Strona 9 z 56 < 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 55 56 >
Opcje tematu
#423223 - 13/10/2005 07:36 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
To czy waszym zdaniem Kaczyński ma jakiekolwiek szanse? Czy pomoze mu elektorat Leppera i dzieki temu wyprzedzi Tuska? A moze to co zrobił Kurski juz ostatecznie pogrzebalo szanse Kaczynskiego?

Do góry
Bonus: Unibet
#423224 - 13/10/2005 07:42 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
Quote:

[Problem w tym, że w cywilizowanych krajach kiedy jakiś ośrodek rąbie się o > 4% to żadne szanujące się medium nie zamówi już u takich ściemniaczy niczego. A jako, że Polka takim krajem jeszcze nie jest i długo nie będzie, to i mamy to co mamy.
Na miesiąc przed wyborami drukuje się figurantowi wynik zawyżony o jakieś 15-20%. Pozniej sonduje się czy ta wrozba się samonakręci, tj. czy lud zaskoczy. Jeśli nie, a szczęśliwie samoświadomość jest u nas coraz większa - rowna się do nastrojow rzeczywistych, zbliżając się do nich wlasnie na 4-8%, żeby zupełnie nie stracić wiarygodności (na warunki polskie), w krajach cywilizowanych (te 4-8%) są oczywiście też nie do przyjęcia .




Heh... no większych bzdur na forum jeszcze nie czytałem...

Jeśli jest, jak twierdzisz, to wytłumacz mi, dlaczego w Niemczech - tydzień przed wyborami parlamentarnymi w Polsce - CDU/CS miała w sondażach 45-50% poparcia, dwa dni przed wyborami - 40%, a w wyborach zdobyła 35%???

Daczego różnica między CDU-CSU, wg ośrodków badania opinii publicznej, wynosiła tydzień przed wyborami ponad 20%, dwa dni przed wyborami - 12%, a po podliczeniu głosów już tylko niecałe 2%???

I wyobraź sobie, że nikt tam nie mówi o manipulowaniu opinią publiczną, grupie trzymającej władzę, Żydach i masonach...

ELDORADO i Nirtz...
Gdybyście mieli choćby mgłe pojęcie o opinii publicznej, badaniach rynku i socjologii, to nie pisalibyście takich bzdur na forum...

pozdruffki!

Do góry
#423225 - 13/10/2005 07:44 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
sorry, za literówki:

CDU-CSU (nie: CDU-CS)
mgliste - nie "mgłe"...

dopiero co wstałem

Do góry
#423226 - 13/10/2005 07:49 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
co do GfK Polonia...

Ich sondaże dla TVN-u to sondaże telefoniczne...
Gdybyś zwrócił na to uwagę, to też nie podważyłbyś wiarygodności tej firmy (nb moja siostra pracowała tam ponad trzy lata).

W sondażach telefonicznych Kaczyński, PiS, Samoobrona i LPR zawsze będą wypadać gorzej, bo część ich elektoratu jest tak biedna, że nie dysponuje takim dobrem cywilizacyjnym jak telefon...

Do góry
#423227 - 13/10/2005 08:21 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
to po co oni robia te sondaze telefoniczne, zeby sobie poprawic humor??
stacja TVN ma grube miliardy, wiec na pewno stać ich na wiarygodne sondaże, niestety takie sondaże mogłyby nie byc dla nich przyjemne
tak samo jak ktos sie powołuje na sondaze wśród internautów

Do góry
#423228 - 13/10/2005 08:29 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Pewnie dlatego bo je da się wykonac najszybciej. A stacja chciała mieć sondaż po tym zamieszaniu z Kurskim więc zleciła taki a nieinny sondaż.

Do góry
#423229 - 13/10/2005 08:37 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Maciek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/06/2001
Postów: 4102
Skąd: Nowy Sącz
Quote:

To czy waszym zdaniem Kaczyński ma jakiekolwiek szanse? Czy pomoze mu elektorat Leppera i dzieki temu wyprzedzi Tuska? A moze to co zrobił Kurski juz ostatecznie pogrzebalo szanse Kaczynskiego?




Ma szanse około 38 % szans na dzień dzisiejszy.

