Strona 32 z 56 < 1 2 ... 30 31 32 33 34 ... 55 56 >
Opcje tematu
#423683 - 21/10/2005 20:53 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
KeeP Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/09/2003
Postów: 2372
Skąd: tam gdzie stało ZOMO
nie potrafiła się wysłowić nie dlatego że nei umie mówić tylko dlatego że ją trema zjadła..i to było widać..po prostu w pierwszym podejściu przekręciła słowo i już nei umiała z tego wybrnąć...ale czy to świadczy dobrze o Kaczyńskim? /miałem napisać "źle o Tusku"/

a może jeszcze sztabowcy nawkładali jej jakichś głupot do głowy i dziewczyna się zestresowała...

dla mnei to akurat nei miało najmniejszego znaczenia

ale First Lady pod względem aparycji to raczej pani T.

Do góry
Bonus: Unibet
#423684 - 21/10/2005 20:56 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Quote:

ale First Lady pod względem aparycji to raczej pani T.




Ale tylko dlatego że jest młodsza, natomiast pod każdym innym względem pani K.

Do góry
#423685 - 21/10/2005 21:16 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
jeszcze jedno...
teraz leci powtórka debaty na tvp3, ogladam jeszcze raz, mimo wszystko Kaczyński nie wypadł dużo gorzej od Tuska, przyznam że liczyłem na zdecydowane zwycięstwo Kaczora jak wczoraj w TVN, na zadanie decydującego ciosu, na definitywne przechylenie szali na swoja stronę, i stąd wynikał mój pesymizm w pierwszym odruchu po debacie,
nie jest tak źle, debata na remis, nie wiele zmieni wyniki w których w tej chwili prawdopodobnie jest Kaczyński 51 - Tusk 49, glowa do góry, Kaczyński na szczęscie wygra

Do góry
#423686 - 22/10/2005 00:14 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Online   pogodnie
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Quote:

Nie ma to jak siebie dowartościować.

Zwolennicy Kaczyńskiego to konserwatyści ???

LOL

Moim zdaniem pomysł likwidacji NFZetów jest w 100% bolszewicki,a to tylko jeden z przykładów.

Konserwatyzm z potiomkinowskiej wsi zwany polityka solidarności społecznej,hehehe

Ludzie,co Wy jeszcze wymyslicie?:-)

Nie chce nikogo urazić,ale....masa krytyczna została chyba przekroczona.




Tak, wyborcy PiSu oraz Kaczorów muszą zdawać sobie sprawę z tego, że są socjalistami a nie konserwatystami. Chyba, że konserwują oni politykę gospodarczą PRLu. Bo tak jak napisał Janusz Korwin-Mikke, Kaczyński raz przypomina Gomułkę a raz Gierka. Kaczyński jest zdecydowanie większym lewicowcem niż Cimoszewicz czy Borowski, taka jest niestety prawda.

Pozwolę sobie na parę zdań odnośnie ostatnich wypowiedzi w tym temacie. Z niektórymi się zgadzam, z niektórymi nie. Tak jak zresztą każdy z nas, prawda?

W projekcie Lecha Kaczyńskiego znikają też dwa ważne ustępy art. 53 obecnej konstytucji - ust.6: "Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych" oraz ust. 7: "Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania".

To jest niepokojące. Może to jest ukłon w stronę agenta Rydzyka za sojusz z Radiem Maryja w tych wyborach. Kto wie? Ale bardzo nieprzychylnie patrzę na jakąkolwiek próbę ustanowiania ustroju gdzie religia jest czymś przymusowym i narzucanym wszystkim. Jestem tutaj zdecydowanie za wolnością obywatelską - niech każdy wierzy w to co chce i sam decyduje za siebie. Na tym polega prawdziwa, jakże cenna wolność. Inaczej idziemy po prostu w kierunku państw bliskiego wschodu gdzie Arabia Saudyjska czy Izrael są państwami wyznaniowymi, a ironicznie atakowany przez nas Irak był jednym z niewielu państw gdzie religia nie była połączona z ustrojem politycznym (w tym przypadku jestem mimo wszystko za silnym sojuszem ze Stanami Zjednoczonymi, jedynym gwarantem naszej niepodległości bo na sąsiadów - najgorszych z możliwych - nie ma co liczyć).

