Film, telewizja i seriale [5]

Posted by: Conrad

Film, telewizja i seriale [5] - 10/02/2007 19:26

Kontynuacja poprzedniego tematu.
Posted by: Klakier

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 10/02/2007 19:31

Ma ktoś link do 1 serii Veronici Mars \:\)
Posted by: connor

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 10/02/2007 19:37

Originally Posted By: Klakier
Ma ktoś link do 1 serii Veronici Mars \:\)


LINK

PS. Wystarczylo tylko do wyszukiwarki wpisac.

----------------------------------------------------------------

Ponizej SPOJLER LOST

W koncu cos sie wyjasnilo w tym odcinku, musze przyznac ze byl interesujacy, poscig, operacja i w koncu trzy osoby plyna w kierunku starej wyspy. Ciekawy motyw z ta druga wyspa, Portland \:D
Posted by: Klakier

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 10/02/2007 20:01

dzieki ale liczylem z jakiegos serwera \:\)
Posted by: Zbigniew

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 10/02/2007 20:45

Ja sobie ściągnąłem pierwszy sezon Detektywa Monka. Obejrzałem 6 odcinków i żałuję, że zostało mi jeszcze tylko 6 \:\(
Posted by: Rusty

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 11/02/2007 12:55

Ostatnio oglądam serial My Wife and Kinds na kanale Comedy Central. Świetna dawka humoru w wykonaniu Damona Wayans'a


W Comedy Central puszczają ten serial od 10-12, o 14 i o 19. Polecam! \:\)
Posted by: zelo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 11/02/2007 12:55

Zbigniew sciagasz z torrentow czy z jakiegos ftp ?
Posted by: Bzyku

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 12/02/2007 00:51

DIABEł UBIERA SIE U PRADY The devils wears Prada (2006)


Reżyseria: David Frankel
Obsada: Meryl Streep, Anne Hathaway, Emily Blunt, Stanley Tucci
Muzyka: Theodore Shapiro
Gatunek: Dramat, Komedia

Kto uważa, że jego szef to wcielony diabeł, powinien zobaczyć ten film . "Diabeł ubiera się u Prady " to film oparty na powieści Lauren Weisberger. Lauren poznała świat ludzi mody pracując jako asystentka naczelnej "Vogue". Wykazałą się niezwykłym zmysłem obserwacji. Nic dziwnego, że jej książka stała się bestsellerem. Andy Sachs (Anne Hathaway) jest piękna, inteligentna i .... niemodnie się ubiera. To znaczy nosi ciuchy może nawet i lepsze niż większość Amerykanów, ale okazuje się , że to zdecydowanie za mało , żeby pracować na stanowisku asystentki Mirandy Priestly (Meryl Streep) , redaktor naczelnej pisma , które trzęsie całym światem mody. Andy najpierw więc zostaje wyśmiana za ubrania i wygląd (jej rozmiar 38 w tej branży oznacza, że jest o wiele za tłusta), a potem ponosi pierwszą porażkę .... Postanawia jednak walczyć - o swoją godność i o posadę , dzięki której otworzy sobie drzwi do kariery dziennikarskiej. (filmweb)


Cóż... reżyser zabiera nas do świata magazynu mody - bezwzględnego, płytkiego, w którym liczy się tylko praca, praca i jeszcze raz praca.

Choć tego filmu do końca nie można zaklasyfikować do szufladki "komedia romantyczna", to bardzo wiele z tym gatunkiem ma wspólnego. Mianowicie historia głównej bohaterki, która niczym kopciuszek przebija się w tym świecie i niczym Jerzy Dudek "zyskuje uznanie", choć nie na Śląsku, a na nowojorskim Manhattanie.

Tak więc z jednej strony mamy dość dużą przewidywalność fabuły, jej banalność, obowiązkowy morał płynący z tej historii i równie obowiązkowy happy-end.

Z drugiej strony jednak film ten ogląda się bardzo przyjemnie. Nie ma tu nudy. Nie ma niepotrzebnego przedłużania scen i niepotrzebnego gmatwania pobocznymi wątkami. No i kolejnym plusem jest dobre aktorstwo.

Dobrze wypada Anne Hathaway, choć muszę przyznać, że widząc ją cały czas myślałem, że jest ona krzyżówką Julii Roberts i Penelope Cruz. Przy czym znacznie bliżej jej do tej drugiej aktorki. Charyzmatyczny Stanley Tucci też pomaga temu filmowi.

No i osoba w tym filmie najważniejsza. Nominowana do oskara i uchodząca za faworytkę w wyścigu do tej statuetki - Meryl Streep.
Rzeczywiście jest świetna.
Idealnie pasuje do roli bezwzględnej szefowej, wymagającej rzeczy niemal niemożliwych. Charyzmatycznej perfekcjonistki i despotki, chowającej się za maską bezwględności.
Zresztą zbyt wielu kwestii na ekranie nie wypowiada - nie musi, wystarczy jej odpowiednie spojrzenie, które wszystko wyjaśnia. Słowem, aktorstwo na najwyższym poziomie.

Reasumując - miły, przyjemny dla oka film zrobiony według standardowego hollywoodzkiego szablonu z wisienką na torcie w postaci Meryl Streep.
Jak najbardziej do obejrzenia \:\)

7/10
Posted by: Kylo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 12/02/2007 01:24

Bzyku byle wiecej recenzji
Posted by: Dziabor

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 13/02/2007 15:35

takie mam pytanie... znalazlem na torrentach Prison Break s02e17 czy to mozliwe?? tym bardziej ze np na wikipedii pisze ze premiera tego odcinka bedzie dopiero 20 lutego tak samo jak i odcinka 18!! wiec jak to jest??
Posted by: Kameleon

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 13/02/2007 15:39

Odcinek 2x17 - Bad Blood - 19 luty
Odcinek 2x18 - Wash - 26 luty
Odcinek 2x19 - Sweet Caroline - 5 marzec
Odcinek 2x20 - Panama - 19 marzec
Odcinek 2x21 - Tytuł nieznany - 26 marzec
Odcinek 2x22 - Tytuł nieznany - 2 kwiecień

Dziabor ---> niemożliwe !
Posted by: Kropa

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 09:03

Nie mozliwe zebys znalazl, tzn zeby to bylo to. Premiera jest dokladnie 19.02 nie patrz na wikipedie tylko na oficialna strone producenta czyli foxa:) Ja juz tez obejrzalem caly pierwszy sezon i drugi wlacznie z 16 odcinkiem i teraz lipa:(
Posted by: Kropa

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 09:05

Ps. poki co wypalic bedzie trzeba to co sie ma i chyba na kilka dni przerzucic się na zaginionych albo coś innego:)
Posted by: Kylo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 09:16

Z tego co widze ludzie ogladaja Heroes, Battlestar galactica, 24h ktory z tych seriali polecacie?
Posted by: dAnTeCh

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 11:55

Originally Posted By: Kylo
Z tego co widze ludzie ogladaja Heroes, Battlestar galactica, 24h ktory z tych seriali polecacie?


Ja polecam Heroes !
Posted by: marzano

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 12:34

ja zaczałem ogladac dextera - jeden odcinek ale zapowiada sie całkiem nieźle...
Posted by: M4CI3K

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 13:09

Originally Posted By: dAnTeCh
Originally Posted By: Kylo
Z tego co widze ludzie ogladaja Heroes, Battlestar galactica, 24h ktory z tych seriali polecacie?


Ja polecam Heroes !

tez polecam heroes
nie przepadam za serialami sf ale ten mi w szczegolnosci przypasowal
Posted by: Dziabor

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 14:08

wlasnie jestem po obejrzeniu filmu Babel, jesli nie dostanie oscara za muzyke to ja juz nie wiem, muzyka swietna pasujaca do przejmujacego filmu, naprawde faworyt numer jeden dla mnie!! o ogladalem juz wiekszosc filmow nominowanych do oscara i mysle ze Babel zdobedzie kilka statuetek!! Dla mnie film bardzo dobry!! polecam
Posted by: Ghost

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 14:45

Originally Posted By: eMSi
Originally Posted By: dAnTeCh
Originally Posted By: Kylo
Z tego co widze ludzie ogladaja Heroes, Battlestar galactica, 24h ktory z tych seriali polecacie?


Ja polecam Heroes !

tez polecam heroes
nie przepadam za serialami sf ale ten mi w szczegolnosci przypasowal


Heroes \:\)
Posted by: dimes

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 14:49

Heroes \:\)
Posted by: dimes

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 14:52



Bold and the Beautiful,

Zajebisty serial, intrygi, akcja, wszystko w jednym, jest troche odcinków, więc zarezerwujcie sobie czas.
Posted by: osin

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 14:59

Originally Posted By: Zbigniew
Ja sobie ściągnąłem pierwszy sezon Detektywa Monka. Obejrzałem 6 odcinków i żałuję, że zostało mi jeszcze tylko 6 \:\(

Monk bardzo dobry. Na razie obejrzałem 4 sezony i bardzo mi się podobało \:\)

Aha, no i jeszcze bardzo mi się podoba

CSI: Las Vegas
Posted by: dimes

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 15:00

Jest ponad 6000 odcinków to * 20minut i 120000 minut przyjemności \:\) To tylko 2000 godzin. Polecam!
Posted by: Marcel

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 15:39

Originally Posted By: dimes


Bold and the Beautiful,

Zajebisty serial, intrygi, akcja, wszystko w jednym, jest troche odcinków, więc zarezerwujcie sobie czas.

niestety napisy są tylko do odcinka nr. 4870 \:\(
Posted by: hbr

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 15:44

Wczoraj oglądałem "W pogoni za szczęściem". Polecam wszystkim, dobre kino. Jak dla mnie 9/10.
Posted by: dimes

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 16:37

Originally Posted By: Marcel
Originally Posted By: dimes


Bold and the Beautiful,

Zajebisty serial, intrygi, akcja, wszystko w jednym, jest troche odcinków, więc zarezerwujcie sobie czas.

niestety napisy są tylko do odcinka nr. 4870 \:\(


Wielka szkoda, w Polsce dopiero odcinek 3200 :(((

Dobrze ze są torrenty można oglądać na bierząco, cale szczęście, że kręcą w USA ten serial nawet w tej chwili
Posted by: dimes

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 16:48

To link do teorrentó z filmem Bold and the Beautiful
Posted by: GBocian

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 17:16

Originally Posted By: Dziabor
wlasnie jestem po obejrzeniu filmu Babel, jesli nie dostanie oscara za muzyke to ja juz nie wiem, muzyka swietna pasujaca do przejmujacego filmu, naprawde faworyt numer jeden dla mnie!! o ogladalem juz wiekszosc filmow nominowanych do oscara i mysle ze Babel zdobedzie kilka statuetek!! Dla mnie film bardzo dobry!! polecam


Ty tak poważnie czy to jest jakaś manipulacja? ;\)
Zdaje się, że już w tym temacie kiedyś pisałem o tym filmie, a jeśli nie to napiszę, że mi osobiście film się niemiłosiernie dłużył, momentami nawet jeszcze bardziej... Liczyłem na jakieś niespodziewanie splatające się wątki, zaskakujące relacje między bohaterami itd. Nic z tego... Niby różne historie reżyser łączy, ale w jakiś taki sztuczny dla mnie sposób. Nie zapowiada się żeby w najbliższym czasie jakiś film zbliżył się do poziomu Miasta Gniewu.


Co do statuetek to rzeczywiście muzyka bardzo dobra, ale to duża szansa na jedną statuetkę. Kolejnych nie widzę. Chociaż przy poziomie tegorocznych nominowanych wszystko się może zdarzyć, chociażby w najważniejszej kategorii najlepszy film... Z pozostałych nominowanych w tej kat. obejrzałem Królową (chociaż obejrzałem to nie dobre słowo, raczej oglądałem bo do końca nie dotrwałem), Infiltracja jest tylko remake'm a pozostałych dwóch pozycji jeszcze nie widziałem więc się nie wypowiem.
Posted by: Dziabor

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 21:23

@GBocian co do muzyki widac jestesmy zgodni mysle ze Brad Pitt moze tez dostac jakas statuetke tylko nie wiem czy czasem nie za role 2-go planowa bo za duzo tez znowu nie gral przez to ze film to polaczenie kilku watkow, mi sie film podobal dlatego ze pokazuje ciekawy problem komunikacji. w jednym watku bariera jezykowa, kulturowa, z drugiej gluchoniema dziewczyna ktorej brakuje "milosci" ;\) przez to ze ludzi odtraca od niej jej uposledzenie!

Dzis Tvp 2
00:55 Piękna impreza: mundial i korupcja

mysle ze warte obejrzenie \:p
Posted by: Bzyku

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 21:56

Brad Pitt statuetki w tym roku nie dostanie na 100% - to z bardzo prostego powodu. Nie jest nominowany ;\)

Babel dostał nominacje za:

* Najlepszy film (Alejandro González Inárritu)
* Najlepsza aktorka drugoplanowa (Adriana Barraza)
* Najlepsza aktorka drugoplanowa (Rinko Kikuchi)
* Najlepsza reżyseria (Alejandro González Inárritu)
* Najlepsza muzyka (Gustavo Santaolalla)
* Najlepszy scenariusz oryginalny (Guillermo Arriaga)
* Najlepszy montaż (Douglas Crise, Stephen Mirrione)


Mi się w tym filmie najbardziej podobała jednak nie muzyka, ale zdjęcia. I zgadzam się, że film był zbyt długi - zresztą też o tym pisałem jakiś czas temu.
Posted by: Dziabor

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 22:00

no to Bzyku rozwial watpliwosci co do Pitta \:p ;\)
Posted by: codi

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 22:23

Zaczalem ogladac The Shield, jako, ze Emrod powiedzial... Calkiem fajny serialik, zobaczymy co bedzie dalej. Jestem po 5 odcinkach \:D

Heroes tez calkiem spoko...
Posted by: Piecia

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/02/2007 22:30

Ktoś może się orientuje czy będzie 5 sezon The O.C. ?
Posted by: Emrod

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 15/02/2007 03:19

Originally Posted By: codi
Zaczalem ogladac The Shield, jako, ze Emrod powiedzial... Calkiem fajny serialik, zobaczymy co bedzie dalej. Jestem po 5 odcinkach \:D

Heroes tez calkiem spoko...



