Strona 4 z 10 < 1 2 3 4 5 6 ... 9 10 >
Opcje tematu
#784865 - 14/12/2006 13:16 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: dAnTeCh]
osin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2005
Postów: 3104
Skąd: Wolverhampton
Originally Posted By: dAnTeCh
Originally Posted By: micha$


A ja właśnie uważam, że to najgorszy z Bondów. Rzeczywiście jest inny, ale to działa na niekorzyść. Wygląda tak jakby twórcy chcieli odciąć się od całej serii. Brakuje mi w tym filmie motywów typowo Bondowskich:
- piekne kobiety (w filmie rozbiera się głównie James)
- super pościgi (nie wystarczyło weny twórcom?)
- szybka akcja (sceny w kasynie są po prostu usypiające)
- główny bohater - amant (Daniel Craig wygląda raczej jak morderca niż uwodziciel kobiet)

Niestety, bardzo się zawiodłem na tym filmie...


W pełni rozumiem twój pogląd i zgadzam się w kilku punktach jakie wynotowałeś tzn.
-piękne kobiety(jest taka Eva Green, przynajmniej na mój gust)
-super pościgi(według mnie bardzo ciekawy pościg za "parkourowcem " w Afryce-nie pamiętam kraju)
-sceny w kasynie są po prostu usypiające(tego zarzutu trochę nie rozumiem, bo ja się nie spodziewałem szybkiej akcji w tym miejscu przy grze w pokera ?!)
-Daniel Craig rzeczywiście nie jest amantem(przypomina raczej Sowiete aniżeli Brytyjczyka)

Napisze jeszcze raz film mi się spodobał bo jest mało Bondowski(nie jestem fanem tych serii), Daniel Craig nie jest stereotypowym Bondem, ale za to wiarygodnym agentem(według mnie). Akcja w filmie spodobała mi się bo nie jest nazbyt naciągana(biegnąca w nierealność). Film jak mówią twórcy pokazują przeobrażenie Jamesa, który dopiero staje się 007 i według mnie bardzo dobrze to wyszło.

pozdrawiam

Mi się CR podobało właśnie dlatego, że nie było historii typu "Bond ratuje świat przed kolesiem, który ma walizeczkę, a wniej guziczek po wciśnięciu którego Ziemia wylatuje w powietrze..."

No i świetna scena z krzesłem i liną \:D

Do góry
Bonus: Unibet
#785309 - 14/12/2006 16:52 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: Misza_SB]
Bebob Offline
addict

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 418
Skąd: Łódź
Originally Posted By: Misza_SB
Połowa stycznie to czas premiery drugiej serii "Rzymu". Cudownie, serial doskonały powraca...


WOW!!! A możesz podać na jakiej stacji bedzie ten serial. Oglądałem pierwszy sezon po prostu genialny. Ciekaw jestem jak wypadnie drugi sezon.

Do góry
#786674 - 15/12/2006 06:46 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: Bebob]
Misza_SB Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/12/2006
Postów: 1735
Skąd: UE
Originally Posted By: Bebob
Originally Posted By: Misza_SB
Połowa stycznie to czas premiery drugiej serii "Rzymu". Cudownie, serial doskonały powraca...


WOW!!! A możesz podać na jakiej stacji bedzie ten serial. Oglądałem pierwszy sezon po prostu genialny. Ciekaw jestem jak wypadnie drugi sezon.


Jako, że jest to produkcja HBO więc zapewne na HBO - zresztą więcej z pewnością tutaj się dowiesz: http://www.hbo.com/rome/

Niech drugi sezon wypadnie chociaż w połowie tak dobrze jak pierwszy to już będzie super.