Do góry
#423230 - 13/10/2005 08:57 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Quote:

To czy waszym zdaniem Kaczyński ma jakiekolwiek szanse? Czy pomoze mu elektorat Leppera i dzieki temu wyprzedzi Tuska? A moze to co zrobił Kurski juz ostatecznie pogrzebalo szanse Kaczynskiego?


ma szanse jesli w kampanii nastąpi jakiś zwrot, wyskoczy jakiś "Kurski" Tuska, od początku było wiadomo że mając wszystkie wielkie media przeciw sobie Kaczyńskiemu wygrać będzie ogromnie trudno, ale nie zwalałbym wszystkiego na media, jeśli polityk jest wybitny to może wygrać nawet mając wszystkie media przeciw sobie, tak jak Reagan w USA (Reagan akurat to połączenie najlepszych poglądów Tuska i Kaczyńskiego, jeśli chodzi o prezentacje to żeaden z nich nie dorasta mu do pięt)

Do góry
#423231 - 13/10/2005 09:04 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Musicie wziąć pod uwagę czynnik ludzki Widadomo na kogo zagłosują wyborcy LPR-u i Samoobrony, którym wpajano bojkotowanie sondaży (szczególnie prowadzonych przez niektóre ośrodki/media). Bliskie PiS-owi kręgi Radia Maryja namawiają do tego samego. Przez ten bojkot, który rzekomo im do czegoś służy, poparcie dla Kaczyńskiego będzie zawsze zaniżone co automatycznie spowoduje większe poparcie procentowe dla Tuska. Dla mnie jest to najprostsze i najlogiczniejsze wytłumaczenie. Nie wiem po co doszukiwać się czegoś innego.

Do góry
#423232 - 13/10/2005 09:05 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Co do CDU /CSU masz racje, Zaskoczenie po niemieckich wyborach było rzeczywiście wielkie.
,ale moja teza pozostaje niezmienna liczne opłacane sondaże przeprowadzane przez różne ośrodki badania opinii społecznej nie służą już do badania tej opinii, ale do jej kształtowania, jak widać nie tylko u nas.
Na tym niemieckim przykładzie również widać wyraźnie, jak bardzo daleko posunięta jest przedwyborcza manipulacja. I do jakiego stopnia przedwyborcze sondaże nie koniecznie się sprawdzają, a przecież zakładany błąd wynosi tylko 3%.
Czym więc uzasadnić takie rozbieżności w Niemczech ? , kto tam kogo manipuluje i dlaczego tego nie wiem .

Ale skoro mnie już wywołałeś do tablicy , to też nie mogę sobie odmówić przyjemności wrzucenia kamyczka do Twojego ogródka

quote]tomo...

"To, że Kaczyńskiemu zabrakło wyobraźni i po kolei eliminował z grona potencjalnych wyborców komunistów (10% społeczeństwa), gejów i lesbijki (5-10% społeczeństwa), niekatolików (40% społeczeństwa nie chodzi do Kościoła), ludzi, których dziadkowie byli innej narodowości (pewnie z 40%, zważywszy, że II RP była państwem wielonarodowościowym) itd. to już jego problem. Tak się chłop zapędził, że w drodze po władzę zderzył się z co drugim mieszkańcem tego kraju....."





Rozumiem, że liczbę dewiantów o przepraszam , kochających innaczej na pewno nie podałeś na podstawie sondaży telefonicznych ,tylko na podstawie poważnych opracowań

40% społeczenstwa nie chodzących do koscioła to niekatolicy ,bo kto nie chodzi do koscioła ten niekatolik , a jakies 40 % spoleczenstwa ma dziadkow innej narodowości

czyli ostrożnie rzecz ujmując kochający innaczej i niekatolicy ,to ok 50% procent naszego społeczeństwa (nie będę wnikał ,w których tych zbiorach umieścić te Twoje 40% populacji mającej dziadków o innej narodowości, bo gdybym zaczał wnikać to wyszłoby mi wiecej niż połowa Polaków ) - Dawno nie przeczytałem takiej bzdury .........


POZDRAWIAM
ELDORADO

Do góry
#423233 - 13/10/2005 09:08 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Swoją jeżeli widziałbym tu jakiś spisek to taki, że pewne środowiska namawiają do bojkotu sondaży, jedynie po to żeby móc później twierdzić, że telewizja kłamie i sondaże kłamią.

