Kącik Komputerowy [6]

Posted by: Conrad

Kącik Komputerowy [6] - 11/10/2006 08:19

Kontynuacja poprzedniego tematu (LINK).
Posted by: Conrad

Re: Kącik Komputerowy [6] - 11/10/2006 08:45

Czy może ktoś pomóc w wybraniu dobrego procesora, karty głównej oraz pamięci RAM. Może Jiro jest nadal w temacie?

Zależy mi zestawie, który NIE będzie podkręcany. Chcę też ograniczyć wydawane ciepło przez jednostkę do minimum.

Skłaniam się ku procesorowi Intela Core Duo gdyż za niecałe 1000zł można mieć coś, co nie tylko dowala AMD ale także ma bardzo niską temperaturę pracy.

Jeśli chodzi o pamięć, to jak to się dobiera względem procesora? Jak się dopasowuje częstotliwość taktowania pamięci z procesorem?
Posted by: Llama

Re: Kącik Komputerowy [6] - 11/10/2006 08:56

laptop się nie włącza!
laptop ma 2 miesiące, toshiba satelite L 100-119.
Dziewczyna wyłączyła go wczoraj i... już się nie włącza. sygnalizacja akumulatora i zasilania prawidłowa, jak wyjmę i włożę baterię, coś w środku ostro zaszumi, proc chyba? nie wiem.
czy ktoś miał podobny przypadek?
czy gwarancja na laptopy jest ważna bez internetowej rejestracji?

pzdr.
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 11/10/2006 16:14

Ktoś mi powie, czemu jak instaluję aktualizacje to po chwili mi wskakuje informacja, że dokładnie te same są gotowe do zainstalowania?
Posted by: Piecia

Re: Kącik Komputerowy [6] - 11/10/2006 16:19

Może masz ustawione że przy każdej próbie aktualizowania informowano Cię co ma byc zainstalowane .
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 11/10/2006 16:26

Ale nawet po instalacji pojawia mi się, że są gotowe do zainstalowania...
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 11/10/2006 16:28

Dobra, one się nie instalują. Ale czemu?
Posted by: Piecia

Re: Kącik Komputerowy [6] - 11/10/2006 16:32

Nom , u mnie występuje coś podobnego gdyż mam tak ustawione w ustawieniach aktualizacji by informowało mnie za każdym razem co będzie instalowane .
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 11/10/2006 16:35

Już po problemie, olałem te dwie poprawki (opcja "Ignoruj" )...
Posted by: Piecia

Re: Kącik Komputerowy [6] - 11/10/2006 16:47

Ignor to przydatna funkcja

Co do tego iż nie dałeś rady zainstalować to nie wiem , u mnie zawsze aktualizacje się instalują może gdzieś był jakiś błąd albo o coś innego chodzi .
Posted by: JiroJiro

Re: Kącik Komputerowy [6] - 11/10/2006 20:04

Quote:

Skłaniam się ku procesorowi Intela Core Duo gdyż za niecałe 1000zł można mieć coś, co nie tylko dowala AMD ale także ma bardzo niską temperaturę pracy.




Jeśli mamy wybór między X2 a C2D to zdecydowanie lepszym wyborem będzie w tej chwili C2D. Wyraźnie wydajniejszy, ciekawe jak teraz odpowie AMD. Co do temperatury pracy nie byłbym taki pewien, wg mnie X2 4200 - 4400 miałoby mniejszą temperaturę.

Wybór pomiędzy C2D E6400 z 2MB L2 za około 860zł a C2D E6600 z 4MB L2 za 1230zł pozostawiam tobie. E6600 będzie szybszy, nie tak mało ale czy warto dopłacać ?

Co do tematyki pamięci powiem tak -> Około miesiąca temu, pamięci podrożały o około 100% i trzymają cenę, nie ma generalnie żadnych problemów i cena jest sztucznie utrzymywana na tym poziomie. Ceny miały teraz trochę spadać ale niestety tak nie dzieję się więc wygląda na to że może zostać tak do lutego .

Sytuacja w przypadku AMD i Intela jest trochę inna. 2GB (2x1) byłoby w sam raz, nie za dużo i nie za mało ale w sytuacji obecnych cen, nie wiem. Może lepiej poczekać. Za komplet Geil,Patriot lub GoodRam DDR2 800 Mhz (1066 nie ma sensu kupować a dobre 800 można spokojnie podkręcić, oczywiście nie trzeba ) trzeba dać około 1000-1200 zł.

Czyli : C2D E6400 lub E6600 + 2x1 GB DDR2 800Mhz.


Quote:

Dziewczyna wyłączyła go wczoraj i... już się nie włącza.




Trudno powiedzieć co się stao. Jeśli jest na gwarancji (muszisz sprawdzić dokładnie jak to wygląda w przypadku Toshiby) lepiej nic nie ruszać i oddać go do serwisu. Jeśli gwarancja już skończyła się, trzeba rozebrać, zobaczyć płytę, później złożyć . Może to sprawa biosu ? Może coś poluzowało się ?
Posted by: Conrad

Re: Kącik Komputerowy [6] - 11/10/2006 21:41

Dzięki Jiro. Skłaniam się właśnie ku E6600 ze względu na większy cache. Rdzeń jest też inny (Conroe kontra Allendale czy jakoś tam) od E4400, choć nie wiem czy to w ogóle ma znaczenie bo oba działają na tych samych płytach i oba są produkowane w technologii 65nm (co ciekawe AMD dalej leci na 90).

Z tego co patrzyłem to AMD nie ma teraz konkurenta dla E6600, przynajmniej nie w tej kategorii cenowej. Czy to prawda, czy może AMD zaczął już kroić ceny?

Jaką możesz polecić kartę graficzną w okolicach 1000zł? Zależy mi na Asus/Gigabyte gdyż płytę będę kupował jednej z tych firm. Czy te z pasywnym systemem chłodzenia są ok?
Posted by: adingh

Re: Kącik Komputerowy [6] - 12/10/2006 08:21

Wczoraj chciałem włączyć kompa i nie dało się, bo moja klawiatura nie dzialala (na początku pisalo cos keyboard error czy jakos tak)... wziąłem klawiaturę od kompa siostry i wszystko działa bez problemu, a co dziwne u niej moja klawiatura też działa bez problemu. To samo później stalo się z myszką. Co mam zrobić, żeby znów działała u mnie moja klawiatura?
Posted by: Conrad

Re: Kącik Komputerowy [6] - 12/10/2006 08:29

Mam tu małą zagadkę komputerową dla kogoś. Komputer mi się normalnie codziennie włącza i nie mam z nim problemów, ale jak wyjadę i wyłączę go z gniazdka... to później po podłączeniu muszę odczekać około 30 minut aż się go da włączyć!

Czy ktoś może postawić wstępną diagnozę?
Posted by: JiroJiro

Re: Kącik Komputerowy [6] - 12/10/2006 10:14

Adingh, sprawdzałeś później jeszcze raz ? Nadal nie działa ? - dziwne. Zapewne jest to std klawiatura więc nie ma mowy o problemach z oprogramowaniem. Ciężko powiedzieć na odległość.


Conrad, 30 minut - LOL. Na pierwszy rzut oka wygląda to na problem z płytą główną (może kondensatory, chociaż ...), może być to też problem z zasilaczem ew pamięciami - reszta raczej odpada. Najprostszym i chyba najszybszym sposobem byłaby podmiana części i eliminacja poszczególnych możliwości.


Co do karty graficznej. Te z chłodzeniem pasywnym są oczywiście wolniejsze, choć nie zawsze. Z kart obecnie dostępnych większość osób na forum komputerowych poleciłaby Ci coś takiego (również ja) link, bardzo dobra karta, świetna również do modyfikacji,ale... Niedługo będą wchodzić karty z obsługą DX10, które będą wyraźnie szybsze od obecnych. Wiadomo że wiążę się to z gwałtownym spadkiem cen kart obsługujących DX9.

Można teraz kupić, coś za 300-400 zł i wymienić jak pojawią się karty DX10, albo kupić coś w stylu 7900GTO, 7950GT.

Obecnie dość nieciekawy okres do zakupu sprzętu. Wielkimi krokami zbliżają się święta i ceny nie będą spadać a wręcz będą rosnąć. Jak pokazały pamięci sytuacja może stać się tragikomiczna i lepiej przeczekać ten okres. Tak samo jest z nową technologią kart graficznych.

Posted by: michal_tbg

Re: Kącik Komputerowy [6] - 12/10/2006 12:40

Panowie a ja mam taki problem...

Jezeli chce uruchomic np. msconfig lub nacisne alt+ctrl+del pojawia sie okienko i momentalnie znika... wiec nie mam nawet mozliwosci nic zmienic...

Co mam zrobic, zeby to przywrocic do normalnego stanu ?
Posted by: Conrad

Re: Kącik Komputerowy [6] - 12/10/2006 13:23

Jiro, dzięki za rady. Rzeczywiście przeczekam ten okreś Świąt gdyż nie ma co liczyć na obniżki cen w okresie największego popytu (tak jak przed rozpoczęciem roku szkolnego).

Jeśli chodzi o gry to chciałbym spokojnie móc pograć na nowym kompie w gry z serii GTA jak Vice City czy San Andreas, na monitorze 19" podłączonym przez DVI. Tak żeby nie było żadnych spowolnień czy coś w tym stylu przez któryś element kompa. Myślę, że procesor E6600 wystarczy z DUŻYM zapasem, pamięć 2GB to pewnie 2 albo 4 razy więcej niż potrzeba do tej gry. Tylko co z kartą, która karta Nvidii byłaby tu wystarczająca?

P.S. Czy potrzebna jest mocniejsza karta skoro chcę grać na ekranie podłączonym przez cyfrowe wejście?
Posted by: Conrad

Re: Kącik Komputerowy [6] - 12/10/2006 15:35

Oj nie wiem czy jednak nie będę teraz zmieniał komputer bo ten jednak pada i jest coraz gorzej...

Proszę o pomoc w dobraniu optymalnego zestawu, z naciskiem na elementy minimalizującym wydalane ciepły (procesor, karta graficzna, HDD):

- procesor Dual Core E6600 (to już wybraliśmy)
- płytę główną Gigabyte albo Asus, SLI nie jest potrzebne, podkręcanie nie będzie robione
- kartę grafiki nVidia tego samego producenta co płyty głównej, może być chłodzenie typu silent-pipe
- skoro ram jest drogi to 1GB ram dobrego producenta, który śmiga przy domyślnych ustawieniach
- inne elementy jak obudowa (pewnie nie ma takiej szczelnej od kurzu...) czy zasilacz (jaki by się tu przydał?)
Posted by: zostać modem_MLS

Re: Kącik Komputerowy [6] - 12/10/2006 15:42

Co należy zrobić, aby zablokować strony pod Firefoxem? Wiem jak się to robi w IE, ale co do FF to nie mam pojęcia. Chodzi o to, aby na daną stronę nie można było "wejść".
Posted by: Stoin

Re: Kącik Komputerowy [6] - 12/10/2006 17:38

Czy jest możliwość ściągnięcia z internetu programu który pozwala zmienić format z dvd na divx ???
Posted by: Stoin

Re: Kącik Komputerowy [6] - 12/10/2006 17:45

Quote:

Czy jest możliwość ściągnięcia z internetu programu który pozwala zmienić format z dvd na divx ???



Znalazłem
Posted by: JiroJiro

Re: Kącik Komputerowy [6] - 12/10/2006 20:35

Conrad nie ma sensu długo myśleć na zakupem, kupisz teraz super sprzęt za rok będzie mocno średni, kupisz średni za rok to będzie padaka. Wszystkie karty z obsługą DX9 za rok to będzie już historia - taka prawda

Quote:

- płytę główną Gigabyte albo Asus, SLI nie jest potrzebne, podkręcanie nie będzie robione




Asus P5B Deluxe lub trochę uboższą wersję nie Deluxe. Płyta wygrywa w większości testów, jest to chyba optymalny wybór.

