wlamanie na mb

Posted by: Wahi

wlamanie na mb - 15/05/2007 06:40

ktos probowal mi sie wlamac na mb. przed chwila dostalem maila:

Quote:
Pragniemy poinformować, że Pana/i konto zostało automatycznie zablokowane, gdyż Pan/i lub inna osoba podali parokrotnie nieprawidłowe hasło podczas logowania.

W celu odblokowania swojego konta, należy skorzystać z procedury odzyskiwania hasła, dostępnej na naszej stronie internetowej. W celu zainicjowania procedury, prosimy przejść na naszą stronę – http://www.moneybookers.com – i wykonać następujące kroki:

- Kliknij na "logowanie" po prawej stronie
- Kliknij na "Nie pamiętam hasła"
- Wprowadź swój adres email i numer Turing w odpowiednim polu, a następnie kliknij na "Wprowadź"
- Po udzieleniu odpowiedzi na 2 pytania bezpieczeństwa, otrzymasz email z linkiem weryfikacyjnym. Kliknij na ten link w celu zmiany hasła i odblokowania konta.

Zalecane jest, aby podane hasło stosowane w Moneybookers było unikalne i nie używane na innych stronach.

Jeżeli Pan/i nie jest osobą, która próbowała zalogować się na konto i obawia się Pan/i o jego bezpieczeństwo, prosimy natychmiast zmienić hasło.

Próba zalogowania się na konto została dokonana z: 83.11.225.59 (PL)

Zespół firmy Moneybookers


Moj mail nie jest powszechnie znany, a wiec musi to byc jedna z osob, z ktorymi sie wymienialem ostatnio. Nie jest ich duzo i wszystkie mam w kontaktach gg. Podam je tu jutro. Czy moge liczyc na pomoc administracji w banie dla zlodziejaszka? porownac ip podane przez mb z ip paru uzytkownikow chyba jets latwo? \:\)
Posted by: Maciek

Re: wlamanie na mb - 15/05/2007 07:07

wpisz to IP w google

M@ilo ocena: 1 IP:83.11.225.59 IDG.pl || 19-02-2007, 13:30
A więc co znosimy państwa żadnych władz, ograniczeń, wszyscy żyją w zgodzie i miłości nie okradani przez państwo, a tak naprawdę szerzy się bezprawie nic nie jest pewne cofamy się pod pewnym względem do czasu pierwszych ludzi ;\)
Ogólnie ankieta śmieszna, na czasie propagandowa. Nie od dziś wiadomo, że Polacy lubią ponarzekać na rząd i wyniku można się było spodziewać.

Zamiast narzekać spróbujmy coś naprawić, do rzeczy synku, bo już mnie to nie bawi...

jakiś mM@ilo nik coś tam pisał jakieś dyrdymały z tego IP.
Posted by: Wahi

Re: wlamanie na mb - 15/05/2007 07:09

lista userow z ktorymi sie wymienialem w ciagu ostatnich 2 miesiecy poszla do experto ;\) zobaczymy czy ktos sie nadzieje \:\)
Posted by: BAHmVIP

Re: wlamanie na mb - 15/05/2007 16:30

Originally Posted By: Maciek
wpisz to IP w google

M@ilo ocena: 1 IP:83.11.225.59 IDG.pl || 19-02-2007, 13:30
...
jakiś mM@ilo nik coś tam pisał jakieś dyrdymały z tego IP.


http://www.robtex.com/dns/aczp59.neoplus.adsl.tpnet.pl.html
Posted by: marek86

Re: wlamanie na mb - 15/05/2007 18:12

hmm jak masz wszystkich w kontaktach to nie wiem czy jakos ip sie nieda sprawdzic ja widze ip uzytkownikow gg w tlenie \:\) tylko ta osoba musi byc dostepna \:\)
Posted by: yaaho

Re: wlamanie na mb - 15/05/2007 18:30

to jest IP z neostrady to pewnie ta osoba ma juz dawno inne IP...bo w neo jest zmienne
Posted by: host

Re: wlamanie na mb - 15/05/2007 19:24

Wahi a skąd wiesz, że ktoś próbował sie włamać Tobie na konto? Może ktoś Tobie chciał zrobić na złość i po prostu uprzykrzyć Ci życie i zablokować Ci MB. Po drugie to IP Neostrady jak ktoś wcześniej wspomniał... więc teraz szukaj igły w stogu siana. Pozdro
Posted by: Wahi

Re: wlamanie na mb - 15/05/2007 21:24

host mozliwe, ale szczerze mowiac glupota \:p po co jak odzyskanie hasla to minuta roboty?