Panowie taki z kaczki katolik w kazdym calu,jak z koziej dupy banjo.

Pełna zgoda. Mamy tu do czynienia z żałosnym udawaniem Katolika przez osobę, która w ogóle nie podziela chrześcijańskich wartości. Ktoś tu wcześniej wspomniał o JPII. Nasz Papież nigdy nie sympatyzował z Radiem Maryja i nigdy nie podzielał ich poglądy pełne zawiłości i nienawiści. Papież nie poparłby nikogo ze względu na swoją pozycję, ale Dziwisz według mnie (choć niesłusznie bo raczej nie powinien tego robić) poparł Tuska (tak delikatnie, między zdaniami).

Nie oszukujmy się, co Lepperowi zostało obiecane mozemy bez większych problemów się domyślić. Co natomiast dostanie Rydzyk za agitację? Tu boję się domyślać... ale po tym projekcie już chyba widać.

Tu rzeczywiście trzeba się zastanowić co dokładnie obiecał Kaczyński temu antykatolickiemu środowisku, któremu nawet sam Kreml/Putin użycza nadajniki na terytorium Federacji Rosyjskiej. Kiedyś walczyli o "Nie" dla Nato, później o "Nie" dla UE, kolejnie o "Nie" dla Platformy Obywatelskiej, a teraz o "Nie" dla Donalda Tuska.

dla mnie debata na remis; wynik wyborów jest dla mnie dużą niewiadomą

Czytając taką wypowiedź od Nirtza można dojść do wniosku, że Tusk musiał rozgromić Kaczyńskiego. Sądzę tak bo ostatnio jak słyszałem, że Kaczor zdecydowanie wygrał pierwszą debatę (a w ogólnym odczuciu to Tusk lekko zwyciężył) to myślałem, że nasz przyjaciel ma przestawiony kompas. Stąd ta opinia. Według mnie natomiast Tusk wypadł nieco lepiej, ale nie chciał pogrążyć rywala. Podczas pytań o Rosję to Tusk mógł wskazać, że "ja Panie Lechu pomagałem Polakom na Białorusi i poleciałem też do Brukseli gdzie walczyłem o zabranie głosu przez UE w tej sprawie, podczas gdy Pan nie zrobil nic w kwestii Związku Polaków na Białorusi, który na naszych oczach jest rozmontowywany przez KGB". Mógł też mocniej postawić na ocenę Warszawiaków na swojego prezydenta. Tu Kaczyński doznał olbrzymią porażkę, przegrywając w każdej dzielnicy stolicy. Można też było zakończyć te śpiewki o tym, że Tusk jest tylko za bogatymi (po prostu kolejne kłamstwo tego neo-komunisty). "Przykro mi Panie Lechu, że Pan uważa ludzi najbardziej potrzebujących w Polsce, czyli bezrobotnych, szukających pracę we własnym kraju, za ludzi zamożnych i bogatych. I właśnie teraz każdy w Polsce widzi jak Pan, bez jakiegokolwiek poczucia moralności, manipuluje wyborcami takimi nieprawdziwymi hasłami wyborczymi. Przykro mi słyszeć to od Pana, gdyż to osoby bez pracy w największym stopniu poparli mnie wierząc, że to ja a nie Pan da im nadzieję na przyszłość".

Przeciętny obywatel mógł złapać haczyk.

Haczyk łapali ludzie cały czas słuchająć neo-komunistycznych wypowiedzi braci Kaczyńskich. Tylko obietnice, kolejne obietnice, i jeszcze więcej obietnic... teraz nie wiadomo czy 24 mld złotych zdoła to pokryć. Ale to nie Kaczyńscy czy PiS mają płacić. Oni to robią na rachunek każdego obywatela. Po prostu żenada. Takich populistów i socjalistów dawno nie mieliśmy w wyborach...

jesli Kaczyński przegra to szkoda będzie przede wszystkim Polski

Te stwierdzenie oczywiście bardziej pasuje na I kwietnia niż jakąkolwiek inną datę, bo naprawdę szkoda oddawać Polski w ręce dwóch walniętych bliźniaków socjalistów, którzy są konserwatywni pod względem utrzymania wizji gospodarczej PRLu. W żadnym wypadku nie można zaufać ludziom, którzy tworzą sojusz z Samoobroną oraz Radiem Maryja. Do oddania władzy tym środowiskom nie wolno dopuścić. Polska nie może być rządzona przez chamów i barbarzyńców, takich lokalnych "Talibów".

