Strona 1 z 10 1 2 3 ... 9 10 >
Opcje tematu
#1407307 - 18/07/2007 22:53 .::Zagrywka 2::.
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
.::Zagrywka 2::.

Po blisko dwu miesięcznej przerwie czas wrócić do pracy i działalności bukmacherskiej. Cieszy mnie, że pierwszy temat bardzo wam się spodobał. Przecież wszystko to co jest pisane tutaj i tworzone jest właśnie dla was. Mam nadzieję, że drugi temat w nowym sezonie także okaże się sukcesem i yield na poziomie 9,5% zostanie pobity. W tych nadchodzących rozgrywkach postanowiłem postawić na dyscypliny (ligi), które znam dobrze. W temacie "Zagrywka 2" nie będzie miejsca dla knorrów fix, które tak często gdzieś się tam przewijają w rozmowach czy na forach. Osobiście uważam, że granie takich propozycji jest szkodliwe dla nas. Po pierwsze wykorzystujemy info od osoby, której być może nie znamy. Po drugi rodzi to dziwną melodię milczenia. Ja tego nie lubie i mówię takim typom stanowcze NIE. My zajmiejmy się moimi koronymi ligami, które kocham. Także chciałem zauważyć, że w tym sezonie wyciszam się jeśli chodzi o środowisko bukmacherskie. Chcę robić swoją robotę, bo to dobrze mi wychodzi i z tego kojarzycie osobnika o ksywie "Ignorator" \:\) . Chciałem e także mocno przeprosić ludzi, którzy w pewnym momencie tematu "Zagraj na wygraną :)" czy "Zagrywka" stracili trochę pieniądzy. Niestety miałem słabszy okres a także próbowałem i smakowałem różnych lig i dyscyplin. Jednak zapewniam was w tym temacie nie będzie miejsca na takie rzeczy. W topicku "Zagrywka 2" stawiamy na wiedzę i doświadczenie mam nadzieję, że wszystko nam to ładnie zaprocentuje \:\) .

Nasze dyscypliny (ligi), które będziemy grać:

* Orange Ekstraklasa(Piłka nożna, Polska).
* Premiership(Piłka nożna, Anglia).
* 2 liga polska (Piłka nożna, Polska).
* Europejskie rozgrywki w wykonaniu zespołów z Anglii, Polski i Słowacji.
* Sporty motorowe - Formuła 1

Tak jak widzimy ligi, które zamierzam grać już wam przedstawiłem powyżej. Nowością jest formuła 1 jeden z naszych klasowych typerów zaraził mnie tą dyscypliną. Przez ostatnie wyścigi bacznie przyglądałem się swoim typom. Efekt był bardzo dobry. Mam nadzieję, że ta nowość pozwoli nam na jeszcze większy sukces niż w poprzednim temacie.

Poprzedni temat .::Zagrywka::.

.::Zagrywka::. pierwszy temat prowadzony przez Ignoratora na mecz.pl

Zagrywasz??. Zagrywam \:\)

.::Think Twice::. Ignorator.


Edited by panKa$a (16/09/2007 23:14)

Do góry
Bonus: Unibet
#1407349 - 18/07/2007 23:00 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
1#Zagłębie Lubin-Steaua Bukareszt Typ: Awans Steauy Bukareszt do III rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów(kurs:1,57)[stawka: 10J] bukmacher: Expekt, uwaga typ grany po tym kursie dwa tygodnie temu.

