Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19]

Posted by: Conrad

Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 06/01/2009 02:25

Kontynuacja poprzedniego tematu.
Posted by: MichuTN

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 06/01/2009 20:28

Czy spotkał się ktoś z sytuacją gdy telefon samoczynnie wysyła smsy do pierwszej osoby na liście kontaktów??
Traf chciał ze pierwszy numer to domowy i wysłało sie 60 pustych smsów mad
to juz drugi raz, dziwne tym bardziej ze klawiatura zablokowana a telefon sobie lezy blush
Telefon jest w mix plusie. Pozarło cala kase na koncie, a po doladowaniu 30pln zostało tylko 5... jak mozna zrobic debet?? confused
Jutro wybieram sie do salonu plusa, ale ciekaw jestem czy ktos mial juz taka sytuacja i jaki byl koncowy efekt??
W serwisie gsm koles mowil ze to czesty problem, sporo ludzi sie zglasza. Operator twierdzi ze to wina oprogramowania, lecz serwisant mowi ze gówno prawda, ze to wina operatora i mozna domagac sie zwrotu kosztów trefnych smsów?!
gdzie lezy prawda??
Posted by: Biszop

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 06/01/2009 20:33

Orientuje się ktoś co do wysokości stawek roboczoodziny pracownika ogólnobudowlanego na Ukrainie?
Chodzi mi o duże miasta typu Lwów, Kijów.

Ew jakiś link, będę wdzięczny.
Posted by: ogr

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 06/01/2009 20:44

Witam.

Potrzebuję kilka materiałów nt.:

1. Okreslić istotę pracy kierowniczej i główne style zarzadzania.
2. Określić rolę i znaczenie funkcji motywacji w zarzadzaniu.
3. Charakterystyka zarzadzania w warunkach globalizacji.
4. Scharakteryzować problemy etyczne i kulturowe wystepujace w procesie zarządzania.

Chodzi o napisanie pracy ok 10 stron na jeden z powyzszych tematów. Ja nie mam o sprawie zielonego pojęcia (potrzbuje dla koleżanki). Z checia przyjme jakiegoś gotowca:D
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 06/01/2009 21:14

Ma ktos mzoe jakis domowy sposob na.. no wlasnie nie wiem do konca na co tongue
Zrobil mi sie podejrzewam odgniot na piecie, tylko taki dosc spory.
Nie zbiera sie ropa, nie zrobil sie zaden pecherzyk. Zaczerwieniona skora, piecze/boli i uprzykrza zycie. Moze ktorys z sportowcow wie jak z tym walczyc ?;]
Posted by: przemekwn

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 06/01/2009 22:16

Proponuje udać się do lekarza, bo może to być zapalenie ścięgna piętowego. Ciężko stwierdzić co to może być drogą internetową dlatego proponuje udać się do specjalisty. Jeśli to pieczenie pojawia Ci się na początku treningu, w trakcie ustępuje i na końcu znowu Cie boli to to na bank zapalenie.
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 06/01/2009 22:28

Nie no sciagno to to nie jest.. raczej. To cos jest centralnie na piecie - na kosci. Trenowac nie trenuje, nie wiem wlasciwie od czego sie tak moglo zrobic. Boli kiedy dotkne palcem, uderze w cos pieta, wloze buty i gdzies ide. Generalnie nie spoko ;]
Posted by: kleks

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 06/01/2009 22:38

Lelu jak pojawiło się toto znikąd to sprawdz poziom cukru.
Czasami cukrzyca tak się objawia.
Posted by: ComeWithMe

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 06/01/2009 22:41

Moze ktos mi pomoc znalesc i napisac jak sciagnac taki program

Sage Line 50 Accounts v12


Jest to program uzywany do ksiegowosci w UK,kurs kosztuje 300 funtow, a ucza na nim jak wprowadzac dane.Jak zdobede program to sam sie naucz wszystkiego w 1-2 dni.
Moze ktos umie pomoc.
Z gory wielkie dzieki. piwo
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 06/01/2009 23:08

Originally Posted By: kleks
Lelu jak pojawiło się toto znikąd to sprawdz poziom cukru.
Czasami cukrzyca tak się objawia.

cholera, to ja juz wole zapalenie sciegna pietowego tongue
ide jutro do lekarza, nie wiem czy bardziej sie boje polskich lekarzy czy tego co mi jest.. laugh
Jesli jest to sciegno pietowe.. to co na to moge poradzic ? jakies zele tj. fastum czy bengay pomoga ?
dzieki mam nadzieje, ze to szybko minie
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 06/01/2009 23:09

http://www.mininova.org/search/Sage+Line/seeds
Klikasz na wybranym zestawie, pobierasz plik .torrent. Jeśli masz jakiś program do torrentów to dwa razy klikasz na tym pliku i powinien Ci się automatycznie zacząć pobierać. Jeżeli nie masz to sobie ściągnij np. stąd: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1844?Torrent+1.8.1+build+12639
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 06/01/2009 23:14

Originally Posted By: ComeWithMe
Moze ktos mi pomoc znalesc i napisac jak sciagnac taki program

Sage Line 50 Accounts v12


Jest to program uzywany do ksiegowosci w UK,kurs kosztuje 300 funtow, a ucza na nim jak wprowadzac dane.Jak zdobede program to sam sie naucz wszystkiego w 1-2 dni.
Moze ktos umie pomoc.
Z gory wielkie dzieki. piwo


sciagasz jakis program do torrentow ( BitTorrent, BitSpirit, Azureus czy inne).
Odpalasz ta stronke http://www.torrentreactor.net/torrents/1703013/Sage-Instant-Version-12

i sprawdzasz czy dziala przycisk "Download torrent" duzy czerwony na gorze strony smile
co prawda V11 ale mysle, ze duzo sie nie rozni od rzadnej 12stki
Posted by: zaberek1987

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 07/01/2009 01:20

Originally Posted By: lelu
Ma ktos mzoe jakis domowy sposob na.. no wlasnie nie wiem do konca na co tongue
Zrobil mi sie podejrzewam odgniot na piecie, tylko taki dosc spory.
Nie zbiera sie ropa, nie zrobil sie zaden pecherzyk. Zaczerwieniona skora, piecze/boli i uprzykrza zycie. Moze ktorys z sportowcow wie jak z tym walczyc ?;]


zarej. sie na "naszechoroby" smile
Posted by: ComeWithMe

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 07/01/2009 01:22

Originally Posted By: lelu
Originally Posted By: ComeWithMe
Moze ktos mi pomoc znalesc i napisac jak sciagnac taki program

Sage Line 50 Accounts v12


Jest to program uzywany do ksiegowosci w UK,kurs kosztuje 300 funtow, a ucza na nim jak wprowadzac dane.Jak zdobede program to sam sie naucz wszystkiego w 1-2 dni.
Moze ktos umie pomoc.
Z gory wielkie dzieki. piwo


sciagasz jakis program do torrentow ( BitTorrent, BitSpirit, Azureus czy inne).
Odpalasz ta stronke http://www.torrentreactor.net/torrents/1703013/Sage-Instant-Version-12

i sprawdzasz czy dziala przycisk "Download torrent" duzy czerwony na gorze strony smile
co prawda V11 ale mysle, ze duzo sie nie rozni od rzadnej 12stki


WIELKIE DZIEKI
piwo
Posted by: Skull

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 07/01/2009 19:22

z 18 tematu

Panowie może ktoś z Was pisał podanie o urlop szkolny? Mam umowe na czas nieokreślony i teraz podjełem nauke, studia pedagogiczne, bez skierowania pracodawcy, z własnej potrzeby. Wyższe studia nie są mi potrzebne do wykonywanego zawodu, wiem że pracodawca może mi go nie przyznać, ale spróbować można, tak więc potrzebóje wzoru, a i jeszcze czy w przypadku nie zaliczenia roku, będe zmuszony do zapłacenia za urlop?
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 08/01/2009 02:45

Cytat:
Od dnia 1 grudnia 2008 r. podwyższeniu z 22 EUR do 150 EUR podlega kwota, do równowartości której stosuje się zwolnienie z należności celnych przywozowych przesyłek zawierających towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się we Wspólnocie (art. 27 rozporządzenia Rady (EWG) nr 918/83).


naleznosci celne = vat + clo czy tylko clo/tylko vat ?

prosze o konkretne wypowiedzi, kogos kto jest w 100% pewien
pozdr
Posted by: vodzior

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 08/01/2009 15:17

jak to sie mowi kto pyta nie bladzi smile a wiec panowie da rade czy nie da rady albo mnie wysmiejecie wink ze nie mozna albo pomozecie i bede happy smile

czy da rade przeslac znajomemu kase internetowo ze swojego konta znajac tylko jego 16 cyfrowy nr karty platniczej - twierdzi on ze nie posiada 26 cyfrowego rachunku odbiorcy konto ma w banku w Wielkiej Brytanii(bodajze LLoyds)- chyba to dobrze opisalem smile
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 08/01/2009 15:38

Nie musi mieć konta żeby mieć kartę. Ale nie znam sposobu, żeby kasę przelać na kartę.
Posted by: Luksi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 08/01/2009 19:41

Originally Posted By: vodzior
jak to sie mowi kto pyta nie bladzi smile a wiec panowie da rade czy nie da rady albo mnie wysmiejecie wink ze nie mozna albo pomozecie i bede happy smile

czy da rade przeslac znajomemu kase internetowo ze swojego konta znajac tylko jego 16 cyfrowy nr karty platniczej - twierdzi on ze nie posiada 26 cyfrowego rachunku odbiorcy konto ma w banku w Wielkiej Brytanii(bodajze LLoyds)- chyba to dobrze opisalem smile

Jezeli jest to karta kredytowa banku Lloyds to twoj znajomy musi skontaktowac sie z tym bankiem i zapytac sie o 'sort code'(kod banku) i 'account number'(numer konta) tego banku dla transakcji wplat na karte. Numer jego karty kredytowej (te 16 cyfr) to tzw. 'reference number' i sluzy do rozroznienia wplaty na jego konto karty kredytowej od innych wplat. Majac te dane (sort code, account number oraz numer jego karty) mozna bez problemu wplacac pieniadze na ta karte.
Posted by: davccio

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 08/01/2009 20:33

szukam ebooka s.rawicza " długi marsz" ma ktoś ?
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 08/01/2009 20:52

znalezione w sieci:
http://www.4shared.com/get/69005598/ec01cf83/Sawomir_Rawicz_-_Dugi_marsz.html
Posted by: Chagall

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 09/01/2009 03:26

Panowie prośba o wytłumaczenie na czym polegaja przelewy Paypal, chce cos kupic na ebayu , zarejestrowałem sie w Paypalu, wpłaciłem tam kase, kupiłem przedmiot w Hong Kongu, ale teraz nie wiem co dalej, w mailu nie dostałem numeru konta, czy tam sie przelewa tak jak w moneybookers?
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 09/01/2009 04:14

paypall musi miec tez druga osoba smile
Ja pamietam kupujac cos via paypall na ebayu angielskim az bylem zaskoczony latwoscia obslugi tego cuda.
Kupilem, odrazu wyswietililo sie ile zaplacic paypalem, wzialem ok, pobralo kase z konta bankowego, przetransferowalo do goscia i kilka dni pozniej mialem paczke. Nic wiecej.
Podejrzewam, ze albo koles nie ma paypalla, albo musisz znalezc cos takiego jak "pay with paypall"
Posted by: davccio

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 09/01/2009 05:54

Wielkie dzieki xqwzst nie mialem zbyt wielkich nadzieji ze mi ktos pomoze, bo sam przez google przez godzine nic nie moglem znaleść

Chagall w paypallu przelewa sie tak samo jak w MB czyli podaje sie maila odbiorcy, najlepiej jak bys dal linka do aukcji to zobacze czy gosciu wogle dal taka opcje, jak nie to wyslij maila zeby dal ci swoj adres PP albo daj swoj adres PP niech ci wysle "zadanie zaplaty", 1 rada na przyszlosc jak bedziesz wysylal komus kase to przy przelewie zaznaczaj opcje " za towary " w ten sposob jak cos bedzie nie tak mozesz wszczac spor o odzyskanie kasy
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 09/01/2009 06:53

Originally Posted By: lelu
Cytat:
Od dnia 1 grudnia 2008 r. podwyższeniu z 22 EUR do 150 EUR podlega kwota, do równowartości której stosuje się zwolnienie z należności celnych przywozowych przesyłek zawierających towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się we Wspólnocie (art. 27 rozporządzenia Rady (EWG) nr 918/83).


naleznosci celne = vat + clo czy tylko clo/tylko vat ?

prosze o konkretne wypowiedzi, kogos kto jest w 100% pewien
pozdr


podbijam
Posted by: Platini

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 10/01/2009 18:20

Panowie ! Na szybko pomoc odnośnie wojska wink

Nie mam czasu na szukanie topicu z wojem.