Do góry
#423234 - 13/10/2005 09:20 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Quote:

Quote:

To czy waszym zdaniem Kaczyński ma jakiekolwiek szanse? Czy pomoze mu elektorat Leppera i dzieki temu wyprzedzi Tuska? A moze to co zrobił Kurski juz ostatecznie pogrzebalo szanse Kaczynskiego?




Ma szanse około 38 % szans na dzień dzisiejszy.





Jak wyliczyłeś te 38% Macieju?

Do góry
#423235 - 13/10/2005 10:17 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Timi Offline
member

Meldunek: 08/08/2005
Postów: 143
Skąd: Kraków
Quote:

Quote:

To czy waszym zdaniem Kaczyński ma jakiekolwiek szanse? Czy pomoze mu elektorat Leppera i dzieki temu wyprzedzi Tuska? A moze to co zrobił Kurski juz ostatecznie pogrzebalo szanse Kaczynskiego?


ma szanse jesli w kampanii nastąpi jakiś zwrot, wyskoczy jakiś "Kurski" Tuska, od początku było wiadomo że mając wszystkie wielkie media przeciw sobie Kaczyńskiemu wygrać będzie ogromnie trudno, ale nie zwalałbym wszystkiego na media, jeśli polityk jest wybitny to może wygrać nawet mając wszystkie media przeciw sobie, tak jak Reagan w USA (Reagan akurat to połączenie najlepszych poglądów Tuska i Kaczyńskiego, jeśli chodzi o prezentacje to żeaden z nich nie dorasta mu do pięt)




Kolego, piszesz nową historię, czy może masz jakies pozaziemskie źródła informacji. Reagan miał wszystkie media w USA przeciwko sobie ??? Ciekawe.
Amerykańska telewizja poczas kampanii prezydenckiej zastosowała priming na wydarzenia dotyczące zakładników przetrzymywanych w Iranie, co w ewidentny sposób zaszkodziło Carterowi.

Do góry
#423236 - 13/10/2005 11:02 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Quote:


Kolego, piszesz nową historię, czy może masz jakies pozaziemskie źródła informacji. Reagan miał wszystkie media w USA przeciwko sobie ??? Ciekawe.
Amerykańska telewizja poczas kampanii prezydenckiej zastosowała priming na wydarzenia dotyczące zakładników przetrzymywanych w Iranie, co w ewidentny sposób zaszkodziło Carterowi.


nie od dzis wiadomo ze w USA wszystkie wielkie stacje telewizyjne (po za FOX NEWS ale ta nie istniała w czasch Reagana) sa lewicowe i ZAWSZE popierają Demokratów, Reagan był Republikanininem i to z prawego skrzydła partii, był więc przez te media znienawidzony, obrzucany błotem, nazywano go kowbojem, idiota, amatorem itd.; no tak ale jak dla kogos TVN nie jest stronnicze to i tamte telewizje tez nie były

Do góry
#423237 - 13/10/2005 11:13 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Timi Offline
member

Meldunek: 08/08/2005
Postów: 143
Skąd: Kraków



nie od dzis wiadomo ze w USA wszystkie wielkie stacje telewizyjne (po za FOX NEWS ale ta nie istniała w czasch Reagana) sa lewicowe i ZAWSZE popierają Demokratów, Reagan był Republikanininem i to z prawego skrzydła partii, był więc przez te media znienawidzony, obrzucany błotem, nazywano go kowbojem, idiota, amatorem itd.; no tak ale jak dla kogos TVN nie jest stronnicze to i tamte telewizje tez nie były




Czy ja gdzieś napisałem/stwierdziłem, że stacja TVN nie jest stronnicza. Jeśli tak to bardzo proszę żebyś przytoczył moje słowa. Jeśli nie to domagam się sprostowania.
Gdyby twoja teza był prawdziwa w 100% to z pewnością, w kampanii o której mówimy, wiodącej roli nie pełniłaby sprawa zakładników przetrzymywanych w amerykańskiej ambasadzie w Iranie.
To telewizje amerykanskie skupiły się na tym wydarzeniu, a nie kto inny. Tym samym pokazały one słabość Cartera.
Więc co chcesz mi wmówić ?

