Opcje tematu
#1956799 - 17/01/2008 03:10 Serie A - 19. kolejka (19-20.01.08 r.)
miszalke Offline
stranger

Meldunek: 27/12/2007
Postów: 24
Skąd: Pionki
Mecze 19. kolejki Serie A:

19 stycznia - sobota:

18:00 Genoa - Atalanta @ 2.25 2.95 3.50
20:30 Fiorentina - Torino @ 1.55 3.60 7.25

20 stycznia - niedziela:

15:00 Juventus - Sampdoria @ 1.50 3.75 7.50
15:00 Livorno - Empoli @ 2.05 2.95 4.10
15:00 Napoli - Lazio @ 2.00 3.10 3.90
15:00 Palermo - Siena @ 2.05 3.10 3.80
15:00 Reggina - Cagliari @ 1.90 3.10 4.60
15:00 Roma - Catania @ 1.30 4.85 12.00
15:00 Udinese - Milan @ 4.60 3.10 1.90
20:30 Inter - Parma @ 1.25 5.75 12.00

Kursy są pobrane od Expekt.

Do góry
Bonus: Unibet
#1963094 - 18/01/2008 06:35 Re: Serie A - 19. kolejka (19-20.01.08 r.) [Re: miszalke]
miszalke Offline
stranger

Meldunek: 27/12/2007
Postów: 24
Skąd: Pionki
Reggina - Cagliari

Mamy tutaj spotkanie dwóch jak narazie najgorszych drużyn Serie A.
Reggina ostatnio troche ciuła tych punktów, ostatni mecz ze średnią Catanią na własnym stadionie zakończył się szczęśliwie dla gospodarzy.
Co innego Cagliari, które ostatnie 5 meczy przegrało. I myślę, że w niedzielę goście ulegną i odniosą 6. porażkę z rzędu w lidze. Chociaż, chociaż... na uwagę zwraca przecież wyeleminowanie Milanu, który kompletnie zawiódł w Pucharze Włoch. Jednak wg mnie jest to taka jednorazowa przygoda.

Typ: 1
Kurs: 1.90 (Bwin)

Do góry
#1963150 - 18/01/2008 06:47 Re: Serie A - 19. kolejka (19-20.01.08 r.) [Re: miszalke]
Łysy83 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/10/2005
Postów: 6056
Skąd: Milanello
małe sprostowanie to Catania wyeliminowała Milan z Pucharu Włoch a Cagliari odpadło z Sampdorią
W tej kolejce ja to widzę tak:
Inter - Parma (under 2.5 gola)
Udinese - Milan 2

Do góry
#1963243 - 18/01/2008 07:13 Re: Serie A - 19. kolejka (19-20.01.08 r.) [Re: Łysy83]
miszalke Offline
stranger

Meldunek: 27/12/2007
Postów: 24
Skąd: Pionki
O przepraszam, pomyliłem się strasznie. Musiałem źle zauważyć wyniki.

Czy mógłby ktoś z moderatorów edytować post i usunąć tę kwestię z Milanem? Bo sam chyba nie mogę tego poprawić.

Do góry
#1963498 - 18/01/2008 09:16 Re: Serie A - 19. kolejka (19-20.01.08 r.) [Re: miszalke]
Łysy83 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/10/2005
Postów: 6056
Skąd: Milanello
Udinese - Milan 2 (1.90 - Expekt)

Nadszedł czas na marsz Rossonerrich w góre tabeli (min. do 4 miejsca gwarantującego miejsce w kw. Ligi Mistrzów), aby to stało się faktem rzecz jasna musza zacząc wygrywać zwłaszcza w meczach z bezpośrednimi rywalami (a takim jest bez wątpienia niedzielny rywal - Udinese) w walce o wspomniany cel.
Do niedzielnego meczu Milan powinien wystąpic w prawie optymalnym składzie, zabraknie na pewno kluczowego środkowego pomocnika A.Pirlo pauzującego za nadmiar żółtych kartek, byc może nie wystapi także jeszcze wracający po kontuzji lewy obrońca Jankulovski notabene były gracz Udinese. Skład Milanu w niedziele powinien wyglądać mniej więcej tak:
Dida - Maldini (Jankulovski) Kaladze Nesta Bonera (Oddo) - Gattuso Ambrosini (Emerson) Seedorf - Kaka - Ronaldo Pato.
Zdecydowana wiekszość tych piłkarzy nie wystapiła w środowym meczu Pucharu Włoch z Catanią, a więc świeżośc powinna stanowić dodatkowy atut gości.
W ostatnich latach zespołowi z Mediolanu w Udine, w meczach ligowych, wiodło się różnie (od 2000 r. bilans 4-2-1 11-3 na korzyść Milanu) jednak w 2 ostatnich sezonach odnosił pewne zwycięstwa 3:0 i 4:0. Myślę że i tym razem w niedziele 20 stycznia na Stadio Friuli Rossoneri po ciężkim boju przechylą szalę zwyciestwa na swą korzyść, a o zwycięstwie ponownie jak to miało miejsce w ostatnim ligowym spotkaniu zadecyduje przede wszystkim znakomita gra brazylijskiego tercetu Kaka - Ronaldo - Pato.

