Curling - M¦ Men - North Dakota 2008

Posted by: sebkos

Curling - M¦ Men - North Dakota 2008 - 03/04/2008 15:12

Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia sezonu zimowego 2007/2008 - M¦ curlingu M odbęd± się od 04.05 - 04.13 w USA.

Oficjalna strona M¦

Tytułu z Edmonton broni± klonowi

Zapraszam do dyskusji
Posted by: MarJa

Re: Curling - M¦ Men - North Dakota 2008 - 04/04/2008 23:52

Czy możesz wrzucić link z wynikami spotkań z ub. roku
Posted by: sebkos

Re: Curling - M¦ Men - North Dakota 2008 - 05/04/2008 02:53

Originally Posted By: MarJa
Czy możesz wrzucić link z wynikami spotkań z ub. roku


Wyniki MS 2007

Proszę
Posted by: sebkos

Re: Curling - M¦ Men - North Dakota 2008 - 06/04/2008 06:14

No dobra...odpuszczona 1 sesja (i to był ogromny bł±d bo czułem niespodziankę Czesk± grrr).
Na noc widzę szansę Millikina i Dufoura. Szwedzi maj± młody zespół i jako¶ w nich nie wierzę tak samo jak było z ich koleżankami a Millikin lubi dobrze rozpoczynać imprezy, za¶ Claudio Pescia gra do¶ć słabo obecnie z Niemcami a Francuzi opykali spokojnie Chinców. Te dwa UD można pocisn±ć.
Posted by: _veni vidi vici_

Re: Curling - M¦ Men - North Dakota 2008 - 08/04/2008 03:20

macie moze live?
Posted by: polskignom

Re: Curling - M¦ Men - North Dakota 2008 - 08/04/2008 03:21

http://curlcast.curling.ca/2008/curlcastAppWM.asp?eventFolder=fwmcc&type=2
Posted by: _veni vidi vici_

Re: Curling - M¦ Men - North Dakota 2008 - 08/04/2008 03:29



dzieki
Posted by: retoox

Re: Curling - M¦ Men - North Dakota 2008 - 08/04/2008 22:01

W temacie trochę cicho a szkoda, wiec co¶ naskrobie...

Wczoraj ogl±dałem mecz Niemców z Australia i doszedłem do kilku wniosków. Po pierwsze to bardzo mnie zaskoczył bilans Niemców. Wczoraj absolutnie nic nie grali. Grajacy na trójce Lang tragedia, miał kilka łatwych zagrać które partolił wręcz wzorcowo. Kapp tez nie potrafił już nadrobić błędów poprzedników a i jego bron popisowa tj. skomplikowane wybicia tez słabiutko wygl±dała. Najgorsze jednak były fatalne decyzje. Gra sie nie układa, mało który rzut wychodzi a tu nagle pomysł na jakie¶ skomplikowane zagranie, zakończone oczywi¶cie klapa. Wniosek W porównaniu z zeszłymi MS drużyna Niemiec moim zdaniem wygl±da słabiej (brakuje drugiego z braci Kapp'ów - kontuzja nogi). Maja na tyle dobry bilans że pewnie powalcz± o medale, ale z taka gra nie sadze żeby tu co¶ wielkiego zwojowali i w póĽniejszej fazie warto będzie przeciwko nim pograć.

Australia po wcze¶niejszych ¶rednich występach, postanowili lekko pozmieniać skład kapitana przesunęli na trójkę a w roli skippa występował Ian Palangio. Grali prosto, po uzyskaniu lekkiej przewagi przez większo¶ć spotkania próbowali grac w "zbijaka", choć w kilku endach zdecydowali sie na grę przy do¶ć skomplikowanych układach w których radzili sobie całkiem nieĽle ( niekiedy tez fatalnymi zagraniami mocno pomagali Niemcy). Wnioski: Jeżeli wyci±gn± wnioski z wczorajszej potyczki to bardzo prawdopodobne wydaja mi sie undery (na poziomie 12.5) tej drużyny w meczach z drużynami o podobnym potencjale.


Australia - USA
Typ: under 12.5 1.95 2/10 ub

Zestawienie under/over z MS w 2007r.
Australia 6u - 5o
USA 8u - 4o

Na tegorocznych MS jest bardziej overowo, typ oparty w dużej mierze na wczorajszej postawie Australijczyków
Posted by: sebkos

Re: Curling - M¦ Men - North Dakota 2008 - 08/04/2008 22:57

No to ja lekko na Kangury jako UD, oraz Szkotów bo zaczynaj± być pod ¶cian± a to znakomita ekipa. Bardzo wyrównane zawody ogl±damy...