Film, TV, seriale [33]

Posted by: Conrad

Film, TV, seriale [33] - 28/01/2012 09:53

Kontynuacja poprzedniego tematu.
Posted by: royalflush

Re: Film, TV, seriale [33] - 30/01/2012 23:37

ta dziewczyna z tatuażem to jest to samo co to:
http://www.filmweb.pl/film/Millennium%3A+M%C4%99%C5%BCczy%C5%BAni,+kt%C3%B3rzy+nienawidz%C4%85+kobiet-2009-465857

i ta wersja bardziej mi się podobala
Posted by: dAnTeCh

Re: Film, TV, seriale [33] - 30/01/2012 23:49

Originally Posted By: royalflush
ta dziewczyna z tatuażem to jest to samo co to:
http://www.filmweb.pl/film/Millennium%3A+M%C4%99%C5%BCczy%C5%BAni,+kt%C3%B3rzy+nienawidz%C4%85+kobiet-2009-465857

i ta wersja bardziej mi się podobala

piwo popieram
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [33] - 31/01/2012 00:02

No dobra dziewczęta, zróbmy hałas.

Powrót - 2003 8,5/10
Na plus:
Matka Rosja. Cudowne krajobrazy ukazujące bezkres wszech rusi.
Fantastyczne zdjęcia.
Bardzo dobre aktorstwo (szczególnie dzieciaki).
Wciągająca intryga (zagadka).
Jest to jeden z tych filmów - obrazów, tworem samym w sobie, który powstał chyba tylko po to, aby człowiek mógł się pozachwycać sztuką filmową. Dla kinomaniaków do smakowania. Pospólstwo się wynudzi.

Lars and the real girl - 2007, 7/10
Polecam tę niebanalną produkcję, w której Gosling nawiązuje znajomość/romans ze...sztuczną lalą laugh interesujący film normalny inaczej.
BTW. po przetrzepaniu filmografii Goslinga, stwierdzam, że gość jest konkretnie pokurwiony piwo

We need to talk about Kevin - 2011 6,5/10
Produkcja, która mnie osobiście wybitnie wkurwiała. Nie wczułem się w ten cały burdel. Film z cyklu: co się może rodzić pod kopułą pozornie normalnego typa. Porwana chronologia, ciekawe zdjęcia no i kontrowersyjność jakoś ten film ratują.

All good things - 2010 7/10 kolejny film z Goslingiem, tym razem na faktach a.... grin
Dobrze skrojony kryminał-dramat-obyczaj czy jak to zwą, w klimacie przełomu lat 70-80.

i na koniec, podzielę się pewnym osobistym wstrząsem. trzeba Wam wiedzieć, że nie znam się na zachodniej popkulturze i nie wiedziałem, że te cwaniaki z pierwszych stron gazet w dzieciństwie popełniały takie gwałty na kulturze masowej jak poniżej (od 30 sek)...:
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [33] - 31/01/2012 01:17

Affliction [1998]

Bodaj najlepsza rola w dorobku Nicka Noltego

Zainteresowanych tematyką odsyłam do filmwebu albo imdb

Najprościej to oczywiście obejrzeć
Posted by: codi

Re: Film, TV, seriale [33] - 31/01/2012 04:45

Na tvp2 niedlugo zaczyna sie "Dlug", kto nie widzial, ten niech wlaczy smile
Posted by: Skiper

Re: Film, TV, seriale [33] - 31/01/2012 23:42

Spadkobiercy (The Descendants) - film co najwyżej średni. Ładne krajobrazy hawajskie, ale co poza tym? Ani specjalnie ciekawej fabuły, gra aktorska przeciętna, do tego denerwujące brzdękolenie gitary w tle "umila" nam 2h spędzone z tym dziełem. Z kategorii "filmów o życiu", ale scenariusz nie jest specjalnie realistyczny, co w sumie nie jest jakąś wadą, ale nadaje jednak określony klimat. Clooney za to coś jest faworytem do Oscara laugh (1.42 w unibecie). Normalnie bym pomyślał że to z uwagi na całokształt twórczości, jak to się czasem dzieje że Akademia się orientuje że dobry/bardzo dobry aktor u schyłku kariery nie ma jeszcze tej nagrody (w ten sposób zostanie uhonorowany w tym roku Christopher Plummer za przeciętną rolę w Beginners), ale Cluni już statuetkę ma. Tym bardziej jest to dla mnie niezrozumiałe, już ta 20-letnia laska co gra jego córkę zaliczyła moim zdaniem lepszy występ w tym filmie.

Moja ocena 4/10, na fw w tej chwili 7.0/10
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [33] - 01/02/2012 01:54

"W ciemnosci"

Spodobal mi sie, wiadomo ze dosc duza czesc filmu zrobiona jest w kanalach wiec sa to specyficzne sceny, ale na moje dobrze zmontowane, ogolnie polecam
Posted by: haku

Re: Film, TV, seriale [33] - 01/02/2012 19:13

"Paura: Lucio Fulci Remembered - Volume 1"
pomoze ktoś odnależć ten film?
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [33] - 01/02/2012 19:28

Originally Posted By: haku
"Paura: Lucio Fulci Remembered - Volume 1"
pomoze ktoś odnależć ten film?


na przykład tu

http://thepiratebay.se/torrent/5275358
Posted by: haku

Re: Film, TV, seriale [33] - 01/02/2012 20:00

Originally Posted By: vindom
Originally Posted By: haku
"Paura: Lucio Fulci Remembered - Volume 1"
pomoze ktoś odnależć ten film?


na przykład tu

http://thepiratebay.se/torrent/5275358

piwo

za pomoc dowcip dla Pana:

- "Nie ma to, jak zapalić po dobrym seksie."
Powiedział pan Marian włączając piec od krematorium.
Posted by: thomas_1500

Re: Film, TV, seriale [33] - 01/02/2012 20:32

Originally Posted By: Skiper
Spadkobiercy (The Descendants) - film co najwyżej średni. Ładne krajobrazy hawajskie, ale co poza tym? Ani specjalnie ciekawej fabuły, gra aktorska przeciętna, do tego denerwujące brzdękolenie gitary w tle "umila" nam 2h spędzone z tym dziełem. Z kategorii "filmów o życiu", ale scenariusz nie jest specjalnie realistyczny, co w sumie nie jest jakąś wadą, ale nadaje jednak określony klimat. Clooney za to coś jest faworytem do Oscara laugh (1.42 w unibecie). Normalnie bym pomyślał że to z uwagi na całokształt twórczości, jak to się czasem dzieje że Akademia się orientuje że dobry/bardzo dobry aktor u schyłku kariery nie ma jeszcze tej nagrody (w ten sposób zostanie uhonorowany w tym roku Christopher Plummer za przeciętną rolę w Beginners), ale Cluni już statuetkę ma. Tym bardziej jest to dla mnie niezrozumiałe, już ta 20-letnia laska co gra jego córkę zaliczyła moim zdaniem lepszy występ w tym filmie.

Moja ocena 4/10, na fw w tej chwili 7.0/10


moja ocena 3/10 w sumie to nie wiem za co. Może za ładne widoczki. Serdecznie odradzam.
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [33] - 01/02/2012 20:56

wczoraj w kinie ze zwiastunu fajnie wygladal film "SPONSORING" niedlugo wchodzi do kin

polsko francuski

gra m.in Janda
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [33] - 01/02/2012 22:41

Originally Posted By: thomas_1500
Originally Posted By: Skiper
Spadkobiercy (The Descendants) - film co najwyżej średni. Ładne krajobrazy hawajskie, ale co poza tym? Ani specjalnie ciekawej fabuły, gra aktorska przeciętna, do tego denerwujące brzdękolenie gitary w tle "umila" nam 2h spędzone z tym dziełem. Z kategorii "filmów o życiu", ale scenariusz nie jest specjalnie realistyczny, co w sumie nie jest jakąś wadą, ale nadaje jednak określony klimat. Clooney za to coś jest faworytem do Oscara laugh (1.42 w unibecie). Normalnie bym pomyślał że to z uwagi na całokształt twórczości, jak to się czasem dzieje że Akademia się orientuje że dobry/bardzo dobry aktor u schyłku kariery nie ma jeszcze tej nagrody (w ten sposób zostanie uhonorowany w tym roku Christopher Plummer za przeciętną rolę w Beginners), ale Cluni już statuetkę ma. Tym bardziej jest to dla mnie niezrozumiałe, już ta 20-letnia laska co gra jego córkę zaliczyła moim zdaniem lepszy występ w tym filmie.

Moja ocena 4/10, na fw w tej chwili 7.0/10


moja ocena 3/10 w sumie to nie wiem za co. Może za ładne widoczki. Serdecznie odradzam.


Już nie przesadzajcie. Też to już widziałem.
Mam wrażenie, że ludzie włączając film który zbiera bardzo dobre recenzje krytyków zamiast cieszyć się seansem skupiają się, na szukaniu rzeczy do których mogliby się dosrać. A jeżeli nie jest to przeładowane patosem kostiumowa szmira, ckliwa opowiastaka o chorych ludzich czy biednych dzieciach, albo skomplikowany fabularnie/wizualnie obraz którego oglądanie ich męczy lub niewiele z niego rozumieją, to taki dobrze oceniany film można wyłączyć po 20 minutach bo 4/10 i tak nie przeskoczy o przyjemność z takiego oglądania żadna.
Gdyby nie te nominacje, to po obejrzeniu tego filmu zamiast 2,3,4/10 dalibyście mu spokojnie 6 smile

Nie lubie Clooneya, ale tutaj zagrał dobrze. Nie wybitnie, ale bardzo solidnie. Poradził sobie zarówno komediowo jak i dramatycznie. Nie był to na pewno Clooney jakiego znamy. Dzieciaki i dziadek też na plus.

Zdjęcia bardzo dobre, ale trzeba mieć duży talent żeby w tym względzie spierdolić film kręcony na Hawajach.



UWAGA DALEJ SPOJLERY.



Nie podobała mi się taka koncepcja 'tragedii w raju'. Czy może bardziej pokazanie w mało przekonujacy, że tam też toczy się normalne życie. Nie brakuje też holiłudyzmu, wiadomo na przykład od początku, że tych działek nie sprzeda, zbliży się do córek, czy, że kobieta umrze. Poza tym scenariusz jest dobry, po nudnawym wstępie potem mi się nie dłużyło.

Muzyka, choć przyjemna dla ucha, nie bardzo pasowała moim zdaniem do tego co widziałem.

6.5/10
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [33] - 01/02/2012 23:56

Warto obejrzeć trylogię filmów zaczynającą się tytułem "The Girl with the Dragon Tatoo"?
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [33] - 02/02/2012 00:42

Originally Posted By: Conrad
Warto obejrzeć trylogię filmów zaczynającą się tytułem "The Girl with the Dragon Tatoo"?


