Strona 2 z 2 < 1 2
Opcje tematu
#4439880 - 09/02/2011 06:04 Re: 40 tys na otwarcie własnej firmy [Re: ola_betrueQQ]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Originally Posted By: ola_betrueQQ
Urzedy pracy (niektore) realizuja oprocz swoich standardowych dotacji z EFS i FP do 600% przecietnego wynagrodzenia gospodarczego (ok19500) Działanie 6.2 POKL wspierajace samozatrudnienie. U mnie w urzedzie jestem koordynatorem tych dotacji w projekcie "Elblaska Akademia Biznesu". Mozna sie tutaj ubiegac o dotacje w wysokosci 40000 i gwarantowane na 6miesiecy wsparcie pomostowe - tzw. pomoc na start w wysokosci ok 1300 wyplacana po przedtsawieniu zaplaconych rachunkow np. czyns, zus, ubezpieczenie, telefon - wyplacane w formie refundacji na rachunek przedsiebiorcy. Przy tych dotacjach wymagany jest wklad wlasny, gdyz dotacja wyplacana jest zaliczkowo tzn. 80% po podpisaniu umowy i kolejne 20% po rozliczeniu calosci czyli dostaje sie 32000 na konto, wydac trzeba min. 40000, rozliczyc je i wtedy dopiero urzad (lub inna jednostka realizujaca) ma podstawe do wyplaty pozostalych 20% czyli 8000. Niektore jednostki wymagaja dodatkowe wkladu wlasnego w wysokosci min. 10% wnioskowanej kwoty lub deklarowego samodzielnie wkladu - nie mniejszego z kolei jak 10% wnioskowanej kwoty. Srodki z dotacji mozna przeznaczyc procentowo na rozne wydatki kwalifikowane. U mnie w urzedzie 20% na samochod, 20% na towar, 15% na remont (tylko lokalu wlasnosciowego) pozostale srodki na sprzet i wyposazenie, lub tez calosc na sprzet i wyposazenie. Dzialalnosc trzeba prowadzic min 12 miesiecy, po tym okresie dotacja jest umarzana z urzedu... Trzeba pamietac, ze to, ze wnioskujemy o 40000 nie znaczy, ze tyle dostaniemy. W Dzialaniu 6.2 kazda dotacja srednio wynosi 35000, a ze mozna wnioskowac o max 40000 to inna sprawa ;P

Wszystko cacy, ale zniechecic moze czas oczekiwania na dotacje bo trzeba przejsc kilka etapow:
1)wniosek - deklaracja wstepna - ocena formalna i merytoryczna
2)rozmowy z dotadca zawodowym, bizneskonsultantem i psychologiem - znow punktacja i ocena formalna i merytoryczna i tutaj juz troche osob odpada
3) szkolenie
4)wniosek o dotacje, biznes plan i harmonogram rzeczowo - finansowy i kolejna ocena formalna i merytoryczna i tutaj po 6-8 miesiacach meki komisja wybiera osoby ktor docelowo otrzymaja dotacje inwestycyjna i wsparcie pomostowe na 6 miesiecy.

W jednej turze przyznaja od 40-60 dotacji.

Nie mozna ubiegac sie jednoczesnie o "mala" i "duza" dotacje, sklada sie i tu i tu oswiadczenie o tym, ze nie slozylo sie wniosku do innego urzedu itd.


Wyszły nowe wytyczne w zakresie kwalifikowania wydatków i teraz nie wsparcie pomostowe jest wypłacane w formie ryczałtu (beneficjent pomocy nie musi przedstawiać żadnych dokumentów księgowych potwierdzających wydatkowanie ów wsparcia). Podobnie zresztą dotacja - jedynie tabelka z wydatkami + oświadczenie, że zakupy z tabelki zostały dokonane. I bez wkładu własnego, beneficjenci dostaną 100% kwoty od razu.
Wysoką macie pomostówkę. W łódzkim było to maksymalnie 1100 zł. Do tego w tym roku (ostatni rzut, nie będzie już więcej Działania 6.2) w łódzkim maksymalna kwota dotacji to 20 tys. zł. + 600 zł. pomostówki.
Przeznaczenie dotacji - dowolne, nawet 100% środków obrotowych...
6-8 miesięcy ? Oj strasznie długo... wymęczy każdego taki czas wink U nas maksymalnie 6 miesięcy to trwało.

