Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#458912 - 07/12/2005 17:14 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Gregov Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5949
Skąd: Sosnowiec
na wstępie chcę podziękowac Gogetowi za kilkukrotne zliczenie typów, co napewno w jakimś stopniu było ułatwieniem dla mnie ( choć później w wolnych chwilach w pracy i tak sam liczyłem )

A teraz do rzeczy

1. Wpisowe zostaje, nie ma sensu nieczego zmieniac
2. superpewniak odpada
3. kurs 1.45 obowiązuje juz dość długo i wydaje sie byc odpowiedni , więc raczej bez zmian , choć jakby większość chciała np 1.8 to dla mnie nie ma problemu
4. Lista buków : dla mnie bez różnicy czy wyrzucimy Expekt i Unibet czy też nie, jak ktos ma ochote to moze podawać z nich typy, można dodac Millenium.
5. oczywiście bezwzględnie jestem za rozliczaniem typów tak jak poszczególni bukmacherzy, bez żadnego ujednolicania, że jak jest krecz to zwrot. Znam regulaminy wszystkich buków , a w razie wątpliwości zawsze można do nich zajrzeć. Do regulaminu dopisze się info jak poszczególne buki rozliczają krecze , aby nie było nieporozumień.
6. wprowadzamy zasadę: można maxymalnie DWA razy w tygodniu podać typ jako trzeci ( czyli popularny )
7. jeżeli już gramy kilka zdarzeń z jednego meczu ( taktyka Ryana ) , to proponuję aby nie można było podać typu 2-0 na wygraną danego zawodnika i jednoczesnie typu że będą w tym meczu 2 sety, bo to drugie zdarzenie "wchodzi" automatycznie przy trafionym pierwszym, a taka sytuacja moim zdaniem jest nie do przyjęcia
8. a zdarzenia które gramy to: 1 lub 2, 1 set, handicapy na gemy i na sety, set betting ( praktycznie gramy tylko 2:0 lub 3:0 w setach ), ilość setów w meczu

typy: Under/over, at least one set i czy będzie tajbrejk w meczu do przedyskutowania

9. Podanie typu po czasie liczyć jako nietrafiony

narazie tyle

Do góry
#458913 - 07/12/2005 17:59 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Quote:


7. jeżeli już gramy kilka zdarzeń z jednego meczu ( taktyka Ryana ), to proponuję aby nie można było podać typu 2-0 na wygraną danego zawodnika i jednoczesnie typu że będą w tym meczu 2 sety, bo to drugie zdarzenie "wchodzi" automatycznie przy trafionym pierwszym, a taka sytuacja moim zdaniem jest nie do przyjęcia.





W sumie tak na dobrą sprawę to Gregov ma rację. Nikt w realu nie gra correct score'a 2:0 i osobno, że będzie 2 sety bo to przecież czysta głupota (chociaż Gregov zawsze może być tak, że nasz zawodnik przegra 0:2 i wtedy wchodzi tylko jeden typ). Bardziej przejrzysty absurd to granie 1 seta i typu na 2:0 w setach (w końcu to oczywiste, że jak ktoś wygra 2:0 to i 1 set wygra). Można więc jedynie kombinować w przypadku gdzie jeden typ może wejść a drugi niekoniecznie. Jednak żeby już nie było tyle kombinowania co się wzajemnie wyklucza to wystarczy wprowadzić taką zasadę jak jest w Conradowskich Play-Offach czyli max 2 typy dotyczące jednego spotkania. Myślę, że to będzie najbardziej sprawiedliwe i zmusi typerów do większego wysiłku(ale typu na 2:0 i 1 set i tak nie można będzie zagrać jako zdarzenie ściśle powiązane).

Jeszcze jedna rzecz to wprowadzenie obowiązku podania swojego bilansu w temacie z bilansami. Tak jak Gregov wspomniał czasem sam zliczałem typy i dużo łatwiej porównać własne obliczenia z bilansem podanym przez typera.
Można wprowadzić zasadę, że typy podane zanim poda się bilans będą do powtórki (przymykamy oczy na typy podane na następny tydzień, gdy jeszcze nie zakończyły się typy z poprzedniego tygodnia). Innego wyjścia nie widzę skoro prośby nie zdawały rezultatu.

