Strona 16 z 20 < 1 2 ... 14 15 16 17 18 19 20 >
Opcje tematu
#312375 - 30/03/2005 12:42 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
Rossiter Offline
addict

Meldunek: 28/04/2003
Postów: 506
Typujesz zawodnika/zawodniczke po numerze jaki ma w turnieju czy bierzesz pod uwage obecna forme, bilanse, PRZECZUCIE itp ??

Do góry
Bonus: Unibet
#312376 - 30/03/2005 12:57 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
gryzonko Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/06/2003
Postów: 3728
Rossiter chyba sie nie zrozumieliśmy - mówie o zaskakującym braku mobilizacji czołówki ATP na ten turniej.

Do góry
#312377 - 30/03/2005 15:54 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
ziutek Offline
member

Meldunek: 30/11/2001
Postów: 167
Skąd: Tarnów/Olkusz
jak ktos jeszcze nie widzial Belga w akcji to tutaj zobaczy
http://users.skynet.be/xaviermalisse/video.wmv
pewnie jakby nie ten sedzia obok to by zmasakrowal ta dziewczynke
jak dla mnie Xavier na minus

ziu

Do góry
#312378 - 30/03/2005 17:59 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
KostneR Offline
old hand

Meldunek: 22/09/2003
Postów: 1056
Skąd: Haan
ziutek o co on sie tak awanturowal ?? i czemu na ta dziewczynke tak wyskoczyl ??

Do góry
#312379 - 30/03/2005 18:24 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
mikus Offline
addict

Meldunek: 26/03/2005
Postów: 415
o jakiej wy dziewczynce gadacie, ta sędzina dobrze po 30, więc co jak, ale dziewczynkom to już chyba nie jest. A opierniczył ją bo była ślepa i słyszała jakieś głosy

Do góry
#312380 - 30/03/2005 21:15 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
Ewelina Offline
veteran

Meldunek: 06/02/2005
Postów: 1596
Quote:

Dominik Hrbaty - David Ferrer

Wstep i wyniki

Slabo mi idzie typowanie Miami, pisze malo analiz wiec teraz moze nadrobie straty w pisaniu oraz w gotowce. Skupiam sie glownie na spotkaniu Davida Ferrera z Dominikiem Hrbatym bowiem uwazam, ze to najciekawsze spotkanie z punktu widzenia typera. Dla Hiszpana wygrana w tym meczu to bylby spory sukces, turniej duzy i powazny a David to gracz mlody i jeszcze bez sukcesow na tym szczeblu, tym bardziej na hardzie. To jest bardzo udany turniej dla Ferrera, najwiecej problemow mial na samym poczatku z Xavierem Malisse, wczesniej 6/2 7/6 z Kohlschreiberem. Wracajac do meczu z Belgiem to przegral seta pierwszego do trzech, w drugim bylo po 5 i Xavier wpadl w furie. Zaczal wyzywac wszystkich, krzyczec na sedziow, rzucac rakieta, w koncu spakowal manatki i mecz sie zakonczyl. David dostal niejako szanse od losu i zaraz potem ogral Nalbandiana 7/6 6/1 co - mimo wszystko - mozna uznac za maly sukces bowiem pomimo krozystenego h2h z Nalbim to jednak na kortach twardych zawsze faworytem byl Argentynczyk. Celowo pisze w formie przeszlej bowiem wydaje mi sie, ze Ferrer jest graczem coraz lepszym i byc moze niedlugo bedzie takze na hardzie wygrywywal wiecej spotkan. Wracajac do turnieju to trzeba takze wspomniec o pojedynku z Juanem Carlosem Ferrero. Sygnalizowalam, ze David ten mecz mzoe wygrac i puscilam to na tasiemcu, Ferrer wygral 6/7 6/3 7/5. Ten wynik nie dziwi mnie zbytnio, forma Juana nie jest ustabilizowana, ponadto Ferrer wygral juz raz z Ferrero ale na dywanie, rowniez w trzech setach. W Indian Wells Ferrer nie gral zle, pokonal Vahaliego oraz Grosjeana, ulegl Moyi w dwoch setach. Teraz dwa slowa o Slowaku. Ja do kazdego Slowaka mam sentyment ale w typowaniu takie sprawy schodza na dalszy plan, wrecz nie licza sie w ogole. Dominik mial bardzo roznych rywali w drodze do 1/4 turnieju w Miami, no i rozna forma. Rzuca sie w oczy oczywiscie Marat Safin ale wiadomo, ze Rosjanin nie jest dobrej dyspozycji od jakiegos czasu i skoro tyle razy dal sie przelamac to nie mozna traktowac tej wygranej bardzo powaznie, tym bardziej, ze ogladalam potem spotkanie z Monfilsem gdzise widac bylo jak na dloni jak gra Hrbaty, ale o tym zaraz. Wczesniej spokojna wygrana z Nieminenem 6/3 6/4. Zanim opisze mecz z Gealem dodam, ze Hrbaty zagral slabo w Indian Wells gdzie w pierwszej rundzie dal sie ogral Llodrze 6/4 1/6 2/6.

