Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#5122581 - 02/01/2012 04:01 Łączność ze światem
mez Offline
veteran

Meldunek: 05/01/2009
Postów: 1483
Moze ktos doradzic jaki internet zalozyc ? Mieszkam w Warszawie , net bedzie glownie sluzyl do przegladania stron www , ogladania filmików na yt , czasem jakis film sciagne wiec predkosc chcialbym min. 5mb (najlepiej min. 10mb chyba ,ze 5mb bedzie w jakiejs super cenie) , cena ze net to ok, 50pln za miesiac (choc nie jest to glowny warunek).

Nie wszystko mozna wyczytac na stronach poszczegolnych firm oferujacych dostep do sieci dlatego zakladam taki temat , zreszta moze zna ktos jakas lokalna firme , ktora ma b. dobre warunki a ja o niej nie slyszalem.

Ma ktos internet Vectry ? Dostalem niedawno do skrzynki ulotke i wydawalomi sie ,ze widzialem tam oferte 10mb za ok 45zl a teraz przegladam ich strone i ja tam oferowane predkosci 2,4,8,16,32,64mb - w dodatku nigdzie nie widze ceny za ten internet smirk

Mieszkam w centrum wiec problemow z predkoscia,zasiegiem byc nie powinno.

Do góry
Bonus: Unibet
#5122869 - 02/01/2012 19:27 Re: Łączność ze światem [Re: mez]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
ja polecam UPC, place ponizej 50 zl za 25MB ale pewnie dlatego ze mam w pakiecie z tv i telefonem

ogolnie jaka kablowke nie wezmiesz to pewnie bedzie spelniala wymagania

Do góry
#5122870 - 02/01/2012 19:30 Re: Łączność ze światem [Re: mez]
buldog Offline
Sparta Wrocław

Meldunek: 01/05/2005
Postów: 17991
Skąd: Wrocław To Ja Stary Karabin !
kazow a to prawda że jak tv nie działa to tel i net też? (3 opcje naraz wyłączone wtedy)

Do góry
#5123928 - 03/01/2012 04:29 Re: Łączność ze światem [Re: buldog]
mez Offline
veteran

Meldunek: 05/01/2009
Postów: 1483
razem z tel i tv rzeczywiscie wyjdzie 30-40pln za 20mb ,ale ogolna cena za caly pakiet to 100-120pln , a tel mi niepotrzebny , tv w zasadzie tez jezeli bede mial dobry net bo mecz moge obejrzec na necie a film sciagac z neta smile

generalnie przejrzalem pare ofert , jakies 50-60 za 10mb pewnie wezme , nie wiem czy jest sens doplacac 10zl aby miec internet ze 2 razy szybszy )20-25mb) , niby 10pln to grosze ,ale z drugiej strony lepiej to na 2-3 bronki wydac skoro w zupelnosci wystarczy mi jakies 10mb

Do góry
#5124098 - 03/01/2012 05:36 Re: Łączność ze światem [Re: mez]
Self-Confident Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 2374
Skąd: Sydney
jak nie sciagasz Bog wie ile to nie ma sensu

Do góry
#5124410 - 03/01/2012 15:55 Re: Łączność ze światem [Re: buldog]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
Originally Posted By: buldog
kazow a to prawda że jak tv nie działa to tel i net też? (3 opcje naraz wyłączone wtedy)


szczerze powiem ze takiej sytuacji jeszcze nie mialem

zadarzylo sie raz czy dwa ze netu nie bylo a tv dzialala, w druga strone nie doswiadczylem jeszcze

no ale jak pan Kazio lopata ci kabel przetnie to wtedy nie masz rzeczywiscie nic

Do góry
#5124540 - 03/01/2012 18:14 Re: Łączność ze światem [Re: mez]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Tak jest, pod względem wykorzystanej technologii pojedyncze usługi mogą nie działać, ale tak jak wspomniał Kazow może być tak że całość padnie jak Kazio łopatą przyłoży i uszkodzi fizycznie łącze...

Do góry
#5125139 - 04/01/2012 00:30 Re: Łączność ze światem [Re: buldog]
nOcnY Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2004
Postów: 7049
Skąd: Sun Vegas
Originally Posted By: buldog
kazow a to prawda że jak tv nie działa to tel i net też? (3 opcje naraz wyłączone wtedy)


Nieprawda - pomimo, że medium jest jedno to każda usługa działa na innych częstotliwościach.

Może wszystko nie działać jeżeli fizycznie zostanie przerwany trakt albo, któreś z urządzeń końcowych powie senkju senkju baj.