Quote:

- kartę grafiki nVidia tego samego producenta co płyty głównej, może być chłodzenie typu silent-pipe




Bez sensu ten sam producent Ciężki wybór, wybrałbym Galaxy. 7900GS będzie optymalnym wyborem (ja skusiłbym się na MSI 7900GTO za 1000 puki jeszcze są i kręcił że ho ho ) , bardzo szybka ale nie za droga. Nie ma sensu kupowania droższej wiedząc o bliskiej prezentacji DX10 wraz z Vistą. Test - pozwoli wybrać dla Ciebie optymalną.

Quote:

- skoro ram jest drogi to 1GB ram dobrego producenta, który śmiga przy domyślnych ustawieniach




Patriot lub GoodRam DDR2 800Mhz

Quote:

- inne elementy jak obudowa (pewnie nie ma takiej szczelnej od kurzu...) czy zasilacz (jaki by się tu przydał?)




Zailacz Topower 400 P5 U12 jest teraz bardzo na topie, bardzo popularny, wszędzie polecany, cichy i tani. Poradzi sobie spokojnie ew można kupić coś mocniejszego i droższego.
Posted by: Conrad

Re: Kącik Komputerowy [6] - 12/10/2006 21:35

Hmmm, to może z tą kartą zrobiłbym tak, że teraz kupię jakiś pół-badziew za 400-600zł a za rok zmienię jak DX10 zamelduje się już na stałę.

Czy do E6600 pasuje tylko DDR2?

Jeśli chodzi o zasilacz to jak to jest z tą mocą? Czy jest jakaś zła strona (poza ceną) jeśli ktoś do małego i bardzo energooszczędnego zestawu (np. celeron, jeden hdd, płyta główna ze zintegrowaną grafiką, itd.) da np. bardzo mocny zasilacz, który jest używany w kompach z procesorem pożerającym prąd, z 2 hdd, 2 kartami SLI z najwyższej półki, itd.?
Posted by: DJ SOSNA

Re: Kącik Komputerowy [6] - 12/10/2006 21:42

Pozwolicie że i ja się dołącze do dyskusji bo zainspirowany waszą aktywnością w tym temacie sam zacząłem myślec o zmianie mojego stacjonarnego kompa. Generalnie najbardziej bym życzył sobie aby nowy sprzęt nie chodził tak głośno jak ten który obecnie stoi u mnie pod biurkiem. JiroJiro - jak to jest z tymi "cichymi" zestawami zasilaczy, chłodzenia procesora itd.?
Posted by: Kylo

Re: Kącik Komputerowy [6] - 12/10/2006 21:50

Zasilacz Fortron (400w) polececam cichy i wydajny
http://www.allegro.pl/item132562091_fortron_fsp400_60pfn_400w_gwar_12m_cy_od_freego_.html
Wystarczy na kazdy nowoczesny komputer, sam go posiadam...
Posted by: JiroJiro

Re: Kącik Komputerowy [6] - 12/10/2006 22:21

Quote:

Hmmm, to może z tą kartą zrobiłbym tak, że teraz kupię jakiś pół-badziew za 400-600zł a za rok zmienię jak DX10 zamelduje się już na stałę.




Tu masz opisany przez Benchmark.pl przykładowy optymalny zestaw do 3000 zł -> link. Ja dołożyłbym 100zł do płyty w wersji Deluxe. Pomyślałbym nad kartą graficzną w wersji 7900GS.

Quote:

Czy do E6600 pasuje tylko DDR2?




Zależy od płyty, większość pod podstawkę 775 obsługuje tylko DDR2 i DDR po prostu nie wejdzie. DDR wejdą tylko do starych płyt 775. Płyty obsługujące C2D obsługują tylko DDR2 (chyba nie ma wyjątków).

Quote:

Jeśli chodzi o zasilacz to jak to jest z tą mocą?




Kalkulator obliczania mocy -> link

Quote:

JiroJiro - jak to jest z tymi "cichymi" zestawami zasilaczy, chłodzenia procesora itd.?




Normalnie Musisz dobrać odpowiednie części. Cichy zasilacz, grafikę z chłodzeniem pasywnym lub np specjalne wersje kart tak jak np Galaxy z wentylatorami Zalmana. Trzeba poświęcić więcej uwagi przy ich zakupie. Generalnie ciężko teraz o jakiegoś 'wyjca'.

----

Ciekawy tekst z benchmark.pl (12.10.06)

Quote:

Analitycy firmy Gartner przewidują, że nadchodzące miesiące mogą być największym przełomem technologicznym od 20 lat. Jednocześnie przestrzegają, że decyzje podjęte w najbliższym czasie, odbiją się echem w ciągu przyszłych dziesięcioleci.

Na odbywającej się w tym tygodniu konferencji ITxpo na Florydzie, delegacja firmy Gartner pokazywała zmiany w dziedzinie wykorzystania sprzętu komputerowego, oprogramowania oraz sposobu zarządzania technologią w przedsiębiorstwie.

Wiceprezes Gartnera, Stephen Kleynhans wypowiedział się na temat systemu operacyjnego Windows Vista twierdząc, że jest to rewolucja na miarę Windows 2000. Nowy system operacyjny ma zostać tak rozbudowany, aby zadowolić każdego użytkownika i docelowo całkowicie zastąpić każdą poprzednią wersję Windowsa.

Kolejnym skutkiem technologicznych zmian ma być kres komputerów stacjonarnych, które do 2008 roku mają zostać wyparte przez laptopy. Przeobrażeniu ulegną także sposoby zarządzania technologią. Według przewidywań analityków, konsumenci będą przeznaczać coraz większą pulę budżetu na zakup sprzętu elektronicznego, a nowa generacja użytkowników sprzętu domagać się będzie jeszcze większej swobody poruszania w wirtualnym świecie.



Posted by: Conrad

Re: Kącik Komputerowy [6] - 14/10/2006 06:47

Jiro, czy 1GB pamięci GoodRAM Pro i karta Gigabyte GeForce 7600 GT 256 MB Silent-Pipe II spokojnie wystarczą żeby taki staruch jak Vice City śmigał na 19"?

Jeśli chodzi o płyte główną to patrzę na Asus i Gigabyte z najnowszego Chip Test i w czołówce są minimalne różnice jeśli chodzi o cenę/wydajność/etc. Natomiast czy lepiej wybrać kartę z chipsetem Intel P965 czy może kupić kartę z chipsetem Nvidia nForce4 SLI X16? Czy może Intel 975X byś radził?
Posted by: groobel

Re: Kącik Komputerowy [6] - 14/10/2006 10:42

Poprzestawiałem cos w rejestrze i teraz kazde zalogowanie sie na kompa wita mnie czyms takim:

Jak sie tego pozbyc? Dodam, ze przez centrum zabezpieczen juz probowalem, rownież przez wyłącznie usługi aktualizacji w services.msc tez, ale brak efektu. Jakies pomysly?
Posted by: Klakier

Re: Kącik Komputerowy [6] - 14/10/2006 15:29

A chłopaki ja mam taką sprawe, że kupiłem przejściówke z PS2 na USB i jak chce podłączyć 2 klawiature to mi jej nie wykrywa ustawiłem tam w biosie tam na USB na enable i dalej nie chodzi a przejściówka dobra bo sprawdzał gość w sklepie macie jakieś pomysły na to?
Posted by: JiroJiro

Re: Kącik Komputerowy [6] - 15/10/2006 19:01

Quote:

Jiro, czy 1GB pamięci GoodRAM Pro i karta Gigabyte GeForce 7600 GT 256 MB Silent-Pipe II spokojnie wystarczą żeby taki staruch jak Vice City śmigał na 19"?




Tak

Quote:

Jeśli chodzi o płyte główną to ...




Nie ma wielkich różnic między danymi chipsetami. Tak jak zapewne radzą należy się kierować innymi czynnikami jak cena czy funkcjonalność. Ja wybrałbym ASUS P5B Deluxe.
Posted by: xqwzts

Re: Kącik Komputerowy [6] - 15/10/2006 21:15

Napisze tu, moze ktos pomoze.
wpadlismy z kumplem na pomysl, zeby zagrac w gre hooligans: storm over europe przez neta. Czy program hamachi sie do tego nadaje? bo probowalismy i jakos nam nie wychodzi. pierwszy raz probuje robic takie rzeczy, wiec prosze o wyrozumialosc.
Posted by: Lord Devastator

Re: Kącik Komputerowy [6] - 16/10/2006 06:20

Czy Wam tez nie moze sie wczytac zadna lista hubow w DC++? Jesli moze poprosze o adres Waszej listy z giry dzieki
Posted by: pescar

Re: Kącik Komputerowy [6] - 16/10/2006 08:51

Poszukuje wtyczki do Firefoxa, która blokuje wyskakujące okienka. Ktoś podawał nazwe tek wtyczki w dziale "Co Was denerwuje" ale teraz nie moge znaleść. W opcach mam zaznczone blokuj wyskakujace okienka ale to nie pomaga.
Posted by: pescar

Re: Kącik Komputerowy [6] - 16/10/2006 09:50

Quote:

Poszukuje wtyczki do Firefoxa, która blokuje wyskakujące okienka. Ktoś podawał nazwe tek wtyczki w dziale "Co Was denerwuje" ale teraz nie moge znaleść. W opcach mam zaznczone blokuj wyskakujace okienka ale to nie pomaga.




Jaż mam. Ta wtyczka nazywa się Adblock Plus. I jż po reklamach
Posted by: marzano

Re: Kącik Komputerowy [6] - 16/10/2006 11:19

o co chodzi klawiaturze ktora czasem nie wybija literek "a" i "z"??
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 16/10/2006 11:20

Mocniej przyciskaj. Pewnie styki...
Posted by: Kylo

Re: Kącik Komputerowy [6] - 16/10/2006 11:31

Quote:

Czy Wam tez nie moze sie wczytac zadna lista hubow w DC++? Jesli moze poprosze o adres Waszej listy z giry dzieki




Wczoraj sie nie wczytywaly i ogolnie cos sie chrzanilo. Czasem mnie nie laczylo na active. Dzisiaj juz wszystko ok
Posted by: Kylo

Re: Kącik Komputerowy [6] - 16/10/2006 16:47

Poleci mi ktoś jakiś program do nagrywania obszaru pod kursorem myszy do plików avi?
Posted by: zabek

Re: Kącik Komputerowy [6] - 17/10/2006 07:39

Panowie mam problem zainstalowala mi sie na kompie aktualizacja o nieorginalnym systemie windows ktorej nie da sie usunac w panelu sterowania.Czy ktos wie jak usunac ta aktualizacje z kompa i czy konieczne jest przeinstalowanie systemu zeby sie tego pozbyc?
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 17/10/2006 11:33

Tu spróbuj
Posted by: zabek

Re: Kącik Komputerowy [6] - 17/10/2006 12:53

Micha$ wielkie piwko za pomoc ten program od ghosta pomogl nie wiem na jak dlugo ale zawsze cos dzieki!!!
Posted by: Kylo

Re: Kącik Komputerowy [6] - 17/10/2006 16:13

Pytanko

Jak zrobic format jesli plyta glowna nie czyta bootowania cd-romu i dyskietki-a?? Probowalem w biosie nadaremnie. Zalezy mi na odpowiedzi.
Posted by: Conrad

Re: Kącik Komputerowy [6] - 17/10/2006 16:57

Jiro, zamówiłem na razie zasilacz Tagan TG-430-U15. Czy jest to dobra jednostka?

