Strona 1 z 16 1 2 3 ... 15 16 >
Opcje tematu
#1276401 - 05/06/2007 00:18 Rozmowy o polskiej piłce nożnej
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Wychodząc na przeciw waszym oczekiwanią postanowiłem stworzyć nowym temat w dziale liga polska. Tujtaj możecie pisać sobie luźno o naszej piłce: sytuacja w ekstraklasie, drugiej lidze. Możecie także komentować mecze, które obstawialiście a one skończyły się. Ten temat to istne nowum u nas na forum. Zobaczymy czy się przyjmie w dziale czy też nie?. W każdym razie mam gorącą prośbę aby w tematach odnośnie ekstraklasy, drugiej czy trzeciej lidze kierować się bardziej w kierunku typów a nie dyskutowania o tym co będzie lub było. Mam nadzieję, że wasze bogate rozmowe przeniosą się tutaj. W kazdym razie powodzenia i pamiętajcie o regulaminie forum.

.::Thnink Twice::. Ignorator.

Do góry
Bonus: Unibet
#1276412 - 05/06/2007 00:21 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: Ignorator]
hynek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 17/09/2005
Postów: 1976
Troche narozrabialiśmy i trzeba było po nas posprzątać.
Moim zdaniem temat jak najbardziej potrzebny i nie ma obaw - "przyjmie się" ;\)
Więc Panowie/Panie kontynuujemy dyskusję \:p

Do góry
#1277035 - 05/06/2007 05:25 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: hynek]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Ciekawa inicjatywa Ignorator

Originally Posted By: polskignom
Prawda jest taka, ze jakby obco nie byli tansi od rodzimych 20-letnich gwiazdeczek, ktore robiac furore w rozgrywkach okregowych u-16 mysla, ze sa nie wiadomo kim, to problemu by nie bylo.
Po raz kolejny powtarzam problemem nie sa obcokrajowcy, problemem jest mentalnosc rodzimych pilkarzy!


Tak sobie przeczytalem te slowa w temacie juz zamknietym \:p i stwierdze ze polskignom ma po czesci racje. Maja dzieci po 14-16 (czasami wiecej) lat i kielbie we lbie. Ale taki wiek. Coz zrobic. Czesto przydalaby sie wlasciwa osoba, taka z charyzma ktora sprowadzilaby te talenciki na ziemie.
Przydalyby sie takze osoby ktore mysla nie tylko w kontekscie wymiernych korzysci majatkowych. Heh...


Tak zmieniajac temat to Rene napisal w temacie "transfery... itd." :

Originally Posted By: rene

Ja z uwagą przypatruję się temu, co dzieje się w Wiśle
Widzę, że rośnie nam ligowy średniak
Mocarstwowe plany, których nie zabraknie zapewne w wypowiedziach \:D trzeba będzie odłożyć na kilka lat
(...)


I w pelni sie z tym zgadzam.
Czas dla Wisly sie skonczyl. Prawdopodobnie sie skonczyl. A wszystko zaczelo sie od dlugotrwajcego exodusu krakowskich pilkarzy.
Pisze to nie dlatego ze budzi we mnie to jakakolwiek radosc. Lubie Wisle i szkoda ze dzieje sie z nia to co sie dzieje. Pamietam te dobre czasy kiedy zespol z Krakowa "wymiatal" w Pucharze Uefa. Heh...
Moze wkrotce jakis polski zespol pokaze sie z dobrej strony w Europie.

Ciekawe rzeczy dzieja sie za to w Lechu. Po fuzji z Amica czas na pokazanie czegos wiecej w OE. Przyjscie do klubu Hernana Rengifo i Emiliana Dolhy z pewnoscia wzmocniloby zespol. I dobrze ;\)

Interesuje mnie jeszcze postawa Zaglebia i GKSu Belchatow. Jak oba zespoly zagraja w nowym sezonie? Jak zagraja w Europie?
Mocarstwowe plany dochodza z Belchatowa. Budzet w wysokosci 30 mln zl naprawde powala...

P.S.

Originally Posted By: hynek
Więc Panowie/Panie kontynuujemy dyskusję \:p


Tak mnie hynek natchnal, bo zawsze zastanawia mnie ile jest plci pieknej na naszym forum. No panie, zabierzcie glos ;\)

To tyle mojego gdybania. Temat to rozmowy o polskiej pilce tak wiec mysle ze tym razem dobrze trafilem ;\)

Pozdrawiam

Do góry
#1277041 - 05/06/2007 05:29 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: Stalion]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
zeby potwierdzic swoje zdanie dam przyklad K. Stachyry. Chlopak sie niezle zapowiadal, w III lidze w barwach Motoru (wtedy juz czolowka III ligi) wkrecal w ziemie wszystkich. Zaczely sie zarobki, zaczelo odwalac, poszedl do Gornika i co? Po roku zatracil wszystko, co mial. Dzis to juz inny pilkarz, o wiele mnie wartosciowy, choc wciaz bardzo mlody i tzw. z perspektywami.