Tusk jest pusty jak bombka choinkowa. Wszystkiego wyuczył się jak zwykle na pamięć - brak słów, na takiego kandydata część osób chce oddać głos.

Niezbyt da się wyuczyć odpowiedzi na pytania zadawane przez kontrkandydata. Jest to puste hasło i cieszy mnie to, że zwolennicy populizmu i socjalizmu nie mając czego się czepiać wymyślają takie egzotyczne tezy.

Dodatkowo ten jego uśmieszek wzbudza u mnie agresję ... aaaa ...

Mi się robi niedobrze jak muszę patrzeć na Kaczyńskiego na dłużej niż 30 sekund. Mniej reprezentacyjny od niego jest chyba tylko Oleksy czy może nawet Kalisz... Aż wstyd mieć takiego prezydenta jako osobę reprezentującą nasz kraj na świecie. Mały, głupi, zajadły kurdupel z kompleksem mniejszości. Nic dodać, nic ująć.

nie potrafiła się wysłowić nie dlatego że nie umie mówić tylko dlatego że ją trema zjadła

Czyli teraz atakujecie córkę Tuska? Dziadek Tuska, który okazał się patriotą nie dał Wam jeszcze nauczki? Dziewczyna była zestresowana, dajcie jej spokój. Nie będę nic mówił o córce Kaczyńskiego bo nie wypada. Zapewne zgubiła gdzieś po drodze miotłę na której lata, ale zakończmy już ten temat.

Ale tylko dlatego że jest młodsza, natomiast pod każdym innym względem pani K.

Tu się różnimy, ja osobiście nie mogę ścierpieć Pani K i jej sposobu mówienia czy prezentowania swoich poglądów. Po prostu ciemnogród. Ale w ogóle powinniśmy zostawić te osoby w spokoju bo to nie one kandydują na najwyższy urząd w państwie tylko ich mężowie.

Na koniec chciałbym zaapelować o udział w wyborach wszystkich uczestników forum. Nie ważne jest dla mnie na kogo głosujecie bo macie do tego święte prawo i każdy wybór szanuję w 100%. Każdy ma prawo wyrazić swoje poglądy i wybierać kandydata mu najbliższego. Najważniejsze jest to, żebyśmy skorzystali z tego prawa i wyrazili swoje zdanie bo o to tu naprawdę chodzi. Pozdrawiam i zyczę miłego weekendu wszystkim po obu stronach barykady. Pamiętajmy, że od poniedziałku nie będziemy już podzieleni, tylko będziemy zjednoczeni we wspólnym celu, czym jest jak najlepsza Polska dla nas wsystkich.

Do góry
#423687 - 22/10/2005 00:34 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
domin Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 16/08/2002
Postów: 1624
Skąd: Nowy $ącz
Nie mam już dzisiaj siły póżna a właściwie wczesna pora jest Zastanawia mnie tylko fakt dlaczego tak bardzo krytykujesz ojca dyrektora i Radio Maryja. Używasz przy tym wielu nieprawdziwych stwierdzeń.
Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że śmiem twierdzić, iż od dłuższego czasu nie zadałeś sobie trudu i nie ustawiłeś odbiornika radiowego na częstotliwości RM.
Gdybyś włączył na przynajmniej 1h RM to nie napisałbyś:
"Nasz Papież nigdy nie sympatyzował z Radiem Maryja i nigdy nie podzielał ich poglądy pełne zawiłości i nienawiści"
gdyż wiedziałbyś, że Jan Paweł II poparł RM ałowami "Dziękuję Bogu..." co ojciec dyrektor skrzętnie wykorzystuje, ale to już inna bajka.

