Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#248650 - 01/09/2004 02:13 Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
nieobecny konkurent Offline
old hand

Meldunek: 28/09/2002
Postów: 977
Witam,

wiem, ze czasu jeszcze co nie miara ale powoli warto myslec o konkursie - abysmy nie mieli tygodniowego opoznienia jak w zeszlym roku

formula prosta - typujemy NBA raczej nie caly sezon bo zabawa szybko ograniczy sie do kilku osob z czolowki a reszta zrezygnuje nie widzac szans na odrobienie strat. W zeszlym roku byl to okres bodajze polroczny - do meczu gwiazd chyba

Chetnych pewnie brakowac nie bedzie. Mnie interesuje opcja z wpisowym w zeszlym roku byla to rownowartosc 5 euro, wygrana zgarnial lider, zas drugie i trzecie miejsce nagradzane bylo zwrotem wpisowego

Przechodzac do konkretow - kto sie pisze na opcje z wpisowym? (opcje bez wpisowego proponuje pominac na razie i zajac sie nia pozniej bo sie burdel zrobi w temacie), kto podejmie sie organizacji?

Dodatkowych nagrod - sponorowanych - raczej nie bedzie. Postaram sie wybadac kilka lepszych bukow i moze zrobimy to pod szyldem BasketBet.com. Od siebie moge zaproponowac na chwile obecna zaproszenie do typowania w w/w serwisie.

Do góry
Bonus: Unibet
#248651 - 01/09/2004 04:31 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Bardzo dobrze,że pojawił się post z propozycja konkursu,ponieważ mam okazje ,by wyrazić swoje zdanie.

Konkurent,nie odbieraj osobiście tego co nizej napisałem.
Mam dla Ciebie naprawdę dużo szacunku za posiadana wiedzę i za Twój wkład w propagowanie NBA na forum.
Musze jednak wyrazić swoje zdanie,bo nie mam zwyczaju owijać czegokolwiek w bawełnę,a na ten temat juz dawno mam ochotę się wypowiedzieć.

Konkursom z jakimkolwiek wpisowym mówię zdecydowane NIE :stop:

Uzasadnię teraz swój pogląd na tą i inne tematy "konkursowe".
Zaznaczam,że to co poniżej odnosi się TYLKO do NBA i WNBA.
(W MLB zdanie Fehera jest dla mnie wiażące,a odnośnie NFL uszanuje każdą decyzję Ghostface'a)

1)Nie podoba mi sie ta forma,do obstawiania za pieniądze sa firmy bukmacherskie.
Na forum powinno sie prowadzić IMHO wszelką "dzialalnośc" niekomercyjną i nawet tak symboliczna kwota wpisowego łamie IMHO te zasadę.

2)Z moich obserwacji i doświadczenia wynika,że tak gdzie odbywa sie konkurs nastepuje w tematach (związanych z poszczególnymi ligami) przerost formy nad treścią,to znaczy dominuja suche typy,natomiast opisów,analiz i opinii na temat meczów jest jak na lekarstwo.

3)Tu możemy oczywiście dyskutować,ale śmiem twierdzić,że dla mnie suchy typ wystarczy,ale jest bardzo duża grupa uzytkowników,która dopiero wgłebia się w tajniki np.NBA i mając głównie ich na względzie jestem za "typowaniem opisowym".
Ja tez wszystkich rozumów nie zjadłem,moja wiedza jest bardzo niekompletna,a czytając opinię ludzi znających się,mam okazję do poszerzenia swoich horyzontów.

4) Jezeli Ktoś juz bardzo chce przekonać sie ,kto w danym temacie jest Najlepszym Typerem,to może sobie na własny użytek zrobic taki ranking,typy sa podawane w postach uzytkowników,a co sie sprawdza a co nie to przecież po meczach wiemy
Poza tym jest na forum dział pn. "Inne konkursy" i tam mozna rywalizować czy tez bawić się do woli.

5)IMHO jakikolwiek konkurs czy ranking niesie ze soba zawsze jakieś (uzasadnione bądź nie) pretensje - a to komus typu nie zaliczono,a to ktoś ma za mało punktów,a ten sie spóźnił o minutę,etc.etc.
Generuje to wszystko potem wzrost "temperatury" w dyskusjach,niekoniecznie akurat na tematy stricte konkursowe.

6)Nie chcę tu wyjść na hipokrytę czy też "promować" zasad Kalego,bo akurat sam biore udział w jednym z konkursów na forum (niekomercyjnym).
Nie ma jednak on na celu wykreowania Super Typera Stulecia,tylko dostarczenie,mam nadzieję,że wartościowych danych statystycznych.
BTW za tydzień konkurs się kończy.

7)Nie jestem zdecydowanym przeciwnikiem konkursów i rankingów.
Jeżeli pojawi się ciekawy pomysł i będą zainteresowani to nie będe na siłę forsował swojego zdania,nie mniej jednak uważam,że każde takie przedsizięcie nie przynosi znaczącego pożytku.
Pomijam juz niepoważne i dziecinne zachowania niektórych konkursowiczów,ale to nie jest absolutnie zarzut do organizatorów "zmagań",ot cóż ,pewnych rzeczy się nie uniknie.

8)Jesteśmy na tym forum NIE po to,by wzajemnie ze sobą rywalizować,ale w zupełnie innym celu.
Ci wszyscy,którzy mieliby za cel pisania do "USA Sports" udowodnienie Komus drugiemu,że "TO JA JESTEM LEPSZY" - moga juz zawczasu poszukać sobie innego forum i tam realizować swoje "cele".