Pytanie czy całą trylogię wink

Bo o ile szwedzka "Dziewczyna" jest bardzo solidnym filmem (czy lepsza czy gorsza od amerykanskiej to już kwestia gustu) to niestety części 2 i 3 w wydaniu szwedzkim są baaardzo przeciętne.

Natomiast sama "Dziewczyna" zdecydowanie warta obejrzenia, w obydwu wersjach
Posted by: mez

Re: Film, TV, seriale [33] - 02/02/2012 04:48

Adwokat diabla na tvn leci , szkoda,ze nie wlaczylem wczesniej tv , choc trwa dopiero 20 minut
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [33] - 02/02/2012 10:31

Originally Posted By: Coronach
Originally Posted By: Conrad
Warto obejrzeć trylogię filmów zaczynającą się tytułem "The Girl with the Dragon Tatoo"?


Pytanie czy całą trylogię wink

Bo o ile szwedzka "Dziewczyna" jest bardzo solidnym filmem (czy lepsza czy gorsza od amerykanskiej to już kwestia gustu) to niestety części 2 i 3 w wydaniu szwedzkim są baaardzo przeciętne.

Natomiast sama "Dziewczyna" zdecydowanie warta obejrzenia, w obydwu wersjach


Dzięki. To są dwie wersje tego? Widziałem w sklepach tylko tą:
http://www.amazon.co.uk/Girl-Dragon-Tatt...3366&sr=8-2

Amerykanie nakręcili jeszcze swoją wersję?
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [33] - 02/02/2012 12:48

Tak, z Danielem Craigiem. Niedawno weszło do kin.
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [33] - 02/02/2012 20:28

Racja, już widzę, dzięki. toast

Krucze, nie wiem czy zamawiać ten szwedzki "3-pak" czy tylko pierwszą część, a może tylko tę amerykańską wersję obejrzeć?
Posted by: -Adrian-

Re: Film, TV, seriale [33] - 02/02/2012 20:34

Ludzka stonoga

Filmweb podpowiada nam, że to skrzyżowanie horroru z dramatem. Mamy lekarza która ma bzika na punkcie stworzenia stonogi z kilku żywych stworzeń. Zaczął od swoich piesków (Lieber 3 Hund, hyhy grin), my widzimy jak wziął się za ludzi. Stworzenie stonogi polega na przetrąceniu kolan oraz przyszyciu ust do dupy przodownika tak, by jedną stroną pokarm wszedł, przeszedł przez 3 ludzi (2 z tyłu raczy się gównem pierwszego) i wyszedł. Jak twierdzi nasz lekarz, najbardziej przerąbane ma ten w środku. No cóż, takie patenty niecodziennie się widuje, więc film zasługuje na trochę więcej niż marne 3.5 na filmwebie. Nie pierwsze i nie ostatnie chore gówno jakie widziałem smile Smacznego, hyhy grin
Posted by: wojbest1987

Re: Film, TV, seriale [33] - 02/02/2012 20:43

Gdzie jest Fred? 9/10

zwiastuny (1) Gdzie jest Fred?

Gdzie jest Fred? / Wo ist Fred? - Zwiastun - nr 1 Zwiastun: nr 1 [materiał wideo] 1:54

opisy filmu (1) Gdzie jest Fred?

Fred jest sympatycznym gościem. Pracuje, zarabia, ma fajną dziewczynę Marę wobec, której ma dalsze plany. Mara ma syna, Linusa. Nieznośny mały człowiek i wielki fan koszykarskiej drużyny Alba Berlin. Marzy o piłce z podpisami zawodników, którą tradycyjne po meczu koszykarze rzucają w trybuny. Jak się wkupić w łaski Linusa? Spełnić jego marzenie. Jest tylko mały kłopot. Piłka zawsze trafia do sektora dla osób niepełnosprawnych. Jak ją zdobyć? Z pomocą przyjaciela, Fred postanawia wprowadzić w życie chytry plan. Tylko na jeden mecz. Co z tego wyniknie?

Jak dla mnie świetna, luźna komedia, przyjemnie się oglada, nie nudzi się, można się pośmiać, bardzo dobry film grin

POLECAM
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [33] - 03/02/2012 05:06

Originally Posted By: Conrad
Racja, już widzę, dzięki. toast

Krucze, nie wiem czy zamawiać ten szwedzki "3-pak" czy tylko pierwszą część, a może tylko tę amerykańską wersję obejrzeć?


Wersja amerykańska podzieliła trochę widownie, problem jest to, że jeśli ktoś obejrzał najpierw wersję szwedzką, to ma już pewne schematy, wizje scen/bohaterów w głowie i teraz oglądając amerykańską porównuje ze szwedzką, a nie z książką. Moim zdaniem amerykańska, mimo pewnych zmian w scenariuszu jest wierniejsza, zwłaszcza jeśli chodzi o bohaterów i ich wzajemne relacje. Zwłaszcza amerykańska Lisbeth jest dużo wierniejsza książkowemu pierwowzorowi niż szwedzka (gdzie ją trochę odczłowieczyli i spłaszczyli).

Także nie odpowiem, którą lepiej, bo ta którą obejrzysz pierwszą będzie Ci się zapewne bardziej podobała.

Moim zdaniem obydwie są dobre.

No i przez szwedzkie 2 i 3 część ledwo przebrnąłem. Dużo gorsze niż "Dziewczyna"
Posted by: royalflush

Re: Film, TV, seriale [33] - 03/02/2012 05:33

Jak ktoś lubi mocne kino polecam:
http://www.filmweb.pl/film/Bez+lito%C5%9Bci-2010-544183

remake tego filmu:
http://www.filmweb.pl/film/Pluj%C4%99+na+tw%C3%B3j+gr%C3%B3b-1978-120958
Posted by: podstawek

Re: Film, TV, seriale [33] - 03/02/2012 06:02

na pewno temu filmowi nie można zarzucić, że morderstwa są schematyczne i mało wymyślne wink
Posted by: Lukasz111

Re: Film, TV, seriale [33] - 03/02/2012 20:40

Originally Posted By: royalflush


pobrałem już..mają dobre opinie..przy okazji trafiłem na podobny film i też ponoć dobry.. The last house on the left
Posted by: HoMiK155

Re: Film, TV, seriale [33] - 03/02/2012 21:34

Poszukuje jakichś filmów s-f nawiązujących tematyką do podróży kosmicznych, astronautyki, itp. Póki co przerobiłem Armagedona, Apollo13 i Misje na Marsa. Tylko nie wyskakiwać ze startrekami i starwarsami wink

BTW.
Polecam mini-serial Lost Room (2006). Trzy odcinki, nieszablonowy pomysł i zaskakujące zwroty akcji - trzyma w napięciu.
Czy jest tu panna na wydaniu (1976) - tematyka damsko-męska osadzona w PRL-u + Jan Himilsbach. Na pewno nie jest to kino zbyt ambitne, ale dialogi po prostu miażdżą laugh
Posted by: haku

Re: Film, TV, seriale [33] - 03/02/2012 21:39

Originally Posted By: Lukasz111


pobrałem już..mają dobre opinie..przy okazji trafiłem na podobny film i też ponoć dobry.. The last house on the left
dobry to jest ale oryginał
http://www.imdb.com/title/tt0068833/
Posted by: royalflush

Re: Film, TV, seriale [33] - 03/02/2012 21:47

dzięki sprawdzę ten film.

http://www.filmweb.pl/film/Mord+w+kawa%C5%82kach-2004-211514
w samym filmie nie ma nic rewalacyjnego ale sadyzm przesłania wszystko, nawet chore scenki z filmu typu ,nieodwracalne, to pikuś przy tym laugh
Posted by: xqwzts

Re: Film, TV, seriale [33] - 03/02/2012 22:26

http://www.filmweb.pl/film/Srpski+film-2010-497153
polecam, jak ktos lubi chore filmy, nie jakas tam ludzka stonoga, daleko jej do tego...
chory do tego stopnia ze zaluje ze go obejrzalem tongue
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [33] - 03/02/2012 22:53

Originally Posted By: HoMiK155
Polecam mini-serial Lost Room (2006). Trzy odcinki, nieszablonowy pomysł i zaskakujące zwroty akcji - trzyma w napięciu.


Ostatnio zamówiłem z Amazon.co.uk tak więc jest już w drodze. Też słyszałem wiele pozytywnych recenzji o tym serialu.
Posted by: royalflush

Re: Film, TV, seriale [33] - 04/02/2012 02:09

miałem sobie obejrzeć władce pierścienia na tvn-ie ale patrząc na program to film krócej trwa niż reklamy pomiędzy 20:00-00:20 laugh
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [33] - 04/02/2012 02:16

Dzisiaj o 21:00 na TV4 "Źródło" Arronofsky'ego. Bardzo dobry film.

Szkoda tylko, że reklamy i lektor, który pewnie zagłuszy kapitalną muzykę odbiorą sporo przyjemności z oglądania.
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [33] - 04/02/2012 03:11

Originally Posted By: Coronach
Originally Posted By: Conrad
Racja, już widzę, dzięki. toast

Krucze, nie wiem czy zamawiać ten szwedzki "3-pak" czy tylko pierwszą część, a może tylko tę amerykańską wersję obejrzeć?


Wersja amerykańska podzieliła trochę widownie, problem jest to, że jeśli ktoś obejrzał najpierw wersję szwedzką, to ma już pewne schematy, wizje scen/bohaterów w głowie i teraz oglądając amerykańską porównuje ze szwedzką, a nie z książką. Moim zdaniem amerykańska, mimo pewnych zmian w scenariuszu jest wierniejsza, zwłaszcza jeśli chodzi o bohaterów i ich wzajemne relacje. Zwłaszcza amerykańska Lisbeth jest dużo wierniejsza książkowemu pierwowzorowi niż szwedzka (gdzie ją trochę odczłowieczyli i spłaszczyli).

Także nie odpowiem, którą lepiej, bo ta którą obejrzysz pierwszą będzie Ci się zapewne bardziej podobała.

Moim zdaniem obydwie są dobre.

No i przez szwedzkie 2 i 3 część ledwo przebrnąłem. Dużo gorsze niż "Dziewczyna"

tragiczny film.
Posted by: fuzzz

Re: Film, TV, seriale [33] - 04/02/2012 03:14

Originally Posted By: Bzyku
Dzisiaj o 21:00 na TV4 "Źródło" Arronofsky'ego. Bardzo dobry film.

Szkoda tylko, że reklamy i lektor, który pewnie zagłuszy kapitalną muzykę odbiorą sporo przyjemności z oglądania.

darren zawsze dobre filmy robi ;)film jednych tych co albo sie go koacha albo nie nawidzi...
Posted by: fuzzz

Re: Film, TV, seriale [33] - 04/02/2012 03:15

Originally Posted By: fuzzz
Originally Posted By: Bzyku
Dzisiaj o 21:00 na TV4 "Źródło" Arronofsky'ego. Bardzo dobry film.

