Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF

Posted by: Skiper

Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 03/08/2013 03:33



National Football League

Strona oficjalna NFL
NFL @ sportsline
Wyniki head 2 head
Statystyki, trendy itp...

+

ESPN NFL
Sports Illustrated NFL
NFL on Yahoo!
Shutdown Corner Blog



National Collegiate Athletic Association

Strona oficjalna
Linki do stron poszczególnych drużyn
NCAAF @ sportsline
Wyniki head 2 head
Statystyki, trendy itp...

Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 03/08/2013 03:40

założyłem bo ciekawy news tongue

Seba podpisał nowy kontrakt w Oakland. LINK do newsa
Zgodnie z nim pogra jeszcze co najmniej 5 lat (1 na starej umowie i 4 na nowej), zresztą Seba (35 l.) mówił że chce pograć do okolicy 40-tki. Hanson z DET skończył bodajże w wieku 42 lat, więc w sumie nie jakaś sensacja wink
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 03/08/2013 18:10

Dodam tylko, że Seba jest najlepiej opłacanym kickerem w NFL, jest uwielbiany przez fanów i niewykluczone, że skończy nawet w Hall Of Fame.
Fajnie, że nasz rodak osiągnął taki sukces za oceanem. piwo


Bardzo pocieszające newsy są z campu Jets. Geno Smith jest na tyle dobry, że być może posadzi Marka Sancheza na ławie tongue
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 25/08/2013 18:01

W Nowym Jorku panika bo kontuzji doznał Sanchise laugh laugh
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 27/08/2013 23:27

Już jutro zaczyna się sezon NCAAF.
Gdyby ktoś chciał wgryźć się w prognozy 125 zespołów, to wszystko znajdzie tutaj:

http://www.sbnation.com/college-football/2013/8/27/4624800/college-football-preview-teams-2013

Przeczytanie wszystkiego zajmie pewnie czas aż do końca sezonu, polecam smile
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 01/09/2013 15:07

Tebow wywalony z Patriots grin

Cytat:
The quarterback with two big problems - throwing the ball and reading defenses - was cut by the New England Patriots less than 12 weeks after they signed him and just five days before the season.


No i po karierze papa
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/09/2013 17:02

Zapowiedź kolejnego sezonu NFL:

http://www.sbnation.com/2013-nfl-division-preview

W miarę krótko i sensownie.
----------

Zobaczymy dzisiaj czy Ravens bez Raya Lewisa i Eda Reeda są jeszcze coś warci. Ogólnie to nieco mnie zaskoczyło, że tak marnie są wyceniane szanse, jakby nie było, obecnego mistrza. Ale z drugiej strony, defensywę musieli przebudować, a to zawsze wymaga czasu. Ktoś taki jak Peyton Manning, jest w stanie wykorzystać każdy ich błąd. Do tego dochodzi chęć zemsty za ubiegłoroczną dramatyczną porażkę w playoffach.
Jednak Denver dziś bez Champa i Vona Millera a w Baltimore przecież wciąż jeszcze sporo kozaków w obronie zostało.
Jeszcze ta cała FaxGate z Dumervilem, który przez to musiał się przenieść z Denver do Baltimore właśnie.
No i co tu grać?

Jedziemy z kolejnym sezonem gwizdek
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 15/09/2013 17:09

Widzę, że nikt się nie chce podzielić jakimiś przemyśleniami, to może ja coś napiszę.

Po pierwsze to zaskoczyła mnie linia w meczu Giants. Myślałem, że po 7TD Peytona i 6 stratach Giants, to ustawią linię tak gdzieś na -7. A tu taka niespodzianka. Akurat oba te mecze z 1 kolejki obejrzałem. Giants mimo tych strat, tak naprawdę byli bardzo, bardzo blisko wygrania tego meczu. Po co komu gra biegowa jak są Cruz, Nicks czy Randle. W Denver gra podaniami wygląda oczywiście równie imponująco, ale Peyton w pierwszej połowie poprzedniego meczu wcale nie grał dobrze.
Wygląda mi to na świetny spot do niespodzianki. Giants ML @ 2.84 boks

Colts mało co nie przegrali z Oakland u siebie i są faworytem meczu z Miami, które jest 2 razy od Raidersów lepsze. Heh, no nie wiem. Dolphins @ 2.2

Oakland -5 wygląda dobrze. Wreszcie mają tam jakiegoś QB co potrafi przynajmniej pobiegać z piłką. Jaguars to na chwilę obecną najgorsza drużyna ligi. Obawiam się tylko, że Oakland tradycyjnie znajdzie jakiś sposób na zjebanie sytuacji i wygra np. 1 punktem.

Jeszcze Redskins +9. Za dużo punktów dostają. RGIII zaczął poprzedni mecz źle, ale z czasem grał coraz lepiej. Packers obronę mają bardzo kulawą. Overek 50,5 tu też nie wygląda źle.

Seattle u siebie w domu, na najgłośniejszym stadionie ligi, może spokojnie wygrać. Ale to się zobaczy później.
Posted by: Sabelius

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 15/09/2013 18:21

Chicago Bears - Minnesota Vikings
Typ: Poniżej 39.5 pkt
Kurs: 2.31

Obie drużyny bardzo dobrze radzą sobie w grze biegowej. Adrian Peterson to najlepszy RB ligi, podczas gdy Matt Forte to również absolutna czołówka. Z kolei QB w obu drużynach to raczej miernoty jeśli chodzi o passing game. Pnader miał w zeszłym tygodniu 3 int, zaś Cutler z rzadko przekracza 200 passing yards. Jednocześnie obrona Chicago jest jedną z najlepszych w lidze. Wszystko to wskazuje, iż obie drużyny skupią się na grze dołem, zaś czas będzie szybko upływał. Z powyższego względu spodziewam się spotkania zakończonego niskim wynikiem.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 15/09/2013 23:51

Ja w zasadzie tą kolejkę jeszcze odczekuję. Jedyne co widzę to przewartościowane kursy na Cowboys i 49ers, ale nie na tyle żeby ich grać.

Poza tym bardzo dużo niepewności...stan zdrowia Julio i Roddyego, secondary GB (gdyby nie to śmiało bym nawet w to -7.5 inwestował, Redskins w tym roku to ekipa 0.500 max), Fitzgeralda (niby ma grać, ale Roddy też 'niby' grał tydzień temu a tak naprawdę to bardziej kulał niż grał), ofensywa Chipa Kellyego (wcale nie taka dobra jak się nią wszyscy zachwycają), Manuel i Pryor którzy nie wiadomo co naprawdę sobą reprezentują, itp...
Posted by: BartasPT

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 18/09/2013 04:14

Tebow moze jeszcze powrocic jako gracz... ligi rosyjskiej grin

http://www.cbssports.com/nfl/eye-on-foot...ion-for-2-games
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 18/09/2013 13:34

Jaguars są 19,5 punktowym dogiem. W NFL. Hahaha.

Tak się przedstawiały wyniki największych spreadów w historii:

 Dec. 5, 1976: Steelers (-27) vs. Buccaneers. Pittsburgh won 42-0.
 Nov. 25, 2007: Patriots (-24.5) vs. Eagles. New England won 31-28.
 Dec. 5, 1998: 49ers (-24) vs. Bengals. San Francisco won 21-8.
 Oct. 11, 1987: 49ers (-23.5) vs. Falcons. San Francisco won 25-17.
 Oct. 2, 1977: Cowboys (-23) vs. Buccaneers. Dallas won 23-7.
 Dec. 23, 2007: Patriots (-22.5) vs. Dolphins. New England won 28-7.
 Dec. 12, 1976: Patriots (-21) vs. Buccaneers. New England won 31-14.

Jak widać, zazwyczaj dog pokrywał taki handicap. Ale w życiu bym nie postawił pieniędzy na Jaguars. Seahawks rozmontowali 49ers, więc tym bardziej zdemolują Jags. Chyba, że zlekceważą przeciwnika.

Żródło:
http://www.cbssports.com/nfl/eye-on-foot...hawks-in-week-3
Posted by: slovan2

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 19/09/2013 15:06

Originally Posted By: BartasPT
Tebow moze jeszcze powrocic jako gracz... ligi rosyjskiej grin

http://www.cbssports.com/nfl/eye-on-foot...ion-for-2-games



Polazł by do Jacksonville i działo by się coś ciekawego. Stamtąd pochodzi i tam myślę byłaby ostatnia próba na powodzenie w NFL. Mieliby chociaż szanse na zapełnienie całego stadionu i jakiś szum w mediach. Niestety rok temu władze Jaguars na każdym kroku podkreślały że nie są zainteresowane Tebowem.
Posted by: BartasPT

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 19/09/2013 17:32

I dalej go tam nie chca, chociaz...



grin
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 19/09/2013 18:11

T-Pain poszedł do Colts w zamian za 1st round pick.

Trochę to przyćmiło informację że podstawowym QB w najbliższym meczu Browns będzie....one and only....Brian Hoyer wink A Vikings wciąż tylko -6.5p na mecz z nieudacznikami z Cleveland.
Posted by: Poljot

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 19/09/2013 18:22

Lokata 3-dniowa? smile
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 19/09/2013 18:50

Originally Posted By: Skiper
T-Pain poszedł do Colts w zamian za 1st round pick.

Trochę to przyćmiło informację że podstawowym QB w najbliższym meczu Browns będzie....one and only....Brian Hoyer wink A Vikings wciąż tylko -6.5p na mecz z nieudacznikami z Cleveland.


Hoyer vs. Ponder
Life is good grin


Kibice Seattle ustanowili nowy rekord Guinnessa pod względem ilości decybeli na stadionie. Pobili rekord należący do fanatyków z Galatasaray, więc można sobie wyobrazić, jak musi być tam piekielnie głośno. Szkoda, że żadne video tego nie odda.

Co do dzisiejszego meczu, to hmm... chyba jednak Kansas. Andy Reid zna doskonale wszystkich orłów z Phili, więc łatwiej mu będzie wymyśleć jakiś specjalny gameplan. Chiefs ogarniają na razie defensywę a Alex Smith nawet rozgrywa jak trzeba.
No i poza tym, to wygląda, że defens Phillies jest słabiutki a i z ofensywą to bym uważał. Zdobycie 33 punktów przeciw Redskins może nie oznaczać wiele, bo jak zobaczyłem kolejny mecz Wash, to oni tam w obronie mają jakieś firanki zamiast graczy.
Kansas (+3) @ 2.110
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/09/2013 19:29

Kansas bez problemu piwo

RB Willis McGahee zastąpi Richardsona w Cleveland. Wygląda na to, że management Cleveland ma jakiś poważny plan dotyczący przebudowy zespołu. Czy to oznacza tankowanie do końca sezonu? Czy stąd też decyzja pominięcia przeciętnego ale przyzwoitego rozgrywającego jakim jest Jason Campbell i start Hoyera?

Jeden z zarządu używa sformułowania: "positioning" themselves to re-build the offense in the 2014 NFL Draft . Czyli ustawiania się w pozycji do przebudowy. Każdy niech to rozumie jak chce.

Warto jednak pamiętać o jednej rzeczy:
Obrona Browns jest jedną z najlepszych w lidze.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 21/09/2013 00:12

A niech sobie mają, mimo wszystko grając na 0 z przodu nie da się meczu wygrać. Przeca ich nieśmiertelny Willis McGahee nie pociągnie sam do ataku.

Ja już sobie pograłem: dubel Vikings ML + Dallas ML. Ten pierwszy typ wiadomo, nie ma co pisać. Natomiast drugi, Romo hrhrhr smile nie ukrywam że jestem jego zwolennikiem, i tak jak gra nierówno, to zazwyczaj po tych nieudanych meczach ma przyzwoite (i na odwrót). Jedyne czego obawiam się, to że mecz może wygrać...obrona Rams. Rok temu nie raz, nie dwa ciągnęli wynik choćby pick-6 Janorisa Jenkinsa czy jakimiś kosmicznymi kopami Zuerleina. Bo że im Bradford wygra mecz...i'm sorry ale do tego nie dojdzie. SB utożsamia obecnie typowego, przeciętnego QB, do tego z racji wydraftowania go z nr 1 w starym reżimie kontraktowym (i tego że w ówczesnym drafcie po prostu nie było dobrych QB) mocno przepłaconego. Tydzień temu zaczęli grać dopiero z przeciętna obroną Falcons jak juz byli 3xTD w plecy.
Liczę na powtórkę w niedzielę wink
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 22/09/2013 18:30

W Las Vegas trwa doroczny konkurs, gdzie typerzy walczą o podział miliona dolarów. Wpisowe do tego to 1,5 tysiąca dolarów.

3 najczęściej wybierane typy wśród uczestników:
MIN -5,5
NYG +1
GB -2,5

Obecni liderzy typują tak:
MATTY ICE . TB WAS NYG SEA DEN
NFL TRENDS . PHI SD GB BUF CHI
KRIS BARR . MIN WAS ATL SEA PIT
TEAMVR . CLE CAR MIA PIT OAK
BF . SD MIN DAL NYG ATL
HOUSE AT SAL . KC TB NYG NYJ DEN
WAREAGLE2010 . MIN NE DAL NYJ PIT

To są typy ze spreadem oczywiście, czyli w wypadku np. Minnesoty mają ustalone na -5,5. Obecnie jest to -7 więc to spora różnica

Heh, w sumie to niewiele z tego wynika, bo jest niezły rozrzut. Ale może dla kogoś będzie to interesujące.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 22/09/2013 20:55

Ja dzisiaj tak trochę bez przekonania, kilka luźnych typów.

Tennessee Titans ML @ 1.709

Titans są miłym zaskoczeniem w tym sezonie, grają bardzo przyzwoicie mimo że niewielu na nich liczyło. Myślę, że debiut u siebie przeciw przeciętnemu rywalowi wypadnie dobrze.

Detroit / Wash over 48,5 @ 1.99

Obrona Redskins grała katastrofalnie w meczu z Packers. Liczę też, że RGIII się tam mocno ogarnie. No a Lions raczej na ofens nie narzekają.

New York Giants ML @ 1.806

Jeszcze jedną szansę im dam. Grają moim zdaniem lepiej niż pokazuje ich bilans.

Green Bay Packers (-3) @ 2.110

Takie przeczucie, że Rodż rozwali obronę Cinci, a Rudy zrobi niewiele. Ale to już naprawdę lekko.


Na później pewnie Chicago ML + Buffalo ML. Jeszcze do przemyślenia.

W ogóle ładnych czasów dożyłem, że Miami jest faworytem w meczu z Atlantą. I to słusznie!
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 27/09/2013 00:43

jak przeglądam pary najbliższej kolejki to...yikes! Praktycznie wszystkie pary równe z wyjątkiem Colts@Jags i Broncos u siebie z Vickiem. Cięż ko będzie cokolwiek rozkminić sensownego wink

Dziś SF gra w St. Louis. Oba zespoły delikatnie mówiąc średnio rozpoczęły sezon, w SF Aldon Smith wysłany do monaru, Boldin jak pokryty to nic nie zdziała (a Rams mają przyzwoitych cornerów) i Kaep o którym mówią że został rozczytany. Jakbym miał stawiać, to się może skończyć czymś w rodzaju 17-14 dla SF po typowym dla czwartkowych meczy niskim poziomie spotkania.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 27/09/2013 04:00

Eee tam, coś się wybierze na weekend smile

A dzisiaj to faktycznie niewiadoma, bo w Niners szpital. Questionable są choćby Patrick Willis i Vernon Davis.

Ale za to w Tampie skończyła się era Freemana. Starterem został mianowany Mike Glennon, który podobno w collegu już prowadził ofensywę taką jaką się gra w NFL, czyli teoretycznie powinien sobie poradzić. Zobaczymy.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 29/09/2013 17:32

W zeszłym tygodniu nie wszedł żaden z najczęściej wybieranych typów z tego konkursu z Las Vegas. To może być dobre źródło grin

W tym tygodniu 3 najczęstsze to:
ATL -2,5
NO -6,5
HOU +2,5

Liderzy grają tak:
ALL YOU CAN EAT. STL HOU DET TEN MIA
SINATRA DRIVE . STL CLE HOU DET SD
THE BART SIMPSON SF PIT HOU ARI NYJ
TEAMVR . BUF CLE HOU TB NYJ
T I JOE . MIN CLE JAX HOU MIA
BANGKOK DANGEROUS STL BAL CHI KC DAL
HOUSE AT SAL . CLE SEA TEN ATL NO
WAREAGLE2010 . PIT BAL NYG DAL WAS
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 29/09/2013 17:55

Ja na ten tydzień to widzę tak:

Minnesota Vikings ML @ 2.27
Ktoś musi wygrać w meczu słabych drużyn. Pitts w niczym już nie przypomina Steel Curtain, starzejąca się drużyna, która powinna się zająć przebudową. Vikings może i nie lepsi, ale grają u siebie i wreszcie posadzili na ławie lamusa Pondera. Cassell jaki by nie był, ale powinien trochę nowego ducha wprowadzić do drużyny. No i AP oczywiście ogromnym plusem.

Seattle Seahawks ML @ 1.813
Wszyscy jak widać wyżej walą Houston, a ja nie bardzo wiem czemu. Seattle jest w tej chwili dla mnie najlepszą drużyną w NFL i dopóki mi nie udowodnią, że jest inaczej, nie ma powodu przypuszczać, że sobie nie poradzą.

Kansas City Chiefs (-4) @ 1.952
Z bólem serca, ale te drużyny dzieli przepaść. Giants wprawdzie mają to do siebie, że potrafią z meczu na mecz się przeobrazić z najgorszej drużyny w najlepszą (odwrotnie zresztą też). Poprzedni mecz był najgorszym występem ofensywy jaki widziałem w życiu. Wątpię, że tak szybko tym razem podniosą się z samego dna.

Dallas Cowboys (-1) @ 1.909
Jak Chargers sobie przypomną jak się broni, to będzie można na nich grać. Na razie Dallas izi.

Oakland Raiders (+3) @ 2.020
W zasadzie to co wyżej.
Posted by: Valverde

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 29/09/2013 19:01

Cleveland Browns - Cincinnati Bengals
Typ: 2 [zwycięzca meczu]
Kurs: 1.54

Nie widzę zbyt wielkich szans dla Browns w starciu z Bengals. Choć tydzień temu pozytywnie zaskoczyli z Vikings, to dobra obrona i TE Cameron w ataku to będzie zdecydowanie za mało na Cincy. Gra biegowa po odejściu Richardsona znacznie ucierpiała, zaś passing game będzie raczej okazją do wykazania się dla defensywy Cincy, którą cenię wyżej od obrony gospodarzy. Andy Dalton może nie jest nazbyt błyskotliwy jeśli zagrywa do kogoś innego niż AJ Green, ale na pewno jest regularniejszy i pewniejszy niż Hoyer, Weeden i Campbell razem wzięci. Bengals za tydzien grają z Patriots także zwycięstwo w kontekście awansu do play-off, czy nawet wygrania dywizji jest im niezbędne.
Posted by: BartasPT

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 29/09/2013 20:14

Originally Posted By: Ghost
Vikings może i nie lepsi, ale grają u siebie i wreszcie posadzili na ławie lamusa Pondera.

mecz jest w Londynie
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 29/09/2013 20:27

Originally Posted By: BartasPT
Originally Posted By: Ghost
Vikings może i nie lepsi, ale grają u siebie i wreszcie posadzili na ławie lamusa Pondera.

mecz jest w Londynie


No tak, mój błąd frown
Zapomniałem, że NFL jak zwykle do Europy rzuca najlepsze zespoły
Posted by: BartasPT

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 04/10/2013 04:49

Broncos-Jaguars handicap -27.5 laugh
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 04/10/2013 13:49

Originally Posted By: BartasPT
Broncos-Jaguars handicap -27.5 laugh


Jak najbardziej słusznie, skoro Rams dostają -11,5 z Jags.

Zaraz, zaraz, to Rams są dwucyfrowym faworytem? OMG shocked laugh


Cleveland, o których wiekszosc myslala, że będą tankować, wygrali właśnie 3 mecz z rzędu. Typowe w NFL...
Posted by: laser

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 04/10/2013 19:56

Chiefs -1 @1.813 solidność w obronie i Charles wystarczą na choćby minimalne zwycięstwo

Patriots +1 1.971 Bengals nie zachwycają, Patriots też niby nie, ale przy ogólnym płaczu, że Tomuś nie ma komu rzucać bilans 4-0 wygląda nieżle wink (wprawdzie tylko Atlanta to jakaś marka z tych pokonanych, ale wygrywają jak chcą :D). A jak wróci Robercik to uż w ogóle pozamiatają wink

Seahawka -1 1.775 Colts nieobliczalni, ale solidność Seahawks wystarczy

Saints ml 1.926 nie znoszę tej cipki Cutlera, któremu przeszkadza nawet metka przy stringach. Chicago ze swoimi aspiracjami powinna się wymienić qb choćby z Saints. Brees udowodni w niedzielę, że warto wink
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 04/10/2013 23:35

Cytat:
Browns QB Brian Hoyer tore his ACL, an MRI confirmed. Done for season.


Tak więc Browns wracają do Weedena. A co do kontuzji, to niestety ale Hoyer jest sam sobie winien, gdyż:
1) mógł bez żadnego problemu wybiec za linię boczną
2) ten jego "slide" był wykonany jakby tego nie potrafił robić, z tym zawiniętym kolanem


Ruchy w Patriots:
- wywalony kompletnie bezużyteczny Sudfeld (nie ukrywam że ten ruch dzień wcześniej niejako przewidziałem wink )
- podpisany Austin Collie, były WR Coltów jeszcze za czasów Peytona Manninga, bardzo dobry grajek z tym że ma problemy z kontuzajmi (min. kilka wstrząśnięć mózgu), więc ciężko ocenić czy w ogóle będzie przydatny
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/10/2013 00:07

Originally Posted By: Skiper
więc ciężko ocenić czy w ogóle będzie przydatny



Niskie ryzyko, potencjalnie wysoki zysk.
Giants np. dzisiaj też kombinują, żeby zatrudnić Jona Beasona z Caroliny. Przed kontuzją to była bestia, teraz trudno ocenić. Ale co oni mają do stracenia?


Patriots w tym sezonie mają bardzo przyzwoita obronę. Ten rozbójnik Aqib Talib robi dobrą robotę. Aż żałuję, że stracili Wilforka, bo z nim w składzie, to byłaby pewka na niedzielę. Zresztą jak @laser wcześniej napisał, przy tych osłabieniach w ofensywie to bilans 4-0 wygląda naprawdę nieźle.
Meczu z Atlantą jeszcze całego nie oglądałem, ale sam fakt, że z nimi wygrali na wyjeździe to bardzo dobrze świadczy, bo Matt Ryan ma jakiś absurdalnie dobry bilans u siebie w domu.

Kusi mnie żeby pocisnąć tych Patriots...
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/10/2013 00:17

Jak przylukasz mecz z Falcons, to będziesz miał jeszcze więcej podziwu dla Taliba ;p gość praktycznie w pojedynkę ich wybronił. Ale trzeba też patrzeć na negatywy u Pats (za dobrze ich znam) - pass rush jest przeciętny, a CB nr 2/3 (w zalezności kto woli Dennarda a kto woli Kyle'a Arringtona) niebezpiecznie często pozwala na długie zagrania. Ale fakt faktem run defense mają bardzo dobrą, zresztą już od kilku lat. Do tego w Falcons Roddy White grał z kontuzją, przez co był mocno nieefektywny, nie mógł robić zrywów ani szybkich skrętów (White ma passe iluś tam meczy rozegranych z rzędu i sobie go dalej nabija. Nie wiadomo tylko dlaczego ATL zezwala na takie zachowanie).
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/10/2013 00:39

W ogóle, to jeszcze nigdy w historii nie było aż 5 drużyn z bilansem 4-0.
Tak sobie myślę, że przynajmniej ze 2, tak dla przyzwoitości, powinny przegrać w tej kolejce.

Tylko które?
Porażki Denver jakoś nie widzę. Kansas przegraliby izi, bo Titans się mocno rozkręcili, ale Locker złapał kontuzję i dupa. Może Saints? Nieee... U Patriots skłaniam się ku ich zwycięstwu.
No najprędzej Seattle, ale tu też nie jestem pewien.

Na razie na typ nr. 1 wysuwa się u mnie powoli Lions i to nawet nie wiem czy ML-a nie zagram. Tak w ramach ciekawostki, to Stafford ma najwięcej passing jards w pierwszych 50 meczach w karierze. A nawet w 49 meczach ma więcej niż ktokolwiek inny miał w 50. Trochę shocked
Posted by: laser

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/10/2013 03:29

Originally Posted By: Ghost
Na razie na typ nr. 1 wysuwa się u mnie powoli Lions i to nawet nie wiem czy ML-a nie zagram.


Detroit widziałem w jednym meczu, GB w dwóch, w tym ten u siebie z Waszyngtonem gdzie szybko ich zniszczyli (wynik tego nie odzwierciedla, ale dominacja była wyraźna). Poza tym nigdy nie zagram przeciwko GB gdy grają u siebie wink
Zakładając dobrą dyspozycję Lions dopuszczam ewentualne pokrycie hc przez Lions, dlatego ten mecz odpuściłem, bo ml na GB jednak za nisko.

Jak już zwróciłeś uwagę na ten mecz to skuszę się na "statystyczny" over 53.5. Obie silne ofensywy (zwłaszcza podające) przeciwko słabym defensywom (zwłaszcza przeciwko podającym). W przypadku GB "słaba defensywa" brzmi trochę dziwnie, ale tony amerykańskich statystyk nie kłamią laugh
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/10/2013 04:08

A no właśnie sprawdziłem statystyki. Od 2009 roku Packers u siebie w domu mają bilans 37-4...
E no to trochę słabo. Ale handi na Detroit zagram.

Ogólnie wychodzi na to, że drużyny które osiągają znacznie lepsze wyniki u siebie w domu niż na wyjeździe (w okresie 2009-2013), to w kolejności:
1) Baltimore (37-5, 20-22)
2) Seattle (27-15, 14-28)
3) Arizona (25-16, 13-30)
4) Green Bay (37-4, 26-16)
5) San Francisco (31-9, 22-21)

Na drugim biegunie jest Philadelphia, która w zasadzie jako jedyna ma wyraźnie lepsze wyniki na wyjazdach niż w domu (18-24, 24-18)
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/10/2013 19:58

To co wyzej napisałem o Hoyerze, oczywiscie odnosi się też do EJ Manuela z Billsów. Gdyż:

Cytat:
Buffalo Bills quarterback EJ Manuel has a lateral collateral ligament sprain in his right knee that will keep him out a few weeks, coach Doug Marrone said Friday.


