Strona 46 z 56 < 1 2 ... 44 45 46 47 48 ... 55 56 >
Opcje tematu
#423963 - 25/10/2005 17:26 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Idealny układ : rząd PIS-PO i powrót do początku lat 90 -tych w gospodarce
Czyli idę do Urzedu ,wykupuje znaczek rejestruję działalność i działam w ciągu kilku dni(tak było za Rakowskiego nie za Balcerowicza , to taka wstawka dla mlodszych uzytkownikow forum).
Puszczamy gospodarke na zywioł, obniżamy podatki nie 3X15 tylko 3X10 i po roku czasu eksportujemy szmaty do Chin, a nasz budżet rośnie i rośnie i Pis jest w stanie pokryć swe obietnice wyborcze, bezrobocie spada gwałtownie ,a 1 zł=1 euro.niemiaszki i angole przyjeżdzają do nas pracować na czarno , a na zewnątrz Kaczka twardo realizuje nasze interesy wobec UE , Niemiec i Rosji , którzy zaczynają nas prosić ,żebyśmy łaskawie pozwolili przez Polskę przeciagnąć nitkę gazociągu.W następnych wyborach PIS i Platforma = 80 % ,a Kaczyński też 80%., Komuna ? - to tylko zły sen
Nierealne? być może , ale przecież to takie proste

Do góry
Bonus: Unibet
#423964 - 25/10/2005 18:05 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
cytuje:
Ciekawe jak można program 3x15 nie nazwać obniżeniem podatków. Jak się nie widzi czegoś tak oczywistego jak to, czy także to że Polska odniesie więcej korzyści w UE niż poza UE, to nie ma sensu chyba z Tobą rozmawiać...


Ja nie mówie ze 3 x 15 to nie jest obnizenie, tylko uwazam ze jest to obznizenie zbyt niskie. Powinno byc co najmniej jak pisze Eldorado 3 x 10, pomijajac ze najlepszy bylby podatek ryczałtowy, nie dochodowy. Dlatego pisze ze te 3 x 15 bez obnizonych vatów, bez likwidacji akcyz, to kosmetyka. Owszem w dobrą stronę, przede wszystkim ze względu na uproszczenie, ale kosmetyka.

UE to inna sprawa, tu napisalem troche abstrakcyjnie. Bo wywalenie z UE na pewno by nam zaszkodziło w sensie jakiejs tam reputacji - wszyscy by sie obruszyli ze zmądrzelismy i zaczeli nas nie lubic - dlatego należało tam po prostu nie wchodzić, by nie było mozliwosci sztucznego hamowania rozwoju.

Do góry
#423965 - 25/10/2005 19:00 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Rzadko cytuję tą gazętę,ale czytam wszystko od Naszego Dziennika do Nie,więc tym bardziej czytam Rzeczpospolitą , która kiedyś była najlepszą gazetą w Polsce dopóki nie objeli ją Norwegowie, ale pomimo tego czasami coś ciekawego i tam się trafi.
Rzeczpospolita

Całkiem rozsądny tekst

POZDRAWIAM

Do góry
#423966 - 25/10/2005 20:53 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
twist Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/09/2002
Postów: 6258
Skąd: Rzeszów
Quote:

Puszczamy gospodarke na zywioł, obniżamy podatki nie 3X15 tylko 3X10 i po roku czasu eksportujemy szmaty do Chin...
Nierealne? być może , ale przecież to takie proste




Zwłaszcza że siedze sobie na fotelu za 200zeta z funkcją tilt (po naszemu bujaj się) made in China o krajowym odpowiedniku za 450zeta, w robocie kleje klejem o przygnębiającej nazwie "chinol", w domu przybiłem do ściany kartkę z przesłaniem "Darek nie pękaj - za 4 lata znowu wybory" szpilką zapewne też made in China, jednak zbyt małą, by wytłoczyć na niej made in China , dobrze że przynajmniej podatki mamy made in Poland

Do góry
#423967 - 25/10/2005 21:08 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
twist Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/09/2002
Postów: 6258
Skąd: Rzeszów
Quote:

Rzeczpospolita

Całkiem rozsądny tekst





jestem skłonny im to wybaczyć po tym, jak wyemitowali materiał o tym, jak ekipa rządowa z Kwaśniewskim na czele ten sam króciutki odcinek nowo wybudowanej drogi trzy razy inaugurowała - myślałem że sobie oczy wypłacze ze śmiechu

Do góry
#423968 - 25/10/2005 23:32 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
boca juniors Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/05/2003
Postów: 10031
Skąd: Frei Stadt Danzig
Quote:

Quote:

Niech 'UE' zrobi nam przysługe i wywali nas z tej swojej pseudowspólnoty, ozłocę Kaczyńskiego jesli stanie sie to chocby przypadkiem dzięki niemu. Ciesze sie ze jedzie on najpierw do Waszyngtonu, a nie jak chcial Tusk do Brukseli.


...Generalnie to byla kampania falszywych stereotypów. Z jednej strony Tusk przedstawiony jako bezduszny liberał... ...optujący za 'obznizeniem' podatków - tez mi obnizenie, to kosmetyka!




Buszmen, teraz widać jakiego pokroju ludzie głosowali za Kaczyzmem. Niech nam UE zrobi przysługe i nas wywali? A myślałem, że jesteś poważnym człowiekiem...

Ciekawe jak można program 3x15 nie nazwać obniżeniem podatków. Jak się nie widzi czegoś tak oczywistego jak to, czy także to że Polska odniesie więcej korzyści w UE niż poza UE, to nie ma sensu chyba z Tobą rozmawiać...




oj Conrad,Conrad,ty wciąż święcie wierzysz w tą swoją Unię-powiedz,co takiego ona sam dała,bo narazie to tylko wpłacamy im kase,zalewają nas swoim towarem bez ceł,musimy wykonywać polecenia Brukseli,ceny poszły w góre,straciliśmy resztki wątłej suwerenności,i jakiś bubek w Brukseli będzie nam rozkazywał,czy ammy uznawać gejów czy nie,to są twoim zdaniem takie profity?

Do góry
#423969 - 25/10/2005 23:32 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Nirtz, "oczywiście że PO jest partią karierowiczów i myślą tylko o stołkach".

Po raz kolejny widać poziom elektoratu PiSuaru. Ta teza jest nie tyle śmieszna co żałosna...

"byłby to rząd bardziej socjalny a to nie służy rozwojowi gospodarczemu i spadkowi bezrobocia."

Jeju, Nirtz - co takiego? Chyba się przesłyszałem... nie jesteś za rządem socjalistycznym? Coś tu nie gra, przecież wcześniej pisałeś, że popierasz "Populizm i Socjalizm" oraz tego neo-komunistę Kaczyńskiego...

Buszmen, po pierwsze Eldorado napisał wspaniały post zawierający sarkazm i ironię, tak więc Twoje zapędy typu 3x10 są tu zaskakujące. Daj szansę 3x15 a jak dobrze pójdzie to i to się obniży. Najważniejsze nie jest obniżenie samych podatków tylko uproszczenie całego (i to chorego) systemu. Tak jak mówi Platforma Obywatelska: PIT powinien wyglądać jak pocztówka, 2 minuty i po sprawie.

Wracając do kwestii rządu to według mnie jest jeszcze długa droga do jakiegokolwiek kompromisu PiSu z Platformą Obywatelską. Przedstawiciele PiSu tym razem zagalopowali się za daleko i ta mentalność Samoobrony przyćmiłą im oczy. Najgorszy jest Dorn (wracaj do swojej żony, ty chory zboczony staruszku... ), który zbyt często otwiera japę i to zapewne wbrew poleceniom swojej partii.

Według mnie Platforma Obywatelska nie powinna przejąć jakikolwiek resort związany z finansami czy gospodarką jeśli nie ma być wdrażany program 3x15. Skoro hołota chce ciemnogród to proszę bardzo, niech Pisuar bierze odpowiedzialność na siebie. Po drugie nie powinno być mowy o objęciu Ministerstwa Zdrowia przez Platformę Obywatelską skoro ludzie będą musieli wyciągać kartę kredytową przy zamawianiu karetki. Krzyczeliście jak najgorsze gówno w kraju tak więc to jest teraz wasza odpowiedzialność. Ratujcie przed VISA i Mastercardem... bo wkońcu nie wszystko można kupić, lol.