Szkoda tylko, że reklamy i lektor, który pewnie zagłuszy kapitalną muzykę odbiorą sporo przyjemności z oglądania.

darren zawsze dobre filmy robi ;)film jednych tych co albo sie go koacha albo nie nawidzi...

jeden z tych*
Posted by: Akhu

Re: Film, TV, seriale [33] - 04/02/2012 03:22

Originally Posted By: Llama
Originally Posted By: Coronach
Originally Posted By: Conrad
Racja, już widzę, dzięki. toast

Krucze, nie wiem czy zamawiać ten szwedzki "3-pak" czy tylko pierwszą część, a może tylko tę amerykańską wersję obejrzeć?


Wersja amerykańska podzieliła trochę widownie, problem jest to, że jeśli ktoś obejrzał najpierw wersję szwedzką, to ma już pewne schematy, wizje scen/bohaterów w głowie i teraz oglądając amerykańską porównuje ze szwedzką, a nie z książką. Moim zdaniem amerykańska, mimo pewnych zmian w scenariuszu jest wierniejsza, zwłaszcza jeśli chodzi o bohaterów i ich wzajemne relacje. Zwłaszcza amerykańska Lisbeth jest dużo wierniejsza książkowemu pierwowzorowi niż szwedzka (gdzie ją trochę odczłowieczyli i spłaszczyli).

Także nie odpowiem, którą lepiej, bo ta którą obejrzysz pierwszą będzie Ci się zapewne bardziej podobała.

Moim zdaniem obydwie są dobre.

No i przez szwedzkie 2 i 3 część ledwo przebrnąłem. Dużo gorsze niż "Dziewczyna"

tragiczny film.

Ej, który tragiczny, ten made in Sweden czy USA?
Posted by: haku

Re: Film, TV, seriale [33] - 04/02/2012 03:44

Originally Posted By: Bzyku
Dzisiaj o 21:00 na TV4 "Źródło" Arronofsky'ego. Bardzo dobry film.

Szkoda tylko, że reklamy i lektor, który pewnie zagłuszy kapitalną muzykę odbiorą sporo przyjemności z oglądania.

znakomity film piwo
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [33] - 04/02/2012 12:04

Originally Posted By: Akhu
Originally Posted By: Llama

tragiczny film.

Ej, który tragiczny, ten made in Sweden czy USA?


No właśnie, którą wersję Llama oglądałeś?
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [33] - 04/02/2012 16:29

usejską.
Posted by: bajbus

Re: Film, TV, seriale [33] - 04/02/2012 20:06

Szukam jakiegoś godnego zobaczenia filmu z gatunku thriller/horror
Jakieś propozycje?
Posted by: royalflush

Re: Film, TV, seriale [33] - 04/02/2012 20:23

http://www.filmweb.pl/film/Bez+lito%C5%9Bci-2010-544183
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [33] - 04/02/2012 20:30

Polecę Ci dwa genialne filmy, kino azjatyckie, więc nie wszystkim pasujący klimat, ale obydwa to mistrzostwo świata:

1. I Saw the Devil

Korea Południowa

Min-Sik w thrillerze Kim Ji-Woona gra psychopatycznego seryjnego mordercę wchodzącego w konflikt z postacią Byung-Huna,
detektywem, którego dziewczyna staje się jedną z jego ofiar.
Ich role powoli się zamieniają, w miarę jak bohater upodabnia się do potwora, którego ściga




2. Confessions

Japonia

oko Moriguchi, nauczycielkę szkoły średniej dotyka bolesna tragedia, gdy jej czteroletnia córka zostaje zamordowana.
Winą obarcza swoich uczniów i opracowuje plan zemsty obejmujący
m.in. zmuszanie nastolatków do picia mleka skażonego wirusem HIV...





Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to naprawdę obydwa filmy absolutny top, po prostu pozycje obowiązkowe do obejrzenia
Posted by: Lukasz111

Re: Film, TV, seriale [33] - 05/02/2012 02:23

Przed chwilą się zaczęło o 20:05 na polsacie Skazani na Shawshank
Posted by: royalflush

Re: Film, TV, seriale [33] - 05/02/2012 02:56

http://www.filmweb.pl/film/Kontrola-2004-104542

fajny filmik i dobra obsada dobrze
Posted by: Izajasza53

Re: Film, TV, seriale [33] - 05/02/2012 09:50

Originally Posted By: Lukasz111
Przed chwilą się zaczęło o 20:05 na polsacie Skazani na Shawshank


Mój ulubiony film smile

1. Skazani na Shawshank
2. Forrest Gump
3. Pi
4. Głowa do wycierania
5. Podziemny krąg
6. Siedem
7. Bękarty wojny
8. Pulp Fiction
9. Zielona mila
10. Trylogia Ojciec Chrzestny

Tak to oceny filmów moje:
http://www.filmweb.pl/user/Sphinxbet
To co 10/10 - Arcydzieło! i 9/10 - rewelacyjny szczególnie polecam 8/10 to że nie żałuje że obejrzałem film po prostu ocena Bardzo dobry 7/10 to już filmy dobre, ale już takie mnie nie interesują zbytnio. Ze obycia czasu oglądania filmów to nie ruszam jak jest poniżej 7/10 średnia ocena na filmweb. I takie głównie są większość przeze mnie ocenione filmy.
Tak to oglądam po ostatnich 2pierwszych sezonach "Dextera" , "Notatnik Śmierci" : http://www.filmweb.pl/serial/Notatnik+%C5%9Bmierci-2006-349326 ciekawie się ogląda, właśnie przed spaniem sobie puszczam. W rankingu też wysoko, zresztą anime to fajnie się ogląda.
Posted by: grzegorz_k

Film - 05/02/2012 18:40

A ja polecam film kryminalny prod.amer.-fr.pt. Dla niej wszystko Mąż jako wierzący w niewinność swojej żony,organizuje jej uczieczkę z więzienia. Albo ciekawy film przygodowy produkcji chińskiej,pt.Hua Mulan - opowiada o nastolatce ćwiczonej przez swego ojca w sztukach walki,czytaniu,pisaniu i strategii wojennej.A kiedy dochodzi do wojny,przebrana za człopca wstępuje do armii.
Posted by: Ludwiczek

Re: Film, TV, seriale [33] - 06/02/2012 03:07

Alcatraz

Więc tak , miałem chwilke czasu i obejrzałem 4 pierwsze odcinki , które do tej pory wyszły.
Pomysł ciekawy , ale wymieszanie pomysłów z innych seriali [The Event się kłania chociażby]. Nie będe spojlerował o co dokładnie chodzi.
Ciekawe widoki SF to plus , ale mam wrażenie Amerykany będą ciągneli serial trochę długo , a potencjał jest na 3-4 sezony maksymalnie o ile cos z tego będzie.
Minusy : serial trwa 45 minut około , a pewnie w TV leci godzinę , bo sporo wyciętych przerw jest.
Jakoś mało rozwiązana sprawa głównej boahterki i policji , bardziej skupiają się na postaci granej przez Sama Neilla i tego czego on dowodzi.

Jak narazie takie 7/10

Minie parę odcinków jeszcze , to coś więcej będzie można powiedzieć.

Przy okazji : podajcie jak najwięcej ciekawych filmów , gdzie akcja dzieję się w latach 40. - 50. - wczesne 60. w USA [taki ciekawy klimat tego okresu].
Posted by: nOcnY

Re: Film, TV, seriale [33] - 06/02/2012 03:26

Koledzy pytanie - jak nazywa się serial podobny do Californication?
Posted by: Busta

Re: Film, TV, seriale [33] - 06/02/2012 04:06

Być może ,, Entourage'' Ekipa skojarzyło mi się ponieważ kiedyś ktoś pisał że podobny.
Posted by: nOcnY

Re: Film, TV, seriale [33] - 06/02/2012 04:23

Dzięki
Posted by: Skull

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/02/2012 00:51

Byłem ostatnio na Sztos 2 , szmira totalna, na siłę zrobiony bez akcji i śmiesznych gagów, ktorych można byłoby się spodziewać po Pazurze. Dno

Dziewczyna z tatuażem oceniam trochę lepiej, długo się rozkręcał, choć jak zobaczylem Martian to wiedzialem, już wiedziałem smile Może się podobać...
teraz czekam na ten pierwowzór szwedzki kiedy się sciągnie i ocenię smile

ciekawe się zapowiada Sęp, jego zwiastun smile



oby to było dobre kino
Posted by: connor

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/02/2012 00:58

Originally Posted By: Ludwiczek
wczesne 60. w USA [taki ciekawy klimat tego okresu].


Koniecznie Mad Men, zaczyna sie bodajze od 1960 roku.
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/02/2012 02:18

Originally Posted By: Ludwiczek

Przy okazji : podajcie jak najwięcej ciekawych filmów , gdzie akcja dzieję się w latach 40. - 50. - wczesne 60. w USA [taki ciekawy klimat tego okresu].


Psychoza, Zawrót głowy, Na nabrzeżach, Noc Łowcy, Zabić drozda, 12 gniewnych ludzi, Ocean's Eleven, Buntownik bez powodu, Na wschód od Edenu, Olbrzym, Touch of Evil, Narrow Margin, Bad Day at Black Rock, Okno na podwórze, Północ-Północny Zachód, Sweet Smell of Succes, Listonosz zawsze dzwoni dwa razy, Marty
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/02/2012 02:22

Skazani na Shawshank, Forrest Gump, Zielona mila i jeszcze wiele, wiele innych
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/02/2012 02:27

Najlatwiej sobie lecieć po prostu aktorami lub reżyserami

Steve McQueen
Gregory Peck
James Dean
Robert Mitchum

I masz filmy gdzie akcja się dzieje w odpowiednich latach, nawet kręcone w odpowiednim czasie

Plus całe gangsterskie kino od Ojca Chrzestnego, przez Chłopców z ferajny po chociażby Kasyno

Tego jest po prostu od groma i jeszcze więcej
Posted by: royalflush

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/02/2012 02:28

American Gangster z Denzelem Washingtonem spełniają chyba te kryteria
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/02/2012 03:35

Originally Posted By: Ludwiczek

Przy okazji : podajcie jak najwięcej ciekawych filmów , gdzie akcja dzieję się w latach 40. - 50. - wczesne 60. w USA [taki ciekawy klimat tego okresu].

poszukaj sobie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Film_noir
definicja tego okresu w amerykańskim kinie.
Posted by: Ludwiczek

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/02/2012 03:59

Widzę nadmiar bogactwa.
Dzięki

Od siebie dodam Good Night and Good Luck
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/02/2012 08:26

Originally Posted By: Experto
Originally Posted By: Ludwiczek
wczesne 60. w USA [taki ciekawy klimat tego okresu].


