Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#2114157 - 29/02/2008 19:41 Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec)
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
26 kolejka


Do góry
Bonus: Unibet
#2114665 - 29/02/2008 22:24 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Platini]
crossmen Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2006
Postów: 1043
Na tą kolejkę ustawię się na Real Madryt - powód ? - ostatnio porażka więc duża chęć odegrania bo już czują oddech katalończyków,
a nazwa Królewscy do czegoś zobowiązuje

Drugi typ to Valencia - wydaje mi się , że drużyna wraca na swój odpowiedni tor , Koeman zaczął ich układać po swojemu , pseudo gwiazdy odsunął , miał poparcie zarządu i powoli chyba piłkarzyki przekonują się do jego metod pracy bo widzą , że nic nie wskórają, zostaje im tylko grać.Ronald chyba zabawi dłużej w Valencii,a że kursy zachęcające nic tylko grać

Do góry
#2114731 - 29/02/2008 23:15 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: crossmen]
Eyml Offline
old hand

Meldunek: 11/01/2008
Postów: 714
Skąd: dawne tereny Getta Warszawskie...
na tam bym Valencje odpuscil, zreszta odpuszczam ich mecze od dluzszego czasu, w ostanim meczu z Barcelana, od wysokiej porazki uchronil ich świetnie tego dnia dysponowany Timo Hilbebrand, wykonujac 12 parad w jednym meczu (rekord sezonu w hiszpani) Strzaly na bramke: 29-2 Dla Barcelony. zrodlo "PS"

Do góry
#2114789 - 29/02/2008 23:37 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Eyml]
Vega1 Offline
enthusiast

Meldunek: 24/08/2004
Postów: 382
Skąd: Polska
Nie wiem na jakiej podstawie twierdzicie że Valencja wraca na właściwe tory...
A Kuman? Nie patrzcie na jego nazwisko, piłkarzem był świetnym ale trenerem jest nędznym i nie odnosi się to tylko do Valencji.
Krótko mówiąc Valencje odpuściłbym bezwzględnie.

Do góry
#2114887 - 01/03/2008 00:09 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Vega1]
crossmen Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2006
Postów: 1043
Co do Koemana to się z kolegą nie zgodzę , zresztą wyniki mówią same za siebie - Benfica i Psv - te kluby miały chyba dobre wyniki za jego kadencji , co do Valencii zaczął ryzykownie bo zadarł ze starymi wygami a starzy niejednego trenera potrafią wykurzyć.
lubię ryzyko więc popróbuje, bo potencjał to ta drużyna ma ogromny

Po pierwsze to z zadowoleniem stwierdzam fakt,ze komus sie chce dyskutować o lidze hiszpańskiej \:\)

Po drugie prosiłbym o podawanie konkretnych typów i ,w miare mozliwości okreslenie stawek.


Edited by amkwish (01/03/2008 02:09)

Do góry
#2115427 - 01/03/2008 02:31 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: crossmen]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Espanyol - Valencia

Typ : 1
Kurs : 2,38 /Gamebookers/
Stawka : 4/10

Dla "Los Pericos" to bardzo ważny mecz, którego wynik da obraz tego,co moga osiągnąć w tym sezonie.
Zapowiadały sie eliminacje do CL, a może zakończyć się...niczym.
Spodziewano się, że bez Tamudo bedzie ciężej, ale nie przypuszczano, ze zespół zaliczy czarna serie porażek.
Zbyt dobrym trenerem jest Valverde, by nie znalazł wyjscia z tej trudnej sytuacji.
Na Montjuic pełna mobilizacja,bedzie komplet na trybunach i komplet punktów dla gospodarzy.

Parę zdań o gościach.
Ich priorytety sa troche inne, a mianowicie - wygrać Copa del Rey i tym samym uzyskać miejsce w rozgrywkach o Puchar UEFA.
Pierwszy krok zrobiony ,"Los Ches" zremisowali na Camp Nou i liczą na awans do finału.

Koeman jest,MOIM ZDANIEM (juz podkreślam ), trenerem na poziomie barcelońskiego Ryja i nie oszukujmy sie ,za Valverde może nosic notatnik.
Już kilkakrotnie "wymachano" go białymi chusteczkami na Estadio Mestalla,a to ,ze jeszcze pracuje zawdziecza Hildebrandtowi \:\)

Gwoli ścisłości to oczywiscie racja, że Barca niemiłosiernie gniotła w pucharowym meczu,pamietajmy jednak ,ze sędzia nie uznał prawidłowej bramki Joaquina ,a Xavi wyrównał po akcji Eto'o ,w której Kameruńczyk podał sobie piłkę ręką.
W piłce liczą sie gole ,a nie strzały na bramkę i procent posiadania piłki i tak na marginesie to przeraziła mnie nieskuteczność Barcy w obliczu jutrzejszego meczu z Atletico.