Do góry
#423238 - 13/10/2005 11:20 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Jeszcze raz odniosę się do kwestii rozbieżności wyników sondażowych z wynikami rzeczywistymi na korzyść jedengo z kandydatów.

Otóż nie wiem jaki błąd zakładają nasze ośrodki badania opinii społecznej ale wiem jedno: takie badania można przeprowadzić z dowolną precyzją. Można na przykład

a) założyć, że z 95%-ową pewnością błąd nie przekroczy 1%,
b) założyć, że z 99%-owoą pewnością nie przekroczy 0,5%
c) przyjąć dowolne inne wartości.

I jeżeli badanie będzie dotyczyło liczby osób noszących czerwone krawaty i dżinsy to

a) na 100 przeprowadzonych badań, średnio w 5 badaniach błąd przekroczy 1%,
b) na 100 przeprowadzonych badań, średnio w jednym badaniu błąd przekroczy 0,5%

itd.

Noszenie czerwonych krawatów czy dżinsów to cechy bezpośrednio obserwowalne. Kłopoty zaczynają się wtedy, gdy chcemy zbadać występowanie cechy bezpośrednio nieobserwowalnej jak na przykład czyjaś opinia. Mamy wtedy do czynienia z tzw. CZYNNIKIEM LUDZKIM. Czynnik ten MOŻE ale NIE MUSI deformować wyników naszego badania.

Spróbujmy odnieść tę część teoretyczną do wyborów prezydenckich w naszym kraju.

Otóż nie jest mi wiadome, aby jakaś statystycznie istotna grupa zwolenników Tuska odmawiała udziału w badaniach opinii dotyczących wyborów. Co mam na myśli pisząć "statystycznie istotna"? A to, że zawsze znajdzie się grupa osób, która udziału w badaniu odmówi z przyczyn nazwijmy to "obiektywnych" jak na przykład brak czasu. Takie osoby znajdą się zarówno wśród zwolenników Tuska jak i Kaczyńskiego i będą tworzyły grupy procentowo porównywalne dlatego możemy pominąć ich wpływ na rzetelność badania.

Tego samego, co napisałem na początku poprzedniego akapitu o elektoracie Tuska nie da się powiedzieć o wyborcach Kaczyńskiego. Mamy tu dosyć dużą grupę osób nieprzychylnie nastawionych do mediów i do ośrodków badania opinii. Prym wiedzie tu elektorat "nabyty" od Samoobrony, LPR (przypomnę 3 podstawowe zakazy członka tej partii 1) zakaz rozmawiania z GW, 2) zakaz pedałowania, 3) zakaz brania udziału w sondażach wyborczych) oraz kręgi związane z Radiem Maryja (i nie są to już tylko słowa ojca Rydzyka "nie wierzcie tej ohydnej telewizorni, nie dajcie się im omamić" - to jest już autentyczna kampania BOJKOTU wszelkich badań przedwyborczych).

Zastanówmy się teraz jak liczny może być elektorat Kaczyńskiego dobrowolnie wykluczający się z badań wyborczych z przyczyn nieobiektywnych. Śmiem twierdzić, że jest to 10-15% ludzi, którzy zagłosują na lidera PiS-u.

Zilustrujmy to uproszczonym przykładem. Mamy 10 badanych, z których 4 deklaruje oddanie głosu na Tuska, 3 na Kaczyńkiego, 2 odpowiada, że nie pójdzie na wybory, a 1 odmawia odpowiedzi. Badana populacja zawęziła się nam zatem do 9 osób z czego eliminujemy 2, które nie określiły swoich preferencji. Wyniki naszego sondażu są następujące:

Tusk 57%
Kaczyński 43%

Był to ostatni przedwyborczy sondaż. Teraz następuje jego weryfikacja przy urnach wyborczych. Oficjalne wyniki to 50%/50%. 4 głosy na Tuska, 4 na Kaczyńskiego. Osoba, która odmówiła odpowiedzi jednak zagłosowała.