9)Temat NBA(i również Eurobasket) w "starej" formie na "Parkiecie" był IMHO jednym z przodujących na forum,jeżeli chodzi o kreowanie typów w formie wzajemnej wymiany opinii.
Skutkowało to bardzo dobra skutecznością ogółu uzytkowników.
Nie wypada mi pisać więcej ,ale kto chce może poczytac tematy archiwalne.
Obyliśmy się bez konkursów,rywalizowaliśmy jedynie z bukami,z dużym powodzeniem i niechby każdy sezon był taki jak ubiegłoroczny.

Nie mam zwyczaju pisywać na forum w tak radykalnej tonacji ,wole inny sposób komunikowania,ale odpisałem CELOWO dość jednoznacznie,ponieważ liczę na burzliwą,ale oczywiście kulturalna dyskusję.

Załatwmy ta sprawę raz na zawsze - robimy niekomercyjne konkursy czy nie ?
Co na to Koledzy odpowiedzialni za tematy NBA/WNBA ?
Jakie jest zdanie innych Użytkowników?
Najlepiej zdecydować zanim ruszy Najlepsza Liga Świata

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

amkwish - Sulphur City

Do góry
#248652 - 01/09/2004 04:40 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
Top Dog Offline
addict

Meldunek: 21/08/2004
Postów: 687
Skąd: Flushing Meadows
Mi to nie robi róznicy czy bedzie wpisowe czy nie bo i tak chetnie wezme udzial w takim konkursie.

Jednak w tym co napisał amkwish jest bardzo duzo racji i przychyle sie do jego opinii i wyraze delikatny(aczkolwiek nie stanowczy) sprzeciw wpisowemu.

Do góry
#248653 - 01/09/2004 07:56 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
nieobecny konkurent Offline
old hand

Meldunek: 28/09/2002
Postów: 977
Na poczatek - strasznie irytujace to ograniczenie do 8 buziek..

amkwish -> ja rowniez cenie to, ze zrobiles porzadek w temacie o koszykowce i propagujesz porzadek i swobodna wymiane opinii

Jest jednak kilka "ale" z mojej strony. Mianowicie - wedle profilu userem jesteś od stycznia 2004 - nie zarzucam tu krotki czy dlugi staz na forum bo zdecydowanie goroje nad nim wklad w forum Poprzedni konkurs rozpcozal sie jesienia 2003 i, po zasiegniecie opinii ogolu, podzielony byl na 2 osobne czesci - dla wpisowiczow i nie-wpisowiczow Tych pierwszych bylo zdecydowanie mniej bo bodajze tylko siedmioro, zas reszty - grubo ponad 25 (nie szukalem archiwalnych postow wiec moge sie mylic). Organizatorzy robili co tydzien 3 rankingi - dla kazdej z opcji i zbiorczy. Nie odnioslem wrazenia, ze komus sie tamta formula nie podobala - wrecz przeciwnie - nikt nikomu tego wpisowego nie narzucal i nie sadze aby ktokolwiek z tych, ktorzy skladke uiscili, szczycil sie tym, ze jest lepszy od innych bo on wplacil i jest lepszy od tego, ktory gra w zwyklym konkursie - bo przeciez nic nie ryzykujac moze on grac underdogi itd., czego nie zrobilby gdyby gral z wpisowym (mam nadzieje, ze nie zakrecilem zanadto ale pozno juz ).

Dlatego uwazam, ze identyczna forma - konkurs z opcja z wpisowym i nie, jest jak najbardziej godna uwagi. Podam tylko moj przyklad - bez wpisowego nie mam chociazby takiej motywacji aby tak dobrac te 5, 7 czy 10 spotkan w tygodniu by wyjsc na plus i dazyc do zwyciestwa w klasyfikacji Amkwish przeciez to tylko zabawa - zwyciezca nie otrzymuje dozywotnio tytulu najlepszego typera nba a jedynie wlasna satysfakcje, zysk - jesli rzeczywiscie to gral i ewentualnie slowa uznania od innych konkursowiczow. Wpisowe zas jest tylko symboliczne. W zeszlym roku bylo to 5 euro, czyli jakies 25zl - wiem, wiem - dla jednego to duzo, dla innego nie ale nie jest to astronomiczna kwota, ktora nie pozwoli chetnemu na udzial.

Przechodzac do nastepnego watku - opisow. W zeszlym roku wygladalo to tak, ze kazdy z uczestnikow musial w ciagu ygodnia podac 7 typow wraz z kursem i naza bukmachera. Kazdy typ grany byl stala stawka - 10 - zas jesli ktos nie podal tych 7 typow tygodniowo to za kazdy brakujacy dostawal -10j. Bukow do wyboru bylo bodajze 5, nie gralismy chyba tez 2 zdarzen z tego samego meczu.
To bylo i jest dobre rozwiazanie - suchy typ, kurs, buk. Dlaczego? Bo liczy sie ostateczny zysk a nie zdolnosc logicznego kojarzenia faktow.
Ja dzieku zeszlorocznego konkursowi wylowilem kilku typerow godnych uwagi, ktorzy osiagneli niezly rezultat - czesc grajac z wpisowym, czesc bez. Sam przeciez dobrze wiesz, ze czasem mozna grac cos bo podpowiada to typerska intuicja .
Poza tym spojrz na to od strony technicznej - ile podstron, ile tematow to wszystko zajmie! a przeciez ktos to musi zebrac do kupy, podliczyc zysk/strate, skutecznosc itd. Ow ktos przeciez robi to na zasadzie wolontariatu i nie mozna tego bezlitosnie wykorzystywac kazac mu szukac typow wsrod gaszczu opisow.