Do góry
#1963519 - 18/01/2008 09:27 Re: Serie A - 19. kolejka (19-20.01.08 r.) [Re: Łysy83]
Łysy83 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/10/2005
Postów: 6056
Skąd: Milanello
Inter - Parma under 2.5 goli (2.10 - Expekt)

Na pierwszy rzut oka dla wielu ten typ może się wydac ryzykowny ale mam dziwne przeczucie że "siądzie". Pisząc o tym typie opieram się na dwóch przesłankach. Po pierwsze zespół Parmy ma w tym sezonie duże problemy ze strzelaniem bramek w meczach wyjazdowych, w dotychczas rozegranych 8 meczach na boiskach rywali ta sztuka udała im sie zaledwie 3 razy. Dodatkowo w meczach wyjazdowych drużyna ta zanotowała 6 wyników underowych. druga przesłanką jaka skłania mnie ku podanemu typowi jest fakt że w ostatnich 7 ligowych meczach miedzy tymi zespołami, rozegranych w Mediolanie padło aż 6 wyników underowych no ale to tylko statystyka. W ostatnich 7 meczach ligowych u siebie Inter zanotował serię 7 overów. Myślę jednak że ta "overowa passa" zostanie przerwana w niedzielny wieczór, głównie dzieki slabej skuteczności gości w meczach wyjazdowych. Dodatkowo do zagrania tego typu zachęca mnie wysoki kurs na to zdarzenie (2.10).

Do góry
#1966127 - 19/01/2008 01:07 Re: Serie A - 19. kolejka (19-20.01.08 r.) [Re: Łysy83]
Condzio Offline
stranger

Meldunek: 19/01/2008
Postów: 6
Originally Posted By: Łysy83
Udinese - Milan 2 (1.90 - Expekt)

Nadszedł czas na marsz Rossonerrich w góre tabeli (min. do 4 miejsca gwarantującego miejsce w kw. Ligi Mistrzów), aby to stało się faktem rzecz jasna musza zacząc wygrywać zwłaszcza w meczach z bezpośrednimi rywalami (a takim jest bez wątpienia niedzielny rywal - Udinese) w walce o wspomniany cel.
Do niedzielnego meczu Milan powinien wystąpic w prawie optymalnym składzie, zabraknie na pewno kluczowego środkowego pomocnika A.Pirlo pauzującego za nadmiar żółtych kartek, byc może nie wystapi także jeszcze wracający po kontuzji lewy obrońca Jankulovski notabene były gracz Udinese. Skład Milanu w niedziele powinien wyglądać mniej więcej tak:
Dida - Maldini (Jankulovski) Kaladze Nesta Bonera (Oddo) - Gattuso Ambrosini (Emerson) Seedorf - Kaka - Ronaldo Pato.
Zdecydowana wiekszość tych piłkarzy nie wystapiła w środowym meczu Pucharu Włoch z Catanią, a więc świeżośc powinna stanowić dodatkowy atut gości.
W ostatnich latach zespołowi z Mediolanu w Udine, w meczach ligowych, wiodło się różnie (od 2000 r. bilans 4-2-1 11-3 na korzyść Milanu) jednak w 2 ostatnich sezonach odnosił pewne zwycięstwa 3:0 i 4:0. Myślę że i tym razem w niedziele 20 stycznia na Stadio Friuli Rossoneri po ciężkim boju przechylą szalę zwyciestwa na swą korzyść, a o zwycięstwie ponownie jak to miało miejsce w ostatnim ligowym spotkaniu zadecyduje przede wszystkim znakomita gra brazylijskiego tercetu Kaka - Ronaldo - Pato.

ok, ale mozesz napiszesz tez cos o udinese, bo ich pozycja w tabeli jest wysoka, wiec slabo nie graja, wiec czy to na pewno takie pewne?