Więc tak: po kolegę dziś wpadli policjanci. Jego oczywiście nie było w domu. Siostra powiedziała, że przebywa za granica.
(za tydzień wylatuje stąd do Paryża)
Od kilku lat przebywał za granicą, byli po niego jednak nigdy nie zastali. Teraz ma wracać no i ..

Po co i w jakim celu mogli się zjawic?
Jak z tą armią zawodową?

Pozdrawiam piwo
Posted by: !zari

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 10/01/2009 19:36

a ja mam problem motoryzacyjny:
kilka dni temu wsiadam do samochodu a on nie chce odpalic - tyka - znam ten odglos, bo juz kiedys mi padl akumulator. no to naladowalem akumulator, podlaczylem, wsiadam i w samochodzie cos pika (tak jakby bylby niedomkniete drzwi), radio dziala, swiatla dzialaja, ale jak przekrecam kluczyc w stacyjce, tylko zapalaja sie 3lampki i nic. co moze byc przyczyna takiego zachowania? mam forda fieste '95

dzieki!
Posted by: zxp

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 10/01/2009 20:07

Panowie prosze o pomoc w sprawie laptopa wlasnie pracowalem na komputerze i mi wypadla papierosnica na klawiature i klawiatura zbizkowala praktycznie nie dziala co teraz mam zrobic bo nie mam pojecia serwis?? czy da sie to jakos naprawic z gory dzieki za wsyztskie odpowiedzi
Posted by: Fortunado

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 11/01/2009 03:06

czym otworzyć rozszerzenie odt?
Posted by: !zari

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 11/01/2009 03:08

Originally Posted By: Fortunado
czym otworzyć rozszerzenie odt?

open office
Posted by: HenkSiracius

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 11/01/2009 03:12

Originally Posted By: Fortunado
czym otworzyć rozszerzenie odt?


zmień w pliku rozszerzenie na '*.doc' i otwórz MS Wordem.

jeśli szukasz koniecznie programu, który otwiera rozszerzenie ODT OpenOffice, IBM Lotus Notes, Sun Star Office.

Open Office'a możesz ściągnąć tutaj: OpenOffice
Posted by: Fortunado

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 11/01/2009 03:13

ok, thx
Posted by: most7wanted

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/01/2009 01:25

k... co mam zrobic jesli sie zakochalem w dziewczynie mojego dobrego kolegi ? frown ja p.... frown
Posted by: Shanti

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/01/2009 01:28

Originally Posted By: most7wanted
k... co mam zrobic jesli sie zakochalem w dziewczynie mojego dobrego kolegi ? frown ja p.... frown


samemu spuścić sobie wpierdol?
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/01/2009 01:41

Noob dobrze radzi.

Znajdź sobie inną.
Posted by: most7wanted

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/01/2009 01:58

taaa, to sobie wydłubie oko, wtedy będe wiedział że nie mam już u niej żadnych szans
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/01/2009 02:21

Zrób tak jak koleś w filmie "Love Already".
Posted by: most7wanted

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/01/2009 03:55

uwierzcie ze to taka h... sytuacja że nie zycze nawet najgorszemu wrogowi takiego czegoś... :/
Posted by: pziemiec

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/01/2009 04:17

wiecie moze czy jest jakis bukmacher u ktorego mozna obstawic kogo zgłosi real do lm, lassana czy huntera?
Posted by: tangerine

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/01/2009 07:58

Originally Posted By: most7wanted
k... co mam zrobic jesli sie zakochalem w dziewczynie mojego dobrego kolegi ? frown ja p.... frown


Ale jeśli ona cię nie kocha - to nie ma problemu. Zwyczajnie nieszczęśliwa miłość.
Posted by: fala

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/01/2009 09:11

Originally Posted By: most7wanted
k... co mam zrobic jesli sie zakochalem w dziewczynie mojego dobrego kolegi ? frown ja p.... frown


dziewczyna kolegi, to "rzecz" święta, uwierz mi... pare lat temu przerabiałem taką sytuacje i nic dobrego z tego nie wynikło ...
Posted by: most7wanted

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/01/2009 19:11

pewnei tez cos czuje, bo ... wiem... ale raczej trzeba zamknąć oczy i patrzeć w inną strone,a samo przejdzie.. dzieki , pozdro
Posted by: wafe(L)nica

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/01/2009 19:31

Originally Posted By: most7wanted
k... co mam zrobic jesli sie zakochalem w dziewczynie mojego dobrego kolegi ? frown ja p.... frown


to się odkochaj ,znam sytuacje jak moi znajomi byli razem w Anglii ,mieszkali razem jeden był z dziewczyną i co wyszło odbił mu ją i maja już nawet dziecko ,teraz są wrogami.

to może być tylko chwilowe ,przejdzie Ci.
Posted by: czubek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/01/2009 20:44

Jak sie kasuja punkty karne za mandaty drogowe?? raz do roku, czy po roku kiedy sie mialo wykroczenie...
Posted by: Biszop

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/01/2009 20:47

Originally Posted By: czubek
Jak sie kasuja punkty karne za mandaty drogowe?? raz do roku, czy po roku kiedy sie mialo wykroczenie...
Posted by: zalayeta

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/01/2009 21:38

Originally Posted By: Biszop
Originally Posted By: czubek
Jak sie kasuja punkty karne za mandaty drogowe?? raz do roku, czy po roku kiedy sie mialo wykroczenie...


w ciągu jedengo roku można uczynić to dwa razy od pierwszego kursy zmniejszajacego punkty musisz odczekac pol roku i po tym czasie znow zmniejszasz i mnie w miescie łodzi kurs taki kosztuje 350 zl.

kazdy kurs -6 pkt
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/01/2009 23:21

po roku od wykroczenia same schodza smile o ile sie nie myle, a ptk kasuje sie na kursach tak jak wyzej napisal zalayeta
pozdr
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/01/2009 23:41

Kiedy zaczynaja sie ferie w mazowieckim ?
pzdr
Posted by: HenkSiracius

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 13/01/2009 01:08

Originally Posted By: lelu
Kiedy zaczynaja sie ferie w mazowieckim ?
pzdr


19 stycznia – 1 lutego 2009 r.

Dolnośląskie
Mazowieckie
Opolskie
Zachodniopomorskie
Posted by: BZYCZEK

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 13/01/2009 02:45

Witam.Był ktoś może z Was w lutym w Tunezji.Warto lecieć tam w tym miesiącu?
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 13/01/2009 05:01

Jak kupilem kompa zainstalowałem oryginalnego office'a 2007, teraz miałem format, dalej mam oryginalny cd-key ale nie mam już płytki i teraz pytanie... jak zainstaluję ponownie office'a ze ściągnietego z neta obrazu płyty z tym, że wpisze swój oryginalny cd-key to będzie tak jakbym zainstalował z normalnej płyty, która jest teraz 320km stąd ?
Posted by: Azzaro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 13/01/2009 05:05

ma ktos moze jakies materialy o identyfikacji wizualnej
Posted by: piana

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 13/01/2009 05:08

Originally Posted By: gnacik
Jak kupilem kompa zainstalowałem oryginalnego office'a 2007, teraz miałem format, dalej mam oryginalny cd-key ale nie mam już płytki i teraz pytanie... jak zainstaluję ponownie office'a ze ściągnietego z neta obrazu płyty z tym, że wpisze swój oryginalny cd-key to będzie tak jakbym zainstalował z normalnej płyty, która jest teraz 320km stąd ?


tak jest smile mogles zawsze zrobic sobie kopie orginalnego offica na wypadek gdyby Ci sie plyta porysowala, cd-key najwazniejszy.
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 13/01/2009 05:27

Co do cd key to ważna jest tylko wersja. Żeby byłą ta sama, co oryginał.
Posted by: Cendruś

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 13/01/2009 06:21

Kiedys na forumtutaj w TiO byl temat dotyczacy: tapety/pulpitu na Naszych kompueterach i cos nie moge go znalezc, a juz daleko doszedlem do archiwum i dupa...A ta opcja 'szybkiego szukania' to w ogole mi nie dziala, wiec musze to wszystko po stronie szukac i lipa.
Jak ktos by mial czas i pomogl to z gory dziekuje piwo.
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 13/01/2009 22:33

Originally Posted By: piana
Originally Posted By: gnacik
Jak kupilem kompa zainstalowałem oryginalnego office'a 2007, teraz miałem format, dalej mam oryginalny cd-key ale nie mam już płytki i teraz pytanie... jak zainstaluję ponownie office'a ze ściągnietego z neta obrazu płyty z tym, że wpisze swój oryginalny cd-key to będzie tak jakbym zainstalował z normalnej płyty, która jest teraz 320km stąd ?


tak jest smile mogles zawsze zrobic sobie kopie orginalnego offica na wypadek gdyby Ci sie plyta porysowala, cd-key najwazniejszy.


I jak na złość na wszelkich DC++ są tylko Office w wersji Proffesional oraz Enterprise :/
Posted by: Misiaski

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 02:38

Witam.
Dawno nie obstawiałem tenisa , a że Australian Open juz niedługo bardzo prosiłbym o polecenie jakiegos dobrego buka do tego sportu.
Zależy mi głownie na tym aby strona była w jezyku polskim , i mozliwe było wpłacanie pieniedzy jak i wypłacanie na polskie konto bankowe.
Oferta live nie musi byc zbyt bogata - rzadko sie decyduje na granie takich zakładow.
Bonus mile widziany ale nie niezbedny.
Prosze o jakies rady ( oprocz unibetu - bo tam mam cos jakby 'konto na minusie' ) smile
Pozdrawiam.
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 02:51

Originally Posted By: BZYCZEK
Witam.Był ktoś może z Was w lutym w Tunezji.Warto lecieć tam w tym miesiącu?


