Kolarstwo - Tour de France 2006

Posted by: Ojro

Kolarstwo - Tour de France 2006 - 22/06/2006 20:37

Witam po dłuższej przerwie...
po roku czasu wraca największy, najlepszy, najbardziej lubiany przeze mnie z wielkich tour`ów Tour de France.
Z tej okazji wydaje mi się, że wyścig ten zasługuje na oddzielny temat, a w temat "kolarstwo" jak najbardziej mozna kontynujować ze względu na inne późniejsze wyścigi - jeżeli moderatorzy widzą to inacze to proszę o skasowanie tegoż tematu.

A oto kilka linków:
- Tour de France [oficjalna]
- Eurosport [INT wersja językowa - polecam]
- Eurosport [polska wersja językowa - nie polecam]
- szosa.rowery.org [strona polecana przez komentatorów eurosport PL]

Darek Baranowski będzie jechał w WÜRTH TEAM. I raczej będzie "jak zawsze" pomagierem dla VINOKOUROV Alexandre. W sumie ciekawa ta drużyna: OSA Aitor, CONTADOR Alberto, BELOKI Joseba [mój ulubieniec ze względu na żeńskie imię - Joseba].

A teraz moje "widzi mi się" co do zwycięzcy Tour de France. Ivan Basso i Jan Ullrich to moi i bukmacherów faworyci. Basso wygrał Giro, ale chodziły plotki że jeździł na "dopalaczu". Jeśli tak, to na TdF będzie mu cięzko uniknąć kontroli, a potem ewentualnego wycofania się lub wyrzucenia z touru. Ullrich jest do mnie zagadką. Nie oglądałem Tour de Swizerland, ale skoro wygrał ten "czwarty" z wyścigów to wyglada na zmotywowanego i gotowego pdo podjęcia walki.
Jak wiadmomo nie od dziś w tegorocznym tourze nie pojedzie już Lance Armstrong - czy to dobrze to nie wiem. Na pewno nie będzie takiej dominacji, ale czy ktoś będzie w stanie odjeżdżać jak to robił wielki Lance ?!

Trudno o jakieś typy, bo rozum mówi Basso, a serce Ullrich

Zobaczymy jak to będzie. Osobiście jeszcze nic nie postawiłem na WIN, ale może coś pójdzie na [mimo wszystko] Ivana Basso [kolarz prawie komplenty], aczkolwiek porównując składy T-Mobile i TEAM CSC, to wyżej daję T-Mobile.

pozdrawiam
Ojro
Posted by: arvid

Re: Tour de France [kolarstwo] - 23/06/2006 18:06

http://sport.onet.pl/0,1248734,1344875,wiadomosc.html

Ciekawe co na to sam Armstrong powie... niby na zdrowy rozum jest oczywiste, że aby tyle razy wygrywać w TdF trzeba się koksować, ale to jednak była legenda
Posted by: Kameleon

Re: Tour de France [kolarstwo] - 24/06/2006 17:06

Quote:



Darek Baranowski będzie jechał w WÜRTH TEAM. I raczej będzie "jak zawsze" pomagierem dla VINOKOUROV Alexandre. W sumie ciekawa ta drużyna: OSA Aitor, CONTADOR Alberto, BELOKI Joseba [mój ulubieniec ze względu na żeńskie imię - Joseba].






Na dzień dzisiejszy to Darek Baranowski i Aitor Osa są rezerwowymi w zespole.

Moim zdaniem Basso startem w Giro zamknął sobie drogę do zwycięstwa w TDF, Urlicha nigdy nie lubiłem więc też widze go poza podium Kto wygra? Vinokurov Ciekawy jestem jazdy Mayo...czy zatrze złe wrażenie z zeszłego roku?
Posted by: ceres

Re: Tour de France [kolarstwo] - 24/06/2006 21:33

Quote:

Quote:



Darek Baranowski będzie jechał w WÜRTH TEAM. I raczej będzie "jak zawsze" pomagierem dla VINOKOUROV Alexandre. W sumie ciekawa ta drużyna: OSA Aitor, CONTADOR Alberto, BELOKI Joseba [mój ulubieniec ze względu na żeńskie imię - Joseba].






Na dzień dzisiejszy to Darek Baranowski i Aitor Osa są rezerwowymi w zespole.

Moim zdaniem Basso startem w Giro zamknął sobie drogę do zwycięstwa w TDF, Urlicha nigdy nie lubiłem więc też widze go poza podium Kto wygra? Vinokurov Ciekawy jestem jazdy Mayo...czy zatrze złe wrażenie z zeszłego roku?





Wg, mnie gruuuuuuubo się mylisz, czuje, że Basso,Ullrich i Valverde będą walczyć o wygraną
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 24/06/2006 22:10

Przy cayłm szacunku i sympatii dla Valverde to ja go absolutnie nie widze w czołówce klasyfikacji generalnej.
Pewnikiekm pokaże się na jednym czy drugim etapie, pewnie ustrzeli jakieś zwycięstwo etapowe ale na xagarnięcie całego wyścigu nie ma według mnie najmniejszych szans, to nie ten typ kolarza.

Głównym faworytem do zwycięstwa jest oczywiście Basso ale... bardzo mądrze zostało juz tutaj napisane, że "startem (i zwycięstwem) w Giro zamknął sobie drogę do zwycięstwa w TdF" - nic dodać, nic ująć.

Moim cichym faworytem jest oczywiście Vino - wiem, że stać go na bardzo wiele i wierzę, że w tym roku pokaże pełnię swoich mozliwości.
Posted by: Kameleon

Re: Tour de France [kolarstwo] - 25/06/2006 11:35

Valverde - zapewne wygra etap i znajdzie się w top10 ale o zwycięstwo moim zdnaiem nie powalczy.

Basso szczyt formy miał już podczas Giro, Urlich wtedy dopiero forme szlifował na TDF, a i tak na czasówce odjechał Basso o 40 sekund. Nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że Urlich sam się zabije podczas TDF - jego taktyka to będzie zapewne jazda Basso na kole i odskakiwanie podczas czasówek, mam nadzieje, że pojawi się ktoś trzeci i pokrzyżuje im plany Mój typ - Vinokurov. Ciekaw jestem jazdy disco boys bez Armstronga. Popowych ma być lidererm, zobaczymy co pokaże bo pomocników ma bardzo dobrych.
Posted by: Valverde

Re: Tour de France [kolarstwo] - 25/06/2006 13:21

Basso - W moim skromnym mniemaniu absolutnym faworytem do zwycięstwa jest Ivan Basso. Nie przekonują mnie opinie, że szczyt formy osiągnął na Giro, gdyż w zawodowym peletonie kolarze zwykle tak ustawiają trening, by dwa razy znaleźć się na przysłowiowej "brzytwie" (swego czasu szef CSC Bjarne Riis mówił nawet, że głównym celem Basso jest TDF, a Giro miało być tylko formą przygotowania doń). Ponadto Ivan bardzo poprawił jazdę indywidualną na czas i w tej specjalności nie powinien zbyt wiele tracić do Jana, a w górach Ci co oglądali Giro wiedzą co się będzie działo... Poza tym już kilku kolarzy w historii (ostatnim był Marco Pantani) udowodniło, że zwycięstwo w jednym sezonie w Giro i TDF jest jak najbardziej możliwe. Co więcej uważam, iż Basso w tegorocznej formie miałby całkiem realne szanse by wygrać z Armstrongiem, ale jak wszyscy wiemy Lance już nie startuje.
Ullrich - uzupełniając to co wyskrobałem przy Basso Janek, jak to Janek. Na początku sezonu nadwaga, teraz niby wygrał Tour de Suisse, ale w górach prezentował się co najwyżej dobrze.
Valverde - dla Alejandro głównym zadaniem w tym sezonie jest wygranie klasyfikacji generalnej Pro Touru i temu celowi sa podporządkowane wszystkie starty. Osobiście niezbyt mi się to podoba, gdyż ciułanie po parę punkcików w różnych wyścigach nie przystoi kolarzowi tej klasyco Valverde. Niemniej na TDF Hiszpan pewnie będzie chciał ugrać etap, a prawdziwe oblicze pokaże bądź to na Vuelcie, bądź to na mistrzostwach świata.
Jako niespodzianki typuję:
Mayo - najlepszy góral w zawodowym peletonie, jednak od dwóch lat zmaga się z mononukleozą, w efekcie czego wciąż nie moze powrócic do dyspozycji z TDF 2003. Obiecujący start w Tour de Suisse zapewne wlał w serca Basków odrobinę entuzjazmu, jednak Mayo by wygrać Tour musiałby zdeklasować rywali w górach, gdyż na czasówkach traci bardzo dużo.
Landis - w ubiegłorocznym starcie zadebiutował jako lider drużyny i zaprezentował się w sumie średnio. Czy jest szansa na poprawę? Po słabym wystepie w Tour de Suisse raczej marna, ale nie skreślałbym go z listy potencjalnych zwycięzców, gdyż jest to zawodnik o olbrzymim potencjale.
Leipheimer - wygrał Dauphine Libere, czemu więc by nie TDF..
Mienszow - jeśli wystartuje tak przygotowany, jak do zeszłorocznej Vuelty, to wszystko jest możliwe.
Posted by: zbychal

Re: Tour de France [kolarstwo] - 25/06/2006 13:42

Jak zwykle wygra ten co mu pozwola stosowac doping z tymi co im nie pozwola ...

Tour de Doping echhh
Posted by: Valverde

Re: Tour de France [kolarstwo] - 25/06/2006 18:03

Quote:

Jak zwykle wygra ten co mu pozwola stosowac doping z tymi co im nie pozwola ...

Tour de Doping echhh




Jak to ktoś ładnie zdefiniował - doping zaczyna się dopiero wówczas, gdy się go komuś udowodni.
Dopóki to się nie stanie, dopóty możemy mówić o czystym współzawodnictwie i rywalizacji.
Posted by: blackjack

Re: Tour de France [kolarstwo] - 30/06/2006 09:27

Chyba mamy po Ulrichu w TdF
Podobno został zdyskfalifikowany.
Jak ktoś ma pewne info proszę o potwierdzenie
Posted by: Skiper

Re: Tour de France [kolarstwo] - 30/06/2006 09:37

Wiele na to wskazuje - LINK
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 30/06/2006 09:43

Informacja jest w 100% prawdziwa i potwierdzona.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 30/06/2006 09:48

Tylko nie rzucajcie się zaraz ze stawianiem na Basso bo i on długo w tym wyścigu nie pojedzie...
Posted by: Skiper

Re: Tour de France [kolarstwo] - 30/06/2006 11:07

Zespoły startujące w Tour de France podejmują decyzję o zawieszeniu swoich zawodników w związku z "Operacion Puerto".

Po Janie Ullrichu (T-Mobile) ten sam los spotkał już Ivano Basso (CSC) i Francisco Mancebo (Ag2R).

Rzecznik ASO, Bernard Hinault, powiedział radiu RTL, że spodziewa się iż 15-20 kolarzy zgłoszonych do wyścigu zostanie wycofanych.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 30/06/2006 11:13

I bardzo dobrze !!!

Może wreszcie na trasie oglądać będziemy kolarzy a nie koksiarzy !!!


Ehh... sam chyba nie wierzę w to co piszę...
Posted by: Ojro

Re: Tour de France [kolarstwo] - 30/06/2006 11:43

Ja również cieszę się że część kolarzy zostało wycofanych z wyścigu TdF. Szkoda tylko że dzień przed startem, ale lepiej później niź wcale.
W takim układzie prym na wyścigu powinna mieć grupa Discovery ! Bardzo wyrównana i silna. Nie bez szans jest grupa Vinokourova. Więcej jutro...
Posted by: Skiper

Re: Tour de France [kolarstwo] - 30/06/2006 12:55

Quote:

Nie bez szans jest grupa Vinokourova. Więcej jutro...




Lista podejrzanych zawodników:

Astaná-Würth: Joseba Beloki Dorronsoro (Spa), Giampaolo Caruso (Ita), Allan Davis (Aus), David Etxebarria Alkorta (Spa), Jörg Jaksche (Ger) , Isidro Nozal Vega (Spa), Aitor Osa Eizaguirre (Spa), Unai Osa Eizaguirre (Spa), Michele Scarponi (Ita), Marcos A. Serrano Rodriguez (Spa), Angel Vicioso Arcos (Spa)

Posted by: sebkos

Re: Tour de France [kolarstwo] - 30/06/2006 13:22

No to można wszytskie wcześniejsze analizy wyrzucić do kosza, się porobiło...
Upraszałoby się znawców kolarstwa o teraźniejszą analizę sytuacji
Posted by: blackjack

Re: Tour de France [kolarstwo] - 30/06/2006 13:27

W milenium można jeszcze grać końcową puściłem kilku mocniejszych oprócz basso ( ulricha już nie zdjeli)
na przykład Valverde kurs 10 - jeden z głównych faworytów do zwycięstwa teraz
Posted by: blackjack

Re: Tour de France [kolarstwo] - 30/06/2006 13:28

miało być ulricha zdjeli
Posted by: Valverde

Re: Tour de France [kolarstwo] - 30/06/2006 13:44

Wierzyć się nie chce co te żabojady wyprawiają. Może niech wystartują sami Francuzi to może w końcu coś ugrają w Wielkiej Pętli.
Ja wciąż nie mogę uwierzyć, że nie dopuszczą Basso i Ullricha. Jeśli to zrobią, będzie to śmierć dla kolarstwa zawodowego.
Pismakom też odbija. Najpierw L’Equipe teraz El Pais chcą krwi za wszelką cenę...
Posted by: zbychal

Re: Tour de France [kolarstwo] - 30/06/2006 14:58

Nie wiem czym wy sie pasjonujecie?
Wyscigiem szprycownikow ?
Wszyscy biora doping na takim poziomie kolarstwa i tylko jednym sie pozwala, a innym nie.
To juz od wielu lat nie jest sport, tylko cyrk.
A co innego, ze nie widze nic fajniejszego niz w taki dzien jak dzis przejechac sie rowerkiem nad jezioro...
Posted by: buszmen

Re: Tour de France [kolarstwo] - 30/06/2006 15:05

a sprytny Lance wiedzial kiedy sie wycofać. Podobnie jak niegdyś Indurain, takie afery zawsze wybuchają raz na parę lat...
Posted by: gizmo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 30/06/2006 18:19

Mam takie pytanie do znawcow kolarstwa,co sadza o zagraniu na zwyciestwo w klasyfikacji punktowej Boonena.Ja owszem inetresuje sie kolartswem ,ale jakims wielkim specjalista nie jestem.W tamtym roku zdajsie Boonen bardzo dobrze sie prezentował i wygral chyba sporo etapow,oczywiscie plaskich.Wiadomo ze bedzie z nim walczyl McEwen,ale jesli sie nie myle to ten zawodnik wycofuje sie podczas pierwszych gorskich etapow,wiec chyba 2.25 na Boonena jest warte zagrania ?
Posted by: lupus

Re: Tour de France [kolarstwo] - 30/06/2006 19:27

Mozesz sprobwac, czas pokaze, jaka ma forme Tom
Posted by: ceres

Re: Tour de France [kolarstwo] - 30/06/2006 20:24

A mówiłem, że Valverde ma szanse na zwycięstwo
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 30/06/2006 20:59

Nie ma.
Posted by: Kameleon

Re: Tour de France [kolarstwo] - 01/07/2006 07:42

Parodia, zrobili nam nagle Francuzi Tour bez dopingu, zobaczymy jak będzie z emocjami na trasie.

W takim razie, gdy moi faworyci zostali powycofywani trzeba się zacząć zastanawiać nad ich zastępcami. Po pierwsze Leipheimer. Po drugie Valverde. Po trzecie ktoś z DiscoBoys.
Posted by: TTomi

Re: Tour de France [kolarstwo] - 01/07/2006 08:08

Jak oceniacie dzisiejszy prolog? Czy mocno faworyzowany przez wszystkich buków Zabriskie (kursy ok 2.0) wygra? Bo kolejni kandydaci do zwycięstwa w prologu jeśli chodzi o kursy daleko za nim...
Posted by: sebkos

Re: Tour de France [kolarstwo] - 01/07/2006 08:55

Może ktoś wkleić pierwszą 10-tkę z różnicami czasowymi z zeszłego roku. Przede wszytkim interesuje mnie jazda Lepiheimera bo po miejscach zajmowanych widać że co roku robił progresy wynikowe. Rok temu był 6 ale teraz nie jadą Lance, Janek i Basso tak że typ jaki dałem na Leviego (1-3 w końcowej klasyfikacji) wydaje sie niezły...
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 01/07/2006 09:05

Klasyfikacja generalna Tour de France 2005
Posted by: sebkos

Re: Tour de France [kolarstwo] - 01/07/2006 09:10

Dzięki Tomo, co myślisz o tym typie na Leviego
Posted by: TOM

Re: Tour de France [kolarstwo] - 01/07/2006 10:42

M.Rasmussen - Ch.Moreau 2 2,22
D.Menchov- I.Mayo Diez 1 1,55

Tak w pierwszym jak i drugim przypadku zdecydowanie lepszy wyniki w prologach w poprzednich latach. Jeśli Rasmusen jakos nadzwyczajnie nie poprawil swojej jazdy na czas to nawet chyba nie ma szans na podjecie walki z Moreau,troche nie rozumiem tego kursu wiem ze to tylko 7 km ale jednak.

No a Mayo jak przyjedzie w pierwszej setce to juz sie pokaże z dobrej strony.

Typy Betgun
Posted by: TOM

Re: Tour de France [kolarstwo] - 01/07/2006 10:55

TDF 2005
41 Christophe Moreau (FRA) AG2R Prevoyance 00:22:41.0
174 Michael Rasmussen (DEN) Rabobank 00:24:05.0
46 Denis Menchov (RUS) Rabobank 00:22:46.0 +00:01:55.0
175 Iban Mayo (ESP) Euskaltel 00:24:06.0 +00:03:15.0
TDF 2004
8 Christophe Moreau (FRA) AG2R Prevoyance 00:07:02.0 +00:00:12.0
157 Michael Rasmussen (DEN) Rabobank 00:07:34.0
77 Denis Menchov (RUS) Rabobank 00:07:20.0 +00:00:30.0
26 Iban Mayo (ESP) Euskaltel 00:07:11.0 +00:00:21.0 !!!???
Wypadek przy pracy?
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 01/07/2006 11:36

Miałem rzucić 2 swoje typki na dzisiejszy prolog ale widzę, że pierwsi kolarze już ruszyli na trasę i oferty buków pozamykane więc sobie daruję.

Odnoście typu na Lepiheimera to logicznie rzeczm ujmując powinien być rzeczywiście bardzo wysoko.
Ale czy wdrapie się na pudło...? Sam nie wiem...