Wiec tak: IP to faktycznie neostrada wiec 100% pewnosci nie ma, ale Experto zawyrokowal, ze z osob, z ktorymi sie wymienialem tylko jedno IP pasuje.

Quote:
Z wszystkich IP wlasciwie tylko jedno jest podobne do IP wlamywacza, mianowicie PIT3RA, region Rzeszowa, a z ludzi z ktorymi sie wymieniales tylko on jest z tamtego regionu, oczyiwscie to nie znaczy ze jest wlamywaczem, ale...


dodam, ze dnia kiedy sie probowano wlamac na konto w mb mialem klutnie z PIT3REM wlasnie o prowizje. Experto wczesniej nic nie wiedzial o klutni, a wiec ocena jest obiektywna.

Tak jak mowilem wczesniej na mb mam inny mail niz gdzie indziej wiec znaja go tylko ludzie, z ktorymi sie wymieniam. Wymian duzo nie robie wiec krag podejrzanych byl zawezony. Tylko jeden pasuje. Do bana podstaw niestety nie ma, ale w moich oczach on juz jest stracony. To tyle odemnie.
Posted by: gryzonko

Re: wlamanie na mb - 15/05/2007 23:02

lustracja polityków to mały pikuś w porównaniu z rozgrywkami między dwoma misiami którzy nie dogadali sie odnośnie wymiany.... wszelkie chwyty dozwolone!!!\
\:D
Posted by: bukma

Re: wlamanie na mb - 15/05/2007 23:12

prowizowcy sie pozarli \:D
Posted by: gryzonko

Re: wlamanie na mb - 15/05/2007 23:39

a własnie tak z ciekawosci sie zapytam - PIT3R z tegeo co pamiętam bryluje w temacie wymian, samemu sie reklamując że ma za sobą setki pozytywnie zakończonych tego typu transakcji. I tu dochodze do sedna, nie sądze żeby były mu potrzebne tak częste przerzucanie kasy, on w jakiś sposób na tym zarabia?
Posted by: Biszop

Re: wlamanie na mb - 15/05/2007 23:42

Originally Posted By: gryzonko
a własnie tak z ciekawosci sie zapytam - PIT3R z tegeo co pamiętam bryluje w temacie wymian, samemu sie reklamując że ma za sobą setki pozytywnie zakończonych tego typu transakcji. I tu dochodze do sedna, nie sądze żeby były mu potrzebne tak częste przerzucanie kasy, on w jakiś sposób na tym zarabia?


Na prowizji:)
chcesz szybko 100, na gwalt potrzebne to prosze bardzo za np 120 masz sprawe zalatwiona w 3 minumty

Proponowalbym zakazac pobierania prowizji, jak ktos nie umie zarabiac na bukach to probuje zarabiac na innych.
Posted by: gryzonko

Re: wlamanie na mb - 15/05/2007 23:49

aaa czyli coś w stylu jak stara dobra lichwa hehe a ja myslałem że mb moze ma jakis program partnerski, czy cuś

Swoją droga to niektórzy faktycznie są rozrzutni, o ile prowizja pobierana przez mb jest raczej niska, to juz prowizja netellera + prowizja dla jakiegos cwanego miśka - żeby tylko szybko zagrać jakiś genialny zakład na którym i tak sie pewnie wtopi
Posted by: papa_smerf

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 00:00

PIT3R i inni wysoko porwizyjni to jest dno społeczeństwa, pasożyty oczekujące aż ktoś będzie "w potrzebie", na zasadzie lombardu (też powinny być zakazane!) i innych providentów za wysoką prowizje pożyczą jakieś grosze. Żałosne !!!
Posted by: Arcy

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 00:17

Dokładnie, prowizowcy tacy jak PIT3R czy dawideczek79 nie mają u mnie w ogóle szacunku, aż dziw że naiwniacy dają im zarabiać, mnie proponowali z racji że często kupuje MB, ale już z nimi nie gadam, bo nie zasługują na to \:\)
Posted by: papa_smerf

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 00:27

popieram tą propozycje, że skoro takie pasożyty jak PIT3R i inni, są tutaj tylko po to by udzielać WYSOKO oprocentowanych pożyczek (to jest karalne i zakazane w polsce od 2-3 lat !!!!), to zeby ich całkowicie zbanować na tym forum.