W tym momencie czas przyznać trochę racji osobom zarzucającym mediom brak obiektywizmu. Otóż nawet w pełni losowy i nieobciążony statystycznie dobór grupy badanych nie zwalnia badacza z obowiązku zawarcia w raporcie z badania liczby/wartości procentowej inforującej o tym ile osób odmówiło udziału w badaniu i z jakich powodów. Takie informacje często (choć nie zawsze) znajdują się w raportach z badań ale już zdecydowanie rzadziej pojawiają się w mediach.

Wreszcie pytanie. Kto zyskuje najbardziej na bojkocie sondaży przez pewną część społeczeństwa? W tym przypadku z pewnością Tusk, ale czy tylko on? Zyskują także hochsztaplerzy pokroju ojca Rydzyka (i wielu innych ale nie będę tu wymieniał ), wmawiający ludziom, że sondaże są manipulowane.

I jeszcze jedna rada na koniec. Zanim zarzucisz innym manipulację, zastanów się dobrze czy sam nie jesteś manipulowany

Pozdrawiam

Do góry
#423239 - 13/10/2005 11:28 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Quote:

Czy ja gdzieś napisałem/stwierdziłem, że stacja TVN nie jest stronnicza. Jeśli tak to bardzo proszę żebyś przytoczył moje słowa. Jeśli nie to domagam się sprostowania.
Gdyby twoja teza był prawdziwa w 100% to z pewnością, w kampanii o której mówimy, wiodącej roli nie pełniłaby sprawa zakładników przetrzymywanych w amerykańskiej ambasadzie w Iranie.
To telewizje amerykanskie skupiły się na tym wydarzeniu, a nie kto inny. Tym samym pokazały one słabość Cartera.
Więc co chcesz mi wmówić ?


to zdanie nie było o Tobie tylko ogólnie dotyczyło tego że dla niektórych nawet jak ktoś manipuluje to nie ważne, ważne żeby manipulował zgodnie z naszymi pogladami;
nie jestem ekspertem w sprawach Reagana, ale z tego co czytałem to sprawa tych zakładników przez długi czas BARDZO POMAGAŁA Carterowi (naród jednoczy się z prezydentem walczacym z zabijajacymi naszych tak jak bylo tuz po 11 wrzesnia 2001), tylko skrajna NIEUDOLNOSC administracji Cartera w uwolnieniu zakladnikow odwróciła sytuacje;
ale to jest temat o 2 turze wyborow, nie o Reaganie

Do góry
#423240 - 13/10/2005 14:45 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Mam tutaj taka ciekawostke, dostalem to od znajomej mieszkajacej w Wawce, nie mam pojecia co jest prawda, a co nie, moze ktos z mieszkajacych w stolicy sie wypowie??
tekst calkiem sympatyczny