Do góry
Bonus: Unibet
#4440247 - 09/02/2011 16:13 Re: 40 tys na otwarcie własnej firmy [Re: rafako]
barciu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 8807
20k dla niektorych mało, dla niektórych dużo. Dla mnie ok. Jak się dobrze pokombinuje to nawet spokojnie z tych pieniędzy mozna sobie ZUS oplacic przez kolejnych kilka miesięcy. Także nie ma co się zastanawiać tylko brać i rozkręcać biznes tongue

Do góry
#4440299 - 09/02/2011 16:43 Re: 40 tys na otwarcie własnej firmy [Re: rafako]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
smile ZUS możesz opłacić tylko z dotacji pomostowej (jak i inne opłaty związane z bieżącym funkcjonowaniem firmy - np. zewnętrzna księgowość, czynsz za lokal, media itp.itd.). Jednorazowe wsparcie finansowe to dotacja inwestycyjna - możesz ją przeznaczyć na remont, środki obrotowe i środki trwałe.

Do góry
#4440355 - 09/02/2011 16:59 Re: 40 tys na otwarcie własnej firmy [Re: Fro_Lech]
ola_betrueQQ Offline
addict

Meldunek: 05/12/2006
Postów: 436
Skąd: Elbląg
Originally Posted By: Fro_Lech
Originally Posted By: ola_betrueQQ
Urzedy pracy (niektore) realizuja oprocz swoich standardowych dotacji z EFS i FP do 600% przecietnego wynagrodzenia gospodarczego (ok19500) Działanie 6.2 POKL wspierajace samozatrudnienie. U mnie w urzedzie jestem koordynatorem tych dotacji w projekcie "Elblaska Akademia Biznesu". Mozna sie tutaj ubiegac o dotacje w wysokosci 40000 i gwarantowane na 6miesiecy wsparcie pomostowe - tzw. pomoc na start w wysokosci ok 1300 wyplacana po przedtsawieniu zaplaconych rachunkow np. czyns, zus, ubezpieczenie, telefon - wyplacane w formie refundacji na rachunek przedsiebiorcy. Przy tych dotacjach wymagany jest wklad wlasny, gdyz dotacja wyplacana jest zaliczkowo tzn. 80% po podpisaniu umowy i kolejne 20% po rozliczeniu calosci czyli dostaje sie 32000 na konto, wydac trzeba min. 40000, rozliczyc je i wtedy dopiero urzad (lub inna jednostka realizujaca) ma podstawe do wyplaty pozostalych 20% czyli 8000. Niektore jednostki wymagaja dodatkowe wkladu wlasnego w wysokosci min. 10% wnioskowanej kwoty lub deklarowego samodzielnie wkladu - nie mniejszego z kolei jak 10% wnioskowanej kwoty. Srodki z dotacji mozna przeznaczyc procentowo na rozne wydatki kwalifikowane. U mnie w urzedzie 20% na samochod, 20% na towar, 15% na remont (tylko lokalu wlasnosciowego) pozostale srodki na sprzet i wyposazenie, lub tez calosc na sprzet i wyposazenie. Dzialalnosc trzeba prowadzic min 12 miesiecy, po tym okresie dotacja jest umarzana z urzedu... Trzeba pamietac, ze to, ze wnioskujemy o 40000 nie znaczy, ze tyle dostaniemy. W Dzialaniu 6.2 kazda dotacja srednio wynosi 35000, a ze mozna wnioskowac o max 40000 to inna sprawa ;P