Głupich nie sieją. Do tego w Bafle jest ciekawie, bo mają tam tylko jednego zapasowego QB, to niewydraftowany świeżak Jeff Tuel. Yikes! Wiadomo że Bills mają silną grę biegową, ale z czasem jak przeciwne drużyny zapakują pudełko ("load the box") i poproszą żeby ich pokonać górą, to może nie mieć kto.

Może Freemana wezmą? Hehe smile
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/10/2013 22:22

ncaaf 05.10
witam wszystkich i podaję wybrane przeze mnie typy na dziś:

michigan st +2 (spodziewałem się raczej, że zostaną ustawieni jako faworyci, ale skoro nie to biorę te dodatkowe punkty)

buffalo -12.5 (eastern michigan słabiutkie, przegrali wyraźnie z ball st ostatnio, co ciekawe gospodarze jeszcze z nimi nigdy nie wygrali u siebie, czas to zmienić)

army +11.5 (sądzę, że army przegra ten mecz tylko myślę, że 1 td + ewentualnie fg. Dla mnie za dużo punktów dla army)

ball st +3.5
maryland +17

georgia tech +6.5 (otwarcie tylko 4 pkt dla Miami? oczywiście wszyscy ich grają i linia urosła, więc biorę 6.5 pkt)

syracuse +14.5 (tu gram na niespodziankę, choć nie zdziwi mnie jak clemson wygra trzema i więcej TD)

wake forest +7
rice +3.5

north carolina +7.5 (wyraźnie ulegli ecu ostatnio, ale myślę że sie pozbierają)

oklahoma -8 (hmm, linia spadła z -10 na -8 i dla mnie to prezent więc biorę)

memphis +9.5
smu +4
fresno st -27.5

stanford -8 (washington idzie jak burza, to będzie dla nich pierwszy egzamin, jeśli go zaliczą to... czapki z głów. Uważam jednak, że stanford wygra co najmniej dwoma TD)

ecu -7 (kupiona połówka punktu. Są w formie i pojadą po zwycięstwo)

arizona st -6
baylor -29
penn st -3.5

mam zagrane jeszcze tennessee +14 ale linia wróciła do 12.5 (otwarcie -10 na georgia oczywiście)

u mass/ bowling green under51
gt/ miami under56

pzdr
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/10/2013 22:36

Uzupełnienie do typów powyżej - wszystkie grane za tę samą płaską stawkę.
Krąży takie powiedzenie, że prawdziwi typerzy grają zawsze under smile

W takim razie dokładam kilka za połowę płaskiej stawki każdy:
louisville/temple under58
central mich/miami ohio under47
clemson/syracuse under65
rice/tulsa under54.5
north carolina/virginia tech under46
washington st/california under66
kentucky/ s carolina under54
ohio/acron under57
san jose st/hawaii under55.5

uff, to tyle
Jak ja kocham soboty, a co będzie jak wystartuje jeszcze nba, ncaab wink

wysokich wygranych życzę
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 06/10/2013 16:14

Las Vegas Supercontest

3 najpopularniejsze typy to w ostatnich 2 tygodniach bilans 1-5. Niestety nie śledziłem tego konkursu wcześniej, więc nie wiem czy to norma czy odstępstwo. Ale wygląda to na dobre typy do grania na odwrót wink

Na dziś 3 wygląda tak:
NE +2
IND +3
DEN -7,5
i bardzo blisko KC -2,5

Liderzy
JENIFER . KC NE NO CAR DEN
HOUSE AT SAL . CHI CAR OAK DEN ATL
ALL YOU CAN EAT. CLE KC CHI CAR SD
WAHOOSIERS . BUF NE PHI CAR NYJ
SHARP SQUAD . TEN GB CHI DEN ATL
SINATRA DRIVE . IND GB PHI ARI HOU
BUFFALO 66 . KC SEA DET DEN HOU
WARREN . KC NE NO PHI DEN
R2K2 . BUF PHI CAR HOU NYJ

House At Sal w każdej kolejce jest wśród liderów, wygląda mi na rozsądnego gościa hmm
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 06/10/2013 17:18

Ghost może już pisałeś, ale po ile jest tam wjazd, 10k $ ?

NE-CIN chyba jednak się kieruję w stronę Pats. I to chyba głównie przez to, że z bilansem 4-0 grają teraz na luzie. Oczywiście można twierdzić, że to wcale nie jest takie korzystne. Moim zdaniem dla Pats akurat jest, im zazwyczaj się dobrze wiedzie, gdy mają świadomość "bycia z przodu", czy to na tablicy wyników danego meczu, czy w ogólnym bilansie.
Za tydzień podejmują u siebie Drew Breesa, i to będzie prawdziwy TEST.

Co natomiast ciekawego wyczytałem o Andym Daltonie:

Originally Posted By: Tedy Bruschi
When I look at Dalton, I see a quarterback who plays by the book. You show him a look, maybe double coverage, and he's not throwing it there. That's the right decision by the book, but when you think of quarterbacks such as Brett Favre and Peyton Manning, there are times when you have the receivers covered and they're still throwing it to give their receivers a chance, and throwing it to a spot where you as a defender still have to make a good play. With Dalton, I don't see that and that's one of the reasons I have some doubts on this Bengals team.


Ogólnie zaczynają się porównania Daltona do Matta Schauba laugh co po 7 sezonach Schauba z Texans komplementem na pewno już nie jest, bo żeby taki QB cie do SuperBowl zaprowadził, musisz mu bardzo, ale to bardzo pomóc w kazdym innym aspekcie gry drużyny.


________________________

Na innych arenach natomiast jakoś wielu niespodzianek nie widzę (choć te zawsze trudno dostrzec wink ), i wygrane NO czy GB.
Nie mam za to pojęcia co robić z San Diego...epicki zły mecz Riversa w końcu nadejdzie ale raczej nie przeciwko bezzębnym w obronie Raiders, a samo spotkanie zostanie rozegrane o kosmicznie późnej porze bo wcześniej grają na tym samym stadionie jacyś basebalisci czy ki pies wink
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 06/10/2013 18:50

Originally Posted By: Skiper
Ghost może już pisałeś, ale po ile jest tam wjazd, 10k $ ?


Eee tam, jedyne 1,5k $ smile

Ja dziś gram
Detroit Lions (+7) @ 2.030
To już wcześniej wspominałem. Super jak na razie w tym sezonie grają w linii ofensywnej. To jest podstawa do osiągania świetnych wyników. Do tego Suh, Fairley, Bush, Megatron. No jest niezły skład smile

I w zasadzie tyle z moich typów, bo trudne jakoś te mecze smile
Ale na live będę czuwał, bo sytuacja może się ciekawie rozwinąć.

Natomiast chyba pocisnę typy tego House At Sal. Czyli z wczesnych meczów Chicago, później Carolina, Denver (tu się jednak z 5 razy zastanowię) i Oakland (to sam bym grał gdyby RunDMC był w składzie)
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 06/10/2013 20:03

Właśnie zobaczyłem, że NFL daje dziś do oglądania jeden mecz za free piwo Wystarczy się zarejestrować i będzie można obejrzeć całkiem niegłupi mecz KC @ TEN

Ktoś wie, czy to już wcześniej było, czy to jednorazowa akcja? MLB w tym sezonie się zdecydowali pokazywać jeden mecz dziennie za darmo, fajnie jakby i tu tak było, bo te badziewne streamy to nie dla mnie.
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 06/10/2013 20:34

Pewnie jednorazowy...

Skapi sa, nie to co NBA ktory zawsze w sezonie sypie darmowe LP i to czesto na wiele dni i wszystkie spotkania danego dnia.

KC mecz nie glupi ale kto sie zdecyduje to ogladac jak o 19 masz Bears vs Saints, GB vs Lions, Colts vs Seahawks.
Posted by: kamil#15

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 06/10/2013 23:49

Witam wszystkich fanów nfl. Z mojej strony taka propozycja na godzinę 19. Kupon zagrany w fortunie smile a to trochę mało profesjonalnie piwo pzdr

20214 Futbol ameryk. - NFL - Tennessee-Kansas City
ilosc punktow 38.5
+ 1.80 6.10. 19:00 -- --
7684 Futbol ameryk. - NFL - Green Bay-Detroit
mecz
10 1.25 6.10. 19:00 -- --
7687 Futbol ameryk. - NFL - Indianapolis-Seattle
mecz
10 1.85 6.10. 19:00 -- --
7690 Futbol ameryk. - NFL - Miami-Baltimore
mecz
10 1.52 6.10. 19:00 -- --
20213 Futbol ameryk. - NFL - St.Louis-Jacksonville
ilosc punktow 41.5
+ 1.80 6.10. 19:00 -- --
Posted by: laser

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 09/10/2013 19:50

Generalnie unikam grania "na przełamanie", nie lubię młodego Manninga, nie kibicuję NYG, ale w czwartek wyjdą przeciwko płaczce-Cutlerowi i to z kursem 4.10 Nie mogę przejść obok tego obojętnie, choćby tylko 1/10 wink
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 10/10/2013 00:21

Bears już kiedyś zameldowali się w SuperBowl grając bez QB wink
Wiadomo, że różne cuda się dzieją, ale w grze Giants próżno się doszukiwać jakichkolwiek oznak przełamania. Chyba jedynie może zadziałać na ich korzyść to, że przy krótkim tygodniu Bears mogą lekko olać sprawę.

Czyli szczerze wątpię, no ale daj Bóg smile
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 11/10/2013 05:21

Obejrzałem właśnie Patriots - Bengals, i nie wiem jak można byc dobrej mysli co do szans Pats w najbliższym starciu z Drew Breesem. Przemyslenia:

- bez Vince'a Wilforka środek obrony był regularnie przepychany przez Bengali, czasem "tylko" o jard-dwa, "tylko" bo jest to nie raz różnica między udanym 3cim downem a puntem

- konsekwencja braku VW jest większa agresywność LB Spikesa, nie wiem czy to oznacza preferowanie 3-ciego LB na boisku kosztem 5-tego DB, ale jesli tak, to Brees pożre ich żywcem

- najlepszy na boisku z obu drużyn: Jerod Mayo. Gość jest po prostu wszędzie.

- Belichick się starzeje. Ale odkrycie, co? 2:40 do końca, zaczyna kropić, Pats mają 4&10 i PUNT. Co to za różnica czy do przejscia są dwa jardy, pięć, czy dziesięć? W końcówce jak się goni, to i tak trzeba zdobywać jardy duzymi skokami, bo inaczej normalnie braknie czasu. O deszcze BB też nie pomyslał.
Skończyło się tak, że owszem PAts dostali piłkę z powrotem około minuty póxniej, ale wtedy już tak waliło z nieba, że o żadnym przesuwaniu piłki górą nie było mowy. Pats i tak podeszli trochę do przodu, ale tylko dlatego że im gościnni Bengale 20 jardów w karach podarowali

- wybór zagrywek McDanielsa. Przykład to chyba kluczowy moment meczu jak Pats dosłownie 2-ma zagraniami doszli w 4 kwarcie do linii pół jarda Bengals. I wówczas: zwykły run Blounta do środka na którym stracili ok. 1 jarda, potem podanie typu fade do Nate'a Soldiera w end zone (nawet nie było blisko), następnie 3-ci down pocket się załamał i Tom musiał pospiesznie rzucać do Edelmana, incomplete.
I kopnęli FG z linii 1.5 jarda. Katastrofa.

Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/10/2013 00:12

Jakiś kompletny dramat w Minnesocie. Adrian Peterson opuścił trening i wyjechał, bo okazuje się, że jego 2-letni syn trafił do szpitala, prawdopodobnie pobity przez jakiegoś faceta. No co się dzieje z tym światem... frown
Na razie niewiele wiadomo, ale nawet jeśli AP zagra w niedzielę, to trudno oczekiwać 100% walki. A bez niego Vikings są niczym. Kurs stoi w miejscu na razie. W sumie, to i tak się zastanawiałem nad graniem Caroliny hmm
Posted by: Chorwat

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/10/2013 00:59

frend30 czekamy na twoje typy z NCAAF, dałeś ładnie zarobić w zeszłym tygodniu piwo
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/10/2013 05:06

Syn AP nie żyje.
Posted by: kurson

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/10/2013 05:25

Mocno się zdziwię jeżeli AP wyjdzie w niedzielę ...

A z innej beczki, rzucił mi się w oczy jeden z większych tytułów na nfl.com:

http://www.nfl.com/news/story/0ap2000000...week-6-subplots

czy oni coś sugerują czy ja już jestem przewrażliwiony? wink
Posted by: taktoonZS

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/10/2013 05:38

Zapowiedział ze zagra
Posted by: BartasPT

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/10/2013 05:39

Cytat:
Adrian Peterson returned to Vikings headquarters Friday and said he would play Sunday.

"I will be playing Sunday, without a doubt," Peterson told the media Friday. "I really appreciate all the support that I've been receiving from fans and the Vikings organization. This is a private matter and I would ask you all to please just respect my privacy and not ask at all about the situation at hand."


smutna sprawa frown
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/10/2013 17:56

Dzisiaj po raz pierwszy od paru lat zagram coś z NCAAF. Generalnie mam niewielkie pojęcie o tej lidze, ale coby nudno nie było smile

Nie mam co tu pisać jakichś uzasadnień, bo typy oparte tylko i wyłącznie na statystykach, chociaż trochę nietypowych. Na razie tylko na wczesne mecze, zobaczę czy to w ogóle coś warte.

#1 Texas (+11.5) @ 2.010
#2 Kansas (+24.5) @ 1.820
#3 Missouri (+7) @ 1.943

Texas mogłem łapać +14, teraz to już tak na granicy opłacalności...
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/10/2013 19:27

typy za pełną stawkę 10-11
typy za połowe stawki 5-3

tydzień 7
pittsburgh +9.5
buffalo -10
central michigan +19.5
eastern michigan +8
mississipi +6.5
iowa state +15
texas san antonio +1.5
utah +8
wisconsin -10.5
tulane +10
south carolina -5
penn state +3
middle tenn st +6.5
hawaii +9.5

pzdr
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/10/2013 23:25

i jeszcze

georgia tech/BYU under55
florida/LSU under49.5
sjst/colorado st under61
idaho/arkansas st under62.5
middle ten st/north texas under54
colorado/arizona st over68

to wszystko
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 13/10/2013 00:40

Na razie początek moich zmagań z NCAA obiecujący, więc dorzucam na dalsze mecze

#4 Maryland (-5) @ 1.909
#5 Georgia State (+15) @ 1.943
#6 Florida (+7) @ 2.080
#7 Washington U (+13) @ 1.935
#8 Tulane (+12) @ 1.980
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 13/10/2013 16:20

Wrzutka z Las Vegas

3 najpopularniejsze typy (bilans 2-7 grin 0-3, 1-2, 1-2)
PIT +2.5
NO +2.5
OAK +8.5

Liderzy:
MATTY ICE . PIT DEN ARI DAL SD
SINATRA DRIVE . OAK BAL NE WAS SD
JENIFER . KC CAR NYJ NO IND
BRUNO AND CARMELLA. KC DET MIN ARI NE
MONK SHOES & THE BEAR. KC DET MIN ARI NE
OFFSHOREBETTOR .COM. BAL CAR PIT CIN NO

House At Sal akurat wtedy musiał spieprzyć jak zagrałem jego typy tongue

Niezbyt dobrze, że widzę Oakland wśród popularnych typów, bo miałem wielką ochotę ich zagrać.
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 13/10/2013 16:24

12-7 ncaaf za wczoraj

Dzisiaj NFL
Nie wiem jak dla was, ale dla mnie to najbardziej nieprzewidywalny sport do typowania. Żeby tu sobie pomóc nawzajem wrzucę te informacje, które posiadam. Zaczniemy od LV Hilton Contest. Poniżej podsumowanie + typy liderów:

CHI -7.5 78 ***PRZEGRANA***
NYG +7.5 65

KC -8.5 75
OAK +8.5 284 ***3-ci W KOLEJNOŚCI NAJBARDZIEJ POPULARNY TYP***

PHI -1.5 222
TB +1.5 117

GB -2.5 209
BAL +2.5 205

DET -2.5 154
CLE +2.5 145

MIN -2.5 169
CAR +2.5 173

HOU -7.5 227
STL +7.5 59

NYJ -2.5 132
PIT +2.5 320 ***NAJBARDZIEJ POPULARNY TYP***

CIN -7 115
BUF +7 185

SEA -13.5 215
TEN +13.5 79

DEN -26.5 47
JAX +26.5 121

SF -11 94
ARI +11 202

NE -2.5 177
NO +2.5 313 ***2-gi W KOLEJNOŚCI NAJBARDZIEJ POPULARNY TYP***

DAL -5.5 203
WAS +5.5 257 ***5-ty W KOLEJNOŚCI NAJBARDZIEJ POPULARNY TYP***

IND -1.5 271 ***4-ty W KOLEJNOŚCI NAJBARDZIEJ POPULARNY TYP***
SD +1.5 217


Typy liderów konkursu(1 pkt za zwycięski typ, 1/2 pktu za zwrot):
Obecnie mamy tydzień 6 czyli do dzisiaj max można mieć 25 pkt

1-sze miejsce z 18.5 punktami
MATTY ICE 18.5 PIT DEN ARI DAL SD

2-ie miejsce z 18 punktami
SINATRA DRIVE 18 OAK BAL NE WAS SD

3-cie miejsce z 17.5 punktami
JENIFER 17.5 KC CAR NYJ NO IND
BRUNO AND CARMELLA 17.5 KC DET MIN ARI NE
MONK SHOES & THE B 17.5 KC DET MIN ARI NE
OFFSHOREBETTOR .COM 17.5 BAL CAR PIT CIN NO

7-me miejsce z 17 punktami
WARREN 17 CLE CAR NYJ NO IND

8-me miejsce z 16.5 punktami
STEVE B1 16.5 TB BAL CAR NE SD
BF 16.5 PHI DET MIN HOU DAL
ALL YOU CAN EAT 16.5 OAK BAL DET CIN SD
JARHEAD 16.5 CAR PIT BUF JAX WAS

Na razie tyle ode mnie, choć myślę żeby postawić przeciw najpopularniejszym typom. trzeba jednak jeszcze poszperać, jesli coś wiecie, bądź macie ciekawe info to fell free smile
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 13/10/2013 17:13

Ponieważ złapałem dobre linie to już mam zagrane:
Kansas City Chiefs -8
St. Louis Rams +9
Carolina Panthers +2.5

oraz teaser:
KC +0.5
Carolina +11
StLouis +19.5

pzdr
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 13/10/2013 18:26


Philadelphia Eagles/Tampa Bay Buccaneers over 45.5 typ na przełamanie, tampa ma 4 undery

Cincinnati Bengals -5 tu krótkie wyjaśnienie - linia mniejsza od otwarcia o 2 pkt (było -7 a teraz na pinnacle -5 po kursie 1.901), buffalo u siebie dwie wygrane, obydwie tez ATS. Natomiast bengals dwie przegrane na wyjazdach a tym ATS zwrot i przegrana. Podsumowując - dobra linia + czas na wygraną na wyjeździe wg mnie wynik 28:21 dla Bengals. A skoro taki wynik to dokładam:

Cincinnati Bengals/Buffalo Bills over41.5
Posted by: taktoonZS

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 13/10/2013 18:33

Originally Posted By: frend30

Philadelphia Eagles/Tampa Bay Buccaneers over 45.5 typ na przełamanie, tampa ma 4 undery

Cincinnati Bengals -5 tu krótkie wyjaśnienie - linia mniejsza od otwarcia o 2 pkt (było -7 a teraz na pinnacle -5 po kursie 1.901), buffalo u siebie dwie wygrane, obydwie tez ATS. Natomiast bengals dwie przegrane na wyjazdach a tym ATS zwrot i przegrana. Podsumowując - dobra linia + czas na wygraną na wyjeździe wg mnie wynik 28:21 dla Bengals. A skoro taki wynik to dokładam:

Cincinnati Bengals/Buffalo Bills over41.5



Przydałoby się napisać ze głównym powodem do grania cinci jest dzisiaj to że w Buffalo zagra rezerwowy lamus na QB co ma spore znaczenie wink przy kontuzji Manuela w poprzednim meczu to jego wejście na boisko i jego posiadania to był dramat
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 13/10/2013 19:12

Jakby Manuel dziś grał to Buffalo byłoby jednym z głównych typów na dziś. Ale niestety ten rezerwowy lamus to nie wiadomo co pokaże wink

Oakland Raiders (+9.5) @ 1.833
No jednak zagram Oakland. Po pierwsze zawsze mecze między tymi drużynami są dość zacięte. Po drugie Oakland w ostatnich latach zazwyczaj wygrywa z Kansas. Po trzecie Pryor robi dobre wrażenie. I po czwarte, porażka Kansas jest tylko kwestią czasu.

Philadelphia Eagles (-3) @ 2.110
Phila bez Vicka, ale to wcale nie powinno spowolnić jednej z lepszych ofensyw. Tampa poza obroną to ma niewiele, poza tym pojawiają się głosy o chęci zwolnienia Schiano.

St. Louis Rams (+9.5) @ 1.806
Sporo punktów dostają jak na grę przeciwko Schabowi, najbardziej znienawidzonemu ostatnio graczowi NFL.

New York Jets (-1) @ 1.870
Oh really? Steelers ostatnio wprawdzie lepiej, ale to wciąż za mało na nagle odrodzoną drużynę Jets.

Na późniejsze mecze też się coś wymyśli wink


Caroliny jednak nie tykam. Trudno zgadywać co tam się dzieje u AP w głowie. Może równie dobrze ich zmasakrować.
Ten mecz do obejrzenia za free na nfl.com. Wygląda na to, że jednak co tydzień dają jeden mecz.
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 13/10/2013 22:19

Najprawdopodobnie wszystkie moje typy na dziś

Kansas City Chiefs -8
Tampa Bay Buccaneers +3 (1.813)
Green Bay Packers -2
Cleveland Browns +2.5
St. Louis Rams +9
Carolina Panthers +2.5
Cincinnati Bengals -5
Tennessee Titans +12.5
San Francisco 49ers -9 (1.854)

Philadelphia Eagles/Tampa Bay Buccaneers over45.5
Cincinnati Bengals/Buffalo Bills over41.5
Jacksonville Jaguars/Denver Broncos under52.5


oraz teaser:
KC +0.5
Carolina +11
StLouis +19.5
Posted by: kamil#15

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 13/10/2013 23:16

witam., ostatnio zabrakło mi 3 punktów miami, szkoda ale nabtym polega zabawa smile

Na dziś kupon z toto mixa:
1. Cleveland 1,95
2. Pittsburgh +2,5/1,85
3. Buffalo over 41,5
4. Green Bay 1,65
5. Tampa Bay 1,85

Kurs 20,37

Pzdr.
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 14/10/2013 02:47

Jeszcze dwa typy na dziś:

New England Patriots -1 (1.884)
Washington Redskins +6 (1.862)

na jutro:
San Diego Chargers +1
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 14/10/2013 06:57

ncaaf week8

375 Iowa State +31
378 Kansas +24
318 Central Michigan +17

cdn - dobrej nocy
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 14/10/2013 22:00

to już zagrane

322 East Carolina -20.5 -110 for Game
347 Oregon State -9.5 -110 for Game
352 Alabama -27 -110 for Game
370 Buffalo -19 -110 for Game
373 Akron -7.5 -110 for Game

z nfl podobają mi się (choć z zagraniem wstrzymuję się do niedzieli):

398 Jets +4.5 (otwarcie -3 dla Patriots, linia ładnie idzie do góry i to zapewne efekt wczorajszego wink
405 Buffalo +11.5 jeśli taka linia będzie się utrzymywać lub rosnąć
409 Dallas pk (otwarcie na Eagels -1.5)
417 Cleveland +11 (tu bez zmian)

Zobaczymy jak linie się będą zmieniać i jakie newsy pojawią się w ciągu tygodnia, chociaż to dla mnie akurat mniej ważne czego dowodem wczorajszy mecz Bengals a na co się skusiłem.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 16/10/2013 15:55

Originally Posted By: Skiper
Obejrzałem właśnie Patriots - Bengals, (...)

- najlepszy na boisku z obu drużyn: Jerod Mayo. Gość jest po prostu wszędzie.




Jerod Mayo done for season frown
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 18/10/2013 04:51

306 North Carolina +6 (1st half)
306 North Carolina +9.5
306 under 63.5

303 Seattle -4 (nie wiem co się dzieje z linią, ale spróbuję iść pod prąd)

gram jeszcze z nhl - vancouver; pittsburgh; sj sharks; ottawa; st louis/chicago under 5.5; detroit/colorado under 5.5; new jersey TT under 2.5; new york islanders TT over 2.5
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 18/10/2013 21:50

GRONK dopuszczony do gry przez doktorków na niedzielne spotkanie z Jets.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 19/10/2013 03:16

Originally Posted By: Skiper
GRONK dopuszczony do gry przez doktorków na niedzielne spotkanie z Jets.


A co z Talibem? Bo nie mogę znaleźć pewnej informacji.