Po raz kolejny powrócę do Valverde i po raz kolejny powtórzę, że moim zdaniem nie ma on szans na zwycięstwo w klasyfikacji generlnej TdF. To jest specjalista od jednodniowych klasyków a nie długich wieloetapowych i bardzo trudnnych wyścigów.
Kompltnie go nie widzę na podium w Paryżu, a jeśli będzie inaczej to posypię głowę popiołem i otwarcie przyznam, że byłem w błędzie.
Posted by: Ojro

Re: Tour de France [kolarstwo] - 01/07/2006 12:14

Heh... ja przyszedłem przed 13:00 i chciałem również zapodać typy + typ Tom`a na Menchov`a do konkursu. Ale wszystkie oferty na TdF zniknęły więc...
No właśnie drugi pick Toma wydaje mi się że na 8/10 powinien Rusek spokojnie przed Hiszpanem przyjechać. Mayo, jak zawsze wymieniany wśród fawofytów a potem daje plamy. Poza tym on na czasówkach jeździ źle, więc kolejny plus aby stawiać na Denis, który [prawdopodobnie] podczas Paryż - Nicea był drugi albo nawet pierwszy !!
Posted by: Kameleon

Re: Tour de France [kolarstwo] - 01/07/2006 12:18

Teraz Mayo chyba nikt nie wymienił wśród ffawoytów, w tamtym roku jechał pod dużą presją plus brak formy i jak się skończyło wszyscy wiemy. Może sprawi nam w tym roku niespodzianke Nikt też nie wymieniał Klodena, który jako lider zespołu może dużo zdziałać.

Kibicuje Valverde pod nieobecność Vino...
Posted by: vinicius

Re: Tour de France [kolarstwo] - 01/07/2006 12:22

Zgadzam sie z Toba Tomo, co do Valverde. Mysle ze powalczy o pojedyncze zwyciestwa etapowe, ale w klasyfikacji generalnej nie bedzie walczyl o podium. Leipheimera oceniam troche wyzej, ale mysle, ze szczytem jego mozliwosci sa miejsca 4-6. Ten kolarz jest swietny w gorach, ale pod warunkiem, ze ktos na na super trudnym podjezdzie ostro nie szarpnie (a takie proby z pewnoscia beda mialy miejsce), wtedy bardzo trudno mu sie zabrac w taka ucieczke, gdyz raczej jezdzi w takich warunkach swoim rownym, ale tylko dobrym tempem.
Moimi cichymi faworytami sa: Landis, Rasmussen i szczegolnie Mayo, ktoremu kibicuje od kilku lat i mam nadzieje, ze w koncu sie obudzi, bo takiej szansy jak w tym roku moze juz nigdy nie miec.

pozdro
Posted by: Ojro

Re: Tour de France [kolarstwo] - 01/07/2006 12:35

Moimi cichymi faworytami są właśnie Menchov i ktoś z grupy Discovery. Grupa ta jednak ma tyly dobrym zawodników że 3/4 zespołu może sprawić niespodziankę. Jose Azevedo - to chyba twój czas !
Posted by: teges6

Re: Tour de France [kolarstwo] - 02/07/2006 11:03

Wczoraj dobry dzień. Czas podać coś na dziś:

Sebastian Lang - David Canada 1 1.85
Danielle Bennati - Thor Hushovd 2 1.55

Bet24
Posted by: bynio

Re: Tour de France [kolarstwo] - 02/07/2006 12:13

Quote:

Wczoraj dobry dzień. Czas podać coś na dziś:

Sebastian Lang - David Canada 1 1.85
Danielle Bennati - Thor Hushovd 2 1.55

Bet24




Moze jakas argumentacja?
Podawanie "suchych" typow w tym temacie raczej mija sie z celem .
Takie dni jak dzisiejszy kiedy nie ma mundialu wimbledon tez nie gra masa dzieciakow gra co popadnie aby tylko grac. A jak juz widza ze typy zamieszcza mod to graja to w ciemno,
Tym bardziej jak widza ze koles pisze "wczoraj dobry dzien" czyli od razu wniosek zna sie na rzeczy

Nie twierdze ze te typy akurat nie wejda ale jak dla mnie oba to typowe strzaly na zasadzie a moze sie uda.

O ile w drugiej par obaj kolarze to typowi sprinterzy i dzis powinni walczyc na finiszu a ktory z nich bedzie lepszy to jak rzut moneta o tyle w pierwszej parze trudno doszukac sie jakiejkolwiek argumentacji bo trudno o takowa kiedy zarowno jeden jak i drugi moga przyjechac na miejscu 50 jak i 150.

Nie bronie nikomu wklejac wlasne typy prosze tylko o choc kilka zdan komentarza dlaczego wlasnie tak

Pozdrawiam
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 02/07/2006 13:48

Pamiętaj jednak bynio, że kolarze niebędący sprinterami mają pewne swoje zwyczaje w peletonie.
Oczywiście nie wszyscy i nie zawsze ale przynajmniej dla części z nich można znaleźc pewien charakterystyczny 'styl finiszowania'.

Dla przykładu mogę tutaj śmiało podać Leonardo Piepolego, który praktycznie na każdym płaskim etapie dowleka się do mety na szarym końcu peletonu - są to z reguły pozycje w ostatniej 10-tce. Dzięki dostrzeżeniu takich faktów też można nieźle zarobić i wcale nie musi to być jak rzut monetą. Przypadek Piepolego osobiście przerobiłęm właśnie w zesżłorocznym TdF i 2-3 razy pozwolił zarobić na płaskich etapach.

Nie zagłebiałem się w typy użytkownika teges6 i nie wiem czy opisana przeze mnie sytuacja ma jakiekolwiek odniesienie do jego typów ale być może właśnie czymś podobnym się kierował podając swoją propozycję.
Oczywiście nie zmienia to faktu, że od suchych typów jest dział Private Picks, natomiast w tym dziale winny być one każdorazowo uzasadniane.
Posted by: bynio

Re: Tour de France [kolarstwo] - 02/07/2006 15:01

Ok zwyczaje jak to nazwales moga miec kolarze ktorzy maja "wolna reke" czyli nie maja w grupie zadnych zadan i jada tylko na wlasne konto. Cala reszta pomimo tego ze przecietnemu kibicowi wydaje sie ze to sport indywidualny ma na kazdym etapie do wypelnienia konkretne zadania.
Aby liczyc na jakiekolwiek profity z kolarstwa trzeba jako tako orientowac sie w hierarchi panujacej w kazdej z grup.

I jeszcze krotki komentarz do typow zaproponowanych przez tegesa

Lang ktory jest niezlym czasowcem swoje juz w tym wyscigu zrobil i chociaz traci do lidera tylko 4 sek i teoretycznie moglby dzisiaj powalczyc o lidera to na finisz nawet sie nie bedzie pchal bo sprinterem to on nigdy nie byl i nie bedzie. Przyjedzie w drugiej 50 albo dalej

Wystarczy spojrzec tylko na wyniki Canady ktory sezon rozpoczal dosyc pozno i nie wykluczone ze przygotowywal sie specjalnie do Tdf ze moze nie jest on typowym sprinterem ale raczej nie wypada poza pierwsza "50"

Jak dla mnie szanse w tej parze to 70/30 dla Canady

Druga para to jak pisalem wczesniej - loteria.
Mlody wilczek Bennati pokazal juz w tym roku ze finiszowac potrafi i wcale nie jest bez szans.
Posted by: Arcy

Re: Tour de France [kolarstwo] - 02/07/2006 15:03

W bet24 na live jest zakład: "Tour de France - Stage 1
Boonen, Hushovd, McEwan, Bennati, Freire, Zabel and O'Grady all to finish in top 10"
mi się udało zagrac na NO po 1,55, teraz jest 1,50 - wydaje mi się że nie będzie aż 7 z wymienionych w 1 dziesiatce
Posted by: bynio

Re: Tour de France [kolarstwo] - 02/07/2006 15:11

Quote:

W bet24 na live jest zakład: "Tour de France - Stage 1
Boonen, Hushovd, McEwan, Bennati, Freire, Zabel and O'Grady all to finish in top 10"
mi się udało zagrac na NO po 1,55, teraz jest 1,50 - wydaje mi się że nie będzie aż 7 z wymienionych w 1 dziesiatce




wydaje sie ze jest to dobry zaklad .
Nie wiem czy dobrze zrozumialem komentatorow ARD ktorzy wspominali o zakrecie(tach ?) przed meta .Wystarczy moment nieuwagi i zamiast miejsca w "10" bedzie trudno zalapac sie do "30"
Posted by: polskignom

Re: Tour de France [kolarstwo] - 02/07/2006 15:22

Zagralem na 12 km przed meta, jak uciekal Bennetau, ze wygra inny kolarz po kursie 7.00 w BaW, robia straszne byki podczas takich zakladow, zapominaja, ze kolarz to nie samochod, to samo bylo podczas Giro. Wydaje mi sie, ze warto zwrocic uwage na koncowe momenty etapow, szcegolnie teraz, kiedy chca wygrywac jeszcze sprinterzy. Sytuacja sie moze powtorzyc i jutro i pojutrze, a kurs 7.00 nie do pogardzenia.
Posted by: polskignom

Re: Tour de France [kolarstwo] - 02/07/2006 15:28

No to ladnie, patrze, a tu byl 3. sprint, . Dobrze, ze zagralem to za drobne . Ale mimo wszytsko pare takich kursow juz wpadlo podczas Giro.
Posted by: jazdagz

Re: Tour de France [kolarstwo] - 02/07/2006 15:41

Quote:

Zagralem na 12 km przed meta, jak uciekal Bennetau, ze wygra inny kolarz po kursie 7.00 w BaW, robia straszne byki podczas takich zakladow, zapominaja, ze kolarz to nie samochod, to samo bylo podczas Giro. Wydaje mi sie, ze warto zwrocic uwage na koncowe momenty etapow, szcegolnie teraz, kiedy chca wygrywac jeszcze sprinterzy. Sytuacja sie moze powtorzyc i jutro i pojutrze, a kurs 7.00 nie do pogardzenia.




to chyba nie podlega zadnemu komentarzowi,

Arcy typ bardzo fajny troche Boonen pomogl, ale wiadome ze kogos trzeba bylo teoretycznie wyrzucic z tej siodemki i odziwo byl to guru sprzed roku

pozdrawiam
i licze ze na jutro Hushvod sie pozbiera i "ziemniaki" dadza cos w parze z nim
Posted by: Big_star

Re: Tour de France [kolarstwo] - 02/07/2006 15:54

Kto wie co z ofertą na TdF w Profie?? Była ew. dopiero będzie, ma ktos jakis cynk :| ?
Posted by: teges6

Re: Tour de France [kolarstwo] - 02/07/2006 15:58

Dajcie linka do wyników, bo chyba ślepy jestem i nie moge znalesc na stronie.
Posted by: Arcy

Re: Tour de France [kolarstwo] - 02/07/2006 16:02

wyniki
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 02/07/2006 16:02

Bardzo sympatyczny etap za nami.

Zwycięzca dość niespodziewany, aczkolwiek zwycięstwo Caspera dużą niespodzianką z pewnością nie jest.

Kontuzja Hushovda jest na tyle bolesna na ile niegroźna. Chłopak najzwyczajniej w świecie rozciął sobie rękę o wystającą 'łapkę' i jutro już o tym nie będzie pamiętał.

W życiu bym się nie spodziewał, żę Hincapie zaatakuje żółta koszulkę. Po co...?

Kompletnie pogubił się Boonen, natomiast z bardzo dobrej strony pokazał się stary wyjadacz Zabel.

Jutro kolejny sprinterski etap, jednakże ostatnie kilometry z powodu niewielkich 'hopek' mogą być niezwykle ciekawe i nie wykluczone, że ktoś skutecznie zaatakuje w końcowej fazie etapu. Jeśl zaś chodzi o sprinterów to jutro bardzo dobrze powinien wypaść wspomniany juz Zabel, który umie i lubi jeździć po takich pagórkach.
Posted by: Kameleon

Re: Tour de France [kolarstwo] - 03/07/2006 08:48

Post usunięty na prośbę autora.
Posted by: Kameleon

Re: Tour de France [kolarstwo] - 03/07/2006 08:50

Można gdzieś zagrać, że dany kolarz nie ukończy Touru (Di Luca)?
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 03/07/2006 09:13

Wkleiłeś przekrój wczorajszego etapu.
Posted by: Kameleon

Re: Tour de France [kolarstwo] - 03/07/2006 09:34

to zem dał plame Odwołuje tamte typy



Km 35.5 - Col des Pandours - km climb to % - 3 Category
Km 50 - Col de Valsberg - km climb to % - 3 Category
Km 187.5 - Côte de Kédange-sur-Canner - km climb to % - 4 Category
Km 212.5 - Côte de Kanfen - km climb to % - 4 Category
Km 215 - Côte de Volmerange-les-Mines - km climb to % - 4 Category

Tutaj widzi mi się, że dojedzie jakaś ucieczka, więc dzisiejszy etap NO BET.

Biszop, feher..wykasujcie tamte posty
Posted by: pena_grizales

Re: Tour de France [kolarstwo] - 03/07/2006 20:40

Yo! Wbilem na to forum i jestem zawiedziony. Gdzie sa typy na Tour de France Big_stara ?????? Rok temu gralem wszystko co podawal za tyle co mialem i dopiero wrocilem z Egiptu! Wszyscy penwie sie niezle dorobili. Co z nim jest bo wakacje sie zaczely i trzeba gdzies jechac. Big_star jedziesz :|
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 03/07/2006 20:43

Przed jutrzejszym etapem bukmacherzy mają wyraźne problemy z ustawieniem faworytów do zwycięstwa.
I tak dla przykładu na zwycięstwo Boonena można znaleźć kurs @5 jak i @15. Dla jednego buka faworytem jest Valverde, u innego nie ma go nawet w pierwszej 6-tce kandydatów do etapowego zwycięstwa, sporo buków baaardzo wysoko widzi Freire, ale są i takie co niebardzo w niego wierzą, itp., itd....

Bierze się to zapewne z dość ciekawego i nietypowego ukształtowania trasy, na której zaledwie 2 km. przed metą mamy premię górską 3 kategorii z niedługim ale i niełatwym podjazdem o średniej nachylenia 7,3%.

Jak wam się wydaje - jaki przebieg będzie miał juytrzejszy etap? Zapewne będziemy świadkami niejednego ataku na ostatnim podjeździe tuż przed metą ale czy peleton jako taki dojedzie w całości i to sprinterzy będą walczyć o najwyższe laury, czy też podzieli nam się to na mniejsze grupy i grupeczki, a typowi sprinterzy odejdą jutro w odstawkę?
Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem tej pierwszej opcji. A wam jak się to widzi...?


Nizależnie od problemu opisanego powyżej na dobry (?) początek polecam zakładzik Paolini - Gilbert @1.727. Luca wczoraj i dzisiaj finiszował na niezwykle wysokich pozycjach, a jutrzejsze 'pagórki' tez nie powinny stanowić dla niego najmniejszego problemu. Wielu bukmacherów widzi go na 5-6 miejscu wśród kandydatów do etapowego zwycięstwa, czego nie można powiedzieć o jego rywalu z tej pary, którego szanse oceniane są zdecydowanie niżej. Zresztą Gilbert ma raczej w zespole inne zadania niż ściganie się ze sprinterami, od tego jest raczej Eisel.
Posted by: pena_grizales

Re: Tour de France [kolarstwo] - 03/07/2006 21:05

Jeżeli masz zamiar wypisywać takie bzdury to lepiej zamilcz na wieki.
Posted by: Arcy

Re: Tour de France [kolarstwo] - 03/07/2006 22:30

Jutrzejszy etap jest typowym etapem przypominającym klasyki i kolarze lubiący tego typu etapy powinni tutaj pokazać swoje walory - nie licze tutaj za bardzo na sprinterów. Szkoda że nie ma Betiniego czy Schumachera - Ci napewno staraliby się o zwycięstwo - moimi kandydatami do zwycięstwa wykluczając jakieś niespodziankowe nazwiska - są przede wszystkim Boogerd (tak dla zabawy stawiam na jego zwycięstwo ), Valverde, Freire, Sinkewitz, Kessler, wysoko powinien być również Frank Schleck z CSC (także wspomniany przez tomo - Paolini). W świetle moich rozważań zagram w Expekt Patrik Sinkewitz - Cadel Evans 1,85.
Posted by: Pawka

Re: Tour de France [kolarstwo] - 03/07/2006 22:58

Przegladałem etapy i znalazlem 2 czasówki do tego po płaskim jedna 52 druga 56 km które tradycyjnie przynoszą zyski a niema tradycyjnej "kasówki" czyli drużynówki. Dlaczego? Może ktos wie?

Pozdrawiam Pawka z Kielc
Posted by: lupus

Re: Tour de France [kolarstwo] - 04/07/2006 08:06

Sa 2 czasowki indyidulane oraz prolog na poczatku, razem daje 3, wszytko indywidualne.
Nie ma czasowki druzynowej, moze to i dobrze
Wyglada to nieziemsko, jak jada, ale olbrzymie straty niektorzy wtedy ponosza
Posted by: Arcy

Re: Tour de France [kolarstwo] - 04/07/2006 09:15

Jeszcze 1 para mi się podoba:
Jens Voigt - Fränck Schleck
1,69 Bet24
Jest to typowa trasa dla Schleck'a, trasa bardzo podobna do kwietniowych klasyków zaliczanych do ProTour'u - Amstel Cup - gdzie Schleck wygrał! i do Liège - Bastogne - Liège tydzień później gdzie Schleck był 7 jednak z takim samym czasem co tamtejszy zwycięzca Valverde. Przypomne że i Voigt i Schleck należą do tego samego teamu - CSC. Voigt w tamtych klasykach przyjechał odpowiednio na 85 miejscu ze stratą ponad 6 minut i 51 ze stratą prawie 11 minut. Widać, więc jakie zadania prawdopodobnie będzie miał dzisiaj. Dodam również iż Voigt moim zdaniem zmienił się przez ostatni czas i teraz woli o wiele większe górki (chociazby pamiętne 2 miejsce na 19 etapie tegorocznego Giro, gdzie na ostatnich metrach oddał zwycięstwo dla Garate) niż te dzisiejsze i to raczej w późniejszych etapach wyścigu będzie chciał się pokazać.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 04/07/2006 14:47

Po Valverde...
Posted by: sebkos

Re: Tour de France [kolarstwo] - 04/07/2006 14:54

Quote:

Po Valverde...




Tomo co się dokładnie stało i dlaczego...
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 04/07/2006 14:55

Kraksa na prostej drodze...
Posted by: sebkos

Re: Tour de France [kolarstwo] - 04/07/2006 14:58

Quote:

Kraksa na prostej drodze...




A czy ktoś jeszcze z faworytów ... włsnie czytam że Valverde już wycofany
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 04/07/2006 15:01

Od razu po kraksie został wycofany, nie mogło być mowy o dalszej jeździe.

W chwili obecnej zapewne jest już w szpitalu...


W rzeczonej kraksie nikt inny poważnie nie ucierpiał, ale oficjalna strona wyścigu podaje jakieś info o innym wypadku, w którym uczestniczył O'Grady.
Ale w TV o tym ani widu ani słychu...
Posted by: polskignom

Re: Tour de France [kolarstwo] - 04/07/2006 15:05

Mam pytanie, zagralem na live na Valverde w GB, wie ktos moze jak to GB rozlicza, jako zwrot czy jako przegrana?
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 04/07/2006 15:21

Niestety w takich sytuacjach decydujące jest to, czy wystartował do etapu/wyścigu.
Jeżeli odpowiedź brzmi TAK to zakłady w każdym przypadku pozostają ważne.
Posted by: polskignom

Re: Tour de France [kolarstwo] - 04/07/2006 15:22

Quote:

Niestety w takich sytuacjach decydujące jest to, że kolarz wystartował do etapu/wyścigu.




