Strona 5 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Opcje tematu
#3734290 - 04/03/2010 05:50 Re: Złote Globy 2010 [Re: Kameleon]
oki Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 03/12/2005
Postów: 1603
Skąd: Luton/Bydgoszcz
faktycznie wszedzie to posciagali oprocz paddy
co do aktora to nie wiem bo z nominowanych widzialem tylko Steva Martina... a film to tez ciezka sprawa...jak beda chcieli udupic transformersow to i megan dostanie maline...

ale dziwi mnie wlasnie wycofanie z oferty innych bukow i taki spadek kursow na sandre

rok temu Unibet mial wiecej kategori...m.in. na rezysera...moze za duzo po lapach dostali wink

Do góry
Bonus: Unibet
#3734322 - 04/03/2010 05:58 Re: Złote Globy 2010 [Re: Kameleon]
oki Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 03/12/2005
Postów: 1603
Skąd: Luton/Bydgoszcz
Szkoda, że nikt zapewne nie da kursów na pozostałe kategorie. Hiltonówna najgorszą aktorką dekady, Pattison najgorszy aktor drugoplanowy, Jonasi najroszą parą ekranową. Pograłoby się. [/quote]

wczesniej na nagrody dekady byly kursy w centrebet i bodajze na najgorsza pare tez...tam pamietam ze faworytem bylo cokolwiek z Transformersow laugh

Do góry
#3734352 - 04/03/2010 06:08 Re: Złote Globy 2010 [Re: oki]
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Transformers: Revenge of the Fallen 2.10
Land of the Lost 2.37
G.I. Joe: The Rise of Cobra 7.00
Old Dogs 9.00
All About Steve 13.00

W Paddy Power takie sa kursy na film, Kameleon mowisz ze The Rise of Cobra? Pograles to?

Do góry
#3734387 - 04/03/2010 06:21 Re: Złote Globy 2010 [Re: Giertyszek]
oki Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 03/12/2005
Postów: 1603
Skąd: Luton/Bydgoszcz
ja niebylbym taki pewien czy All About Steve tego nie wygra....
Land of the Lost i Old Dogs nie widzialem

Do góry
#3734474 - 04/03/2010 06:42 Re: Złote Globy 2010 [Re: Giertyszek]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
[quote=GiertyszekW Paddy Power takie sa kursy na film, Kameleon mowisz ze The Rise of Cobra? Pograles to? [/quote]

Zaczekam jeszcze, może ktoś dodatkowo z malinami się wychyli. Najsłabsze z tego zestawu wydaje się "Land of the lost", ale sądzę że mimo wszystko w tym roku wygra ktoś z dwójki "Transformers" i "G.I. Joe". Wielkie budżety, wielka kampania i cóż...Transformersy się wybroniły sami efektymi, a "G.I. Joe" to padlina jakich mało. Kurs mocno przesadzony.

Na Oscary już patrzyliście?

Zupełnie nie rozumiem zachwytów nad "The hurt locker". Film bardzo dobry, ale aż tak? Najfajniejsze kursy trzymają się jeszcze na Sandre i "The white ribbon".

Do góry
#3734998 - 04/03/2010 20:13 Re: Złote Globy 2010 [Re: Kameleon]
quincy Offline
Ekstraklasa Typer

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 29522
Skąd: Gdańsk
Jako, że jestem dobrze wychowany to czekałem w szeregu, aż ktoś zacznie dyskusje. Ale zamiast o dobrych filmach oskarowych dyskutujecie o tandecie i złotych malinach. Takie filmy wolicie?

The Hurt Locker już teraz jest przez szerokie grono odbiorców uznawane za jeden z najlepszych filmów wojennych. Co więcej jeśli poczyta się komentarze poważnych portali internetowych i gazet w US (nie mylić tego z setkami komentarzy pełnych zachwytu nad Avatarem pisanych przez szerze gimnazjalistów na onecie) to tam rozmawia się tylko o The Hurt Locker. Wspaniale wyreżyserowany (bankier dla Bigelow moim zdaniem - już dawno pograne). Dobra gra aktorów pomimo tego, że jedynie Jeremy jest nominowany i bez szans na oskara. Wojna widziana przez scenarzyste, który był korespondentem w Iraku (mocno zastanawiam się, czy original screenplat nie trafi właśnie do Hurt Locker a nie Bękartów, kurs jak na razie kusi). Do tego reżyser kobieta, która zwraca uwagę na inne rzeczy, niż przeciętny red neck z texasu. Mocno to widać w tym filmie. Tom się pozachwycał bo film jest naprawdę dobry.

