Giełda a podatki

Posted by: Loony25

Giełda a podatki - 14/10/2006 12:58

Witam
No włąsnie jako laik nie wiem jak to wygląda od tej strony?
Inwestuje na rynku kapitałowym poprzez Amernet , ok
ale co z podatkami , ubezpieczeniem zdrowotnym, funduszem emerytalnym itp???
czy to taki zarobek "na czarno?" czy w pelni legalny, i rozlicam sie ze wszystkigiego, ale wtedy trzeba sie zarejestrowac w urzedzie pracy...tylko jako kto Inwestor?

Bardzo mnie to interesuje, prosze jesli ktos sie na tym zna o jasne wytlumaczenie jak to wyglada od tej strony "prawnej"

Z gory dziekuje

Pozdrawiam
Posted by: dardaw

Re: Giełda a podatki - 14/10/2006 18:44

-dostaniesz ze swojego BM wypełniony formularz PIT 8C
-według powyzszego wypelnisz PIT 38 i złozysz go w US

I to wszystko.
Nie jest to zarobek na czarno lecz w pełni legalny i opodatkowany dochód.Ubezpieczenia zdrowotne,fundusze emerytalne czy Urząd Pracy nic do tego nie mają i nie mają tu zastosowania.
Posted by: piotras

Re: Giełda a podatki - 14/10/2006 19:08

ja tez dopiero zaczalem grac na gieldzie, a co najgorsze 50% ktorym gram nie jest moj, czy w PIT do urzedu lub informacja od mbanku do urzedu, bedzie zawierac jaka kwota obracam? czy urzad nie dopieprzy sie skad posiadam taka kwote? tym bardziej jezeli jest sie bezrobotny student? ;D
Posted by: dardaw

Re: Giełda a podatki - 14/10/2006 22:31

W Pit8 wykarzesz tylko przychód i koszty uzyskania przychodu.Jeśli przychód będzie większy od kosztów uzyskania przychodu to wynikająca z tego róznica bedzie Twoim zyskiem do opodatkowania.
Z Pitu nie wynika jaką kwotą obracasz, wykazując np przychód w kwocie 100 tys mógł byc on zrobiony dwoma transakcjami po 50 tys i równie dobrze mogła to byc setka transakcji po 1000zł
Posted by: Mniecio

Re: Giełda a podatki - 15/10/2006 00:57

dardaw, nie myl przychodu z dochodem
Posted by: dardaw

Re: Giełda a podatki - 15/10/2006 01:08

Quote:

dardaw, nie myl przychodu z dochodem




To Ty jescze nie spisz ?

U góry się nie pomyliłem, dobrze mu napisałem
Posted by: Mniecio

Re: Giełda a podatki - 18/10/2006 18:41

tja... :P
wrocilem wtedy z ostrej biby, no i skutek widac hehe
Posted by: Loony25

Re: Giełda a podatki - 19/10/2006 08:28

ok czylilegalnie mozna to "załatwić" , fajnie...ale przykladowo jestesmy bezrobotni...i osiagamy tutaj zyski....co z ubezpieczeniem i emerytura?....nie bedziemy ubezpieczeni w NFZ? czy moze warto sie wtedy ubezpieczyc prywatnie w PZU? ale to sa horreaodalne koszty:( i czy takie ubezpieczenie kwalifikuje sie do leczenia np w panstwowych szpitalach?

Nie chcialbym sytuacji ze mam dochody a nie moge sie nawet leczyc:)
No i co z emerytura? jak ktos gra tak cale zycie to pozniej zostanie bez..?:)
Posted by: Mniecio

Re: Giełda a podatki - 19/10/2006 14:38

jak grasz tak cale zycie to nie masz sie co martwic o emeryture hehe

szczerze to nie wiem czy mozna sie zarejestrowac jako inwestor w ZUSie... podejrzewam jednak ze ZUSu nie obchodzi jaka prace wykonujesz, wazne zebys placil skladki i to bedzie podstawa do przyszlem emerytury. Problem pojawia sie w przypadku rozliczen z US, ale tu tez teoretycznie nie powinno byc problemow bo urzedowo dostajesz PITa z biura maklerskiego co roku, wiec podatek rowniez placisz. Przejdz sie do ZUSu, bedziesz wszystko wiedzial... chyba ze tak tylko sobie hipotetycznie dywagujesz
Posted by: Belisariusz

