Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne

Posted by: terrorist

Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 01:02

Dokladnie to co w temacie
Jesli ktos ma chwilke czasu prosze o wypelnienie ankiety
wyniki beda mi bardzo pomocna przy pisaniu pracy magisterskiej, bede bardzo wdzieczny
lista bukow to 18 wiem ze mala, ale badam tylko tych 18 bukmacherow

Prosze o szczere odpowiedzi, sonda jest anonimowa i bardzo zalezy mi by wyniki byly prawdziwe
Posted by: connor

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 01:31

To ja już Ci tę sonde wypełniłem, a na końcu się dowiedziałem, że dopiero za kilka godzin będzie otwarta
Posted by: rymoholik

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 09:45

Heh tez wypelnilem, a tu votes not yet accepted
Posted by: terrorist

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 09:54

Spokojnie chlopaki wiem ze sie nie mozecie doczekac, jesczze tylko 7 minut
Posted by: terrorist

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 09:59

Jeszcze raz prosze wszytskich o szczere odpowiedzi, sonda jest anonimowa i jej zamierzeniem jest zobrazowac polski rynek
jesli ktos ma dawac nie prawdziwe odpowiedzi prosze by nie wypelnial sondy

poproscie tez znajomych, wrzuccie im linka, icg odpwoiedzi tez moga mi sie przydac
Posted by: terrorist

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 12:40

Na razie z wynikow wynika ze bukmacherzy sa Instytucjami Charytatywnymi
Expekt zgodnie z przewidywaniami prowadzi w 2 kategoriach
Posted by: terrorist

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 12:52

Chcialbym w sondzie zebrac okolo 300 glosow, nie wiem czy to mozliwe, jesli mozecie mi w tym pomoc, to piszcie znajomym o ankiecie i wrzucajcie link w postach ktore piszecie w roznych miejsach forum, zwlaszcza Private Picks i Quasi Czat

bede bardzo wdzieczny za pomoc
Posted by: GregVeB

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 13:32

serio was Expekt oszukal??
Posted by: pawelh

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 15:18

a jak was expekt oszukał bo ja tam gram i nic sie nie stało. co oni robia? bo wypłacałem kase bez problemu u nich
Posted by: lupus

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 15:32

To masz juz moj glos

Pozdrawiam
Posted by: Coin

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 15:36

Również wypełniłem. Życzę powodzenia
Posted by: G-Dave

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 15:39

Dawać mi osoby co maja yield powyżej 20% (jeżeli oczywiście tu chodzi o taki w dłuższym okresie czasu), a porozmawiamy o abonamencie
Posted by: shadok

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 16:00

Poszło...Powodzenia w obronie pracy
Posted by: connor

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 16:09

Terrorist masz zawalona skrzynke na privie
Posted by: Gregov

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 16:18

ja takze
pozdro
Posted by: terrorist

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 16:45

A wytlumaczy mi ktos dlaczego firmy bukmacherskie tak dobrze sie maja, z kazdym rokiem powstaje ich coraz wiecej, akcje na gieldzie zyskuja rocznie po paredziesiat jesli nie pareset procent,(akcje unibetu kosztuja 750kr szwedzkich podczas gdy 2,5 roku temu kosztowaly okolo 200) - skoro forumowicze mecz.pl w wiekszosci ich ogrywaja... tak pokazuja wyniki sondy....
Posted by: connor

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 16:50

Quote:

A wytlumaczy mi ktos dlaczego firmy bukmacherskie tak dobrze sie maja, z kazdym rokiem powstaje ich coraz wiecej, akcje na gieldzie zyskuja rocznie po paredziesiat jesli nie pareset procent,(akcje unibetu kosztuja 750kr szwedzkich podczas gdy 2,5 roku temu kosztowaly okolo 200) - skoro forumowicze mecz.pl w wiekszosci ich ogrywaja... tak pokazuja wyniki sondy....




