Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!!

Posted by: jaroSS_1978

Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 11/04/2003 19:55

W dniu dzisiejszym w godzinach popoludniowych mialem (nie)przyjemnosc rozmawiac z jednym z palantow z sts-u ktory zajmuje sie ponoc rozpatrywaniem reklamacji. Dialog wygladal mniej wiecej w ten sposob:
-Dzien dobry, dzwonie w sprawie reklamacji. Dlaczego tak dlugo czekam na odpowiedz z waszej strony?
-A pan w sprawie Lemgo?
-Tak.
-Wszystkie reklamacje zostaly wyslane w dniu wczorajszym.
-I jak sie panstwo do nich ustosunkowaliscie?
-(smiech) Jak to jak? Oczywiscie negatywnie.
-No to spotkamy sie w sadzie. do widzenia.
Posted by: gruda

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 11/04/2003 20:20

o zesz w morde, a to s****ysyny uke:
ja jeszcze nie dostalem odpowiedzi pisemnej.ciekawe co dalej z tym fantem zrobic ja do sadu nie pojde - zbyt mala kwota w moim przypadku, chociaz dla zasady kto wie pomysle jak dostane odpowiedz.
Posted by: Conrad

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 11/04/2003 20:47

Jak ktoś otrzyma taką odpowiedź to może niech zamieści skana (oczywiście swoje dane można wymazać).
Posted by: saba

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 11/04/2003 23:25

[QUOTE]Oryginalnie wysłał gruda:
[qb]o zesz w morde, a to s****ysyny uke:
ja jeszcze nie dostalem odpowiedzi pisemnej.ciekawe co dalej z tym fantem zrobic ja do sadu nie pojde - zbyt mala kwota w moim przypadku, chociaz dla zasady kto wie pomysle jak dostane odpowiedz.[/qb][/QUOTE]Jak nie pójdziesz, nie można dać się okradać tym złodzieją i oszustom, nie rozumiesz, że oni tylko na to liczą.
Jak ktoś ma małą kwotę do odebrania niech się skrzyknie razem z innymi którzy grali Lemgo i jeden założy sprawę za wszystkich sumując kupony.

To, że nie wypłacają jest tylko na naszą korzyść, bo kasę i tak wypłacą sądownie, a przy okazji przez ich oszustwo i złodziejstwo będą mieli spore kłopoty i jest szansa dorwać złodziei.

TYLKO BARDZO WAŻNA SPRAWA !!!!!!!

Całą dokumentację (ksero kuponu, reklamacji i odpowiedzi STS) trzeba wysłać do Ministerstwa Finansów, do Departamentu Gier Losowych i Zakładów Wzajemnych, tel. (22) 694 51 10.
Rozmawiałem już telefonicznie i oni to wszystko załatwią. Gdy tylko uzyskam ksero takiej odpowiedzi na Lemgo to nie dość, że będę rozmawiał w tej sprawie z MFdDGLiZW , to wysyłam także sprawę to rzecznika praw konsumentów i kilku innych instytucji a także prasy, tv, radio i innych mediów zainteresowanych nagłośnieniem i wyjaśnieniem tej sprawy (a z tego, co zdążyłem się zorientować to zainteresowanie jest spore).

Pamiętajcie !!!!! jeżeli nie odpuścicie i wyślecie dokumentację do Ministerstwa Finansów, do Departamentu Gier Losowych i Zakładów Wzajemnych to mama ich w garści.
Posted by: wuzz

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 11/04/2003 23:30

Czyżby WOJNA ?
Ciekawe jaką podstawę prawną do odrzucenia reklamacji podaje STS ?

pozdro
wuzz
Posted by: nierja

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 11/04/2003 23:32

Z dobrym adwokatem bedzie im mozna niezla cywilna sprawe zalozyc i wyciagnac z tego kurs 100,00 a nie 5,50
uke: uke: uke: na STS
Posted by: saba

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 11/04/2003 23:39

[QUOTE]Oryginalnie wysłał nierja:
[qb]Z dobrym adwokatem bedzie im mozna niezla cywilna sprawe zalozyc i wyciagnac z tego kurs 100,00 a nie 5,50
uke: uke: uke: na STS[/qb][/QUOTE]Człowieku co ty gadasz, jaki dobry adwokat ???
Przecież tą sprawę wygrywa się już w momencie jej założenia !!!
Posted by: nierja

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 11/04/2003 23:45

Sprawa cywilna polega na tym, iz oprocz wygranej mozesz zasadzic ich o straty moralne i wygrac dodatkowe niezle pieniadze, oczywiscie oprocz wygranych kuponow. Zatem zanim zabierzesz glos to poczytaj o co mi chodzilo.
Posted by: Szakal

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 11/04/2003 23:46

Nie trzeba adwokata To nie jest sprawa karna! To jest sprawa konsumencka i mozesz sie bronic sam. No nic poczekamy do nastepnego tygodnia i zobaczymyco napisali. Skan zamieszcze na forum.
Posted by: nierja

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 12/04/2003 00:05

Sprawe cywilna mimo wszystko radze zalozyc w sadzie z adwokatem. Oczywiscie po wygraniu sprawy w sadzie konsumenckim. W sadzie konsumenckim oplaty sa niewielki, zeby nie powiedziec symboliczne.
Posted by: jaroSS_1978

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 12/04/2003 00:51

I nie zapomnijcie o jednej - bardzo waznej kwestii - USTAWOWE ODSETKI !!!
Posted by: Szakal

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 12/04/2003 01:11

Jak juz sie dobrac do d upy to nadmienic o nieprzestrzeganiu terminow reklamacji. Moga miec swoje wewnetrze regulaminy ale obowiazuja one tylko pracownikow a nie klientow. Reguluja to przepisy prawne . ust z 27 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 141 poz 1176)
Posted by: comstat

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 12/04/2003 01:47

witam panowie,

Jezeli rzeczywiscie czesc z was ma zamiar dochodzic swoich roszczen wzgledem STS w drodze powodztwa cywilnego to radze zbadac mozliwosc zastosowania instytucji wspoluczestnictwa formalnego z art. 72 k.p.c. , ktory stanowi, ze:

Art. 72. § 1. Kilka osób może w jednej sprawie występować w roli powodów lub pozwanych, jeżeli przedmiot sporu stanowią:

1) prawa lub obowiązki im wspólne lub oparte na tej samej podstawie faktycznej i prawnej (współuczestnictwo materialne);

2) roszczenia lub zobowiazania jednego rodzaju, oparte na jednakowej podstawie faktycznej i prawnej, jeżeli ponadto wlasciwosc sadu jest uzasadniona dla każdego z roszczeń lub zobowiazan z osobna, jako też dla wszystkich wspólnie (współuczestnictwo formalne)

Nie wiem teraz czy w sporze z STS nie beda obowiazywac jakies przepisy szczegolne dotyczace wlasciwosci miejsowej (tzn gdzie trzeba skladac powodztwo) ale jesli by stosowalo sie przepisy ogolne to wlasciwy jest sad w ktorego okregu STS ma siedzibe. art 30

Art. 30. Powództwo przeciwko osobie prawnej lub innemu podmiotowi nie będącemu osobą fizyczną wytacza się według miejsca ich siedziby

podsumowujac byc moze istnieje mozliwosc, ze mozecie wytoczyc jedna sprawe w imieniu was wszystkich co jak sie wydaje nioslo by za soba same plusy
Posted by: gruda

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 12/04/2003 03:22

saba jak napisalem we wczesniejszym temacie nie odpuszcze!gdybym mial zamiar odpuscic to bym nie pisal reklamacji, tylko sie sfrajerzyl tak jak moj kumpel ktory odebral zwrot.mam swoje zasady tyle ze w moim przypadku (prosze sie nie smiac) ewentualna walka w sadzie tyczylaby sie 63 zlotych.

czy moge wyslac dokumentacje(skan kuponu i odpisu z sts) do ministerstwa finansow mailem?
ewentualnie bylbym sklonny przekazac moj kupon osobie ktora walczy o wieksze pieniazki, chyba ze tak jak napisal comstat zalozyc 1 sprawe.
Posted by: _sliwa_

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 14/04/2003 13:54

Witam
Wlasnie listonosz przyniosl mi list z STS (polecony). Napisali 3 strony jakiegos wytlumaczenia i niestety ostatnie zdanie "Z uwagi na powyzsze nie mozemy uwzglednic Pana reklamacji" W zadnym zdaniu nie ma natomiast nic o artylule prawnym lub punkcie w ich regulaminie dotyczacym tego ze mogli zrobic zwrot
Pozdrawiam
Posted by: Vipek

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 14/04/2003 18:32

To samo co wyzej...

uke: STS
Posted by: Yzerman

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 14/04/2003 19:20

jesli chcecie moge skooordynowac skladanie skargi na STS, szczegoly na priv!!
Posted by: gruda

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 14/04/2003 20:38

Yzerman - masz priva.
Posted by: Szakal

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 15/04/2003 13:56

Witam,

Załączam obiecane skany.

http://student.legnica.edu.pl/~bet/sts1.jpg
http://student.legnica.edu.pl/~bet/sts2.jpg
http://student.legnica.edu.pl/~bet/sts3.jpg

Nie komentuje uzasadnienia ale chce zwrocic uwage na dwa zdania ktore sobie tu pozwole wkleic:

"(...)przeliczenie zakładu z kursem 1 dotyczylo zarowno tych, ktorzy zauwazyli pomylke (badz o niej wiedizeli) i chcieli ja wykorzystac, jak i tych graczy, ktorzy kierujac sie blednym kursem wstawili do swojego zakladu tak stworzonego pewniaka i na pewno (cozreszta widac po wynikach) zaklad byl przegrany, bo obarczony byl oczywista pomylka". nalezy dodac ze masa tych klientow reklmacji oczywiscie nie sklada(...)"