Siostra była w wakacje i powiedziała że lipa, strasznie żałuje więc w zimę (mówię cały czas podług naszego kraju) musi być jeszcze gorzej.
Lepiej wybierz Egipt.
Posted by: fala

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 02:55

Panowie jaka w tym roku jest kwota brutto dochodu miesięcznego wolna od podatku??
Posted by: zalayeta

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 03:08

Originally Posted By: BZYCZEK
Witam.Był ktoś może z Was w lutym w Tunezji.Warto lecieć tam w tym miesiącu?


zalezy czego oczekujesz i do jakiego rejonu chcesz leciec


jak cos wal na PM bylem w Tunezji 2 razy
Posted by: zaberek1987

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 03:11

mam pytanie czy gdzies na necie mozna obstawiac kwalif. do AO??
Posted by: Szewa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 03:17

Originally Posted By: zaberek1987
mam pytanie czy gdzies na necie mozna obstawiac kwalif. do AO??

bwin
bah
doxxbet
Posted by: zaberek1987

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 03:37

Originally Posted By: Szewa
Originally Posted By: zaberek1987
mam pytanie czy gdzies na necie mozna obstawiac kwalif. do AO??

bwin
bah
doxxbet


dzieki
a ten doxxbet to dobry??
Posted by: Skorpion BB

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 03:38

Witam.Gdzie znajde informacje na temat opcji do tel model sony ericsson C902.Dzisiaj na tel wyskoczył mi jakiś znaczek i nie wiem co to jest i jak to wyłaczyć.Kwadracik z czerwonym tłem i białymi liniami a na górze taki zielony znaczek ^ tylko na odwrót.
Posted by: Linc

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 03:38

Wie ktos moze o kim Z.Holdys mowil " Zdemoralizowane chu... ", z tego co udalo mi sie "wyszperac" to Elektryczne Gitary, Bracia Cugowscy i Arka Noego zazadali za wystep na Finale WOŚP kasy ... ma ktos moze obszerniejsze info o kim jeszcze mowa ?
Posted by: Szewa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 03:38

przeciętny, ale z braku laku na kwale wystarczy smile
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 03:47

Originally Posted By: Linc
Wie ktos moze o kim Z.Holdys mowil " Zdemoralizowane chu... ", z tego co udalo mi sie "wyszperac" to Elektryczne Gitary, Bracia Cugowscy i Arka Noego zazadali za wystep na Finale WOŚP kasy ... ma ktos moze obszerniejsze info o kim jeszcze mowa ?


pewnie jeszcze zespół Feel.

Czemu mój post na temat Tunezji został usunięty ?:)
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 05:41

Originally Posted By: f4ls0n
Panowie jaka w tym roku jest kwota brutto dochodu miesięcznego wolna od podatku??
3091zł rocznie, o ile pytasz o to o czym myślę.
Posted by: ArtekPotito

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 05:42

Linc ja słyszałem że Szymon Wydra, ale nie jest to pewna informacja wink
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 05:51

Arka Noego, Szymon Wydra ? tak fajnie śpiewaja o Bogu i innych dobrych rzeczach a od WOŚPu chcieli kas ? niesłychane
Posted by: john

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 06:13

a ja mam problem poważny na studiach...potrzebuje pomocy informatyka

mianowicie mam do zrobienie algorytm w języku FORTRAN
posiadam już schemat blokowy i kod źródłowy zapisany w języku pascal

trzeba to teraz przerobić na język programowania FORTRAN
i wprowadzic to do kompilatora żeby zadziałało...

jeżeli jest jakaś osoba co ma chwile i może pomóc będę bardzo wdzięczny, mogę też zapłacić kilka złotych
Posted by: pziemiec

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 07:55

Originally Posted By: Linc
Wie ktos moze o kim Z.Holdys mowil " Zdemoralizowane chu... ", z tego co udalo mi sie "wyszperac" to Elektryczne Gitary, Bracia Cugowscy i Arka Noego zazadali za wystep na Finale WOŚP kasy ... ma ktos moze obszerniejsze info o kim jeszcze mowa ?


a gdzie to "wyszperałes"? na pudelku? chyba jednak trudno zdobyc wiarygodne informacje na ten temat..a rzucic kilka nazw zeby byla sensacja to nic trudnego, a oto im chodzi
Posted by: Linc

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 08:06

jak juz chciales blysnac dowcipem to ok ale nie uwazasz, ze wieksza sensacja, byloby jakby kase zazadali np Perfect, Budka Suflera, Lady Punk lub inne Feele lub Dody... ?
Posted by: SenDPL

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 15:48

Originally Posted By: Linc
Wie ktos moze o kim Z.Holdys mowil " Zdemoralizowane chu... ", z tego co udalo mi sie "wyszperac" to Elektryczne Gitary, Bracia Cugowscy i Arka Noego zazadali za wystep na Finale WOŚP kasy ... ma ktos moze obszerniejsze info o kim jeszcze mowa ?


De Mono zażądało sobie 20000 pln za koncert w Olsztynie z tego, co pamiętam z radia. Podobno później tłumaczyli się, że i tak by oddali całą kwotę na WOŚP, ale jak sprawa się zakończyła nie wiem.
Posted by: Da Bartek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 17:46

A o Owsiaku tak nie mowil? Ile tam bierze? 7%? A sam grozi palcem w TVN24 artystom zeby pieniedzy nie brali. Kpina dla mnie
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 18:59

Tylko, ze za ta kase organizowany m in przystanek woodstock i o tym kazdy wie, i jest tak od dawna.

Jest to jednoczesnie najwiekszy festiwal w regionie. A w ostatnich latach to nie tylko festiwal muzyczny.
Juz nie mowie o tym jakie zyski napedza w miescie gdzie on sie odbywa.
Posted by: Da Bartek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/01/2009 19:22

Za ta kase takze zyje przez caly rok az do nastepnej orkiestry. Ja nie mowie ze to zle itp. Tylko chcialbym zeby byl uczciwy i przyznal sie ze ta cala orkiestra, to oprocz pomocy itp jest jego BIZNESEM
Posted by: pziemiec

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/01/2009 01:09

to cos jednak słabo "szperałes" bo pisano m.in o feel
Posted by: Misiaski

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/01/2009 01:45

Witam.
Panowie - mam nietypową sytuacje.
Ojciec puszcza czasem kupony w stsie ale teraz znajomy polecił mu Expekta - żeby tam sobie wpłacił kase bo bonus jest i w ogole...
I tutaj moje pytanie bo ja juz miałem konto w expie i bonus wykorzystałem , ale tata nie jest zameldowany pod tym samym adresem co ja - wiec bonus zostanie mu przydzielony bez problemu czy moja wyniknac jakies komplikacje ?
I tutaj tez drugie pytanie... jezeli polece go potem jako mojego znajomego... to czy nie przyczepia sie , że polecam to samo nazwisko ?
Wiem , że troche kombinuje juz z tym polecaniem ale no ... tak pytam czy jeszcze dla siebie moglbym to wykorzystac.
Z góry dziekuje za odpowiedz .
Pozdrawiam. piwo
Posted by: hbr

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/01/2009 02:54

misiek najlepiej to spytac support.
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/01/2009 03:13

a ja odkad pamietam to zawsze liczyl sie tylko adres zamieszkania i ip. Jeden bonus - jedno 'domostwo' wink wiec wszystko ok, z poleceniem rowniez.
Posted by: Bzyku

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/01/2009 03:41

To można co parę miesięcy wynajmować inne mieszkanie i od nowa jechać z wszystkimi promocjami?
Posted by: Fab

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/01/2009 04:35

Raj Utracony - John Milton

Poszukuję e-booka, w języku polskim bądź angielskim. Z góry dziekuję za jakąkolwiek odp ;piwo:
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/01/2009 05:09

Originally Posted By: Bzyku
To można co parę miesięcy wynajmować inne mieszkanie i od nowa jechać z wszystkimi promocjami?
no ale imie ma chyba inne niz ojciec, wiec beda funkconowac jako dwie inne osoby, jedyne co ich bedzie laczyc to nazwisko
Posted by: Izajasza53

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/01/2009 05:58

Jak miałem od 1października do 31grudnia 2008 umowe o prace. I tak od 1stycznia jeszcze nie przedłużyłem, ale firma chce i mam do 18stycznia od początku roku zwolnienie lekarskie. Czy jak nie przedłużę umowy od 1stycznia to nie dostanę kasy? Koniecznie muszę by firma mi zapłaciła czy to ZUS jakoś płaci?
Posted by: wrobel_9

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/01/2009 14:37

Czy wie ktos cos na temat wysylania darmowych SMSow z netu do PLAY'a?
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/01/2009 19:22

Originally Posted By: Sphinx
Jak miałem od 1października do 31grudnia 2008 umowe o prace. I tak od 1stycznia jeszcze nie przedłużyłem, ale firma chce i mam do 18stycznia od początku roku zwolnienie lekarskie. Czy jak nie przedłużę umowy od 1stycznia to nie dostanę kasy? Koniecznie muszę by firma mi zapłaciła czy to ZUS jakoś płaci?

O ile dobrze zrozumiałem:
Kasę dostaniesz za wykonaną pracę w grudniu (o ile tak się rozliczacie). Jeżeli nie podpiszesz umowy to Twoje zwolnienie lekarskie jest o kant dupy tongue
Posted by: th0mas

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/01/2009 19:48

Witam.

Potrzebuje jakiegoś e-booka dotyczącego alkoholi. Najlepeiej coś o rodzajach napojów alkoholowych. Jeśli ktoś takie coś posiada to będę wdzięczny smile
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/01/2009 03:42

witam, czy jesli w aukcji allegro zamiescilem taka informacje:

"W razie jakichkolwiek pytan prosze kontaktowac sie przez email.

Zastrzegam sobie prawo do wczesniejszego zakonczenia aukcji.
Ponadto NIE przyjmuje zwrotow i NIE ODWOŁUJE OFERT!!
Proszę się dobrze zastanowić przed kupnem.
Biorąc udział w licytacji zgadzasz się na powyższe warunki."

to osba ktora wygrala, ma prawo zwrocic przedmiot ?
Posted by: fala

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/01/2009 03:45

Witam.

Dzisiaj przypadkiem natrafiłem w swojej pipidówie na ogłoszenie pracy nowo otwartym punkcie toto-lotka.
Wydaje mi się że kwestia takiej pracy była już na forum poruszana, ale za bardzo nie chce mi się kopać w archiwum.
Ile wynosi pensja netto za taką prace i czy można gdzieś na necie pobrać program używany w kolekturach ( by poćwiczyć wink )
Z góry dzięki za odpowiedzi piwo
Posted by: SenDPL

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/01/2009 08:22

Originally Posted By: f4ls0n
Witam.

Dzisiaj przypadkiem natrafiłem w swojej pipidówie na ogłoszenie pracy nowo otwartym punkcie toto-lotka.
Wydaje mi się że kwestia takiej pracy była już na forum poruszana, ale za bardzo nie chce mi się kopać w archiwum.
Ile wynosi pensja netto za taką prace i czy można gdzieś na necie pobrać program używany w kolekturach ( by poćwiczyć wink )
Z góry dzięki za odpowiedzi piwo


Program jest bardzo prosty w obsłudze, nie powinien Ci sprawić żadnych problemów.
Przodownicy pracy na rękę wyciągną jakieś 1000-1100 złotych. Pensja niewielka, jak za tyle czasu spędzane przy komputerze z zablokowanym dostępem do Internetu.
Żeby nie było, nie pracowałem tam, po prostu kilku pracowników poznałem. Ogólnie, warto poszukać czegoś innego - ludzie rezygnują z tej pracy, ewentualnie biorą ją na ostatnim roku studiów.
Posted by: fala

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/01/2009 09:12

Originally Posted By: SenDPL


Program jest bardzo prosty w obsłudze, nie powinien Ci sprawić żadnych problemów.
Przodownicy pracy na rękę wyciągną jakieś 1000-1100 złotych. Pensja niewielka, jak za tyle czasu spędzane przy komputerze z zablokowanym dostępem do Internetu.


i już mi się to nie podoba frown ja właśnie studiuję, robię uzupełniające, więc taka pensja na początek jako dodatkowe pieniądze mi wystarczy, no ale najpierw muszę ją dostać laugh
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/01/2009 09:19

Przodownicy pracy?
Czyli płacą od ilości wklepanych kuponów?

A co do neta to przecież można z własnego lapka korzystać smile
Posted by: SenDPL

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/01/2009 18:03

Originally Posted By: micha$
Przodownicy pracy?
Czyli płacą od ilości wklepanych kuponów?