Do góry
#423688 - 22/10/2005 00:44 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
Conrad, do prawdy nie pojmuje. Po pierwsze Kaczyński nie jest wiekszym lewicowcem od Cimoszewicza ani od Borowskiego. Z prostej przyczyny - doktryna nie składa sie tylko z pogladów gospodarczych i tyle. Wiem o co ci chodzilo, ale napisalem niescisle i tym samym nieprawdziwie.

Czy was już naprawde porąbalo do reszty zeby porownywac córki obu kandydatów? Sam fakt ze obie zostaly tak pokazane zle swiadczy i o Tuski i o Kaczyńskim. Bo swiadczy o tym ze gotowowi są oni zaczesac przysłowiową grzywke na lewo, jezeli da im to pare procent. Taki JKM tego robic nie umie, dlatego nie zdobywa wladzy. Ale jezeli zdobylby ją z tą grzywką to nie bylby juz sobą. No ale mniejsza z tymi córkami i innymi duperelami, ze obaj są z plastiku i w ogole kampania stala sie reality show itd to juz wiemy i nawet lepiej o tym nie mówic bo rzygac sie chce.

Wracajac do gospodarki - zgadzam sie Conrad tyle ze to byl bardziej argument za PO, niż za Tuskiem. No bo prezydent nie jest od gospodarki, to taka tam sciema troche napedzana przez media. Oczywiscie moze postawic veto itd. Tu liczy sie bardziej polityka zagraniczna, dostep do teczek - to jest jeden z najwazniejszych argumentów dla ktorego Tusk nie powinien zostac prezydentem. Polityka zagraniczna to drugi, zbyt wielkie uwielbienie dla UE, Kaczyński w przeciwienstwie do niego powiedzial dzis calkiem madrze jak na niego, ze panstwa UE powinny byc zwiazane jak najluzniej. Za to duzy plus.

Szkoda ze obie frakcje nie zdecydowaly sie jednak na ten kontrakt by Tusk zrezygnowal z wyscigu o prezydenture wzamian za teke premiera i resorty gospodarcze dla PO. Byloby lepiej dla Polski.

Podsumowując - na wybory sie nie wybieram, jakos zwymiotowalbym chyba na karte do głosowania. Wole na dzis zeby prezydentem zostal Kaczyński, ale mozliwe ze okaze sie to zlem wiekszym, ale tylko w przypadku gdy powstanie jakas inna koalicja. W innych realiach Kaczka jest better od fatalnego Tuska, chociaz jest niemalze równie tragiczny.

Do góry
#423689 - 22/10/2005 00:46 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Online   pogodnie
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Quote:

Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że śmiem twierdzić, iż od dłuższego czasu nie zadałeś sobie trudu i nie ustawiłeś odbiornika radiowego na częstotliwości RM.




No właśnie nieprawda, Domin. Włączyłem te radio nawet na kilka godzin i to co słyszałem było wręcz ochydne. Takiego prania mózgu nie ma chyba nigdzie w cywilizowanym świecie. Ale oczywiście Ty jesteś zwolennikiem tego radia i takich metod bo w końcu popierają Twojego kandydata, prawda? Mnie natomiast zastanawia dlaczego Rosjanie czy raczej Kreml sponsoruje Ojca Rydzyka, bo chyba sam nie wierzysz, że robią to bezinteresownie...

Pozwól, że pozostanę przy swoim zdaniu co do JPII. Papież nigdy nie wspierał Radia Maryja i nieraz odsyłał ich z kwitkiem.

Do góry
#423690 - 22/10/2005 00:53 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Terry Butcher Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2003
Postów: 868
Skąd: Butte Paillade
Skupienie władzy w jednych rękach to duże zagrożenie dla demokratycznego ustroju państwa. Przewiduję wzmocnienie aparatu państwa (policja,urzędy, władza sądownicza,konfidenci itp.) co za tym idzie próbę "wzięcia za mordę" społeczeństwa. Wtedy łatwiej się rządzi.Tak się złożyło, żę ponad połowę życia przeżyłem w systemie rządzonym przez bandę nazywająca siebie "przewodnią siłą narodu". Nie polecam.

