Strona 18 z 56 < 1 2 ... 16 17 18 19 20 ... 55 56 >
Opcje tematu
#423403 - 17/10/2005 18:19 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Quote:

kurde , jakie to proste... dajcie kamerę... też się nagram, że popieram KAczora i jak wygra, fuchę wojewody mam jak w banku fajnieee....


Ja raczej sobie nie wyobrażam by przyszły Prezydent miał dużo do wetowania (obojętnie kto wygra), bo przecież wszystkie ustawy wyjdą od ICH klubów parlamentarnych i OBA muszą się na każdą ustawę zgodzić (PiS sam nie da rady nic zrobić i PO też).

Więc wydaje się, że jakiekolwiek weto będzie działaniem przeciw własnej partii.



No i tu się Bzyku mylisz. Układ sił w sejmie jest taki że takie partie jak PiS, LPR, Samoobrona, PSL mogą przepchac każdą ustawę. Elektorat PiS-u, LPR-u i Samoobrony w dużej części jest taki sam, głównie wieś, mniej wykztałceni ludzie. Ja już sobie wyobrażam za 2-3 lata jak powoli bedą się zbliżać wybory parlamentarne festiwal nagłej wrażliwości społecznej polityków z tych partii. Partie opozycyjne typu LPR i Samoobrona bedą zgłaszać ustawy zwiększające wydatki socjalne a PiS będzie im wtórował popierając je bo przecież niebedą mogli sobie pozwolić na utratę elektoratu. Jeśli Kaczyński będzie prezydentem to te ustawy będzie podpisywał i za 2-3 lata znowu będziemy się borykać z deficytem budżetowym. Dlatego lepiej żeby prezydentem był Tusk.

Do góry
Bonus: Unibet
#423404 - 17/10/2005 18:47 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Quote:


No i tu się Bzyku mylisz. Układ sił w sejmie jest taki że takie partie jak PiS, LPR, Samoobrona, PSL mogą przepchac każdą ustawę. Elektorat PiS-u, LPR-u i Samoobrony w dużej części jest taki sam, głównie wieś, mniej wykztałceni ludzie. Ja już sobie wyobrażam za 2-3 lata jak powoli bedą się zbliżać wybory parlamentarne festiwal nagłej wrażliwości społecznej polityków z tych partii. Partie opozycyjne typu LPR i Samoobrona bedą zgłaszać ustawy zwiększające wydatki socjalne a PiS będzie im wtórował popierając je bo przecież niebedą mogli sobie pozwolić na utratę elektoratu. Jeśli Kaczyński będzie prezydentem to te ustawy będzie podpisywał i za 2-3 lata znowu będziemy się borykać z deficytem budżetowym. Dlatego lepiej żeby prezydentem był Tusk.


ale nie mozna wszystkiego sprowadzac do gospodarki, sa dwie równie ważna sprawy gospodarka i polityka, Tusk jest lepszy w gospodarce, Kaczyński w polityce, problem w tym że uprawnienia prezydenta w gospodarce sa znikome, może tylko wetowac, sam niczego nie przepchnie, jakos nie moge sobie wyobrazic zeby PiS przeprowadzal ustawy razem z LPR i SO, bedac w koalicji z PO, rząd Marcinkiewicza (najwiekszego liberała z PiS) z Rokita nie bedzie nic przeprowadzal Samoobrona na pewno, tak wiec gospodarka odpada, zostaje reszta kompetencji prezydenta a tu Kaczynski zdecydowanie przoduje

Do góry
#423405 - 17/10/2005 18:55 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
Zła wiadomość dla fanów Rydzyka

Moherowe berety nie ida glosowac

Radio Maryja doniosło, ze gdy glosowano nad obecnie obowiązującą ustawą aborcyjną, Lech Kaczyński nie glosował przeciw (był w Sejmie, ale nie wziął udziału w głosowaniu).
A - już w tym roku - w wywiadzie dla "Niedzieli" stwierdził, że nie będzie dążył do zmian w ustawie
antyaborcyjnej...
Podniosły się więc głosy, że Kaczor dopuszcza zabijanie dzieci, które nie mogą przecież odpowiadać za grzechy tatusia, który zgwałcił mamusię. No i akceptuje zabijanie chorych płodów, podczas gdy kobieta - jeśli tak zdecydował Najwyższy - powinna przyjąć krzyż i nosić go przez całe życie.