Po szesnastu latach Zagłębie Lubin zostało ponownie mistrzem Polski. Dzięki wspaniałej walce podopiecznych Czesława Michniewicza w zeszłym sezonie 2006/2007 otrzymali szansę walki o awans do Ligi Mistrzów. Niestety tym razem los dla "Miedziowych" nie był łaskawy. Przeciwnikiem Zagłębia Lubin została bardzo utytułowana drużyna Steauy Bukareszt, który w ostatnich latach odnosiła sukcesy na arenie międzynarodowej. Warto w tym miejscu wspomnieć cudowną walkę dwa lata temu w Pucharze UEFA. Wówczas Steaua doszła, aż do półfinału tych rozgrywek. W ostatnim sezonie dzięki dobremu rankingowi Rumunii Steaua zagrała w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W tym sezonie cel jest podobny dla podopiecznych Gheorghe Hagiego. Po losowaniu "Maradona Karpat" mówił, że jego zespół trafił na najtrudniejszego rywala z tych nierozstawionych w II rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Szybko jednak te słowa zweryfikowały spotkania towarzyskie Zagłębia Lubin z rumuńskim drużynami. Najpierw była przegrana z CFR Cluj (0:2). Był to bardzo ważny mecz dla trenera Czesława Michniewicza. Cluj jest trzecim zespołem ligi rumuńskiej i swoją charakterystyką podobny do Steauy Bukareszt. Niestety nasz mistrz okazał się słabszy w tym pojedynku. Podobnie było w meczu sparingowy z FC Vaslui tutaj "Miedziowi" zostali zdemolowani (0:5). Jednak grali dość rezerwowym składem. W przypadku konfrontacji Zagłębia z rumuńskimi zespołami sprawdziło się powiedzenia: "do trzech razy sztuka". Dopiero w trzecim sparingu podopieczni Czesława Michniewicza pokonali Unirea Urziceni (2:1). Z kolei Steaua Bukareszt także chciała się sprawdzić w meczu kontrolnym z polską drużyną. Wybór trenera Gheorghe Hagiego padł na wicemistrzem Polski - GKS Bełchatów. Dość zaskakujący był wynik tej konfrontacji podopieczni Orest Lenczyk zremisowali (2:2). Bohaterem Bełchatowa został Carlo Costly, który strzelił dwie bramki dla wicemistrzów Polski. Tak jak widzimy na załączonym obrazku obie drużyny starały się poznać bliżej rywala. Na pewno takie przetarcie trzeba było zrobić. W obydwu drużynach doszło do zmian kadrowych w trakcie przerwy letniej. Bardzo pozytywnie w tym miejscu trzeba napisać o Zagłębiu Lubin, które jako jeden z nie wielu mistrzów Polski nie osłabiło się a wzmocniło swoją kadrę zespołu. Oczywiście znajdą się osoby, co powiedzą, że odszedł Łukasz Piszczek, ale piłkarz był na wypożyczeniu z Herthy Berlin. W miejsce Piszczka pozyskano Piotra Włodarczyka a także Andre Nunesa. Ta dwójka ma za zadanie zastąpić Piszczka w nadchodzących meczach pucharowych i ligowych. Póki, co obaj panowie wypadli blado. Trener Czesław Michniewicz także postarał się o wzmocnienie drugiej linii. Pozyskał tutaj Michała Golińskiego, który ma wspólnie z Maciejem Iwańskim stworzyć najlepszą parę pomocników w Orange Ekstraklasie. Na razie obaj zawodnicy ze sobą bardzo dobrze współgrają. Widać, że "Golina" pod bacznym okiem trenera Michniewicza odrodził się i wrócił do formy, jaką prezentował jeszcze w Lechu Poznań. Jeśli chodzi o formację obroną to Zagłębie wypożyczyło z Benfiki Lizbona - Tiago Gomesa. Zawodnik ten podobno ma papiery na grę. Zobaczymy czy sprawdzi się w roli lewego obrońcy i zrobi podobną karierę jak Manuel Arboldea. Jeśli chodzi jeszcze o transfery to warto wspomnieć o pozyskaniu bramkarza Aleksandra Ptaka, który ma być alternatywą dla Michala Vaclavika. Steaua Bukareszt także poczyniła starania w przerwie letniej o transfery. Jak dobrze wiemy z naszej Korony Kielce pozyskano Pawła Golańskiego, który bardzo zaimponował trenerowi Hagiemu. Także pozyskano młodych graczy jak choćby: Valentin Emanoli Badoi, Eric Bicflavi czy Alexandru Iacoba. Dość ciekawa jest historia tego ostatniego transfery. Młody 18 letni Iacoba jest obrońca, o którego starały się sam Inter Mediolan. Jeszcze pozyskano: Ifeanyi Emeghara (obrońca), Valentino Badoi (obrońca), Adriana Neaga (napastnik) i Mihai Gurita (napastnik). Jeśli chodzi o siłę kadr to zdecydowanie lepiej wygląda Steaua Bukareszt, która imponuje w rozgrywkach międzynarodowych i narodowych. Już sparingowe spotkania tej drużyny pokazały, że bardzo nie bezpieczny jest napastnik Nicolae Dica, który strzela jak na zawołanie. Został on po sezonie Divize A wybrany drugim najlepszym piłkarzem sezonu po Claudio Niculescu z Dinamo Bukareszt.

Do góry
#1407357 - 18/07/2007 23:00 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Duży postęp w ostatnim czasie zrobiło Zagłębie Lubin. Jednak eksperymenty trenera Czesława Michniewcza moim zdaniem były złe. Wystawianie na szpicy Piotra Włodarczyka jest błędem już jego gra w stołecznej Legii pokazała, że nie tędy droga. Zdecydowanie lepiej na tej pozycji wygląda Michał Chałbiński i mam nadzieję, że zagra w tych istotnych i ważnych meczach. Także nadal dobrze wygląda gra Iwańskiego, który jest najlepszy play-makerem naszej Orange Ekstraklasy zaraz po Łukasze Gargule. Martwi dość mocno postawa bloku defensywnego to właśnie on zawiódł w tak ważnym sparingowym meczu z CFR Cluj (0:2). Faworytem tej konfrontacji jest oczywiście Steaua Bukareszt, która już od kilku sezonów odbudowuje swoją potęgę. Gra w półfinale Pucharu UEFA czy w fazie grupowej Ligi Mistrzów jest najlepszym dowodem na to, że zespół jest silny. Bardzo ważne i cenne w szczególności jest doświadczenie na arenie międzynarodowej. Rok temu przekonaliśmy się, że nieopierzone Zagłębie Lubin nie dało rady Dinamowi Mińsk. Oby w tym sezonie próba wypadła lepiej, ale myślę, że jeszcze za wcześniej na awans do III rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. W Lubinie zrobiono bardzo dobra robotę. Zespół jest wzmacniany i zebrała się odpowiednia grupa ludzie, która w perspektywie dwóch-trzech lat może stworzyć silną drużyną na miarę Polski i kto wie czy nie Europy.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1416699 - 22/07/2007 11:00 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
2# Nick Heidfeld-Heikki Kovalainen + Robert Kubica (miejsce w końcowej klasyfikacji 1-8) Typ: Nick Heidfeld + Robert Kubica (1-8)(kurs:1,54)[stawka:10J]

