Strona 16 z 23 < 1 2 ... 14 15 16 17 18 ... 22 23 >
Opcje tematu
#2339965 - 14/05/2008 19:54 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Fro_Lech]
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Originally Posted By: Fro_Lech
Originally Posted By: Hajzel



właśnie takich gówniarzy powinno się zakatować bez żadnego sądu


Gdzie tu jest napisane, że to sprawka kibiców ?! Oprzytomniej...


Sory, to było elbląsko-sosnowiecko-warszawskie regionalne kółko regionalnych filatelistów \:D

Do góry
Bonus: Unibet
#2340123 - 14/05/2008 20:40 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Fro_Lech]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Originally Posted By: Fro_Lech
Najlepiej skasować ten temat, bez otwierania żadnego nowego. 95% osób się tu wypowiadających nie ma pojęcia o temacie.


zgadzam się.

kto chodził na mecze i sprawia mu przyjemność spędzanie wolnego czasu na stadionie dalej będzie to robił.

kto się boi - dalej będzie kibicem internetowym i telewizyjnym.

każdy ma swoje hobby, a pasja to rzecz niewymierna.

mi mija 14lat od kiedy pierwszy raz starsi koledzy z podwórka zabrali mnie na mecz.
od tamtej pory bywałem na meczach kadry, meczach zespołów nie tylko tym którym kibicuję ale również w roli "incognito" na innych stadionach, także z udziałem meczów polskich drużyn w pucharach.
jakoś w Poznaniu, Lubinie czy Opolu nie cieszyłem się gdy Lech, Zagłębie czy Odra strzelały bramki \:\) mimo że byłem wśród tzw miejscowych
jak ktoś nie chce się bić to zawsze zajmie spokojne miejsce na stadionie w grupie gdzie ryzyko jakiegokolwiek niebezpieczeństwa jest małe.
pobicia przez innych kibiców widziałem znacznie mniej niż gazowania czy okładania pałą niewinnych ludzi przez tych którzy na straży prawa stać powinni.

P.S. dziś większość aktów wandalizmu z kroniki policyjnej (pozastadionowej) przypisuje się zajściom na tle kibicowskim.
jak człowiek w ramach publicznego życia w społeczeństwie zrobi coś dobrego, to nigdy nie mówi się że to kibic (kibic, czyli ten kto chodzi na mecze)
dlatego media robią wodę z mózgu ludziom wmawiając że stadion to wylęgarnia patologicznych zachowań i skupisko degeneratów i ludzi pozbawionych zasad

problem leży gdzie indziej, ale łatwiej krzyknąć kibic-debil i przełączyć w przerwie meczu na zakupy mango, kolejną fascynującą debatę sejmową czy posluchac do której parafii przenoszą kolejnego pedofila

ave

Do góry
#2340464 - 14/05/2008 22:22 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: mura]
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Gdzie wg Ciebie leży problem?

Kibicowanie nie powinno być powodem do nienawiści.
Co to za przyjemność wygrywać gdy się unieruchomiło przeciwników?

Do góry
#2342529 - 15/05/2008 20:33 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Fro_Lech]
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Originally Posted By: Fro_Lech
Originally Posted By: Hajzel



właśnie takich gówniarzy powinno się zakatować bez żadnego sądu


Gdzie tu jest napisane, że to sprawka kibiców ?! Oprzytomniej...


Tu jest ... http://wyborcza.pl/1,75478,5209525,Ciagle_czuje_agresje.html

Do góry
#2342539 - 15/05/2008 20:37 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: [T]-error]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Nie udało się nawiązać połączenia













Firefox nie może nawiązać połączenia z serwerem wyborcza.pl.








* Witryna może być tymczasowo niedostępna lub zbyt obciążona. Spróbuj ponownie za kilka minut.

* Jeśli nie możesz otworzyć żadnej strony, sprawdź swoje połączenie sieciowe.

* Jeśli Twój komputer jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, sprawdź, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.

Do góry
#2342584 - 15/05/2008 20:58 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Fro_Lech]
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Przekleję ...

Ciągle czuję agresję
Rozmawiał Maciej Sandecki2008-05-14, ostatnia aktualizacja 2008-05-14 07:42

Myślałem, że po 30 latach leczenia Polaków nie będę się bał wychodzić na ulicę tylko dlatego, że jestem czarny. Ludzie! Ja już mam swoje lata, gdzie ten polski szacunek dla starszych? - mówi 51-letni lekarz z Elbląga skatowany na oczach żony przez kiboli

Park Bażantarnia to w Elblągu popularne miejsce spacerów. 30 kwietnia grupa kibiców Olimpii Elbląg zaatakowała przechadzającego się tam z małżonką lekarza. Przewrócili go na ziemię i skopali. Zmasakrowali mu twarz. Lekarz doznał wstrząśnienia mózgu, kilka dni spędził w szpitalu. Policja zatrzymała sześciu napastników w wieku od 18 do 28 lat. Wszyscy byli pijani.