Watek sponsorowanego konkursu dopisalem dosc spontanicznie Nie mam pewnosci, ze uda sie cos zrobic ale sprobowac nie zaszkodzi.

Konkurs NBA to chyba nowa swiecka tradycja bo byly juz chyba 2 czy 3 edycje, wiec nie widze powodu aby ot tak ja pomijac bo nosi na sobie znamie komercji

Jesli do czegos sie nie odnioslem to zrobie to w kiedy indziej - padam juz z nog

Do góry
#248654 - 01/09/2004 12:25 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
KRAJAN Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2004
Postów: 15586
Skąd: Lublin
Konkurent-Amkiwish - przeczytałem Waszą krótką wymianę zdań i przedstawię moje spostrzeżenia.
1) Ja osobiście lubię brać udział w różnych konkursach, pod warunkiem, że mają one jakiś sens, który może skutkować zarobkowaniem w realu. Co do konkursów z wpisowym lub bez niego nie wyrażam opinii - ale przychylam się do opinii Amkwisha - forum ma nie służyć temu abyśmy się wzajemnie ogrywali i ze sobą konkurowali (na noże! ) ale powinno służyć jak najlepszej orientacji w danej dziedzinie - co powinno znaleźć odzwierciedlenie w realnym wygrywaniu kasiorki. Podsumowując - konkurs - jestem za ale pod warunkiem sensownych reguł.
2) To od kiedy ktoś isnieje na forum i to czy długo jest modem czy nie - uważam nie jest najważniejsze. Dużo bardziej istotne jest to jaką wiedzę i sposób jej przekazania dana osoba posiada. Mam na tym forum kilka osób które sznuję za te właśnie cechy. Wśród nich znajdują się m.in. Amkwish (NBA) i Ghostface (NFL), są też osoby sprawujące funkcje na forum - które są dla mnie sorry za zwrot "wielkim nieporozumieniem" - tych nie wymienię, bo i po co robić sobie wrogów. Wielu ludzi śledzi forum od jakiegoś czasu nie biorąc w nim aktywnego udziału. Wielu z nich po naszych wypowiedziach i analizach wyciąga trafne wnioski i skutecznie przenosi je do realnego typowania. Niestety - jak wszędzie - wiele osób nie mających zielonego pojęcia o bukmacherce próbuje przebić się ze swoimi "spostrzeżeniami" i bardzo często ich wypowiedzi wywołują zamęt przy układaniu zakładów. Ale je można szybko wyłowić - ja przynajmniej nie mam z tym problemu - i po prostu ignoruję ich wypowiedzi.
Tak, że wniosek - nie istotnym jest staż forumowicza, ale jego elementarna wiedza dotycząca danego tematu. (Na marginesie moj staż w tym forum to niespełna 1/2 roku)
3) Co do ilości buziek - to uważam indywidualna sprawa prowadzącego temat (admina, moderatora) - jak dla mnie mogło by ich nie być wogóle, bo czytając (oglądając niektóre posty) to nawet mi się "rzygać" nie chce, a używanie przede wszystkim najniżej położonej ikonki (obrazka) sami świadczymi o swoim poziomie inteligencji, a właściwie o jej braku - wyjątkiem może tu być temat Quasi.
4) Co do wypowiedzi Konkurenta:
"To bylo i jest dobre rozwiazanie - suchy typ, kurs, buk. Dlaczego? Bo liczy sie ostateczny zysk a nie zdolnosc logicznego kojarzenia faktow"
Ostateczny zysk napewno się liczy-przecież o to w tym wszystkim chodzi, ale na pewno nie mają na niego wpływu jakieś tam suche, wimaginowane lub wyssane z palca typy przedstawiane - a może się uda. Pisząc,że zdolność kojarzenia faktów nie ma najmniejszego znaczenia - nie obraź się ale po takiej wypowiedzi - powinienem Cię zakwalifikować do grupy ignorantów (ale nie mam jeszcze po jednej wypowiedzi takich podstaw). Dla mnie właśnie gruntowna analiza i zdolność kojarzenia faktów jest najważniejsza przy doborze odpowiednich typów + odrobinka szczęścia która jest nieodzownym czynnikiem sukcesu (wyjątkiem jest tu MLB - chyba najbardziej nieprzewidywalna dyscyplina US-sports). Wiem tylko jedno - z tamtego sezonu - chodzi o NBA - typując z innymi wybranymi typerami (2 osoby), jak dla mnie dobrymi analitykami - w przypadku pokrycia się naszych 3 typów następowało regularne ogrywanie bukuff ze statystyką rzędu ponad 80% co chyba jest całkiem przyzwoitym wynikiem. W przyp. rozbieżności naszych typów najlepiej było takiego zdarzenia nie ruszać lub próbować grać w rozpisach. Podsumowując - dobra analiza + kojarzenie ważnych faktów + odrobina szczęścia = sukces murowany. Przepraszam za długie ble ble, po prostu chciałem wyrazić moją opinię.
Pozdrawiam Wszystkich
KRAJAN

Do góry
#248655 - 01/09/2004 14:00 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
nieobecny konkurent Offline
old hand

Meldunek: 28/09/2002
Postów: 977
Krajan -> bez urazy ale przeczytaj raz jeszcze moj poprzedni post :rolleyes:

Dyskutujemy o konkursie i do konkursu sie tu odnosze - co wielokrotnie zaznaczalem.