Forma, motywacja, styl gry

Bardzo wazna przy stawianiu tego meczu jest forma obu graczy, ich aktualna dyspozycja. Ferrera widzialam tylko urywek meczu z JC Ferrero, gral niezle, ze stanu 15-40 potrafil wygrac kilka pilek z rzedu i wygrac gema ale tak naprawde widzialam za malo aby to szczegolowo ocenic. Sam fakt wygrania tego meczu jest juz bardzo optymistyczny. Po pierwszym secie nie zniechecil sie, chocial mial pilke setowa. Walczyl, wygral seta drugiego, natomiast z trzeicm byl juz stan 4/1 dla rywala ale znow Ferrer pokazal klase i drobil straty. Malo tego, przelamal znow Juana Carlosa w najwazniejszym momencie na 6/5 i wygral swoje podanie do oznaczalo wygranie calego meczu. To juz wiele znaczy. Slowak zagral z Monfilsem tak sobie. Byly momenty dobrej gry ale generalnie ten mecz stal na dosc niskim poziomie. Nie bede tu pisala duzo zlego na Francuza bo potem mi beda ludzie wypominac, ze pisalam o tym takie rzeczy a on po latach wygrywa duze turnieje. Ma szasne ale ja jakos w niego nie wierze. Chyba, ze po kilku latach zalapie o co w tym wszystkich chodzi na stare lata - tak jak Ljubicic - zacznie wygrywac ale to dywagacje juz na inny temat. Dominik nie gral nic wielkiego, staral sie starannie pilki przebijac, wychodzilo mu to roznie. Grac tak musial bowiem Geal nie atakowal i byla szansa, ze bedzie popelnial bledy z koncowej linii. Rzeczywiscie troche psul i generalnie zagral za slabo aby mogl pokonac Hrbatego. Gra Dominika nie byla zbyt rowna, dokaldna on chcial tak grac ale czesto nie wychodzilo. Z Ferrerem cos takiego nie moze miec miejsca bowiem Hiszpan tylko czeka na dlugiego wymiany po ktorych rywal bedzie walil w siatke badz po autach. Hrbaty nie ma atutu w postaci uderzenia konczacego, w postaci mocnego serwisu, w postaci gry kombinacyjnej. On moze wygrac tylko solidnoscia i regularnoscia a tego brakuje. On nigdy w duzych imprezach niczego nie osiagnal. Mysle, ze tym razem bedzie tak samo. Ponadto Hrbaty nie jest w stanie Davida niczym zaskoczyc, jego gra jest znana, ona swojego tenisa nie zmienia, nie udoskonala. Warunki fizyczne nie bardzo pozwalaja mu na to aby poprawic serwis. Motywaja chyba maja oboje. Chociaz roznie sie mowi na temat Ferrera, Dominik na pewno chcialby tutaj grac dalej, zaraz zaczyna sie sezon na ziemi a z taka forma niewiele moze tam Hrbaty zwojowac. Jesli w dalszej czesci sezonu bedzie bardziej dokladny, staranny i regularny to moze powalczy, nikt mu szans nie odbiera jednak teraz mowimy o czym innym. David mial w tym roku podejzany okres ale chyba jest juz po. Chodzi glownie o te mecze na ziemi gdzie w dziwnych okolicznoscich kreczowal aby zaraz dzien po wielkiej kontuzji grac debla. Krecze byly dwa w krotkich odstepach czasu ale nie ma sie co tym teraz zajmowac. Potem Hiszpan mial przerwe i wystapil dopiero w Indian Wells, wyniki napisalam powyzej. Z jednej strony wydaje, ze David szykuje sie juz na ziemie to mzoe odpuscic, ale to samo sie pisalo na temat Nadala, ktory gra tu swietnie, z drugiej jednak strony ta wygrana bylaby na tego ambitnego gracza chyba najwiekszym sukcesem w karierze. Takze uwazam, ze motywacja jest po obu stronach podobna i zadnych aspektow poza sportowych nie zakladam. Styl gry to dla mnie atut po stronie Ferrera. Mysle, ze Slowakowi lepiej idzie z graczami, ktorzy ryzykuja, atakuja a Hiszpan taki nie jest, tutaj potrzebna jest konsekwencja i skupienie przez caly mecz. Pewnie bedzie sporo przelaman jak na tenis meski. Hrbaty bedzie musial cierpliwie pilki przebijac a w meczu z Monfilsem zabardzo mu sie nie chcialo. Z Hiszpanem inna gra raczej nie jest mozliwa i pod tym wzgledem zaskoczenia nie bedzie. Tak naprawde ja sie Hiszpanem zainteresowalam dopiero w roku 2004 podczas turnieju w Stutgarcie. Wtedy David zainponowal mi swoja gra, swietna praca nog, ambicja. Ogral wowczas Rafaela Nadala, innego szalenie utalentowanego Hiszpana i wtedy wydawalo mi sie, ze to Ferrer bedzie graczem minimalnie lepszym ale juz teraz wiemy, ze dynamika i gra Rafaela jest zupelnie inna. Pisze o tym dlatego bowiem wiekszosc ludzi mowila wtedy, ze to Nadal jest mega talentem a Ferrer zdecydowanie w cieniu. Ja odnioslam inne wrazenie. Obecnie ciezko jest tych graczy porwnac. Nadal na razie lepiej radzi na hardzie i wiecej do tej pory osiagnal a jest 4 lata mlodszy. Mzoe dlatego wiekszosc wtedy byla zachwycona Rafaelem. Mnie ciesza dzis wyniki osiagane przez Ferrera i mam nadzieje, ze na ziemi bdzie gral w tym roku bardzo dobrze.