Terry Butcher

Do góry
#423691 - 22/10/2005 00:55 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Online   pogodnie
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Buszmen, wizja gospodarcza jest ważna także dla prezydenta kraju ponieważ w tej chwili to Tusk jest jedynym gwarantem tego, że PiS z Samoobroną nie będą forsować szkodliwych dla Polski ustaw. A ostatnie głosowanie pokazało, że PiS się świetnie dogaduje z "Talibami" Leppera.

Zresztą, jako zwolennik JKM musisz sobie zadać pytanie, czy on racjonalnie ocenia szansę na inną koalicję niż PiS i PO. Bo według niego Kaczyńscy właśnie myślą (i to na serio) o sojuszu z Samoobroną i innymi ugrupowaniami. To jest jego opinia, nie moja. Pytanie jest teraz takie, czy zgadzasz się z JKM czy twierdzisz, że cos mu się przewidziało (może miał zły dzień?).

Jeśli chodzi o politykę zagraniczną to tu zdecydowanie wolę Tuska jako reprezentanta naszego kraju. Kaczyński w ogóle nie nadaje się do tej roli i tu nawet dzieli go przepaść od np. Kwaśniewskiego, który o głowę przewyższa Kaczora pod tym względem choć sam nie jestem przychylny Kwaśniewskiemu z różnych powodów. Ale taka jest prawda. Kaczor na arenie międzynarodowej to największa porażka Polski od 15 lat.

Do góry
#423692 - 22/10/2005 06:55 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
norbi_071 Offline
old hand

Meldunek: 02/06/2002
Postów: 1031
Skąd: Wrocław
co by nie bylo Expekt lamie ciszę wyborczą trzymając w ofercie nadal wybory...

Do góry
#423693 - 22/10/2005 07:01 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
PODSUMOWANIE
w moim autorskim podsumowaniu skupie się na rywalizacji Tusk - Kaczyński (ostatnie 5 tygodni);
na jakis tydzień moze dłużej przed wyborami parlamentarnymi zaczęła się ,jak sie okazało skuteczna ofensywa, Prawa i Sprawiedliwosci, która podciągnęla w górę równiez Lecha Kaczyńskiego, miało wówczas dojść do debat, które mogły byc tylko niekorzystne dla Tuska, ale nie doszło;
po wyborach genialne zagranie Jarosława Kaczyńskiego z wystawieniem Marcinkiewicza na premiera, ale cos zaczynało się psuć, żenujace "rozmowy koalicyjne" w swietle kamer, debaty prezydenckie jeszcze grzeczne i ugładzone, pierwszy tydzień po wyborach oceniam na remis;
na tydzień przed 1 turą sztab Tuska zmienił taktykę, poczuł że kolejne zwycięstwo może wymknąć im się z rąk, Donald Tusk zaczął być ofensywny, zdecydowany, nadawał ton debat, ten tydzień to plus dla Tuska, chociaz wyniki pierwszej tury zdecydowanie poniżej jego oczekiwań;
po 1 turze wielkie media zaczęły w sposób nachalny i niepozostawiajacy złudzeń promować Tuska, sprawa Kurskiego pogrążała Kaczyńskiego, przewaga Tuska była już tak duża ze zaczął on troche spuszczać z tonu agesywnej kampanii, pod koniec tygodnia zaczęły to robić również media, punktem zwrotnym była debata u Tomasza Lisa w której Kaczyński znokautował rywala, pierwszy tydzień po 1 turze to lekki plus dla Tuska głownie za sprawą Kurskiego, ale pod koniec tygodnia Kaczyński zdecydowanie odbił się od dna;
ostatni tydzień to ofensywa Kaczyńskiego, wizyty w całym kraju, widać bylo zdecydowaną wolę zwycięstwa, przekonanie do siebie wyborców Leppera, kilka znaczących poparć (Kluska, Płażyński), tu Tusk wypadał beznadziejnie (Wałęsa, Kwaśniewski), sondaże zaczęły rosnąć i wczesnym czwartkiem sie zrównały, ostatnie dwa dni i debata w TVN tylko potwierdziły ten trend, debata w TVP (nie znam jeszcze oglądalności) mogła być przysłowiową "kropką nad i", "śmiertelnym" ciosem dla Tuska, tak się nie stało, ostatni tydzień to plus dla Kaczyńskiego;
wynik wyborów pozostaje sprawą otwartą, nieznamy sondaży z czwartku i piątku, bo z pozornie niewyjasnionych wzgledów nasze sondażownie nam ich nie podały, przypuszczam że nieznacznie prowadzi Kaczyński dzieki całkoształtowi ostatnich 2 dni i debacie w TVN, debata w TVP trend ten przyhamowała ale nie odwróciła, obstawiam wynik Kaczyński 50,5-51% - Tusk 49-49,5%;
mamy bardzo emocjonujacą końcówke, jak wygra jeden czy drugi Polska się nie zawali, ale jednak własciwy wynik jest ZNACZĄCO ważniejszy niz np. wynik meczu reprezentacji
pozdrawiam