Reasumując....Valencia zagra jutro na Montjuic podobnie ,jak zagrała na Camp Nou,nastawiając sie na kontry i szukając rozwiazań w stałych fragmentach gry.
Espanyol nie rzuci sie do desperackich ataków, ale z upływem czasu bedzie musiał postawić na ofensywe.

Under w tym meczu jawi sie jako typ bardzo prawdopodobny ,ale szybko strzelona bramka może ten mecz odmienic diametralnie.

Typując stawiam na Ernesto Valverde i walke Espanyolu o miejsce w CL ,czego ,nie bedac fanem tej drużyny,bardzo bym sobie życzył \:\)

Do góry
#2118281 - 02/03/2008 00:30 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Amkwish]
yoyo Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2006
Postów: 1521
Skąd: Szczecin
ATL.MADRID - Barcelona typ: Barcelona

1. Tylko 2 pkt. straty do lidera tabeli.
2. Altetico słabsza drużyna. Barca w ostanim meczu rozgromila ich bodajze 6-0
3. Messi wypowiedzial sie ze kazdy mecz ligowy bede traktowac jak final jezeli chca zdobyc mistrza kraju. (awans w lidze mistrzow maja juz zapewniony)
4. Znane autorytety mowia ze wygra Barca.
5. Barca zagra "mega" ofensywnym ustawieniem zwanym przed hiszpańska prase REM (Ronadhinio, Eto, Messi) ;\)

Pozdrawiam yoyo

Do góry
#2118298 - 02/03/2008 00:31 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Amkwish]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Atletico - Barcelona

Typ : over 2,5
Kurs : 1,94 /Pinnacle/
Stawka : 5/10

Na początek kilka informacji.

Barca nie może dzis liczyć na kontuzjowanych Bojana i Marqueza ,w drużynie gospodarzy nie zagrają Franco, Seitaridis i Motta.

Awizowane składy :

ATLETICO :

Portero: 13 Abbiatti

Defensas: 23 Valera, 22 Pablo, 21 Perea, 3 A. López

Centrocampistas: 11 Maxi, 29 Camacho, 8 R. García, 24 Simao

Delanteros: 10 Agüero, 7 Forlán

Zwracam uwagę na powrót Agüero i Simao Sabrosy ,na czym niewatpliwie zyska potencjał ofensywny madrilenos.

BARCELONA :

Portero: 1. Valdés

Defensas: 11 Zambrotta, 5 Puyol, 12 Milito, 22 Abidal

Centrocampistas: 6 Xavi, 15 Edmilson, 20 Deco

Delanteros: 19 Messi, 9 Eto'o , 10 Ronaldinho (lub 14 Henry)

Decyzją trenerów (?) nie zagra dziś Yaya Toure ,co czyni bardziej prawdopodobnym zdobycie bramek przez Atletico.
Nie widze mozliwosci ,by Edmilson godnie zastapił najlepszego defensywnego pomocnika FCB.

W pierwszym składzie raczej zobaczymy Coninho, który ma ponoc powracać do formy.
Barca liczy na jego stałe fragmenty gry ,miejmy nadzieję ,ze bedzie je wykonywał lepiej niz w Zaragozie ,gdzie wręcz sie ośmieszył.
Gorzej być wiec nie może.


Ofensywne ustawienie obu druzyn ,powrót do składów zawodników stanowiacych o sile ataku i dotychczasowe mecze miedzy obiema ekipami to argumenty za tym ,by zdecydować sie na zagranie overa.

Kontrargumentem moze byc bardzo wysoka stawka tego meczu ,ale ....przeciez remis żadnej z druzyn nie zadowoli.

Dodatkowo polecam rozważyć zakłady na czerwoną kartke w tym meczu.

Sędziuje David Fernández Borbalán z Colegio Andaluz ,co nie oznacza ,ze Barca moze liczyc na taki prezent jak karny w Zaragozie ,niemniej jednak drukarz z Sevilli nie bedzie promował Atletico \:\)

Do góry
#2118522 - 02/03/2008 00:57 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: yoyo]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Yoyo ,pozwól ,ze skomentuje Twoje argumenty ,ponieważ idealnie nadaja sie di przeprowadzenia polemiki \:\)

Oczywiscie bardzo chciałbym ,abyś to Ty miał rację

Po kolei :

1. Tylko 2 pkt. straty do lidera tabeli.

Strata zmniejszona o 6 punktów, dzieki słabej postawie Realu w meczach ze sredniakami oraz duzemu szczęściu Barcy (bramka z Osasuną w 89 minucie i prezent sedziegow Zaragozie).
Dla mnie zaden argument te 2 punkty ,a czesto bywa ,że ..."juz był w ogródku...itd"

2. Altetico słabsza drużyna. Barca w ostanim meczu rozgromila ich bodajze 6-0

Mdły argument. Potencjałdruzyn na papierze nie przesądza o wyniku ,bioracjeszcze pod uwagę,ze w drużynie gospodarzy powraca 2 znakomitych graczy ,a Barca sporo zdrowia zostawiła w srodena Camp Nou ,remisujac z Walencją w Copa del Rey.

