby to bylo obowiazkowe, kazdy by przelknal te 9 miechow.



W pełni popieram! Przeciez facet, ktory woja unika, to jakby jaj nie mial
Posted by: bolo_lacznik

Re: Wojsko!?? prawo... - 29/11/2007 07:49

Quote:
facet, ktory woja unika, to jakby jaj nie mial
a moze po prostu ktos ma pare fajniejszych zajec niz dymanie po poligonie i chlanie wódy ;-)
Posted by: bolo_lacznik

Re: Wojsko!?? prawo... - 29/11/2007 07:59

edit : zostałem uswiadomiony .
prawidlowo powinno byc "a moze po prostu ktos ma pare fajniejszych zajec niz dymanie po poligonie"
Posted by: frees

Re: Wojsko!?? prawo... - 29/11/2007 08:02

Originally Posted By: bolo_lacznik
edit : zostałem uswiadomiony .
prawidlowo powinno byc "a moze po prostu ktos ma pare fajniejszych zajec niz dymanie po poligonie"


W wojsku nie byles, to co mozesz wiedziec \:\)
Posted by: Llama

Re: Wojsko!?? prawo... - 29/11/2007 08:03

a w dupie mam wojsko \:D banda decydentów ma mi mówić co mam robić \:D z jakiej racji \:D
Posted by: frees

Re: Wojsko!?? prawo... - 29/11/2007 08:49

Bardzo patriotyczne podejscie \:D
Posted by: Szewa

Re: Wojsko!?? prawo... - 29/11/2007 08:52

A co ma wojsko do patriotyzmu ? Kilka razy zdarzało mi się jeździć pociągami razem z "patriotami" wracającymi z przepustek albo wychodzącymi do cywila. Mało przyjemne doświadczenie.
Posted by: bolo_lacznik

Re: Wojsko!?? prawo... - 29/11/2007 09:15

Originally Posted By: Riverside
a w dupie mam wojsko \:D banda decydentów ma mi mówić co mam robić \:D z jakiej racji \:D
Amen ;-)
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 29/11/2007 15:38

Originally Posted By: bolo_lacznik
proste , zwłaszcza "kurduplowi" na pewno pare cm miałby wiecej po wyjsciu \:D


Tu mnie byku masz ;-)
Posted by: gizmo

Re: Wojsko!?? prawo... - 29/11/2007 21:47

Originally Posted By: frees


W pełni popieram! Przeciez facet, ktory woja unika, to jakby jaj nie mial

Mow za siebie. To po pierwsze. Po drugie mam wiecej ciekawych rzeczy do zrobenia niz zmarnowanie 9 miesiecy ze swojego zyciorysu.A patriotyzmu proponowalbym w to nie mieszac. Natomiast jezeli chcesz "sprawdzac" facetom czy maja jaja to sprawdzaj,mnie to nie interesuje.
Posted by: As

Re: Wojsko!?? prawo... - 29/11/2007 23:17

Originally Posted By: frees

W pełni popieram! Przeciez facet, ktory woja unika, to jakby jaj nie mial

Takie teksty świadczą raczej o braku mózgu.
Posted by: Llama

Re: Wojsko!?? prawo... - 30/11/2007 01:29

Originally Posted By: frees
Bardzo patriotyczne podejscie \:D

zdefiniuj mi patriotyzm \:D
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 30/11/2007 01:53

Originally Posted By: Mindman
Originally Posted By: lupus

Nic nie mam do Ciebie, wiec sie nie obrazajm, ale ja uwazam, ze zwiazki zawodowe(np w takich formie jak u nas), pedaly i pacyfisci to najwieksze zlo na swiecie.




Mam nadzieje, że to była żartobliwa wypowiedź ..

PS nie jestem "pedałem" ani "pacyfistą"


To nie zart.
Akurat w tych sprawach nie jestem tolerancyjny.

Wielokulturowosc sie po prostu nie sprawdza.
Spojrz na kraje zachodnie na Francje, Wlk Brytanie czy chocby USA.
Im wiecej wolnosci i swobody pod takim wzgledem tym gorzej, bo ludziom odbija.

Im wieksze zroznicowanie tym wiecej konfliktow zarowno na tle religijnym jak i rasowym.

Dlatego ciesze sie, ze zyje w kraju gdzie zyje z 90% katolikow (niewaze czy praktykujacych), ale przez to spoleczenstwo nie jest az tak podzielone ;\)
Posted by: Szewa

Re: Wojsko!?? prawo... - 30/11/2007 01:57

Również uważam, że pacyfiści to największe zło na świecie. Hitler, Stalin, Pol Pot, Idi Amin, Saddam, Kim Ir Sen - gdyby nie ci, i wielu innych pacyfistów, świat na pewno byłby lepszy \:\)
Posted by: Llama

Re: Wojsko!?? prawo... - 30/11/2007 02:04

Originally Posted By: lupus


Dlatego ciesze sie, ze zyje w kraju gdzie zyje z 90% katolikow (niewaze czy praktykujacych), ale przez to spoleczenstwo nie jest az tak podzielone ;\)


\:D o w mordę \:D w jakim świecie ty żyjesz? \:D
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 30/11/2007 02:08

Lamy nie sa gatunkiem chronionym radze uwazac ;\)
Posted by: kondzik

Re: Wojsko!?? prawo... - 30/11/2007 03:47

Originally Posted By: bet_master
przyszedl do mnie list polecony , ale poniewaz mnie nie bylo na chacie , listonosz zostawil kwitek ze list do odebrania na poczcie . Ide sie pytam co to za list , a babka mowi że WKU \:D a ja na to , to ja go nie chce , musze sie zastanowic czy go odebrac \:D Z pewnoscia jest to wezwanie po bilet , mam 23 lata , nie studiuje obecnie , od paru lat uciekam juz i niewiem co z tym fantem zrobic ;\) . Odbiore liscik to bede musial jechac na wku i pewnie bilecik odebrac \:\( Jak nie bede odbieral to pewnie beda przysylac dalej jakies gowienka. Musialbym sie wymeldowac po raz kolejny bo raz sie juz wymeldowalem na 2 lata jak do anglii jechalem \:D Teraz mysle czy nie obrac kierunku na czechy , toz to blizej w koncu ;\) Dostal ktos z was podobne wezwanie teraz ?