The Shield to dla mnie bezdyskusyjny numer 1!!!
Poczekaj aż dojdziesz do II serii, przy niej pierwsza jest łagodna jak "Domek na prerii" \:\)

A przy okazji wszystkim fanom Veronici Mars polecam pierwszy odcinek II serii The Shield - Kristen Bell w dosyć przykrej roli.

Twardo oglądam Veronicę razem z TVN-em, ale już się zabieram do ściągania drugiej serii - jeden z przyjemniejszych seriali obyczajowych \:\)

Na koniec poproszę o jakieś wskazówki - nie wiem co teraz pościągać do oglądania O.C czy One Tree Hill?
Może mógłby ktoś skrobnąć parę zdań własnej opinii \:\)
Posted by: Piecia

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 15/02/2007 06:46

Choć nie oglądałem One Tree Hill to i tak polecam Ci O.C. osobiście oglądam ten serial od początku i jest bardzo dobry taki typowo młodzieżowy , w każdym odcinku cos się dzieje i mogole u mnie zajął stałą pozycję wśród seriali które oglądam na bieżąco .
Co do Veroniki to również od nie dawana postanowiłem oglądać ze względu iż jest emitowany na TVN’ie i jak na razie bardzo pozytywnie go oceniam , no i oczywiście zabiorę się na pewno za kolejny sezon .
O.C też dawno temu był emitowany na TVN i od tamtej pory oglądam stale już ten serial .
Posted by: mateusz2201

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 15/02/2007 08:02

HOLIDAY

Film dla zdołowanych samotników, którzy nie wierzą, że w miłości może się im jeszcze ułożyć. To po prostu symppatyczny film z happy endem i świetną obsadą ( m.in Kate WInslet i Cameron Diaz ). Bohaterką filmu jest dobroduszna dziennikarka beznadziejnie zakochana w byłym chłopaku, który w czasie filmowej Wigilii ogłasza, że żeni się z inną koleżanką z pracy. Załamana za pomocą internetu, zamienia się na kilka dni domem z bogatą, atrakcyjną i równie nieszczęśliwą producentką zwiastunów filmowych z LA. W obcych miastach czeka na nie prawdziwa niespodzianka.

7/10
Posted by: Azzaro

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 15/02/2007 09:28

Rys - idac do kina wiedziałem ze misiowi niedorówna, no ale kur...zebym po niecalej godzinie nie mogł wysiedziec w kinie, a dla reszty ogladajacyh najsmieszniejszym momentem byly 2 słowa "o ku rwa". film za slaby,zeby trwac 2h 20min. Oglądałem filmy po 3h z zaciekawieniem, a tu po godzinie myślałem jak uciec bo nudno i plecy bolą:/ Jedyny plus filmu to full naprawde ciekawych i dobrych aktorów, ale scenariusz....teksty....i całośc słabo, bardzo słabo. Wróciłem do domu i się cieszyłem z jakiegos filmu na tv4 bo mnie bardziej zaciekawił...
4/10 w dodatku za aktorów.
Posted by: bkbk

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 15/02/2007 15:33

jest juz 17 ocinek prison breaka na sieci ?
Posted by: Kylo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 15/02/2007 15:43

Originally Posted By: bakubak
jest juz 17 ocinek prison breaka na sieci ?



Dopiero we wtorek.
Posted by: Randall

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 15/02/2007 16:30

Co do O.C i OTH to powiem tylko tyle.Obydwa seriale są młodzieżowe, ale OTH wydaje mi się bardziej dojrzały i bardziej zyciowy.W The O.C jest zdecydowanie więcej humoru, a OTH zdecydowanie bardziej obyczajówka.Oba seriale są zdecydowanie nakręcone w innym tonie.Mimo wszystko oba oglądam z przyjemnością.O.C niedługo się kończy, ale mam jeszcze do obejrzenia 3 serie OTH \:\)
Posted by: Randall

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 15/02/2007 16:31

jak patrzę na swoją wypowiedź to zastanawiam się gdzie ja się polskiego uczyłem \:D zdecydowanie \:D
Posted by: Kylo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 16/02/2007 10:47

http://www.mecz.org/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=954894&page=1&fpart=3

11 września - Niewygodne fakty.

Pozwole sobie takze tutaj polecic dokument.

Swoja droga, na video google moge powrzucac kilka ciekawych dokumentow. te ktore posiadam:

Discovery - Pierwsza dziesiatka - Machiny wojskowe
10 najwiekszych Skarbów Świata( budowle)
Discovery - Niesamowite Maszyny - Ciezarowki
Discovery.Inżynieria.Ekstremalna.Lotnisko.w.Hongkongu
National Geographic - Jak przezyc w wiezieniu
Discovery - 10 Najszybszych Pojazdów na Ziemi
Superzjezdzalnie i szybkie kolejki
Posted by: Klakier

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 16/02/2007 15:49

Save the last dance 6/10
Po pierwsze nie podobała mi sie aktorka, ktora grala glowna role i dlatego tak spadla moja nota \:D film moim zdaniem dobry opowiadajacy o lasce ktorej zmarla mama i ta obwiniajac sie o smierc matki zaprzestaje staran do ekskluzywnej szkoly baletowej Juillard czy cos takiego \:\) godny obejrzenia ;\)

Save the last dance 2 8/10
tutaj lepiej bo aktorka sie zmienila \:D jest to dalszy ciag wydarzen pierwszej czesci ;\) Film ma taka ocenke ze wzgledu na duza ilosc scen tanecznych ktore to uwielbiam ogladac \:\)
Nie bede was oszukiwac ale nie umie recenzowac filmow \:D
Posted by: Isildur

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 16/02/2007 19:53

Kylo mógłbys udostępnic National Geographic - Jak przezyc w wiezieniu ?
Posted by: hbr

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 16/02/2007 20:22

A co wybierasz sie? \:\)
Posted by: Isildur

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 16/02/2007 21:29

Originally Posted By: cHaBeR
A co wybierasz sie? \:\)

W sumie nie ale podobno filmy kręcąpo to aby je oglądac ;\)
Posted by: GBocian

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 16/02/2007 21:35

Originally Posted By: J - 23
Kylo mógłbys udostępnic National Geographic - Jak przezyc w wiezieniu ?


Też bym chętnie obejrzał, mimo że też się nie wybieram \:\)
Posted by: Kylo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 17/02/2007 00:55

Originally Posted By: J - 23
Kylo mógłbys udostępnic National Geographic - Jak przezyc w wiezieniu ?


Jesli moj denerwujacy net nie przerwie polaczenia na noc to z rana bedzie.
Posted by: Emrod

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 17/02/2007 01:05

Originally Posted By: Randall
jak patrzę na swoją wypowiedź to zastanawiam się gdzie ja się polskiego uczyłem \:D zdecydowanie \:D


Jak to gdzie? W Neptune High ;\)

Dzięki za porady, ale teraz mam zgryz
"Bardziej dojrzały" czy Mischa Barton

A tak na marginesie to polecam forum (ja odkryłem dopiero niedawno):

forum.serialowo.com/

Jak ktoś lubi to może podyskutować o swoich ulubionych serialach, ale przede wszystkim można tu znaleźć linki do prawie wszystkich ważniejszych produkcji i to umieszczone na rapidshare i tym podobnych!
Czasem się przydaje, bo mój osiołek czasami raczy mnie niketórymi odcinkami jedynie w wersji włoskiej czy francuskiej
Posted by: Randall

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 17/02/2007 01:24

Tutaj masz linki do The O.C. w róznych wersjach.Wszystkie sezony na róznych serwisach.

http://theoc.pobieralnia.org/viewforum.php?f=35&sid=464eeeb99050d35a9005cc08a40c4e64

Tutaj linki OTH.W wersjach rmvb z napisami chyba portugalskimi i wersje avi 350 mb.Ja tam sciagam rmvb.Napisy mi tak bardzo nie przeszkadzaja, bo ogladam po angielsku.

http://peb.pl/seriale/45688-http-one-tree-hill-wszystkie-sezony.html
Posted by: Randall

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 17/02/2007 01:25

PS. Obejrzyj sobie najpierw O.C. \:\)
Posted by: Kylo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 17/02/2007 13:25

Originally Posted By: GBocian
Originally Posted By: J - 23
Kylo mógłbys udostępnic National Geographic - Jak przezyc w wiezieniu ?


Też bym chętnie obejrzał, mimo że też się nie wybieram \:\)



http://media10.filewind.com/g.php?filepath=3546
Posted by: mateusz2201

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 18/02/2007 08:34

Oglądaliście już 8 odcinek 3 części Lostów? Jak wrażenia?
Posted by: Piecia

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 18/02/2007 08:47

Trochę dzwinie to zaczyna wyglądać jak tak się ogląda od początku ten odcinek , ale końcówka za to daje trochę do myślenia co będzie dalej . Ogólnie odcinek choć za bardzo nie zachwycił to jest ciekawy .
Posted by: siwy212

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 18/02/2007 10:08

Originally Posted By: Piecia84
Trochę dzwinie to zaczyna wyglądać jak tak się ogląda od początku ten odcinek , ale końcówka za to daje trochę do myślenia co będzie dalej . Ogólnie odcinek choć za bardzo nie zachwycił to jest ciekawy .

dokładnie z początku bo troche długo było zanims konczylem ogladac 2 serie mysalem ze sciagnalem odcinek z seri wcxzesnijszej. Ale ogólnie troche nowego zamotanego wyjasnienia calej sytuacji \:\)
Posted by: GBocian

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 18/02/2007 10:34

Originally Posted By: Kylo
Originally Posted By: GBocian
Originally Posted By: J - 23
Kylo mógłbys udostępnic National Geographic - Jak przezyc w wiezieniu ?


Też bym chętnie obejrzał, mimo że też się nie wybieram \:\)



http://media10.filewind.com/g.php?filepath=3546


Dzięki wielkie Kylo \:\) Ciekawy dokument, ale my to wszystko wiemy z Prison Break \:p
Posted by: th0mas

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 19/02/2007 11:39

Właśnie zabieram się za oglądanie odcinka 16 Prison Break \:\)

Już nie mogę się doczekać kiedy premiera kolejnych odcinków
Posted by: th0mas

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 19/02/2007 11:48

Właśnie zabieram się za oglądanie odcinka 16 Prison Break \:\)

Już nie mogę się doczekać kiedy premiera kolejnych odcinków

Jaki film do ściągania polecacie teraz?
Posted by: ivo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 19/02/2007 12:11

Originally Posted By: th0mas
Właśnie zabieram się za oglądanie odcinka 16 Prison Break \:\)
Już nie mogę się doczekać kiedy premiera kolejnych odcinków

Odcinek 2x17 - Bad Blood - 19 luty
Odcinek 2x18 - Wash - 26 luty
Odcinek 2x19 - Sweet Caroline - 5 marzec
Odcinek 2x20 - Panama - 19 marzec
Odcinek 2x21 - Tytuł nieznany - 26 marzec
Odcinek 2x22 - Tytuł nieznany - 2 kwiecień
Posted by: Kylo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 19/02/2007 12:18

Repli-Kate komedia (2002)

http://video.google.pl/videoplay?docid=-4485481629511788784&hl=pl

"
Nastoletni naukowiec (technik) Max Fleming, spotkał doskonałą kobietę, o której marzył; piękną, inteligentną i seksowną reporterkę Kate Carson, która próbuje uzyskać jakieś naukowe informacje od Maxa. Niestety, nieudacznik naukowy taki jak Max nie jest typem mężczyzny, którego pragnęłaby Kate. Pewnego dnia jednak, podczas eksperymentu, Max przypadkowo klonuje Kate. Z pomocą swojego kumpla Henry’ego, Max korzystając z sytuacji, przekształca swoją Repli-Kate w bardziej dojrzałą i męską osobę. Ale największym szokiem dla Maxa było to, że jego maniakalny szef, Dr Jonas, sprowadził prawdziwą Kate, aby ukończyła swoją historię o genetycznym laboratorium. Wkrótce Max zrozumiał, że prawdziwa Kate ma w sobie więcej prawdziwej doskonałości i miłości niż jego przeidealizowany klon Repli-Kate. Poza tym, prawdziwa Kate zaczyna zakochiwać się w Maxie i odkrywa jego mały sekret..."

Ani minuty nie nudzilem sie przy tej komedii. Bardzo zabawna, ocenicie sami \:\)
Posted by: th0mas

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 19/02/2007 12:34

Fajna sprawa filmy pełnometrażowe na google. \:\)

Dzięki Kylo, na pewno dzisiaj sobie obejrzę.
Posted by: kr2ysio

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 19/02/2007 19:01

ktoś wie coś na temat Jericho w AXN? Dziś powinien pojawić się kolejny 911?) odcinek a nie widzę go w programie. Przejrzałem też program na cały tydzień i dalej go nie widzę.. zawiesili emisję czy jak?
Posted by: Kameleon

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 19/02/2007 19:08

Originally Posted By: kr2ysio
ktoś wie coś na temat Jericho w AXN? Dziś powinien pojawić się kolejny 911?) odcinek a nie widzę go w programie. Przejrzałem też program na cały tydzień i dalej go nie widzę.. zawiesili emisję czy jak?


U mnie wprogramiejest, że wczoraj była emisja o 21:55 \:\)
Posted by: kr2ysio

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 19/02/2007 19:15

faktycznie.. teraz patrze że znowu zmienili czas emisji.. szkoda tylko że nie widzę kolejnego odcinka za tydzień ani w niedzielę ani w poniedziałek \:p

p.s. spłaciłeś dług kamel \:\)
Posted by: Emrod

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 19/02/2007 19:56

Originally Posted By: kr2ysio
ktoś wie coś na temat Jericho w AXN? Dziś powinien pojawić się kolejny 911?) odcinek a nie widzę go w programie. Przejrzałem też program na cały tydzień i dalej go nie widzę.. zawiesili emisję czy jak?


I seria jest podzielona na części! Pierwsza z nich ma 11 odcinków i wszystkie leciały już na AXN!

Premiera drugiej części czyli odcinka nr 12 rusza w Stanach dopiero w środę \:\)

W międzyczasie pojawił się odcinek specjalny "Return to Jericho" ale to podobno tylko zbitka starych fragmentów!