I drugie zdanie:

"(...) mowienie o nierownosci szans gracza i przyjmujacego zaklad jest nie na miejscu gdyz decyzja nasza kwestionowana przez niektorych klientow zostala w pelni zaakceptowana przez tych, ktorzy na bledzie tracili"

No i nasuwa mi sie pare wnioskow:

O czym Ci ludzie pisza bo ja nie kumam! Mam na mysli tutaj drugie zdanie: Skoro stawiali domyslam sie na 402 - 2 5.5 i dokladali sobie dla przykladu 001- 1X 1.01 i 002 1X 1.01 i 001 okazal sie wynikiem 2 to zaklad jest przegrany! Wiec jak mogli niestracic a odzykac swoje pieniadze jak im kupon zawalila dokladka mimo 402 storno?

STS zarobil sporo pieniazkow gdyz wiele ludzi stracilo podpierajac min. 2 zdarzeniami 402 dla uzyskania 3 komb. - co wiecej niektorzy juz odebrali swoje zwroty na drugi dzien nie majac pojecia o czyms jak walka z nieuczciwoscia firmy p. Ludwika - idac dalej sts wyszedl z zalozenia ze Polacy sie boja sadow i kolejna porcja przyjdzie po storno i ... doskonale sobie obliczyl ze podejmujac takie dzialanie wyjdzie na tym lepiej przegrywajac nawet pare spraw.

Dla mnie jest to ostro zakrwawiana kpina p. Ludwika dla ktorego jedyna droga nawiazania konstruktywnego dialogu pozostaje Sad.
Posted by: mpbrowar

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 15/04/2003 14:03

Co oni ****a sobie jaja z nas robią ? DO SĄDU Z NIMI !!!!
Posted by: Ufo

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 16/04/2003 08:26

Przeczytalem wypracowanie. Stylistyka dno. Argumenty zalosne. "Oczywista pomylka" 7x. Ostatnie zdanie podsumowania swietne, niby pierwszy raz to sie zdarzylo, a apeluja, zeby ludzie nie grali na "oczywiste pomylki", bo nie o to chodzi w zakladach wzajemnych. Tak, najlepiej grac rownomiernie na 3 rozstrzygniecia danego meczu u nich.

Reklama na dzis:

Mama do corki:

Nie dostaniesz wiecej szminki !
Znowu popisalas wszystkie naczynia

Corka:

Alez mamo, jest na to sposob !!
Najlepiej zmywa polemgowane szminka naczynia - nasz ukochany Ludwik
Posted by: Szakal

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 16/04/2003 14:36

Zadzownilem dzis z Rana do Departamentu Gier Losowych i w jednym zdaniu powiedzialem z jakim problemem dzownie i... Pani informuje ze zna sprawe i juz przelacza do odpowiedniej osoby. Ale niestety z rozmowy nic nie wyniklo Pan porposil bym przyslal ksera i jescze raz dokladny opis sytuacji ale jak wspomnial sa calkowicie bezradni. No nic wysylam dzis i zobacze co odpisza... Co ja sie naczekam to moje
Posted by: gruda

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 16/04/2003 18:16

hmm dziwne ja jeszcze nie dostalem odpowiedzi na reklamacje
Ufo - z twojego tajemniczego planu juz cos wyszlo?
Posted by: gruda

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 21/04/2003 22:24

panowie piszcie co dalej robicie z ta sprawa, bo nie zamierzacie chyba odpuszczac dalsza korespondencja z sts-em wydaje sie bezcelowa wiec trzeba chyba gdzie indziej uderzyc - MFin, moze federacja konsumentow, prof, jakas gazeta?
Posted by: saba

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 22/04/2003 21:16

[QUOTE]Oryginalnie wysłał gruda:
[qb]panowie piszcie co dalej robicie z ta sprawa, bo nie zamierzacie chyba odpuszczac dalsza korespondencja z sts-em wydaje sie bezcelowa wiec trzeba chyba gdzie indziej uderzyc - MFin, moze federacja konsumentow, prof, jakas gazeta?[/qb][/QUOTE]Przeklejam z innego tematu, bo może nie każdy mógł przeczytać w tamtym wątku.
Pamiętajci Panowie, że nie można im odpuścić i nie liczyć na to, że ktoś już wysłał skargę , to ja nie nie muszę wysyłać.

Oryginalnie wysłał gruda:
przychylam sie - zdjac scierwo w cholere!!

zastanawiam sie gdzie teraz mam dochodzic swoich praw szakal napisal ze rozmawial z MFin i powiedzieli mu ze sa bezradni, czy to znaczy ze pan minister siedzi w kiermanie pana ludwika
--------------------------------------------------------------------------------

Jestem po rozmowach z Ministerstwem Finansów i to nie jest do końca tak jak mówisz, że są bezradni.
Oni nie mają tylko sami mocy prawnej , ale wszystkie te skargi i ksero składają do instytucji które taką moc posiadają. Mianowicie do - Urząd Kontroli Skarbowej.

Trzeba całą sprawę wysłać i tam i oni już mają moc prawną ukrucić złodziejstwo tej firmie.
W Ministerwstwie Finansów powiedzano mi, że trzeba równocześnie z opisaniem sprawy do nich wysłać identyczną skargę do URZĘDU KONTROLI SKARBOWEJ. - oni poprostu zajmują się takimi oszustwami i mają moc prawną ukarać takie oszustwa i jak mi zagwarantowali to zrobią to jeżeli takie skargi do nich będą przychodzić.

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Oryginalnie wysłał gruda:
ja tylko przytoczylem to, co napisal Szakal w innym temacie.
myslisz ze moge wyslac skargi do tych wszystkich urzedow i ministerstw mailem, czy musi sie to odbyc poczta tradycyjna? podaj, jesli masz, adresy do tego urzedu kontroli skarbowej i departamentu zakladow wzajemnych w min.finasow, bo na stronce w necie jest tylko mail do nich.
--------------------------------------------------------------------------------

Nie wiem czy można mejlem.(pewnie tak)

1.Tu masz adresy Urzędów Kontroli Skarbowej:

Urząd Kontroli Skarbowej

2. Sąd Okręgowy w Warszawie - sąd ochrony konkurencji i konsumentów
Warszawa, ul. Kredytowa 3
tel. (022) 826-68-17, 826-94-64 w. 204

3. Rada Krajowa Federacji Konsumentów
00-030 Warszawa, pl. Powstańców Warszawy 1
tel. (022) 827-51-05
Link

4. Stowarzyszenie Konsumentów Polskich
00-665 Warszawa, ul. Nowowiejska 25
Tel. (022) 660-52-71
Link

Wyślij do tych instytucji.
Ja tam idę jeszcze dalej, ale o tym potem.
Już niedługo STS będzie miał niespodziankę.
Posted by: saba

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 22/04/2003 21:18

linków nie ma w przeklejonym, więc już aby nie pisać jeszcze raz, to linki są w temacie Apel do Conrada.
Posted by: saba

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 22/04/2003 21:36

Nie wywalajcie aby kuponów z Lemgo w których pewniaki nie weszły i wam zalepiły kupon.

Je też trzeba wysłać razem z pokazanymi kursami innych firm z odpowiedzi STS. Zostaliście podpuszczeni tym kursem i graliście grubo, bo nie wiedzieliście jeszcze, że to przekręt i STS zrobi zwrot niezgodny z regulaminem. (na dowód STS sam w swojej odpowiedzi zamieścił kursy innych firm na to spotkanie ). Bez podpuszczenia kursem na Lemgo nie grali byście tych pewniaków a już na pewno nie za taką kasę. Na tym musimy bazować - bo to jest właśnie sposób w jaki ktoś pozwalający tej firmie działać jest odpowiedzialny za oszustwo.

P.S
Tak przy okazji, to STS mnie mile zaskoczył jednym zdaniem w swojej odpowiedzi. Wiedziałem, że rozumu to oni nie mają, ale aby pod sobą dołki kopać

cyt. z odpowiedzi STS:

...- jest to tak oczywiste , iż nie widzieliśmy konieczności umieszczenia tego w naszym regulaminie....