Mialem ostatnio podbny problem do mnie wezwania przychodziły ale ich nie odbierałem ponieważ pracuje w swoim mieście rodzinnym (Tomaszów Lubelski) a jestem zameldowany w Poznaniu... ostatnio nie bylo mnie troche czasu w Poznaniu bo dużo roboty było a jak byłem to nie odbierałem avizo poniewaz miną już czas na odebranie \:D w koncu ostatnion jak sie pojawilęm w Poznaniu czekał na mnie w skrzynce list(NIE POLECONY) w którym dawali mi tydzien na zgłoszenie sie do WKU a jeśli sie nie zglosze to kierują sprawe do prokuratury... najgorsze było to że oficjalnie jeszcze nie bylem studentem! wiec czym predzej udałem sie do szkoły by mnie przywrócili w prawach studenta i wydali mi zaświadczenie... oni (rektor+dziekanat) sie zgodzili ale zaświadczenie chcieli mi wydać w przyszłym tygodniu (była środa) a ja mialem termin stawienia sie do czwartku... wiec poszedłem do WKU chcac wyjaśnić sytuacje... major czy kim on tab był najpierw mnie zje.ał że jak moglem sie nie stawiać i nie zwracal uwagi na moje tłumaczenia że pracuje 500 km od poznania, potem powiedział że oddaje wniosek do prokuratury o ukaranie mnie a potem dal mi czas do nastepnego dnia do 14 na dostarczenie zaświadczenia z uczelni (przypomne że szkołą miała mi wydać zaświadczenie w nastepnym tygodniu) troche zmartwiony \:D poszedlem jeszcze raz do szkoły powiedzialem jaka jest sytuacja i zastosowali "tryb przyśpieszony" i nastepnego dnia podpisalem umowe i wydali mi zaświadczenie które zaniasłem do WKU... mam nadzieje że już problemu nie bedzie ogólnie mialem dużo nerwow z tym wszystkim, dużo biegania i załatwiania...
Posted by: Platini

Re: Wojsko!?? prawo... - 30/11/2007 03:56

Originally Posted By: Riverside
Originally Posted By: lupus
Dlatego ciesze sie, ze zyje w kraju gdzie zyje z 90% katolikow (niewaze czy praktykujacych), ale przez to spoleczenstwo nie jest az tak podzielone ;\)

\:D o w mordę \:D w jakim świecie ty żyjesz? \:D
ło żesz !
Przyłacze się do pytania : gdzie to lupus ?
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 30/11/2007 04:38

Według Rocznika Statystycznego[10] największą wspólnotę religijną stanowi Kościół katolicki, do którego należy około 34,21 mln wiernych.

Ilu mniej wiecej jest Polakow kazdy wie.

Holandia:

Najważniejszymi religiami są chrześcijaństwo (katolicyzm - 27%, protestantyzm - 18%) i islam (6%).

Pytanie, gdzie jakis czas temu dokonano glosnych zabojostw na tle religijnym? Polska czy Holandia?

Gdzie zrobila sie burza na caly kraj, jak zakazano nosic husty dziewczynkiom muzlumankim w szkolach? Francja czy Polska?

Gdzie mlodzi czarni z przedmiesc tluka sie z policja? Polska czy Francja?

USA? Tu jest wszytko, czarni, zalew ludzi z Meksyku.

Im wieksze zroznicowanie tym wiecej konfliktow z tego powodu.

Z drugiej strony nigdzie nie pisalem, ze wieczna kontrola jak w korei czy chinach czy kubie lub iranie jest rajem.

Umiarkowanie, bez przesady i bez nadmiernej kontroli i zastraszania, bo takie systemy sa chwiejne.
Jak Castro wyciagnie nogi, moze sie cos zmieni.
Chiny tez juz od lat sie zmieniaja, choc jeszcze im "troche " brakuje ;\)
Posted by: Szewa

Re: Wojsko!?? prawo... - 30/11/2007 04:49

Originally Posted By: lupus
Według Rocznika Statystycznego[10]

USA? Tu jest wszytko, czarni, zalew ludzi z Meksyku.



Przecież to Chrześcijanie w zdecydowanej większości ;\)
Posted by: Platini

Re: Wojsko!?? prawo... - 30/11/2007 05:48

niby tak Lupus tyle, że nie wierze w te dane że aż 90% Polaków to chrzescijanie

Tak do woja - czy trzeba zanieść ten papierek z uczelni do WKU?
Do niby do polowy października tzreba było a ja do dziś sie nie wybrałem.
Musze iśc czy sobie odpuścic ?
Posted by: Ozeszlol

Re: Wojsko!?? prawo... - 30/11/2007 06:16

Originally Posted By: As
Originally Posted By: frees

W pełni popieram! Przeciez facet, ktory woja unika, to jakby jaj nie mial

Takie teksty świadczą raczej o braku mózgu.


Dokładnie ...

Przymusowa slużba to jest głupota , totalna głupota ...

We Włoszech , Francjii , Hiszpanii , Wielkiej Brytanii , Argentynie , Rpa , Australii , Argentynie , USA , Indiach i Birmie ( 60 milionowy kraj ) o ile sie nie myle oraz większosci krajów europejskich ta dolegliwość została zniesiona .

Widzą że coraz mniej jest chętnych to mogliby to już zniesc , bo i tak kto ma pojsc to pojdzie a kto nie ten tak czy tak sie wywinie . I po co stwarzać jakieś problemy i nawzajem sobie utrudniać zycie ?
Posted by: Mindman

Re: Wojsko!?? prawo... - 30/11/2007 06:32

Originally Posted By: lupus
Originally Posted By: Mindman
Originally Posted By: lupus

Nic nie mam do Ciebie, wiec sie nie obrazajm, ale ja uwazam, ze zwiazki zawodowe(np w takich formie jak u nas), pedaly i pacyfisci to najwieksze zlo na swiecie.




Mam nadzieje, że to była żartobliwa wypowiedź ..

PS nie jestem "pedałem" ani "pacyfistą"


To nie zart.
Akurat w tych sprawach nie jestem tolerancyjny.

Wielokulturowosc sie po prostu nie sprawdza.
Spojrz na kraje zachodnie na Francje, Wlk Brytanie czy chocby USA.
Im wiecej wolnosci i swobody pod takim wzgledem tym gorzej, bo ludziom odbija.

Im wieksze zroznicowanie tym wiecej konfliktow zarowno na tle religijnym jak i rasowym.

Dlatego ciesze sie, ze zyje w kraju gdzie zyje z 90% katolikow (niewaze czy praktykujacych), ale przez to spoleczenstwo nie jest az tak podzielone ;\)


Jeżeli zaprzeczeniem tej rzekomej "wielokulturowości" ma być jakakolwiek "monokulturowość" sprowadzająca się do "jedynej słusznej": religii, orientacji seksualnej, orientacji politycznej, jedynego słusznego klubu, partii, grupy społecznej czy też czegokolwiek, to ja dziękuję bardzo.

Chociaż absolutnie nie mogę się z Tobą zgodzić, to cenie sobie w Twojej wypowiedzi to, że jako jeden z nielicznych w (nie ukrywajmy i nie oszukujmy się) raczej mało tolerancyjnym kraju, potrafisz się do tego przyznać ;\) Tolerancyjna Polska - tylko w sondażach
Posted by: Llama

Re: Wojsko!?? prawo... - 30/11/2007 06:49

lupus, co ty pierdzielisz? \:D
u nas niepełnosprawny skazany jest na społeczną śmierć.
u nas wszelka odmienność traktowana jest jako coś złego i nienormalnego.
u nas nietolerancja w wydaniu KK jest do przyjęcia, ale w wydaniu zachodu już nie? \:D
ludziom odbija, jak coś jest zakazane, bo zakazany owoc zawsze lepiej smakuje.
ja wolę ichszą tolerancję od naszej nietolerancji.

a co do patriotyzmu i służby. nie te czasy, teraz potrzebnych jest 50 000 wyszkolonych zabijaków, a nie 15 milionów poborowych, którzy będą wiedzieć jak się broń trzyma \:D
Posted by: Goget

Re: Wojsko!?? prawo... - 30/11/2007 08:21

Przez te 9 miesięcy na jednego żołnierza wydaje się z naszych podatków kilkadziesiąt tysięcy złotych. Już pomijam przeznaczenie tych pieniędzy na drogi czy szpitale, ale napewno lepszym rozwiązaniem byłoby ulepszenie naszego wojska zawodowego niż fundowanie młodzieży miejsca gdzie każdy sobie może postrzelać, zintegrować się, popić z ludźmi z całego kraju i popodrywać laski na mundur. Jak ktoś potem mówi, że poszedł tam spełnić swój obywatelski obowiązek to -> \:D
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 30/11/2007 15:09

Originally Posted By: Mindman
Jeżeli zaprzeczeniem tej rzekomej "wielokulturowości" ma być jakakolwiek "monokulturowość" sprowadzająca się do "jedynej słusznej": religii, orientacji seksualnej, orientacji politycznej, jedynego słusznego klubu, partii, grupy społecznej czy też czegokolwiek, to ja dziękuję bardzo.