Wszystko cacy, ale zniechecic moze czas oczekiwania na dotacje bo trzeba przejsc kilka etapow:
1)wniosek - deklaracja wstepna - ocena formalna i merytoryczna
2)rozmowy z dotadca zawodowym, bizneskonsultantem i psychologiem - znow punktacja i ocena formalna i merytoryczna i tutaj juz troche osob odpada
3) szkolenie
4)wniosek o dotacje, biznes plan i harmonogram rzeczowo - finansowy i kolejna ocena formalna i merytoryczna i tutaj po 6-8 miesiacach meki komisja wybiera osoby ktor docelowo otrzymaja dotacje inwestycyjna i wsparcie pomostowe na 6 miesiecy.

W jednej turze przyznaja od 40-60 dotacji.

Nie mozna ubiegac sie jednoczesnie o "mala" i "duza" dotacje, sklada sie i tu i tu oswiadczenie o tym, ze nie slozylo sie wniosku do innego urzedu itd.


Wyszły nowe wytyczne w zakresie kwalifikowania wydatków i teraz nie wsparcie pomostowe jest wypłacane w formie ryczałtu (beneficjent pomocy nie musi przedstawiać żadnych dokumentów księgowych potwierdzających wydatkowanie ów wsparcia). Podobnie zresztą dotacja - jedynie tabelka z wydatkami + oświadczenie, że zakupy z tabelki zostały dokonane. I bez wkładu własnego, beneficjenci dostaną 100% kwoty od razu.
Wysoką macie pomostówkę. W łódzkim było to maksymalnie 1100 zł. Do tego w tym roku (ostatni rzut, nie będzie już więcej Działania 6.2) w łódzkim maksymalna kwota dotacji to 20 tys. zł. + 600 zł. pomostówki.
Przeznaczenie dotacji - dowolne, nawet 100% środków obrotowych...
6-8 miesięcy ? Oj strasznie długo... wymęczy każdego taki czas wink U nas maksymalnie 6 miesięcy to trwało.


Nie wyszly zadne nowe wytyczne... dana jednostka chcaca realizowac projekt staje do konkursu, w ktorym okresla jasno zasady realizacji projektu... jesli wygra konkurs dostaje dzialanie do realizacji. Jestem koordynatorem 3ciej tury dzialania 6.2 w moim urzedzie...
Jesli natomiast urzad okreslil, ze mozna wydawac dotacje na co sie chce (w co bardzo bardzo watpie) i jednostka nadzorujaca zaakceptowala to, to ich sprawa i problemy z rozliczeniem projektu. Co do wsparcia pomostowego to jest ono okreslane na podstawie minimalnego wynagrodzenie gospodarczego. U nas zawsze wynosi/wynosilo netto tyle ile brutto minimalne wynagrodzenie w zeszlym roku.

Dotacja wyplaca jest zaliczkowo, wpierw 80%, pozniej 20%.
Dotacje w wysokosci 20000 z POKL'a sa dostepne tylko dla spoldzielni socjalnych. Osoba fizyczna moze ubiegac sie o 40000 i na pewno nie ma w tym dzialaniu zadnych zmian!

dotacje ok 20000 moga byc rozniez unijne z Europejskiego Funduszu Spolecznego lub Funduszu Pracy...

z doswiadczenia wiem, ze ludzie mysla ze unijna dotacja jest jedna i nie wiedza czy po 20000 czy po 40000. Te po 20000 (do 600% sredniego wynagrodzenia gosp.) urzad realizuje w ramach swojej podstawowej dzialalnosci opierajac sie na ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy...