Nick Heidfeld-Heikki Kovalainen (Kto lepszy?) Typ: Heidfeld (1,25)
Z bardzo dobrej strony wczoraj na torze Nuerburgring pokazał się Nick Heidfeld, który zajął wysokie czwarte miejsce. Dzięki tak dobrej dyspozycji Niemca jutro powinien dostać od teamu - BMW Sauber bardziej agresywną taktykę na ten wyścig. Dostanie oczywiście do swojego bolidu mniej paliwa niż drugi kierowca BMW - Robert Kubica. To pozwoli Nickowi na szybszą jazdę w pierwszej części wyścigu. Warto także zauważyć, że Heidfeldowi wczoraj urodził się syn. Ta wiadomość bardzo dobrze wpłyneła na Nicka, który pojechał lepiej niż w poprzednich wyścigach z serii Formuły 1. Myślę, że te pozytywne emocje przyniosą jutro bardzo dobry rezultat. Przeciwnikiem w tej parze Nicka Heidfelda będzie Fin z drużyny Renault - Heikki Kovalainen. Wczoraj dość niespodziewanie to właśnie Heikki okazał się najlepszym kierowcą Renault. Zajął siódme miejsce w stawce. Dla przykładu kolega Kovalainena - Giancarlo Fisichella był dopiero trzynasty. Widzimy, że nadal forma Renault w tym sezonie jest sporym rozczarowaniem. Pomimo zapewnień teamu o próbie podjęcia walki z BMW-Sauber, efekt nadal jest ten sam. Gołym okiem widać, że BMW ma aktualnie szybszy bolid niż Reanult. Myślę, że jutro właśnie zobaczymy potwierdzenie tych słów podczas GP Europy.

Robert Kubica (miejsce w końcowej klasyfikacji 1-8) kurs (1,23).
Robert Kubica podczas ostatnich wyścigów we Francji i Wielkiej Brytanii pokazał się z bardzo dobrej strony. Dwa razy nasz rodak znalazł się poza podium. W dzisiejszym wyścigu ciężko będzie powtórzyć te dobre rezultaty. Jednak miejsce (5-6) jest jak najbardziej realne dla Roberta. Być może znowu nas czymś pozytywnie zaskoczy. Ostatnio na torze Silverstone stoczył przepiękną walkę z Felipe Massą. Przez dziesięć okrążeń nie dał się Brazylijczykowi z Ferrari. Obyśmy także jakiegoś miłego akcentu doczekali się podczas dzisiejszej walki na torze Nuerburgring.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1416934 - 22/07/2007 19:30 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
3# Heikki Kovalainen-Mark Webber Typ: Heikki Kovalainen(kurs:1,9)[stawka:10J]bukmacher: Interwetten

b]Heikki Kovalainen-Mark Webber Typ: Heikki Kovalainen (Kurs: 1,9) bukmacher: (Interwetten, Bet24, STS)[/b]
Choć obaj kierowcy są obok siebie na stracie to jest wielka różnica klas pomiędzy nimi. Heikki Kovalainen dysponuje lepszym bolidem od Marka Webbera. Może dojść do sytuacji, że już na starcie Heikki wyprzedzi Marka Webbera. Z resztą patrząc na dokonania obydwu kierowców w tym sezonie Formuły 1 widać gołym okiem, że Heikki w ostatnim okresie prezentuje równą formę (poza GP Francji gdzie już na początku doszło do kolizji). Nie można tego powiedzieć o Marku, który ukończył tylko pięć wyścigów ( z dziewięciu rozegranych) a najwyższym miejscem było dziewiąte w GP Kanady. Właśnie największym problemem Webbera może być zawodny bolid, który odmówił posłuszeństwa w czterech rozegranych wyścigach (GP Bahrajnu, Hiszpanii, Monaco i Wielkie Brytanii). Jeśli nic nie przeszkodzi Heikki Kovalainenowi to dzisiaj powinien być lepszy od Marka Webbera.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1417068 - 22/07/2007 20:50 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
4# Zagłębie Lubin-PGE GKS Bełchatów Typ: Zagłębie Lubin[b](kurs:2,1)[stawka:5J]

Już dzisiaj w Lubinie dojdzie do pierwszego spotkania nie jako otwierającego nam sezon Orange Ekstraklasy 2007/2008. Na przeciw siebie stanie mistrz kraju - Zagłębie Lubin z wicemistrzem - PGE GKS Bełchatów. Pierwotnie w tym finale powinien wystąpić zdobywca krajowego pucharu - Groclin Grodzisk, ale drużyna z Wielkopolski stwierdziła, że ważniejsza jest dla nich walka w I rundzie kwalifikacyjnej Pucharu UEFA. Wobec tego Ekstraklasa S.A zgłosiła w miejsce Groclin drużynę PGE GKS Bełchatów.

Mecz w Lubinie zapowiada się bardzo ciekawie. Na przeciw siebie staną dwaj pretendenci do mistrzowskiego tytułu w tym sezonie. Pikanterii temu meczowi dodaje fakt, że już w trzeciej kolejce sezonu 2007/2008 dojdzie do bezpośredniego spotkania tych drużyn w ekstraklasie. Część komentatorów obawia się, że może mieć to wpływ na konfrontację. Ja jednak uważam, że tak się nie stanie i zobaczymy kawał dobrego futbolu na wysokim europejskim poziomie.

W ostatnim czasie kluby przygotowywały się do sezonu ekstraklasy. Zagłębie Lubin praktycznie nie rozegrało żadnego meczu o stawkę. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja GKS Bełchatów, który w zeszły czwartek na własnym stadionie grał w I rundzie kwalifikacyjnej Pucharu UEFA. Podopieczni Orest Lenczyka pokonali (2:0) Ameri Tibilisi.

