Strona 15 z 56 < 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 55 56 >
Opcje tematu
#423343 - 14/10/2005 22:26 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Eldorado, w spotach wyborczych zawsze będzie wybiórczość. To tak jak z reklamami, zawsze się reklamuje dobre strony. Nie widzę tu nic dziwnego, nawet nie dziwi mnie spot Kaczyńskiego, który daleko był od prawdy, i któremu zresztą sami Warszawiacy wystawili świadectwo: przegrał w pierwszej rundzie w KAŻDEJ dzielnicy Warszawy, nawet w tych gdzie PiS zwyciężył w wyborach parlamentarnych!

Jeśli chodzi o dziadka Tuska to nie powinno to nikogo interesować bo jest to sprawa czysto osobista, rodzinna. Jeśli ktoś atakuje rodzinę któregoś z kandydatów to jest to czysto haniebne zachowanie. Po prostu wstyd, że Tusk ma konkurentów o tak żenującym poziomie. Sam Arcybiskup Życiński porównał takie działania do metod PRLu. Dlatego ciekawi mnie to, że jeszcze nikt ze zwolenników Kaczyńskiego nie krytykuje go za te haniebne działania.

Dziadka Tuska zmuszono do służby w Wermachcie tak jak wielu innu Polaków. Na szczęście okazał się patriotą i przy pierwszej okazji zdezerterował do polskich sił zbrojnych. Koniec sprawy. Tusk powinien jeszcze podziękować Kaczyńskiemu, że ten sponsorując niemieckich prawników przekazał mu tak cenne informacje o dziadku, który do końca pozostał Polsce wierny.

Zobaczymy co będzie jutro.

Do góry
Bonus: Unibet
#423344 - 14/10/2005 22:28 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Czy to dziadek jest Donalda Tuska,
czy z nazwiska jestes Kluska,
i tak Cie dorwie i rozszarpie
Kaczor I odpowiedzialny
za PiS partie,
lecz jest szansa ocalenia,
by uniknac krat wiezienia,
Mlczec, nie rznac glupa,
sluchac stacji o. "Rydzucha"
szczerzyc zeby, lykac sline,
mozesz rzucic tez dziewczyne,
wszak wiadomo ze kobieta,
to zboczenca jest podnieta,
wszystkie inne zle nawyki,
wciagna Cie do polityki,
tam szans nie masz normalnosci,
bo Cie zjedza stroze "normalnosci",
dwaj kilerzy zawodowi,
strasznie dobrzy i rzeczowi,
Niezatapialne to postacie,
jedna milczy, druga gdacze,
Niezatopisz ich Waszmosci,
ptaki maja puste "kosci",
kaczka talent ma tym wiekszy,
ze leb schowa, a dupa sterczy.


Tym milym akcentem chcialbym zakonczyc swoj udzial w tej przesympatycznej typowo polskiej dyskusji, jak czytam co poniektorych to mi dech zapiera, a ze cenie sobie swoje zdrowie to wole odpuscic
zycze Wam i sobie rozsadnych wyborow i nastepnym razem szerszego i lepszego wyboru kandydatow

Do góry
#423345 - 14/10/2005 22:37 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
Quote:

Ok,tylko ze Tusk w swoich reklamówkach mówił cos o dziadku czy kimś innym z rodziny którego aresztowało gestapo.I nie chodzi mi tutaj że Tusk minął się z prawda .Przyjmijmy że jeden dziadek był aresztowany przez gestapo a drugi słuzył w wermachcie.To co jedna informację można podać jako swiadczącą że Tusk jest patriota bo jego przodkowie walczyli z niemcami ,a drugą nie, bo wnuk nie odpowiada za czyny dziadków?.