Reszta według Twoich rad od płyty głównej po procesor.
Posted by: proof

Re: Kącik Komputerowy [6] - 17/10/2006 18:27

Mam problem, jestem w sieci osiedlowej i jakiś ybek probuje dostać się na mojego kompa, dzieki Firewallowi mam jego ip i numer karty MAC. Chce zdobyc sieciowa nazwe komputera tego "hakera" , wtedy bede znal jego adres zamieszkania, mozecie mi polecic jakis program monitorujacy siec albo cokolwiek innego, co rozwiaze moj problem ?
Posted by: Skull

Re: Kącik Komputerowy [6] - 18/10/2006 08:49

Tak szybciutko i opcichi kto mi powie jak sie pozbyc tego komunikatu :(
Posted by: Seoman

Re: Kącik Komputerowy [6] - 18/10/2006 08:59

@poroof - r3x

@skull - isc do MM, Saturna, Avansa, Reala itp. i "kupic" oryginał
Posted by: antyfutbol

Re: Kącik Komputerowy [6] - 18/10/2006 10:00

Mam prosbe. Musze złozyc kompa na warunki domowe. Ma on byc do internetu. MAm na to 3 tysiace zl. Musze w to wliczyc wszystko oprocz oprogramowania i podlaczenia do neta., czyli np. monitor klawiature ,mysz o ycziwiscie wsztskie podzespoly. Prosze o pomoc.
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 18/10/2006 12:40

@skull

Quote:

Tu spróbuj


Posted by: hugo_

Re: Kącik Komputerowy [6] - 18/10/2006 15:46

Witam, mam program alcohol 52% mam obraz płyty mogłby ktoś krok po kroku wytłumaczyć mi jak zainstalować grę?
Posted by: nOcnY

Re: Kącik Komputerowy [6] - 18/10/2006 16:05

dzisiaj koledzy przedstawiali bardzo ciekawa seminarke na temat zabezpieczen systemu... nie wiem czy kiedys zwrociliscie uwage na taka opcje w tak zachwalanym przez wszystkich FF







banalna sytuacja - przychodzi do Was powiedzmy "~kolega" i siada na Waszym prywatnym sprzecie zeby cos sobie sprawdzic i w pewnym momencie sprawdza sobie ta zakladke ja np na swoim komputerze podczas logowania sie na rozne strony, wykorzystuje opcje - zapamietaj haslo, w celu szybszego dotarcia do tresci...wedlug mnie strasznie beszczelna opcja...
Posted by: JiroJiro

Re: Kącik Komputerowy [6] - 18/10/2006 16:27

Bezczelny to będzie kolega a nie opcja. Generalnie jak powszechnie wiadomo zdecydowanie najsłabszym ogniwem systemów i komputerów są ich użytkownicy. Powyżej opcji pokaż hasła znajduje się przycisk zmień hasło główne. Można czasami przetestować jak działa.

Generalnie nie wyobrażam sobie aby ktoś mógł dotknąć moich komputerów, w każdym razie śmierć miałby szybką .


Quote:

Jiro, zamówiłem na razie zasilacz Tagan TG-430-U15. Czy jest to dobra jednostka?




Tak, jedna z najlepszych.
Posted by: nOcnY

Re: Kącik Komputerowy [6] - 18/10/2006 16:32

Quote:

Bezczelny




zauwazylem ta literowke juz po wyslaniu postu
Posted by: Dziabor

Re: Kącik Komputerowy [6] - 18/10/2006 16:45

poszukuje cd-keya do fify 2006!! posiada ktos pod reka??
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 18/10/2006 21:05

Teścik dla graczy...
Posted by: Skull

Re: Kącik Komputerowy [6] - 19/10/2006 08:59

dzieki micha$, pomoglo ...

teraz jest problem z tym ze filma nie moge odtworzyc bo wyskakuje mi ow komunikat komunikat
Posted by: connor

Re: Kącik Komputerowy [6] - 19/10/2006 11:09

nie mam za bardzo czasu sprawdzac, ale co z tego sprzetu warto wziac, rozdaja, wiec:)

IBM X Series440
Dell Poweredge 2650
Dell Poweredge 2550
Dell Powervault 200s
Dell Poweredge 1750
Dell 1550 Storage
IBM Fast T200
Dell Poweredge 1750
Dell Poweredge1650
Dell Poweredge 2450
Dell Poweredge 1650
Dell Poweredge 2550
Dell Poweredge 4300
Dell Poweredge 2550
Dell Poweredge 2650
Dell Poweredge 8450
Del Poweredge 8450
Dell Poweredge 1650
Dell Poweredge 1750
Dell Poweredge 6450
Dell Poweredge 6450
Dell Powervault 650F
Dell Poweredge 6400
Dell Poweredge 2300
Dell Tape Drive 120T
SUN NETRA T1
SUN NETRA X1
ENTERPRISE 220R
SUN STOREDGE A1000
SUN V100 SUPERMICR SUPER
SERVER 5013CT
Dell Imp
Dell Poweredge 1750
Dell Poweredge 1650
SUN BLADE 150
Dell Powervault 51F
Dell Poweredge 6400
Dell Poweredge 1550
Dell Poweredge 750
Dell poweredge 1750
Dell Poweredge 2650
Dell Poweredge 6650
Dell Poweredge 1650
Dell Poweredge 2550
Dell Poweredge 750
Dell Poweredge 2650
Dell Powervault 220S
Dell Poweredge 1750
Dell Powervault 200S
Dell Imp
Dell Powervault 775N
Dell Poweredge 2550
Dell Poweredge 1650
Dell Poweredge 1750
Dell Poweredge 2650
Dell Poweredge 2450
Dell Poweredge1850
Dell Poweredge 1650
Dell Powervault 220S
Dell Powervault 210S
Dell Powervault
SUN STOREDGE A1000
Dell Poweredge 1650
Dell Powervault 725N
Dell Powervault 220S
FAST T200 HA (IBM)
Dell Poweredge 2550
Dell Poweredge 1750
SUN STOREDGE A1000
perle cs9000
sun netra x1
Sun sunfire v100
Posted by: JiroJiro

Re: Kącik Komputerowy [6] - 19/10/2006 12:13

Quote:

nie mam za bardzo czasu sprawdzac, ale co z tego sprzetu warto wziac, rozdaja, wiec:)





Jak za darmo to wiadomo, wszystko - kombinuj tira albo dwa

Ciekawe w jakich specyfikacjach np pierwszy lepszy z twojej listy Dell Poweredge 2650 może być np w 'lajtowej' specyfikacji Xeon 2.8GHz i 3x73GB SCSI, a może być coś lepszego
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 19/10/2006 12:49

Quote:

dzieki micha$, pomoglo ...

teraz jest problem z tym ze filma nie moge odtworzyc bo wyskakuje mi ow komunikat komunikat



Spróbuj innym playerem.
Posted by: Skull

Re: Kącik Komputerowy [6] - 19/10/2006 15:53

nic z tego, poniewaz gdy tylko otwieram katalog z filmem pojawi mi sie dany komunikat i zamyka katalogi wiec nawet filmu nie jestem w stanie wrzucic do playera, jakis blad, wie moze ktos ?
Posted by: Lord Devastator

Re: Kącik Komputerowy [6] - 20/10/2006 15:16

Czy jakas dobra dusza moglaby zarzucic dzialajaca liste hubow zagranicznych na DC++? Baaardzo dziekuje z gory dzieki Kylo i inne dobre dusze...
Posted by: ajdam

Re: Kącik Komputerowy [6] - 20/10/2006 18:51

przeinstalowalem dzisiaj u kolezanki windowsa xp, wszystko elegancko, ale... internet nie dziala.
Laczy sie z internetem przez osiedlowa siec. Pomyslalem ze trzeba zainstalowac sterowniki do karty sieciowej, ale powiedziala ze nie dostala zadnych sterownikow. W menedzerze urzadzen jako niewykryty sprzet jest karta ethernet. Co robic?
Ja nigdy nie mialem problemow tej natury bo u mnie zawsze win sam wykrywal polaczenie sieciowe.


Czy ktos mial podobnie? co robic bo dziewczyna juz i tak sie wqrzyla ze dzisiaj bez internetu musi siedziec
a jeszcze sam sie zglosilem
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 20/10/2006 19:14

Sterowniki do karty sieciowej...
Posted by: ajdam

Re: Kącik Komputerowy [6] - 20/10/2006 19:21

hmmm tylko skad ja mam wiedziec jaka to jest karta
moze sa jakies uniwersalne sterowniki?
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 20/10/2006 19:35

Win XP nie zainstalował żadnych?

Można spróbować programem Everest (lub podobnym). Powinien podać model i ewentualnie jakie sterowniki...
Posted by: ajdam

Re: Kącik Komputerowy [6] - 20/10/2006 19:49

Quote:

Win XP nie zainstalował żadnych?

Można spróbować programem Everest (lub podobnym). Powinien podać model i ewentualnie jakie sterowniki...




no wlasnie nie zainstalowal, w menedzerze urzadzen nie ma karty sieciowej, jest jako niewykryty sprzet "karta ethernet", pomyslalem ze trzeba zainstalowac sterowniki ale dziewczyna upierala sie ze nie dostala sterownikow

czyli musze isc do niej, sprawdzic tym programem jaka ma karte, pozniej sciagnac sterowniki i je zainstalowac?
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 20/10/2006 20:54

Po pierwsze to sprawdź czy karta jest zintegrowana na płycie. Jeżeli tak to zainstaluj sterowniki od płyty. Jeżeli nie -> niech windows wyszuka gdzieś na płycie z systmem sterowników do tej karty. Mogą być jakiekolwiek, ważne żeby od karty sieciowej. Jeżeli nie zadziała to możesz ręcznie ustawić sterowniki (z listy wyboru). Jeżeli to wszystko nie zadziała to skorzystaj z tego programu.
Chyba że masz niedaleko do koleżanki to od razu skorzystaj z programu
Posted by: Kuba88

Re: Kącik Komputerowy [6] - 20/10/2006 21:01

plik BIN w jakim programie otworzyc???????????
Posted by: Dziabor

Re: Kącik Komputerowy [6] - 20/10/2006 21:12

Quote:

plik BIN w jakim programie otworzyc???????????



Daemon
Posted by: nOcnY

Re: Kącik Komputerowy [6] - 21/10/2006 13:56

posiada ktos moze jakies ebooki na temet serwera www - uruchomienie/administrowanie zasobami i te pe?
Posted by: pixies

Re: Kącik Komputerowy [6] - 21/10/2006 19:50

Czy mozna nagrać dwa filmy DVD na jednej płycie, ale w ten sposób, aby można było dokonac wyboru, który z nich ma być odtwarzany ? (To krótkie filmy, więc się zmieszczą)
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik Komputerowy [6] - 21/10/2006 19:53

Wiem, że na pewno się da, ale jak to nie wiem.
Posted by: bursztyk

Re: Kącik Komputerowy [6] - 22/10/2006 09:17

Witam.

Pisząc tekst w Wordzie , często chcę poprawić jakieś zdanie po napisaniu.

I kiedy dla przykładu , mając zdanie : Ala ma kota , chcę zmienić 'kota' na 'kosa' , zamiast t chce wpisać s , znika mi 'a' i tak , jeśli chcę poprawić wyraz na początku 3 stronnicowego tekstu , muszę go pisać jeszcze raz....

Co z tym fantem zrobić?
Posted by: nOcnY

Re: Kącik Komputerowy [6] - 22/10/2006 09:40

Quote:

Witam.

Pisząc tekst w Wordzie , często chcę poprawić jakieś zdanie po napisaniu.

I kiedy dla przykładu , mając zdanie : Ala ma kota , chcę zmienić 'kota' na 'kosa' , zamiast t chce wpisać s , znika mi 'a' i tak , jeśli chcę poprawić wyraz na początku 3 stronnicowego tekstu , muszę go pisać jeszcze raz....