3. Messi wypowiedzial sie ze kazdy mecz ligowy bede traktowac jak final jezeli chca zdobyc mistrza kraju. (awans w lidze mistrzow maja juz zapewniony)

\:\)
To zrozumiałe ,ze tak sie mówi ,tyle tylko ,ze to samo słyszałem w ubiegłym sezonie przed zremisowanymi meczami na Camp Nou z Betisem i Espanyolem.
Guti ostatnio wypowiadał się ,ze Barcelona moze zapomnieć o dogonieniu Realu.
Normalna propaganda ,kazda sroczka swój ogonek chwali.

4. Znane autorytety mowia ze wygra Barca.

Podobnie jak inne znane autorytety twierdzą ,ze wygra ...Atletico.
Własnie obejrzałem przed chwilą zapowiedź kolejki na TVE4 i głosy ekspertów sa bardzo podzielone.
Poza tym...znane autorytety bardzo często wypowiadaja się pod publiczkę ,zgodnie z zapotrzebowaniami kibiców i mediów

5. Barca zagra "mega" ofensywnym ustawieniem zwanym przed hiszpańska prase REM (Ronadhinio, Eto, Messi) ;\)

Po pierwsze to nie jest na 100% pewne ,ze R10 zagra od poczatku.
ja mam nadzieję ,ze ...nie
Dlaczego ?
Ponieważ Jego obecność na boisku przeszkadza w megaofensywnej grze Barcy.
Kazda piłka zagrana do Ronaldinho powoduje ,ze tempo gry zwalnia ,przeciwnik ma mnóstwo czasu, aby ustawic obronę.
Coninho traci mnóstwo piłek ,nie wychodzą Mu dryblingi ,nie czuje dystansu.

Pisze to na podstawie obserwacji Jego gry z Levante ,kaleczył niemiłosiernie ,a kulminacjaJego obecnej "formy" było pudło z 10 metrów do pustej bramki.
Jezeli słabiutkie Levante radziło sobie z ofensywą Barcy pod kierunkiem R10 to jestem pewny ,ze Atletico poradzi sobie nie gorzej.

O megaofensywnej sile Barcy moglibyśmy mówić ,gdyby od początku zagrał Iniesta.

No dobra ,dosyć tej polemiki ,wypadałoby skomentować sam typ na Barce \:\)

Trudna sprawa ,grał tego nie bede ,wole over ,ale jezeli musiałbym to rozsadek podpowiada mi

Atletico - Barcelona 2:2

a serce....1:3

Oby tylko Atletico nie strzeliło pierwszej bramki w tym meczu !











Edited by amkwish (02/03/2008 00:58)

Do góry
#2118750 - 02/03/2008 01:21 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Amkwish]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Recreativo - Real

Typ : 2
Kurs : 1,98 /Pinnacle/
Stawka : 8/10

Buki prezenty rozdają ?

Smiem twierdzić ,ze tak.

Od razu zaznaczę ,ze nie kieruje mna argument w rodzaju "Real czuje na plecach oddech Barcelony i musi wygrać".

Real wygra ,bo tak klasowa ekipa musi w końcu przerwac zła passe ,a przerwie ja tym bardziej ,ze dzis wraca do składu zawodnik ,pod którego nieobecność ta zła passa madrilenos sie zdarzyła.
Robinho dziś w pierwszej jedenastce.
Kolejnym graczem ,który powraca do składu jest Pepe.

Ale...aby tak rózowo dla Realu nie było ,dodajmy ,ze na boisku w Huelva nie zobaczymy dziś van Nistelrooya i Gutiego ,a takze (to było wiadomo wcześniej) Sneijdera i Salgado.

Najbardziej prawdopodobny wyjsciowy skład Realu to :

Casillas,
Sergio Ramos, Cannavaro, Pepe, Heinze,
Gago, Drenthe (Robben), Robinho,Baptista,
Higuaín, Raúl.

Trener Truskawek ,Manolo Zambrano ,zapowiada ,ze jego druzynie nie zabraknie motywacji ,by sprostać Realowi.

Mozna sie z tym zgodzic ,ale dodać trzeba ,ze zabraknie ...umiejetnosci i szczęscia ,bo przydział tego ostatniego Recreativo wykorzystało z nawiazką ,najpierw trafiajac na fatalnie dysponowany Espanyol ,potem fartownie wygrywajac u siebie z Deportivo i wreszcie tydzień temu w Walencji ,gdzie tylko sedziemu i bozej opatrzności zawdzieczają ,ze wywieźli 1 punkt z Estadio Mestalla.

Reasumując : czas na wygrana Realu i porażkę Recreativo ,a skoro te dwie "progresje" zbiegają sie w jednym meczu to...GRAĆ


PS.