Pękałem ze śmiechu jak to przeczytałem. Osoby z w/w instytucji zachodzą w głowę jak ktoś może takie zdanie napisać w reklamacji i są w szoku, że tak bezczelnie i głupio chcą olać reklamację klientów. Pierwszy lepszy gość z gimnazjum by wymyślił lepszą wymówkę w odpowiedzi na reklamację.
Posted by: saba

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 22/04/2003 21:59

I jeszcze prośba od jednaj osoby abym zamiescił tą informację i link:

Federacja Konsumentów jest największą w Polsce organizacją pozarządową chroniącą indywidualnego konsumenta, członkiem Consumers International i European Consumers Organisation. Każdy, kto do nas przyjdzie, napisze, zadzwoni może liczyć na bezpłatną pomoc naszych prawników.

www.federacja-konsumentow.org.pl/
Posted by: Elgato

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 22/04/2003 22:03

Sory ze zasmiecam ale nie jestem w Temacie, o co chodzilo z tym Lemgo??? i o jaka kase w sumie.
Posted by: saba

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 22/04/2003 22:07

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Elgato:
[qb]Sory ze zasmiecam ale nie jestem w Temacie, o co chodzilo z tym Lemgo??? i o jaka kase w sumie.[/qb][/QUOTE]OPIS OSZUSTWA
Posted by: Adas

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 23/04/2003 00:35

Tak sobie czytam ten temat i ciekawi mnie jak się cała sprawa zakończy. Najbardziej bawi mnie termin " oczywista pomyłka" - pomyłka oczywiście ze strony sts-u. Wobec takiej argumentacji trzeba by określić kiedy takie oczywiste pomyłki się zdażają tzn. jakie muszą być jej rozmiary.
Chyba 2 lata temu sts wystawił kurs na mecz tenisa kobiet Shaughnessy z niepamiętam. Amerykanka była wtedy w życiowej formie a kurs 2.4.
Pozostałe buki miały kursy prawidłowe tzn. proporcje były odwrócone 1.4-2.4
Wtedy ich straty musiały być jednak małe skoro mimo "oczywistej pomyłki" wypłacali kasę. Może po tym zdażeniu wprowadzili ten termin??
Myśle że dla uściślenia regulaminu sts powinien wprowadzić tzw. widełki "oczywistej pomyłki".

Regulamin sts-u mówi:
Dla każdego zakładu jest wiążący kurs określony na kuponie, z wyjątkiem nieważnych i nierozstrzygniętych wydarzeń. $7 pkt.3

Wg powyższego regulaminu zwrot stawki możliwy jest wtedy gdy jest zawarty po czasie lub gdy naruszone śa warunki zakładu. (czy " oczywista pomyłka" jest naruszeniem tych warunków)
W regulaminie tym nie ma terminu "oczywista pomyłka" , jest natomiast stwierdzenie:
Kupon przyjęty przez klienta jest dla obstawiającego i "WŁAŚCICIELA" umową zawierającą prawa i obowiązki wypływające z umowy
Obowiązkiem "właściciela" jest wypłata.

To już prawie koniec mojego wywodu prawnika-amatora ale w regulaminie jest jeszcze jeden bzdurny punkt.
$13pkt.6. Wszystkie decyzje, o których powyższe zasady gry nie mówią, podejmuje spółka "STAR-TYP SPORT", a obstawiający musi przyjąć je bez zastrzeżeń.
Wobec tego " oczywista pomyłka" jest " decyzją o której powyższe zasady nie mówią".

Życzę powodzenia w walce o WASZE pieniądze.

P.S.
Jeżeli jakiś fragment mojego wywodu jest nielogiczny proszę o sprostowanie.Przyjmę je z pokorą.
Posted by: gruda

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 23/04/2003 01:04

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Adaś:
[qb]To już prawie koniec mojego wywodu prawnika-amatora ale w regulaminie jest jeszcze jeden bzdurny punkt.
$13pkt.6. Wszystkie decyzje, o których powyższe zasady gry nie mówią, podejmuje spółka "STAR-TYP SPORT", a obstawiający musi przyjąć je bez zastrzeżeń. )[/qb][/QUOTE]moze mnie pamiec zawodzi ale gdy czytalem ten regulamin (miesiac temu)to chyba nie bylo czegos takiego, moze sobie dopisali
musi pokornie bez zastrzezen przyjac niczym chlop panszczyzniany- buuaahaahaaaha, a to ci dopiero. ja/my nic NIE MUSIMY!wogole to sformulowanie to jakby nie z tego ustroju pewnie jesli ktos sie sprzeciwi to tajna policja sts umiesci go w lochu w Zorach i bedzie traktowala pradem po jajkach
a co do lemgo to jesliby nawet ta cala impreza odzyskiwania kasy bylaby drozsza niz wygrana to niech ****a strace ale wejde z podniesiona glowa do sts i odbiore moje 63pln!!!!!!
Posted by: viva

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 23/04/2003 01:53

WITAM

BYLA KIEDYS PODOBNA SYTUACJA W PROFESJONALU!OTOZ W MECZU PUCHARU INTERTOTO TAKZE POMYLILI KURSY I NA FAWORYTA DALI 4.60 SPOTKANIE TRZEBA BYLO OBSTAWIAC W 3 KOMBINACJACH-WIEM BO TO ZAGRALEM!PAMIETAM ZE CZEKALEM NA OGLOSZENIE WYNIKU PARE DNI(MIALEM DO WYGRANIA OK. 7.000zl)WYNIK ZOSTAL OFICJALNIE PODANY W ZAKLADACH FIRMY PROFESJONAL I ZADNEGO ZWROTU NIE BYLO!

POZDRAWIAM
Posted by: saba

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 23/04/2003 02:05

[QUOTE]Oryginalnie wysłał viva:
[qb]WITAM

BYLA KIEDYS PODOBNA SYTUACJA W PROFESJONALU!OTOZ W MECZU PUCHARU INTERTOTO TAKZE POMYLILI KURSY I NA FAWORYTA DALI 4.60 SPOTKANIE TRZEBA BYLO OBSTAWIAC W 3 KOMBINACJACH-WIEM BO TO ZAGRALEM!PAMIETAM ZE CZEKALEM NA OGLOSZENIE WYNIKU PARE DNI(MIALEM DO WYGRANIA OK. 7.000zl)WYNIK ZOSTAL OFICJALNIE PODANY W ZAKLADACH FIRMY PROFESJONAL I ZADNEGO ZWROTU NIE BYLO!

POZDRAWIAM [/qb][/QUOTE]Pewnie chodzi Ci o Zeljenicar Sarajewo iwo:
Posted by: rondel

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 23/04/2003 02:15

cześć,

co prawda jesytem tylko magisterek prawa ale nie papierek ile umiejetnośc czytania przepisów tu potrzebna plus ich umiejętna interpretacja...

kwestia jest prosta i nieprosta...

to, że STS nie ma takiego zapisu nie załatwia sprawy na wasza korzysć...

wszytsko co można powiedzieć o tym przypadku zamyka sie w kilku zadaniach i warto zajrzeć do Kodeksu Cywilnego

Art. 84 KC

par.1
W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy , gdy błąd został wywołany przez tę osobę,chociazby bez jej winy, albo gdy wiedział ona o błedzie lub mogła z łatwością błąd zauwazyć; ograniczenie to nie dotyczy czynnosci prawnej nieodpłatnej"

par.2

"MOzna powoływac sie tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawe rozsądnie , nie złożyłby oświadczenia tej treści".

A teraz interpretacja.....

1. Moim zdaniem o ile sprawa znalazłaby sie w sądzie to STS powienien wygrać...
...bład STS jest ewedentny...i to nie błąd co do oceny szans ile błąd formalny..czysto techniczny...tego nawet WY nie podważacie...

2. jesteście hazardzistami...fachowcami od zakłądów wzajemnych ..więc ciązy na was domniemanie tego, że zdajecie sobie swietnie sprawe z podstawowych założeń oceny ryzyka..kształtowania kursów itp...wiec niestety zgodnire z par 1 "powinniście wiedziec o błędzie STS lub z łatwością błąd zauwazyć"...to, że funkcjonujecie w tej branży i wiecie o co tu gra działa na wasza niekorzyść...sprawa byłaby troszke inna gdyby ktoś umiał udowodnić , że jest laikiem..wstapił przypadkiem do STS i zagrał t tak sobie na chybił-trafił"..ale to trudnie...nie znaczy niemożliwe...

3. odnośnie par.2
gdyby składający oświadczenie woli ( czyli STS) nie działał pod wpływem błedu i oceniał sprawe rozsądnie nie złożyłby oświadczenia tej treści"...moim zdaniem STS może to bez problemy udowodnić...chocby przez to , że jeszcze przed rozpoczęciem meczu zamienił kursy czyli poprawił włsny techniczny błąd...

kończąc krótka uwaga:

że był to bład , od którego można się uchylić to dla mnie sprawa jest w miare jasna ( o ile jakiś amator -prawniczek by tego nie spieprzył amatorsko) ale przyczepić sie mozna do innej kwestii:
do ZANIEDBANIA STS polegającego na: ..
1. czy we wszytskich punktach zawieszono ten mecz przy takich kursach w tym samym czasie?..to był obowiązek STS gdy tylko odkrył bład!...
2. kwestia dopowiedzi na reklamacje?...opóźnienia??..to już argument , który świadczy o zaniedbaniach STS!
3. czy w sposób jasny i zrozumiały poinformował graczy o zmianie kursów spowodowanych błędem???
( wyraźne informacje w punktach! - to podstawa)

Jeżeli tu były a z tego co czytam były zaniedbania STS to to jest to istotny argument świadczący o nieprofesjonalnym podejsciu do pełnienia usług bukmacherskich...i nalezy chwytać takich argumentów...które uwiarygodniają niedbałe spełnianie zawodowych obowiązków.