Linia jakaś niewielka, spodziewałem się, że będzie większy handicap na Jets.
Może przy tych osłabieniach w defensywie i powrocie Gronka, to jakiś over się da wykręcić?
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 19/10/2013 03:23

Talib dziś tylko truchtał (śr/czw nie trenował w ogóle) i trzeba zakładać że nie będzie grać.
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 19/10/2013 04:01

@ghost

masz rację linia powinna być w okolicach -10 na patriots (pats 31:19 jets), dlatego podstawowe pytanie brzmi: czym kierowali się line makers z Vegas ustawiając linię tylko na -3 ? Zresztą jak obserwujesz sobie ilość zakładów na poszczególne zespoły to na jets gra tylko około 20%, a linia po gwałtownym ruchu na nich z +3 na +4,5 , wczoraj usadowiła się na +4 a dziś już wraca na +3.5
Dziwne to wszystko - oj potrafi na vegas zadawać zagadki co najmniej jak osławiony sfinks wink
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 19/10/2013 04:08

Pewnie wynikiem pierwszego meczu tych zespołów w tym sezonie (mecz był w czwartek, Pats wygrali tylko 13-10), i tym że o ile Rex Ryan z swoimi J-E-T-S ma bilans z Pats słaby (za wyjątkiem tego jednego spotkania w playoffie) to zazwyczaj patent na Brady'ego znajdował, może nie na tyle żeby wygrywać z Pats, ale na tyle że Tom ma z nim zazwyczaj dość przeciętne numery.
Dorzucić do tego świetną obronę biegową Jets, kontuzje top 3 najlepszych defensorów Pats, i dość jasny wniosek że przewiduje się wynik na styku.
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 19/10/2013 04:23

NFL dopiero w niedzielę, a ja jestem ciekaw co myslicie o dzisiejszym ncaaf UCF at Louisville w prime time...
otwarcie -10.5 na louisville, wczoraj -11.5 a dzisiaj rano skok na -14.5, teraz -13.5

Logika mi podpowiadała, że UCF jest właściwym wyborem (ucf 22:33 louisville) jednak było tak do dzisiejszego ranka. Teraz naprawdę zgłupiałem. Macie jakieś info?
na tą chwilę dla mnie raczej louisville, ale jeszcze poszperam tu i tam smile

PS
nhl dzisiaj - anaheim ducks TT over2.5 , anaheim -0.5 regulation time, anaheim OT included
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 19/10/2013 04:31

@skiper

Wszystko się zgadza, tylko dlaczego linia nie idzie w dół tylko do góry? Publika gra patriots a linia wraca, oczywiście o jej ruchach nie decyduje % tylko $$$. Wygląda więc na to, że mniejszość stawia więcej jak na razie lub na jets zagrali wise guys (lub smart, jak kto woli) i buki, kasyna nie reagują. Zobaczymy, bo dzisiaj dopiero piątek i większość "zwykłych ludzi" szykuje się na jutrzejszy maraton ncaaf.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 19/10/2013 05:20

Gronk już sprzedaje koszulki "Look who's baaaaack" laugh

http://www.cbssports.com/nfl/eye-on-foot...aaaaaack-tshirt

Tak patrząc na statystyki, to faktycznie linia jednak wydaje się być uzasadniona. Bo ofensywa Pats (w liczbach) jest bardzo przeciętna w tym sezonie. Może sprzedawca koszulek coś tu pomoże wink


@frend
Ja się na NCAA nie znam, więc nie pomogę...
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 19/10/2013 05:32

skoro tak to decyzję trzeba podjąć samodzielnie laugh

308 Louisville -13.5 (1.885)

ucf (4-1 ATS, 1-4 ov/un) to solidny średniak i z pewnością będą walczyć, więc też mnie nie zdziwi jeśli pokryją handi lub pokuszą się o niespodziankę i wygrają. Z drugiej strony louisville (3-3 ATS, 1-4 ov/un) ma coś do udowodnienia zarówno fanom jak i ekspertom wygrywając przekonująco z takimi solidnymi zespołami. Dlatego też na nich stawiam, bo uważam, że nóg im nie sparaliżuje jak cała ameryka będzie ich oglądać na espn i będą chcieli odnieść przekonujące zwycięstwo. Kupiłem połówkę (spóźniłem się na linię 13.5) dla zasady - wiecie, magiczne cyfry w futbolu dla mnie to 1,2,3,6,7,9,14 - choć jesli spotkanie przebiegnie wg mojego scenariusza, to nie powinno to mieć znaczenia. Jeżeli nie... no cóż... money management przede wszystkim

pzdr
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 19/10/2013 20:14

ncaaf 30 - 22
nfl 11 - 5
nhl 8 - 3

ncaaf week 8

310 Virginia -2.5
318 Central Michigan +17
322 East Carolina -20.5
325 Maryland -5
324 Clemson +3.5
338 Wyoming -5.5
347 Oregon State -9.5
352 Alabama -27
355 Washington +3.5
363 Florida -3
370 Buffalo -19
373 Akron -7.5
375 Iowa State +31
378 Kansas +24
379 TCU +7.5

312 under 60.5
321 over 54
327 over 57
331 over 55
334 under 46
346 under 54.5
350 under 55
352 under 49
368 under 64.5
374 under 46
380 under 51.5
387 over 66.5
390 under 57
393 under 60

nie obiecuję, że to już wszystko wink
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 19/10/2013 21:31

cd
311 army pk (1st half)
331 navy +6 (1st half)
392 vanderbilt +3.5 (1st half)
392 vanderbilt +7 (1.896)

316 under 58.5
353 over 54.5
381 over 53.5

pzdr
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 19/10/2013 22:18

328 w wirginia +5.5
332 toledo -9

PS
nhl - sjsharks-1.5(2.314), colorado avalanche-1.5(3.060),
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/10/2013 00:50

Nie ma Taliba na mecz z Jets (nie poleciał; Pats nie zabierają graczy inactive na mecze wyjazdowe).
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/10/2013 01:39

Originally Posted By: Skiper
Nie ma Taliba na mecz z Jets (nie poleciał; Pats nie zabierają graczy inactive na mecze wyjazdowe).


Nie ma też Amendoli z tego co wiem.

Najgorsze jest to, że miałem już upatrzony typ roku na San Fran, a tu mi piszą, że możliwy jest powrót Lockera. I teraz pojawiły się wątpliwości, bo Jake w tym roku grał bardzo dobrze i burzy to całkiem moją koncepcję frown

Nie ma co jutro grać frown
Posted by: Valverde

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/10/2013 01:49

Jak to nie ma. Carolina jutro zamiata. Złapałem -5.5 teraz jeszcze co najmniej -6.5 grin
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/10/2013 02:21

Jutro przymusowo Kansas -6,5

To co Schabik z kolegami wyprawiaja to jest kryminal a ich ostatni mecz u siebie z Rams to byla totalna katastrofa.

Do rozwazenia mam jeszcze Bears, Bills +10, Rams +7 ale to jutro.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/10/2013 02:33



wink

ps. a tak BTW...run game Texans wyglądała w tym meczu super, Foster jeździł na lewo i prawo, jeździł, a potem dojeżdżali do czerwonej dzielnicy i wszystko umierało, a kopami się meczu nie wygra zazwyczaj.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/10/2013 02:38

Ale Schaub jutro nie gra wink
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/10/2013 02:43

Dla typu to nie wiadomo czy to dobrze czy źle laugh kto to jest ten cały Keenum czy jak mu tam?
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/10/2013 02:47

Yates nic nie zmieni. Wszedl bodaj pod koniec 3Q z Ramsami i jebnal 2 INTy. Najpierw gdzies na 12 yardzie a potem majac 2nd&goal.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/10/2013 02:47

Keenum to gość który w NCAA napieprzał miliony jardów podaniami, co oznacza, że nie ma pojęcia o ofensywie granej w NFL smile

Też nie wiem czy to dobrze dla typu czy nie.
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/10/2013 02:48

Dobra teraz zobaczylem ze ma wyjsc rokkie Keenum. Who the fuck is Keenum? laugh
Posted by: laser

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/10/2013 06:44

Dlatego bezpiecznie wezmę Kansas -6,5 po @1,98 laugh

do tego dołożę Detroit ml 1.769 i Atlantę -6 po @1.909 i styknie na razie

Zastanawiałem się jeszcze nad Patriots -3,5, ale po pierwsze straty o których piszecie wyżej dość znaczące, po drugie forma Gronka niewiadoma, a po trzecie Patriots lubują się ostatnio w końcówkach na styku (w obie strony) i mogą nie pokryć handi nawet jak wygrają. Dlatego raczej odpuszczę.

Podoba mi się GB -10. Niby hc wysokie, ale oni jak się u siebie rozpędzą (a o to z Browns może być nietrudno), to raczej niszczą. Jeszcze sprawę przemyślę, może hc zmieni się na -9,5 w pinku gdzie mam wolny kapitał to wtedy wrócimy do tematu wink
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/10/2013 15:38

ncaaf 46 - 45 (wczoraj 16-23)
nfl 11 - 5
nhl 10 - 3

jets +4
houston +6.5
washington +1
cincinnati +2.5
miami -7
st louis +7.5 (1.862)

pzdr
Posted by: Ludwiczek

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/10/2013 16:42

Originally Posted By: Skiper
Dla typu to nie wiadomo czy to dobrze czy źle laugh kto to jest ten cały Keenum czy jak mu tam?
Grał w podrzędnej dywizji , gdzie trzaskał po 5k+ yardów na sezon.
Uniwerek Houston , czyli lokalny produkt
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/10/2013 17:08

Las Vegas

3 najpopularniejsze (bilans 3-9, 0-3, 1-2, 1-2, 1-2)

KC -6.5
CHI +1
SF -4
DET -2.5

SF i DET mają tyle samo głosów.
Dzisiaj jest trochę inaczej niż w poprzednich tygodniach, bo brak typów zdecydowanie dominujących, a sporo jest z podobną ilością głosów.

Liderzy
MATTY ICE . MIA WAS ATL PIT IND
SINATRA DRIVE . ARI NYJ PHI TEN DEN
ROSEAL . HOU CIN DAL DEN MIN
STEVE B1 . NYJ HOU MIA TEN IND
5 MAN WOLF 7 NYJ HOU STL TB TEN
BRUNO AND CARMELLA. HOU CIN TEN CLE PIT
MONK SHOES & THE BEAR. HOU CIN TEN CLE PIT
OFFSHOREBETTOR .COM. CIN CHI CAR BAL MIN
JARHEAD . JAX BUF ATL CLE PIT
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/10/2013 18:51

Buffalo Bills (+7) @ 1.885

Szkoda, że linia tak spadła, ale jeszcze chyba warto. Miami ma fatalną linię ofensywną, więc przy takiej obronie z SuperMario na czele, jaką ma Buffalo, to raczej się nie zdążą rozbujać. Thad Lewis zagrał przyzwoicie, gra biegowa funkcjonuje więc powinno być dobrze.

Philadelphia Eagles (-3) @ 2.010

Oglądałem ostatni mecz Dallas i trochę byłem zaskoczony, że przy tak słabej obronie jaką ma Wash, to tak naprawdę prawie wszystkie punkty Cowboys zdobyli dzięki special teams. Romo trochę oklapł po tym meczu życia, zresztą jak zszedł Murray, to wyraźnie z ataku zeszło powietrze. Murray dziś też nie będzie grał, również spore osłabienia w obronie. A Phila atak ma bardzo, bardzo dobry. Powinno paść sporo punktów

Na razie tyle, szykowałem się na więcej typów, ale Locker dziś gra, więc San Fran skreślam.
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/10/2013 20:13

Mnie sie udalo jeszcze zlapac na Unibecie Bills +9,5 za @1,72

Eagles nie lubie grac jak graja u siebie. Chyba jedyny zespol co ma tak tragiczny bilans gier u siebie. Lepiej na wyjazdach graja.

Gram jeszcze Titans +4, Redskins, Chiefs -6 i mysle nad Rams +7
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/10/2013 22:25

cd nfl

san diego -7.5
philadelphia -2.5 (1.870)
atlanta -6 (1.885)


houston/kc over38.5
cincinnati/detroit under47
dallas/philadelphia under55.5
st louis/carolina under43
tampa/atlanta under43.5

pzdr
Posted by: marekbet

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/10/2013 22:53

osoby nie uczestniczące w dyskusji suchary wklejają w innym dziale - Private Picks
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 21/10/2013 03:00

Ok coś na wieczór żeby się dobrze oglądało

tennessee +3.5
tak sobie analizowałem i co mi z tego wyszło? san francisco owszem wygrało 3 ostatnie spotkania, ale czy te zwycięstwa były aż tak przekonujące? arizona słaba (wartościowe to chyba tylko zwycięstwo na caroliną), houston kompletnie bez formy (do dzisiaj mam nadzieję ;)), st louis też nie poraża świetna grą. Gospodarze u siebie przegrali jedynie z mocnymi kansas city (znowu - myslę, że do dzisiaj) a wygrali z jets i san diego. Dlatego dodatek w postaci FG + 0.5 pkt biorę po lekkim zastanowieniu. Sa jeszcze inne argumenty, ale szkoda czasu bo mecz się zbliża wink Mam nadzieję, że stawiam na właściwego "konia"

pittsburgh -1 (1.862)
typ trochę na przekór wszystkim, bo gdzie jakiegos forum nie otworzę to wszyscy ravens, ravens. Jednym zdaniem - albo wtopa na całego i wyraźna przegrana, albo miła niespodzianka na koncie.

cleveland +9.5
dla mnie zdecydowanie za wysoki handi. Jeśli byłoby +6 lub +7 to nie ruszałbym tego spotkania

sunday night - tu typowa schiza raz colts, za chwilę broncos
pomyslimy jeszcze...

PS
popatrzcie sobie na nowego QB houston na jednym z najgłośniejszych stadionów w lidze - stawiam, że wytrzyma presję.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 21/10/2013 20:01

ambulans

podsumowanie najgłośniejszych kontuzji weekendu:

- Sam Bradford (QB Rams): torn ACL, koniec sezonu
- Nick Foles (QB Eagles): kontuzja głowy
- Brian Cushing (LB Texans): torn LCL, złamana kość w nodze, koniec sezonu
- Jermichael Finley (TE Packers): kontuzja szyi/głowy, wciąż na oddziale intensywnej terapii
- Reggie Wayne (WR Colts, od 12 lat nie opuścił meczu): podejrzenie zerwania ACL
- Leon Hall (CB Bengals): podejrzenie zerwania achillesa

inni, co do których nie ma jeszcze diagnoz nawet wstępnych: Doug Martin (ramię), Dashon Goldston (noga), Jay Cutler (kostka)

ambulans

edit: + Arian Foster (hamstring)

update:

Doug Martin (RB Tampy) - torn labrum, koniec sezonu
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 21/10/2013 21:08

Ode mnie garść statystyk jeśli Ktoś z Was lubi takie informacje. Podsumowałem tydzień za wyjątkiem oczywiście dzisiejszego meczu. Linie z las vegas hilton contest, bo jakieś przyjąć musiałem smile :

seahawks -5.5 faworyt/over
cardinals 41

patriots -3.5
jets 43 (dogrywka) underdog/over

chargers -7 faworyt/under
jaguars 45

bengals 46.5 underdog/over
lions -2.5

bills 44 underog/zwrot
dolphins -6

bears -1
redskins 48.5 underdog/over

cowboys 56 underdog/under
eagles -3

rams 42
panthers -7 faworyt/over

buccaneers 43
falcons -6.5 faworyt/over

5-4 ATS dla underdogów licząc mecz czwartkowy
5-3 ATS dla underdogów w meczach z 19:00 w niedzielę i poza tym, że pokryli handi to wygrali swoje mecze jets, bengals, bills, redskins, cowboys
6-2-1 dla over włączając czwartek

=================================================================

Texans 39 underog/under
Chiefs -6.5

49ers -3.5 faworyt/over
titans 41

browns 45.5
packers -8.5 faworyt/under

ravens 41
steelers -2 faworyt/under

3-1 ATS dla faworytów w meczach z 22-giej
7-6 ATS dla faworytów z czwartkowym spotkaniem
3-1 dla under co daje licząc wcześniejsze mecze 7-5-1 dla over

=================================================================

broncos -6.5
colts 56.5 underdog/over


bilans licząc ze spotkaniem z nocy:

7-7 ATS faworyci/underdogi (w tym 6 underdogów wygrało swoje mecze)

7-7 ATS goście/gospodarze

8-5-1 dla over po niedzielnym nocnym spotkaniu

Idealne splity za wyjątkiem sum w meczu frown (przyznam, że liczyłem na underowy tydzień po zeszłym)

pzdr
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 22/10/2013 00:25

Oj faktycznie sypnęło kontuzjami. Jeszcze Lance Briggs z Bears 4-6 tygodni
I dodatkowo zmarł dziś właściciel Titans.

Wczoraj pięknie Buffalo i Indiana. Eagles żenada całkowita, no ale co zrobić.

Dzisiejszy mecz jest wyjątkowy, bo podobno jeszcze nigdy w historii drużyna mająca bilans 0-6 nie była faworytem więcej niż 3 punktowym.
Giants oglądam regularnie i w ostatnim meczu faktycznie już widać było lekkie ożywienie w ataku. Ale to wciąż nie jest dobra gra i może być za mało na pierwsze zwycięstwo.

Z drugiej strony, naprawdę nie chce mi się wierzyć, że posiadacz dwóch pierścieni mistrzowskich, przy takich receiverach, może spieprzyć sprawę po raz 7 z rzędu.

Według niektórych wyliczeń, Giants mają w tym roku najtrudniejszy kalendarz ze wszystkich. Tylko ciekawe, że grają w najsłabszej dywizji wink
Posted by: laser

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 22/10/2013 07:34

Bierę Giants -4 po @1.99. Już poprzednio na nich grałem przeciwko Bears i mają potencjał laugh
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 24/10/2013 20:08

W Tampie zawodnicy poobijani a kibice już tylko czekają na zwolnienie Schiano.
Carolina przeciwnie, po bardzo dobrych ostatnio meczach humory dopisują. Zarówno atak jak i obrona lepsza niż w Tampie.

Zagrałbym sobie Panthers, ale aż zbyt pięknie to wygląda. Coś czuję, że Bucs wyfarcą jakieś punkty w garbage time i tyle będzie z handi. Jakieś opinie?


Za to szefowie Rams po kontuzji Bradforda, postanowili wypróbować czy przypadkiem nie dałoby się namówić Bretta Favre'a na powrót smile Niestety, na razie Brett nie jest zainteresowany, chociaż przecież całkiem niedawno jego agent rzucił tak mimochodem informację, że Favre jest teraz w świetnej formie.

PS. No i Giants wygrali hura ale w czymś, co określone zostało najgorszym meczem MNF w historii laugh To i tak lepiej niż uczestniczyć w takim meczu i go przegrać wink
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 24/10/2013 22:26

To się nazywa des-pe-ra-cja przez duże D w Rams. Niech jeszcze może zadzwonią do Kurta Warnera albo wyrwą LDT z studia telewizyjnego, bo running game też u nich leży.


Panthers jest podejrzane, potwierdzam wink na papierze niby wszystko świetnie, ale obawa o backdoor cover jest na pewno. Mam dziwne wrażenie ze to taka ekipa w którą wszyscy muszą przestać wierzyć, żeby mogła grac dobrze (czyli po prostu jako underdog). Dziś duza rola faworyta i zobaczymy jak im pójdzie z dzwignięciem tego niespecjalnie ciężkiego w tym roku (Tampa) ciężaru.

A nastroje w Tampie u Grega "autocratic bully" Schiano jak zawsze napięte laugh

Cytat:
"How bad is it there? It's worse than you can imagine," one NFL player who spent 2012 with the Bucs recently told Silver. "It's like being in Cuba."


http://www.nfl.com/news/story/0ap2000000...former-buc-says
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 25/10/2013 05:18

nfl
tampa bay +6.5 (2.04)

linia na karolcię powinna być w granicach -10 do -14, więc albo to podpucha i tampa pokryje handi, albo "sometimes public must win" smile Wszelkie statystyki i trandy (przynajmniej większość) przemawiają za typem na carolinę, ale jednak dusza buntownika wzięła u mnie górę, rano się okaże

ncaaf
mid tenn state +9.5 (2.01)
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 26/10/2013 03:28

No i nie było żadnego point shaving, pewna wygrana Panthers.

Jestem bardzo ciekaw co będzie dalej z Tampą. Z tego co czytałem, to Glazery nie lubią zmian coachów w trakcie sezonu. Ale teraz chyba sytuacja ich do tego zmusi, bo Schiano jest maksymalnie znienawidzony przez kibiców, ale też coraz głośniej słychać narzekania graczy. Na przykład Revis powiedział wczoraj, że zespół już chyba nie wierzy w trenerów i ich schematy.
Jedyny pozytyw dla kibiców jest taki, że kontuzja Douga Martina nie jest tak poważna jak mówiono i przy dobrych wiatrach może wrócić już w listopadzie.

PS. Ten handicap na Redskins to nie za wysoki? shocked
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 27/10/2013 18:10

Za wysoki ale sam wiesz jak to jest z Peytonem w tym roku. Oczekuje rebound-game po stosunkowo słabym występie z Colts.

Z innej beczki, taka "ciekawostka":
Cytat:
7. Did You Know: Among 36 qualifying quarterbacks in the NFL this season, Tom Brady ranks 31st in completion percentage (55.4). In addition to completion percentage, he has a career-low in touchdown passes, total QBR, yards per attempt, and times sacked.


frown

Generalnie coraz więcej głosów słychać że Tom się opuszcza, i że to nie tylko wina tego że musi grać z świeżakami i bywalcami szpitalów.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 27/10/2013 21:56

Las Vegas Supercontest

3 najpopularniejsze (bilans 4-12, 0-3, 1-2, 1-2, 1-2, 1-3)
DAL +3.5
SEA -10.5
NO -11.5

Liderzy
MATTY ICE . CIN PIT WAS MIN SEA
ROSEAL . TB CLE BUF OAK WAS
3POINTDOG . TB DET NO WAS ARI
STEVE B1 . PHI BUF ARI MIN STL
BRUNO AND CARMELLA. DAL NO NE NYJ OAK
MONK SHOES & THE BEAR. DAL NO NE NYJ OAK
JARHEAD . OAK DEN ATL MIN STL

Matty Ice ma bilans 25-9-1, reszta liderów niewiele gorszy. Niegłupio smile
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 27/10/2013 22:18

Ogółem to głupia ta kolejka grin

Buffalo Bills (+11) @ 1.885
Jedyne co mi się rzuca w oczy. Po pierwsze oglądałem ich ostatni mecz i obrona potrafi naprawdę mocno przycisnąć. Atak również miał swoje dobre momenty. Po drugie, tak mówią moje magiczne statystyki. Po trzecie, NO jest jednym z 3 najpopularniejszych typów, gdzie jak widać bilans jest katastrofalny.

Washington również miałem grać, ale z +13,5 spadło już do +11 i trochę się obawiam Manninga. Ale Denver ostatnio gra słabiutko w obronie, zresztą w sumie jak cały sezon. Jeszcze się zastanawiam, zobaczę jaki kurs będzie przed meczem.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 27/10/2013 22:34

A co do Brady'ego, to pewnie Skiper zdajesz sobie sprawę, że Tom jest drugim najstarszym podstawowym QB w lidze. I tak długo grał na najwyższym poziomie. Ocenia się, że najlepszy wiek dla QB to około 30 lat, po 33-34 roku zazwyczaj następuje mocny spadek w statystykach (no z wyłączeniem Favre'a czy Manninga).

Przy okazji, taki Stafford ma dopiero 25 lat i jeśli uda mu się ominąć kontuzje i dalej będzie miał do dyspozycji taką maszynę jak Calvin, to pobije jeszcze sporo rekordów.
Posted by: Ludwiczek

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 27/10/2013 23:05

Głupie pytanie z mojej strony.
Czy z racji zmiany czasu NFL jest dzisiaj o 18 naszego czasu ?
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 27/10/2013 23:19

Originally Posted By: Ludwiczek
Głupie pytanie z mojej strony.
Czy z racji zmiany czasu NFL jest dzisiaj o 18 naszego czasu ?


Tak
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 01/11/2013 00:27

Takie mnie naszły przemyślenia przy czwartku.

3 kolejki temu, w czwartkowym meczu, o wiele lepsi od rywala Bears dostali podejrzanie niski handicap w meczu z Giants i łatwo wygrali (choć może wynikowo tak nie wyglądało, ale handi pokryli). 2 kolejki temu Seattle dostało podejrzanie niski handicap w meczu z Arizoną i łatwo wygrali. W zeszłej kolejce Carolina dostała podejrzanie niski handicap w meczu z Tampą i łatwo wygrali.
Dzisiaj Cincinnati dostaje podejrzanie niski handicap w meczu z Miami i... wink

Pisząc podejrzanie niski, mam na myśli statystycznie nieuzasadniony, przynajmniej dla mnie smile

Znowu trąbią wszędzie o trap game a na coversie 74% na CIN (więcej ma tylko NO). Na CBS wszyscy eksperci walą na CIN i 90% ludzi w sondzie.

Aż strach zagrać na tych Bengals.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 01/11/2013 04:29

Na Miami też strach grać wink po tym co ostatnio wyczyniają. Kluczowa, oprócz cieniutkiej offensive line, chyba kontuzja Camerona Wake'a, niby gra ale z niezaleczoną (kolejny idiota) przez co ni ma żadnego pass rushu. A jak ni ma pass rushu, to jak mają wygrywać? Generalnie po ich ostatniej wtopie z Pats to już terytorium must-win, bo jak nie to koniec sezonu. A w Cincy dokładnie na odwrót, panują niepodzielnie w dywizji, więc może jakieś rozluźnienie?
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 01/11/2013 06:09

Amerykanie lubią róznego rodzaju trendy, statystyki i dzisiaj pewnie też gra większość na cincinnati zgodnie z trendem, który tu @Ghost podał. Przynajmniej tak to wygląda procentowo na różnego rodzaju stronach. Pytanie jest tylko takie gdzie są większe pieniądze postawione? zazwyczaj bowiem ta strona przegrywa. Nie zawsze % to pokazują niestety. Też nie mam przekonania do miami i tak przesadzając, jeśli obydwie drużyny miałyby grać - no nie wiem - np. o bajońskie kontrakty, to bez wahania stawiałbym na cincinnati.
Swoja drogą taki "wtajemniczony" linesmaker z drugim stojąc sobie gdzieś na przysłowiowej fajce i rozmawiając muszą mieć niezłą "polewkę" z wszystkich którzy się zastanawiają - pułapka, czy nie pułapka, grać tych czy tamtych...
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 01/11/2013 14:18

kontuzja Wake'a już chyba zaleczona laugh 3 sacki w tym zwycięskie safety, 5 tackli solo w tym 2 z nich na stratę jardów, 2 QB hits...
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 01/11/2013 14:36

To jest właśnie cała przewidywalność NFL wink
Tu każdy może wygrać z każdym (no, może poza Jaguras grin)

Najgorsza dla Bengals jest strata Geno Atkinsa. Gość, który mógł zostać defensywnym graczem roku, jest nie do zastąpienia. Kibice Cincin są dość zgodni: "That's it, our season is over. "
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 02/11/2013 20:59

Justin Blackmon zawieszony do odwołania, czyli do końca sezonu, a może nawet dłużej.
Nie dość, że Jaguars grają beznadziejnie, to jeszcze ich najbardziej utalentowany gracz woli imprezować niż trenować (to już jego 3 zawieszenie w ciągu krótkiej kariery).