A co do neta to przecież można z własnego lapka korzystać smile


Przodownicy pracy - wyrabiają po 5 dni w tygodniu po całym dniu.
Każdy punkt ma też coś takiego, jak ilość stawek postawionych w ciągu miesiąca, żeby punkt miał jakąś tam rentowność - nie do końca rozumiem zasady tego działania, kierownik nie chciał zdradzić, o co chodzi, ale tym akurat pracownicy się najmniej przejmują.
Plusy:
- ciepłe miejsce i lekka praca
- darmowa kawa/herbata
- można spotkać ciekawych graczy tongue
Minusy:
- praca strasznie nudna
- strasznie nudna
- no i jeszcze zero kreatywności
Posted by: zostać modem_MLS

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/01/2009 19:35

Spece od kompiuterów i internetu... Jak można przeglądać fotki, gdy galeria jest zablokowana (chodzi o naszą klasę oczywiście). Próbowałem z bezpośrednimi linkami do zdjęć, ale to się nie udało, a na pewno musi być jakiś sposób, bo nie da się to tylko na baczność wyjść po schodach. Odpowiedź najchętniej na priv wink
Posted by: zostać modem_MLS

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/01/2009 19:53

Ochhh, są postępy. Pomijając jak bardzo niskie temperatury musiały zaszkodzić osobom, które blokują swoje galerie mam już pewien pomysł. Ci z poblokowanymi galeriami mają jedno zdjęcie główne. Wchodzimy w to zdjęcie, klikamy właściwości i wyświetla się pewna ścieżka zaczynająca się od photos.nasza-klasa.pl/.......... i teraz trzeba będzie edytować kolejne cyferki, aby przeskakiwać do innych fotek. Tylko jaki jest ten idiotyczny klucz szyfrowania? Przypadkowy, jakiś algorytm, czy zwykłe kolejne liczby. Jakbym zrozumiał co oznaczają które cyfry byłoby już z górki.
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/01/2009 21:04

Powodzenia!
Nazwy zdjęć są nazywane losowo albo przez sumę kontrolną. Masz miliony możliwości. Także łatwiej chyba zaprosić tą osobę do znajomych tongue
Posted by: Jakubosiu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/01/2009 22:14

Panowie potrzebuje do szkoly jakas prace na temat

Importu i eksportu pilików w Corel Draw

szukałem w google ale nic nie widze prosze o pomoc smile
Posted by: zostać modem_MLS

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/01/2009 22:39

Originally Posted By: micha$
Powodzenia!
Nazwy zdjęć są nazywane losowo albo przez sumę kontrolną. Masz miliony możliwości. Także łatwiej chyba zaprosić tą osobę do znajomych tongue


Do wszystkiego się dojdzie. Nie od razu Kraków zbudowano wink

To działa bo właśnie przed chwilą sprawdziłem, tyle tylko że nie będzie pod spodem tych słitaśnych komętuuff ;/ ale to jakoś przeboleję...
Posted by: yaaho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/01/2009 23:44

Originally Posted By: Jakubosiu
Panowie potrzebuje do szkoly jakas prace na temat

Importu i eksportu pilików w Corel Draw

szukałem w google ale nic nie widze prosze o pomoc smile


w "pomocy" w Corelu szukales? tam takie rzeczy powinny byc
Posted by: Cendruś

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 17/01/2009 01:04

Gdzies sie zagubilem i zniknal mi ten link z naszej klasy(co logowalo na swoj profil) co Bzyku(chyba?) wkleil w dziale smieszne? Jak ktos go ma to moglby wkleic tutaj. Z gory dz.
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 17/01/2009 01:35

Originally Posted By: zostać modem_MLS
Do wszystkiego się dojdzie. Nie od razu Kraków zbudowano wink

To działa bo właśnie przed chwilą sprawdziłem, tyle tylko że nie będzie pod spodem tych słitaśnych komętuuff ;/ ale to jakoś przeboleję...

Właśnie o tym mówiłem. O bezpośrednich linkach do zdjęć.
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 17/01/2009 01:40

Originally Posted By: Mario_
Gdzies sie zagubilem i zniknal mi ten link z naszej klasy(co logowalo na swoj profil) co Bzyku(chyba?) wkleil w dziale smieszne? Jak ktos go ma to moglby wkleic tutaj. Z gory dz.


http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=2825507#Post2825507

ale to nic nadzwyczajnego, zaden specjalny link, zwykla mala sztuczka pomyslowego Bzyka wink
Posted by: zostać modem_MLS

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 17/01/2009 04:26

Originally Posted By: micha$
Originally Posted By: zostać modem_MLS
Do wszystkiego się dojdzie. Nie od razu Kraków zbudowano wink

To działa bo właśnie przed chwilą sprawdziłem, tyle tylko że nie będzie pod spodem tych słitaśnych komętuuff ;/ ale to jakoś przeboleję...

Właśnie o tym mówiłem. O bezpośrednich linkach do zdjęć.


No lajt,
Mamy np coś takiego http://photos.nasza-klasa.pl/111111/60/main/xxxxx44444.jpeg
Najważniejsze w tej układance to "xxxxx44444.jpeg" i jak z tego przejść do kolejnej foteczki. Jak wiemy funkcja random jest tylko na pierwszy rzut oka losowa, więc tu pozostaje pole do popisu... Trzeba to rozszyfrować, bo jak sobie pomyślę że miałbym sprawdzać (24+10)! różnych kombinacji to mi równie niedobrze jak na myśl o ciepłej wódce i kobietach, które to często twierdzą, że kochanego ciałka nigdy za wiele, a tak na prawdę nie chce im się ruszyć dupy na aerobik 2 razy w tygodniu, czy choćby rower, basen...
Badania trwają, a jak się nie uda to będzie straszna lipa i będzie trzeba inaczej kombinować frown
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 17/01/2009 04:52

Ja mam pytanie czy ktoś posiada darmowy skrypt coś w stylu nasza-klasa lub fotka.pl wiem wiem że te serwisy to badziew ale mam zupełnie inny pomysł jak coś proszę o kontakt wink
Posted by: jadanek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 17/01/2009 05:19

czy jest taki program np. mam windows xp i 2 konta zalozone i jak sie dana osoba zaloguje na dane konto, zeby program nabijal czas pobytu, zeby np. po calym dniu bylo widac, ile kto siedzial na swoim koncie w danym dniu itp, jest taki program?
Posted by: qenius

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 17/01/2009 07:29

mam takie pytanie: który bukmacher internetowy i naziemny kjest w syanie przyjac najwieksza ilosc zdarzen na jednym kuponie??
Posted by: bajbus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 17/01/2009 07:35

Panowie potrzebuje , jakiegoś ku... dobrego sms laugh uwaga "erotycznego" laugh hmmm dziewczyna się uparła że mam takiego napisać
dawać propozycje! laugh
Posted by: Jakubosiu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 17/01/2009 07:43

napisz do niej siema mala zdejmij majty bedziemy sie calowac
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 17/01/2009 07:55

Originally Posted By: termii
czy jest taki program np. mam windows xp i 2 konta zalozone i jak sie dana osoba zaloguje na dane konto, zeby program nabijal czas pobytu, zeby np. po calym dniu bylo widac, ile kto siedzial na swoim koncie w danym dniu itp, jest taki program?

Windows to potrafi. Zapisuje w logach godzinę włączenia i (chyba) wyłączenia.

http://www.scribd.com/doc/6227238/Sztuczki-Windows-XP

Możesz też spróbować tak: http://www.pctips.pl/news/133437/Ograniczanie.czasu.pracy.systemu.Windows.XP.html
Posted by: Feel-Tsu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 18/01/2009 17:48

szukam książki

Nowe zarządzanie publiczne w polskim samorządzie terytorialnym

Alojzy Zalewski (red.)

Wydawca: Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie
Data wydania: 2007

ma moze ktos do niej dostep?
Posted by: Azzaro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 18/01/2009 18:43

Originally Posted By: urit
mam takie pytanie: który bukmacher internetowy i naziemny kjest w syanie przyjac najwieksza ilosc zdarzen na jednym kuponie??


hmm ja w gb dawalem dzis na 22 spotkania,ale mozna chyba wiecej
Posted by: Jose

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 19/01/2009 00:07

Panowie jest mi potrzebna testowa wersja worda!

Ściągam z oficjalnej ale wyskakuje jakiś error mad

Podrzucie jakąś stronkę z której będę mógł to sciągnąć.

Z góry dziękuje. smile
Posted by: retoox

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 19/01/2009 05:08

Do wprowadzania technologii wytwarzających energię przy zmniejszonej emisji dwutlenku węgla w ostatnim 50 leciu przyczyniło się najbardziej ? :
a) Światowe Konferencje Ekologiczne w Rio de Janeiro, Johannesburgu i Poznaniu oraz podpisanie przez Kraje Unii Europejskiej, Japonię i Kanadę zobowiązań protokołu Kyoto odnośnie redukcji dwutlenku węgla
b) Inwestycje wielkich koncernów energetycznych w elektrownie wykorzystujące źródła energii odnawialnej
c) Inwestycje w energetykę jądrową i hydroenergetykę
d) Termoizolacja budynków

Może ktos zna odpowiedź?? Mile widziane tez jakies uzasadnienie np. dlaczego A a nie B. Z góry dzieki.
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 19/01/2009 05:30

Originally Posted By: retoox
Do wprowadzania technologii wytwarzających energię przy zmniejszonej emisji dwutlenku węgla w ostatnim 50 leciu przyczyniło się najbardziej ? :
a) Światowe Konferencje Ekologiczne w Rio de Janeiro, Johannesburgu i Poznaniu oraz podpisanie przez Kraje Unii Europejskiej, Japonię i Kanadę zobowiązań protokołu Kyoto odnośnie redukcji dwutlenku węgla
b) Inwestycje wielkich koncernów energetycznych w elektrownie wykorzystujące źródła energii odnawialnej
c) Inwestycje w energetykę jądrową i hydroenergetykę
d) Termoizolacja budynków

Może ktos zna odpowiedź?? Mile widziane tez jakies uzasadnienie np. dlaczego A a nie B. Z góry dzieki.


Ja bym zaznaczył C, odpowiedz D odpada gdyz to ani technologia ani 50 lat wstecz, odp B to moze ostatnie 10 lat i to mały procent firm odpowiedź A równiez odpada bo te postanowienia nie są jeszcze prawomocne
Posted by: antybuker

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 19/01/2009 07:38

Panie Self Confident pod pojęciem termoizolacja budynków rozumie się docieplanie ich (w potocznym znaczeniu tego słowa). Oczywiście są różne technologie dociepleń (proponuję przejrzeć google). Także mylisz się Pan mówiąc, że odpowiedź D z technologią nie ma nic wspólnego. Powiem więcej, jednym z powodów dla których przeprowadza się docieplenia jest zmniejszenie efektu cieplarnianego oraz zmniejszenie zużywania nieodnawialnych naturalnych zasobów energetycznych. Do któregoś roku wszystkie bloki mieszkalne w Polsce powinny zostać docieplone, tak postanowiła UE.
Posted by: Skiper

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 19/01/2009 07:47

Originally Posted By: retoox
Do wprowadzania technologii wytwarzających energię przy zmniejszonej emisji dwutlenku węgla w ostatnim 50 leciu przyczyniło się najbardziej ? :
a) Światowe Konferencje Ekologiczne w Rio de Janeiro, Johannesburgu i Poznaniu oraz podpisanie przez Kraje Unii Europejskiej, Japonię i Kanadę zobowiązań protokołu Kyoto odnośnie redukcji dwutlenku węgla
b) Inwestycje wielkich koncernów energetycznych w elektrownie wykorzystujące źródła energii odnawialnej
c) Inwestycje w energetykę jądrową i hydroenergetykę
d) Termoizolacja budynków

Może ktos zna odpowiedź?? Mile widziane tez jakies uzasadnienie np. dlaczego A a nie B. Z góry dzieki.