Co z tym fantem zrobić?




moze masz wcisnieta fukncje Insert - jest taki funkcyjny klawicz na klawiaturze nad Delete
Posted by: bursztyk

Re: Kącik Komputerowy [6] - 22/10/2006 09:42

Dzięki nOcnY , rzeczywiście miałem wciśnięty Insert

Posted by: pauL005

Re: Kącik Komputerowy [6] - 23/10/2006 18:03

Mój kumpel sprzedaje coś takiego:
1. AMD Athlon Xp 2000+
2. Asus A7N8X-XE nForce 2 400Mhz
3. Leadtek Geforce 6600GT GDDR3 128/128 500/900
ze 600zł. Opłaca się brać? Na wszystko gwarancja.
Posted by: rcsade

Re: Kącik Komputerowy [6] - 26/10/2006 07:05

Tym razem padło na mnie, mam problem z firefoxem... Uzywalem go od dosyc dluzszego czasu i nie mialem zadnych problemow. Smigal az milo patrzec.Ostatnio jednak zazwyczaj chwile po uruchomieniu zachowuje sie dziwnie,wyglada jakby zalaczal sie jakis automatyczny scroll gdyz w tej przegladarce skacze mi obraz.. Odinstalowalem,zainstalowalem ponownie, probowalem nawet nowej wersji, nic z kazdym dzieje sie to samo. Inne przegladarki smigaja dobrze, niestety przyzwyczailem sie do niego i chcialbym znow moc cieszyc sie tym urokiem lisa. Obecna Opera nie przypada mi do gustu :/ Moze ma ktos jakis pomysl jak rozwiazac ten problem? Sprawdzalem dysk antywirusem,posiadam firewall oraz komputer sprawdzany regularnie przez programy anty-szpiegowe.
Pozdrawiam i prosze o pomoc.
Posted by: html

Re: Kącik Komputerowy [6] - 26/10/2006 09:55

Witam
Potrzebuję jakiegoś anty wirusa ponieważ kończy mi się poprzedni jakiś etrust czy coś takiego.Nie jestem fachowcem więc pytam fachowców
Co zainstalowac (najlepiej coś za free )
pozdrawiam html
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik Komputerowy [6] - 26/10/2006 13:22

http://www.free-av.com/ - odkąd używam nie mialem najmniejszych problemów z wirusami czy czymś podobnym. Przede wszystkim jest on darmowy, praktycznie codziennie się aktualizuje. Jedyny minus jest taki, że przy aktualizacji wyskakuje okienko z reklamą (od razu można wcisnąć OK i znika). Coś za coś. Mi to okienko nie przeszkadza, działania programu nie odczuwam (w sensie żarcia pamięci).
Posted by: Adammm

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/10/2006 14:26

no i avast daje rade
Posted by: Rancorn

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/10/2006 14:41

mks-vir
Posted by: szakira

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/10/2006 15:32

Mój kolega zobaczył na moimkompie najnowszą wersje Internet Eksplorera 7. też chciałby ja zainstalować na swoim kompie. Niestety ma problem, gdyż korzysta z kopii systemu Win XP i przeglądarka nie chce mu sie zainstalować. Podobno ta wersja sprawdza legalność systemu. Czy ktos może doradzić jak to obejść
Posted by: FSevEn

Re: Kącik Komputerowy [6] - 28/10/2006 12:17

mam takie pytanie-problem...mam laptopa i zwykłego Pc'ta.w Pc mam karte siecoiwą zintegrowana na płycie głównej a w laptopie WIFI.chce je jakoś złaczyć aby była sięc, ale nie mam zielonego pojecia jak to zrobic moze mi ktoś coś podpowiedziec??? dzięki
Posted by: alfa

Re: Kącik Komputerowy [6] - 28/10/2006 14:29

a nie masz w laptopie zwyklego wyjscia na siec? na 99% powinienes tez miec zwykle wyjscie, wtedy bedziesz potrzebowal tylko kabel sieciowy "zkrosowany"(10-15pln) i bedziesz mogl przesylac pliki itp.
Posted by: Baqu

Re: Kącik Komputerowy [6] - 29/10/2006 10:41

poprosze o polecenie jakiegos dobrego programu do edycli plików *.gif oraz *.png
Posted by: Skull

Re: Kącik Komputerowy [6] - 01/11/2006 10:07

Potrzebna pomoc natychmiastowa, potrzebuja zatrzec wszystkie slady kiedy laczylem sie z internetem, bardzo potrzebna, natychmiastow, co gdzie i jak, bo moze nie znam wszystkich.
Posted by: Kylo

Re: Kącik Komputerowy [6] - 01/11/2006 10:08

Quote:

Potrzebna pomoc natychmiastowa, potrzebuja zatrzec wszystkie slady kiedy laczylem sie z internetem, bardzo potrzebna, natychmiastow, co gdzie i jak, bo moze nie znam wszystkich.




mozna jasniej?
Posted by: Skull

Re: Kącik Komputerowy [6] - 01/11/2006 10:08

zapomnialem system 98
Posted by: Bzyku

Re: Kącik Komputerowy [6] - 01/11/2006 12:01

ja mam taki problem - otóż wczoraj przypadkiem wylałem trochę picia na laptopa i dziś zaczął "świrować"...

...mianowicie - wszystko działa, ale cały czas zachowuje się tak jakby był ciągle wciśnięty klawisz CTRL. Nie mogę wpisać żadnego adresu w mozilli i nawigacja po stronach jest cholernie utrudniona itd. I pod mozillą nie mogę pisać - co najwyżej w wordzie.

Generalnie rozkręciłem laptopa, przeczyściłem klawiaturę itp. ale nic to nie dało, więc prawdopodobnie jakaś kropelka dostała się do płyty głównej.

Czy wobec tego jest jakaś możliwość, żeby definitywnie "pozbyć się" klawisza CTRL? To jest tak gdzieś nastawić, żeby komputer myślał iż w ogóle takiego klawisza nie ma?


P.S. Nie śmiejcie się jeśli to bzdura - słabo się znam na komputerach.

P.S.2 Nie dziwcie się, że to napisałem - jest jeszcze na szczęście stacjonarny komputer
Posted by: Skull

Re: Kącik Komputerowy [6] - 03/11/2006 09:36

Dobrze teraz jasniej moge napisac i wolniej, natomiast chodzi mi o to zeby zabezpieczyc sie: tak zeby nikt nie mogl sprawdzic kiedy sie laczylem z netem, wszelkie polaczenia, stronki itp.
Posted by: Kylo

Re: Kącik Komputerowy [6] - 03/11/2006 09:58

Quote:

Dobrze teraz jasniej moge napisac i wolniej, natomiast chodzi mi o to zeby zabezpieczyc sie: tak zeby nikt nie mogl sprawdzic kiedy sie laczylem z netem, wszelkie polaczenia, stronki itp.




moze to pomoze

http://epliki.info/download.php?platform=windows&fid=259
Posted by: Skull

Re: Kącik Komputerowy [6] - 03/11/2006 10:41

moze i pomoze ale potrzebenjest haslo i login
Posted by: Vivo

Re: Kącik Komputerowy [6] - 03/11/2006 10:51

Wystarczy ze bedziesz czyscil cookies, historie i pamiec podreczną przegladarki, a to juz w zaleznosci od uzywanej przegladarki, w Operze i Firefox to kwestia kilkunastu sekund
Posted by: Kylo

Re: Kącik Komputerowy [6] - 03/11/2006 10:54

Quote:

moze i pomoze ale potrzebenjest haslo i login




http://www.instalki.pl/programy/download/sieciowe/Steganos_Internet_Anonym.php

tu za darmo
Posted by: bursztyk

Re: Kącik Komputerowy [6] - 04/11/2006 20:55

Poszukuję osoby , która ma doświadczenie w robieniu stron internetowych (wie , chociaż mniej-więcej o co biega)

Prosze o kontakt na priv.
Posted by: Svart_Ulv

Re: Kącik Komputerowy [6] - 05/11/2006 16:23

Panowie sprawę mam. jeszcze się z czymś takim nie spotkałem, odinstalował mi się modem w firmie - służy do łączenia z bankiem za pomocą specjalnego programu - netbank. tego samego dnia było zmieniane na kompie IP bo net strasznie mulił. teraz jak chce zainstalować modem wyskakuje mi OKREŚLONA USŁUGA NIE ISTNIEJE JAKO USŁUGA ZAINSTALOWANA i przerywa kopiowanie sterowników. ma ktoś z Was jakiś pomysł czy zmiana nie tyle IP co DNS mogła wpłynąć na problem z modemem ?
Posted by: studzien

Re: Kącik Komputerowy [6] - 05/11/2006 16:48

To jest cytat więc działanie niesprawdzone:

"Rozwiazania:
1. Usun wszystkie NIC's (podejrzewam, ze chodzi o Network Internet Connections - polaczenia sieciowe/telefoniczne) i utworz je ponownie.
2. Uzyj przywracania Rejestru Windows, aby przywrocic klucz Rejestru odpowiedzialny za udostepnianie polaczenia.
3. Sciagnij i zainstaluj klucz rejestru odpowiedzialny za udostepnianie polaczenia z www.chicagotech.net/tools/download.htm
Wskazowki:
a) wybierz W2KSP4ICS jesli korzystasz z windows millenium lub XPSP2ICS.reg jesli korzystasz z windows XP.
b) zrob kopie rejestru przed instalacja pobranego klucza.
c) po sciagnieciu pliku rozpakuj go i uruchom, aby zainstalowac klucz rejestru odpowiedzialny za udostepnianie polaczenia.
d) UWAGA - instalacja pobranego pliku zmodyfikuje Rejestr Windows. Jesli nie potrafisz poprawnie uzywac Edytora Rejestru, moga pojawic sie powazne problemy, ktore w konsekwencji moga grozic ponowna instalacja systemu operacyjnego. Nie gwarantujemy poprawnego usuniecia problemu w przypadku blednej modyfikacji za pomoca Edytora Rejestru. Uzywasz Edytora na wlasna odpowiedzialnosc.

Czyli moim zdaniem powinienes zrobic tak:

1. Usun wszystkie polaczenia zwiazane z neostrada ( nie wiem, czy chodzi tez o polaczenia kart sieciowych, przypuszczam ze mozna profilaktycznie przeinstalowac karte sieciowa i skonfigurowac ponownie wlasciwosci polaczenia lokalnego) i utworz je ponownie.
2. Jesli nie masz aktualnej kopii Rejestru, to utworz ja: Start->Uruchom->regedit; w oknie Edytora Rejestru kliknij Plik->Eksportuj i zapisz gdzies na dysku plik kopii rejestru. Nastepnie sciagnij ten plik (dla Win XP), rozpakuj go i kliknij, zostanie dolaczony do Rejestru Windows. Gdyby po tej instalacji byly problemy z Windowsem, mozesz przywrocic poprzednia kopie Rejestru, klikajac na ikonie pliku, ktory zapisales na dysku za pomoca polecenia "Eksportuj" w Edytorze Rejestru."
Posted by: necrolust

Re: Kącik Komputerowy [6] - 06/11/2006 20:32

Jak ktoś ma nagryware SAMSUNG SH-S182M moze napisać w ile minut wypala mu płytke DVD
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 06/11/2006 20:47

A propos...

Jakimi kryteriami kierowaliście się kupując nagrywarkę DVD?
Bo patrzę na to allegro i wszystkie są takie same...
Wiem już, że wolałbym nagrywanie DVD-/+ 16x. To w sumie wszystko. Nie musi super wyglądać.
Co byście polecili?
Posted by: Pierniczek

Re: Kącik Komputerowy [6] - 06/11/2006 22:34

Panowie takie mam do was zapytanie. Jak zrobić hasło do pojedynczego folderu?! Tak żeby wchodząc w ten folder trzeba było podać hasło. Ale jednocześnie żeby nie trzeba było zmieniać użytkownika na komputerze.. Z góry dzięki za odpowiedz. pzdr
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 06/11/2006 23:04

Folder Lock albo Hide Folders
Posted by: Pierniczek

Re: Kącik Komputerowy [6] - 06/11/2006 23:07

micha$ a mógłbyś po polsku?!
Posted by: Kylo

Re: Kącik Komputerowy [6] - 06/11/2006 23:12

Quote:

micha$ a mógłbyś po polsku?!