P.S Tak w ogóle emisja Jericho w AXN to chyba polski rekord. Odcinki które w USA miały premierę pod koniec listopada w Polsce pojawiły się z początkiem lutego - ledwo dwa miesiące z hakiem różnicy!!!
Posted by: Piecia

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 19/02/2007 20:01

I co najważniejsze jest to dobry serial . No i szykuje się jeden z krótszych seriali z USA bo jest planowana tylko 1 seria , więc nie będzie zbędnego motania i okręcania wątków by wydłużyć .
Posted by: Llama

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 19/02/2007 20:07

jestem po ósmym odcinku Lost 3, jezusicku \:D \:D
Posted by: Oli2424

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 19/02/2007 20:16

Mógłby ktos udostepnić albo powiedzieć skąd ściągnąć następne odcinki "Skazany na śmierć"??? Chodzi mi o 6,7,8 itd odcinek 1 sesji
Posted by: Piecia

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 19/02/2007 20:26

Originally Posted By: Llama
jestem po ósmym odcinku Lost 3, jezusicku \:D \:D


pięknie zamotali , jeszcze się okaże że samolot się nie rozbił na wyspie a oni mieli tylko taki sen \:D no i mieli takie przeznaczenie tego snu \:D
Posted by: slav007o

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 19/02/2007 20:28

Ja w takim razie prosiłbym o wskazówkę, gdzie mogę ściągnąć odcinki od 8 do 13 serialu Day Break.

Wiem, że serial zawiesili po odcinku 6, a następnie w styczniu ABC udostępniła film do obejrzenia na serwerze. Z tego co mi wiadomo, wydali już wszystkie 13 odcinków, z tymże w sieci znalazłem ledwie 9, w dodatku dziewiąty nieoełny.

Z góry dzięki za pomoc

SLAV
Posted by: connor

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 19/02/2007 20:51

http://search.utorrent.com/search.php?q=...26search%3d&u=1

Tutaj sa, co ciekawe serial jest jeszcze ciekawszy od 7 odcinka.
Posted by: Kylo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 20/02/2007 00:25

Originally Posted By: th0mas
Fajna sprawa filmy pełnometrażowe na google. \:\)

Dzięki Kylo, na pewno dzisiaj sobie obejrzę.


I jak film

P.S Prison tuz, tuz... \:\)
Posted by: Logan

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 20/02/2007 08:40

Jak jest z tym Jericho, byl w tą niedziele nowy odcinek, czy ostatni to ten z przed tygodnia gdy wygrali tego buca na burmistrza?
Posted by: th0mas

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 20/02/2007 10:30

Kylo film dobry. Śmieszne scenki tylko mały problem bo nie obejrzałem ostatnich 9 minut bo mi nie zbuforowało.

Jakbyś mógł małego spoilera zapodać od momentu jak wszyscy przyznają się do stworzenia klonu na scenie.
Posted by: th0mas

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 20/02/2007 10:33

P.S. właśnie zaczynam ściągać 17 odcinek PB
Posted by: Kylo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 20/02/2007 10:39

Originally Posted By: th0mas
Kylo film dobry. Śmieszne scenki tylko mały problem bo nie obejrzałem ostatnich 9 minut bo mi nie zbuforowało.

Jakbyś mógł małego spoilera zapodać od momentu jak wszyscy przyznają się do stworzenia klonu na scenie.


Ten Rudy "pod" profesorek za namowa klonow Kate, wrabiaja profesora, ktory wyglaszal mowe. Uznali go za niepoczytalnego. A jego glupi klon zostal prezydentem

Max i (prawdziwa)Kate zyli sobie szczesliwie. Ostatnia scena to Henry robiacy minete klonowi Kate.
Posted by: MATTAT

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 20/02/2007 12:00

Originally Posted By: Kylo
Repli-Kate komedia (2002)

http://video.google.pl/videoplay?docid=-4485481629511788784&hl=pl

"
Nastoletni naukowiec (technik) Max Fleming, spotkał doskonałą kobietę, o której marzył; piękną, inteligentną i seksowną reporterkę Kate Carson, która próbuje uzyskać jakieś naukowe informacje od Maxa. Niestety, nieudacznik naukowy taki jak Max nie jest typem mężczyzny, którego pragnęłaby Kate. Pewnego dnia jednak, podczas eksperymentu, Max przypadkowo klonuje Kate. Z pomocą swojego kumpla Henry’ego, Max korzystając z sytuacji, przekształca swoją Repli-Kate w bardziej dojrzałą i męską osobę. Ale największym szokiem dla Maxa było to, że jego maniakalny szef, Dr Jonas, sprowadził prawdziwą Kate, aby ukończyła swoją historię o genetycznym laboratorium. Wkrótce Max zrozumiał, że prawdziwa Kate ma w sobie więcej prawdziwej doskonałości i miłości niż jego przeidealizowany klon Repli-Kate. Poza tym, prawdziwa Kate zaczyna zakochiwać się w Maxie i odkrywa jego mały sekret..."

Ani minuty nie nudzilem sie przy tej komedii. Bardzo zabawna, ocenicie sami \:\)





Masz wiecej filmow \:D nie bylo by piractwa na dysku
Posted by: Klakier

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 20/02/2007 12:22

nie mialo byc 2 odcinkow PB czasem? ;\)
Posted by: pawel151

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 20/02/2007 16:07

Prison Break S02E17: "Bad Blood" 12/10 jak zawsze zresztą... :))
Chyba nie wytrzymam do następnego wtorku \:\( \:\(
Posted by: Kylo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 20/02/2007 16:24

Originally Posted By: pawel151
Prison Break S02E17: "Bad Blood" 12/10 jak zawsze zresztą... :))
Chyba nie wytrzymam do następnego wtorku \:\( \:\(


Swietny odcinek. Tydzien czekania... \:\(
Posted by: bkbk

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 20/02/2007 18:57

ktos tu ostatnio dawal linka ze stronka gdzie mozna sciagnac wszystkie PB macie ja?
Posted by: Szewa

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 20/02/2007 19:02

Originally Posted By: Kylo
Originally Posted By: pawel151
Prison Break S02E17: "Bad Blood" 12/10 jak zawsze zresztą... :))
Chyba nie wytrzymam do następnego wtorku \:\( \:\(


Swietny odcinek. Tydzien czekania... \:\(


Musiało się skończyć w takim momencie...
Posted by: osin

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 20/02/2007 19:23

Originally Posted By: Szewczenko
Originally Posted By: Kylo
Originally Posted By: pawel151
Prison Break S02E17: "Bad Blood" 12/10 jak zawsze zresztą... :))
Chyba nie wytrzymam do następnego wtorku \:\( \:\(


Swietny odcinek. Tydzien czekania... \:\(


Musiało się skończyć w takim momencie...

Wygląda na to, że tak \:\(

Kurczę, dobrze że jestem w miarę cierpliwy, bo bym nie wytrzymal tego oczekiwania ;\)
Posted by: osin

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 20/02/2007 19:23

Originally Posted By: bakubak
ktos tu ostatnio dawal linka ze stronka gdzie mozna sciagnac wszystkie PB macie ja?

http://www.isohunt.com - tam masz wszystkie PB, pojedynczo i seriami...
Posted by: ajdam

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 20/02/2007 20:57

Originally Posted By: JuanPablo
Originally Posted By: bakubak
ktos tu ostatnio dawal linka ze stronka gdzie mozna sciagnac wszystkie PB macie ja?

http://www.isohunt.com - tam masz wszystkie PB, pojedynczo i seriami...


starsze odcinki ida jak krew z nosa

na bearshare sa wszystkie z dobrym transferem
Posted by: bkbk

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 20/02/2007 22:06

ktos podawal ostatnio taka dobra stronke co z http sie sciagalo...
Posted by: Emrod

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 20/02/2007 22:09

Originally Posted By: Logan
Jak jest z tym Jericho, byl w tą niedziele nowy odcinek, czy ostatni to ten z przed tygodnia gdy wygrali tego buca na burmistrza?


W ostatnią niedzielę nie było nowego odcinka! Jak na razie wyemitowano 11, a ostatni to właśnie ten ze zmianą burmistrza.
Posted by: Bzyku

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 20/02/2007 23:39

OSTATNI KRóL SZKOCJI The last king of Scotland (2006)


Reżyseria: Kevin MacDonald
Obsada: James McAvoy, Forest Whitaker, Gillian Anderson
Muzyka: Alex Heffes
Gatunek: Dramat historyczny


Szkocki lekarz, Nicholas Garrigan (James McAvoy) - przebywający na misji w Ugandzie - zostaje przyjacielem i osobistym medykiem jednego z najbardziej barbarzyńskich dyktatorów naszego świata, samozwańczego prezydenta, Idiego Amina (Forest Whitaker). Garrigan wydaje się być zachwycony pełnioną funkcją. Trwa to jednak do czasu. Doktor zdaje sobie sprawę z faktu, że jego nowy znajomy jest bestialskim tyranem, dla którego ludzkie życie jest niewiele warte. Próbując naprawić swój błąd, naraża się Aminowi. Jednak prawdziwy dramat zaczyna się wtedy, gdy Nicholas zostaje oskarżony o zdradę. Pod groźbą kary śmierci, jedyne o czym teraz myśli, to jak uciec z kraju żywym... (filmweb)


I znowu Afyka. Tym razem jednak zupełnie inna niż w "Krwawym diamencie". Tam niemal całe tło wypełniała bieda, nędza, cierpienie - czyli bardzo prawdziwy obraz Afryki. Tutaj Afryka jest pokazana od strony elit, czyli luksusy, przepych, władza... a wszystko w oderwaniu od rzeczywistości - czyli prawie jak w Polsce.

Ogólnie rzecz biorąc - temat jak najbardziej poważny, materiał na naprawdę dobry film - a tu jednak zostało to nieco spaprane.

Pierwszy błąd moim zdaniem - perspektywa młodego szkockiego lekarza. Po co? Jest on po pierwsze tylko obserwatorem ciągu wydarzeń, jaki ma miejsce, a nie czynnym ich uczestnikiem (bez tej postaci film byłby jeszcze lepszy). Po drugie James McAvoy moim zdaniem zagrał słabo - sprawiał wrażenie żywcem wyjętego z jakiejś komedyjki młodzieżowej typu "American Pie" i zupełnie nie pasował mi do tego obrazu. I po trzecie najważniejsze - to on jest główną postacią i to wokół niego koncentruje się większość filmu. A w tym czasie nie ukrywam wieje nudą.

Drugi błąd moim zdaniem - reżyser na siłę chciał zrobić ten film w konwencji takiego "lekkiego, przyjemnego" filmu. Świadczy o tym wiele ujęć, muzyka (zwłaszcza ta z początku) i jeszcze kilka innych rzeczy.
A to idealny materiał na dramat pełną gębą. Realistyczny, przejmujący, a jak trzeba to okrutny. To co mogło być atutem zupełnie zostało pominięte na rzecz kilku sztuczek mających zapewne sprawić, by większa ilość zjadaczy popcornu nie wyszła już po 10 minutach (gdy dotarłoby do nich, że niewiele rozumieją z filmu).
Przy okazji jeszcze chciałem wspomnieć o dobrym występie Gillian Anderson, czyli słynnej agentki Dany Scully.

Trzeci błąd - mając taką perełkę, jak rola Idiego Amina (o czym dalej) trzeba to maksymalnie wykorzystać. Wystarczyło bardziej skoncentrować się na postaci dyktatora, dodać trochę analizy postaci, wewnętrznych rozterek itp. Resztę Whitaker załatwiłby sam.
A tu widzimy coś zupełnie odwrotnego.
Reżyser koniecznie chciał trochę "spłaszczyć" całą historię, dodać więcej pobocznych wątków, poświęcić więcej miejsca na ekranie drugiemu planowi. I to niestety nie wyszło najlepiej.


Ale dość o ciemnych stronach mocy - przejdźmy na tę jaśniejszą stronę. A ta - jak na księżycu - jest tylko jedna. Nazywa się Forest Whitaker.

Zaskoczył mnie bardzo - dotychczas znałem go jako typowego aktora drugoplanowego (choć z dobrymi rolami, jak np. w "Good Morning Vietnam"). Zwykle pogodnego, uśmiechniętego - często poczciwego policjanta lub innego mundurowego.
W tym filmie Whitaker daje popis aktorski. Już w pierwszej scenie, w której się pojawia - porywa ekranowy tłum, a widza zachwyca. Znakomicie odegrał rolę okrutnego dyktatora o dwóch twarzach: pogodnego i przyjacielskiego (gdy ma dobry humor) oraz despotycznego paranoika, który bez mrugnięcia powieką odbiera życie (gdy ma zły humor). I jest w tym bardzo przekonywujący.

Whitaker trafił na swoją życiową rolę, dopasowaną idealnie do niego. I ja również dołączę do grona tych, którzy właśnie w nim upatrują faworyta do zagarnięcia tegorocznego oskara. Zasłużył na to.



Reasumując, film ... hmm, jak by to powiedzieć. Jest świetny, ale jest też słaby. Świetny, gdy na ekranie akurat widzimy Foresta Whitakera, a słaby, gdy go nie widzimy.

6/10
Posted by: th0mas

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 21/02/2007 01:16

Aaaaaa dajcie mi 18-ty odcinek Prison Break`a
Posted by: Klakier

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 21/02/2007 11:25

Originally Posted By: bakubak
ktos podawal ostatnio taka dobra stronke co z http sie sciagalo...

http://24h.mojblog.co.yu/permalink.aspx?id=81024 \:\)
Posted by: michal_tbg

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 21/02/2007 11:32

A ja do Prison Break'a polecam strone http://www.prisonbreak.int.pl i po zarejstrowaniu na forum mozemy sciagac wszystkie odcinku do ktorych mamy conajmniej kilkanascie linkow...
Posted by: Piecia

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 23/02/2007 20:49

Krwawy Sport

Wychowany przez Japończyka młody Amerykanin Frank Dux porucznik armii amerykańskiej wbrew przełożonym udaje się na rozgrywany w Hongkongu, najważniejszy w tej części świata nielegalny turniej kumite, dopuszczający wszelkie style i formy walki. Faworytem jest wyróżniający się bezwzględnością i okrucieństwem Chong Li.
Film nie tylko dla fanów Jean-Claude van Damma .