Re: Giełda a podatki - 19/10/2006 17:09

Zamiast do zusu to lepiej idź do banku i załatw lokatę rentierską. Przynajmniej będziesz wiedział ile kasy dostaniesz.
Posted by: Loony25

Re: Giełda a podatki - 19/10/2006 22:05

Quote:

Zamiast do zusu to lepiej idź do banku i załatw lokatę rentierską. Przynajmniej będziesz wiedział ile kasy dostaniesz.




a moglbys rozwinac ten temat? bo nie za bardzo wiem o co biega... dlaczego lokata rentierska zamiast zusu?
Posted by: Loony25

Re: Giełda a podatki - 19/10/2006 22:08

Quote:

jak grasz tak cale zycie to nie masz sie co martwic o emeryture hehe

szczerze to nie wiem czy mozna sie zarejestrowac jako inwestor w ZUSie... podejrzewam jednak ze ZUSu nie obchodzi jaka prace wykonujesz, wazne zebys placil skladki i to bedzie podstawa do przyszlem emerytury. Problem pojawia sie w przypadku rozliczen z US, ale tu tez teoretycznie nie powinno byc problemow bo urzedowo dostajesz PITa z biura maklerskiego co roku, wiec podatek rowniez placisz. Przejdz sie do ZUSu, bedziesz wszystko wiedzial... chyba ze tak tylko sobie hipotetycznie dywagujesz





Zusu nie obchodzi jaka parce wykonuje? a jesli np inwestuje w typy- platny serwis i zarejestruje sie jako kto inny np elektroniczny handel ale place skladki regularnie na poczet emerytury...to tez ich to nie interesuje?:)))


ciekawi mnie czy w zusie mozna zarejestrowac swoja firme jako "inwestor" albo cos pochodnego? na razie tylko dywaguje:P ale bardzo mnie ten kierunek kreci
Posted by: Belisariusz

Re: Giełda a podatki - 20/10/2006 19:24

Quote:

Quote:

Zamiast do zusu to lepiej idź do banku i załatw lokatę rentierską. Przynajmniej będziesz wiedział ile kasy dostaniesz.




a moglbys rozwinac ten temat? bo nie za bardzo wiem o co biega... dlaczego lokata rentierska zamiast zusu?




Zakładasz w banku lokate rentierską, z której bank co miesiąc będzie wypłacał ci odsetki czyli coś jak emerytura.
Posted by: Eska

Re: Giełda a podatki - 01/12/2006 12:50

Hmm... to juz chyba lepiej na fundusz jakis akcji i zostawic na 30 lat

jakie oprocentowanie maja takie lokaty? To nie jest to samo co IKE? bo ja mam jakies IKE w pko bp bo mnie namowili ale moge tylko tam cos ponad 3 tys wplacic na iles tam czasu i dopiero pozniej znowu 3 tys czy cos...
Posted by: Urguruk

Re: Giełda a podatki - 19/12/2006 15:10

a tak apropo podatków, bo jest tutaj już mowa, pytanie:
a co z rozliczeniami podatku w kwietniu? a konkretnie chodzi mi o to jeśli gra na giełdzie jest obciążona 19% podatkiem, to niby płacimy te 19% podatku, więc ok!
ale co jeśli nasze dochody przekraczaja pierwszy próg podatkowy tzn. nasz dochód jest powyżej 37.024złych to juz w tedy nie obowiazuje podatek 19% czy zmienia sie w tedy jak w innych przypadkach na nadwyżke czy jak to tam się zwie, i zabieraja nam wtedy 30%?