Tylko, ze tu powinno byc: praca misiu praca
a dla nich jest tylko i wylacznie kasa misiu kasa.

Do góry
#1277075 - 05/06/2007 05:50 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: polskignom]
Maxi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3034
Skąd: BTM/Cz-wa
Nie mozna mówić że tylko przez to że młodym palma odbija nie łapią się do składu w ekstraklasie. Jakoś wątpie by w Hiszpanii czy Francji młody piłkarz miał w każdym przypadku dobrze w głowie poukładane ale jakoś często te gwiazdeczki kariere tam robią. Czemu tego nie ma w Polsce? Sukcesy w juniorskiej piłce jakieś tam mamy ale później z przejściem w wiek seniora jest problem.

Do góry
#1277090 - 05/06/2007 06:04 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: Maxi]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Wlasnie tu jest problem mentalnosci, checi do pracy, a nie tego, ze zakupiono jakiegos Serba.

Do góry
#1277149 - 05/06/2007 06:49 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: polskignom]
Maxi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3034
Skąd: BTM/Cz-wa
A jaka ma być chęć do pracy jak szanse na przebicie się ma słabe. Masa chłamu zza granicy tylko pomaga w rozwoju polskich piłkarzy? No raczej nie.I to jeszcze czesto są tacy zawodnicy co w lidze Serbskiej nie łapią się do składu a w Polsce się ich kreuje na gwiazdy.

Do góry
#1277459 - 05/06/2007 18:01 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: Maxi]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
A propo tego co poruszacie to gdzieś dzisiaj wyczytałem, że Kamil Grosicki powołany na mistrzosztwa świata U20 które będą rozgrywane w Kanadzie, a jednym z rywalów będzie młoda ekipa Brazyli, tłumaczy się że woli grać z Legią w Intertoto więc ma mistrzostwa nie chce jechać

Do góry
#1277861 - 05/06/2007 20:43 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: drfocus]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
A czytalem kiedys wywiad z Kamilem Grosickim. To chyba w Przegladzie Sportowym bylo.
I on sam w nim stwierdzil ze po pierwszych sukcesach reprezentacyjnych, pierwszej wiekszej kasie itd. odbilo mu.
Chlopaka tak pochlonely wszelkiego rodzaju dyskoteki, ze nawet gimnazjum nie umial skonczyc.
Ale po przeczytaniu tego artykulu widac ze jakis postep mentalny zrobil. Tylko nasuwa sie pytanie czy nie jest za pozno.
Troche zdziwila mnie jego rekacja na MS U-20 o ktorej pisze drfocus. Ciekawe czy wyjdzie mu to na zdrowie...

Do góry
#1277956 - 05/06/2007 21:15 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: Stalion]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Podobno na wieść o zatrudnieniu przez Legię Kamila Grosickiego, warszawskie kasyna zacierają ręce. Będą miały zwiększone obroty.

Do góry
#1280006 - 06/06/2007 15:24 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: drfocus]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: drfocus
A propo tego co poruszacie to gdzieś dzisiaj wyczytałem, że Kamil Grosicki powołany na mistrzosztwa świata U20 które będą rozgrywane w Kanadzie, a jednym z rywalów będzie młoda ekipa Brazyli, tłumaczy się że woli grać z Legią w Intertoto więc ma mistrzostwa nie chce jechać


Okazuje się, że takich delikwentów jest więcej \:D
W mistrzostwach świata nie chcą grać Kamil Grosicki, Maciej Korzym i Adam Marciniak.
Dwaj pierwsi wolą trenować w Legii
Okazuje się, że Legia czy Wisła to bardzo często szczyt marzeń miernych kopaczy

Marciniak obiecał swojej dziewczynie, że wyjedzie z nią na wakacje i mistrzostwa ma w d..ie \:D

P.S.
Pewnym usprawiedliwiniem dla Grosickiego może być to, że na MŚ Polska będzie grać z Brazylią, a chłopak ma alergię na Brazylijczyków \:D

Do góry
#1280036 - 06/06/2007 16:12 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Wdowczyk bis

Okazuje się, że kontrakt Skorży z Wisłą nie ma jeszcze mocy prawnej, gdyż brakuje na nim podpisów przedstawicieli zarządu Białej Gwiazdy

Kontrakt niby jest, ale Wisła prowadzi rozmowy z Cześkiem Michniewiczem, który - ponoć - rozważa podjęcie pracy w Krakowie
W Lubinie nie zanosi się bowiem na jakiś zastrzyk gotówki i spektakularne transfery
Zagłębie nie ma stadionu i sporo funduszy ma być skierowane na budowę nowego obiektu
Poza tym Łukasz Piszczek może wrócić do Herthy
Szanse na LM w Lubinie są znikome, wątpliwy jest też udzial drużyny w pucharze UEFA, do którego Zagłębie nie zakwalifikuje się, jeśli w eliminacjach do LM odpadnie zbyt wcześnie

Jeśli Michniewicz zdecyduje się na pracę w Krakowie, to Skorża zostanie wystrychnięty na Dudka ( ale nie Jurka )
Pozostanie mu komentowanie spotkań dla którejś stacji i czekanie na ofertę \:D

Taki scenariusz przerobił już Wdowczyk


Edited by Ignorator (07/06/2007 00:02)

Do góry
#1280050 - 06/06/2007 16:22 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: rene]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
no moze trochu nie w temacie ale posel Misztal zaproponowal sprzedanie praw do EURO2012! - mysle ze na dzisiejszy staz rzeczy pomysl nie tak do konca glupi bo jak sprawy beda szly w tym tempie to i tak nam zabiora!