Do góry
#423694 - 22/10/2005 07:23 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Może się teraz nie zawali , ale za 4 lata


"Oglądając wczoraj dziennik telewizyjny i widząc zadowolone twarze Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego, mój wzrok w pewnym momencie zboczył na półkę z książkami, gdzie stoi słynna praca Jose Beneyto Apokalipsa nowoczesności&; traktująca o życiu i filozofii politycznej hiszpańskiego kontrrewolucjonisty Juana Donoso Cortesa, który był tym w prawicowej refleksji politycznej dla Wiosny Ludów, czym Joseph de Maistre i Edmund Burke dla Rewolucji roku 1789.

Cechą charakteryzującą pisarstwo Donosa jest pewien nastrój apokaliptyczny, ufundowany na pewności, że zbliża się straszliwa rewolucja, która zmiecie z powierzchni stary świat. Co warte podkreślenia, nastrój apokaliptyczny Donosa nasila się nie wtedy gdy rewolucja triumfuje w roku 1848, lecz wtedy, gdy została już ugaszona. Donoso rozumiał, że zwycięstwo jest chwilowe. Lewica została odparta, ale tylko po to, aby za kilka lat powrócić z jeszcze większą siłą. I to jest myśl, której nie dostrzega większość współczesnych komentatorów politycznych, szczególnie tych, którzy dużo dziś radują się z przyszłych rządów POPiSu. Ta koalicja nie uratuje Polski. Ta koalicja nie ma żadnego programu, a pewne wizje, które posiada stoją we wzajemnej sprzeczności. ;Pisiaki; zablokują niskopodatkowe plany PO; ;platformersi& plany dekomunizacyjne PiS. Czekają nas długie i ciężkie cztery lata wzajemnych kłótni, jakie znaliśmy z czasów koalicji UW-AWS. Nie łudźmy się, przyszłość nie należy do POPiSu. Za cztery lata wyborcy zmiotą tę koalicję z powierzchni ziemi, tak jak zmietli AWS-UW i SLD.

A wtedy nadejdą czasy apokaliptyczne. Do władzy wróci lewica. Ale to już nie będzie stare, pragmatyczne i technokratyczne SLD, które znamy. To już nie będzie cyniczne SLD Leszka Millera i Józefa Oleksego, które było dla Polski wielką udręką, ale nie katastrofą. Nowe SLD Wojciecha Olejniczaka nie przyjdzie aby dokonać ;dekaczyzacji;, czyli wymienić ludzi z PiS i PO na ;rzetelnych&; i ;nieskompromitowanych;, czyli posiadających legitymacje partyjne w kolorze czerwonym. Będziemy jeszcze z rozrzewnieniem wspominali ;starych towarzyszy; z betonu postkomunistycznego, tych pragmatyków, którzy nie wierzyli w absolutnie nic i dlatego niczego nie chcieli zmieniać. Przez cztery lata Olejniczak, Aleksander Kwaśniewski, Marek Borowski i resztki z Partii Demokratycznej stworzą monstrum, politycznego potwora w postaci ;Europejskiej Lewicy;.

