Strona 6 z 19 < 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 18 19 >
Opcje tematu
#4227651 - 12/11/2010 03:27 Re: Do poczytania [2] [Re: Art300]
PetePistol Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2007
Postów: 1764
Zgadzam się z artem, że jaki burdel był taki i jest i tak właściwie to KAŻDY zainteresowany tematem interpretuje cała sytuacje inaczej.

Do góry
Bonus: Unibet
#4227897 - 12/11/2010 04:53 Re: Do poczytania [2] [Re: Art300]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Originally Posted By: Art300
A znasz konkretnie szczegóły dotyczące tych chłopaków ?
Skąd się łączą z Pokerstars ? Jak odbierali wygrane ?

Na polskie konto bankowe ?

A dzieciaki ( mam swoje lata) choćby z tego forum codziennie się pytają ile idzie przelew od buka...

I o to mi chodzi. Ale każdy swoją rzepkę skrobie.


okey.......to,który temacik zamykamy jako pierwszy ?
moja propozycja : "Wklej se kuponika" grin

Do góry
#4228385 - 12/11/2010 08:45 Re: Do poczytania [2] [Re: AGASSI]
Vorspringer Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2007
Postów: 1306
Skąd: Wrocław
Wydaje mi się, że Art300 podjął bardzo dobry temat. AGASSI chyba trochę bagatelizujesz sprawę, a Twoja wykładnia - choć życzmy sobie by faktycznie okazała się trafna - nie musi ziścić się w praktyce.

To, że jacyś chłopcy z kasyn obnoszą się ze swoimi wygranymi nie jest żadnym argumentem. "No coś ty, przecież jest gruby" - przypomniało mi się to ostatnie słowo spacerującego po zamarzniętym jeziorze;)

Nie wiem jak doszedłeś do tego, że w tej chwili gra u netowych buków w PL jest zupełnie "cacy"? Jak dla mnie jest dokładnie tak, jak Kolega powyżej napisał - nic nie jest "cacy". Sprawa jest w rozkroku jak u czirliderki w tajmaucie, i czort wie co ONI wymyślą dalej. Jakoś jestem dziwnie przekonany, że choćby skały srały będą tak kombinować, żeby dla nas nic dobrego z tego nie wynikło.

Pesymizm powiesz. Nawet jeśli, to uważam za zupełnie rozsądne to, o czym Kolega napisał. Głupotą w obecnej sytuacji jest obracanie pieniędzmi przez prywatne konta bankowe. I ja zrozumiałem, że Art300 o tym, i głównie o tym pisał.

Na marginesie, nasz dyżurny inkwizytor już zapowiedział publicznie, że o ile rząd zrezygnował z opcji blokowania stron zbuków, o tyle "będą się starali namierzać nas właśnie poprzez transfery pieniędzy". Chyba wiernie oddałem słowa Kapistrana. Co o tym myślicie? I jak sobie to wyobrażacie? Technicznie chociażby.

Pozdrawiam i no offense;)

Do góry
#4228836 - 12/11/2010 21:50 Re: Do poczytania [2] [Re: Vorspringer]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Originally Posted By: Pogromca_(z)buków
Wydaje mi się, że Art300 podjął bardzo dobry temat. AGASSI chyba trochę bagatelizujesz sprawę, a Twoja wykładnia - choć życzmy sobie by faktycznie okazała się trafna - nie musi ziścić się w praktyce.

To, że jacyś chłopcy z kasyn obnoszą się ze swoimi wygranymi nie jest żadnym argumentem. "No coś ty, przecież jest gruby" - przypomniało mi się to ostatnie słowo spacerującego po zamarzniętym jeziorze;)

Nie wiem jak doszedłeś do tego, że w tej chwili gra u netowych buków w PL jest zupełnie "cacy"? Jak dla mnie jest dokładnie tak, jak Kolega powyżej napisał - nic nie jest "cacy". Sprawa jest w rozkroku jak u czirliderki w tajmaucie, i czort wie co ONI wymyślą dalej. Jakoś jestem dziwnie przekonany, że choćby skały srały będą tak kombinować, żeby dla nas nic dobrego z tego nie wynikło.