Chociaż absolutnie nie mogę się z Tobą zgodzić, to cenie sobie w Twojej wypowiedzi to, że jako jeden z nielicznych w (nie ukrywajmy i nie oszukujmy się) raczej mało tolerancyjnym kraju, potrafisz się do tego przyznać ;\) Tolerancyjna Polska - tylko w sondażach


A gdzie ja pisalem, ze nalezy postawic na jedyna sluszna?

Przeciez Polska tez takim nie jest, ale wyraznie dominuje tu jedna.
ZObacz na szkoly podstawowwe, gimnazja, licea, wszedzie uczniow pelno na lekcjach religii, a teraz to juz 100 % frekw od momentu gdy liczy sie ona do sredniej
Dopiero gdy ludzie ida na studia spada odsetek praktykujacych ;\)

Ja sam nie praktykuje, bo na Kosciol jako Instytucje to ja

A co do gejow, nie jestem z tych co mowia, ze cos takiego nie istnieje, mialem jednego na roku, zadeklarowanego, pogadac pogadam, reke mu podam, ale tylem sie do niego nie obroce (dzołk ;\) )
Posted by: Mindman

Re: Wojsko!?? prawo... - 01/12/2007 20:40

Originally Posted By: lupus

A gdzie ja pisalem, ze nalezy postawic na jedyna sluszna?

Przeciez Polska tez takim nie jest, ale wyraznie dominuje tu jedna.
ZObacz na szkoly podstawowwe, gimnazja, licea, wszedzie uczniow pelno na lekcjach religii, a teraz to juz 100 % frekw od momentu gdy liczy sie ona do sredniej
Dopiero gdy ludzie ida na studia spada odsetek praktykujacych ;\)

Ja sam nie praktykuje, bo na Kosciol jako Instytucje to ja

A co do gejow, nie jestem z tych co mowia, ze cos takiego nie istnieje, mialem jednego na roku, zadeklarowanego, pogadac pogadam, reke mu podam, ale tylem sie do niego nie obroce (dzołk ;\) )


"Odrobinę" zboczyliśmy z tematu ;\)

Widze jednak, że mamy na tyle różne zdanie na pewne kwestie, iż ciężko będzie nam się dogadać \:\)

Kończąc, chciałem tylko prosić byś nie pisał na przyszłość nawet w żartobliwym kontekście, że "pedały i pacyfiści to najgorsze zło na świecie" , bo w moim odczuciu (i myślę, że nie tylko moim ;\) ) wyrażenie takie brzmi co najmniej niestosownie ..

Pozdrawiam, anyway

;\) \:D
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 01/12/2007 22:05

Moze faktycznie z tym zlem zabrzmialo to troche tak jakbym byl z lpru \:D

Ale jak mowilem, nie przeszkadzaja mi dopoki nie wchodza mi w droge ;\)

Rowniez pozdrawiam \:p
Posted by: Kattowitz

Re: Wojsko!?? prawo... - 04/12/2007 23:14

czy jesli ide do szkoly policealnej zaocznej to dostaje jakis wpis do ksiazeczki wojskowej ?
Posted by: Platini

Re: Wojsko!?? prawo... - 04/12/2007 23:33

Originally Posted By: platynowy007
Tak do woja - czy trzeba zanieść ten papierek z uczelni do WKU?
Bo niby do polowy października trzeba było a ja do dziś sie nie wybrałem.
Musze iśc czy sobie odpuścic ?
?
Posted by: Big Ben

Re: Wojsko!?? prawo... - 05/12/2007 02:07

Originally Posted By: platynowy007
Originally Posted By: platynowy007
Tak do woja - czy trzeba zanieść ten papierek z uczelni do WKU?
Bo niby do polowy października trzeba było a ja do dziś sie nie wybrałem.
Musze iśc czy sobie odpuścic ?
?


Jestem w takiej samej sytuacji.
Jeśli jeszcze nie dostarczyłem do WKU zaświadczenia z uczelni, że nadal się uczę, to czy grożą mi jakieś konsekwencje?
Posted by: Goget

Re: Wojsko!?? prawo... - 05/12/2007 02:18

Wszystko zależy od konkretnego WKU i ludzi tam pracujących. U mnie bez konsekwencji można było donieść papierek po 4-5 odebranym wezwaniu.

W waszym przypadku jak stawicie się na pierwsze wezwanie to w najgorszym wypadku się powinno skończyć na słownym pouczeniu.
Posted by: Platini

Re: Wojsko!?? prawo... - 05/12/2007 02:34

Wiesz Goget, to juz chyba 3 czy 4 raz miałem donieśc papierek, że się ucze.
Co roku spozniałem się tak do miesiąca czasu. Teraz minęło troche więcej czasu. No ale pewnie pojde jutro i im zaniose, pouczą mnie, że troche poźno ale co tam ;\)
Posted by: szotpix

Re: Wojsko!?? prawo... - 05/12/2007 04:31

Dostalem polecony z wku wezwanie w celu odbycia sluzby wojskowej, ja jestem po studiach (skreslony z listy studentow) ale jeszcze nie obroniony. Moga mnie wziasc ?
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 05/12/2007 05:20

Przynies zaswiadczenei z uczelni o obronie. (jesli masz zamiar sie bronic niedlugo).
Jesli nie, nie odbieraj \:p
Posted by: szotpix

Re: Wojsko!?? prawo... - 05/12/2007 06:16

Mam zamiar sie bronic , ale nie wiem jeszcze kiedy bedzie obrona , bo mam jeszcze nie skonczona prace, a list zostal odebrany , ale nie przeze mnie
Posted by: -Adrian-

Re: Wojsko!?? prawo... - 06/12/2007 01:42

Originally Posted By: lupus
Przynies zaswiadczenei z uczelni o obronie. (jesli masz zamiar sie bronic niedlugo).
Jesli nie, nie odbieraj \:p


Szkoła nie wystawi takiego zaświadczenia )przynajmniej tak było w moim przypadku). Pani stwierdziła, że ona nie ma czarnego kota i szklanej kuli, toteż nie jest w stanie przewidzieć kiedy najdzie mnie chętka na obronę \:\)
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 06/12/2007 02:20

Jesli masz napsiana prace, lub ewewntualnie wyaga ona dorbnych poprawek a zlozysz ja w najblzszym czasie to Ci powinni wysatwic z miejca.
Kwesta dogadania sie z promotorem ;\)
Posted by: martysz21

Re: Wojsko!?? prawo... - 17/12/2007 18:57

Dostalem polecony z WKU, zeby stawic sie w celu powolania do sluzby wojskowej. Miesiac temu tez dostalem takie wezwanie zwyklym listem, ale olalem i sie nie zglosilem. Jestem tegorocznym absolwentem z tytulem mgr inz. Moga mnie zgarnac?
Posted by: moonlight

Re: Wojsko!?? prawo... - 17/12/2007 18:59

Na 3 miesiące przeszkolenia lub przeniesienie do rezerwy. Początek roku blisko, szukają ludzi ;\)
Posted by: moonlight

Re: Wojsko!?? prawo... - 17/12/2007 19:03

Originally Posted By: szotpix
Mam zamiar sie bronic , ale nie wiem jeszcze kiedy bedzie obrona , bo mam jeszcze nie skonczona prace, a list zostal odebrany , ale nie przeze mnie


Miałem podobną sytuację, szkoła nie mogła wystawić zaświadczenia że jestem absolwentem, bo nie byłem oczywiście, ale wypisali mi papierek, że jeżeli złożę stosowne podanie to niedługo nim zostanę.