Co do TB to jestem przeciwko dlatego, że ma to tylko jeden buk i nie można stwierdzić odwracalności kursowej

Do góry
#458914 - 07/12/2005 20:36 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Gregov Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5949
Skąd: Sosnowiec
hm Goget, rzeczywiście, o 2-0 i pierwszym secie nie pomyślałem .

A obowiązkowe podawanie bilansu ?? W takiej formie jaką zaproponowałeś to odpada ( typy do powtórki ). Zresztą nie każdy może podać bilans przed aktualizacją tabeli, choć domyślam się ze zapewne masz na mysli osoby które podają typy juz w poniedziałek rano, a nie podały swojego bilansu z poprzedniego tygodnia. Pozostańmy przy obecnym stanie rzeczy, to jest tylko gest dobrej woli uczestników.

Do góry
#458915 - 07/12/2005 20:52 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Oczywiście chodziło mi o tych poniedziałkowców

Faktycznie z tymi zwrotami głupi pomysł, jednak jakoś trzeba zachęcić resztę do podawania bilansu. Wiadomo nie każdy może podać bilans przed aktualizacją tabeli, ale część mogłaby a tego nie praktykuje. Zresztą ta propozycja to z troski o ciebie i ułatwienie ci sprawy, więc się nie gniewaj

Chciałbym jednak poznać opinię reszty co sądzi o max 2 stopach na osobę i max 2 typów na to samo spotkanie.

Do góry
#458916 - 07/12/2005 21:58 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Moja opinia :

max 1 stop
min 2 własne typy

2 typy na spotkanie - ok

pozd

Do góry
#458917 - 07/12/2005 22:26 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
2 typ na spotkanie - niekoniecznie. Chętnie bym pozostał przy możliwości podania nieograniczonej ilości typów na jedno spotkanie.

Reszta ok , 2 stopy i min. 2 własne mecze.

Do góry
#458918 - 07/12/2005 23:06 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
kamil#15 Offline
veteran

Meldunek: 05/03/2005
Postów: 1349
Skąd: ...
Edycja XII była moją pierwszą edycją konkursu tenisowego w której brałem udział , ale myślę że jakieś doświadczenia z niej wyciągnę. Jendak wszystko co mogę powiedzieć w związku z regulaminem lub jego zmianą opiera się właśnie na minionej edycji. Zgadzam się z większością punktów zapisanych a ewentualne zmiany widzę następująco:

Zacznę od kwesti w której mogę się wypowiedzieć najobszerniej a mianowicie - Co do ilosci w tygodniu. W minionej edycji zarzucono, pewnej osobie - (wszyscy wiemy, że chodzi o mnie), nadmierne kserowanie typów. Mogę tylko powiedzieć, że ani razu nie złamałem regulaminu, który zezwalał nawet na 7 stopów w tygodniu i nikt nie powinien mieć o to pretensji, ponieważ na początku XII wszyscy uczestnicy zgodzili się na ten regulamin więc dlaczego ktoś nie mógł by sobie przyjąć taktyki stopowania 7 spotkań jeśli miałby na to ochotę i jeśli taka taktyka dawała by tej osobie wysokie miejsce w tabeli. Osoba taka dodatkowo powinna posiadać duże szczęście, żeby do skserowania wybierać tylko te typy, które wchodzą. Zawsze jest ryzyko że bedą to typy, które nie wejdą. Zgadzam się w 100%, że przez stopowanie konkurs traci na wartości ale z drugiej strony gra się po to aby wygrać (bo nie uwierzę że ktoś gra tylko dla zabawy) W każdym razie od czasu gdy publicznie zwrócono mi uwagę postawiłem tylko 1 w ostatnim tygodniu, w którym na prawdę było ciężko coś znaleść. No ale nie pisze po to aby się tłumaczyć, tylko po to aby cos zaproponować:

1) Przy 7 typach - max 1 stop i 2 typy podane jako II osoba. Reszta własnych typów. Dlaczego tak myślę - poniewaz jeśli zaistniała by sytuacja, że można 2 razy stopować i 2 razy podawać typy jako II osoba to w sumie były by to 4 "nie swoje" typy, czyli więcej niż połowa a z tego wynikły by pewnie kontrowersje i cześć uczestników odczytała by to jao grę nie fair-play. Mam nadzieje, że zmiana regulaminu w tym punkcie umocni w znacznym stopniu wartość podawanych typów a osby mojego pokroju nie będą miały okazji zaniżać poziomu rywalizacji.