Z tej perspektywy zwycięski dziś ;Kaczor Donald& - czyli koalicja dwóch braci Kaczyńskich i jednego Donalda - okaże się niczym innym, niż tylko zapowiadanymi przez ;Apokalipsę& trzema jeźdźcami. A po czteroletnim mignięciu trzech jeźdźców przyjdzie ten, którego imię brzmi Wojciech Olejniczak, ;a liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć&; (13, 18). ;Europejska Lewica; jest opisana w Apokalipsie: ;I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze; (13, 1). IMIONA BLUŹNIERCZE! Tu jest istota problemu. To nie będzie ;stare dobre; SLD, lecz otworzą się wrota piekielne i z naszego świata nie zostanie kamień na kamieniu. Przyjdzie lewica, która unicestwi cały nasz świat wyobrażeń moralnych, uchwali aborcję na żądanie, małżeństwa homoseksualne (nie wykluczone, że nawet z prawem do adopcji dzieci), szereg ustaw wymierzonych w Matkę naszą Kościół katolicki; to będzie lewica, która przegłosuje każdy projekt integracji europejskiej; która będzie na kolanach przed Berlinem i Brukselą. Słowem, to nie będzie lewica broniąca status quo, lecz lewica piekielna, sfanatyzowana, zideologizowana, która nie zostawi z naszego świata kamienia na kamieniu.

Czeka mnie los Donosa on też wołał, że rewolucja nie została pobita, a jedynie chwilowo zatrzymana; i jego także nikt nie słuchał. Nie czas nam już myśleć o rządach POPiSu, lecz o zatrzymaniu apokaliptycznej lewicy Olejniczaka. Rzecz w tym, że dziś nikt tego nie rozumie. Jedni cieszą się, że przez cztery lata będą mieli rządowy ;fullwypas; (jakby to powiedział ex-poseł Pęczak) i nie dociera do nich profetyczna wizja Apokalipsy; inni zamknęli się we własnym getcie i zamiast jednoczyć środowiska na prawo od POPiSu, poszerzać okopy prawicy, mają skłonność do przerabiania swego okopu w bunkier; zamiast rozbudowywać pozycje, idą na wzmacnianie grubości ich ścian. A Olejniczak właśnie czeka na takie błędy, czeka cztery lata, a potem ;biada ziemi i biada morzu ; bo zstąpi do was diabeł, pałając wielkim gniewem; (12, 12)."

Adam Wielomski

Wizja niestety całkiem realna, wyłączając nawet tą mityczną otoczkę.

POZDRAWIAM
ELDORADO

Do góry
#423695 - 22/10/2005 07:24 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
domin Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 16/08/2002
Postów: 1624
Skąd: Nowy $ącz
"A ostatnie głosowanie pokazało, że PiS się świetnie dogaduje z "Talibami" Leppera". - hehe tak świetnie jak PO SLD i LPR. Swoją drogą PO spadkobiercy UW jak pokazuje hisoria mogą się dogadać z SLD więc koalicja PIS-SO-PSL jest dla mnie tak samo prawdopodobna i egzotyczna jak koalicja PO SLD LPR.

Co do poparcia RM przez JPII włącz RM a na pewno usłyszysz zdanie JPII na temat RM jest ono co jakiś czas powtarzane.

Do góry
#423696 - 22/10/2005 07:49 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
ELDORADO-swietny tekst zgadzam sie z tymi przepowiedniami tylko jedna uwaga!!!nie trzeba bedzie czekac 4 lata nasdtapi to znacznie wczesniej a teraz ja przedstawie swoja wizje rzadow POPiS-
koalicja mimo wczystko zostanie zawiazana dominujaca rola przypadnie oczywiscie PiS (zwyciezca bierze wszystko) PO zostanie zepchniete do glebokiej defensywy wrecz na margines koalicji PiS wszystkie swoje projekty realizuje przy wsparciu Samoobrony ,LPR, i Prezydenta!!!ja to tak widze w pewnym momencie koalicjantowi puszcze nerwy i po sprawie-pozdrawiam