Ciekaw jestem czy ubiegłotygodniowi krytykanci mają cokolwiek do powiedzenia na temat aktualnej kolejki La Liga ? \:\)

Do góry
#2119214 - 02/03/2008 02:05 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Amkwish]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Dziś mamy jeszcze jeden mecz \:\)

La Coruna - Sevilla

Typ : over 2,5
Kurs : 2,05 /Pinnacle/
Stawka : 4/10

Parę tygodni temu byłem przekonany ,ze Sevilla nie bedzie się liczyć w walce o pierwszą "czwórkę" w lidze.
Po czym nastapił renesans formy tej druzyny.
Odeszły chyba złe duchy (śmierć Puerty ,rejterada Ramosa, kłotnie oficjeli) i obecnie Sevilla ma w La Liga najwiekszy progres.
Wygrane Andaluzyjczyków zbiegły sie ze stratą punktów przez Atletico i Espanyol (tu wygrana na Montjuic 4:2 była kluczowa) i eliminacje do nastepnej edycji CL stoją otworem.
Mało tego ,bardzo bliski jest awans do nastepnej rundy w obecnej edycji ,bo wygrana u siebie z Fenerbahce jest jak najbardziej w zasiegu podopiecznych Manuela Jiméneza.

Pytanie - czy w perspektywie rewanżu z druzyną turecką Sevilla zagra na pełnych obrotach na El Riazor ?

Wydaje mi się ,ze tak ,a jestem pewien ,ze bedzie chciała ten mecz rozstrzygnąć do przerwy.

Nie lekceważę Deportivo ,które walczy o utrzymanie sie w lidze ,ale przewaga zdecydowanie po stronie gości.
Jeżeli zderzymy ofensywę gosci z dość słaba obroną gospodarzy to wychodzi na to ,ze Sevilla nie wyjedzie z Galicii z pustym kontem.
Typujac zakładam ,że La Coruna pokusi się o zdobycz bramkową.

Miałem trudny wybór na ten mecz - "dwójka" czy over ?
Zdecydowałem się na ten drugi ,bo troche obawiam sie czerwonej kartki dla jednego z graczy Sevilli \:\)
Wygrać zwalczacym o wszystko Deportivo ? - Tak ,ale nie w "dziesiatkę" ,wiec over jakby pewniejszy ,moim zdaniem.

Do góry
#2119280 - 02/03/2008 02:14 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Amkwish]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
Atletico Madryt - Barcelona

Krotka i na temat, gram w tym meczu over 2.5.

Czemu??

po pierwsze primo: Barca tylko 2 punkty straty do Realu, ktorego kilka kolejek wczesniej wszyscy juz koronowali na mistrza \:D Barcelona bedzie bardzo chciala wygrac aby na kilka chwil wskoczyc na fotel lidera a to z punktu psychiki dalszej walki bedzie bardzo wazne.

po drugie primo: sila ofensywna obu klubow duza, powiedzialbym wrecz wielka \:\) licze na przynajmniej trzy bramki, najlepiej dla FCB \:\)

po trzecie primo: Aguero strzeli, ten mlodzian - wielki talent, o ktorego juz niedlugo beda sie bily najwieksze klubu, napewno z Barca na czele dzis pokaze na co go stac, a z dretwa obrona Barcy i popelniajacym spore bledy Valdesem zadanie bedzie mial ulatwione.

Moje typy:
over 2.5
Aguero strzeli

Do góry
#2119547 - 02/03/2008 02:58 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Dziabor]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Dziabor
..i popelniajacym spore bledy Valdesem zadanie bedzie mial ulatwione.


Dziabor ,jak widze gramy razem overka i mam nadzieję ,ze na tym nie stracimy

Odpowiedz mi jednak na pytanie.

Ile błedów popełnił w tym sezonie, w lidze , Valdes ? \:\)

Mam na mysli takie ,które skutkowały groźnymi sytuacjami ,bądź bramkami dla przeciwników.

Ja naliczyłem...JEDEN !

W ubiegłym sezonie przychylałem sie do opinii ,ze VV to raczej porteria (zasłonka) niż portero (bramkarz) ,ale facet przeszedł samego siebie ,hehe.
W tej chwili jego pozycja jest nie do ruszenia i nie dlatego ,ze to Katalończyk.

Możesz mieć jednak rację ,bo Victor w końcu sie wysypie.
Gra bardzo dobrze ,ale nie jest to czarodziej w bramce.
Niech On jednak lepiej jeszcze dziś swoja dobrą passę podtrzyma ,a limit błedów moze sobie zrobić w rewanżu z Celtikiem \:D

Bardzo podoba mi się Twoja wizja overa i zgadza się z moim zyczeniowym typem.

1:3 (Aguero honorowa dla gospodarzy)?