A ja glupi ludzilem sie, ze jak na live to moze potraktuja inaczej, ale dzieki za odpowiedz.
Posted by: lupus

Re: Tour de France [kolarstwo] - 04/07/2006 15:46

Sypia sie powoli, wczoraj juz sie wycofal Di Luca, szkoda Vlaverde, on zawsze potrafil niezle zamieszac, liczylem, ze wygra choc 1 etap
Posted by: don ciccio

Re: Tour de France [kolarstwo] - 05/07/2006 06:58

Na dzisiaj proponuje parę:

Hushovd-Bennati 2 2.25 (Spotringbet)

Dla mnie Norweg był głównym kandydatem do wygrywania sprintów w tym wyścigu. Niefortunny wypadek nadwątlił chyba nieco jego siły. Z drugiej strony głodny sukcesu Włoch, który coraz lepiej prezentuje się z takimi gwiazdami jak Boonen czy Mc Ewen. Co ważne Włoch zawsze walczy do końca ponieważ co zauwazyłem dla niego nawet 4 miecje na mecie to jest osiągnięcie, gdzie np. taki Zabel walczy jak ma szansę na zwycięstwo, a jak nie to spuszcza trochę z gazu. Niezaprzeczalnym atutem Włocha jest to że atakuje zawsze z drugiej strony, dlatego też nie daje się zamknąć, a Norweg pewnie będzie do końca trzymał koło Mc Ewena albo Boonena, a to wiadomo kończy się często przepychaniem. Dla mnie szanse wyrównane, ale dlatego że kurs ładny to się skusiłem. Pozdrowienia
Posted by: pena_grizales

Re: Tour de France [kolarstwo] - 05/07/2006 08:32

1. Miejscem dla suchych typów jest dział Private Picks, a z tego działu będą one bezwzględnie usuwane.

2. Pisanie głupot pokroju
"dzisiaj wyścig nareszcie wjeżdża w góry", czy też sugerowanie jakoby Menchov wczoraj zatrzymał się pomóc "swojemu wilkiemu góru" (czyt. Valverde) nie będzie w tym miejsu tolerowane!

Zanim napiszesz kolejną bzdurę zastanów się głęboko, a jeżeli nie masz pojęcia o sprawach w których zabierasz głos to może lepiej sobie daruj...

Bez odbioru.
Posted by: PLUMEK.

Re: Tour de France [kolarstwo] - 05/07/2006 09:24

Post ten został wyedytowany przeze mnie przez przypadek.
Niestety nie jestem już w stanie przywrócić jego pierwotnego wyglądu.

Przepraszam
Posted by: Arcy

Re: Tour de France [kolarstwo] - 05/07/2006 12:59

Ja tylko przestrzegam, aby pary sprinterskie czy pary na dość płaskich, pagórkowatych etapach nie grać za grube kwoty, bo często są to centymetry różnicy, nieprzewidziane sytuacje (kraksy na ostatnich zakrętach itp), a grubą kaske zostawiać na prawdziwe góry, a przede wszystkim na czasówki (pierwsza już w sobote ).
Posted by: pena_grizales

Re: Tour de France [kolarstwo] - 05/07/2006 15:28

Miejscem dla podawania suchych typów jest dział Private Picks i tam proszę się z takowymi udać.
Suche typy będą z tego tematu bezwzględnie usuwane niezależnie od tego czy się to komuś podoba czy też nie.

Tutaj jest miejsce dla dyskusji o kolarstwie oraz do podawania typów z uzasadnienieami.
Temat ten nie służy natomiast chwaleniu się wygranymi kuponami ani wklejaniu typów bez uzasadnienia.

Na tym forum obowiązują pewne zasady i wszyscy użytkownicy w takim samym stopniu im podlegają.

Proszę zacznij pisać naprawdę coś z mądrego związanego z kolarstwem, a wtedy wszystkie strony na tym skorzystają.

Pozdrawiam,
tomo
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] *DELETED* *DELETED* - 05/07/2006 15:35

Post deleted by tomo
Posted by: PLUMEK.

Re: Tour de France [kolarstwo] - 05/07/2006 16:17

Niestety dubelek który zaproponowałem nie wszedł

Wszystko za sprawą Galveza który notabene swoją postawą bardzo mi dziś zaimponował.
15 km przed meta miała miejsce drobna kraksa która sprawiła że kilkunastu kolarzy musialo sie zatrzymac w tym m.in Galvez
W tym momencie byłem juz niemal przekonany ze nie wygra z Bennatim.
Wiadomo że 15-20 km do mety czołowi sprinterzy zajmuja już powoli pozycje z przodu peletonu tak aby nie tracić niepotrzebnie sił na przebijanie sie do szpicy co może później skutkowac że na finiszu zabraknie sił.

Wracajac do Galveza.. zdaje sie że jego team też już go w tym momencie skreslił bo żaden kolega z zespolu nie został z nim aby dociagnać go do peletonu. Facet miał jednak szczęście bo w tej samej kraksie został m.in. I. Mayo na którego zaczekało kilku kolegów i razem z nimi Galvez szybko zlapał peleton . Mimo to nadal nie wierzylem że zdoła on cokolwiek zdziałac na tym etapie ...jeszcze 400m przed kreską jechał na 20 - 25 pozycji a mimo to przyjechal jako drugi!
Naprawde wielki szacunek dla człowieka.
Posted by: arvid

Re: Tour de France [kolarstwo] - 06/07/2006 07:01

Witam,
Wczoraj kierownictwo wyścigu ukaralo T. Hushovda za wrzucenie na bandę B. Eisela (FdJ).Zawodnik Credit Agricole tym samym został przesunięty z miejsca 4. na 148. oraz odebrano mu 24 pkt z klasyfikacji punktowej Touru
. To byl chyba jedyny slabszy moment panów Wyrzykowskiego/Jarońskiego bo byl to moment ostro rzucający się w oczy przed samym finiszem.
Co do dzisiejszego etapu to mamy kolejny etap dla sprinterów i ciężko mi sobie wyobrazić , aby rozstrzygnąl się inaczej, dlatego dziś znowu gramy sprinterów. Wczoraj zaimponowal formą McEwen. Także mimo nieladnego zachowania Hushovd pokazal, że jest bardzo mocny i zapomnial już o bólu ręki. Dlatego nadziś fajnym zakldaem jest :
Hushovd- Freire 1 - 1,7 GB. gdyby nie przepychanie Norwega z Eiselem już wczoraj ogralby Oscara zdecydowanie. Poza tym ma u siebie w Credit Agricole lepszych rozprowadzaczy i powinni przewieźć Tora przez 2 ostre zakręty przed metą w czubie.
Drugim ciekawym zakladem na dziś jest:
Kto zostanie po dzisiejszym etapie w żóltej koszulce:
T. Boonen - Inni 2 - 2.7 zarówno McEwen jak i Hushovd mają ogromną szansę na ogranie Boonena. Pierwszy ma 7 sek straty , drugi 12.. więc można spróbować ..kurs kusi

Oto dzisiejszy etap

Posted by: A.S.Romek

Re: Tour de France [kolarstwo] - 06/07/2006 07:39

Witam, rok temu TdF przyniosiło ogromnie zyski zwłaszcza grając w bukach naziemnych. Tomo i Big Star byli ekspertami od tego turu. Dziś chciałbym coś zagrać z TdF i w bukach naziemnych narazi tylko Toto-Mix wystawił ofertę:

6841 MCEWEN-T.BOONEN KL etap 5 1.70 - 1.90
6842 T.BOONEN-HUSHOVD KL etap 5 1.55 - 2.10
6843 MCEWEN-HUSHOVD KL etap 5 1.45 - 2.30
6844 D.BENNATI-E.ZABEL KL etap 5 1.60 - 2.00
6845 HUSHOVD-D.BENNATI KL etap 5 1.55 - 2.10
6846 E.ZABEL-O.FREIRE KL1 etap 5 1.80 - 1.80
6847 D.BENNATI-O.FREIRE KL etap 5 1.70 - 1.90
6848 A.KLODEN-Y.POPOVYCH etap 5 1.70 - 1.90
6849 B.EISEL-J.CASPER KL etap 5 1.70 - 1.90
6850 B.EISEL-F.VENTOSO etap 5 1.50 - 2.20

Co proponujecie dziś z tego zagrać Czas do której można puszczać to 11:40 w Toto.
Posted by: A.S.Romek

Re: Tour de France [kolarstwo] - 06/07/2006 07:47

STS też dał ofertę na dzisiejszy etap, jedynie jeszcze prof nic nie dał.

Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 06/07/2006 08:27

Proszę nie wklejaj tutaj ofert firm bukmacherskich gdyż są one ogólnodostępne na ich stronach internetowych.

Co do tych zeszłorocznych profitów to ja bardzo dokładnie każdego dnia wertuję oferty i netowych i ze szczególną uwagą naszych naziemnych.

A to, że do tej pory na dobrą sprawę podałem 1 typ jest wynikiem tego, że bukmacherzy znacznie się poprawili w porównianiu z poprzednim rokiem.
Posted by: arvid

Re: Tour de France [kolarstwo] - 06/07/2006 08:27

Sts to chyba jedyny buk , który wystawil w ofercie S. O`Gredy. Na przedostatnim etapie mial upadek i nie czuje się po nim najlepiej.. wczoraj nawet nie podjąl walki przyjezdżając na 118 miejscu. Dziś ze względu na końcówkę etapu: dwa zakręty 90 st. ok 500-800 metrów przed metą tez raczej nie bedzie ryzykowal przepychania się na czolo peletonu. Benatti za to poczyna sobie swietnie 4,5,3,7 - to jego miejsca etapowe ( bez prologu).

Jeszcze proponuję Hushovda w trójce kursy ok 3 coś czuję, że to jego dzień może być.

P.S. Ostatni mój post pod względem skladni trochę mi nie wyszedl , ale to skutek rannego wstawania... chyba mi nie sluży
Posted by: arvid

Re: Tour de France [kolarstwo] - 06/07/2006 18:53

Niestety Hushovd nie poszalal dziś sobie. Brawo tomo za wyczucie Boonena, choć widać , że czegoś mu brakuje w końcówkach. Moim zdaniem także nienajlepiej wplywają na jego wyniki tarcia w drużynie QS. Dzisiejsze rozprowadzenie w ekipie Belga bylo tak jakby pozorowane... niby fajnie wyszli i wyprowadzili go za sobą , ale w najważniejszym momencie odpuścili i dali zamknąć swojego lidera. Boonen jest jednak na tyle doświadczony, że jakoś z tego wyszedl , ale na nawiązanie walki z Freire byl bez szans.
Jutro kolejny etap , który powinien skończyć się finiszem peletonu, ale jak widać po wynikach tegorocznego touru ciężko coś wymyślić sensownego. Może niezlym pomyslem byloby "polecieć " po wyższych kursach wśród sprinterów. Oczywiście jak wspominal wcześniej Arcy z grubszymi stawkami trzeba poczekać do czasówki czyli już w sobotę. Jakieś dokladniejsze przemyslenia jutro a teraz tylko trasa etapu:
http://www.letour.fr/PHOTOS/TDF/2006/600/POSITION.gif
Posted by: don ciccio

Re: Tour de France [kolarstwo] - 06/07/2006 19:00

Ja delikatnie jutro zagram parę:

Bennati-Zabel 2 2.00 (Sportingbet)

Bennati dzisiaj zaliczył kontakt z ziemią i stracił ponad 3 minuty. Na wczorajszym etapie także zupełnie bez sił, na zakręcie wyleciał, także już nie miał o co walczyć. Przycisnął dwa razy mocniej ale to wszystko na co było go stać. Zabel już nie te siły co kiedyś, ale wydaje mi się że dzisiejsza kraksa Bennatiego powinna być decydująca o losach jutrzejszej rywalizacji.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 06/07/2006 21:00

Typ wydaje się być dobry ale tylko pod warunkiem, że Bennati zrobił sobie 'kuku' podczas tego upadku.

Jeśli jednak krzywda mu się nie stała tylko po prostu na skutek szybkiego tempa peletonu nie był w stanie do niego dojść to typ 50/50 z lekkim wskazaniem na Włocha.

Jeżeli ma ktoś jakieś konkretne info dotyczące ewentualnych 'obrażeń' kolegi Bennatiego to bardzo proszę zarzucić.
Posted by: don ciccio

Re: Tour de France [kolarstwo] - 06/07/2006 21:29

Konkretnych informacji nie mam, ale z pewnością nie był to zwykły wypadek z tego względu że zdarzył się pod koniec a Daniele stracił aż 4.32. Zostało mu do pomocy dwóch kolegów z drużyny Lampre Righi i Commesso. Nawet wczorajszy nieszczęśnik Dean Julian z Credit Agricole był przed nim 42s, a O'Grady ponad 2 minuty. W normalnych okolicznościach stawiałbym odwrotnie. Dziwi mnie to że nie ma go także w ofercie betandwin H2H, a na poprzednich etapach zawsze z kimś go zestawiali. Może to tylko moje domysły, ale jakieś mam przeczucie że jutro w ogóle nie będzie walczył na finiszu. Pozdrowienia
Posted by: bynio

Re: Tour de France [kolarstwo] - 06/07/2006 22:18

Talking about Bennati's fallen, adding to the physical consequences (bruises and strokes on the left side of the body, but tomorrow he will be at the start) there is the fact that he fell before the 3 kims from the finish line (limit for neutralization of the time) and so he lost 4,32", gap that send him off from the yellow jersey battle.

zrodlo:http://www.lampre-fondital.com

Wyglada na to ze to nic powaznego troche sie chlopina poobijal i tyle.
Reakcja bukow nie dziwi w takich sytuacjach zawsze wola dmuchac na zimne.
Akurat w sportinbecie nie gram ale mysle ze za drobne mozna sprobowac
Posted by: serginho

Re: Tour de France [kolarstwo] - 06/07/2006 22:29

Niby nic powaznego mu sie nie stalo, ale do peletonu stracil ponad 4 i pol minuty (a mial 2 pomocnikow i 4km do mety). Schleck mial upadek na 3,5km przed meta, a stracil tylko 2 minuty (dojechal z O`Grady'm, ktory mial wczesniej defekt). Tak wiec wyglada na to, ze chyba jednak mocno sie poobijal wtym upadku, naewt jesli obylo sie bez powazniejszych obrazen.

Swoja droga jakie szczescie ma STS w wystawianiu par z O`Grady'm. Wczoraj zestawili go z Zabelem, ktory mial defekt i dojechal jako jeden z ostatnich. Dzisiaj z Bennatim, ktory po upadku takze przegral z Australijczykiem. A wszyscy stawiaja przeciwko niemu...
Posted by: bynio

Re: Tour de France [kolarstwo] - 06/07/2006 23:46

Akurat w przypadku Bennatiego strata 4 min czy 40 nie robi roznicy.
On tu nie jedzie klas. generalnej dla niego liczy sie tylko zwyciestwo etapowe ew. punkty do klas. punktowej. w sytuacji kiedy upadl na 4 km do mety nawet gdyby od razu sie pozbieral to i tak nie mial szans chocby na 25 miejsce ktore daloby mu 1 punkt.
Obejrzalem sobie jeszcze raz te sytuacje i z calej tej grupki pechowcow Wloch upadl najszczesliwiej bo polecial na trawnik. Szybko wstal nawet nie spojrzal co mu sie stalo wsiadl na rower i pojechal dalej . W tej sytuacji ostatnie 4 km pokonal w tempie spacerowy bez sensu bylo sie zaginac i tracic niepotrzebie sily tym bardziej ze dzis znowu sprint. Podobnie postapil Wrolich ktory przyjechal w tym samym czasie.
Z kolei Schleck ktory ma tu inne priorytety dodatkowo jego zespol jest wysoko jako druzyna wyruszyl duzo pozniej od Bennatiego w dodatku zmienial jeszcze kolo a mimo to na mecie byl lepszy ponad 2 min.

Nie zdziwie sie jak buki zaproponuja nam jeszcze pary z Bennatim.
Posted by: arvid

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 07:41

Witam,
Faktycznie buki ostrożnie podchodzą do Benattiego i w parach go nie ma. Ja osobiście przegapilemk jego upadek , bo akurat ostatnie kilometry oglądalem jednym okiem (goście w domu). Na dziś raczej trudno wymyslić coś mądrego. Coś loteryjne i malo przewidywalne ostatnio są finisze na tegorocznym TdF. Znalazlem tylko jedną parę w Nordicu:
Rogers - Garzelli 1 @ 1,7

Można też się zastanowić nad Hushovdem w parze z McEwenem w GB , ale tylko ze względu na kurs 2,85. Ja daję tu lekką przewagę Australijczykowi lecz nie aż taką jak pokazują kursy.

I tak dla zabawy Kopp w pierwszej trójce @13 w BAW-ie. Na przedostatnim etapie byl 5-ty, wczoraj 4-ty, więc dziś czas na pudlo.

Dziś urodziny Zabela ... pewnie będzie podwójnie zmotywowany i powalczy mocniej .

Powodzenia
arvid
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 08:50

Bardzo interesująca propozycja płynie dzisiaj z STS:

O'Grady - Eisel @2.10

Eisel to oczywiście sprinter, i choć nie walczy on raczej o zwycięstwa etapowe to praktycznie na każdym finiszu z peletonu mieści się w pierwszej 10-tce.
O'Grady po kraksie sprzed kilku dni przedwczoraj pojechał bardzo spokojnie kompletnie nie walcząc na finiszu, wczoraj znowu cosik mu się przytrafiło bo przyjechał 2 minuty po czołowej grupie, tylko nie wiem czy był to znowu upadek, czy po prostu na skutek kraksy został zablokowany czy też miał defekt. Jeśli jedna z 2-óch pierwszych opcji to w praktyce oznacza to, że ponownie jechał w środku lub nawet z tyłu peletonu i nie miał w planach walki o etapową wygraną.

Jak ktoś przyglądał się bacznie to proszę napisać czemu O'Grady dotelepał się 2 minuty za peletonem i ewentulnie jak ma jakieś info odnośnie jego stanu zdrowia to też bardzo mile widziane.
Posted by: arvid

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 10:08

Bylem wlaśnie w Auchanie na zakupach i w drodze powrotnej wszedlem zobaczyć co sts wystawil i też sobie zagralem tego singielko o którym tomo napisal. Dodatkowo też leciutko na Zabela z Freirem kurs 2,3. Niemiec juz 4 razy byl w 10 ( 3,9,5,9) i stać go na walkę o podium a na ostatnich metrach wszystko może się wydarzyć. Niech zrobi sobie i mi przy okazji maly prezencik
Posted by: serginho

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 10:39

Quote:


Jak ktoś przyglądał się bacznie to proszę napisać czemu O'Grady dotelepał się 2 minuty za peletonem




Mial defekt na kilka kilometrow przed meta
Posted by: arvid

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 10:40

Tomo,
Na stronie CSC jest napisane, że mial defekt więc teoretycznie jest z nim wszystko ok. Na metę dojechal z kumplem z zespolu Schleckiem , który mial upadek i może to ze względu na niego uznal, że nie ma szans już na dogonienie peletonu.
Posted by: TOM

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 11:14

Nie zwykłem typowac walki sprinterów na płaskich etapach i czekam na jakies górki lub tt ale dzisiaj znalazłem ciekawy zakład D.Kopp - E.Zabel 2 1.80

Opieram sie raczej na prawdopodobienstwie nie wygrania przez Koppa 3 raz z rzedu z Erikiem jako ze Kopp nie błyszczał w pierwszych 3 etapach 123-123-53 i nagle 6 i 4 ciekawy jestem bardzo co z tego wyniknie.Nie jestem expertem w tej dziedzinie ale chyba Kopp nie jest jakims wybitnym sprinterem byc może sie myle no zobaczymy.
Posted by: TOM

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 11:19

Wazna informacja

Zabel swiętuje dzisiaj 36 urodziny i rowno 11 lat temu wygrał pierwszy swoj etap w TDF wiec ma chłop motywacje wiec GO GO GO ERIK
Posted by: TOM

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 11:21

Quote:

Wazna informacja

Zabel swiętuje dzisiaj 36 urodziny i rowno 11 lat temu wygrał pierwszy swoj etap w TDF wiec ma chłop motywacje wiec GO GO GO ERIK




Ah teraz zobaczyłem ze ktos juz to wczesniej napisał
Posted by: Szczypior

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 13:13

leci gdzies wyscig w tv ?
Posted by: The Sin

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 13:18

Quote:

leci gdzies wyscig w tv ?