Przecież oni zrobili sobie z tego forum własny lokal, lombard i tylko czekają na swoje ofiary, które bedą w potrzebie pod ścianą.
Posted by: Baqu

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 00:35

może się wtrącę \:\)

ja jestem za wolnym rynkiem i jeżeli ktoś chce zapłacić w cudzysłowiu 120 zł za 100 zł w 3 minuty - hej to jego pomysł jego pieniądze, jak dla mnie może nawet kupic 10 zł za 100 zł jeżeli ma na to ochotę, a jeżeli są ludzie na tyle inteligentni iż umieją to wykorzystać to też tylko im pogratulować. Ja akurat ma pewne swoje zasady i jeżeli mialbym się wymieniać to tylko na zasadach partnerskich - ale są różni ludzie różne zasady moralności. Jednak nie blokował bym takich osób jak ta wyzej wymieniona, gdyz mimo wszystko sporo osob jest zadowolona z wymian i ta osoba im pomaga = obie strony sa zadowolone, wiec czemu to blokować ?

pozdr,
Posted by: moonlight

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 00:35

Mi nie przeszkadzają tacy co biorą prowizję czy pożyczają. Jak nie chcesz to z takimi użytkownikami się nie wymieniaj.

Nie widzę nic złego , że gość chce np kilka procent za wymianę, dzięki takim nieraz mogłem szybko i bezpiecznie przetransferować nierzadko większe kwoty tam gdzie chciałem a przez stówkę czy dwie prowizji - nie zbankrutuję ....

Każdy sobie radzi jak może, a zaglądanie do cudzego portfela to zły , zawistny nawyk, niestety bardzo zakorzeniony wsród naszych rodaków.
Posted by: lupus

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 00:37

Dlatego ja sie nigdy nie wymienie z kims takim.

Nie mam zbyt duzo wymian, bo az tak czesto nie obracam kasa, jak niektorzy.
Ale w zyciu sie nie dam oglic jakiemus frajerowi, wole sobie poczekac pare dni, az znajde wlasciwia osobe \:\)

Ale jak sa ludzie naiwni to co zrobic.
Posted by: Arcy

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 00:38

to niech chociaż zaznaczą w temacie grubą czcionką "POBIERAM PROWIZJĘ" taką i taką. A nie, że ogłaszają się na zasadach partnerskich, a dopiero potem dowiadujesz się na gg, że to lichwiarze, więc niech nie zawracają dupy
Posted by: Szewa

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 01:10

Originally Posted By: Azrael
to niech chociaż zaznaczą w temacie grubą czcionką "POBIERAM PROWIZJĘ" taką i taką. A nie, że ogłaszają się na zasadach partnerskich, a dopiero potem dowiadujesz się na gg, że to lichwiarze, więc niech nie zawracają dupy


Popieram.

Jeżeli ktoś pobiera dodatkową prowizję, pomijam tą zwyczajową w MB, to powinien o tym powiadomić już w ogłoszeniu na forum, które znaczy praktycznie tyle samo co złożenie oferty. Klient powinien dokładnie wiedzieć czego może oczekiwać od drugiej strony umowy.
Posted by: papa_smerf

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 01:19

Originally Posted By: Azrael
to niech chociaż zaznaczą w temacie grubą czcionką "POBIERAM PROWIZJĘ" taką i taką. A nie, że ogłaszają się na zasadach partnerskich, a dopiero potem dowiadujesz się na gg, że to lichwiarze, więc niech nie zawracają dupy

święte słowa! jeśli nie banować to dopisać takim pasożytom szukającym łatwego zwierza grubymi literami:
"kradnę pieniądze innych w biały dzień, pobieram prowizję wyższą niż ta najwyższa dopuszczalna w polskim prawie"
Posted by: connor

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 01:37

Dokladnie, byc moze zmieni sie to w temacie i bedzie taki zapisy wymagany, bo rzeczywiscie jak kogos nie interesuje taka wymiana to przeciez traci tylko czas zagaduja taka osobe ktora pobiera prowizje.