Do góry
#787657 - 15/12/2006 17:18 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: Misza_SB]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
ZAKŁADNIK

produkcja: USA gatunek: Dramat , Sensacyjny

opis ze strony filmweb:
Akcja filmu M. Manna rozgrywa się w Los Angeles. Główny bohater Max (J. Foxx), zarabiający na życie jako nocny taksówkarz, zabiera pasażera, którym okazuje się płatny zabójca (T. Cruise). Zmusza on kierowcę, by ten, wożąc go od jednego miejsca do drugiego, pomógł mu w wykonaniu pięciu zleceń. Przed Maxem stanie zadanie uratowania własnego życia i ostatniej ofiary mordercy.
-------------------------

Naprawde polecam gorąco ten film, po raz pierwszy zobaczyłem Toma Cruise'a w roli czarnego charakteru, którego zagral świetnie!! Mimo że film nie należy do nowści zobaczyłem go dosłownie przed sekunda..., brak słów trzeba zobaczyć samemu

9/10

a tu krotka recenzja filmu rowniez ze strony filmweb:

Michael Mann to bez wątpienia mistrz sensacji. Przywiązanie do najdrobniejszego szczegółu w toku produkcji sprawia, że w jego filmach podziwiać można zarówno sprawną reżyserię, wyobraźnię scenarzysty jak i aktorstwo gwiazd, których w każdym projekcie Manna pojawia się bez liku. I mimo iż jego "Gorączki" czy "Informatora" nie znajdziecie w rankingach najlepszych produkcji wszech czasów, nikt nie zaprzeczy, że są to filmy, które ogląda się z zapartym tchem i niekłamaną przyjemnością.

Nie inaczej jest i z najnowszym dziełem reżysera pt. "Zakładnik". Filmu tego już na długo przed premierą oczekiwali z niecierpliwością wszyscy fani Toma Cruise'a. Aktorowi po raz pierwszy bowiem powierzono pierwszoplanową rolę czarnego charakteru - płatnego zabójcy, Vincenta. Ów morderca, uprzejmy acz stanowczy siwiejący pan w eleganckim garniturze, jest jednym z dwóch głównych bohaterów "Zakładnika". Drugim jest Max, czarnoskóry kierowca taksówki, w którego samochodzie pewnego dnia pojawia się właśnie Vincent. Początek ich znajomości nie wróży nic złego - ot zwykła podróż przez miasto zapracowanego biznesmena. Szybko okazuje się jednak, że sprawy załatwiane przez Vincenta mają dość osobliwy charakter a Max, jako zakładnik w swojej własnej taksówce, zmuszony jest wozić zabójcę na kolejne miejsca zbrodni.

Akcja filmu rozgrywa się w ciągu jednej nocy i skupia się w dużej mierze na relacjach Maxa i Vincenta, którzy chcąc nie chcąc skazani są na swoje towarzystwo. Obserwujemy ich zmagania i ewoluujące kontakty. Skupienie uwagi widza na tych dwóch postaciach wymagało niezwykłych umiejętności scenopisarskich, nakreślenia wyrazistych i realnych postaci, co twórcom znakomicie się udało. Bałam się jednak, że Cruise nie będzie wiarygodny w swojej roli. Jego twarz, kojarzona z nieskazitelnymi bohaterami mogła zepsuć widzom zabawę. Jednak Mann, który w pełni (i jak się okazało słusznie) zaufał gwiazdorowi i postawił na jego umiejętności, potrafił tak pokierować kamerą, by nasza uwaga skupiona była raczej na tym, co Vincent robi i mówi, niż na tym jak wygląda. Zbliżenia twarzy Cruise'a były dość rzadkie co pozwoliło uniknąć nadrabiania przez aktora złą miną. Prawdziwą rewelacją był jednak mało u nas znany aktor Jamie Foxx w roli Maxa. Jego oszczędna gra sprawiła, że Max jawił się jako sympatyczny poczciwiec, everyman uwikłany w aferę o jakiej dotąd słyszał co najwyżej w telewizji.
Duet ten uzupełniają ciekawe postacie drugoplanowe. Szczególną uwagę zwraca Mark Ruffalo jako detektyw, zaczynający deptać po piętach obu bohaterom i Jada Pinkett Smith jako piękna pani prokurator.

"Zakładnik" to także fascynujący obraz nocnego życia jednego z największych amerykańskich miast. Pięknie filmowane cyfrową kamerą Los Angeles, ze wszystkimi aspektami swojej architektury, stanowi niezwykłą oprawę dla rozgrywających się wydarzeń. Wrażenie to potęguje stonowana ale zgrana z klimatem filmu muzyka, jedna z najlepszych ścieżek dźwiękowych jakie ostatnio w kinie akcji można było usłyszeć.