>>>
>>> W wyborczej Lech Kaczyński zadeklarował, że po namaszczeniu go na
>> Prezydenta
>>> RP przez wdzięczny naród zajmie się po pierwsze wystawianiem rachunków
>>> krzywd. Od Niemców, którzy zrujnowali Warszawę, od komuchów, od różowych
>>> liberałów. Od korupcjonistów. To nic, że z powodu hasła walki z korupcją
>>> w
>>> stolicy za władania Lecha Kaczyńskiego nie ma żadnej większej
>>> inwestycji.
>> To
>>> nic, że korupcyjne centrum handlowe Złote Tarasy przekonało prezydenta
>>> Kaczyńskiego, że jeśli zdejmie z nich znamię korupcji, to wszystko
>>> będzie w porządku. Ot, powstanie kolejne centrum handlowe w centrum
>> miasta,
>>> czego w antykorupcyjnych europejskich stolicach nie ma. Ale być może
>>> ktoś
>>> musi zapłacić za kosztowne prezydenckie spoty reklamowe, za Justynę
>>> Steczkowską deklarującą, że urodzi dziecko dla PiS, dla sfory
>>> estradowców
>>> grających dziś dla państwa Kaczyńskich. Takie to rodzi w każdym razie
>>> podejrzenia.Państwo
>>> Kaczyńscy nauczyli się jak nikt od konkurencyjnej elity politycznej, że
>> nie
>>> ważne jest, jak się rządzi. Ważne, jak cię pokażą w mediach, jak
>>> zabełtasz
>> w
>>> mózgach elektoratu. Aby pokochał. Na dobre i na złe.
>>> > >DLACZEGO LECH KACZYŃSKI NIE POWINIEN BYĆ PREZYDENTEM ? > Prezydentowi
>>> stolicy nic się nie udaje. Warszawiacy kochają go nadal. W >ciągu
>> ostatnich
>>> dwóch miesięcy warszawiacy dowiedzieli się: >Obiecanego triumfalnie
>>> przez
>>> Kaczyńskiego mostu Północnego nie będzie. >Przetarg został unieważniony,
>> bo
>>> administracja prezydenta Kaczyńskiego >złamała zasady bezstronności i
>>> anonimowości. To oznacza, że w ciągu >najbliższych trzech lat żaden nowy
>>> most w Warszawie nie powstanie. >Przetarg na zabudowę placu
>>> Piłsudskiego,
>>> tam gdzie stoi Grób >Nieznanego Żołnierza, został unieważniony. Urząd
>>> Kaczyńskiego postawił >inwestorom nierealne warunki. W efekcie miasto
>>> straciło 300 tys. zł, bo tyle >kosztowała obsługa wynajętej zagranicznej
>>> kancelarii prawnej. No i miną >kolejne dwa, trzy lata, zanim nowy
>>> przetarg
>>> zostanie rozstrzygnięty. >Pewnie przepadnie dotacja z Unii Europejskiej
>>> na
>>> warszawskie metro, bo >miejscy urzędnicy narobili błędów w dokumentach.
>>> Błędy były też w >dokumentach dotyczący
>>> ch
>>> dotacji na modernizację linii tramwajowej w >Al.Jerozolimskich. Koło
>>> nosa
>>> może przejść ok. 350 mln zł. Błędy powstały, >choć miasto wynajęło firmę
>>> PriceWaterhouseCoopers, której doradcy za jedną >godzinę biorą 671 zł.
>>> >W
>>> rankingu polskich miast pozyskujących fundusze z UE stolica znalazła się
>>>na
>>> 8. miejscu. Pierwsza Bydgoszcz w przeliczeniu na głowę mieszkańca
>>> zyskała
>>> >1158,6 zł, Warszawa wspierana przez kosztowne firmy doradcze 97,36 zł.
>>> >Stratę 29 mln zł w 2004 r. na budowę metra zarzucili >prezydentowi
>>> >radni
>> z
>>> Platformy Obywatelskiej. Urząd nie wykorzystał >pieniędzy z kontraktu
>>> wojewódzkiego i nie wyegzekwował należnych kar za >opóźnienia w budowie
>>> stacji metra przy placu Wilsona. Zresztą stacja nadal >ma niedoróbki.
>>> Otworzono ją w najgorszym, PRL-owskim stylu, uruchomiono >przymykając
>>> oko
>> na
>>> ekipy remontowe poprawiające fuszerki. >W stolicy panuje bałagan
>> remontowy.
>>> Ulicę Czerniakowską wygładzono za 30 mln >zł. Część pieniędzy
>>> natychmiast
>>> zmarnowano, bo zaraz potem wkro
>>> czyli
>>> tam >remontowcy od wodociągów ryjąc w świeżo wypolerowanej nawierzchni.
>>> W
>>> ważnym >dla ruchu wiadukcie przy ul. Marynarskiej stwierdzono błędy