Oczywiscie jestem za tym aby tacy userzy dzialali(jesli sa chetni), ale niech jednak zaznacza ze pobieraja prowizje.
Posted by: dawideczek_79

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 01:51

Originally Posted By: Azrael
Dokładnie, prowizowcy tacy jak PIT3R czy dawideczek79 nie mają u mnie w ogóle szacunku, aż dziw że naiwniacy dają im zarabiać, mnie proponowali z racji że często kupuje MB, ale już z nimi nie gadam, bo nie zasługują na to \:\)


Krótko i na temat bo nie mam zamiaru tu z nikim kłótni prowadzić i niepotrzebnych rozmów. W swoich ogłoszeniech piszę: "sprzedam/skupię" a to już nie jest tylko wymiana. Nigdy nikogo nie zmuszałem do transakcji ze mną. Po drugie prawie nigdy sam nie szukam klientów (jeśli kiedyś do Ciebie pisałem byłeś jednym z bardzo nielicznych) - chętni do transakcji zawsze sami się do mnie zgłaszali i zawsze dostawałem wielkie podziekowania za pomoc. Po trzecie pobierałem 2% prowizji czyli dla mniej kumatych jest to 102 od 100 zł. Po czwarte w ogłoszeniach pisałem że jestem zweryfikowany u kanciastego, a u kanciastego wyraźnie jest napisane że wymieniam się prowizyjnie http://kanciasty.sitesled.com/lista.html
No i na koniec odnośnie P!ITERA - przeprowadziłem już tysiace transakcji jednak przez jedną wymianę z jakże zaufanym P!TEREM zamknięto mi konto na MB dlatego radzę na niego uważać no i z mojej strony temat sam się zamknął.
DZIĘKUJĘ, SKOŃCZYŁEM
Posted by: Rob Roy

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 01:52

Papa Smerf \:D

Mnie też, kilka razy wkurzył Piter, chciał za wymianę dosyć dużo kasy, ale z drugiej strony patrząc, do wymiany nie zmusza, więc się uspokójcie z tym blokowaniem. Jeżeli to według niego uczciwa prowizja to trudno.

Co do Dawideczka to nie brał więcej niż 2%, to chyba nie jest dużo, zwłaszcza jak zależy nam na szybkiej wymianie z kimś, kto nas nie oszuka.

Ogólnie nie mam nic przeciwko osobom zajmującym się wymianą prowizyjną, jeżeli nie przesadzają z prowizją, to ich sposób na zarabianie, który też wymaga zaangażowania i pracy.
Posted by: bukma

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 01:58

Zgadzam sie z Baqu - ja sam tez nie mam zamiaru placic nikomu za to ze przeciez robie mu przysluge(transfer z MB kosztuje ok. 7zl a osoby biorace prowizje niedosc ze nie musza tego placic to jeszcze DODATKOWO chca kase) ale zakazywanie takiej dzialalnosci to wedlug mnie nie jest dobra droga. Podpis z prowizja wydaje sie trafiony ale kto bedzie pozniej weryfikowal czy osoba ktora nie napisala o pobieraniu prowizji rzeczywiscie jej nie pobrala?
Posted by: bukma

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 02:01

Rob Roy : to ze ktos pobiera prowizje w zadnym stopnie nie oznacza ze cie nie oszuka ;\) - a nawet jak cie oszuka to na kwote wieksza o ta prowizje. Pisze to nie dlatego zeby oskrazac prowizowcow ale aby pokazac ze jedno z drugim nie ma za bardzo zwiazku.
Posted by: dawideczek_79

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 02:05

Originally Posted By: dawideczek_79
Originally Posted By: Azrael
Dokładnie, prowizowcy tacy jak PIT3R czy dawideczek79 nie mają u mnie w ogóle szacunku, aż dziw że naiwniacy dają im zarabiać, mnie proponowali z racji że często kupuje MB, ale już z nimi nie gadam, bo nie zasługują na to \:\)