Są tacy, którzy doszukują się w "Zakładniku" nielogiczności fabuły. Ale choć można zastanawiać się nad niektórymi posunięciami bohaterów, myśli takie przychodzą (o ile w ogóle) dopiero po projekcji. W trakcie seansu widz czeka w napięciu na rozwój akcji i rozkoszuje się błyskotliwymi dialogami. Czegóż chcieć więcej od dobrego filmu sensacyjnego?

Do góry
#791708 - 16/12/2006 19:56 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: Dziabor]
dAnTeCh Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/08/2005
Postów: 3499
Skąd: Stalowa Wola
Dziabor "Zakładnik" mi też się podobał !

W programie TVP1 zauważyłem dziś o 23.40 "Maksymalne przyśpieszenie" Stephena Kinga. W prawdzie nie oglądałem tego filmu, ale zamierzam ze względu na specyficzny klimat horrorów Kinga.

Do góry
#793002 - 17/12/2006 12:35 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: dAnTeCh]
Marcel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/06/2003
Postów: 34895
Skąd: Wrocław

Do góry
#797496 - 19/12/2006 16:52 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: Marcel]
Marcel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/06/2003
Postów: 34895
Skąd: Wrocław
polecam "Chris Rock - Never Scared" z 2004 roku.
"Po 4 latach przerwy Chris Rock wraca na scenę! To już jego czwarty występ satyryczny z cyklu HBO Special, tym razem nakręcony w DAR Constitution Hall w Waszyngtonie. Chris w przezabawny i inteligentny sposób komentuje najnowsze doniesienia ze świata sław (obrywa się gwiazdom takim jak: Michael Jackson, Kobe Bryant czy R.Kelly). Nie brakuje także dywagacji na bardziej uniwersalne tamaty, jak np. seks, narkotyki, nietolerancja czy rasizm."

Dawno się tak nie uśmiałem . Co prawda dowcipy dotyczą starszych wydarzeń ale są tak zabójcze , że to trzeba zobaczyć . Zwłaszcza jak ktoś lubi ostry dowcip od którego Chris Rock nie stroni.
Kilka krótkich klipów można znaleźć na youtube . Natomiast cały film na torrentspy.com .

Do góry
#797524 - 19/12/2006 17:13 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: Marcel]
mateusz2201 Offline
Impossible is nothing

Meldunek: 02/10/2005
Postów: 16318
Skąd: Mielec/Kraków
Ja właśnie skończyłem oglądać pierwszy odcinek 3 serii Zagubionych \:\)

Do góry
#798627 - 19/12/2006 22:50 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: mateusz2201]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
Originally Posted By: mateusz2201
Ja właśnie skończyłem oglądać pierwszy odcinek 3 serii Zagubionych \:\)

obejrzałem już wszystko co było do tej pory 'wypuszczone'.
moje poirytowanie narasta. denerwująca manipulacja widzem. próba tworzenia na siłę czegoś głębokiego i nadawania mistycyzmu w sposób kompletnie nieudolny. u mnie dystans do serialu narasta.

nie zdziwię się jak zrobią tego 8 sezonów. a w ostatnim odcinku Jack obudzi się z długiego koszmaru.... \:D ;\)

Do góry
#798645 - 19/12/2006 23:10 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: Llama]
necrolust Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2006
Postów: 5991
a najbardziej h..jowe jest to ze puscili kilka marnych epizodow z III seoznu i genialna przerwa do lutego

Do góry
#801095 - 20/12/2006 22:59 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: necrolust]
MichuTN Offline
veteran

Meldunek: 10/01/2006
Postów: 1316
Skąd: Gród KOPERNIKA
moze ma ktos link do wczorajszego "teraz my" z Paweł Jabłoński...
nieżle ich pojechał \:\)

Do góry
#804629 - 22/12/2006 18:40 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: MichuTN]
Marcel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/06/2003
Postów: 34895
Skąd: Wrocław
Mandaryna zagra w serialu "Pierwsza miłość" . Wcieli się w postac Rosy która cynicznie chce rozkochac w sobie Artura Kulczyckiego.

Do góry
#804646 - 22/12/2006 18:42 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: Marcel]
Mr.Eco Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/12/2005
Postów: 9194
Skąd: Chcesz tego Chuck?!
Mateusz ja obejrzalem juz caly 3 sezon \:D
powiem tyle ...
wymiata !!!