wiem głupie może pytanie ale jak to jest?
Posted by: Belisariusz

Re: Giełda a podatki - 19/12/2006 16:21

Płacisz tylko 19 %
Posted by: saba

Re: Giełda a podatki - 19/12/2006 20:31

Jest dobry sposób na ominięcie płacenia 19%-wego podatku (a właściwie odraczaniu tego rok po roku). Zasada jest prosta - wchodzimy przed koncem roku w akcje firmy która jeszcze w tym roku będzie emitowała akcje z prawem poboru, kupujemy akcje tej firmy przed dniem przyznania prawa poboru na akcje nowej emisji. Gdy minie dzień przyznania prawa poboru sprzedajemy akcje które kupilismy dużo drożej, bo automatycznie cena akcji teoretycznie mocno spada bo odjęte są prawa poboru. Czyli sprzedajemy teoretycznie ze stratą akcje a starte rekompensują na prawa poboru. Można ładnie zanizyć zyski za dany rok w ten sposób. W następnym roku jako zyski wliczone będziemy mieli prawa poboru ale to będzie już w następnym roku i pod koniec roku robimy ten sam numer na innych akcjach z prawem poboru. Co roku odraczamy sobie podatek o rok lub zmniejszamy sobie teoretycznie zyski aż do roku kiedy będziemy mieli stratę i PP będzie można sprzedać.
Posted by: micha$

Re: Giełda a podatki - 25/03/2007 21:05

Originally Posted By: dardaw
-dostaniesz ze swojego BM wypełniony formularz PIT 8C
-według powyzszego wypelnisz PIT 38 i złozysz go w US

I to wszystko.
Nie jest to zarobek na czarno lecz w pełni legalny i opodatkowany dochód.Ubezpieczenia zdrowotne,fundusze emerytalne czy Urząd Pracy nic do tego nie mają i nie mają tu zastosowania.


Chciałem się upewnić: sprzedałem teraz akcje, dostałem kasę i do przyszłego roku mogę o tym zapomnieć? Przyjdzie PIT, rozliczę swojego (zapłacę z kieszeni czy podatek jest wcześniej odciągany na poczet?) PITa i wszystko będzie ok. Tak?
Posted by: Belisariusz

Re: Giełda a podatki - 25/03/2007 21:24

Tak
Posted by: milanak

Re: Giełda a podatki - 26/03/2007 20:01

A to prawda, że z podatkiem od giełdy jest tak jak z dochodem z pracy, że są różne skale (19, 30, 40), że w podatku od giełdy jak sie zarobi powyzej jakies kwoty to nie płaci się 20 % a więcej, czy niezaleznie od zysku płaci się te 20 procent?
Posted by: dardaw

Re: Giełda a podatki - 26/03/2007 20:10

Nie jest to prawda.
Płacimy 19% od zysków bez wzgledu na jego wysokośc.
Posted by: milanak

Re: Giełda a podatki - 26/03/2007 20:56

Dzięki, a swoją drogą to rozumiem Twoją strategię gry na giełdzie (to, że wolisz poczekać aż spadną kursy) tylko mam pytanie, jak nie masz to w akcjach to gdzie to lokujesz? I jeszcze jedno, czekasz na dużą korektę, ale myślisz, żę ile ona może potrwac czy tak jak ta majowa,że miesiąc nisko i potem wzrost czy uważasz, akcje tanie będą długo?
Posted by: dardaw

Re: Giełda a podatki - 27/03/2007 00:33

Nie jest to temat na tego typu rozmowy ale niech bedzie.
Bank i bezpieczne fundusze .Gówniane przychody sa teraz z tych instytucji ale zawsze ta dodatkowa wypłata co miesiac wpadnie.