To nazwy programow, ktorymi zablokujesz dostep do folderow, dysku itd.
Posted by: osin

Re: Kącik Komputerowy [6] - 07/11/2006 16:03

Dzis rano właczyłem komputer i na ekranie jest napis "award bootblock bios Bios rom checksum error" chcialem wgrac biosa scaignełem flasha i samego biosa ale wyskoczyl napis że najpierw mam wgrac award bios rom czy cos w tym stylu gdzie to znalezc? z góry dzięki

dokładnie jest napisane to(jak chce wgrac biosa: SYSTEM WAS NOT NEW AWARD BIOS VERSION PLEASE UPDATE ROM BIOS FIRST

Płyta główna - ECSP4VXAD
Posted by: Ulvgaard

Re: Kącik Komputerowy [6] - 07/11/2006 17:10

Witam.
Potrzebna mi rada kogoś dobrze obeznanego w temacie . Mianowicie, interesuje mnie w jakich granicach finansowych mieści się obecnie zlecenie wykonania portalu/serwisu internetowego z wieloma działami, opcjami, podstronami i profesjonalnymi zabezpieczeniami oraz ile mniej więcej wynoszą opłaty za miejsce na serwerze pozwalające na sprawne i szybkie funkcjowanie takiego portalu/serwisu nawet przy dużej liczbie uzytkowników.
Dziękuję i pozdrawiam .
Posted by: raf

Re: Kącik Komputerowy [6] - 07/11/2006 17:13

witam

jak zapuscic film z laptopa na tv? jaki to kabel? pod usb, czy jak bo wyjscia z karty przeciez nie mam jak w kompie..bo potem cos mi sie zdaje trzeba kombinowac dwa monitory itd. ktos z praktyka moze bedzie mial chwile i cos skrobnie. dzieki z gory.
Posted by: TELE

Re: Kącik Komputerowy [6] - 07/11/2006 20:46

potrzebuje cd key do CS coundition zero
Posted by: hugo_

Re: Kącik Komputerowy [6] - 08/11/2006 19:58

Mam taki problem, chcem zgrać zdjęcia z aparatu ale nie mogę ponieważ komputer nie wykrywa aparatu, przeinstalowałem oprogramowanie...aparat Canon Power Shot A85, zalezy mi na czasie.
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik Komputerowy [6] - 08/11/2006 20:51

Ja polecam czytnik kart. Można kupić na allegro już po kilka złotych. Podłączasz pod USB, wkładasz kartę i już możesz zgrywać. Nie trzeba instalować żadnych programów (dla mnie to ogromny plus).

Zależy ci na czasie :] Trudno, przez odległość ciężko coś powiedzieć.
Posted by: raiders_

Re: Kącik Komputerowy [6] - 08/11/2006 21:26

Witam mam takie pyanko/problem

wlasnie sciagnolem i zainstalowalem finalna wersje przegladarki IE 7 ,ale mam maly problem nie moge zmienic jezyka na polski? mimo ze jest taki dostepny daje polski i ok i nie dzieje sie nic,2 problem to strona startowa .mam wpisana www.wp.pl ale przy starcie przegladarki wlancza sie strona microsoftu :| dopiero jak klikne na domek wskakuje wp.

Prosze o rady.
dziki
Posted by: El_Darro

Re: Kącik Komputerowy [6] - 08/11/2006 22:06

Quote:

Witam.
Potrzebna mi rada kogoś dobrze obeznanego w temacie . Mianowicie, interesuje mnie w jakich granicach finansowych mieści się obecnie zlecenie wykonania portalu/serwisu internetowego z wieloma działami, opcjami, podstronami i profesjonalnymi zabezpieczeniami oraz ile mniej więcej wynoszą opłaty za miejsce na serwerze pozwalające na sprawne i szybkie funkcjowanie takiego portalu/serwisu nawet przy dużej liczbie uzytkowników.
Dziękuję i pozdrawiam .




Witam. Od razu pisze, że nie jestem jakimś wybitnym specjalistą w tej dziedzinie, ale może coś pomoge.

Trudno określić kwote po słowach "wieloma działami". Dobre firmy webmasterskie biorą od podstrony ok 50zł. Ale możesz to zrobić znacznie taniej jest wielu "amatorów" tego zawodu którzy znają sie na rzeczy i cały portal (grafika, design, skrypty, baza danych) lub samo oskryptowanie zrobią znacznie taniej.

- miejsce na serwerze to też różnie wszystko zależy od Twoich potrzeb. Strona z możliwością dodawania dużej ilości dużych fotek przez użytkowników a jeszcze lepiej filmików wymaga oczywiście dużej pojemności serwera (przechowywanie tych plików) i o jeszcze większym limicie trensferu (najlepiej brak limitu) (każde oglądniecie filmiku przez użtykownika to wykożystany transfer).
I tak ceny wahają sie różnie od 50 zł (rocznie) do kwoty bardzo dużej za serwer dedykowany-specjanie dla Ciebie. I przy tym ostatnim przy dobrze napisanych skryptach nie powinno być większych problemów z awaryjnością portalu.
Do ceny za serwer dochodzi lub nie wykupienie domeny (nazwa Twojej strony z koncówką). Możesz to zrobić później, ale ktoś Cię może wyprzedzić) Obecnie najtańsze są .com/.net/.org/.com.pl około 25zł. Domena .pl to wydatek około 40zł. Najdroższe są .eu ponad 40 zł.

Przy końcu umowy możesz przejść na wyższą opcje (większy transfer itp.) także doradzał bym na początek skromniejszy serwer. No chyba, że nie szkoda Ci kilkuset złotych a serwer wykorzystasz w kilkunastu procentach.

Szybkie działanie storny zależy od wielu czynników, szybkości serwera na jakiej jest storna, poprawność wykonania skryptów, miejsce gdzie znajduje sie serwer (większość dobrych znanych mi serwerów to Niemcy, chociaż niektóre duże portale mają swoje serwery w USA i jeszcze nie spotkałem się z awarą takiej storny)

Profesjonalne zabezpieczenia. Można zrobić dużo żeby portal był zabezpieczony, ale pewności nigdy nie będziesz miał. Zabezpieczeiem od strony serwera tym zajmuje sie Twój usługodawca (kopie bazy danych pownienin robić raz dziennie, niektórzy robią raz na tydzień). Zabezpieczeniem też jest dobry kod skryptów. Samemu napisany portal jest lepszy niż jakieś wgrywane pseudo portale identycznie wyglądające. Skrypty takich portali są ogólnie dostępne i widać ich buodwe, nazwy plików, całą strukture kodu czasmi łatwiej znaleźć luke.


Podał bym linka do zielonego forum webhelp o takiej tematyce, ale jest tam chyba pp do Expekta. Jak byś czegoś potrzebował służe pomocą. Kurde krótszej analizy nie mogłem napisać

Pozdrawiam.
Posted by: bursztyk

Re: Kącik Komputerowy [6] - 08/11/2006 22:36

Znikneły mi wszystkie otwarte programy , z tego pasku na dole ekranu... co robić ??
Posted by: gnacik

Re: Kącik Komputerowy [6] - 09/11/2006 01:11

Mały problem, pewne zdjęcie otwiera się na stronce poprzez javę, więc nie mamy zadnego odnośnika aby zapisać sobie fotkę na kompie a PrintScreen to za długo trwa fotke natomiast można zaznaczyć i Ctrl C + V wkleić do Worda i zapisac normalnie jako dokument tekstowy, i teraz pytanie, gdzie zapisuja sie te pliki obrazów z worda, albo jakiś inny sposób aby zapisac takie zdjęcie na kompie, nie używając PrintScreen ??? pomocy
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 09/11/2006 08:06

Jeżeli korzystasz z Opery to klkasz prawym na zdjęciu i wybierasz "zapisz obrazek". W innych przeglądarkach nie wiem...
Jeżeli można zapisać jako dokument tekstowy, to wklej to do notatnika, zobacz jaki jest format zdjęcia na stronce i z takim rozszerzeniem zapisz plik tekstowy (zamień .txt na ten format).
Posted by: pauL005

Re: Kącik Komputerowy [6] - 09/11/2006 14:21

Witam!
Zamierzam kupić kompa, tak do 2 tysi. Kumpel mi mniej wiecej podpowiedzial co kupić ale chciałbym jeszcze was spytać o radę.
Oto co mi zaproponował:
Płyta - Epox EP-9NPA + Ultra nForce4Ultra Socket939 DualDDR
link

Ram - TwinMOS Twister DDR 521MB/400 link

Dysk - Seagate Barracuda 7200.10 200GB link

DVD - +/- RW LG Super-multi link

Karta graficzna - Sapphire ATI Radeon x1300 256 DDR2 128bit AGP TV/DVI OEMlink

Procek - AMD Athlon 64 3800+ Socket 939 Venice link
Do tego jakaś buda z zasilaczem. Byłoby?
Posted by: host

Re: Kącik Komputerowy [6] - 10/11/2006 11:40

Witam mam problem... Posiadam LG DVD-ROM DRD8160B lecz nie odczytuje on płyt DVD z danymi... z filmami nie wiem jak jest bo nie odczytywałem nigdy na nim tego... Normalne CD odczytuje. Może wiecie co trzeba wgrać, żeby zaczął odczytywać płytki DVD z danymi?

Pozdrawiam
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik Komputerowy [6] - 10/11/2006 13:44

Mam to samo od dość dawna. Nie czyta tylko DVD. Polecano mi wgrać nowego BIOS'a do nagrywarki, ale jakoś o tym zapomniałem Druga możliwość to coś z laserem, bo do odczytu DVD potrzebna jest większa precyzja lasera niż do CD, dlatego czyta CD, a DVD nie.
Posted by: Kylo

Re: Kącik Komputerowy [6] - 10/11/2006 13:57

Quote:

Witam mam problem... Posiadam LG DVD-ROM DRD8160B lecz nie odczytuje on płyt DVD z danymi... z filmami nie wiem jak jest bo nie odczytywałem nigdy na nim tego... Normalne CD odczytuje. Może wiecie co trzeba wgrać, żeby zaczął odczytywać płytki DVD z danymi?

Pozdrawiam




W tym wypadku zmiana firmwar'a bo jesli czyta CD to z tasma i laserem jest wszystko w porzadku.
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik Komputerowy [6] - 10/11/2006 13:59

Czyli to co napisałem o precyzji lasera to bzdura? Tak mi ktoś mówił, a na sprzęcie kompletnie się nie znam.
Posted by: Kylo

Re: Kącik Komputerowy [6] - 10/11/2006 14:05

Quote:

Czyli to co napisałem o precyzji lasera to bzdura? Tak mi ktoś mówił, a na sprzęcie kompletnie się nie znam.




Jesli laser jest uszkodzony to nie czyta w ogole plyt. Nie ma takiej mozliwosci, aby czytalo jedna, a drugiej nie

Co do dvd sprawdzales czy czyta Ci plyty dvd +? Bo starsze nagrywarki obsluguja tylko dvd -.
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik Komputerowy [6] - 10/11/2006 14:09

To nie istotne chyba jaki rodzaj czyta. Nie czyta tych, które czytał wcześniej. I chodzi tylko o DVD, CD śmigają i nagrywają się normalnie. Zaraz sobie poszukam tych gówienek do instalacji :]
Posted by: Kylo

Re: Kącik Komputerowy [6] - 10/11/2006 14:14

Quote:

To nie istotne chyba jaki rodzaj czyta. Nie czyta tych, które czytał wcześniej.




Istotne, nagralem kumplowi plytke z dvd + to na jego czytniku(
ma mozliwosc jedynie -) nie poszlo. Sprawdzic mozesz Nero/ Nero info tool.
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik Komputerowy [6] - 10/11/2006 14:16

Ale w moim przypadku nie czyta tych, które wcześniej czytał, więc coś jest nie tak.

Nero nie posiadam :]
Posted by: Kylo

Re: Kącik Komputerowy [6] - 10/11/2006 14:17

Quote:

Ale w moim przypadku nie czyta tych, które wcześniej czytał, więc coś jest nie tak.

Nero nie posiadam :]




to szukaj biosa
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik Komputerowy [6] - 10/11/2006 14:19

Wyczuwam ironię...
Posted by: Kylo

Re: Kącik Komputerowy [6] - 10/11/2006 14:28

Quote:

Wyczuwam ironię...




Nie, poprostu nie widze innej mozliwosci.
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik Komputerowy [6] - 10/11/2006 14:40

Zainstalowałem najnowszego i dalej sobie pryka i się nie odpala :/
Posted by: DaN3000

Re: Kącik Komputerowy [6] - 10/11/2006 15:48

Quote:

Quote:

Czyli to co napisałem o precyzji lasera to bzdura? Tak mi ktoś mówił, a na sprzęcie kompletnie się nie znam.




Jesli laser jest uszkodzony to nie czyta w ogole plyt. Nie ma takiej mozliwosci, aby czytalo jedna, a drugiej nie




Mylisz się. Laser może ulec rozregulowaniu w wyniku czego przestanie czytać CD i/lub DVD. Wielu użytkowników PS2 boleśnie się o tym przekonało
Posted by: host

Re: Kącik Komputerowy [6] - 10/11/2006 22:41

Quote:

Quote:

Witam mam problem... Posiadam LG DVD-ROM DRD8160B lecz nie odczytuje on płyt DVD z danymi... z filmami nie wiem jak jest bo nie odczytywałem nigdy na nim tego... Normalne CD odczytuje. Może wiecie co trzeba wgrać, żeby zaczął odczytywać płytki DVD z danymi?