Koniecznie Mad Men, zaczyna sie bodajze od 1960 roku.


Bardzo dobry serial, ale trzeba mieć cierpliwość bo po pierwszy kilku odcinkach chce się go odłożyć na bok. smile
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/02/2012 08:31

Originally Posted By: Ludwiczek
Od siebie dodam Good Night and Good Luck


Film o Edward R. Murrow - przez rok mieszkałem w tym samym domu co on, aczkolwiek w innych czasach...
Posted by: Gaske

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/02/2012 15:23

Ja od siebie polece 2 seriale Harper's Island i Sherlock. W obu fajny pomysł i akcja, dobrze i szybko się ogląda, smile

I jak ktoś ogląda to 31/01 wznowiony Ringer (S01E11), a od 05/02 zaczyna się już regularna emisja Luck (S01E02) - ten o zakładach. smile
Posted by: grzegorz_k

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/02/2012 18:00

Cześć. Już kiedyś ten film szedł w TV,ale obejrzałem go z ciekawością,jest to film USA pt. Zabójca jest w domu.18-latek posądzony o zabójstwo byłej zamężnej starszej od niego modelki.Matka tego chłopca na własną rękę szuka dowodów jego niewinności.Trzyma w napięciu,a i wyjasnienie tej sprawy jest zaskakujące.
Posted by: Mitul

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/02/2012 18:07

Róża - ostatnie dzielo Smarzowskiego, film bardzo ciezki, oglada sie w skupieniu, zdecydowanie bez zadnych smichow chichow, bardzo fajna gra aktorska Kuleszy i Dorocinskiego, zdecydowanie warto, ja bylem zachwycony (jesli mozna tak powiedziec o dolujacym i depresyjnym filmie) smile
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/02/2012 18:19

Originally Posted By: Mitul
Róża - ostatnie dzielo Smarzowskiego, film bardzo ciezki, oglada sie w skupieniu, zdecydowanie bez zadnych smichow chichow, bardzo fajna gra aktorska Kuleszy i Dorocinskiego, zdecydowanie warto, ja bylem zachwycony (jesli mozna tak powiedziec o dolujacym i depresyjnym filmie) smile

tez bylem wczoraj i film faktycznie b. ciezki

ostatnio na co sie nie wybiore to same sceny gwaltow doslownie caly czas - W ciemnosci i Roza
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/02/2012 22:37

Jeśli ktoś jakimś cudem jeszcze tego nie obejrzał to polecam serial Hustle produkcji BBC. Przyjemnie się ogląda, niektóre odcinki są świetne, inne tylko dobre, ale serial zdecydowanie można polecić.

Jeszcze mini-serial Identity (także brytyjski) warto obejrzeć, mało znany ale wciąga.
Posted by: bykovic

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/02/2012 23:18

Szukam filmów z angielskim humorem w stylu:
Four Lions
Zgon na pogrzebie
Jak ktoś kojarzy jakieś to proszę podać tytuły.
Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [33] - 08/02/2012 00:06

My Week with Marilyn, oglądał ktoś to już? Dziś wyciągnęła mnie kobieta na nocny seans.
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [33] - 08/02/2012 04:08

Originally Posted By: bykovic
Szukam filmów z angielskim humorem w stylu:
Four Lions
Zgon na pogrzebie
Jak ktoś kojarzy jakieś to proszę podać tytuły.


Hot fuzz
How to lose firends and alienate people
Autostopem przez galaktykę
Posted by: CFab

Re: Film, TV, seriale [33] - 08/02/2012 04:18

Originally Posted By: Krystian
Originally Posted By: Mitul
Róża - ostatnie dzielo Smarzowskiego, film bardzo ciezki, oglada sie w skupieniu, zdecydowanie bez zadnych smichow chichow, bardzo fajna gra aktorska Kuleszy i Dorocinskiego, zdecydowanie warto, ja bylem zachwycony (jesli mozna tak powiedziec o dolujacym i depresyjnym filmie) smile

tez bylem wczoraj i film faktycznie b. ciezki

ostatnio na co sie nie wybiore to same sceny gwaltow doslownie caly czas - W ciemnosci i Roza

"W ciemności" była scena gwałtu ? Bo chyba mi coś umknęło
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [33] - 08/02/2012 06:38

Naszło mnie dzisiaj i sobie obejrzałem Moneyball

Wielkim fanem baseballu nie jestem ale zorientowwany w temacie jestem, nawet kilka meczów na żywo zaliczyłem, film mnie totalnie nie zachwycił, lub rozczarował, jak kto woli.

Wiem film biograficzny/sportowy, znaczy się specyficzny i w pewnym sensie hermetyczny ale ja oglądając po prostu nic nie poczułem... w tej kategorii to już film Rudy który kiedyś w TV widziałem większe wrażenie na mnie zrobił. Mimo mojej wiedzy, jakiegoś tam zainteresowania baseballem, dla mnie to po prostu słaby film, nie dlatego, że pałkarzy nie lubię, ale dlatego, że nad dobrym filmem zawsze się pochylę.

Co do Pitta, poprawnie, ale nominacja do oskara... ?? Miał dużo lepsze role.

Wydaje mi się, że nawet dla fanów/miłośników baseballa, jako film to raczej ciężkostrawne danie (może książka była lepsza)

filmowi totalnie brakuje jakichś emocji, a skoro zdecydowali się na film fabularny, a nie dokument, to jednak spory minus.

Także generalnie film można obejrzeć, ale bardziej jako ciekawostkę niż dobre kino.
Posted by: Ludwiczek

Re: Film, TV, seriale [33] - 10/02/2012 03:01

Na co można iśc z koleżanką grin do kina 14-tego ?

Jakies propozycję z aktualnego repertuaru ?
Osobiście jakoś teraz nie jestem na bieżąco , a z repertuaru widzę , że może 1-2 filmy się nadają.
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [33] - 10/02/2012 03:34

hmmm możesz iść na Big Love z Antkiem Pawlickim, nie wiem czy film dobry ale wiem że Pawlicki to dobry aktor a film raczej w sam raz na randkę.
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [33] - 10/02/2012 03:37

Ale lepiej poszukaj wcześniej opinii bo różnie może być nie chcę Cię wsadzić na minę , sam miałem różne wpadki kinowe z dziewczynami grin
Posted by: Ludwiczek

Re: Film, TV, seriale [33] - 10/02/2012 03:52

Mnie też średnio podchodza komedie romatyczne , szczególnie made in Poland.
Inne propozycje ?
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [33] - 10/02/2012 03:57

teraz same mordy, gwałty i żydzi. bojkotuję te gówna. lektury w szkole wystarczą.

sam myślę o My Week with Marilyn. czas się wyluzować.
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [33] - 10/02/2012 04:46

Originally Posted By: Ludwiczek
Mnie też średnio podchodza komedie romatyczne , szczególnie made in Poland.
Inne propozycje ?


idź na "Różę" - tytuł idealnie pod Walentynki grin grin
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [33] - 10/02/2012 05:13

2 Broke Girls

Co prawda obejrzałem tylko pierwsze odcinki, ale serial po prostu świetny,
komediowy, dość proste i dosłowne poczucie humoru.
Naprawdę kupa śmiechu i dobrej zabawy.
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [33] - 10/02/2012 06:33

Originally Posted By: Ludwiczek
Na co można iśc z koleżanką grin do kina 14-tego ?

Jakies propozycję z aktualnego repertuaru ?
Osobiście jakoś teraz nie jestem na bieżąco , a z repertuaru widzę , że może 1-2 filmy się nadają.

big love
Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [33] - 10/02/2012 06:44

Originally Posted By: Llama
teraz same mordy, gwałty i żydzi. bojkotuję te gówna. lektury w szkole wystarczą.

sam myślę o My Week with Marilyn. czas się wyluzować.


jak się zdecydujesz to polecam, można iść ja byłem we wtorek i było całkiem całkiem wink
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [33] - 10/02/2012 14:16

Originally Posted By: Ludwiczek
Na co można iśc z koleżanką grin do kina 14-tego ?

Jakies propozycję z aktualnego repertuaru ?
Osobiście jakoś teraz nie jestem na bieżąco , a z repertuaru widzę , że może 1-2 filmy się nadają.

Może "I że Cię nie opuszczę"? http://www.imdb.com/title/tt1606389/
Posted by: Ludwiczek

Re: Film, TV, seriale [33] - 10/02/2012 17:22

A to Odrobina nieba się nadaję ?

Chcoiaz ocena na Imdb dośc niska.

Ja naprawde ostatnio jestem troche w plecy z jakimiś nowościami kinowymi , więc wybaczcie
Posted by: Gaske

Re: Film, TV, seriale [33] - 10/02/2012 18:08

Do wyboru coś co pasuje niby jak Odrobina Szczęścia, Big Love, Jack i Jill albo ciekawszego Idy Marcowe, Dziewczyna z tatuażem.

Jack i Jill po ocenach to niezła lipa chyba, Big Love też bez rewelacji, Odrobina Szczęścia po trailerze ujdzie jakoś. wink grin

Jak myślicie?
Posted by: Gaske

Re: Film, TV, seriale [33] - 10/02/2012 18:09

Odrobina nieba, a nie szczescia ofc. tongue
Posted by: Dziabor

Re: Film, TV, seriale [33] - 10/02/2012 20:11

swego czasu wyszla seria filmow pt. Mistrzowski organizm, m.in. z Michalem Phelpsem i innymi znanymi sportowcami, ma ktos liste odcinkow jakie wyszly? albo jakiegos torrenta do nich??
Posted by: ComeWithMe

Re: Film, TV, seriale [33] - 10/02/2012 22:01

z jakiej stronki zasysac filmy ?
najlepiej jeden link lub jakies serwery za free
kiedys koszystale z allforfree ale cos teraz nic sie nie pojawia.
Posted by: Dziabor

Re: Film, TV, seriale [33] - 10/02/2012 22:37

Originally Posted By: Dziabor
swego czasu wyszla seria filmow pt. Mistrzowski organizm, m.in. z Michalem Phelpsem i innymi znanymi sportowcami, ma ktos liste odcinkow jakie wyszly? albo jakiegos torrenta do nich??


znalazlem liste odcinkow, wyszly 4, posiada ktos linki do ich sciagniecia?