Kilka ciekawszych trendów do jutrzejszej kolejki:

Dallas 7-1 ATS this season
Tony Romo has won 21 of 25 games (SU) in November
Any underdog who lost by 30 or more last week: 61% since 1990
Saints as a road favorite: 6-12 ATS last 18 under Coach Payton
Road Favorite off a bye: 45-13 ATS (78% last 13 seasons)
Alex Smith last 34 games as a starter: 28-5-1 SU
Raiders as a favorite: 5-19 ATS
Winless underdogs (week 6 or later): 62% ATS (since 1992)
Seattle: 16-6 ATS overall last 22
Baltimore 11-0 SU (9-2 ATS) under Harbaugh with greater than 7 days rest.
Flacco 11-0 SU vs. Browns in career
New England has won 34 of 37 regular season home games (SU)
GB: 33-11 ATS in Division (12 of last 13 ATS)


Zwłaszcza ten pogrubiony warty odnotowania, bo mamy 3 takie mecze w tej kolejce Titans, Ravens i Colts.
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 02/11/2013 23:38

@ghost
z tych trzech to mi żaden nie podchodzi, z pistoletem przy mojej głowie to bym wybrał ravens, tylko że to bardzo popularny typ
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 02/11/2013 23:52

A ja raczej się zastanawiałem nad Cleveland wink
A z tych 3 to jedynie Indiana, ale cholera wie...

Dlatego mnie ten trend trochę intryguje
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 03/11/2013 00:02

no cleveland kusi i gdyby linia na nich rosła, to bez wahania bym wziął, jednak szkopuł w tym, że mieli +3 a teraz w pinie jest +1 ustawione (do teaserów, bo można spokojnie +2.5 za 1.909 kupić), % na ravens a kasa chyba raczej po stronie browns
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 03/11/2013 16:28

Las Vegas Supercontest

3 najpopularniejsze (bilans 6-13, 0-3, 1-2, 1-2, 1-2, 1-3, 2-1)

HOU +2.5
NO -6
KC -3
BAL -2.5

KC i BAL tyle samo głosów. W zeszłym tygodniu pierwszy raz popularne były na plus.

Liderzy
BRUNO AND CARMELLA. ATL SD OAK NE HOU
MONK SHOES & THE BEAR. ATL SD OAK NE HOU
4 RICKY . NYJ STL WAS CLE HOU
BIG LIB . CIN NYJ STL OAK HOU
MATTY ICE . TEN BUF SD PIT HOU
KRIS BARR . DAL KC SEA BAL GB
JARHEAD . STL KC PHI TB CHI

Jestem trochę zaskoczony ilością typów na Houston. Akurat sam chciałem grać Indianę. Hmm...

PS. Rezerwowi QB w tym sezonie mają bilans 2-19
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 03/11/2013 18:34

Niech ktoś powie dlaczego aż tak dużo dają na Coltsów...w TEX szefuje dalej Keenum, więc gra winna być oparta na ich swietnych RB i mocnej offensive line, a tu kontuzje mają i Tate (ma grać) i Foster. Czegoś tu po prostu nie kumam. W Indy wypadł Wayne, ale co z tego, mają kim go zastąpić, nawet jeśli Bey to nie jest idealne rozwiązanie (dziurawe ręce), to mają i TY Hiltona i nieużywanego LaVona Brazila czy przyjaciela Lucka z czasów colledżu Cobiego Fleeeenera.

Z innych aren:
- co z Jets? Saints tylko -6 hcp, nie wiem tylko czy tu bounce-back ma zastosowanie
- Raiders/Eagles, Wash/Rivers w tych meczach się wszystko może wydarzyć i żaden wynik nie będzie zaskoczeniem
- wiele meczy nie zostało laugh z powodu masowego bye weeku, Pats -6 linia wydaje się być ustawiona idealnie

A odnosnie Pats jescze, to stracili kolejnego zawodnika do końca sezonu. Na IR powędrował dobrze spisujący się w tym roku weteran DT Tommy Kelly
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 03/11/2013 19:20

Cytat:
Niech ktoś powie dlaczego aż tak dużo dają na Coltsów...


No ja właśnie tego też nie bardzo kumam. Być może dlatego, że Indy na ostatnim wyjeździe nie poszaleli. Może dlatego, że buki widzą w Keenumie coś więcej niż my.
Ja mam tu izi wygraną Colts, ale na razie tego nie gram, poczekam bliżej meczu.

Cytat:
co z Jets? Saints tylko -6 hcp, nie wiem tylko czy tu bounce-back ma zastosowanie


Saints jednak zdecydowanie lepiej radzą sobie u siebie w domu. Co nie znaczy, że Jets mają tu duże szanse.

Cytat:
Pats -6 linia wydaje się być ustawiona idealnie


Pełna zgoda

Na razie gram
Philadelphia Eagles ML @ 2.03
Skoro opuszczają swój gościnny stadion to powinni zacząć grać lepiej wink Nie znoszę ich strasznie, ale nie chce mi się wierzyć, że będą tak dziadowali 3 mecz z rzędu. Oakland to Oakland, nothing special.

I tyle... smile
Ale rozważam Indy, Saints, Seahawks i Browns.

Na nfl.com coś piszą o free trialu na gamepass, trza to sprawdzić
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 03/11/2013 19:34

Jest 7-dniowy free trial.

Ale po zalogowaniu na swoje stare konto jakos nie moge go uzyc bo chce mi pobrac normalna cene. Tak jakby tylko dla nowych to bylo.

Na dzis na pewno pojdzie u mnie Eeagles. Ten sam tok rozumowania co u Ghosta. Phila znow jedzie na wyjazd i pewnie zagraja duzo lepiej niz u siebie. A Oakland z Pryorem mimo, ze chloptas sie rozkreca to nie jest przeciwnik przed ktorym Eagles powinni klekac. Kurs zachecajacy.

Do rozwaznie jeszcze:
Saints -6
Bills +3,5
Colts
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 03/11/2013 20:10

ciężka ta kolejka do typowania. na razie zagrałem

408 st. louis+3 (1.840)

drużyny o podobnym potencjale i dla mnie mecz na styku (choć więcej szans daję rams), a ponieważ może fg decydować w dogrywce więc kupiłem 1/2 punkta
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 03/11/2013 22:33

Jeszcze odnosnie Colts...w pinie linia na mecz to (-1) punkt, natomiast w yahoohowskim pickemie linia jest zupełnie inna (-2.5), nie wiem czy oni jej nie biora prosto z Vegas.
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 04/11/2013 02:11

ncaaf week11

128 east carolina-14 powinno być -17 martwię się tylko, bo dwa razy pod rząd u siebie pokryli handi, a znowu tulsa na wyjeździe ostatnio nie - przegrywając z tulane

161 nevada+9 tu colorado st lekkim faworytem ale nie -9 ??? w sumie to się nie zdziwię jak nevada to wygra

185 utah state-11 mam ich wygraną dwoma TD

188 middle tennessee-14.5 mam na nich linię -19 i pytanie tylko czy im sie bedzie chciało

200 alabama-10.5 x2 powinno być ponad 2TD bo LSU słabe moim zdaniem

+ nfl na wieczór

413 philadelphia+1
415 tampa bay+15 (pinnacle trzyma linię +14.5 więc u nich nie zagrałem)
418 cleveland+2
419 pittsburgh+6
422 houston+1.5

teraz można zacząć oglądać dzisiejsze mecze, bo pewnie na QCzat dużo się dzieje wink
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 04/11/2013 16:11

ncaaf week 11

112 ul lafayette-11.5
128 east carolina-14
134 wake forest+35
158 wisconsin-7
161 nevada+9
185 utah state-11
188 middle tennessee-14.5
189 arkansas state+6.5
200 alabama-10.5 x2

na razie byłoby na tyle smile
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/11/2013 16:06

Pecha mieli ci co stawiali wczoraj na Green Bay. Rodgers bardzo szybko zszedł z boiska, a bez niego wygrana Chicago nie jest już niespodzianką. Wygląda na to, że jego kontuzja jest poważna i trochę to zmienia sytuacje w lidze.
Chociaż z drugiej strony, Cutlera też miało nie być długo, a okazuje się, że może już wrócić w tą niedzielę.

Trenerzy też ostatnio marnie wyglądają.
Gary Kubiak z Houston w szpitalu, John Fox z Denver po operacji. W Denver trenerem tymczasowym został Jack Del Rio, bo Foxa nie będzie parę tygodni. Kubiak powinien wrócić szybko.
Nie to, żeby to trochę nie przypominało sytuacji, kiedy nie było Seana Paytona w Saints. Ludzie pisali, żeby się nie martwić bo Brees z takim atakiem, sam poprowadzi drużynę, tak jak teraz piszą o Manningu. Efekt końcowy w przypadku Saints jest znany - słabiutki sezon. Czy będzie tak z Broncos, no ja nie bardzo wierzę, ale trzeba być ostrożnym.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 09/11/2013 05:06

Originally Posted By: Skiper


ambulans

Doug Martin (RB Tampy) - torn labrum, koniec sezonu


przepowiednia okazała się być prawdziwa, koniec sezonu dla Muscle Hampstera

edit: inny prominientny RB też powoli zmierza ta drogą...mowię naturalnie o Adrianie Fosterze z Houston, którzy w weekend jadą do Arizony i po weekendzie już definitywnie nie będą grać o cokolwiek. A Foster walczy z kontuzją i możliwe że konieczna będzie kończąca sezon operacja.

Cytat:
According to the Houston Chronicle's John McClain, Arian Foster's disc problem in his back "might" heal with treatment, but "could also require surgery."

Advice: "He wants to play," McClain confirms. McClain reports Foster is consulting second and third opinions from back specialists because he's trying to find one who'll green light him to avoid surgery and play later in the year. Fantasy owners should hold on for the time being, but it sounds like Foster is week to week at best. Dennis Johnson needs to be grabbed in all 12-team leagues.
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 10/11/2013 04:10

LVH super contest

TEN -11.5 136
JAX +11.5 119

GB -1.5 209
PHI +1.5 158

PIT -3 156
BUF +3 156

NYG -7 222
OAK +7 109

IND -9.5 89
STL +9.5 179

SEA -6 148
ATL +6 226

CIN -1.5 178
BAL +1.5 253=========5ty najpopularniejszy typ===========

DET -2.5 174
CHI +2.5 266=========4ty najpopularniejszy typ===========

SF -6 307=========2gi najpopularniejszy typ===========
CAR +6 199

ARI -2.5 284=========3ci najpopularniejszy typ===========
HOU +2.5 119

DEN -7 154
SD +7 232

NO -6.5 380=========1szy najpopularniejszy typ==========
DAL +6.5 112

MIA -2.5 98
TB +2.5 230

typy 5-ciu najlepszych uczestników:

JARHEAD GB PIT STL BAL CHI
4 RICKY STL BAL ARI SD TB
ROSEAL JAX OAK DET CAR HOU
WH DIVIT TEN NYG IND ATL ARI
TOOFDOC NYG STL BAL ARI SD

W poniedziałek gramy miami wink ?
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 10/11/2013 17:38

Frend już wkleił typy z supercontestu, więc tylko update bilansu

3 najpopularniejsze (bilans 7-16)
(tygodniowo 0-3, 1-2, 1-2, 1-2, 1-3, 2-1, 1-3)

Czyli powrót do formy grin

Na ten tydzień chłopaki grają
NO -6.5
SF -6
ARI -2.5

No to Saints mogę już skreślić z mojej listy
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 10/11/2013 17:44

Ja czekam na linie przed samymi meczami. Trzeba porównać z "public bets" i coś wytypować.
Tez kilka moich własnych typów jest pod znakiem zapytania, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 10/11/2013 17:52

A co do fade'owania (co za słowo grin) typów.
Niejaki Pete Prisco, jest chyba najważniejszą osobą od futbolu w CBS i regularnie podaje typy na głównej stronie bardzo poczytnego przecież portalu.
Jego bilans ATS w tym roku 59-75, a w zeszłym 115-125. Fakt, że ciężko o dobry bilans jak się podaje typy we wszystkich meczach, ale jak Prisco pisze przykładowo: "The Steelers take it easily" to zaczynam od razu szukać powodów żeby zagrać na Buffalo wink
Posted by: Sabelius

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 10/11/2013 21:03

San Diego Chargers - Denver Broncos : Handicap (6.5:0) Wliczając dogrywkę
Typ: 2
Kurs: 1.85

Pojedynek w West AFC. Broncos ścigają się z Kansas City Chiefs o prymat w konferencji oraz o wolną pierwsza rundę play-off. Po porażce w Indianapolis Manning i spółka w starciu z Washington Redskins potwierdzili, iż był to jedynie wypadek przy pracy. Ofensywa dowodzona przez Peytona spisuje się znakomicie. Jednak nie może być inaczej, kiedy za receiverow ma się takich graczy jak Thomas, Welker, czy Dekker. Z kolei takiego kłopotu bogactwa nie ma rozgrywający Chargers, gdyż z powodu kontuzji nie grają Eddie Royal, Danario Alexander, czy Malcolm Floyd. Co prawda w ich miejsce wskoczyli i nieźle spisują się Keenan Allen i Vincent Brown, to jednak nie jest to ten rozmiar kapelusza co w przypadku receiverów Broncos. Goście na każdej pozycji ofensywnej prezentują się lepiej od gospodarzy, dlatego też stawiam na zwycięstwo Denver różnica co najmniej przyłożenia.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 10/11/2013 21:47

Phila - GB
Jak dla mnie to chyba najdziwniejsza linia w tym tygodniu. Phila, co już wszyscy dobrze wiedzą, na wyjeździe odzyskuje nagle siły w ofensywie. Zrobili Oakland ostatnio kompletną demolkę a ich QB wyglądał lepiej, i to nie przesada, niż Peyton Manning. Packers za to stracili Rodgersa i wszyscy ich spisują na straty. A linia jest ledwo -1. Hmm...
Chyba muszę spróbować Packers +1 smile

Oakland - NYG
Giants wracają do gry moim zdaniem, oczywiście na miarę swoich skromnych możliwości wink Bardzo się zdziwię, jeśli tego nie wygrają, ostatnio pokazywali świetną defensywę, a do tego są wypoczęci. Handicap jest niestety spory i moim zdaniem na granicy opłacalności. Ale pogambluje sobie - NYG -7,5

Cincin - Baltimore
Nie widziałem ostatniego meczu Bengals, ale widziałem Baltimore i naprawdę słabiutko to wyglądało. Rudy od jakiegoś czasu całkiem nieźle rozgrywa i w ogóle jako zespół Cin są dużo lepsi. Cincin ML.


Skłaniam się jeszcze do Buffalo, Seattle i Indiany.
W Billsach wraca Manuel, niestety do Pitt wraca DeCastro, więc się jeszcze waham.
Seattle dość niski hcp, ale kto wie co tam Atlantom odwali u siebie.
Indiana z kolei dużo lepsza, ale czy aż na -9,5 to nie jestem do końca przekonany.

Jakieś uwagi?
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 10/11/2013 22:53

Na Colts widze linia spadla. Wczoraj jeszcze -9,5 byla teraz -7,5.

Packers vs Eagles - na pierwszy rzut oka niby bez Rogersa mozna smialo brac Eagles i taki owczy ped widze u ludzi. Eagles na wyjazdach spisuja sie bardzo dobrze, Foles tydzien temu co wyczynial kazdy wie. Mimo wszystko ja sie sklaniam ku Packers. Wallace mial caly tydzien zeby potrenowac i mu zaufam. Kurs kuszacy.

Linia w meczu Falcons - Seahawks niska. To co Ryan z kolegami wyczyniali w wiekszosci spotkan to kryminal. Nawet u siebie gdzie zazwyczaj Falcons byli bardzo mocni jednak nie w tym sezonie. Czy wezme Seattle jeszcze pomysle.

Cards vs Texans

Texans bez Kubiaka i Fostera. Kubiak mocno wpieral mlodego Keenuma i go prowadzil, bez niego gosc moze nie ogarnac tak gry jak to calkiem niezle robil w poprzednich spotkaniach.

Texans are 0-4 ATS in their last 4 games after accumulating more than 350 total yards in their previous game.
Texans are 1-8 ATS in their last 9 games overall.
Texans are 1-6 ATS in their last 7 road games.

Cards -3 pobieram.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 10/11/2013 23:46

Odnośnie Bengals to odnoszę wrażenie że są słabi psychicznie. Wypadlki im Geno Atkins oraz Leon Hall więc wszyscy załamują ręce. Z takim podejściem nie da się grać! Każdy klub w NFL ma problem z kontuzjami, i trzeba sobie z tym radzić. Czy Pats się załamali jak im wypadli Vilfork, Mayo i Talib. Nie, uznali że przecież sobie jakoś dadzą radę, że są dobrzy, i co, dają sobie radę. Pats co tydzień wygrywają w inny sposób, mecz z Steelers np. to był klasyczny flashback z ostatnich kilku lat gdy mecze regularnie kończyły się wynikami 40-30 a rywale nabijali mnóstwo jardów bo obrona podaniem PAts praktycznie nie istniała.

Do tego te picki Rudego...2/3 o była jego wina bo źle rzucał kolegom, to był ten sam błąd przy obu próbach, podanie powinno iść na outside WRa a nie na inside WR (ciekawe czy jest to zrozumiałe co napisałem). Plus mało ryzyka podejmowanego przy podania, mają jednego z najlepszy WR ligi AJ Greena, to aż prosi się palnąć 50-60y podanie i niech on sobie z tym radzi. A oni mu slanty po 10y rzucają...

GB-Phila widzę tak - jak ktoś ma zaufanie do Seneki Wallace, to niech gra GB, jak nie, to Orły. Wraca Clay Matthews, a run game GB wygląda ostatnio ok (choć mało się o tym pisze). Pytanie, czy ich run game będzie dalej ok, jak się obrony nie będą bały że ich Rodgers wykiwa, zapakują pudełko i powiedzą, pokaż Wallace co potrafisz wink

Kto to jest DeCastro z PIT? Bills mają dobry pass rush, a że linia ofensywna PIT od wielu lat jest jedną z najgorszych w lidze, to istnieje obawa że tu ich pojadą. Bills są moim zdaniem niedoceniani...ten ich trener wcześniej bodajze robił w Green Bay, i tam nabrał dobrych nawyków. Niezła secondary, z Byrdem i sensacyjnym rookie Kiko Alonso.

Game of the week chyba w SF (49ers vs Panthers), mnie natomiast ciekawi bardziej mecz Texans w Arizonie, i to nie tylko dlatego że mam Tate'a w fantasy wink Keenum póki co się sprawdza, tylko co na to siejąca terror obrona Cardinals?
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 10/11/2013 23:54

Originally Posted By: Skiper

GB-Phila widzę tak - jak ktoś ma zaufanie do Seneki Wallace, to niech gra GB, jak nie, to Orły. Wraca Clay Matthews, a run game GB wygląda ostatnio ok (choć mało się o tym pisze). Pytanie, czy ich run game będzie dalej ok, jak się obrony nie będą bały że ich Rodgers wykiwa, zapakują pudełko i powiedzą, pokaż Wallace co potrafisz wink


Z Wallacem to sprawa wygląda tak, że chłop został nagle wyrwany z ławy, gdzie pewnie wydawało mu się, że nie ma po co przykładać się do treningów skoro i tak nie ma szans na grę. Nie dziwne, że zagrał słabo.
Teraz miał cały tydzień żeby się przygotować, wiedząc, że będzie starterem. Spora różnica moim zdaniem.

Originally Posted By: Skiper

Kto to jest DeCastro z PIT? Bills mają dobry pass rush, a że linia ofensywna PIT od wielu lat jest jedną z najgorszych w lidze, to istnieje obawa że tu ich pojadą.


No właśnie DeCastro to jest ich najlepszy gracz z linii ofensywnej smile

http://www.steelersdepot.com/2013/10/pro...l-among-guards/

Przekonałeś mnie do Bills smile
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 11/11/2013 00:05



to jest Earl Thomas z Seattle laugh

Cytat:
We brought All-Pro free safety Earl Thomas to downtown Seattle and had him give free safety advice to people on the street. It may be the dumbest thing we’ve ever done. We couldn’t be prouder.


_________________

Texans zdecydowali, operacja i koniec sezonu dla Ariana Fostera frown kolejny RB który poległ...
Posted by: BartasPT

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 15/11/2013 00:23

Ed Reed w Jets cool smile
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 17/11/2013 17:09

LV Hilton:
ATL -1.5 86
TB +1.5 180

BUF -1 159
NYJ +1 214.........5ty najpopularniejszy typ............

DET -2.5 203
PIT +2.5 149

PHI -3.5 182
WAS +3.5 197

SD -1.5 245.........4ty najpopularniejszy typ............
MIA +1.5 117

CHI -3 173
BAL +3 105

CIN -5.5 213
CLE +5.5 136

HOU -7 176
OAK +7 75

ARI -7 157
JAX +7 96

DEN -8 145
KC +8 307.........2gi najpopularniejszy typ............

SEA -12.5 153
MIN +12.5 79

NO -3 416.........1szy najpopularniejszy typ...........
SF +3 143

NYG -5 111
GB +5 154

CAR -2.5 192
NE +2.5 272.........3ci najpopularniejszy typ............

JARHEAD. NYJ PIT ARI KC NE
4 RICKY. PIT SD HOU NO GB
ROSEAL. ATL WAS OAK MIN NE
HOUSE AS. PIT WAS BAL CIN SEA
SHOWTIME HD. CHI CIN NO GB NE
PREPAY. TEN NYJ BAL CIN GB
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 17/11/2013 17:54

I bilans:

3 najpopularniejsze (bilans 9-17)
(tygodniowo 0-3, 1-2, 1-2, 1-2, 1-3, 2-1, 1-3, 2-1)

NO -3
KC +8
NE +2.5


Tyle ludzi na Patriots? OMG
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 17/11/2013 18:09

no właśnie
sam jestem zdziwiony, chociaż są dwa argumenty:
patriots umieją grać w "światłach ramp" czyli w prime time
mają wg mnie najlepszego trenera w lidze, który wie jak rozgrywać końcówki kiedy mecz jest na styku

tylko czy carolcia dopuści do meczu na styku? będziemy myśleć jeszcze
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 17/11/2013 18:19

Niewiele widzę ciekawego na ten tydzień.

Ale z cyklu linia bez sensu, to dlaczego na Saints jest tylko -3? Przecież Święci to razem z Seattle drużyny, które u siebie w domu grają wyjątkowo dobrze. Do tego jeszcze 49ers zagrali ostatnio słabo w ofensywie, a Brees jest nadczłowiekiem. Jak widać większość osób myśli podobnie, skoro jest to najpopularniejszy typ w Superconteście.
Czyli o co chodzi?

W poniedziałek Carolinka bez dwóch zdań. A dzisiaj to chyba nic. Chyba, że coś mi jeszcze wpadnie w oko później.
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 17/11/2013 18:28

Trzeba poobserwować zmiany spreadów. Czasami trafiają się dzięki temu perełki. Mam upatrzone spotkania którym się szczególnie przyjrzę
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 17/11/2013 18:40

Nikt nie mysli brac Falcons?

Graja mega kiche ale potencjal jest. Tampa w koncu wygrala i nie sadze aby sie zabijala o kolejne zwyciestwo. Dla mnie dobry moment dla Falconsow i Ryana na przelamanie kiepskiej passy.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 17/11/2013 18:40

Originally Posted By: Ghost
Niewiele widzę ciekawego na ten tydzień.



Niestety.

Gdzie się poukrywały wszystkie dogi? Normalnie nie mam problemu z "znalezieniem" meczy, w których faworyt może przy zbiegu kilku okoliczności utopić, ale dziś? Może Redskins (nieobliczalny RG3 & out), może Minnesota (wraz z 12 punktami). Patriots w poniedziałek? Grają bez Gregorego i Dennarda, czyli połowy secodnary, co pewnie z Caroliną nie będzie stanowiło problemu, ale już z Denver za tydzień jak najbardziej.

Nikt mi przecież nie wmówi że po prostu dziś faworyci biorą wszystko, bo tak nigdy nie jest...

Odnośnie Saints to Duszku myślę podobnie. Secondary SF wcale nie takie dobre jak się niektórym wydaje nie jest, wszystko w rekach pass rushu żeby zatrzymać Breesa. Coś mi się wydaje że to będzie pick of the day...
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 17/11/2013 18:46

Z dogów jedyne co mi na dziś przychodzi do głowy to Cleveland. Kurs odpowiednio wysoki, Bengals zagrali ostatnio słabo w ataku, a bez Geno Atkinsa już nie niszczą w obronie. Mecz wewnątrz dywizji. Tak, to może być dobry pomysł na dziś smile
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 17/11/2013 18:50

Originally Posted By: ssaczu
Nikt nie mysli brac Falcons?

Graja mega kiche ale potencjal jest. Tampa w koncu wygrala i nie sadze aby sie zabijala o kolejne zwyciestwo. Dla mnie dobry moment dla Falconsow i Ryana na przelamanie kiepskiej passy.



Jakoś nie mam zaufania do stawiania czegokolwiek w meczu dwóch drużyn grających straszną kichę. Atlanta gra słabo i w ataku i w obronie. Tampa przynajmniej w obronie coś tam stara się pokazać, chociaż też niewiele.
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 17/11/2013 19:08

Eagles vs Redskins

U Phili troche grajkow powypadalo po ostatnim meczu z GB. Foles zaliczyl 10 TD pass w ostatnich dwoch meczach. Graja fajnie ale trzeba oczywiscie zaznaczyc ze wracaja na swoje smieci co wiadomo jak sie przewaznie konczy (bilans 0-4).