Nie rozumiesz. Donald Tusk ma oryginalne imie i nazwisko. Tak oryginalne, ze na pierwszy rzut oka mozna pomyslec, ze jego dziadkiem byl Walt Disney. Dlatego w reklamowce chcial zasugerowac przede wszystkim, ze pochodzi z polskiej rodziny, z Gdanska. Co jest w 100% prawda. A to, ze dziadek nie mial wyjscia i musial sluzyc w Wehrmachcie? To nic niezwyklego... Moj dziadek, po masakrze w Kaszycach (w woj. podkarpackim), gdy w jedna niedziele Niemcy wymordowali 2/3 wioski, tez pozniej sluzyl okupantom. Tyle, ze nie jako mieso armatnie w Wehrmachcie, ale jako pracownik przymusowy w hucie Stalowa Wola...
Czy to znaczy, ze nie byl patriota???
Moj drugi dziadek nie zyje od 1952 r. Zginal w nieznanych mi okolicznosciach. Nie wiem, czy sluzyl w UPA, mordowal Polakow i zabilo go Ludowe Wojsko Polskie, czy tez byl AK-owcem i zakatowalo go w wiezieniu UB (na szczescie w 1947 r., gdzies w okolicach Bozego Narodzenia, zdazyl splodzic mojego ojca )
Pisze to, bys wiedzial, ze w czasach wojny, szczegolnie tam, gdzie przez wieki zyly obok siebie dwa czy trzy narody, nic nie bylo czarno-biale. Tusk mogl nie wiedziec, jakie dokladnie byly losy jego dziadka. Tak jak ja - nawet gdyby drugi dziadek zyl dluzej - niekoniecznie musialbym wiedziec, jak bylo naprawde... Ludzie kiedys wcieleni do Wehrmachtu, tak jak ludzie pochodzenia zydowskiego/ukrainskiego czy geje i lesbijki nie przyznaja sie do swojej przeszlosci/narodowosci/orientacji seksualnej itp. Bo zyjemy w poje**nym kraju, w ktorym wiekszosc posluguje sie stereotypami myslowymi, zyje przeszloscia, przesiaknieta jest narodowym katolicyzmem, wiec do tak "strasznych" rzeczy ludzie nawet rodzinie sie nie przyznaja. Zwyciestwo Kaczynskiego utwierdzi mnie w przekonaniu, ze nic sie w tej kwestii nie zmieni...

Poza tym, ELDORADO, za pierwsze dwa zdania

Quote:

Conrad mimo że używa bardzo ostrych słów (może to przez nerwy zszargane przez bukamcherkę ) nigdy nie groził w tym temacie banem, nie ograniczał swobody wypowiedzi mimo że ktoś miał poglądy inne, bo ma naprawde poglądy liberalne, szanuje wolność, natomiast tu widzę tendencje totalitarne, ktos ma inne poglądy to zbanowac, uciszyć, zamordować;
po za tym jak juz pisalem dla częsci lewicy (tej skrajnej przykład to Ikonowicz ulubinym słowem jest faszyzm);
ogólnie to są tendencje totalitarne, nie mające z wolnością ani demokracja nic wspólnego, co nastepnego zaproponujesz "faszystowskim propagandzistom Kaczyńskiego"?? komore gazową, mordowanie w imię walki z faszyzmem??



Nirtz, jesli w cytacie o banach i fucktach o Tuskowych dziadkach nie zauwazyles ironii, to przepraszam Możesz czuć się bezpieczny, nie mam doświadczenia w budowaniu komór gazowych i mordowaniu ludzi

Poza tym... skonczmy juz te kretynskie dyskusje o Tuskowych dziadkach, Kaczkach i innym drobiu, bo i tak kazdy juz chyba wie, na kogo zaglosuje...

pozdruffki!
andrzej...

Do góry
#423346 - 14/10/2005 22:54 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
BALCEROWICZ MUSI ODEJŚĆ!

Do góry
#423347 - 15/10/2005 00:32 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Jonathan Sarkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/08/2003
Postów: 2560
Skąd: Kraków
Co jak co, ale przez ta "Afere" z Tuskowym dziadkiem, Kaczor wbil sobie gwozdz do trumny i wlasciwie pogrzebal jakiekolwiek szanse na wygrana moim zdaniem.