1.Biegi: najszybszy człowiek świata - Asafa Powell
2.Pływanie: pokonując fale - Michael Phelps
3.Skoki: mierz wysoko - Stefan Holm, Donald Thomas
4.Reakcja: cud ciała i umysłu
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [33] - 10/02/2012 22:51

Originally Posted By: vindom
Originally Posted By: Ludwiczek
Mnie też średnio podchodza komedie romatyczne , szczególnie made in Poland.
Inne propozycje ?


idź na "Różę" - tytuł idealnie pod Walentynki grin grin


a tak serio to chyba ostatni film na jaki poszedłbym z mało znaną dziewczyną na randkę,,,oczywiście świetny,ale nie nastraja do późniejszych figlów.
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [33] - 10/02/2012 23:07

Warto obejrzeć serial "Outcasts"?
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [33] - 11/02/2012 00:27

Originally Posted By: Conrad
Warto obejrzeć serial "Outcasts"?


Nie. Nie, myślę, że chyba nie.
Posted by: connor

Re: Film, TV, seriale [33] - 11/02/2012 02:23

Ten nowy aktor ktory Spartakusa gra co za porazka, pomylil mu sie wybieg z arena dla gladiatorow laugh
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [33] - 11/02/2012 13:57

Originally Posted By: vindom
Originally Posted By: Conrad
Warto obejrzeć serial "Outcasts"?


Nie. Nie, myślę, że chyba nie.


Aż taka mega-bryndza? smile Akurat szukałem coś co można podczepić pod sci-fi, do tego produkcja BBC...
Posted by: irokraw

Re: Film, TV, seriale [33] - 11/02/2012 14:15

Originally Posted By: eroll


a tak serio to chyba ostatni film na jaki poszedłbym z mało znaną dziewczyną na randkę,,,oczywiście świetny,ale nie nastraja do późniejszych figlów.


a może ,,Szamanka"? Polski, dobrzy aktorzy /Linda/, do figlów nastraja już w trakcie trwania laugh...a tak poważnie to miałem taką przygodę z tym filmem - jeszcze w trakcie trwania swej edukacji i mieszkając w internacie mieliśmy kierownika, który jednocześnie pełnił funkcję operatora w miejskim kinie i podsyłał nam temat nowości, które będą grane. Nawet nie zagłębialiśmy się w czytanie recenzji tylko braliśmy to co nowe. I tak było z ów ,,Szamanką". Tytuł ciekawy, do tego info że z Lindą /który w tamtych latach brylował na naszych ekranach/ sprawiło, że poszliśmy. Sala do połowy wypełniona w głównej mierze parami bo to taka pora już była...po 10 minutach wyszło kilkanaście par, a do końca filmu co najmniej jeszcze pare..wdrodze powrotnej do internatu zaczeliśmy się zastanawiać dlaczego laugh...
Posted by: TriumfWoli

Re: Film, TV, seriale [33] - 11/02/2012 14:21

Originally Posted By: eroll
hmmm możesz iść na Big Love z Antkiem Pawlickim, nie wiem czy film dobry ale wiem że Pawlicki to dobry aktor a film raczej w sam raz na randkę.

W mojej ocenie jego gra jest "przerysowana",teatralna,słabo wypadajaca w filmie.
Originally Posted By: eroll

Tytuł ciekawy, do tego info że z Lindą /który w tamtych latach brylował na naszych ekranach/ sprawiło, że poszliśmy.


Nigdy nie zrozumiem fenomenu (na szczescie,juz byłego) tego aktora.Dla mnie padaka.
Posted by: irokraw

Re: Film, TV, seriale [33] - 11/02/2012 14:24

i w takim kontekście to opisałem smile
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [33] - 11/02/2012 18:04

Originally Posted By: TriumfWoli

Tytuł ciekawy, do tego info że z Lindą /który w tamtych latach brylował na naszych ekranach/ sprawiło, że poszliśmy.


Nigdy nie zrozumiem fenomenu (na szczescie,juz byłego) tego aktora.Dla mnie padaka. [/quote]

cholera nie kojarzę własnego cytatu, kiedy/o czym to napisałem?

btw może Linda nie jest wybitnym aktorem (no dobra słowo 'może'dałem z grzeczności) ale za cholerę nie wyobrażam sobie kogoś innego w 'Psach'.
Posted by: zludna

Re: Film, TV, seriale [33] - 12/02/2012 01:27

Odrobina nieba jest lekka, łatwa, przyjemna i... smutna.
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [33] - 12/02/2012 03:48

Dziewczyna z tatuażem - słabizna
Posted by: tygrytron41

Re: Film, TV, seriale [33] - 12/02/2012 04:58

Sherlock - serial genialny
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [33] - 12/02/2012 10:08

Originally Posted By: mat2000
Dziewczyna z tatuażem - słabizna


Szwedzki czy remake?
Posted by: liczoncy_dolary92

Re: Film, TV, seriale [33] - 12/02/2012 15:07

Originally Posted By: Conrad
Originally Posted By: mat2000
Dziewczyna z tatuażem - słabizna


Szwedzki czy remake?


taaaa

szwedzki film "Dziewczyna z tatuażem" !!! brawo laugh

o czym to?
Posted by: Piostar

Re: Film, TV, seriale [33] - 12/02/2012 15:10

http://www.filmweb.pl/film/Millennium%3A+Mężczyźni%2C+którzy+nienawidzą+kobiet-2009-465857
Posted by: liczoncy_dolary92

Re: Film, TV, seriale [33] - 12/02/2012 15:23

Originally Posted By: Piostar
http://www.filmweb.pl/film/Millennium%3A+Mężczyźni%2C+którzy+nienawidzą+kobiet-2009-465857



widzisz roznice miedzy tytulami
"Mezczyzni, ktorzy nienawidza kobiet", a "Dziewczyna z tatuazem"?

wiec dla mnie jesli ktos pisze "Dziewczyna z tatuzem" to ma na mysli tylko i wylacznie jeden film
Posted by: liczoncy_dolary92

Re: Film, TV, seriale [33] - 12/02/2012 15:26

Originally Posted By: Conrad
Originally Posted By: vindom
Originally Posted By: Conrad
Warto obejrzeć serial "Outcasts"?


Nie. Nie, myślę, że chyba nie.


Aż taka mega-bryndza? smile Akurat szukałem coś co można podczepić pod sci-fi, do tego produkcja BBC...


serial dobry, ale ma otwarte zakonczenie na nastepna serie, tyle, ze dostal "canceled", wiec ogladac nie ma sensu, bo po tych 8 odcinkach i tak nic nie wiadomo
Posted by: Synu

Re: Film, TV, seriale [33] - 12/02/2012 15:54

Originally Posted By: mat2000
Dziewczyna z tatuażem - słabizna


blush

Dla mnie bardzo dobry, a fabuła idealna, do końca nie wiesz co i jak.
Posted by: irokraw

Re: Film, TV, seriale [33] - 12/02/2012 15:59

Originally Posted By: Synu
Originally Posted By: mat2000
Dziewczyna z tatuażem - słabizna


blush

Dla mnie bardzo dobry, a fabuła idealna, do końca nie wiesz co i jak.


Gdyby nie było krytyki świat byłby nudny smile Może jakieś małe referendum na temat tego filmu smile
Posted by: royalflush

Re: Film, TV, seriale [33] - 12/02/2012 16:00

Originally Posted By: liczoncy_dolary92
Originally Posted By: Piostar
http://www.filmweb.pl/film/Millennium%3A+Mężczyźni%2C+którzy+nienawidzą+kobiet-2009-465857



widzisz roznice miedzy tytulami
"Mezczyzni, ktorzy nienawidza kobiet", a "Dziewczyna z tatuazem"?

wiec dla mnie jesli ktos pisze
"Dziewczyna z tatuzem" to ma na mysli tylko i wylacznie jeden film


ale kogo to obchodzi?
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [33] - 12/02/2012 20:27

Dokładnie jak pisze kolega wyżej. Te filmy różnią się tytułami.

Po przeczytaniu książki, która była bardzo dobra liczyłem na więcej. Może napiszę co mi się nie podobało.

Za dużo epizodów przez co akcja jest rwana i nie jest spójna.
Spłycona, beznamiętna dwójka głównych bohaterów. Już nawet nie chodzi o to, że nie można wpaśc na to co czują albo myślą. U mnie nie wzbudzili żadnych emocji, aż do sceny która kończy film. Do mordercy też jakiejś odrazy czy strachu nie czułem.
Craig ma jedną minę przez cały film i ani ona jest groźna ani przenikliwa.
W ogóle bohaterów jest za dużo. Pierwszego kuratora Lisbeth, Cecilie, czy Aramanskiego powinno się albo wywalić albo przedstawić bliżej widzowi.
Ze Szwedzkiej prowincji też można było wyciągnąć więcej. Ciemność czy mgła niemal przez 80% czasu- ani to dla mnie ładne, ani w tym przypadku nastrojowe.
Rozwiazanie zagadki inne niż w książce też dla mnie in minus.
Poza zagadkami nic nie przyciąga uwagi widza.

'Ucywilizowanie' Lisbeth akurat moim zdaniem dobre.

Szwedzkiego pierwowzoru nie widziałem.
Posted by: haku

Re: Film, TV, seriale [33] - 17/02/2012 18:26

Był ktoś na Gwiezdnych wojnach 3D z dubbingiem?
proszę o relację z odsłuchu piwo
Posted by: Skull

Re: Film, TV, seriale [33] - 18/02/2012 18:56

Najgorsze, że tego programu nie posiadam smile wielka szkoda frown

nie film, nie serial, ale program muzyczny laugh laugh laugh ale kurna jaki shocked

http://polotv.pl/program/disco_relax/67/disco_relax_odc_1_cz_1/522
Posted by: dAnTeCh

Re: Film, TV, seriale [33] - 18/02/2012 21:48

wielkimi krokami nadchodzi PROMETEUSZ Ridleya Scotta smile

a troszkę wcześniej wraca GOT wink

Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [33] - 19/02/2012 01:11

byl ktos z Was juz moze na Big Love/I ze Cie nie opuszcze/Sponsoring? jakies opinie?

na co lepiej sie wybrac z panna?
Posted by: Linc

Re: Film, TV, seriale [33] - 19/02/2012 01:26

Ja bylem z moja dziewczyna w walentynki na " I ze Cie nie opuszcze " i zeby nie kupiony popcorn to pewnie bym zasnal laugh ale mojej kobiecie sie spodobal, wiec i pewnie i Twojej sie spodoba wink

No ale cel uswieca srodki tongue
Posted by: zalayeta

Re: Film, TV, seriale [33] - 19/02/2012 01:58

jakie macie opinie na temat idy marcowe .kobieta meczy mnie zeby to obejzec ale jakos nie pale sie do tego . seans ma sie zaczac o 21 w domciu tak wiec moze wyrazicie opinie
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [33] - 19/02/2012 02:13

Originally Posted By: zalayeta
jakie macie opinie na temat idy marcowe .kobieta meczy mnie zeby to obejzec ale jakos nie pale sie do tego . seans ma sie zaczac o 21 w domciu tak wiec moze wyrazicie opinie


jak na polityczny film całkiem w porządku

chociaż gdyby nie grali w nim Clooney i Gosling byłby jeszcze lepszey
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [33] - 19/02/2012 04:37

http://www.filmweb.pl/film/Wyspa+skaza%C5%84c%C3%B3w-2010-478478

kapitalny film, polecam
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [33] - 20/02/2012 02:12

jak ktos widzial Sponsoring to niech da znac
Posted by: Dyniu

Re: Film, TV, seriale [33] - 20/02/2012 20:04

Originally Posted By: Krystian
http://www.filmweb.pl/film/Wyspa+skaza%C5%84c%C3%B3w-2010-478478

kapitalny film, polecam


Również polecam.
Posted by: -Adrian-

Re: Film, TV, seriale [33] - 20/02/2012 20:43

Originally Posted By: Dyniu
Originally Posted By: Krystian
http://www.filmweb.pl/film/Wyspa+skaza%C5%84c%C3%B3w-2010-478478

kapitalny film, polecam


Również polecam.


