Opcje tematu
#2482656 - 15/07/2008 19:10 Pytanie o Ryanair.
barciu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 8807
Potrzebuje szybkiej i rzetelnej informacji. Czy mozna wziac bagaz podreczny + osobna torbe z laptopem + ewentualnie torebke damska ? Dotychczas latalem tylko Wizzairem teraz skusilem sie na gowniany Ryanair (shit!) i nie wiem jak to wyglada. W wizzairze na lajcie mozna wziac osobno laptopa, a dziewczyna mogla jeszcze wziac torebke. Nie ma szans dodzwonic sie do nich, a na stronce nie znalazlem wzmianki o tym.
PS: lece z Poznania.

dzieki!

Do góry
Bonus: Unibet
#2482907 - 15/07/2008 20:39 Re: Pytanie o Ryanair. [Re: barciu]
Luksi Offline
enthusiast

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 294
Skąd: Ice Hockey OT Hunter
Duzo zalezy od osob pracujacych przy odprawie. Chociaz jak lecicie razem (ty + dziewczyna) to to nie powinno stanowic problemu (skoro dziewczyna ma tylko torebke damska).
Jak lecialem do Hiszpanii to raz policzyli mi torbe z laptopem jako wlasnie bagaz podreczny, natomiast innym razem moglem zabrac i torbe z laptopem i dodatkowo plecak wypelniony innymi rzeczami.
Wydaje mi sie, ze kontrola na lotniskach w Polsce jest bardziej 'poblazliwa' niz np. w Londynie czy lotniskach hiszpanskich, gdzie obowiazuje zasada (dosc rygorystycznie traktowana) - jeden (i tylko jeden) bagaz podreczny na pasazera.
Ryanair gowniany? Chyba nigdy z nimi nie leciales \:\) moim zdaniem jedna z lepszych tanich linii lotniczych (ale rozumiem, ze opinii tyle co podroznych).
Pozdrawiam.
Lukasz

Do góry
#2482916 - 15/07/2008 20:43 Re: Pytanie o Ryanair. [Re: Luksi]
juancarlos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/04/2007
Postów: 3481
Skąd: Poznan / Paris
Sam jak lecialem do Londynu, mialem ze soba plecak i torbe z laptopem. Puscili mnie. Do tego skoro Twoja dziewczyna ma tylko damska torebke to z nia nie powinno byc zadnego problemu. Nie wiem, czy po prostu wtedy mnie tak poblazliwie potraktowali i puscili, czy po prostu maja takie zasady...

Co do samego Ryanair to w mojej opinii sa ok. Z TLL lecialem jeszcze Wizzair'em i Centralwings to Ryanair ocenilbym bardziej pozytywnie na tle chociazby Wizzair chociazby. Ale jak kolega wspomnial, ile podrozujacych, tyle opinii. Pewnie zalezy tez jak sie trafi \:p


Do góry
#2482974 - 15/07/2008 21:17 Re: Pytanie o Ryanair. [Re: juancarlos]
barciu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 8807
Ja czesto latam z liverpoolu a tam jest rzeznia. Rygor na maksa. tylko 1 sztuka bagazu podrecznego. Do tego zawsze konkretna kontrola. Ponadto kazali wcisnac podreczny do tego stojaka z miarka. To juz chamstwo moim zdaniem bo wiadomo jak sie podrozuje z PL - UK - PL. kto sie nie miescil ten musial odprawiac swoj podreczny jako normalny bagaz. W wizzarze moglem napchac do podrecznego ile wlezie. A narzekam na Raynaira chociaz pierwszy raz tydzien temu latalem bo:
- nie da rady sie dodzwonic do obslugi klienta (do Wizzaira jakos nie mialem problemu) -> moze mialem fart?!
- 15 kg bagazu (Wizzair 20kg)
- przy bukowaniu biletow cena koncowa dopiero na koncu jest podana (w wizzairze od razu jest pelna cena)
- brak torebek na rzyganie w samolocie ;\)
- rygor z bagazem podrecznym (w Wizzairze nikt nie sprawdzal czy podreczny ma odpowiednie wymiary i wage -> a tez latalem z liver)

Plan jest taki ze ja biore lapa + podreczny, a dziewczyna torebke + podreczny. I mam nadzieje ze przejdzie \:\) W liverpoolu nigdy w zyciu by nie pozwolili.

dzieki panowie !

Do góry

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
9 zarejestrowanych użytkowników (wHiTe_StAr, Sensei, rafal08, burbon, igea23, alfa, latajaca_holenderka, akagi, VVega), 4442 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582836 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 20:07