A tak przy okazji może kogoś to zainteresuje - ale miałem okazję poczytać ten słynny protokół z Kioto z ramach tak cudownego przedmiotu na studiach jak Prawo ochrony środowiska w Polsce i Uni Europejskiej, i co musze powiedzieć, że ja się nie dziwie że USA nie chce tego ratyfikować - bo dla tak rozwiniętego państwa jak USA tam są tak szalone zapisy że shocked W ogóle to mityczne globalne ocieplenie to jedna wielka ściema (jakby ktoś jeszcze nie wiedział, sorry za uproszczenie), może ktoś ma na ten temat jakąś ciekawą książkę którą mógłby polecić? Głównie o tym jak to się do cholery jasnej stało, że lobby wielkiego przemysłu przegrało z lobby "zielonych" (nie mylić z jaraczami stuffu) mając jak się raczej nie mylę z 10-20-może 100 większą ilość funduszy...
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 19/01/2009 07:55

Dobrze Panie antybuker pewnie masz wiele wspólnego z dziedziną budownictwa tudzież innego kierunku technicznego dlatego nie mam zamiaru się kłócić, lecz nie wydaje mi się aby ten kierunek rozwijał się od 50 lat stawiam góra 15-20 jeśli się mylę popraw mnie.
Czy efekt cieplarniany to ściema? Każdy ma swój pogląd zaczyna się rodzic również teoria że czeka nas epoka lodowcowa.
Niech autor postu napisze jaka była odpowiedź gdyz jestem ciekaw a może antybuker ją zna? Chętnie przeczytam i jeśli jeszcze przynajmniej troszkę uzasadni będę wdzięczny.
Posted by: antybuker

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 19/01/2009 08:09

Może znowu źle napisałem. Ale bez napinki kolego smile W pytaniu jest napisane "ostatnim 50 leciu" także nie wiem czy należy to rozumieć jako granicę 50 lat i co się wtedy zaczęło. Może nie trzeba sięgać do tak odległych dat. Pierwsze docieplenia w Polsce to zdaje się początki lat 90-tych, ale patrząc obecnie na wielkość i ilość dociepleń ma na pewno duży udział w zmniejszeni emisji dwutlenku węgla
Posted by: antybuker

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 19/01/2009 08:14

Odpowiedzi nie znam. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć o odpowiedziach A, B i C bo po prostu w tym nie siedzę i nie interesowałem się tym. Celem moich wpisów było uświadomienie, że odpowiedź D ma wiele wspólnego z technologią smile

Self wyczyścić skrzynkę PW jak możesz, bo chciałem coś skrobnąć smile
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 19/01/2009 08:17

no PM powinien być okej
ja nie mam zamiaru nic napinac z Twojej strony również nie odczuwam ataku po prostu pisałeś wiarygodnie a że to nie jest moja branża(piszesz że Twoja tez nie ale możliwe że wiesz lepiej) to nie mam zamiaru się spierać wink
Posted by: antybuker

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 19/01/2009 08:23

Self-Confident is over their Private Topic limit.

niestety, nie mogę nic napisać. Jeżeli masz ochotę zostaw jakiś namiar do siebie wysyłając mi PW smile
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 19/01/2009 08:28

10359422 moje gg jak coś wink
chyba mam wyłączoną opcję PM gdyż jestem nowy na forum wink ani otrzymywac ani pisac nowych
Żeby nie było spamu potrzebuję skryptu coś a'la serwis społecznościowy smile
Posted by: HAGIi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 20/01/2009 10:03

panowie jest cos takiego w windowsie xp jak zmiana numeru windowsa, mozna cos takiego zmienic, ale w Viscie?
Posted by: Wahi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 20/01/2009 10:15

moglby mi ktos doladowac konto w orange go z telefonu z rachunkiem za 5zl?

oddaje na mbank;p albo inne konto przelewem, mozemy zrobic transakcje przez allegro.

chce doladowac z profitu a nie mam tych glupich 1,22 na smsa...
Posted by: Big

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 20/01/2009 20:16

Witam!

Poszukuję statystyk z lig angielskiej ,hiszpańskiej,włoskiej.Jak zdobywane są bramki(karny,kopnięcie,główka,z poza pola karnego).Będę bardzo wdzięczny za pomoc.Pilne.
Posted by: Wahi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 21/01/2009 00:09

Originally Posted By: Wahi
moglby mi ktos doladowac konto w orange go z telefonu z rachunkiem za 5zl?

oddaje na mbank;p albo inne konto przelewem, mozemy zrobic transakcje przez allegro.

chce doladowac z profitu a nie mam tych glupich 1,22 na smsa...


aktualne. Ma ktos telefon z abonamentem w orange i pomoze?
Posted by: andrzejek_84

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 21/01/2009 03:50

https://doladowania.orange.pl/
Posted by: Wahi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 21/01/2009 04:00

toz tlumacze, ze tak nie moge bo strace znizki

wlasnie to jest glupie w orange okropnie mnie denerwuja ostatnio ;p
Posted by: jadanek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 21/01/2009 04:12

czy to prawda, ze system Vista potrzebuje lepszych warunkow sprzetowych od xp?, na Viscie u dziewczyny ostro muli komp, sa szanse, ze jak xp zainstaluje to bedzie chodzil lepiej?
Posted by: Kylo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 21/01/2009 04:14

Originally Posted By: termii
czy to prawda, ze system Vista potrzebuje lepszych warunkow sprzetowych od xp?, na Viscie u dziewczyny ostro muli komp, sa szanse, ze jak xp zainstaluje to bedzie chodzil lepiej?

Oczywiscie. Jak cos to pw
Posted by: andrzejek_84

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 21/01/2009 04:43

Originally Posted By: Wahi
toz tlumacze, ze tak nie moge bo strace znizki

wlasnie to jest glupie w orange okropnie mnie denerwuja ostatnio ;p

a mozna zrobic przelew sms z telefonu na karte?
Posted by: ArtekPotito

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 21/01/2009 04:43

potrzebuję szybkiej pomocy:
po pierwsze nagle przestały działać telefony stacjonarne w mieszkaniu (są 2 więc raczej niemożliwe, żeby się oba w jednym czasie popsuły), nie ma sygnału w słuchawce, a internet z neostrady działa smirk z czym może być problem ? dodam jeszcze, że kable do telefonów są podłączone przez mikroporty i do tej pory wszystko działało

i druga prośba dużo pilniejsza: ma ktoś numer do TP z komórki ? bo im jeszcze dodatkowo strona nie działa bo mają jakieś przeciążenia blush
Posted by: ArtekPotito

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 21/01/2009 05:08

nikt nie potrafi pomóc ? pilnie potrzebuję ten numer ? mają oni w ogóle nr, na który można dzwonić z komórek ? blush
Posted by: majner

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 21/01/2009 05:16

Idź do sąsiada i zadzwoń od niego na blue line. A jak u niego też nie działa, to i tak Ci dzisiaj nie naprawią wink
Posted by: SZULC

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 21/01/2009 08:21

Witam. Czy posiada ktos prace w ktorej jest uwzgledniona analiza fundamentalna ze wskaznikami z jakiejs firmy ktora jest na rynku ? Robie cos takiego na przykladzie Orlenu ale nie moge znalesc takich samych danych jakich potzrebuej do obliczenia wskaznikow w bilansie..wogle ciezko znalesc szzcegolowy blans ich ;/ a musze miec z lat 2006-2007. Pomoze ktos ?

A druga sprawa...umie ktos zrobic , zaznaczyc na ,,gieldzie'' na bossa.pl roznego rodzaju dne spolki ? np. srednie ruchome, trójkąty , wstęga Boylingera (jakos tak) ?;) Pomozcie bo do piatku musze to oddac ;/
Posted by: Tom182

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 21/01/2009 19:01

1 cm to ile to jest metra? 0,01 ? laugh
Posted by: Kylo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 21/01/2009 19:04

Skoro decymetr ma 10 to chyba tak laugh
Posted by: Szewa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 21/01/2009 19:05

Originally Posted By: TOM182
1 cm to ile to jest metra? 0,01 ? laugh

O k...a shocked laugh

Tak grin
Posted by: marek-ziminski

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 22/01/2009 04:38

Gdzie mogę dostać czarną koszulę taką jak w reklamie Perwoll Magic Black ? Taką śliską smile


POzdrawiam
Posted by: royalflush

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 22/01/2009 19:07

kurcze cos mi sie poprzestawialo w komputerze i nie wiem jak to poptawic jak wchodze na niektóre strony (zwłaszcza bukmacherskie) literki są tak male ze sie zlewają i musze przykladac ryja do monitora zeby przeczytac
np na forum jest ok klopot mam głównie z witrynami bukmacherskimi i mail i to nie wina rozdzielczości mozliwe ze poprzestawiala się opcja stylu liter ale nie wiem gdzie to znalesc smile WTF>????
Posted by: antybuker

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 22/01/2009 19:36

Royalflush może to pomoże: trzymaj wciśnięty lewy klawisz CTRL i pobaw się rolką od myszy (u mnie kręcąc do przodu powiększa litery). Może to Ci pomoże smile
Posted by: royalflush

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 22/01/2009 19:39

ano pomogło thx piwo
Posted by: ArtekPotito

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 23/01/2009 01:48

potrzebuję 2 jakiekolwiek filmiki o Rafaelu Nadalu do ściągnięcia w formacie avi (proszę nie podawać konwerterów do filmikow z youtube) i żeby nie były krótsze niż 1,5 minuty, bardzo proszę o pomoc, to może być cokolwiek, urywek meczu, zdjecia z muzyką w tle, cokolwiek, bardzo mi są potrzebne jeszcze dziś, szukałem po googlach a nie mogę znaleźć
Posted by: Bullet

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 23/01/2009 01:51

Podbij do Włodara albo Gogeta na priva oni powinni coś miec.
Posted by: Goget

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 23/01/2009 02:03

Jak mi Artek wyjaśni dlaczego nie mogą być filmiki z youtube to chętnie mu pomogę smile
Posted by: ArtekPotito

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 23/01/2009 02:05

mogą być filmiki z youtube jeśli krok po kroku mi wytłumaczysz jak przekonwertować to na avi, ściągnąłem jeden program i przy dodawaniu pliku *.flv wyskakuje failed, na stronach do konwertowania najczesciej wyskakuje failed (bo wszystkich nie sprawdzilem)
Posted by: Szypii

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 23/01/2009 02:10

http://rapidshare.com/files/186845299/AO.2009.R1.Nadel.Rochus.wmv.001
http://rapidshare.com/files/186845305/AO.2009.R1.Nadel.Rochus.wmv.002
http://rapidshare.com/files/186865327/AO.2009.R1.Nadel.Rochus.wmv.003

cały mecz nadala masz, możesz sobie potem powycinać co chcesz
Posted by: Goget

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 23/01/2009 02:10

Tu masz strone do ściągania : http://www.dvdvideosoft.com/online-YouTube-video-download.htm

Ściąga ci się film formacie *.mp4 i potem go konwertujesz na kompie tym programem : http://www.download.com/Pazera-Free-MP4-to-AVI-Converter/3000-2194_4-10784027.html

Dziecinnie prosty w obsłudze.

Co do filmiku to polecam ściągnąć ten : http://pl.youtube.com/watch?v=nge5tuWnMk4
Posted by: zaberek1987

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 23/01/2009 07:55

moze wiecie smile

mecz twente zostal przelozony na 28 stycznia a mialem go dane w expie i tam jest regul. ze musi byc rozegrany w ciagu 36 h

i teraz pytanie czy bede musial czekac 36 h czy rozlicza szybciej jak juz wiadomo ze nie bedzie rozegrany w ciagu 36 godzin

moze zetkneliscie sie z taka sytuacja??
Posted by: e$corpion

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 23/01/2009 20:42

witam,
potrzebuje pomocy z grafiki inżynierskiej(rzutowanie prostokątne,przekroje)zna sie ktoś na tym??
Posted by: SZULC

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 23/01/2009 22:02

a ja potzrebuje pomocy z giełdy..a mianowicie zakreslania na mapie notowan takich rzeczy jak kanał trendowy ,m funkcje trendowe , srednie ruchome , trójkaty , wachlarz trendowy itp wink ?
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 25/01/2009 00:27

Originally Posted By: e$corpion
witam,
potrzebuje pomocy z grafiki inżynierskiej(rzutowanie prostokątne,przekroje)zna sie ktoś na tym??