Napisałem do WKU na odroczenie ze względu na sprawy osobiste, chciałem 3 miesiące dostać odroczenie, w tym czasie przyniósłbym konkretne zaświadczenie że się uczę.

Dostałem odpowiedź poleconym, że Pan Komendant raczy mnie odroczyć od razu na 12 miesięcy z góry. Z dopiskiem : obroń się Pan w końcu i się ożeń ;\) Wojo nie zając, nie ucieknie ;\)
Posted by: siwy212

Re: Wojsko!?? prawo... - 17/12/2007 19:11

Idziesz do promotora i se ustalasz nowy termin na obrone piszesz podanie i kilka slow uzasadnienia. U mnie to było mniej wiecej nie wyrobiłem sie w terminie bo pracowałem i mieszkam daleko od uczleni i nie mialem czasu. Koles bez slowa podpisał zgode i tam cos napisał bo musi i na pewno cie nie wezmą.
Posted by: Marcel

Re: Wojsko!?? prawo... - 04/01/2008 00:36

jajca dostałem wezwanie powołania do czynnej służby dzisiaj (wysłane 19.12.07) i mam sie zgłości juz w poniedziałek . Paranoja . Na szczęscie udało mi sie załatwić , że jutro moja pani doktor wypisze mi zaswiadczenie o astmie . I teraz mam pytanie , na komisji lekarskiej byłem 7 lat temu . Na astme zacząłem chorować 4 lata temu , do wojska nie zanosiłem żadnych papierów o tej chorobie . Czy jak teraz je przedstawie to zostaną uwzględnione .
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 04/01/2008 01:29

To tylko wezwanie, tam po prostu bedziesz musial sie wytlumaczyc co i jak.
Z tymze z tymi babkami nie zawsze da sie dogadac, wiec cos nie pojdzie tak jak powinno, powiedz, ze chcesz pogadac z komendantem ;\)

Masa mlodych Polakow wyjechala z kraju, i teraz posylaja wezwania komu sie da.
Posted by: DJ SACHI

Re: Wojsko!?? prawo... - 04/01/2008 19:33

ja też czekam na wezwanie rok temu dostałem B12 odroczony na 12 miesięcy mam donieść wyniki spirometrii zobaczymy co dalej...
Posted by: herkules

Re: Wojsko!?? prawo... - 04/01/2008 22:10

Originally Posted By: lupus
To tylko wezwanie, tam po prostu bedziesz musial sie wytlumaczyc co i jak.
Z tymze z tymi babkami nie zawsze da sie dogadac, wiec cos nie pojdzie tak jak powinno, powiedz, ze chcesz pogadac z komendantem ;\)

Masa mlodych Polakow wyjechala z kraju, i teraz posylaja wezwania komu sie da.
mam ich w dupie wezwanie czeka juz na mnie na poczcie. Niech se sla ile wlezie. Nikt mi nie ebdzie mowil co mam robic w demokratycznym kraju .
Posted by: Adammm

Re: Wojsko!?? prawo... - 04/01/2008 23:12

sluchajcie

jak by ktos wylecial ze studiow po pol roku, to idzie zaswiadczenie do wku, ze sie juz sie nie uczy. Wtedy wojsko go scia. Ma kategorie A ale zaswiadczenie o chorobie to nie problem. I teraz, jezeli by doniesc zaswiadczenie o chorobie to by robili jakies badania, czy by to wystarczylo?

2. Jak sie czlowiek wymelduje i wyjezdza to nie moga mu nic zrobic? Wystarczy im doniesc papiery o wymeldowaniu sie?

pozdro
Posted by: Mr.Eco

Re: Wojsko!?? prawo... - 11/01/2008 02:36

dostalem wezwanie w celu powołania do czynnej służby wojskowej.

jak im zaniose zaświadczenie o nauce to chyba mnie odroczą ? \:D
Posted by: RiKi

Re: Wojsko!?? prawo... - 11/01/2008 03:40

ten usmieszek to nie na miejscu pewnie dygoczesz ze strachu hehe \:\) zalezy od humoru hehe komendanta uzupelnien. powaznie to zalezy ile razy sie odraczasz bo ciagle po wywalkach ze studiow 1 semestrowych nie bedzieszmkal odroczenia
Posted by: Mr.Eco

Re: Wojsko!?? prawo... - 11/01/2008 03:47

no troche sie dygam bo to pierwszy raz takie wezwanie dostałem \:\)

mianowicie jestem na 1 roku psychologii i sa to moje pierwsze studia , a rok ani razu nie powtarzany \:\)

wiec mowisz że mam szanse ? \:D
Posted by: RiKi

Re: Wojsko!?? prawo... - 11/01/2008 04:04

hehe to po cholerke piszesz takie dygania na "forum" ja wiem ze dzis wszyscy studiuja wiec nie wszyscy mysla hehe skoro jestes po maturze to normalne ze takie cus ci przyslali
Posted by: Mr.Eco

Re: Wojsko!?? prawo... - 11/01/2008 04:12

\:D

ech to teraz pozostaje mi nauka do sesji \:o \:\(

\:D \:D \:D \:D

dzieki
Posted by: widget1988

Re: Wojsko!?? prawo... - 02/02/2008 02:23

MAm pytanie co oni moga chciec ode mnie;/ mam odroczke do 31.08.2008 bo wtedy koncze szkole , a kaza mi sie zglosic 12lutego w celu Obowiazku obrony kraju? co oni mi kaza podjechac po Bilet? pojeba... ich?
Posted by: podstawek

Re: Wojsko!?? prawo... - 02/02/2008 03:34

A ja mam kategorię E, czy Z. Czyli nawet w czasie wojny nie wezmą mnie do woja. Będę ewakuowany razem z kobietami i dziećmi \:D
Posted by: Tommii

Re: Wojsko!?? prawo... - 04/02/2008 22:57

Panowie jakie pytanko jak polece ze studiów (bo taki scenariusz tez zakladam bo troche do zaliczenia w sesji mi jeszcze zostalo \:p ) to szkoła odrazu wysyła że już u nich nie studiuje i mnie moga wziąć do woja czy jak mam odroczke do października to do tego czasu się nie będą czepiać?
Posted by: Morten

