Strona 31 z 56 < 1 2 ... 29 30 31 32 33 ... 55 56 >
Opcje tematu
#423663 - 21/10/2005 17:25 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
hpc masz oczywiście rację,że "Bóg,Honor,Ojczyzna" to podstawa,dodajmy do tego preferencje dla rodziny i koniecznie zaznaczmy....rodziny wielopokoleniowej.

Co do powyższego...jestem całą duszą ZA,ale nie mogę się zgodzić,że kwintesencją tegoż jest PIS i kandydat tej partii na prezydenta i własnie do tego sie odniosłem w poprzednim poście.

Nawiasem mówiąc nie widze w Polsce jakiegoś ugrupowania konserwatywnego i nie mówcie mi ,że to Mikke,bo dowcipy są w innym dziale naszego forum.

Do góry
Bonus: Unibet
#423664 - 21/10/2005 17:36 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
domin Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 16/08/2002
Postów: 1624
Skąd: Nowy $ącz
Jak narazie wszystko idzie wg przewidywań. Ostatni sondaż dla wiadomości
Tusk 50.90% - 49.10% Kaczyński przy błędzie do 2.5%
Jeśli Tusk zdecydowanie nie wygra debaty co jest mało prawdopodobne podzieli los PO, takie jest moje zdanie

Do góry
#423665 - 21/10/2005 17:57 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
maciey Offline
old hand

Meldunek: 05/01/2004
Postów: 713
Quote:

Nawet po debacie probowal ukryc wg. mnie dosc brzydki fakt, ze kandydaci /śmieją się na filmach "Rejs" czy "Miś/ A nie raczyli zauwazyc jak Donald dogadywal, ze Kaczynski pewnie smial sie z "Nocnej Zmiany". Rzeczywiscie wysokiego lotu zart. "Trzeba nie zaostrzac i szukac tego co nas laczy" mowil w debacie i po chwili sie zapomnial ?! Donald widze podobne poczucie humoru co zona. Na pytanie do zon obu kandydatow Moniki Olejnik jakie cechy podobaja sie w Donaldzie/Lechu. Zona Kaczynskiego z usmiechem, ze lubi przeciwnika meza, choc w czasie kampanii nieco mniej. Zona Tuska przez zacisniete zeby: "Film" . Kinomaniacy sie dobrali widze...




Po debacie jakoś też nikt nie poruszył wiarygodności Kaczyńskiego (o ile takowa istnieje) po tym jak stwierdził, że nigdy nie widział listu z rządaniami od Leppera. Jak nędzne zdanie o możliwościach intelektualnych swoich wyborców trzeba mieć, by po głosowaniu w sejmie, po głośno wypowiedzianym "Balcerowicz musi odejść" wciskać taki kit wyborcom. Jeszcze trochę i by zaprzeczył istnieniu takiego listu (o wysłaniu którego sam Lepper gadał wielokrotnie i od odpowiedzi na który uzależniał swoje poparcie. Teraz już wiemy kto obiecał więcej...).

Do góry
#423666 - 21/10/2005 18:01 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
ten sondaz to manipulacja!!
był przeprowadzony w dn. 18-19.10 (wtorek, środa), dotychczas te ostatnie sondaże Wiadomosci mniej wiecej odzwierciedlały wynik ale były to sondaże przeprowadzane w piątki, dlaczego ZAWSZE ostatni sondaż był z czwartku i piątku A TEN jest z wtorku, srody, nietrudno sie domyśleć dlaczego
JEDYNY nietelefoniczny sondaż z czwartku to sondaż PGB Kaczyński 50,2% Tusk 49,8%
wczorajszy i dzisiejszy dzień raczej nieodwrócił tej tendencji;

Do góry
#423667 - 21/10/2005 18:02 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
maciey Offline
old hand

Meldunek: 05/01/2004
Postów: 713
Quote:

D. Tusk pytaniem o przyszłą Konstytucje zamiast ukazać sprzeczność intencji Kaczyńskiego wykazał kompletny brak znajomości języka prawnego.




Czegoś nie rozumiem. Jeżeli to Kaczyński miał rację to przy obecnym zapisie w konstytucji __niemożliwe__ jest funkcjonowanie prywatnych, płatnych uczelni, bo według omnibusa prawniczego taki zapis to uniemożliwia. To jakim cudem w tej chwili te uczelnie funkcjonują, skoro ich działanie jest sprzeczne z zapisem w konstytucji?
Tuskowi nie dano szansy na zadanie tego oczywistego pytania, ciekawy jestem opdpwiedzi wszechwiedzącego. Może wyznawcy mi wyjaśnią?

