zakłady P2P

Posted by: wHiTe_StAr

zakłady P2P - 28/11/2004 22:06

które buki obsługują tzw. betting exchange,czyli dają mozliwośc wystawiania kursów samym użytkowników?
I która wg was jest najlepszy?
I czy pobierają jakieś prowizje od takich wygranych?

póki co znam tylko betfair
Posted by: Krzycho

Re: zakłady P2P - 28/11/2004 22:24

www.betfair.com i wszystko jasne

www.gamebookers.com ale pobiera prowizje od wygranej i przegranej
Posted by: Conrad

Re: zakłady P2P - 28/11/2004 23:32

Tak, Betfair i Gamebookers to chyba obecnie Top 2.

Jeśli zaś lubisz zakłady polityczne to warto sprawdzić też Tradesports czy Intrade.
Posted by: z o ® r o

Re: zakłady P2P - 29/11/2004 07:53

Betfair bije wszelką konkurencję na głowę. Granie w P2P gamebookers może być niebezpieczne (raczkuje w porównaniu do innych p2p), także nie polecam. Ostatnio duże postępy zrobił Parbet i myślę, że może być dla niektórych ciekawą propozycją. Są jeszcze betonbet i betdaq - o tych firmach wiem niewiele, a po bankructwie innego p2p SportingOptions lepiej być dobrze zorientowanym zanim się gdzieś wpłaci pieniądze.
Posted by: remik0088

Re: zakłady P2P - 02/06/2005 09:04

sorry że tutaj ale mam prośbę.
Gdzie w BODOG mogę ustawić sobie kursy na : DECIMAL...???
dzięki za pomoc!!!
Posted by: mido_p

Re: zakłady P2P - 02/06/2005 11:24

Napiszie mi o co chodzi wogole w tym P2P jaka jest idea ?
Posted by: moonlight

Re: zakłady P2P - 19/07/2006 09:59

Odświeżyłem stary temat, nie będę zakładał nowego.

Mam takie pytanie : Czy jest u jakiegoś buka możliwość samemu utworzenia lub zaproponowania dowolnego zakładu, na jakiś dowolny egzotyczny mecz np. z lig polskich : jakiś mecz 1-2 ligi piłki ręcznej, ligi rugby, 3 lub nawet 4 ligi piłki nożnej.

Bardziej mi chodzi o taką możliwość, że u bukmachera ( typu betfair i p2p ) tworzymy swój dowolny rynek, gdzie inni gracze mogą zakładać się między sobą, a buk pobiera tylko jakąś prowizje od tej "zabawy".

Oczywiście wielkich obrótów by nie było na takim rynku, dałoby to możliwość obstawiania między sobą tylko zainteresowanej grupce graczy i ewentualnie przez jakiś "hazardzistów" :-)
Posted by: nowy WK

Re: zakłady P2P - 19/07/2006 10:53

Z takimi egzotycznymi rynkami sprawa nie jest prosta - trudno o wiarygodne zrodlo z wynikiem np. 4 ligi pilki noznej. A jak nie ma wiarygodnej strony z wynikami w sieci to nie ma zwykle jak rozliczyc zakladow.
To, ze zakladasz, ze obroty beda male - tez nie prawda - a jak taka 4ligowa druzyna wlasnie przez P2P bedzie chciala dorobic wystawiajac kurs na swoja wygrana i potem przegrywajac?

Wojtek
Posted by: moonlight

Re: zakłady P2P - 19/07/2006 12:33

Dzięki za odpowiedź, wiadomo że wystawianie takich kursów będzie ryzykowne dla bukmachera, chyba , że z dużymi ograniczeniami limitów i bez możliwości grania singli. Natomiast w zakładach typu p2p gracze zakładają się między sobą, więc jak ktoś będzie chciał kupić taki zakład to proszę bardzo.
Jest oczywiste że raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie postawi w ciemno na jakiś egzotyczny mecz nawet kilkaset złotych, chyba, że zakładać będą się ludzie, którzy stoją po przeciwnych stronach barykady lub gdy mecz jest ważny dla obu drużyn i raczej nie ma mowy dla jakieś "ustawki".