Polecam dziś TVN punkt 22:20
Posted by: Dziabor

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 23/02/2007 21:07

Originally Posted By: Piecia84
Krwawy Sport

Wychowany przez Japończyka młody Amerykanin Frank Dux porucznik armii amerykańskiej wbrew przełożonym udaje się na rozgrywany w Hongkongu, najważniejszy w tej części świata nielegalny turniej kumite, dopuszczający wszelkie style i formy walki. Faworytem jest wyróżniający się bezwzględnością i okrucieństwem Chong Li.
Film nie tylko dla fanów Jean-Claude van Damma .

Polecam dziś TVN punkt 22:20


juz masz piwo ze akurat przeczytalem twojego posta zaraz spadam przed TV a ja od siebie polecam rozniez "Tylko dla najelszpych" 2 klasyki!!!
Posted by: Piecia

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 23/02/2007 21:12

ja też się wybieram , choć to już tyle razy się oglądało
Posted by: Dziabor

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 23/02/2007 21:14

Originally Posted By: Piecia84
ja też się wybieram , choć to już tyle razy się oglądało


nie zaszkodzi jeszcze raz \:p
Posted by: Randall

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 23/02/2007 21:20

Kiedyś to się ogladało filmy z Van Damme.Krwawy sport, Kickboxer, Lwie serce \:\) Miło powspominać \:\)
Posted by: micha$

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 23/02/2007 21:30

Originally Posted By: Piecia84
Krwawy Sport
[...] najważniejszy w tej części świata nielegalny turniej kumite, dopuszczający wszelkie style i formy walki. [...]


Kumite jest w karate \:p
Posted by: Emrod

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 24/02/2007 00:16

Jest już dostępny najnowszy odcinek "Jericho" czyli numer 12! Właśnie ściągam i szykuję się do oglądania \:\)
Posted by: Szewa

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 24/02/2007 00:19

Originally Posted By: Emrod
Jest już dostępny najnowszy odcinek "Jericho" czyli numer 12! Właśnie ściągam i szykuję się do oglądania \:\)


A ja ściągam dopiero pierwszy. Będę miał jakąś rozrywkę w oczekiwaniu na kolejne odcinki PB \:\)
Posted by: Bzyku

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 24/02/2007 02:06

MIŁOŚĆ. NIE PRZESZKADZAĆ! Hors de Prix (2006)

Reżyseria: Pierre Salvadori
Obsada: Gad Elmaleh, Audrey Tautou
Muzyka: Camille Bazbaz
Gatunek: Komedia


Irene, piękna uwodzicielka bogatych mężczyzn, przez przypadek myli nieśmiałego kelnera z Grand Hotelu ze znanym milionerem. Kiedy okazuje się, że zawartość portfela Jean’a pozostawia wiele do życzenia, dziewczyna odchodzi. Oczarowany jej osobą chłopak nie chce jednak dać za wygraną. Irene postanawia więc zdradzić mu tajemnice swego fachu i nauczyć go uwodzenia zamożnych kobiet. Sprawy przyjmują nieoczekiwany obrót, gdy Irene zauważa, że nowe wcielenie Jean’a zaczyna coraz bardziej się jej podobać… (filmweb)


W opisie właściwie wszystko na temat treści filmu już jest opisane, więc dodawać nie trzeba.
Ja dodam tylko, żeby nikogo nie zmyliła klasyfikacja filmu jako komedia. To nie jest film, który ma koniecznie zmusić nas do śmiechu, czyli nie ma tu głupawych tekstów, naciąganych na siłę scen itp.
To film mający wprawić nas w dobry nastrój - lekki, łatwy, przyjemny. I z tej roli wywiązuje się bardzo dobrze.

W odróżnieniu do amerykańskich tego typu produkcji jest tu zdecydowanie mniej banału, ckliwości i tym podobnych ozdobników jakże charakterystycznych dla amerykańskich komedyjek romantycznych.

I główny bohater też się różni od amerykańskich bohaterów. Nie jest żadnym seryjnym podrywaczem, nie gra w futbol, ani też nie jest pewnym siebie przyszłym prawnikiem. Wręcz przeciwnie jest nieśmiały, nieco speszony i zagubiony. Ale to tylko na plus - odmiana, która ma zdecydowanie swój urok.

Najważniejszym jednak magnesem jest zdecydowanie Audrey Tautou. Francuska piękność jest zmysłowa, urocza, uwodzicielska... mhmm... dla niej choćby warto film zobaczyć.
Tylko jedno mi w niej nie pasowało... chyba zapatrzyła się w Calistę Flockhart i doprowadza się do anoreksji.
Widok sterczących kości przy sukniach z dekoltem lub wycięciami nie najlepiej kontrastował z jej urokiem.


Ale generalnie film mi się podobał - kino francuskie swój dobry poziom w tym filmie trzyma (ehh, żeby tak w Polsce zrobić choćby taki film zamiast tych idiotycznych "Nigdy w życiu", "Ja wam pokażę" i innych filmopodobnych gniotów...).

Jest miło, przyjemnie i z śliczną Audrey. Czego więcej chcieć?

7/10
Posted by: RyanGiggs

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 24/02/2007 18:12

Świadek koronny (2007)
produkcja: Polska
gatunek: Melodramat , Sensacyjny

Hmmm trudno mi cos powiedziec wczoraj mialem okazje wreszcie obejrzec i choc od premiery juz troche minelo to jednak warto napisac kilka slow.

Opis:

Skruszony gangster "Blacha" (Robert Więckiewicz) składa zeznania, które obciążają największych mafijnych bossów. Staje się najpilniej strzeżonym w Polsce świadkiem koronnym.
Tylko dziennikarzowi Marcinowi Krukowi (Paweł Małaszyński) udaje się do niego dotrzeć i namówić na jedyny wywiad. Gangster nie wie jednak, że Marcin ma osobisty powód, dla którego chce się z nim spotkać twarzą w twarz.

Dziennikarzowi towarzyszy operatorka kamery Iwona (Urszula Grabowska). Delikatna i krucha nie pasuje do świata, który pochłonął Marcina. Ukrywa przed nim swoją miłość i nieświadoma jego tajemnicy, towarzyszy mu przy wywiadzie, który na zawsze odmieni ich życie.

"Blacha", ujawniając tajemnice mafii, pokazuje swoje dwie twarze: bezwzględnego bandyty, ale i człowieka, który dla ukochanej żony (Małgorzata Foremniak) zdecydował się na układ z policjantem (Artur Żmijewski).


W opisie wlasciwie jest wszystko.
Od siebie dodam tylko pare niuansow
Po trailerach spodziewalem sie prawde mowiac ze film bedzie dosc ciekawy i moze byc nawet jednym z lepszych filmow sensacyjnych nakreconych ostatnio w Polsce.
Najpierw moze pare plusow.
Swietna obsada aktorska a co za tym idzie i gra aktorow.
Malaszynski choc nie lubie tego goscia zagral kapitalnie jak to sie mowi to tzw. "niereagowanie" czy "brak uczuc". Kamienna stalowa twarz podczas wywiadu ktora nie zdradza nam zadnych odczuc bohatera, wybucha dopiero na koncu ale fabuly zdradzac nie bede.
Foremniak fajnie jej w tych dlugich wlosach i w tym zmienionym kolorze i choc to tylko peruka nie miala za duzo do zagrania to jednak swietnie pasowala do roli zony mafioza \:p
Tytulowy swiadek koronny Wieckiewicz jak zwykle trzyma forme i gra najlepiej ze wszystkich rozwala tekstami jest z jednej strony powazny z drugiej komiczny i wlasciwie zdieki tej postaci film jakos sie trzyma...no i zapomnialbym oczywiscie o Uli...
niby tylko opeartorka kamery podczas wywiadu w duszy jednak kruszynka ktora jak to mowi Malaszynski w koncowych scenach filmu ratuje gosciowi zycie w spietych wlosach swietnie wyglada \:p

Po drugie super soundtrack muza choc prawde mowiac w filmie jest jej malo to warto posluchac. Mi osobiscie przypadl do gustu kawalek co leci w napisach.

Po trzecie pomysl...
swietny pomysl z realizacja juz troche gorzej choc na pewno film z poczatku intryguje , pokazana scena z wybuchem samochodow kolo wyscigow konnych nie wiadomo co do czego wszystko wyjasni sie dopiero pozniej, motyw z retrospekcjami tez przypadl mi do gustu
no wlasnie mogl wyjsc swietny film sensacyjny gdyby nie pewne braki o ktorych pozniej...

i plusow chyba wlasciwie tyle.

Tera troche minusow.

Fabula...no wlasnie troszke zbyt leniwa zrobiona jakby na szybko cholernie liniowa i prawde mowiac zakonczenie mozna bylo spokojnie przewidziec, zwlaszcza przy retrospekcjach (jak glowny bohater zegna sie z zona) i po poltorej godziny siedzenia w kinie po wyjsciu mialem wrazenie ze film trwal godzine i ktos go cholera ucial?
No wlasnie scenariusz jak dla mnie troche przykrótki spodziewalem sie ze bedzie cos na temat tego jak to gangsterzy sprobuja porwac swiadka lub kogos z rodziny badz cos w tym stylu jednak tego nie uswiadczylem.
Niepotrzebnie tez wprowadzono motyw z Sarnecka (mam na mysli ten jej interes z przykrymi dlaniej potem konsekwencjami ) kompletnie nie pasuje to do fabuly filmu wcisniete jakby na chamca.

Poza tym samo sedno filmu wywiad...niby ciekawy liczne fajne retrospekcje a jednak troche dlugi i monotonny i czasem choc ciekawy to jednak sie z deka w polowie filmu sie zaczyna nudzic. Zeby nie przerywniki Wieckiewicza to naprawde mozna by zasnac a tak jakos utrzymuje facet nas w fotelu.

Ogolnie za pomysl i gre aktorska i dosc fajna muzyke mozna by dac nawet maxa ale pomysl caly bruzdzi wykonanie tegoz filmu i daje niestety tylko 6/10

Prawde mowiac lepiej obejrzec film w domu(taki sam efekt) niz isc do kina i tracic kase.

Pozdrawiam
Ryan
Posted by: hbr

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 24/02/2007 18:40

Zgadzam się z Rayanem. Oprócz dobrej gry aktorskiej i ciekawej obsady nic ciekawego. Dla mnie 3/10.
Posted by: Piecia

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 24/02/2007 19:18

Sezon 4 był ostatnim jaki można było zobaczyć pod szyldem The O.C. , dalsze losy podobno nie mają być kręcone . Szkoda bo polubiłem ten serial .
Posted by: Szewa

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 24/02/2007 19:45

The O.C. - co to za serial ?
Posted by: Piecia

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 24/02/2007 19:55

The O.C. (Życie na fali)

Serial opowiada o losach młodego chłopaka z patologicznej rodziny, Ryana, którego przygarnia pod swój dach jego obrońca sądowy, Sandy Cohen. Ryan niejednego już doświadczył, dlatego jest ostrożny i pełen rezerwy. Szybko spostrzega, że społeczność hrabstwa Orange tak naprawdę niewiele się różni od ludzi, z jakimi miał do czynienia na ulicach Chino. Mimo tego, że mieszkańcy Orange County mają eleganckie domy, piękne samochody i kochające rodziny, to jednak z pozoru szczęśliwi, naprawdę ukrywają wiele bolesnych sekretów i cierpią z powodu wewnętrznego rozdarcia. Pojawienie się inteligentnego i wrażliwego Ryana zmienia życie bogatych mieszkańców Orange County.


http://www.tv.com/the-o.c./show/16960/summary.html
Posted by: Kylo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 24/02/2007 20:41

Niedziela godz. 22:10

Oskarowa uczta kinomana: Lot nad kukułczym gniazdem.

Kto nie widzial, niech lepiej obejrzy.
Posted by: Bzyku

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 26/02/2007 05:35

Gala oskarowa zakończona. Można powiedzieć, że to wielki triumf Martina Scorsese. O ile nagrody dla reżysera jak już pisałem, spodziewałem się - to dla filmu już nie.
Rok temu czułem duże rozczarowanie, gdy nagroda przypadła "Crash" - teraz też czuję lekki niedosyt, bo moim zdaniem nie był to film na miarę oskara. Ale uczciwie trzeba przyznać, że jakiegoś wybitnego filmu w tym roku nie było.

No i reżyseria dla Scorsese - przewrotna ta akademia. Wtedy, gdy naprawdę na tę nagrodę zasługiwał - nie dostał. Teraz, gdy zasługiwał za sam film nieco mniej - dostał.

Aktor, aktorka - tu nie było niespodzianek. Podobnie jak w roli kobiecej drugoplanowej (choć tam liczyłem na niespodziankę). Drugoplanowej roli męskiej nie komentuję, bo nie widziałem żadnego z tych aktorów poza Hounsou nie widziałem.


I jeszcze krótko, co mi się podobało:

* Ellen Degeneres - znakomicie poprowadziła tą galę. Fajna, sympatyczna, zabawna - bez żadnej sztuczności, wymuszonych uśmiechów czy błazenady - jak rok temu.

* Animacje z ciał gimnastyków - bardzo efektownie to wszystko wyglądało, zwłaszcza ta pierwsza jak utworzyli statuetkę oskara. Oraz ten chór, który "wyśpiewał" masę naturalnych i nienaturalnych odgłosów. Przypomniał mi się murzyn z "Akademii policyjnej" \:\)

* Przemówienie Foresta Whitakera

* Coś jeszcze mi się podobało, tylko za cholerę nie mogę sobie przypomnieć co... :/


A nie podobało mi się:

* To, że przy początkowych nominacjach nie pozwalali laureatom powiedzieć do końca tego, czego chcieli zagłuszając ich muzyką i wyganiając ze sceny.

* Te piosenki z "Dreamgirls"... o jezuu... brzmiało to jak jakieś rytualne zarzynanie prosiaków.