Do góry
#2119585 - 02/03/2008 03:04 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Amkwish]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
jak najbardziej amk pasuje mi 1:3 \:\)

Valdesa od zasze uwazalem za sredniego bramkarza, choc kibicuje mu zeby nie mial farfocli, ostatnio z Celticiem mial, jednak chyba bramka nie padla, pamiec mam dobra ale krotka, nie pamietam dokladnie

Do góry
#2119616 - 02/03/2008 03:10 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Dziabor]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
@Amk próbowałem stanąć z Tobą w szranki na dziś, ale wygląda na to że poczekamy do jutra na dzielące nas predykcje

cóż najbardziej przekonuje mnie dzis granie na Królewskich

kurs ładny, Realowi ostrze noża osuwa się na czoło coraz niżej \:\)
dziś wraca Robinho - najlepszy piłkarz Realu i nawet jeśli zacznei na ławce to potem wejdzie i swoje zrobi.
mecz z Romą w środku nast. tyg. nie ma jak dla mnie wielkiego znaczenia, stołeczni podejdą bardzo zmobilizowani by lekko utemperować wszystkich nękających ich ostatnio prześmiewców
wydaje mi się że Huelva będzie miała problemy z podejściem pod świątynię Ikera i strzeleniem jakiegokolwiek gola,
rzeczywiście Truskawki miały ostatnio sporo szczęścia, Real - odwrotnie ale jako że w życiu nic nie trwa wiecznie, myślę że to odpowiedni moment by zmienić oba trendy
Pepe to także spore wzmocnienie, poza tym czuję że Ramos będzie tym prawym skrzydłem dziś latał jak szalony
poza tym będa silne latawce na flankach w pomocy.. konsekwentnie Real będzie grał swoje i coś wreszcie ustrzeli.
Huelva chyba troszkę zbytnie zaczeła bujać w obłokach, podpalą się zbytnio i dziś polegną \:\) nie zapominajmy że ostatnio będące w słabej wówczas formie Sevija czy Getafe wyjechały z Huelvy na tarczy

----------

co do Barcy. ten tydzień znacznie zmienił moją ocenę tego meczu. Atletico od niedzieli myśli i pracuje nad tym by dziś wrócić do czasów gdy byli dla Blaugrany zmorą ligi. te ostatnie 0:6 czy 0:3 pewnie wywołują u stołecznych jeszcze większą złość
wraca i Simao i karakan z Argentyny, chyba najlepsi obecnie piłkarze Atletico
Barca nie wiedzieć czemu zagrała z Valencią w najsilniejszym składzie, dodając do tego dzisiejszy brak Yaya... hm będzie bardzo bardzo ciężko i nie zmienia tego nawet fakt że w LM czeka ich rewanżowy spacerek.
chciałbym by Barca wygrała ale jakoś kolorow tego nie widzę, być może warto będzie zagrać jakiś pik podczas meczu, na chwilę obecną dla mnie klasyczny no bet, no chyba że ktoś lubi mieć dodatkowe emocje przy ogladaniu meczu \:\)

Do góry
#2119622 - 02/03/2008 03:10 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Dziabor]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Dziabor
jak najbardziej amk pasuje mi 1:3 \:\)

Valdesa od zasze uwazalem za sredniego bramkarza, choc kibicuje mu zeby nie mial farfocli, ostatnio z Celticiem mial, jednak chyba bramka nie padla, pamiec mam dobra ale krotka, nie pamietam dokladnie


Ja w kazdym meczu tego sezonu uwaznie przyglądam się własnie
Valdesowi \:\)
Jak Barca wylosowała Celtic to myslałem ,ze nadarza się szansa dla...Boruca ,ale chyba nic z tego - Valdes średni ,ale w miare pewny...póki co \:D

Do góry
#2119630 - 02/03/2008 03:12 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: mura]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
oczywiście wyjechały z tarczą*

Do góry
#2119659 - 02/03/2008 03:16 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: mura]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: mura
@Amk próbowałem stanąć z Tobą w szranki na dziś, ale wygląda na to że poczekamy do jutra na dzielące nas predykcje


Ja chyba nawet już wiem ,jaki mecz nas podzieli

Mura ,co do Barcy to jeszcze jedno mnie niepokoi ,a wręcz mi sie nie podoba.
FCB wczoraj w Madrycie zrobiła jakiś happening ,Deco i Henry rozdawali autografy ,mnóstwo wywiadów ,zapowiedzi potrójnego triumfu (liga ,LM ,CdR).

Oj ,chyba za wcześnie na takie deklaracje.
Juz Real poczuł sie mistrzem ,a dziś wręcz MUSI zrobić w Huelvie dżem truskawkowy.