Co do wyników to myślę że już jest coraz więcej profesjonalnych serwisów informacyjnych, jak również swoje strony z aktualnymi i bieżącymi stronami mają związki sportowe itp. Więc wydaje się to mniejszym problemem, rzetelne potwierdzenie wyniku z 2 i więcej źródeł.

Pytając się, chciałem się dowiedzieć czy jest taka możliwość ( lub może będzie w przyszłości ?? ) , że mogę do listy np. zakładów specjalnych , dodać jakiś przeze mnie wybrany mecz ( np. w moim regionie - mecz niższej ligi lub mniej znanej dyscypliny ) i wówczas na takim rynku gracze mogliby zawierać zakłady pomiędzy sobą. To byłoby z pewnych względów bardzo interesujące, szczególnie dla graczy w określonym regionie.

Pozdrawiam
Posted by: Conrad

Re: zakłady P2P - 19/07/2006 12:42

Quote:

Betfair bije wszelką konkurencję na głowę. Granie w P2P gamebookers może być niebezpieczne (raczkuje w porównaniu do innych p2p), także nie polecam.




Betfair ma zakłady na żywo oraz największą płynność tak więc jest zdecydowanym liderem. Natomiast P2P w Gamebookers jest w 100% bezpieczny ponieważ jest gwarantowany przez sam Gamebookers. Nie ma żadnego powodu do obaw, ich P2P istnieje od wielu lat i kto chce może z niego dowolnie korzystać...
Posted by: Banik

Re: zakłady P2P - 20/07/2006 20:22

https://www.betsson.com/pl/exchange/

Jedna z najstarszych platform P2P w internecie
Na starcie tylko 4% prowizji.
Posted by: Conrad

Re: zakłady P2P - 20/07/2006 20:29

Jeśli chodzi o P2P to praktycznie istnieje tylko jedna firma: Betfair. O reszcie można zapomnieć...

Zapewne 99,9% światowych obrotów w P2P leży w ich rękach i nie sądzę by to się zmieniło w najbliższej przyszłości...
Posted by: Banik

Re: zakłady P2P - 20/07/2006 20:47

Quote:

Jeśli chodzi o P2P to praktycznie istnieje tylko jedna firma: Betfair. O reszcie można zapomnieć...

Zapewne 99,9% światowych obrotów w P2P leży w ich rękach i nie sądzę by to się zmieniło w najbliższej przyszłości...





Quote:

Tak, Betfair i Gamebookers to chyba obecnie Top 2.

Jeśli zaś lubisz zakłady polityczne to warto sprawdzić też Tradesports czy Intrade.




Te 0,1% nalezy do gb i daje pozycje w top2?
Posted by: chocolate

Re: zakłady P2P - 20/07/2006 20:53

mansion to też world class
Posted by: chocolate

Re: zakłady P2P - 20/07/2006 20:54

ale gamebookers?? przecież ten ich p2p to kwas
Posted by: punter UK

Re: zakłady P2P - 20/07/2006 21:01

Quote:

Pytając się, chciałem się dowiedzieć czy jest taka możliwość ( lub może będzie w przyszłości ?? ) , że mogę do listy np. zakładów specjalnych , dodać jakiś przeze mnie wybrany mecz ( np. w moim regionie - mecz niższej ligi lub mniej znanej dyscypliny ) i wówczas na takim rynku gracze mogliby zawierać zakłady pomiędzy sobą. To byłoby z pewnych względów bardzo interesujące, szczególnie dla graczy w określonym regionie.





Myslę, że tak ale jedynie przy założeniu, że na rynku zakładów istniałyby 2-3 firmy, a nie kilkadziesiąt (kilkaset?) Generalnie rozbija się to o płynność na tego typu egzotycznych rynkach/spotkaniach.


Jest takie powiedzenie: 'When there's a backer, there's always a layer' czyli w skrócie, zakład który obstawiamy na P2P zawsze ma po drugiej stronie osobę/y, które się z nami nie zgadzaja i grają przeciwnie.

