Opcje tematu
#4824988 - 02/08/2011 17:28 FIVB Volleyball Men's Junior World Championship 1-10 sierpnia- Brazylia
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin


wszelkie dodatkowe informacje nt. drużyn, formuły turnieju oczywiście pod adresem:
http://www.fivb.org/EN/volleyball/competitions/Junior/Men/2011/

livescore:
http://www.fivb.org/EN/volleyball/competitions/Junior/Men/2011/livescore.asp

transmisje video: bet365, laola1.tv , bwin

zapraszam do dyskusji.

siatka gwizdek

Do góry
Bonus: Unibet
#4824992 - 02/08/2011 17:31 Re: FIVB Volleyball Men's Junior World Championship 1-10 sierpnia- Brazylia [Re: anfa_]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
teraz jak już się wam udało wypędzić wszystkich którzy mieli cokolwiek sensownego do powiedzenia to będziemy się trzymać opinii: izi/nie izi.

Iran wczoraj w prawdzie 3-0 ale nie mieli dla siebie przeciwnika po drugiej stronie. Kanada zagrała słabo, najbardziej rzucił mi się w oczy przeciętny rozgrywający. Statystyka 30 pkt oddanych Iranowi z UE jest tutaj nieprzypadkowa a przy wyniku 3-0 wręcz rażąca. Będę typował prawdopodobnie ich porażki do końca. Iran grał swoje, trochę się bawili i psuli zagrywki. Na pewno to nie poziom który mogą tutaj złapać jednak dziś przeciwko mocnej Serbii moim zdaniem przegrają. Jak już pisałem 2 strzelby Kovacevic Uros i Atanasijevic Aleksandar są ich atutem. Serbowie Belgów odprawili bardzo łatwo- z resztą chyba żadne zaskoczenie. Dziś liczę na wygraną z Iranem. Kurs na pewno nie value biorąc pod uwagę przewały z Irańskimi metryczkami ale warty uwagi.
Co do tych Belgów to liczyłem na coś więcej niż ~1.2-1.3 jednak.

Serbia 5/10
Belgia 3/10


ktoś coś o Japońcach napisze? nie miałem przyjemności oglądania ani ich ani Bułgarów z Amerykanami.

Do góry
#4828689 - 04/08/2011 17:48 Re: FIVB Volleyball Men's Junior World Championship 1-10 sierpnia- Brazylia [Re: anfa_]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
Małe podsumowanie:

Jesteśmy już po pierwszej rundzie grupowej. Można powiedzieć, ze faworyci sobie radzą a niespodzianek było jak na lekarstwo. Na kolejkę przypadały wygrane max 2. underdogów (ze wskazaniem na mniej) W grupach E oraz F nie będzie żadnej 'rewelacji' turnieju i przedstawiają się następująco:

e: Iran, Rosja, Hiszpania, USA
f: Serbia, Argentyna, Brazylia, Indie

Podoba mi się szczególnie druga bardzo wyrównana grupa.

Jeśli chodzi o niższe miejsca to również mamy dwa koszyki:

g: Kanada, Egipt, Tunezja, Japonia (Japsy wydają się być tu faworytem)
oraz h: Belgia, Niemcy, Portoryko, Bułgaria gdzie na 1 rzut oka ciężko coś wnioskować.

Dziś dzień przerwy u dzieciaków także skupmy się na Grand Prix babeczek smile

Do góry
#4830925 - 05/08/2011 17:27 Re: FIVB Volleyball Men's Junior World Championship 1-10 sierpnia- Brazylia [Re: anfa_]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
3 pefki na pierwsze spotkania 2 rundy mistrzostw. kursy liche ale w sumie nie spodziewałem się wyższych.

Argentyna- Indie. Arg można powiedzieć, że u siebie. Wszystkie mecze wygrane pewnie nawet z Hiszpanami gdzie byli traktowani jako wielki dog @2.6. a ośmieszyli rywali setem do 8. Co do Indii- mieli jednego poważnego rywala w grupie- Rosję i nie sprostali gładko płynąc 3-0. Jak na 'starych wyjadaczy' laugh to słaby wynik. Niemcy oraz Egipt odstawali od tych dwóch ekip, więc na wyniki z nimi patrzę z przymrużeniem oka. Myślę, że Arg powinna objechać Hindusów w drugiej młodości dość pewnie i poprawić nieco statystyki indywidualne które jak na lidera 1 grupy mają dość liche. Ramonda ich do tego poprowadzi wink
Argentyna 4/10

Pisałem wcześniej o słabości Kanady i nadal się tego trzymam. 2 sety z Serbami którzy mieli już zapewniony awans do imo przypadek i w 5 secie już Serbowie bez zabaw zakończyli 15-4. Japonia dobra w przyjęciu, Japonia dobra w obronie, Takashi idzie na najlepiej punktującego zawodnika turnieju. Grupę mieli ciężką, na dobrą sprawę każdy mógł wygrać z każdym i liczę, że Japsy będą chcieli jeszcze powalczyć o najwyższą możliwą lokatę.
Japonia 6/10

Rosja. Rosja przeszła jak burza pierwszą fazę oddając seta w ostatnim meczu w którym mogli sobie pozwolić na wszystko. Bardzo fajna gra w ataku Shchadilova i Tsentalovicha. Do tego Kolesnik który zaserwował już 8 asów w turnieju. Na pewno ofensywa po stronie naszych wschodnich sąsiadów. A Hiszpania? dostali jednego rywala na poziomie (Argentyna) i gładka porażka 1-3. Na moje oko będą na 3-4 miejscu w grupie (zobaczymy czy USA utrzyma dyspozycję)
Rosja 4/10

z typami na wieczór jeszcze się wstrzymuję ale mam pewne przemyślenia na ich temat.