Eurosport
Posted by: Szczypior

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 13:25

nop !
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 13:25

A jednak Bennati ma jakieś problemy zdrowotne, na trasie dzisiejszego etapu odbył wizyte u doktora Porte'a - info od komentatorów Europsort Polska.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 19:53

Już jutro jeden z najlepszych etapó kolarskich do typowania - płaska czasówka.

Oferty u bukmacherów internetowych właśnie się pojawiły, ja już sobie coś tam nakreśliłem na kartce papieru ale nie są to jeszcze wyraźnie wyodrębnione typy więc wstrzymam się póki co od głosu.

Jednak wszystkich gorąco zapraszam już teraz do dyskusji, podawania typów i wymiany opinii na temat jutrzejszej czsówki.
Posted by: bynio

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 20:36

Andreas Klöden - Paolo Savoldelli 2 2.3 expekt

Wloch dogiem w tej parze? Hmm, jak dla mnie to nieporozumienie.
Wstepnie juz to zagralem. Byc moze czegos nie wiem dlatego z "poprawka " wstrzymalem sie i aktualnie wertuje siec.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 20:45

No dobra widzę, że nikt się nie kwapi więc sam zacznę.
Na początek bardzo mi się spodobała propozycja Expekta:

Andreas Kloeden - Paolo Savoldelli @2.30

Jestem dość mocno zaskoczony tak wysokim kursem na Włocha. Jego szans w tej parz enie oceniam może jakoś szczególnie wysoko ale z pewnością jest to >50%. Ostatnie wyniki Savo w czasówkach są naprawdę niezłe i widać, że Paolo wyraźnie poprawił się w tej specjalności. Na przestrzeni ostatnich miesięcy jego wyniki w jeździe indywidualnej na czas wyglądają zdecydowanie lepiej od rezultatów Kloedena, który nie jest i nigdy nie był specjalnym asów w tej specjalności - ot taki przeciętny jeździec.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 20:49

No i proszę, widzę że mam sprzymierzeńca w tym typie i to naprawdę nie byle jakiego.

A zatem chyba coś z tego będzie...
Posted by: Skiper

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 20:50

Heh przyuważyłem tą samą parkę co bynio (i tomo hehe). Savo był ósmy w tegorocznym prologu (Kloden 24 różnica 9s) natomiast na zeszłorcznym prologu (podobnym do tegorocznej czasówki bo też płaski - wówczas liczył 19km) Savo na 32msc a Kloden 51 róznica między nimi 26 sekund.

Zwróciłem uwagę również na:

David Zabriskie - Floyd Landis 1.65 1

Zawodnik z grupy CSC jest bitym faworytem jutro do zwycięstwa, wybitnym specjalistą od jazdy na czas, natomiast Landis jest w tym niezły ale na pewno nie dorównuje Zabriskiemu. Różnica na prologu w tym roku 5s - w zeszłym 62 sekundy oba wyniki na korzyść Zabriskiego. W ogóle zauważam że buki wyraźnie faworyzują coś Landisa, mimo iż zawodnik ten nie wydaje się być w jakiejś wielkiej formie.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 21:30

Yaroslav Popovych - Vladimir Karpets 1.85

W mojej opinii Karpets jest w tej parze zdecydowanie lepszym czasowcem. Od dłuższego już czasu regularnie jeździ wszelkie czasówki na stałym wysokim poziomie kończąc je praktycznie zawsze w 'szerokiej czołówce'.
Popovych też źle nie jeździ, ale według mnie prezentuje jednak znacznie niższy poziom w tej specjalności, o czym najprościej przekonać się po lekturze wyników obu panów.
Równiez profil jutrzejszej czasówki powinien sprzyjać Karpetsowi, trasa nie należy do trudnych, jest raczej płaska, zaś Popo jako dobry góral zdecydowanie lepiej czuje się na trudniejszych etapach.
Także kursy na Zwycięstwo Etapowe dość wyraźnie u ogółu bukmacherów wskazują na Karpetsa jak faworyta w tym zestawieniu.


bynio i co tam Ci mądrego wynikło po przewertowaniu sieci?
Posted by: arvid

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 21:37

Ja proponuję :
Laurent Lefevre - Pavel Padrnos 2 @ 1.75

Obaj należą do średniaków na czasówkach lecz Francuz jest raczej na dole tej średniej do tego dochodzi zmęczenie... Lefevre praktycznie w każdym często walczyl, zabieral się do ucieczek ... taki baner reklamowy ( jak to ujęli komentatorzy Eurosportu ). Liczę , że za dużo sil mu na czasówkę nie zostalo. Poza tym Discoboys pewnie jak do każdego TdF przygotowani wzorowo.
Posted by: arvid

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 22:03

Może wypowiecie się też o tym typie:
Rasmussen M. v Moreau C. 2 @ 2.3 (GB)

Patrząc na ostatnie wyniki przewaga Francuza oczywista a kurs.....
Nie wiem co myśleć o tym.
Posted by: pena_grizales

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 22:06

Mnie natomiast wpadla w oko para z expext:

Andreas Klöden - Paolo Savoldelli 2 2.3


Co o tym sadzicie? Wydaje sie ze Savo jest lepszy w tej specjalnosci chociaz Kloden byl 2 lata temu miszczem Niemiec to juz chyba nie jest w tamtej formie
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 22:17

Quote:

Może wypowiecie się też o tym typie:
Rasmussen M. v Moreau C. 2 @ 2.3 (GB)

Patrząc na ostatnie wyniki przewaga Francuza oczywista a kurs.....
Nie wiem co myśleć o tym.



Taki zakład na czasówkę to byłaby żyła złota... byłaby... gdyby taki zakład w ogóle istniał.

Przyjżyj się dokładniej ofercie
Posted by: arvid

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 22:20

Quote:

Quote:

Może wypowiecie się też o tym typie:
Rasmussen M. v Moreau C. 2 @ 2.3 (GB)

Patrząc na ostatnie wyniki przewaga Francuza oczywista a kurs.....
Nie wiem co myśleć o tym.



Taki zakład na czasówkę to byłaby żyła złota... byłaby... gdyby taki zakład w ogóle istaniał.

Przyjżyj się dokładniej ofercie




No faktycznie, klasyfikacja na najlepszego górala.
Faktycznie coś nie pasowalo.... namieszalem
Posted by: Big_star

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 22:20

Quote:

Quote:

Może wypowiecie się też o tym typie:
Rasmussen M. v Moreau C. 2 @ 2.3 (GB)

Patrząc na ostatnie wyniki przewaga Francuza oczywista a kurs.....
Nie wiem co myśleć o tym.



Taki zakład na czasówkę to byłaby żyła złota... byłaby... gdyby taki zakład w ogóle istaniał.

Przyjżyj się dokładniej ofercie



Jak nie istnieje ? Może masz inną ofertę ??
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 22:21

Mountains Classification
Posted by: bynio

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 22:24

Wertuje slownik aby przetlumaczyc ten tekst
http://www.radsportnews.com/ a w miedzyczasie ukazalo sie tlumaczenie na chyba najlepszym polskim portalu poswieconym kolarstwu.
http://forums.rowery.org/portal.php?article=2&sid=1d4edf5f8220e0942161f9c26924f48f
Chyba ten tekst nie wymaga komentarza... Kloden bardzo ostroznie wypowiada sie o swoich szansach w jutrzejszej czasowce i nie sadze aby to byla tylko kurtuazja. Niemiec jest po kontuzji nie ukonczyl Td Swiss gdzie do momentu wycofania jechal bardzo slabo . Szkoda ze wycofal sie akurat pezed konczaca ten wyscig czasowka bo wtedy mielibysmy pelny przeglad jego mozliwosci. Jednak sporo mozna juz wynioskowac po jego jezdzie w gorach gdzie odstawal bardzo wyraznie. A jezeli nie ma "nogi" w gorach to i nie bedzie w jezdzie na czas. A raczej odwrotnie - jest "noga" w gorach to jest i w jezdzie na czas. Za idealny przyklad moze posluzyc Heras ktory z racji chociazby postury czasowcem nigdy nie byl a tymczasem we Vuelcie w czasowkach rozprawial sie z wybitnymi specjalistami od tego typu prob. Abstrahujac od metod ktore pomogly mu te forme wypracowac.

Jezeli chodzi o "Sokola" ...Mysle ze ta czasowka jest dla niego troszke za dluga ale nawet to nie powinno przeszkodzic mu w pokonaniu Niemca.
Z jednej strony Wloch moze byc troche zmeczony po Giro gdzie nie wypadl najlepiej a napewno ponizej wlasnych oczekiwan ale ...tym lepiej. Ciezko byloby wypracowac dwa szczyty formy w tak krotkim okresie a w ten sposob u "Sokola " ten okres wydluzyl sie o kilka tygodni .

Wydaje mi sie ze Wloch ma realne szanse ukonczyc czasowke w granicach 4 - 8 m . Klodena widze w drugiej "dziesiatce"... a moze i dalej
Posted by: Big_star

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 22:24

Quote:

Mountains Classification



Ale istnieje, on nigdzie nie napiasł ze typ ten ma dotyczyc jutrzejszego etapu.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 22:29

Quote:

Quote:

Mountains Classification



Ale istnieje, on nigdzie nie napiasł ze typ ten ma dotyczyc jutrzejszego etapu.



Czepiasz się...

Może i nie napisał, ale oczywistym jest, że chodziło mu o czasówkę.
Posted by: Big_star

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 22:34

Quote:

Quote:

Quote:

Mountains Classification



Ale istnieje, on nigdzie nie napiasł ze typ ten ma dotyczyc jutrzejszego etapu.



Czepiasz się...

Może i nie napisał, ale oczywistym jest, że chodziło mu o czasówkę.



Ty sie tutaj czepiasz wszystkich i wszystkiego. Oczywiste to moze bylo dla ciebie takze jagrat.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 22:37

Od dobrych 2 godzin rozmawiamy tylko i wyłącznie na temat czasówki i nagle kolega miał wyskoczyć z typem na Klasyfikację Górską i w dodatku kompletnie nie wspomnieć o tym czego dotyczy ów typ?

Jeśli tak uważasz to ja Tobie gratuluję...

Bez odbioru.
Posted by: arvid

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 22:39

Big_star o co Ci chodzi... od poprzedniej strony rozmawiamy tylko o czasówce.... popelnilem bląd , nie spojrzalem, że to klasyfikacja górska i tu Tomo ma rację .... nie mieszaj w temacie bo jak do tej pory jest jednym z konkretniejszych na forum.

arvid
Posted by: Big_star

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 22:41

Quote:

Od dobrych 2 godzin rozmawiamy tylko i wyłącznie na temat czasówki i nagle kolega miał wyskoczyć z typem na Klasyfikację Górską i w dodatku kompletnie nie wspomniec o tym czego dotyczy ów typ?

Jeśli tak uważasz to ja Tobie gratuluję...

Bez odbioru.



Szczerze to ... mnie obchodzi o czym tutaj rozmawiasz temat jest o całym TdF a nie o jutrzejszym etapie takze moge sobie rozmawiac takze o typie na ostatni etap jak gdzies beda kursy.


Masz prawo do wyrażania na forum swojej opinii ale tylko i wyłącznie w kulturalny sposób.

W związku z tym uprzejmie prosze o schowanie słów takich jak to wykropokowane do kieszeni i używanie ich przy innej okazji, a najlepiej niużywanie wcale.

Kolejny taki występek skończy się ostrzeżeniem.
Posted by: pena_grizales

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 22:42

Ja stawiam ze ostatni etap wygra wreszcie Tom Boonen. Dorbze po bruku smiga :|
Posted by: Big_star

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 22:44

Quote:

Big_star o co Ci chodzi... od poprzedniej strony rozmawiamy tylko o czasówce.... popelnilem bląd , nie spojrzalem, że to klasyfikacja górska i tu Tomo ma rację .... nie mieszaj w temacie bo jak do tej pory jest jednym z konkretniejszych na forum.

arvid



To patrz uwaznie i nie rob zametu. tomo napisal ze takiego zakladu nie ma to mu zwrocilem tylko uwage na to ze jest a czy na jutrzejszy etap czy na gory to juz jeden pp.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 07/07/2006 22:56

Proszę powrócić do dyskusji bezpośrednio związanej z Tour de France.
Wszelkie inne posty (w tym polemiki między użytkownikami) będą z tego tematu bezwzględnie usuwane.

Prywatne sprawy proszę załatwiać poprzez PW.
Posted by: TOM

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 08:34

- Popovych, Y- Menchov, D 1 1.68 Unibet

Widze tutaj duzą szansę na zwycięstwo Popo. Denis może nie jest najgorszym czasowcem ale po przanalizowaniu wyników z poprzednich Tourów i prologow jednogłosnie wygrywa Popovych.
Dla przykładu podam że w poprzednim roku na czasówce w S.Etienne Denis przyjechał 3 minuty za Popovychem.Moim zdaniem zdecydowany favoryt.A jak bedzie zobaczymy.

Powodzenia.
Posted by: Pawka

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 08:36

Na dzis najlepiej wg mnie zagrać na Dawida Zabriskie ze wygra w parze z Troyem Landisem, Landis jeden z pretendentów do wygrania całego Touru napewno nie pojedzie na maksa poniewaz góry przed nim i jeszcze pora na zabawę natomiast Dawid nie odegra raczej jakiejs roli w Tourze i dlatego czasówka to znakomity sposób na pokazanie się w tegorocznej Pętli. Jadą po płaskim i dlatego nie ma jakis tam mozliwości dla górali itd. pamietam jak czasówki były pod górę.

Pozdrawiam Pawka z Kielc
Posted by: Arcy

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 08:44

Andreas Kloden - Michael Rogers
1,85 Bet24
Rogers zaliczany do grona faworytów tej czasówki, oprócz tego ma szanse dziś założyć zółtą koszulkę lidera, co będzie dodatkową motywacją, o Kloedenie już chłopaki napisały.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 08:47

Quote:

Andreas Kloden - Michael Rogers
1,85 Bet24
Rogers zaliczany do grona faworytów tej czasówki, oprócz tego ma szanse dziś założyć zółtą koszulkę lidera, co będzie dodatkową motywacją, o Kloedenie już chłopaki napisały.



Podpisuję się obiema rękami, właśnie sam miałem pisać o tym typie.
Posted by: Misiek

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 08:49

Tomo - jakbyś mógł, to zostaw tą wiadomość chociaż do 0:00, później niech będzie 'deleted' dzięki...

Big_Star - nie mogę Ci odpowiedzieć na Twojego priva, gdyż masz zapełnioną skrzynkę...
Posted by: Pawka

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 08:59

Wg strony Touru pogoda dzis bedzie słoneczna i lekko zachmurzone niebo nie bedzie padac tak przynajmniej mozna wywnioskować po obejzeniu strony touru. Nie powinno wiec nic przeszkadzać zawodnikom w osiaganiu czasow jakie ich forma do tego predysponuje.
PS Czekam na opinie o typie na Zabriskie.

Pozdrawiam Pawka z Kielc
Posted by: Skiper

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 10:10

Quote:


PS Czekam na opinie o typie na Zabriskie.





Nie wiem co inni, ale zajrzyj na poprzednią stronę tematu.
Posted by: jazdagz

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 10:30

sts
leiphaimer-azevedo 1 1.40
julich-zubeldia 1 1.40

w obu przypadkach zdecydowanie lepszymi czasowacami sa amerykanie. w zeszlym roku http://www.cyclingnews.com/road/2005/tour05/?id=results/tour0520
na czasowce o podobnym profilu byli lepsi, a takze i w tym sezonie forma jest niezla (jedynie julich, mam nadzieje, potraktowal ulgowo ITT w giro)
Posted by: bynio

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 10:38

Ja tylko ostrzegam przed odwoływaniem sie do zeszlorocznych wynikow...Tak naprawde to licza sie tylko ostatnie tygodnie i to jak kolarze przepracowali ten okres.
Dla przykladu Julich z zeszlogo roku a dzisiejszy to dwaj rozni zawodnicy...
Posted by: jazdagz

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 10:43

Quote:

Ja tylko ostrzegam przed odwoływaniem sie do zeszlorocznych wynikow...Tak naprawde to licza sie tylko ostatnie tygodnie i to jak kolarze przepracowali ten okres.
Dla przykladu Julich z zeszlogo roku a dzisiejszy to dwaj rozni zawodnicy...




zgadza sie teraz jeszcze dokladniej patrze tego julicha to rzeczywiscie nie jest z nim najlepiej

chyba jednak lepiej sprobowac hincapiego z popovychem
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 10:59

Ja z STS-u wybrałem właśnie Hincapiego z Popovychem i Julicha z Zubeldią.

Mimo nieco słabszej formy Julicha jestem o niego w tej parze spokojny, zawsze był bardzo dobrym czasowcem i mimo obecnie słabszej formy poniżej pewnego poziomu z pewnością nie zejdzie.
A Zubeldia... no cóż wystarczy spojrzeć na jego wynik w Tour de Suisse i wszystko staje się jasne...
Zaś co do drugiej pary to jasna sprawa - Hincapie na dzień dzisiejszy jest jednym z najlepszych czasowców, Popovych też źle nie jeździ ale różnica między nimi jest naprawdę spora.

Zastanawiałem się też mocno nad Leipheimerem z Azevedo ale mimo wszystko jakoś nie mam co do niej absolutnego przekoania i ostatecznie zrezygnowałem.
Dołożyłem sobie w zamian jednego typka z LA i powstał bardzo sympatyczny tripelek.

Nie piszcie tylko proszę, o ostatniej czaśówce z zeszłorocznego TdF i tej dzisiejszej, że są one "o podobnym profilu".
Są zupełnie inne...
Posted by: Arcy

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 11:36

No u mnie poszedł 8/10 symaptyczny tripelek z Sts, a mianowicie:
Leipheimer - Azevedo
+
Hincapie - Popovych
+ lekkoatletyka
Demus - Glover
ako: 2,27

Leipheimer jako jeden z kandydatów do zwycięstwa w TDF, również solidnie prezentuje się w czasówkach na których mu zależy, Hincapie czołówka czasowców - lepszy od Popowych'a , a i może być dziś także liderem. Julich'a opuściłem, tak jak bynio napisał to zupelnie inny zawodnik w tym roku, już podczas Giro pisałem, ze jest wg mnie bez formy i potwierdził to w tamtej ITT.
Posted by: pena_grizales

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 11:41

skoro Julich jest bez formy a wygral na prologu z Leipheimerem to co napiszesz formie Leviego :|
Posted by: Arcy

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 11:44

W takim razie graj że Hushovd wygra..
Posted by: Big_star

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 11:46

Poszedł all w sts


Julich B. - Zubeldia H. 1.40
Hincapie G. - Popovych Y. 1.35
Zabriskie D. - Landis F. 1.60
Rogers M. - Gonchar S. 1.55

Same bankiery, Julich Hincapie Zabirskie i Rogers duzo lepsi od przeciwnikow mimo ze oni slabi nie sa to jednak duza roznica.
Posted by: pena_grizales

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 11:46

no jakby byl w parze z O'Gradym to bym zagral:|
Posted by: Big_star

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 11:48

Quote:

Poszedł all w sts


Julich B. - Zubeldia H. 1.40
Hincapie G. - Popovych Y. 1.35
Zabriskie D. - Landis F. 1.60
Rogers M. - Gonchar S. 1.55

Same bankiery, Julich Hincapie Zabirskie i Rogers duzo lepsi od przeciwnikow mimo ze oni slabi nie sa to jednak duza roznica.