Krótko i na temat bo nie mam zamiaru tu z nikim kłótni prowadzić i niepotrzebnych rozmów. W swoich ogłoszeniech piszę: "sprzedam/skupię" a to już nie jest tylko wymiana. Nigdy nikogo nie zmuszałem do transakcji ze mną. Po drugie prawie nigdy sam nie szukam klientów (jeśli kiedyś do Ciebie pisałem byłeś jednym z bardzo nielicznych) - chętni do transakcji zawsze sami się do mnie zgłaszali i zawsze dostawałem wielkie podziekowania za pomoc. Po trzecie pobierałem 2% prowizji czyli dla mniej kumatych jest to 102 od 100 zł. Po czwarte w ogłoszeniach pisałem że jestem zweryfikowany u kanciastego, a u kanciastego wyraźnie jest napisane że wymieniam się prowizyjnie http://kanciasty.sitesled.com/lista.html
No i na koniec odnośnie P!ITERA - przeprowadziłem już tysiace transakcji jednak przez jedną wymianę z jakże zaufanym P!TEREM zamknięto mi konto na MB dlatego radzę na niego uważać no i z mojej strony temat sam się zamknął.
DZIĘKUJĘ, SKOŃCZYŁEM


żeby była jasność:
Po trzecie pobierałem 2% prowizji czyli dla mniej kumatych jest to 102 od 100 zł + 1% prowizja MB co daje 103-100 chyba że ktoś potrzebował na mbank wtedy faktycznie 102-100 (bo prowizję MB i tak płaciła osoba która chciała wymienić)
Posted by: Rob Roy

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 02:05

To prawda, zawsze można zostać oszukanym, jednak musisz przyznać, że jest o wiele mniejsze ryzyko.
Posted by: vwpolo

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 02:06

a ja wam napisze tak: jest wsrod was wieli doroslych powaznych ludzi, pomijajac fakt oszustwa z tym wlamaniem, poruszmy inny temat, jesli komus bardzo zalezy na wymianie i sie zgadza zeby gorka rzucic komus pare zl to chyba nikt pod pistoletem nikogo nie zmusza nie?:)
Posted by: Szewa

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 02:11

Originally Posted By: vwpolo
a ja wam napisze tak: jest wsrod was wieli doroslych powaznych ludzi, pomijajac fakt oszustwa z tym wlamaniem, poruszmy inny temat, jesli komus bardzo zalezy na wymianie i sie zgadza zeby gorka rzucic komus pare zl to chyba nikt pod pistoletem nikogo nie zmusza nie?:)

Oczywiście, że nikt nikogo nie zmusza ale zakładając konto bankowe mam prawo znać warunki umowy, kupując komputer mam prawo poznać warunki gwarancji, a idąc do marketu mam prawo wiedzieć ile dany produkt w rzeczywistości kosztuje. Jeżeli będzie za drogi, to pójdę do konkurencji \:\)
Posted by: vwpolo

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 02:13

szewa masz racje napisalem tak tylko zeby zluzowac troche pozdro nie zasmiecam tematu
Posted by: Wahi

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 02:22

OMG - tak w skrocie.

Po 1 zalozylem temat z informacja, ze probowano mi sie na konto wlamac. A Wyscie sobie z tego zrobili nagonke na prowizjobiorcow. Hola przeniescie ta dyskusje gdzie indziej. Zamiast to zatrzymac trzech moderatorow jak gdyby nigdy nic sie do dyskusji wlaczylo. Zaraz w temacie smieszne zaczne pisac kupony \:D

To wyzej bylo pol zartem pol serio, ale wypadaloby sie przeniesc do nowego tematu. Bo w tym chcialem napisac by uwazac na PIT3Ra, bo prawdopodobnie chcial mi sie na konto wlamac.

A co do tematu, ktory sie wytworzyl pare uwag:

Wymiana prowizyjna na dluga mete sie nie zajmuje. Sam pare razy zaplacilem prowizje i wtedy nei bylem z tego powodu najszczesliwszy, ale spieszylo mi sie i zaplacilem. Nikt mnie nie zmuszal. Teraz korzystajac z tego, ze ostatnio duzo z bukow na mb wyplacilem sprzedawalem to z pewna doplata. Po prostu nauczylem sie, ze zamiast placic za pospiech lepiej poczekac chwile az Tobie ktos za to zaplaci. I nie widze w tym nic zlego ;\)


Quote:
Oczywiście, że nikt nikogo nie zmusza ale zakładając konto bankowe mam prawo znać warunki umowy, kupując komputer mam prawo poznać warunki gwarancji, a idąc do marketu mam prawo wiedzieć ile dany produkt w rzeczywistości kosztuje. Jeżeli będzie za drogi, to pójdę do konkurencji \:\)


najglupsza rzecz jaka slyszalem. Akurat jest dokladnie odwrotnie. Czesto w ogloszeniach masz informacje, ze wszystko jest za darmo, albo za zlotowke i dopiero w sklepie sie dowiadujesz, ze jednak trzeba jakies warunki spelnic.
Posted by: Szewa