>>> projektowe. Znów >straty pieniężne, opóźnione inwestycje. >Administracja
>>> prezydenta Kaczyńskiego czegokolwiek się dotknie,to >spieprzy.Nie jest w
>>> stanie rozwiązać problemu letnich ogródków w >restauracjach w centrum
>> miasta
>>> czy na pustych nadwiślańskich bulwarach. >W ruinę popada nie tylko
>>> warszawska Starówka, ale i Mariensztat.Z planów >odnowienia dzielnicy
>>> MDM
>>> nici. Zapowiedziano likwidację bazaru na Stadionie >Dziesięciolecia, ale
>>> urzędnicy nie sprawdzili, że firma dzierżawiąca obiekt >ma umowę do 2007
>> r.
>>> Brak kompetencji i umiejętności urzędnicy Kaczyńskiego >nadrabiają hucpą
>>> i
>>> gromkimi oświadczeniami obiecującymi lepszą przyszłość. >W ciągu
>>> ostatnich
>>> dwóch miesięcy warszawiacy dowiedzieli się też, że >prezydent Kaczyński
>>> działa niezgodnie z głoszonym w czasie wyborów >programem: >Miały maleć
>>> koszty administracji. W roku 2004 wzrosły
>>> one o
>>> >46 mln zł. Lwią ich część stanowiły nagrody prezydenta dla swoich
>>> >dyrektorów, średnio po 40 tys. zł. Za rządów Kaczyńskiego każdy
>> warszawiak
>>> >wydawał w 2004 r. na administrację samorządową 203 zł. W Krakowie,
>> Poznaniu
>>> >takie wydatki nie przekraczają 160 zł. Czy mieszkańcy stolicy czują
>> różnicę
>>> >w poziomie usług administracji? >Prezydent Kaczyński stale podkreśla
>> swoje
>>> obrzydzenie do wszystkiego co >komunistyczne. Kiedy jednak chce
>> wywłaszczyć
>>> kilka tysięcy mieszkańców >stolicy z zasiedziałych przez nich gruntów,
>>> zwykle na peryferiach miasta, to >sięga po obowiązujący nadal
>>> krytykowany
>>> przez PiS dekret Bieruta. Ten, który >nacjonalizował grunty w całej
>>> Warszawie, który jest przez prawicę podważany. >Kiedy stalinowski dekret
>>> może być użyteczny dla interesów urzędników >Kaczyńskiego i jego
>>> klientów,
>>> to jawi się słusznym, >obowiązującym w III RP prawem. Ciekawe, czy w IV
>> RP,
>>> tej już Kaczyńskiej, >dekret ten pozostanie? >W mieście Lecha
>>> Kaczyńskiego
>>> miały ostatecznie zostać
>>> >zablokowane korupcjogenne budowy centrów handlowych, zwanych mollami.
>>> >Bo
>>> >finansowane przez zagraniczny kapitał molle zżerają tkankę polskiego
>>> >średniego i drobnego kupiectwa. W kampanii wyborczej Lech Kaczyński
>>> grzmiał, >że nie dopuści do powstania kolejnego hipermarketu. Teraz jego
>>> urzędnicy >zgodzili się na budowę nowych centrów handlowych na Młocinach
>>> i
>> w
>>> Wilanowie. >Rozbudowywane są istniejące: Reduta, Promenada, IKEA na
>>> Targówku, ursynowski >Factory Outlet. W 2004 r. Powierzchnia wielkich
>>> obiektów handlowych wzrosła >o 22,5 proc. Głosujący za Kaczorem polscy
>> kupcy
>>> mogą tylko puknąć się w >główkę i pomacać pustą kieszeń. No, ale każdy
>>> samorządowiec wie, że >wielkopowierzchniowych obiektów handlowych można
>> mieć
>>> więcej. >W ciągu ostatnich dwóch miesięcy warszawiacy mogli dowiedzieć
>> się,
>>> że w tym >czasie prezydent Kaczyński złamał głoszone przez siebie zasady
>>> programowe i >moralne: Miało nie być w mieście korupcji i kolesiostwa.
>>> Ewa
>>> >Holewińska,przewodnicząca dzielnicowej
>>> komisji
>>> mieszkaniowej,radna z PiS, >wykupiła atrakcyjne mieszkanie komunalne,
>>> mimo
>>> iż ma willę w podwarszawskiej >Radości. Mieszkanie w reprezentacyjnych
>>> Al.
>>> Ujazdowskich. Lokal zbył jej >partyjny kolega Jarosław Zieliński, który
>>> długo łączył posadę radnego w >Suwałkach z posadą burmistrza dzielnicy
>>> Śródmieście w Warszawie. Jak się >przemieszczał szybko z Suwałk do
>> Warszawy,
>>> to już tajemnica walczącego o >uczciwość PiS. >Szefem Miejskiego