A Lepiheimer no more bet, teoretycznie lepszy praktycznie moze byc gorszy
Posted by: kp

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 12:21

Witam.
Przyznam, że kompletnie nie znam się na kolarstwie, ale jak jest czasówka, to zauważyłem, że znacy potrafią nieźle zarobić...
Prosba o zdanie nt par z Unibetu, dla ułatwienia wklejam ponizej:

15:15 Evans, C - Julich, B
Etap 7. Najlepsza pozycja końcowa.
1.65 2.05

15:20 Zabriskie, D - Landis, F
Etap 7. Najlepsza pozycja końcowa.
1.44 2.50

15:20 Zabriskie, D - Rogers, M
Etap 7. Najlepsza pozycja końcowa.
1.28 3.15

15:25 Klöden, A - Savoldelli, P
Etap 7. Najlepsza pozycja końcowa.
1.53 2.30


Prosiłbym o podanie szans np. 8/10 lub 3/10, zwłaszcza do niższych kursów...
Jeżeli komuś będzie chciało podzielić się wiedzą, to będę wdzięczny...

Pozdrawiam...
Posted by: matmax23

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 12:28

A co myślicie o szansach Cadela Evansa? Wydaje mi się najbardziej niedoceniony w dzisiejszej ofercie (zostało co prawda już tylko live na betfair). Można tam było złapać kursy nawet powyżej 5,0 (max 5,5), na miejsce Australijczyka w pierwszej trójce.

Niesamowicie poprawił ostatnio jazdę na czas, o czym świadczą zwycięstwo w czasówce Tour de Romandie oraz drugie miejsce w Tour de Suisse (tylko 23 sek. za samym Ullrichem). Już w tamtym roku na czasówce był 7. Z kolarzy którzy byli wtedy przed nim zostali tylko dużo słabszy w tym roku Julich oraz Landis (ten zaledwie o 4 sek.). Aktualna czasówka jest dużo bardziej płaska (nie zgodzę się jednak że jest całkiem płaska) i szkoda ze nie ma chociaz jednego wiekszego podjazdu, jednak myslę ze Cadel może powalczyć o pierwszą 3 tutaj.
Posted by: Arcy

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 12:37

Uważałbym z tym 'bankierem" Big_star a mianowicie o pare:
Rogers - Gonchar. Tak naprawde to Rogers nic nie osiągnął w tym roku, dużo jeździł ale jego czasy były przeciętne i mimo iż sam proponowałem Rogers'a z Kloedenem to coraz bardziej się tego obawiam. A co do Gonchara to przytocze chociażby wyniki na płaskiej czasówce 50 km w tegorocznym Giro:
4. Gonchar 1,09 min straty
21. Rogers 3,20 min straty
Co do Leipheimera z Azevedo to fakt obaj nie są wybitnymi czasowcami, jedna wyżej cenie Leipheimera niż Azevedo, chłopaki spotkali się dokładnie miesiąc temu na czasówce Criterium du Dauphine Libere na dystansie 43 km o troche bardziej pagórkowatym profilu w stosunku do dzisiejszego etapu i jeśli Levi utrzymał formę to ten zakład powinien wejść, wyniki:
3. Leipheimer 1,16 min straty
19. Azevedo 2,48 min straty
Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.
Posted by: Big_star

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 12:38

Quote:

Witam.
Przyznam, że kompletnie nie znam się na kolarstwie, ale jak jest czasówka, to zauważyłem, że znacy potrafią nieźle zarobić...
Prosba o zdanie nt par z Unibetu, dla ułatwienia wklejam ponizej:

15:15 Evans, C - Julich, B
Etap 7. Najlepsza pozycja końcowa.
1.65 2.05

15:20 Zabriskie, D - Landis, F
Etap 7. Najlepsza pozycja końcowa.
1.44 2.50

15:20 Zabriskie, D - Rogers, M
Etap 7. Najlepsza pozycja końcowa.
1.28 3.15

15:25 Klöden, A - Savoldelli, P
Etap 7. Najlepsza pozycja końcowa.
1.53 2.30


Prosiłbym o podanie szans np. 8/10 lub 3/10, zwłaszcza do niższych kursów...
Jeżeli komuś będzie chciało podzielić się wiedzą, to będę wdzięczny...

Pozdrawiam...



Evans- Julich 1 9/10
Zabirskie 10/10 w dwoch parach
Kloden - Savo 2 8/10

ja zagralem grubo te wszystkie, tobie rowniez polecam
Posted by: matmax23

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 12:39

A dla tych ktorzy mają konto w BAW.

Para Hincapie - Evans 1,35 2,85 na LIVE

Bardzo niedoceniony Evans tutaj, tym bardziej ze juz w tamtym roku wygrał z Hincapie o 20 sek., a od tamtej pory wydaje się zrobił znacznie większe postępy. Hincapie był lepszy w prologu, ale Hincapie zawsze zajmuje lepsze miejsca w prologach niż w dłuższych czasówkach (Dauphine Libere 2005,2006 i TdF 2005) a Evans wręcz odwrotnie!
Posted by: matmax23

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 12:47

Quote:

Uważałbym z tym 'bankierem" Big_star a mianowicie o pare:
Rogers - Gonchar. Tak naprawde to Rogers nic nie osiągnął w tym roku, dużo jeździł ale jego czasy były przeciętne i mimo iż sam proponowałem Rogers'a z Kloedenem to coraz bardziej się tego obawiam. A co do Gonchara to przytocze chociażby wyniki na płaskiej czasówce 50 km w tegorocznym Giro:
4. Gonchar 1,09 min straty
21. Rogers 3,20 min straty
Co do Leipheimera z Azevedo to fakt obaj nie są wybitnymi czasowcami, jedna wyżej cenie Leipheimera niż Azevedo, chłopaki spotkali się dokładnie miesiąc temu na czasówce Criterium du Dauphine Libere na dystansie 43 km o troche bardziej pagórkowatym profilu w stosunku do dzisiejszego etapu i jeśli Levi utrzymał formę to ten zakład powinien wejść, wyniki:
3. Leipheimer 1,16 min straty
19. Azevedo 2,48 min straty
Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.




Nie sugerowałbym się wynikiem Rogersa w czasówce w Giro, bo z tego co wiem miał w tegorocznym Giro jakieś problemy zdrowotne. Dla mnie jakimś tam wskaźnikiem formy kolarza jest to jak sobie radzi z czymś, co nie jest jego specjalnością. I tak Rogers, który nie jest wybitnym sprinterem finiszował drugi na 3 etapie, w pozostałych też w czołówce. A to świadczy o tym, że "noga podaje", a wiec w swojej specjalności powinien się spisać jeszcze lepiej, przecież jest 3-krotnym mIstrzem świata.

Moi faworyci na dzis:
Zabriskie Landis Rogers Evans
Posted by: Big_star

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 14:07

W nagrodę za używanie wulgarnego słownictwa otrzymujesz OSTRZEŻENIE.
Posted by: bynio

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 18:36

Coz wyniki czasowki najbardziej zaskakujace od kilku lat.
Juz tu i owdzie pojawiaja sie komentarze ktore łączą je bezposrednio z afera dopingowa ktora niedawno ujrzala swiatlo dzienne.
Ja nigdy nie łudziłem sie ze kolarze są czysci a po takich etapach jak dzisiejszy tylko sie w tym przekonaniu utwierdzam.
Wygrana Kloedena z Savo nie jest zadna sensacja zwraca jednak uwage fakt ze w pierwszej "szesnastce" znalazło sie az szesciu kolarzy z T - Mobile
O ile nie dziwi dobra jazda Rogersa,Gonczara, czy Kloedena to juz obecnosc wsrod najlepszych Sinkievitza,Kesslera czy Mazzoleniego budzi pewne podejrzenia.
Wyglada na to ze kontakt z "doktorem" i jego "lekami" miał nie tylko Janek.
-Ciezko wytlumaczyc rowniez tak sromotna porazke takiego specjalisty jakim jest Zabriskie.
-Najlepszy zawodnik Discovery zajmuje osiemnaste miejsce?
Posted by: Big_star

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 18:57

Quote:

W nagrodę za używanie wulgarnego słownictwa otrzymujesz OSTRZEŻENIE.



Skoro tak to daj sobie rowniez ostrzezenie (chyba ze sa tu rowni i rowniejsi)

"Zachowujesz się jakbyś był najebany..."

"Najebany" to tez slowo wulgarne, tak sie zachowuje moderator ktory daje ostrzezenie za slowo "kutas" a sam pisze "najebany"?
Posted by: Big_star

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 19:00

Quote:

Coz wyniki czasowki najbardziej zaskakujace od kilku lat.
Juz tu i owdzie pojawiaja sie komentarze ktore łączą je bezposrednio z afera dopingowa ktora niedawno ujrzala swiatlo dzienne.
Ja nigdy nie łudziłem sie ze kolarze są czysci a po takich etapach jak dzisiejszy tylko sie w tym przekonaniu utwierdzam.
Wygrana Kloedena z Savo nie jest zadna sensacja zwraca jednak uwage fakt ze w pierwszej "szesnastce" znalazło sie az szesciu kolarzy z T - Mobile
O ile nie dziwi dobra jazda Rogersa,Gonczara, czy Kloedena to juz obecnosc wsrod najlepszych Sinkievitza,Kesslera czy Mazzoleniego budzi pewne podejrzenia.
Wyglada na to ze kontakt z "doktorem" i jego "lekami" miał nie tylko Janek.
-Ciezko wytlumaczyc rowniez tak sromotna porazke takiego specjalisty jakim jest Zabriskie.
-Najlepszy zawodnik Discovery zajmuje osiemnaste miejsce?




Wg mnie wszystko jest ustawione. Zobacz co wyprawia sts, 2 razy z rzedu wystawia pary z Ogradym ktory po upadku wiadomo bylo ze sie nie bedzie scigal na finiszu, i 2 razy wygrywa w parach, ktore sa bankierami jak sie pozniej okazuje tylko teoretycznie. To samo dzisiaj 5 eleganckich par z czego wchodzi jedna...
Posted by: pena_grizales

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 19:06

wg mnie specjalnie podajesz zle pary zeby wszyscy przegrywali :/
Posted by: bynio

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 19:13

Quote:

Quote:

Coz wyniki czasowki najbardziej zaskakujace od kilku lat.
Juz tu i owdzie pojawiaja sie komentarze ktore łączą je bezposrednio z afera dopingowa ktora niedawno ujrzala swiatlo dzienne.
Ja nigdy nie łudziłem sie ze kolarze są czysci a po takich etapach jak dzisiejszy tylko sie w tym przekonaniu utwierdzam.
Wygrana Kloedena z Savo nie jest zadna sensacja zwraca jednak uwage fakt ze w pierwszej "szesnastce" znalazło sie az szesciu kolarzy z T - Mobile
O ile nie dziwi dobra jazda Rogersa,Gonczara, czy Kloedena to juz obecnosc wsrod najlepszych Sinkievitza,Kesslera czy Mazzoleniego budzi pewne podejrzenia.
Wyglada na to ze kontakt z "doktorem" i jego "lekami" miał nie tylko Janek.
-Ciezko wytlumaczyc rowniez tak sromotna porazke takiego specjalisty jakim jest Zabriskie.
-Najlepszy zawodnik Discovery zajmuje osiemnaste miejsce?




Wg mnie wszystko jest ustawione. Zobacz co wyprawia sts, 2 razy z rzedu wystawia pary z Ogradym ktory po upadku wiadomo bylo ze sie nie bedzie scigal na finiszu, i 2 razy wygrywa w parach, ktore sa bankierami jak sie pozniej okazuje tylko teoretycznie. To samo dzisiaj 5 eleganckich par z czego wchodzi jedna...




Nie doszukiwalbym sie tu zadnej teorii spiskowej zreszta sts jest na to za cienki.
Za to ich analitycy albo sa wybitnymi fachowcami albo po prostu maja szczescie. Bardziej sklanialbym sie ku temu drugiemu...
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] *DELETED* - 08/07/2006 19:57

Post deleted by tomo
Posted by: Big_star

Re: Tour de France [kolarstwo] *DELETED* - 08/07/2006 20:09

Post deleted by tomo
Posted by: lupus

Re: Tour de France [kolarstwo] *DELETED* - 08/07/2006 20:41

Post deleted by tomo
Posted by: Big_star

Re: Tour de France [kolarstwo] *DELETED* - 08/07/2006 20:51

Post deleted by tomo
Posted by: lupus

Re: Tour de France [kolarstwo] *DELETED* - 08/07/2006 20:53

Post deleted by tomo
Posted by: Big_star

Re: Tour de France [kolarstwo] *DELETED* - 08/07/2006 20:58

Post deleted by tomo
Posted by: pena_grizales

Re: Tour de France [kolarstwo] *DELETED* - 08/07/2006 20:59

Post deleted by tomo
Posted by: Big_star

Re: Tour de France [kolarstwo] *DELETED* - 08/07/2006 21:02

Post deleted by tomo
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] *DELETED* - 08/07/2006 21:10

Post deleted by tomo
Posted by: Big_star

Re: Tour de France [kolarstwo] *DELETED* - 08/07/2006 21:11

Post deleted by tomo
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] *DELETED* - 08/07/2006 21:12

Post deleted by tomo
Posted by: pena_grizales

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 21:18

Moreni, C - Coyot, A 1.82 1.82

Witam ponownie jak na drugiej czescie meczu chociaz jest juz po meczu. Co sadzicie o parze na jutrzejszy etap pomiedzy morenim a kojotem. kojot co prawda to nie szakal ale jesli ukąsi powinien byc wysoko dlatego dwojka jest tutaj raczej przeallem
Posted by: jacuś

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 21:23

pena_grizales odbierz priva
Sorki, że tu post do skasowania
Posted by: Ojro

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 21:46

musiałem przeglądnąć jakieś 3 1/2 stron żeby coś sensownego o TdF przeczytać...
Z prywatnymi wywodami, bluzgami itp. to na czat idzcie. Temat o Tour de france a sporo postów o pierdołach !

A osobiście jest mi wstyd, że jako założyciel sam mało się udzielam. Postaram się więcej dać z siebie od etapu Bordeaux - Dax.

Heh np. Gb jako zwyciezcę TdF ma na pierwszym miejscu F. Landisa. Nie wierzę żeby ten kolarz był w stanie wygrać wyścig. Dla mnie Menchov to nr 1, a czarnym koniem będzie Portugalczyk Azevedo,albo Paolo Savoldelli. Rusek, jak już wspominałem wcześniej dobrze pojechał Paryż - Nicea. A Jose po górach umie jeździć znakomicie co pokazał w poprzednich latach - no chyba że forma nie ta. Honchar - zdziwił mnie tą czasówką, ale wątpię żeby w górach dotrzymywał kroku 'góralom'.

Na razie trzymam się tego :
Denis Menchov to win TdF @ 11,0 GB

pozdrawiam,
Ojro
Posted by: pena_grizales

Re: Tour de France [kolarstwo] - 08/07/2006 21:53

zgadzam sie zdecydowanie z Ojro. Ruscy maja najlepsze prochy na świecie i ciezko je wykryc takze skoro nie zrobili tego do tej pory to Menchov zdaje sie byc tutaj faworytem do wygrania calego wyscigu ja osobiscie licze na samotna ucieczke MAyo na ktoryms z etapow alpejskich na ktorej bedzie w stanie dolozyc srednim goralom jacy pozostali w wyscigu kolo 3 min i wspinaniu sie na czolowe miejsca w klasyfikacji generalnej. Go MAYO !!!! :||
Posted by: Kameleon

Re: Tour de France [kolarstwo] - 09/07/2006 07:41

Wiadomo cos więcej o problemach zdrowtnych Bennatiego?

Dziś już Bonnen bez żółtej koszulki może mu się będzie lepiej jechało i może pierwszy raz nie będzie miał żadnych przygód na finiszu typu zablokowany łańcuch jakieś przyblokowania

Boonen T. - Zabel E. 1 @1.4

Licze na przełamanie i zwycięstwo Belga... na tegorocznym TDF z zabelem na finiszu przegrał tylko raz.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 09/07/2006 08:46

Według mnie bardzo prawdopodobnym scenariuszem na dzisiejszy etap jest powodzenie jakiejś ucieczki, prawdopodobnie od peletonu oderwie się większa grupa kolarzy (nie 2-3 a ale kilkunastu) i później zapewne już nie w całości ale w mniejszych grupkach dotrze do mety przed peletonem.

Trasa niby jest płaska, ale tak naprawdę jest dość pagórkowata, nietrudna ale raz lekko pod górę, za chwilę delikatnie w dół, itd. a to sprzyja takim akcjom.

Honchar ma całkiem niemałą przewgę, nad tuzami wyścigu są to co prawda tylko 1-2 minuty ale Ci przecież uciekać nie będą. Do akcji załapią się zapewne kolarze nieliczący się w generalce i mający po wczorajszej czasówce kilkuminutowe straty do Hionchara, a zatem T-Mobile nie będzie musiał gonić ich na całego.

Po etapach wysokogórskich i właśnie długich, mnęczących czasówkach z reguły kolejnego dnia wyścigu następuje pewne rozluźnienie, a historia uczy, że etapy często kończą się udanymi ucieczkami.

Ostatnie 2 etapy kończące się w Lorient w 1998 i 2002 to także udane ucieczki i zwycięstwa Heppnera i Botero.

Według mnie sprinterzy pójdą dzisiaj w lekką odstawkę i choć na finiszu zapewne będą walczyć o te 'mniejsze' punkciki to jednak nie będzie to walka aż tak zacięta i nie wszyscy sprinterzy w ogóle ją podejmą.

A zatem narazie odpuszczam jakiekolwiek granie par sprinterskich, a wrócę do nich ewentualnie na LVE gdy będzie zanosiło się jednak na finisz z peletonu.

Tymczasem w związku z tym wszystkim co napisałem, gram na zwycięstwo dzisiejszego etapu opcję tzw. Inny zawodnik tylko muszę znaleźć ku temu odpowiedniego buka, z odpowiednią listą kolarzy (sprinterów a nie tyowych uciekinierów) i jakimś fajnym kursem.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 09/07/2006 09:33

Quote:

Tymczasem w związku z tym wszystkim co napisałem, gram na zwycięstwo dzisiejszego etapu opcję tzw. Inny zawodnik tylko muszę znaleźć ku temu odpowiedniego buka, z odpowiednią listą kolarzy (sprinterów a nie tyowych uciekinierów) i jakimś fajnym kursem.



Ostatecznie poszło w BAW po @2.15 ze względu na krótką listę kolarzy (12 typowych sprinterów) i całkiem niebrzydki kurs.
Dla porówniania w Expie lista jest 2 razy dłuższa, a kurs na 'Innego' wynosi @1.75.