Dyktando "Komorowski nie będzie marszałkiem sejmu" jest zabawne. Podobnie jak teza, że MSWiA w żadnym wypadku nie będzie podlegać Platformie Obywatelskiej. Tak to jest jak hołota chce rządzić, od razu widać krzyki i udawanie, że "ma się jaja". To Platforma teraz decyduje czy ma przystąpić do koalicji, nikomu wcale się to tego nie spieszy, i szczerze mówiąć nie wiem czy warto wstąpić do koalicji opartej na hołocie Pisowskiej, która i tak daleko bez Platformy nie zajdzie a mimo wszystko zachowuje się jak partia z samodzielną większością w sejmie.

Do góry
#423970 - 25/10/2005 23:36 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Quote:

oj Conrad,Conrad,ty wciąż święcie wierzysz w tą swoją Unię-powiedz,co takiego ona sam dała,bo narazie to tylko wpłacamy im kase,zalewają nas swoim towarem bez ceł...




Mylisz fakty z propagandą szerzoną przez środowiska podobne do Radia Maryja.

Po pierwsze to my zdecydowanie więcej dostajemy od UE niż sami dajemy i każdy o tym wie. Finansowe korzyści są wręcz ogromne tak więc o czym my tu mówimy???


Po drugie to my zalewamy Unię towarami. Spójrz na nasze dane eksportowe, to co my robimy jest wręcz niesamowite. Każdy myślał, że Unia nas zaleje, ale to my zalewamy Unię! I tak trzymać...

Do góry
#423971 - 26/10/2005 01:23 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
domin Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 16/08/2002
Postów: 1624
Skąd: Nowy $ącz
Dostajemy mniej więcej 50% więcej niż Unii dajemy czy to mega kokosy? każdy sobie sam może na to odpowiedzieć. Nie będę przytaczał danych dotyczących Hiszpanii (najwięcej podobieństw do Polski) i kwot jakie uzyskała od UE bo to było pewien czas temu więc ciężko o miarodajne porównanie. To, że przystąpiliśmy do UE na psich warunkach jest również faktem oczywistym i chyba Conrad w tym przynajmniej się zgodzimy .

Do góry
#423972 - 26/10/2005 01:28 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Conrad obrazasz wielu Polakow, ktorzy glosowali za PiSem, co chyba nie przystoi adminowi?
Rozumiem ze starasz sie rozladowac w sobie napiecie zwiazane z porazka Twojej partii, ktora z reszta sama sobie winna, manipulujac przez wieksza czesc kampanii sondazami.
Poza tym zapewniam Cie, ze znalezliby sie i tacy w elektoracie PiS, ktorzy maja o wiele wyzsze wyksztalcenie od Twojego (pisze to na slepo, nie znajac Twojego, ale zaryzykuje )
PS. nie glosowalem na PiS.

Do góry
#423973 - 26/10/2005 07:09 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
żądania PO żeby dostać MSW albo służby specjalne są analogiczne gdyby ktoś robił koalicje z PSL i żądał Ministerstwa Rolnictwa;
teraz jest pat w rozmowach, chyba są 3 rozwiązania:
1. PiS się nie ugnie = Po nie zrezygnuje z księżycowych żądań - nie będzie koalicji;
2. z MSWiA Platforma dostanie część odpowiedzialną za administrację ale zrezygnuje z Komorowskiego na rzecz kogoś innego z PO- powstanie koalicja;
3. Komorowski zostanie marszałkiem - mało prawdopodobne, powstanie koalicja;

Do góry
#423974 - 26/10/2005 07:39 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5690
Nie jestem zwolennikiem ani PO, ani PiSu, ale poniższy tekst daje wiele do myślenia:
http://fakty.interia.pl/ziemkiewicz/news?inf=679359
oczywiście na niekorzyść PO.