To taki news od mojej matki i babci Jak Rydzyk się jeszcze nie postara, to obie w niedzielę wybiorą się tylko do Kościoła

Aaa... I niech nikt się nie dziwi, że idę głosować na Tuska (choć w b. woj. przemyskim przegrał on nawet z Lepperem). Okazało się, że mieszkam na jedynym normalnym osiedlu w Przemyślu. SLD, SdPl i PO zdobyły tu łącznie ponad połowę głosów Jestem dumny z połowy moich sąsiadów

pozdruffki!

Do góry
#423406 - 17/10/2005 19:04 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425

Do góry
#423407 - 17/10/2005 19:06 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Quote:

NIGDY nie zagłosowałbym na kogoś kto łączy się z Ojcem Rydzykiem i tym jego antykatolickim szambem




Tym mnie Conrad rozbawiłeś. Z twoich wszystkich postów wnioskuję, że popierasz PO, a przecież pułkownik Konstanty Miodowicz właśnie na antenie Radia Maryja bite kilka godzin obsmarowywał Cimoszewicza przy okazji afery z Jarucką.

A Ci, którzy mówią, że PiS stosuje brudną kampanię, a PO to aniołki zapominają o tej właśnie nagonce na Cimoszewicza.

Do góry
#423408 - 17/10/2005 19:14 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Quote:

hmm oby na zapowiedziach się nie skończyło ....

Poseł Wassermann przeprosił Kwaśniewską!
"Gazeta Wyborcza": Podczas uroczystego obiadu u metropolity krakowskiego arcybiskupa Stanisława Dziwisza poseł PiS przeprosił Jolantę Kwaśniewską za swoje zachowanie podczas przesłuchania przed komisją śledczą ds. Orlenu.
Nakłonił go do tego Lech Kaczyński - pisze "Gazeta Wyborcza".

ja tu nie widzę budowy tej IV Rzeczposolitej, a Wy?- W wbrew nadziejom większości którzy na Kaczyńskiego głosują , coś mi wygląda na to ,że on establihmentu nie ruszy , a powtórka AWS-UW całkiem całkiem realna .Frajerzy zagłosują , a salon dalej będzie się bawił........



Nareszcie przejrzałeś na oczy.

Do góry
#423409 - 17/10/2005 19:35 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Zorro , wybór między Tuskiem a Kaczyńskim , był dla mnie od dawna wyborem między dżumą a cholerą , z racji wyboru mniejszego zła , skłonny byłem zagłosować nad Kaczyńskiego , ale teraz przyznam szczerze zaczynam zastanawiam się czy wogóle pójść na głosowanie , bo nie mam zamiaru swoim głosem legitymizować ,zapowiadającej się powtórki AWS -UW.
W dodatku codziennie słyszę utykiwania na liberalizm i robienia z tego pojęcia synonima demona ze strony ludzi z Pisu i nie tylko z Pisu ,którzy robią z tego pojęcia płaszczyznę walki , nie mając zielonego pojęcia co ten termin oznacza tylko klepią bezmyślnie jak mantrę , slogan ,ze liberalizm to zaprzeczenie wolności i raj tylko dla wybranych czyli bogaczy i wyzyskiwaczy bleee , a tylko panśtwo, solidarne państwo moze nam zapewnić wolność i dobrobyt , przecież to bolszewia czystej wody, .