Wczoraj zachęcony pozytywnym komentarzem zassałem, ale mam problem z napisami. Ściągnąłem je z napi projekt i napisy.info ale nie wiedzieć czemu bestplayer nie chce ich przyjmować i krzyczy, że nieprawidłowy format. Skąd macie swoje ??
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [33] - 20/02/2012 20:48

Adrian na kinomaniak.tv masz za darmo z wbudowanymi napisami
Posted by: -Adrian-

Re: Film, TV, seriale [33] - 20/02/2012 20:59

Dzięki, dzięki, dobrze wiedzieć.
Posted by: Rafik 25

Re: Film, TV, seriale [33] - 21/02/2012 23:28

Panowie gdzie mogę ściągnąć najnowszy serial Alcatraz ?
Posted by: Ludwiczek

Re: Film, TV, seriale [33] - 21/02/2012 23:47

eztv.it smile
Posted by: jerome

Re: Film, TV, seriale [33] - 22/02/2012 01:17

http://www.filmweb.pl/serial/Planeta+ludzi-2011-612051

Absolutne mistrzostwo świata.
Posted by: Mitul

Re: Film, TV, seriale [33] - 22/02/2012 02:41

Originally Posted By: Rafik 25
Panowie gdzie mogę ściągnąć najnowszy serial Alcatraz ?


nie warto - totalnie nie trzyma się kupy i bzdurne watki
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [33] - 22/02/2012 05:50

wrocilem wlasnie z Big Love

calkiem fajnie sie ogladalo tylko nie za bardzo lubie jak przyszlosc z przeszloscia jest tak przeplatana w filmie

duzo scen erotycznych
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [33] - 22/02/2012 07:03




całkiem fajne.
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [33] - 22/02/2012 16:10

Dzis w Klanie umiera Rysiek frown
Posted by: akagi

Re: Film, TV, seriale [33] - 22/02/2012 16:16

To faktycznie,

niepowetowana strata dla Narodu.

Flagi do połowy masztu,

no i należy sprawdzić,
czy czarne glany,

na pogrzeb wypastowane.
Posted by: irokraw

Re: Film, TV, seriale [33] - 22/02/2012 16:17

Originally Posted By: Krystian
wrocilem wlasnie z Big Love

calkiem fajnie sie ogladalo tylko nie za bardzo lubie jak przyszlosc z przeszloscia jest tak przeplatana w filmie


a co powiesz na ,,12 małp" z Willisem? Tam dopiero przyszłość z przeszłością się przeplata. wyszedłem na chwilę do toalety podczas seansu i po powrocie już nie wiedziałem co, jak i dlaczego. A, że film mnie zaciekawił mósiałem iść do wypożyczalni by odzyskać stracony wątek..
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [33] - 22/02/2012 16:19

irokraw nie ogladalem wiec sie nie wypowiem

i nawet nie chodzi o to ze fabula jest jakos bardzo skomplikowana ale po prostu wg mnie lepiej jakby akcja toczyla sie normalnie chronologicznie a nie takie wstawki
Posted by: nOcnY

Re: Film, TV, seriale [33] - 22/02/2012 16:19

http://www.filmweb.pl/film/Syberia%2C+Monamour-2011-612429

Oglądałem w DKFie - jeden z lepszych filmów jakie ostatnio widziałem.
Posted by: jadanek

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 00:35

Nie wiem czy bylo, ale polecam.

http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390
Posted by: Linc

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 01:10

gdzie obejrze film online bez rejestracji i z limitem dziennym chociaz na 1 film?
Posted by: connor

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 01:18

Originally Posted By: Krystian
Dzis w Klanie umiera Rysiek frown


kiedy w necie bedzie mozna to obejrzec?
Posted by: olo1984

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 01:33

Originally Posted By: Experto
Originally Posted By: Krystian
Dzis w Klanie umiera Rysiek frown


kiedy w necie bedzie mozna to obejrzec?

Jest na onecie wink
Posted by: jadanek

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 01:51

Originally Posted By: Linc
gdzie obejrze film online bez rejestracji i z limitem dziennym chociaz na 1 film?


teraz te nowe linki co powrzucali to na wiekszosci jest bez rejestracji i caly film mozna obejrzec, przynajmniej u mnie
Posted by: podstawek

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 01:58

Originally Posted By: Llama



całkiem fajne.

film czy akurat ten dialog?
bo wg mnie film ma tyle błędów logicznych, że nie można go uznać za fajny tongue
Posted by: royalflush

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 02:42

jedyne co fajnego jest w tym filmie to Kraków i okolice grin
pomysł całkiem niezły, ale brakuje coś temu filmowi.
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 03:06

Jak na warunki polskiej kinematografii to jest to całkiem dobry kryminał.

Aktorsko ma kilka perełek - głównie sceny z udziałem Andrzeja Seweryna i Krzysztofa Stroińskiego.

No i faktycznie Kraków ładnie ukazany, zupełnie jak nie Kraków grin
Posted by: Akhu

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 03:37

Mnie się ten film dobrze oglądało tylko ze względu na ten Kraków.
Tak jak pisze podstawek film ma za dużo błędów. Krytycy sie nim zachwycają, ale to chyba z braku laku.
Posted by: podstawek

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 03:44

A nie wiecie, czy będzie kontynuacja?
Bo jeśli nie to jeszcze zakończenie jest z dupy wink
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 04:06

Originally Posted By: podstawek
A nie wiecie, czy będzie kontynuacja?
Bo jeśli nie to jeszcze zakończenie jest z dupy wink


nie będzie kontynuacji - to była zamknięta całość
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 04:08

Originally Posted By: Akhu
Mnie się ten film dobrze oglądało tylko ze względu na ten Kraków.
Tak jak pisze podstawek film ma za dużo błędów. Krytycy sie nim zachwycają, ale to chyba z braku laku.


Akhu, według mojej wiedzy, oglądałeś ostatnio "Fear of s Black Hat", tak więc dopóki nie przejdziesz kwarantanny, wstrzymaj się z oceną filmów nieco ambitniejszych. grin wink
Posted by: Izajasza53

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 04:15

Właśnie obejrzałem "Artystę" http://www.filmweb.pl/film/Artysta-2011-589952
Za odniesienie do tamtych czasów, czasów kina niemego, gry aktorskiej, wzruszającej, trochę przesadnych min typu och ! ach ! Daje 9/10 tak samo jak Artur 'Kinomaniak' Pietras

Reszta ocen filmów: http://www.filmweb.pl/user/Sphinxbet/films
Posted by: podstawek

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 04:17

ostatnio obejrzałem Drzewo Życia
dla mnie masakryczny film, generalnie staram się filmy oglądać do końca, a tutaj już po 20 minutach miałem dość, ale wytrwałem
film zrozumiałem, ale w ogóle nie przypadł mi do gustu
Posted by: Akhu

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 04:39

Originally Posted By: vindom
Originally Posted By: Akhu
Mnie się ten film dobrze oglądało tylko ze względu na ten Kraków.
Tak jak pisze podstawek film ma za dużo błędów. Krytycy sie nim zachwycają, ale to chyba z braku laku.


Akhu, według mojej wiedzy, oglądałeś ostatnio "Fear of s Black Hat", tak więc dopóki nie przejdziesz kwarantanny, wstrzymaj się z oceną filmów nieco ambitniejszych. grin wink

Dobrze powiedziane tongue
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 09:33

Originally Posted By: HoMiK155
Polecam mini-serial Lost Room (2006). Trzy odcinki, nieszablonowy pomysł i zaskakujące zwroty akcji - trzyma w napięciu.


Ostatnio obejrzałem i też polecam, ciekawy pomysł na mini-serial.
Posted by: Donati

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 14:58

Originally Posted By: jerome

Również polecam aplauz
Posted by: lelu

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 17:48

Co do Human Planet- nawiazuje on do tej serii Planeta Ziemia od BBC ? smile

Czyli innymi slowy- koniecznie FullHD ? grin
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 22:31

Originally Posted By: podstawek
Originally Posted By: Llama



całkiem fajne.

film czy akurat ten dialog?
bo wg mnie film ma tyle błędów logicznych, że nie można go uznać za fajny tongue

nadziwić się nie mogłem skąd Seweryn ogarnął kolegę Krystiana.
całkiem fajne.
Posted by: dondo

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 22:46

Llama, ale on i tak nie zrozumie, takie pokolenie, po prostu fajne.
puke
Posted by: dondo

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 22:51

Zresztą nikt nie zrozumiał, że to Twój komentarz do niego, nawet wywiązała się dyskusja o filmie grin
w dzisiejszych fajnych czasach musisz czytelniej formułować myśli laugh
Posted by: Radar

Re: Film, TV, seriale [33] - 23/02/2012 23:15

Dobra zaraz Klan i pożegnanie Ryśka.
Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [33] - 24/02/2012 00:46

(O_o)
Posted by: royalflush

Re: Film, TV, seriale [33] - 24/02/2012 06:52

Rysiek jak upadał w tym zwolnionym tempie to trochę przypominał Maćka w pamiętnej wannie.
Posted by: royalflush

Re: Film, TV, seriale [33] - 24/02/2012 07:12

Originally Posted By: dondo
Zresztą nikt nie zrozumiał, że to Twój komentarz do niego, nawet wywiązała się dyskusja o filmie grin
w dzisiejszych fajnych czasach musisz czytelniej formułować myśli laugh

zrozumiał, po prostu film jest ciekawszy niż poczucie humoru Llamy laugh wasze laptopy już dawno was do matrixa wciągnęły wink
Posted by: Vira

Re: Film, TV, seriale [33] - 24/02/2012 10:07

Originally Posted By: Linc
gdzie obejrze film online bez rejestracji i z limitem dziennym chociaz na 1 film?