Jest cos w tym ze ludzie niskiego wzrostu maja czesto przerost ambicji, lub kompleks nizszosci (zreszta co sie dziwic ). Jak widzialem jego usmiech nalozony na mine bedaca mieszanka rozgoryczenia, zawodu i agresji, to od tego czasu nie bardzo mi z nim po drodze.

Choc z drugiej strony moja dziewczyna mowila mi, ze jej kolezanka z roku mieszka obok Kaczora w Sopocie i jest to czlowiek przemily, bardzo uczynny itp.

Do góry
#423348 - 15/10/2005 06:52 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
I Towarzycho poszło spać ,a ja teraz wstalem i sobie poczytalem. Conrad, chociaż zupelnie sie z Tobą nie zgadzam i mnie też razi Twoj radykalizm , to jednak dla Ciebie za To ,że te forum jest nadal otwarte
Wybaczcie ze nie odniose się do niektorych Waszych replik skierowanych do mnie ,nie dlatego że lekceważę sobie moich adwersarzy , ale dlatego ze ja juz jestem po prostu zmeczony Tym dziadkiem i tą polityką , przed nami bardzo gorący tydzień , trzeba więc sobie odpocząć przez łykend od tej polityki , a przede wszystkim skonstruować przyzwoite kupony

POZDRAWIAM
wszystkich w tym temacie
do poniedziałku
ELDORADO

Do góry
#423349 - 15/10/2005 09:35 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
DJ SACHI Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/02/2004
Postów: 10880
Skąd: DĄBROWA GÓRNICZA

Do góry
#423350 - 15/10/2005 09:53 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Quote:

http://www.orzelpocztowy.pl/tusk_len/index.htm



OJ jak fajnie ze wrociles!!! a co do tych zdjec Donald to nie jest kandydat z mojej bajki ale sportem sie interesuje tzn siedzi facio w naszej branzy!!! a ja tez bym w jego sytuacji ogladal mecz a nie sluchal pierdol jakie serwuja nam poslowie

Do góry
#423351 - 15/10/2005 10:57 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
domin Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 16/08/2002
Postów: 1624
Skąd: Nowy $ącz
Nie ma jak sumienność w pracy (dobrze płatnej. Gdyby taki incydent miał miejsce w jakiejkolwiek firmie t zapewne nie skończyło by się na naganie.

Do góry
#423352 - 15/10/2005 11:25 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Jonathan Sarkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/08/2003
Postów: 2560
Skąd: Kraków
Quote:

http://www.orzelpocztowy.pl/tusk_len/index.htm




Ja p********e, gdybym siedzial wsrod 90% cymbalow lub cwaniakow dookola, tez bym ogladal mecz, zamiast sluchac jakichs pierdol.

Do góry
#423353 - 15/10/2005 11:32 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Quote:

Conrad, chociaż zupelnie sie z Tobą nie zgadzam i mnie też razi Twoj radykalizm , to jednak dla Ciebie za To ,że te forum jest nadal otwarte




Mój radykalizm? Eldo, kilkanaście godzin temu nie tylko nie potępiłes ochydne działania Kaczyńskiego polegające na czarnej kampanii wokół zmarłego człowieka, dziadka Tuska, ale jeszcze pisałeś jakieś insynuacje jak to on mógł być agentem KGB. Jak widzisz w porównaniu do tego to nie ja tu jestem radykałem ani zwolennikiem metod Radia Maryja.

Co do fotek to są super.

Do góry
#423354 - 15/10/2005 12:42 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
domin Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 16/08/2002
Postów: 1624
Skąd: Nowy $ącz
Quote:

Quote:

http://www.orzelpocztowy.pl/tusk_len/index.htm




Ja p********e, gdybym siedzial wsrod 90% cymbalow lub cwaniakow dookola, tez bym ogladal mecz, zamiast sluchac jakichs pierdol.