Do góry
#1966742 - 19/01/2008 04:13 Re: Serie A - 19. kolejka (19-20.01.08 r.) [Re: Condzio]
miszalke Offline
stranger

Meldunek: 27/12/2007
Postów: 24
Skąd: Pionki
Ja bym nie wstawiał na Milan. Jest takie przysłowie "Jedna jaskółka wiosny nie czyni". Tą jaskółką jest wygrana Rossonierich z Napoli. Wygrana imponująca (5-2), jednak potem Milan już przegrał z Catanią w Pucharze Włoch. Ich forma jest bardzo niestabilna, a tercet Kaka-Ronaldo-Pato zdaje mi się,że jeszcze nie miał okazji razem zagrać zbyt wielu spotkań, więc nie wiadomo czy we trzech będą stanowić dobry kolektyw w każdym meczu. Zresztą wątpie, żeby w każdym meczu w pierwszym składzie cała ta trójka wychodziła razem. Udinese to czwarta druzyna Serie A, a Milan jest dopiero dwunasty.
Wątpiłbym, by buki na takiego "pewniaka" dali kurs aż 1.9. Oni nie są głupi i słusznie wątpią w wygraną Milanu.

Udinese u siebie nie jest słabe, ostatnio nie przegrywali u siebie, dodatkowo na własnym stadionie odnieśli tylko jedną porażkę w tym sezonie.
A co do ostatnich meczów Udinese z Milanem u siebie... jak to się mówi: "do trzech razy sztuka". Myślę, że za trzecim razem zespołowi trenera P. Marino uda się strzelić bramki, jak i odnieść zwycięstwo lub zremisować.

Kurs na Udinese jest bardzo dobry - 4.60. Wg mnie właśnie w niedzielę jest szansa, by taki wysoki mógł wejść i proponuję go zagrać za niewielką stawkę.

Do góry
#1967453 - 19/01/2008 06:52 Re: Serie A - 19. kolejka (19-20.01.08 r.) [Re: miszalke]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Kilka słów wyjaśnień:

1. Milan jest w formie od grudnia, od momentu gry w Klubowym Pucharze Świata. Czyli już prawie dwa miesiące. Dla mnie wystarczająco długo \:\)

2. Milan grał z Catanią w baaardzo rezerwowym składzie. A poza tym ten puchar nie był dla nich celem w tym sezonie. Przegrali bez żalu i świadomie \:\)

3. Oczywiście, że tercet K-R-P póki co zagrał razem tylko jeden mecz, ale już w meczu z Napoli było widać, że rozumieją się świetnie i kolejne mecze powinny to potwierdzić.

Do góry
#1969506 - 19/01/2008 21:29 Re: Serie A - 19. kolejka (19-20.01.08 r.) [Re: Szewa]
miszalke Offline
stranger

Meldunek: 27/12/2007
Postów: 24
Skąd: Pionki
A ja myślę, że odpuszczanie przez Milan najpierw ligi na rzecz Ligi Mistrzów, a teraz Pucharu Włoch na rzecz ligi wreszcie się na nich zemści i nic nie zdobędą.
Wątpię, by Udinese sobie tak odpuściło mecz u siebie. To jest przecież czwarta drużyna Serie A.
Oczekuję, że Milan wreszcie się przejedzie na takim odpuszczaniu, zobaczy wynik końcowy niedzielnego meczu i każdy będzie mówił: "To nie miało być tak!".

A co do tercetu Kaka-Ronaldo-Pato: po jednym meczu nie można oceniać jak to będzie, potem to zobaczymy. Zakładam tylko, że jeden mecz niczego nie może przesądzać, bo może nadejść taki stresujący moment, gdy ich wzajemna gra może się posypać.
Zresztą, był to debiut Pato i powrót Ronaldo - więc okazja specjalna i gra w takich meczach może zaskakująco dobrze wychodzić (lub też zupełnie zawodzić w przypadku innych takich okazji). Nie to, żebym zaprzeczał, że oni razem nie mają szans na dobry kolektyw - po prostu podchodzę do tego z pewną rezerwą.

Do góry
#1969552 - 19/01/2008 21:47 Re: Serie A - 19. kolejka (19-20.01.08 r.) [Re: miszalke]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
Milan teraz musi się spiąć i dopóki nie ma LM muszą jak najlepiej podreperować konto punktowe. Miejsce powyżej 4 miejsca to absolutne minimum jakie musi Milan osiągnąć w tym sezonie. Nie mogą sobie pozwolić na podjęcie ryzyka stawiając na LM. Wyszedł im swietny mecz ostatni i nie znaczy, że to oczywiście powtórzą ale jeżeli zagrają na solidnym poziomie powinni wygrać. Ronaldo wrócił po kontuzji i nie tak jak w Realu kiedy mógł tylko biegać grał co odbijało się na jego dyspozycji. Teraz wygląda, że jest na 100% zdrowy i instynkt strzelecki go nie opuszcza. Kaka to wiadomo, że klasa sama w sobie i może sam rozstrzygać losy meczu. Tylko, że teraz nie musi robić tego sam bo ma do pomocy Ronaldo, Pato i Seedorfa. Jeżeli obrona Milanu się spisze przyzwoicie to Milan to wygra. U siebie dali sobie strzelić 2 bramki co jest niepokojące. Ale na wyjazdach Milan w lidze prezentuje się lepiej i myślę, że tym razem wygra chociaż pogromu się nie spodziewam. Kurs w granicach 1,90 jak najbardziej warte ryzyka.