Minusy na rzecz The Hurt Locker:

1. Gdyby wygrał oskara pobiłby rekord filmu, który zarobił najmniej a dostał oskara (jak na razie kosztował 11 mln, a zarobił 15 mln baksów). Na razie lideruje w tej kategorii Crash

2. Ostatnio jeden z producentów pisał maile do członków akademii, żeby głosować na ten właśnie film i szkalował jednocześnie Avatara. Żeby im się to czkawką nie odbiło

To tyle. Jeśli Leon chcesz jeszcze polemizować na temat Best Picture to bardzo chętnie bo nadal się waham czy postawić właśnie na The Hurt Locker (reżyserka to bankier - już pisałem).

Pozdro!

Do góry
#3735078 - 04/03/2010 21:51 Re: Złote Globy 2010 [Re: quincy]
- c1amak - Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 2116
Skąd: Polska
'quincy' podziwiam Cię za pewność z tym Oscarem za reżyserię dla Kathryn Bigelow smile

Przypominam, że w Złotych Globach przegrała z Cameronem i jego "Avatarem". A na dodatek jako ciekawostkę podam, że Bigelow to była żona Camerona więc rywalizacja miedzy nimi nabiera dodatkowego smaczku. Wg mnie na Oscarach może stać się wszystko: za najlepszy film i reżyserię dostanie Cameron, albo obie statuetki dostanie Bigelow, albo jakoś je podzielą laugh

Dotychczas najważniejsze nagrody sezonu (wg mnie) podzielili, "The Hurt Locker" wygrał BAFTA a "Avatar" Golden Globs.

Trzeba pamiętać, że w USA to troszkę inaczej wygląda i nie zawsze Oscar wędruje w ręce osoby, która najbardziej zasłużyła.

Ja film i reżyserię sobie daruję. Próbuję za to:

- @2,6 "A Prophet" w kategorii "Najlepszy film obcojęzyczny". Oglądałem i podobał mi się, w odróżnieniu od "The White Ribbon" smile

- @2,9 Meryl Streep w kategorii "Najlepsza aktorka pierwoplanowa". Również oglądałem J&J oraz The Blind Side i Streep bardziej wg mnie zasługuje smile

Do góry
#3735155 - 04/03/2010 22:43 Re: Złote Globy 2010 [Re: - c1amak -]
quincy Offline
Ekstraklasa Typer

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 29522
Skąd: Gdańsk
c1amak

Zgadzam się. Oglądałem A Prophet i gdyby nie spedalony koniec filmu to byłby to dla mnie bankier. Na białej wstążce zasnąłem (powaga) ale mam zamiar obejrzeć jeszcze raz w sobotę jak będę wyspany wink i jeszcze ten filmik argentyński. Niewykluczone, że się skuszę na Proroka.

Sandra Bullock w ogóle mnie nie urzekła. Ja bym stawiał na Mulligan no ale ona oskara raczej nie dostanie.

Co do Bigelow to powiem więcej - będzie to chyba pierwsza kobieta, która dostanie oskara za reżyserkę. Milion razy bardziej widać kunszt jej pracy niż Camerona. To, że Złotego Globa dostał Cameron bym się nie przejmował. Akademia bardzo często typuje odwrotnie niż Złote Globy. Sam Cameron był mega zdziwiony. Kursy poleciały na łeb na szyję bo Bigelow zbiera wszystkie nagrody po kolei:

Winners:

Golden Globes: Cameron (Other noms: Bigelow, Eastwood, Reitman, Tarantino
Broadcast Film Critics Association: Bigelow (other noms: Cameron, Daniels, Eastwood, Reitman, Tarantino)
Directors Guild of America: Bigelow, Cameron, Daniels, Reitman, Tarantino
New York Film Critics Circle: Bigelow
L.A. Film Critics Circle: Bigelow (runner up: Michael Haneke for The White Ribbon)
National Society of Film Critics: Bigelow
National Board of Review: Eastwood
BAFTA: Bigelow

Jak widzisz tylko pedalskie Złoty Globy przegrała z byłym mężusiem.