Re: Wojsko!?? prawo... - 04/02/2008 23:22

Jak wylecisz, to od szkoła wysyła pisemko, że wyleciałeś i możesz się spodziewać poleconego od WKU.
Posted by: Tommii

Re: Wojsko!?? prawo... - 04/02/2008 23:40

Dzieki juz znalazlem temaci gdzie sa poruszane take sprawy
Posted by: Marcel

Re: Wojsko!?? prawo... - 26/02/2008 03:10

Hejka \:p
Dostałem na lekarskiej znowu A - astma oskrzelowa sporadyczna , oczywiscie bede sie odwoływał bo uważam , że moja astma jest przewlekła i uniemożliwia mi odbywanie służby wojskowej .
Dostałem ponowne wezwanie powołania na 05.03 , możliwe , że w celu wręczenia mi biletu . Jutro albo w środę chcę się zapisać na studia wyższe (płatne) . Nie wiem kiedy dostane żaświadczenie do WKU .
I teraz jak dostane przed 05.03 to chyba nie będzie problemu w WKU a co jeśli dostane po tym terminie ? Da się to jakoś w WKU dogadać , że doniose później ?

A odnośnie odwołania do komisji wojewódzkiej to co jeśli dostane wezwanie po terminie na który dostałem karte powołania ? Ktoś się orientuje czy lepiej pytać na tym forum wojska ?
Posted by: Tommii

Re: Wojsko!?? prawo... - 26/02/2008 04:25

Originally Posted By: Marcel
Hejka \:p
Dostałem na lekarskiej znowu A - astma oskrzelowa sporadyczna , oczywiscie bede sie odwoływał bo uważam , że moja astma jest przewlekła i uniemożliwia mi odbywanie służby wojskowej .
Dostałem ponowne wezwanie powołania na 05.03 , możliwe , że w celu wręczenia mi biletu . Jutro albo w środę chcę się zapisać na studia wyższe (płatne) . Nie wiem kiedy dostane żaświadczenie do WKU .
I teraz jak dostane przed 05.03 to chyba nie będzie problemu w WKU a co jeśli dostane po tym terminie ? Da się to jakoś w WKU dogadać , że doniose później ?

A odnośnie odwołania do komisji wojewódzkiej to co jeśli dostane wezwanie po terminie na który dostałem karte powołania ? Ktoś się orientuje czy lepiej pytać na tym forum wojska ?

Jeżeli chodzi o studia i kwitek do WKU to musisz go zanieść do WKU najpóźniej 14 dni przed rozpoczeciem służby.
Posted by: RiKi

Re: Wojsko!?? prawo... - 26/02/2008 04:26

Marcel jak sie dogadasz to i uwzglednia papierek o tym ze bedziesz pobieral nauke a doniesiesz zaswiadczenie jak sie semest zacznie. natomiasty jak beda plumpkac to stary spokoknie nie odbieraj nic poleconego do poczatku marca czy tam 10 nie cale 14 dni wiec spokojnie zalatw sobie wszystko i nie boj zaby.

2009 wojsko idzie sie pierrrrddddoooo
Posted by: Marcel

Re: Wojsko!?? prawo... - 26/02/2008 04:53

dzieki chłopaki
Posted by: Dziabor

Re: Wojsko!?? prawo... - 26/02/2008 05:07

od kiedy dokladnie wchodzi wojsko zawodowe?? zostalo mi pol semestru na uczelni i nie wiem czy pozniej moge jeszcze oczekiwac jakiegos wezwania
Posted by: Szewa

Re: Wojsko!?? prawo... - 26/02/2008 05:09

Podobno pobór ma być zawieszony od 2009 roku, a armia zawodowa zacznie istnieć od 2010 roku. Podobno ;\)
Posted by: sebechiv

Re: Wojsko!?? prawo... - 27/02/2008 06:24

Po otrzymaniu i podpisaniu Karty Powołania ( tzw. Bilet), w przypadku przyjęcia na studia, też przysługuje odroczenie.
Posted by: neoximek

Re: Wojsko!?? prawo... - 27/02/2008 07:09

Jeżeli aktualnie chodzę jeszcze do liceum a 3 marca mam komisję a zostało mi już tylko 3 miechy szkoły to też dostanę odroczkę ?
Posted by: Adammm

Re: Wojsko!?? prawo... - 27/02/2008 16:12

Originally Posted By: neoximek
Jeżeli aktualnie chodzę jeszcze do liceum a 3 marca mam komisję a zostało mi już tylko 3 miechy szkoły to też dostanę odroczkę ?


ta, do rozpoczecia studiow, wiec luz ;\) potem jak idziesz na studia donosisz im papier, ze studiujesz i masz spokoj. Gorzej jak Ci na studiach kontraktu nie przedluza po polowie sezonu to trzeba kombinowac
Posted by: loipop

Re: Wojsko!?? prawo... - 28/02/2008 03:43

no jak kombinowac....znalezc cosinusa , lub cos innego i juz ..
Posted by: Gib01

Re: Wojsko!?? prawo... - 30/03/2008 18:16

Witam \:\)

Mam takie małe pytanie:

Otóż przyszło mi wezwanie na komisje wojskową, a ja jeszcze nie posiadam dowodu , bo jakoś nie mogłem nigdy dojść z pieniedzmi do banku. Zawsze coś wyszło \:p

I teraz mam takie małe pytanie? W ogole isc i sie stawić czy nawet sie nie wybierać bo słyszałem ze 'dowód' jest obowiązkowy \:\)

pozdro gib01
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 30/03/2008 20:17

Trzeba bylo nie podpisywac wezwania ;\)
Posted by: hokuy

Re: Wojsko!?? prawo... - 04/04/2008 19:11

Witam, jako, że dziś przysłali mi papierek z WKU(nie odebrałem), rozpocząłem poszukiwania jakiejś szkoły policealnej(ze studiów w tym roku zrezygnowałem), ale w każdej szkole rekrutacja jest już zakończona, i następny semestr rusza we wrześniu, jedyne co sie dowiedziałem to, że dana szkoła może wystawić papierek do WKU jedynie o "zapisaniu się do szkoły". Taki papierek ma jakąś wartość? Warto się zapisać?
Posted by: moonlight

Re: Wojsko!?? prawo... - 04/04/2008 19:39

Ma taką wartość, że jak trafisz na zły dzień majora to "przy okazji" podpiszesz KP.
Posted by: LEWY

Re: Wojsko!?? prawo... - 04/04/2008 20:07

Originally Posted By: hokuy
Witam, jako, że dziś przysłali mi papierek z WKU(nie odebrałem), rozpocząłem poszukiwania jakiejś szkoły policealnej(ze studiów w tym roku zrezygnowałem), ale w każdej szkole rekrutacja jest już zakończona, i następny semestr rusza we wrześniu, jedyne co sie dowiedziałem to, że dana szkoła może wystawić papierek do WKU jedynie o "zapisaniu się do szkoły". Taki papierek ma jakąś wartość? Warto się zapisać?