* A najbardziej nie podobało mi się to polskie studio.
Ten sztuczny luz, czyli robienie wiochy rzucaniem popcornu i rozwalaniem drzwi. Ten picuś glancuś, który siedział na fotelu jak jakiś pedziu i gadał jednocześnie żrąc popcorn. I ten gość, który zapomniał się ogolić - sprawiał wrażenie jakby wyciągnęli go z wiejskiej potańcówy. Ogólnie beznadzieja.
Posted by: Logan

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 26/02/2007 11:48

Ja tam Tymona lubie, a ta trojka ma na TVP1 bardzo ciekawy program o kulturze.
Posted by: Kylo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 26/02/2007 13:35

Postaram sie dzisiaj wrzucic Najlepszy film dokumentalny (oskar): "Niewygodna prawda" reż. Davis Guggenheim o globalnym ociepleniu.
Posted by: RyanGiggs

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 26/02/2007 16:53

Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek[b] (Texas Chainsaw Massacre: The Beginning) (2007)
produkcja: USA
gatunek: [b]Horror


Opis:

Podczas ostatniej przejażdżki samochodem przed powołaniem do służby w Wietnamie dwaj przyjaciele (Handley i Bomer) wraz ze swymi dziewczynami (Baird i Brewster) uczestniczą w wypadku, za którego zbadanie bierze się miejscowy szeryf (Ermey). W ten sposób rozpoczyna się przerażająca przygoda nastolatków, podczas której zostają ściągnięci do znajdującego się na uboczu domu okropności, w którym wychowuje się młody przyszły zabójca.



Kontynuacja "survival horroru" popularnej Teksanskiej masakry...kontynuacja albo jej poczatek. Prawde mowiac nie spodziewalem sie po sequelu czegos rewelacyjnego ale myslalem ze rezyser choc troche ruszy glowa i zmieni cokolwiek...

No coz realizacja powiedzmy sobie taka sobie...wlasciwie poza starym dobrym klimatem, swietnymi zdjeciami i ponura budujaca nastroj muzyka nie ma tu wlasciwie nic.
Odgrzewany kotlet...smakuje tutaj naprawde "niesmacznie".
Fabuly wlasciwie "nie ma" gdyz wszystkie pomysly zostaly przedstawione tak samo , oklepane jak w jedynce. Ten sam motyw goscia co latal z piłą i kroil nieswiadomych niczego przybyszy. Jedyna zmiana to wieksza ilosc trupow + duza dawka krwi ktorej widok staje sie w trakcie filmu po prostu niesmaczny gdyz jest jej stanowczo za duzo. Zmienili sie aktorzy ktorych gra pozostawia wiele do zyczenia...jedynie ta czarnulka trzymala jakis poziom no i byla w miare ladna \:p

Z ekranu niestety wieje nudą i mimo ze od premiery jedynki minelo juz duzo czasu to niestety prawie zasnalem...i gdyby nie ten koles co lata z piłą to jak na pozna pore co ogladalem to chyba bym nie doczekal konca filmu.

Krotko mowiac...
zdjecia, klimat, dzwiek = 3/10
reszta oklepana...

Jesli ktos nie ogladal jedynki to polecam. Jednak ci co widzieli jedynke zdecydowanie odradzam szkoda czasu i wzroku.

Pozdrawiam
Ryan
Posted by: Marcel

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 26/02/2007 17:59

plakat Hostel 2
[url]http://fdb.pl/gfx87775[/url]

hihi
Posted by: GBocian

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 26/02/2007 20:03

Originally Posted By: Bzyku
Rok temu czułem duże rozczarowanie, gdy nagroda przypadła "Crash" - teraz też czuję lekki niedosyt, bo moim zdaniem nie był to film na miarę oskara.


Po Crashu rozczarowanie?! W tym roku ten film wygrałby w cuglach. A w poprzednim nie był faworytem, spodziewano się raczej tryumfu Brokeback Mountain. A dla mnie osobiście Miasto Gniewu to najlepszy film ostatnich powiedzmy 3 lat. Obok Hard Candy \:\)

A rozczarowanie? Tak, wczoraj/dzisiaj się rozczarowałem. Otóż wygrał remake... który w dodatku dostał Oscara za reżyserię... Paranoja jakaś.

I jeszcze to upolitycznienie gali. Święto kina a Al Gore nawija o ekologii i zbiera przy tym większe brawa niż którykolwiek ze zwycięzców. Żenada.

Brawa dla prowadzącej. Poza tym jakoś tak bezbarwnie było. Przysypiałem...
Posted by: Kylo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 26/02/2007 22:11

Labirynt Fauna (2006)


Gatunek: Dramat, Fantasy
produkcja: Hiszpania , Meksyk , USA


Niesamowity film opowiadający o ludzkiej samotności i cierpieniu!
Film utrzymany w konwencji baśniowej z pewnoscią. Świetnie moim zdaniem pokazana ucieczka małej smaotnej dziewczynki w świat fantazji, ucieczka od okrutnego świata, od samotności. Choć i ta fantazja przepełniona jest walką dobra ze złem, nieraz okrutną walką, przepełniona melancholią i grozą. Elementy realne przplatają się z nierealnymi jednakże wszystkie mają na celu ukazanie okrucieństwa wojny, okrucieństwa jednego człowieka wobec drugiego i wynikającej z tego rozpaczliwej samotności i niezrozumienia.

9/10
Posted by: Piecia

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 26/02/2007 22:24

Właśnie obejrzałem 12 odcinek Jericho no i muszę przyznać iż kilka wątków zawartych w tym odcinku może być ciekawe w perspektywie dalszych odcinków a końcówka może zastanawiać nad tym co się wydarzy .

Miałem zamiar jakiegoś spoilerka walnąć ale lepiej samemu obejrzeć nie wiedząc wcześniej co się wydarzy .
Posted by: Szewa

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 26/02/2007 23:06

Dobrze, że się powstrzymałeś \:\)

Ja zacząłem Jericho oglądać w sobotę, teraz ściągam dziesiąty odcinek. Kolejny świetny serial.
Posted by: dAnTeCh

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 27/02/2007 09:26

Originally Posted By: GBocian


A rozczarowanie? Tak, wczoraj/dzisiaj się rozczarowałem. Otóż wygrał remake... który w dodatku dostał Oscara za reżyserię... Paranoja jakaś.

I jeszcze to upolitycznienie gali. Święto kina a Al Gore nawija o ekologii i zbiera przy tym większe brawa niż którykolwiek ze zwycięzców. Żenada.

Brawa dla prowadzącej. Poza tym jakoś tak bezbarwnie było. Przysypiałem...


Zgadzam się z tymi wypowiedziami GBociana, "Infiltracja" i Scorsese z Oscarami to jakaś paranoja(azjatycki pierwowzór "Infernal Affairs" był o niebo lepszy). Trzeba się zastanowić co kieruje członkami Akademii w podejmowaniu takich decyzji, dla mnie tegoroczna gala to rozczarowanie. Ktoś już napisał że europejskie gale są bardziej miarodajne w ocenianiu filmów i ja się z tym zgadzam. Jeżeli ktoś chce dać Scorsese Oscara za całokształt, to niech to zrobi, a nie pod wpływem emocji i nacisków przyznaje statuetki dla "przyzwoitego remaku".
Posted by: Randall

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 27/02/2007 09:32

Dokładnie.Oskar dla Scorsese za Infiltracje \:D Przecież ten film był co najwyżej średni.Miasto gniewu to przy tym filmie mistrzostwo świata i zasłużenie dostało w zeszłym roku oskara.Scorsese dostał oskara, bo musiał dostać i tyle.Miasto gniewu to jeden z najlepszych dramatów, jakie oglądałem na przestrzeni ostatnich kilku lat.
Posted by: Emrod

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 27/02/2007 23:45

Originally Posted By: Piecia84
Właśnie obejrzałem 12 odcinek Jericho no i muszę przyznać iż kilka wątków zawartych w tym odcinku może być ciekawe w perspektywie dalszych odcinków a końcówka może zastanawiać nad tym co się wydarzy .

Miałem zamiar jakiegoś spoilerka walnąć ale lepiej samemu obejrzeć nie wiedząc wcześniej co się wydarzy .


Skąd ściągałeś najnowszy odcinek? Pytanie zresztą kieruję do wszystkich \:\)
Mojej wersji z rapidshare'a za cholerę nie mogę odtworzyć...

Z góry dziękuję!

P.S Chciałem skomentować jedenasty odcinek, w ostatniej chwili zobaczyłem że Szewczenko jest na 10
Daj znać jak skończysz \:\)
Posted by: Szewa

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 28/02/2007 01:18

Ok, można komentować. Już jestem po dwunastym \:\)

@Emrod,

ściągnij sobie bittorrenta, np stąd: http://www.bittorrent.com/download.html (może być też azureus albo inny program. Wszystko jedno)

Później wchodzisz na jedną z poniższych stron:
http://www.isohunt.com lub http://search.utorrent.com/search.php?q=...26search%3d&u=1

szukasz interesującego Cię serialu i odcinka, klikach download this torrent i gotowe \:\)
Posted by: Conrad

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 28/02/2007 10:39

Originally Posted By: Piecia84
Sezon 4 był ostatnim jaki można było zobaczyć pod szyldem The O.C. , dalsze losy podobno nie mają być kręcone . Szkoda bo polubiłem ten serial .


A obejrzałeś może cały Dawson's Creek?

Polecam.
Posted by: Piecia

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 28/02/2007 15:47

Oglądałem kiedyś i prawde mówiąc zbyt wielkiego na mnie wrażenie nie zrobił . Ogólnie fajnie się ogląda ale ja mam nowy serial obejrzałem już 5 odcinków i muszę powiedzieć iż serial jest dla młodzieży ale jeśli ktoś się spodziewa ciepłych kluch i czegoś podobnego do DC lub O.C to się zdziwi serial jest zupełnie inny trochę głupkowate sceny ale jednak mające coś w sobie bo przetrwałęm i zamierzam oglądać dalej ten serial .

Skinstaki nosi tytuł ten serial opowida o grupie przyjaciół którzy przeważnie non stop imprezują itd. Dalej nie będę nic mówić jeśli ktoś zainteresowany to serial można tu obejrzeć http://www.alluc.org/alluc/tv-shows.html?action=getviewcategory&category_uid=5939 nowe odcinki sąumieszczane mniej więcej po 2 dniach ;\)
Posted by: Kameleon

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 28/02/2007 16:09

Na TVN siedemleci kolejny sezon "Przyjaciół" (10 chyba).

Ten serial jest genialny \:D \:D Ogladałem dzisiejszą powtórke już po raz kolejny,a Chandler mówiący dzieciakowi, że jest adoptowany zawsze mnie rozwala \:D \:D To samo z Rosem, który dostaje szczoteczke, gatki i jakąś płyte \:D
Posted by: Emrod

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 28/02/2007 16:24

"Możecie mówić każdemu kto wejdzie, że dzieciak jest adoptowany! Albo napisać na drzwiach kartkę: "Mały nie wie, że jest adoptowany, oraz że Mikołaj nie istnieje.
- To Mikołaj nie istnieje

Choć i tak najlepszy był odcinek kiedy Ross w stroju pancernika uczył swego syna o Chanuce \:\)
"I tak Superman wyprowadził Żydów z Egiptu.
- Pancernikowi nie podobała się ta wersja

A poza tym siostry Rachel i sublokator Chandlera- psychopata suszący owoce \:D
Posted by: Kameleon

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 28/02/2007 19:01

-Kopnełaś mnie wklejnoty
-Nic się nie stało?
-Żołnierz padł

\:D \:D

Ross wlazł do solarium i się opalił z jednej strony \:D \:D

TVN siedem - 19:30 16:40 powtórka
Posted by: ciacho1984

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 28/02/2007 19:47

Swietny serial mam wszystkie odcinki na dvd \:\)
Mi sie podobala łososiowa koszula Rossa i jak po nia przyszedl do bylej.
Posted by: Bzyku

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 01/03/2007 01:51

DOBRY AGENT The good shepherd (2006)


Reżyseria: Robert De Niro
Obsada: Matt Damon, Angelina Jolie, Alec Baldwin, William Hurt, Robert De Niro
Muzyka: James Horner
Gatunek: Dramat polityczny


Burzliwa historia początków Centralnej Agencji Wywiadu (amerykańskie CIA) opowiedziana przez pryzmat życia jednego człowieka...

Edward Wilson (Matt Damon) zna wartość dyskrecji i honoru, które były mu wpajane od dzieciństwa. Jako młody, optymistycznie nastawiony do życia student Yale, zostaje zwerbowany do tajnego klubu "Czaszka i Kości", braterskiego stowarzyszenia uniwersyteckiego dla przyszłych przywódców.
Inteligencja Wilsona, jego reputacja oraz nieustanna wiara w amerykańskie wartości wróżą mu przyszłą karierę w wywiadzie, i wkrótce zostaje zwerbowany do OSS (prekursora CIA) w trakcie II wojny światowej.
(filmweb)


No cóż - chociaż bardzo lubię filmy "szpiegowskie", rozgrywki między CIA i KGB, to tym filmem usatysfakcjonowany nie jestem.

Zarzut pierwszy: za długi
Zarzut drugi: zbyt nudny
Zarzut trzeci: zbyt mało wyjaśnień w filmie. Nie odnośnie wydarzeń dziejących się w nim (bo to by było już banałem), lecz bohaterów w nim występujących. Właściwie poza głównym bohaterem nie wiadomo kto jest kim, twarze zlewają się na ekranie i miałem momentami spore problemy z odróżnieniem - kto jest kim.


I w zasadzie do tego trzeciego zarzutu miałbym największe pretensje o ten film. Sprawia to, że naprawdę ciężko się w film wczuć.

Robert De Niro zaserwował nam powrót do lat 80-ych, jeśli chodzi o realizację filmu. Czyli spokojnie tocząca się opowieść, bez zbędnych ozdobników w postaci strzelanin, wybuchów itp. Tego w tym filmie nie ma właściwie wcale - i dobrze.
Tylko chyba trochę przesadził - cały film jest nasiąknięty wręcz atmosferą melancholii, bardzo powolnie to wszystko się toczy, co potęguje skądinąd bardzo dobra muzyka. Naprawdę trudno nie ziewać.