Podsumowanie

chcialabym tutaj wspomniec o H2H oraz napisac jedna krotka refleksje. Bilans spotkan obu panow 2-1 na korzysc Slowaka. Dwa mecze rozegrali w roku 2003, wyniki bardzo podobne: 7/5 6/3 na hardzie w Nowej Zelandii, 7/5 6/2 na hardzie w Rosji ale tutaj trzeba ucziciwe napisac, ze w roku 203 Ferrer nie gral jeszcze tak dobrze, tym bardziej na kortach kwardych. Powoli wtedy wbijal sie do swiata tenisowego. Jednak juz rok pozniej w Hamburgu na clayu David pokazal klase wygrywajac 6/0 6/3. Teraz rowniez mecz odbedzie sie na hardzie co jest na pewno jakims atutem Hrbatego, no ale dzieki temu otrzymamy porzadny kurs i warto bedzie zaryzykowac. To tyle odemnie jesli idzie o mecz. Napisalam duzo bo tak wyszlo, to wcale nie oznacza, iz uwazam ten mecz za bardzo pewny i namawiam do grania. Zdaje sobie sprawe, ze slabo mi idzie typowanie Miami i tutaj tez moze sie okazac, ze Hrbaty ogra szybko w dwoch setach Ferrera. Ostatnie wyniki byly tak zaskakujace, ze za nic glowy nie daje. Na papierze dla mnie wyglada to tak jak powyzej, wszystko zweryfikuje kort. Ciesze sie, ze teraz bedzie ziemia, moja ulubiona nawierzchnia. Zawsze najwiecej moznaby zarobic w tym okresie i oby w roku 2005 bylo tak samo. Dla mnie na dzis dzien, z obecna dyspozycja Ferrer jest graczem lepszym. Bedzie miala tez wplyw - jak zawsze zreszta - dyspozycja dnia oraz pogoda. Wiemy wszyscy doskonale jak wysoko Hrbaty podrzuca pileczke do serwisu i w przypadku wiatru moze miec kloppoty. Dla niego lepsze sa warunki halowe. Jednak tutaj na sile nie szukalabym problemow dla Hrbatego bowiem dzis nie bylo problemow z wiatrem. Ciekawe jakie zdanie maja inni jesli idzie o ten mecz.




skorzystal ktos?