Tak jak widzimy na pewno forma Bełchatowa wygląda dobrze, ale dla tej drużyny ważniejsza jest w tej chwili liga polska i Puchar UEFA. Potwierdzeniem tych słów będzie nie zabranie przez trenera Oresta Lenczyka, aż ośmiu piłkarzy na to ważne spotkanie. Zabraknie Piotra Lecha, Dariusza Pietrasiaka, Edwarda Cecota, Grzegorza Fonfary, Bartłomieja Chwalibogowskiego, Łukasza Garguły, Mariusza Ujka i Dawida Nowaka. Osłabienia są bardzo poważne. Blok defensywny będzie całkowicie zmieniony. Zabraknie, choć bohatera z czwartkowego wieczoru, czyli Dariusza Pietrasiaka (strzelił dwa gole w meczu z Ameri Tibilisi). Także druga linia bez Garguły i Chwalibogowskiego (ma zastąpić Rafała Boguskiego w pierwszej jedenastce) wygląda mizernie. Jednak najbardziej te osłabienia odbiją się na ataku. Brak Dawida Nowaka i Mariusz Ujka jest wielkim problemem dla trenera Oresta Lenczyka. Najprawdopodobniej szkoleniowiec będzie musiał znowu wystawić osamotnionego Carlo Costly'iego. W Zagłębiu Lubin sytuacja wygląda o niebo lepiej. Zespół wzmocnił się w trakcie przerwy zimowej (Aleksander Ptak, Andre Nunes, Tiago Gomes, Michał Goliński i Piotr Włodarczyk. Dzięki tym transferom trener Czesław Michniewicz ma większe pole manewru przy ustalaniu wyjściowej jedenastki. Warto także zauważyć, że popularni "Miedziowi" zagrają przed własną publicznością. Dla zawodnika jest to zawsze większa motywacja niż gra na neutralnym boisku czy też wyjeździe.

W poprzednim sezonie 2006/2007 rywalizacja pomiędzy tymi klubami była pasjonująca. W pierwszym meczu rozegranym w 5.Kolejce lepsze okazało się miejscowe Zagłębie Lubin, które pokonała (2:1) GKS Bełchatów. Była to pierwsza porażka podopiecznych Oresta Lenczyka po czterech wygranych z rzędu. Duży wpływ na tą rywalizację miał brak Mariusza Ujka, który przed meczem został zatrzymany prze wrocławską prokuraturę. Niestety ta informacja bardzo źle odbiła się na piłkarzach, którzy nie mogli sobie znaleźć miejsca na boisku. Zupełnie inny przebieg miał rewanżowy mecz, który odbył się w 20.Kolejce poprzedniego sezonu. Wówczas rozpędzony GKS Bełchatów miażdżył swoich przeciwników. Także Zagłębiu Lubin nie udała się skutecznie zatrzymać podopiecznych Oresta Lenczyka stąd też przegrana (1:3) w meczu rewanżowym.

Choć rywalizacja tych klubów skończyła się w 20.Kolejce to jednak do końca sezonu mieliśmy w związku z tymi drużynami wiele emocji związanych z walkę o prymat w Polsce. Lepszy rzutem na taśmę okazało się Zagłębie Lubin, które w ostatniej kolejce dzięki wygranej (2:1) z Legią Warszawa zapewniło sobie tytuł mistrz Polski w 2007 roku.

Dzisiejsza rywalizacja zapowiada się pasjonująco. Zagłębie Lubin zagra na własnym stadionie i będzie chciało pokazać się z jak najlepszej strony w pierwszy meczu otwierającym sezonu. Z kolei GKS Bełchatów przyjeżdża do Lubina rozegrać kolejny mecz kontrolny. Braki kadrowe, o czym wspominałem wcześniej w analizie są bardzo poważną i myślę, że podopiecznym Oresta Lenczyka będzie trudno zdobyć to trofeum.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1418094 - 23/07/2007 04:15 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Originally Posted By: Ignorator
2# Nick Heidfeld-Heikki Kovalainen + Robert Kubica (miejsce w końcowej klasyfikacji 1-8) Typ: Nick Heidfeld + Robert Kubica (1-8)(kurs:1,54)[stawka:10J]


Originally Posted By: Ignorator
Nick Heidfeld-Heikki Kovalainen (Kto lepszy?) Typ: Nick Heidfeld (1,25)
Nick Heidfeld miejsce 6
Heikki Kovalainen miejsce 8


Originally Posted By: Ignorator
Robert Kubica (miejsce w końcowe klasyfikacji 1-8)(1,23)
miejsce 7


Zysk
+ 5,4 J

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1418107 - 23/07/2007 04:19 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Originally Posted By: Ignorator
3# Heikki Kovalainen-Mark Webber Typ: Heikki Kovalainen(kurs:1,9)[stawka:10J]bukmacher: Interwetten

Mark Webber 3 miejsce
Heikki Kovalainen 8 miejsce


Zysk
-10 J

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1418113 - 23/07/2007 04:22 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Originally Posted By: Ignorator
4# Zagłębie Lubin-PGE GKS Bełchatów Typ: Zagłębie Lubin(kurs:2,1)[stawka:5J]

Zagłębie Lubin-PGE GKS Bełchatów (1:0)


Zysk
+ 5,5 J

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1420653 - 24/07/2007 02:00 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Rozliczenie 1 tygodnia gry:

Kupony zagrane: 3
Kupony wygrane: 2
Jednostki wygrane: 0,9J
Skuteczność: 66,6%

Yield:+ 3,6%

Pierwszy tydzień rywalizacji zakończony. Gdyby inna pogoda panowała w niedzielne popołudnie nad torem Nurbugring to dzisiaj nasze zyski byłby zdecydowanie lepszy. Niestety duże opady deszczu popsuły nam nie tylko zawody sportowe, ale i nasze jednostki. Czeka nas w tym sezonie dużo pracy i myślę, że razem wspólnymi siłami będziemy szukać ciekawych spotkań z trzech lig co wymieniłem na początku tematu. Cieszą mnie wasze pozytywne opinię już na początku sezonu to pokazuje, że to co robię ma sens i pomaga innym uczestniką gry to musi cieszyć. Mam nadzieję, że czeka nas wiele wspaniałych emocji \:\) .