>>> Przedsiębiorstwa Taksówkowego prezydent Kaczyński uczynił >Andrzeja
>>> Gelberga, byłego naczelnego redaktora Tygodnika Solidarność. >Prezesa
>>> wydawnictwa. Zwolnionego przez solidarnościowców po >doprowadzeniu
>> tygodnika
>>> na skraj bankructwa, oskarżanego przez niektórych >współpracowników o
>>> podwójną księgowość. Teraz Gelberg zdołował MPT. >Doprowadził do strajku
>>> taksówkarzy przeciwko jego rządom. >Centralnym punktem swojej kampanii
>>> wyborczej Kaczyński uczynił walkę z >korupcyjnym układem warszawskim.
>> Kiedy
>>> przyszło do głosowania >absolutorium prezydenta w
>>> Radzie
>>> Warszawy, zagrożonemu Kaczyńskiemu mogło >zabraknąć paru głosów, bo
>> pokłócił
>>> się z koalicjantami z LPR. I nagle stał >się cud! Prezydenta
>>> Kaczyńskiego
>>> poparła radna PO, wyrzucona niedawno z >partii za interesowność
>>> Małgorzata
>>> Ławniczak-Hertel. Symbol tego >korupcyjnego układu warszawskiego.
>> Największy
>>> wróg Kaczyńskiego w >prezydenckiej kampanii wyborczej. Od tamtej pory
>>> Kaczyński przestał już >walczyć z układem warszawskim. Poparli go też
>> radni
>>> z SLD. Czesław >Ochenduszko olał głosy lewicy i opuścił przed
>>> głosowaniem
>>> klub SLD. Kolejna >gwiazda SLD radna Dominika Makarewicz nie
>>> zaprzeczała,
>> że
>>> wiceprezydent >Andrzej Urbański przed głosowaniem przypadkowo załatwił
>> pracę
>>> jej bratu. Tak >to absolutorium Lech Kaczyński uzyskał dzięki gównojadom
>>> z
>>> SLD i pozyskanym >macherom z PO. Tym, których najbardziej atakował,
>>> plugawił, poniżał w czasie >kampanii wyborczej. Ale okazali się dla
>>> niego
>>> swoimi łajdakami. Prezydentowi >Kaczyńskiemu tylko jedno się w połowie
>>> prezydenckiej kadencji ud
>>> ało.
>>> >Wybudował Muzeum Powstania Warszawskiego. Z kłopotami, zatrudniając tam
>>> >ludzi na czarno. Udało mu się też uskrzydlić stołecznych dziennikarzy,
>>> >którzy piszą o nim z entuzjazmem. Czy kochają go taką s amą miłością
>>> >jak
>>> >radną SLD Makarewicz? W efekcie znakomitej kampanii medialnej (brawa
>>> >dla
>>> >wiceprezydenta Urbańskiego) w sondażach Lech Kaczyński wychodzi na
>>> >plus.
>>> >Pewnie notowania jego wzrosną, kiedy na pustym placu Piłsudskiego
>>> >postawi
>>> >krzyż ku pamięci Jana Pawła II. To niewiele będzie kosztować, a pokaże,
>> że
>>> >Lech Kaczyński Wielkim Polakiem jest.

Do góry
#423241 - 13/10/2005 20:25 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Dla równowagi po wpisie Biszopa kamyczek na Tuska

Klucz do Donalda

POZDRAWIAM
ELDORADO

Do góry
#423242 - 13/10/2005 20:49 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
ehhh
ELDORADO...
ten wpis to nie jest agitacja na rzecz Tuska, chcialem zeby mieszkancy stolicy sie ustosunkowali do powyzszego bo autentycznie jestem ciekawy.

leci wlasnie debata, Kaczynski to jest jełop, sorry Panowie ale jak slysze teksty w stylu:
...wiem ale nie powiem....
to mnie trzesie i zaczynam obawiac sie o swoj telewizor.
do zwolennikow Kaczynskiego
to jest fair?? to przystoi politykowi??
naprawde jestem juz prawie bezstronny ale to dla mnie swiadczy tylko o tym ze Kaczynski nie ma klasy, juz nawet nie jako polityk ale jako zwykly czlowiek

albo : nawet nie warto rozmawiac.... do Tuska.
to sie pytam po co przyszedl do studia skoro nie potrafi dyskutowac??

Do góry
Strona 9 z 56 < 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 55 56 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, Irek, igea23), 4523 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45068 Tematów
5587356 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14