Z obawy przed nowymi rasistowskimi atakami małżeństwo nie zgodziło się na podanie nazwiska.

Maciej Sandecki: Często słyszy pan rasistowskie wyzwiska?

Lekarz: Kilka razy dziennie. Tyle że już mi spowszedniało. Najczęściej mówią: asfalt, czarnuch, brudas, Kunta Kinte, Bambo, Murzyn.

Dla wielu Polaków w słowie "Murzyn" nie ma nic obraźliwego.

Lekarz: Kiedy 30 lat temu przyjechałem tu z Nigerii na studia, zabrano nas, czarnoskórych studentów, na przedstawienie do szkoły. Tłum dzieci wyrecytował nam wierszyk "Murzynek Bambo". Płonąłem z zażenowania. Jak to? To w Polsce uczą, że Afrykanie skaczą po drzewach, że się nie myją? Od tego pseudozabawnego wierszyka zaczyna się budowanie stereotypów. Chciałby pan, żeby gdzieś uczono dzieci podobnego wierszyka o Polakach? Zapewniam, że dla czarnoskórych słowo "Murzyn" jest obraźliwe.

Wasze dzieci też uczyły się tego wierszyka?

Żona lekarza: Nie, ale w polskiej szkole spotkało je mnóstwo przykrości. Kiedy syn poszedł do podstawówki, codziennie wracał do domu zsikany. Nie chciał powiedzieć dlaczego. Przyznał się po jakimś czasie. Rówieśnikom nie podobało się, że załatwia się razem z nimi w toalecie i go nie wpuszczali, robił więc w spodnie.

Poszłam na skargę do dyrektorki i usłyszałam: "On jest taki inny, dzieci tak się z nim bawią". To miała być zabawa? Nikt z nauczycieli się nie przejął. Zero reakcji. Ale najgorsze spotkało syna w szkole średniej.

Co takiego?

Żona lekarza: Każdego dnia był wyzywany od brudasów i czarnuchów. W przerwach na korytarzu koledzy otaczali go i wykrzykiwali do ucha hasła Ku-Klux-Klanu. Znowu interweniowałam u dyrektora. Wzruszył ramionami: "To niemożliwe". Brak reakcji był przyzwoleniem na kolejne ataki. Pewnego dnia cała męska toaleta w szkole została oklejona rasistowskimi ulotkami: "Pamiętaj, Polaku, że to zaszczyt i przywilej urodzić się białym". Syn zerwał jedną z nich i rzucił dyrektorowi na biurko. Dopiero wtedy zareagował. Urządził apel i kazał sprawcom wystąpić. Śmiech na sali, nikt się nie przyznał. Wtedy ataki na syna przeniosły się z budynku szkoły na zewnątrz. Kiedy kończył lekcje, rzucano w niego kamieniami, butelkami. Kiedyś napastnicy dogonili go w autobusie, chcieli spalić mu twarz i włosy. Wyrwał się, ale podpalili mu kaptur od bluzy.

Córkę również napadali?

Lekarz: Gdy była mała, zapisała się do harcerstwa i ubierała się po chłopięcemu w moro. Wtedy wielokrotnie była zaczepiana, prowokowana do bójki. Na szczęście, kiedy napastnicy zauważali, że to dziewczyna, dawali spokój.

Gdy teraz napadli na was w biały dzień pijani kibole, nikt wam nie pomógł.

Żona lekarza: Ludzie siedzieli na ławkach i tylko patrzyli, jak ci chuligani katują mojego męża. Jakby to było widowisko, film.