Napisz co dokładnie potrzebujesz smile
Posted by: antybuker

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 25/01/2009 00:33

Originally Posted By: zaberek1987
moze wiecie smile

mecz twente zostal przelozony na 28 stycznia a mialem go dane w expie i tam jest regul. ze musi byc rozegrany w ciagu 36 h

i teraz pytanie czy bede musial czekac 36 h czy rozlicza szybciej jak juz wiadomo ze nie bedzie rozegrany w ciagu 36 godzin

moze zetkneliscie sie z taka sytuacja??


Niestety będziesz musiał zaczekać, chyba, że w tym sezonie coś pozmieniali. Rok temu pamiętam, że czekał aż czas upłynie
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 27/01/2009 04:07

Jezeli kupilem cos przez internet (allegro) to ile czasu mam na zwrot towaru ?
I od kiedy ta ilosc dni jest liczona.
Od momentu gdy dostalem paczke, do momentu daty ktora mi wbija na poczcie podczas zwracania ?
pozdro
Posted by: Kellthorn

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 27/01/2009 04:12

coś koło 2 tygodni, ale istnieję parę reguł dotyczących produktu, których musisz się trzymać, jak np. to że produkt musi zostać kupiony na aukcje "kup teraz", więcej info: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 27/01/2009 05:26

ok dzieki Kellthorn.. w sumie to mam zawila sytuacje. Sprzedalem(na licytacji chociaz byla opcja kup teraz) palmtopa. Koles DOSTAŁ palmtopa 13 stycznia tego roku oczywiscie.. Co sie okazalo dzwiek nie jest odtwarzany przez glosnik. Z tego co ja sie dowiadywalem od innych osob to mieli podobnie - dzwiek nie odtwarzany przez glosnik ale odtwarzany przez sluchawki (u mnie identycznie).
Koles poszedl do jakiegos serwisu i mowi, ze naprawa to 60zl.. pomijam fakt, ze to troche sporo jak za naprawe glosnika, nie wiem czy tak sie cenia i naciagaja czy faktycznie taka cena to norma. Ja osobiscie nie moglem nigdzie sprawdzic czy jest to wada czy noramlna srawa z tym glosnikiem bo nie mialem zadnego punktu pod reka. I teraz pytanie brzmi, koles zauwazyl to tego samego dnia kiedy dostal palmtopa czyli 13.01.2009. Mija juz 13 dzien jak ma tego palmtopka... a zwrocic go nie zwrocil.
Pisal jakis czas temu ze zwroci go po feriach itp itd. No ale dobra... skad ja moge wiedziec ze sobie go nie uzywa przez te 2 tygodnia lajtowo i nie zwroci mi go np 20 dnia od daty sprzedazy ? Mial sluzyc mu jako nawigacja, przez 2 tygodnie na feriach mogl sobie pouzywac a teraz zwraca, oczywiscie tylko zakladam taka opcje.
Co ja mu wtedy moge zrobic ? Niby okres minal zwrotu, ale znowu nasuwa sie pytanie czy ten defekt glosnika to faktycznie wada czy nie i czy podlega to zwrotowi ?
Ponadto na aukcji wyraznie zaznaczylem, ze 'nieprzyjmuje zwrotow, nie odwoluje ofert a zalicytowanie oznacza zgode z tymi warunkami'... confused
Posted by: HAGIi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 27/01/2009 07:40

http://www.naviheaven.pl/index.php?p29,zw4038-gps

panowie mega gowno? nie znam sie kompletnie na tych rzeczach dlatego pytam, moze ktos mial do czynienia z tym radiem
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 27/01/2009 23:58

Link do stronki na której będe mógł spr kursy w przeszłości jak się zmianiały najlepiej chodzi głownie o tenis, nie chce oddsoddsodds.com chyba ze na stronie pinaccle jest taka opcja bo chodzi o kursy z tego buka właśnie, wiem że expekt ma cos takiego ale na pinnacle nie znalazłem.
Posted by: HAGIi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 28/01/2009 03:36

witam
Zna ktos strony skad mozna sciagac teledyski - interesuje mnie glownie muzyka elektroniczna, glownie trance
Dzieki za pomoc
Posted by: barciu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 28/01/2009 04:38

Mam Tom-Tom XL ONE chcialbym wrzucic kilka mapek - przede wszystkim Europa Zachodnia, moze ktos siedzi w temacie i moglby mi pomoc?
Posted by: royalflush

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 28/01/2009 16:50

42 typy podane/wygrane razem ze stawkami 4250 (100j na każdy spotkanie

jak obliczyc yeld jezeli kts moze to niech poda smile
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 28/01/2009 17:26

zysk na czysto * 100 / suma stawek
wink
Posted by: Shanti

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 31/01/2009 07:00

Jak mam konto w PEKAO SA to mogę wpłacić kasę przez wpłatomat? Proszę się nie śmiać ja nigdy nie korzystałem z takiej opcji wpłaty . Zazwyczaj wpłacałem bezpośrednio w banku. dzięki!
Posted by: andrzejek_84

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 31/01/2009 07:16

pekao ma wplatomaty w ogole?
Posted by: karuzel1122

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 31/01/2009 07:18

ja też nie słyszałem żeby ten bank miał wpłatomaty ...
Posted by: mgr

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 31/01/2009 07:18

Nie wiem, czy niektóre bankomaty nie służą też jako wpłatomat. Nie jestem pewien.
Posted by: Shanti

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 31/01/2009 07:18

a to nie można jakoś z innego? nie wiem ciemny jestem jeżeli o to chodzi
Posted by: mgr

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 31/01/2009 07:18

Bo na przykład w PKO BP (niedawno się dowiedziałem), że tak jest... i obiło mi się o uszy, że podobnie jest w Pekao.
Posted by: Shanti

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 31/01/2009 07:19

Originally Posted By: mgr
Nie wiem, czy niektóre bankomaty nie służą też jako wpłatomat. Nie jestem pewien.


ty a jak są dwa obok siebie to drugi to wpłatomat?
Posted by: karuzel1122

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 31/01/2009 07:20

Jak już znajdziesz odpowiedź na te pytanie , bo ja ci nie pomogę ... to sobie załóż konto na mbank i będziesz sobie wpłacał , przelewał i grał ile chciał ja tak robię , konto bezpłatne albo co miesiąc 1.7zł za ubezpieczenie...
Posted by: karuzel1122

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 31/01/2009 07:21

a nie możesz się spytać jutro tej gościówy w banku czy to wpłatomat ???
Posted by: mgr

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 31/01/2009 07:23

Originally Posted By: Noob
Originally Posted By: mgr
Nie wiem, czy niektóre bankomaty nie służą też jako wpłatomat. Nie jestem pewien.


ty a jak są dwa obok siebie to drugi to wpłatomat?


Jedno chyba jest do sprawdzania czegoś tam tylko. Tydzień temu założyłem w Pekao konto akurat i jeszcze nie wiem.
Posted by: Shanti

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 31/01/2009 07:23

Nie daleko sts-a mam mbank-na przeciw. Dobrze myślą ktoś wygra i założy konto w mbanku. Chyba że chce trzymać kasę w skarpecie jak jarek K.
Posted by: karuzel1122

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 31/01/2009 07:35

ja tam mam w mbanku i jest okej wpłacam za chwilę robię przelew i sobie mykam w bet 365 ... a w jakim Noob grasz buku ??
Posted by: Shanti

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 31/01/2009 07:48

Originally Posted By: karuzel1122
ja tam mam w mbanku i jest okej wpłacam za chwilę robię przelew i sobie mykam w bet 365 ... a w jakim Noob grasz buku ??


w unibecie ale tam mam kasę, chcę wpłacić do żydów bwin.com
Posted by: karuzel1122

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 31/01/2009 07:52

ja słyszałem że robią problemy jak się wygrywa ... wszystko jest okej jak sie przegrywa .... ja ze swojej strony mogę polecić bet365 , teraz jest taka opcja że bez żadnych weryfikacji i jakiś skanów dowodów wypłacają ... fakt że bwin ma najlepszą oferte live ...
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 31/01/2009 08:37

Są wpłatomaty depozytowe. Czyli i tak trzeba wejść do oddziału po jakąś kopertę czy inne opakowanie, opisać i wrzucić do wpłatomatu.

A co do mBanku to odwala lipę bo od 02.02 obniża oprocentowanie na rachunkach i lokatach frown

Alternatywą jest ING, gdzie konto też jest bezpłatne, chyba, że ktoś nie robi transakcji na 100 zł miesięcznie kartą.
Posted by: Dziabor

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 31/01/2009 18:38

pilnie poszukuje duzych rozmiarow zdjec źrenic obrabianych w photoshopie jak np takie

oczywiscie nie chodzi mi o eLke w srodku ale ogolnie i zdjecia w ten sposob robione!! pilne
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 01/02/2009 02:38

dziabor poszukaj na deviantart.com tam tego znajdziesz pewnie tuziny smile
Posted by: anfa_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 01/02/2009 06:16

kod aktywacyjny do dream match tennis pro potrzebuje, bo mi komp odmawia posluszenstwa w znalezieniu.
Posted by: royalflush

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 01/02/2009 19:48

Originally Posted By: Dziabor
pilnie poszukuje duzych rozmiarow zdjec źrenic obrabianych w photoshopie jak np takie

oczywiscie nie chodzi mi o eLke w srodku ale ogolnie i zdjecia w ten sposob robione!! pilne


duze rozmiary to to nie są ale chyba o to ci chodzilo
http://gdpit.com/avatars_pictures/eye-1.htm
Posted by: Dziabor

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 01/02/2009 20:17

no jest tego sporo, dzieki lelu i royalflush piwo jednak tego konkretnego oka o ktore mi chodzi nie znalazlem, ale jest znalazlem tez kilka innych dobrych,
Posted by: BZYCZEK

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 03/02/2009 05:01

Witam.Był ktoś z Was w Marsa El Alam <Egipt>.Wybieram się tam za 5 dni.Jeśli ktoś był niech coś skrobnie.Chodzi mi głównie o nurkowanie itp
Posted by: MichuTN

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 03/02/2009 05:02

poszukuje testów kwalifikacyjnych na stanowisko urzędnicze w urzędzie miasta. Może ktoś był na takich, jakie pytania, zagadnienia?
Posted by: wrobel_9

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 03/02/2009 17:02

Siema! Poszukuje kogos z Krynicy Morskiej lub okolic! Chodzi o to ze wybieram sie tam na weekend i zastanawam sie czy jest tam otwarta jakas knajpa, gdzie mozna by cos zjesc! Pytam, poniewaz nie mam pojecia czy jest to miejscowosc typowo sezonowa czy moze cos wiekszego, calorocznego!?!
Posted by: ALEX

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 04/02/2009 04:34

panowie i panie czy znacie jakies betonowe korty w warszawie, juz nie mowie o siatce wiszacej, ale poprostu o miejscu gdzie mozna za darmo pograc w tenisa, moze jakies boisko szkolne itp? dzieki
Posted by: fala

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 04/02/2009 04:49

Po za kolejny potrzebuje pomocy ekonomisty, a dokładniej chodzi o "prognozowanie i symulację" oraz "metodę reprezentacyjną" blush
Jeśli by się znaleźli tacy co to czają i chcieliby pomóc to proszę o kontakt na gg 5609576.
Posted by: Master Flamaster

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 04/02/2009 06:53

Jak się nazywa ten film o Bogu czy duchach czy coś, który jest dostępny na youtube? Wywołał on wiele kontrowersji i chciałem go obejrzeć, a nie pamiętam nazwy. To było coś jak POLTERGEIST czy jakoś tak...
Posted by: Cigano

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 04/02/2009 06:56

zeitgeist chyba o to chodzi smile
Posted by: Master Flamaster

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 04/02/2009 06:58

piwo
Posted by: yaaho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 04/02/2009 08:47

kolezanka z podstawowki (mlodsza 2 lata) nawrzucala ostatnio "troche" fotek na nk... czy mi sie wydaje czy to jest Bożydar Iwanow? smile na poczatku sie zdziwilem, ze taka fajna "dupa" sie z takim starym cepem spotyka, ale potem zaczal mi kogos przypominac i skojarzylem z Bożydarem... a glupio mi do niej PW wyslac i spytac sie co to za stary facet z nia stoi laugh

Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 04/02/2009 08:48

czy ona taka fajna? grin

ale o gustach się ponoć nie dyskutuje... smile
Posted by: yaaho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 04/02/2009 08:53

ona jest fajna

Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 04/02/2009 08:58

Tamta fotka zmienia postać rzeczy smile




grin
Posted by: Kylo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 05/02/2009 18:57

Takie pytanie czy "superoferte" z sts mozna grac takze z innymi zakładami?
Posted by: jurqv

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 05/02/2009 19:19

Originally Posted By: Kylo
Takie pytanie czy "superoferte" z sts mozna grac takze z innymi zakładami?