Pozdrawiam
Posted by: jaroSS_1978

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/04/2003 13:18

[QUOTE]Oryginalnie wysłał rondel:
[qb]cześć,

co prawda jesytem tylko magisterek prawa ale nie papierek ile umiejetnośc czytania przepisów tu potrzebna plus ich umiejętna interpretacja...

kwestia jest prosta i nieprosta...

to, że STS nie ma takiego zapisu nie załatwia sprawy na wasza korzysć...

wszytsko co można powiedzieć o tym przypadku zamyka sie w kilku zadaniach i warto zajrzeć do Kodeksu Cywilnego

Art. 84 KC

par.1
W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy , gdy błąd został wywołany przez tę osobę,chociazby bez jej winy, albo gdy wiedział ona o błedzie lub mogła z łatwością błąd zauwazyć; ograniczenie to nie dotyczy czynnosci prawnej nieodpłatnej"

par.2

"MOzna powoływac sie tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawe rozsądnie , nie złożyłby oświadczenia tej treści".

A teraz interpretacja.....

1. Moim zdaniem o ile sprawa znalazłaby sie w sądzie to STS powienien wygrać...
...bład STS jest ewedentny...i to nie błąd co do oceny szans ile błąd formalny..czysto techniczny...tego nawet WY nie podważacie...

2. jesteście hazardzistami...fachowcami od zakłądów wzajemnych ..więc ciązy na was domniemanie tego, że zdajecie sobie swietnie sprawe z podstawowych założeń oceny ryzyka..kształtowania kursów itp...wiec niestety zgodnire z par 1 "powinniście wiedziec o błędzie STS lub z łatwością błąd zauwazyć"...to, że funkcjonujecie w tej branży i wiecie o co tu gra działa na wasza niekorzyść...sprawa byłaby troszke inna gdyby ktoś umiał udowodnić , że jest laikiem..wstapił przypadkiem do STS i zagrał t tak sobie na chybił-trafił"..ale to trudnie...nie znaczy niemożliwe...

3. odnośnie par.2
gdyby składający oświadczenie woli ( czyli STS) nie działał pod wpływem błedu i oceniał sprawe rozsądnie nie złożyłby oświadczenia tej treści"...moim zdaniem STS może to bez problemy udowodnić...chocby przez to , że jeszcze przed rozpoczęciem meczu zamienił kursy czyli poprawił włsny techniczny błąd...

kończąc krótka uwaga:

że był to bład , od którego można się uchylić to dla mnie sprawa jest w miare jasna ( o ile jakiś amator -prawniczek by tego nie spieprzył amatorsko) ale przyczepić sie mozna do innej kwestii:
do ZANIEDBANIA STS polegającego na: ..
1. czy we wszytskich punktach zawieszono ten mecz przy takich kursach w tym samym czasie?..to był obowiązek STS gdy tylko odkrył bład!...
2. kwestia dopowiedzi na reklamacje?...opóźnienia??..to już argument , który świadczy o zaniedbaniach STS!
3. czy w sposób jasny i zrozumiały poinformował graczy o zmianie kursów spowodowanych błędem???
( wyraźne informacje w punktach! - to podstawa)

Jeżeli tu były a z tego co czytam były zaniedbania STS to to jest to istotny argument świadczący o nieprofesjonalnym podejsciu do pełnienia usług bukmacherskich...i nalezy chwytać takich argumentów...które uwiarygodniają niedbałe spełnianie zawodowych obowiązków.

Pozdrawiam [/qb][/QUOTE]Rondel - czytajac Twoje zalosne wypociny odnosze nieodparte wrazenie ze jest to tekst jakiejs "podstawionej" osoby ze strony tych megaamatorow z sts-u. To o czym piszesz to totalne bzdury nie majace w tej konkretnej sytuacji-czyli reklamacji w sprawie Lemgo-zastosowania. Na poczatku swojego beznadziejnego tekstu piszesz ze jestes "tylko magisterek prawa" - zapomniales chyba dopisac wyrazu "poczatkujacy amator". I juz na koniec zeby nie przedluzac-KODEKS CYWILNY NIE MA W TEJ KONKRETNEJ SYTUACJI ZADNEGO ZNACZENIA I ZASTOSOWANIA-NADRZEDNA RZECZA JEST REGULAMIN STS-U. Pozdrawiam...
Posted by: phantom

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/04/2003 16:18

tak to prawda rondel zyje chyba w nierealnym swiecie,i niech pod zadnym pozorem niech nie startuje na zadna aplikacje.
probke swoich wyuczonych umiejetnosci zaprezentowal na forum ale dla mnie w duzej czesci sa to farmazony.
uwazam ,ze sprawa jest bezdyskusyjnie do wygrania ,no chyba ze do tego czasu w skladzie orzekajacym w tej sprawie nie daj boze zasiadzie rondel.wtedy wiadomo byloby czego mozna by sie spodziewac.
to prawda ze sprawa nie jest az tak prosta ale ciekawe stwierdzenie "sts powinien sprawe wygrac,ewidentny blad po stronie sts-u"
informowanie graczy ktorzy juz zagrali lemgo ,ze spotkanie jesli sie odbedzie bedzie uniewaznione jest najkrocej mowiac bezprawne czyli rozbojem w bialy dzien.
jezeli cos sie daje komus na papierze to jest juz jego i zadna sila nie moze tego odebrac jesli ma sie ten papier,nawet gdyby byl to jakis cudowny dekret wydany przez samego lukaszenke czy moze lepiej lepera.
Posted by: Gabriel

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/04/2003 16:33

Nie wiem kim jest rondel i czym sie zajmuje, ale sam interesuję się prawem od jakiegoś czasu, czytam i biore udział w dyskusjach, dlatego powiem wam, że "najlepszy prawnik to taki który zna prokuratora a najlepiej sędziego".
Druga sprawa nie lekceważcie tego co napisał rondel, czytając prawo zdziwilibyście się co mozna z człowieka wnoszącego oskarżenie zrobić, mały niepozornyruch, zdanie może byc tak przekręcone, ze poniesiecie gorsze straty niz mieli ponieść oskarżeni.
W sprawie Lemgo nie biorę udziału ale nabieżąco obserwuję i życze Wam powodzenia, bo uważam, że należy im skopąc tyłki, ale pamiętajcie, ze to nie jest zwykła kłótnia, żyjemy w Polsce i mamy prawo jakie mamy co jest argumentem sprzyjającym STS'owi!!

Pozdrawiam
Posted by: rondel

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/04/2003 18:16

..Oj Panowie...
nie musisz Jaross kierowac mnie na aplikacje gdyż takową już robię...
...nie masz pojecia o tym co mówisz ..nie masz pojecia o podstawach prawa ..więc jako laikowi powiem ci i temu drugiemu który "coś tam wyprodukował" : NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI.

...Regulamin jako nadrzedna rzecz? hehehe
nadrzędny jest KC i jego postawienia , szczególnie te bezwględnie obowiązujące...
szkoda, że tego nie rozumiecie...
...chciałem wam wyjasnić ta sprawę i zrobiłem to wydawałoby sie zrozumiale dla średnio pojetego gracza...ale widać za dużo wymagam co po niektórych...
..wiec klaskajcie sobie dalej dla Tych co krzyczą: Oddac pieniądze!..Oddac pieniądze...Złodzieje!..jestescie niereformowalni i nie wiecie co to obiektywna ocena sytuacji...

...a tak z innej beczki: STS to byle jaki buk...i nie korzystam z jego usług

aha...i sigenijcie czasem chłopcy po fachową literature...nie można całe zycie przejsc z "Dziećmi z Bullerbyn" pod jedna ręką a gazetką STS pod drugą...