Lekarz: Jest mi smutno, pierwszy raz spotkałem się z taką agresją. Ci ludzie zachowywali się jak zwierzęta! Czytam gazety, oglądam telewizję i nie rozumiem, co się wyprawia na polskich stadionach. Jakie są powody tej agresji wobec czarnoskórych piłkarzy? Sam jestem kibicem. Na studiach w Gdańsku chodziłem na mecze Lechii, kibicowałem też Legii, Widzewowi. Jako lekarz przez lata pracowałem w tzw. zabezpieczeniu medycznym imprez sportowych - na meczach piłkarskich Olimpii Elbląg, bokserów, piłkarek ręcznych. Leczyłem kontuzje sportowcom. Nic złego mnie tam nigdy nie spotkało. Teraz bałbym się tego podjąć. Jest coraz więcej młodzieży, której ktoś nie zdążył wychować. Kiedy zamieszkałem w Polsce i się ożeniłem, wiedziałem, że bardzo się wyróżniam. Ale myślałem: będę leczył ludzi, za rok, dwa przyzwyczają się, uszanują. Trzydzieści lat minęło i jest nawet gorzej. Ciągle czuję agresję i słyszę wyzwiska. Ludzie! Ja już mam swoje lata, gdzie ten słynny polski szacunek do starszych? Oczywiście nie wszyscy Polacy to rasiści, mamy tu wielu znajomych, przyjaciół. Jestem już jednak zmęczony. Mam uraz i myślę o przeprowadzce do innego kraju.

Do góry
#2342592 - 15/05/2008 21:07 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: [T]-error]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Dowody że byli to kibice \:\) Kibice jakiegokolwiek klubu \:\) Z tego artykułu nie wynika, że byli to kibice \:\)

Do góry
#2342599 - 15/05/2008 21:09 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Fro_Lech]
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Jeśli przyjąć założenie, że Olimpia Elbląg to nie klub, to masz Kuba rację \:D

Do góry
#2342674 - 15/05/2008 21:42 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: [T]-error]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
To że ktoś sobie napisał Olimpia Elbląg w artykule niczemu nie dowodzi. Konkrety, konkrety...

Każdy sobie może tak napisać np. ja

"Terror jest chuliganem"

I jesteś chuligan.

Do góry
#2342687 - 15/05/2008 21:47 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Fro_Lech]
zostać modem_MLS Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/09/2006
Postów: 3801
Skąd: Wiadomości: 33333
Wyborcza i wszystko jasne, tyle co się uśmiałem to moje. Uczą w szkołach dzieci wierszyka o "Murzynku Bambo" \:D straszne, albo dziecko przychodziło zsikane do domu - jeszcze lepsze. Tak narzekają jak to w tej Polsce im źle, to nie wiem czy ich tu ktoś siłą trzyma?

Do góry
#2342820 - 15/05/2008 22:47 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: zostać modem_MLS]
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Wy dalej nie rozumiecie, ile mam artykułów wkleić ?
Z notki policyjnej skan wziąć?

\:\)

No co wy dzieci jesteście?

Do góry
#2342827 - 15/05/2008 22:50 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: [T]-error]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Zamknijcie ten temat w koncu.
Gadka [T]-errora jacy kibice sa zli nic nie wnosi i nie wniesie.
Nikt tu nikogo nie przekona a tymbardziej nie zrozumie.
Bez odbioru.

Do góry
#2342832 - 15/05/2008 22:51 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: [T]-error]
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
To też nie? http://www.elblag24.pl/elblag,zatrzymani_sprawcy_pobicia,15257,0,0,0.html

Bo ktoś ot tak napisał?

No proszę ja was \:\)

Modzie MLS ... nie chodziło mi o dalszą część artykułu o murzynku, tylko o fakt zaistnienia pobicia. No ale zawsze można doczytać coś między wierszami.

Do góry
#2342834 - 15/05/2008 22:53 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Chaoz]
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Originally Posted By: Chaoz
Zamknijcie ten temat w koncu.
Gadka [T]-errora jacy kibice sa zli nic nie wnosi i nie wniesie.
Nikt tu nikogo nie przekona a tymbardziej nie zrozumie.
Bez odbioru.



Tak jest !
Tak to sobie tłumaczcie \:\)

Do góry
#2342837 - 15/05/2008 22:55 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Fro_Lech]
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Originally Posted By: Fro_Lech
To że ktoś sobie napisał Olimpia Elbląg w artykule niczemu nie dowodzi. Konkrety, konkrety...

Każdy sobie może tak napisać np. ja

"Terror jest chuliganem"

I jesteś chuligan.


No nie do końca, za treść artykułu publikowanego w mediach ponosi odpowiedzialność autor. Jeśli napisze, że jestem chuliganem [a nie jestem] może skończyć się taka sprawa w sądzie.