W ogóle im bliżej oskarów to mam wrażenie, że Avatar wygra tylko za efekty specjalne i może jakiś tam jeszcze jeden czy dwa techniczne. Najważniejsze nagrody moim zdaniem przegra sromotnie.

Do góry
#3735162 - 04/03/2010 22:48 Re: Złote Globy 2010 [Re: quincy]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Dla mnie ten filmik argentynski jest zarowno lepszy od Proroka, jak i Wstazki. Ale nie sadze, zeby to on dostal Oskara. Jakos jestem dziwnie przekonany, ze Wstazka wezmie ta kategorie tak czy siak.

Ogolnie dominacja Avatara w nominacjach powoduje u mnie coraz wieksze wymioty zwiazane z Oskarami. Niech kino nie idzie ta droga! grin

Ogolnie nie mam jakos pomyslow na tegoroczne Oskary...nominacje+kursy powoduja, ze nie mam pomyslu co i jak ugryzc. Ale moze cos zaswieci...jeszcze troche czasu.

Do góry
#3735221 - 04/03/2010 23:13 Re: Złote Globy 2010 [Re: polskignom]
Randall Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2004
Postów: 12017
Skąd: nIcEzCzS
Te oskary jakieś takie biedne.Nie ma co grać...Wśród aktorów sami murowanie faworyci...Reżyseria i film można zagrać na underdoga w postaci Avatara, ale to bez przekonania.Do tego Meryl Streep może jak już wspomniał c1amak.No i White Ribbon.Najlepiej to mi chyba wygląda zakład Avatar zdobędzie najwięcej oskarów, ale kurs tylko 1.66.Złote Globy były lepsze pod względem bukmacherskim w tym roku tongue

Co do malin to dla mnie Transformers murowany faworyt.Już pograne. smile

Do góry
#3735298 - 04/03/2010 23:41 Re: Złote Globy 2010 [Re: Randall]
Danielsan Offline
tkliwy nihilista

Meldunek: 18/06/2006
Postów: 19492
Skąd: Bednary / Poznań
"Biała wstążka" po 1.935 w Pinnacle - to bardzo, bardzo dobry typ, i w zasadzie jedyne value jak dla mnie, bowiem Bigelow po 1.30, Jeff po 1.18 i inne tego typu nie warte świeczki, bo gdzieś niespodzianka musi być. Wstążka zebrała dotychczas świetne recenzje, wygrała już swoje i oskar będzie ukoronowaniem tego -film cięzki, smutny, absolutnie nie-trzymający w napięciu, ale z atmosferą, ze zaraz powinno się cos wydarzyc do samego konca, i w efekcie nic się nie dzieje.. I ta potworna hipokryzja wszędzie, dodatkowo ciekawe ujęcia + czarno-biały kolor to wszystko robi efekt, a sam film moim zdaniem swietny. po takim kursie warto smile

I do tego BANKER-> Bękarty Wojny over 1,5 oskara po mizernym 1.41, ale i tak warto. 8 nominacji- w tym genialny Christoph Waltz który oskara w zasadzie już ma ;), i miałby jeszcze jakiś nie wpasc? Wg mnie dla Bękartów 3-4 Oskary jak najbardziej realne. Polecam

co do pojedynku Bigelow - Cameroon się nie wypowiadam, nagrody wręczają Amerykanie, oba filmy do bóóólu amerykańskie, wydarzyc sie moze wszystko

Do góry
#3735323 - 05/03/2010 00:04 Re: Złote Globy 2010 [Re: Danielsan]
quincy Offline
Ekstraklasa Typer

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 29522
Skąd: Gdańsk
Czołem Danielsan,

Bardzo interesujący post. Chyba dzisiaj kupie sobie redbulla i spróbuję wieczorkiem jeszcze raz obejrzeć wstążkę. Rzeczywiście w tej kategorii jeszcze można złapać dobre kursiwo z niezłym value.