..jeżeli komuś wyjaśniłem we wczesniejszej mojej wypowiedzi o co biega to sie ciesze

i na koniec: szkoda, ale stwredzam z całą stanowczością : CI DWAJ powyżej to nie są Koledzy do dyskusji na poziomie ze mną..nie lubie głupoty

hej
Posted by: Inspirator

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/04/2003 18:31

hehe rondel nie unoś się taaaak bardzo ...bo odlecisz.....
Posted by: qwerty

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/04/2003 18:39

[QUOTE]Oryginalnie wysłał jaroSS_1978:
[qb]KODEKS CYWILNY NIE MA W TEJ KONKRETNEJ SYTUACJI ZADNEGO ZNACZENIA I ZASTOSOWANIA-NADRZEDNA RZECZA JEST REGULAMIN STS-U.[/qb][/QUOTE]Czy gdy STS wprowadzi do swojego regulaminu możliwość umieważniania zakładów wg swojego widzimisię, to dalej będziesz tak twierdził? Zresztą, o tym juz wspomniał w tym temacie Ufo.
Posted by: jaroSS_1978

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/04/2003 18:52

[QUOTE]Oryginalnie wysłał qwerty:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał jaroSS_1978:
[qb]KODEKS CYWILNY NIE MA W TEJ KONKRETNEJ SYTUACJI ZADNEGO ZNACZENIA I ZASTOSOWANIA-NADRZEDNA RZECZA JEST REGULAMIN STS-U.[/qb][/QUOTE]Czy gdy STS wprowadzi do swojego regulaminu możliwość umieważniania zakładów wg swojego widzimisię, to dalej będziesz tak twierdził? Zresztą, o tym juz wspomniał w tym temacie Ufo.[/qb][/QUOTE]Qwerty: gdybac to Ty sobie mozesz do woli... Regulamin sts-u jest w tej sytuacji "nadrzedny" i wszystko -lacznie z kodeksem cywilnym - jest "pod nim".
P.S. Zalozmy ze pojawia sie w regulaminie sts-u zapis, ze w przypadku ewidentnej pomylki w kursie maja prawo zrobic zwrot (oczywiscie nawet w takim przypadku slowo "ewidentna" jest niejasne). Dopiero wowczas sts moglby sie na cos takiego powolac.Natomiast fragment z ich odpowiedzi na reklamcje "... jest to tak oczywiste, iz nie widzielismy koniecznosci umieszczania tego w naszym regulaminie" jest totalna kompromitacja piszacego te slowa i jednoczesnie calej firmy sts.
Posted by: qwerty

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/04/2003 19:06

Racja -- poziom intelektualny prezentowany przez Sunlichta jest żałosny.
Posted by: qwerty

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/04/2003 19:11

Co jednak nie zmienia faktu, że Kodeks Cywilny jest tu odnośnikiem -- w końcu opierając się na nim będzie wnoszona (ewentualna) sprawa.
Posted by: jaroSS_1978

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/04/2003 19:52

[QUOTE]Oryginalnie wysłał qwerty:
[qb]Co jednak nie zmienia faktu, że Kodeks Cywilny jest tu odnośnikiem -- w końcu opierając się na nim będzie wnoszona (ewentualna) sprawa.[/qb][/QUOTE]Po raz drugi wyjasniam Ci, ze podczas rozprawy sad opieral sie bedzie na regulaminie sts-u a nie zadnym KC.
Posted by: saba

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/04/2003 20:23

Do wszystkich "prawników" próbujących tu szukać jakiejś obrony dla STS:

Rozmawiałem nie z jedneum i nie z takim i każdy twierdzi, że sprawa zostaje wygrana w momencie jej założenia.

cyt. z odpowiedzi STS:

..." jest to dla nas tak oczywiste, iż nie widzieliśmy konieczności umieszczenia tego w naszym regulaminie..."

i wszstko jasne

Nawet miło, że to dla nich było tak oczywiste
Posted by: qwerty

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/04/2003 20:46

[QUOTE][qb]Oryginalnie wysłał jaroSS_1978:
Po raz drugi wyjasniam Ci, ze podczas rozprawy sad opieral sie bedzie na regulaminie sts-u a nie zadnym KC.[/qb][/QUOTE]No ale przecież orzeczenie zapadnie w myśl Kodeksu Cywilnego na podstawie regulaminu STS!
Posted by: phantom

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/04/2003 21:27

gry w zakladach wzajemnych reguluje regulamin zakladow jest to lex specialis ktora ,derogat legi generalis(kodeks cywilny).
wiec rondel powiedz na jakiej podstawie uwazasz ,ze kc jest w tym wypadku bardziej wlasciwy niz regulamin.
a jesli chodzi o ignorantia iuris nocet to jest mi znane.
a w tym temacie nie mozna tu mowic o mojej nieznajomosci.
szkoda ,ze sie okresliles jako magister prawa a nie jako aplikant od razu .
teraz pewnie mozesz czuc sie w jakims tam stopniu urazony ale mysle ,ze tym sie wogle nie przejmujesz.
pozdrawiam.
Posted by: rondel

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 25/04/2003 00:56

nie mówie że regulamin nie ma zadnej mocy.
Ma...niemniej moim zdaniem, tutaj chodzi o błąd jako wade oświadczenia woli i na podstawie przepisów KC ( bo tenże reguluje wady oświadczenia woli) STS będzie starał sie uchylić od złożonego oświadczenia woli pod wpływem błedu!
Argumentacje przedstawiłem w pierwszej wypowiedzi!

I uważam że patrząc na ten przepis STS ma wielkie szanse wygrać...niemniej jest odmienny punt medalu co przedstawilem...zaniechanie profesjonalizmu przez STs i chwytając ten argument jest szansa powalczyć...ale to wszytsko wyraźnie już opisalem!
...kwestia byłaby oczywiswta gdyby STS wyraźnie w regulaminie napisał , że nie ma w takich sytuacjach zwrotów i wtedy zgodnie z zasada swobody umów sprawa jest oczywista i wygrana!
Nie zrobił tak więc posiłkujemy sie KC!

Tyle

Hej
Posted by: Szakal

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 25/04/2003 01:24

rondel jesli jednak STS we wczesniejszych reklamacjach powoluje sie na pkt. w swoim regulaminie a teraz (Lemgo) miga sie od regulaminu i tlumaczy sie jak chlopczyk mamie z podjadania cukierkow ze szaktulki to ten fakt jest juz wbrew im.

Co wiecej w roznych punktach ten mecz mozna bylo grac o roznych godzinach. (blokady nastepowaly strefami) Recze za to wlasnym dupskiem. Kolejny fakt wbrew im.

I powoluja sie na kursy firmy ktorej nie ma. Bo kto slyszal o firmie bukmacherskie expect

Co do regulaminu to jest od podrzedny w tym wypadku. Sprawa jest podobna do slynnej juz awantury w ADAXIE - Klient mial wyraznie napisane na gwarancji ze czas reklamowanego towaru wynosi max 30 dni i moze zostac przedluzone o kolejne 14 dni po uprzednim powiadomieniu telefoniczmy klienta. Klient wnisol sprawe do sadu konsumenckiego i ADAX zostal ukarany gdyz prawo co innego ustanowilo.
Posted by: qwerty

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 25/04/2003 02:20

Właśnie, podrzędny.
Posted by: rondel

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 25/04/2003 03:38

Szakal...

wiec własnie jak powiedziałem wczesniej:

"..że był to bład , od którego można się uchylić to dla mnie sprawa jest w miare jasna ( o ile jakiś amator -prawniczek by tego nie spieprzył amatorsko) ale przyczepić sie mozna do innej kwestii:
do ZANIEDBANIA STS polegającego na: ..
1. czy we wszytskich punktach zawieszono ten mecz przy takich kursach w tym samym czasie?..to był obowiązek STS gdy tylko odkrył bład!...
2. kwestia dopowiedzi na reklamacje?...opóźnienia??..to już argument , który świadczy o zaniedbaniach STS!
3. czy w sposób jasny i zrozumiały poinformował graczy o zmianie kursów spowodowanych błędem???
( wyraźne informacje w punktach! - to podstawa)

Jeżeli tu były a z tego co czytam były zaniedbania STS to to jest to istotny argument świadczący o nieprofesjonalnym podejsciu do pełnienia usług bukmacherskich...i nalezy chwytać takich argumentów...które uwiarygodniają niedbałe spełnianie zawodowych obowiązków.

wiec te 3 punkty ( ich niespełnienie) pokazują , że STS nie działa jako profesjonalista!!!..i tu jest argument, żeby z nimi powalczyć...
Posted by: rondel

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 25/04/2003 03:46

dam wam przykład jak stosować przepisy i co znaczy KC:

...w wielu restauracjach i kawiarniach jest wywieszka: " ZA RZECZY POZOSTAWIONE NA WIESZAKu NIE ODPOWIADAMY"...

...hehe mogą sobie pisac co chcą ponieważ zgodnie z KC jest tu klasyczna umowa przechowania ;jesli w kawiarni stoi wieszak w wyznaczonym miejscu i nawet nie ma speca który pilnuje tego to celem wieszaka jest wieszanie ubrań i zawieramy tu z knajpką klasyczną umowe przechowania i nie mamy obowiązku patrzyć non stop na wieszak zamiast w oczy ukochanej! :-))

...jak Ci cos buchną to odpowiadają zgodnie z prawem i moga sobie pisac co chcą~!!!...