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1431461 - 27/07/2007 05:37 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
5# Groclin Grodzisk Wielkopolski-Ruch Chorzów Typ: under 2,5 gola bukmacher: bwin(kurs:1,8)[stawka:6J]

Już jutro o godzinie 19 w Grodzisku Wielkopolskim oficjalnie przywitamy nowy sezon Orange Ekstraklasy 2007/2008. Na inaugurację wybrano mecz zdobywcy Pucharu Polski - Groclinu Grodzisk z mistrzem drugiej ligi - Ruchem Chorzów.

Początkowo nie wiadomo było czy ten mecz dojdzie w ogóle do skutku. Wszystko przez proces licencyjny. Ruch Chorzów miał wielkie problemy z otrzymaniem licencji na grę w ekstraklasie. Na szczęście silna wola kibiców "Niebieskich" a także władz miasta pozwoliła na ponowne rozpatrzenie wniosku Ruchu i pozwolenie na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jeśli chodzi o okres letni to bardzo duże zmiany zaszły w Groclinie Grodzisk Wielkopolski. Z funkcją szkoleniowca pożegnał się Maciej Skorża, który wybrał się na południe Polski. Celem jego misji jest odbudowanie potęgi Wisły Kraków. Wobec takiego rozwoju wypadków prezes Zbigniew Drzymała oddał drużynę w ręce Jacka Zielińskiego. Ten szkoleniowiec z dość przeciętnej Odry Wodzisław zrobił "Rycerzy Wiosny". Śląska ekipa była w stanie skutecznie przeciwstawić się takim tuzom naszej ligi jak: GKS Bełchatów czy choćby Wisła Kraków.
Także w drużynie beniaminka doszło do zmiany na stanowisku szkoleniowca. Zaraz po fecie z okazji awansu dymisję złożył Marek Wleciałowski. Klub długo nie szukał odpowiedniego kandydata na to stanowisko. Nowym szkoleniowcem został Słowak - Duszan Radolsky, który potrafił jeszcze trenując Groclin Grodzisk Wielkopolski wygrać w Pucharze UEFA z Herthą Berlin czy Manchesterem City. Tak jak widzimy trener Radolsky wraca na stare śmiecie. Na pewno znajdzie czas na wypicie kawy z prezesem Drzymałą. W końcu obaj panowie nie kryli, że nadal darzą się sympatią.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową to spore zmiany możemy zobaczyć w Groclinie Grodzisk. Z klubu odeszło kilku czołowych zawodników. Warto w tym miejscu wspomnieć: Aleksandra Ptaka (Zagłębie Lubin), Michał Goliński (Zagłębie Lubin), Piotrek Świerczewski (Korona Kielce) i Takesure Chinyama (Legia Warszawa). W ich miejsce pojawili się: Sergio Batata (powrót do polskiej ligi), Mariusz Muszalik (Odra Wodzisław), Petra Banicia (ze słowackiej ligi) i Bartosz Ślusarski (UD Leiria). Widać gołym okiem, ze straty w tym okienku transferowym były większe niż zyski. Bardzo dobrze pokazał to mecz I rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA. Groclin miał spore trudności ze zdobyciem choćby jednej bramki w Baku. Widać było, że brakuje w drugiej linii doświadczonego zawodnika, który będzie w stanie zaadresować prostopadłe podanie do napastnika. Większość akcji była rozgrywanych po bokach. Jednak i w tym elemencie zabrakło dokładności. Dopiero, kiedy trener Zieliński na plac boju wprowadził Majewskiego i Piechniaka (Jodłowiec z Muszalikiem prezentowali się przeciętnie na tle MKT Araz Imiszli) gra zespołu wyglądała lepiej. Myślę, że jeśli trener Zieliński zdecyduje się na wystawienie właśnie Majewskiego i Piechniaka to zespół powinien prezentować się lepiej niż w kwalifikacjach Pucharu UEFA.
Z kolei, jeśli popatrzymy na beniaminka - Ruch Chorzów to widzimy, że siła ognia tej drużyny będzie słabsza w tym sezonie 2007/2008. Wszystko przez sprzedaż za milion złoty do Wisły Kraków - Piotra Ćwielonga. Ten młody napastnik wraz z doświadczonym Litwinem - Grażvydasem Mikulenasem stworzyli bardzo skuteczny duet napastników na drugoligowym froncie. W sumie strzelili 15 bramek. Przy czym sam Ćwielong zdobył, aż dziewięć goi!. Więc widzimy, że strata tego zawodnika, jeśli chodzi o inklinację ofensywne jest dość spora. Na szczęście trener Duszan Radolsky ma w swoim obwodzie młodego Łukasza Janoszkę, który jest synem Mariana Janoszki. Ojca Łukasza powinniśmy pamiętać jeszcze z występów w pierwszoligowym Ruchu Radzionków. Na pewno nie można lekceważyć drużyny "Niebieskich". Jednak warto wspomnieć, że w tym meczu nie zagra ściągnięty z Pogoni Szczecin - Lilo, który jest kontuzjowany.