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 02:34

Originally Posted By: Wahi



Quote:
Oczywiście, że nikt nikogo nie zmusza ale zakładając konto bankowe mam prawo znać warunki umowy, kupując komputer mam prawo poznać warunki gwarancji, a idąc do marketu mam prawo wiedzieć ile dany produkt w rzeczywistości kosztuje. Jeżeli będzie za drogi, to pójdę do konkurencji \:\)


najglupsza rzecz jaka slyszalem. Akurat jest dokladnie odwrotnie. Czesto w ogloszeniach masz informacje, ze wszystko jest za darmo, albo za zlotowke i dopiero w sklepie sie dowiadujesz, ze jednak trzeba jakies warunki spelnic.



Najgłupsza powiadasz ? A może po prostu mnie nie zrozumiałeś.

Jeszcze raz:
Mam w ręku ulotkę dwóch marketów. Chcę kupić cukier. Wybieram ofertę tego, który zaoferuje korzystniejszą cenę.

Teraz powinno być już wszystko jasne.
Posted by: rafal08

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 02:36

Originally Posted By: Szewa


Najgłupsza powiadasz ? A może po prostu mnie nie zrozumiałeś.

Jeszcze raz:
Mam w ręku ulotkę dwóch marketów. Chcę kupić cukier. Wybieram ofertę tego, który zaoferuje korzystniejszą cenę.

Teraz powinno być już wszystko jasne.


No,ale wiesz może być mniejsza zawartość cukru w cukrze
Posted by: Szewa

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 02:39

Originally Posted By: rafal08
Originally Posted By: Szewa


Najgłupsza powiadasz ? A może po prostu mnie nie zrozumiałeś.

Jeszcze raz:
Mam w ręku ulotkę dwóch marketów. Chcę kupić cukier. Wybieram ofertę tego, który zaoferuje korzystniejszą cenę.

Teraz powinno być już wszystko jasne.


No,ale wiesz może być mniejsza zawartość cukru w cukrze


Czepiasz się ;\)
Posted by: Wahi

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 02:44

Originally Posted By: Szewa
[quote=rafal08][quote=Szewa]

Najgłupsza powiadasz ? A może po prostu mnie nie zrozumiałeś.

Jeszcze raz:
Mam w ręku ulotkę dwóch marketów. Chcę kupić cukier. Wybieram ofertę tego, który zaoferuje korzystniejszą cenę.

Teraz powinno być już wszystko jasne.


no ok. To po zagadaniu na gg dowiesz sie o prowizji i nie kupisz.

Zrozum, ze reklamowac powinien sie ten kto ma taniej, ze jest bez prowizji, a nie ten kto ma drozej ;\)
Posted by: papa_smerf

Re: wlamanie na mb - 16/05/2007 03:42

dawideczek: no 2zł jako prowizja za przelew do mbanku to naprawde mało jak za sprzedaż własnego pełnego adresu, imienia i nazwiska bliżej nieznanej osobie \:\) ja bym za takie 2zł faktycznie tego nie zrobił. mb podaje tylko imię i nazwisko a mbank za 2zł poda twój zyciorys \:D
Posted by: KoBi

Re: wlamanie na mb - 17/05/2007 02:33

Za 2 zł ? Ja się dawno, dawno temu "weryfikowałem/uwierzytelniałem" u Krupiera jak kiedyś pożyczałem parę groszy przez przelew mBank-->mBank w wysokości 0.01 PLN \:D
Posted by: rozmus