- Wlasnie wprowadzajac zbedne opisy wprowadzimy narastajaca niechec czy nawet agresje wsrod konkursowiczow - bo ten ma niezly wynik ale pisze po 2 zdania byle cos napisac a tamten pisze dlugie posty ale nie zawsze ma szczescie. Jestem pewien, ze tak to bedzie wygladac.

- Liczy sie zysk a nie zdolnosc kojarzenia faktow - w konkursie; pisalem to o poznej godzinie ale teraz czytam popijajac kawe i bez przeszkod rozumiem wlasny tok myslenia ( ).

- o stazu na forum takze specjalnie napisalem tak, aby nie bylo dwuznacznosci a odwolalem sie do niego wnioskujac, ze amkwish nie sledzil tematow konkursowych z jesieni 2003.

- konkurs to tylko zabawa a nie rywalizacja o prymat i szczegolne wzgledy na forum czy gdziekolwiek indziej. Zupelnie nie pojmuje podejscia forsowania sprawiedliwosci spolecznej w temacie o koszykowce na forum poswieconym bukmacherce

- ograniczenie do 8 buziek jest, wg mnie, conajmniej dziwne i moze powodwac nieporozumienia - gdy ktos nie doda tam, gdzie chcial/powinien bo wczesniej juz uzyl 8 innych.

Do góry
#248656 - 01/09/2004 15:27 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
ketjow Offline
veteran

Meldunek: 10/02/2004
Postów: 1319
Skąd: Toruń
Pozwolę sobie wtrącić zdanie lub dwa na temat konkursu. Uwazam, że jeśli są chętni do prowadzenia takiego konkursu a co ważniejsze znajdą się chętni do uczestniczenia w nim to nie widze powodów żeby konkurs się odbywał. Sam Michał pisałeś kiedyś że forum jest dla ludzi a nie odwrotnie. To oni kreują formę jaka im odpowiada. Granie za kasę nie jest czymś nagannym (w końcu wszyscy to robimy). Dla mnie takie konkursy mają tą przewagę nad innymi że tutaj typy są głęboko przemyślane bo za tym kryją się konkretne korzyści (czytaj pieniądze). Brak opisów wcale mi nie przeszkadza a nawet czasami pomaga bo czasami głęboka analiza wprowadza mętlik w głowie. Kiedy widzę dobrego typera, takiego który walczy o dobre miejce w tabeli wiem że to co on tworzy nie jest jego życzeniem tylko mocno przemyślanym ruchem to śmiało mu zawierzam nie zastanawiejąc się czemu tak gra. Konkursy o tak zwaną "pietruchę" traktuję mniej poważniej bo tam zdaza się wielu przypadkowych typerów. Myślę że taki konkurs nie będzie w żaden sposób burzył całej struktury forum a wręcz przeciwnie nada jej bardziej konkretny charakter i doda smaczku. Świetnie jak dla mnie funkcjonował konkurs NHL w tamtym sezonie. Musze przyznać że wiele razy z niego korzystałem i to z dobrym skutkim. Same analizy są dla wielu mało czytelne a w konkursach, tabelach jest czarno na białym. Wielu jest też takich którzy wpadają na forum tylo na chwilę i i chcą konkretów. Sam niestety nie wezme udziału w takim konkursie bo moja znajomośc bukmacherki w NBA jest znikoma (czytaj żadna),choć jako były zawodnik AZS Toruń bardzo lubię basket.
Podsumowując chcę powiedzieć że ja jestem za.
Nie bądźmy jak ten pies ogrodnika, który sam nie zje i drugiemu nie da. Jeśli są chętni do zagrania w nim to niech taki konkurs się odbędzie.

Do góry
#248657 - 01/09/2004 15:45 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
lukboj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/05/2002
Postów: 4480
Skąd: Częstochowa
Fajnie że konkurent założyłeś temat, miałem to zrobić na dniach ale mnie wyprzedziłeś

Jako organizator zeszłorocznej edycji konkursu uważam, że w tym sezonie NBA jak najbardziej trzeb to powtórzyć, konkurs był bardzo udany: nie było żadnych problemów itd. Tym razem proponuje jednak gre tylko i wyłącznie z wpisowym w kwocie do ustalenia (proponuje 50 PLN) oczywiście wszystko to będzie uzależnione od liczby chętnych, jeżeli naprawde sporo ludzie będzie chciało konkurs "bez wpisowego" to nie widze nic przeciw temu aby zrobić repeat z sezonu poprzedniego, oczywiście nadal moge pozostać orgaznizatorem + skarbnikiem co już obiecałem rok temu ze względu na przykry fakt, że poprzedni skarbnik sprawiał pewne problemy choć zakończone happy end-em !

Co do zasad to myśle, że można pare rzeczy zmienić, narazie niech każdy w miare możliwości wypowie się jak to widzi. Jest napewno kilku zeszłorocznych uczestników, którzy i w tym roku nie zawiodą jak: konkurent, mszczyna, globus, bzyk itd.