Ponieważ w podświadomości człowieka który wypełnia tę sonde, jest cel, a niekoniecznie wynik, dlatego odnośnie rezultatów, to nie będę tego aspektu uwzględniał w swojej pracy Terro Reszta pytań całkowicie do uwzględnienia.
Posted by: terrorist

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 16:59

no ja patrzac na wyniku ostatniego punktu tez raczej nie
chyba ze kazdy glos zlicze o stopien nizej wtedy mysle ze bylyby blizsze prawdy

w kazdym razie wyniki ostatniego punktu są tematem na prace z zakresu psychologii
Posted by: terrorist

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 17:09

teraz mysle ze brakuje pytania ktory bukmacher jest najlatwiejszy do ogrania, a ktory najtrudniejszy (z 1 lub 2 mozliwosciami odpowiedzi w kazdym)

moze po skonczeniu ankiety wybiore 10 najbardziej popularnych bukow z pytania o to w ktorych kiedykolwiek zawierales zaklady i zrobie nowa 2 pytaniowa sonde

jakby Ci przyszlo cos jesczze do glowy Experto lub komus niech rzuci pomysl
Posted by: lajkonik

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 17:32

Nie wiem jaki masz temat pracy, ale ciekawe chyba pytanie by bylo jak czesto obstawiasz.
Wsrod osob z ktorymi mam kontakt i bawiacych/zajmujacych sie obstawianiem zakladow sportowych mozna wydzielic kilka grup. Sa osoby ktore raz na czas(np.raz w tygodniu) "jak sa pewni" i ako jest rozne od 1,5 wzwyz. A sa tez osoby ktore obstawiaja codziennie dla samego obstawiania.
Mozna by porownac czestotliwosc obstawiania do zysku. Niestety z tego co widac, jezeli chodzi o wypowiedzi odnosnie zyskow moze to nie byc do konca prawdziwe.
Bo wychodzi na to ze niedlugo bukow juz nie bedzie.
Posted by: maycj

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 17:42

mysle że pytanie o latwości ogrania buka jest niepotrzebne, bo w sumie to trudno powiedzieć. na przyklad u mnie wygrane i przegrane sie rozkladają falami, raz u jednego wygram, raz u drugiego, pózniej u pierwszego troche przegram, a wygram u trzeciego, itd...

ale możesz jeszcze zapytać
- ile aktualnie masz kasy u buków?
- w jaki sposób grasz (czy single,double, systemy)? czy grasz supertoto? ile max zdarzeń na kuponie? jaka najwyższa stawka w stosunku do banku??
- jaką dyscypline grasz najczęsciej? którą lige??
- jakie rodzaje zakladów grasz jeśli grasz pilke(1x2, AH, normalny handicap,correct score, ht/ft...)??
- czy oprócz obstawiania grasz także w kasynach które są dostępne poprzez buków? i tak samo czy grasz w pokera?
- jaki jest twoj preferowany sposób depozytu (jeśli dostępny)?? (debit card, MB, przelew..)

...wszystko zależy o czym chcecie pisać...

pozdr
Posted by: terrorist

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 18:00

No ja mysle ze sa buki latwiejsze i trudniejsze do ogrania dla kazdego
Np w zimie tak ogrywalem CB na parach h2h w hokeja ze przestalem myslec o jakiejkolwiek normalnej pracy w przyszlosci, byly to zyski rzedu 40-45% po ponad 300 typach, pozniej sie troche wycwanili i zwiekszyli marze do 13%, zaczeli dawac trudniejsze pary, no i rozczaili sie tez w mozliwosciach poszczegolnych zawodnikow, ale swoje ugralem, w innych bukach nawet 10% bylo dla mnie trudne do osiagniecia w tym czxasie
i niezmiennie caly czas najwyzsze zyski osiagam w tym bukmacherze, choc ostatnio nie szlo mi wcale najlepiej

inny ogrywa Nordicbeta czy Betandwin na kozykowce litewskiej czy polskim zuzlu, kazdy zapewne ma bukmachera gdzie idzie mu najlepiej

a jesli faktycznie zyski ukladaja mu sie okresami w kazdym rownomiernie po prostu nie wypelni tego pytania

zamierzeniem tego pytania byloby zauwazenie ktorzy bukmacherzy sa najlatwiejsi do ogrania przez graczy a ktorzy najtrudniejsci

nad dodatkowymi pytania zastanowie sie po skonczeniu tej sondy
Posted by: terrorist

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 20:55

Wyciagam temat
No i powiem ze dziwi ze ludzie nie chca grac w Olympicu - przeciez jednym z najlepszych bukmacherow na swiecie z nota A+ na SBR
Prawdopoodbnie zaznaczany jest przez niewiedze, jako ze jest malo znany w Polsce, w kazdym razie wynik ten jest dla mnie jak na razie najwiekszym szokiem ankiety, oczywiscie po wynikach finansowych graczy
Posted by: qwerty

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 21:31

Quote:

Wyciagam temat
No i powiem ze dziwi ze ludzie nie chca grac w Olympicu - przeciez jednym z najlepszych bukmacherow na swiecie z nota A+ na SBR
Prawdopoodbnie zaznaczany jest przez niewiedze, jako ze jest malo znany w Polsce, w kazdym razie wynik ten jest dla mnie jak na razie najwiekszym szokiem ankiety, oczywiscie po wynikach finansowych graczy




A gdzie w ankiecie jest "Olympic"? Ja nie widzę.
Posted by: connor

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 21:36

W Olympicu mialem kiedys kase, wygralem w jakims konkursie na amerykanskim forum, musze przynać, że buk niezly, ale fakt, to niewiedza jest wynikiem owego wyniku...
Posted by: Loony25

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 23:09

Quote:

Dawać mi osoby co maja yield powyżej 20% (jeżeli oczywiście tu chodzi o taki w dłuższym okresie czasu), a porozmawiamy o abonamencie




No własnie niech sie pokaża Ci co mają ponad 20% yieldu rocznie to jestem sklonny porozmawiac o abonamencie nawet za dziesiatki euro
Posted by: Loony25

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 23:11

Oczywiscie takie wyniki to pic na wode bo wynika z nich ze buki to instytucje charytatywne jak okreslil trafnie terrorist no ale urzeczywistniamy w ankiecie swoje marzenia
Posted by: Łobuziak

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 23:16

Szkoda że nie ma esteesu

To jest buk jakich mało

Tam właśnie przyszło mi grać
Posted by: z o ® r o

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 23:17

Quote:

Quote:

Dawać mi osoby co maja yield powyżej 20% (jeżeli oczywiście tu chodzi o taki w dłuższym okresie czasu), a porozmawiamy o abonamencie




No własnie niech sie pokaża Ci co mają ponad 20% yieldu rocznie to jestem sklonny porozmawiac o abonamencie nawet za dziesiatki euro




Najprawdopodobniej źle zrozumieli pytanie. Nie było zaznaczone, że chodzi o % obrotu. Ktoś mógł pomysleć "skoro rok temu miałem 1000 zł a teraz mam 1300 to mam 30% yield". Osób z yieldem >20% nie ma, bo nawet buki tyle nie mają, a jeżeli są to okres był po prostu za krótki.
Posted by: terrorist

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 23:35

ja sadze ze jesli ktos jest w czyms dobry i lepszy od analityka bukmachera, ale musza to byc rzeczy na prawde malo popularna na ktorych znaja sie tylko nieliczni mozna osiagac wyniki powyzej 20%, jednak na pewno nie jest to mozliwe na pilce europejskiej przy graniu czolowych lig Europy max 15% to jest i tak juz rewelacyjny wynik
Posted by: bynio

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 11/04/2005 23:53

Nasi ligowi kopacze spokojnie wyciągaja te 20%
Posted by: terrorist

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 13/04/2005 12:07

wyciagam temat i prosze o glosy
Posted by: swieka

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 13/04/2005 15:20

22% so tyłu
21 na zero
57 do przodu !!!
Posted by: terrorist

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 13/04/2005 19:28

Quote:

22% so tyłu
21 na zero
57 do przodu !!!





kolejny wniosek ktory mi sie nasuwa ti ogromna sznasa jaka stoji przed Pinnacle na polskim rynku
w rubryce bukamcherow z ktorych korzystalismy tylko 37 glosow
a w rubryce bukamcherow ktora chcielibysmy miec w pierwszej "piatce" az 105!!

Prosze wszytskich o glosy, chcialem zebrac minium 300 glosow, na razie 247
Posted by: tajnos

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 14/04/2005 07:54

OK, poszlo... juz kilka osob pytalo jak zostaliscie oszukani ale brak na to odpowiedzi, moze tylko z rozpadu zaznaczaliscie?
Posted by: Marcin

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 14/04/2005 08:58

To yeld to trzeba by naprawde uscislic. Ja osobiscie zaznaczylem miesiecznie.......
Posted by: Marcin

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 14/04/2005 09:04

I liczone on budżetu a nie od obrotu.
Posted by: Bocian20002

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 14/04/2005 09:31

Panowie, da się wyciosać yield powyżej 20% - w marcu udało mi się osiągnąć 24%, dzięki dosyć starannej selekcji typów i odpowiednim zarządzaniu stawkami. Zrobiłem też tabelę ze wszystkimi typami z marca - gdybym grał je płaską stawką jako single, yield wyniósłby ok. 6%. Grałem głównie duble, czasem triple, rzadziej coś innego...