Wez sobie zaswiadczenie, ze przebywasz w UK przykladowo \:\)
Odroczenie na 2 latka
Posted by: hokuy

Re: Wojsko!?? prawo... - 04/04/2008 20:16

Gdzie takie zaświadczenie wydają ? ;\)
Posted by: AnJay

Re: Wojsko!?? prawo... - 04/04/2008 20:55

Czy ktoś z zeszłorocznych absolwentów szkół wyższych dostał jakieś wezwanie na 3-miesieczną służbę?
Ciekawe czy coś do mnie przyjdzie do 30 września (potem przechodzę do rezerwy na bank). Skoro się szykują do armii zawodowej to może już odpuścili te durne szkolenia dla absolwentów...
Posted by: LEWY

Re: Wojsko!?? prawo... - 04/04/2008 20:59

Originally Posted By: hokuy
Gdzie takie zaświadczenie wydają ? ;\)


Shiet, nie powiem Ci teraz dokladnie bo moj ojciec to bral za mnie. Przyslali mi wezwanie do WKU jak juz bylem na wyspie.
Zadzwon gdzies do Urzedu Miasta to C powiedza pewnie co i jak.......... Tylko nie wiem jak to jest jesli ktos w PL zostaje.

Pzdr
Posted by: yazsm

Re: Wojsko!?? prawo... - 05/04/2008 22:01

Originally Posted By: AnJay
Czy ktoś z zeszłorocznych absolwentów szkół wyższych dostał jakieś wezwanie na 3-miesieczną służbę?
Ciekawe czy coś do mnie przyjdzie do 30 września (potem przechodzę do rezerwy na bank). Skoro się szykują do armii zawodowej to może już odpuścili te durne szkolenia dla absolwentów...

Hmmm ja się zapisałem na szkolenie 6-tygodniowe, ciekawe czy mnie wezmą w ogóle na nie ;]
Posted by: kadus

Re: Wojsko!?? prawo... - 06/04/2008 18:33

Originally Posted By: hokuy
Witam, jako, że dziś przysłali mi papierek z WKU(nie odebrałem), rozpocząłem poszukiwania jakiejś szkoły policealnej(ze studiów w tym roku zrezygnowałem), ale w każdej szkole rekrutacja jest już zakończona, i następny semestr rusza we wrześniu, jedyne co sie dowiedziałem to, że dana szkoła może wystawić papierek do WKU jedynie o "zapisaniu się do szkoły". Taki papierek ma jakąś wartość? Warto się zapisać?


ja zapisalem sie wczesniej do Cosinusa , tylko teraz moje pytanie: czy trzeba zaniesc papierek ze sie ucze przed przyjsciem powolania , czy mozna to zrobic po ?
Posted by: brokstar

Re: Wojsko!?? prawo... - 07/04/2008 18:17

Originally Posted By: Gib01
Witam \:\)

Mam takie małe pytanie:

Otóż przyszło mi wezwanie na komisje wojskową, a ja jeszcze nie posiadam dowodu , bo jakoś nie mogłem nigdy dojść z pieniedzmi do banku. Zawsze coś wyszło \:p

I teraz mam takie małe pytanie? W ogole isc i sie stawić czy nawet sie nie wybierać bo słyszałem ze 'dowód' jest obowiązkowy \:\)

pozdro gib01


Idź dostaniesz napierw burę od jakiegoś kapitana czy innego wyżej postawionego wojaka. Później da Ci specjalną karteczkę i dowód wyrobią Ci w 2 dni. Ja tak miałem bo mi się dowodzik zalał.

P.S. Info od zawodowego oficera z Ząbek ostatni pobór to maj 2009.
Posted by: loipop

Re: Wojsko!?? prawo... - 07/04/2008 23:27

Originally Posted By: brokstar
Originally Posted By: Gib01
Witam \:\)

Mam takie małe pytanie:

Otóż przyszło mi wezwanie na komisje wojskową, a ja jeszcze nie posiadam dowodu , bo jakoś nie mogłem nigdy dojść z pieniedzmi do banku. Zawsze coś wyszło \:p

I teraz mam takie małe pytanie? W ogole isc i sie stawić czy nawet sie nie wybierać bo słyszałem ze 'dowód' jest obowiązkowy \:\)

pozdro gib01


Idź dostaniesz napierw burę od jakiegoś kapitana czy innego wyżej postawionego wojaka. Później da Ci specjalną karteczkę i dowód wyrobią Ci w 2 dni. Ja tak miałem bo mi się dowodzik zalał.

P.S. Info od zawodowego oficera z Ząbek ostatni pobór to maj 2009.


info wprost z WKU

ze jak bedzie brakowac to i tak beda pobory i bedzie jeszcze gorzej ;bbb
Posted by: RiKi

Re: Wojsko!?? prawo... - 08/04/2008 01:57

loipop co ty pieprzysz, jak zniosą pobór i sluzba bedzie tylko zawodowa to pobrac Cie moge w razie wojny zagrozenia etc. tak to ci mogaaaaaaa :)))))
Posted by: Veron

Re: Wojsko!?? prawo... - 08/04/2008 03:11

Riki: optymisto, a skad wiesz co oni w tej ustawie napisza? \:\) nie boj sie, pozostawia tam tyle furtek, ze nie odczujesz tego "zniesienia poboru" \:\)
Posted by: Sev

Re: Wojsko!?? prawo... - 08/04/2008 07:48

Ja mam takie pytanie: Jak to wyglada w przypadku, gdy dana osoba jest na pierwszym roku i chce zrezygnowac z obecnego kierunku i zapisac sie na inny. Skreslaja cie wtedy z listy i do czasu rekrutacji na studia, moze "wojo" powolac ?
Posted by: loipop

Re: Wojsko!?? prawo... - 08/04/2008 23:56

jezeli zapisales sie na nabor letni to bezproblemowo jezeli czekasz na nabor od pazdziernika do szkoly no to niestety ale jestes pod ostrzalem wku
Posted by: Dziadek69

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/04/2008 20:58

Witam ;\) dziś dostalem od WKU list w którym wzywany jestem za tydzien do wstawienia się w celu powołania do czynnej służby wojskowej... W maju kończę szkołę i mam maturę po której dalej zamierzam się uczyć... i teraz moje pytanie: co mnie na tym wezwaniu czeka oraz co mogą mi tam zaproponowac ? Z góry dzięki za pomoc ;\)
Posted by: RiKi

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/04/2008 21:23

nic ci nie zaproponuja. Dziwi mnie to ze na komisji lekarskiej nie dostales odroczenia do czasu ukonczenia nauki w szkole sredniej. P tym czasie powinno ci przyjsc owe zawiadomienie. Idziesz mowisz im tylko ze jestes uczniem szkoly sredniej nadal . I to wszystko powiinno ich interesowac.prawnie nie mogą cie upolowac do terminu zakonczenia szkoly.

widac ze wku jes gubi wysylajac takie glupkowate zawiadomienia i to jeszcze nie w celu uzupelnienia
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/04/2008 21:23

Idziesz i mowisz, ze po maturze bedziesz kontynuowac nauke na studiach, mozesz podac kierunek, nazwe uczelni, zeby ich zainteresowac ;\) jak dostaniesz sie na studia, przynosisz papierek
Posted by: RiKi

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/04/2008 21:24

ewidencji wosjkowych a powolonia do czynnej sluzby wosjkowej.
Posted by: Dziadek69

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/04/2008 21:28

no i właśnie dlatego trochę zbaraniałem :| wszystko dostali na komisji w lutym oprocz swiadectwa ukonczenia podstawowki \:D a dziś taki liścik w celu powołania do czynnej służby wojskowej ... zanośić im tam coś na tą komisję ??? może jeszcze raz papier że się uczę ? a może chcą mnie wziąśc na tą szkółke na 3 miechy odrazu po maturze? PORąBANE
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/04/2008 21:31