Pesymizm powiesz. Nawet jeśli, to uważam za zupełnie rozsądne to, o czym Kolega napisał. Głupotą w obecnej sytuacji jest obracanie pieniędzmi przez prywatne konta bankowe. I ja zrozumiałem, że Art300 o tym, i głównie o tym pisał.

Na marginesie, nasz dyżurny inkwizytor już zapowiedział publicznie, że o ile rząd zrezygnował z opcji blokowania stron zbuków, o tyle "będą się starali namierzać nas właśnie poprzez transfery pieniędzy". Chyba wiernie oddałem słowa Kapistrana. Co o tym myślicie? I jak sobie to wyobrażacie? Technicznie chociażby.

Pozdrawiam i no offense;)


sorry ale sranie w gacie nigdy nie było Moją mocna stroną tongue
a wielu sra w gacie juz od ponad roku podczas gdy np. Ja i Conrad uparcie twierdziliśmy,że NIC nie zrobią zakładom wzajemnym co zresztą od razu powiedział Schetyna i Palikot też ponad rok temu a zecydowana większość była pewna,że będzie odwrotnie.
Tak samo było w lutym przy propozycji rejestru Usług i Stron Zakazanch
od początku wbrew wszystkim twierdziłem,że to nie ma szans przejścia podczas gdy reszta publicznie na forum instruowała jak zmienić Swoje IP. Teraz sytuacja sie powtarza. Wszyscy mamy dostęp do tego samego tekstu nowelizacji,który raz odrzucony przez KE po poprawkach IMO korzystnych dla nas,jest znowu w KE i nikt jeszcze nie widział odpowiedzi ale już kilku wie (pewnie od Jackowskiego),że będzie ch.ujowo więc czas najwyższy publicznie poinstruować Innych jak zalegalizować pieniązki z nielegalnego e-buka i na początek porada by nie korzystać z konta bankowego. A pomyślał jeden z drugim,że skoro uważa grę w necie za przestępstwo to takie rady to nic innego jak namawianie do kolejnego przestępstwa.......lol.
Na koniec bo nie ma sensu polemika czy to jest legalne czy nie przyponiało mi się kilka ostatnich wypowiedzi oficjeli :
Graś :" Hazard internetowy będzie sobie radził"
Tusk w TV w Sejmie : "Nic na to nie poradzę,że internetowy hazard jest w UE legalny lub półlegalny"
Rostowski na pytanie dziennikarki o zakaz zakładów wzajemnych w sieci :"Przecież to jest legalne,Pani musiała źle zroumieć.."
Ba i ostatnia odpowiedź Ministerstwa Finansów na pytanie Gazety Prawnej o podatki od hazardu w tym internetowego wyemitowana nawet na telegazecie TVP1,w której napisano,że zakłądy wzajemne w sieci są legalne ale tylko te na podstawie licencji jednego z krajów UE lub EOG i od wygranych powyżej 2280 gracz powinien zapłacić ryczałt 10%.
Czytam takie rzeczy i dochodzę do wniosku,że jednak nie jest ch.jowo aczkolwiek oczywiście wolałbym napisane czarno na białym.

ps. wystarczy torchę uwazniej poczytać Kaplicę i od razu rzuca sie w oczy jego niechęć do pokerzystów

pozdrawiam i bez urazy grin

Do góry
#4229238 - 12/11/2010 23:30 Re: Do poczytania [2] [Re: AGASSI]
Art300 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2007
Postów: 1665
@ AGASSI

Kompletnie się nie rozumiemy.

Przeczytaj uważnie odpowiedź Kapicy na interpelację poselską Sobeckiej z lipca 2010
http://www.podatki.biz/artykuly/14_11304.htm

Nie jest to jakieś zdanko rzucone w wywiadzie dla dziennikarza, a oficjalna odpowiedź na interpelację.

1.Wynika z niej wyraźnie, że Kapica uważa ar 107 par 2 za nie kolidujący z żadnym prawem unijnym i wyrokami ETS.

2. Podatek od kwoty ponad 2280 dotyczy udziału w grach zagranicznych zawartych zagranicą.
Chcesz się przekonać jak zinterpretują grę z kompa z Polski?
Zgłosiłeś się z taką wygraną do urzędu ?