Do góry
#248658 - 01/09/2004 16:09 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
KRAJAN Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2004
Postów: 15586
Skąd: Lublin
Konkurent - dokładnie przeczytałem Twój post i nie widzę dlaczego miałbym zmieniać moją opinię - zdecydowanie ją podtrzymuję.
Jeżeli chodziło Ci tylko i wyłącznie o konkurs i sposób podawania typów (bez opisów) to z całym przekonaniem przynaję Ci rację. Zresztą sam prowadzę konkurs MLB statystyczno-punktowy - możesz zajrzeć (w tematach MLB), gdzie forma podawania typów jest ograniczona (bez zbędnych komentarzy). Konkurs ten jest tak jakby podsumowaniem wniosków biorących w nim udział typerów.
Z tego co piszesz wnioskuję że prowadzimy dyskusję nad 2 róznymi rzeczami Ty strikte o konkursie, ja o całości zagadnienia w tym o konkursie.
Jeżeli taki konkurs (z wpisowym) powstanie (za zgodą Amkwisha) to po zapoznaniu się z jego zasdami już dziś deklaruję w nim udział, a jeżeli mamy się bawić to bawmy się nie za grosze tylko troszkę poważniej (unikniemy w nim przypadkowości). Jeżeli chodzi o wpisowe to moja propozycja wynosi 30-50 EURO (100-150PLN) i nagrody dla 3 pierwszych typerów np 50%/30%/20% puli i zdecydowanie nie może być to konkurs organizowany przez długi okres czasu - prop. 20-30 kolejek, a później jak wystarczy chęci to rundka rewanżowa.
I proszę nie pisz, że analizy i zdolność kojarzenia faktów nie wpływa na jakość typerki - bo nie ukrywam - troszkę mnie to rozbraja.
Pozdrawiam
iwo:
KRAJAN

Do góry
#248659 - 01/09/2004 18:58 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
nieobecny konkurent Offline
old hand

Meldunek: 28/09/2002
Postów: 977
[QUOTE]Oryginalnie wysłał KRAJAN:
I proszę nie pisz, że analizy i zdolność kojarzenia faktów nie wpływa na jakość typerki - bo nie ukrywam - troszkę mnie to rozbraja.
[/QUOTE]w takim razie milo mi, ze Cie rozbroilem

..co nie zmienia faktu, ze temat brzmi konkurs nba - dyskusja i ja, podobnie jak zapewne wszyscy wypowiadajacy sie, odnosze sie tu do konkursu - wyglada na to, ze tylko ty jeden nie potrafisz rozdzielic bukmacherki jako takiej od zabawy w formie konkursu.

Nie mam ani czasu, ani ochoty aby kontynuowac taka polemike.

lukboj -> wpisowe rzedu 50zl jak najbardziej mi pasuje a jesli podejmujesz sie organizacji to juz w ogole dzem z miodem

Do góry
#248660 - 02/09/2004 02:31 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Konkurent ,nie jestem żadnym "sprawnym organizatorem",ale przede wszystkim fanem basketu i to jest powód,dla którego tu jestem.
Ten drobny fakt pominąłeś,ale to,że cenisz mnie jako "porządkowego" to też coś.

Odnoszę wrażenie,graniczące z pewnością,że przynajmniej część "userów nestorów" nie potrafi ukryć swojej hmmm...niełaski,dla tych,którzy są memberami o niższym stażu.

W ciągu paru dni na tym forum przeczytałem ironiczne uwagi "starego moda" o junior memberach,nastepnie "old member" w dziale "Inne dyscypliny" nazwał hołotą uzytkowników z numerami powyżej 1500,teraz Ty podajesz argument o małym stażu na forum jako pierwszy w swoich "ale".

Może umówimy się tak,ze zamiast wpłacać wpisowe na jakis konkurs,junior memberzy ufundują pomnik "Starego Usera",a Conrada poprosimy o utworzenie nowego działu "Piedestał Typera",w którym zamieszczane bedą chwalebne posty na cześć.

Sarkazm ? Oczywiście ,że tak,bo juz dosyć mam tego bicia piany i opowiadania tej samej bajki na dobranoc pt."O zasłuzonych i neofitach".

Dziwne,ale w 90% to old members piszą ,że forum umiera,forum to dziś obora itp.

Ja pytam :
Co zrobiliście by zapobiec degrengoladzie?
Dlaczego dopuściliście,by poziom merytoryczny forum zszedł do niskich poziomów stanów średnich ?
Kto miał tępić oborę na forum - junior memberzy czy starzy uzytkownicy ?
Ilu "zasłuzonych" ,którzy wykreowali sie dzięki temu Forum prowadzi dziś "portale bukmacherskie" oferując "supertypy" za ...drobna opłatą?

Numer użytkownika jest jednak najważniejszy - LOL Konkurent,jeden wielki LOL.

Ja czytam forum od mniej więcej 2 lat i nie odzywałem sie i nie rejestrowałem tylko z jednego powodu.
Uważalem,że aby zostać "register member" to trzeba mieć coś w danej dziedzinie do powiedzenia.
W momencie,gdy nieskromnie uzanałem,że moja wiedza o bukmacherce i kilku dyscyplinach nie obniży merytorycznego poziomu forum - zarejestrowałem się i zacząłem pisać posty.

Tak na marginesie najlepszy spec od baseballa jakiego znam ma 5-cyfrowy numer na tym forum.
Kolega,który zarejestrował sie pare tygodni temu zjadł by na śniadanie wielu "starych" speców od WNBA i takie przyklady mozna mnożyc.

Z drugiej strony - przeczytałem prawie wszystkie archiwalia,dotyczące basketu,od początku powstania forum i nie powalił mnie na ziemie poziom dyskusji,choc przyznam,że duży procent stanowiły posty zawierające ogromna wiedzę i wyczucie typerskie piszącego.