Re: wlamanie na mb - 17/05/2007 03:08

ja dodam swoje 3 grosze \:p
co do prowizji, nie przeszkadzało mi to w ogole bo uznawałem ze 2% to żadna prowizja. Wplacam 102 zł i mam 100 zł. Wiec panowie 2 zł ? jedno piwo ? wiec bez przesady.
Jednak to co robi ostatnio PIT3R przechodzi ludzkie pojecie.
Ode mnie za 420 zł wzioł chyba 35 zł prowizji ;/
Bo uznał ze teraz każdy ma hajs na mb i dlatego tak drogo kupi.
Zgodzilem sie tylko dlatego ze mi sie spieszyło (nie aby postawic mecz, transakcja szła w druga strone)
I to uwazam ze jest przegiecie i była to moja ostatnia wymiana z Nim. Denerwuje mnie równiez że PIT3R zrobil sobie lombard nie na swoim forum (ale to juz nie moja sprawa) oraz że nie ma konkretnej prowizji, szuka frajerów i patrzy na ile uda ich sie oskubać. Nie ma powiedziane biore 5% prowizji, tylko zagadujesz i od humoru Ci powie ile wezmie prowizji. A moze admini maja jakis procent z jego wymian ? ze pozwalaja mu na taki zarobek u siebie ?
Rozumialem prowizje 2%, ale to co sie teraz dzieje to już przegiecie.
Pozdrawiam
Posted by: rozmus

Re: wlamanie na mb - 17/05/2007 03:09

jeszcze jedno zdanie.
Oczywiscie wymieniałem się dobrowolnie nikt mnie do tego nie zmuszał, to była moja decyzje by zgodzic sie na taka prowizje, ale jednak tacy ludzie sa troche irytujacy.
Posted by: connor

Re: wlamanie na mb - 17/05/2007 03:12

Originally Posted By: rozmus
A moze admini maja jakis procent z jego wymian ? ze pozwalaja mu na taki zarobek u siebie ?


Hm, to ile myslisz ze Conrad bierze od Pitera za jedna wymiane?
Posted by: rozmus

Re: wlamanie na mb - 17/05/2007 03:34

To był oczywiscie zart!. Który wzioł sie stad ze jakos adminą nie przeszkadza taka działalność na forum.
Posted by: connor

Re: wlamanie na mb - 17/05/2007 04:06

no ale kto ma to sprawdzac czy gdzies jest pobierana prowizja...
Posted by: rozmus

Re: wlamanie na mb - 17/05/2007 04:28

skoro xx userów pisze ze jest to raczej nie zmówili sie.
Ja uwazam ze w temacie powinno byc napisane kto pobiera prowizje i w jakiej wysokosci a nie podawac ja od humoru.
Posted by: Szewa

Re: wlamanie na mb - 17/05/2007 07:11

Originally Posted By: rozmus
skoro xx userów pisze ze jest to raczej nie zmówili sie.
Ja uwazam ze w temacie powinno byc napisane kto pobiera prowizje i w jakiej wysokosci a nie podawac ja od humoru.


O tym samym piszę od początku.

Jeżeli ktoś się wymienia powinien napisać jasno i wyraźnie biorę X% prowizji. Te 35 PLN to już lekkie przegięcie.
Posted by: bukma

Re: wlamanie na mb - 18/05/2007 05:16

Prowizji ?
Ja bym to nazwal po imieniu - jawne zlodziejstwo.
Wstyd.
Posted by: rozmus

Re: wlamanie na mb - 18/05/2007 05:30

oczywiscie to byla moja decyzja nikt mnie nie zmuszal do wymiany z nim, zgodzilem sie bo naprawde porzebowalem kasy na mbank. ale piter bardzo mnie zrazil do siebie takim podejsciem do ludzi, bierac taka prowizje ktora wyznacza od humoru itp. dlatego była to moja ostatnia wymiana z nim.
Posted by: Virapl

Re: wlamanie na mb - 20/05/2007 01:03

jak sam mówiłeś - potrzebowałeś tych pieniędzy szybko.
Gdyby nie on, nie dostałbyś ich na czas - uszanuj to
Jakby nie patrzeć, to on blokuje sobie pieniądze z konta bankowego na moneybookers, gdzie nie jest mu to potrzebne, gdyż wymienia się w dwie strony. Z tego co czytam, to wszystko załatwiane jest szybko i sprawnie. Znając warunki wymiany, czym się tu irytować?
Irytować to się może koleś któremu nie wysłałem telefonu z allegro, bo pomyliłem adresy. Czekał niemal miesiąc; a ja pewny, że wszystko jest wporządku loguje się na skrzynkę i SIC - negatyw, oszust, zero kontaktu (fakt, odrębna poczta na allegro i inne tego typu pierdoły a do tego stary nr telefonu w profilu). I w sumie nie dziwie mu się, że się wkrzył. Tacy jak ja to oszuści ;-) ;-) ;-)
Posted by: rozmus