Wreszcie, wybacz, ale "sranie w gacie" to postawa dzieciaka.
Chcesz udawać albo przekonywać innych, ze jest cacy, Twoja sprawa.

Ale daj prawo innym do innej oceny. I prawo do ostrzeżenia, ze można się łatwo zabezpieczyć.
Tym bardziej, że Kapica mówi wyraźnie, że żeby zastosować art 107 par 2, nie mają możliwości operacyjnych. Chyba, ze dostaną cynk z zewnątrz.
Na przykład jak się zgłosisz z wygraną do opodatkowania. Także, żebyś się nie zdziwił.

Albo przy jakiejś okazji sprawdzając transakcje bankowe przez inne instytucje

I o to mi chodzi. Pozwól, że zostanę przy swoim zdaniu, że nie warto ryzykować. I odradzam wszystkim przelewy bankowe.
Do momentu wyjaśnienia całego burdelu.

Do góry
#4229328 - 13/11/2010 00:07 Re: Do poczytania [2] [Re: Art300]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Originally Posted By: Art300
@ AGASSI

Kompletnie się nie rozumiemy.

to fakt tongue

Przeczytaj uważnie odpowiedź Kapicy na interpelację poselską Sobeckiej z lipca 2010
http://www.podatki.biz/artykuly/14_11304.htm

Nie jest to jakieś zdanko rzucone w wywiadzie dla dziennikarza, a oficjalna odpowiedź na interpelację.

1.Wynika z niej wyraźnie, że Kapica uważa ar 107 par 2 za nie kolidujący z żadnym prawem unijnym i wyrokami ETS.

2. Podatek od kwoty ponad 2280 dotyczy udziału w grach zagranicznych zawartych zagranicą.
Chcesz się przekonać jak zinterpretują grę z kompa z Polski?
Zgłosiłeś się z taką wygraną do urzędu ?


a co Mnie to obchodzi co On uważa skoro KE odrzuciła nowelizację jako niezgodną z prawem UE cool
notabene o wielu przepisach mówiono,że są "zgodne z UE" by je za pół roku zmieniać na zgodne z UE laugh
Wreszcie, wybacz, ale "sranie w gacie" to postawa dzieciaka.
Chcesz udawać albo przekonywać innych, ze jest cacy, Twoja sprawa.

Ale daj prawo innym do innej oceny. I prawo do ostrzeżenia, ze można się łatwo zabezpieczyć.

bez jaj ale to Ty przekonujesz,że to jest nielegal grin
Ja tylko czytam newsy a komentarz opatruje z reguły : uważam,moim zdaniem,tak myslę ........to nie jest wciskanie że jest cacy tylko zwykła sybiektywna opinia. wink
Tym bardziej, że Kapica mówi wyraźnie, że żeby zastosować art 107 par 2, nie mają możliwości operacyjnych. Chyba, ze dostaną cynk z zewnątrz.
Na przykład jak się zgłosisz z wygraną do opodatkowania. Także, żebyś się nie zdziwił.

Albo przy jakiejś okazji sprawdzając transakcje bankowe przez inne instytucje

I o to mi chodzi. Pozwól, że zostanę przy swoim zdaniu, że nie warto ryzykować. I odradzam wszystkim przelewy bankowe.
Do momentu wyjaśnienia całego burdelu.

jakbys dokladniej czytał co piszę to zauważyłbyś niejeden Mój post typu :
"Piszcie sobie o tym na priv bo palanty ze skarbówki też czytają forum" tak więc to nigdy nie było tylko Twoje zdanie wink








Do góry
#4229344 - 13/11/2010 00:18 Re: Do poczytania [2] [Re: AGASSI]
Art300 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2007
Postów: 1665
No, ale jednocześnie na ogólnym piszesz, że jest spoko i niedwuznacznie sugerujesz, że jak ktoś ma opory to niech się opodatkuje laugh

A ja mówię ( i niech czyta, kto chce), że lepiej nie ryzykować przelewami bankowymi.

Kto tutaj reprezentuje postawę racjonalną ?