Dowod wystarczy ze soba.
Posted by: Dziadek69

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/04/2008 21:33

i jeszcze jedno pytanie... zgłosić sie czy olać sprawe?
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/04/2008 21:37

Zglos sie, odebrales polecony, karty do podpisu nie dostaniesz, bo sie uczysz i bedziesz to robil dalej.
Posted by: Dziadek69

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/04/2008 21:39

w takim razie na ch*** mi to wysłali jak dobrze wiedą ze uczę się dalej a poleconego nie odebrałem tylko ojciec taki mądry podpisal pismo że listy polecone moga lądowac w skrzynce
Posted by: lupus

Re: Wojsko!?? prawo... - 14/04/2008 22:05

Ale WKU przychodzi z ZPO ;\)
Posted by: neoximek

Re: Wojsko!?? prawo... - 25/04/2008 14:37

Być może zadał już ktoś to pytanie, ale nie chce mi się czytać całego tematu \:p Wiec przyjmijmy że pytam sie pierwszy raz ;\)

Jak przyniosę do WKU zaświadczenie że zacząłem studia 4-letnie to odroczą mi wojsko na rok czy na 4 lata ?

Słyszałem coś ostatnio że podobno od 2009 ma nie być poborów, czy to prawda ? czy może to wszystko jest narazie tylko w planach i nic pewnego jeszcze nie ma... ?
Posted by: kadus

Re: Wojsko!?? prawo... - 25/04/2008 16:14

Originally Posted By: neoximek
Być może zadał już ktoś to pytanie, ale nie chce mi się czytać całego tematu \:p Wiec przyjmijmy że pytam sie pierwszy raz ;\)

Jak przyniosę do WKU zaświadczenie że zacząłem studia 4-letnie to odroczą mi wojsko na rok czy na 4 lata ?

Słyszałem coś ostatnio że podobno od 2009 ma nie być poborów, czy to prawda ? czy może to wszystko jest narazie tylko w planach i nic pewnego jeszcze nie ma... ?


co roku do pazdziernika trzeba przynosic papierek, ze sie uczysz. Odpowiadajac wiec na Twoje pytanie: odroczą Ci na rok.
Posted by: Tommii

Re: Wojsko!?? prawo... - 25/04/2008 16:24

Mam takie pytanie. Chce zmienić uczelnie i kierunek studiów od października. Jak rezygnuje z jednej uczelni to mnie skreślaja i wysyłają papierek do WKU. To wiem i teraz moje pytanie. Wiem że istnieje odroczenie z powodów osobistych od 3 do 12 miesięcy i czy jeżeli napisze takie podanie i napisze że chce odroczenie do któregoś października aż dostane zaświadczenie ze szkoły że się uczę to czy mnie odroczą? Miał ktoś taki przypadek? Albo może wiecie jak zmienić uczelnie i żeby w tym czasie nie powołali wo woja?
Posted by: kadus

Re: Wojsko!?? prawo... - 25/04/2008 16:28

Originally Posted By: Tommii
Mam takie pytanie. Chce zmienić uczelnie i kierunek studiów od października. Jak rezygnuje z jednej uczelni to mnie skreślaja i wysyłają papierek do WKU. To wiem i teraz moje pytanie. Wiem że istnieje odroczenie z powodów osobistych od 3 do 12 miesięcy i czy jeżeli napisze takie podanie i napisze że chce odroczenie do któregoś października aż dostane zaświadczenie ze szkoły że się uczę to czy mnie odroczą? Miał ktoś taki przypadek? Albo może wiecie jak zmienić uczelnie i żeby w tym czasie nie powołali wo woja?


nie ma co sie bac , ja zrezygnowalem ze studiow 3 m-ce temu, zaczynam znowu od pazdziernika, zadne powolanie (odpukac) do mnie nie przyszlo, oczywiscie zabezpieczylem sie "cosinusem" w razie W. , nabór byl niedawno , nastepny na jesien ,wtedy jak juz kazdy bedzie studiowal lub zrobi inny patent aby wojska uniknąć, takze nie ma co srac po galotach \:\)
Posted by: Tommii

Re: Wojsko!?? prawo... - 25/04/2008 16:32

Originally Posted By: kadus
Originally Posted By: Tommii
Mam takie pytanie. Chce zmienić uczelnie i kierunek studiów od października. Jak rezygnuje z jednej uczelni to mnie skreślaja i wysyłają papierek do WKU. To wiem i teraz moje pytanie. Wiem że istnieje odroczenie z powodów osobistych od 3 do 12 miesięcy i czy jeżeli napisze takie podanie i napisze że chce odroczenie do któregoś października aż dostane zaświadczenie ze szkoły że się uczę to czy mnie odroczą? Miał ktoś taki przypadek? Albo może wiecie jak zmienić uczelnie i żeby w tym czasie nie powołali wo woja?


nie ma co sie bac , ja zrezygnowalem ze studiow 3 m-ce temu, zaczynam znowu od pazdziernika, zadne powolanie (odpukac) do mnie nie przyszlo, oczywiscie zabezpieczylem sie "cosinusem" w razie W. , nabór byl niedawno , nastepny na jesien ,wtedy jak juz kazdy bedzie studiowal lub zrobi inny patent aby wojska uniknąć, takze nie ma co srac po galotach \:\)

O w takim razie fajnie \:\) Tylko ja słyszałem że powołania do woja sa teraz każdego miesiąca i nie wiem w końcu jak to jest \:\) Własnie też głupio zrobiłem bo mogłem się Cosinusem zabezpieczyć a jak głupi jeszcze semestr na uczelni zaliczyłem \:D \:D
Posted by: zostać modem_MLS

Re: Wojsko!?? prawo... - 25/04/2008 21:26

Jeżeli podczas jesiennego naboru mnie nie wezmą, to czy oznacza to że już na zawsze mam spokój z wojskiem? Słyszałem coś o zaprzestaniu poboru od 2009 roku w związku z wprowadzaniem armii zawodowej, ale dokładnie się nie interesuje to pewien nie jestem. Jak to więc jest?
Posted by: Meister

Re: Wojsko!?? prawo... - 25/04/2008 21:33

Pobór obejmuje całokształt przedsięwzięć związanych z oceną zdolności fizycznej i psychicznej młodych ludzi do służby wojskowej oraz ujęciem ich w ewidencji wojskowej. Nie należy mylić poboru z powołaniem, kiedy to otrzymuje się kartę powołania (tzw. bilet) nakładającą obowiązek stawienia się w określonym miejscu i czasie do odbycia czynnej służby wojskowej.(wikipedia)
Posted by: law23

Re: Wojsko!?? prawo... - 26/09/2008 21:26

Jak dostalem powolanie na 22pazdziernika do woja a obronilem sie w lipcu. Czy jak przeczekam do 31grudnia to juz mam z glowy. Jak mnie moga zlapac jak jestem w Polsce?. Mieszkam w innym miescie niz jestem zameldowany. Chyba jedynie jakas kontrol policyjna?
Posted by: sebechiv

Re: Wojsko!?? prawo... - 27/09/2008 03:04

Art. 144. § 1. Kto, będąc powołanym do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie zgłasza się do odbywania tej służby w określonym terminie i miejscu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Kto nie zgłasza się do odbywania służby zastępującej służbę wojskową w warunkach określonych w § 1,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.