3 kwadranse do meczów ,za 2 i pół godziny bedziemy jasnie oświeceni wynikami

Do góry
#2120779 - 02/03/2008 08:03 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Amkwish]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: amkwish

3 kwadranse do meczów ,za 2 i pół godziny bedziemy jasnie oświeceni wynikami


Podsumujmy :

Espanyol - Valencia 2:0
Typ : 1
Kurs : 2,38 /Gamebookers/
Stawka : 4/10
+5,52

Atletico - Barcelona 4:2 ,ale \:\(
Typ : over 2,5
Kurs : 1,94 /Pinnacle/
Stawka : 5/10
+4,70

Recreativo - Real 2:3
Typ : 2
Kurs : 1,98 /Pinnacle/
Stawka : 8/10
+7,84

La Coruna - Sevilla 2:1
Typ : over 2,5
Kurs : 2,05 /Pinnacle/
Stawka : 4/10
+4,20

Typy : 4
Trafione : 4
Postawione : 21
Zwrot : 43,26
Yield : +106,00%

Rozsądek podpowiada ,aby jutro zrobic sobie przerwę ,ale ja juz nie potrafie ogladac meczów La Liga ,gdy ich nie obstawiam \:\)

Wobec tego na jutro spokojne stawki,tak by nie rozdysponowywać wiecej niż 12 jednostek.

Do góry
#2121311 - 02/03/2008 19:46 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Amkwish]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: amkwish

Rozsądek podpowiada ,aby jutro zrobic sobie przerwę ,ale ja juz nie potrafie ogladac meczów La Liga ,gdy ich nie obstawiam \:\)

Wobec tego na jutro spokojne stawki,tak by nie rozdysponowywać wiecej niż 12 jednostek.


Po wnikliwej analizie dzisiejszych spotkań doszedłem do wniosku, że co najwyzej 1-2 mecze wydają sie warte zagrania.
Zacznę od tego,na który nastawiałem się juz od tygodnia \:\)

Almeria - Bilbao

Typ : over 2
Kurs : 1,94
Stawka : 5/10

Seria 9 underów Almerii musi w końcu zostać zakończona.
Beniaminek jest rewelacją w La Liga ,a swoja grę opiera na dobrze zorganizowanej grze obronnej i doskonałym przygotowaniu motorycznym.
Mozna pokusić sie o stwierdzenie, ze Almeria jest najbardzie nie-hiszpańską druzyną w La Liga, w której grze mozna zauważyć sporo elementów charakterystycznych dla futbolu wyspiarskiego.

Na Estadio de los Juegos Mediterráneos trudno przyjezdnym zdobyć punkty ,a nawet bramki.
Do siatki Almerii na jej boisku nie zdołały trafić Real, Sevilla, Atletico i Espanyol.
Lepszej rekomendacji dla umiejetności defensywnych beniaminka nie trzeba.

W Almerii jednak nie popadają w euforie i realnie oceniają swoje szanse w tym sezonie.
Zdobyte punkty pozwalają na wzgledny spokój, bo 7 punktów do strefy spadkowej,przy tak "spłaszczonej" tabeli, to sporo, jednak o pucharach wspomina się tylko zdawkowo, celem jest pozostanie w lidze.

W nieco innej sytuacji są Baskowie.
Założenie,by nie zatrudniać w klubie "obcych" moze nawet budzic szacunek ,ale z roku na rok owocuje obnizeniem poziomu.
Swieża krew jest potrzebna temu zespołowi,a pokazanie za wszelką cenę "autonomii" moze skończyć się pierwszą w historii klubu degradacją do nizszej klasy.
Celem gosci,podbudowanych powrotem do składu Orbaiza, jest
uzyskanie w Almerii minimum 1 punktu.
W swoim ostatnim meczu wyjazdowym zdołali pokonać Atletico w Madrycie, są więc w stanie powalczyć i dziś,tym bardziej ,ze Almeria to taka druzyna, która swietnie potrafi zmobilizować sie na potentatów, a ze średniakiem rozegrać gorsze spotkanie (przegrali u siebie z Valencią, Santander,Zaragozą i Getafe ,pokonali Real, Espanyol i Seville).

Spodziewam się, że Baskowie nastawia sie na prowadzenie otwartej gry od samego poczatku, bo granie na 0:0 w Almerii dla wielu zakończyło się porażką i to tym bardziej przykrą ,ze zwycieskie gole dla gospodarzy padały w ostatnich minutach gry.

Szczęscie ?
Tak ,ale nalezy zwrócić uwagę,ze od beniaminka sztuki koncentracji mogłyby sie nauczyć tuzy ,z Barcą i Realem na czele.

Powodzenie typu zalezy od czasu, w którym padnie 1 bramka w meczu.
Jezeli stanie sie to w pierwszych 4 kwadransach to na tym jednym golu sie nie skończy.
Szybka bramka dla gosci uczyni typ niemalże pewnym.

Warta rozważenia jest również opcja gry na "X"

W Almerii nie zagrają,zawieszeni za kartki Cisma i Paunovic,Bilbao awizuje skład bez absencji podstawowych graczy.


Edited by amkwish (02/03/2008 19:58)

Do góry
#2121385 - 02/03/2008 19:59 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Amkwish]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
Almeria - Bilbao

Almeria tylko 2 remisy u siebie na stadionie, ostatni zanotowali 11.11.2007 z Atletico

Bilbao na wyjezdzie tylko 1 remis, z Mallorca 16.12.2007.