Pozdrawiam




W tym wypadku zmiana firmwar'a bo jesli czyta CD to z tasma i laserem jest wszystko w porzadku.




No dobra dzięki za odpowiedź, ale gdzie znależć ten firmwar do tego DVD roma? LG DVD-ROM DRD8160B ?
Posted by: Lord Devastator

Re: Kącik Komputerowy [6] - 12/11/2006 04:11

Czy znacie jakis serwer poczty email ktory nie wpada na 'genialny' pomysl kasowania zawartosci konta po ilus dniach od ostatniego wejscia na konto ale trzyma wszystko po wieczne czasy?
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik Komputerowy [6] - 12/11/2006 11:01

Gmail.com, najlepsza poczta jaka istnieje. Prawie 3GB pojemności i nic się nie usuwa (nawet firma zaleca, aby nie kasować wiadomości tylko je archiwizować).Wbudowana wyszukiwarka poczty jest tak zajebista, że oh i ah :] Jak chcesz to daj maila, to ci wyślę zaproszenie.
Posted by: mini-cab_driver

Re: Kącik Komputerowy [6] - 12/11/2006 11:30

Jak przesuwam ekran na dol lub do gory w internecie to nie idzie plynnie tylko skacze. wie ktos moze jak to naprawic?
Posted by: DaN3000

Re: Kącik Komputerowy [6] - 12/11/2006 13:19

Poszukaj w opcjach przeglądarki "gładkiego przewijania".
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 13/11/2006 19:43

Kupiłem sobie nagrywarkę LG GSA 4163B i ściągnąłem formware. I teraz czy numerki wersji firmware'u rosną zgodnie z czasem aktualizacji (nowsze = wyższy numerek) czy odwrotnie?
Bo okazało się, że mam v106 a jedyne dostępne na stronie LG oznaczone są v105.

Posted by: DaN3000

Re: Kącik Komputerowy [6] - 13/11/2006 21:51

Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, żeby coś rosło w dół więc masz pewnie najnowszą wersję. Ewentualnie możesz poszukać na międzynarodowej stronie producenta.
Posted by: lupus

Re: Kącik Komputerowy [6] - 14/11/2006 10:44

Panowie mam takie pytanie.

Korzystam z FF i mi sie skasowala historia, tzn ta gdzie nie zagladalem jakis czas na strone, a teraz nie pamietam owego linka, w googlach tez nie moge znalezc.

Czy jest jakas szansa odzyskac owy link do strony czy nie?
Posted by: bursztyk

Re: Kącik Komputerowy [6] - 14/11/2006 22:07

Jak usunąć cookies z Mozilli?
Posted by: connor

Re: Kącik Komputerowy [6] - 14/11/2006 22:21

Ctrl+Shift+Del zaznacz 'ciasteczka' to cookies
Posted by: bursztyk

Re: Kącik Komputerowy [6] - 14/11/2006 22:23

Quote:

Ctrl+Shift+Del zaznacz 'ciasteczka' to cookies




dzięki
Posted by: hugo_

Re: Kącik Komputerowy [6] - 15/11/2006 08:32

jak programy takie jak Łowca kursów aktualizują ofertę? Na jakiej zasadzie to działa ? Liczę na odpowiedź.
Posted by: Skull

Re: Kącik Komputerowy [6] - 15/11/2006 09:38

poszukuje programu do usuniecia katalogow, plikow, programow do ktorych jest zabroniony dostep odmowa dostepu
Posted by: Izajasza53

Re: Kącik Komputerowy [6] - 15/11/2006 13:11

Jaki jest teraz aktualnie najlepszy program antywirusowy? Jakby ktoś mógł link do ściągniecia jakiegoś w miare dać? Z góry dzięki.
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik Komputerowy [6] - 15/11/2006 16:22

Nie da się określić najlepszego, bo każdy przeważnie chwali to co ma. Ja np. polecam http://www.free-av.com/ .Odkąd go mam, nie miałem problemów z wirusami i innymi pierdołami, ale w sumie myślę, ze to głównie dzięki przesiadce z IE na Firefoksa. Jednocześnie przesiadłem się z MKS-a na tego antywirusa.
Posted by: nOcnY

Re: Kącik Komputerowy [6] - 15/11/2006 16:24

ja uzywam KASPERSKY i jestem z niego zadowolony
Posted by: Coin

Re: Kącik Komputerowy [6] - 15/11/2006 17:20

Witam,

Koleżanka poprosiła mnie o to, bym złożył jej kompa. Niestety jestem trochę do tyłu jeśli chodzi o nowości itp, ale też nie chodzi o super maszyne. Ważne, żeby komp był mozliwie tani a jego zastosowania to głównie zastosowania uczelniane - office, internet, film, muzyka. Koleżanka w gry grać nie będzie, zaawansowanych programów graficznych też używać nie będzie.

Zatem wziąłem ulotkę sklepu, w którym będzie kupować (www.bitcomputer.pl) i zestawiłem takie coś:

Procesor: Sempron 2800+ BOX (64bit) @ 154zł
Płyta: ASUS K8N4-E SE, NF4, PCI-E @ 209zł
Pamięć: 512 DDR 400 MHz Kingston @ 205zł
Dysk: Seagate SATA 160GB 8MB @ 220zł
Grafika: PCI-E nVidia Gigabyte 7300GS 128MB (256TC) @ 209zł
DVD: LGGSA-H10N OEM+Nero @ 129zł

Do tego:
Obudowa z zasilaczem @ ~150zł
mysz @ ~50zł
klawiatura @ 30zł
FDD @ 30zł

SUMA ~1400zł

Pytanie do Was. Czy taka konfiguracja nada się do zastosowań koleżanki? Ja rozumiem, że to już trochę lat ma, ale ultra-killer-machine nie jest tu absolutnie potrzebny. Jeśli macie jakieś sugestie odnośnie lepszego proca/płyty/grafiki etc. przy zachowaniu rozsądnych cen będę wdzięczny.

Do tego zestawu koleżanka będzie chciała kupić jeszcze monitor. Najprawdopodobniej LCD. Na co w tym przypadku powinno się zwrócić uwagę? We wspomnianym sklepie ceny wahają się od 600zł - 1400zł. Celujemy bardziej w dolną półkę, ale tak by dało się oglądać film z boku (tzn pod odpowiednim kątem) i żeby to nie psuło wzroku zbytnio. W temacie LCD jestem zielony więc prosiłbym o rady


Dzięki
Coin
Posted by: ogr

Re: Kącik Komputerowy [6] - 15/11/2006 18:27

Bardzo zgrabny zestawik, jednak proponowałbym kilka zmian, jeśli sprzet może być droższy o około 370PLN:

Procesor: [AM2] Procesor AMD Athlon 64 3000+ BOX -280PLN*
Płyta: [AMD][AM2] Płyta Asus M2NPV-VM mATX VGA -290PLN*
Karta: PCIE]Radeon X800GTO Sapphire 128MBOEM 11067-00-10 -370

Jeśli jednak to juz za dużo, to w zasadzie twoja konfiguracja wystarczy.
Jednak gorąco namawiam na markowy zasilacz, gdyż miałem do czynienia z takim montowanym seryjnie badziewiem i drżałem o to czy przy spaleniu nie zabrał ze sobą całego komputera tak jak zrobił to u kumpla. Została mu chyba tylko karta muzyczna z tego co pamietam.

Zasilacz: Chieftec GPS-400AA-101A 400W 120mm -170PLN

Jeśli chodzi o monitory LCD, to też jestem noga, bo obecnie używam płaskiej bańki 21", i nie chciałbym się przesiadać na mniejszy, a na LCD o takiej przekątnej teraz mnie po prostu nie stać.
Posted by: Coin

Re: Kącik Komputerowy [6] - 16/11/2006 13:04

michalinho a to co napisałeś (tzn. płyta + proc) to jest jakaś nowsza generacja gwarantująca ew. mozliwość rozbudowy?

Bo w grafikę nie chcę za bardzo wkładać pieniędzy, ja cały czas jadę na GeForce FX 5200 i wytrzymuję, w gry 3D nie gram.

Zasilacz to jest opcja, rozważę ją jak najbardziej.

A ktoś się wypowie w kwestii LCD?
Posted by: Coin

Re: Kącik Komputerowy [6] - 16/11/2006 13:05

Aha i rozumiem, że płyty główne obecnie standardowo mają wbudowaną muzykę i kartę sieciową i nie muszę tego sprawdzać ?
Posted by: ogr

Re: Kącik Komputerowy [6] - 16/11/2006 14:26

Quote:

to jest jakaś nowsza generacja gwarantująca ew. mozliwość rozbudowy?




dokładnie, zapomniałem tylko dodać, żeby zrobic zmiane dotyczącą pamięci na: DDR II co najmniej 512 MB, a to już niestety podroży znacznie sprzet (kolejne 200PLN)

Quote:

Aha i rozumiem, że płyty główne obecnie standardowo mają wbudowaną muzykę i kartę sieciową i nie muszę tego sprawdzać ?
Quote:



tak:

Karta dźwiękowa: 8-kanałowa, ADI 1986A
Karta sieciowa: Gigabit Ethernet - nForce 430 10/100/1000 Mbps LAN PHY

A co do grafiki, to nie tylko pamięć jest ważna, ale jeszczekilka czynników:



'twoja' 'moja'

Rdzeń: ilość potoków renderujących nie dotyczy 12
Rdzeń: ilość jednostek Pixel Shader 4 12
Rdzeń: ilość jednostek TMU 4 12
Rdzeń: ilość jednostek ROP 2 nie
Rdzeń: ilość jednostek Vertex Shader 3 6
Pamięć: ilość (MB) 128 128
Pamięć: szyna (bit) 128 256
Pamięć: taktowanie (MHz) 405 (810 DDR) 350
Posted by: Coin

Re: Kącik Komputerowy [6] - 16/11/2006 17:19

ad. grafika:

Ale czy do wspomnianych zastosowań te dodatkowe prawie 150zł na grafikę z lepszymi 'dodatkowymi czynnikami' w ogóle się opłaca?

A RAM na początek chyba jednak zwykły DDR. Priorytetem jest jednak oszczędność ;>
Posted by: padik

Re: Kącik Komputerowy [6] - 16/11/2006 18:25

Panowie wlasnie zmienilem dostawce Internetu i w ramach mojego nowego lacza mam takze podlaczenie do huba DC. Slyszalem, ze mozna z tego sciagac pliki z naprawde astronomiczna predkoscia. Ktos moze mi powiedziec jak sie z tego korzysta?
pozdr.
Posted by: Coin

Re: Kącik Komputerowy [6] - 18/11/2006 17:04

Quote:


Płyta: [AMD][AM2] Płyta Asus M2NPV-VM mATX VGA -290PLN*





Ta pla ma tylko w sloty ide tak? tzn ze podlacze grafike, karte telewizyjna i juz zostanie tylko jedno miejsce. To nie malo jest troche?


A czy procesor AM2 Athlon 64 3200+ też będzie ok? Bo akurat w ofercie nie widzę 3000+.
Posted by: Coin

Re: Kącik Komputerowy [6] - 18/11/2006 17:11

I jeszcze ad. pamięć:

Michalinho pisałeś, że lepiej DDR2.
I tak spojrzałem w cennik tego sklepu:

Kingston DDR2 Kingston 512MB 533MHz @ 190zł
Kingston DDR 512MB 400MHz @ 198zł


to jaki to ma sens, że DDR zwykły droższy?
Rozumiem, że mam brać DDR2 w takim układzie?
Posted by: Coin

Re: Kącik Komputerowy [6] - 18/11/2006 17:24

Quote:

Quote:


Płyta: [AMD][AM2] Płyta Asus M2NPV-VM mATX VGA -290PLN*





Ta plyta ma tylko 2 sloty ide tak? tzn ze podlacze grafike, karte telewizyjna i juz zostanie tylko jedno miejsce. To nie malo jest troche?