Do góry
#423668 - 21/10/2005 18:21 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
Wyznawcy Ci nie wyjaśnią, maciey, bo nawet pewnie nie znają projektu konstytucji PiS-u...

Z takich ciekawostek, warto wiedzieć, że w PiS-uarowym projekcie znika np. zasada neutralności światopoglądowej państwa. W konstytucji braci K. nie ma istniejącego w obecnej konstytucji przepisu, który mówi, że "władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym".

W projekcie Lecha Kaczyńskiego znikają też dwa ważne ustępy art. 53 obecnej konstytucji - ust.6: "Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych" oraz ust. 7: "Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania".

Znika też zapis mówiący o tym, iż jeśli określona religia jest nauczana w szkole, "nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób".

Chyba jednak trzeba będzie pójść powiedzieć talibom "STOP"

pozdruffki!

Do góry
#423669 - 21/10/2005 18:28 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Panowie taki z kaczki katolik w kazdym calu,jak z koziej dupy banjo.

To fakt ,że ma w PISie prawie cały ZChN ,ale sam nigdy nie był ortodoksem i oszołomem.
Teraz ,na potrzeby doraźne jawi się jako bogobojny,zatroskany Polak-katolik.

Nie lubie go,ale nie obawiałbym się jakichs afgańskich:-) ustępów w konstytucji.

Kaczka Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek,a Tasak,gwoli scisłości w te klocki jeszcze lepszy.

Chroń mnie Panie Boże przed takimi prezydentami !!!

Do góry
#423670 - 21/10/2005 18:29 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
x
y

m
n

gdzie x+y=n+m<0

niczego się nie nauczyliśmy... żenada.

Do góry
#423671 - 21/10/2005 18:36 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
maciey Offline
old hand

Meldunek: 05/01/2004
Postów: 713
Quote:

Wyznawcy Ci nie wyjaśnią, maciey, bo nawet pewnie nie znają projektu konstytucji PiS-u...




Nie potrzeba jej znać. Tusk zacytował, Kaczyński potwierdził, że zapis o bezpłatnych studiach znika. Ciekawa jest tylko interpretacja: Tusk sugeruje, że "państwo solidarne braci Kaczyńskich" niekoniecznie znaczy tyle, ile jest wmawiane/obiecywane wyborcom. Kaczyński twierdzi, że znika tylko dlatego, by nie uniemożliwiać działania płatnych uczelni. Tymczasem w obecnej konstytucji zapis ten nie przeszkadza działalności płatnych uczelni.
Ktoś świadomie łże i robi z ludzi, którzy wszystko co słyszą biorą za dobrą monetę wariatów. Kto? No coż... oceńcie państwo sami

Quote:

Z takich ciekawostek, warto wiedzieć, że w PiS-uarowym projekcie znika np. zasada neutralności światopoglądowej państwa. W konstytucji braci K. nie ma istniejącego w obecnej konstytucji przepisu, który mówi, że "władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym".

W projekcie Lecha Kaczyńskiego znikają też dwa ważne ustępy art. 53 obecnej konstytucji - ust.6: "Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych" oraz ust. 7: "Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania".

Znika też zapis mówiący o tym, iż jeśli określona religia jest nauczana w szkole, "nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób".

Chyba jednak trzeba będzie pójść powiedzieć talibom "STOP"





I tym jestem autentycznie przerażony... ja pamiętam jak obowiązkowo trzeba było się modlić przed lekcjami, pamiętam jak nauczyciel musiał bez względu na światopogląd robić z siebie głupka. Nie oszukujmy się, co Lepperowi zostało obiecane mozemy bez większych problemów się domyślić. Co natomiast dostanie Rydzyk za agitację? Tu boję się domyślać... ale po tym projekcie już chyba widać.

Do góry
#423672 - 21/10/2005 19:27 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
dla mnie debata na remis; wynik wyborów jest dla mnie dużą niewiadomą

Do góry
#423673 - 21/10/2005 19:34 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
domin Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 16/08/2002
Postów: 1624
Skąd: Nowy $ącz
zaczeło się od popisu typowej blondynki (pozdrowienia dla K. Tusk ) póżniej miała miejsce typowa recytacja wyuczonych kwestii poleconych Tuskowi przez jego sztabowców. Jednakże faktem jest, iż wypadł dużo lepiej niż w debacie TVN-owskiej. Przeciętny obywatel mógł złapać haczyk. Myślę, że wszystko jest możliwe. Mimo to pozostane przy swoich typach sprzed kilku dni:
Tusk 49.25 - 50.75 Kaczyński

Do góry
#423674 - 21/10/2005 19:35 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
rodzina plus dla Kaczyńskiego;
pierwszy temat plus dla Tuska;
reszta tematów remis;

wg mnie Kaczyński nie wykorzystał szansy definitywnego przechylenia szali na swoja stronę , wybory zakończa sie bardzo wyrównanym wynikiem, ale sądze że nieznacznie wygra Lech Kaczyński