I jest to YIELD OD OBROTU.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że mam farta, bo to się nie zdarza zwykle - ale w tym miesiącu yield wynosi mi ok. 30% na razie. Oby utrzymać trend W długim okresie jednak tak naprawdę zadowoli mnie yield od 10% wzwyż.

Aha, i gram dosyć ryzykownie, nie udaje mi się eliminować zupełnie ryzyka bankructwa - chociaż udało mi się jakiś czas temu przetrzymać serię 8 nietrafionych kuponów - o dziwo, w marcu właśnie... A yield wyniósł 24%

Jeśli ktoś ma ochotę, mam arkusz w Excelu z wpisanymi typami za marzec (ok. 200 typów). Zrobiłem go w celu analizy najzyskowniejszych-najmniej zyskownych dla mnie sportów/lig. Podajcie e-mail na priv, to wyślę.

Pozdrawiam all
Posted by: z o ® r o

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 14/04/2005 18:29

Ja zaznaczyłem od obrotu (czytaj: od każdego postawionego zakładu). Tzn. yield=((suma wygranych/suma stawek)-1)*100%
Posted by: z o ® r o

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 14/04/2005 18:35

Quote:

Panowie, da się wyciosać yield powyżej 20% - w marcu udało mi się osiągnąć 24%




1. mowa była o dłuższym okresie, spróbuj przez 5 lat
2. mam wątpliwości czy to rzeczywiście było od obrotu
Posted by: terrorist

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 14/04/2005 19:03

zgadzam sie ze mozliwie ze zle sformumowalem pytanie
poza tym nie wszyscy licza sobie dokladnie staytsyki od obrotu, i zgoda ze wielu moglo to pytania potraktowac inaczej
no i wyniki sa takie ze na pewno ich nie bede uwzglednial
pozostale pytania jak najbardziej

dziekuje bardzo wszytskim za udzial w sondzie
w weekend zrobie jesczze jedna z 6-7 pytaniami
Posted by: Adiq

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 17/04/2005 10:48

Skoro mowa o yieldzie....chyba warto podac tez z jakiej ilosci typow/zakladow ten yield zostal wygenerowany. Skoro ktos gra kilkanascie typow miesiecznie to bedzie miec wysoki yield. A przykladowo ktos inny moze grac miesiecznie 400 typow i dla niego np. 5% yieldu to beda duzo wieksze zyski niz dla tej pierwszej osoby...
Posted by: terrorist

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 17/04/2005 11:51

Quote:

Skoro mowa o yieldzie....chyba warto podac tez z jakiej ilosci typow/zakladow ten yield zostal wygenerowany. Skoro ktos gra kilkanascie typow miesiecznie to bedzie miec wysoki yield. A przykladowo ktos inny moze grac miesiecznie 400 typow i dla niego np. 5% yieldu to beda duzo wieksze zyski niz dla tej pierwszej osoby...




w pytaniu wyraznie bylo zaznaczone dlugi okres czyli na pewno nie miesiac czy dwa
ale i tak to pytnie nie bedzie brane pod uwage

dziekuje wszytskim za udzial w sondzie, dzis lub jutro puszcze kolejna z kiloma nowymi pytaniami
Posted by: Ares96.

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 18/04/2005 10:41

Hej terrorist.
Mam obawy, że w niektórych miejscach sonda mija się z prawdą dość wyraźnie.

Swoja gre u bukmacherow okreslic moge:
- spososbem dzieki ktoremu w dlugiej perspektywie zarabiam 25%

W dlugim okresie u bukmacherow:
- aż 58% ludzi zarabia...

Jesli moglbys wybrac tylko 1 bukmachera?
- Betandwin 29% zdecydowany top
Posted by: terrorist

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 18/04/2005 15:28

za chwilke zrobie druga sonde z dodatkowymi pytaniami

ostatnie 2 pytania to temat na prace z zakresu psychologii chyba
jak to ludzie sie oszukja ze zarabiaja na tym

co do betandwin to nie doceniasz 5 i 10zlotowkowcow baw kusi ich polska strona, swietna oferta, i dobrymi promocjami
Posted by: terrorist

Re: Sonda na temat bukmacherow - prosze o odpowiedzi - wazne - 19/04/2005 09:44

Quote:

serio was Expekt oszukal??




Conrad ma najdluzsza liste
Conrad moze wypisalbys jesczze raz wszytskim liste znanych Ci przewinien expektu
kiedys widzialem juz gdzies w jakims poscie pisanym przez Ciebie, moze sie rozbudowala

tak w ogole to mysle napisac do nich i poprosic o skomentowanie wynikow sondy