Rondel
Posted by: phantom

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 25/04/2003 04:41

informowac o zmianie kursow sts mogl sobie graczy ktorzy tego nie uczynili,czyli tych ktorzy nie zagrali jeszcze lemgo.
druga sprawa zaden gracz nie ma obowiazku znac kursow na lemgo jakie sa w innych bukach,bo to nie jest warunkiem zawarcia zakladu .
u roznych bukow sa rozne kursy i jest to normalna rzecz.
w jednych na to samo zdarzenie moze byc kurs 5,5 a w drugich dajmy tylko 1,15.
skad mamy wiedziec ,ze ten co dal kurs 5,5 nie dogadal sie z druzyna ,ktora jest murowanym faworytem w meczu aby przegrala swoj mecz za co oczywiscie od niego dostanie wczesniej umowiona kase.
i wtedy prawie wszyscy wala drzwiami i oknami tam gdzie jest kurs 5,5 i zamiast oskubac buka , traca swoje wniesione stawki bo zaklad jest przegrany ,bo mecz byl ustawiony przez buka. wtedy i zarabiony jest buk i druzyna ktora byla faworytem spotkania bo planowo przegrala.
a wszyscy pozostali wk...wieni na to co sie stalo.
mowienie ,ze ktos mial obowiazek dostrzec nieprawidlowy kurs jest po prostu bzdura i poboznym zyczeniem prezesow zakladow.
Posted by: monban

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 25/04/2003 13:35

rondel, ja nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi sie ze jest roznica miedzy tym wieszakiem a zakladami. Zaklady wzajemne reguluje ustawa o grach losowych itd. i to chyba na jej podstawie bedzie orzekana sprawa (prawo szczegolowe ma pierszenstwo). A tam jest napisane jak ma wygladac regulamin zakladow wzajemnych, ma w nim byc rowniez procedura reklamacji! Nastepnie taki regulamin zatwierdza min. finansow. STS tez ma obowiazek dochowac starannosci i ma odp. kapital zeby zatrudnic dobrych prawnikow i napisac dobry regulamin, a skoro tego nie zrobil to chyba jego problem i nich placa. Jakby wszystko regulowal KC, to po co sa te setki nowych ustaw wychodzacych corocznie?
Posted by: rondel

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 25/04/2003 15:46

monban...

ten przykłąd nie ma nic do rzeczy..to jasne!..ale chciałem tylko pokazać co może znaczyć że ktoś sobie coś tam napisze ..nic!!!..

...regulamin zatwredzony przez MF ma moc...bez dyskusji ale w kwestiach nieuregulowanych wchodzi KC i tyle...

przemyslałem sprawe dokładnie
...STS zaniedbał tzw. miernika staranności i chociaż może powołać sie na błąd ( moim zdaniem skutecznie i zwolnić sie od oswiadczenia woli czyli zawyżonego kursu--rażąco!!!!!) ale poprzez niedbałe spełnanie obowiazków mozna go pozwać..
Posted by: Anonymous

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 25/04/2003 16:24

Witam wszystkich. Zupełnie przypadkowo natknąłem się na ten temat, ale z zainteresowaniem go przeczytałem i w celu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości coś wam tutaj przytoczę:
Art. 88. § 1 k.c. Uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia woli, które zostało złożone innej osobie pod wpływem błędu lub groźby, następuje przez oświadczenie złożone tej osobie na piśmie.
§ 2. Uprawnienie do uchylenia się wygasa: w razie błędu - z upływem roku od jego wykrycia, a w razie groźby - z upływem roku od chwili, kiedy stan obawy ustał.
Chyba teraz już wszystko jasne? Swoją drogą dziwię się bardzo, iż prawnicy ktłórzy zabierali głos w sprawie pominęli milczeniem istnienie tego przepisu. Pozdrawiam i powodzenia. iwo:
Posted by: rondel

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 25/04/2003 19:04

przez oświadczenie złożone należy rozumieć także wywieszenie ogłoszenia lub inne poinformowanie skierowane do ogółu...lub nawet w inny sposób byle tylko byli powiadomieni o fakcie...było coś takiego w lokalach STS? jeżeli nie to....
Posted by: Anonymous

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 25/04/2003 19:37

Moim zdaniem powinno być to w formie pisma skierowanego do konkretnej osoby. W innym wypadku musiliby udowodnić, iż nie ma wątpliwości, że każdy z zainteresowanych zapoznał się z treścią oświadczenia. Poza tym niestety pismo będące odpowiedzią na reklamację spełnia moim zdaniem dyspozycję przytoczonego przeze mnie przepisu. Ale to już moje zdanie, może sąd będzie miał inne. Jak chcecie to próbujcie, sam jestem ciekaw. Pozdrawiam iwo:
Posted by: Ufo

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 25/04/2003 19:44

Kupilem kurtke tanio - 100zl - w sklepie, w ktorym bylem pierwszy raz. Po pol roku zaszedlem do tego sklepu ponownie. Chcialem cos kupic. Taki dobry tani sklep. Okazalo sie, ze sklep wywiesil kartke po 2 dniach od mojej poprzedniej wizyty: "Drogi kliencie oddaj kurtke, zaplaciles za nia za malo o 900zl" i tu przytoczone ceny z innych sklepow. Wszedzie moje zdjecia ze sklepowej kamery. Ochroniarz ze sklepu wykrecil mi rece, a wlasciciel rzekl: "Umiescilismy stosowna informacje na temat sprzedanej kurtki, a pan specjalnie do nas nie zachodzi, moze przez radio bedziemy Cie oszuscie scigac ?! Cwaniaczku ogladales kurtki w innych sklepach i kupiles u nas, gdzie zaszla ewidentna cenowa pomylka ?"

Oddalem, wiec kurtke (napoczeta zebem czasu, za co dostalem od pana ochroniarza w ucho)zawstydzony strasznie. Teraz sprawdzam w kazdym sklepie ceny, kupuje tam gdzie cena nie odbiega od normy. Ba, laze po tych samych sklepach dzien po dniu i sprawdzam, czy nie kupilem jakiejs oczywistej pomylki w postaci mleka, potasu czy sledzi.

PS. W innych miastach nie kupuje, bo ciezko mi porownac ceny, a i dojazd wiecej kosztuje. Co robic jak zyc ?! Juz metlik cenowy w mojej glowie nastal, najbardziej boje sie zwrocic zjedzonego uprzednio po okazyjnej cenie Rolmopsa.
Posted by: Szopa

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 25/04/2003 20:25

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ufo:
[qb]Kupilem kurtke tanio - 100zl - w sklepie, w ktorym bylem pierwszy raz. Po pol roku zaszedlem do tego sklepu ponownie. Chcialem cos kupic. Taki dobry tani sklep. Okazalo sie, ze sklep wywiesil kartke po 2 dniach od mojej poprzedniej wizyty: "Drogi kliencie oddaj kurtke, zaplaciles za nia za malo o 900zl" i tu przytoczone ceny z innych sklepow. Wszedzie moje zdjecia ze sklepowej kamery. Ochroniarz ze sklepu wykrecil mi rece, a wlasciciel rzekl: "Umiescilismy stosowna informacje na temat sprzedanej kurtki, a pan specjalnie do nas nie zachodzi, moze przez radio bedziemy Cie oszuscie scigac ?! Cwaniaczku ogladales kurtki w innych sklepach i kupiles u nas, gdzie zaszla ewidentna cenowa pomylka ?"

Oddalem, wiec kurtke (napoczeta zebem czasu, za co dostalem od pana ochroniarza w ucho)zawstydzony strasznie. Teraz sprawdzam w kazdym sklepie ceny, kupuje tam gdzie cena nie odbiega od normy. Ba, laze po tych samych sklepach dzien po dniu i sprawdzam, czy nie kupilem jakiejs oczywistej pomylki w postaci mleka, potasu czy sledzi.

PS. W innych miastach nie kupuje, bo ciezko mi porownac ceny, a i dojazd wiecej kosztuje. Co robic jak zyc ?! Juz metlik cenowy w mojej glowie nastal, najbardziej boje sie zwrocic zjedzonego uprzednio po okazyjnej cenie Rolmopsa.[/qb][/QUOTE]brawa Ufo!!! Widac kto tu rozsadnie mysli.
A tak w ogole to przeciez nie ma czegos takiego jak "oczywista pomylka"! Niby na jakiej zasadzie to jest? Za wlasne bledy trzeba placic...
Posted by: Szakal

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 25/04/2003 20:29

Rośnie talent prozy moralizatorskiej

Ja dla przykladu znow kupilem jak co dzien rano do owsianki Łaciate, otwieram i ... znow woda No zalamac sie mozna.
Posted by: $Barlog$

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 26/04/2003 01:09

Bravo Ufo iwo: fajnie sie czyta te twoje porówania:)))czekam dalej co znowu wymyslisz

pozdro all
Posted by: qwerty

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 26/04/2003 03:54

Szakal, ty to masz naprawdę pecha.
Posted by: Conrad

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 26/04/2003 04:06

Ciekawe ile osób wchodzących na stronę główną myśli sobie, "co tu za %#$#^# buk ten Lemgo #5*&% jest? Ten $#@% Conrad zapomniał wstawić link $#%#$ mać!"
Posted by: HashisH

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 29/04/2003 14:13

Mam nietypowa oferte ;-)

Sprzedam zwycieski kupon zawierajacy zaklad na mecz PFFULINGEN - LEMGO. Wygrana z kuponu 900 zl

Kwota za ktora moge odstapic kwit z STS do uzgodnienia.
Posted by: phantom

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 29/04/2003 15:55

BOISZ SIE SADOWAC BO NIE JESTES PEWNY SWOICH RACJI
I CHCESZ POJSC NA LATWIZNE .
MOZE NIECH POZOSTALI NIEPEWNI UCZYNIA TO SAMO I ZBIOROWO OD WSZYSTKICH NIECH KTOS JEDEN SKUPI WSZYSTKIE KUPONY ZA 50% WARTOSCI WYGRANYCH ALBO JESZCZE LEPIEJ ZA SAMA STAWKE
DZIWI MNIE TO ,ZE KTOS MA KUPON WYGRANY I CHCE DRUGIEMU GO ODSPRZEDAC ROZUMIE ZE PONIZEJ WARTOSCI WYGRANEJ TO CHYBA JAKIES NOVUM iwo:
Posted by: tangerine

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 29/04/2003 17:24

heh... ja dzisiaj odbieram zwrot... nikomu też kuponów nie mam zamiaru sprzedawać...
Posted by: HashisH

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 29/04/2003 18:31

Czy jest cos zlego w tym, ze chce komus sprzedac kupon?