Do góry
#4830938 - 05/08/2011 17:37 Re: FIVB Volleyball Men's Junior World Championship 1-10 sierpnia- Brazylia [Re: anfa_]
raich11 Offline
newbie

Meldunek: 25/07/2011
Postów: 26
hmm moze by tak tunezja-egipt 2???

Do góry
#4837075 - 08/08/2011 21:50 Re: FIVB Volleyball Men's Junior World Championship 1-10 sierpnia- Brazylia [Re: anfa_]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
Tunezja- Puerto Rico

wiem, ze już raz ze sobą grali w tym turnieju i wyszło 2-3 dla ogórków ale już ich zweryfikowała 2 runda gdzie ugrali całego seta na 3 spotkania. Nie wierzę, ze taka historia się powtórzy i typuję wygraną Tunezji traktując wcześniejsze spotkanie jako wypadek przy pracy.
Tunezja 5/10

Do góry
#4838519 - 09/08/2011 15:03 Re: FIVB Volleyball Men's Junior World Championship 1-10 sierpnia- Brazylia [Re: anfa_]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
Kanada- Niemcy
Miałem grać przeciwko Kanadzie wszystko grin ale jak widzę taki kurs z przesłabymi Niemcami to go nie przepuszczę. Niby się Kanadyjczycy przebudzili po 1 fazie grupowej i poukładali grę a rywal gra ciągle piach. Żadnych większych przesłanek ale kurs ciekawy. Nawet na +1,5 seta.
Kanada 1/10

Rosja- Serbia

Trzymałem kciuki za Serbów ale w 2 rundzie byli już prawie za burtą, teraz trafiają na prawdopodobnie (a może i faktycznie bo wg. każdej statystyki Rosjanie mają indywidualnych liderów) najlepszą drużynę tych mistrzostw. Serbia musiałaby rozegrać na prawdę wielki mecz, żeby ich pokonać. Nie chce mi się w to wierzyć i widzę finał Rosja- Argentyna a Serbów z brązem (oby nie w gaciach).
Rosja 5/10

Argentyna- USA
Imo Argentyńczycy grają tu najlepszą siatkówkę obok Rosjan. Nie umniejsza im tego nawet porażka 2/3 z Serbami gdzie teoretycznie wystarczał im punkt do awansu i oba sety od stanu 2-1 szybko do tyłu. Typ troszkę ze względu na to, ze Amerykanie grali dużo setów na tym turnieju i może im to wyjść teraz w końcówce. Na pewno statystyki zawodników na ich korzyść ale niech parkiet zweryfikuje- najlepiej na ich niekorzyść
Argentyna 3/10

Brazylia- Hiszpania
już niech będzie ta Brazylia- bo u siebie, bo muszą coś sobie udowodnić jak tak dali dupy na tym turnieju. Już się zaczynają teksty, ze słaby rocznik. Pewnie Hiszpanów pojadą i będą mieli 5 miejsce na koniec. I takie tam jeszcze tongue
Kanarki 4/10


siatka gwizdek

Do góry
#4841241 - 10/08/2011 22:08 Re: FIVB Volleyball Men's Junior World Championship 1-10 sierpnia- Brazylia [Re: anfa_]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
nie mam czasu dziś na pisanie analiz ale myślałem o meczu o 3 miejsce i finale. Serbia + Rosja.
Ruscy imo poza zasięgiem, jeśli się zatnie ta maszyna to wielce się zdziwię. Natomiast USA chyba już wykonało 110% normy. Pora na zjazd do bazy.

Do góry
#4843816 - 11/08/2011 23:48 Re: FIVB Volleyball Men's Junior World Championship 1-10 sierpnia- Brazylia [Re: anfa_]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
Podsumowując turniej można powiedzieć, że dużo niespodzianek w nim nie było. Nie chodzi mi tu oczywiście o formę sportową drużyn ale o niespodzianki czysto bukmacherskie.
Rosja imo ani przez chwilę nie okazała słabości i całkowicie zasłużyła na wygraną w tym turnieju. Pewnie kilku z ich grajków zobaczymy w przyszłości w seniorskiej kadrze. Szkoda ruskiego sypacza bo imo jednym spieprzonym setem w finale położył sobie najlepszego rozgrywającego mistrzostw. Oczywiście o serbskich gwiazdkach nie wspominam wink Brakowało Polaków ale u nas te młode roczniki notorycznie grają słabo. Ostatnie zwycięstwo Juniorów w 2003 roku i od 8 lat nawet bez pudła. Pozostaje czekać na przyszły rok a od jutra startują mistrzostwa dziewczyn, więc może równie dobry zarobkowo turniej się uda.

Fanie, że napisaliście tyle analiz. Miło było podyskutować i wymienić poglądy. Oby tak samo było z Plusligą czy A1.
Już się bałem, że w tym dziale 95% udzielających się użytkowników to idioci, płaczki i frustraci. Na szczęście przekonałem się, że jestem w błędzie.


temat do zamknięcia.
piwo

Do góry

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, VVega, Sensei, igea23, wHiTe_StAr, Igor, 11kera11, Sony, burbon, forty), 3460 gości oraz 3 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45048 Tematów
5583412 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07