IM(V)HO dzisiejsi uzytkownicy prezentują nie gorszy poziom,więc nie twórzmy mitów typu "panie,kiedyś to było ...ho ho ho".

Ja jestem w bukmacherce od jej zarania i nie mam zamiaru rumienić sie z powodu swojego wysokiego numeru rejestracji.
Dla mnie nie ma to i nie będzie mialo żadnego znaczenia.
Uzytkownika z najnowszym numerem traktuję na równi z matuzalemami i to sie nie zmieni.

Jak juz gdzieś pisałem,mnie w początkach moich zmagań z bukami porządni ludzie sporo pomogli i postanowiłem spłacic ten dług.
Tak więc jak z prośba o pomoc zwraca się do mnie najmlodszy stażem uzytkownik to staram się Mu jej udzielić,zamiast zachowywać się jak kapral w stosunku do "kota".

Inna sprawa,ze niektórzy na te pomoc nie zasługują (poprzez swoje zachowanie i prezentowany poziom),ale czy mam ludzi oceniać wyłacznie po numerze usera i treści pierwszego postu ?
Oczywiście - nie.

Czy chcemy czy nie to czas upływa nieubłaganie,my się starzejemy,dzieci dorastają.
W kazdej dziedzinie zycia są dziś starzy wyjadacze i leszcze,ale za jakiś czas ...leszcze będa wyjadaczami.
Nie sztuka zabukowac sobie miejsce w "Alei Zasłużonych" ,ludzki szacunek zdobywa się tym,co sie robi dla innych,a nie ilością cyferek w numerze.

Byłbym niesprawiedliwy,gdybym napisał tylko o jednej stronie medalu.
Jestem pełen uznania i podziwu dla tych Oldów,którzy nadal są aktywni na Forum,a pomoc której udzielają młodszym jest nie do przecenienia.
Maja Oni wszak jedna wspólna cechę.
Nigdy nie powołuja się na swój staż i nie lekceważą żadnego z uzytkowników.
Podawali swoje typy i uzasadniali je 2-3 lata temu,robia to nadal,na tym samym ,wysokim poziomie.

Tak to juz jest,że ten,ktory faktycznie mógłby być gloryfikowany za swoje zasługi nigdy nie domaga się aureoli.

Jestem swiadomy,ze teraz sobie nagrabiłem,ale nie ma wrogów tylko ten ,co nic nie robi
Takowy nie popełnia równiez błedów,więc jeśli ja je popełniłem to z pokorą przyjme każdą krytyke.

Teraz o samym konkursie.

Trzeba parę rzeczy "odbrązowić" ,bo narosle mity i legendy można szanować,pod warunkiem,że nie noszą znamion baśni z 1001 nocy.

W jakim celu robic konkurs ?

1)Wyłonic najlepszego typera.

Chcesz byc w czołówce konkursu ?
Zrób subskrypcje free pickuff od Madduxa,przepisz je na konkurs i juz jestes w czołówce.
Można zajestrować się na "Pro Cappers" i "grać" "free tych,co sa tam na topie.
Mozna w końcu zagrać ten sam typ innego uczestnika,wystarczy poczekać aż sie wcześniej pojawi.

W ten sposób kompletny lamer może wygrac konkurs.
Wyłonienie najlepszego typera jest zatem obarczone bardzo dużą dozą NIE-prawdopodobieństwa.
Pomijam juz to,ze dla mnie najlepszym typerem jest ten,kto najwięcej zarabia,a nie ten co ma najwyższą skuteczność,choc ten drugi zasluguje jednak na wyższy stopień nobilitacji.

2)Mieć dobrą zabawę

Ten argument mnie przekonuje,trudno zresztą z nim polemizować.
Znam jednak lepszą zabawę - zabawę we wspólne uzgadnianie typów,poprzedzoną merytoryczną dyskusją i wzajemna wymiana opinii.
Element zabawy jest ,dla tego kto chce,również obecny (policz Konkurent ,ile razy w ciągu sezonu zakładaliśmy się z Szakatakiem o to,czy Lakers będa mistrzami).

Jest jeden warunek i można połaczyć przyjemne z pożytecznym.
Jaki?
O tym juz napisał Krajan,ja to przypomne w wielkim skrócie - konkurs powinien również pomagać z typowaniu,a wnioski z jego wyników przekładać się na kokretny ,realny zysk.

Poza tym ,ale to tylko moim najskromniejszym zdaniem,stereotypowa forma konkursu jest zwyczajnie nudna w porównaniu do np.konkursu statystyczno-punktowego czy progresywnego (mówią o konkursach w dziale MLB).

Nic nie stoi na przeszkodzie,aby konkurs był obecny w "USA Sports".
Chciałbym jednak,by czas ,który pozostaje do rozpoczęcia rozgrywek w NBA wykorzystać na WSPÓLNE stworzenie formuły takiego konkursu przez wszystkich,którzy zamierzają brać w nim udział.
Ustalimy zasady,znajdą sie osoby chetne poświęcić swój czas na prowadzenie tabeli,obliczeń - proszę uprzejmie ,jedziemy z konkursem
Ale...jednym konkursem,nie piecioma,please.

Konkurs ma byc NIEKOMERCYJNY i jestem zdecydowanie przeciwny zaśmiecaniu tego forum postami dotyczącymi wpłat i organizowaniu kasy.