Wiele scen wydawało mi się bez większego znaczenia (zapewne przez zarzut 3). Ostatecznie zrozumiałem głównie wątek zdjęcia, fałszywego ruskiego zdrajcę czy to, że główny bohater jest bez skazy niczym 24-karatowy diament. Wiele wątków niestety pozostało dla mnie niejasnych - może ja głupi jakiś jestem, ale wydaje mi się, że nie tylko ja tak odbiorę ten film.

Jeszcze o aktorach - wiele znanych nazwisk i w zasadzie wszyscy swoje role odgrywają na dobrym poziomie. Przy czym zaznaczyć muszę, że są to role dla niektórych aktorów nietypowe. Na przykład Matt Damon grający człowieka z kamienną twarzą, bardzo małomównego i starannie skrywającego swe emocje. Angelina Jolie jako kobieta ułożona/spokojna - zupełnie inna niż w większości swych poprzednich ról.
No i wreszcie Joe Pesci (gra niewielką rolę), nad którym charakteryzator nieco popracował.

Reasumując - moim zdaniem wyszedł film "przeintelektualizowany", trudny w odbiorze i nieco mdły. Dlatego moje wrażenia mogę ocenić najwyżej na...

6/10
Posted by: Logan

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 01/03/2007 17:23

Czy moglby mi ktos szybko napisac jak zaczyna sie 3 episod 3 sezonu Lost. Wlasnie go sciagnalem, ale mam watpliwosci czy nie jest to przypadkiem odcinek nr 5 lub 6.

Na samym poczatku jest przypomnienie tego ze nie nacisneli guzika, a potem Locke lezy w dzungli.

to 3 czy 5lub 6 odcniek?
Posted by: Logan

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 01/03/2007 17:26

Ok, juz wiem ze jest to odcniek 3x03 Further Instruction z Lockiem w roli glownej
Posted by: Rancorn

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 01/03/2007 17:35

Bzyku nie myślałeś żeby pisać recenzje w jakimś serwisie filmowym ? :> bo umiesz to robić całkiem nieźle
Posted by: Bzyku

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 01/03/2007 19:12

To mają być recenzje? Nie żartuj \:\)
Posted by: SZULC

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 02/03/2007 13:08

jest taki problem,...z powodu pracy niemoglem obejrzec wczoraj 2 odcinkow ,,fali zbrodni'' a wiem ze byly w pewnbym sensie przelomowe \:\) I teraz pytanie jest takie, czy wiecie kiedy jest powtorka wczorajszych odcinkow ?
Posted by: mateusz2201

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 02/03/2007 19:33

W POGONI ZA SZCZĘŚCIEM

Ten film to historia borykającego się z przeciwnościami losu Chrisa Gardnera (Will Smith) i jego rodziny. Mimo licznych prób związania końca z końcem Linda (Thandie Newton), matka 5-letniego syna Chrisa Christophera (JAden Christopher Syre Smith), ugina się pod ciężarem finansowych trudności i nie będąc sobie w stanie z nimi poradzić, decyduje się opóścić rodzinę, aby szukać dla siebie lepszego życia. Gardner razem ze swoim małym synkiem zmuszony zostaje do tułaczki po przytułkach. Wzruszająca, bardzo ciepła historia.
9/10
Posted by: Donati

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 03/03/2007 12:51

Job, czyli ostatnia szara komórka

Inne tytuły: Job (Polska), Job czyli gupi film (Polska)

Chemik, Adi i Pele. Niedorajdy życiowe, darmozjady - tak określają ich inni. A w gruncie rzeczy to pomysłowi i zgrani kumple. Nie mają szczęścia do pracy, mają za to na głowie mnóstwo kłopotów: chorego psychicznie psa sąsiadki czy babcię, podkradającą Chemikowi haszysz. W trudnych chwilach ukojenie może przynieść tylko telewizja i najnowszy teleturniej Krzysztofa Ibisza, "Sąsiedzi", którego główną nagrodą jest pięciominutowa sesja dewastacyjna w domu sąsiadów...

reżyseria: Konrad Niewolski
scenariusz: Konrad Niewolski
obsada: Borys Szyc, Andrzej Andrzejewski, Tomasz Borkowski, Agnieszka Włodarczyk
gatunek: komedia
kraj: Polska
rok produkcji: 2006
polska strona oficjalna: http://www.zajobiste.pl
czas trwania: 90 min
premiera, dystrybutor: kino (Polska): 03.11.2006, Monolith,

Niechce sie duzo rozpisywac o tym filmie, jednak w moim mniemaniu jak najbardziej warty obejrzenia. Dawno tak sie nie usmialem, imo jedna z lepszych Polskich komedii ... \:\)

8.5/10
Posted by: Llama

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 03/03/2007 17:09

Panowie, jakie seriale polecacie.
Chodzi mi o produkcje w stylu Prison Break, czy Lost. Coś co jest/było na topie i jest warte obejrzenia.
pozdr \:\)
Posted by: Szewa

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 03/03/2007 17:14

Jericho \:\)

Słyszałem, że Heroes ,to też dobry serial ale osobiści jeszcze go nie oglądałem.

pozdr.
Posted by: Piecia

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 03/03/2007 17:33

Jericho wielki plus dla tego serialu \:\) . Musisz go koniecznie zobaczyć 10/10 .
Posted by: El Camino

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 03/03/2007 17:48

Obejrzałem dziś na C+ film "Francuski numer" i powiem krótko: totalny shit.Najzwyczajniej w świecie zmarnowany czas;nawet nie wiem co to miało być-komedia?
Jestem ciekaw czy tylko ja mam tak krytyczną opinię.
Posted by: Llama

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 03/03/2007 19:02

Jericho, czemu? parę zdań proszę.

Francuski numer - pamiętam film, bo pamiętam moją irytację. Dziewczyna zmusiła mnie do obejrzenia tego szajsu do końca. Niesamowity gniot. Amatorszczyzna, partactwo, nuda... naprawdę, 0,5/10. A i wszędobylska głupota.
Posted by: Bzyku

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 03/03/2007 19:48

słowem - film zrobiony w polskim stylu?
Posted by: Rancorn

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 03/03/2007 21:15

Originally Posted By: Samos
Job, czyli ostatnia szara komórka

Chemik, Adi i Pele. Niedorajdy życiowe, darmozjady - tak określają ich inni. A w gruncie rzeczy to pomysłowi i zgrani kumple. Nie mają szczęścia do pracy, mają za to na głowie mnóstwo kłopotów: chorego psychicznie psa sąsiadki czy babcię, podkradającą Chemikowi haszysz. W trudnych chwilach ukojenie może przynieść tylko telewizja i najnowszy teleturniej Krzysztofa Ibisza, "Sąsiedzi", którego główną nagrodą jest pięciominutowa sesja dewastacyjna w domu sąsiadów...



ogladales to w ogóle ? przecież to Pele jarał blanty mongolskie i babcie wyleczył ;\)

tzn szczegół ale lubie sie o szczegóły przy$ierdalać
Posted by: Donati

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 03/03/2007 21:41

Originally Posted By: Rancorn
Originally Posted By: Samos
Job, czyli ostatnia szara komórka

czy babcię, podkradającą Chemikowi haszysz.



ogladales to w ogóle ? przecież to Pele jarał blanty mongolskie i babcie wyleczył ;\)

tzn szczegół ale lubie sie o szczegóły przy$ierdalać


Tak jak patrze na Twoj post to nie mam pojecia czy Ty to ogladales, bo calkowicie nie rozumiem o co Ci w nim chodzi... Jednak mimo wszystko sprobuje odpowiedziec he
Napisalem gdzies, ze Pele nie jaral ?
I nie on babcie wyleczyl tylko babcia mu towar podbierala, wiec mozna powiedziec, ze sama doszla do zdrowia ... \:\)

Proponuje Ci obejrzec jeszcze raz film jesli masz jakies trudnosci ze zrozumieniem.

PS. Nie musialem odpisywac bo to szczegol, ale "...lubie sie o szczegóły przy$ierdalać"

Pozdrawiam Rancorn
Posted by: Donati

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 03/03/2007 21:44

Ups musze Cie przeprosic Rancorn jednak... Chemika pomylilem z Pele, nie wiem o czym wtedy myslalem \:\)
Posted by: GBocian

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 03/03/2007 22:45

Z seriali spokojnie mogę polecić Heroes \:\) Obejrzałem 5 odcinków i ma w sobie klimat, fajnie powiązane sytuacje. Trochę bajka, ale za to bardzo dobra ;\)
Posted by: micha$

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 04/03/2007 00:14

High School Musical (2006)
za fdb.pl:
"Troy (Zac Efron), popularny kapitan szkolnej drużyny koszykarskiej i Gabriella (Vanessa Anne Hudgens), bystra, mądra i śliczna członkini akademickiego klubu zaskakują całą East High, gdy potajemnie biorą udział w przesłuchaniach do głównych ról w szkolnym musicalu. Sięgają gwiazd i podążają za marzeniami. Wszyscy uczą się tolerancji, pracy zespołowej i bycia sobą."

Dałem się namówić na ten film po recenzji w jakimś programie na tv4. Okazało się, że jest to kolejna amerykańska produkcja dla nastolatków (on - sportowiec, ona - coś innego, wielka miłość na koniec itp. klimaty). Jak na musical przystało, w filmie sporo jest piosenek. Szkoda tylko, że główny wokalista ma głosik typu nsync czy backstreet boys.
Mimo, że wyrosłem z takich filmów, ani razu nie pomyślałem nawet o tym, żeby go wyłączyć.
Wg mnie: 5/10 ale nie polecam starszym niż 19 lat \:p
Posted by: _Way_

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 04/03/2007 11:27

Uczta kinomana - Czas Apokalipsy: Powrót
(Apocalypse Now: Redux)

04.03.2007 (Niedziela), godzina: 22:15, TVP 1
1979, USA
czas trwania: 194 minut
/dozwolone od lat 16/

reżyseria: Francis Ford Coppola

występują:
Marlon Brando, Martin Sheen, Robert Duvall, Laurence Fishburne, Dennis Hopper.

Chyba nie muszę nic pisać na temat tego filmu. Kto nigdy go nie oglądął, dzis może naprawić swój błąd.
Posted by: Randall

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 04/03/2007 11:56

Job jedna z lepszych polskich komedii \:D I jeszcze ta ocena 8.5/10.Przecież ten film to shit jakich mało.Film o niczym.Bez jakiejkolwiek fabuły.Kiepskie żarty.Nawet do końca filmu nie dotrwałem, bo taki słaby.Nie oglądać tego i trzymać się z daleka.1/10 to max co może z tego filmu być.Jedyny fajny tekst to jak matka pakowała Pele do szkoły i mówi, żeby uważał na przejściu dla pieszych,a on na to -Grozisz mi?! \:\)
Posted by: Klakier

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 04/03/2007 13:00

Dokładnie film strasznie denny odliczałem tylko minuty do konca z nadzieja ze cos sie wydarzy \:p pare dobrych tekstow a poza tym dno jak pisal Randall brak fabuly
"luubisz to suko" \:D
Posted by: Kylo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 04/03/2007 21:08

Job, czyli ostatnia szara komórka tragedia :/ Przed chwila obejrzalem co to ma byc?!?
Posted by: Rancorn

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 04/03/2007 21:20

Samos przeprosiny przyjęte \:\) Job nienajwyższych lotów ale czasami uśmiechąłem się pod nosem
TERAZ IDŹCIE Z PRZED KOMPÓW DO TV NA TVP1 JEST "CZAS APOKALIPSY" jeden z najlepszych filmów wojennych Polecam !!

szkoda że z lektorem ale chociaż jakość nienajgorsza
Posted by: Baqu

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 04/03/2007 21:56

Originally Posted By: Way!
Uczta kinomana - Czas Apokalipsy: Powrót
(Apocalypse Now: Redux)

04.03.2007 (Niedziela), godzina: 22:15, TVP 1
1979, USA
czas trwania: 194 minut
/dozwolone od lat 16/

reżyseria: Francis Ford Coppola

występują:
Marlon Brando, Martin Sheen, Robert Duvall, Laurence Fishburne, Dennis Hopper.

Chyba nie muszę nic pisać na temat tego filmu. Kto nigdy go nie oglądął, dzis może naprawić swój błąd.


własnie puszczają WAGNERA... coś pięknego...

... uwielbiam zapach napalmu o poranku...
Posted by: marzano

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 04/03/2007 23:03

zależy czego oczekujecie Panowie po filmie typu JOB. Mnie osobiście film sie podobał, niezle sie usmialem, to jest komedia, w której humor jest sytuacyjny co nie kazdemu musi odpowiadac. Ogólnie film oceniam 8/10 a to dlatego, że nie bardzo podobalo mi sie umieszczanie w filmie przerobionych kawalow (paląca się choinka czy akcja z "synkiem" z BMW). poza tym humor zaprezentowany w tym filmie trafil niemalże idealnie w mój gust.

pozdro
Posted by: phenomenon

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 05/03/2007 17:17

Polecam dziś gorąco serial "Żądza krwi IV" na TVP1 o 23:40 - jak dla mnie jeden z najciekawszych seriali kryminalnych jeśli nie najciekawszy, polecam.
Posted by: Logan

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 05/03/2007 17:26

Ogladal ktos wczoraj 1 odcinek Prawa Miasta na polsacie? Jak wrazenia? Jak dla mnie, to zapowiada sie calkiem niezly serial sensacyjny.
Posted by: Randall

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 05/03/2007 23:40

Wtorek 23:50 TVP 2 Miasto Boga.