O Redskins nie za wiele moge powiedziec bo widzialem raptem jeden ich mecz na poczatku sezonu. W staty to sobie kazdy sam moze zajrzec.

Jesli brac dzis gdzies doga to wlasnie tutaj czyli Redskins. Kurs @2,860.

TRENDS:

* Redskins are 5-1 ATS in their last six meetings in Philadelphia.
* Redskins are 1-6 ATS in their last seven vs. NFC.
* Eagles are 5-20-1 ATS in their last 26 home games.
* Under is 6-0-1 in Eagles last seven games in Week 11.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 17/11/2013 21:35

Jak donoszą służby meteo, jest spora szansa na tornado w okolicach stanów Illinois i Indiana. W meczach Chicago i Cincin może być fatalna pogoda.

http://www.nfl.com/news/story/0ap2000000...mpact-nfl-games
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 22/11/2013 22:17



Będzie grubo w niedzielę ooo

Ten niebieski stan w środku to oczywiście Kansas laugh
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 23/11/2013 19:38

Po bardzo dobrej niedzieli i słabych poniedziałku i wtorku potrzebna była przerwa na zebranie myśli smile - jak na forexie lub giełdzie, bo tak to trzeba traktować, chyba, że Ktoś to traktuje tylko w ramach zabawy, wtedy co innego...


ncaaf week 13 na razie 0-1
Typy wcześniej zagrane:

137 kansas+6 x2
157 hawaii+7
161 michigan+6.5
178 stanford-31
180 north texas-8.5 x2
184 oklahoma st+8.5
185 middle ten-23
193 smu-4
207 boise st-7 x2

cd
128 northwestern? pytajnik dlatego, że czekam i zagram pół godziny, godzinę przed spotkaniem. Moja linia na michigan st to -17 czyli 2 TD+FG, natomiast Vegas ustawiło ją na -7 a obecnie z 80% publiki za mich st spadła na -6.5 - według mnie Vegas chce żeby stawiać na spartans, a linia dla mnie niedorzeczna, więc coś jest na rzeczy. Nie wykluczone, że zagram to tez lekko ml (na razie kurs 3.30). Zobaczymy tez którą stronę wybiorą "weekendowi gracze" (bez obrazy dla nich). Mecz o 18-tej, napiszcie co o tym myślicie, bo sam ze sobą nie bardzo lubię rozmawiać laugh . Chodzi mi o to czy Wasza pierwsza myśl to michigan state? Moja taka była...

140 wake forest? podobna sytuacja. duke bilans 8-2, ostatnie 5 spotkań wygranych i SU i ATS, wake bilans 4-6 ostatnie 2 spotkania przegrane ATS i 3 SU a linia otwarcia na duke tylko -5.5 (powinno być 2TD)??? żarty, czy nie? Obecnie linia spadła do -6.5 i ciekaw jestem czy przebije kluczowy numer "7" (ponad 80% betów na duke oczywiście). Jeśli tak to gram tylko spread, jesli nie to próbuję też i ml. Mecz o 18-tej

122 under49
148 under60.5
150 under43
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 23/11/2013 19:53

frend
Oczywiście, że Michigan State. Powiem więcej, moja linia to -15, a więc całkiem podobnie do Twojej. Oglądałem część ich meczu w zeszłym tygodniu i fajnie chłopaki grają. Zgadzam się, że linia jest nieco podejrzana, ale ja tutaj nie będę szukał niespodzianki raczej.

Jeśli chodzi o Duke, to dla mnie no bet.
Natomiast podobną sytuację do Mich St widzę w meczu East Caroline.
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 23/11/2013 20:14

Ghost
też obserwuję east carolinę wink a raczej co się dzieje ze spreadem, na razie ruch mały, ale w usa dopiero 8 rano (i to w strefie najbliżej nas, bo dalej to jeszcze śpią)

pewnie około 17-tej będę wiedział co grać z tych trzech spotkań

181 byu ml (1.864)
204 mississippi+2.5
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 23/11/2013 23:48

Z wczesnych spotkań jeszcze:

128 northwestern+6.5
145 virginia+20.5
140 wake forest+7 1/2 stawki z ciekawości czy miałem rację tongue
145 over57.5
148 houston-2
202 kansas st-5
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 24/11/2013 01:36

cd
118 penn st ml
132 florida st-58.5 shocked
142 maryland-1
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 24/11/2013 17:10

LV contest:

DET -9 103
TB +9 254

HOU -10 61
JAX +10 142

GB -5 92
MIN +5 113

KC -4.5 215
SD +4.5 255

CAR -4 199
MIA +4 206

CLE -2 177
PIT +2 265.........4ty najczęściej grany typ............

STL -1 238
CHI +1 155

BAL -3.5 188
NYJ +3.5 121

OAK -1 92
TEN +1 191

ARI -2.5 282.........2gi najczęściej grany typ............
IND +2.5 172

NYG -2.5 178
DAL +2.5 276.........3ci najczęściej grany typ............

DEN -2.5 184
NE +2.5 315.........1szy najczęściej grany typ...........

SF -5.5 256.........5ty najczęściej grany typ............
WAS +5.5 103

Typy liderów:
JARHEAD . GB CAR CHI BAL TEN
4 RICKY . GB STL BAL ARI DAL
HO AT SAL . SD MIA CLE TEN ARI
TOOFDOC . MIN SD CLE NYJ NE
VEGASDAVE2 . SD MIA BAL OAK DAL
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 24/11/2013 17:24

I bilans:

3 najpopularniejsze (bilans 9-19-1)
(tygodniowo 0-3, 1-2, 1-2, 1-2, 1-3, 2-1, 1-3, 2-1, 0-2-1)

NE +2,5
ARI -2,5
DAL +2,5

I w zasadzie można by powtórzyć mój zeszłotygodniowy komentarz:
Tyle ludzi na Patriots? OMG


Jak widać granie przeciw tym typom to zdecydowanie nie jest głupi pomysł.
Posted by: slovan2

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 24/11/2013 19:09

Na foxboro ma być wietrznie i mroźno. Ma przypominać pogodę ze stycznia gdy Peyton poległ z Baltimore. Ludzi to niby to przekonuje.
Posted by: Sabelius

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 24/11/2013 20:52

Baltimore Ravens - NY Jets
Typ: Baltimore Ravens
Kurs: 1.52

Jets zajmują obecnie ostatnią pozycję gwarantująca udział w play-off, dzięki dzikiej karcie. Po dzisiejszym spotkaniu ta sytuacja powinna się zmienić. Nowojorczycy wygrywają swoje spotkania głównie dzięki obronie i grze biegowej. Dzisiaj przyjdzie im zmierzyć sie z ekipą, która ma równie dobrą obronę, równie dobrą grę biegową, ale już zdecydowanie lepszego QB w osobie Joe Flacco oraz doskonałych receiverów w osobie Torrey'a Smitha oraz Jacoby Jonesa. Co więcej na własnym stadionie Ravens są groźni dla najlepszych i spodziewam się, że Geno Smith wielokrotnie będzie pod presja obrony i znów poprawi swoje statystyki interceptions i fumble.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 24/11/2013 21:40

Originally Posted By: slovan2
Na foxboro ma być wietrznie i mroźno. Ma przypominać pogodę ze stycznia gdy Peyton poległ z Baltimore. Ludzi to niby to przekonuje.


gdyż

Cytat:
1. The Patriots couldn't have ordered up a better weather forecast for Sunday night against Peyton Manning and the Broncos -- icy cold and windy. Temperatures are expected to be in the teens at night, with winds possibly gusting around 20 miles per hour. ESPN's statistical database goes back to 2001 and computes that Manning is 2-5 in games when the temperature is 32 degrees or lower at kickoff (including playoffs), with six touchdowns and 10 interceptions. Add in three more sub-32-degree games from the 1998-2000 seasons, and Manning is 3-7 lifetime in those situations, with 11 touchdowns and 13 interceptions. (
Posted by: Sabelius

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 26/11/2013 06:42

Washington Redskins - San Francisco 49ers
Typ: San Francisco 49ers
Kurs: 1.42

To co wydawało się niemal pewne przed rozpoczęciem sezonu teraz staje pod znakiem zapytania. Mowa o awansie San Francisco do play-off. 49ers przegrali oba ostatnie spotkania i choć rywali nie byli przypadkowi (Carolina i Nowy Orlean), to sytuacja podopiecznych Jima Harbough zaczyna się nieco komplikować. Dlatego też w dzisiejszym starciu z Redskins dla gości liczy się tylko wygrana. Przyjezdni zapewne oczekują większej stabilizacji od swojego QB Kaepernicka, który ostatnio szczególnie zawodził w grze górą. Gra biegowa obu drużyn stoi na podobnym poziomie. Z jednej strony Morris + RGIII, z drugiej Gore i "Kopernik". Niewykluczone więc, że kluczowa dla losów spotkania będzie dyspozycja formacji obronnych. Tę zaś zdecydowanie lepszą mają 49ers (8 przeciw pass i 12 przeciw rush, podczas gdy Redskins kolejno 26 i 18). Z powyższych względów liczę na zwycięstwo San Francisco.
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 01/12/2013 19:07

Hilton contest na dzis.

3 najpopularniejsze typy:

1. Bills -3
2. Tampa +7
3. Broncos -6

Typy liderow:

4 RICKY - W38 L19 T3 LW 4-1
Week 13 Picks: TB BUF STL SD SEA
WH DIVITTO - W39 L21 T0 LW 5-0
Week 13 Picks: KC TB PHI BUF HOU
HOUSE AT SAL - W38 L20 T2 LW 3-1-1
Week 13 Picks: BAL CHI PHI NYJ NYG
JARHEAD - W38 L20 T2 LW 2-2-1
Week 13 Picks: GB OAK CLE CAR HOU
INDY BOYS - W38 L21 T1 LW 4-1
Week 13 Picks: KC MIN PHI ATL SEA
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 01/12/2013 19:36

House at Sal to kumple Simmonsa z Grantlandu laugh

a co do meczy...Chargers u siebie po 1.9?

mecz dnia to chyba Jax-Browns, do podstawowego składu tych drugich wrócił jeden z najbardziej przerażajacych QB w lidze Brandon Weeden. Przerażających oczywiscie własnych fanów... wink
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 01/12/2013 19:39

3 najpopularniejsze (bilans 12-19-1)
(tygodniowo 0-3, 1-2, 1-2, 1-2, 1-3, 2-1, 1-3, 2-1, 0-2-1, 3-0)

BUF -3
TB +7
DEN -6

No ostatnio popularne się sprawdziły (albo nie sprawdziły, zależy jak na to patrzeć smile )
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 01/12/2013 20:59

Colts u siebie są tylko na -4, hmmm? może będzie jakiś rebound game z ich strony po tych smierdzielach które ostatnio odwalili.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 01/12/2013 22:25

No może i dziś Colts faktycznie się odbiją. Posadzili na ławce Trenta Richardsona, starterem będzie Donald Brown. Widać, że coś chcą zmienić, może im to przyniesie sukces.
Aaaaale jeśli miałbym szukać dziś dogów, to obok Tampy (!?), Jacksonville (!!?) i St. Louis (!!?), to byliby to właśnie Titans smile

Najlepszy typ jak dla mnie w poniedziałek. Seattle w mojej opinii zjedzą Breesa niestety. Saints grają znacznie lepiej u siebie niż na wyjazdach. A tu jeszcze wyjazd do takiego miejsca...
W moim prywatnym power rankingu Seattle w tym sezonie stale i niezmiennie na 1 miejscu. Nie dość, że mają teraz najlepszy bilans, to jeszcze osiągnęli go grając w zdecydowanie najtrudniejszej dywizji.

A na dziś to nie wiem. Możę popróbuję wyżej wymienione dogi z handicapami, albo nawet bez wink
Ani Tampa ani Jax nie sprawiają wrażenia tankujących, a ostatnio wreszcie coś zaczęli grać. Cleveland dołuje od jakiegoś czasu. Carolina niby nie, ale takie mam przeczucie.
Jeśli chodzi o Rams, to jak wspomniałem to jest zbyt mocna i wyrównana dywizja żeby takie handicapy rozdawać.

Chodziło mi po głowie jeszcze Miami, ale Jets u siebie wygrali przecież z New Orleans i New England, więc chyba jednak podziękuje. Chociaż kto wie, co tam Geno na dziś przygotował grin
Posted by: BartasPT

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 01/12/2013 22:28

Jaguars nie wygraja juz zadnego meczu do konca sezonu, wiadomo dlaczego. Wiec tutaj doga bym nie szukal hmm
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 01/12/2013 22:36

Originally Posted By: BartasPT
wiadomo dlaczego



Może tak, a może nie.
Trzy tygodnie temu, jak pisałem, że Tampa powinna wygrać z Miami, też ktoś mi zadał pytanie na QC - po co Tampa ma wygrywać?

No właśnie, nikt nie wie po co, ale wygrywają.
Posted by: BartasPT

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 01/12/2013 22:48

Ja zadalem to pytanie grin no nic, mozemy tylko gdybac, mi sie wydaje, ze Jags dzis nie beda zainteresowani wygrana na wyjezdzie, no ale zobaczymy smile
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 01/12/2013 23:01

Szczezre to ja tez nie rozumiem tych masowych betow na JAX i TB.

Jeszcze nad JAX z handi mozna by pomyslec bo Browns z Weedenem to samo moze sie wykonczyc ale TB to ja bym nie tknal za zadne skarby.
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 03/12/2013 04:36

ncaaf wkroczyło w decydującą fazę, jak dziwne mogą byc wyniki teraz, pokazał zeszły tydzeń kiedy to kilku faworytów powyżej 10 pkt nie tylko, że nie pokryło handi ale i przegrało swoje mecze
ciekaw jestem waszych typów, a żeby zachęcić do dyskusji podam może swoje wstępne(jeden już zagrany):

cinncinnati+3 i powyżej otwarcie -7 na louisville i szkoda, że przespałem bo +7 to był prezent

no illinois-3 bowling ok ale bez przesady
baylor-13.5
missouri+2.5 jak to mówią wrong team favored
arizona st-3
michigan st+6 jedyny typ który już zagrałem
utah st+3 też powinni być faworytem wg mnie

tak na pierwszy rzut oka powyższe zespoły mają wg mnie duże szanse na pokrycie spread'a
moim zdaniem warto czekać do samych meczów i obserwować sobie zmiany handi
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 03/12/2013 06:35

Originally Posted By: frend30

missouri+2.5 jak to mówią wrong team favored


Trudno się z tym nie zgodzić. W pinnku już +1,5 i raczej zleci jeszcze jak ludzie ochłoną po tym cudzie z ostatniej kolejki.

Michigan State - ze dwa albo trzy razy patrzyłem na ich mecze i naprawdę fajnie chłopaki grają. Są w stanie namieszać, być może też ich zagram.

Bowling Green jeszcze nie skreślam
U reszty handicapy raczej się pokrywają z moimi wyliczeniami smile
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 03/12/2013 17:14

Seattle bez wątpliwości, nadal najlepsza drużyna w NFL piwo

Wczoraj ich kibice skacząc w górę i dół po fumble return, wywołali lekkie trzęsienie ziemi (dosłownie!). Poza tym odzyskali tytuł najgłośniejszego stadionu na ziemi.
Nie jest to mój ulubiony team, ale bardzo chciałbym pójść kiedyś na ich mecz. Coś niesamowitego co tam się musi dziać.

To zwycięstwo wysyła ich jako pierwszych do playoffów i praktycznie gwarantuje też im przewagę własnego boiska, bo mają 2 meczową przewagę nad Saints i Panthers oraz przewagę tie-breakera nad nimi.
Co oznacza, że do zaklepania tego wystarczą im 2 zwycięstwa w 4 meczach (przy założeniu, że Saints albo Carola wygrają wszystkie mecze).

Cytat:
That would mean the playoffs go through Seattle, in a building where the Seahawks haven't lost since 2011 and Wilson has never lost. Wilson is now 14-0 at home as Seattle's starter.

smile

Dla porządku podam, że wyeliminowane są drużyny Atlanty, Washingtonu i Tampy.
Oficjalnie wciąż w grze pozostają Jaguars i Houston laugh Chociaż nie wiem jak to możliwe
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 03/12/2013 20:49

NFC Playoffs idą przez Seattle smile jak wygląda Wilson gdy jest zimno, bo tak będzie podczas SuperBowl w tym roku?
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 04/12/2013 04:26

Ghost

dzisiaj przyjrzałem się meczowi bowling green z no illinois i tu rzeczywiście może być podobna sytuacja jak tydzień temu z fresno state.
zwycięstwo no illinois prawdopodobnie da im miejsce w rankingu BCS przed central florida i umożliwi występ w grudniowym bcs bowl game tzw. Sugar Bowl a to już i prestiż i chyba kasa dla uczelni, to jednak potrafi "pętać" nogi wink
defensywa bowling z meczu na mecz coraz lepsza, a jak stare porzekadło mówi "tytuły wygrywa się defensywą", tak więc wybór pomiędzy bardzo dobrą ofensywą no illinois a defensywą bowling green nie jest prosty... choć z drugiej strony jak spread będzie się podobnie zachowywał jak przed tygodniem (a wszystko na to wskazuje na razie) to już wiesz co będę grał smile
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 04/12/2013 04:39

Poniżej prognozy co do bowl games:

BCS Bowl Projections 2013

National Championship Game
Florida State ACC...vs...Ohio State Big Ten

Rose Bowl
Michigan State Big Ten...vs...Stanford Pac-12

Orange Bowl
Oregon Pac-12...vs...Alabama SEC

Fiesta Bowl
Oklahoma State Big 12...vs...Northern Illinois MAC

Sugar Bowl
Auburn SEC...vs...Central Florida AAC
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 04/12/2013 04:43

pisząc o sugar bowl miałem na myśli bowling green, chociaż do końca to nie wiem jak oni te rankingi układają i co decyduje o miejscu, bo czasami gorsze drużyny są wyżej klasyfikowane itp.

gdzieś czytałem, że aby bowling zagrało w jakiejś nazwijmy to finałowej grze to musi byc ileś tam różnych warunków spełnionych
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 06/12/2013 05:03

jako że jestem już po przylukaniu Phila - Arizona z taśmy, podzielę się zatem luźnymi spostrzeżeniami:

- kary zabiły dwie świetne akcje Eagles na początku 4Q, kary które dla zagrywki nie miały znaczenia. najpierw głupi holding gdy DeSean Jackson robił ok. 60 y punt return na TD (piękny return btw), potem block in the back Avanta gdy McCoy jechał z 37y runem.

- Foles powinien mieć co najmniej 2 interception, przy linii do Mathieu (4Q), w end zone do Petersona (1 połowa) - w obu gracze Eagles stali się obrońcami walczącymi żeby gracz Cardinals nie złapał. A był to drive (ten z 4q) który Eagles skończyli z niczym. Potem (4min przed końcem) było juz faktyczne INT, wycofane przez karę Matheu (holding), znowu niezwiązanej z fatalnym rzutem. Plus sporo podań lecących po prostu w buraki...słaby mecz Folesa nadchodzi wielkimi krokami, w mediach się o tym nie mówi bo wiadomo jak swietne na pierwszy rzut oka ma statystyki, ale jeszcze wyjdzie szydło z worka wink

- Ofensywa Eagles konceptulanie ma jeszcze jedne problem - wszystko jest super jak wyskakują na prowadzenie, natomiast jak trzeba spalać zegar i chronić prowadzenie, to się zaczynają kłopoty. Oni po prostu nie potrafią grać powoli, a nawet jeśli potrafią, to tego nie robią. Może trudno jest się tak przestawić? Grać up-tempo przez 2.5-3 kwarty, by potem świadomie zwolnić.

- o Palmerze nie ma co pisać, każdy go już chyba dobrze zna...jak ma czas to mu idzie, jak się pocket wali to i Carson rzuca kaczkami, a że linia off Arizony nie jest za rewelacyjna, to i zazwyczaj wiele czasu na rzut nie ma - wszystko zależy na jakim poziomie stoi pass rush rywali (a mają takich...STL, @TEN, @SEA, SF - powodzenia smile ). To jest oczywiście przyzwoity quarterback...o ile zadowala cię kończenie sezonu z bilansem typu 8-8 czy 9-7, na więcej go już nie stać.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 07/12/2013 01:57

Tymczasem Jaguars wygrali wczoraj kolejny mecz i mają w ostatnich 5 meczach bilans 4-1.
To by było na tyle jeśli chodzi o tankowanie wink

A Houston właśnie zwolnili coacha Kubiaka.

@Skiper
Ten słaby mecz Folesa może nadejdzie już w niedzielę. W końcu Phila już ma chyba za dużo zwycięstw u siebie wink
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 07/12/2013 06:17

Dzisiaj niezbyt mocny bet, ale wezmę underdoga
linia bardzo niestabilna w ciągu tygodnia, to rosła, to spadała i tak w kółko.
szkoda, bo myślałem, że to bedzie kolejny bet roku i jeśliby było dziś +5 to na pewno tak właśnie bym go nazwał.

niu ma lepszego quarterbacka, bg lepszą defensywę i dla poparcia kilka statystyk w ramach krajowej klasyfikacji (nie konferencji):
miejsce 7 in total yards
miejsce 4 in passing yards
miejsce 5 in points allowed
miejsce 1 in time of possession
miejsce 1 in fumbles lost - 3 this season
miejsce 7 in opponents first downs
miejsce 1 in red zone defense

stawiam na

105 bowling green+3

powodzenia
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 08/12/2013 19:14

Supercontest

3 najpopularniejsze (bilans 13-21-1)
(tygodniowo 0-3, 1-2, 1-2, 1-2, 1-3, 2-1, 1-3, 2-1, 0-2-1, 3-0, 1-2)

NO -3.5
CIN -6
SF -3

Liderzy:
INDY BOYS . HOU BUF TEN STL CHI
JARHEAD . OAK CIN CAR DET SEA
BACKSTABBER . BAL NO PHI TB STL
NFL TRENDS . KC BAL PIT TB ARI
DAVID FROHARDT -LANE 1 CLE CAR PIT DEN STL
ALL YOU CAN EAT. WAS NYJ CIN CAR CHI
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 08/12/2013 19:33

Ostatnio te najpopularniejsze typy układają się tygodniami na przemian zysk-strata-zysk-strata. Czyli wychodzi, że w tym tygodniu warto by było pograć te typy.

Tak na logikę patrząc to jest w tym sens. Saints wracają do siebie to wiadomo, że Brees włączy dopalacze.
Indy ostatnio się ładnie szmacili, ogrywając tylko mało rozgarniętych Titans.
A dla Frisco to bardzo ważny mecz w temacie playoffów. Jak przegrają to ich sytuacja się nieco skomplikuje.

Tylko, że najchętniej zagrałbym i Seattle i Indy i Caro smile
I co zrobić?
Posted by: weed

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 08/12/2013 19:59

zagrac seatlle, indy i caro ;]
Posted by: Sabelius

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 08/12/2013 21:52

Philadelphia Eagles - Detroit Lions
Typ: Detroit Lions
Kurs: 2.30

Ważne starcie dla obu ekip. Detroit przewodzi w dywizji z jednym zwycięstwem zapasy nad Chicago Bears, podczas gdy Philadelphia ma ten sam bilans co współliderujące Dallas. Obie drużyny imponują w ofensywnie dlatego też spodziewam się, że o wygranej zadecyduje defensywa. Lions dobrze bronią w grze dołem i spodziewam się, że zatrzymują McCoya. Z kolei passing defense Eagles jest najsłabsza w lidze, więc Megatron i spółka będą raz za razem kąsać rywali. Co więcej Eagles wyjątkowo słabo spisują się na własnym obiekcie, gdzie wygrali zaledwie 2 razy na sześć prób. Nie przekonuje mnie również szybkie rozgrywanie akcji przez Philę, która skutkuje krótkim czasem przebywania na boisku ofensywy, zaś długim czasem gry defensywy.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 09/12/2013 01:51

mam nadziej że ktoś czyta to co pisze tutaj wink

(Shotgun) N.Foles pass deep middle INTERCEPTED by C.Houston at 50. C.Houston to PHI 20 for 30 yards (T.Herremans).
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 09/12/2013 01:59

Originally Posted By: Skiper
mam nadziej że ktoś czyta to co pisze tutaj wink


Originally Posted By: Skiper
słaby mecz Folesa nadchodzi wielkimi krokami


Originally Posted By: Ghost

Ten słaby mecz Folesa może nadejdzie już w niedzielę


Oczywiście smile
Posted by: lupus

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 10/12/2013 03:08

Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 15/12/2013 17:47

Supercontest

3 najpopularniejsze (bilans 15-22-1)
(tygodniowo 0-3, 1-2, 1-2, 1-2, 1-3, 2-1, 1-3, 2-1, 0-2-1, 3-0, 1-2, 2-1)

KC -4.5
PHI -5
MIA +2.5

Liderzy:
DAVID FROHARDT LANE2 SF CHI MIA GB PIT
4 RICKY . TB MIA PHI KC PIT
RYAN HOJO . ATL ARI MIA GB PIT
BACKSTABBER . NYG HOU JAX PHI BAL
EBN OZN . TB STL CHI IND MIN


Z ciekawszych wiadomości:
RGIII trafia na ławę - być może na stałe. Dzisiaj w Washingtonie startuje Kirk Cousins.

Vikings bez Adriana Petersona

Porażka Broncos w czwartek otwiera nowe możliwości walki o playoffy, zwłaszcza dla Kansas. Stąd pewnie Kansas będzie megamasówką na dziś.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 15/12/2013 18:08

Ciekawie wygląda na dziś Arizona. Bardzo dobrze grają ostatnio, difens, ofens wszystko działa jak trzeba. Szans na mistrzostwo dywizji już nie mają, ale na wild card jak najbardziej. Ale porażka dzisiaj bardzo mocno skomplikuje ich sytuację, bo zarówno Caro jak i SF mają zwycięstwo więcej.
Titans to przeciętniaki już prawie bez szans na playoffy.