Co do "palantów ze skarbówki" - myślę, że mają dużo innej, zyskowniejszej roboty.
Co nie znaczy, że jak ktoś im się pcha sam w łapy (zgłoszenie wygranej :D), to nie skorzystają.

Do góry
#4229369 - 13/11/2010 00:25 Re: Do poczytania [2] [Re: Art300]
Art300 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2007
Postów: 1665
"a co Mnie to obchodzi co On uważa skoro KE odrzuciła nowelizację jako niezgodną z prawem UE"

Mówimy o obowiązującym prawie:

pytanie
1. Czy gry w polskojęzycznych e-kasynach zarejestrowanych poza granicami Polski wypełniają znamiona art. 107 K.k.s., a jeżeli tak, to jak się to ma do orzecznictwa ETS?

odpowiedź:
(Odpowiadając zatem twierdząco na część pierwszą pytania nr 1..)

Już bardziej czarno na białym nie można chyba...

Do góry
#4230550 - 13/11/2010 07:41 Re: Do poczytania [2] [Re: Art300]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Originally Posted By: Art300
"a co Mnie to obchodzi co On uważa skoro KE odrzuciła nowelizację jako niezgodną z prawem UE"

Mówimy o obowiązującym prawie:

pytanie
1. Czy gry w polskojęzycznych e-kasynach zarejestrowanych poza granicami Polski wypełniają znamiona art. 107 K.k.s., a jeżeli tak, to jak się to ma do orzecznictwa ETS?

odpowiedź:
(Odpowiadając zatem twierdząco na część pierwszą pytania nr 1..)

Już bardziej czarno na białym nie można chyba...


dalej tego nie kupuje wink
powtórzę Ci jeszcze raz,że to co się wydaje Kaplicy to Mnie nie obchodzi grin
zrozum wreszcie,że faktem jest,iż obowiązująca ustawa hazardowa reguluje tylko i wyłącznie naziemny sektor hazardowy na terytorium RP i nie dotyczy ona działalności firm internetowych zarejestrowanych poza RP
w przeciwnym razie musiałaby być notyfikowana,stąd ta nowalizacja .....już jaśniej nie można smirk

ps. całkiem niedawno bo we wrześniu ETS odrzucił określajac jako nieuczciwe prawo hazardowe w Austrii,które wymagało fizycznej obecności bukmacherów na terytorim Austrii,jako jeden z wymogów pozwolenia na działalność aplauz
to na temat orzeczeń ETS cool
spytasz : A co z Francją ? Czemu oni mogli ?
to juz było ale przypomnę : Żabojady nic nie przesłali do notyfikacji i w związku z tym KE wszczęła postępowanie automatycznie,mimo,że wiadomo,iż w UE sprawy toczą się wolno ale jest wyraźny sygnał,ze nie ma pozwolenia na takie praktyki,dodatkowo spora część buków co wykupiła te licencje sama podała do ETS te regulacje jako nieuczciwe laugh
Oczywiście czas pokaże co z tego wyniknie.

Do góry
#4230562 - 13/11/2010 08:14 Re: Do poczytania [2] [Re: AGASSI]
Art300 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2007
Postów: 1665
"zrozum wreszcie,że faktem jest,iż obowiązująca ustawa hazardowa reguluje tylko i wyłącznie naziemny sektor hazardowy na terytorium RP i nie dotyczy ona działalności firm internetowych zarejestrowanych poza RP"

Przeczytałeś chociaż tą interpelację ?
To jest oficjalne stanowisko podsekretarza stanu w odpowiedzi na interpelację poselską, na konkretnie zadane pytania.

Ty mówisz, że "tylko i wyłącznie", a Kapica w najbardziej oficjalnej formie, na pytanie poselskie, na które odpowiedź zaczyna się od "panie Marszałku" mówi co innego.

Nie przeczytałeś, bo gdybyś przeczytał to byś zrozumiał, że czym innym jest zezwolenie buka na działalność, a kompletnie czym innym odpowiedzialność grającego w świetle art107. To są rozdzielne rzeczy.

I nawet nie chodzi o to, komu ja wierzę, Tobie czy Kapicy i komu mają wierzyć ludzie.
Chodzi o to, żeby się nie narażać na sprawdzenie w sądzie, kto ma racje.
Po prostu nie dać żadnych powodów do tego sprawdzenia. I tyle.