Polecam.Świetny film.
Posted by: Azzaro

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 06/03/2007 06:52

a dla mnie fajny film \:\) 3 razy ogladałęm i wolabym jeszcze raz obejrzec zamiast straconego czasu na rysiu wielkim shicie:(
Posted by: Nickel

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 06/03/2007 10:11

No more Prison Break, to są normalnie cuda i dziwy co się dzieje.
Następny odcinek dopiero za 2 tygodnie...
Posted by: Randall

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 06/03/2007 12:47

Heroes od maja w tvp1 \:\)
Posted by: Logan

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 06/03/2007 12:55

Ale sie porobilo w tej publicznej, przez kilka lat byla posucha, zadnych seriali, a teraz Lost, 4400, Heroes. To chyba zasluga nowego prezesa \:D

orientujecie sie czy TVP kupila drugi sezon 4400?
Posted by: Randall

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 06/03/2007 13:01

Przeciez tvp juz wyświetliła dwa sezony \:\)
Posted by: dAnTeCh

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 06/03/2007 13:12

Heroes odcinek 18 nawet spoko, szkoda tylko że na następny trzeba będzie czekać 7 tygodni !!! Trochę w tym odcinku pomieszali,ale z jasnych powodów serial ma oglądalność i będą kolejne serie jak sądze. A Prison Break, zrobił się dla mnie niewiarygodny(o ile można takie stwierdenie wysnuć) i nudny. To już nie jest to samo napięcie jak w pierwszej serii(plus początkowe odcinki 2 serii), i jak czegoś nie zrobią to będzie z tego "kaszka"(o ile już nie jest). To samo porobiło się z "Lost-em" ostatni odcinek to jakaś paranoja, powoli wkurza mnie to.
Ciekawe ile producenci i scenarzyści są gotowi wymyślać głupoty jak serial ma bardzo dużą oglądalność. Może dlatego robią takie długie przerwy po paru odcinkach.
Posted by: Logan

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 06/03/2007 13:13

Przeciez w czwartek bedzie dopiero 19 odcniek pierwszego sezonu i pozniej jakis special 80minutowy.
Posted by: Randall

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 07/03/2007 17:25

Pierwszy sezon 4400 miał tylko 5 odcinków, a więc na pewno teraz leci drugi, a w zasadzie to już się skończył \:\) Ten special to pewnie nic specjalnego.Pewnie przypomnienie w telegraficznym skrócie pierwszych dwóch sezonów. \:\) Btw. trzeci sezon 4400 już mnie tak nie zachwycił jak pierwsze dwa.Jakoś obniżył loty \:\)
Posted by: Logan

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 08/03/2007 16:17

No to juz wiem o co chodzi. Dzis jest ostatni odcinek 2 sezonu, oraz podwojny pierwszy odcniek trzeciego: The New World, Parts I & II (#E20)
Posted by: Marcel

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 09/03/2007 13:01

mam pytanie , oglądał ktoś tydzien temu 1 odcinek "Bones" na tv4 ? Był o tej czarnej tenisistce czy o samobójcy ktory sie wysadzil ?
Posted by: KeeYou

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 09/03/2007 20:19

Było o czarnej, ale czy tenisistce to nie złapałem.
Posted by: Llama

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 10/03/2007 11:40

wybitny dyplomowany krytyk filmowy Llama obejrzał kilka oskarowych filmów. i tak:
infiltracja - słabizna! zlitowali się nad biednym scorsesse, ale gdybym był na jego miejscu byłoby mi wstyd odbierać nagrody za ten film.
lista płac oszałamiająca, ok, ale czy któraś persona stworzyła ciekawą kreację? nawet nicholson /którego uwielbiam/ był beznadziejny. zero identyfikacji z bohaterami, średnio ciekawa fabuła, poza tym człowiek ma nieodparte wrażenie, że gdzieś już to widział i to nie raz. nie można zapomnieć o zakończeniu, które w zamyśle reżysera miało być głębokie -> ciężki i beznadziejny los tajniaków, ojej giną wszyscy... pusty śmiech i rozczarowanie.... 3/10!

i tyle o gniotach teraz dwa, moim zdaniem dobre filmy:

królowa - nie jest filmem wybitnym, bo ciężko z dialogu na odległość, bez większej akcji zrobić taki film.
Helen Mirren - Królowa Elżbieta II
Michael Sheen - Tony Blair
James Cromwell - Książę Filip
Sylvia Syms - Królowa Matka
Alex Jennings - Książę Karol
właśnie streściłem film
*** dość duży obiektywizm i udana próba wytworzenia stanów w których widz może się poczuć jak członek rodziny królewskiej, jak premier, jak zwykły anglik. to naprawdę IMO nie było proste.
7,5/10
i na koniec:
życie na podsłuchu: 9/10!
są tematy, które reżyser może łatwo spiep*rzyć. temat inwigilacji, cenzury, zdrady jest świetnym materiałem na spiep*rzenie dobrze zapowiadającego się filmu. w tym filmie nic podobnego się nie zdarzyło! produkcja urzekła mnie...włącznie z ostatnią sceną.
zbyt wiele nie chcę zdradzać, kto nie widział niech zobaczy, bo warto.
oczywiście sprawne oko dojrzało 1-2 niedociągnięcia ;\) ale...reżyserowi zostało wybaczone

polecam!
Posted by: Llama

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 10/03/2007 11:43

wybitny dyplomowany krytyk filmowy Llama obejrzał kilka oskarowych filmów. i tak:
infiltracja - słabizna! zlitowali się nad biednym scorsesse, ale gdybym był na jego miejscu byłoby mi wstyd odbierać nagrody za ten film.
lista płac oszałamiająca, ok, ale czy któraś persona stworzyła ciekawą kreację? nawet nicholson /którego uwielbiam/ był beznadziejny. zero identyfikacji z bohaterami, średnio ciekawa fabuła, poza tym człowiek ma nieodparte wrażenie, że gdzieś już to widział i to nie raz. nie można zapomnieć o zakończeniu, które w zamyśle reżysera miało być głębokie -> ciężki i beznadziejny los tajniaków, ojej giną wszyscy... pusty śmiech i rozczarowanie.... 3/10!

i tyle o gniotach teraz dwa, moim zdaniem dobre filmy:

królowa - nie jest filmem wybitnym, bo ciężko z dialogu na odległość, bez większej akcji zrobić taki film.
Helen Mirren - Królowa Elżbieta II
Michael Sheen - Tony Blair
James Cromwell - Książę Filip
Sylvia Syms - Królowa Matka
Alex Jennings - Książę Karol
właśnie streściłem film
bardzo dobre kreacje Mirren i Syms. moim zdaniem, obsada doskonale uporała się z ciekawym scenariuszem. w filmie spodobało mi się co jeszcze, pozostawienie widzowi możliwości oceny postępowania rodziny królewskiej, pokazanie całego zagadnienia z wielu perspektyw. cały film ce*ch*uje dość duży obiektywizm i udana próba wytworzenia stanów w których widz może się poczuć jak członek rodziny królewskiej, jak premier, jak zwykły anglik. to naprawdę IMO nie było proste.
7,5/10
i na koniec:
życie na podsłuchu: 9/10!
są tematy, które reżyser może łatwo spiep*rzyć. temat inwigilacji, cenzury, zdrady jest świetnym materiałem na spiep*rzenie dobrze zapowiadającego się filmu. w tym filmie nic podobnego się nie zdarzyło! produkcja urzekła mnie...włącznie z ostatnią sceną.
zbyt wiele nie chcę zdradzać, kto nie widział niech zobaczy, bo warto.
oczywiście sprawne oko dojrzało 1-2 niedociągnięcia ;\) ale...reżyserowi zostało wybaczone

polecam!

zapomniałem, że c*E*chu*je na cenzurowanym \:D
Posted by: dAnTeCh

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 10/03/2007 19:26

Dziś jak ktoś się nie wybiera do knajpy :
0.25 Polsat - "Drakula" 1992r. z G.Oldmanem, W.Rider, K.Reeves, A.Hopkins. Jak dla mnie jeden z najlepszych filmów o tematyce wampirów. Dziś zapewne przysiąde do niego żeby go sobie odświerzyć !
Posted by: Logan

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 10/03/2007 23:29

Wszedlem na ten temat zeby przypomniec ze zaraz jest Dracula, ale widze ze dantech byl na posterunku
Posted by: Jakubosiu

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 11/03/2007 11:49

Hotel Śmierci (See No Evil)

OPIS:

Ponad dwumetrowy, ważący dwieście kilogramów i mający w głowie metalową płytkę psychopata, Jacob Goodnight mieszka w opuszczonym i zrujnowanym hotelu Blackwell. Pewnego dnia do hotelu przyjeżdżają młodzi przestępcy, którzy w ramach kary mają posprzątać hotel. Pilnujący ich policjant, cztery lata temu wpakował kulę w łeb Godnightowi.
Kiedy jeden z nastolatków zostaje porwany przez psychopatę, staje się jasne, że reszta, aby przeżyć, musi się zjednoczyć i stanąć do walki z bezwzględnym mordercą.

Źródło tnp.net.pl

Może już był opis tego filmu ale niedawno oglądałem bardzo mi się ten film podobał 10/10
Posted by: Jakubosiu

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 11/03/2007 21:57

TVN dobry program leci o swingersach \:\)
Posted by: dAnTeCh

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 14/03/2007 17:43

TVP 1 godz.23:25 "Życie Carlita" film Briana De Palmy z b.dobrymi kreacjami aktorskimi S.Peana i Ala Pacino. Kto nie widział ten powinien !
Posted by: mateusz2201

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 16/03/2007 15:22

Dzisaj Troja kto nie oglądał ten obowiązkowo do tv
Tvn 21.10
Posted by: Piecia

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 17/03/2007 09:14

Oglądałem go wcześniej i jak dla mnie to jedne wielkie badziewie , takie jest moje zdanie o tym filmie .
W niedziele o 21:50 będzie Wojewódzki a gościem jego będzie Lepper więc polecam to to może być bardzo ciekawa rozmowa
Posted by: mateusz2201

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 17/03/2007 11:33

Za to mi się bardzo podobał. A Lepper u Wojewódzkiego, to warto zobaczyć Oj będzie się działo ;\)
Posted by: osin

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 17/03/2007 21:00

Dziś w tv wieczór grozy ;\)

teraz na tvn The Ring, a o 00:00 na polsacie 13 Duchów...
Posted by: Dziabor

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 17/03/2007 22:10

Originally Posted By: osin
Dziś w tv wieczór grozy ;\)

teraz na tvn The Ring, a o 00:00 na polsacie 13 Duchów...


a o 20 na tvp1 byl swietny film akcji z Brucem Willisem... zapomnialem napisac wczesniej!! polecam
Posted by: Piecia

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 17/03/2007 22:33

Dobry popieram Dziabor oglądałem go wcześniej i po mimo że nie przepadam za Willisem to film jest warty obejrzenia , jak komuś umknął polecam wypożyczyć go lub w jakiś inny sposób go zdobyć i zobaczyć \:\)
Posted by: hbr

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 17/03/2007 23:06

a tytuł?
Posted by: Dziabor

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 17/03/2007 23:06

Osaczony
Posted by: Dziabor

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 18/03/2007 11:57

Scooby-Doo na Tvnie

Kudlaty wymiata \:D
Posted by: Kameleon

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 18/03/2007 15:13

Patrol



"The Guardian" opowiada o pracy ratowników ze Straży Wybrzeża. Kevin Costner wciela się w oficera nazwiskiem Ben Randall, który nie potrafi uporządkować własnego życia. Jego małżeństwo rozleciało się, na domiar złego Ben obwinia się za śmierć kolegów podczas jednej z akcji i niewiele brakuje, by wyleciał ze służby. Dowódca daje mu ostatnią szansę: Randall ma prowadzić - trwające 18 tygodni - szkolenie dla młodych rekrutów Straży. Ben szybko staje się postrachem ośrodka treningowego w Luizjanie. Jego uwagę zwraca Jake Fischer (Ashton Kutcher), obiecujący kandydat na ratownika, który z jakiegoś powodu nie potrafi podporządkować się rygorom pracy zespołowej. Randall domyśla się, że chłopak ma za sobą jakieś dramatyczne przejścia. Postanawia pomóc mu w uporaniu się z przeszłością. Dzięki temu, jego życie na nowo nabiera sensu...

Opis z http://www.filmweb.pl

Oglądałem wczoraj i jest to najlepszy film jaki oglądałem w tym roku ! Świetna gra Costnera i Kutchera (prawde mówiąc nie widziałem go na początku w tej roli). Bardzo dobra muzyka i scenariusz \:\) Polecam wszystkim.
Posted by: micha$

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 21/03/2007 20:24

Dzisiaj na TVP1 polecam Mulholland Drive o 23:25
Posted by: Llama

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 21/03/2007 20:30

300

poszedłem do kina trochę od niechcenia, a co tam, pierwszy dzień wiosny ;\)

historia stara jak nowożytny świat ;\) zaskoczenia być nie mogło, scenariusz, no cóż scenarzysta cudów zrobić nie mógł...bo z czego.
ale oceniając film wziąłem pod uwagę jedną rzecz. otóż w ostatnich kilku latach powstało wiele produkcji o podobnej tematyce:
Troja, Alexander, Gladiator, powiedzmy że władca pierścieni również. i we wszystkich wyżej wymienionych mamy do czynienia ze wspaniałą scenografią, dopracowanymi detalami kostiumów itp. ...ALE! gdy zaczynały się walki to --> szast prast, świst gwizd, w pi*zdu NIC NIE WIDAĆ! tłuką się, leją, ale cholera wie kto kogo i dlaczego tak słabo.
i oto ukazuje się 'trzystu'. realizacja filmu pod względem walk moim zdaniem jest kapitalna! również cała kolorystyka filmu nadająca spartańskiej surowości oraz kostiumy są mocną stroną filmu. nawet subtelna erotyka. 2 piękne panie, które jeśli pokazywały swe wdzięki /a pokazywały/ robiły to z niesłychaną gracją \:p

reasumując, są momenty, że brakuje nam tylko amerykańskiej flagi, a scenarzysta zapomina o realiach ja wiem sprzed kilkudziesięciu stuleci. jednak trzeba pamiętać o jednym, film zrobiono na podstawie komiksu! może dlatego tak śmieszny jest wilk w pierwszych scenach filmu, oraz sztorm na morzu.
ale! sceny walki, i ich cała realizacja, prowadzenie kamer są ogromnym plusem! film się nie nudzi, nie ma dłużyzn.

ogólnie 7/10
walki 10/10!
Posted by: Randall

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 22/03/2007 19:24

Jutro ide na 300 \:\) Zobaczymy \:\)
Posted by: Kylo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 22/03/2007 19:30

300.DVDSCR.XviD-NEPTUNE

Dzisiaj wyszly napisy. Zaraz sie biore za ogladanie
Posted by: Llama

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 23/03/2007 01:14

Kylo, taki film na kompie... strata czasu \:\) w Lublinie kin nie macie?
Posted by: Kylo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 23/03/2007 01:18

Originally Posted By: Llama
Kylo, taki film na kompie... strata czasu \:\) w Lublinie kin nie macie?