Najważniejsza jest w dzisiejszym świecie informacja i jej umiejętne wykorzystanie. I tak działa P2P. Sa ludzie, którzy mają nosa, inni maja przeczucie, a inni wiedza coś na 100%. Tak jak właściciel Olympiakosu Pireus, który nie tak dawno sam zarobił na meczu własnej drużyny - pamiętny mecz w lidze Mistrzów z przetrzebionym kontuzjami Rosenborgiem, Olympiakos @ 1.4,który obstawiało pół Europy. Przegrali u siebie 1-3 bodajże. aaa i jeszcze zarobił 2mln GBP od Ladbrokes. sorry taka mała dygresja, ale głównie chodzi mi o to, że na P2P niesamowita rolę odgrywają posiadane informacje.
Posted by: snoopol

Re: zakłady P2P - 21/07/2006 03:04

Quote:

Jeśli chodzi o P2P to praktycznie istnieje tylko jedna firma: Betfair. O reszcie można zapomnieć...

Zapewne 99,9% światowych obrotów w P2P leży w ich rękach i nie sądzę by to się zmieniło w najbliższej przyszłości...




Na rynku amerykanskim kroluja mansion i matchbook.
Posted by: alfa

Re: zakłady P2P - 21/07/2006 08:43

jesli chodzi o Mansion to duzym plusem jest brak prowizji dla kupujacych! niestety oferta na wszystko poza US Sports jest bardzo uboga(ale mi to akurat nie przeszkadza)
Posted by: Conrad

Re: zakłady P2P - 21/07/2006 08:59

A jak stoi Betbug.com na rynku amerykańskim? Widziałem, że na Major Wager się reklamują...
Posted by: nowy WK

Re: zakłady P2P - 21/07/2006 11:15

Quote:

Quote:

Betfair bije wszelką konkurencję na głowę. Granie w P2P gamebookers może być niebezpieczne (raczkuje w porównaniu do innych p2p), także nie polecam.




Betfair ma zakłady na żywo oraz największą płynność tak więc jest zdecydowanym liderem. Natomiast P2P w Gamebookers jest w 100% bezpieczny ponieważ jest gwarantowany przez sam Gamebookers. Nie ma żadnego powodu do obaw, ich P2P istnieje od wielu lat i kto chce może z niego dowolnie korzystać...




Proponuje jednak byc ostroznym z ich P2P - o ile sam bukmacher to dla mnie scisla czolowka i przez kilka lat tylko raz mnie wkurzyli (opisalem to tutaj i na SBR) to ich P2P nie jest takie wspaniale.
Jak chcesz Conrad to napisze dlaczego ;-)

Nie widze w tym temacie parbet.com a to tez warta uwagi platforma P2P - niektore dyscypliny np. pilka reczna jak sa ME czy MS maja tam spore obroty nawet w porownaniu z Betfair a na co dzien mozna trafic ciekawe kursy na pilke nozna. Prowizja na poczatku 4% ale jak sie troche gra to szybko spada do 3,5% i nizej.

Wojtek
Posted by: Conrad

Re: zakłady P2P - 21/07/2006 11:51

Wal śmiało. Według mnie największym minusem jest brak zakładów 'na żywo'.
Posted by: nowy WK

Re: zakłady P2P - 21/07/2006 12:01

Moje najwieksze zastrzezenie jest takie, ze nie zawsze zamykaja zaklady na czas. Jesli tak sie zdarzy to odpowiada gracz a nie GB. Zdarzalo mi sie, ze przyjety po czasie wygrany zaklad zawarty z GB mialem anulowany a przegrany na to samo zdarzenie w P2P zostawal wazny.

Do tego jak ktos rezerwuje kursy to nie widac tego. Czyli ktos ma np zarezerwowane 1,4 a ja wystawiam 1,5 to on dostanie 1,4 a reszte zabierze GB.

Poza tym wysoka prowizja. Szczegolnie jak sie nie jest zlotym czlonkiem.