Do góry
#4440358 - 09/02/2011 16:59 Re: 40 tys na otwarcie własnej firmy [Re: ola_betrueQQ]
ola_betrueQQ Offline
addict

Meldunek: 05/12/2006
Postów: 436
Skąd: Elbląg
Originally Posted By: ola_betrueQQ
Originally Posted By: Fro_Lech
Originally Posted By: ola_betrueQQ
Urzedy pracy (niektore) realizuja oprocz swoich standardowych dotacji z EFS i FP do 600% przecietnego wynagrodzenia gospodarczego (ok19500) Działanie 6.2 POKL wspierajace samozatrudnienie. U mnie w urzedzie jestem koordynatorem tych dotacji w projekcie "Elblaska Akademia Biznesu". Mozna sie tutaj ubiegac o dotacje w wysokosci 40000 i gwarantowane na 6miesiecy wsparcie pomostowe - tzw. pomoc na start w wysokosci ok 1300 wyplacana po przedtsawieniu zaplaconych rachunkow np. czyns, zus, ubezpieczenie, telefon - wyplacane w formie refundacji na rachunek przedsiebiorcy. Przy tych dotacjach wymagany jest wklad wlasny, gdyz dotacja wyplacana jest zaliczkowo tzn. 80% po podpisaniu umowy i kolejne 20% po rozliczeniu calosci czyli dostaje sie 32000 na konto, wydac trzeba min. 40000, rozliczyc je i wtedy dopiero urzad (lub inna jednostka realizujaca) ma podstawe do wyplaty pozostalych 20% czyli 8000. Niektore jednostki wymagaja dodatkowe wkladu wlasnego w wysokosci min. 10% wnioskowanej kwoty lub deklarowego samodzielnie wkladu - nie mniejszego z kolei jak 10% wnioskowanej kwoty. Srodki z dotacji mozna przeznaczyc procentowo na rozne wydatki kwalifikowane. U mnie w urzedzie 20% na samochod, 20% na towar, 15% na remont (tylko lokalu wlasnosciowego) pozostale srodki na sprzet i wyposazenie, lub tez calosc na sprzet i wyposazenie. Dzialalnosc trzeba prowadzic min 12 miesiecy, po tym okresie dotacja jest umarzana z urzedu... Trzeba pamietac, ze to, ze wnioskujemy o 40000 nie znaczy, ze tyle dostaniemy. W Dzialaniu 6.2 kazda dotacja srednio wynosi 35000, a ze mozna wnioskowac o max 40000 to inna sprawa ;P

Wszystko cacy, ale zniechecic moze czas oczekiwania na dotacje bo trzeba przejsc kilka etapow:
1)wniosek - deklaracja wstepna - ocena formalna i merytoryczna
2)rozmowy z dotadca zawodowym, bizneskonsultantem i psychologiem - znow punktacja i ocena formalna i merytoryczna i tutaj juz troche osob odpada
3) szkolenie
4)wniosek o dotacje, biznes plan i harmonogram rzeczowo - finansowy i kolejna ocena formalna i merytoryczna i tutaj po 6-8 miesiacach meki komisja wybiera osoby ktor docelowo otrzymaja dotacje inwestycyjna i wsparcie pomostowe na 6 miesiecy.

W jednej turze przyznaja od 40-60 dotacji.

Nie mozna ubiegac sie jednoczesnie o "mala" i "duza" dotacje, sklada sie i tu i tu oswiadczenie o tym, ze nie slozylo sie wniosku do innego urzedu itd.


Wyszły nowe wytyczne w zakresie kwalifikowania wydatków i teraz nie wsparcie pomostowe jest wypłacane w formie ryczałtu (beneficjent pomocy nie musi przedstawiać żadnych dokumentów księgowych potwierdzających wydatkowanie ów wsparcia). Podobnie zresztą dotacja - jedynie tabelka z wydatkami + oświadczenie, że zakupy z tabelki zostały dokonane. I bez wkładu własnego, beneficjenci dostaną 100% kwoty od razu.
Wysoką macie pomostówkę. W łódzkim było to maksymalnie 1100 zł. Do tego w tym roku (ostatni rzut, nie będzie już więcej Działania 6.2) w łódzkim maksymalna kwota dotacji to 20 tys. zł. + 600 zł. pomostówki.
Przeznaczenie dotacji - dowolne, nawet 100% środków obrotowych...
6-8 miesięcy ? Oj strasznie długo... wymęczy każdego taki czas wink U nas maksymalnie 6 miesięcy to trwało.