Z kasą do buka Panowie - a komkurs z wpłatami do działu "Inne konkursy" !
Dlaczego sie nie złożycie po te 5 dych i nie zagracie wspólnie ustalonego typu ?
Powtórzcie ten numer na kazdy dzień rozgrywek NBA i mamy wśród nas kilku Onassisów al:

Nie jestem zwolennikiem wypowiadania radykalnych opinii i stawiania spraw "na ostrzu noża",ale tu musze zrobic wyjątek i prosze mi nie dawać argumentów,że kwoty wpisowego są śmieszne.
Mnie nie chodzi o kwoty (nieważne czy 1PLN czy 1000$),ale o zasadę - tematy związane z NBA w dziale "USA Sports",dopóki ja pełnie tu funkcje moderatora,pozostaną NIEKOMERCYJNE.

Konkurent,ja Tobie wierzę ,że to zabawa
Dla Ciebie tak,ale dla kogoś(sam to poruszałeś)dla kogo 50 PLN jest kwota astronomiczna to juz zabawa nie bedzie.
BTW nie lepiej złożyć sie po te 50 złotych i kupic table oraz kilka piłek do koszykówki dla brzdąców z domu dziecka ?
Będzie zabawa,a za kilka lat ,jak druzyna tych chłopców pn."Supertyper" wygra w Trójmiescie turniej streetballa to obserwujący to stary Konkurent popłacze się z radości.
Wiem cholera,jestem niepoprawnym idealistą,naiwniakiem i frajerem,ale...za stary juz jestem,by się zmienić.

Nie mogłem,piszać ten post,wyzbyc sie momentami emocji,które zwykle staram sie trzymać na wodzy.
Napisałem otwarcie co myslę,zresztą uważam,że nawet gdyby do tego nie obligowała mnie pełniona tu funkcja,to i tak moja natura wziełaby góre.
Jak czegoś nie wiem,to się pytam lub nie odzywam,jak mam swoje zdanie,to sie go nie wstydzę.

Pozdrawiam

amkwish - Sulphur City

Do góry
#248661 - 02/09/2004 03:19 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
lukboj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/05/2002
Postów: 4480
Skąd: Częstochowa
Ja nie widze problemu żebyś powiedział: NIE JA W TO NIE WCHODZE ! mnie powody naprawde nie obchodzą, to Twoja sprawa. W zeszłym roku była zgrana ekipa i nikt nikomu się nie żalił...
Jeśli nie zbierze się wystarczającej liczby osób to jasne że nie ma sensu tego ciągnąć!
Ale po co stawiać odrazu "krzyżyk" na konkursie który niedość, że jeszcze nie ma swojego regulaminu to jeszcze 99% o tym temacie nic nie wie! Ile osób tyle opinii...

Do góry
#248662 - 02/09/2004 03:47 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
[qb]Odnoszę wrażenie,graniczące z pewnością,że przynajmniej część "userów nestorów" nie potrafi ukryć swojej hmmm...niełaski,dla tych,którzy są memberami o niższym stażu.[/qb]

Nie tylko Ty odnosisz takie wrazenie

[qb]Ja pytam :
Co zrobiliście by zapobiec degrengoladzie?
Dlaczego dopuściliście,by poziom merytoryczny forum zszedł do niskich poziomów stanów średnich ?
Kto miał tępić oborę na forum - junior memberzy czy starzy uzytkownicy ?[/qb]

Proponuje, aby kazdy z seniorow wydrukowal sobie powyzszy akapit i powiesil na scianie.

[qb]IM(V)HO dzisiejsi uzytkownicy prezentują nie gorszy poziom,więc nie twórzmy mitów typu "panie,kiedyś to było ...ho ho ho".[/qb]

Jak najbardziej przyznaje racje. Moglbym podac przyklady kilkunastu uzytkownikow o numerze powyzej 10000, ktorzy tychze "starych mistrzow" moga zawstydzic. Fakt, ze forum bylo kiedys kulturalniejsze, ale czy przez to lepsze?
Starzy uzytkownicy doskonale wiedza kto to jest juan_carlos. Jakis czas temu zapowiedzial powrot, podal pare typow i zniknal. Nie pamietam juz czy typy byly trafne. Dlaczego ci ktorzy uwazaja sie za stara gwardie nie zbiora sie z powrotem i nie zaczna typowac? Pokazcie juniorom jak sie robi kase, a przestana zygac na czatach bo im szczeka opadnie...

[qb]Podawali swoje typy i uzasadniali je 2-3 lata temu,robia to nadal,na tym samym ,wysokim poziomie.[/qb]

I w tym miejscu chcialbym pozdrowic sikora

Co do konkursu, to tutaj amkwish nie moge sie z Toba calkiem zgodzic. Uwazam wszelkiego rodzaju konkursy za fajna sprawe, takze te z wpisowym. Ale ja zawsze najbardziej cenilem typerskie analizy. Zawsze mnie interesowalo, na co kto zwraca uwage przy wybieraniu meczow, jak sprobuje uzasadnic swoj typ. A ja po tych paru nawet zdaniach, moge stwierdzic czy sie zgadzam czy nie. Wiadomo, ze nie ma takich ludzi co sie znaja na wszystkim i takie podstawowe nawet analizy maja dla mnie duze znaczenie. W dziale MLB jak tylko zostal wprowadzony konkurs, to od razu ilosc analiz spadla, w tej chwili nawet do 0. Na MLB akurat sie troche znam, ale juz na NBA nie i bardzo bym zalowal gdyby poprzez wprowadzenie konkursu wszyscy zaczeli podawac suche typy.
Podsumowujac - jezeli konkurs mialby zdominowac ten dzial to mowie mu stanowcze NIE. Jezeli natomiast mialby byc tylko milym dodatkiem do dyskusji, to mowie mu stanowcze TAK. Dziekuje za uwage