A czy procesor AM2 Athlon 64 3200+ też będzie ok? Bo akurat w ofercie nie widzę 3000+.




przetlumaczylem na polski ;>
Posted by: Coin

Re: Kącik Komputerowy [6] - 18/11/2006 18:02

Asus M2NPV-VM

Ta plyta ma tylko 2 sloty pci tak? tzn ze podlacze grafike na pci-e, karte telewizyjna do pci i juz zostanie tylko jedno pci. To nie malo jest troche?


A czy procesor AM2 Athlon 64 3200+ też będzie ok? Bo akurat w ofercie nie widzę 3000+.

(jeszcze raz, tym razem bez błędów merytorycznych i literówek :P)

Pytanie o RAM nadal aktualne.
Posted by: Coin

Re: Kącik Komputerowy [6] - 19/11/2006 14:00

tyle osób na forum i nikt się nie zna na kompach?
Posted by: Misiek

Re: Kącik Komputerowy [6] - 19/11/2006 14:34

Może to będzie o/f raczej na pewno, ale nie chce zakładać kolejnego tematu...

Bawił się ktoś może kiedyś w programie Drawit ?

'Plan domu' - ma ktoś może zrobiony w tym programie?

Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 19/11/2006 15:01

Quote:

Asus M2NPV-VM

Ta plyta ma tylko 2 sloty pci tak? tzn ze podlacze grafike na pci-e, karte telewizyjna do pci i juz zostanie tylko jedno pci. To nie malo jest troche?



Zależy co potrzebujesz podłączać.
I tak większość zewnętrznych urządzeń jest na USB...

Quote:


A czy procesor AM2 Athlon 64 3200+ też będzie ok? Bo akurat w ofercie nie widzę 3000+.



Nie widzę znacznej różnicy między 3200+ a 3000+ więc teraz to zależy od portfela.

Quote:


Pytanie o RAM nadal aktualne.



Bierz DDR2 i najlepiej 768 MB. 512 to jednak już jest mało (nawet jak się nie gra, wiem z doświadczenia)

Jeśli chodzi o karty graficzne, to jeśli karta, którą Ci podał michalinho, nie odbiega za bardzo cenowo od Twojego pomysłu, to warto się na nią skusić.

Co do LCD, to miałem zamiar kupić we wrześniu Hyundaia L73D 17". Sugerowałem się przde wszystkim rozdzielczością, odświeżaniem w max. rozdzielczości, dodatki (głośniki, pivot i inne). Kąt widzenia miał drugorzędne znaczenie. Znalazłem cenę 650 zł w sklepie internetowym, jednak oszuści powiedzieli, że już tych nie mają i wystawili na sprzedaż ten sam model za 850 zł.
Posted by: Izajasza53

Re: Kącik Komputerowy [6] - 20/11/2006 16:53

Mam problem z odczytaniem e-maili na interi, wp.pl na o2.pl wszystko chodzi. Tak jak na załączonym obrazku:
http://img413.imageshack.us/img413/6740/pocztani3.jpg

Kilkam na wiadomość ale nie moge jej przeczytać, a na dole strony jest napisane "Gotowe" musze kilkać na "Prześlij" by odczytać wiadomość. Musze coś zainstalować czy przeinstalować komp. by dało rade z kont e-mail korzystać noramalnie? Dzięki za ewentualną pomoc.
Posted by: Izajasza53

Re: Kącik Komputerowy [6] - 20/11/2006 16:57

Ech zmieniłem na mozille i działa. Ale kiedyś na IE działało...
Posted by: Skull

Re: Kącik Komputerowy [6] - 20/11/2006 18:04

Quote:

poszukuje programu do usuniecia katalogow, plikow, programow do ktorych jest zabroniony dostep odmowa dostepu



podbijam, nadal aktualne, strasznie duzo ostatnio narobilo mi sie jakis pustych katalogow ktorych nie moge usunac bo mam brak dostepu poszukuje programu a nie metody wejsci po przez tryb awaryjny i pokasowac ...
Posted by: pawcio1

Re: Kącik Komputerowy [6] - 20/11/2006 19:28

mam taki maly problem.......jak zrobic przywrocenie systemu w windowsie 2000....w xp wiem jak ale z windowsem 2000 nie moge sobie poradzic.....prosze o szybka odpowiedz
Posted by: gnacik

Re: Kącik Komputerowy [6] - 21/11/2006 00:24



co o tym myslicie, bo mi wygląda trochę podejrzanie ?
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 21/11/2006 00:33

http://groups.google.pl/group/alt.pl.com...de529e6efbde780
Posted by: gnacik

Re: Kącik Komputerowy [6] - 21/11/2006 00:59

dzieki, teraz w głowe zachodze skad to sie u mnie mogło wziąc... pewnie znowu brat chodził po jakichs stronkach z kosmosu :]
Posted by: McKracken

Re: Kącik Komputerowy [6] - 21/11/2006 01:31

Quote:

Quote:

poszukuje programu do usuniecia katalogow, plikow, programow do ktorych jest zabroniony dostep odmowa dostepu



podbijam, nadal aktualne, strasznie duzo ostatnio narobilo mi sie jakis pustych katalogow ktorych nie moge usunac bo mam brak dostepu poszukuje programu a nie metody wejsci po przez tryb awaryjny i pokasowac ...



sproboj Total Commander dostepny w necie, shareware, powinien sobie poradzic. jakie to katalogi?
Posted by: McKracken

Re: Kącik Komputerowy [6] - 21/11/2006 01:33

Quote:

(...)sproboj (...)



ja p....., nie moge uwierzyc, ze to ja napisalem. pora odwiedzic kraj przodkow
Posted by: Stach

Re: Kącik Komputerowy [6] - 21/11/2006 09:14

http://ccollomb.free.fr/unlocker/

How often have you tried to delete or rename a file or folder and got "Cannot delete xxx: It is being used by another person or program." ?

Unlocker is a tool which will help you removing this scandaleous Windows bug.
Posted by: Coin

Re: Kącik Komputerowy [6] - 21/11/2006 16:41

Mam starego kompa, którego chciałbym pomału zmodernizować, ale okazuje się, że każda nowsza część pociągałaby za sobą lawinę wydatków ze względu na nowe standardy.

Zapytam więc o dysk, bo to miejsca właśnie brakuje mi najbardziej.

Obecnie mam płytę ECS K7S5A, która nie obsługuje SATA. Jednak płyta, którą być może za kilka miesięcy kupię już ten standard będzie obsługiwała, dlatego wolałbym kupić HDD bardziej przyszłościowe. Czy idzie zatem kupić jakiś adapter SATA do starej płyty, tak, żeby dysk był widziany i działał poprawnie? Ile takie coś kosztuje?

I czy ECS K7S5A zobaczy w ogóle dysk 160GB lub 200GB?
I czy obecna oferta jakoś różni się znacząco od siebie? Do tej pory brałem Seagate'y, polecacie coś innego?
Posted by: Skull

Re: Kącik Komputerowy [6] - 21/11/2006 16:52

Quote:

Quote:

Quote:

poszukuje programu do usuniecia katalogow, plikow, programow do ktorych jest zabroniony dostep odmowa dostepu



podbijam, nadal aktualne, strasznie duzo ostatnio narobilo mi sie jakis pustych katalogow ktorych nie moge usunac bo mam brak dostepu poszukuje programu a nie metody wejsci po przez tryb awaryjny i pokasowac ...



sproboj Total Commander dostepny w necie, shareware, powinien sobie poradzic. jakie to katalogi?




to sa dwa katalogi po grze i i jakies tam rozsiane pliki na kompie: nie mozna usunac plikow, nie mozna doczytac plikow z dysku zrodlowego... i takie tam piedoly pisza Total commanderem nie dalo sie... ktos gdzies wspominal o jakims programiku do usuwania zabezpieczonych plikow tylko ze nie pamietam gdzie
Posted by: Coronach

Re: Kącik Komputerowy [6] - 21/11/2006 18:59

Czy można dlaej wysyłać maile na komórkę w plusie? Kiedyś można było ale nie wiem czy dalej ta usluga jest aktualna. Wysyłało sie na maila NUMERTELEFONU@TEXT.PLUSGSM.PL, i dochodził na komórkę.

Jest to dalej aktualne ? i czy dalej na taki adres się wysyła?
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 21/11/2006 19:08

Quote:



Obecnie mam płytę ECS K7S5A, która nie obsługuje SATA. Jednak płyta, którą być może za kilka miesięcy kupię już ten standard będzie obsługiwała, dlatego wolałbym kupić HDD bardziej przyszłościowe. Czy idzie zatem kupić jakiś adapter SATA do starej płyty, tak, żeby dysk był widziany i działał poprawnie? Ile takie coś kosztuje?

I czy ECS K7S5A zobaczy w ogóle dysk 160GB lub 200GB?
I czy obecna oferta jakoś różni się znacząco od siebie? Do tej pory brałem Seagate'y, polecacie coś innego?




Sam mam k7s5a pro v5.0 i nie rozumiem twojego problemu. Są przecież przejściówki na ata (do zasilania jak i do danych). Pojemność dopuszanych dysków zależy od biosu. Ale nie znalazłem żadnej tabeli.
Ja bym Ci radził pożyczyc od kogoś dysk i sprawdzić.
Posted by: Coin

Re: Kącik Komputerowy [6] - 21/11/2006 22:50

To jest przejściówka z IDE na SATA? Nie wiem jak to wygląda, a droga jest taka przejściówka?

No i dalej pytam, czy polecacie jakiś konkretny dysk, czy brać Barracude ?
Posted by: DJ SOSNA

Re: Kącik Komputerowy [6] - 22/11/2006 14:53

Witajcie,
Będę wdzięczny jeśli ktoś mi pomoże. W czasie kiedy używam IE (w przypadku innych przelądarek jest okej) od czasu do czasu pojawia mi się z zaskoczenia taki komunikat http://img415.imageshack.us/img415/4676/screenalarmli8.jpg

Jak go usunąć? Co to w ogóle jest, da sie tego pozbyc?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odzew

PS: Używałem już xp-AntiSpy i Ad-Aware SE ale nic nie pomogło
Posted by: Kylo

Re: Kącik Komputerowy [6] - 22/11/2006 15:30

Quote:

To jest przejściówka z IDE na SATA? Nie wiem jak to wygląda, a droga jest taka przejściówka?

No i dalej pytam, czy polecacie jakiś konkretny dysk, czy brać Barracude ?




Te przejsciowke ostatnio kupowalem ok 7zl.
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 22/11/2006 15:35

Niepotrzebnie crackowałś program. Odinstaluj i zainstaluj ponownie.

google.pl <- to nie boli...
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 22/11/2006 15:36

Quote:

Niepotrzebnie crackowałś program. Odinstaluj i zainstaluj ponownie.

google.pl <- to nie boli...





To oczywiście dla DJ'a.
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: Kącik Komputerowy [6] - 22/11/2006 17:17

Właśnie zdobyłem craka do Kasperskiego wersja 6.Jesli Ktoś chce to prześlę
Posted by: DJ SOSNA

Re: Kącik Komputerowy [6] - 22/11/2006 17:55

Quote:

Niepotrzebnie crackowałś program. Odinstaluj i zainstaluj ponownie.

google.pl <- to nie boli...




ale o którym programie mówisz? kurcze, próbowałem już kilku i żaden tego cholerstwa nie może mi usunąć [help]
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 22/11/2006 22:40

No tak nie napisałem
Chodzi o cFosa. Crackowałeś go, on to wykrył i taki komunikat pokazuje.
Posted by: DJ SOSNA

Re: Kącik Komputerowy [6] - 22/11/2006 23:33

aha, czyli jak odinstaluje cvFosSpeed 2.14 (i tak nie wiem czy on coś daje,hehe) to ten komunikat nie bedzie się pojawiał?
Posted by: shane

Re: Kącik Komputerowy [6] - 24/11/2006 11:29

Panowie jakim programem moge zgrac szybko i dobrze plytke audio w na format mp3?
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 24/11/2006 12:23

CdEx
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik Komputerowy [6] - 24/11/2006 12:29

Windows Media Player.
Posted by: Stoin

Re: Kącik Komputerowy [6] - 24/11/2006 22:50

Panowie "hakerzy" mam poważny problem więc proszę o pomoc

Zainstalowałem sobie jakiś czas temu program do oglądania meczy w necie "PCast" od tamtej pory strasznie muli mi komp.