Czy czekam na korektę ? Chyba nie, raczej na odrócenie trendu ew na bardzo głęboką korektę ,która sprowadzi wig20 w okolice 2 tys pkt i potrwa z pewnościa dłuzej niz jeden miesiac.Ze to nastapi jest niemal pewne. A kiedy ? Mówiąc zartem mam nadzieję że juz jutro a powaznie to i tak nie wyjdzie z Warszawy bo jesteśmy tylko zasciankiem.Obserwuj bacznie Azję i USA bo tam nastapi sygnał odwrotu.
A dziś z USA kolejne słabiutkie wyniki.Sprzedaż nowych domów najniższa od 7 lat czyżby to kolejne oznaki zbliżającej sie recesji ? Na te wiadomośc od razu poleciała i nasza gielda, widzisz więc jak jest mocno skorelowana z USA.
Posted by: kapitansb

Re: Giełda a podatki - 27/03/2007 07:27

Oj ,wydaje mi sie Dardaw ,ze jeszcze poczekasz .
Zwroc uwage ,ze ostatni spadek (wywolany zamieszaniem w Azji) zostal zamkniety -pozamykane wszystkie luki .Dodatkowo wolumen w dol jest mniejszy od wolumenu w gore ,wiec bicie rekordow jeszcze troche potrwa .Poza tym przy zamieszaniu na fixingach wyszlo na jaw ,ze to nie manipulacje -a swoje pozycje otwieraja fundusze indeksowe -one wiec spadek wykorzystaly do zakupow -uwazaja wiec ,ze nie jest drogo .
Dodatkowo mala plynnosc -a zeby spadalo musi byc jakis czynnik po drugiej stronie ,ktory zmusza do sprzedawania -a jak widac u nas jego sila bardzo szybko slabnie .Kiedys spadki wywolywaly kredyty i brak zabezpieczenia u prywatnych inwestorow -a teraz jak wiesz tego juz nie ma .
Posted by: dardaw

Re: Giełda a podatki - 27/03/2007 20:35

Z zamknieciem luk sie zgodzą natomiast z wolumenem nie.Obroty wcale nie potwierdzaja obecnego wybicia.Wręcz przeciwnie, widac wyraźnie że brak już kapitału na nowe rekordy.
To,że fundusze indeksowe otwieraja pozycje tez nic nie znaczy,można by powiedziec wiecej gdyby znalo się ich portfel instrumentów pochodnych.Pewnie wykorzystaja arbitraz i nie będzie po nich sladu.
A zresztą fundusz indeksowy to dla mnie zaden autorytet aby z ich powodu wskakiwac do pociagu.Były kiedyś w Polsce 2 takie fundusze - Fundusz Indeksowy Pioneera i Eurofundusz.Niestety ,oba dośc szybko popłynęly....
Posted by: kapitansb

Re: Giełda a podatki - 28/03/2007 06:25

Alez ...
1.Wolumen mozna policzyc -mamy formacje V-golym okiem widac ,ze wolumen na lewym ramieniu jest duzo mniejszy niz na prawym
2.Fundusz indeksowy otwieral pozycje i wywolal wzrost w20 -jezeli :
-mial L na w20 -to nie zyskal nic ,bo zamienil kontrakty na akcje
-jezeli mieli S -to dzialali na swoja niekorzysc
pomijajac to ,ze wiekszosc fundow indeksowych dziala fundamentalnie i potem dopiero zabezpiecza swoje pozycje (pomijam drobny procent spekulantow)-oni inwestuja pieniadze nie uzywajac dzwigni
3.To jest jedna ze strategii -nasladowac ruchy wielkich -zarzadzajacy byl bardzo zdenerwowany ,ze pociag mu odjezdza i nie moze budowac portfela ,wiec zrobil cos widocznego dla oka ,moim zdaniem troche sie zdradzajac

a jak bedzie zobaczymy.......
Posted by: Loony25

Re: Giełda a podatki - 06/04/2007 20:02

Witam
Mam kilka rzeczowych pytan, wiem ze bylo to juz omawiane ale ktorko i rzeczowo prosilbym

Jestem klientem Amerbrokers

1) mam placic 19% podatku ( jaki pit 8c czy 38?)
place te 19% co meisiac czy tylko rozliczenie roczne 19% z CALEGO rocznego DOCHODU?

2) co z emeryturą, pisaliscie o lokcie rentierskiej, mozna blizej cos na ten temat? w jakim banku otworzyc ta lokate i ile tzreba wplacac tam miesiecznie?

3) ubezpieczenie zdrowotne - co z nim, z ksiazeczka zdrowia? przeciez w urzedzie pracy nie widnieje, nie mam praw do leczenie NFZ? przychodnia, szpitale? nalezy sie ubezpieczac PRYWATNIE?