Rejestracja jest dla większości pozycji wymagana, ale nie jest uciążliwa, szczególnie, że można wykorzystać www.10minutemail.com , bo później to już istotnie tylko spam przychodzi od nich.
www.kinomaniak.tv
Posted by: jerome

Re: Film, TV, seriale [33] - 25/02/2012 00:56

Originally Posted By: lelu
Co do Human Planet- nawiazuje on do tej serii Planeta Ziemia od BBC ? smile

Czyli innymi slowy- koniecznie FullHD ? grin

Tak, jest robiony przez BBC. Tylko i wyłącznie Full HD (blueray). Nie wiedziałem że się da zrobić coś lepszego niż Planeta Ziemia, a tu proszę smile 10/10 100/100 laugh
Posted by: lelu

Re: Film, TV, seriale [33] - 25/02/2012 02:09

Dzieki, wlasnie leci do mnie max dostepna wersja grin

Swietnie ze tak porownujesz do Planety Ziemii, seria naprawde byla niesamowita i ciezko wg jest wykrzesac cos lepszego smile Ale przekonam sie wkrotce smile
Musze jeszcze z tej tematyki sprawdzic "LIFE" i "Nature's Great Event"
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [33] - 25/02/2012 02:19

Właśnie się zastanawiam nad kupnem Human Planet. Wierzę w produkcje BBC bo te właściwie zawsze są na najwyższym poziomie. Tylko mam pytanie, jaki to rodzaj dokumentu?

Czy coś o ludziach i ich życiu? (jakieś społeczności, tradycje, sposób życia, obrzędy itp.)
Czy bardziej o naturze? Gdzie ludzie są tylko tłem i pretekstem do przedstawienia niezwykłej natury?

Czy jest tam więcej uczty wizualnej, czy raczej to przegadany dokument w stylu tych robionych przez Planete?
Posted by: Dziabor

Re: Film, TV, seriale [33] - 25/02/2012 19:24

jest to dokument pokazujacy jak ludzie przystosowywuja sie do zycia w roznych zakatkach ziemi, naprawde super serial, jeden z lepszych tego typu jaki ogladalem.
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [33] - 26/02/2012 00:16

Originally Posted By: jerome
Tak, jest robiony przez BBC. Tylko i wyłącznie Full HD (blueray).


Zastanawiam się czy nie zamówić tego właśnie w formacie bluray, z tym że mam jeden problem... nie mam jeszcze odtwarzacza BL. smile

Czy jest jakiś godny polecenia, z którego można łatwo zdjąć blokadę kodów regionalnych przynajmniej dla DVD?
Posted by: Gaske

Re: Film, TV, seriale [33] - 26/02/2012 00:31

Homeland nie wiem czy pisałem, serial mniej więcej o wojnie w Iraku, bardzo dobry, 8/10

Teraz dogoniłem już na bieżąco Revenge, może mniej akcji, ale bardzo fajnie i szybko mi się to ogląda, 7/10.

I jak ktoś nie oglądał Sherlocka to dla oglądających seriale wg mnie pozycja obowiązkowa, S01 i S02 po 3 odcinki. smile

toast
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [33] - 26/02/2012 01:40

Originally Posted By: Dziabor
jest to dokument pokazujacy jak ludzie przystosowywuja sie do zycia w roznych zakatkach ziemi, naprawde super serial, jeden z lepszych tego typu jaki ogladalem.

Dzięki. Taką właśnie miałem nadzieję. Film już zamówiony smile
Posted by: BZYCZEK

Re: Film, TV, seriale [33] - 26/02/2012 02:59

Na ....Tv Puls smile Lęk wysokości...oglądał ktoś ten horror?
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [33] - 26/02/2012 18:52

"Judas Kiss" (1998)

Sensacyjne kino w nieskomplikowanej formule, które miło się ogląda. Solidna rozrywka na wolny wieczór. Poza tym całkiem fajna obsada, bo jest i Alan Rickman, i Til Schweiger, i Emma Thompson oraz Simon Baker, a także Carla Gugino.


"La Nuit Américaine" (1973)

Film Francois Truffauta to trochę bardziej ambitne dzieło, niemniej ogląda się je całkiem przyjemnie. To bodaj jeden z pierwszych filmów o tym jak się film robi. W jego trakcie przeplatają się sceny z pracy na planie z tym, co dzieje się poza zakończeniu zdjęć, czyli romanse gwiazd i ekipy technicznej, rozstania, problemy z produkcji itd.
Posted by: CFab

Re: Film, TV, seriale [33] - 27/02/2012 04:00

Artysta

Rewelacyjny, choc nie arcydzielo jak wiekszosc uwaza. Widac, ze rezyser jest w pelni swiadomy konwencji kina niemego, bylo wiele smaczkow rezyserko-operatorkich, które skladaly się na film świetny. Scenografia, kostiumy i muzyka idelanie oddawaly klimat tamtych lat. Byl jeden bradzo ciekawy zabieg, który rezyser powinien pociągnąc do konca, dzieki czemu film bylby zdecydowanie bardziej zaskakujacy. Jesli chodzi o role aktorskie to kazdy sie spisal. Jednak Jean Dujardin jak najbardziej zasłużył na Oskara - zdecydowanie podołał wyzwaniu.
Posted by: Goget

Re: Film, TV, seriale [33] - 27/02/2012 19:02

Artysta zgodnie z przewidywaniami dostał wczoraj dwa Oscary w najważniejszych kategoriach : Najfajniejszy film i najfajniejsza reżyseria. Dla mnie pewniakiem do statuetki najfajniejszego aktora był Dujardin, ale wczoraj sprawdzam na Betfair, a tam aż 1,6 za niego płacili. Podobny kurs był na Violę Davis, ale tu akurat najfajniejszą aktorką została Maryl Streep.

Ogólnie nudna gala i mało niespodzianek.
Posted by: nOcnY

Re: Film, TV, seriale [33] - 27/02/2012 20:28

Bankierem też było "Rozstanie" - patrząc z perspektywy polityki.
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [33] - 27/02/2012 20:31

Dujardina zaraz po nominacjach można było złapać po 3,25 smile
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [33] - 27/02/2012 20:40

I całe szczęście, że ten ordynarny paszkwil nie dostał Oscara.

Natomiast "Artysta" zasłużenie, bardzo dobry film, ocierające się niemal o rangę arcydzieła.
Posted by: Akhu

Re: Film, TV, seriale [33] - 27/02/2012 20:46

Originally Posted By: vindom
I całe szczęście, że ten ordynarny paszkwil nie dostał Oscara.

Natomiast "Artysta" zasłużenie, bardzo dobry film, ocierające się niemal o rangę arcydzieła.

Matko Boska, weź mów jaśniej grin
Posted by: Biszop

Re: Film, TV, seriale [33] - 27/02/2012 23:30

Originally Posted By: Dziabor
jest to dokument pokazujacy jak ludzie przystosowywuja sie do zycia w roznych zakatkach ziemi, naprawde super serial, jeden z lepszych tego typu jaki ogladalem.


Oglądałem 4 odcinek, odjechałem, kapitalnie nakręcone, świetne ujęcia, ciekawa perspektywa, muzyka i głos narratora idealne, polecam.
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [33] - 27/02/2012 23:34

Originally Posted By: Akhu
Originally Posted By: vindom
I całe szczęście, że ten ordynarny paszkwil nie dostał Oscara.

Natomiast "Artysta" zasłużenie, bardzo dobry film, ocierające się niemal o rangę arcydzieła.

Matko Boska, weź mów jaśniej grin


kto zechce, ten zrozumie grin chodzi o to coś, co nakręciła Holland
Posted by: dAnTeCh

Re: Film, TV, seriale [33] - 28/02/2012 00:50

może być ciekawy jak na film akcji smile
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [33] - 28/02/2012 02:51

Co by nie mówić.. kto nie ma sentymentu do pierwszej części? wink

Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [33] - 28/02/2012 02:58

'Człowiek na krawędzi', 'Kontrabanda', 'Safe Hause' - zdaje się że wszystkie w podobnym gatunku a nie wiedziałem żadnego z nich. Chciałbym wyskoczyć do kina na luźną 'męską' rozrywkę (mocną ale nie głupawą) ,któryś z tych trzech zapewne jest wart obejrzenia,,,tylko który?
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [33] - 28/02/2012 03:09

Z tej trójki to jak dla mnie Safe House zdecydowanie. Jednak Denzel nie grywa w paździerzach wink
Tyle że niektórzy nie trawią Ryana "latarenki" Reynoldsa.

Kotrabanda też przyzwoita sensacja, ale trzeba ścierpieć drewnianego Wahlberga

Natomiast Człowiek na krawędzi najsłabszy z trójki, da się obejrzeć ale w domowym zaciszu,
żałowałem kasy wydanej na bilet wink
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [33] - 28/02/2012 03:20

ok, dzięki za konkretną odpowiedz piwo
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [33] - 29/02/2012 00:24

Dzisiaj o 2030 na TVP1 Lucky Number Slevin

Świenty film, jak ktoś nie oglądał to naprawdę warto


2315 Polsat Last King of Scotland

Reklamy przerażają, ale film bardziej niż zacny wink
Posted by: wafe(L)nica

Re: Film, TV, seriale [33] - 29/02/2012 00:28

Dziś oglądałem Sobowtór Diabła, powiem wam że dobry i dobrze się go ogląda.
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [33] - 29/02/2012 15:27

Polecam serial Afterlife.

Na razie 4 odcinki obejrzane, ale wszystkie bardzo dobre. Solidna produkcja.
Posted by: Mitul

Re: Film, TV, seriale [33] - 29/02/2012 16:00

Originally Posted By: pawel Wafel
Dziś oglądałem Sobowtór Diabła, powiem wam że dobry i dobrze się go ogląda.

bardziej znany jako Devil's Double
faktycznie dobry film, fajnie pokazuje jakimi popierdolencami ludzie potrafia sie stac majac wladze niemalze absolutną,
trochę przekolorozywane moim zdaniem, niemniej jednak luźno oparte na faktach i warto obejrzeć.
Posted by: Izajasza53

Re: Film, TV, seriale [33] - 01/03/2012 17:08

Dzisiaj o 21:40 na tvp2 'za wszelką cenę'
Polecam.
Posted by: royalflush

Re: Film, TV, seriale [33] - 02/03/2012 04:43

Wczoraj obejrzany i mogę śmiało polecić ,Dom Snów,
http://www.filmweb.pl/film/Dom+sn%C3%B3w-2011-536312
Posted by: grzegorz_k

Re: Film, TV, seriale [33] - 02/03/2012 16:49

A ja polecam super film musicalowy pt. Mamma mia!. Z Meryl Streep i Pierce Brosnanem w rolach głównych.Idzie właśnie dzisiaj na programie I-ym o godzi 20,25.
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [33] - 02/03/2012 20:57

Originally Posted By: grzegorz_k
A ja polecam super film musicalowy pt. Mamma mia!. Z Meryl Streep i Pierce Brosnanem w rolach głównych.Idzie właśnie dzisiaj na programie I-ym o godzi 20,25.