Tak, można. Zawsze mnie zastanawiło po co dają to samo spotkanie w ofercie 2 razy po różnych kursach laugh
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 05/02/2009 21:37

Potrzebuję link do artykułu w prasie o kradzieży patentu. Jak ktoścoś kojarzy to poproszę.
Posted by: zostać modem_MLS

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 05/02/2009 22:52

"Mowa ciała" polecana tutaj na forum jest jakiego autora? Collinsa, czy kogoś innego?
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 05/02/2009 22:53

Ktos mi powie jak sie w simplusie uruchamia 30 darmowych smsow do innych sieci ? Ostatnio jak doladowalem konto to mialem darmowe minuty darmowe smsy (uruchomione z pakietow) i mialem tez sms do innych sieci sztuk 30. tylko niew iem jak to zrobilem ;]
pozdro
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 05/02/2009 22:57

Originally Posted By: Self-Confident
Potrzebuję link do artykułu w prasie o kradzieży patentu. Jak ktoścoś kojarzy to poproszę.

Zajebista historia Nikolaja Tesli: http://przekroj.com.pl/cywilizacja_otworz_artykul,3895.html
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 06/02/2009 06:39

Originally Posted By: micha$
Originally Posted By: Self-Confident
Potrzebuję link do artykułu w prasie o kradzieży patentu. Jak ktoścoś kojarzy to poproszę.

Zajebista historia Nikolaja Tesli: http://przekroj.com.pl/cywilizacja_otworz_artykul,3895.html


Dzięki.

Następne pytanie:
wie ktoś może jak przetłumaczyć na ang. "kurs dziesiętny" bo mamy dziesietny amerykanski ulamkowy a jak ten dziesietny brzmi po ang? Bo to pewnie jakis specjalny zwrot jest.
Posted by: mgr

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 06/02/2009 06:41

decimal
Posted by: Szewa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 06/02/2009 06:43

decimal format ?
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 06/02/2009 06:55

Dzięki wielkie
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 07/02/2009 01:42

Do kiedy jest sezon nhl ? Moze by kasiorki wplacil, letkiego plusa zrobil ;]
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 07/02/2009 01:52

Do 12 kweietnia trwa sezon regularny.
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 07/02/2009 22:08

1.Widzieliście gdzieś mecz Nadal-Verdasco. Tak, żeby można było zassać, wrzucić na płytke i oglądać smile
2. Posiada ktoś płytki RJD2 (mp3), aby móc to wrzucić na inny serwer niż RS? Albo jakieś linki chociaż. (RS odpada)

Dziękuje za wszelką pomoc.
Posted by: Goget

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 07/02/2009 22:43

1. http://www.torrentz.com/search?q=verdasco

wink
Posted by: BiZkiT

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 09/02/2009 05:08

poszukuje 2 pokojowego mieszkania na Ursynowie.Ewentualnie Mokotowo w miare blisko do metra.
Posted by: Bebok

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 09/02/2009 22:38

Mam taka sprawę, może ktoś się orientuje.
kodek drogowy, czy kierowca ponosi odpowiedzialność za pasażerów?
Chodzi mi o sytuację związaną z wysadzaniem pasażerów, czy zgodnie z prawem kierowca powinien...eee.. poinformować pasażerów że mogą wysiadać?
Konkretnie. Mój tata miał stłuczkę, siedząca na tylnym siedzeniu pasażerka zaparkowanego pojazdu (nieprawidłowo zresztą) otworzyła drzwi nie patrząc czy coś nadjeżdża no i buch... No i teraz pojawia się problem z uzyskaniem odszkodowania, PZU przysłało pismo że właściciel pojazdu nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone wyłącznie z winy osób trzecich(Art 436KC), więc nie można dostać odszkodowania z jego OC...
Oczywiście można założyć sprawę cywilną tej kobiecie co otworzyła drzwi, jednak uzyskanie kasy będzie trudne, nawet jak się uda to może to trwać wieki, a tak mi coś przebłyskuje jeszcze z kursu że kierowca ponosi jakąś odpowiedzialność za pasażerów i to nie jest tak że mogą se wysiadać kiedy chcą ...tylko niestety jakoś nie mogę znaleźć potwierdzenia takie obowiązku...
No i moje pytanie brzmi czy taki obowiązek istnieje i można jakoś starać się jednak o kasę z PZU ? Czy jedyna droga to założenie sprawy i cierpliwe czekanie ...
Posted by: Stoin

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 09/02/2009 22:47

Nie wiem czy to może mieć związek (brak jakiejkolwiek szkody) ale jak pasażer nie zapnie pasów ... mandatu nie płaci właściciel pojazdu wink czyli nie ponosi odpowiedzialności za pasażera itp

Napisz do odgdog on ma chyba cos wspólnego z prawem smile
Posted by: rafal08

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 09/02/2009 22:52

Originally Posted By: Stoin
Nie wiem czy to może mieć związek (brak jakiejkolwiek szkody) ale jak pasażer nie zapnie pasów ... mandatu nie płaci właściciel pojazdu wink czyli nie ponosi odpowiedzialności za pasażera itp

Napisz do odgdog on ma chyba cos wspólnego z prawem smile


Hmmm zawsze byłem przekonany,ze kierowca placi i odpowiada za pasazerow
Posted by: Bebok

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 09/02/2009 22:55

Nie do końca w tym przypadku, pełnoletni pasażer sam płaci mandat, ale kierowca za każdego takiego pasażera dostaje 2 punkty karne smile
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 09/02/2009 23:04

Jesli kierowca nie zapnie pasow - 100zl + 2 pkt
Jesli pasazer nie zapnie pasow - pasazer 100zl i dodatkowo kierowca 100zl za nieupewnienie sie ze wszyscy maja zapiete pasy wink

http://moto.pl/MotoPL/10,94517,6082942,Kto_i_jak_odpowiada_za_niezapiete_pasy_bezpieczenstwa_.html
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 09/02/2009 23:08

http://www.odzyskaj.info/viewtopic.php?id=2571
a tu ktos mial podobna sytuacje do opisanej przez ciebie
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 10/02/2009 03:48

panowie pomocy
Mam xboxa. Telewizor Sony, taki troche starszy, ale PlayStation 2 obslugiwal bez problemu.
Problem pojawia sie przy podlaczaniu.
Mam taki pierdolnik xboxowy:


i takie wejscia:
przod:

tyl:

Biale jest od glosu, spoko, jak podlacze z tylu dziala. Podlacze z przodu to juz nie ://

Kolejne kolorki czerwony(caly) i zolty zakladam ze tez powinny byc podlaczone, te z drugiego odnoza to pewnie HD czy cos(a ja tego nie posiadam). Tylko, ze z tylu jak widac nie mam zoltego.
Moze ktos mial podobny problem ?
sprawa duzej wagi, wiec zaspamuje w 3 tematach tongue
ps. tak wiem, troche brudny ale co poradze laugh
Posted by: Cendruś

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 10/02/2009 04:10

Potrzebuje jakis dobry, sprawdzony adres kwiaciarni/poczty kwiatowej w Koninie. Potrzebuje zlozyc zamowionko na jakis fajny bukiecik i miec pewnosc, ze dojdzie.
W tej kwesti jestem zielony, wiec nie wiem czy da sie z Warszawy takie zamowienie zlozyc, zeby w Koninie dana osoba otrzymala?
Prosze o pomoc, dziekuje :))
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 10/02/2009 05:35

Potrzebuje pomocy matematycznej z zakresu stereometrii.
Byle szybko, zadania nie są trudne, a ja liczę tylko na wskazówki.
Jak coś PW.
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 10/02/2009 05:46

a to zalezy jak bardzo nietrudne sa, mysle ze szybciej uzyskasz pomoc piszac wprost o co chodzi wink
Posted by: royalflush

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 10/02/2009 17:16

witam antyvirus wykrywa mi zagrozenie

riskware keylogger
C:program files/intervideo/common/bin/wincinemamgr/exe

nie wiem jak sie tego pozbyć program chyba ma problem z uleczeniem tego frown prosze o jakąś wskazówke poza formatem
Posted by: royalflush

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 10/02/2009 17:20

znaczy miałem to juz wczoraj wieczorem zrobiłem scan i niby czysto dzis rano w stanie ochrony znów to wyskoczyło
Posted by: apofis

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 10/02/2009 20:49

puntky kupię
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 10/02/2009 20:53

Originally Posted By: royalflush
witam antyvirus wykrywa mi zagrozenie

riskware keylogger
C:program files/intervideo/common/bin/wincinemamgr/exe

nie wiem jak sie tego pozbyć program chyba ma problem z uleczeniem tego frown prosze o jakąś wskazówke poza formatem



Ściągnij sobie ComboFix i odpal.
Posted by: pescar

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 10/02/2009 21:09

Potrzeba mi pomocy przy rozwiązaniu takiego równania macierzowego:
3A - 2 |2 5| = -5A - |2 1 |
........|-1 0|........|0 -1|

czy to dobrze jest rozwiązane:
8A= |4 10| - |2 1 |
.....|-2 0|...|0 -1|

8A= |2 9|
.....|-2 -1|

A= |1/4 9/4|
....|-2/4 -1/4|

a jak by tam 3A + tą macierz to po przenoszeniu na drugą stronę zmieniam wszystkie znaki w macierzy na odwrotne?
Posted by: royalflush

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 10/02/2009 22:35

no niestety gagatek już zdążył wywąchać troche rzeczy jego IP 213.238.118.132
Posted by: antybuker

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 11/02/2009 00:24

pescar nie lepiej będzie jak wyliczysz sobie te macierze przed przystąpieniem do przenoszenia? Przecież to byłoby znacznie prostsze, prawda?

Chyba, że zadanie wymaga aby zrobić to na macierzach to uderz do mnie na PW smile Postaram się pomóc
Posted by: antybuker

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 11/02/2009 00:32

Szkoda, że nie ma EDIT, na pewno masz błąd w drugim wierszu i drugiej kolumny macierzy występującej po 8A. Ponieważ 0-(-1) da nam +1 a nie tak jak Ty wpisałes -1. Następnie kolego nie będzie tam 9/4 a 9/8 (w kolejnych wyrazach również źle podzieliłeś)
Posted by: pescar

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 11/02/2009 01:05

antybuker dzięki. Za szybko pisałem i się pomyliłem. Już sobie poradziłem.