Patrząc na działalność PO za rządów SLD, Belki i teraz zanim PiS jeszcze zaczął rządzić odnoszę wrażenie, że PO stara się jak najbardziej przeszkadzać tak, aby jak najbardziej zniechęcić wyborców do rządzących i doprowadzić do jak najszybciej do przedwczesnych wyborów w których wygra jedyna słuszna partia - PO.
Takie działanie mi się nie podoba.

Do góry
#423975 - 26/10/2005 07:49 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
kolejny dobry tekst Macieja Rybińskiego, przyznał nawet że głosował na PO, teraz wychodzi kto myślał o naprawie państwa a kto na zasadzie dziecka: mielismy wygrać a jak nie to zabieramy zabawki
Twardowski siadł w końcu stoła

Do góry
#423976 - 26/10/2005 07:55 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Quote:

eksportujemy szmaty do Chin (...) 1 zł=1 euro


Zaiste bardzo opłacalny to byłby eksport

Do góry
#423977 - 26/10/2005 08:06 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Wszystko jest takie proste..

Do góry
#423978 - 26/10/2005 08:34 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Quote:

Nie jestem zwolennikiem ani PO, ani PiSu, ale poniższy tekst daje wiele do myślenia:
http://fakty.interia.pl/ziemkiewicz/news?inf=679359
oczywiście na niekorzyść PO.

Patrząc na działalność PO za rządów SLD, Belki i teraz zanim PiS jeszcze zaczął rządzić odnoszę wrażenie, że PO stara się jak najbardziej przeszkadzać tak, aby jak najbardziej zniechęcić wyborców do rządzących i doprowadzić do jak najszybciej do przedwczesnych wyborów w których wygra jedyna słuszna partia - PO.
Takie działanie mi się nie podoba.




W polskiej polityce kazdy sposob dobry, zeby sie dostac do koryta. Szkoda tylko, ze wielu Polakow dalej tkwi w totalnej niewiedzy,a najgorsze to to, ze mienia sie oni polska inteligencja (czyli ludzie wyksztalceni)

Do góry
#423979 - 26/10/2005 09:11 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Quote:

żądania PO żeby dostać MSW albo służby specjalne są analogiczne gdyby ktoś robił koalicje z PSL i żądał Ministerstwa Rolnictwa;
teraz jest pat w rozmowach, chyba są 3 rozwiązania:
1. PiS się nie ugnie = Po nie zrezygnuje z księżycowych żądań - nie będzie koalicji;
2. z MSWiA Platforma dostanie część odpowiedzialną za administrację ale zrezygnuje z Komorowskiego na rzecz kogoś innego z PO- powstanie koalicja;
3. Komorowski zostanie marszałkiem - mało prawdopodobne, powstanie koalicja;


jest propozycja PiS nr 2; jak Platforma się nie zgodzi to już bym im nic nie proponował, wtedy dowidzenia ,nie ma koalicji

Do góry
#423980 - 26/10/2005 09:23 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Zorro mój post był z taką małą satyrą, dziwne ,że tego nie wyczułeś.Nirtz ,powtórzę to co pisałem wczoraj koalicja na pewno powstanie .

POZDRAWIAM
ELDORADO

Do góry
#423981 - 26/10/2005 09:28 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Quote:

Platforma się nie zgodzi to już bym im nic nie proponował, wtedy dowidzenia ,nie ma koalicji



Właśnie takiego stylu uprawiania polityki obawiała się spora część Polaków głosująca na niekaczyńskiego czyli Tuska. Swoją drogą oby prawicy walka o stołki jak zwykle nie przysłoniła rzeczy ważniejszych.

Do góry
#423982 - 26/10/2005 09:35 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
no i Platforma mówi: za mało (stołków), ja do dzisiaj rano tez byłem pewny że powstanie, ale teraz zaczynam wątpić; teraz musze wyjść szkoda że nie zobacze dalszego ciągu o 12.30

Do góry
Strona 46 z 56 < 1 2 ... 44 45 46 47 48 ... 55 56 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, alfa, forty, igea23, Akhu, 11kera11), 3193 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45097 Tematów
5591496 Postów

Najwięcej online: 4732 @ 25/06/2024 08:14