4) co z urzedem pracy? wysylaja mi wezwanie, ze mam stawic sie do pracy ktora chca mi dac (jakies grosze), groza konsekwencjami karnymi dyscliplinarnymi itp

z gory dzieki za odpowiedz, na prawde musze te podstawy znac...
Posted by: dardaw

Re: Giełda a podatki - 06/04/2007 20:52

1.dostajesz PIT8C ze swojego BM,roliczenie z niego wynikające wpisujesz do PIT38 i skladasz raz w roku , do konca kwietnia.
2.lokata rentierska - dla mnie to rozwiazanie jest do dupy,no chyba ze masz pare mln i nie wiesz co z nimi zrobic
3.Tak,nalezy ubezpieczac sie prywatnie
4.Nie wiem ale chyba nie ma nakazu pracy w naszym kraju
Posted by: Loony25

Re: Giełda a podatki - 08/04/2007 06:52

Originally Posted By: dardaw
1.dostajesz PIT8C ze swojego BM,roliczenie z niego wynikające wpisujesz do PIT38 i skladasz raz w roku , do konca kwietnia.
2.lokata rentierska - dla mnie to rozwiazanie jest do dupy,no chyba ze masz pare mln i nie wiesz co z nimi zrobic
3.Tak,nalezy ubezpieczac sie prywatnie
4.Nie wiem ale chyba nie ma nakazu pracy w naszym kraju



Dzięki
AD 2
a co doradzisz zamiast lokaty rentierskiej? nie chcialbm zostac bez prawa do emerytury w przyszlosci...

AD 3
gdzie najlepiej sie ubezpieczyc? jakie sa koszta podstawowego ubezpieczenia? czy moge korzystac z bezplatnych wizyt w swojej przychodni, szpitala itp na NFZ czy wszystko prywatnie wtedy bedzie?:-/

AD4
Nakazu pracy nie ma ale wyrejestruja z urzedu pracy, a to warunek leczenia na NFZ , \:\(
Posted by: Belisariusz

Re: Giełda a podatki - 08/04/2007 13:42

Lokata rentierska to nie jest żadne prawo do emerytury. Poprostu odkładasz sobie forse w banku a bank za to, że nie ruszyszka sy przez ileś tam lat wypłaca ci troche większe odsetki na dowolne konto. Można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju emerytura ale taka uskładana samodzielnie. Co miesiąc dostajesz określoną ilość pieniędzy. Napewno jako sposób inwestowania jest to do dupy. Ale jak masz troche kasy i niechcesz jej przepuścić a jednocześnie chcesz mieć jakąś forse na codzienne wydatki to jest to całkiem dobra alternatywa i napewno lepsza jak składanie forsy w zus.
Posted by: Dylu

Re: Giełda a podatki - 08/04/2007 18:00

AD 2 Jeżeli chcesz mieć emeryturę i gwarancję Państwa to musisz przepracować chyba ze 35 lat. A jak chcesz się utrzymać z giełdy to musisz zaakceptować nie pewność. Przy średnim zysku 20% rocznie i dobrym zarządzaniu kapitałem o emeryture nie ma co się martwić.
AD 3 To chyba nie to forum nie potrafie odpowiedzieć .
AD 4 Możesz się zarejestrować jako bezrobotny, uprawnia to do leczenia. Jednak aby utrzymać status bezrobotnego trzeba się stawiać gdy Cię wzywają i utrzymać gotowość do podjęcia pracy.
Posted by: dardaw

Re: Giełda a podatki - 08/04/2007 20:06

AD2 Ja wpłacam co miesiąc do ZUS prawie 800zł , wystarczy jesli Ty co miesiąc wplacisz tez tyle do funduszu zrównowazonego to po 35 latach bedziesz srał pieniedzmi.
AD3 Najlepsza opcja to zatrudnic sie na niby u kogos znajomego ew samemu otworzyc działalnosc gospodarcza ,firma typu "usługi jakies tam" a wobec braku zlecen dochodów ani podatku brak ale niestety trzeba samemu placic do ZUS.Jest opcja ubezpieczenia w KRUS i to niekoniecznie trzeba miec do tego pole , moze byc hodowla psów czy kotów a nawet rybek czy królików.Wszystko legal.
Posted by: mjeciu

