Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!!

Posted by: Thiago

Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 24/01/2004 14:59

Zdzisław Ambroziak nie żyje

W piątek wieczorem zmarł w szpitalu w Warszawie Zdzisław Ambroziak, dziennikarz sportowy i były siatkarz. Miał 60 lat.

Urodził się 1 stycznia 1944 roku w Warszawie. Skończył stołeczną AWF w 1969 roku. Grał w zespołach Orzeł Warszawa, Spójnia Warszawa, AZS Warszawa i Skra Warszawa. W latach 1972-84 występował w klubach włoskich.

W latach 1963-72 Zdzisław Ambroziak rozegrał 220 spotkań w reprezentacji Polski, z którą uczestniczył w igrzyskach olimpijskich w Meksyku w 1968 roku i w Monachium cztery lata później.

W 1967 roku wywalczył brązowy medal na mistrzostwach Europy w Stambule. Jego drugą wielką pasją sportową, obok siatkówki, był tenis.

Jako dziennikarz Zdzisław Ambroziak debiutował w "Sportowcu" (1969), w którym pracował do roku 1990. W ostatnich latach był komentatorem telewizyjnym i felietonistą "Gazety Wyborczej.

Od 1987 zatrudniony w Redakcji Sportowej TVP - jako specjalista od siatkówki i tenisa. W latach 1996-2001 był stałym współpracownikiem Eurosportu, a od roku 2001 ponownie związał się z telewizja publiczną.
zrodlo: www.onet.pl
Mimo, iz nieprzepadalem za gosciem to jednak zal mi. Kurcze jednak zawsze mozna bylo sie posmiac z jego sposobu komentowania. A tu nagle czlowiek dowiaduje sie, ze on nie zyje coz pzosotaje tylko zapalic znicze
  • i powiedziec ka ta stro fa!
  • Posted by: Mastro Tomo

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 24/01/2004 15:15

    wielka strata ja również za nim nie przepadałem, ale z pewnością będzie go brakowało.

    Zawsze mi się będzie kojarzył z tym swoim charakterystycznym głosem.

    Posted by: crac77

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 24/01/2004 15:49

    (`)
    Byl swietnym fachowcem i bardzo lubialem jego relacje z tenisa
    (`)
    Posted by: JiroJiro

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 24/01/2004 16:05

    :eek: Znałem go, widywałem na ulicy, kilka razy rozmawiałem dłużej :eek:

  • Posted by: mario 88

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 24/01/2004 16:56

    ,,Niestety,niestety"-powiedziałby sam mistrz.
  • Posted by: KeeYou

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 24/01/2004 17:34

    ['][']['] - szacunek i dziękujemy !!!
    Posted by: monkeykong

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 24/01/2004 18:38


  • szacunek
  • Posted by: Akratitos

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 24/01/2004 18:49

    Świetnie komentował tenis i siatkówkę, czasami strzelił hasłem, ale trzeba przyznać, że posługiwał się językiem wysokich lotów. Wielka strata, naprawdę wielka!!!!!!!!
    Jeśli ktoś wierzy w życie pozagrobowe, to możemy przypuścić, że Pan Zdzisław gra teraz wespół z Hubertem Wagnerem w plażową z aniołami i można im tylko współczuć
    Odszedł wspaniały człowiek. To jest niesprawiedliwe, to żeś Millera i Jakubowską uratował z helikoptera, ale Ambroziaka żeś nie oszczędził. I niech mi ktoś jeszcze powie, że Bóg jest nieomylny.
    Posted by: gregorrr

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 24/01/2004 19:13

    jeden z najlepszych polskich komentatorow! (zwuaszcza tenis). to bardzo smutna wiadomosc
    Posted by: Inspirator

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 24/01/2004 19:47


    Jego charakterystycznego głosu i jego niecodziennych komentarzy kibice sportowi nie zapomną ...
    Posted by: Akratitos

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 24/01/2004 21:25

    A propos charakterystycznego głosu i komentarzy, może nie wiecie czy skądś je można zgrać? Jak pomyślę ze juz tego nie usłyszę w TV, to chociaż będę miał na twardym
    Posted by: groobel

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 25/01/2004 00:03

    Kiedy Witold Domanski podczas dzisiejszego meczu Hewitta z Nadalem powiedzial o tym to doslownie szok :eek: :eek: :eek:

    A przed chwila mowili o nim w wiadomosciach sportowych i na sam koniec mozna bylo uslyszec - wypowiedziane charakterystycznym glosem s.p. Ambroziaka:

    NIE-DO-WIA-RY

    Mysle, ze te slowa najkrocej, a zarazem najdobitniej okreslaja to co sie stalo...
    Juz nigdy nie uslyszymy podczas relacji z Rolanda, ze zawodnik X jest zdegustowany zdemoralizowany i zdekoncentrowany