Do góry
#1280056 - 06/06/2007 16:26 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: gremlin]
hynek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 17/09/2005
Postów: 1976
Oj jakby to wyglądało haha.
"handlarze", wygrali euro, cieszyli sie i sprzedali \:D
Misztal chciałby zrobić interes życia? drugiego majbacha sobie kupić? \:D


Edited by Ignorator (07/06/2007 00:02)

Do góry
#1280061 - 06/06/2007 16:31 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: hynek]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
moze nie sam Misztal by sobie kupil ! paru by sobie kupilo a konto mamusi tez mozna by zasilic!

Do góry
#1280079 - 06/06/2007 16:40 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: gremlin]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: gremlin
no moze trochu nie w temacie ale posel Misztal zaproponowal sprzedanie praw do EURO2012! - mysle ze na dzisiejszy staz rzeczy pomysl nie tak do konca glupi bo jak sprawy beda szly w tym tempie to i tak nam zabiora!


Ten pomysł jest tak kretyński, że nie warto się nawet do niego odnosić
Choćby z tego powodu, że ME organizują DWA kraje
Ale idąc tym tropem Polska swoją "działkę" mogłaby dać na Alegro \:D
Jak znajdzie się chętny, to trochę kasy do budżetu wpadnie i będzie na II filar, lekarzy, kolejarzy, tapicerów i szoferów

A jak nie znajdzie się chętny, to ME można przecież rozegrać na Playstation
Wirtualny stadion juz mamy i to największy na świecie
Maracana może się schować \:D
Teraz trzeba jeszcze pobudować wirtualne hotela, ośrodki treningowe, autostrady i jazda, jazda...
Wsystko będzie można obejrzeć na Onecie za jedyne 121 PLN + VAT

Do góry
#1280081 - 06/06/2007 16:45 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: rene]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Zgadza sie , ale jest to moze jakis sygnal ze strony tego posla (za ktorym nie przepadam ) ze ci politycy powinni zaczac cos robic bo w przeciwnym wypadku grozi nam scenariusz jak wyzej!


Edited by Ignorator (07/06/2007 00:03)

Do góry
#1280086 - 06/06/2007 16:53 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: gremlin]
moonlight Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/10/2005
Postów: 1734
Nadal wierzycie ze w ciągu 5 lat ( już 2 miechy stracone ) w polsce wybudują 5-6 pięknych stadionów, w pełni wykończonych + pełna infrastruktura ?

Emocje po wyborach Euro opadły - podobnie jak zapał rządu do budowania .... Nie mają czym, za co i kim ...

Do góry
#1280096 - 06/06/2007 17:10 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: moonlight]
hynek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 17/09/2005
Postów: 1976
@moonlight - a jest jakies inne wyjście?
Co innego się może zdarzyć?
Nie odbędą się pierwsze mistrzostwa z historii z powodu zaniedbania przez gospodarza?
Myślę, że teraz już w naszym i UEFA interesie bedzie by nas odpowiednio motywować.

Do góry
#1280098 - 06/06/2007 17:16 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej [Re: hynek]
moonlight Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/10/2005
Postów: 1734
Nie wiem co się moze zdarzyć, mam małą nadzieję że wszystko pójdzie w dobrym kierunku.
Jak studiowałem na pierwszym roku, to profesor na wykładzie pokazywał nam plany dróg, plany budowy mostów - co będzie zrobione w Polsce za 5 lat ... Jako studenci oglądaliśmy gęstą siatkę autostrad i cieszyliśmy się, że jako przyszli inżynierowie będziemy jeździć po takich drogach.. Czas pokazał po tych 5 latach, doskonale widzimy jak to wszystko szlag trafił.

Podobnie mi się teraz kojarzą te wszystkie plany budowy stadionów obiecane za 5 lat ...

Nie ten temat na narzekanie i wogóle, ale mam nadzieję, że nie będzie wstydu, choć z drugiej strony byłby to doskonały powód tych wszystkich kaczorków i innych potworków na księżyc wysłać ... \:\)

Do góry
Strona 1 z 16 1 2 3 ... 15 16 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 

Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Sensei, akagi, forty), 3789 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24778 Użytkowników
105 For i subfor
50930 Tematów
5787978 Postów

Najwięcej online: 5410 @ 06/10/2024 14:47