Faworytem tego spotkania jest Groclin Grodzisk Wielkopolski jednak forma podopiecznych Jacka Zielińskiego jest mizerna i trudno spodziewać się nagłej poprawy. Do tego warto zwrócić uwagę, że trener Zieliński stawia bardziej na skuteczną grę w tyłach a potem myśli o atakowaniu przeciwnika. Sądzę, że jutro w Grodzisku Wielkopolskim zobaczymy mecz walki. W końcu w pierwszych meczach beniaminki są bardzo trudnym rywalem dla starych wyjadaczy ligowych. Myślę, że będzie tak w tym wypadku. Trener Duszan Radolsky jest znany ze swojej twardej ręki i jak nie idzie jego piłkarzom to dostają dużą burę od szkoleniowca (tak było w spotkaniu towarzyskim z Cracovią Kraków). Under w tym spotkaniu wydaje się najlepszą opcją.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1464941 - 06/08/2007 03:23 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Originally Posted By: Ignorator
5# Groclin Grodzisk Wielkopolski-Ruch Chorzów Typ: Zagłębie Lubin(kurs:1,8)[stawka:6J]

Groclin Grodzisk Wielkopolski-Ruch Chorzów (1:4)


Zysk
- 6 J

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1464970 - 06/08/2007 03:31 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Rozliczenie 2 tygodnia gry:

Kupony zagrane: 1
Kupony wygrane: 0
Jednostki wygrane: -6J
Skuteczność: 0%

Yield:- 100%

Witam was wracam po zasłużonym tygodniowym urlopie nad pięknym polskim morzem. Spędziłem bardzo miło czas z moimi najbliższymi przyjaciółmi \:\) . Ostatni tydzień dał mi wielkiego kopa i z nową energią wracam do gry. Niestety nasz pierwsza propozycja na under w meczu otwarcia w Grodzisku Wielkopolskim okazała się nie wypałem, ale jak to się mówi: "Pierwsze koty za płoty". Myślę, że już w trzeciej kolejce będzie o wiele wiele lepiej. Chciałem też was w tym miejscu przeprosić za to, że mnie nie było, ale musiałem odpocząć od domu, pracy, bukmacherki i wszystkiego związanego z codziennym życiem. Każdy potrzebuje czas kiedy otoczy się najbliższymi i ucieknie na koniec świata. Dla mnie takim końcem świata była Jastrzębia Góra. Generalnie miejscowość jak dla mnie mało atrakcyjna. Bardziej sobie cenię Władysławowo i tam też spędziliśmy trzy dni z naszego urlopu. Jednak wrócmy do tego co nas czeka już za tydzień. Oczywiście w naszym typowaniu zwrócimy uwagę na trzecią kolejkę Orange Ekstraklasy a także ruszającą Premiership. Oj będzie się działo a my na pewno nie będziemy bierni tylko będziemy typować oby trafnie. Trzymajcie się ciepło i do zobaczenia już wkrótce.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1473733 - 09/08/2007 05:03 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Originally Posted By: Ignorator
2# Zagłębie Lubin-Steaua Bukareszt Typ: Awans Steauy Bukareszt do trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów(kurs:1,57)[stawka:10J]

Zagłębie Lubin-Steaua Bukareszt (0:1)
Steaua Bukareszt-Zagłębie Lubin (2:1)


Zysk
+ 5,7 J

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1478603 - 10/08/2007 17:55 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
6# Ruch Chorzów-Zagłębie Sosnowiec Typ: Ruch Chorzów (kurs:1,75)[stawka:6J]

Pierwsze spotkanie otwierające trzecią kolejkę zmagań w lidze polskiej odbędzie się w Chorzowie. Na przeciw siebie przy ulicy Cichej staną jedenastki Ruchu Chorzów i Zagłębia Sosnowiec.

Mecz, który zostanie rozegrany już o godzinie 19 jest określanym mianem "świętej wojny". Wszystko przez animozje, jakie dzielą od lat Śląsk z Zagłębiem Dąbrowskim. Wiadomo nie od dziś, że mieszkańcom Sosnowca jest bliżej do Warszawy niż Katowic.

W ostatnich latach Ruch Chorzów nie był w stanie pokonać odwiecznego rywala z Sosnowca. Czarna seria chorzowskiej jedenastki ciągnie się już od 15 lat. Ostatnia wygrana miała miejsce 29 kwietnia 1992 roku. Wówczas w Sosnowcu Ruch Chorzów po bramkach: Mieczysława Szewczyka i Marka Wleciałowskiego (trener, który wprowadził Ruch Chorzów do ekstraklasy. Zrezygnował z zajmowanej funkcji tuż przed sezonem ligowym 2007/2008) wygrał (2:0). Od tego czasu piłkarze z "eRką" na piersi nie potrafili pokonać Zagłębia Sosnowiec. Najczęściej wygrywało Zagłębie zwłaszcza na Ludowym a na Cichej padały remisy.

Jednak w ostatnim czasie w obydwu klubach doszło do poważnych zmian, które są w stanie zmienić tą złą serię dla Ruchu Chorzów. Podopieczni Duszana Radolsky'iego mieli wymarzony start w Orange Ekstraklasie. Wygrana (4:1) z Groclinem Grodzisk Wielkopolski pokazała, że praca, jaką wykonał Słowak w trakcie przerwy letniej da bardzo dobre plony. Potwierdzeniem tych słów będzie mecz z drugiej kolejki ligowej. W Krakowie Ruch po bardzo dobrym meczu przegrał minimalnie (0:1) z Cracovią Kraków. Niestety ostatnia potyczka także miała złe strony. Kontuzji w tym meczu nabawił się snajper Remigiusz Jezierski, który był bohaterem pierwszego meczu z Groclinem Grodzisk Wielkopolski a także Słowak - Pavola Balaza. Pomimo tego trener Duszan Radolsky ma godnych następców wystarczy tylko wymienić młodego Łukasza Janoszkę czy też Grażvydasa Mikulenasa, którego bardzo dobrze pamiętamy z występów w warszawskiej Polonii.