Widziałem. Na trzeźwo nigdy wiecej.
Posted by: xeper

Re: Film, TV, seriale [33] - 03/03/2012 00:03

Originally Posted By: grzegorz_k
A ja polecam super film musicalowy pt. Mamma mia!. Z Meryl Streep i Pierce Brosnanem w rolach głównych.Idzie właśnie dzisiaj na programie I-ym o godzi 20,25.

Jak już dobrze się wyrzygasz to doczekasz do Babel, a to akurat jest godne polecenia. smile
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [33] - 03/03/2012 02:04

Babel zacny film.

Tylko lepiej nie oglądać z lektorem.
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [33] - 03/03/2012 03:36

"I ze Cie nie opuszcze"

bardzo, bardzo ładny film
Posted by: grzegorz_k

Re: Film, TV, seriale [33] - 03/03/2012 16:54

Mamma mia - to super muzyczny film.A Meryl Streep w nim jest jak zwykle bezkonkurencyjna.Właśnie leci on w TV .Warto go obejrzeć. Powtórka jest w niedzielę.
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [33] - 03/03/2012 17:03

Powiedzcie mi o co chodzi z tymi zmianami w formatach wypuszczanych seriali? Niby scena ustaliła że teraz jest x264 zamiast HDTV, czy jakoś tak...

poza zmianą formatu ma to jakiś wpływ na jakość? bo widzę, że można w sumie ściągać obie wersje, z tym że x264 są sporo mniejsze. Odczuje się różnicę w jakości?
Posted by: haku

Re: Film, TV, seriale [33] - 03/03/2012 17:06

Originally Posted By: grzegorz_k
Mamma mia - to super muzyczny film.A Meryl Streep w nim jest jak zwykle bezkonkurencyjna.Właśnie leci on w TV .Warto go obejrzeć. Powtórka jest w niedzielę.

wyjątkowy kał pawia
jak lubię Abbę, to tego syfu nie da się oglądać na trzeźwo...
Posted by: royalflush

Re: Film, TV, seriale [33] - 03/03/2012 17:31

obejrzałem dzisiaj ,kobieta w czerni, z Harrym Poterem, wink dobry dreszczowiec.
Posted by: Sylwiaa

Re: Film, TV, seriale [33] - 03/03/2012 17:59

''Dom snów '' przypomina ''Przeczucie '' z Sandrą Bullock.
''Przeczucie '' bardziej mi się podobało.
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [33] - 04/03/2012 22:39

Originally Posted By: Mitul
Originally Posted By: pawel Wafel
Dziś oglądałem Sobowtór Diabła, powiem wam że dobry i dobrze się go ogląda.

bardziej znany jako Devil's Double
faktycznie dobry film, fajnie pokazuje jakimi popierdolencami ludzie potrafia sie stac majac wladze niemalze absolutną,
trochę przekolorozywane moim zdaniem, niemniej jednak luźno oparte na faktach i warto obejrzeć.

zgadzam sie z opiniami powyzej - bardzo dobry film i warto obejrzec

Mitul a pytanko - co w tym filmie jest przekoloryzowanego wg Ciebie?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

widzialem jeszcze wczoraj "Bog zemsty" - film mniej wiecej do polowy trzymal dobrze poziom, cos na wzor 'Uprowadzonej' czyli bardzo dobrze, ale potem starej sie za bardzo typowym filmem akcji i psuje to zabawe wg mnie
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [33] - 04/03/2012 22:40

ale potem staje sie*
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [33] - 05/03/2012 00:05

50/50 (Pol na pol) warto zobaczyc??
Posted by: Mitul

Re: Film, TV, seriale [33] - 05/03/2012 00:20

Originally Posted By: Krystian

zgadzam sie z opiniami powyzej - bardzo dobry film i warto obejrzec

Mitul a pytanko - co w tym filmie jest przekoloryzowanego wg Ciebie?


mozliwy SPOILER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


troche granie pod publiczkę sceny gwałtów, zwlaszcza na slubie, czy z tymi dziewczynkami ze szkoły. Nie znam dobrze historii, wiem, ze takowe były, ale chyba chcieli trochę pojechać na emocjach - co się udało. Chociaz z drugiej strony, znając tych pojebów to może nawet było jeszcze gorzej i nie mam racji. Tak to jest w przypadku, dyktatury, wladzy absolutnej, dobrze, ze zrobili porzadek z tymi debilami. Tylko podobnych do Saddama w obecnym swiecie niestety jest jeszcze wielu, a niby zyjemy w cywilizowanym swiecie...
Posted by: Napo

Re: Film, TV, seriale [33] - 05/03/2012 02:15

Ja z mojej strony polecam dzis w TV na Kino Polska 21:30 film Amok.
Posted by: Napo

Re: Film, TV, seriale [33] - 05/03/2012 03:54

22:15 jednak.
Posted by: Dziabor

Re: Film, TV, seriale [33] - 05/03/2012 19:31



juz niedlugo ooo
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [33] - 05/03/2012 19:54

"Dream House" - strata czasu, pościągane wątki z innych filmów i zmiksowane tak, żeby stworzyć jeden film. W ogóle to to "dzieło" powstało, aby nowa para show-biznesu, czyli Daniel Craig i Rachel Weisz, miało okazję zagrać razem, coś jak Jolie i Pitt w "Pan i Pani Smith".
Posted by: thomas_1500

Re: Film, TV, seriale [33] - 05/03/2012 20:46

Originally Posted By: vindom
"Dream House" - strata czasu, pościągane wątki z innych filmów i zmiksowane tak, żeby stworzyć jeden film. W ogóle to to "dzieło" powstało, aby nowa para show-biznesu, czyli Daniel Craig i Rachel Weisz, miało okazję zagrać razem, coś jak Jolie i Pitt w "Pan i Pani Smith".



trele morele. dobry film
Posted by: analityk

Re: Film, TV, seriale [33] - 05/03/2012 21:04

Shameless - serial

moze juz bylo ale co powiecie o tym serialu. Kumpel mi go poleca.

Co myslicie? warto? ogladal ktos?
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [33] - 05/03/2012 22:52

Originally Posted By: analityk
Shameless - serial

moze juz bylo ale co powiecie o tym serialu. Kumpel mi go poleca.

Co myslicie? warto? ogladal ktos?


Najprościej będzie obejrzeć samemu parę odcinków i samemu sobie wyrobić opinię. Jak zaciekawi to oglądać dalej, a jak nie, to nie.

W każdym razie mnie nie zainteresował na tyle, żeby poświęcać swój czas.
Posted by: Rafik 25

Re: Film, TV, seriale [33] - 06/03/2012 00:27

Ja polecam serial W garniturach emitowany w canal plus.
Zupełnie coś innego niż do tej pory oglądałem.
Posted by: Skiper

Re: Film, TV, seriale [33] - 06/03/2012 02:35

Young adult - rola Charlize Theron solidne 8/10, a reszta kicha. Ani fabuły, ani fajnych krajobrazów, żadnych ciekawych innych postaci. Dialogi na poziomie szkoły średniej. Generalnie ciężko wyczuć o co chodziło reżyserowi/scenarzyście w tym filmie. Da się obejrzeć, ale tylko ze względu na główną aktorkę wink
Posted by: royalflush

Re: Film, TV, seriale [33] - 06/03/2012 02:59

jak ktoś jest fanem gwiezdnych wojen to polecam laugh
http://www.youtube.com/watch?v=QiKPjPLPLh4
Posted by: muminek bez ogonka

Re: Film, TV, seriale [33] - 06/03/2012 03:09

midnight express
Tytułowy "Midnight Express" w więziennym slangu oznacza ucieczkę. O wydostaniu się z piekła marzy właśnie Billy Hayes, amerykański student, który trafił do tureckiego więzienia za przemyt narkotyków. Został aresztowany na lotnisku w Stambule, gdy wracał z wakacji. Dziewczynie, która z nim podróżowała, udało się bezpiecznie opuścić kraj. On trafił za kratki.
Posted by: zxp

Re: Film, TV, seriale [33] - 06/03/2012 03:43

Originally Posted By: royalflush
obejrzałem dzisiaj ,kobieta w czerni, z Harrym Poterem, wink dobry dreszczowiec.


potwierdzam smile jak dla mnie bardzoo podobny do The Ring
Posted by: royalflush

Re: Film, TV, seriale [33] - 06/03/2012 04:21

ostry horror mógł by z tego być, widocznie wylajtowali żeby ktoś się w kinie nie zesrał, albo na zawał padł grin
Posted by: zxp

Re: Film, TV, seriale [33] - 06/03/2012 05:41

Brytole ostatnio ogólnie fajne filmy robia i to dla kazdego cos milego tongue
Posted by: fenomen

Re: Film, TV, seriale [33] - 06/03/2012 06:33

Spartacus nowy sezon szkoda że inna obsada , ale i tam świetnie się ogląda
Posted by: connor

Re: Film, TV, seriale [33] - 06/03/2012 06:36

Originally Posted By: fenomen
Spartacus nowy sezon szkoda że inna obsada , ale i tam świetnie się ogląda


no jak glowny aktor umiera... szkoda tylko ze zastapili go tym wymoczkiem, przed ostatni odcinek co rozpierduche zrobili poki co najlepszy w tej serii

swoja droga the walking dead po przerwie sie niezle rozkrecilo i w koncu jest dobra akcja
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/03/2012 02:31

Originally Posted By: zxp
Originally Posted By: royalflush
obejrzałem dzisiaj ,kobieta w czerni, z Harrym Poterem, wink dobry dreszczowiec.


potwierdzam smile jak dla mnie bardzoo podobny do The Ring


Szału nie ma. A jak ktoś oczekuje czegos więcej to się zupe\łnie rozczaruje.
Posted by: jadanek

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/03/2012 04:28

Originally Posted By: zxp
Originally Posted By: royalflush
obejrzałem dzisiaj ,kobieta w czerni, z Harrym Poterem, wink dobry dreszczowiec.


potwierdzam smile jak dla mnie bardzoo podobny do The Ring


Mi tez sie podobal, ma taki swoj klimacik smile
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [33] - 07/03/2012 09:21

Obejrzał ktoś jeszcze brytyjski serial wyprodukowany przez ITV p.t. "Afterlife"?

Właśnie skończyłem drugi (i zarazem ostatni) sezon i warto było. Bardzo dobrze zrobiony serial.
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [33] - 08/03/2012 05:30

wrocilem wlasnie z 'Kobiety w czerni'

film bardzo fajny, pannie tez sie spodobal strasznie tylko szkoda ze tak malo naprawde strasznych scen bylo