    "Spieszmy sie kochac ludzi, tak szybko odchodza..."
    Posted by: Akratitos

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 25/01/2004 02:24

    www.tvp.pl
    tam są filmiki z ambroziakiem, obejrzyjcie, posłuchajcie, popłaczcie...
    nie-do-wia-ry...
    coś nieslychanego, jakze szkoda ze ten finał konczy sie w taki sposób
    Posted by: jerome

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 25/01/2004 03:40

  • Posted by: miglanc

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 25/01/2004 03:46

  • Posted by: mik4321

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 25/01/2004 03:54

    Wielka szkoda dla nas wszystkich, juz nigdy nie włączymy Eursoportu i nie usmiechniemy sie nawet gdy mecz jest szaaalenie nudny
  • Posted by: maniana

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 25/01/2004 03:58

    [`]
    Posted by: Master_Flamaster_

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 25/01/2004 04:17

    Mi najbardziej w pamięci utkwiło jego "...nie raz i nie dwa...". Nie przepadałem za nim, ale obiektywnie trzeba przyznać, że był specjalistą jakich mało - takim tenisowym i siatkówkowym Szpakowskim, tylko z 10 x większą wiedzą. Szkoda go, przecież jeszcze młody [60 lat] był. Echhh

    |*| |*| |*|
    Posted by: Adolf 88

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 25/01/2004 04:40

    Dzięki niemu oglądałem tenisowe mecze...
    Posted by: boca juniors

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 25/01/2004 06:19

    Odszedł świetny sportowiec i komentator.Wielka to szkoda bo wiek 60 lat to jeszcze nie starość.Był naprawde wielkim fachowcem,znawcą i pasjonatem tenisa i siatki.Był jednym z tych wybitnych komentatatorów starej daty jak Ciszewski czy Szpakowski,nie te chłystki co teraz,,nie mający pojęcia o tym co gadają.Ale niestety takie jest życie,kiedyś nadchodzi jego kres,szkoda tylko,że tak szybko dopadł pana Ambroziaka,bardzo lubiłem jego fachowe siatkarskie komentarze,na tenisie się nie znam ,ale też fajnie tam gadał no i ten jego niezapomniany głos...
  • Posted by: Piotrek

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 25/01/2004 08:14

    Ogromna strata, odszedl wyjatkowy czlowiek, jeden z tych, ktorzy czynia sport pieknym... Bez niego, to juz nie ten sam mecz...
  • Posted by: Thiago

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 25/01/2004 13:10

    wielkie dzieki za ten link do strony tvp z filmem o Zdzislawie. Ale czy ma ktos jakies inne filmy z nim? Jak mowi:"To slynne siatkarskie wsteczne odliczanie"
    Posted by: Da Bartek

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 25/01/2004 13:28

    Co to sie dzieje, najpierw Niemen, teraz on... ehhh
    Posted by: Conrad

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 25/01/2004 16:07

    [']

    Świetny człowiek, zawsze czytałem jego artykuły w GW. May he rest in peace.
    Posted by: Mastro Tomo

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 25/01/2004 16:16



  • Teraz mecze tenisa i siatki nie będą już takie jak kiedyś.
  • Posted by: szachus

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 25/01/2004 16:18

    (*) i te jego wymachy rekami .... nie do zastapienia
    Posted by: RyanGiggs

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 26/01/2004 01:03

    Ehhhh łezka sie w oku kręci ale to juz nie będzie tak samo....jego komentarze do siatki a szczegolnie mecze tenisa....to juz nie bedzie to. WIMBLEDON czy inny turniej bez pana Ambroziaka to jak piłka bez Szpakowskiego , jak komentował Ambroziak wiedzialem ze albo siatkówka albo tenis a teraz.....
    ZAPALMy jeszcze jeden znicz
    Posted by: Mamir

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 26/01/2004 01:14

    Wielki szcuneczek dla Zdzisia byl naprawde zajebistym komentatorem super ogladalo sie mecze tenisa oraz takze siatkowki z jego komentarzem .Koles naprawde robil to z sercem nawet to az zabardoz sie wczowal ,ale bylo to super.
    Wielki szacuneczek
    Posted by: twist

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 26/01/2004 01:47

    niepowetowana strata w przyszlosci kazdy mecz siatkarski czy tenisowy bedzie mi przypominal o tym czlowieku
    nie-wia-ry-go-dny jest ten swiat - skoro najbardziej wartosciowi ludzie odchodza najszybciej;
    Posted by: Adiasz

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 26/01/2004 09:29

    [QUOTE]Oryginalnie wysłał Thiago:
    [qb]Zdzisław Ambroziak nie żyje
    [/qb][/QUOTE]szkoda...dobry byl z niego herbatnik...
    Posted by: KeeYou

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 27/01/2004 02:40

    ...szept rezonansowo bliski trzęsieniu ziemi...
    (za dodatkiem Sport z dzisiejszej GW)
    Posted by: Tetfol

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 27/01/2004 02:53

    [^] szkoda
    Posted by: DJ12HH

    Re: Zdzislaw Ambroziak nie zyje!!! - 27/01/2004 12:25

    Kolejna śmierć - szkoda