Do góry
#423697 - 22/10/2005 07:50 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
wizja przerażająca ale niestety realna;
moze nie za 4 lata i nie z twarzą Olejniczaka czy Kwaśniewskiego, ale nawet jakby Po-PiS rządził świetnie to i tak nie będą rządzic wiecznie, predzej czy później wygra lewica i wtedy to będzie opisana tu przerażająca Nowa Lewica, mozna jeszcze dodac że rewolucja nie dokona sie nagle po dojściu ich do władzy, ta rewolucja juz sie zaczęła, młode pokolenie już jest "zrewoltowane", zjazd na dno Hiszpani nie zaczął się od dojścia do władzy Zapatero tylko dużo wcześniej, niestety w świecie zachodnim żadne państwo nie umiało dotychczas zatrzymac tej fali, niestety, jestem tu pesymistą, Polsce tez się nie uda, jedyne co może nas uchronić to jakies bliżej niesprecyzowane zawalenie się Świata Zachodu;
tu tez istotny jest wybór w niedzielę, Kaczyński postawi większą tamę i opóźni zalew kultury "pedalsko-śmieciowej" , a Tusk reprezentuje postawę defensywną typowa dla europejskiej prawicy, nie twierdze że Kaczynski jest ideałem i przeprowadzi "konserwatywną rewolucję" ale w tej sprawie jest dużo lepszy od Tuska

Do góry
#423698 - 22/10/2005 08:06 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
Quote:

jedyne co może nas uchronić to jakies bliżej niesprecyzowane zawalenie się Świata Zachodu;
tu tez istotny jest wybór w niedzielę, Kaczyński postawi większą tamę i opóźni zalew kultury "pedalsko-śmieciowej"





ALARM!!!!!!!!!!!!!
Weszpolacy na forum

Do góry
#423699 - 22/10/2005 08:10 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
literówka - miało być Wszechpolacy

Do góry
#423700 - 22/10/2005 09:28 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Online   pogodnie
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Quote:

co by nie bylo Expekt lamie ciszę wyborczą trzymając w ofercie nadal wybory...




Expekt jest na Malcie tak więc nie ma z tym problemu. Tak samo jak nasz dedykowany serwer jest na Florydzie i podlega tamtemu prawu.

Nirtz nie wiem czy tego nie przegapiłem gdzieś w Troich wypowiedziach, ale na jakich stronach sprawdzasz prognozę pogody?

Do góry
#423701 - 22/10/2005 09:52 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Quote:


Nirtz nie wiem czy tego nie przegapiłem gdzieś w Troich wypowiedziach, ale na jakich stronach sprawdzasz prognozę pogody?


najdokładniejszą prognozę w polskiej wersji językowej można znależć tu: Prognoza pogody ICM , tam tez jest wiele linków do zagranicznych serwisów, trzeba brać poprawkę że to prognoza numeryczna i lubi się nie sprawdzać po to są tam komentarze synoptyka, mimo wszystko to najdokładniejsza prognoza jaką mozna znależć

Do góry
#423702 - 22/10/2005 10:19 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
phantom Offline
old hand

Meldunek: 08/04/2003
Postów: 752
Skąd: kozi gród
Quote:

Quote:

co by nie bylo Expekt lamie ciszę wyborczą trzymając w ofercie nadal wybory...




Expekt jest na Malcie tak więc nie ma z tym problemu. Tak samo jak nasz dedykowany serwer jest na Florydzie i podlega tamtemu prawu.

Nirtz nie wiem czy tego nie przegapiłem gdzieś w Troich wypowiedziach, ale na jakich stronach sprawdzasz prognozę pogody?




expekt i Unibet nie lamia ciszy wyborczej bo puszczamy w sieci a w sieci cisza nie obowiazuje
mozna sie spierac czy prof zlamal cisze wyborcza oferujac w sobote zaklady na po-pis no jesli tak to ja tez bo zagralem w miejscu publicznym i glosno powiedzialem w pomieszczeniu na pis prosze he he he.
z wyborami prezydenckimi to samo dodatkowo do tego dochodzi jeszcze sts.
no ale z tego powodu nie uniewaznia wyborow 1-nych i 2-gich. malo tego zadnych sankcji sts ani prof mysle ze nie bede mieli.

Do góry
Strona 32 z 56 < 1 2 ... 30 31 32 33 34 ... 55 56 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (akagi, rafal08, 11kera11, Sensei, Conrad), 3422 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45097 Tematów
5591489 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14