Oczywiście jeśli etap będzie ukłądał się inaczej to jest zawsze LIVE i możliwość kontrowania na McEwenów, Boonenów, czy innych sprinterów.
Posted by: zenekk

Re: Tour de France [kolarstwo] - 09/07/2006 09:44

Wedlug mnienie ma sie co sugerowa latami 1998 czy 2002 wtedy byl zdecydowanie wiekszy procent udanych ucieczek,w obecnych czasach zdecydowanie czesciej dochodzin do finiszu z peletonu,takze statystyki tutaj niewiele wnosza,mysle ze grupy sprinterow beda chcialy ponownie sprobowac finiszu z peletonu i beda robic wszystko zeby tak sie stalo,takie moje zdanie! Ja gram trebla w STSie:
MCEWEN-hushovd 1.5
BOONEN-zabel 1.4
FREIRE-o'grady 1.35

A takze system 3z5 w expekcie:
MILLAR-canada 1.75
BRANDT-grabsch 1.75
ERRANDONEA-arrietta 1.85
MUGERLI-engoulvent 1.9
TOTSCHING-sastre 1.85

Sytuacja wyglada dosc prosto,tu nie ma co liczyc ze beda jakies przewagi,gram pod statystyke bardziej,do tej pory na 6 etapow we wszystkich przypadkach 5krotnie lepsi byli zawodnicy na ktorych stawiam,czasami tylko kilka pozycji,jednak powtarzam jest to bet pod statystyke!
Posted by: arvid

Re: Tour de France [kolarstwo] - 09/07/2006 10:19

tomo,
W BF jest zaklad Wielka 7 (THE BIG 7 CONSIST OF T. Boonen, T Hushovd, R. McEwen, E. Zabel, L. Paolini, O. Freire Gomez and D. Bennati. ) - Reszta. W tej chwili na Resztę jest kolo 300 euro kursy 2,5

arvid
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 09/07/2006 10:27

Niestety do gry w BF się dopiero przymierzam.
Posted by: bynio

Re: Tour de France [kolarstwo] - 09/07/2006 10:28

Niewykluczone ze Voigt spróbuje dzis jakiejs akcji. Wczoraj byl ostatni(!) i sobie odpoczął. Zreszta sam mowi ze sprobuje akcji na ktoryms z etapow kto wie czy nie dzisiaj?
Jezeli chodzi o sprint to naprawde cokolwiek tu typowac. McEwan wydaje sie tu najmocniejszy choc i jego moga przyblokowac. Reszta sprinterow prezentuje bardzo wyrownany poziom gdzie kazdy moze wygrac z kazdym.

Zagralem sobie za to taki oto zaklad dlugoterminowy :

Rasmussen M - How many stages will he win ? -None- @ 2.1 unibet

Patrzac na profil poszczegolnych etapow widze 3 z meta na podjezdzie na ktorych Dunczyk moglby ew. wygrac.
Na pewno bedzie on walczyl o koszule w grochy dlatego bedzie musial uciekac juz na poczatku etapow a wiemy ze tak dlugie ucieczki zadko dojezdzaja do mety.
Mysle ze po tym kursie warto sprobowac
Posted by: Ojro

Re: Tour de France [kolarstwo] - 09/07/2006 10:39

Zgadzam się co do Voigt`a. Przeglądając ofertę buków internetowych [oczywiście tylko kolarstwo] trafiłem na takie cudo:

Jens Voigt to beat David Millar @ 3,40 bet365

Szkoda że tam nie mam konta bo bym sobie to puścił. Coś czuję, że jeśli nie dziś to w najbliższym czasie warto postawić cosik na Jensa !
Posted by: zenekk

Re: Tour de France [kolarstwo] - 09/07/2006 15:25

Quote:

Ja gram trebla w STSie:
MCEWEN-hushovd 1.5
BOONEN-zabel 1.4
FREIRE-o'grady 1.35

A takze system 3z5 w expekcie:
MILLAR-canada 1.75
BRANDT-grabsch 1.75
ERRANDONEA-arrietta 1.85
MUGERLI-engoulvent 1.9
TOTSCHING-sastre 1.85




W STSie niestety Boonen wyjebal trebla-gdyby nie ta guma to kto wie...
Za to w expekcie:
Millar-Canada 139-158 1
Brandt-Grabsch 49-70 1
Errandonea-Arrieta 35-111 1
Mugerli-Engouulvent 27-63 1
Totsching-Sastre 40-44 1
Takze caly systemik siadl
Zal mi
PS Gratuluje innym wybornych typkow!
Posted by: zenekk

Re: Tour de France [kolarstwo] - 09/07/2006 15:27

Quote:


Zal mi





Mialo byc zal mi ze nie zagralem rowniez wszystkiego na jednym za jakies grosze...
Posted by: Ojro

Re: Tour de France [kolarstwo] - 09/07/2006 16:00

Quote:

Zgadzam się co do Voigt`a. Przeglądając ofertę buków internetowych [oczywiście tylko kolarstwo] trafiłem na takie cudo:

Jens Voigt to beat David Millar @ 3,40 bet365

Szkoda że tam nie mam konta bo bym sobie to puścił. Coś czuję, że jeśli nie dziś to w najbliższym czasie warto postawić cosik na Jensa !



No właśnie, przy takich kursach i akim etapie warto dać na 'underdoga'.
Voigt - 109 miejsce
Millar - 139 miejsce

Voigt to beat Millar

...czyli zakład byłby wygrany. Trzeba będzie pomyśleć o założeniu konta w tym buku
Posted by: pena_grizales

Re: Tour de France [kolarstwo] - 09/07/2006 16:04

ale Coyot gladko wszedl to byl bankier jakich malo
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 11/07/2006 08:45

Po dniu przerwy czeka nas bardzo krótki i łatwy etap, typowy dla ponownego wejścia w wyścigowy rytm po dniu odpoczynku (oczywiście wczoraj i tak każdy kolarz swoje kilometry wykręcił).
Swoich szans oczywiście po raz kolejny będą szukali harcownicy, kolarze nieliczący się w klasyfikacji generalnej wyścigu i pewnikiem zawiąże się przynajmniej kilkuosobowa ucieczka.
Tym razem daję im jednak nieco mniej szans na dojechanie do mety przed peletonem niż miało to miejsce w niedzielę, gdyż profil dzisiejszego etapu niekoniecznie temu sprzyja a także grupy sprinterów raczej nie oddzadzą po raz 2-gi z rzędu etapu walkowerem, tym bardziej że jest to ostatnia szansa dla sprinterów przed wjazdem w góry.
Oczywiście szanse na powodzenie ucieczki są wyższe niż na pierwszym czy drugim etapie ale jednak zdecydowanie mniejsze niż w niedzielę.


Moja propozycja na dzień dzisiejszy to:

Aitor Hernandez - Alexandre Botcharov @1.90

Nie będę jednak się na temat tego typu rozwodził, gdyż oparłem go tylko i wyłącznie na dotychczasowych statystykach obu kolarzy, które wyglądają następująco:

Etap 1: 94/45
Etap 2: 175/26
Etap 4: 172/20
Etap 5: 112/81
Etap 6: 21/19
Rtap 8: 24/48

Jak widać na 6 dotychczas rozegranych typowo płaskich etapach aż 5-krotnie na wyższej pozycji dojeżdżał Botcharov, a różnice w miejscach często były bardzo wyraźne.
Mimo wszystko taki typ, gdzie na finiszu z grupy kolarze niekoniecznie walczą o miejsca zawsze jest ryzykowny więc gram go za niewielką stawkę.


P.S. Panowie bardzo proszę nie wklejajcie po etapach rezultatów swoch typów, każdy wie gdzie można je sprawdzić.
Posted by: Ojro

Re: Tour de France [kolarstwo] - 11/07/2006 19:03

Quote:

P.S. Panowie bardzo proszę nie wklejajcie po etapach rezultatów swoch typów, każdy wie gdzie można je sprawdzić.



heh.. to pewnie do mnie było

Dobra jutro w końcu Pireneje, a ja do pracy muszę iść i będę dopiero po 21

Ale podam jeszcze ciekawe typy :
Kto lepszy in Stage 10, Cambo-les-Bains - Pau 190,5 km


Michael Rasmussen - George Hincapie @ 1,55 Bet356 6/10
Kurs raczej mierny,ale Rasmussen widać że bez formy, którą stracił po Dephine-Libre [czy jakoś tak]. Amerykanin jeżeli na podjazdach dużo nie straci powinien przyjechać w 'peletonie' składającym sie z ok.30-40 kolarzy. Uważam że jak Rasmussen się znajdzie w tej grupie to raczej gdzieś na tyłach, zeby tylko się dowieźć.

Andreas Klöden - Floyd Landis @ 1,85 Expekt 5/10
Miałem tego typu nie podawać bo to raczej 50-50, ale śledząc wyniki na etapach płaskich, Landisowi zależy aby być w czołówce nawet peletonu. więc jak przyjedzie peleton składający się z 30-50 klarzy to powinien być wysoko, wyżej niż Kloeden. To jeszcze bedzie finisz na płaskim, bo raczej nie widzę żeby w górach Landis na podjeździe pokonał Niemca.




nie mogę nigdzie na stronie letour znaleźć profilu trasy. Ale wiem, że na jutrzejszym etapie są 3 premie górskie I 3kat, II HC [najwyższej], III 1kat. Etap jak znalazł dla 'harcowników' - meta będzie po płaskim, w bardzo popularnym mieście Pau [ja uwielbiam miasto Perpignan, na wybrzeżu M.Sródziemnego].
Posted by: Skiper

Re: Tour de France [kolarstwo] - 11/07/2006 19:19

Quote:


nie mogę nigdzie na stronie letour znaleźć profilu trasy.




http://www.letour.com/2006/TDF/LIVE/us/1000/dprofil.html
Posted by: Ojro

Re: Tour de France [kolarstwo] - 11/07/2006 19:30

A i jeszcze coś od siebie dodam. Expekt, Gamebookers i Unibet, to firmy w których [wg mnie] bardzo dobrze analitycy wystawiaja pary Ja gram w Expekt, par sporo, ale oferta 50-50. Bardzo fajne pary ma bet356 i Ladbrokes - widać że brytyjskie buki

A jeszcze co do dzisiejszego etapu :
Pietro Caucchioli - Jose Azevedo @ 1,8 Expekt 6/10

Gilberto Simoni - Iban Mayo @ 2,1 4/10 Expekt

Paolo Savoldelli - Sylvain Chavanel @ 1,8 5/10

Simoni G. - Iban Mayo @ 2,15 GB 5/10

Oscar Pereiro - Iban Mayo @ 1,55 bet356 5/10

Iban znowu coś słabo jeździ, dziś miał 13 sec straty do całego peletonu. Może to nic, ale jeśli nie umie wytrzymać jazdy w peletonie to nie wróżę mu wysokich lokat w górach. Dlatego grałbym tu przeciwko Mayo - poza tym ma słaby zespół Euskatel, tam oprócz Mayo nie ma aż tak wartościowych kolarzy, którzy pomogliby mu dojeżdżać za każdym razem. A góry 'pokażą' prawdę...
Caucchioli również ze stratą, z drugiej strony Azevedo aż tak wysoko również nie przyjechał chyba gdzieś koło 70-80 miejsca. Jednak Jose jeździ w Discovery Chanel a tam aspiracje jak i cała drużyna to wysokie loty. Jose wszystkiego najlepszego w górach.

Denis MEnchov - dzisiaj straty i to na płaskim etapie. Tak jak MAyo. Nie wróżę mu dobrze na TdF, oby to tylko jednodniowa niedyspozycja, bo inaczej TdF. Ciekawi mnie za to jazda Kloedena, u mnie ma coraz wyższe notowania. Wolę jego niż zwycięstwo Landisa - chociaż sam nie wiem dlaczego. Szkoda, że Hamiltona nie ma, ale wiadomo za doping Tyler musi odczekać

pozdrawiam,
Ojro
Posted by: pioter

Re: Tour de France [kolarstwo] - 11/07/2006 20:42

A propos profilu trasy podaję link do opisów (w języku ojczystym) wszystkich etapów TdF:
http://www.tdf.pro-cycling.org/index.php...bc33cffa62de9ce
Posted by: Valverde

Re: Tour de France [kolarstwo] - 11/07/2006 21:33

Hmmm niby jutro góry jednak bez stromego podjazdu na finiszu. Znając specyfikę wyścigu ostatnich lat dojedzie pewnie grupa 15-30 zawodników (być może przed nimi jakaś ucieczka zawodników, którzy powalczą o koszulkę w czerwone grochy), która wykrystalizuje faworytów do końcowego zwyciestwa.
W zwiażku z tym do typowania par podchodzę raczej ostrożnie i póki co skupiam się na wyłowieniu jakiegoś zmakowitego kursu na klasyfikację końcową.
Póki co: Mienchov 1-2 3.25 GB
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 12/07/2006 08:20

Z mojej strony dzisiaj bardzo ciężko o jakiekolwiek typy na dzisiejszy etap.

Do mety w Pau dojedzie najprawdopdobniej grupa 40-50 kolarzy, wśród których powinni być wszyscy zaproponowanie przez bukmacherów w najrozmaitszych parach.
A że sprinterów wśród nich nie będzie to ciężko wróżyć z fusów, kilu powalczy o zwycięstwo a reszta wjedzie na metę w przypadkowej kolejności.

Oczywiście jak zwykle na dzień dobry pójdzie ucieczka, która na dzisiejszym etapie ma całkiem niemałe szanse powodzenia o ile znajdą się w niej właściwi ludzie.

Czy już dzisiaj zaatakuje Rasmussen? Według mnie nie bo punktów do zdobycia na premiach górskich wbrew pozorom wiele nie jest.
Na atak przyjdzie pora jutro...

Na dzisiejszym etapie Honchar nie powinien mieć zbyt dużych problemów z utrzymaniem żółtej koszulki.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 12/07/2006 09:41

Ile etapów wygra Tom Boonen? /Zero/ @2.10

1. Tom jest bez formy, na finiszach przegrywa z kretesem.
2. McEwen jest w tej chwili na finiszach z peletonu praktycznie nie do pobicia.
3. Zostały 2-3 etapy, na których Boonen może powalczyć o wygraną, ale taka naprawdę poważna okazja będzie tylko w przyszłą niedzielę na Polach Elizejskich. Wcześniejsze w miarę płaskie odcinki jako przerywniki między górami to typowe odcinki harcownicze, na których na ogół do mety dojeżdżają ucieczki.
4. Tom jest praktycznie bez szans w walce o zieloną koszulkę i najprawdopdobniej lada dzień (coś mi się wydaje, że jutro) zsiądzie z roweru i podziękuje za dalszą jazdę.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 12/07/2006 10:13

Ilu kolarzy założy żółtą koszulkę lidera? /6 lub 7/ @2.11
Ilu kolarzy założy żółtą koszulkę lidera? /4 lub 5/ @7.0 (na zwrot)

Być może mam problemy z matematyką, ale wydaje mi się, że Honchar jest 4-tym kolejnym liderem tegorocznej Wielkiej Pętli.
Teraz kiedy wyścig wkracza w decydującą fazę, absolutnie nie wydaje mi się, aby miało być jeszcze aż 4 różnych liderów - dla mnie naprawdę baaardzo mało realne.
Tak jak już wcześniej pisałem - dzisiaj Honchar nie powinien stracić żółtej koszulki bo choć góralem wybitnym nie jest to etap nie jest jeszcze z tych najtrudniejszych, a poza tym posiadanie żółtej koszulki zawsze wyzwala dodatkowe siły (patrz Voeckler). Ukrainiec ma minutę przeagi nad najpoważniejszymi konkrentami, a w perspektywie ponad 30-kilometrowy zjazd do mety. A jako wyśmienity czasowiec na zjazdach także potrafi sobie radzić jak mało kto i jezeli nawet straci na górze to powinien odrobić na zjeździe do mety.
Jutro tę koszulkę prawdopodobnie już straci, ale tak naprawdę może ją stracić na rzecz przyszłego zwycięzcy wyścigu.
W tej fazie wyścigu w żółtej koszulce nie jeżdżą już przypadkowi ludzie i jak ktoś już ją zdobędzie to na pewno łatwo nie popuści.
Myślę, że będa jeszcze ze 2 zmiany lidera bo w tegorocznym TdF stawka jest mocno wyrównana i nie ma wyraźnego kandydata do zwycięstwa, ale aż 4?
Dla mnie to nierealne...
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 12/07/2006 10:29

A jednak znalazłem coś na dzisiejszy etap...


Mickael Rasmussen - George Hincapie 1.85

Tutaj też się powtórzę - według mnie dzisiejszy etap nie jest jeszczem tym właściwym do ataku dla Rasmussena. Duńczyk jeżeli chce wywalczyć o koszulkę w grochy (a na pewno chce) to powinien przygotować się na atak w dniu jutrzejszym - zdecydowanie więcej gór i zdecydowanie więcej punktów do zdobycia.
W związku z tym i Hincapie i Rasmussen najprawdopodobniej dojadą do mety w 'peletoniku' a w tym momencie wystarczy już tylko spojrzeć na rezultaty obu panów i typ wydaje się byc klarowny - Hincapie praktycznie zawsze dojeżdża w peletonie w okolicach 20-30 miejsca, Rasmussen zawsze na szarym końcu.
Posted by: matmax23

Re: Tour de France [kolarstwo] - 12/07/2006 10:32

Zgadzam się z Tomo w 100% jeśli chodzi o najprawdopodobniejeszy scenariusz. Parę ciekawych par można jednak wyczaić, bo częśc z tych wspinaczy lubi powalczyc na finiszu w takiej grupce (Moreau, Mazzoleni, Totschnig, Hincapie, GArzelli) a częśc raczej zazwyczaj odpuszcza.

Rasmussen - Hincapie 1,85 (betsson)
Totschnig - Karpets 1,82 (pinnacle)
Evans - MAzzoleni 2,00 (GB)
Dorzuciłbym parę Rous - GRivko 1,80 na Rousa (Expekt)

Mazzoleni m. 1-3 16,00 w BAW!!


Ale rekord dziś pobił oto-Mix wystawiając parę Freire - McEwen z kursem na Hiszpana 2,00.
McEwen przyjedzie w ostatniej grupie, bo nawet najmniejszy podjad sprawia mu problemy a Freire przy dobrych wiatrach ma nawet szanse przyjechać w pierwszej grupce, choć najpewniej będzie w którejś z następnych.
Dla mnie wyraźna pomyłka buka i do grania z najwyższą stawką.
Posted by: rumak2

Re: Tour de France [kolarstwo] - 12/07/2006 10:40

macie jakiegoś dobrego liva?-gdzie mogę sprawdzić pozycje poszczególnych zawodników w trakcie wyścigu??
Posted by: serginho

Re: Tour de France [kolarstwo] - 13/07/2006 00:40

Przed dzisiejszym etapem jest do zagrania calkiem ciekawy surebet na zwyciestwa etapowe Rasmussena w tegorocznym TdF.

Bet24: M.Rasmussen To Win a Stage - Yes @ 2.30
Unibet:TdF 2006 : Rasmussen M, Ile on wygra etapów? - None @ 2.10

Surebet 9,77%
Posted by: arvid

Re: Tour de France [kolarstwo] - 13/07/2006 06:49

A jak wygra jutro albo pojutrze
Posted by: arvid

Re: Tour de France [kolarstwo] - 13/07/2006 06:51

Ok .... masz rację Serginho
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 14/07/2006 09:07

Po etapie wysokogórskim dzisaj czekają nas 'pagórki' i kolejna wyśmienita okazja dla uciekinierów.