Tylko, że nikt go do siedzenia nie zmusza, pan Tusk ma swój zawód i może śmiało w nim pracować, nie zaś opierdzielać się podczas wykonywania swoich obowiązków. No, ale przecież to CZŁOWIEK Z ZASADAMI do tego głoszący, iż tylko ciężka praca popłaca Brawo panie Tusk

Do góry
#423355 - 15/10/2005 12:46 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
No i teraz będzie miał awans. Tak samo Kaczyński, człowiek się opieprza i w stolicy jest takim "prezydentem widmo". Nic nie robi, Warszawa się cały czas kompromituje (opóźnione wnioski o dotacje z UE, błędy we wnioskach, po prostu wstyd...), a Pan Kaczyński raptem chce rządzić... całym krajem. Po prostu farsa...

Do góry
#423356 - 15/10/2005 13:19 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Jonathan Sarkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/08/2003
Postów: 2560
Skąd: Kraków
Quote:

Nie ma jak sumienność w pracy (dobrze płatnej. Gdyby taki incydent miał miejsce w jakiejkolwiek firmie t zapewne nie skończyło by się na naganie.





Nie jest to dyskusja miedzy nami dwoma, jednak jeden raz odpowiem. Bardzo niewielu jest ludzi z zelaznymi zasadami, czesto takie zasady oznaczaja jakies problemy z osobowoscia, zdolnosciami adaptacyjnymi itp. Zapewne i Ty i ja zaliczamy sie do wiekszosci. Donald Tusk (ktorego fanem nie jestem i glosowal na niego nie bede, choc wole go od Kaczora), zostal przylapany na ogladaniu meczu. Jest facet fanem sportu. Ciekaw jestem jak Ty zachowalbys sie w takiej sytuacji, siedzial w sejmie sluchajac byc moze jakiegos meganudnego goscia, gdybys byl fanem futbolu, w telewizji dawali by jakis mecz, a Ty musialbys byc w "pracy". Stawiam stowe, ze zrobilbys to samo i ani przez chwile nie przemkneloby Ci przez glowe, ze jestes w "pracy".

Po drugie. "praca" w sejmie rzadzi sie swoimi prawami, nikt nie wymaga tam zelaznej punktualnosci, nikt nad nikim nie stoi z biczem itp. Dobrze to i zle, ale nie o to chodzi. Prostym i wielokrotnie obserwowanym zjawiskiem jest tzw prozniactwo spoleczne, zeby tylko o nim wspomniec.

Po trzecie to, co zrobil Tusk, to zadna hanba, nie dowodzi to w zaden sposob ze jest leniem, czy bumelantem. Po prostu ogladal sobie mecz. Czy znaczy to, ze w 100% przestal sluchac tego co mowia z mownicy, czy koncentrowwac na jakichs innych rzeczach. Nie sadze. Mozesz nie wierzyc, ale sprobuj sobie zasiasc przed telewizorem przy najbliszym meczu orlow Janasa i zaplanuj na ten czas kilka innych zadan i zobacz czy zdolasz je pogodzic z ogladaniem. Napisz cos, zadzwon do kogos, posluchaj co mowi ktos z Twojej rodziny w pokoju obok. Na pewno Ci sie uda i nik nie bedzie mial pretensji, ze przeoczyles podanie Rasialdo do Lewandowskiego. Moze nawet lepiej ze go nie widziales

Do góry
#423357 - 15/10/2005 13:30 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Quote:

Donald Tusk (ktorego fanem nie jestem i glosowal na niego nie bede, choc wole go od Kaczora)




Ja myślę, że równie ważnym elementem wyborów jak głosowanie na najlepszego kandydata jest przynajmniej wybieranie mniejszego zła. Jeśli wolisz Tuska od Kaczora to nie głosując jedynie pomagasz temu drugiemu.