Do góry
#1969916 - 19/01/2008 23:39 Re: Serie A - 19. kolejka (19-20.01.08 r.) [Re: pescar]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
W Udinese zabraknie podstawowego obrońcy Felipe i pomocnika Gokhana Inlera.

W Milanie oprócz Pirlo nie zagrają również Dida, Maldini, Jankulovski, Inzaghi.

Według mnie warto zastanowić się nad overem, bo defensywy obu zespołów osłabione.

Do góry
#1972729 - 20/01/2008 09:22 Re: Serie A - 19. kolejka (19-20.01.08 r.) [Re: Szewa]
bitnap Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/09/2007
Postów: 40246
Roma-Catania

Oba zespoly sa po ciezkich meczach pucharowych, zakonczonych awansem do dalszej fazy.

W Romie bardzo nieciekawa sytuacja.Przede wszystkim zabraknie zawodnika nr. 1 czyli Tottiego(grypa) - z pewnoscia po raz kolejny szanse dostanie bardzo niebezpieczny Vucinic.Ponadto wypadl ze skladu podstawowy obronca Juan, choroba takze dopadla Taddeiego.Jakby tego bylo malo Barusso pojechal z Ghana na PNA, a za kartki musza pauzowac Panucci i Tonetto - czyli de facto 2 kolejnych defensorow.

Catania zagra bez pauzujacego Stoviniego(kluczowy obronca), a takze kontuzjowanych od dluzszego czasu: Sabato, Morimoto i Spinesiego.

prawdopodobne sklady:

Doni, Cicinho, Mexes, Ferrari, Cassetti, De Rossi, Pizarro, Giuly, Perrotta, Mancini, Vucinic

Polito, Sardo, Silvestri, Terlizzi, Vargas, Colucci, Edusei, Baiocco, Martinez, Spinesi, Mascara


Biorac pod uwage, iz defensywy Rzymian od dawna nie mozna nazwac monolitem, a takze aktualne oslabienia w tejze formacji, gram:

over 2.5 @1.72 5/10
Catania strzeli @2.12 2/10


-------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------

Inter-Parma

Inter, nie wliczajac kontuzjowanych od dluzszego czasu: Toldo, Vieiry, Figo, Dacourta, Maicona i Samuela, zagra w najsilniejszym skladzie. Zadebiutuje natomiast swiezutki nabytek Maniche, pozyskany z Atletico.

W Parmie zabraknie kontuzjowanych Paciego oraz Falcone, natomiast zadebiutuje powracajacy do Serie A z Ukrainy[Szachtar] Lucarelli, ktory z pewnoscia znaczaco wzmocni sile razenia zespolu.

prawdopodobne sklady:

Julio Cesar, Zanetti, Cordoba, Materazzi, Maxwell, Maniche, Cambiasso, Chivu, Jimenez, Cruz, Ibrahimovic

Bucci, Coly, Couto, Rossi, Castellini, Dessena, Morrone, Cigarini, Pisanu, Corradi, Lucarelli


Mowiac szczerze, strata jakichkolwiek pkt przez gospodarzy jest wg mnie raczej nierealna. Do tego Parma to zdecydowanie najslabszy klub, jesli wziac pod uwage gre na obcych boiskach[2pkt. w 8 meczach - zadnej wygranej]. Porownojac to do bedacego w bardzo solidnej formie, wzmocnionego dodatkowo klasowym graczem zespolu Interu, wychodzi tylko jedno:

Inter(-1) @1.8 5/10




co do meczu Udine z Milanem, ja napewno po wysokim 5-2 z Napoli w zachwyt nie wpadne - Udinese to bardzo niebezpieczny ale i nieobliczalny zespol, wybuchowa mieszanka mlodosci i doswiadczenia. Jestem zdania, ze tak jak moga ten mecz wygrac, tak i mozliwa jest wysoka wygrana gosci. Choc kontuzja Pirlo to napewno wielki cios dla Milanu.

jesli mialbym cos wybierac to zdecydowanie ... over oraz moja ulubiona opcja both to score \:\)

ponadto czuje strate punktow Juve w meczu z Sampa, moze X ? \:\)

Do góry
#1976279 - 21/01/2008 02:37 Re: Serie A - 19. kolejka (19-20.01.08 r.) [Re: bitnap]
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Originally Posted By: bitnap

ponadto czuje strate punktow Juve w meczu z Sampa, moze X ? \:\)

Zagrałeś?

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, alfa), 4445 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582796 Postów

Najwięcej online: 4506 @ Wczoraj o 20:07