Co gorsza programu nie da się odpalić :/ a przy wyłączaniu komputera pojawia się info że PROGRAM PODCAST BAR EXE nie odpowiada bla bla bla kliknij żeby zakończyć teraz - nie ważne.

Postanowiłem odinstalowć to ścierwo no i tu pojawia sie problem. W żaden sposób nie mogę tego zrobić.Owszem jest ikonka Uninstal ale nie postęp deinstalacji zatrzymuje sie w pewnym momencie i doopa tak jakby sie zawieszał

Co robić ? czy jest jakiś inny sposób żeby odinstalować usunąc to ścierwo z mojego kompa ?

Uprzedzam że w panelu sterowania również nie da rady odinstalować tego programu

Posted by: DaN3000

Re: Kącik Komputerowy [6] - 25/11/2006 00:12

Otwórz menedżer zadań i zabij proces odpowiedzialny za tą aplikację, powinien nazywać się tak jak plik exe. Po tym spróbuj odinstalować ten program. Jeżeli w dalszym ciągu będzie stawiał opór to trzeba odinstaloać go "ręcznie" - skasować pliki i pousuwać wpisy w rejestrze.
Posted by: Stoin

Re: Kącik Komputerowy [6] - 25/11/2006 00:24

Quote:

Otwórz menedżer zadań i zabij proces odpowiedzialny za tą aplikację, powinien nazywać się tak jak plik exe. Po tym spróbuj odinstalować ten program. Jeżeli w dalszym ciągu będzie stawiał opór to trzeba odinstaloać go "ręcznie" - skasować pliki i pousuwać wpisy w rejestrze.






Dziękuje
Posted by: raiders_

Re: Kącik Komputerowy [6] - 25/11/2006 19:04

panowie mama pytanie .sypie mi sie PC i mysle ze moze na mikolaja zrobie sobie prezent.Co sadzicie o takiej konfiguracji?



Plyta głowna
Procesor
RAM
Karta graficzna

To tego dysk twary Seagate 160 GB Barracuda 7200.9 (2MB, ATA/100)

Co o tym myslicie ?
Cos z PC musze zrobic modernizowac raczej mi sie nie oplaca ,lepiej kupic calego nowego PC.W obecnym mam bardzo slaba i przestarzala plyte gl ASUSA P4S800,a wiadomo jak kupie nowa plyte to i procka tzreba nowego zeby dobrze wspolpracowal to i ramy nowe i tak wszystko po koleji.
Posted by: Azzaro

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 14:14

Mam mały problem: sciągnolem caly 1 sezon różowych lat 70-tych i nie ma głosu. Restza filmow chdozi normalnei z głosem a te 24 odcinki nie:/mam klite + real alternative:/ Pliki sa w avi wiec nie powinna byc problemow , a jednak glosu nie ma :/ moze jakies rady??????????
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 15:48

Spróbuj pod różnymi playerami, może któryś wyświetli błąd...
Posted by: th0mas

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 16:03

Quote:

Mam mały problem: sciągnolem caly 1 sezon różowych lat 70-tych i nie ma głosu. Restza filmow chdozi normalnei z głosem a te 24 odcinki nie:/mam klite + real alternative:/ Pliki sa w avi wiec nie powinna byc problemow , a jednak glosu nie ma :/ moze jakies rady??????????




Skąd ściągasz serial ? Mam ochotę na wszystkie sezony, najlepiej jakby były pozbierane gdzieś w całości.
Posted by: Azzaro

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 16:24

Ja sciagnołem z isohunt 1 sezon , no tylko tak jak mówie za cholere nie odtwarza głosu
Posted by: Azzaro

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 16:31

cholera no nie wyswietla zadnego bledu:( jedynie w windows media player clasic przy wyswietlanym czasie jest ikonka dziweku i mały "x", że niedziała:( 4 dni zassysania i 1,6gb pojdzie sie walic:(Znacie jakies lepsze kodeki od Klite???????
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 16:35

Mi się wydaje, że to prostu ten koleś który to umieścił zrobił taki śmieszny "żart" wycinając głos z filmu. Kiedyś ściągałem Shreka i ściągnął się fajny pornus
Posted by: Azzaro

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 16:39

Raczej nei bo w własciwosciach ejst opisany voice 64 kb/s windows media audio v2:/
Posted by: Kylo

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 16:40

Quote:

cholera no nie wyswietla zadnego bledu:( jedynie w windows media player clasic przy wyswietlanym czasie jest ikonka dziweku i mały "x", że niedziała:( 4 dni zassysania i 1,6gb pojdzie sie walic:(Znacie jakies lepsze kodeki od Klite???????




Sprawdz czy w informacji o torrencie, nie jest napisane "fake". Bo tak jak mowi Zbyszek, czesto robia takie walki :/
Posted by: Piecia

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 20:43

Mam pewien problem choć pewnie odpowiedź już tu padła ale kolejy raz się przyda .
Problem polega na tym , że mam film który chciałbym obejrzeć ale zamiast obrazu jest zielone tło , głos jest , no i jak poradzić sobie z tym fantem ? Zna ktoś jakąś podpowiedź ?
Posted by: SebaS.... ...

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 21:16

http://www.megapliki.pl/plik-233-klite-codec-pack-2.79-full.html
sciagnij tego kodeka
Posted by: pawcio1

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 22:01

Moj problem jest baaaaaaardzo wielki....co jakis czas komp mi sie sam restuje.....po prostu gasnie i wlacza sie od nowa......nie wiem co to moze byc....prosze pomozcie
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 22:12

MOŻE być przegrzewająca się karta graficzna lub procesor.
Tylko może. Przyczyn moze być więcej.
Posted by: pawcio1

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 22:21

on albo wylacza sie co chwilke.....albo po dwoch godzinacz......raz a potem znowu co chwilke......jak moge temu zaradzic......acha.......przedwczoraj byl przeinstalowany windows.....pomozcie i porzdzcie co zrobic....jestem troche daleko od Polski i nie bardzo jest tu zwrocic sie do kogos o pomoc
Posted by: alfa

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 22:21

to moga byc rozne rzeczy np. wirus, przegrzewajacy sie procesor, za slaby zasilacz itp.
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 22:25

Myślę, że najlogicznij to sprawdzać po kolei:
1. antywir
2. jakiś ad aware
3. temperaturę procka i karty graficznej (ściągnij sobie jakiś program do tego)

Nie pojawia się żaden komunikat windowsa? Albo niebieski ekran? Nawet na chwilę...
Posted by: pawcio1

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 22:34

nic.....po prostu czarny ekran....i od nowa sie wlacza......wlasnie jade antywirem......ale jak na razie nic.....
Posted by: pawcio1

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 22:34

skanerem jade......
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 22:36

Jeżeli nic nie wykryjesz w sofcie to ściągnij wszystkie nowe aktualizacje (chyba, że nie chcesz sprawdzania legalności oprogramowania to to odznacz przed instalacją).
Jeżeli to nie pomoże to temperatura pewnie...
Posted by: pawcio1

Re: Kącik Komputerowy [6] - 27/11/2006 22:41

program jest w 100 procentach legalny....odezwij sie do mnie na gg....393505
Posted by: gnacik

Re: Kącik Komputerowy [6] - 28/11/2006 01:29

moj komp mnie juz dobija, oproznilem C; ze zbednych rzeczy, 500mb wolnego, kilka godzin i znowu pokazuje ze malo miesjca na dysku, Internet Temprorary Files napierdala jak szalone, po oczyszczeniu, minute później było juz 15mb :/ w ogole biora sie niewaiadomo skad jakies dziwne pliki, ostatnio svhost czy jakos tak w kazdym bądź razie zajmował 99mb, porażka, musze usuwac wszytsko aby komp mogl normalnie chodzic, wczesniej tego nie bylo, co robic????
Posted by: Sergiusz

Re: Kącik Komputerowy [6] - 28/11/2006 02:18

Zdaje się, że masz zainfekowany komputer. Mi pomógł format
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 28/11/2006 15:25

Zwiększyć partycję c:
Zmienić przeglądarkę.
Zmniejszyć plik wymiany na dysku c:
Posted by: gnacik

Re: Kącik Komputerowy [6] - 28/11/2006 15:39

Quote:

Zmniejszyć plik wymiany na dysku c:




co to jest? i gdzie to sie zmienia?
Posted by: alfa

Re: Kącik Komputerowy [6] - 28/11/2006 15:53

plik wymiany to jest pamiec wirtualna, tyle ze jak ja zmniejszysz to komp moze wolniej "chodzic" z ustawia sie ja ustawienia->panel sterowania->system->zawansowane->wydajnosc(czy cos w tym stylu bo ja mam angielski XP)->zaawansowane i na samym dole(zwykle wielkosc sie ustawia w okolicach 1.5 ilosci ramu ale mozna tez dac wiecej lub zupelnie wylaczyc, nie ma jednej reguly)
Posted by: micha$

Re: Kącik Komputerowy [6] - 28/11/2006 17:34

No niestety komp moze wolniej chodzić, ale będzie więcej miejsca na dysku.
Ja bym ci poradził zwiększyć rozmiar partycji c:
Posted by: gnacik

Re: Kącik Komputerowy [6] - 28/11/2006 18:54

mam dysk 30gb i dałem 5gb na partycje C: oprocz windowsa office i programow uzytkowych nie ma tam nic, normalnie powinien byc jeszcze 1gb wolnego miejsca ale chwilka i zaraz sie zapełnia :/ przed chwilka zrobilem skana antyvirem z onetu (bezpieczenstwo.onet.pl) i nic, jakies 3 pliki były zainfekowane i tylko tyle, zamieszczam zrzut ostatnio utworzonych plików, zaeraz po skanie i czyszczeniu dysku... skad to sie w ogole bierze



..fajnie jakby znlazł sie ktoś kto by wiedział uota fak i poradził coś na to aby obyło się bez formata
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik Komputerowy [6] - 28/11/2006 19:05

Wyszukaj sobie może pliki powyżej 500MB i zobacz co to jest.
Posted by: DaN3000

Re: Kącik Komputerowy [6] - 28/11/2006 20:35

Quote:

mam dysk 30gb i dałem 5gb na partycje C: oprocz windowsa office i programow uzytkowych nie ma tam nic, normalnie powinien byc jeszcze 1gb wolnego miejsca ale chwilka i zaraz sie zapełnia




Ale powinno być 1GB po wliczeniu pliku wymiany (pagefile.sys)?

Quote:


:/ przed chwilka zrobilem skana antyvirem z onetu (bezpieczenstwo.onet.pl) i nic, jakies 3 pliki były zainfekowane i tylko tyle, zamieszczam zrzut ostatnio utworzonych plików, zaeraz po skanie i czyszczeniu dysku... skad to sie w ogole bierze







Dwa największe pliki wyglądają na jakiś zrzut pamięci.
Mój komputer->właściwości->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->zapisywanie informacji o debugowaniu powinno być ustawione na brak.

Chociaż taki zrzut może być robiony także przez inną aplikację.
Posted by: gnacik

Re: Kącik Komputerowy [6] - 28/11/2006 21:48

ok, ustawiłem na brak, zobaczymy co teraz z tego bedzie, jak ustawic pamiec wirtualna? chodzi mi o ilośc, alfa wpsomniał, ze powinno być w1,5 ramu, ja mam 128 ramu 133mhz ..czyli te bardzo satre jeszcze ...chodzi mi ot o, sa tam dwie wartosci, poczatkowa i maksymalna...wiec jak myslicie? bo poki co mam usatwione to tak: 192/348
Posted by: rycerz_83

Re: Kącik Komputerowy [6] - 30/11/2006 09:20

nie moge przemiescic moich ikon na pulpicie w inne miejsce?
jak to zmienic? nie mam zaznaczonej opcji - autorozmieszczanie
Posted by: rycerz_83

Re: Kącik Komputerowy [6] - 30/11/2006 15:49

czy ktos moglby mi pomoc z tym klopotem z ikonami,
kuzwa probowalem juz chyba wszystkiego i szlak mnie poprostu trafia, wypieprze zaraz pewnie calego tego xp.