Nie mam czasu na pisanie listow, odwolan, reklamacji. Zeby potem otrzymyac idiotyczna odpowiedz. Nie mam czasu na ewentulanie lazenie po sadach.

Znam takich, ktorzy juz nastepnego dnia poszli z tymi kuponami i wybrali kase po kursie odwroconym na LEMGO. Kazdy decyduje sam za siebie co zrobi z tym fantem.

Wiem, ze sa tacy, ktorzymaja wygrane kupony z LEMGO opiewajace na kilka tys. zl. Maja sie wiec o co bic.

A te moje 9 stefek ... coz to jest?

Rozne rzeczy ludzie sprzedaja ... Jezeli ktos dysponuje wieksza liczba kuponow i bedzie walczyl z "zorowcami" o swoje "siano", to moze skusi sie na kuponik z wygrana 900, skoro i tak juz zawraca sobie tym glowe.

Zagralem ten mecz, liczac na szybka kase. Ale jak widac, szybkiej $$$ nie bedzie, wiec to co wlozylem, chce szybko odzyskac, no moze cos tez zyskac
Posted by: Perla

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 29/04/2003 18:43

a za ile chcesz sprzedac?
Posted by: pixies

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 20/05/2003 22:32

Czy ktoś skierował sprawę do sądu ?
Jeśli tak, to gdzie - do sądu w Zorach czy w miejscu zawarcia umowy >
Posted by: Scout_

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 12/06/2003 20:07

Czy ktokolwiek zalozyl sprawe w sadzie, zamierza jeszcze walczyc z sts-em na drodze prawnej? Czy po nieuwzglednieniu reklamacji podjal ktos dalsze dzialania?
Posted by: Big_star

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 22/06/2003 23:07

I co w sprawie "Lemgo" ?!
Posted by: Szopa

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/06/2003 02:30

wlasnie, moglby ktos z zainteresowanych przekazac nam info jak sprawa dalej sie potoczyla?
Posted by: Banik

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/06/2003 04:19

Ta sprawa ukazuje wlasnie jak pojedynczy gracze sa bezbronni wobec buka...
Posted by: gruda

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/06/2003 04:39

coz ja wyslalem skarge do ministerstwa finansow i urzedu kontroli skarbowej, powiedzieli ze moze cos zalatwia.mieli sie odezwac...
a bezbronnosc?wg mnie nie do konca. wystarczy troche zaciecia, samozaparcia i postepowania wg wlasnych zasad.bo wlasnie jedna z tych zasad (a glowna jeslo chodzi o ten temat)jest "beat the bookie". po to chodzimy do profa czy innego stsa, po to gramy takie 'lemga' za wieksza czy mniejsza kase zeby do****c znienawidzonemu bukowi.dlatego nie kumam zupelnie ludzi ktorzy pokornie odebrali zwrot lub ograniczyli sie do wyslania reklamacji i przeczytania w odpowiedzi steku bzdur.ale niestety rece opadaja gdy spotykasz goscia ktory zagral lemgo, mial do wyjecia ponad 1000pln, i mowi ze gdyby to byla wieksza kasa to mozna by isc do sadu ( a krezusem jesli chodzi o kase raczej nie jest).
ja chociaz mam czyste sumienie ze zrobilem wszystko (albo prawie wszytsko) zeby odebrac moje 65pln
Posted by: rondel

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/11/2003 03:06

całkiem przypadkiem trafiłem na temat juz zapomniany przeze mnie...

duzo wyzwisk...krzyków...bzdur tu padło a perspektywa czasu pokazuje, że jak zwykle co niektórzy tylko szum medialny robią...o sprawach w sądzie itp itd

rozumiem, że sprawa się rozmyła...
Posted by: rondel

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/11/2003 03:10

Dyniogłowym Krzykaczom więcej skutecznosci zyczę...i choc raz doprowadzenia sprawy do końca...
Posted by: Anonymous

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/11/2003 05:57

[QUOTE]Oryginalnie wysłał rondel:
[qb]całkiem przypadkiem trafiłem na temat juz zapomniany przeze mnie...

duzo wyzwisk...krzyków...bzdur tu padło a perspektywa czasu pokazuje, że jak zwykle co niektórzy tylko szum medialny robią...o sprawach w sądzie itp itd

rozumiem, że sprawa się rozmyła...[/qb][/QUOTE]ZLE ROZUMIESZ. OBECNIE TOCZY SIE KILKA SPRAW, STS PRZEGRYWA I ODWOLUJE SIE ITD ALE TO NIE BEDZIE TRWALO WIECZNIE. WYROK OSTATECZNY TUZ TUZ, A INFORMACJE MAM OD JEDNEGO ZE SWOICH KUMPLI KTORY SIE SADZI Z TYMI OSZUSTAMI I AMATORAMI. ZA JAKIS CZAS WIECEJ INFO NAPISZE JAK SIE GO WYPYTAM CO I JAK OBECNIE.
Posted by: kshyho

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 07/05/2004 23:40

troche czasu juz minelo i co sa jakies konkrety??
Posted by: nawoj_junior

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 16/09/2004 02:11

Wiadomo co i jak w tej sprawie ?
Posted by: Szakal

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 16/09/2004 02:13

Poyebany jestes? IDzi do kopalni kopac dalej...

Sprawy pozakladane wszystkie wygrane i nie wyciagaj juz starych tematow.
Posted by: gburekk

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 16/09/2004 16:35

Dlaczego ma nie wyciagac tego tematu? Niech nowi uzytkownicy dowiedza sie jak sts traktuje swoich klientow i niech sie zastanowia kilka razy zanim postawia tam swoj zaklad. Nie wszyscy wiedza o sprawie Lemgo, dlatego w punktach stsu wciaz widze ludzi obstawiajacych swoje kupony (a moze znajacy sprawe, dalej tam graja :eek: ).
Ciekawe czy jest to mozliwe, ze doczekamy w koncu czasow, gdy nasz narod zmadrzeje i sytuacja ta sie zmieni. Gdyby przestano grac w stsie, bukmacherze zrozumieliby w koncu ze to oni zabiegaja o klienta a nie my o buka.
Polacy... ehh szkoda slow, chyba ze w Waszych miastach jest inaczej i punkty stsu swiaca pustkami :rolleyes:
Posted by: revange

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 16/09/2004 17:28

A o co chodziło w tej sprawie????
Posted by: amst

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 16/09/2004 17:55

a nie czytałes tematu? co? za długi?
Posted by: Piomil-TheGame

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 16/09/2004 18:05

[QUOTE]Oryginalnie wysłał gburekk:
[qb]Dlaczego ma nie wyciagac tego tematu? Niech nowi uzytkownicy dowiedza sie jak sts traktuje swoich klientow i niech sie zastanowia kilka razy zanim postawia tam swoj zaklad. Nie wszyscy wiedza o sprawie Lemgo, dlatego w punktach stsu wciaz widze ludzi obstawiajacych swoje kupony (a moze znajacy sprawe, dalej tam graja :eek: ).
Ciekawe czy jest to mozliwe, ze doczekamy w koncu czasow, gdy nasz narod zmadrzeje i sytuacja ta sie zmieni. Gdyby przestano grac w stsie, bukmacherze zrozumieliby w koncu ze to oni zabiegaja o klienta a nie my o buka.
Polacy... ehh szkoda slow, chyba ze w Waszych miastach jest inaczej i punkty stsu swiaca pustkami :rolleyes: [/qb][/QUOTE]buahahaha
chyba bylo napisane w punktach nastepnego dnia ze z powodu bledow technicznych nastapil blad i rozlicza zaklad po kursie 1.00
Posted by: revange

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 16/09/2004 18:08

[QUOTE]Oryginalnie wysłał amst:
[qb]a nie czytałes tematu? co? za długi? [/qb][/QUOTE]Czytałem pierwszą stronę i kawałek drugiej. Dalej były jakieś wykłady pseudo-prawników. Co to jest Lemgo? Chodziło o reklamację jakiegoś meczu czy cuś? I nie śmiać się
Posted by: Piomil-TheGame

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 16/09/2004 18:15

dali kurs na mecz Lemgo ktos tam zamiast 1,15-5,00 na lemgo dali 5,00 a to najlepsza druzyna niemieckiej ligi pilki recznej.Wszyscy na to postawili liczac ze nikt sie nie skapnie(ja tez ) ale na drugi dzien w punktach bylo napisane ze nastapil blad i bedzie rozliczone po kursach 1.00 a w dniu meczu mozna juz bylo stawiac po wlasciwych kursach wiec nie wiem o co te pretensje
Posted by: Ufo