Re: Giełda a podatki - 08/04/2007 20:26

a moze ktos mi wytlumaczyc na czym polega tzw. "realizowanie straty" w celu unikniecia zaplaty podatku ? Troche tego nie rozumiem bo ja np wole zarobic i zaplacic te 19% od zysku niz stracic... Ktos mnie oswieci o co tu chodzi ?
Posted by: mjeciu

Re: Giełda a podatki - 08/04/2007 20:43

Originally Posted By: dardaw
Nie jest to temat na tego typu rozmowy ale niech bedzie.
Bank i bezpieczne fundusze .Gówniane przychody sa teraz z tych instytucji ale zawsze ta dodatkowa wypłata co miesiac wpadnie.

Czy czekam na korektę ? Chyba nie, raczej na odrócenie trendu ew na bardzo głęboką korektę ,która sprowadzi wig20 w okolice 2 tys pkt i potrwa z pewnościa dłuzej niz jeden miesiac.Ze to nastapi jest niemal pewne. A kiedy ? Mówiąc zartem mam nadzieję że juz jutro a powaznie to i tak nie wyjdzie z Warszawy bo jesteśmy tylko zasciankiem.Obserwuj bacznie Azję i USA bo tam nastapi sygnał odwrotu.

Pewnie ze korekta kiedys przyjdzie, ale do tego czasu mozna kupic dwa mieszkania i domek nad morzem... Ty z tej okazji nie korzystasz - Twoj wybor. "Wielka korekte" fachowcy z funduszy zapowiadaja juz od 2300 na WIGu20 i robia to systematycznie przy pierwszej wiekszej zwalce... Jesli chodzi o moje odczucia przy czytaniu takich tekstow na forach internetowych to odbieram to jak wypociny naszego Raftera - podobny nauczycielski ton, ktory tak naprawde nie wnosi nic konkretnego oprocz sztucznego budowania wlasnego autorytetu, ktory najprawdopodobniej jest mocno nadszarpniety w realu. W STSach czy Profie tez pelno jest takich kolesi ktorzy codzennie wieszczą niespodzianki przy kazdym meczu, a jak juz cos uda im sie trafic to przychodza potem i wypominaja: "A nie mowilem?".
Czy na kontraktach taki maly gracz moze zarabiac ? Moze i moze... W kazdym razie ja bym sie nie pogniewal gdybys zalozyl dardaw gdzies w tym dziale temat i umieszczal tam historie Twoich transakcji... Mysle, ze to by znacznie uwiarygodnilo to co chcesz nam tu przekazac.
Posted by: Loony25

Re: Giełda a podatki - 09/04/2007 01:03

AD 4
Tak tylko ze oni wzywaja jak cos znajda ,jakas prace, i jezeli jej nie podejme to mnie wyrejestruja? Bo tak slyszalem?? bo jezeli wezwa i dadza prace to odmowie na jakiej podstawie? ze gram na gieldzie? zaraz sie rpzypieprza o zusy , skarbowke itp, epiej sie nei wychylac...moze lepiej pwoiedziec ze nei chce podejmowac na razie tu pracy bo mysle nad wyjazdemza granice?
Posted by: Loony25

Re: Giełda a podatki - 09/04/2007 01:10

Dylu, ale po tych 35 latach emerytura zapewniona do konca zycia, na starosc, a przeciez w gielde nie bede grac cale zycie, w koncu na starosc czlowiek schorowany potrzebuje odpoczynku i lekow a nie stresow na giełdzie.. chyba zeby odlozyc kase z gieldy i zyc z "procentow"..
Posted by: Dylu

Re: Giełda a podatki - 09/04/2007 03:08

I tu się mylisz - nic tak naprawdę nie jest zapewnione. A nawet jeśli to nigdy nie wiadomo jakie pieniądze Ci będą wypłacać. Zresztą możesz się połamać na rok przed wiekiem emerytalnym i co wtedy? Dla mnie tak naprawde większą nie pewnościa jest oddac swój los w ręce "Państwa"
Posted by: dardaw

Re: Giełda a podatki - 09/04/2007 04:38

Originally Posted By: mjeciu

Pewnie ze korekta kiedys przyjdzie, ale do tego czasu mozna kupic dwa mieszkania i domek nad morzem... Ty z tej okazji nie korzystasz - Twoj wybor.