No i na koniec plynnosc - kiedys wystawialem po sto kilkadziesiat rzeczy i sprzedawalnosc byla na poziomie 0,7 - 0,8%

Najwieksza zaleta jest to, ze jak sie wystawia zaklad to nie jest zabierana ani rezerwowana kasa - mozna wystawic kilkaset zakladow za ta sama kase na koncie i dopiero jak ktorys zaklad zostanie wziety to reszta sie zamyka albo zmniejszaja sie kwoty.

Tak jak pisalem - samo GB to pierwsza liga ale P2P bym nadmiernie nie chwalil. Oczywiscie mozna grac duzo i pewnie 99,9% nie bedzie problemu ale warto zwrocic uwage na to co pisze.

Wojtek
Posted by: Conrad

Re: zakłady P2P - 21/07/2006 12:06

Quote:

jak ktos rezerwuje kursy to nie widac tego. Czyli ktos ma np zarezerwowane 1,4 a ja wystawiam 1,5 to on dostanie 1,4 a reszte zabierze GB.




Czy tak dalej jest? Jak ktoś rezerwuje to tego nie widać jako ofertę sell?
Posted by: nowy WK

Re: zakłady P2P - 21/07/2006 12:13

Rzeczywiscie - teraz widac jako sell w druga strone - dawno nie wystawialem P2P w GB. Byc moze poprawilo sie tez to o czym pisze na poczatku ale mialem z tym problemy czasami.

Wojtek
Posted by: Conrad

Re: zakłady P2P - 21/07/2006 13:13

Nie wiem jak jest z prowizją, ale jest teraz chyba tak, że płaci ją wyłącznie osoba wystawiająca zakład. Osoba przyjmująca zakład (czyli obstawiająca normalnie) ma chyba 0% prowizji.
Posted by: nowy WK

Re: zakłady P2P - 21/07/2006 15:03

Z prowizja jest tak jak piszesz - odkad pamietam to tak wlasnie bylo.

Tylem, ze jak w GB wystawiasz kurs 2,0 za 100 euro to ryzykujesz 104,25 euro a zwrotu masz 95,75.

W Betfair przy 5 prowizji masz przy ryzyku 104,25 euro zwrot = 104,25 * 0,95 = 99,04

a np. w Parbet 104,25 * 0,96 = 100,08 - niby niewielkie roznice ale jak sie wiecej gra to sa istotne.

To oczywiscie z punktu widzenia osoby wystawiajacej zaklady. Dla grajacego P2P brak prowizji jest pewnie spora zaleta.

Teoretzcznie latwiej powinno byc w GB sprzedac nizsze kursy niz w Betfair ale chyba tak nie jest.

Wojtek
Posted by: Vincentus

Re: zakłady P2P - 21/07/2006 15:14

To zobacz jaka jest prowizja w Betonbet:3% i wystarczy, że uzbierasz 100pkt i już masz 2,9%.
Wypłaty via Moneybookers trwają ok 3-4 h.
Uważam, że jest to najlepszy betting exchange na rynku.
Posted by: Vincentus

Re: zakłady P2P - 21/07/2006 15:20

aha i jeszcze bardzo ważna sprawą jest szybkość rozliczania zakładów. W Betonbet trwa to ok 5-15min. po zakończeniu zdarzenia.
Posted by: Maldini$$

Re: zakłady P2P - 06/09/2006 14:40

powiedzmy ze mam 1000zł na koncie w gamebookers
wystawiam oferte powiedzmy kurs na chealsa 1.50
ktos zagra ten kurs za 500zł
to jak chealsa nie wygra to te 500zł jest moje oczywiscie odliczając prowizje
tak jest??
Posted by: Conrad

Re: zakłady P2P - 07/09/2006 15:14

Dokładnie tak. Jeśli wystawisz na Gamebookers P2P Chelsea po 1.50 to teoretycznie możesz przyjąć prawie 2000zł na to jeśli na koncie masz 1000zł.

Wtedy jeśli Chelsea nie wygra to zgarniasz całą pulę odliczając oczywiście prowizję.
Posted by: happymetal

Re: zakłady P2P - 09/09/2006 07:02

jaki serwis do p2p polecacie na drugim miejscu po betfair ? z krotkim uzasadnienem dlaczego. popularny chyba jest rowniez betsson ? duzo ludzi tam obstawia ?