Co do Bękartów i overku 1,5 to uważaj żebyś się nie sparzył. Jednego oskara ma jak w banku. Ale o drugiego będzie ciężko. Jeśli uważasz, że będzie miał 3-4 oskary to ja chętnie Ci to wystawie smile Popatrz na nominacje:

Najlepszy Film &#8211; bez szans
Najlepszy reżyser &#8211; bez szans
Scenariusz Oryginalny &#8211; na razie faworyt ale moim zdaniem przegra z The Hurt Locker
Aktor drugoplanowy &#8211; bezkonkurencyjny Hans Landa. Oskar!!!
Zdjęcia &#8211; bez szału. The Hurt Locker moim zdaniem najlepszy (zdjęcia jak z amatorskiej kamery przez cały film), o White Ribbon sam napisałeś, że super. Do tego jeszcze Avatar. Nie ma szans na oskara
Montaż &#8211; bez szans. Znowu The Hurt Locker &#8222;wundawa&#8221;
Dźwięk &#8211; nic specjalnego jeśli o dźwięk idzie w tym filmie nie było. Faworytem Avatar

Tak więc opcja jest taka, że jak wygra scenariusz to masz over. Ale to nic pewnego. W pozostałych kategoriach nie ma szans. Po kursie 1,41 w ogóle nie warty grania.

Pozdrawiam!

Do góry
#3735359 - 05/03/2010 00:26 Re: Złote Globy 2010 [Re: quincy]
Danielsan Offline
tkliwy nihilista

Meldunek: 18/06/2006
Postów: 19492
Skąd: Bednary / Poznań
fakt, z tym 3-4 przesadziłem, sam Pinnacle 2 tygodnie temu miał ten zakład ustawiony under/over 2,5 w stosunku circa 1,7 - 2,3, ale ludzie grali under mocno i linia zeszła-
Waltz to jest raz, scenariusz wg mnie też, jesli w scenariusz na byc niespodzianka to wg mnie bardziej "W chmurach" nie dostanie. A ewentualnie inny to miałby byc dźwięk smile

A swoją drogą taki off top- nie rozumiem parcia na "W chmurach"- w jakiejkolwiek kategorii, Clooney -nic wyróżniającego, sam film nic innowacyjnego, nic szczegolnie ladnego, nic szczegolnie mądrego, czy nic szczególnie ciekawego - ot taka przeciętna historia z elementami romantycznymi, przewidywalna, i jedyne czym sie odroznia tego brak happy-endu, rocznie takich filmow kręci się sporo..

Do góry
#3735375 - 05/03/2010 00:37 Re: Złote Globy 2010 [Re: Danielsan]
quincy Offline
Ekstraklasa Typer

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 29522
Skąd: Gdańsk
"W chmurach" scenariusz adaptowany wygra. Po prostu nie ma lepszej nominacji. Ale po 1.25 nie warto. Co do samego filmu to faktycznie gniot i nic więcej nie ugra - ani Clooney ani Kendrick nie mają szans.

To samo The Blined Side. Mega lol ten film i gdyby nie futbol amerykański i prawdziwa historia to film leciałby co najwyżej na tvn7 zaraz po wielkim hicie z Jackim Chanem a nie nominacje do oskara. Bullock też porażka, Mulligan do pięt nie dorasta.

Dam znać koło północy jak obejrzę wstążkę a teraz zawijam się z roboty.

Pozdro!

Do góry
#3735380 - 05/03/2010 00:42 Re: Złote Globy 2010 [Re: Danielsan]
domo Offline
enthusiast

Meldunek: 25/01/2005
Postów: 273
El Secreto de Sus Ojos tak kurs 6-7 zdecydowanie do spróboania, a filmik bardzo dobry, nie wiem 2 lata temu wygrał film austriacki wiec może film z tego kraju znowu nie wygra, ale czy ci skretyniali amerykanie w ogóle wiedza co to jest Austria i beda to brać pod uwage to inna sparawa..

Do góry
#3735441 - 05/03/2010 01:16 Re: Złote Globy 2010 [Re: domo]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Bullock @2.1 w bwinie ;] W paddypower zdjeli.