Re: wlamanie na mb - 20/05/2007 04:56

uszanowałbym bardziej gdyby chciał np 2% lub troche wiecej prowizji.
A tak zgodzilem sie tylko dlatego ze byłem pod ścianą ze tak powiem.
Posted by: Radek_89

Re: wlamanie na mb - 20/05/2007 22:05

Ludzie, Wam się we łbach posrało! Czy ktoś Wam każe wymieniać się z Piterem? Czy Piter wymusza w jakikolwiek sposób pieniądze? Sami chcecie się wymieniać! Nie z Piterem, to możecie z innym! Jak mi nie pasują warunki kredytowe w banku a to idę do banku b, ale nie mówię, że a to złodzieje! Bo nikt nie zmusza mnie do brania tam kredytu.

Warunki przeprawadzania transakcji są jawne. Piter jest tutaj osobą, która pomaga i może sobie za to życzyć tyle, ile tylko chce. Nie podoba się? To wymieniać się z kim innym. Nagle wszystkim przestały się prowizje podobać ...
Posted by: rozmus

Re: wlamanie na mb - 20/05/2007 22:31

nie podaje w postach ile bierze prowizji. Konkretny procent a nie ze go podaje od humoru na gg. Sadze ze tak byloby uczciwiej.
A nie ze bada sytuacje na gg czy uda mu sie wyciagnac duzo prowizji czy malo, czy tej osobie zalazy na czasie czy nie itp.
Posted by: rozmus

Re: wlamanie na mb - 20/05/2007 22:31

niech*
Posted by: _Todd

Re: wlamanie na mb - 22/05/2007 01:11

jesli mogę cos dodac..co do davideczka 2%( za free czas marnowac itp) to nic w porowaniu do tego co wyrabiał PITER ..wymiana 70zl za 30...w kolko sie wycofywanie...widać mlodziencze zapaly.....i wcale sie nei dziwie ze zamykali typom konta co wymieniali sie z PITEREM....juz podobne osoby tu przerabialismy.....co ludzei by se palce dali poucinac ze HAVEN to uczciwy czlowiek...i na kanciastym sobie lezy..no serio wszystko piknie:)

podzielam opinie że prowizyjne wymieninie to jak PIMP..szkoda że niektorzy to PIMPUSIE....

PS: wymiana tak ale na zasadach davidczka konkretny % staly ...a nie sypanie kwotami z kapelusza.....

POZDRO
Posted by: rcsade

Re: wlamanie na mb - 22/05/2007 19:23

Przeglądałem temat i postanowiłem dodać coś od siebie. Część z osób tutaj pisze że prowizja zła itp... że zdzieranie kasy.. OK, ale dla niektórych osób jest to najwygodniejsza forma wypłaty kasy z mb. M.i.n dla mnie. Dlaczego? Powód jest prosty, otóż, nie spełniam wymagań odnośnie tematu wymian (aby nie było,że jestem przeciwny takim praktykom,popieram fakt wprowadzenia kryteriów które trzeba spełnić by móc korzystać z w/w tematu) mam tylko małe ale, otóż, do stażu jak widać troszkę mi brakuje,czyli pozostaje weryfikacja u kanciastego - to niestety też jest niemożliwe gdyż na chwilę obecną jest ona wstrzymana... Czyli kółko się zamyka, ogłaszać się nie mogę (nie ważne,że mógłbym wpłacić pierwszy) , aby dokonać wymiany np. tak jak chciałbym teraz, czyli pozbyć się środków z mb na mbank, muszę czekać aż ktoś się ogłosi. Mogę czekać bardzo bardzo długo.. Dlatego też gdyby były osoby którą chcą prowizyjnie wymienić skorzystałbym z ich usług w trybie natychmiastowym. Bez zawachania.
Więc jeśli ktoś pobiera prowizję, to nie należy wieszać na nim psy, tylko po prostu korzysta ten kto chce.
Posted by: rozmus

Re: wlamanie na mb - 23/05/2007 00:57

"Więc jeśli ktoś pobiera prowizję, to nie należy wieszać na nim psy, tylko po prostu korzysta ten kto chce."

Jak ktos pobiera prowizje niech napisze biore 10% I JUŻ.
A nie podaje od humoru za ile wymieni mb.