Już wiele razy wprawdzie przerabiałem sytuację, że drużyny muszące wygrać - przegrywają, ale dzisiaj się tego nie spodziewam wink
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 15/12/2013 18:18

Kolejna sprawa, to Indiana mimo całej swojej mizerii, już jest w playoffach i to raczej na 90% będą mieli 4th seed (wątpię, że liczą na więcej, a mniej im nie grozi).
Houston jest jedyną drużyna w AFC oficjalnie wyeliminowaną z walki. Wywalili coacha i twierdzą, że jako że nie mają już nic do stracenia, zamierzają popsuć nieco szanse innych teamów. Jak widać w tym roku walka o numer 1 draftu nie jest zbyt pociągająca, więc być może Houston ML nie jest złym pomysłem.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 15/12/2013 18:41

Originally Posted By: Ghost

Z ciekawszych wiadomości:
RGIII trafia na ławę - być może na stałe. Dzisiaj w Washingtonie startuje Kirk Cousins.


Mówią że na ostatnie 3 mecze, natomiast jeśli Cap. Kirk dostanie kontuzji, o co przy słabiutkiej off. line Washingtonu nie trudno, to się chyba z Rexem Grocemanem wygłupiać nie będą.


Pats bez rukasów Thompkinsa i Dobsona. Wcale nie jest powiedziane, że to źle wink

Colts wyglądają słabo, i to chyba już dawno nie jest żadna tajemnica. Oglądałem 2 połowę ich meczu z Bengals, i co mnie zadziwiło najbardziej nie mieli jakiegoś sensu że im sezon z taką grą ucieknie bardzo szybko. Gra szła powoli, majestatycznie, bez ciśnienia mimo iż cały mecz byli do tyłu z wynikiem. I to mimo że byli do tyłu, to mogli ten mecz wygrać, a przynajmniej tak zrobić żeby końcówka byłą ciekawa. No ale przyszło zagranie meczu laugh a raczej decyzja Pepa Hamiltona, OC Colts.
Sytuacja była taka: 8 minut do końca, 14-28 więc "tylko" różnica 2 td, Colts mają 4th&6 na własnej linii 24. To już generalnie taki moment, że albo Colts wszystko od tego momentu zacznie wychodzić, i może wyciągną wynik, albo się poddają na 8 minut do końca. Colts się poddali. Booom! poleciał punt, który Tate z Bengali zreturnował praktycznie do tego samego miejsca, skąd by mieli piłkę, gdyby Colts nie przeszli tego 4-tego downa (punt 48y - return 43y). Bengals od razu byli w zasięgu FG. Game over. No po prostu blush blush
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 15/12/2013 19:01

Tam w Washingtonie to jest niezły burdel. Shanahan chyba nie ma już ochoty tego ogarniać. Więc wcale się nie zdziwię, jak z Grossmanem się jednak powygłupiają wink

W Vikings obok Petersona nie będzie też Gerharta, więc jakieś no-name'y na RB grają. Handi na Philę już -6,5. Ciekawe do ilu zleci.

Rams bez Tavona Austina.

Miami już faworytem? O ładne rzeczy.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 17/12/2013 18:57

http://www.cbssports.com/nfl/standings/playoffrace

Sporo drużyn już zostało wyeliminowanych z walki. Ale dość niewiele ma awans w kieszeni. W NFC tylko jedna, bo Arizona mocno naciska na wild cardy a w słabszych dywizjach nie ma wybijających się drużyn.

Mamy w tym tygodniu mecz Saints - Panthers, gdzie przegrany będzie miał spory problem. Choć na szczęście dla nich Arizona musi pojechać do Seattle. I może Seattle nie byłoby zainteresowane masakrowaniem rywala, ale im chyba najbardziej zależy na home fieldzie.
Mimo wszystko +10 na walczącą o życie Zonę, to hmm...

Dalej na północy walka między Chicago, Green Bay i Detroit. Detroit już bym skreślił skoro nie potrafili wygrać z Baltimore, ale mają w tym tygodniu Giants więc pewnie wygrają.
Na wschodzie Phila walczy z Dallas. Pewnie już wszystko było powiedziane na temat grudniowych wyczynów Cowboysów, ale no kurdę, jak nie wygrają z Washingtonem to serio powinni rozwiązać tą drużynę i niech nie zawracają więcej dupy.

Heh, w ogóle to jakim cudem Ravens mają szanse na awans?

Ogółem zawsze z tych co "muszą", to ktoś przegrywa niespodziewanie. Tylko kto, może San Diego?

A może Baltimore pojedzie Patriots? hmm
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 18/12/2013 04:52

To może być pewne zaskoczenie co powiem ale Giants wcale nie są tacy źli smile oglądałem dziś mecz i obrona im ładnie trzymała wynik w ryzach, stop tu i tam na 3cim downie i Seattle by zrobiło jeszcze mniej punktów. Natomiast te picki Eliego (w liczbie 5)...co najmniej 2 z nich to wina Nicksa, który odwalił straszliwą kaszanę. Dodajmy 1 to rzut na hail mary na koniec 1 połowy, i zostają "tylko" 2. Ofensywna linia Giants dramat, presja nieustanna na Manningu, i to chyba pozycja nr 1 do zaadresowania w offseason.
W kazdym razie...ten mecz z Lions może byc ciekawy, Giants wcale nie odpuszczają sezonu (poza Nicksem oczywiście), a linia do przeskoczenia to całe 8.5 punktu.

A Baltimore może spokojnie pojechać Patriots, szkoda tylko że publika jest tego samego zdania wink i linia na BAL to już -2.5. A w Patriots znowu bedzie tradycyjne posezonowe narzekanie (takie samo od kilku lat) że im brakuje dobrego, szybkiego i wysokiego WR-a grającego na zewnątrz. Bo z tą zbieraniną liliputów jeszcze da się jechać w open field, natomiast już nie w czerwonej dzielnicy (z Miami na 4 wycieczki do red zone tylko 1 TD - tak się nie da wygrywać w NFL).
Posted by: Ludwiczek

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 21/12/2013 21:49

New Mexico Bowl
Colorado State @ Washington State
Washington State -6 @ 1.98
Washington State @ 1.46
Over 65.5 @ 1.98
Pinnacle


Zaczynamy sezon bowls od spotkania Colorado State z Washington State.
Dla Wazzu jest to pierwszy bowl od 10 lat i pierwsza szansa na zakończenie sezonu z dodatnim bilansem od 2003 roku.
Po drodze potrafili zakończyć sezon z bilansem 1-11.
Jak trenerskie stery w drużynie przejął Mike Leach to mimo ze pierwszy sezon nie był najlepszy (często się tak zdarza) to już w drugim sezonie dał ekipie ze stanu Washington bowl game.
Zakończyli sezon z bilansem 6-6.
Ofensywna koncepcja Leach'a to głównie passing game i tego sie trzymał w Texas Tech oraz jak był OC w Oklahomie , Kentucky czy w uniwersytecie Valdosta State.
W ilości passing yards na mecz WSH zajęło 4 miejsce w kraju. (za Fresno State , TexasTech i Oregon State.)
Poprawili też nieco rushing game , ale tutaj nie ma powodów do domu bo 58.7 jarda to słaba liczba i ostatnie miejsce w nacji.
Dla ciekawości rok temu WSH po ziemi wyrobili... 29.1 jarda na mecz (nieznacznie lepsze było Tualne z 40 jardami na mecz , nastepne ekipy z prawie 90 jardami per game)
Taka ciekawostka Leach gdy trenował Texas Tech w każdym z sezonów zaliczał bowl games.
Przegrali mecz z Auburn na początku sezonu , ale Tygrysy jeszcze wtedy nie były ekipą na miarę BCS i dopiero od polowy Października Auburn stało się zagrożeniem dla innych ranked teams z SEC.

QB WSH - Conor Holliday zaliczył 4187 jardów za ten sezon z 28 TD i 21 INT
W tym sezonie grał z jedną z najgorszych defensyw vs passing - z Californią.
Rezultat ? 44-22 dla WSH , 521 jardów w 41 completion , 3 TD , 1 INT
Nie zdziwię się jak zobaczę podobny wynik u Hollidaya jutro.

Colorado State ma jedną z gorszych defensyw vs passing -> 265 jarda na mecz a i tak mają sporo szczęścia bo w dywizji Mountain nie widzieli w tym roku Fresno State , które króluje w całym FBS jeśli chodzi o passing games
Poza tym Colorado State musi jechać na stadion rywala z dywizji , ponieważ to w Nowym Meksyku rozgrywany jest ten bowl

Co przemawia za typem

nfl 4-ta w nacji ekipa ze stanu Washington mierzy się z ekipą której defensywa przeciwko podaniom jest około 110 miejsca i na dodatek nie widzieli rywala dywizji , który gwałci rywali podaniami.
nfl Może i ekipy są podobne , ale WSU widziało zdecydowanie więcej ranked teams i zdecydowanie mocniejsze ekipy (Stanford , Oregon , Oregon State , USC a ColState widziało tylko Alabamę z ranked teams)
nfl Branie na poważnie ekipy , która straciła 42 punkty z UTEP czy tyle samo z Nowym Meksykiem , no nie wiem...

Zagrożenia dla WSH ?
nfl Colorado State RB Kapri Bibbs - 254 prób , 1572 jardów , średnia 6.2 , 28 TD oraz doświadczone O-line.
Tylko że jak przyjrzymy sie bliżej
Z Nevadą 312 jardów i 4 TD , z Nowym Meksykiem 291 jardów i 6 TD
Jak popatrzymy na to które w kraju sa obie ekipy w defensywie przeciwko rushing to te liczby robią o wieleee mniejsze wrażenie.
Gorsze od obu ekip jest tylko chyba New Mexico State i Eastern Michigan (pląta się też w okolicy Air Force ale to troche inny typ organizacji uniwersyteckiej)
Do tego dochodzi Wyomin z którymi zrobił 200 jardów i które tez nie najlepiej się trzyma w defensywie przeciwko biegom.
nfl Trenerem ColState jest Jim McElwain - był on kordyantorem ofensywy w Alabamie , gdy ta wygrywała BCS w roku 2009 i 2011

Over idzie na wszelki wypadek , gdyby Rams odpaliło mocniej z passing game i rushing game.

Cytat:
WSU is 4-0 ATS as a favorite this year, covering each game by 10+ points. As a favorite WSU has allowed half a sack per game; as a dog they've allowed more than 3 per game. Halliday has thrown 16 TDs and just 4 picks as a favorite, while he's thrown 11 TDs against 17 picks as a dog.
Posted by: Ludwiczek

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 21/12/2013 22:12

UL Lafayette Ragin' Cajuns @ Tulane Green Wave
Tulane Green Wave
1.81 @ Pinnacle


W tym meczu nie proponuje szaleć z ilością stawki bo raz , że mecz na styku co widać po linii [handicap ustawiony na 2.0], a dwa obie ekipy są z konferencji które nie porywają poziomem futbolu.
Louisiana-Lafayette będzie grała w 3 kolejnym New Orleans Bowl , a tym razem zmierzą się z lokalnym rywalem.
QB UL Terrance Broadway nie grał w ostatnim meczu sezonu z powodu kontuzji i status na dzisiejszy mecz jest nieznany.
Prawdopodobnie nie wystąpi.
Dla Tulane jest to pierwszy bowl od 2002 roku i na dodatek grają w domu.
Więc będą chcieli pokazać się ze zdecydowanie lepszej strony
W ekipie Tulane tez wystąpi QB nieco spowolniony przez kontuzję - syn gwiazdy NFL Joe'go Montany - Nick Montana
Spotkanie dwóch słabych formacji - ofensywy Tulane i defensywy Cajunes oraz dwóch silnych formacji - ofensywy Cajunes i defensywy Tulane.

Tulane zaczęło sezon 6-2 , ale następnie dostali małej zapaści i przegrali 3 z ostatnich 4 gier.
Linia defensywna jest tutaj bardzo ważna.
Juluis Warmley miał 15.5 tackles for loss , a Royce LaFrance dodał kolejne 10 w tej kategorii.
Sprowadzony z LSU Chris Davenport dość poważnie wzmocnił pozycję Nose Tackle
Formacja ta gra bardzo agresywnie prze cały rok

Popatrzmy z kim grali Cajuns ?
Nicholls State [70-7] , Texas State [48-24] , New Mexico State [49-35] , Troy [41-36] , Gerogia State [35-21] , South Alabama [8-30]

Wspólni rywal to South Alabama i UL Monore.
Tulane przegrało z S.Alabamą 41-39 i wygrało z UL Monroe 31-14. Oba mecze były na początku roku.
Cajuns oba mecze z tymi rywala przegrało , obie gry były na koniec sezonu. Z Monroe wynik 28-31 , z Alabamą 8-30.
Tulane 3 z 5 porażek skończyło z wynikiem 4 punktów lub mniej straty. Z Rice 13-17 , z UTSA 7-10 i ze wspomnianą Południową Alabamą 39-41.
Z innych ciekawych rywali to zostali rozgromieni przez Syracuse 17-52

Jeśli zabraknie QB UL Broadwy'a to ciężko widzę ten mecz ponieważ ofensywa Tulane mimo że przeciętna lepiej wygląda niż UL ze swoim back-up'em
Spodziewam sie jakiegoś close game tutaj.
Warto sprawdzić informację przed meczem.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 22/12/2013 06:33

to mi wygląda na wiodący temat na jutro - pogoda. per nfl.com



z informacji kto zagra z kto nie, zagrają:

Matt Flynn
AP (prawdopodobnie smile )
Lance Briggs

a nie zagrają:

Aaron Rodgers
Victor Cruuuuuuuuuuz, JPP
Wes Welker
Brandon Pettigrew


- Carson Palmers game-time decision, choć to bez znaczenia bo z nim czy bez niego Arizona zbiera w pape w Seattle.

- w Patriots bardzo niepewny jest LT Nate Solder, jak nie zagra na LT przesunięty będzie Logan Mankins. Mankins ma bardzo przeciętny sezon, a naprzeciw by miał Terrela Suggs tudzież Elvisa Dumervila, czyli ręce pełne roboty. Na ESPN cała 5 ekspertów, z Tedym Bruschim na czele, typują wygraną Ravens.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 22/12/2013 17:58

Nate Solder już oficjalnie OUT (nie poleciał do Baltimore).

expected to play:
Palmers, Fitz, MJD

natomiast w Colts niepewny jest występ T.Y. Hiltona (kontuzja ramienia)
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 22/12/2013 18:11

Supercontest

3 najpopularniejsze (bilans 17-23-1)
(tygodniowo 0-3, 1-2, 1-2, 1-2, 1-3, 2-1, 1-3, 2-1, 0-2-1, 3-0, 1-2, 2-1, 2-1)

PIT +7 (nie pamiętam kiedy aż tyle osób było za jednym typem, i jeszcze prawie wszyscy liderzy)
CIN -7
CAR -3

Liderzy:
DAVID FROHARDT LANE2 CLE IND CIN OAK PIT
RYAN HOJO . MIA WAS PIT NE SF
EBN OZN . BUF CAR PIT NE ATL
4 RICKY . CAR DEN PIT NE SF
BIG LIB . STL PHI IND SEA NE
NFL TRENDS . MIA DAL CIN ARI PIT
BOSCO 78 . MIA CIN SD PIT SF
ALL YOU CAN EAT. CAR WAS CIN DET PIT
JARHEAD . BUF NO KC DEN ARI

Ostatnio najpopularniejsze wchodzą znacznie lepiej niż na początku. Hmm..

David Frohardt ma bilans 48-23-4. Całkiem nieźle aplauz
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 22/12/2013 18:14

Teraz patrzę, że zepchnęli ten Pitts do +1.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 22/12/2013 19:16

To po kolei, kto musi, kto nie musi smile

Miami - Buffalo. Miami "musi", Buffalo już nie.

NO - Carolina - mecz o 1 miejsce w dywizji. Obie drużyny "muszą".

Dallas - Washington - Dallas musi, Washington nie musi. Redskins jednak nie zależy na najwyższym miejscu w drafcie, bo swój pick już oddali Ramsom.

Tampa - St. Louis - o pietruszkę

Chicago - Phila - obie muszą

Cleveland - NYJ - o pietruszkę

Indy - Kansas - obie w playoffach, ale Kansas walczy o wyższy numer i ewentualny wolny los

Minnesota - Cincinnati - Minn nie musi, Cincin musi smile

Denver - Houston - Denver musi bo spadną z pierwszego miejsca. Houston może będzie walczyć o numer 1 draftu, a może nie.

Tennessee - Jacksonville - o pietruszkę

Arizona - Seattle - Arizona musi, Seattle not so much.

NYG - Detroit - NYG już oczywiście o nic nie gra, Detroit żałośnie walczy o playoffy.

Oakland - San Diego - jak wyżej.

Pitts - Green Bay - to niesamowite, ale obie drużyny wciąż mają szanse.

New England - Baltimore - Baltimore musi, New England też jeśli bardzo im zależy na wolnej rundzie

Atlanta - San Fran - Atlanta nie musi, Frisco musi jeśli Arizona wygra, w innym przypadku raczej będzie mecz o pietruszkę.


To gdzie te dogi? Może się Riversowi ręcę zatrzęsą? Oakland spory kurs.
Dallas jaka by to była pewka, ale przecież oni są mistrzami w rozwalaniu swoich szans na playoffy. Dlatego tylko taki niski kurs na Washington.
Posted by: BartasPT

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 24/12/2013 05:20

ale jaja, pisza, ze Romo nie zagra juz w tym sezonie...

ESPN's Adam Schefter reports Tony Romo's back injury is season-ending.
Posted by: taktoonZS

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 27/12/2013 02:53

Rodgers wraca,a wiec chicago zegna sie z PO
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 27/12/2013 04:14

ciekawe czy zgoli tego wieśniackiego wąsa wink
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 29/12/2013 21:11

Supercontest

3 najpopularniejsze (bilans 20-23-1)
(tygodniowo 0-3, 1-2, 1-2, 1-2, 1-3, 2-1, 1-3, 2-1, 0-2-1, 3-0, 1-2, 2-1, 2-1, 3-0)

GB +4.5 (jeszcze więcej ludzi niż w zeszłym tygodniu na Pit, oczywiście ta linia już nierealna)
ATL +7
PIT -7

Liderzy:
EBN OZN . GB DAL TB ARI KC
DAVID FROHARDT LANE2 GB CIN IND PHI SF
4 RICKY . PIT WAS PHI NO SD
RYAN HOJO . GB NYJ BUF TB OAK
BIG LIB . GB PHI NO ARI SEA
ALL YOU CAN EAT. ATL GB PIT MIN SD
R2K2 . TEN PIT JAX DET TB

Ładnie te popularne idą ostatnio
Posted by: AGASSI

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 29/12/2013 21:30

Ghost
Czy Twój post wyżej pt. "Kto musi a kto nie" jest dalej aktualny ? grin
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 29/12/2013 21:35

Nie, już się wiele zmieniło smile
Jak zdążę to zrobię zaraz update
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 29/12/2013 21:55

Caro - Atlanta - Caro walczy o wolną rundę

Tampa - New Orleans - NO muszą wygrać, bo raz że mają szansę na wolną rundę, a dwa jak przegrają to ich może Arizona przegonić.

San Fran - Arizona - obie drużyny mają o co walczyć, chociaz SF jest w już w PO i nie sądzę, żeby liczyli na porażkę Seattle, więc można przyjąć, że Arizona ma więcej do stracenia. Z drugiej strony oni musieliby liczyć na porażkę NO co też jest mało realne. Czyli w sumie może wyjść mecz o pietruszkę.

Green Bay - Chicago - obie walczą o PO

Houston - Tenn - o nic

Cleveland - Pitts - Pitts mają szanse ale aż 3 inne drużyny musiałyby przegrać. Mało realne. (PIT win + MIA loss + BAL loss + SD loss)

Wash - NYG - o nic

Baltimore - Cincin - niby obie walczą ale Cincin musieliby liczyć na porażkę NE, inaczej ich wynik nic nie zmieni.

Jax - Indiana - Indiana walczy o wyższy numer, ale musieliby przegrać i Cincin i NE. Mało realne.

Phila - Dallas - obie o awans

NYJ - Miami - Miami musi to wygrać

Detroit - Minn - o nic

Buf - NE - Pats walczą o wolną rundę

Denver - Oakland - Denver musi wygrać jeśli chcą mieć przewagę własnego boiska. Jeśli NE przegrają, to mecz będzie o nic, ale te mecze są o tej samej godzinie.

Kansas - San Diego - Kansas już chyba nie zmieni swojego miejsca, SD w teorii jeszcze mogą awansować (SD win + MIA loss or tie + BAL loss or tie)

STL - Seattle - niby Seattle ma jeszcze o co walczyć
Posted by: AGASSI

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 29/12/2013 22:01

piwo
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 29/12/2013 22:02

No +4,5 na GB to byla iwenstycja zycia wink

Teraz -2,5 na GB... dziekuje, nie biore.

Miami musi ale kurs slabiutki. Reszte omijam szerokim lukiem.

Wiec wychodzi na to ze dzis chyba najlepiej odpalic streamy i delektowac sie gra bez obstawiania grin
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 29/12/2013 23:19

dzisiejsze typy:

301 carolina-6
304 chicago+3
307 cleveland+7.5 i over43
310 giants under44.5
314 indianapolis-10.5
318 miami under41.5
319 detroit over51
323 tampa+11
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 30/12/2013 21:10

No to sezon regularny zakończony

Ostateczny update popularnych typów z supercontestu
bilans 23-23-1
(tygodniowo 0-3, 1-2, 1-2, 1-2, 1-3, 2-1, 1-3, 2-1, 0-2-1, 3-0, 1-2, 2-1, 2-1, 3-0, 3-0)

Jak widać, mniej więcej od połowy sezonu (nie śledziłem pierwszych tygodni) popularne typy zaczęły bardzo dobrze wchodzić. Ostatnie 6 tygodni 14-4! Konkurs ten śledzi i pewnie gra typy z niego tysiące ludzi, więc jak widać z masówkami wcale nie jest tak źle smile


Co do ostatecznych rozstrzygnięć w NFL, mały komentarz.
Denver i Seattle numerami 1 w swoich konferencjach. Chyba żadne zaskoczenie.
Cieszy mnie mimo wszystko powrót Rodgersa i awans Packers. Będąc zespołem z najgorszym bilansem w playoffach wcale moim zdaniem nie są na straconej pozycji. W końcu mają luksus gry u siebie, na być może zaśnieżonym i zmrożonym boisku.

San Diego awansowało kompletnym fartem i nie zasługują na miejsce w tym gronie. Grając o życie, w baaaaaaaaaaaaardzo niejasnych okolicznościach ledwo, ledwo ograli rezerwy Kansas.
Jak ktoś ma ochotę poczytać:
http://www.arrowheadpride.com/2013/12/29/5255206/chargers-fake-punt-chiefs-reviewed

Mam nadzieję, że szybko wylecą, chociaż Rudy jak będzie miał zły dzień, to nie jest to pewne.

A dzisiaj w NFL czarny poniedziałek. Lecą coachowie, najpierw z Browns, a teraz Vikings. Jeszcze paru kandydatów do zwolnienia jest.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 30/12/2013 21:58

Poleciał też oczywiście Shanny. Czekamy jeszcze na Jima Schwartza smile Rex Ryan natomiast zostaje, i to chyba nie dziwi bo zrobił coś z niczego. Na gorącym krześle na pewno Mike Munchak z Titans, nie wiadomo też co z Dennisem Allenem z Oakland (choć on podobnie jak Rex nie ma za bardzo kim grać).


edit. @Ghost.

Na szczęście w NFL nie ma czegoś takiego jak awans bo "się zasłużyło". Nikt nie kazał Miami topić z Bills i Jets, czy Steelersom z właśnie Miami, Oakland czy Vikings. Każdy ma taki bilans na jaki zasługuje smile Phillip Rivers ma świetny sezon, i dlatego grają dalej. Ich mecz z Denver to zresztą spokojnie jeden z top 10 meczów tego sezonu.

Jak kogoś tu może być szkoda, to Arizony, bo jest totalnie udupiona w NFC West. Za rok grają z tego co widzę z NFC East oraz z AFC West plus Detroit i Atlanta. Generalnie to łatwiej nie będzie laugh
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 31/12/2013 00:03

Pytanie czy w tę zabawę san diego nie byli też umoczeni jets i bengals (choć ci ostatni najmniej zapewne)? Tygrysom w sumie bardziej pasują san diego niż steelers dlatego swój mecz zgodnie z planem wygrali, a jets... cóż pewnie nie lubią florydy smile . Oj żeby się tylko cinci nie przejechali w swoich oczekiwaniach. Postawy san diego z wczorajszego meczu w ogóle nie brałbym poważnie pod uwagę, toż to był teatr i to na kiepskim (powiedziałbym objazdowym) poziomie. Linie otwarcia na sobotnio/niedzielne mecze:

101 Kansas City Chiefs
102 Indianapolis Colts-2.5.....under46

103 New Orleans Saints
104 Philadelphia Eagles-2.5.....under54.5

105 San Diego Chargers
106 Cincinnati Bengals-6.5.....under46.5

107 San Francisco 49ers
108 Green Bay Packers+2.5.....under48

Linie juz nieznacznie się zmieniły gdzie niegdzie, ale tak na gorąco i bez analiz to grałbym handi na colts, eagels, chargers (tu zapewne wzrośnie może nawet do +8?), 49ers
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 31/12/2013 00:20

No i Schiano wreszcie się doczekał zwolnienia. W Tampie impreza smile

Co do San Diego to oczywiście masz rację z tym, że Pittsburgh czy Miami mogli sobie wygrać ten jeden mecz więcej i pretensje mogą mieć tylko do siebie. Ale ten ostatni mecz San Diego pozostawił sporo uczucia, że coś było nie tak i kogoś tu skrzywdzono.

San Diego w ofensywie radziło sobie w tym sezonie naprawdę nieźle. Wg statystyk skuteczności passing game, można powiedzieć, że to był 2 po Denver passing attack w lidze. Natomiast wątpię, że ich obrona da radę w playoffach.
Ogólnie to jestem trochę zaskoczony bo linia o/u na ten mecz jest najniższa ze wszystkich. Wiadomo, że w po jest inna gra, ale jak Dalton będzie miał dobry dzień to overas pęknie w pierwszej połowie. Tylko czy za Daltonem ktoś trafi? laugh
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 31/12/2013 06:43

a tak swoja drogą może kogoś zaciekawi przebieg jak Ramsom puszczały nerwy w meczu z Seahawks wink już w trakcie twitter grzmiał, więc rzuciłem okiem na play-by-play, a tutaj:

1Q:
Cytat:
PENALTY on SL-E.Sims, Unnecessary Roughness, 9 yards, enforced at SL 18.