Goście z Zagłębia już na starcie sezonu dowiedzieli się, że po tym sezonie zagrają w drugiej lidze. Wszystko przez korupcję, w którą byli zamieszani działacze i piłkarze tego zasłużonego klubu. Niestety osób, który postąpiły nie godnie w klubie już nie ma a konsekwencje muszą wziąć na swoje barki nowi właściciele z Krzysztofem Szatanem na czele. Wspomniana sytuacja nasuwa nam wiele pytań. Skoro Zagłębie Sosnowiec ma do rozegrania, aż 28 kolejek wiedząc już o karnej degradacji to jak to wpłynie na piłkarzy?. Z resztą nie jest tajemnicą, że większość z zawodników Zagłębia reprezentuje drugoligowy poziom czego dowodem były spotkania z Lechem Poznań (4:2) czy Odrą Wodzisław Śląski (1:0). Dwie przegrane na początku sezonu do tego dochodzą karne punkty (-4 oczka na stracie) to wszystko tworzy bardzo zły klimat i atmosferę w drużynie. Dziwi mnie osobiście czemu futbolowa centrala pozwoliła na taki cyrk w nowym sezonie ligowym, bo tak naprawdę cierpią wszyscy związani z tym klubem. Jednak w tej chwili największym zmartwieniem dla Zagłębia Sosnowiec jest oczywiście mecz z Ruchem Chorzów. Oczywiście problemów trenerowi Jerzemu Kowalikowi nie brakuje. Największym jest obsada bramki.W dość dziwnych okolicznościach z klubu odszedł Boris Pesković, który dzisiaj szuka szczęścia w Górniku Zabrze. Niestety był on najlepszym bramkarzem w tej drużynie. Jego następcy zawiedli, chodzi mi głównie o Szymona Gąsińskiego i Adama Bensza. Klub w trybie awaryjnym sprowadził z Ukrainy - Jewhena Kobyła, ale on musi załatwić wizę, aby mógł występować w drużynie z Sosnowca. Najprawdopodobniej w meczu z Ruchem Chorzów trener Jerzy Kowalik zdecyduje się na postawienie między słupkami - Adama Bensza. Wszystko przez kontuzję Szymona Gąsińskiego. Tak jak widzimy na załączonym obrazku w drużynie Zagłębia Sosnowiec problemów przed tym meczem nie brakuje. Zobaczymy jak z tym wszystkim poradzą sobie piłkarza a także kadra trenerska.

Faworytem tej konfrontacji jest oczywiście Ruch Chorzów, który po bardzo udanym stracie (jedna wygrana i jedna przegrana) zagra na własnym stadionie. W zeszłym sezonie w konfrontacji pomiędzy Ruchem Chorzów a Zagłębiem Sosnowiec padł bezbramkowy remis. Jednak w tegorocznych rozgrywkach powinno to ulec zmianie. Wszystko przez problemy, jakie dosięgły zespół z Sosnowca. Widać, że sytuacja z degradacją tej drużyny wpłynęła bardzo źle na zawodników co może odbić się na dzisiejszym meczu w Chorzowie.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1479772 - 11/08/2007 00:33 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
7# Middlesbrough FC-Blackburn Rovers Typ: Blackburn Rovers (0,-0.5) (kurs:1,75)[stawka:6J]

Już w sobotę o godzinie 13:45 rozpocznie się nowy sezon Premier League. Mecz otwarcia odbędzie się w Sunderlandzie, gdzie miejscowa ekipa popularnych "Czarnych Kotów" podejmie Tottenham Hotspur Londyn. Mnie osobiście zaciekawiło spotkanie pomiędzy Middlesbrough i Blackburn, które będzie rozgrywane dwie godziny później od meczu otwarcia.

Sezon 2007/2008 będzie już kolejnym z kolei, kiedy to Middlesbrough spotyka się z Blackburn w pierwszych kolejkach sezonu. W minionym sezonie 2006/2007 obydwie ekipy spotkały się na Riverside Stadium dokładnie 23 września 2006 roku. Lepsi okazali się "Rovers" ,którzy pokonali (1:0) "Boro". Warto w tym miejscu zauważyć, że ekipie Blackburn wyjątkowo leży Middlesbrough. Już od pięciu potyczek ligowych i pucharowych Blackburn jest niepokonane w tych konfrontacjach. Na poprawienie tych dobrych statystyk liczy na pewno menedżer Blackburn - Mark Hughes.

Trzeba przyznać, że Blackburn staje w tej kolejce przed kolejną szansą pokonania Middlesbrough. Wszystko przez plagę kontuzji, jaka już na początku sezonu dopadła podopiecznych menedżera Garetha Southgate'a. W meczu z Blackburn zabraknie trzech podstawowych obrońców: Jonathana Woodgate'a (30 występów w poprzednim sezonie), Roberta Hutha (12 występów w poprzednim sezonie) i Emanuela Pogatetza (35 występów w poprzednim sezonie). Także z powodu nadmiaru kartek będzie musiał pauzować Fabio Rochemback. Zdecydowanie lepiej wygląda sytuacja Blackburn. Z powodu urazów nie zobaczymy tylko: Seteven'a Reid'a i Bruno Bernera. Jedynie odczuwalny może być brak Reida. Jednak menedżer Mark Hughes z załataniem tej dziury powinien poradzić sobie wzorcowo.

Obydwie drużyny liczą na udany start w nowym sezonie Premier League. Jednak gospodarze nie grali praktycznie żadnego meczu o stawkę. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja Blackburn, które grało w Pucharze Intertoto. Popularni "Rovers" zmierzyli się w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej tych rozgrywek z litewską Vetrą Wilno. W obydwu spotkaniach podopieczni Marka Hughes pokazali się z bardzo dobrej strony. Najpierw wygrali w Wilnie (2:0) a w rewanżu nie pozostawili już żadnych złudzeń rywalom gromiąc ich, aż (4:0) na Ewood Park.