Do góry
#423675 - 21/10/2005 19:43 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
domin Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 16/08/2002
Postów: 1624
Skąd: Nowy $ącz
"no" "my ciemy" - typowa rodzinka oby nie prezydencka

Do góry
#423676 - 21/10/2005 19:44 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Quote:

No i Władca Pierścieni na TVN. Mało osób oglądnie tą debatę.


mam nadzieje że miałeś rację

troche przeszkadzała debilna formuła programu, w debacie TVN-owskiej mogła byc swobodna dyskusja, a tu odpowiedz, riposta i KONIEC, w bezpośredniej wymianie zdań Kaczyński wypadał zawsze dużo lepiej niz w recytacji wyuczonych formułek

Do góry
#423677 - 21/10/2005 20:04 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Ta debata to niestety zwycięstwo Tuska
Kaczyński dołujący z tymi swoimi socjalistycznymi poglądami, wypadł znacznie gorzej niż głoszący połowiczno liberalne formułki Tusk. W dodatku jakiś taki ugładzony ,cały życiorys Tuska to przecież świetny worek do kopania, mógł rzeczywiście przechylić szalę ,a nie zrobił tego.
Dlaczego? daliBóg nie wiem - może się dogadali , Wasz Premier ,Nasz Prezydent? - któz to wie, Korwin chyba znowu miał rację wybór :między anginą i grypą, co prawda jest to i tak lepsze niż wybór między dżumą a tyfusem ,ale świat się zmienił od tego wyboru , zmienił się na gorsze Nas już nie stać na wybór żadnej choroby ......a tu trzeba wybierać echhhh

Dobranoc
ELDORADO

Do góry
#423678 - 21/10/2005 20:27 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
mnie najbardziej martwi jednak brak zdecydowanego zwrócenia do wyborców Samoobrony, tak ładnie ich przekonywał przez ostatnie dni, to elektorat wiejski zwykle maja 2 kanały i dzisiaj na pewno oglądali , ich mobilizacja jest kluczowa dla wyniku, druga sprawa to brak ataków na Tuska ktorego zyciorys mógł być wykorzystany jako gwóźdź do trumny, po tej debacie nie wiem, naprawde nie wiem czy tzw. beton Leppera pójdzie i zaglosuje;
jesli Kaczyński przegra to szkoda będzie przede wszystkim Polski, licze jednak że nieznacznie zwycięży;
za chwilę cisza, dobranoc wszystkim

Do góry
#423679 - 21/10/2005 20:31 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
KeeP Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/09/2003
Postów: 2372
Skąd: tam gdzie stało ZOMO
Quote:

"no" "my ciemy" - typowa rodzinka oby nie prezydencka




nie przesadzaj...dzieciaki stremowane...czy to taki problem?

zmusza się ich na siłę do tego żeby uczestniczyli w życiu publicznym..a dziewczyna ma dopiero 18 lat..i już ma się w TV wypowiadac składnie?

Do góry
#423680 - 21/10/2005 20:46 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
domin Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 16/08/2002
Postów: 1624
Skąd: Nowy $ącz
Quote:

Quote:

"no" "my ciemy" - typowa rodzinka oby nie prezydencka




nie przesadzaj...dzieciaki stremowane...czy to taki problem?

zmusza się ich na siłę do tego żeby uczestniczyli w życiu publicznym..a dziewczyna ma dopiero 18 lat..i już ma się w TV wypowiadac składnie?




Nie przesadzam po prostu uważam że wygląd jest rzeczą nabytą obycie zaś nie. Synalek daje na "no" córka zaś mimo licznych prób nie potrafi się wysłowić Myślę, że to powinno dać do myślenia zwłaszcza ludziom wykształconym tak licznie podobno popierającym Donalda Tuska

Do góry
#423681 - 21/10/2005 20:49 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
Akurat ludzie wykształceni, w przeciwieństwie do niewykształconych, z reguly zwracają uwagę na to, kto co mówi, a nie jak mówi

Do góry
#423682 - 21/10/2005 20:52 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Tusk jest pusty jak bombka choinkowa. Wszystkiego wyuczył się jak zwykle na pamięć - brak słów, na takiego kandydata część osób chce oddać głos.

Dodatkowo ten jego uśmieszek wzbudza u mnie agresję ... aaaa ...

Do góry
Strona 31 z 56 < 1 2 ... 29 30 31 32 33 ... 55 56 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (akagi, rafal08, Conrad, 11kera11, igea23), 3689 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45097 Tematów
5591484 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14