2) Co do wpisowego, nie mam wątpliwości, że jest potrzebne. Uważam, że powinno wynosić 50zł, tak jak w poprzedniej edycji.

3) Ostatni punkt, w którym chciałbym zabrać głos jest minimalna wysokość kursu typu podstawowego. Myślę, że 1.45 jest optymalnym poziomem.

Co do reszty spraw mam pełnae zaufanie do doświadczonych użytkowników forum.


Jako, że jest to mój pierwszy post w dziele konkursowym od zakończenia XII edycji, chciałbym oficjalnie podziękować wszystkim uczestnikom gry, w szczególności organizatorom, którzy "odwalili" kawał bardzo dobrej roboty. Poza tym gratuluje Rayanowi i Gogetowi I i II miejsca na które jak najbardziej sobie zasłużyli i nie znaleźli sie na nich przypadkowo.

Bardzo chętnie wezmę udział w kolejnej edycji, w której oprócz podawania suchych typów w konkursie bedę starał się przedstawić małą analizę tych spotkań w odpowiednich działach forum.

Pozdrawiam wszystkich fanów tenisa. Kamil

Do góry
#458919 - 08/12/2005 08:29 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Co do bilansów - jeżeli, ktoś ma problem ze zliczaniem własnych typów to co za problem (za przykładem lodowiska) podawac bieżący bilans (stan danego dnia) - jaśniej wygląda to tak - grasz w poniedziałek 2 typy to we wtorek podajesz typ # 3, a na dole zamieszczasz wynik wczorajszych 2 meczy np. /2-0/-/ czyli 2 trafione podstawowe typy i niezagrany dog - wiadomo, że jeżeli jest to kontrolowane na bieżąco wówczas podliczyc niedzielę lub (sobotę i niedzielę jeśli ktoś wczesniej zakończy) to już małe - problem może byc jedynie w ostatnich 2 tygodniach gdzie rywalizujący o podium pewnie niechętnie ujawnialiby swoje bilanse bieżące - uważam, że to nie problem podawac po typie aktualny bilans, ponieważ i tak przeważnie sprawdza się czy poprzedniego dnia się trafiło

Co do kreczy - można faktycznie w regulaminie zaznaczyc jaki buk jak je rozlicza, żeby sprawa była jasna.

Do góry
#458920 - 08/12/2005 15:49 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
g00niek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 5431
Skąd: Okecie Area Control Center/ATC...
Tylko kto cholera bedzie obserwowal ze osoba podala juz raz typ jako trzecia i 2 razy jako druga czy inne takie Moze stworzymy etat?

Ja nigdy do nikogo nie bede mial pretensji ze skserowal moj typ w konkursie... i bede uwazal ze po prostu dana osoba tez tak mysli... Absurdem jest myslenie ze dzie kserom wygra sie konkurs...

Po kolei:

Wpisowe musowo

Jesli chodzi o ograniczenie dostaepu do typow osobom nie bioracym udzialu - zdecydowane NIE

Ciekawe byloby podwyzszenie minimalnego kursu do min. 1.5 ale widze ze wiekszosci odpowiada 1,45 wiec walczyl z tym nie bede

Rozliczanie kreczy - tak jak buk z ktorego pochodzi kurs

Jesli chodzi o liczbe bukow... mozna po prostu dodac kilka nowych nazw jednoczesnie nie rezygnujac ze starych...