Do góry
#248663 - 02/09/2004 11:57 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
szakatak Offline
addict

Meldunek: 04/01/2004
Postów: 671
Skąd: Łódź
[QUOTE]Oryginalnie wysłał amkwish:
[qb](...)ile razy w ciągu sezonu zakładaliśmy się z Szakatakiem o to,czy Lakers będa mistrzami).(...)
[/qb][/QUOTE]cholera, amkwish przypomnij mi co przegrałem?

Do góry
#248664 - 02/09/2004 16:08 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
nieobecny konkurent Offline
old hand

Meldunek: 28/09/2002
Postów: 977
Konkurent napisał :
>Nie bede odpowiadal z cytatami.

Ja tym razem...tak

>Wymienilem zdolnosci organizacyjne, amkwish, bo wczesniej w dziale basketu zadnej inicjatywy moda nie widzialem. Z pewnoscia jednak Twoje
"stanowcze NIE" konkursowi w zeszlorocznej formie >pozostawi pewien niesmak w mojej ocenie.

Konkurent ja naprawde nie obraziłbym się jakbyś napisał np.tak:
"nie rozumiem,czemu upierasz sie jak osioł i mówisz "Nie" dla samego nie"


Przyznaję,że jak Ktoś tak odbiera moje zdanie,to również ma do tego prawo.
Zresztą ile ludzi,tyle opinii,a również interpretacji tychże.
BTW dlatego w necie łatwiej sie pokłócić niż w realu ,ale my od tego,mam nadzieję,jesteśmy dalecy.

Shit,jak ja nie lubię z jednej strony forsować na siłe swojego zdania,a z drugiej strony jestem zbyt prostolinijny,by żonglować kompromisami.

Suma sumarum podjąłem decyzję i chciałem zaproponować następujące wyjście z sytuacji.

Nie będe więcej oponował przeciw Twojej i Lukboja inicjatywie,tylko prosze Was o kilka rzeczy

1)wszelkie sprawy "komercyjne" (wiadomo o co chodzi),załatwiacie POZA swoim tematem konkursowym i np,w innym dziale forum - jest multum sposobów alternatywnego komunikowania się uczestników konkursu(priva jak najbardziej jest do tego odpowiednie)

2)prosze ,by posty dotyczące Waszego konkursu,a zamieszczane TU nie poruszały w/w kwestii

3)w "American Sports" zakladacie temat konkursowy i prowadzicie go wg własnego uznania ,przestrzegając zasady z punktów 1 i 2

4)Temat ma tytuł "NBA Konkurs - ....itd" i ze wzgledu na jego długa,świecka tradycję otrzymujecie patent na słowo "konkurs" w tematach związanych z NBA - dla porządku żaden podobny nie bedzie mial tego słowa w nazwie.

5)przenosze wszystkie archiwalne tematy "NBA Konkurs" do działu "USA Sports"

Piłka po Waszej stronie

Pozdrawiam

amkwish - Sulphur City

Do góry
#248665 - 02/09/2004 18:33 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
[QUOTE]Oryginalnie wysłał szakatak:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał amkwish:
[qb](...)ile razy w ciągu sezonu zakładaliśmy się z Szakatakiem o to,czy Lakers będa mistrzami).(...)
[/qb][/QUOTE]cholera, amkwish przypomnij mi co przegrałem? [/qb][/QUOTE]Nie pamiętam

Żarty ,żartami,ale ile pieknych i trafnych typów wykluło się z tego naszego przekomarzania się i niech kolejny sezon nie będzie gorszy

Pozdrawiam

amkwish - Sulphur City

Do góry
#248666 - 02/09/2004 19:04 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
nieobecny konkurent Offline
old hand

Meldunek: 28/09/2002
Postów: 977
bez urazy ale wolalbym jakbys nie edytowal moich postow :rolleyes:

Do góry
#248667 - 02/09/2004 20:37 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
[QUOTE]Oryginalnie wysłał konkurent:
[qb]bez urazy ale wolalbym jakbys nie edytowal moich postow :rolleyes: [/qb][/QUOTE]Przepraszam,odpowiadałem jak na grupie dyskusyjnej,moje roztargnienie,mea culpa.

Do góry
#248668 - 02/09/2004 21:00 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
barabasz Offline
old hand

Meldunek: 17/04/2001
Postów: 820
Skąd: Warszawa
Ja jestem za konkursem w formie zeszłorocznej, czyli kto chce wpisowe ten daje z jednym ale,
tabela powinna być wspólna a nie podzielona. I kasa należy się temu kto będzię najwyżej z wpłacających nawet jeśli nie będzie pierwszym w tabeli
pozdro iwo:

Do góry
#248669 - 02/09/2004 21:02 Re: Konkurs NBA 04/05 - za i przeciw - dyskusja
barabasz Offline
old hand

Meldunek: 17/04/2001
Postów: 820
Skąd: Warszawa
a i jeszcze jedno! powinien trwać przynajmniej cały sezon zasadniczy :stop:

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Zaixi, pacyfista, rafal08), 3753 gości oraz 14 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45106 Tematów
5592245 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42