Do góry
#5125243 - 04/01/2012 01:34 Re: Łączność ze światem [Re: mez]
hanele Offline
veteran

Meldunek: 13/01/2006
Postów: 1250
hm...mam 3 usługi TPSA) neostrada livebox +tv no i stacjonarny - iiii dobija mnie zrywanie łącza co jakiś czas, dopóki miałam neo bez tv to wszystko ładnie śmigało, prócz tego, że nie działał mi tel bezprzewodowy tzn. panowie monterzy powiedzieli, że zepsuty, wymieniłam na zwykły kablwy ;;;;fakt działa, ale ten bezprzewodowy w innym miejscu też pięknie śmiga, nie mówiąc o tym, że jest o lata świetlne lepszy od kablowego frown... Mój koszmar z TPSA to ciągłe zrywanie neta, odświeżanie liveboxa (czasami dziwny jest alarm o złym haśle użytkownika, a jak jeszcze raż odświeżę to wszystko gra frown ..dzwoniłam wszędzie gdzie tylko można, polepszyło się na pół dnia i myślałam, że jest ok...wyniki na liwescor extra..aleee to zmłya...net zawieszony i tak jest i tak zostało i czy tak będzie już zawsze ?...Techniczni mówią, ze pewnie mi sie wydaje, bo u nic wszystko gra, tak ze nie wiem czy była łopata, cza jakieś inne gówno, ale mnie to wku..rwia maxymalnie...dlatego jeśli miałabym poradzić to jedne medium i inne z innej firmy... miałam neta z TPSA...kablówkę z UPC i hulało aż miło.... to zachciało mi sie promocji 3 w jednym mad

Do góry
#5125717 - 04/01/2012 04:17 Re: Łączność ze światem [Re: mez]
RaJ2005 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2005
Postów: 5445
Witam,

Zwracam się z prośbą o pomoc, mianowicie przeprowadziłem się na obrzeża Krakowa i wzialem bezprzewodowy internet z play. Gość w salonie sprawdzał i zapewniał mnie że w okolicy będzie zasięg jednak mam tylko jedną kreskę.. blush
wziąłem stamtąd ponieważ wiedziałem, że przy podpisaniu umowy wystarczy dowód(pracuję na umowe zlecenie.. )
W związku z tym moje pytanie, czy biorąc neostrade trzeba przedstawić umowę o pracę? Czy jest jakis pakiet zeby wziac internet + telefon stacjonarny(jakis najtanszy pakiet, gdyż stacjonarny telefon nie jest mi potrzebny, ale jesli go nie wezmę to opłata za utrzymanie linii telefonicznej wyniesie ok 30zł miesiecznie - wiec jesli jest jakis abonament w troche wiekszej cenie to bym wolal taką opcję..

Bardzo proszę o pomoc, gdyż z tym zasięgiem nie mogę swobodnie chodzić po stronach ;/
jedynie forum jakos śmiga tongue

Do góry
#5126331 - 04/01/2012 10:08 Re: Łączność ze światem [Re: mez]
Warka Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2006
Postów: 702
Hanele - czym masz spiety livebox z kompem ?

Do góry
#5126487 - 04/01/2012 15:30 Re: Łączność ze światem [Re: RaJ2005]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: RaJ2005
Gość w salonie sprawdzał i zapewniał mnie że w okolicy będzie zasięg jednak mam tylko jedną kreskę.. blush


Tutaj możesz zawsze sprawdzić lokalizacje stacji bazowych poszczególnych sieci: http://mapa.btsearch.pl/

Do góry
#5127079 - 04/01/2012 22:09 Re: Łączność ze światem [Re: Warka]
hanele Offline
veteran

Meldunek: 13/01/2006
Postów: 1250
Originally Posted By: Warka
Hanele - czym masz spiety livebox z kompem ?


piwo
przewód, zakończony ciemnopomarańczowym klipsem

Do góry
#5127619 - 05/01/2012 01:32 Re: Łączność ze światem [Re: hanele]
Warka Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2006
Postów: 702
Originally Posted By: hanele
Originally Posted By: Warka
Hanele - czym masz spiety livebox z kompem ?


piwo
przewód, zakończony ciemnopomarańczowym klipsem


confused laugh
Znaczy sie - laczysz sprzet za pomoca przewodu RJ45 (tak samo laczy sie tez dekoder w ichniej telewizji) ?

Do góry
#5127969 - 05/01/2012 03:41 Re: Łączność ze światem [Re: Warka]
hanele Offline
veteran

Meldunek: 13/01/2006
Postów: 1250
Originally Posted By: Warka
Originally Posted By: hanele
Originally Posted By: Warka
Hanele - czym masz spiety livebox z kompem ?


piwo
przewód, zakończony ciemnopomarańczowym klipsem


confused laugh
Znaczy sie - laczysz sprzet za pomoca przewodu RJ45 (tak samo laczy sie tez dekoder w ichniej telewizji) ?

przewód ethernet, na przewodzie jest nadruk nr, ale czy to enigmatyczne dla mnie RJ45, to nie wiem smirk

Do góry
#5127978 - 05/01/2012 03:45 Re: Łączność ze światem [Re: hanele]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Haniu smile
Juz dawno Ci mówiłem wywal Tepse na zbity pysk grin

BTW zażyj czasem tlenu wink

Do góry
#5128012 - 05/01/2012 03:55 Re: Łączność ze światem [Re: AGASSI]
hanele Offline
veteran