Co do rodzajow typow: 12 , handicap, 1 set, set betting tylko z tych 4 rodzajow korzystalem w konkursach... Oczywiscie nie wykluczalbym opcji outright.. Jednoczesnie typy under/over, czy tie break i inne takie.. dla mnie bez sensu..

Chyba tyle


Dominik

Do góry
#458921 - 08/12/2005 16:02 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Gregov Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5949
Skąd: Sosnowiec
Własnie, podając swoja propozycję odnosnie stopów myślałem o tym co napisał g00niek w pierwszym zdaniu. Dlatego według mnie tylko ograniczenie do 2 stopów w tygodniu i to wszystko. Żadnych innych kombinacji.

Zakłady na outright oczywiscie mogą być.

Do góry
#458922 - 08/12/2005 17:12 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Macias Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 1436
Skąd: Szczecin
Jesli nic sie nie zmieni i nic nie stanie na przeszkodzie(choc 2 lutego mam sesje na 1 roku) to powiniennem zadebiutowac w najblizszej edycji konkursu.

Sledze dywagacje na temat wygladu nowego regulaminu i zabiore glos odnosnie "Stopow". Utrudnianie w postaci 2 stopow na tydzien i 2 stopow na osobe z pewnoscia wprowadzi zamieszanie, jak zauwazyl Dominik bedzie potrzeba pilnowania tego, a nikt nie ma tyle czasu zeby to sledzic.

W/g mnie powinno to zostac w takiej postaci jak bylo w poprzedniej edycji konkursu. NIE DA SIE WYGRAC JADAC NA "SKREDZIONYCH" TYPACH!!!

Wogole mieliscie sytuacje, zeby ktos notorycznie "stopowal" badz "kserowal" typy tego samego gracza?

Jesli chodzi o wpisowe to oczywiscie musi byc, bo stanowi ono warstwe ochronna przed "szczurkami". Ja jestem nawet sklonny podwyzszyc np. do 70 zl. Zwiekszy to jeszcze bardziej poziom tego konkursu, a najlepsi beda odpowiednio wynagrodzeni za swoja prace.

Bardzo wazne bedzie reklamowanie i promocja tego konkursu, ktory aby wciaz sie rozwijal, a jest ku temu znakomita okazja, to musi zyskiwac nowych uczestnikow.

Zapraszam do dyskusji na temat zwiekszenia wpisowego...

Pozdro!
Pokój...
Maciek

Do góry
#458923 - 08/12/2005 17:16 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Macias Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 1436
Skąd: Szczecin
Ano zapomnialem o jeszcze jednym.

Wprowadzam do dyskusji pomysl usuniecia z listy bukow Betandwin. To ten bukmacher jest zrodlem wiekszosci "smiesznych" tenisowych typow.

Oczywiscie jako wielki zwolennik Bet365 popieram wprowadzenie tego buka. Millenium rowniez dobrym pomyslem, posiadaja szeroka game zakladow na turnieje od fiuczersow:P po turnieje "Towarzyskie"

Do góry
#458924 - 12/12/2005 07:34 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
dominix Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/08/2004
Postów: 2019
Skąd: wrocław
cos tu przygasło...

to może zacznę od rozbawienia Gogeta , uważam iz sama reklama nie wiele wniesie w powiekszenie grona uczestników, to nie bedzie II edycja konkursu, tylko XIII zatem wszyscy wiedza o jego istnieniu a i tak co rusza kolejna edycja to pojawiaja się problemy z iloscia uczestników, a co za tym idzie pula nagród. wydaje mi się że taka mała ilośc uczestników jest spowodowana tym iz:
1. nie każdy ma czas i ochote przez 12 tygodni sprawdzać spotkania i podawac typy,
2. po co brać udział skoro wszystko jest dostępne, po co tracic 50 zeta skoro mozna je zainwestować w typy podane w konkursie przez innych
jestem za ograniczeniem dostepu do typów tylko dla uczestników i nadal uważam że to działanie zwiekszy liczbe chetnych (działanie marketingowe hahahah albo jak niektórzy stwierdzą destrukcyjne), moze uda się jeszcze kogos przekonac to tak na marginesie i jezeli nadal bedzie nikłe zainteresowanie to nie bede wracał do tego...