Natomiast mam problem z policzeniem układu równań z Cramera:
x+2y-3z=0
4x+8y-7z+t=1
x+2y-z+t=1
-x+y+4z+6t=0

wszystko spięte klamrą.
Robię macierz
1 2 -3 0
4 8 -7 1
1 2 -1 1
-1 -1 4 6
potem uzupełnioną o wyrazy wolne
1 2 -3 0 |0
4 8 -7 1 |1
1 2 -1 1 |1
-1 -1 4 6 |0

i dalej nie wiem za bardzo co mam robić. Policzyć wyznacznik. Czyli muszę z tej macierzy 4x4 zrobić 3x3? A potem co robić z tą macierzą uzupełnioną. Jak ktoś mógłby to wytłumaczyć mi to byłbym wdzięczny.
Posted by: antybuker

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 11/02/2009 02:49

Pescar z tego co pamiętam, a niestety już mało pamiętam, zacząłem rozwiązywać ten układ metodą eliminacji Gaussa, wtedy właśnie zapisujemy macierz rozszerzoną (przez Ciebie nazwana "uzupełnioną o wyrazy wolne"). Ponieważ liczba niewiadomych jest równa liczbie równań dany układ i do tego wyznacznik macierzy głównej musi być różny od zera.

Więc zaczynasz całą zabawę od wyliczenia wyznacznika macierzy głównej (tą którą zapisałeś po "robię macierz"). Jeżeli jest ona różna od zera stosujesz metodę Cramera (wzór Cramera). W podanym przykładzie abyś mógł obliczyć "x" musisz policzyć wyznacznik macierzy, która powstanie przez zastąpienie kolumny "x" (po chłopsku mówiąc kolumny numer 1) kolumną wyrazów wolnych. Następnie otrzymany wyznacznik dzielisz przez wyznacznik macierzy głównej i otrzymujesz wartość niewiadomej "x". Analogicznie postępujesz w przypadku pozostałych niewiadomych: y,z,t. Przy czym w przypadku "y" zastępujesz kolumnę numer 2 kolumną wyrazów wolnych, itd. z pozostałymi.

Aby była jasność kolego do obliczenia wyznacznika macierzy 4x4 możesz stosować np. wzór Laplace`a po uprzednim uproszczeniu macierzy za pomocą operacji elementarnych (to będziesz miał w książce od matmy albo w necie gdzieś).

Mam nadzieję, że napisałem w miarę jasno
Powodzenia!
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 11/02/2009 06:27

moze ktos ma forum gdzie znajde typy na nhl ? nasz temat na mecz.pl wymarl calkowicie ;/
albo moze ktos z naszych userow gdzies podaje swoje typy ?
Posted by: Szewa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 11/02/2009 06:56

Wpisz sobie w google "forum bukmacherskie" i wybierz link pierwszy z góry wink
Posted by: Raphaello

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 11/02/2009 20:41

Orientuje się ktoś w jakim skl;epie mozna kupić:
Baileys(the original irish cream) ?
Chodzi mi czy jakaś sieć sklepów posiada ten trunek tongue
Posted by: Piostar

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 11/02/2009 20:45

Originally Posted By: Raphaello
Orientuje się ktoś w jakim skl;epie mozna kupić:
Baileys(the original irish cream) ?
Chodzi mi czy jakaś sieć sklepów posiada ten trunek tongue


Każdy większy monopolowy grin
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/02/2009 00:46

Dokladnie, albo hipermarkety.
Powszechnie dostępne
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/02/2009 05:53

Ktoś wie jak zrobić zadanie 6 ?

http://www.wrzuta.pl/obraz/sbIvM7MO13/obraz_028
Posted by: Skull

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/02/2009 20:07

Potrzebne mi jest torche materiału z psychologii/pedagogiki, a mianowicie o elementach ludzkiej psychiki i roli, oraz o teoriach psychologicznych w nowożytnej historii rozwoju psychologii, tezy, tworców. Wujek google słabo pomaga, a na uczelni ksiażki jedynie do wglądu, zreszta żadnej z książek co mam podane nie dostane w Białymstoku, wszystko wypożyczone do terminów, które są zbyt późne. Może znajdzie się osoba która studiuje/zajmuje się pedagogiką lub psychologią i ma troche materiału na ten temat. Będę bardzo wdzięczny.
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 12/02/2009 23:58

Originally Posted By: Self-Confident
Ktoś wie jak zrobić zadanie 6 ?

http://www.wrzuta.pl/obraz/sbIvM7MO13/obraz_028


podbijam jutro mam z tego koło poprawkowe :/
Posted by: Shanti

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 13/02/2009 00:25

co mam zrobić jak mi kasa z przelewy24 nie doszła na mb?
Posted by: mgr

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 13/02/2009 00:26

Powiesić się.

Ale lepszym rozwiązaniem będzie zadzwonienie do przelewów24
Posted by: Shanti

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 13/02/2009 00:28

Originally Posted By: mgr
Powiesić się.

Ale lepszym rozwiązaniem będzie zadzwonienie do przelewów24


za ciężki jestem, za długi i nie mam na czym
na jaki numer?
Posted by: mgr

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 13/02/2009 00:29

Biuro Obsługi Klienta: serwis@przelewy24.pl


INFOLINIA:
0-801 00 33 24

Dla telefonów komórkowych:
(061) 847 52 64
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 13/02/2009 05:42

Czy Wy też tak macie, że po sporym wysiłku fizycznym bolą Was zęby/ czy nawet dziąsła?
Czym to jest spowodowane?
Posted by: Bebok

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 13/02/2009 05:50

może zbyt mocno je zaciskasz podczas wysiłku laugh
Posted by: maniek289

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 13/02/2009 05:59

Originally Posted By: Damianoon
Czy Wy też tak macie, że po sporym wysiłku fizycznym bolą Was zęby/ czy nawet dziąsła?
Czym to jest spowodowane?


Nie trzymaj się drążka zębami i będzie git .
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 13/02/2009 07:49

Oczekiwałem sensownych odpowiedzi blush
Posted by: (J)

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 13/02/2009 08:11

Brak jakiś mikroelementów. Idź do lekarza najlepiej.
Posted by: MagiK

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 13/02/2009 16:32

Był taki temat o tym co warto zobaczyć w Krakowie, gdzie się bawić, co i gdzie zjeść... Pomoże ktoś odszukać? Bo samemu jeszcze mi się nie udało tongue
Posted by: fala

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/02/2009 21:23

Znalazłaby się tu jakaś dobra dusza, która pomogłaby mi to zczaić???


Posted by: jurqv

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/02/2009 22:00

2 równania na początku i x1,x2,x3>0 to ograniczenia, z to funkcja celu.

Jak dobrze pamiętam miałem takie czary na badaniach operacyjnych. Najtrudniejszy początek, ale jak załapiesz schemat rozwiązywania takich zadań to już z górki, lekko, łatwo i przyjemnie smile zobacz TU jak dalej nie będziesz wiedział co i jak to napisz, poszukam notatek wink
Posted by: fala

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 14/02/2009 22:17

W sumie to nic z tego nie czaje laugh
Tyle dobrego, że 3 inne zadania jakie będą na egzaminie mam już obcykane wink

Dzięki za pomoc piwo
Posted by: Voltaren

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/02/2009 06:39

panowie mam taki problem ze gdy jestem wylogowany to wszystkie sloty w unibecie w kasynie normalnie po chwili mi sie właczaja, natomiast gdy sie zaloguje to sytuacja jest taka ze wszystkie sloty nadal sie wlaczaja poza...hotcity w ktora chce zagrac...bo chcialem z korzystac z akcji promocyjnej. w czym moze byc problem ?
Posted by: Coronach

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/02/2009 07:07

mógłby ktos sprawdzić czy mu działa poczta na gmailu?

bo nie wiem czy mają jakąś awarię, czy coś namieszałem wink
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/02/2009 07:17

dziala
Posted by: andrzejek_84

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/02/2009 07:18

dziala
Posted by: Kylo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/02/2009 07:18

Dziala
Posted by: Leyton

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/02/2009 10:34

panowie, nie wiem jak, ale mam nadzieje ze mi pomozecie....

trzeba mi znaleźć tytuł piosenki,
tylko teraz treaz tak....jedyne co z niej wiem to to ze nie jest najnowsza, spiewa ją kobieta i refren jak na moje brzmi.....mesiblin tocz it is over now

pomożcie jakos, musze to miec laugh
Posted by: royalflush

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/02/2009 18:14

zanuć na dyktafon i zapodaj plika laugh laugh ;D
Posted by: pafnucy

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/02/2009 21:16

@Leyton
jedyne co mi dogowy przychodzi, to to:

http://www.youtube.com/watch?v=S0DNQMzpG_s

wink
Posted by: Kylo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 15/02/2009 23:20

Originally Posted By: petelek
@Leyton
jedyne co mi dogowy przychodzi, to to:

http://www.youtube.com/watch?v=S0DNQMzpG_s

wink


Nie wierze, ze tego mozna nie znac smile
Posted by: ozzy123

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/02/2009 01:18

Poszukuję do wynajęcia mieszkania dwupokojowego w Warszawie za rozsądną cenę i w sensownej lokalizacji od początku marca. Może ktoś coś wie, zna kogoś, kto chce wynając lub cos w tym stylu.
Z góry dzięki
Posted by: BiZkiT

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/02/2009 01:22

ozyy123 no to poszukujemy razem:)))
Tylko ja szukam 3 pokojowego od 17 lutego:))
Juz szukam tak dwa tygodnie i ciezko zlapac cos w rozsadnej cenie. W dupach im sie tam w tej sztolycy poprzewracalo z cenami:)
Posted by: ozzy123

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/02/2009 01:45

http://warszawa.gumtree.pl/c-Nieruchomo-...QAdIdZ107050941
Tu masz BiZkiT3 pokoje za 2 tysie i to w swietnej lokalizacji, bo plac starynkiewicza.
Posted by: BiZkiT

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/02/2009 03:17

wyslalem zapytanie:) zobaczymy czy ktos w ogole odpowie.:)
Dzieki za linka ozzy!
Posted by: DannY

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/02/2009 04:53

Wie ktos czy mozna a jesli juz to ile mozna przeslac poczta paczek papierosow za granice?
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/02/2009 07:11

Tyle samo co i przewiezc do kraju tongue Do UK to jest 100 papieroskow bodajze, albo 200.. ale jesli 200 to ani jednego wiecej ;]
kazdy kraj ma chyba jakies ograniczenia, chyba ze to unia wiec moze jest ujednolicone w jakis sposob
Posted by: apofis

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/02/2009 22:22

punkty kupię
Posted by: PioKing

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 16/02/2009 23:36

Szukam e-booków albo dobrych tytułów z zakresu marketingu sportowego. Dosyć pilne ! smile
Posted by: SZULC

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 17/02/2009 08:14

Witam...myslicie ze euro jescze wzrosnie wink? bo zastanawiam sie czy jakiejs waluty nie kupic;) albo znacie fajna stronke z analizami gieldowymi wink
Posted by: dadycool

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 18/02/2009 16:23

Witam
Dzis od 10 mam zaliecznie z przedmiotu programowanie w javie. Nie nawidze tego nei umiem i w ogole jest bebe ten przedmiot. Czy jest ktos kto to umie i moglby mi w trakcie egzaminu pomoc? mam mozliwosc wyslanie mmsem zdjecia zadan ktore beda w trakcie egzaminu i jak ktos by byl tak mily i moglby mi podac numer telefonu na ktory moglbym je wyslac i ewentualnie mi je rozwiacac (te zadania sa dosc proste dla kogos kto sie zna na tym) bardzo prosze o pomoc!!! bede wdzieczny. jakby co to do 9.30 prosze numer tel na gg: 2213038. DZIEKUJ z GORy!
Posted by: Da Bartek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [19] - 18/02/2009 19:02

nowy temat