Ferrer 6/2 6/3

Do góry
#312381 - 30/03/2005 21:19 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
Borczi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/09/2003
Postów: 4002
Skąd: Poznań
Jezuuuuu.. Ewelina Nie mogłaś wyciąć 9/10 tej analizy i zostawić tylko wstęp, tak żeby każdy wiedział co cytujesz? Zobacz jak to wygląda... ehhh... po co czytać drugi raz to samo?:( Zwłaszcza po meczu... ehh

Ps. GRATULUJĘ super typu

Ps2. Mój post do wykasowania! Moderatorzy DO DZIAŁA... hihi

Do góry
#312382 - 30/03/2005 21:20 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
ipsoft Offline
stranger

Meldunek: 01/01/2005
Postów: 14
Skąd: Slovakia
Congratulation Ewelina ;-)

Do góry
#312383 - 30/03/2005 21:22 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
kuharo Offline
stranger

Meldunek: 29/02/2004
Postów: 15
Skąd: opole
ewelina gratuluje super typu i eleganckiej opini, normalnie bym tego nie tknal, ale z taka recenzja ciezko bylo ominac cos tak wartosciowego, powodzenia w przyszlosci, ekstra typ!

Do góry
#312384 - 30/03/2005 21:22 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
Ewelina Offline
veteran

Meldunek: 06/02/2005
Postów: 1596
No to wykasujcie i po klopocie

Do góry
#312385 - 31/03/2005 06:37 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
frees Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2005
Postów: 1987
Skąd: opolskie
[quoteskorzystal ktos?

Ferrer 6/2 6/3




Ja ;-) Big Thanx. W koncu odbijam sie od dna!!

Do góry
#312386 - 31/03/2005 07:59 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
wyz Offline
veteran

Meldunek: 06/05/2004
Postów: 1272
Skąd: Białystok
jutro gram na Nadala, bo od kiedy Ferrer wygral z Ferrero i Hrbatym sporo kasy wotpilem na tyych spotkaniach, i caly czas od tego momentu gram przeciw niemu i teraz tez tak zorbie i oby teraz bylo to z dobrym skutkiem bo juz wystarczy tych dobry dni tego ch.. Ferrera. miejmy nadzieje ze Nadal se poradzi!

Do góry
#312387 - 31/03/2005 10:09 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
Rusty Offline
aka Schranzer

Meldunek: 16/01/2005
Postów: 8082
Skąd: .ılı..ılı.
Quote:


skorzystal ktos?

Ferrer 6/2 6/3




Respect i dzieki dzien na +

Do góry
#312388 - 31/03/2005 11:59 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
Macias Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 1436
Skąd: Szczecin
Dencik-Agassi 1, kursy 3.5-4.0 zdecydowanie wygorowane, i po tych kursach gram. w/g mnie Taylor jesli zagra tak jak w 2 poprzednich spotkaniach(szczegolnie z Coria) to powinien wygrac latwo z odchodzacym juz badz co badz starym Agassim, im dlzej mecz bedzie trwal tym wieksze szanse beda Denta. A to co pokazal przy swoim serwisie z Gaudio, nie napawa optymistycznie fanow Agassiego

Do góry
#312389 - 31/03/2005 12:18 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
LESTAT1981 Offline
newbie

Meldunek: 17/02/2003
Postów: 45
Skąd: RADOM
DENT NIE MA NAJMNIEJSZYCH SZANS Z AGASSIM JESTEM TEGO PEWIEN, ŻE ANDRE WYGRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Do góry
#312390 - 31/03/2005 12:26 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
Fanatykk Offline
veteran

Meldunek: 04/07/2004
Postów: 1521
Skąd: Tam gdzie diałbeł mówi dobrano...
Rafael Nadal (ESP) - David Ferrer (ESP) typ 1