Nie wyszly zadne nowe wytyczne... dana jednostka chcaca realizowac projekt staje do konkursu, w ktorym okresla jasno zasady realizacji projektu... jesli wygra konkurs dostaje dzialanie do realizacji. Jestem koordynatorem 3ciej tury dzialania 6.2 w moim urzedzie...
Jesli natomiast urzad okreslil, ze mozna wydawac dotacje na co sie chce (w co bardzo bardzo watpie) i jednostka nadzorujaca zaakceptowala to, to ich sprawa i problemy z rozliczeniem projektu. Co do wsparcia pomostowego to jest ono okreslane na podstawie minimalnego wynagrodzenie gospodarczego. U nas zawsze wynosi/wynosilo netto tyle ile brutto minimalne wynagrodzenie w zeszlym roku.

Dotacja wyplaca jest zaliczkowo, wpierw 80%, pozniej 20%.
Dotacje w wysokosci 20000 z POKL'a sa dostepne tylko dla spoldzielni socjalnych. Osoba fizyczna moze ubiegac sie o 40000 i na pewno nie ma w tym dzialaniu zadnych zmian!

dotacje ok 20000 moga byc rozniez unijne z Europejskiego Funduszu Spolecznego lub Funduszu Pracy...

z doswiadczenia wiem, ze ludzie mysla ze unijna dotacja jest jedna i nie wiedza czy po 20000 czy po 40000. Te po 20000 (do 600% sredniego wynagrodzenia gosp.) urzad realizuje w ramach swojej podstawowej dzialalnosci opierajac sie na ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy...



tfu! instrumentach rynku pracy..*

Do góry
#4440486 - 09/02/2011 18:09 Re: 40 tys na otwarcie własnej firmy [Re: rafako]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
ola_betrueQQ albo ściemniasz, albo ten projekt jest poważnie zagrożony w razie kontroli smile

Dwa linki :

http://www.pokl.wup.lodz.pl/images/stories/pliki/dokumentacje/2_pokl_62_2010.zip
Wytyczne dot. ostatniego konkursu w ramach Działania 6.2 w Województwie Łódzkim - 20 tys. dotacji + 600 zł. pomostówki. Zdaje się, że tylko u nas ucięli o połowę dotację smile Pogoń za wskaźnikami, nie wiem wink

http://pokl.wup.lodz.pl/images/stories/p...stopada2010.pdf
Wytyczne w ramach kwalifikowania wydatków (ogólnopolskie, wydane przez Ministerstwo) - każdy musi się do tego stosować realizując projektu w ramach 6.2, więc proszę nie używał sformułowań, że nie wyszły żadne nowe wytyczne, bo to tylko podważa Twoją wiarygodność.
Zasady te dotyczą zarówno nowych projektów które ruszą, jak i tych które są w trakcie realizacji. Wytyczne obowiązują począwszy od 01.01.2011r.

Do góry
#4440670 - 09/02/2011 19:22 Re: 40 tys na otwarcie własnej firmy [Re: El_Darro]
rafako Offline
a.k.a. "typer 1986"

Meldunek: 12/05/2004
Postów: 1612
Originally Posted By: El_Darro
Teraz wygrywa SLD a przynajmniej ma premiera, więc będzie "dolina krzemowa" a więc proponuję produkcje kabli. Ważne żeby były mocne, tak aby można wykorzystać je w innych czynnościach. W gratisie możesz dorzucić drewniane stołeczki.

Jak ktoś tu by miał dobrego pomysła to pewnie by go realizował, ja mając troszkę kasy nawet swojej a nie twojej, innych, chciałem zainwestować w pewien projekt, ale jedno okienko mnie odstraszyło.