Do góry
#4235801 - 15/11/2010 21:02 Re: Do poczytania [2] [Re: Art300]
Rysio Ochudzki Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2004
Postów: 2796
Skąd: UBkistan

Do góry
#4237633 - 16/11/2010 22:13 Re: Do poczytania [2] [Re: Rysio Ochudzki]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Davydenko to pikuś grin

http://www.sports.pl/Boks/Skandal-Walka-Haye-Harrison-byla-ustawiona-Wideo,artykul,92204,1,290.html

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/vid...p;vxBitrate=300

Do góry
#4237713 - 16/11/2010 23:11 Re: Do poczytania [2] [Re: AGASSI]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Originally Posted By: AGASSI
Davydenko to pikuś grin

http://www.sports.pl/Boks/Skandal-Walka-Haye-Harrison-byla-ustawiona-Wideo,artykul,92204,1,290.html

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/vid...p;vxBitrate=300


Haye to idiota, uwielbia paplać jęzorem, juz wszystko wycofal to co powiedział

Do góry
#4237716 - 16/11/2010 23:13 Re: Do poczytania [2] [Re: AGASSI]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

całkiem niedawno:

"To już postanowione. Będę gwiazdą Hollywood. Jak już wcześniej zapowiadałem w przyszłym roku kończę ze sportem. Wtedy będę mógł się skupić w 100% na aktorstwie"

pierwszy krok do dobrego kontrakciku zrobiony grin

Do góry
#4241445 - 18/11/2010 07:03 Re: Do poczytania [2] [Re: mura]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Afera hazardowa w Ministerstwie Finansów
dzisiaj, 21:05
TSz / Uwaga TVN

Zastępca dyrektora służby celnej w Ministerstwie Finansów, podejrzana w aferze hazardowej otrzymała prokuratorskie zarzuty. Reporter UWAGI! TVN w dwóch niezależnych źródłach potwierdził informację o postawieniu zarzutów Annie C. przez Prokuraturę Apelacyjną w Białymstoku.

Annie C. Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku postawiła zarzuty związane z nadzorem i kontrolą nad rynkiem hazardowym. Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter TVN UWAGA! zarzuty związane są z brakiem nadzoru i dopuszczeniem na rynek maszyn wysokohazardowych pod przykrywką automatów o niskich wygranych. Chodzi o informacje, jakie docierały do Ministerstwa Finansów o patologii, jaka panowała na rynku maszyn hazardowych niemal od początku jego powstania.

Program UWAGA! w cyklu reportaży o patologii na rynku hazardowym już na przełomie marca i kwietnia tego roku informował o braku jakichkolwiek reakcji ze strony urzędników Ministerstwa Finansów na napływające informacje o nieprawidłowościach na rynku gier hazardowych.

Reporterzy UWAGI! dotarli do kilku pism, w których były już dyrektor departamentu gier Marek Oleszczuk jest informowany o możliwości obchodzenia prawa przez branżę hazardową. Chodzi o wykorzystanie luk w przepisach umożliwiających branży wstawienie w charakterze automatów o niskich wygranych maszyn umożliwiających wysoki hazard.

Dzięki temu w Polsce możliwy był niekontrolowany rozwój branży, zwiększanie zysków przy płaceniu stosunkowo niskich podatków. O nieprawidłowościach informowana była również dyrektor Anna C., od 2006 roku zastępca dyrektora departamentu Służby Celnej, odpowiedzialna za nadzór nad rynkiem hazardowym.

&#8211; C. jak i inni pracownicy ministerstwa uczestniczyła w szkoleniach, gdzie w 2006 roku demonstrowano sposób działania maszyn. Wszyscy wiedzieli o nieprawidłowościach &#8211; mówił informator UWAGI!

Anna C. była zastępcą Jacka Kapicy, bliskiego współpracownika premiera Donalda Tuska. Obecnie Kapica odpowiada za wprowadzenie w życie nowych przepisów likwidujących automaty o niskich wygranych. Uchwalono je po ujawnieniu powiązań i lobbingu polityków Platformy Obywatelskiej na rzecz korzystnych dla branży rozwiązań prawnych.