Moze 2 \:D To wschodnia strona. Chociaz w tym roku otwieraja multikino .

Film obejrzalem, oceniam pozytywnie ;\)
Posted by: mateusz2201

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 23/03/2007 02:39

Testosteron

Ślub młodego naukowca z popularną piosenkarką na być atrakcją towarzyską sezonu. Niespodziewanie na dziedziniec ośrodka gdzie ma się odbyć wesele wjeżdża z piskiem opon srebrny rolls-royce. Trzej postawni mężczyźni wyciągają z niego postawnego chłopaka i barykadują się w jednej z sali. Nie jest to pan młody. Ten zjawia się za chwilę - z obandażowaną głową. Kyo, kogo i dlaczego porwał? Najlepiej zobaczcie sami.Trzy powody dla których trzeba obejrzeć ten film: świetne gagi, dobrze napisany scenariusz i superobsada( m.in P. Adamczyk, B. Szyc, M. Stuhr, T. Kot pojawia się nawet Kuba Wojewódzki)

Film rewelacyjny jak dla mnie 10/10
Posted by: Piecia

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 23/03/2007 03:19

zaraz kolejne nowe odcinki Sfory , więc kto zapomniał szybko przed tv zająć miejsce wygodne a wcześniej nakierowaując antenę na tvp1
Posted by: Jose

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 23/03/2007 22:01

Panowie jaki jest tytuł II części filmu "Karol, człwiek który został Papieżem" ?
Posted by: pauL005

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 23/03/2007 22:42

"Karol - Papież który pozostał człowiekiem"?
Posted by: marzano

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 23/03/2007 23:03

ktoś sie orientuje kiedy bedzie nastepny odcinek Jericho?
Posted by: Piecia

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 23/03/2007 23:22

nowy odcinek będzie 28 marca "Winter's End"
Posted by: Szewa

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 24/03/2007 01:52

A Heroes dopiero 27 kiwetnia \:\(
Posted by: Coronach

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 25/03/2007 05:41

A ja ostatnio oglądam serial Dresden Files, całkiem przyzwoity (choć wolę Supernatural). Wszyszło jak na razie 8 odcinków (jutro 9), przy czym jako 8 puszczono pilota :)(nie mam pojęcia dlaczego) Także jak ktoś jeszcze nie oglądał to warto zacząć od 8, przy czym to jeden ze słabszych odcinków.

Też czekam na nasepnych Heroesów, w przerwie można obejrzeć przygody Harry'ego "Wizarda" Dresdena.
Posted by: Logan

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 26/03/2007 01:47

Ogladal ktos serial Zagubiony Pokoj, zaraz ma byc na AXN 1 odcinek zamiast Lost i nie wiem czy warto siedziec?
Posted by: Coronach

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 26/03/2007 02:41

Lost Room, świetna rzecz, jeden z lepszych telewizyjnych filmów SF (choć nie jest to do końca SF).
Posted by: Randall

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 26/03/2007 05:31

Lost room świetny serial.Mini serial, który zrobił na mnie duże wrażenie.Znakomicie się go oglądało.
Posted by: ComeWithMe

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 26/03/2007 23:35

Originally Posted By: Randall
Lost room świetny serial.Mini serial, który zrobił na mnie duże wrażenie.Znakomicie się go oglądało.


Popieram swietnie sie ogladalo
Jesli ktos nieogldal to jeszcze ma szanse

AXN 26 marca, poniedziałek
21:00 Zagubiony pokój - serial SF odc. 1
01:30 Zagubiony pokój - serial SF odc. 1

AXN 1 kwietnia, niedziela
20:05 Zagubiony pokój - serial SF odc. 2
23:45 Zagubiony pokój - serial SF odc. 2

AXN 2 kwietnia, poniedziałek
21:00 Zagubiony pokój - serial SF odc. 2
00:35 Zagubiony pokój - serial SF odc. 2

Moze ktos wie ile jest odcinkow?
Posted by: McKracken

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 28/03/2007 08:22

to wszystko poki co, wypuscili mini serie i tyle
Posted by: th0mas

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 30/03/2007 06:34

Właśnie obejrzałem "300 Spartan". Film naprawdę rewelacyjny. Sceny walk dopracowane w najdrobnieszych szczegółach i idealnie pokazane w zwolnionym tempie. Jeden z lepszych, nie najlepszy z filmów opowiadających o tamtym okresie jakie kiedykolwiek widziałem.

Serdecznie polecam: 9/10
Posted by: Coronach

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 30/03/2007 17:22

Quote:


Zagubiony pokój

Moze ktos wie ile jest odcinkow?


Zależy jak puścili. Odcinki są 3, ale można znaleźć w sieci w dwoch odcinkach (1 jest podwójny). Nie wiem którą wersję puścił AXN
Posted by: mateusz2201

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 30/03/2007 20:08

Duchy Goi

Hiszpania, przełom XVIII i XIX wieku. Święta inkwizycja umacnia swoją pozycję i zaostrza walkę z heretykami. Francisko Goya, nadworny malarz królewski, żyje z portretowania słwnych ludzi. Z pasją uwiecznia takze zwyrodnienia Inkwizycji, okrucieństwo wojen, barbarzyństwo i głupotę ludzką. Młodziutka muza Goi- Ines- na skutek fałszywego oskarżenia o herezję uwięziona zostaje w lochach Świętej Inkwizycji..

Film z ciekawą fabułą ale dość nudny.
6/10
Posted by: Llama

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 30/03/2007 21:36

Testosteron 10/10 a Duchy Goi 6/10. masz dziwne postrzeganie kina.


Labirynt Fauna.
byłem napalony na ten film. liczyłem, że zobaczę dzieło wybitne; produkcję która wciśnie się do mojego top 10 albo coś koło tego ;)po prostu mam zapotrzebowanie na tego typu baśnie...
rozczarowałem się. owszem, dopracowany w szczegółach, z niezłą grą, z pięknymi zdjęciami i przyjemną muzyką. ale, nie ruszyło mnie tak, jakbym chciał aby mnie ruszyło ;\)

TYLKO dla dorosłych. broń Boże, dzieciom to pokazywać.

ogólnie 7,5/10 a szkoda, bo miałem nadzieję że będzie koło 10/10.
Posted by: Szewa

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 30/03/2007 21:44

Llama, czy mógłbyś przedstawić swoje Top 10 ? \:\)
Posted by: Llama

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 30/03/2007 21:58

hm;
bardzo subiektywnie;
1. lot nad kukułczym gniazdem.
2. leon zawodowiec/oczywiście rozszerzona wersja/.

te 2 filmy są dla mnie świętością ;\) później kolejność raczej przypadkowa:
3. pociąg życia
4. fortepian
5. pulp fiction
6. niekończąca się opowieść
7. ostatni jednorożec
pozycja 6 i 7, bez żartów...
8. rejs
9. rozmowy kontrolowane /wolę od misia/
10. siedem
11. człowiek słoń

jak widać, brak klasyki z lat 20-70 \:p
Posted by: Kylo

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 30/03/2007 22:00

lot nad kukułczym gniazdem. hoo zdecydowany numer 1 \:\) , ostatnio sciagnalem w celu przypomnienia.
Posted by: Llama

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 30/03/2007 22:01

rany, jeszcze milczenie owiec \:D to jest właśnie problem, z wszelkimi topami \:p
Posted by: Bzyku

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 30/03/2007 22:27

Ja moje top10 kompletuję na półce. Brakuje mi jeszcze dwóch filmów:

Lolity (Adriana Lyne) - długo nie było wcale, dopiero ostatnio się sporo na allegro pojawiło - chyba dopiero wydali.

Chłopców z ferajny (Scorsese) - ten brak również niedługo uzupełnię \:\)
Posted by: GBocian

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 30/03/2007 22:54

Bzyku, zdradzisz resztę z top10?
Posted by: mateusz2201

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 30/03/2007 23:17

[quote=Llama]Testosteron 10/10 a Duchy Goi 6/10. masz dziwne postrzeganie kina.
Każdy ma inny gust \:p A jakim stopniu dziwne? ;\)
Pozdr
Posted by: [T]-error

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 31/03/2007 00:11

Fajne są te topy ;\)

Taki mój jeden, z przypadkową kolejnością:

ET

Hook

Blade Runner

Gorączka

Człowiek z marmuru

Milczenie owiec

Siedem

Matka Królów

Indiana Jones: Ostatnia Krucjata

Bram Strokers: Drakula

Rejs

-------------------------

Dla mnie to święte filmy \:\)
Posted by: Bzyku

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 31/03/2007 00:19

Originally Posted By: GBocian
Bzyku, zdradzisz resztę z top10?


1. BLADE RUNNER - Łowca Androidów (Ridley Scott)
2. GIRL, INTERRUPTED - Przerwana Lekcja Muzyki (James Mangold)
3. THELMA & LOUISE (Ridley Scott)
4. THE SHAWSHANK REDEMPTION - Skazani na Shawshank (Frank Darabont)
5. VANILLA SKY (Cameron Crowe)
6. GOODFELLAS - Chłopcy z ferajny (Martin Scorsese)
7. BITTER MOON - Gorzkie gody (Roman Polański)
8. MONSTERS BALL - Czekając na wyrok (Marc Forster)
9. LOLITA (Adrian Lyne)
10. THE HI-LO COUNTRY - Kraina Hi-Lo (Stephen Frears)

I jeszcze:
- Forrest Gump (Robert Zemeckis)
- Gladiator (Ridley Scott)
- Frida (Julie Taymor)

Które równie dobrze mógłbym dać na 10 miejsce, ale to bardzo umowne jak wiadomo \:\)
Posted by: Llama

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 31/03/2007 01:07

Originally Posted By: mateusz2201

Każdy ma inny gust \:p A jakim stopniu dziwne? ;\)
Pozdr

ja o gustach nic nie wspomniałem, bo o tym się nie dyskutuje ;\)
po prostu, dałeś 10/10 filmowi ogólnie przeciętnemu; wnioskuję z tego że dla Ciebie testosteron jest genialnym majstersztykiem. moim zdaniem za kilka gagów i niezłą listę płac, to dość dużo ;\)

napatoczył się temat polskiego kina XXI wieku

czy tylko mnie ono wybitnie irytuje? teraz idzie się do kina na polski film, tylko dlatego, że jest....polski, i do cholery koniec! głupie to, durne to, z przeciętną grą, ze scenariuszami z dupy wziętymi... dramat!

tonący okręt ratują Chyra i Adamczyk, jakieś światełko w tunelu.
Posted by: mateusz2201

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 31/03/2007 02:25

Originally Posted By: Llama
[quote=mateusz2201]
Każdy ma inny gust \:p A jakim stopniu dziwne? ;\)
Pozdr

ja o gustach nic nie wspomniałem, bo o tym się nie dyskutuje ;\)
po prostu, dałeś 10/10 filmowi ogólnie przeciętnemu; wnioskuję z tego że dla Ciebie testosteron jest genialnym majstersztykiem. moim zdaniem za kilka gagów i niezłą listę płac, to dość dużo ;\)

Każdy ma inną opinię ale dzięki, że mi to uświadomiłeś ;\)
Posted by: micha$

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 31/03/2007 03:15

Originally Posted By: Llama

napatoczył się temat polskiego kina XXI wieku

czy tylko mnie ono wybitnie irytuje? teraz idzie się do kina na polski film, tylko dlatego, że jest....polski, i do cholery koniec! głupie to, durne to, z przeciętną grą, ze scenariuszami z dupy wziętymi... dramat!

tonący okręt ratują Chyra i Adamczyk, jakieś światełko w tunelu.

Teraz do kina na polski film idzie się bo gra w nim Małaszyński i dlatego, że jest reklamowany non stop w tvn'ie
Ps. Tyle było zwiastunów, że nie trzeba wcale do kina iść \:D
Posted by: Piecia

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 31/03/2007 03:31

Od następnego piątku na TVN po zakończeniu emisji "Veronici Mars" pojawi się "The O.C." - 3 sezon .
Posted by: micha$

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 31/03/2007 07:25

Music and Lyrics
polski tytuł: Prosto w serce

Opis z fdb.pl:
Piosenkarz Alex (Grant), który najlepsze lata swojej kariery ma już dawno za sobą, dostaje kilka dni na napisanie przeboju dla darzącej go uznaniem nastoletniej gwiazdy Cory Corman. Choć nigdy w życiu nie pisał tekstów, udaje mu się coś wykrzesać razem z pewną ekscentryczną i wygadaną młodą kobietą Sophie (Barrymore). Alex i Sophie muszą stawić czoła swym lękom i dotrzymać kroku muzyce, aby odnaleźć miłość i sukces, na który oboje zasługują.


Nie wiem czemu ale z moją dziewczyną chodzimy na wszystkie filmy z Hugh Grantem, fajne komedie romantyczne. Dobra muzyka, dialogi nawet niezłe, fabuła prosta ale czego można wymagać od tego gatunku.
Film ogólnie niezły, ale wg mnie słabszy od Love Actually (2003).
Polecam parom na spokojny wieczorek.
Wg mnie 7/10

Posted by: Misza_SB

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 31/03/2007 16:07

KRÓLOWA

Bardzo przeciętny film. Nudny, schematyczny, naiwny. Aktorstwo na średnim poziomie (tylko rola Blaira i Janvrina jest godna pochwał).
Podniecenie wielu tym filmem jest dla mnie niezrozumiałe.

6/10
Posted by: ComeWithMe

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 01/04/2007 04:55

Moje top 10
1.Matrix
2.Pila
3.Zly skret
4.Oszukac przeznaczenie
5.Pluton
6.Milczenie owiec
7.Ace Ventura psi detektyw I i II
8.Szklane pulapki i Krwawy sport
9.American pie
10.Obcy

Kolejnosc przypadkowa, a filmow ciekawych jest wiele. Moze zrobimy top 100 \:D
Posted by: Da Bartek

Re: Film, telewizja i seriale [5] - 01/04/2007 14:18

Nofy temat