Miałem sprzedawać świeżutkie rzodkiewki smile więcej nie zdradzę, pomysł może jeszcze kiedyś wykorzystam.


akurat tego typu dofinansowanie wyklucza angażowanie pieniędzy w produkcję roślinna i/lub zwierzęcą smile

Do góry
#4441143 - 09/02/2011 22:21 Re: 40 tys na otwarcie własnej firmy [Re: Fro_Lech]
ola_betrueQQ Offline
addict

Meldunek: 05/12/2006
Postów: 436
Skąd: Elbląg
Originally Posted By: Fro_Lech
ola_betrueQQ albo ściemniasz, albo ten projekt jest poważnie zagrożony w razie kontroli smile

Dwa linki :

http://www.pokl.wup.lodz.pl/images/stories/pliki/dokumentacje/2_pokl_62_2010.zip
Wytyczne dot. ostatniego konkursu w ramach Działania 6.2 w Województwie Łódzkim - 20 tys. dotacji + 600 zł. pomostówki. Zdaje się, że tylko u nas ucięli o połowę dotację smile Pogoń za wskaźnikami, nie wiem wink

http://pokl.wup.lodz.pl/images/stories/p...stopada2010.pdf
Wytyczne w ramach kwalifikowania wydatków (ogólnopolskie, wydane przez Ministerstwo) - każdy musi się do tego stosować realizując projektu w ramach 6.2, więc proszę nie używał sformułowań, że nie wyszły żadne nowe wytyczne, bo to tylko podważa Twoją wiarygodność.
Zasady te dotyczą zarówno nowych projektów które ruszą, jak i tych które są w trakcie realizacji. Wytyczne obowiązują począwszy od 01.01.2011r.



Czlowieku, z czym ja mam Ci sciemniac, napisalam Ci jak u mnie w urzedzie to wyglada... jak rowniez, ze realizacje dostaje sie w drodze konkursu, jesli urzad chcial tak realizowac i im to zaakceptowali to wporzadku. Co do kontroli, faktycznie w elblagu 3 jednostki realizowaly 6.2, teraz realizuje go ERKON (www.erkon.elblag.com.pl) i kazdemu po kolei chcili odebrac realizacje za nieprawidlowosci...
W Lidzbarku Warminskim zabrali urzedowi pracy realizacje, ludzie musili oddawac cala kase... sprawa obila sie o prokurature...

Pozdrawiam i zycze powodzenia i prosze pamietac, ze nie sztuka wziac pieniadze po to zeby wziac...tylko cos z nimi zrobic, no chyba ze ktos nastawia sie 12 miesiecy, zamykam, sprzedaje i patrze skad wyrwac kolejny hajs.

Do góry
#4441159 - 09/02/2011 22:26 Re: 40 tys na otwarcie własnej firmy [Re: rafako]
ola_betrueQQ Offline
addict

Meldunek: 05/12/2006
Postów: 436
Skąd: Elbląg
Prawdopodobnie zabrali w lodzi czesc srodkow, a zeby nie zmieniac calej dokumentacji projektowej w tym ilosci beneficjentow poczatkowych i ostatecznych postanowili obnizyc kwote dotacji za zgoda urzedu wojewodzkiego.. w ten sposob przeprowadzaja rekrutacje zgodna z projektem (chodzi o liczbe osob z okreslonych grup ujetych w projekcie) a zmianie ulegaja tylko kwoty...