Faworytem tego spotkania jest Blackburn braki kadrowe w Middlesbrough są bardzo poważne. W szczególności, jeśli chodzi o linię defensywną. Myślę, że tacy napastnicy jak Roque Sanata Cruz czy też zawsze bramko strzelenie usposobiony Morten Gamst Pedersen strzelą bramkę Middlesbrough. Dla mniej zdecydowanych proponuje asiana ja właśnie wybrałem tą propozycję.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1481356 - 11/08/2007 06:19 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Originally Posted By: Ignorator
7# Middlesbrough FC-Blackburn Rovers Typ: Blackburn Rovers (0,-0.5) (kurs:1,75)[stawka:6J]


Niestety ostatnio spieszę się strasznie i wkradł się błąd. Zagrałem Blackburn(0,+0.5). Sorry za zamieszanie, ale mam mało czasu.

Do góry
#1481367 - 11/08/2007 06:22 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Originally Posted By: Ignorator
6# Ruch Chorzów-Zagłębie Sosnowiec Typ: Ruch Chorzów(kurs:1,75)[stawka:6J]

Ruch Chorzów-Zagłębie Sosnowiec (1:0)


Zysk
+ 4,5J

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1481579 - 11/08/2007 07:44 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
8# Manchester United-Reading FC Typ: Manchester United(-1) (kurs:1,83)[stawka:7J]

Już w niedzielę na Old Trafford mistrz Anglii - Manchester United podejmie Reading FC. Będzie to premierowe spotkanie dla obydwu jedenastek, które da nam odpowiedź, kto aktualnie reprezentuje lepszą formę.

Ciekawy jestem czy objawienie poprzedniego sezonu - Reading FC będzie w stanie przeciwstawić się mistrzowi kraju. W końcu dobrze znamy cytat: "Bij mistrza". Jednak wydaje się to mało prawdopodobne. Dobrze wiemy, że dla zespołu Reading aktualny sezon będzie dopiero drugim w historii tego klubu w Premiership. Dlatego pewnie będziemy obserwatorami innego stwierdzenia, że: "drugi sezon dla beniaminków jest sezonem prawdy".

Przed zbliżającym się spotkaniem można stwierdzić, że Manchester United jest jeszcze bardziej silny niż w poprzednim sezonie. Menedżer sir Alex Ferguson sprowadził na Old Trafford uznane nazwiska i nie żałował funtów na potrzebnych mu zawodników. Przyjście takich tuzów jak Carlos Tevez, Owen Hargreaves czy też młodych Naniego i Andersona jest gwarantem wysokiego poziomu tej drużyny. Z resztą wspomniani przez zemnie piłkarze najprawdopodobniej będą musieli w meczu otwarcia zasiąść na ławce rezerwowych to pokazuje jak silną ekipę ma aktualnie sir Alex Ferguson. Więc żadnym zmartwieniem będą kontuzję Gary'iego Nevilla i Louisa Sahy.

Na zupełnie inny biegunie znajduje się menedżer Reading FC - Steve Coppell. W zeszłym sezonie prowadzone przez niego "Royals" byli w stanie zając wysokie ósme miejsce. Warto zauważyć, że było to najwyższa pozycja zajęta przez beniaminka od sezonu 2000/2001. To pokazuje nam, jaki kawał dobrej roboty został wykonany na Madejski Stadium. Niestety obecny sezon może być bardzo ciężki dla Reading. Już na jego początku menedżer Steve Coppell ma problemy z kontuzjami. Przeciwko Manchesterowi United nie będzie mógł zagrał Leroy Lita (14 bramek w poprzednim sezonie Premiership), podstawowy pomocnik Glen Little i obrońca Ibrahim Sonko. Co ciekawe w poprzednim sezonie konfrontacja pomiędzy tymi ekipami zakończyła się wynikiem (3:2). Obie bramki dla Reading strzelili kontuzjowani dzisiaj: Lita i Sonko. Prócz kontuzji sen z powiek menedżerowi Coppellowi spędza bramkarz - Marcus Hahnemann, który będzie musiał zagrać na Old Trafford pomimo nie wyleczonej kontuzji ręki. Tak jak widzimy przed Reading stoi nie lada zadanie w niedzielne po popołudnie.

Faworytem tego spotkania jest Manchester United, który jest jeszcze silniejszą ekipą niż w sezonie 2006/2007, kiedy sięgnęli po koronę mistrzowską. Pomimo tego menedżer sir Alex Ferguson otwarcie w wywiadzie powiedział, że liczy jeszcze na więcej od swoich piłkarzy, zwłaszcza tych młodych jak Christiano Ronaldo, Darrena Fletchera, Johna O'Shea, Patrice'a Evry, Nemanji Vidica czy też nowych Naniego i Andersona. To tylko pokazuje, że pomimo wielkiego sukcesu i mistrzostwa Anglii menedżer nadal widzi problemy w grze swoich kadrowiczów i chce je poprawić. Wiadomo celem numer jeden dla Manchesteru United będzie obrona tytuły. Dlatego w takich meczach jak z Reading trzeba wygrywać. Zwłaszcza, że goście wystąpią mocno osłabieni brakiem podstawowych graczy.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1488904 - 13/08/2007 18:29 Re: .::Zagrywka 2::. [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Originally Posted By: Ignorator
7# Middlesbrough FC-Blackburn Rovers Typ: Blackburn Rovers(0,+0.5)(kurs:1,75)[stawka:6J]

Middlesbrough FC-Blackburn Rovers (1:2)


Zysk
+ 4,5J

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
Strona 1 z 10 1 2 3 ... 9 10 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, alfa), 3736 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582859 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07