no i krótko o pozostałych punktach:

1. expekt i Unibet out, dodać milenium i bet365
2. pozostac przy kursie najnizszym 1,45
3. zdecydowane nie na tie-breaki i podobne udziwnienia (trzeba to okreslic w reg.)
4. co do super pewniaka to ja jestem za, coś nowego ale znając doswiadczenie to nie przejdzie jakby uczestnicy bali się panicznie zmian a przeciez UD i klasyfikacje osobne UD i 10-0 okazały się sukcesem, co do super pewniaka to proponowałbym (+2 i -2) nieobowiazkowy zatem raczej dla ryzykantów, no i Gregov potrzebowałby pomocy przy zliczaniu
5. co do jeżeli liczba chetnych ponizej 12 osób to jedno spotkanie moze byc podane tylko raz, powyzej 12 osób pozostaje tak jak w poprzedniej edycji czyli trzecia osoba daje stopa
6. podawanie typów po czasie traktować jako typ nietrafiony
reszta jest ok

Do góry
#458925 - 12/12/2005 08:28 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Czemu ciągle piszesz o małym zainteresowaniu konkursem , skoro w minionej edycji był rekord pod względem frekwencji ?

Do góry
#458926 - 12/12/2005 10:51 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
dominix Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/08/2004
Postów: 2019
Skąd: wrocław
a jak to się ma do liczby uczestników bioracych udział w twoim konkursie i A.S.Romka, więc sobie nie zartuj z ta rekordowa liczbą

Do góry
#458927 - 12/12/2005 11:23 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Jest dokładnie tak jak pisze dominix - "rekordowa liczba" to raptem 23 osoby z czego większośc to "stare grono", które się powiększyło tylko dlatego, że doszło kilku "nowych" - wystarczy popatrzec na temat ranking ile osób tam się udzielało lub na konkursy Fro i A.S.Romka to wtedy spojrzymy na to "inaczej"

Liczę na to, że w styczniu gdy rozpocznie się sezon wróci zainteresowanie i wtedy zobaczymy jak to będzie.

Do góry
#458928 - 12/12/2005 12:46 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Nie zapominajmy o kluczowej kwesti dotyczących tenisowych konkursów - o wpisowym :] Gdyby także w tym konkursie nie było wpisowego frekwencja byłaby znacznie, znacznie większa.

Do góry
#458929 - 12/12/2005 12:51 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Exp Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/07/2003
Postów: 26096
Skąd: Tarnów / Wrocław
Fro no to przeciez o to w tym wszystkim chodzi, od wpisowego cala dyskusja sie rozpoczela...

Do góry
#458930 - 12/12/2005 13:12 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
dominix Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/08/2004
Postów: 2019
Skąd: wrocław
Quote:

Nie zapominajmy o kluczowej kwesti dotyczących tenisowych konkursów - o wpisowym :] Gdyby także w tym konkursie nie było wpisowego frekwencja byłaby znacznie, znacznie większa.




ale bez wpisowego poziom by sie obnizył i sporo dzieciaków by zagosciło, zreszta juz takie konkursy sa w obiegu, a nam zalezy na wysokim poziomie trafnosci typów i wiekszej ilosci uczestników nie rezygnujac z wpisowego

Do góry
#458931 - 12/12/2005 19:57 Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Ależ ja także jestem absolutnym przeciwnikiem(jest coś w ogóle takiego ?:D) zniesienia wpisowego

W przypadku moich 'debli' to mnóstwo czasu poświęciłem na reklamę poprzez ... prywatne wiadomości... Również ważną cechą jest dobra lokalizacja - mimo poddziałów , temat z konkursem jest jakby trochę schowany i wydaje mi się , że niewiele osób w ogóle wie o jego istnieniu.

Do góry
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >




Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (alfa, forty, Józef Małolepszy, rafal08, wHiTe_StAr, VVega), 3749 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24777 Użytkowników
97 For i subfor
45107 Tematów
5592259 Postów

Najwięcej online: 5008 @ 08/09/2024 09:42