Do góry
#4441168 - 09/02/2011 22:27 Re: 40 tys na otwarcie własnej firmy [Re: rafako]
ola_betrueQQ Offline
addict

Meldunek: 05/12/2006
Postów: 436
Skąd: Elbląg

Do góry
#4443663 - 10/02/2011 18:17 Re: 40 tys na otwarcie własnej firmy [Re: rafako]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Sądząc po informacji ze strony, którą zamieściłaś powyżej, umowę o dofinansowanie projektu podpisaliście z WUP w Olsztynie. Dlatego też jako realizator projektu powinniście troszkę czytać informacje, zamieszczane na ich stronie. Dla ułatwienia podam Ci linki :
http://www.up.gov.pl/efs/download/EFSwytyczne_2211.pdf
http://www.up.gov.pl/efs/download/FAQ_kwalifikowalnosc.pdf
http://www.up.gov.pl/efs/download/wyjasn_IZ_obowiaz_nowych_wytycznych.pdf

wszystko to pochodzi ze strony właśnie Olsztyńskiego WUP. Chyba dobrze byłoby, żeby koordynator projektu miał świadomość zmian w nadzorowanym przez siebie projekcie.

Aha. Jeśli chodzi o Łódź. Nie realizator zmienił kwotę, a IP II. Składając wnioski o dofinansowanie można zakładać przyznanie dotacji Beneficjentom w kwocie maks. 20 tys., a kiedyś było 40 tys. (40 tys. obowiązuje w projektach już trwających, które zakładały kilka edycji do przodu).

Do góry
#4469607 - 20/02/2011 04:58 Re: 40 tys na otwarcie własnej firmy [Re: rafako]
bolo_lacznik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/12/2004
Postów: 6382
Podepnę sie pod temat z pytaniem jak wyglada test psychologiczny i rozmowa z psychologiem po wstepnej rekrutacji.
Moze ktoś sie z tym zetknąl i cos skrobnie bo z psychologiem to mialem kontakt ale na poczatku lat osiemdziesiatych ;-)

Do góry
#4470290 - 20/02/2011 19:18 Re: 40 tys na otwarcie własnej firmy [Re: rafako]
Jaruzelski Offline
veteran

Meldunek: 19/10/2007
Postów: 1472
Ja się staram o dofinansowanie i u mnie to wygląda trochę inaczej
to program Człowiek najlepsza inwestycja 25 tys + pomostówka

http://www.inkubatorbiznesu.bialystok.pl/

i są ściśle określone wymagania etapy i kto i jak dostaje podzielone na 2 tury(teraz i w czerwcu po 25 osob) wybierane jest 50 osób zbierane z różnych kategorii i potem jest szkolenie biznesplan i 40 osób dostaje hajs pewnie kolo listopada

w urzędzie pracy zaś w tym roku kładą większy nacisk na osoby poniżej 25 roku życia także będzie bardziej brane pod uwagę wykształcenie niż doświadczenie tak poza tym dużo bardziej rozbudowali wniosek zgłoszeniowy i bardziej wnikają we wszystko bo mniej osób ma dostać i chcą ograniczyć ryzyko błędu

Ja startuję w branży usługowej samy wypełniałem ten wniosek z lekką pomocą osób znajomych, prywatne firmy biorą za to kosmiczne pieniądze przeważnie 10% od kwoty dostania blush

Do góry
#4664724 - 14/05/2011 04:00 Re: 40 tys na otwarcie własnej firmy [Re: bolo_lacznik]
bolo_lacznik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/12/2004
Postów: 6382
Originally Posted By: bolo_lacznik
Podepnę sie pod temat z pytaniem jak wyglada test psychologiczny i rozmowa z psychologiem po wstepnej rekrutacji.
Moze ktoś sie z tym zetknąl i cos skrobnie bo z psychologiem to mialem kontakt ale na poczatku lat osiemdziesiatych ;-)
wiem ze tematy gorące "kibice i polityka" są obecnie na topie ale się przypominam z powyzszym pytaniem ;-)
ps. lub ogolnie cos na temat testow psychologicznych tzn czego mozna sie spodziewać.

Do góry
Strona 2 z 2 < 1 2

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, igea23, latajaca_holenderka, Sensei, Irek, Lukasz111, alfa), 3495 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584359 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07