Meldunek: 13/01/2006
Postów: 1250
Originally Posted By: AGASSI
Haniu smile
Juz dawno Ci mówiłem wywal Tepse na zbity pysk grin

BTW zażyj czasem tlenu wink

Jacku smile , staram się wywalić, ale włazi i kaze se płacić blush
... fakt, zycie bez tlenu jest straszne frown

Do góry
#5128365 - 05/01/2012 07:11 Re: Łączność ze światem [Re: hanele]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Originally Posted By: hanele
hm...mam 3 usługi TPSA) neostrada livebox +tv no i stacjonarny - iiii dobija mnie zrywanie łącza co jakiś czas, dopóki miałam neo bez tv to wszystko ładnie śmigało, prócz tego, że nie działał mi tel bezprzewodowy tzn. panowie monterzy powiedzieli, że zepsuty, wymieniłam na zwykły kablwy ;;;;fakt działa, ale ten bezprzewodowy w innym miejscu też pięknie śmiga, nie mówiąc o tym, że jest o lata świetlne lepszy od kablowego frown... Mój koszmar z TPSA to ciągłe zrywanie neta, odświeżanie liveboxa (czasami dziwny jest alarm o złym haśle użytkownika, a jak jeszcze raż odświeżę to wszystko gra frown ..dzwoniłam wszędzie gdzie tylko można, polepszyło się na pół dnia i myślałam, że jest ok...wyniki na liwescor extra..aleee to zmłya...net zawieszony i tak jest i tak zostało i czy tak będzie już zawsze ?...Techniczni mówią, ze pewnie mi sie wydaje, bo u nic wszystko gra, tak ze nie wiem czy była łopata, cza jakieś inne gówno, ale mnie to wku..rwia maxymalnie...dlatego jeśli miałabym poradzić to jedne medium i inne z innej firmy... miałam neta z TPSA...kablówkę z UPC i hulało aż miło.... to zachciało mi sie promocji 3 w jednym mad


jaki masz SNR Margin ? to jest zapewnie przyczyna..

miałaś zmienianą prędkość internetu z mniejszej na większą ?

Do góry
#5128433 - 05/01/2012 08:36 Re: Łączność ze światem [Re: Baqu]
hanele Offline
veteran

Meldunek: 13/01/2006
Postów: 1250
Originally Posted By: Baqu
Originally Posted By: hanele
hm...mam 3 usługi TPSA) neostrada livebox +tv no i stacjonarny - iiii dobija mnie zrywanie łącza co jakiś czas, dopóki miałam neo bez tv to wszystko ładnie śmigało, prócz tego, że nie działał mi tel bezprzewodowy tzn. panowie monterzy powiedzieli, że zepsuty, wymieniłam na zwykły kablwy ;;;;fakt działa, ale ten bezprzewodowy w innym miejscu też pięknie śmiga, nie mówiąc o tym, że jest o lata świetlne lepszy od kablowego frown... Mój koszmar z TPSA to ciągłe zrywanie neta, odświeżanie liveboxa (czasami dziwny jest alarm o złym haśle użytkownika, a jak jeszcze raż odświeżę to wszystko gra frown ..dzwoniłam wszędzie gdzie tylko można, polepszyło się na pół dnia i myślałam, że jest ok...wyniki na liwescor extra..aleee to zmłya...net zawieszony i tak jest i tak zostało i czy tak będzie już zawsze ?...Techniczni mówią, ze pewnie mi sie wydaje, bo u nic wszystko gra, tak ze nie wiem czy była łopata, cza jakieś inne gówno, ale mnie to wku..rwia maxymalnie...dlatego jeśli miałabym poradzić to jedne medium i inne z innej firmy... miałam neta z TPSA...kablówkę z UPC i hulało aż miło.... to zachciało mi sie promocji 3 w jednym mad


jaki masz SNR Margin ? to jest zapewnie przyczyna..

miałaś zmienianą prędkość internetu z mniejszej na większą ?

tak, zmieniałam na większą...w sumie to zauwazyłam, ze po odmówieniu przeze mnie zgody na ofertę//propozycję przejścia na światłowody... wszystko zaczęło sie psuć crazy
Sygnał/Szum:
Bliski koniec : 14 (dB)
Odległy koniec : 14 (dB)
...............

Do góry
#5128864 - 05/01/2012 19:25 Re: Łączność ze światem [Re: hanele]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
wydaje mi się, że jest to związane z tym, iż podpięli za dużą liczbę nowych użytkowników pod sieć w której jesteś, lub zwiększyli Ci przędkość
neostrady na poziom, który Twoja sieć nie obsługuje, miałem podobnie i po nici doszedłem do kłębka.

możesz jeszcze wkleić print screena z wszystkimi danymi sieci, bo tam jeszcze 3-4 informacje są, a nie pamiętam jak się nazywały. ta sama zakładka w routerze co snr margin, obok tych danych.

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (akagi, burbon, VVega, Sensei, latajaca_holenderka, wHiTe_StAr, igea23, rafal08), 4424 gości oraz 3 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582823 Postów

Najwięcej online: 4506 @ Wczoraj o 20:07