Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
Opcje tematu
#5218094 - 18/02/2012 06:17 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: konrad401]
yazsm Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/12/2004
Postów: 3925
Skąd: Kraina mlekiem i miodem płynąc...
Pytanie tylko czy nowy nabywca został poinformowany o tym fakcie, iż z tych domen musza zniknąć reklamy a raczej strony mają zniknąć - z tego co piszesz, to raczej takiej informacji on nie otrzymał tongue

Do góry
Bonus: Unibet
#5219364 - 18/02/2012 23:56 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: konrad401]
Robert_1 Offline
enthusiast

Meldunek: 23/11/2010
Postów: 324
Otrzymał takową informacje i strony będą zarejestrowane na spółkę z UK. smile

Do góry
#5291946 - 02/04/2012 14:11 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: Robert_1]
Vorspringer Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2007
Postów: 1306
Skąd: Wrocław
Originally Posted By: Robert_1
Po zapłaceniu sprawę mam z głowy pod warunkiem, że strony zostaną zamknięte. Jeśli nie zostaną zamknięte za jakiś czas czeka mnie powtórka z rozrywki.


Niestety, priv nie działa, więc muszę tu. Interesuje mnie, czy naczelnik tego UC nakazał Ci na piśmie zamknięcie Twojego serwisu, czy jedynie usunięcie znajdujących się na nim reklam buków?

Ja rozumiem, że dla Ciebie ze względów finansowych jedno oznaczać mogło drugie. Ale czy usłyszałeś w urzędzie, że wg wykładni panów z UC serwis z typami o tematyce bukmacherskiej łamie ustawę? Czy może sam proceder sprzedawania typów uznali za nielegalny?

Do góry
#5292793 - 03/04/2012 15:02 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: Vorspringer]
yazsm Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/12/2004
Postów: 3925
Skąd: Kraina mlekiem i miodem płynąc...
Originally Posted By: Vorspringer
Originally Posted By: Robert_1
Po zapłaceniu sprawę mam z głowy pod warunkiem, że strony zostaną zamknięte. Jeśli nie zostaną zamknięte za jakiś czas czeka mnie powtórka z rozrywki.


Niestety, priv nie działa, więc muszę tu. Interesuje mnie, czy naczelnik tego UC nakazał Ci na piśmie zamknięcie Twojego serwisu, czy jedynie usunięcie znajdujących się na nim reklam buków?

Ja rozumiem, że dla Ciebie ze względów finansowych jedno oznaczać mogło drugie. Ale czy usłyszałeś w urzędzie, że wg wykładni panów z UC serwis z typami o tematyce bukmacherskiej łamie ustawę? Czy może sam proceder sprzedawania typów uznali za nielegalny?


Hmm z tego co się orientuję, to samo podawanie typów nie jest zabronione. Co do sprzedawania to już inna kwestia, bo jeżeli przyczepią się takiego serwisu to czasem mogą również i prosić o wykaz dochodów oraz czy się rozliczasz z tego jakoś - tak przynajmniej się mi wydaje. Problem jest tego typu, iż w świetle obowiązującego prawa zamieszczanie reklam/bannerów jest niezgodne z naszym prawem.

Do góry
#5293986 - 04/04/2012 03:46 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: yazsm]
Vorspringer Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2007
Postów: 1306
Skąd: Wrocław
Originally Posted By: ^.msza[Y
*]
Originally Posted By: Vorspringer
Originally Posted By: Robert_1
Po zapłaceniu sprawę mam z głowy pod warunkiem, że strony zostaną zamknięte. Jeśli nie zostaną zamknięte za jakiś czas czeka mnie powtórka z rozrywki.


Niestety, priv nie działa, więc muszę tu. Interesuje mnie, czy naczelnik tego UC nakazał Ci na piśmie zamknięcie Twojego serwisu, czy jedynie usunięcie znajdujących się na nim reklam buków?

Ja rozumiem, że dla Ciebie ze względów finansowych jedno oznaczać mogło drugie. Ale czy usłyszałeś w urzędzie, że wg wykładni panów z UC serwis z typami o tematyce bukmacherskiej łamie ustawę? Czy może sam proceder sprzedawania typów uznali za nielegalny?


Hmm z tego co się orientuję, to samo podawanie typów nie jest zabronione. Co do sprzedawania to już inna kwestia, bo jeżeli przyczepią się takiego serwisu to czasem mogą również i prosić o wykaz dochodów oraz czy się rozliczasz z tego jakoś - tak przynajmniej się mi wydaje. Problem jest tego typu, iż w świetle obowiązującego prawa zamieszczanie reklam/bannerów jest niezgodne z naszym prawem.


Dokładnie do tego zmierzam. Czy gdyby Kolega nie miał żadnych hulających po stronie reklam Bet-at-home'a? I grzecznie się rozliczał z uzyskanych od ludzi wpłat - czy wówczas też by się do niego przyczepili?

Nakaz zamknięcia całego serwisu sugerowałby, że tak. Ale być może Robert_1 źle oddał myśl szanownego pana celnika...

Do góry
#5308231 - 13/04/2012 02:40 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: konrad401]
Robert_1 Offline
enthusiast

Meldunek: 23/11/2010
Postów: 324
Naczelnik UC nie nakazał mi zamknięcia serwisu ani usuwania reklam, nawet o tym nie wspomniał w rozmowie ze mną. Lecz logicznym wydaje się to, że kolejne kary/konsekwencje byłby kwestią czasu gdybym nic nie zrobił. smile

Do góry
#5308533 - 13/04/2012 13:46 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: Robert_1]
Vorspringer Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2007
Postów: 1306
Skąd: Wrocław
Originally Posted By: Robert_1
Naczelnik UC nie nakazał mi zamknięcia serwisu ani usuwania reklam, nawet o tym nie wspomniał w rozmowie ze mną. Lecz logicznym wydaje się to, że kolejne kary/konsekwencje byłby kwestią czasu gdybym nic nie zrobił. smile


Masz rację. Gdybyś nic nie zrobił, za 2 miesiące zgłosilibyy się po kolejny datek. Pytanie tylko, co pan celnik mógłby Ci zrobić, gdybyś usunął te reklamy Bet-at-home...i tyle. Serwis z typami (płatnymi, więc rozumiem ukrytymi przed wzrokiem gawiedzi) pozostałby nadal w niezmienionej formie.
Ani to reklama hazardu, ani doń nakłanianie. Chyba, że w ramach prowokacji zalogowaliby się i sprawdzili czy Twoi typerzy podają obywatelom RP z terenu RP typy do zagranicznych firm z branży. Ale średnio wierzę w taką fatygę z ich strony.

Do góry
#5338611 - 05/05/2012 14:45 Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? [Re: konrad401]
mirasPL Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 10/03/2007
Postów: 2153
ok. idzie euro,można się teraz obłowić na takim serwisie. tylko jak? interesuję mnie to jak teraz to działa,mniejsze fora pousuwały konkursy,ligi ,reflinki ..i podupadły.. jak teraz sobie radzić?

Do góry
Strona 4 z 4 < 1 2 3 4

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (kemp, 11kera11, akagi, forty, wHiTe_StAr, VVega, Lukasz111, kamil#15), 3152 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5584054 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07