&#8211; Nie znalazłem takich dokumentów, o jakich pan mówi &#8211; powiedział w marcu 2010 roku w rozmowie z reporterem UWAGI! Kapica.


Dopiero po podaniu odpowiednich sygnatur i dat wpływania pism do ministerstwa urzędnicy przesłali redakcji UWAGI! kopie dokumentów potwierdzających prawdziwość korespondencji. Dokumenty zdobyte przez UWAGĘ! nie były prezentowane podczas przesłuchań prowadzonych przez komisję śledczą ds. afery hazardowej. Posłowie nie pytali o ich treść podczas przesłuchań Anny C. i Jacka Kapicy.


Sama Anna C. w przesłanym w marcu 2010 roku do TVN oświadczeniu stwierdza, że informowała swoich przełożonych z Ministerstwa Finansów o zawartych w korespondencji wątpliwościach. Jednak kierownictwo departamentu od 2006 roku według C. uznawało, że brak jest podstaw do działań interwencyjnych.

Także Marek Oleszczuk, do 2006 roku dyrektor departamentu gier w telefonicznej rozmowie z UWAGĄ! w marcu 2010 roku przekonywał, że za jego czasów rynek działał normalnie, a nieprawidłowości zaczęły się po jego odejściu z ministerstwa.

W 2007 roku na polskim rynku było zarejestrowanych 38 tysięcy automatów do gry. Rok później 50 tysięcy, aby na początku 2009 roku osiągnąć liczbę przekraczającą 75 tysięcy jednorękich bandytów. W 2008 roku przez automaty o niskich wygranych przepłynęło około 8,5 miliarda złotych - tyle gracze wrzucili do maszyn, a statystycznie ponad 80 procent tej sumy wróciło do grających w charakterze wygranych, zapewniając branży około 20-procentowy dochód.

To, że na polski rynek wprowadzono automaty wysokohazardowe wykorzystując istniejące luki w przepisach i aktywny udział naukowców badających automaty potwierdzają pierwsze ustalenia prokuratury. Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku ujawniła, że z kilkudziesięciu zbadanych do tej pory automatów żaden nie spełnia warunków polskiej ustawy.

Do tej pory zarzuty przedstawiono naukowcom legalizującym automaty. Z korespondencji, jaką dysponuje redakcja UWAGI! wynika, że nawet wszystkie automaty wprowadzane na polski rynek mogą być nielegalne. O tym zdaniem prokuratury wiedziało Ministerstwo Finansów i nadzorująca rynek hazardowy dyrektor Anna C.

Maciej Kuciel, UWAGA! TVN

teraz dopiero może być ciekawie laugh
ps. to ten sam Oleszczuk,który obecnie jest prezesem Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich ....lol.

Do góry
#4254004 - 24/11/2010 19:29 Re: Do poczytania [2] [Re: AGASSI]
Rysio Ochudzki Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2004
Postów: 2796
Skąd: UBkistan

Do góry
#4257860 - 26/11/2010 19:21 Re: Do poczytania [2] [Re: Rysio Ochudzki]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
http://www.e-play.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=1795:celnicy-nie-chc%C4%85-kapicy&Itemid=34

"Działanie na szkodę interesu publicznego oraz łamanie prawa zarzucają szefowi Służby Celnej związkowcy.

Do prezydenta, premiera i ministra finansów trafił list Zarządu Głównego Związku Zawodowego Celnicy PL z wnioskiem o bezzwłoczne odwołanie wszystkich dyrektorów izb celnych. Związkowcy wzywają też szefa Służby Celnej Jacka Kapicę do rezygnacji ze stanowiska. Wniosek zamierzają opublikować w prasie ogólnopolskiej. Zbierają już na to pieniądze."

nosił wilk razy kilka..... wink

Do góry
#4264864 - 29/11/2010 21:22 Re: Do poczytania [2] [Re: AGASSI]
Max11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/11/2006
Postów: 9452

Do góry
#4290992 - 11/12/2010 10:48 Re: Do poczytania [2] [Re: Max11]
Vorspringer Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2007
Postów: 1306
Skąd: Wrocław
Agassi wkleił już linka w innym miejscu na forum, ale myślę, że warto, aby z tym tekstem zapoznało się szersze grono.