Do góry
#804786 - 22/12/2006 19:13 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: Mr.Eco]
mateusz2201 Offline
Impossible is nothing

Meldunek: 02/10/2005
Postów: 16318
Skąd: Mielec/Kraków
ja juz koncze i nawet daje rade \:\)

Do góry
#804854 - 22/12/2006 19:28 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: MichuTN]
GBocian Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/02/2004
Postów: 2199
Skąd: Wrocław
Originally Posted By: MichuTN
moze ma ktos link do wczorajszego "teraz my" z Paweł Jabłoński...
nieżle ich pojechał \:\)


jest na wrzuta.pl

Do góry
#804991 - 22/12/2006 20:01 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: GBocian]
peNeR Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 01/08/2005
Postów: 1996
Skąd: Białystok
Ja ostatnio obejrzałem Dextera. Cały sezon 12epsów. 2 sezon rusza na wakacje.

Serial ma specyficzną, moim zdaniem świetną, fabułę. \:\)
"Dexter Morgan pracuje w Departamencie Policji w Miami. Jest specjalistą od krwi, potrafi na jej podstawie wyciągać czasami zaskakujace wnioski, ale w wielu przypadkach prowadzące do wykrycia sprawców morderstw. To jest jednakże tylko jego jedna strona osobowości. Dexter z drugiej strony to seryjny morderca ktory w przypadku, gdy jakis przestepca unika kary na drodze sadowej w zmyślny i krwawy sposób odbiera mu życie."

Serial jak najbardziej warty obejrzenia.

Pozdrawiam.

Do góry
#805006 - 22/12/2006 20:09 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: peNeR]
peNeR Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 01/08/2005
Postów: 1996
Skąd: Białystok
A i jeszcze jedno...sorry za post pod postem, ale umknęło mi uwadze.

Prison Break od połowy stycznia w Polsacie! \:\) Pewnie troche zapłacili, no ale myślę, że $$ nie pójdzie na marne.
"Skazany na śmierć" (polski tytuł PB, oczywiście porażka, jak każde polskie tłumaczenie...[no może tylko Lost OK]) będzie emitowany w Polsacie co niedziele (od 21 stycznia) o godzinie 20:00. Wczoraj był artykuł w Wyborczej... Informacja potwierdzona. \:\)
Jak Polsat dobrze to rozegra, tzn. konkretna reklama, to może byc hicior. :>

Do góry
#805114 - 22/12/2006 20:50 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: peNeR]
Piecia Offline
podwórkowy attaché

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 17060
To pewnie będzie w między czasie dużo reklam , bo będzie wielka widownia a i koszty będą musieli sobie zwrócić ;\)

Do góry
#805136 - 22/12/2006 20:57 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: Piecia]
Randall Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2004
Postów: 12017
Skąd: nIcEzCzS
jakby nie mogli zostawić oryginalnego tytułu \:D skazany na śmierć \:D polsat zrobił dobrą inwestycję.podobnie jak z desperate housewives

Do góry
#805705 - 23/12/2006 09:52 Re: Film, telewizja i seriale [3] [Re: peNeR]
mateusz2201 Offline
Impossible is nothing

Meldunek: 02/10/2005
Postów: 16318
Skąd: Mielec/Kraków
Originally Posted By: peNeR
A i jeszcze jedno...sorry za post pod postem, ale umknęło mi uwadze.

Prison Break od połowy stycznia w Polsacie! \:\) Pewnie troche zapłacili, no ale myślę, że $$ nie pójdzie na marne.
"Skazany na śmierć" (polski tytuł PB, oczywiście porażka, jak każde polskie tłumaczenie...[no może tylko Lost OK]) będzie emitowany w Polsacie co niedziele (od 21 stycznia) o godzinie 20:00. Wczoraj był artykuł w Wyborczej... Informacja potwierdzona. \:\)
Jak Polsat dobrze to rozegra, tzn. konkretna reklama, to może byc hicior. :>


e koncu ktos wykupil prawa do emisjitego serialu \:\)

Do góry
Strona 4 z 10 < 1 2 3 4 5 6 ... 9 10 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (alfa, igea23, burbon), 3416 gości oraz 15 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584573 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07