Do góry
#423410 - 17/10/2005 19:52 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Eldorado, ja bym jeszcze ich nie skreślał, w normalnych krajach demoratycznych rządowi się daje 100 dni bez ataków, dajmy im szanse, jeśli później okaże się że PiS zdradził to będę pierwszym ktory ich skrytykuje, w sumie narazie jako konserwatyści nie mamy silnej alternatywy po za PiS, tak jak lewacy-Sbecy nie mają alternatywy po za SLD
link o Wassermannie ze przeprosił za forme nie na treść, nie zdradzil swoich ideałów:
Wassermann: Przeprosiłem tylko za formę

Do góry
#423411 - 17/10/2005 19:57 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Nirtz ok

Do góry
#423412 - 17/10/2005 20:33 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
ta druga tura prezydencka jest ostatnim wyborem przed bardzo długą przerwą, za rok wybory samorzadowe (ale one nigdy mnie nie pasjonowały), a następne wybory ogólnokrajowe dopiero za 4 lata, do tego czasu BARDZO DUZO RZECZY MOZE SIE ZMIEINIC, wystarczy że wspomnę że podczas ostatnich wyborów 4 lata temu nie miałem ani internetu ani komórki (nie mógłbym wiec tu pisać nawet jeśli to forum istniało), miałem jakieś 15 kg mniej i 2 razy wiecej włosów na głowie , a co bedzie za 4 lata tego nikt nie wie, byc może bedziemy głosować za pomoca laptopów z bezprzewodowym internetem szerokopasmowym i chipami pod skórą, w które bedzie wyposażone 99% społeczeństwa, a dotychczasową telewizje i prase zastąpi internet-wideo na żadanie w powszechnie dostepnym laptopie bezprzewodowym, dlatego te wybory sa tak wazne, technika rozwija się w zawrotnym tempie, te wybory to wybór na epokę

Do góry
#423413 - 18/10/2005 06:25 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Dobra wiadomość z samego rana , Największy ściemniacz wśrod sondaży TSN OBOP podał ,że zmniejsza się przewaga Tuska i wynosi 10 punktow procentowych , przypomne ,że ten ściemniacz podawał na dwa dni przed wyborami ,że przewaga PO nad Pisem wynosi 14 punktów procentowych ,skonczylo się na dwoch , czyli oczywiście z przymrużeniem oka mozna na podstawie tej zaleznosci stwierdzic ,że Kaczyński już prowadzi
Ja wczoraj kupilem wczoraj Kaczke w Unibecie i chyba po najbardziej atrakcyjnej cenie
hehe za 3 chałupy

POZDRAWIAM
ELDORADO

Do góry
#423414 - 18/10/2005 06:27 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
I wszyscy zwolennicy Kaczyńskiego razem: "Powróćże Komuno w góry i nad morze..."

Do góry
#423415 - 18/10/2005 07:16 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
KeeP Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/09/2003
Postów: 2372
Skąd: tam gdzie stało ZOMO
hehe..właśnie sobie przypomniałem ten utworek..jaki mądry tekst i jaki prawdziwy...

Powróćże Komuno w góry i nad morze
Znowuż będzie można z pola ukraść zboże
O, święty Józefie, zmiłuj się nad nami
Wróć do nas Komuno drzwiami i oknami
Powróćże Komuno do zakładów pracy
Żeby znów szczęśliwi byli rodacy
Żeby pospać mogli sobie za maszyną
Żeby nic nie robić i pić tanie wino
Pójdziemy z rodziną w wyborach głosować
A potem po parku będziemy tańcować
Niech wróci Komuna i tania kiełbasa
Pół litra na głowę i piwo na kaca
Po co "Solidarność" i po co wojować
Niech wróci Komuna - będziemy harcować
Jedni chcą faszyzmu, drudzy księdza wolą
A ja chcę komuny oraz Disco Polo

Do góry
#423416 - 18/10/2005 07:43 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Oczywiście gdyby wygrał Tusk, to Polska obrosłaby w siłę , a nam by się żyło dostatniej

Do góry
#423417 - 18/10/2005 07:55 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Quote:

Oczywiście gdyby wygrał Tusk, to Polska obrosłaby w siłę , a nam by się żyło dostatniej



Napewno szybciej dojdziemy do takiego stanu niż za rządów Kaczyńskiego i PiS.