To normalne, że po tak cięzkich etapach swoją szanse otrzymują harcownicy ze sporymi stratami w klasyfikacji generalnej i najczęściej tę szanse doskonale wykorzystują.

Po wczorajszej męczarni w Pirenejach dzisiaj peleton raczej nie będzie specjalnie sie spieszył. Phonak nie będzie się rwał do pościgu za ucieczką bo pewnie pójdą w niej kolarze z wielominutowymi stratami w generalce a grupy sprinterów zmorowane wczorajszymi górami także nie będa gonić za wszelką cenę.

Dzisiaj daję ucieczce jeszcze więcej szans niż wówczas gdy słusznie przewidziałem taki rozwój wydarzeń na trasie 8 etapu, ale i buki mają tego doskonałą świadomość toteż we wszystkich listach na Outright Winner oprócz sprinterów widnieją nazwiska harcowników i granie na 'Innego zawodnika' mija się w tym momencie z celem.

W związku z tym przestrzegam przed wizytą w STS, gdyż pary typu:
Boonen - Moncoutie
Freire - O'Grady
Zabel - Voigt
na oko wyglądają pięknie, ale tak naprawdę są bardzo inteligentnie zestawione na zasadzie sprinter - uciekinier.
Oczywiście, nie mówię że te typy NIE wejdą ale szanse dzisiaj są mniejsze niż się na pozór wydaje.

Jak większości pewnie doskonale wiadomo dzisiaj najważniejsze narodowe święto Francji i jak zwykle 14 lipca kolarze z tego kraju będą dwoić się i troić by wygrać ten jakże ważny i symboliczny dla nich etap.
Historia pokazuje, że dość często im się ta sztuka udawała a w tegorocznej Wielkiej Pętli mają w peletonie wielu zawodników, którzy mogą sie o taki sukces pokusić.
W związku z powyższym dzisiaj za niewielkie pieniądze proponuję:

Jakiej narodowości będzie zwycięzca 12-go etapu? /Francja/ @2.75
Posted by: karlik180

Re: Tour de France [kolarstwo] - 14/07/2006 09:23

O.FREIRE-E.ZABEL etap 12 na 2 co o tym myślicie
Posted by: Big_star

Re: Tour de France [kolarstwo] - 14/07/2006 09:30

Quote:

O.FREIRE-E.ZABEL etap 12 na 2 co o tym myślicie


Mysle, ze jest to swietny typ.
Posted by: Valverde

Re: Tour de France [kolarstwo] - 14/07/2006 10:19

Quote:



Jakiej narodowości będzie zwycięzca 12-go etapu? /Francja/ @2.75




Zgadzam się z Tobą w zupełności. A już na pewno na ten etap ostrzy sobie zęby David Moncoutie, który dokonał już takiego wyczynu.

Trasa też pod niego chociaż w końcowej fazie mogłoby się znaleźć parę bardziej wymagających pagórków.

Tak czy inaczej Żabojady powinny dzisiaj walczyć ostro.
W ostatnich 5 latach wygrali 3 razy, przy czym ostatnio dwa razy z rzędu.
Posted by: gizmo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 16/07/2006 08:18

McEwen - Gilbert

W stsie mamy taka pare i tak sie zastanwiam czy warto grac 2 za 2.30 czy nie.Jest co prawda pod koniec etapu premia gorska 2 kategorii ale jezeli peleton nie bedzie sie spieszyl to McEwen nie powinien zostać z tyłu,chociaz też nie jestem co do tego tak do konca przekonany.Jezeli zostanie z tyłu to przegra jezeli nie to Gilbert nie ma szans bo to nie sprinter.Macie jakies przemyslenia odnosnie tej pary,czy lepiej jednak tego nie ruszac.
Posted by: Ojro

Re: Tour de France [kolarstwo] - 16/07/2006 09:03

Witam,
podam moje dzisiejsze typy i bardzo krótkie analizy, bo na prawdę nie mam czasu, a widzę co najmniej jeden typ który powinin wejść:

H2H Best placed in Stage 14, Montelimar - Gap 180,5 km:

Wszystkie typy zExpekt :

Michael Rogers - Alexandre Botcharov @ 1,85 7/10
Jak dla mnie typ dnia, Botcharov może wygrać z Rogersem tylko i wyłącznie jak uda mu się ucieknąć. Dzisiaj góry [może nie aż tak strome], i jeśli nie uda mu się jakaś akcja to nie widzę go żeby był przed Australijczykiem. Tym bardziej że 9 km przed metą jest wspinaczka na szczyt 2 kat.

Warto sprawdzić ile Botcharov stracił na podobnych trasach...
Posted by: Radek_89

Re: Tour de France [kolarstwo] - 16/07/2006 09:19

Ja mam takie pytanie:
Jak może wyglądać dla faworytów dzisiejszy etap? Czy fakt, że 15 km przed metą jest premia drugiej kategorii może wpłynąć na ukształtowanie się jakiejś grupy faworytów? Czy jest możliwość, że sprinterzy zostaną z tyłu?

Proszę tylko o prawdopodobne hipotezy, ew. "jeżeli będą chcieli tak, to tak etap może wyglądać". W każdym razie jakiegoś punktu w drodze dedukcji muszę się uczepić
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 16/07/2006 09:48

W mojej subiektywnej ocenie na dzisiejszym etapie peleton będzie forsował mniej więcej tak samo zabójcze tempo jak w dniu wczorajszym i na ostatnim podjeździe zostaną naprawdę tylko najsłabsi z najsłabszych.
Poza tym ze szczytu do mety jest jeszcze ok. 10km a na tym dystansie wszyscy Ci co na wzniesieniu stracą kilkanaście do kilkudziesięciu sekund spokojnie dojda do peletonu.

To nie jest góra, na której miałaby się rozgrywać walka o zwycięstwo w TdF, wszyscy faworyci na pewno przejadą ją spokojnie a ataki będą szły ze strony harcowników marzących o zwycięstwie etapowym.

Wielce prawdopodobne jest także, że już we wczesnej fazie etapu pójdzie ucieczka, która podobnie jak wczoraj bez specjalnego wysiłku dojedzie do mety przed peletonem.
Posted by: Radek_89

Re: Tour de France [kolarstwo] - 16/07/2006 09:54

Są jacyś kolarze, którym może dziś szczególnie zależeć na wygraniu etapu?
Posted by: Inzaghi78

Re: Tour de France [kolarstwo] - 16/07/2006 19:03

Szczerze mowiac nie znam kolarza ktoremu by szczegolnie nie zalezalo na wygraniu choc jednego etapu w tour de France;)

Przed nami chyba najciekawszy i kto wie czy nie decydujacy etap tegorocznego touru
Tylko kto???

Landis, Menchov, Sastre ??? a moze A. Klöden na ktorego licze po cichu choc chyba nie jest tak mocny jak w latach ubieglych
Posted by: Inzaghi78

Re: Tour de France [kolarstwo] - 16/07/2006 19:07

Aha jeszcze jedno:
Bez wielkiego Armstronga, ekipa DSC to totalne nieporozumienie

11 Y. Popovych (UKR)
19 J. Azevedo (POR)
i dopiero
38 G. Hincapie (USA)
Posted by: Kameleon

Re: Tour de France [kolarstwo] - 18/07/2006 07:41

RASMUS.-DELAFUENTE 1 @1.42

Myśle, że to będzie dobry typ, Delafuente przejechał jeden dobry etap a przedwczoraj już widzielismy jak zostawał na ostatnim podjeździe. Zresztą Duńczyk będzie zapewne ciągnął Menchova i na ostatnim podzjeździe powinien być w grupce prowadzącej wyścig.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 18/07/2006 17:36

Do wszystkich śledzących dzisiejszy etap mam o tyle nietypowe o ile bardzo istotne (grający w SB zrozumieją dlaczego) pytanie:

Czy oglądajac transmisję z dzisiejszego etapu uświadczyliście obecności słynnego kibica kolarskiego 'Diabła'?
Czy pojawił się on gdzieś, widzieliście go w TV, czy też kompletnie go dzisiaj nie dostrzegliście?


Zawarłem bowiem w SB zakład, że Diabeł NIE pokaże się na trasie dzisiejszego etapu - etap oglądałem uważnie i Diabła nie zauważyłem, a zakład rozliczony mam jako przegrany.
Być może ja NIE mam racji i Diabeł był, jak ktoś widział to prosze pisać, jeśli NIE widzieliście to też proszę dajcie znać.


Nie chodzi tutaj o kasę bo zakład był grany za astronomiczną sumę 10zł po gigantycznym kursie ale chodzi o samą zasadę.
Widzieliście kolesia czy nie?


Na moje pytanie dotyczące owego zakładu SB posłał mi o tyle śmieszną o ile niedorzeczną odpowiedź następującej treści:

"Wedlug traderow Devil pokazal sie na tym wyscigu i jechal w zielonej koszulce."


Jeżeli ktoś jest w stanie uświadomić mnie o co chodzi w tej odpowiedzi to będę dozgonnie wdzięczny, bo narazie jestem nią rozbawiony do łez.

Czyżby to McEwen był słynnym Diabełkiem?!
Posted by: Arcy

Re: Tour de France [kolarstwo] - 18/07/2006 17:45

No ja oglądałem etap dość dokładnie i również go nie zauważyłem, panowie Jaroński i Wyrzykowski chyba też bo napewno komentowaliby tą sytuację. Od 22.00 masz dzisiaj powtórke na Euro, może tam jakos spróbujesz go zauważyć, choc tak w ogóle co to za diabeł w zielonej koszulce? przeciez wszyscy wiemy jak on wygląda..
PS: jakie były kursy na to zdarzenie?
Posted by: bynio

Re: Tour de France [kolarstwo] - 18/07/2006 17:51

Ja ogladalem od 15.oo i rowniez kolesia nie widzialem.
Po tym co Tobie odpisali wnioskuje ze chodzilo im o cos zupelnie innego. Ale o co to nie mam "zielonego" pojecia
Mogłbys wkleic opis do tego zakladu?
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 18/07/2006 17:54

Mój typ brzmiał tak:
"The Devil" (Didi Senft) NOT to Reveal Himself on Stage 15

Kurs był astronomiczny bo wynosił @101.
W związku z tym postanowiłem dla zabawy spróbować za 10 zł, i teraz pytanie czy Diabełek jednak był czy SB robi mnie w ...?


Był też wcześniej na ich stronie (przed obstawieniem) opis zakładu po polsku i brzmiał on z grubsza tak:
"Diabeł" (Didi Senft) NIE ujawni się na trasie Etapu 15.


Nijak natomiast pojąć nie moge co ma oznaczac odpowiedź SB "...i jechał w zielonej koszulce".
Jakieś pomysły...?
Posted by: Kameleon

Re: Tour de France [kolarstwo] - 18/07/2006 18:06

Hmmm...ja diabła nie widziałem

Jak diabeł mógł jechać w zielonej koszulce może to dzieki temu w ogóle McEwen dojechał, miał chłopak zmiennika
Posted by: pena_grizales

Re: Tour de France [kolarstwo] - 18/07/2006 18:24

ja widzialem diabla. siedzial u mnie na chacie
Posted by: bynio

Re: Tour de France [kolarstwo] - 18/07/2006 18:30

Hmm, ale tu nic nie napisali ze ma sie pojawic konkretnie w TV ...Chyba ze to bylo zawarte w opisie.
A moze dla nich wystarczym jest ze byl gdzieś na trasie?
Inna sprawa ze do konca nie wiemy z jakiego przekazu TV korzysta SB.
Eurosport i ARD/ZDF maja ten sam sygnal pokazuja to jeszcze Francuzi choc mysle ze rowniez jest to ten sam sygnal ale pewnosci nie mam.

Z tego co sobie przypominam "Diabeł" nie pojawał sie w TV na kazdym etapie dlatego nie sadze aby ktokolwiek wystawil na to zdarzenie taki kurs. Uwazam ze kurs @5 bylby tu znacznie zawyzony.
Dlatego wydaje mi sie ze chodzilo im jednak o cos innego
Ale jezeli rzeczywiscie chodzi o pojawienie sie "Diabła" w TV to az kusi aby wybrac sie na jeden z etapow
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 18/07/2006 18:40

Oczywiście zakład nie był sprecyzowany i pozostawiał (zapewne celowo) pewną furtkę dla SB, które może sobie teraz manipulować przy jego rozstrzygmnięciu.

Nie wiem, w odpowiedzi na ten urzekający tekst o tym jakoby "Diabeł był i jechał w zielonej koszulce" opisałem im dokładnie kim jest diabeł, jak wygląda, co robi no i oczywiście zaznaczyłem, że NIE jeździ na rowerze - widac oni niekojniecznie sami wiedza o czym piszą.
Poprosiłem jeszcze raz o SENSOWNE wytłumaczenie dla takiego a nie innego rozstrzygnięcia zakładu i czekam na odpowiedź.

"Czy Diabeł się ujawni" brzmi dla mnie dość jednoznacznie i WYDAJE mi się, że chodzi tutaj o jego pokazanies ię na trasie etapu, a jak jest to kamery zawsze go wychwytują - na etapie w Pirenejach było go widać, dzisiaj nie.

Sygnał TV jest jeden 'oficjalny' na cały świat.


Niestety jak to zwykle w takich sytuacjach bywa to buk ma przewagę i na dobrą sprawę może robić co chce, tylko ja musze udowadniać że nie jestem wielbłądem.

Posted by: blackjack

Re: Tour de France [kolarstwo] - 18/07/2006 18:46

Quote:

Oczywiście zakład nie był sprecyzowany i pozostawiał (zapewne celowo) pewną furtkę dla SB, które może sobie teraz manipulować przy jego rozstrzygmnięciu.

Nie wiem, w odpowiedzi na ten urzekający tekst o tym jakoby "Diabeł był i jechał w zielonej koszulce" opisałem im dokładnie kim jest diabeł, jak wygląda, co robi no i oczywiście zaznaczyłem, że NIE jeździ na rowerze - widac oni niekojniecznie sami wiedza o czym piszą.
Poprosiłem jeszcze raz o SENSOWNE wytłumaczenie dla takiego a nie innego rozstrzygnięcia zakładu i czekam na odpowiedź.

"Czy Diabeł się ujawni" brzmi dla mnie dość jednoznacznie i WYDAJE mi się, że chodzi tutaj o jego pokazanies ię na trasie etapu, a jak jest to kamery zawsze go wychwytują - na etapie w Pirenejach było go widać, dzisiaj nie.

Sygnał TV jest jeden 'oficjalny' na cały świat.


Niestety jak to zwykle w takich sytuacjach bywa to buk ma przewagę i na dobrą sprawę może robić co chce, tylko ja musze udowadniać że nie jestem wielbłądem.





Tomo mam taką prośbę jak możesz to napisz co Ci odpowiedzieli bo bardzo mnie to ciekawi.
Dzięki
Posted by: arvid

Re: Tour de France [kolarstwo] - 18/07/2006 19:57

Nie oglądalem dziś Touru od początku, ale jest w tym jeden haczyk.Z tego co wiem jedną z nielicznych stacji , które transmitują TdF od pierwszych kilometrów jest niemiecka ARD. A "Diabel" jest Niemcem więc pewnie na początku zawsze go "migną" trochę. Poza tym zaklad faktycznie sformulowany jest tak, że SB może zrobic co chce.
Dla zainteresowanych wywiad z Diablem przed tegorocznym TdF:
www.pezcyclingnews.com/?pg=fullstory&id=2378
Posted by: blackjack

Re: Tour de France [kolarstwo] - 19/07/2006 09:32

Nie jestem specjalistą od kolarstwa ale jeden zakład zwrócił moją uwagę
Schleck- Rasmussen 2 kurs 1.98
myslę że Schleck po wygraniu wczorajszego eteapu osiągnął swój cel a Rasmussen w dalszym ciągu celuje w koszulkę w grochy i powinien dzisiaj powalczyć w zwycięstwo etapowe wczoraj pomagał Menchovowi ale widać że lider nie jest zbyt mocny w górach i nie wiem czy dzisiaj Rasumssen nie pojedzie tylko dla siebie jak dla mnie typ godny uwagi
buk bet 24
Posted by: Radek_89

Re: Tour de France [kolarstwo] - 19/07/2006 10:41

blackjack -> Etap już się rozpoczął, ale jeszcze nie oglądałem nic i się wypowiem co o tym sądzę. Rasmussen raczej dziś zaatakuje, bo musi zbierać punkty do klasyfikacji górskiej. Raczej nie będzie jechał do końca z przodu a Schleck to główny pomocnik dla Carlosa Sastre. Myślę, że Schleck powinien być lepszy, aczkolwiek dużo będzie też zależało od Menchova, bo Rasmussen napewno będzie w końcówce jechał przy liderze Rabobanku.
Posted by: blackjack

Re: Tour de France [kolarstwo] - 19/07/2006 15:42

Quote:

Nie jestem specjalistą od kolarstwa ale jeden zakład zwrócił moją uwagę
Schleck- Rasmussen 2 kurs 1.98
myslę że Schleck po wygraniu wczorajszego eteapu osiągnął swój cel a Rasmussen w dalszym ciągu celuje w koszulkę w grochy i powinien dzisiaj powalczyć w zwycięstwo etapowe wczoraj pomagał Menchovowi ale widać że lider nie jest zbyt mocny w górach i nie wiem czy dzisiaj Rasumssen nie pojedzie tylko dla siebie jak dla mnie typ godny uwagi
buk bet 24



nawet nie sądziłem że to będzie takie prost a kursik przyzwoity
mam nadzieję że ktoś skorzystał
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 19/07/2006 15:50

Kolejny genialny etap - mimo ogromnej sympatii dla Armstronga to właśnie teraz doskonale widać jak bardzo on zabijał ten wyścig.

Nie będę ukrywał, że mam sporo satysfakcji (zapewne podobnie jak tysiące kibiców) ze spuchnięcia Landisa - jechał jak panienka i spotkała go za to zasłużona kara.


Obecnie wszystko wskazuje na to, że dzięki tej 30-minutowej ucieczce Pereiro wygra wyścig - jest mocny, a żółta koszulka wyzwala dodatkowe pokłady energii.
Jutro meta na zjeździe i nie powinien stracić swej przewagi, na czasówce 2 minut też nie straci - tym bardziej, że wcale nie jest złym czasowcem.

Pereiro dostał olbrzymi prezent od losu i tej szansy nie zmarnuje!
Posted by: Giertyszek

Re: Tour de France [kolarstwo] - 19/07/2006 17:21

"Kiedy siódmy miesiąc 2006 roku się skończy, król Hiszpanii przekroczy Pireneje wraz ze swą armią. Legiony Belzebuba będą go oczekiwać, aby stoczyć wielką bitwę w centrum Europy. I uda się zwyciężyć złego ducha. Święty Graal wróci do Hiszpanii wraz z triumfującym królem"
Posted by: Radek_89

Re: Tour de France [kolarstwo] - 20/07/2006 09:03

Quote:

"Kiedy siódmy miesiąc 2006 roku się skończy, król Hiszpanii przekroczy Pireneje wraz ze swą armią. Legiony Belzebuba będą go oczekiwać, aby stoczyć wielką bitwę w centrum Europy. I uda się zwyciężyć złego ducha. Święty Graal wróci do Hiszpanii wraz z triumfującym królem"


Niektórzy myśleli, że to odnosi się do triumfu Hiszpanów na MŚ; jak się okazuje mamy chyba przepowiednię na temat zwycięzcy Tour de France
Pereiro w Betsson po kursie 2,75 jest Chyba się skuszę.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 20/07/2006 09:07

Ja już 2-3 tygodnie temu gdy tylko przeczytałem tę przepowiednię od razu starałem się ją przenieść na grunt Tour de France (czego Giertyszek najlepszym świadkiem), tylko wówczas nie bardzo widziałem odpowiedniego kandydata w osobie Hiszpania.