Cytat:
Penalty on SL-C.Reynolds, Running Into the Kicker, offsetting, enforced at SEA 14 - No Play. Penalty on SEA-M.Morgan, Unsportsmanlike Conduct, offsetting. Penalty on SL-C.Reynolds, Unnecessary Roughness, offsetting. Penalty on SL-W.Hayes, Offensive Holding, offsetting.


Cytat:
PENALTY on SL-R.Armstrong, Unnecessary Roughness, 15 yards, enforced at SL 31.


2Q:
Cytat:
PENALTY on SL-J.Laurinaitis, Taunting, 15 yards, enforced at SEA 42.


3Q:
Cytat:
PENALTY on SL-A.Ogletree, Unnecessary Roughness, 11 yards, enforced at SL 22.

Cytat:
PENALTY on SL-A.Ogletree, Unsportsmanlike Conduct, 6 yards, enforced at SL 11. PENALTY on SL-K.Langford, Disqualification, 3 yards, enforced between downs. PENALTY on SL-K.Langford, Unsportsmanlike Conduct, 1 yard, enforced between downs.


Cytat:
PENALTY on SL-R.Armstrong, Unsportsmanlike Conduct, 9 yards, enforced at SL 18. PENALTY on SL-D.Stewart, Unsportsmanlike Conduct, 4 yards, enforced between downs.


4Q:
nic niesportowego frown
Posted by: Ludwiczek

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 02/01/2014 22:55

Tymczasem w Chicago postanowiono przedłużyć Cutlerowi kontrakt... o 7 lat laugh

http://www.cbssports.com/nfl/eye-on-football/24395318/bears-sign-qb-jay-cutler-to-sevenyear-contract
Posted by: laser

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 02/01/2014 22:55

Ja na sobotę biorę 2 x gości, bo dla mnie te mecze można monetą rzucać, czyli trza brać większe kursy. Trochę się spóźniłem, bo kursy już pospadały.

KC ml 2.15
NO ml 2.19

Niedziela wygląda lepiej, ale jakiegoś szału nie ma

SD +7 1.855, ja w rudego nie wierzę w po, spali się jak dla mnie
GB ml 2.26, z Rodgersem przejdą tą rundę, mecz z CHI wyglądał na styku, ale jeżeli z takimi prezentami nie pokonuje się GB, to bez takowych będzie jeszcze gorzej, a nie sądzę, żeby rozgrzany już Rodgers, przy ujemnej temperaturze w Wisconsin nie kontrolował gwiazdorów z gorącej Kalifornii wink
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 03/01/2014 00:19

Za Saints przemawia prawie wszystko. Ja sie dziwie, ze buki daly im role doga.

Phila gra u siebie i wiadomo co to moze znaczyc. Foles zaliczy pierwszy wystep w postseaseon a to zupelnie co innego niz gra w RS. Kilku QB cos na ten temat wie laugh Phila ostatnie miejsce w pass defense w lidze a Saints jako jedyna ekipa w obu statach byla w TOP10 ligi. Reszty mi sie pisac nie chce.

Ja juz lyknalem Breesa wczoraj, teraz chyba pocisne GB bo mimo, ze Rodz wjebal na poczatku sezonu niemilosiernie z SF. Kopernik zaliczyl wtedy chyba najlepszy wystep w sezonie, potem juz bylo coraz gorzej. Na wlasnym zmrozonym boisku biore GB w roli doga.

Dwoch kolejnych spotkan chyba nie tkne. Riversowi nie ufam, Rudemu jeszcze bardziej. Jesli juz na sile to CIN-7.
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 04/01/2014 02:51

Jakie bylo otwarcie hc w meczu Coltsow -2,5 czy jeszcze wiecej?

Bo dzis juz PK widze.

Zreszta nic dziwnego ze ludzie cisneli KC w roli doga widzac dosc fatalnie pogrywajacego ostatnio Lucka.

Reszta hc na razie sie trzyma.
Posted by: kurson

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 04/01/2014 06:13

Tak - było 3 x 2.5 i +7 na SD (pinek)
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 04/01/2014 21:15

Originally Posted By: ssaczu

Zreszta nic dziwnego ze ludzie cisneli KC w roli doga widzac dosc fatalnie pogrywajacego ostatnio Lucka.



???

to jego last 5:



Ludzie brali KC, bo mecz wygląda na 50/50, i ciężko się doszukać tu jakiegoś w miarę oczywistego scenariusza, który by dał przewagę jednej z drużyn. Bo jak się pisze analizy (Barnwell), by je wieńczyć konkluzją, że wygra ten kto będzie miał mniej strat laugh to równie dobrze mogliby nic nie pisać.
Ten ich ostatni mecz z 22 grudnia wyglądał "za łatwo" dla Colts. Coś mi tu nie pasuje po prostu, nie ma chyba bata żeby doszło do powtórki. W KC nie grał wówczas Justin Houston tak FYI.

W drugim meczu Saints na wyjeździe, co chyba kazdy wie co oznacza. Pogoda ma być paskudna, do tego ich secondary od kiedy wypadł Kenny Vaccaro radzi sobie fatalnie, i chyba zapowiada się który to już mecz playoff z ośmieszanym na lewo i prawo Romanem Harperem. Choć z drugiej strony boiska na analogicznej pozycji "rządzi" ex-Pat Patrick Chung.
Posted by: taktoonZS

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/01/2014 00:15

a ja zaufam Bresowi,mimo że na wyjazdach zawsze z niego szydzę i hejtuję że to pizda.Jednak to są play offy i Folesowi rączka może zadrzeć,a do tego dochodzi tragiczna obrona i jak dla mnie Saints to wygra,ładuje grubo niczym w GB w Chicago,jednak wtedy byłem jeszcze pewniejszy.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/01/2014 00:28

Szukałem jakichś ciekawostek na playoffy i znalazłem coś takiego:

Cytat:
For anyone making proclamations this week like "I just don't trust Andy Dalton in January," please remember that, in the last eight postseasons, (a) Matt Hasselbeck and Rex Grossman started Super Bowl games; (b) Mark Sanchez won FOUR ROAD PLAYOFF GAMES IN TWO YEARS; (c) Matt Schaub won a playoff game only 12 months ago and just nine months before he became a bleary-eyed carcass; (e) Jake Delhomme won consecutive road playoff games; and (f) Tim Tebow won a playoff game … in overtime … by completing an 80-yard touchdown pass.


Pamiętacie tych ziomków? Jasne, że pamiętacie smile
I jeszcze to:

Cytat:

In the last eight postseasons, Tom Brady, Peyton Manning and Drew Brees are 19-16 combined, with two Super Bowl titles.

In the last eight postseasons, Mark Sanchez, Eli Manning, and Joe Flacco are 21-9 combined, with three Super Bowl titles.


Playoffy to zupełnie inna gra niż regular season

Życzeniowo chciałbym Chiefs i Saints. Ale obawiam się, że będzie na odwrót
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/01/2014 00:54

W pinku juz -2,5 na Chiefs...

Poczekam, jak mi dadza +3,5 na Colts to lykne grin
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/01/2014 03:20

Widzę że czytam to samo co Ghost...artykuł jest ciekawy, ale w zasadzie jego wniosek jest taki, że mamy oczekiwać nieoczekiwanego wink co nie najlepiej wróży naszym próbom przewidzenia co się naprawdę stanie.

Tamba Hali ma grać, ale w tygodniu w ogóle nie trenował - nietrudno zgadnąć że nie jest jednak w pełni sił. To samo tyczy się Justina Houstona, który nie gra od listopada. Wiadomo że to playoffs i przegrana oznacza koniec sezonu, a gwiazdy nawet kontuzjowane chcą grać. Każdy chyba pamięta jak w ostatnim Superbowlu Patriots grał Gronk z kontuzją - niestety ale tylko przeszkadzał kolegom. Mam nadzieję na podobny scenariusz smile

Cytat:
Good stat in @viewfromvegas 's latest Insider column that Packers fans will like -- playoff home dogs are 22-12 vs. spread since 1990.


Luck + Pagano > Alex Smith + Andy Reid

C-O-L-T-S boks
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/01/2014 03:29

Originally Posted By: Skiper

Luck + Pagano > Alex Smith + Andy Reid


A to akurat bardzo ciekawe i mocno kontrowersyjne smile
Andy Reid - (prawie) coach of the year.
Alex Smith last 41 games as a starter: 31-9-1 SU

Co nie zmienia faktu, że też poszedłem w stronę Colts. A co tam gwizdek
Posted by: kurson

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/01/2014 03:43

Ja już kalambury pierwszego meczu mam za sobą i kilka dolców będzie wyżej jak wygrają Chiefs boks ale zobaczyłem całkiem fajny zakład w pinku:

Alex Smith vs Andrew Luck most gross passing yds? i za drobniaki wziąłem sobie Lucka -29.5 po 2.10
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/01/2014 03:55

Ghost nawet nie żartuj z tym tytułem COY dla Reida. Tegoroczny bilans KC z zespołami które weszły do playoffów: 1-5. Jak chcesz mogę odjąć ten ostatni mecz, ale to dalej 1-4. 1 (jedna, !) wygrana, z Philadephią.

A Alex Smith to czołowy artysta ding-dong. A moim zdaniem w playoffach musisz się otworzyć na "grube" granie, jechać vertical ile mocy w ramieniu, i modlić się żeby WR łapali te piłki, bo bez podań o czasem absurdalnym stopniu trudności nie da się wygrywać w PO. Przykłady zagrań można sypać z worka ile się chce - David Tyree, Manningham, Santonio Holmes.
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/01/2014 18:50

CIN-7 vs SD.....ov/un 46

6 meczów ATS zaczynając od ostatniego(gospodarze vs goście):
SD vs CIN...10:17...ATS CIN/under
SD vs CIN...20:13...ATS CIN/under
CIN vs SD...34:20...ATS CIN/over
SD vs CIN...27:24...ATS CIN/over
CIN vs SD...41:49...ATS SD/over
SD vs CIN...27:34...ATS CIN/over

tegoroczny sezon w wykonaniu CIN u siebie imponujący 8 spotkań, wszystkie wygrane zarówno ml jak i ATS kolejno:
PIT(un), GB(ov), NE(un), NYJ(ov), CLV(ov), IND(ov), MIN(ov), BAL(ov)

Quarterback
................Yds.....Comp %...Y/A....TD/Int....Rate
A. Dalton.......4296....61.95....7.3....33/20.....88.8


SD na wyjazdach ATS kolejno:
PHI(W/ov), TEN(L/un), OAK(L/un),JACK(W/un, WAS(L/ov), MIA(L/un), KC (W/ov), DEN(W/un)

Quarterback
................Yds.....Comp %...Y/A....TD/Int....Rate
P. Rivers.......4478....69.49....8.2....32/11.....105.5

regular season
NFL Offense Sorted By Yards/Game
#5...SD 393.3
#10..CIN 368.4

NFL Defense Sorted By Yards Against/Game
#3...CIN 305.5
#23..SD 366.5

hmm, i co tu wybrać?
over i SD+7 ??? a może hardcorowo SD ml...
Posted by: Ludwiczek

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/01/2014 19:41

No offense frend30 ale H2H obu ekip to może dwa pojedynki ostatnie jest ważne, no może ostatnie 3 są jakieś ważne
A te poniżej
SD vs CIN...27:24...ATS CIN/over
CIN vs SD...41:49...ATS SD/over
SD vs CIN...27:34...ATS CIN/over

Pojedynek 24-27 jest z czasu gdy w Cin grał Carson Palmer z Mr. Ocho Cinco , w SD grał Tomlinson jeszcze
41-49 był z sezonu 2006 kiedy LT miał sezon życia (jeden z najlepszych sezonów w historii Running Backów ever) i w tym meczu miał 4 rushing TD, a w Cin grał Rudi Johnson czy TJ Housmanzadeh
A ten ostatni był z 2003 i z zawodników ofensywy do tej pory ostał się chyba tylko TE Antonio Gates i Joe Kitna...

Poza tym w latach 2007-2012 head coachem SD był Norv Turner , głównie widze jest to specjalista od ofensywy smile
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/01/2014 19:43

Bengals w ostatnich czterech wystepach w PO maja bilans 0-4 i nie zdobyli ani razu wiecej niz 17pkt wink

Z drugiej strony Rudy w RS na wlasnym boisku to robil miazge.

Ciezko...
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/01/2014 19:45

Tak, tak, ale czasami ludzie grają różne serie, na przełamanie, trendy, więc dlatego podałem. Powinienem dopisać daty - fakt
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/01/2014 19:50

Cincin w tym sezonie u siebie w domu pokryli spread we wszystkich 8 meczach. O ile dobrze kojarzę, to udało się to komuś dopiero 4 raz w ostatnich 25 latach.

No i jeszcze jedno, wczoraj wygrały 2 dogi. Zaraz poszperam w historii ale wydaje mi się, że ze świecą szukać playoffów gdzie wygrały więcej niż dwa dogi w wild cardzie.
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/01/2014 20:03

Napiszę jak analitycy finansowi: w tym meczu może być tzw. blowout i cincinnati wygra zdecydowanie lub SD ich wyeliminuje

tak już bardziej poważnie, to nie wiem czy to grać, tym bardziej, że mam tripelka z SD+7 i dubla z SD ml i tylko oni mi zostali w tych zakładach więc pewnie odpuszczę singla albo zagram CIN.
Moim zdaniem, jeśli SD to wygra, to zobaczymy ich w tegorocznym superbowl.
Posted by: taktoonZS

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/01/2014 20:19

Ja tam ładuje w rudego,może nie mocno ale myślę że wygra bez problemów.
Bez przesady z tym SD,oni już wjebali mecz o PO z REZERWAMI KC
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/01/2014 20:32

I w pierwszych rundach było tak:

2012 - faworyci ML 4-0, faworyci ATS 4-0
2011 - 3-1, 3-1
2010 - 1-3, 1-3
2009 - 1-3, 1-3
2008 - 3-1, 3-1
2007 - 3-1, 2-2
2006 - 4-0, 2-2
2005 - 2-2, 2-2
2004 - 1-3, 1-3
2003 - 4-0, 3-1

No nie ma siły, jak San Diego wygra - grubo na San Fran smile
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/01/2014 20:47

Osobiście odnosze wrazenie ze w Cinci jest tyle talentu po obu stronach boiska, za nawet Rudy tego nie spierniczy a moze nawet doczeka sie swojego pierwszego passing TD w playoffach. Na pewno bedzie mial kilka fatalnych rzutow, bo te ma co mecz. I sa to te samo pomyłki caly czas, zle czytanie krycia, podania na niewlasciwa strone ciala WRa. I nawet jak bedzie mial powiedzmy 1 td/2 int, 250 pass yrd to i tak Cinci to chyba ogarnie. Tylko czy ogarnie powyzej 7p laugh
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 05/01/2014 21:49

Wczoraj na czacie pisałem, że w Cincin ma być śnieg, ale pogoda się zmieniła i raczej będzie deszczowo. A śnieg jak spadnie to ewentualnie w drugiej połowie.

Taką ciekawostkę jeszcze znalazłem. Poprzednie spotkanie w playoffach między SD a CIN 30 lat temu było grane przy temperaturze -23 stopnie (odczuwalne -38). Nieźle shocked. Cincin wtedy izi wygrali 27-7.

Brak śniegu zmniejszy może przypadkowość w meczu, więc powinien wygrać zespół lepszy. Czyli na moje oko Cincinnati smile Więc gogo CIN -6,5 boks


A jeszcze co do wczorajszej Indiany
Cytat:
The Colts yesterday became the 1st team in NFL history to win a playoff game when allowing 40 points and committing 4 turnovers.
Posted by: connor

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 07/01/2014 06:03

Panowie, czy mecze playoffow w sob/niedz bedzie mozna obejrzec na jakims polskim kanale na zywo?
Posted by: taktoonZS

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 07/01/2014 06:08

Originally Posted By: Experto
Panowie, czy mecze playoffow w sob/niedz bedzie mozna obejrzec na jakims polskim kanale na zywo?


nie,tylko finał na polsat sport
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 07/01/2014 06:13

Experto jak wpadniesz na qc w godzinach meczów to będzie pewnie dostępny link do super-duper HD streamu bez żadnych wyskakujących gównianych reklam wink
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 07/01/2014 06:27

Experto chce chyba polski komentarz... niestety na Kostyre bedzie musial poczekac do SB grin
Posted by: laser

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 09/01/2014 23:18

Zeszły weekend generalnie na zero (letki plus był, ale naprawdę letki wink )

Tym razem większe dysproporcje w ml, ale niby dlaczego nie pograć faworytów? wink Ujemne hc w po to taka trochę mina (na dodatek w tym momencie wszystkie powyżej 7) i dlatego:

Seahawks+Patriots+Broncos ml @2.10

i osobno Carolinka @1.917

Jakieś zagrożenie widzę dla Seattle (Brees jest nieobliczalny), ale Patriots i Broncos izi. Widząc dwa ostatnie mecze SD nie widzę możliwości powtórzenia wyczynu z rs. Wprawdzie impet Denver zelżał, ale na SD wystarczy.
Posted by: Valverde

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 10/01/2014 02:58

Też wydaje mi się, że Pats gładko ogarną. To jest typowa drużyna na play-offy. W trakcie regular season zawsze ktoś tam wypadł: Amendola, Talib etc. Jednak każda rekonwalescencja przebiegałą spokojnie, głównie z myślą o play-offach. Colts mieli już dzień konia. Luck coś tam rzucić potrafi, ale Chiefs pokazali, że można go zatrzymać, zaś dla Belichick zrobi zapewne z tego doskonały użytek.

Pats -7.0 boks

Poza tym widzę mocno underowe spotkanie w Carolinie. Obaj QB są mocne overrated głównie za swoje umiejętności biegowe. Jednak po obu stronach są świetne defensywy, które zapewne ograniczą poczynania ofensywne rywali do minimum. Dawson i Gano sobie pokopią. Davis i Boldin nie należą do najszybszych graczy, zaś Crabtree po kontuzji głównie skupia się na wymuszaniu flag. W Carolinie Smith ma za sobą słaby sezon, bo ciągle ciągną się za nim problemy z kolanami.

under 42.0 boks
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 10/01/2014 03:48

ktoś: Vince Wilfork, Mayo, Kelly, Vollmer, Spikes, Gronk. Talib wcale nie jest w pełni sił, Hilton za szybki dla niego.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 11/01/2014 23:31

Originally Posted By: laser
Zeszły weekend generalnie na zero (letki plus był, ale naprawdę letki wink )

Tym razem większe dysproporcje w ml, ale niby dlaczego nie pograć faworytów? wink Ujemne hc w po to taka trochę mina (na dodatek w tym momencie wszystkie powyżej 7) i dlatego:

Seahawks+Patriots+Broncos ml @2.10

i osobno Carolinka @1.917

Jakieś zagrożenie widzę dla Seattle (Brees jest nieobliczalny), ale Patriots i Broncos izi. Widząc dwa ostatnie mecze SD nie widzę możliwości powtórzenia wyczynu z rs. Wprawdzie impet Denver zelżał, ale na SD wystarczy.


Generalnie prawie się z Tobą zgadzam wink
Handicapy są wysokie, ale na papierze wszystko wygląda w porządku.
Jednak nie wierzę, że gdzieś się ta niespodzianka nie czai.
Mam pewne obawy, że będzie to San Diego bo niespodziewanie dobrze zagrali w obronie ostatnio. A Peyton przy całej swojej magii, ma w playofach więcej porażek niż zwycięstw.

Może też być ciekawie w Seattle, bo jednak okazało się, że nie są niepokonani u siebie w domu. A z Breesem wiadomo jak jest. Na pewno to jeden z nielicznych zawodników, którzy mogą pozamiatać każdą obronę.

No i Luck, pokazał wielką klasę ostatnio. Podnieśli się z takiego doła, że wydawało się to niemożliwe. Kto wie jak wypadną na tle trochę słabnących Patriots.

Przytaczałem w zeszłym roku historię dogów w playoffach. Dla przypomnienia.
Cytat:
2011 - 5 zwycięstw dogów (11 spotkań) w tym mecz w drugiej rundzie Giants @ Packers 37-20 gdzie Packs byli 8 punktowym faworytem
2010 - 5 dogów, w tym Saints @ Seahawks 36-41 (Saints -10) i Jets @ Patriots 28-21 (Pats -9,5)
2009 - 5 dogów, w tym Jets @ Chargers 17-14 (Chargers -9)
2008 - 5 dogów, w tym Arizona @ Carolina 33-13 (Carolina -10)
2007 - 5 dogów, w tym Chargers @ Colts 28-24 (Colts -11) i pamiętny finał Giants - Patriots 17-14 (Pats -12,5)

Zadziwiająca regularność, co?
Ale żeby nie było tak słodko, w roku 2006 też tak jak teraz, w pierwszej rundzie wygrali sami faworyci, w drugiej poległa ich 2 (z 4 i 5 punktami handicapu), ale w następnych meczach nie było niespodzianek i ogólna liczba zwycięstw dogów zamknęła się tylko w 2 na 11 spotkań.
Za to wtedy w drugiej rundzie żaden faworyt nie pokonał handicapu.

Ale chyba rok 2006 był jakimś odstępstwem od reguły, bo sprawdziłem właśnie 2005 rok i dogów wygrało... 5

A w 2004 tylko 3 niespodzianki i to wszystkie w 1 rundzie. A później 7 zwycięstw z rzędu faworytów.
W 2003 też tylko 3, za to podobnie jak w 2006, żadnej w 1 rundzie i 2 w 2 rundzie i również żaden faworyt wtedy nie pokrył handicapu.
W 2002 też...3



Uzupełniając:
2012 - tylko 3 dogi, w tym jeden gruby Baltimore +7,5


Obstawiam, że będzie 1 niespodzianka a dwóch faworytów jednak wygra i to pokrywając handicap. Niestety nie wiem kto wink
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/01/2014 01:43

Z 4 spotkań tego weekendu, chyba najpewniej wygląda SF @2.00, zwłaszcza z kulejącym Stivim Smithem. SF rozkręcone, do tego pobudzone po porażce z Carolinką w regular season, więc myślę że żadnego let-downu tu nie będzie.

Seattle chyba każdy boi się dotykać...zwłaszcza przy takim hcp. W ich łomocie Saints w reg. season wszystko szło po ich myśli, nawet piłka sie korzystnie odbijałą od ziemi. Pytanie, czy nawet jak tym razem się piłka będzie odbijać w stronę zawodników Saints, to czy to wystarczy? Konsensu jest taki, że nie smile

O Pats nic nie mówię żeby nie zjinksować wink Logan Ryan jak wyczytałem ma 2 najgorszy (!!!, nr 1 jest Richard Sherman) passing rating tego QB który rzuca do niego, więc jakbym był Belichickiem, to jemu był powierzył Hiltona. Kiedyś braki kadrowe wyjdą na wierzch, ale czy "już" teraz? Secondary Colts to jedna wielka kontuzja...
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/01/2014 03:04

Trendy
New Orleans:
Under is 7-1 in NO last 8 games overall.
Under is 7-1 in NO last 8 vs. NFC.
Over is 8-2-1 in NO last 11 playoff games.

Seattle:
SEA are 12-3 ATS vs. a team with a winning record.
SEA are 19-7 ATS in their last 26 vs. NFC.
SEA are 37-17-1 ATS in their last 55 home games.
=================================================================
regular seaon
SEA u siebie ATS/total:
L/O W/O W/U L/U W/U

NO na wyjeździe ATS/total:
L/O L/U L/U L/U L/U W/U
=================================================================
=================================================================
over/under
Linia w dzisiejszym meczu otworzona na 48 pkt.
Obecnie 43.5
Bieżący sezon:
SEA u siebie średnią zdobywanych punktów ma prawie 28, z tym że rozjazd jest spory od 10 (z CAR) do 41 (z MIN)
NO na wyjazdach średnią zdobytych punktów ma 16.5 i u nich odchylenie jest mniejsze, najmniej pkt zdobyli właśnie w SEA tylko 7, najwięcej w PHI bo 26

Licząc wprost SEA 27.8 : 16.5 NO co daje sumę 44.3

Mam ten mecz SEA 24 : 15 NO co daje sumę 39
To cały czas niżej niż otwarcie 48
Vegas przeważnie wie co robi, mają doskonałych Linemakers.

mój typ na ten mecz:
over 44 (2.040)
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

co do linii na samo spotkanie:
10 pkt to dużo, zarówno w jedną jak i w drugą stronę więc się zaastanawiam choć bliżej mi do SEA-10
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/01/2014 03:09

W Seattle podobno nieźle leje, także może to być zagrożenie dla overa.