"Co raz więcej graczy rezygnuje z obstawiania w naziemnych punktach bukmacherskich i wybiera zakłady internetowe. Od początku października w Polsce zlikwidowano 60 punktów bukmacherskich. W wyniku tego pracę straciło już 100 osób.

Legalnie działające w Polsce firmy bukmacherskie od kilku lat obserwują rosnącą liczbę graczy przechodzących z punktów naziemnych do zakładów w Internecie. Wyższe wygrane stanowią główną przyczynę tego zjawiska. Podwyżka podatku od zakładów wzajemnych przyjmowanych w punktach naziemnych z 10 do 12% spowodowała, że równocześnie zmniejszeniu uległa wysokość wygranej.

W trzech pierwszych kwartałach 2010 branża bukmacherska odnotowała wyraźny spadek obrotów spowodowanych zmianą stawki podatkowej. W stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym przychody spadły o 11%. W konsekwencji firmy bukmacherskie zmuszone są zamykać nierentowne punkty i zmniejszać zatrudnienie. Od początku października zamknięto 60 punktów, w wyniku czego pracę straciło 100 osób.

Zgodnie z polskim przepisami organizowanie zakładów wzajemnych w sieci jest nielegalne. Chociaż ustawa o grach hazardowych nie zakazuje wprost tego typu zakładów, to Minister Finansów, jako organ upoważniony, uznał, że taka forma obstawiania jest niezgodna zgodna z prawem. Zakłady internetowe dla polskich graczy oferują tylko zagraniczne firmy, zarejestrowane na Malcie, Gibraltarze czy Cyprze. Ponieważ takie usługi są niezgodne z polskim prawem, to organizujący je bukmacherzy nie płacą żadnych podatków czy opłat związanych z prowadzeniem działalności w obszarze zakładów wzajemnych. Zwolnione z tych opłat firmy zagraniczne, są w stanie zaoferować graczom korzystniejszy kurs wygranych niż bukmacherzy naziemni.

Mniejsze przychody, które stanowią podstawę opodatkowania zakładów wzajemnych, w dłuższej perspektywie oznaczają również mniejsze wpływy do Budżetu. Dlatego konieczne jest zalegalizowanie internetowych zakładów bukmacherskich oraz podjęcie przez Służbę Celną rzeczywistych działań przeciwko łamaniu prawa przez zagraniczne firmy &#8211; mówi Marek Oleszczuk, przedstawiciel Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich".

Źródło: http://www.e-play.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=1808:bukmacherzy-zamykaj%C4%85-punkty&Itemid=37

Oto, chyba po raz pierwszy, kartofle przyznają się do tego, że jest już tak źle, iż są zmuszeni zamykać swoje punkty i zwalniać ludzi. Coś w ten deseń zauważyłem już na własnym podwórku. Wy pewnie też. Widać, że jest to już szersza, nie tylko lokalna tendencja. Pytanie teraz dla nas istotne, ile i jak szybko wypłaczą/wylobbują u Kapicy i jego pomagierów? Hasło "musimy zwalniać ludzi" zawsze miało posłuch w okolicach siedziby Prezesa Rady Ministrów...

Do góry
#4291030 - 11/12/2010 15:35 Re: Do poczytania [2] [Re: Vorspringer]
KUERTEN. Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 3530
odniose sie do tego co jest w moim miescie i powiem, ze Fortuna ma sie dobrze i nowych pracownikow przyjmuje ma tez kilka punktow nawet w niedalekiej odleglosci od siebie, ludzie lubia tam grac na wyplaty zawsze kasa jest ciekawe jakie to punkty zamykaja pewnie te Totomixy i Milenium badziewie totalne tez u nas to pozamykali ale mase czasu temu, nigdy na wygrane nie mieli w dodatku zamkli punkt z dnia na dzien i wygranego kuponu juz nie odebralem

Do góry
Strona 6 z 19 < 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 18 19 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, Irek, Akhu, 11kera11), 4535 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45068 Tematów
5587356 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14