Jeden jedyny mecz grany miedzy zainteresowanymi druzynami skonczyl sie wynikiem 1:1.

Ze statystyk wychodzi mi remis, jednak patrzac na pozycje Bilbao ktore walczy o urzymanie, i punkty sa im bardzo potrzebne, mozna zagrac x2

Moj typ:
remis 3/10
x2 7/10
correct score 1:2 1/10
i jak mak zauwazyl seria underow Almerii musi sie skonczy wiec moze over 2.5 :

Do góry
#2121488 - 02/03/2008 20:37 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Dziabor]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Czy Lewante wyplacilo kase zawodnikom? wie ktos?

Do góry
#2121495 - 02/03/2008 20:40 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Amkwish]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Levante - Zaragoza

Typ : Zaragoza over 1,5
Kurs : 2,23 /Pinnacle/
Stawka : 2/10

Zdaje sobie sprawę ,ze to nieco zakakujący typ,ale w mojej opinii wart zaryzykowania małej stawki.

Zaragoza w opałach !
Kto by sie spodziewał, że druzyna "wzmocniona" trenerem o bardzo dobrej reputacji znajdzie się w bezposredniej strefie spadkowej.
Sam spodziewałem się,ze Irureta uporzadkuje grę obronną zespołu, bowiem ta właśnie stanowiła najsłabszy punkt.
Nic podobnego,a w ostatnim meczu w Sevilli obrona wręcz osmieszyła się, popełniając błedy na poziomie nizszym niż "kelnerski".
Mało tego ,dwóch "herosów" z batalii na Sánchez Pizjuán, Diogo i Luccin, zaliczyło kolejne kartki i w dzisiejszym meczu nie wystapi (a może to nawet lepiej ?).
Z powodu urazów nie zagrają takze :Fernandez, Zapater,Cuartero i Aimar.
Hmm...czy to ma znaczyć, że Iruretę czeka kolejna porażka, zajecie mało zaszczytnego 18-go miejsca i.....
Watpię ,tecnico de Zaragoza to stary lis, wychodził juz z nie takich opresji.
Jedynym wyjsciem w sytuacji, gdy nie ma się do dyspozycji 3/4 obronców jest....ofensywa i z tej opcji Zaragoza dziś musi skorzystać,tym bardziej ,ze obrona Levante jest najgorszą w lidze.
Los Zaragozy w nogach i celnym oku Diego Milito i smiem sadzić,ze as gosci,wspomagany przez Oliveire, nie zawiedzie.

Teraz troche o gospodarzach.
W klubie zdaja sobie sprawę, ze Primera trzeba bedzie pozegnać, niemniej jednak,dzięki interwencji władz zwiazku, został rozwiazany problem zaległych wypłat dla piłkarzy.
Klub ,którego budżet rozsypał się, otrzymał pomoc finansową w postaci dogodnie oprocentowanych kredytów i powoli spłaca zaległosci.
Piłkarzom nie pozostaje nic innego jak godnie pozegnać się z ligą i pokazywać sie w kazdym meczu z jak najlepszej strony, co pozwoliłoby podpisać kontrakt z innym klubem w letnim oknie transferowym.

Tydzien temu wybrałem sie na Camp Nou miedzy innymi po to ,by dokładniej przyjrzeć sie Levante, głownie pod katem grania ich spotkań u buków.

Przyznam ,ze pomimo wysokiej porazki ,zespół zrobił na mnie dość dobre wrazenie.
Problemem tej ekipy jest gra obronna.
Defensorzy i bramkarz to poziom co najwyzej dolnych rejonów Segunda Division ,ale w grze do przodu zaskakuje duza pomysłowość i swoboda rozgrywania piłki.
Taki zawodnik jak Riga miałby pewne miejsce w wielu zespołach Primera.
Spodziewam sie,ze dziś równiez trafi do siatki.

Zakładając, ze konto gosci nie pozostanie czyste,Zaragoza by uzyskać punkt(y) na Ciutat de Valencia musi zdobyć co najmniej 2 bramki.
Kurs wart ryzyka,ale nie warto szalec ze stawkowaniem.

Do góry
#2121557 - 02/03/2008 21:00 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Amkwish]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Daily League Goals La Liga

Typ : under 14,5
Kurs : 2,11 /Pinnacle/
Stawka : 2/10

Wczoraj padło bardzo duzo bramek, więc wydaje sie ,ze niedziela bedzie underowa, tak wynika przynajmniej z dotychczasowych statystyk weekendowych \:\)
Patrzac na układ spotkań nie sposób nie zauważyc ,ze jest 2-3 mecze ,w których moze nie paśc nawet 1 bramka.

Jeżeli mecz w Walencji zakonczy sie na nie wiecej niz 4 bramkach to proponowany typ powinien wejść ,nawet przy zakładanym overze w Almerii.