W ogóle to na rozgrzewce musieli rozdzielać Jimmy'ego Grahama i kogoś z Seattle. Będzie wesoły mecz smile
Posted by: Ludwiczek

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/01/2014 03:48

Brandosn Spikes z NE poleciał na IR

Cytat:
Spikes, 26, recorded 86 tackles -- the third-highest total on the team -- and one interception this season, his fourth with the Patriots.
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/01/2014 03:48

Historia over/under w pinnacle:
01/11 02:25 PM 43½ 1.95
01/11 02:24 PM 43½ 1.93
01/11 01:16 PM 43½ 1.95
01/11 12:16 PM 43½ 1.98
01/11 12:14 PM 43½ 1.96
01/11 12:14 PM 43½ 1.95
01/11 12:13 PM 44 2.03
01/11 12:12 PM 44 2.02
01/11 12:12 PM 44 2.03
01/11 12:11 PM 44 1.97
01/11 12:02 PM 44 1.95
01/11 10:29 AM 44 2.00
01/11 10:29 AM 44½ 2.04
01/10 11:58 PM 44½ 1.98
01/10 06:55 PM 44½ 1.92
01/10 02:05 PM 45 2.00
01/10 02:03 PM 45 1.97
01/10 02:00 PM 45 1.95
01/10 01:57 PM 45½ 2.00
01/09 06:14 PM 45½ 1.95
01/09 11:05 AM 46 1.98
01/09 01:11 AM 46½ 2.02
01/08 07:16 AM 46½ 1.97
01/07 11:52 AM 46½ 1.95
01/07 09:50 AM 47 2.02
01/07 09:50 AM 47 2.02
01/07 09:45 AM 47 2.04
01/07 09:44 AM 47 2.05
01/07 09:43 AM 47 2.08
01/07 09:43 AM 47 2.10
01/07 09:42 AM 47 2.04
01/07 09:42 AM 47 2.00
01/07 09:41 AM 47½ 2.04
01/06 02:34 PM 47½ 2.00
01/06 02:33 PM 47½ 1.95
01/06 02:27 PM 47½ 2.00
01/05 07:54 PM 47½ 1.95
01/05 07:49 PM 48 2.04
01/05 12:45 PM 48 2.00
01/05 10:34 AM 48 1.95

Historia spread pinnacle:
01/11 03:20 PM +10 1.87
01/11 03:20 PM +10 1.86
01/11 02:36 PM +10 1.87
01/11 02:15 PM +10 1.88
01/11 01:53 PM +10 1.91
01/11 01:50 PM +10 1.93
01/11 01:44 PM +10 1.91
01/11 01:31 PM +10 1.93
01/11 01:31 PM +10 1.91
01/11 01:30 PM +10 1.90
01/11 01:29 PM +10 1.93
01/11 01:23 PM +10 1.91
01/11 01:23 PM +10 1.88
01/11 01:21 PM +10 1.93
01/11 01:16 PM +10 1.92
01/11 12:19 PM +10 1.87
01/11 10:41 AM +10 1.88
01/11 10:40 AM +10 1.88
01/11 10:20 AM +10 1.87 ***
01/11 10:18 AM +9½ 1.95 ***
01/11 10:18 AM +8½ 2.04 ***
01/11 09:41 AM +8½ 2.00
01/11 09:39 AM +8½ 2.01
01/11 09:37 AM +8½ 1.95
01/11 08:40 AM +8 2.02
01/11 06:27 AM +8 2.00
01/11 12:26 AM +8 1.95
01/11 12:25 AM +8 1.97
01/11 12:22 AM +8 1.99
01/10 10:06 AM +8 2.00
01/10 08:28 AM +8 2.01
01/08 11:44 PM +8 1.97
01/08 10:08 PM +8 1.99
01/08 10:07 PM +8 2.02
01/08 04:21 PM +8 1.97
01/08 07:17 AM +8 2.00
01/08 01:25 AM +8 2.02
01/07 08:20 PM +8 1.97
01/07 08:20 PM +8 1.95
01/07 08:18 PM +8 2.00
01/07 02:45 PM +8 1.95
01/07 02:33 PM +8 1.98
01/07 11:51 AM +8 1.93
01/06 03:28 PM +8 1.95
01/06 10:32 AM +8 1.93
01/05 09:24 PM +8 1.91
01/05 11:29 AM +8 1.95
01/05 10:33 AM +8½ 1.95

dzisiaj linia skoczyła z +8 na +10 i co dziwne 63% public bets idzie na NO
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/01/2014 03:50

kurcze nie popatrzyłem na format
tam gdzie jest:

+8½ powinno być +8.5 - połówka to te dziwne znaki
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/01/2014 07:53

Originally Posted By: Ludwiczek
Brandosn Spikes z NE poleciał na IR

Cytat:
Spikes, 26, recorded 86 tackles -- the third-highest total on the team -- and one interception this season, his fourth with the Patriots.


Cytat:
New England Patriots linebacker Brandon Spikes was placed on season-ending injured reserve partly because he was late for practice last week, league sources told ESPN.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/01/2014 17:52



Przypadek? Nie sądzę grin
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/01/2014 18:10

To jeszcze dodam do teorii Ghosta, ze:
- w zeszlym roku Ravens mieli seed 4 i w finale AFC pokonali seed 1 Broncos z Manningiem po dwoch dogrywkach wink
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/01/2014 20:52

CAR vs 49's

dlaczego CAR ?

- wygrali w SF
- mają bilans 7-1 u siebie
- mają lepszą defensywę (numer 2 w rankingu krajowym, SF miejsce 7)
- licząc preseason: średnio pozwolili przeciwnym drużynom u siebie na zdobycie 12.3 pkt (SF przeciwnikom pozwoliło na wyjazdach na zdobycie 15.4 pkt)
- w samym regular season pozwolili na zdobycie 15.1 pkt (SF pozwoliło na 17 pkt)
- sack: CAR 60, SF 38
- interception: CAR 20, SF 20
- ofensywa bardzo zbliżona (25 miejsce w rankingu krajowym, SF miejsce 24)
- mieli więcej czasu na przygotowanie do spotkania niż SF (czasami może to być minus, kiedy zespół wypada z rytmu jednak nie tu)
- SF nie miało spacerku z GB i odczuli ten mecz w kościach


teorie o rewanżu tzn. że SF się odegra teraz w playoff do mnie nie przemawiają (oczywiście mogę się mylić, ale takie mam zdanie)

CAR i under (choć under nie gram)
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/01/2014 21:02

Zapomniałem dodać, że bardzo chętnie przeczytam argumenty za typem na SF. Ktoś z Was być może mnie przekona do zmiany zdania i zagrania kontry...
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/01/2014 21:06

To na koniec jeszcze trendy

San Francisco:
SF are 7-1 ATS in their last 8 road games.
SF are 10-4 ATS in their last 14 games overall.
SF are 27-11-1 ATS in their last 39 games on grass.

Carolina:
Under is 8-1 in CAR last 9 games overall.
CAR are 7-1-1 ATS in their last 9 games on grass.
CAR are 7-2 ATS in their last 9 vs. NFC.

Head to Head:
SF are 3-13 ATS in their last 16 meetings.
Over is 10-3 in the last 13 meetings.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/01/2014 21:30

Cieżko będzie cie przekonać skoro argumenty za SF do ciebie nie przemawiają wink to wszystko co podałeś to jest melodia przeszłości. Colts pokazali co to znaczy w playoffie...w RS prawie w ogóle nie tracili piłki, a tylko w dwóch meczach PO zrobili 7 INT plus fumble T-Richa plus fumble (niestracone) Donalda Browna.
Carolina nr 1 w sackach zrobionych, ale SF nr 10 w najmniejszej ilości dopuszczonych. SF z meczu na mecz jest coraz zdrowsze (na pewno widziałeś jak Aldon Smith i Crabtree pomykali ochoczo w GB), a Carolina ma kulejącego nr 1 receivera. A historia nie jest przyjemna dla graczy kontuzjowanych co jednak mają taki "star power" że jak będą chcieli to będą grać.
SF po prostu trenduje (coś z twojego ogródka wink ) w dobrym kierunku. Tak samo secondary CAR...jeszcze rok temu taki Munnerlyn był jednym z najgorszych CB w lidze, i co, nastąpiło cudowne przyjście formy?
Dlaczego nie może zadziałać na niekorzyść CAR że mieli za długi odpoczynek. Przecież są świeżakami w playoffie...
Posted by: damian1679

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 12/01/2014 22:19

przeciez to loteria
tak jak orzel czy reszka


Skiper: cieszymy się że nie masz nic do dodania.
Posted by: laser

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 13/01/2014 21:35

No i znowu weekend na "letkim" plusie, ale zupełnie niezadowalającym. Myślałem, że jak nie zarobię na NFL w tej fazie, to później nie zarobię ani tyle, ale ustawienie NE i SF w roli wyraźnych dogów, to jednak całkiem fajna szansa na parę drobnych wink

NE ml 2.96 - w zeszłym tygodniu pisałem o hamowaniu Denver i było to wyraźnie widać w meczu z SD. NE w odwrotnym trendzie wg mnie, Bill potrafi zaskoczyć (6 biegowych przyłożeń to nie był przypadek, ale nie zdziwię się wcale jeżeli w następnych rzucą 6, a biegowych będzie 0 - zresztą Denver słabo bronią w drugiej linii). I dodatkowo bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie obrona Pats.

SF ml 2.71 - tutaj większe obawy, tym bardziej, że zweryfikowałem swoje zdanie na temat SF, oczywiście na plus skoro tym razem na nich stawiam. W dalszym ciągu nie mogę patrzeć na te pajęcze biegi Kopernika, ale ich defensywa robi wrażenie, bezradność najpierw Rodgersa, a wczoraj Newtona aż za bardzo rzucała się w oczy. Myślałem, że obrona Carolinki będzie podobnym wrzodem na dupie dla Kopernika, może jakoś nie zawiodła totalnie, ale przy osiągnięciach swojej ofensywy to dużo za mało na win z SF. Liczę na podobny scenariusz w starciu SF z Seattle.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 19/01/2014 21:22

Ciężki orzech do zgryzienia te mecze. W sezonie regularnym nie widziałbym szans dla Patriots, ale w PO myślę, że jest to 50/50. Jakoś ten Peyton już tak nie zachwycał zazwyczaj jak w RS, a zwłaszcza jak musiał grać przeciw Belichickowi. Nie wiem czy coś będę stawiał, ale jakbym musiał to raczej na Patriots bo pewnie jeszcze raz, może już ostatni, pokażą swoją magię w PO.

W drugim też raczej koło 50/50, może 45/55 na korzyść Seattle, starając się patrzeć bardzo, bardzo obiektywnie. Ciężko jednak zignorować tą fanatyczną publikę. No i jeszcze Beast Mode:



Generalnie rzadko jednak drużyny nr 1 ze swoich konferencji spotykają się w finale. Było tak w 2009, a wcześniej to już daleko nie patrzyłem, ale raczej na pewno nie w tym wieku.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/01/2014 01:03

Prochu się tu nie wymyśli - mówię o obydwu spotkaniach. Zwłaszcza w Seattle, gdzie wynik raczej nie będzie wysoki, przez co może zadecydować pojedyncze zagranie. Może nie tak efektowne jak to które Ghost wkleił powyżej wink ale może jakiś return TD z fumbla, inta czy kickoffa? W tych playoffach jeszcze żaden właśnie return TD nie padł.

W Denver jedyny sensowny typ to Patriots, zwłaszcza że jak wielu podkreśla mecz jest klasycznym 50/50. A skoro tak, to trzeba tą trójkę brać smile (teraz trójka się obsunęła do 2.90). Zawodnikiem o którym nikt nie mówi to Logan Ryan (pisałem już o nim w tym temacie), który będzie krył kogoś z pary Decker/Welker. Drugiego z tej pary dostanie pewnie Dennard, i to może być matchup który prof. Manning będzie chciał wykorzystać. Dennard potrafi mieć flashy play, ale często w podjarce pozwala potem na długie completion. W Denver wypadł nr 1 CB Harris, ale nie wiadomo jakie to będzie miało znaczenie w perspektywie game planu NE, który ostatnio był mocno zorientowany na grę biegową.
Pogoda nie będzie dziś przeszkadzać - ma być w miarę ciepło i bez żadnego deszczu.
Posted by: kurson

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/01/2014 12:06

Ja stawiam na trend spadkowy kursu na Denver, ale zabiorę się za to dopiero na początku przyszłego tygodnia. Jak poleci wcześniej, to zostanę przy dzisiejszym "for fan" na starego wygę:

Denver Broncos ml 1.92

Dlaczego? Choćby dlatego, ze Seattle już nie gra u siebie wink (niby Denver tak samo, ale jednak CenturyLink Field robiło większą psychologiczną różnicę)
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/01/2014 18:41

Ech nic wczoraj nie obejrzałem, ale bardzo mnie cieszy skład finału, wreszcie Peyton przełamał kompleks Pats piwo

Co do tych spadków, to też mi się tak wydaje, ale na betfair wykres na Denver idzie do góry jak na razie. No ale to dopiero początek ruchów
Posted by: lupus

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 20/01/2014 18:56

Ciekawa jaka pogoda będzie smile
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 22/01/2014 01:23

lżej
101 seattle ml (2.16)

grubo
101 seattle+3 (1.74) w bet365 bo o dziwo lepiej niż w pinnacle

wątpię aby linia jeszcze urosła, poniżej obecne trendy:

.............................wagers placed....amount wagered
Seattle+2.5 +1.95......2,299...............820,743 $.......17.22%
Denver-2.5 +1.95.......4,427.............3 944,457 $.......82.78%

dlaczego? otwarcie -1.5 na seattle więc bez szemrania biorę 4.5 pkt

mój wynik - Seattle 24 vs. Denver 22

pozostałe typy z bet365:

1)Suma punktów drużyny: DEN poniżej24.5 (1.80)

2)Drużyna będzie prowadziła po każdej kwarcie: żadna (1.64)

sporo możliwości w tych dodatkowych zakładach, ale jest tego tyle, że na razie nie ogarnąłem jeszcze wszystkiego jeśli coś ciekawego Ktoś znajdzie niech da znać na forum wink
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 22/01/2014 03:08

na różnych stronach można znaleźć trendy jak gra publika i oto kilka przykładów:

Seahawks vs Broncos (Superbowl XLVIII FOX)
1)
Broncos 85.50%
Seahawks 14.50%
2400 Bets
2)
Broncos 74%
Seahawks 26%
16680 Bets
3)
Broncos 79%
Seahawks 21%
15785 Bets
4)
Broncos 73,80%
Seahawks 26,20%
21352 Bets
5)
Broncos 71,46%
Seahawks 28,54%
1009 Bets
Posted by: Green Arrow

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 23/01/2014 17:17

Originally Posted By: lupus
Ciekawa jaka pogoda będzie smile


http://sports.yahoo.com/blogs/nfl-shutdo...52205--nfl.html

Tak to się prezentuje na obecnie
Posted by: The Boss

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 30/01/2014 01:06

Nie od dziś wiadomo, że jeden z najbogatszych sportowców świata bokser Floyd Meyweather Jr ma duszę hazardzisty. Tym razem jednak przeszedł samego siebie. Amerykanin postawił u bukmachera ponad 10 milionów dolarów na zwycięstwo Denver Broncos w finale tegorocznego Super Bowl
Mało tego, podobno 36-latek zapłacił też 2,6 milionów dolarów za ich prowadzenie do przerwy.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 30/01/2014 01:32

Hehe, Floyd już nie pierwszy raz wali grube bety na Super Bowl. Z tego co pamiętam to dwa lata temu postawił 5 baniek na Patriots i przegrał. Na NBA też sporo stawiał, ale tam chyba coś wygrał.
Ciekaw jestem czy ogólnie jest na letkim plusie laugh
Posted by: ssaczu

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 30/01/2014 01:46

Czyli wniosek nasuwa sie sam... trzeba ladowac Seahawks laugh
Posted by: The Boss

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 30/01/2014 01:48

kiedys przerwie zla passe smile
Posted by: rafal08

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 30/01/2014 04:13

The Greek - Bet The Big Game - Over 1K Options

Super Bowl kick-off is only a few days away and we have loaded up our menu for you with over 1,000 betting options. You can bet on almost everything you can think of and you can do it from your mobile device as well. Check out the new mobile sportsbook at The Greek today.



OVER 1,000 BETTING OPTIONS

Despite the anticipated low numbers of around 30 degrees Fahrenheit on Feb 2, the temperature of this year's Super Bowl is expected to rise, as the best offense of the Denver Broncos meets the best defense of the Seattle Seahawks.

The Greek has prepared for you more than 1,000 betting options on the big game so far. Bet on almost anything you can think of - most passing yards, first pass reception, first pass interception, first touchdown, first and last scoring play, total touchdowns, winning margin, first to score, first to be penalized, and many, many more. Check out all the Super Bowl betting options at The Greek.
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 30/01/2014 06:26

aż mi się cytat z The Wire przypomniał laugh


Spiros 'Vondas' Vondopoulos: He knows my name, but my name is not my name. And you... to them you're only "The Greek".

The Greek: And, of course, I'm not even Greek.
Posted by: saturas25

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 30/01/2014 07:13

Originally Posted By: The Boss
Nie od dziś wiadomo, że jeden z najbogatszych sportowców świata bokser Floyd Meyweather Jr ma duszę hazardzisty. Tym razem jednak przeszedł samego siebie. Amerykanin postawił u bukmachera ponad 10 milionów dolarów na zwycięstwo Denver Broncos w finale tegorocznego Super Bowl
Mało tego, podobno 36-latek zapłacił też 2,6 milionów dolarów za ich prowadzenie do przerwy.


Tam zaraz dusza hazardzisty... Dla niego te 10 milionów to jak dla przeciętnego Kowalskiego 1000 zł albo jeszcze mniej.

Z tego co czytam, to zdecydowana większość stawia na Denver, więc jak wygrają, to bukmacherzy zadowoleni raczej nie będą tongue.
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 30/01/2014 18:54

Myślę, że Las Vegas jakoś przeżyje jak będą mu musieli wypłacić wygraną. Wrzucą sobie to w koszty promocji wink

Trzeba do niego napisać, żeby wpadł do nas na QC w trakcie meczu laugh
Posted by: Ghost

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 02/02/2014 20:26

Rozkminiałem trochę czasu co by tu dziś zagrać, ale nic nie wymyśliłem. Najlepsza ofensywa kontra najlepsza defensywa. To wcale nie jest tak, że defensywy zdobywają mistrzostwo. Czytałem kiedyś badania mające obalić ten mit. I faktycznie wyszło, że nie ma znaczenia czy drużyna świetna będzie w obronie czy ataku. Ostatnie spotkanie w superbowl najlepszego w sezonie zasadniczym ataku i obrony, skończyło się jednopunktowym zwycięstwem ataku. smile

Kibicowsko Denver boks

Moje ulubione propsy z Bovady (szkoda, że Polacy nie mogą tam grać)

Over/Under for number of times Peyton Manning says "Omaha" during the game: 27.5 times
23% chance Michael Crabtree mentions Richard Sherman in a tweet during the game
26% chance Knowshon Moreno cries during National Anthem
21% chance announcers say "Marijuana" during the game
Will any Red Hot Chili Peppers member be shirtless during the performance?
23% Percy Harvin is knocked out of the game by injury

Takie to rzeczy mogą obstawiać Amerykanie grin

A propos tego zawołania "Omaha". Amerykanie mają drinking game, kiedy piją shota przy każdym usłyszanym "Omaha". No ja już widzę w ilu domach się dziś film urwie laugh
Posted by: frend30

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 02/02/2014 20:28

Uaktualnione dane z przed 5 minut:

.............................wagers placed....amount wagered
Seattle+2.5 +1.93......8,338...............$4,977,786 $......41.97%
Denver-2.5 +1.98.......13,440.............6,881,280 $.......58.03%

pzdr
Posted by: Skiper

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 02/02/2014 20:37

omaha, omaha

Originally Posted By: Simmons Bag
Q: What's the greatest possible ending to the Super Bowl that would break the internet? Ok here we go. 4th and 4 Denver with the ball down by two with the ball on the Seahawks 44 yard line with 20 seconds left and one time out. Manning from the shotgun, instead of OMAHA we hear STANFORD followed by choke gesture ; Play Action to Moreno pump fakes slant and go to D. Thomas who beats Richard Sherman deep for the game winning touchdown!


wink
Posted by: connor

superbowl - 02/02/2014 22:12

daje ktos jakies bonusy od wplat na superbowl?
Posted by: Ghost

Re: superbowl - 03/02/2014 18:05

Od kilku lat nie mogę na żywo oglądać SuperBowl, ale tym razem akurat chyba nie mam czego żałować. Jest sens ściągać w ogóle?

Szkoda mi Peytona, zwłaszcza, że Eli dalej będzie mógł z niego szydzić i błyskać mu pierścieniami na rodzinnych obiadach grin

Akurat Seattle jak najbardziej zasłużyli na zwycięstwo biorąc pod uwagę cały sezon. Oni od pierwszego do ostatniego tygodnia byli w moich statystykach numerem 1.


Dzięki wszystkim za uczestnictwo w temacie piwo
Posted by: Skiper

Re: superbowl - 03/02/2014 20:37

Jakiś tam sens na pewno jest...choćby żeby zobaczyć jak nagle jeden zespół nie potrafi być lepszym w żadnym aspekcie gry od drugiego, mimo iż przed spotkaniem wyglądało to na 50/50. Jak WR-y Denver wręcz się cofają z piłką, żeby tylko uniknąć kontaktu z nabuzowanymi ziomkami z Seahawks.
No i żeby pooglądać w akcji Percy Harvina, który był moim zdaniem rzeczywistym MVP tego meczu, najbardziej elektrycznym zawodnikiem na placu gry.
Posted by: Ghost

Re: superbowl - 03/02/2014 21:37

Przy okazji jeszcze, taka ciekawa statystyka wypłynęła. Otóż jeszcze nigdy drużyna QB mającego w danym roku najwięcej passing yards nie wygrała SB (w ogóle tylko 5 występów w SB). Bilans 0-48, Denver chyba wiecie co macie robić wink

2013 Peyton Manning Broncos 5477 Lost Super Bowl
2012 Drew Brees Saints 5177 Missed Playoffs
2011 Drew Brees Saints 5476 Lost division round
2010 Philip Rivers Chargers 4710 Missed Playoffs
2009 Matt Schaub Texans 4770 Missed Playoffs
2008 Drew Brees Saints 5069 Missed Playoffs
2007 Tom Brady Patriots 4806 Lost Super Bowl
2006 Drew Brees Saints 4418 Lost NFC championship
2005 Tom Brady Patriots 4110 Lost division round
2004 Daunte Culpepper Vikings 4717 Lost division round
2003 Peyton Manning Colts 4267 Lost AFC championship
2002 Rich Gannon Raiders 4689 Lost Super Bowl
2001 Kurt Warner Rams 4830 Lost Super Bowl
2000 Peyton Manning Colts 4413 Lost wild card
1999 Steve Beuerlein Panthers 4436 Missed playoffs
1998 Brett Favre Packers 4212 Lost wild card
1997 Jeff George Raiders 3917 Missed playoffs
1996 Mark Brunell Jaguars 4367 Lost AFC championship
1995 Brett Favre Packers 4413 Lost NFC championship
1994 Drew Bledsoe Patriots 4555 Lost wild card
1993 John Elway Broncos 4030 Lost wild card
1992 Dan Marino Dolphins 4116 Lost AFC championship
1991 Warren Moon Oilers 4690 Lost division round
1990 Warren Moon Oilers 4689 Lost wild card
1989 Don Majkowski Packers 4318 Missed playoffs
1988 Dan Marino Dolphins 4434 Missed playoffs
1987 Neil Lomax Cardinals 3387 Missed playoffs
1986 Dan Marino Dolphins 4746 Missed playoffs
1985 Dan Marino Dolphins 4137 Lost AFC championship
1984 Dan Marino Dolphins 5084 Lost Super Bowl
1983 Lynn Dickey Packers 4458 Missed playoffs
1982 Dan Fouts Chargers 2883 Lost division round
1981 Dan Fouts Chargers 4802 Lost AFC championship
1980 Dan Fouts Chargers 4715 Lost AFC championship
1979 Dan Fouts Chargers 4082 Lost division round
1978 Fran Tarkenton Vikings 3468 Lost division round
1977 Joe Ferguson Bills 2803 Missed playoffs
1976 Bert Jones Colts 3104 Lost division round
1975 Ken Anderson Bengals 3169 Lost division round
1974 Ken Anderson Bengals 2667 Missed playoffs
1973 Roman Gabriel Eagles 3219 Missed playoffs
1972 Joe Namath Jets 2816 Missed playoffs
1971 John Hadl Chargers 3075 Missed playoffs
1970 John Brodie 49ers 2941 Lost NFC championship
1969 Daryle Lamonica Raiders 3302 Lost AFL championship
1968 John Hadl Chargers 3473 Missed playoffs
1967 Joe Namath Jets 4007 Missed playoffs
1966 Joe Namath Jets 3379 Missed playoffs


Również 14 ostatnich MVP sezonu zasadniczego nie wygrało pierścienia w danym roku.
Posted by: Skiper

Re: superbowl - 05/02/2014 03:30

Jestem właśnie po lekturze TMQ, i w sumie szybciej wyjdzie przeczytać artykuł niż oglądać żeby zrozumieć co w tym Superbowl się właściwie stało wink

TMQ: Seattle win could transform NFL
Posted by: Ghost

Re: superbowl - 06/02/2014 00:20

Potwierdziło się, że buki megazarobione na Superbowl. W samej Nevadzie buki online i stacjonarne, zarobiły na czysto prawie 20 mln $ (z czego 13 wiadomo czyje było grin ). A ocenia się, że Nevada to tylko 1% przyjętych zakładów na całym świecie.
Hmm, mogliby dać teraz jakieś promocje, skoro mają kasę smile

http://www.sbnation.com/odds/2014/2/4/5377130/super-bowl-2014-betting-recap-record-profits

Akurat nie ma tego w tym artykule, ale czytałem gdzieś dziś w innym, że buki z Vegas były na plusie w 22 SuperBowl a na minusie tylko w 2.
No naprawdę szokujące wink
Posted by: Ludwiczek

Re: superbowl - 06/02/2014 03:52

Patrząc na kursy wystawione przez Bwin na koniec ubiegłego sezonu po SB.
@Pats @ 7.5
@SF @8.00
@DEN @9.00
[2 ekipy Packer i Houston kolejno 10 i 12]
@SEA @ 13.00

Jak widac niespodzianek nie było , a Texans dopiero w sezonie dało tak ciała.

W College na FSU z początku Lutego 13' kurs wynosił 15.00 , na Auburn ... 150.00 laugh
Posted by: Ludwiczek

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 06/02/2014 04:00

Jeszcze dodam do poprzedniego posta.
Fawoytem do przyszłorocznego SB są kolejno Seattle , Denver , SF i Pats wg Unibetu.
Dalej GreenBay , Carolina , Saints , Bengals , Kansas , Indy , Eagles , Bears i Arizona.

Po Drafcie pewnie kursy się zmienią.
Rams gdyby nie dywizja w postaci Seahawks , Arizony i SF - biorąc pod uwagę , że mają numer drugi w Drafcie i kolejny około 15. miejsca - też mogliby jako czarny koń zawitać do Postseason
Posted by: Ludwiczek

Re: Futbol Amerykański 2013 - NFL & NCAAF - 07/02/2014 03:14