Dostaniesz wezwanie na pały, to odechce się ci ucieczki. To jest przestępstwo. Nic nie będziesz miał z głowy. Piszesz, że jesteś po studiach. Co ci wisi na 3 miechy do podoficerki z wykształconymi ludźmi, tym bardziej w okresie ostatnich podrygów obowiązkowej służby. Dostaniesz kapsla i będziesz podoficerem-rezerwistą. Kto wie, może spodoba ci się i zostaniesz trepem.
Posted by: wolomin28

Re: Wojsko!?? prawo... - 10/10/2008 09:05

witam
Posted by: wolomin28

Re: Wojsko!?? prawo... - 10/10/2008 09:06

mam pytanie czy z dniem 31 grudnia nie bedzie powolan do monu poz
Posted by: zicoo

Re: Wojsko!?? prawo... - 10/10/2008 13:38

Originally Posted By: wolomin28
mam pytanie czy z dniem 31 grudnia nie bedzie powolan do monu poz


Początkow miało nie być, ale ze względu na brak ochotnikow przedłużyli z tego co wiem pobory o rok....

Tak więc muszę szukać szkoły ;\)
Posted by: Piostar

Re: Wojsko!?? prawo... - 10/10/2008 14:24

będą będą powoływać

i coś czuje że na 2009 się nie skończy
Posted by: siwy212

Re: Wojsko!?? prawo... - 10/10/2008 14:40

hehe teraz nawet absolwenci nie dostaja rezerwy. Więc poświęćcie jedne wakacje i idźcie na przeszkolenie bo po zakończeniu szkolenie trwa dłużej. Mój brat MiszaSB mgr socjologi też skończył i liczył na znalezienie pracy no i jednak pytają o ten uregulowany stosunek do służby wojskowej i sam się zgłosił na przeszkolenie i jest obecnie w Zgierzu :)na 3 miesiące.
Posted by: True02

Re: Wojsko!?? prawo... - 10/10/2008 18:01

Originally Posted By: law23
Jak dostalem powolanie na 22pazdziernika do woja a obronilem sie w lipcu. Czy jak przeczekam do 31grudnia to juz mam z glowy. Jak mnie moga zlapac jak jestem w Polsce?. Mieszkam w innym miescie niz jestem zameldowany. Chyba jedynie jakas kontrol policyjna?



Ścignie Cię Policja,narobisz sobie kłopotów tylko. Dawniej tylko straszono Policją, teraz wzięli się na serio za tych,którzy się uchylają. Co do magicznego 31 grudnia,to nie mają żadnych aktów wykonawczych, wiec na razie to tylko propaganda. Jak skonczyłeś studia0bo piszesz,ze sie obroniłes-to tylko 3 m-ce przeszkolenia i ma z głowy, na dodatek czasem abrdzo pomaga przy szukaniu pracy.
Posted by: Szewa

Re: Wojsko!?? prawo... - 10/10/2008 19:37

Ja słyszałem jeszcze inną wersję. Otóż pobór nie zostanie zawieszony, natomiast nie będzie wcieleń. A to dwie różne sprawy \:\)
Posted by: True02

Re: Wojsko!?? prawo... - 10/10/2008 19:46

Originally Posted By: Szewa
Ja słyszałem jeszcze inną wersję. Otóż pobór nie zostanie zawieszony, natomiast nie będzie wcieleń. A to dwie różne sprawy \:\)


Teoria \:\) Rozmowa z okresu wakacji z komendantem jednego z WKU:

-ale zgodnie z zaleceniami MONu (tu padają jakieś tam akty prawne )nie powinniście brać naszych Słuchaczy z taką umową do Wojska.

odpowiedź: prawo prawem,zalecenia zaleceniami,ale ja mam rozkaz mieć tyle(jakaś tam liczba) poborowych pod bronią i tyle miał będę.

Ot rozmowa.
Posted by: _Korver_

Re: Wojsko!?? prawo... - 19/10/2008 07:44

Do kiedy trzeba przedstawić poświadczenie, że oficjalnie zostałem mianowany studentem drugiego roku i wojsko póki co mi nie w głowie? ;\)
Posted by: Platini

Re: Wojsko!?? prawo... - 19/10/2008 07:52

Kiedy chcesz ;\)
Ja w ubiegłym roku zbierałem się zaniesc ten papier jednak .. jakoś nie dotarłem i ostatnio wyrzuciłem go do smieci.

Jak nawet za miesiąc zaniesiesz to nic nie powinno się stac ;\)
Posted by: ozzy123

Re: Wojsko!?? prawo... - 09/11/2008 01:17

Witam.

Mam pytanie, bo widzę, że koledzy zaznajomieni dobrze z WKU. Otóż wczoraj znalazłem w skrzynce list od tej przemiłej instytucji, a w nim wezwanie do stawienia sie w celu "powołania do pełnienia czynnej służby wojskowej". W tym roku skończyłem studia. I teraz moje pytanie: czy jak tam pójdę i pokaże im dyplom to przeniosą mnie automatycznie do rezerwy? Czy też armia ma jakieś plany wobec mnie ( czyt. wystawią mi bilet)?

Zaznaczam, że dostałem to wezwanie listem zwykłym, więc teoretycznie mogę ich olać. Chyba kpa obowiązuje tych jełopów? Ale z drugiej strony, jeśli przenieśliby mnie do rezerwy, to warto by było siętam pofatygować i mieć to z głowy. Wiem, że koledzy kończący studia 1-2 lata temu automatycznie byli po takiej wizycie przenoszeni do rezerwy. Może ktoś się orientuje jak to teraz wygląda?

Z góry dzięki za każdą odpowiedź.
Pozdrawiam
Ozzy
Posted by: agr1

Re: Wojsko!?? prawo... - 09/11/2008 05:41

ozzy to, ze masz zwykly list to zadna nowosc - teraz kazdemu tak wysylaja (np. mi, moim znajomym, poborowym, ktorzy byli w wku wtedy co ja). Nie wiem jak jest po studiach, ale wiem, ze gosc bo byl wtedy co ja mial obrone magisterki za kilka miechow i ledwo mu dali odroczenie z powodow osobistych na pol roku.

Nie wiem czy masz mozliwosc zapisac sie do jakiejs szkoly po studiach, ale to najlepsze wyjscie. Nie wiem, moze sie da zaczac jakis inny kierunek w policealnej szkole czy cos wtedy Ci dadza spokoj, szkoly bezplatne, chodzic nie trzeba itd.

Wiem, ze studenci maja jakies tam przeszkolenia trwajace 6tyg na 1-2 roku studiow i chyba 3 miesieczne prze po - jakos tak.
Najlepiej przegladnij forum wojsko-polskie wyszukasz w google, tam takich jak Ty wielu. A z tymi szujami nigdy nie wiadomo, lepiej sie upewnic. \:p
Posted by: frees

Re: Wojsko!?? prawo... - 09/11/2008 06:48

ozzy po studiach przez rok moga Ciebie wziasc na 3 miesiace, ale to bardziej przypomina oboz harcerski niz wojsko.