Tu na forum oczywiście możemy sobie uprawiać demagogię \:\)

Do góry
#2342840 - 15/05/2008 22:57 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: [T]-error]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
[T]-error co to zmienia ze wklejasz te artykuly?
Pojdz na stadion skoro to kibice i powiedz im co o nich myslisz W TWARZ. A nie napinasz sie w tym temacie jak stringi na Kaliszu. Cos to zmienia?! Pol swiata kibicowskiego to rasiscie bo popieraja transparenty typu "Roger nigdy nie bedziesz Polakiem" a juz ze "Grzelak nie bedzie Brazylijczykiem" to czysta ksenofobia i uprzedzenie do innych ras ze hoho.
Ciesze sie ze tak Ci lezy ten temat wiec moze wstap do prewencji, sluzb ktore ochraniaja mecze lub zostan detektywem i ulecz srodowisko kibicowskie.

Do góry
#2342919 - 15/05/2008 23:42 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Chaoz]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
Originally Posted By: Chaoz
[T]-error co to zmienia ze wklejasz te artykuly?
Pojdz na stadion skoro to kibice i powiedz im co o nich myslisz W TWARZ. A nie napinasz sie w tym temacie jak stringi na Kaliszu. Cos to zmienia?! Pol swiata kibicowskiego to rasiscie bo popieraja transparenty typu "Roger nigdy nie bedziesz Polakiem" a juz ze "Grzelak nie bedzie Brazylijczykiem" to czysta ksenofobia i uprzedzenie do innych ras ze hoho.
Ciesze sie ze tak Ci lezy ten temat wiec moze wstap do prewencji, sluzb ktore ochraniaja mecze lub zostan detektywem i ulecz srodowisko kibicowskie.


\:D
nie wkładaj komuś w usta słów, których nie wypowiedział.
Terror zauważył jedynie, że kibice 3 klubów pobili człowieka na tle rasistowskim.

Nie znalazłem żadnej wzmianki w poście Terrora o POGRUBIONYM.
Czemu nad interpretujesz? Czemu atakujesz? Terror się napina? \:D

Litości.

Do góry
#2342939 - 15/05/2008 23:53 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Llama]
muine bheag Offline
journeyman

Meldunek: 12/12/2007
Postów: 62
PROSZE UZYTKOWNIKOW ;
hagiI,donic,experto,dimes,llama,terror,lupus,herkules,coronach,dardaw,twist,cobra,zorro,jiro jiro

o nie wypowiadanie sie wiecej w tym temacie.

tak tak,wiemy doskonale juz ,ze kibice to bydlo,jedynym sposobem na nich sa dozywotnie kamieniolomy,wiemy rowniez ze polska policja jest najlepsza na swiecie.A to co sie zdarzylo w Mydlnikach to tylko wymysly i fantazje kibicow.

nie piszcie juz nic,wiecej i jasniej sie waszego punktu widzenia przedstawic nie da!

zycze wam z calego serca,zeby was spotkalo to samo co fanow Gieksy,w nocy 21/22 marca,zobaczymy jak wtedy bedziecie spiewac,czy dalej bedziecie tacy hardzi?

Do góry
#2342942 - 15/05/2008 23:54 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: Llama]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Terror kłamie.
Znam go. On chla za dwoch, i jeszcze jest rasista tylko tak sobi pisze, na zlocie w Skorzecine byl tym ktory organizowal bojowke miedzyklubowa i razem z Tomo i kamasssem szwedali sie po osrodku z siekierami w klubowych szalikach.
Mial jeszcze koszulke i na niej napisane cos o asfalcie...

A ci debile z Elblaga to byli harcerze, czarnuch nie dal do puszki jak mu w markecie pakowali zakupy i wpierdol, proste,
wiem bo huligani ze stadoinow myja szyby na skrzyzowaniach jak nie zaplacisz to grzecznie przeprosza i odchodza na boczek, no czasem moze puszcza sliniotok na szybe ale tak to aniolki przeciez.

Do góry
#2342945 - 15/05/2008 23:57 Re: Kibice GKS-u zmasakrowani przez policję [Re: muine bheag]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
\:D
Nie da rady, ja proszę o kulturę wypowiedzi na forum i dalej z tym problem.

Morał z tej bajki jest taki, że , dopóty społeczeństwo będzie obojętne na bandytyzm policji wobec nawet niewinnych kibiców, dopóki proceder cytowany przez Terrora będzie miał miejsce.

a to, że życzysz mi z całego serca cierpienia \:\( no cóż \:\( prosty jesteś \:\(

Do góry
Strona 16 z 23 < 1 2 ... 14 15 16 17 18 ... 22 23 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, ANZELMO, alfa, pacyfista, rafal08, akagi, forty, burbon, VVega, Józef Małolepszy), 3918 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24778 Użytkowników
97 For i subfor
45107 Tematów
5592518 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42