Nie korzystam bo ja juz skorzystałem.
Być może i mozna jeszcze wyciagnąc z giełdy na 2 mieszkania i jeden dom a moze nawet i wiecej.Nigdy tego nie negowałem.Jednak ja na tej hossie juz nie zarobię bo w giełde teraz nie wejdę.Nie po to sprzedawalem papiery aby w nie teraz wchodzic po cenach w/g mnie bardzo wysokich.Może i dla tych co giełde obserwuja od niedawna aktualne ceny sa atrakcyjne.Jednak nie zapominaj że ja zakupiłem papiery w cenach o jakich mozesz teraz tylko pomarzyc a wyszłem w momencie kiedy uwazałem to za stosowne czyli gdy zysk był dla mnie bardzo satysfakcjonjacy a obecne ryzyko niewspólmiernie duze do oczekiwanych kolejnych zysków.




Originally Posted By: mjeciu

"Wielka korekte" fachowcy z funduszy zapowiadaja juz od 2300 na WIGu20 i robia to systematycznie przy pierwszej wiekszej zwalce...


Ja przy 2300 siedzialem cicho i trzymałem gębę na kłódkę bo zagrożen wtedy nie widzialem.W momencie kiedy zauwazyłem pierwsze przesłanki zblizajacej sie zmiany koniunktury wyszlem z papierów i nie omieszkalem napisac tego na forum.Od tego czasu sa juz kolejne powody dlaczego trzeba zmykac z giełdy ,że pozwole sobie tu wymienić chocby recesję w budownictwie amerykanskim czy obecnie trwająca hossę smieciową.

Originally Posted By: mjeciu

Jesli chodzi o moje odczucia przy czytaniu takich tekstow na forach internetowych to odbieram to jak wypociny naszego Raftera - podobny nauczycielski ton, ktory tak naprawde nie wnosi nic konkretnego oprocz sztucznego budowania wlasnego autorytetu, ktory najprawdopodobniej jest mocno nadszarpniety w realu.
W STSach czy Profie tez pelno jest takich kolesi ktorzy codzennie wieszczą niespodzianki przy kazdym meczu, a jak juz cos uda im sie trafic to przychodza potem i wypominaja: "A nie mowilem?".


Równiez widuję u naziemnych tego typu fachowców ale sobie nie przypominam aby gdziekolwiek i kiedykolwiek wyplyneło z moich ust "a nie mówiłem"
Pamiętam tez nieodżalowanego Raftera i jego rzeczywiscie nauczycielski ton nie poparty zadnymi konkretnymi faktami ale żeby mnie do niego porównywac , no wiesz , chyba przesadziłes.
Specjalnie dla Ciebie,poniewaz nigdy na publicznym forum nie udostepniam tego typu informacji konkretny fakt :
kupon :
http://s002.wyslijto.pl/?file_id=73770391484211973488
wysokośc wygranej:
http://totolotek.pl/totoliga/wyniki/li/1171

I jak ? Chyba troche lepiej od Raftera a zapewniam Cie ze nie był to mój najwyzszy strzał.


Originally Posted By: mjeciu

Czy na kontraktach taki maly gracz moze zarabiac ? Moze i moze... W kazdym razie ja bym sie nie pogniewal gdybys zalozyl dardaw gdzies w tym dziale temat i umieszczal tam historie Twoich transakcji... Mysle, ze to by znacznie uwiarygodnilo to co chcesz nam tu przekazac.