Getafe - Mallorca

Typ : 2
Kurs : 3,50 /Pinnacle/
Stawka : 1/10

Typ na wyczucie i przerwanie zbyt dobrej passy Getafe.
Wyspiarze to idealna druzyna do sprawiania takich niespodzianek.
Masowe granie na gospodarzy jeszcze bardziej upewnia mnie w tym ,ze nawet za małą stawkę ,ale taki kuponik warto mieć na dzis w swoim portfelu \:\)

Rozdysponowałem niniejszym 45% wczorajszej wygranej, w sam raz tyle ,by po weekendzie z La Liga byc na plus i dodać sobie troche adrenaliny podczas oglądania meczów.

Za niecałe 6 godzin poznamy wyniki 4 pierwszych ,dzisiejszych spotkań.

PS.

Pomimo wczesniejszych zapowiedzi nie zdecydowałem sie na zagranie na zwyciestwo Villarealu.
Kurs ,według mnie, mało atrakcyjny jak na singla ,natomiast jakos nie mam przekonania do robienia dubla z ...Betisem.

Murcia wydaje sie zmierzać do Segunda ,ale robienie z tej druzyny pewnego przegranego w Sevilli za bardzo mi się nie podoba.

Pozostaje jeszcze mecz w Valladolid ,ale....jak ktoś szuka 100-procentowego meczu no bet ,to własnie znalazł

Do góry
#2121620 - 02/03/2008 21:22 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: Amkwish]
verdasco Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/09/2006
Postów: 4937
Skąd: Gdańsk
GETAFE vs. MALLORCA

TYP: REMIS

KURS: 3.30

BUK.: bet365

STAWKA: 5/10

TYP 2: 1x

KURS: 1.25

BUK.: bet365

STAWKA: 9/10


Getafe po słabym początku sezonu, widać, że wpada na dobry tor. W ostatnich 6 spotkaniach zanotowali 3 zwycięstwa (R.Madrid, Recreativo, Sevilla), 2 remisy (Valencia, Deportivo) oraz 1 porażke (Espanyol). Dorobek jak na przeciętniaka Primera Division imponujący. Tymbardziej, że nie grali z byle kim. Ostatni sukces na Santiago Bernabeu został okrzyknięty w hiszpani ogromną sensacja, ale i małym skandalem. Dla przypomnienia, zwycięska bramka dla Getafe padła po kuriozalnej sytuacji, bramkę dla gospodarzy strzela Raul, jednak okazuję się, że był na spalonym, którego nie zasygnalizował sędzia boczny, piłkarze Realu podbiegają w wielkiej euforii do chorągiewki bocznej (co istotne, praktycznie 3 z 4 obrońców) by świętować gola. Spalonego dopatrzył się jednak sędzia główny, który nakazał wznowienie gry, doskonale wykorzystali to goście z Getafe, którzy po kapitalnej kontrze 3 na 2 wyszli na prowadzenie 1:0. I taki też wynik utrzymał się do końca. Wracając do dzisiejszego spotkania, myślę, że Mallorce (która również w tym sezonie miała poważny epizod z Realem - wyeliminowała mistrzów z pucharu hiszpani) stać dzisiaj na ugranie tego 1, ale cennego punkciku z rozentuzjowanego Getafe. Całe to niewielkie miasto żyje glorią nad Królewskimi, dzisiaj kibice nie wyobrażają sobie innego wyniku, niż tylko łatwe zwycięstwo gospodarzy. Co powoduje pewną presję na zawodnikach. Myślę, że granie Getafe z podpórką to pewka, jednak warto spróbować gry czystego remisu. Tymbardziej, że Mallorca szczyci się wywożeniem 1pkt z boiska gości(Mallorca i remisy: w lidze - 12, na wyjazdach - 7, dodać należy, że ostatnie 4 spotkania wyjazdowe Mallorcy kończyły się podziałem punktów). Kurs przekonuje

W ramach przypomnienia:
10. Getafe 32pkt
12. Mallorca 30pkt

Do góry
#2127178 - 04/03/2008 05:10 Re: Primera Division - 26 kolejka (1/2 Marzec) [Re: verdasco]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: verdasco
GETAFE vs. MALLORCA

[b]TYP: REMIS


Gratulacje za typ

ja poszedłem troche dalej przeciwko Getafe ,okazało się,ze ...o jeden gol za daleko \:\)

Zresztą ten własnie mecz popsuł mi typ na under 14,5 goles.

Zaragoza zawiodła na całej linii ,coś strasznego co sie dzieje z ta ekipą.

Almeria ponownie nie zrobiła overa ,ale tu przynajmniej był zwrot.

Także wczoraj 5j straciłem ,a sumie w tej kolejce ,stawiajac 31 ,wygrałem na czysto 17 ,co sprawia ,ze ten weekend z La Liga zaliczam do udanych.

Do zobaczenia już w najbliższą sobote - ponownie bardzo trudna kolejka do typowania sie zapowiada.

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (kemp, 11kera11, akagi, forty, wHiTe_StAr, VVega, Lukasz111, kamil#15), 3152 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5584054 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07