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 16/09/2004 19:52

Pretensje o to kolego, ze ci co zalozyli sprawe wygrali z STS i odebrali kupony x5 a nie zwrot jak ty.
Posted by: Piomil-TheGame

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 16/09/2004 20:33

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ufo:
[qb]Pretensje o to kolego, ze ci co zalozyli sprawe wygrali z STS i odebrali kupony x5 a nie zwrot jak ty.[/qb][/QUOTE]to w takim razie co dwa tygodnie sa takie bledy i co sprawe mam im za kazdym razem zakladac jak sie pomylą?
Posted by: nawoj_junior

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 16/09/2004 21:59

Piotrekmilan masz wszystkich w domu ?
Posted by: Piomil-TheGame

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 16/09/2004 22:11

[QUOTE]Oryginalnie wysłał nawoj_junior:
[qb]Piotrekmilan masz wszystkich w domu ?[/qb][/QUOTE]w przeciwienstwie do ciebie tak
Posted by: nawoj_junior

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 16/09/2004 22:27

to dlaczego zadajesz takie denne pytanie ? Albo klamiesz albo nie masz wszystkich w domu .
Posted by: Piomil-TheGame

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 16/09/2004 23:50

[QUOTE]Oryginalnie wysłał nawoj_junior:
[qb]to dlaczego zadajesz takie denne pytanie ? Albo klamiesz albo nie masz wszystkich w domu .[/qb][/QUOTE]mam wszystkich
a co zazdroscisz?
Posted by: nawoj

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 17/09/2004 00:06

Jakbyś w tym meczu postawił na Lemgo np.5000zł, równoczesnie grając na remis u innego buka za700 i na porażkę za 1200zł tobyś wiedział gdzie tkwi problem.A ponadto był to mecz,o ile dobrze pamiętam,gdzie była konieczność grania w 3komb.i na tym też trochę ludzi popłynęło
Posted by: free-o-matic

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 17/09/2004 01:56

słuchajcie, Ci którzy pytaja co jakis czas co z tym meczem i jakie wyniki waszych walk z bukami "o sprawiedliwosc" mają rację..

dlaczego Szakal sie wsciekasz ???? przecież też taki był cel tej walki żeby inni wiedzieli,że można z bukami walczyć nie tylko kursami ale i w sądzie jak sytuacja jest wątpliwa i uwazamy że racja jest po naszej stronie...

szumu było wiele i odgrażania..i jezeli rzeczywiście ktos z STS wygrał w sądzie ( tu mam inne informacje..wiem z pewnych źródeł ze sts poszedł na ugode z kilkoma osobami) ale jeżeli w sądzie rzeczywiście ktos wygrał to

NALEZY O TYM GŁOSNO MÓWIC i WYCIĄGAC TEMAT

bo może w przyszłości pomóc nam to w identycznych/podobnych sytuacjach...

taki widze główny cel tej walki

niestey konkretów mało a nie widze sensu żeby ukrywać fakt że ktoś wygrał w sądzie...

pozdrawiam
Posted by: adamz

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 17/09/2004 03:13

Sprawa Lemgo dowodzi że zwykły człowiek musi sie mocno namęczyć żeby aby wydżeć co swoje np takiemu molochowi jak STS. Bo co nas obchodzą te ich "oczywiste pomłki "( cytat z odp na reklamacje).Troche to wszystko niepoważne
Posted by: BleBlOk

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 17/09/2004 04:07

Takie rzeczy dzieja sie nie tylko w STS
Posted by: W8inG4DeatH

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 17/09/2004 04:40

[QUOTE]Oryginalnie wysłał BleBlOk:
[qb]Takie rzeczy dzieja sie nie tylko w STS[/qb][/QUOTE]To teraz juz rozumiem dlaczego Pavel wogole nie wyszedl na kort. Expekt mu zaplacil
Posted by: Adam PL

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 22/09/2004 21:46

Bardzo dziwne, że temat został założony na forum, sporo trąbienia, a teraz "cisza sza" ??? W innym wypadku jak kogoś spotka w przyszłości jakakolwiek "niesprawiedliwość" ze strony buka, można to potraktować jako "prywatną sprawę", a nie jak tutaj przedstawiano "sprawę wszystkich graczy".

Ważne by wiedzieć jaka argumentacja wygrała. I jeżeli ewentualna przegrana sts wynikła ze złego sformułowania regulaminu, to czy został on już poprawiony, a więc na przyszłość takich zdarzeń nie warto grać. Nie śledzę regulaminu sts bo tam nie gram.

Czy też wygrała argumentacja: "mam kupon to mam zawarty zakład i wygrana niezależnie od regulaminu mi się należy". Bo jeżeli tak, dlaczego buki internetowe są chronione przed takimi sytuacjami regulaminem.
Posted by: pegasus

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/09/2004 03:17

Witajcie, rzadko czytuje forum ale wlasnie natknalem sie na ten temat. Bardzo dobrze ze gracze pamietaja o tym szwindlu. Tak sie sklada ze dla mnie i dla paru jeszcze osob sprawa Lemgo nie jest jeszcze zakonczona. Tak jak wszyscy zlozylismy reklamacje do Zor ktore zostaly odrzucone. Kolejnym krokiem byla sprawa przed Sadem Cywilnym. I instancja wygralismy tak jak wszyscy, niestety to nie byl koniec. Wiekszosci osob po Iwszej instancji STS wyplacil z odsetkami i kosztami sadowymi. Przy wiekszych kwotach STS zlozyl apelacje od wyroku. Sad Okregowy w Katowicach ku naszemu zdumieniu zmienil decyzje Sadu Wojewodzkiego powolujac sie na artykul bodajze 84 $1 kc. Od tej kuriozalnej decyzji zlozona zostala kasacja do Sadu Najwyzszego i w tej chwili jest w stadium oczekiwania na przyjecie. Skoro juz raz mozna bylo przegrac w Sadzie sprawe "wygrana w momencie zalozenia " jak to sie wtedy mowilo istnieje powazne niebezpiecZenstwo iz Sad Najwyzszy bez wglebiania sie w szczegoly przyklepie kuriozalny wyrok. Pomijajac powazne straty finansowe z tym zwiazane (wygrana z kuponow, nasze koszta dotychczasowe,koszta Sts itp.) istnieje powazne niebezpieczenstwo ze niekorzystny dla graczy wyrok moze byc precedensem skutkujacym w przyszlosci. Np. firma Sts da kurs na Wisle - )15.00 w pucharze z Tlokami w 3ch lub w 5ciu kombinacjach zbierze kase bo wielu chetnie zagra podejmujac ryzyko tych dodatkowych meczy po 1,05. Nastepnego dnia wywiesza ogloszenie ze to pomylka i ze Wisla placi 1.00 i zostana ludziom kupony ze 100pln placace po 110 ktorych w zyciu by nie zagrali. Bez konsekwencji mogliby sie wtedy "mylic" co drugi dzien. Pomijajac tez fakt ze wielu przypadkowych graczy nie bedzie nastepnego dnia w punkcie iinformacja o anulowaniu pozycji nie dotrze do nich i gdyby akurat faworyt nie wygral co jak wszyscy wiemy zdarza sie dosc czesto gracze Ci moga wyrzucic kartki do kosza w ich mniemaniu przegrane. To dodatkowe plusy dla sts zeby czesto sie "mylic". Wydaje mi sie wiec ze w interesie wszystkich graczy jest aby nie dopuscic do zatwierdzenia przez SN absurdalnego wyroku. W zwiazku z tym prosilbym osoby ktore wygraly swoje sprawy z sts lub sluzace prawnicza rada o mailowy kontakt pozdrawiam moj mail :dan57dan@wp.pl
Posted by: pegasus

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/09/2004 03:30

Czy też wygrała argumentacja: "mam kupon to mam zawarty zakład i wygrana niezależnie od regulaminu mi się należy". Bo jeżeli tak, dlaczego buki internetowe są chronione przed takimi sytuacjami regulaminem.[/QB][/QUOTE]
Zadna firma naziemna nie ma tego w regulaminie bo miec nie moze. Buk internetowy robi zwroty przy ewidentnej pomylce ale skutkuje to natychmiastowym dodaniem kasy na konto gracza, gdyz konta sa imienne, zagrania u naziemnych zas sa na okaziciela i sts nie jest w stanie kazdego zawiadomic i zwrocic mu kase. Wywieszenie ogloszenia w punktach nie moze byc wystarczajace w tym zakresie.
Posted by: rondel

Re: Lemgo: reklamacje odrzucone ???!!! - 24/09/2004 17:41

cześć...

chyba fatum albo telepatia..
zagladam tu rzadko i akurat trafiłem na temat w którym swego czasu miałem troche do powiedzenia a " jajogłowi krzykacze" potrafili tylko bluzgac i wyzywać od " nieuków prawa" i robić szum z niczego...

art. 84 par.1 - no tak...poczytajcie cały temat to się okaże kto miał racje...
smutne ale prawdziwe...

w całości popieram tekst free-o-matica...jezeli cos zaczynacie to dograjcie do końca bo sprawa przecież dotyczy " nas wszystkich"

pa