Oscary moim zdaniem w tym roku słabe i oprócz dwóch, trzech zakładów nie będę się w to bawił. Tym bardziej cała ta rywalizacja Bigelow z Cameronem jest śmieszna. The Hurt Locker jednym z najlepszych filmów wojennych? Bez żartów, solidne kino i tyle. Oglądałem już to dobre kilka miesięcy temu i wtedy jakoś takich zachwytów nie było. Avatar? Gdyby nie efekty to nikt by o nim nie słyszał. Wydaje mi się, że zakończy się podziałem nagród. Z tych najważniejszych Avatar dostanie za najlepszy film, a Bigelow za reżyserie.

Do góry
#3737095 - 05/03/2010 21:25 Re: Złote Globy 2010 [Re: Kameleon]
quincy Offline
Ekstraklasa Typer

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 29522
Skąd: Gdańsk
Czołem,

Obejrzałem wczoraj wieczorem "The White Ribbon" i muszę zmienić zdanie. Rzeczywiście film jest bardzo dobry chociaż tak jak napisał Danielsan smutny i skłaniający do jakiś tam refleksji. Do tego kilka faktów i opinii krytyków, jakie udało mi się znaleźć w necie. Od razu powiem, że dla mnie ten film jest w tym momencie przez "Un Prophete". Dodam jeszcze, że nie oglądałem filmu argentyńskiego - mam nadzieję, że dzisiaj mi się uda.

1. Na film obcojęzyczny będzie głosować tylko zawężona grupa członków akademii
2. Ich średni wiek to 65 lat
3. Skoro to producenci to zakładam, że wiekszość z nich jest Żydami
4. Film pokazuje zwyczaje i sposób wychowania dzieci niemieckiej wsi tuż przed drugą wojną światową. Brutalność, hipokryzja, żelazne aczkolwiek chore zasady w domach, etc... wielu krytyków filomowych ale i sam narrator filmu wskazują, że takie wydarzenia mogły mieć niebagatelny wpływ na obraz III Rzeszy. W końcu te dzieci kiedyś dorosły.
5. Człowiek w wieku 65 lat (prawdopodobie Żyd) inaczej odbierze film o kształtujących się za młodu przyszłych faszystach niż film o francuskim więźniu

Uważam, że każdy kurs powyżej 2.00 to spore value. Poczekam jeszcze ten dzień, dwa i myślę, że w niedziele przed samą galą kursy będę bardziej wyrównane - tutaj najciężej wskazać faworyta.

Jeśli macie jakieś uwagi to piszcie smile

Pozdro!

Do góry
#3737099 - 05/03/2010 21:28 Re: Złote Globy 2010 [Re: quincy]
quincy Offline
Ekstraklasa Typer

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 29522
Skąd: Gdańsk
"Film pokazuje zwyczaje i sposób wychowania dzieci niemieckiej wsi tuż przed drugą wojną światową."

EDIT - oczywiście przez I Wojną Światową. Sorry za pomyłkę.

Do góry
#3737104 - 05/03/2010 21:35 Re: Złote Globy 2010 [Re: quincy]
Navarro Offline
enthusiast

Meldunek: 17/09/2009
Postów: 261
Skąd: Kraków
W Bwin na reżyserię Avatar @1.22 inny film 3.8
W Bet-at-home The Hurt Locker @1.15 Avatar 3.75
Skąd takie wahania?

Do góry
#3737581 - 06/03/2010 01:28 Re: Złote Globy 2010 [Re: Navarro]
- c1amak - Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 2116
Skąd: Polska
Originally Posted By: Navarro
W Bwin na reżyserię Avatar @1.22 inny film 3.8
W Bet-at-home The Hurt Locker @1.15 Avatar 3.75
Skąd takie wahania?


heh, brałbym w ciemno ten 3,8 na inny film w Bwin ale widzę że coś Ci się pomieszało bo takiego kursu tam nie ma wink

Do góry
Strona 5 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (forty, Sensei, akagi, VVega, alfa, igea23, 11kera11, rafal08, ANZELMO, kemp, Józef Małolepszy), 3670 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45107 Tematów
5592273 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42