Ciekawi mnie jego, ani jeden zwolennik nie zdystansował się wobec ochydnej kampanii Kaczyńskiego tak jak to zrobił Arcybiskup Życiński, porównując takie działania do metod PRLu.

Do tego ani jeden zwolennik PiSu nie chce nawet przedstawić tu program swojej partii. Jak się pytałem (chyba 4-5 razy już) o "ulgę" dla dzieci to każdy milczy.

Do góry
#423358 - 15/10/2005 13:36 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Conrad a nieny jakim cudem ktos tu ma ci opowiedzieć na temat rej ulgi jak w samym PiS-ie to będzie w praktyce wyglądało. Parę dni temu był o tej uldze artykół w Gazecie Prawnej i jakoś fachowcy PiS-u to tam żadnych rzętelnych informacji co do kszałtu tej ulgi niewygłosili.. Rzucili hasło ulga na dzieci a teraz dopiero się bedą zastanawiać co z tym zrobic.

Do góry
#423359 - 15/10/2005 14:39 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Tak ulga ma się prawdopodobnie zmienić.

Ale specjalnie dla Conrada przedstawiam część programu PiS'u aby nie mówił że wtedy milczymy.




Ulga prorodzinna nowym instrumentem polityki gospodarczej państwa.

Prawo i Sprawiedliwość będzie starało się nie dopuścić do tego, by następował dalszy regres pokoleniowy w Polsce. Przetrwanie i dalszy rozwój narodu jest dla nas sprawą najważniejszą. Prawo i Sprawiedliwość proponuje zmianę sposobu myślenia o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zasady opodatkowania powinny zostać uproszczone, a zmiany systemu podatkowego powinny być bardziej przewidywalne. Wprowadzona tak szybko, jak tylko to będzie możliwe, zmiana w podatku dochodowym od osób fizycznych polegać będzie na wprowadzeniu ulg na dzieci dla rodzin. Ulgami objęte będą rodziny o dochodzie brutto nie większym niż 500 złotych na jedną osobę w rodzinie. Proponowane ulgi prorodzinne wynoszą 50 złotych na jedno, 200 złotych na dwoje oraz 100 złotych na każde kolejne dziecko.

Do góry
#423360 - 15/10/2005 14:58 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Słyszałem, że jest to 50zł za pierwsze dziecko. Ale czy to jest miesięcznie czy rocznie?

Do góry
#423361 - 15/10/2005 15:52 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
chociaz jestem zwolennikiem jak najmniejszej ilości ulg i zwolnień, to uważam że ulga prorodzinna musi istnieć, ciągłość pokoleniowa - odpowiedni przyrost naturalny powinien być celem każdego rządu, niezależnie od ideologii i pogladów gospodarczych, obecny lewicowy rząd nie miał żadnej polityki prorodzinnej skutkiem czego jest taki przyrost że tylko cud uratuje nas od tego że za 20 lat co druga twarz na ulicahc to będzie jakiś Pakistańczyk czy muzułmanin (od razu mówie ze nie mam nic przeciw nim)

Do góry
#423362 - 15/10/2005 16:08 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Czy wy naprawdę myślicie że jak będą ulgi na dzieci to będzie większy przyrost naturalny?? Po pierwsze żeby wogule ktoś z takiej ulgi mógł skozystać to musi mieć z czego odliczać. W polsce 40% młodych ludzi jest bezrobotnych to jak niby mają myśleć o zakładaniu rodzin. Po drugie w krajach wysoko rozwiniętych spadek przyrostu naturalnego to coś normalnego. Dawniej kobieta zajmowała się domem, opiekowała się dziećmi. Teraz coraz mniej kobiet pasuje do takiego modelu, coraz więcej kobiet robi kariery przez co mają mniej czasu na rodzinę i dzieci.

Do góry
Strona 15 z 56 < 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 55 56 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, rafal08, VVega), 4343 gości oraz 13 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45062 Tematów
5586616 Postów

Najwięcej online: 4732 @ Wczoraj o 08:14