Do góry
#423418 - 18/10/2005 08:00 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Quote:

Dobra wiadomość z samego rana , Największy ściemniacz wśrod sondaży TSN OBOP podał ,że zmniejsza się przewaga Tuska i wynosi 10 punktow procentowych , przypomne ,że ten ściemniacz podawał na dwa dni przed wyborami ,że przewaga PO nad Pisem wynosi 14 punktów procentowych ,skonczylo się na dwoch , czyli oczywiście z przymrużeniem oka mozna na podstawie tej zaleznosci stwierdzic ,że Kaczyński już prowadzi
Ja wczoraj kupilem wczoraj Kaczke w Unibecie i chyba po najbardziej atrakcyjnej cenie
hehe za 3 chałupy

POZDRAWIAM
ELDORADO


ostatnie 2-3 dni byly dobre dla Kaczyńskiego, bez jakiś nagłych zwrotów, ale spokojna kampania budowania poparcia krok po kroku, przypuszczam ze jutro, pojutrze ta przewaga moze spasc ponizej 55-45, ale wcale to nie jest pewne bo media od rana znowu robia nagonke na Lecha (wszedzie widze: Prezydent Kaczyński: chce rządzic dekretami)

Do góry
#423419 - 18/10/2005 08:13 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
rycerz_83 Offline
addict

Meldunek: 11/01/2005
Postów: 539
Quote:

Quote:

Oczywiście gdyby wygrał Tusk, to Polska obrosłaby w siłę , a nam by się żyło dostatniej



Napewno szybciej dojdziemy do takiego stanu niż za rządów Kaczyńskiego i PiS.




jak najbardziej, wybor kaczynskiego to bedzie cios w gospodarke,
wystarczy ze poczytacie sobie rozne portale ekonomiczne, gieldowe zwiazane z inwestowaniem i bedziecie mieli jasna odpowiedz, a nie gadacie glupoty nie majac pojecia,
zapewne nikt z was nie gra na gieldzie, jest jasne na gieldzie, i to dla wszystkich:

iz wybor tuska ustabilizuje sytuacje na gieldzie, natomiast wybor kaczynskiego poglebi niepokoj.

Do góry
#423420 - 18/10/2005 08:28 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Ale mnie rozbawiają zwolennicy Kaczek. Ta teoria spiskowa gdzie wszystkie media są przeciwko nim jest po prostu śmieszna. Jak Gazeta Wyborcza pisze coś na PiS, to jednym głosem "Talibowie" krzyczą "A nie mówiłem? Są przeciwko nami!". Ale jak ta sama gazeta atakuje PO na pierwszej stronie... to wszystko jest ok.

Można by z tego niezły film skręcić, jak to masoni opanowali wszystkie media w Polsce oprócz jedynej ostoii wolności, jedynego źródła nieskazitelnie czystej prawdy... Radia Maryja. I tylko Ojciec Rydzyk i jego radyjko wskazują właściwą drogę dla Polski. Dla mnie byłby to niezły filmik, taki polityczny thriller czy coś w tym stylu. Ale zabawne jest to, że słuchacze radyjka właśnie w coś takiego naprawdę wierzą!

Do góry
#423421 - 18/10/2005 08:35 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Niestety śmiem w to wątpić. Myślałem, że wygraną PiS osłodzi mi trochę osłabienie złotego, ale nic takiego nie miało miejsca - a nawet wręcz przeciwnie. Mimo, że PO z PiS odstawiają istne szopki i nie są bliżej koalicji niż miesiąc temu a PiS snuje jakieś mrzonki i składa obietnice bez pokrycia, złotówka tylko na 2 dni się zatrzymała i nadal wściekle się umacnia. Jak wygra Kaczyński to pewnie dalej będzie się umacniać, jak Tusk to też. Nie wiem jak na giełdzie ale domyślam się, że podobnie. Niestety nie sprawdziły się tu przepowiednie ekspertów. Chyba tylko jakieś trzęsienie ziemi mogłoby odwrócić ten trend.

Do góry
#423422 - 18/10/2005 08:42 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5690
Nie przejmuj się Conrad. Jak Kaczka wygra to wprowadzi cenzure, a następne wybory Kaczyński wygra mając poparcie 99,9%.

Do góry
Strona 18 z 56 < 1 2 ... 16 17 18 19 20 ... 55 56 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (akagi, latajaca_holenderka, szuwi1, igea23, rafal08, VVega), 4081 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45064 Tematów
5587068 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14