Teraz jest Pereiro... ale nie zapominajmy o Sastre!
Posted by: Radek_89

Re: Tour de France [kolarstwo] - 20/07/2006 10:55

No wtedy był Valverde, ale niestety Alejandro złamał obojczyk. Ciekawe, ciekawe. Dziś napewno czeka nas super etap, bo jeszcze 3-4 zawodników będzie walczyło o wygraną i tylko Pereiro Sio nie będzie przeszkadzało, że nie przyjedzie do mety sam, aczkolwiek wczorajszy sprint na koniec etapu miał imponujący.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 20/07/2006 15:29

Fantastyczny wyścig !!!

Posted by: jarko 33

Re: Tour de France [kolarstwo] - 20/07/2006 15:49

Landis dzis pokazal ze wczorajsza koncowka to "byl wypadek przy pracy"
dzisiejszym zwyciestwem zostal faworytem nr.1 do zwyciestwa w Paryzu
Posted by: Arcy

Re: Tour de France [kolarstwo] - 20/07/2006 15:53

I kto powie że kolarstwo nie jest pięknym sportem?
Posted by: Valverde

Re: Tour de France [kolarstwo] - 20/07/2006 17:54

Quote:

Landis dzis pokazal ze wczorajsza koncowka to "byl wypadek przy pracy"
dzisiejszym zwyciestwem zostal faworytem nr.1 do zwyciestwa w Paryzu





Quote:

I kto powie że kolarstwo nie jest pięknym sportem?




Nic dodać nic ująć. Szkoda jedynie, że kolarze tak rzadko decydują się na tego typu akcje i z reguły etapy rozstrzygane są na ostatnim podjeździe przed metą.
Życzę sobie i Wam więcej takich kolarskich emocji.

Pozdrawiam
Posted by: blackjack

Re: Tour de France [kolarstwo] - 20/07/2006 19:55

Quote:

"Kiedy siódmy miesiąc 2006 roku się skończy, król Hiszpanii przekroczy Pireneje wraz ze swą armią. Legiony Belzebuba będą go oczekiwać, aby stoczyć wielką bitwę w centrum Europy. I uda się zwyciężyć złego ducha. Święty Graal wróci do Hiszpanii wraz z triumfującym królem"



Teraz już nie będzie nic odpowiedniego do przepowiedni Nostradamusa
Posted by: vinicius

Re: Tour de France [kolarstwo] - 20/07/2006 20:33

Hehe, najpierw probowano te przepowiednie przylozyc do reprezentacji Hiszpanii w pilce, pozniej do Alonso, a teraz znow do kolarzy. Do konca lipca jeszcze troche zostalo, moze jest jeszcze jakies wydarzenie sportowe ktore moga wygrac Hiszpanie
Wracajac do rzeczywistosci to wyscig bez Lance'a jest o niebo ciekawszy i nie konczy sie wraz z pierwszym powaznym podjazdem. Jego koledzy potwierdzili czarne pogloski ze nadaja sie tylko na swietnych, bo swietnych, ale tylko pomocników Armstronga.

pozdro
Posted by: Arcy

Re: Tour de France [kolarstwo] - 21/07/2006 21:08

Jutro emocjonująca czasówka, wybrałem 2 typy moim zdaniem warte uwagi:

Hincapie - Ekimov
1,75
Bet24
5/10

Koledzy z drużyny Discovery, Hincapie zawiódł w tym wyścigu jak i w pierwszej czasówce, gdzie osiągnął strate prawie taką samą jak Ekimov (2:42 do 2:40), jednak Ekimov mimo iż jest niezłym czasowcem, choć słabszym od Hincapie'ego ma już 40 lat i po 3 tygodniowych trudach cięzko mu będzie jutro być lepszym od myślę chcącego zmazać plame Hincapiego. (tu przez jakiś czas był surebet ponad 6 % miedzy SB gdzie tam na Hincapiego 1,40 w tej parze)

Rogers - Sastre
1,85
Expekt
4/10

Rogers 3 krotny mistrz świata w ITT kontra gorzej od niego jeźdzący na czas Hiszpan, którego chyba jedynym atutem jutro będzie większa motywacja, aby się obronić przed Landisem. Podczas 1 czasówki Rogers wysoko, bo na 4 miejscu, lepszy od Sastre'go o okolo 50 sekund, ponadto profil i wysokość jutrzejszej czasówki moim zdaniem jeszcze bardziej odpowiada Rogersowi i również, gdy pojedzie swoim tempem bez obciążeń - powinien walczyć o zwycięstwo etapowe, albo chociażby być lepszy o te kilkanaście/dziesiąt sekund od Sastre'go.

Powodzenia
Posted by: ferdynand

Re: Tour de France [kolarstwo] - 21/07/2006 22:32

http://www.letour.fr/2005/TDF/LIVE/us/2000/chrono/27.html
tutaj panowie macie live do czasowki z poprzedniego roku, czekam na jutrzejsze kursy u ziemniakow i bede si staral szukac zwyciestw w parach landisa,sastre i poreiro sio, raczej Landis wygra wyscig bo to robil na 17 etapie bylo genialne, pokazał jak potrafi sam jezdzic i chyba nie odda zwyciestwa, a sastre i poreiro sio to tez dobrzy czasowcy i beda na pewno zmobilizowani na maksa, i chyba zagram przeciw menchowowi, w zeszlym roku ponad 6 minut straty i nie wyglada najlepiej w tym roku, mysle ze bez pomocnikow(czyt.Rasmussen) ukonczy czasowke na dosc odleglym miejscu
Posted by: ferdynand

Re: Tour de France [kolarstwo] - 21/07/2006 22:36

gdybym mial kase na expekcie to para
Menchow-Pereiro sio 2 za 1,7
wydaje mi sie byc idealna do grania, pereiro bedzie walczyl, pokazal juz w gorach jak potrafi gonic, a menchow to troche chyba oleje, gdyz nie osiagnal tego co chial w tym roku
Posted by: oki

Re: Tour de France [kolarstwo] - 22/07/2006 07:53

co powiecie na pare w toto sastre-pereiro 1 1,55 na 1. czasowce sastre byl szybszy o 30 sek wiec chyba dzis tez powinien sobie poradzic tym bardziej ze na ostatnich gorskich etapach pokazal ze jest mocniejszy od pereiro
Posted by: Radek_89

Re: Tour de France [kolarstwo] - 22/07/2006 09:45

A ja zastosowałem się do przepowiedni i postawiłem 15 zł na wygraną w wyścigu Carlosa Sastre A nóż Landis jakieś wywrotki, cuda niewidy Ale to tak raczej dla przyjemniejszego oglądania postawiłem
Posted by: blackjack

Re: Tour de France [kolarstwo] - 22/07/2006 09:59

Mam prośbę do znawców kolarstwa proszę o w miarę szybki ustosunkowanie się do tych trzech par
Kloden - Menchov 1
Evans - Ekimov 1
Fothen - Bruseghin 1
jak dla mnie to pewniaki ale chciałbym otrzymać potwierdzenie od fachowców
Posted by: Valverde

Re: Tour de France [kolarstwo] - 22/07/2006 10:06

Quote:

co powiecie na pare w toto sastre-pereiro 1 1,55 na 1. czasowce sastre byl szybszy o 30 sek wiec chyba dzis tez powinien sobie poradzic tym bardziej ze na ostatnich gorskich etapach pokazal ze jest mocniejszy od pereiro




Niekoniecznie. Wówczas Pereiro nie miał na swoich barkach roli lidera drużyny, którym wówczas był Valverde.

Oscar jest bardzo dobrym czasowcem o czym świadczą przyzwoite wyniki chocby w 2005 roku w ProTourze i 2004 w najważniejszych wyścigach. (pierwsze dziesiątki w Paris-Nicea, Dauphine-Libere, Vuelta a Espana i kilku innych).

Co prawda Sastre wygrał na początku tegorocznego TDF z Oscarem o pół minuty, to jednak spodziewam się bardzo wygranego boju między nimi. (szanse 50-50). A że kurs jest wyższy na Pereiro ... stawiam na Oscara.

Ponadto nie sądzę żeby dzisiaj koniecznie wygrał Landis. Ok jest faworytem do wygrania całego TDF i pewnie tak się stanie. Jednak w moim mniemaniu duże szanse mają kolarze z drugiego szeregu (Honczar, Zabriskie).

Pozdrawiam
Posted by: Valverde

Re: Tour de France [kolarstwo] - 22/07/2006 10:09

Quote:

Mam prośbę do znawców kolarstwa proszę o w miarę szybki ustosunkowanie się do tych trzech par
Kloden - Menchov 1
Evans - Ekimov 1
Fothen - Bruseghin 1
jak dla mnie to pewniaki ale chciałbym otrzymać potwierdzenie od fachowców




Pary 1 i 3 jak najbradziej.

Kloeden zechce pocisnąc czołowke, a Mienszow choć czasowcem też jest niezłym to na ostatnich etapach męczył się niemiłosiernie.

Bruseghin jest niezłym czasowcem, ale o nic już nie walczy i po bliskio trzech tygodniach na siodełku zechce zapewne etap tylko zaliczyc. Fothen zas jest może i kapke gorszym czasowcem, ale bedzie sie bil z Cunego o biała koszulke dla najlepszego młodzieżowca. (zależy jeszcze jaki kurs na Fothena 1.7-i wyżej brałbym w ciemno.)

Pozdrawiam
Posted by: hunter

Re: Tour de France [kolarstwo] - 22/07/2006 12:46

Sure bet na LIVEBET BAW >> GB

Para Menchov D. vs Pereiro Sio O.

BAW ma Pereiro za 2.3 w H2H
GB ma Menchova za 2.0@ w H2H
Posted by: Valverde

Re: Tour de France [kolarstwo] - 22/07/2006 12:48

Ależ Gonczar leci!!!!!!!!
2 minuty nad Langiem na 34 kilometrze.
A ja mam go tylko w parze z Sastre :'
Ukrainiec najpewniej wygra etap!!!
Posted by: Wojtas_

Re: Tour de France [kolarstwo] - 22/07/2006 13:17

Jak jedzie Pereiro i Menchov - moze ktoś mi podać roznice czasu między nimi i ich pozycje teraz na aktualnym kilometrze ?)

Z góry dziękuje, bo sam nie moge znaklesc na TDF stronie ;/
Posted by: gallardo18

Re: Tour de France [kolarstwo] - 22/07/2006 13:21

Menchov startuje dopiero o 16:00, Pereiro 15 min pozniej
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 22/07/2006 13:31

Zapraszam na Quasi Chzat.
Posted by: Valverde

Re: Tour de France [kolarstwo] - 22/07/2006 15:27

Quote:

Quote:

co powiecie na pare w toto sastre-pereiro 1 1,55 na 1. czasowce sastre byl szybszy o 30 sek wiec chyba dzis tez powinien sobie poradzic tym bardziej ze na ostatnich gorskich etapach pokazal ze jest mocniejszy od pereiro




Niekoniecznie. Wówczas Pereiro nie miał na swoich barkach roli lidera drużyny, którym wówczas był Valverde.

Oscar jest bardzo dobrym czasowcem o czym świadczą przyzwoite wyniki chocby w 2005 roku w ProTourze i 2004 w najważniejszych wyścigach. (pierwsze dziesiątki w Paris-Nicea, Dauphine-Libere, Vuelta a Espana i kilku innych).

Co prawda Sastre wygrał na początku tegorocznego TDF z Oscarem o pół minuty, to jednak spodziewam się bardzo wygranego boju między nimi. (szanse 50-50). A że kurs jest wyższy na Pereiro ... stawiam na Oscara.

Ponadto nie sądzę żeby dzisiaj koniecznie wygrał Landis. Ok jest faworytem do wygrania całego TDF i pewnie tak się stanie. Jednak w moim mniemaniu duże szanse mają kolarze z drugiego szeregu (Honczar, Zabriskie).

Pozdrawiam




Sprawdziło się co do joty.

Brawa dla Landisa, brawa dla Amerykanów. Można ich nie lubić, ale kiedy przychodzi do przełamywania ludzkich słabości mogą być wzorem dla każdego. Po takim stracie 10min, poodnieść się i wygrć najbardziej prestiżowy wyścig na świecie, to jest coś!!!
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 22/07/2006 22:56

Troszkę ostatnio zaniedbałem ten temat i z braku czasu nie dzieliłem się swoimi propozycjami, ale na zakończenie tej fantastycznej uczty kolarskiej podrzucam ze swojej strony 2 propozycje:


Philippe Gilbert - Samuel Dumoulin @1.85 (Expekt)

Argumentacja niezwykle krótka i prosta.
Podczas tegorocznego Touru na wszystkich płaskich etapach Gilbert przyjeżdżał na metę ZAWSZE przed Dumoulinem i często były to różnice liczone w dziesiątkach pozycji.
Gilbert nieśmiało próbuje swoich sił na finiszach, co kończy się zazwyczaj wjazdem na metę ok. 20 pozycji podczas gdy o nic nie walczący Dumoulin regularnie dojeżdża do mety w 2-giej setce.
Jedynie wczoraj Dumoulin był zaledwie 3 pozycje za Gilbertem ale to chyba tylko taki wyjątek potwierdzający regułę...


Stuart O'Grady - Filippo Pozzato @2.01 (Bet24)

Stuart to jak wiemy jeden z najlepszych sprinterów w stawce ale po 2-óch pierwszych etapach na skutek nieszczęśliwego upadku zamiast walczyć o zwycięstwa musiał zmagać się z bolącym go obojczykiem.
W tej chwili po urazie nie ma już chyba najmniejszego śladu, co wnioskuję na podstawie wysokiego miejsca na ostatnim etapie alpejskim, bardzo dobrego występu na dzisiejszej czasówce i dojeżdżaniu już nie w ogonie, a w okolicach 30-40 miejsca na płaskich etapach 12, 13 i 18.
Jutro ostatnia szansa pokazania się w tegorocznym TdF i każdy sprinter zrobi wszystko by zafiniszować na jak najlepszej pozycji.
Nawet jeśli coś boli czy dokucza to w tym momencie nie ma najistotniejszego znaczenia, to ostatnia szansa i każdy sprinter da z siebie wszystko.
Pozzato w sprinty się nie bawi i przyjeżdża a to ok. 170 miejsca, a to ok. 60 miejsca - ale nigdy wyżej.
Być może jutro zostanie oddelegowany do walki w miejsce Boonena ale nie dość, że mało to realne to nawet jeśli do tego dojdzie to i tak szanse z O'Gradym ma raczej niewielkie. W żadnym wypadku nie znaczy to jednak, że Pozzato finiszować nie umie - wręcz przeciwnie, wystarczy spojrzeć choćby na wyniki ostatniego klasyku Milan - San Remo.
W związku z tym typ ten za nieco mniejszą stawkę.
Posted by: Arcy

Re: Tour de France [kolarstwo] - 23/07/2006 09:40

Troszkę szokująca ta para Gilbert'a z Dumoulin'em. Gilbert rozprowadza Eisel'a na finiszu, więc siłą rozpędu powinien być tak jak zazwyczaj wysoko, natomiast nigdy na finiszach, czy nawet w tej pierwszej 20 tce nie ma nikogo z druźyny AG2R. Więc pozostają 2 "ale' albo ucieczka która i tak nie dojdzie więc to odpada, albo przymusowy finisz Dumoulin'a ze względu na ostatni honorowy etap ( jak to miało miejsce rok temu, gdzie Dumoulin przyjechał jednak kilka pozycji przed Gilbertem) ,jednak suma sumarum na zakończenie zagrałem sobie ten typ grubo
Posted by: orion

Re: Tour de France [kolarstwo] - 23/07/2006 09:52

Typ z Gilbertem bardzo mi się podoba i z analizy poszczególnych płaskich etapów doszedłem do takiego samego wniosku. Kursy ustalone chyba na podstawie ostatniego etapu gdzie zawodnicy zajeli odpowiednio 21 i 24 miejsce, jednakże była to najmniejsza różnica w lokatach między nimi. Osobiście zagram jeszcze taką parę:

Erik Zabel-Thor Hushovd 1 1.85 (Expekt)

Zabel wyraźnie lepiej znosi trudy gór, co wskazuje że jednak więcej sił pozostało mu w decydującej fazie. Hushovd prakytcznie od wypadku na początku wyścigu dość niemrawy. Zabel próbował walczyć jeszcze na poszczególnych etapach natomiast Norweg wyraźnie odpuszcał dojeżdżając w granicach 10 miejsca. Typ także za niewielka stawkę. Radziłbym także uważać na Eisela, którego walkę na ostatnim etapie zapowiadali koledzy z zespołu.
Posted by: pena_grizales

Re: Tour de France [kolarstwo] - 23/07/2006 16:02

Po zakończeniu etapu każdy mądry.
Albo napisz coś sensownego zawierającego choćby podstawy kultury albo zamilcz.
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] - 23/07/2006 16:14

Mały 'wałeczek' na zakończenie ale cały wyścig chyba wszyscy możemy zaliczyć do udanych.

A piszę 'wałeczek' gdyż ten Dumoulin przyjeżdżający zawsze w 2-giej setce dzisiaj nagle w Bet24 na LIVE pojawił się w parze z Casperem a także był bardzo ciekawy (i na pozór mało logiczny) zakład "Czy Dumoulin zakończy etap w top 15?"
Zresztą nieważne, liczy się wynik ogólny a nie jeden typ...

Wszystkim przyczyniającym się do pozytywnego rozwoju tego tematu serdecznie dziękuję za współpracę.
Osobom próbującym na siłę zepsuć ten temat poprzez bezsensowne wpisy NIE dziękuję.

Oby kolejny Tour de France był tak samo emocjonujący jak ten, który właśnie się skończył.


Do zobaczenia za rok!
Posted by: tomo

Re: Tour de France [kolarstwo] *DELETED* - 23/07/2006 16:20

Post deleted by tomo
Posted by: Arcy

Re: Tour de France [kolarstwo] - 23/07/2006 16:30

No i niestety na zakończenie wspaniałego TDF gruba wtopa na Dimoulin'e - wykrakałem że będzie finiszował, ale to że byłaż tak wysoko to mnie całkowicie zaskoczył. Do zobaczenia na Vuelcie i MŚ w Salzburgu
Posted by: zbychal

Re: Tour de France [kolarstwo] - 29/07/2006 09:59

Hehe, pisalem na poczatku tematu, ze nie macie sie czym pasjonowac tylko wyscigami sterydowcow...
Posted by: alfa

Re: Tour de France [kolarstwo] - 05/08/2006 09:43

Próbka B potwierdza winę Landisa (PAP 10:55)

Próbka B testu antydopingowego zwycięzcy Tour de France Amerykanina Floyda Landisa dała wynik pozytywny - poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). W organizmie Landisa stwierdzono podwyższony poziom testosteronu.

ale zakonczenie TdF...
Posted by: polskignom

Re: Tour de France [kolarstwo] - 05/08/2006 09:45

Landis i Gatlin , moze sie wezma za nich w koncu?

Stany to zaglebie dopingu.