Mały gracz ? No teraz Mjeciu to dopieprzyłes ale niech Ci będzie.
A czy drobny inwestor moze zarabiac ? oczywiscie ze moze , czemu nie ? Coz stoi na przeszkodzie ?
Tematu zadnego ze swoja historią nie będe zakladac ,znam swoją wartośc i nie muszę nic udawadniac ani na niwie bukmacherskiej ani inwestycyjnej !!!
Bo niby co i po co ja mam udowadniac ? Komu i dlaczego ? Czy jestem dobry czy tez do dupy inwestor ? A czy ta historia transakcji cos udowodni ?? Liczy się to czym jeżdzisz, jak mieszkasz, gdzie spedzasz wakacje i ile masz zer na koncie a nie jakies bzdurne wpisy na forum ze zagrałem to czy tamto.
Posted by: Dylu

Re: Giełda a podatki - 09/04/2007 15:22

mjeciu wystarczyło spojrzeć na ranking xtb kilka dni temu. 16 miejsce dardawa na (podobno kilka tys graczy) robi wrażenie i jakies umiejetności trzeba było wykazać aby się tam dostać.
Każdy ma inną taktykę gry a jedna z reguł mówi ,że gdy wszyscy grają i o giełdzie wszędzie gadają to jest to czas aby się wycofać. Teraz można zarobić zdecydowanie najwięcej, ale jest druga strona medalu to się przeradza już w szaleństwo , tak jak napisał Eska tu już AT może nie pomóc.
Sam gram na giełdzie 1/3 kapitału ale robie to głównie dla doświadczenia bo rozum mówi ,że teraz trzeba sie skierować ku walutom.
Posted by: mjeciu

Re: Giełda a podatki - 09/04/2007 17:01

Quote:
Nie korzystam bo ja juz skorzystałem.

ok \:\)
Posted by: kapitansb

Re: Giełda a podatki - 12/04/2007 07:30

Originally Posted By: dardaw



Originally Posted By: mjeciu

Czy na kontraktach taki maly gracz moze zarabiac ? Moze i moze... W kazdym razie ja bym sie nie pogniewal gdybys zalozyl dardaw gdzies w tym dziale temat i umieszczal tam historie Twoich transakcji... Mysle, ze to by znacznie uwiarygodnilo to co chcesz nam tu przekazac.


Mały gracz ? No teraz Mjeciu to dopieprzyłes ale niech Ci będzie.
A czy drobny inwestor moze zarabiac ? oczywiscie ze moze , czemu nie ? Coz stoi na przeszkodzie ?
Tematu zadnego ze swoja historią nie będe zakladac ,znam swoją wartośc i nie muszę nic udawadniac ani na niwie bukmacherskiej ani inwestycyjnej !!!
Bo niby co i po co ja mam udowadniac ? Komu i dlaczego ? Czy jestem dobry czy tez do dupy inwestor ? A czy ta historia transakcji cos udowodni ?? Liczy się to czym jeżdzisz, jak mieszkasz, gdzie spedzasz wakacje i ile masz zer na koncie a nie jakies bzdurne wpisy na forum ze zagrałem to czy tamto.




Przed wyjazdem do UK prowadzilem temat o kontraktach,ktory mozesz znalezc w tym dziale ,wszystkie transakcje podawane byly przed jej zawarciem .
Temat byl w zasadzie dla niedowiarkow ,jednak przydal sie niespodziewanie w dyskusjach z roznymi "ekspertami" .
Poza tym dzieki niemu zawarlem sporo znajomosci ,ktore trwaja do dzisiaj .
Posted by: micha$

Re: Giełda a podatki - 12/07/2007 17:52

Chciałem wrócić do tematu i zapytać o podatek.

Jak płacicie podatek? Od każdych sprzedanych akcji odkładacie "do koperty" (skarpeta, lokata itp), żeby w kwietniu zapłacić czy przez cały rok się nie przejmujecie i dopiero w kwietniu szukacie kasy na podatek?

Pytam, bo moja starsza teraz sprzedaje trochę akcji i się zastanawiamy jak ten podatek zapłacić. Czy ulokować część sprzedanych na jakąś terminówkę?