Kto jeszcze nie wierzy?! Kto jeszcze przeciera oczy ze zdziwienia?! Tak, to Rafael Nadal jest w półfinale turnieju w Miami i stał się najmłodszym w historii półfinalistą turnieju NASDAQ-100 Open w Miami. Nadal gra po prostu świetnie, a jego droga do finału w tym turnieju rysuje się całkiem klarownie. Na jego drodze staje David Ferrer, kolejna rewelacja turnieju! Taraz kilka słow o Nadalu. W tej chwili zajmuje on 6. miejsce w rankingu Indesit ATP 2005 Race z dorobkiem 161 pkt, jednak po tym turnieju awans ma w kieszeni... Dziwne, że Nadal gra na twardym korcie tak rewelacyjnie, prawda? Może za tym przemawiać kilka czynników. Po pierwsze klimat, jaki panuje w południowej Florydzie. Palące słońce i duchota, które wykańczają takiego np. Johanssona, dla młodego atletycznego Nadala są chlebem powszednim. Ponadto widać, że Nadal poprawił niektóre elementy gry. Np. return i uderzenie z forehandu. Poza tym Nadal wydaje mi się o wiele szybszy niż to było jeszcze kilka miesięcy temu. Nie wiem, ale może znaleźli z wujciem-trenerem jakiś "złoty środek"?! Widzę, że Rafa przeszedł małą metamorfozę, dostał przysłowiowego "kopa w dupę", stał się bardziej uniwersalny, jego gra jest bardziej wszechstronna. Już niedługo sezon "ziemny", a w takiej formie Nadal ma w kieszeni kilka zwycięstw. Właśnie mam przed sobą statsy obu graczy, ale nie będę ich w tej chwili przytaczał, gdyż jest tego dużo, a każdy moze sobie zerknąć, na jakiejś stronce. Przypomnę tylko, że Nadal ma w tym roku bilans 13-3, z kolei Ferrer 12-4, czli człkiem całkiem jak na hiszpanów. W tym meczu nie będzie mowy o "podciąganie" krajana w drabince. Nie ma szans, gdyż obaj są głodni sukcesu i choć mecz na papierze wygląda dość równa, to myślę,że wygra Nadal. O ferrerze nie będę się rozwodził, gdyż wczoraj wszystko napisala Ewelina przy okazji typu do meczu Davida z Hrbatym. Bilans obu panów to 0-1 dla Ferrera, ale to były cvlayowe korty w Stuttgarcie w ubiegłym roku. Kurs nie zachęca, ale jako pewniaczka można puścić / Ja zachęcam...

kurs: 1.27 (B&W)

Do góry
#312391 - 31/03/2005 12:33 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
Fanatykk Offline
veteran

Meldunek: 04/07/2004
Postów: 1521
Skąd: Tam gdzie diałbeł mówi dobrano...
Quote:

Dencik-Agassi 1, kursy 3.5-4.0 zdecydowanie wygorowane, i po tych kursach gram. w/g mnie Taylor jesli zagra tak jak w 2 poprzednich spotkaniach(szczegolnie z Coria) to powinien wygrac latwo z odchodzacym juz badz co badz starym Agassim, im dlzej mecz bedzie trwal tym wieksze szanse beda Denta. A to co pokazal przy swoim serwisie z Gaudio, nie napawa optymistycznie fanow Agassiego




Ja również w zupełności się z tobą NIE ZGADZAM !!! Co to znaczy, "starym Agassim"? Czy wg Ciebie to, ze ma 36 lat oznacza, że nie ma siły biegać i nie widzi linii na końcu kortu? Nie bądź śmieszny, Agassi wygra, choć nie mowię, że Dent jest bez szans. Jednak na tym etapie turnieju (ćwierćfinały) liczy się nie tylko forma (ją też ma od początku turnieju) Agassi, ale także doświadczenie, którym Andre o głowe przewyższa "Krawca" Denta.

Do góry
#312392 - 31/03/2005 12:38 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
Tomek22 Offline
journeyman

Meldunek: 11/01/2005
Postów: 71
wie ktoś gdzie można znależdż wyniki na żywo z neapolu?

Do góry
#312393 - 31/03/2005 12:42 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
Borczi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/09/2003
Postów: 4002
Skąd: Poznań
Quote:

wie ktoś gdzie można znależdż wyniki na żywo z neapolu?



http://www.tennisnapolicup.com/2005/tabellone/scoreboard.htm

Do góry
#312394 - 31/03/2005 12:51 Re: ATP - NASDAQ-100 Open - Miami - 21.03-3.04
mido_p Offline
addict

Meldunek: 22/12/2004
Postów: 507
Bravo Ewelina szakunec dla CIEBIE jiz Ci pisalem na PW jestes swietnai idziekuje za typek

Do góry
Strona 16 z 20 < 1 2 ... 14 15 16 17 18 19 20 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, VVega, pacyfista, 11kera11, Zaixi), 3735 gości oraz 15 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45106 Tematów
5592248 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42