gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód?

Posted by: remik

gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 27/09/2007 21:19

Ubezpieczam teraz nowozakupiony samochod i wlasnie sie zastanawiam ktorego ubezpieczyciela wybrac.Zrobilem rozeznanie i wyglada ono nastepujaco:Koszt ubezpieczenia w PZU to okolo 1000 zł...w compensie korzystajac z roznych tam przywilejow(m.in.skorzystanie z znizki mojego taty z pzu,z tym,ze w wypadku szkody jej nie traci)ubezpieczenie kosztuje 500 zl... i tu pojawia sie problem.Wiadomo PZU duza firma ,daje wieksze gwarancje wyplaty itd..co polecacie?a moze jeszcze sa jakies inne mozliwosci?
Posted by: siwy212

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 27/09/2007 21:27

J mam ubezpieczenie w Compensie bo jako jedyna uznała zniżki mojego sąsiada za komara
Posted by: kasparov

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 27/09/2007 21:30

Moze spoboj w dopiero co wprowadzonej na polski rynek firmy LIBERTY DIRECT reklamowanej przez Maxa Kolonko , podobno jest to jedna z najlepszych firm ubezpieczeniowych w USA , ubezpieczenia przez telefon i internet. Niestety nie wiem jak z oplatami , ale mysle ,ze warto sprawdzic.
Posted by: Hefajstos

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 27/09/2007 22:27

Jeśli chcesz tylko OC, to polecam link4. W sumie róznie się mówi o tej firmie na rynku, ale jak spowodujesz wypadek, to przecież nie Ty się będziesz woził z tą firmą. Pozatym zniżki są przyznawane w większości przypadków na oświadczenie - bardzo rzadko sprawdzają. Jesli chcesz również AC, to radzę Ci pójść do brokera. Tam broker wybierze Ci najlepszą ofertę.
Posted by: Robak1984

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 27/09/2007 22:28

remik samo OC czy razem z AC?

Jaki samochód, jakie zniżki, jest jakiś młody współwłaściciel?
Posted by: Jakubosiu

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 27/09/2007 22:44

Jak samo OC to tylko i wyłącznie kłania się poczta czyli MTU najtaniej sprawdzone !
Posted by: remik

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 27/09/2007 23:04

Robak1984 chce samo OC!samochod do opel corsa 1.5 td.Samochod jest na mojego brata,25 lat 7 lat prawo jazdy,ale zadnych znizek niestety.Nie ma wspolwlasciciela...co polecasz?

Jakubosiu,orientujesz sie moze jaka jest cena OC tak mniej wiecdej na poczcie?albo inaczej:)!Ile Ty i za co placisz?Dzieki Panowie za pomoc:)!
Posted by: Robak1984

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 27/09/2007 23:08

Jeżeli chodzi o samo OC to nie patrz na firmę tylko na cenę. Bierz tam, gdzie jest najtaniej \:p

Podaj mi jeszcze kod pocztowy miejsca rejestracji to Ci zaraz napiszę jak to w różnych firmach wygląda.
Posted by: remik

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 27/09/2007 23:10

dzięki za pomoc, kod to 58-100 Świdnica

patrzylem na oferte MTU i wyniosloby mnie to okolo 600 zl...ale czekam co napiszesz Robak1984
Posted by: Robak1984

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 27/09/2007 23:16

wiec w Allianz i HDI Asekuracja koszt ubezpieczenia OC w granicach 870 zł.

Tak więc pozostanie Ci Compensa albo MTU \:\)
Posted by: remik

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 27/09/2007 23:20

Compensa w normalnym wydaniu(bez kombinacji z darowizna i pzu)to okolo 900 zl;)!MTU sprawdzilem na stronie i 600 zl,ale czy to wiarygodne?Jakos dzienie tanio:)!
Posted by: [T]-error

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 27/09/2007 23:20

Chyba PTU ;\)

Jeśli samo OC to brać tam gdzie jest najtaniej. Obojętnie co, byle jak najtaniej \:\)
Posted by: remik

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 27/09/2007 23:23

heh:)!Jest zarowno PTU i MTU:)!Ktore jest z poczty?
Posted by: [T]-error

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 27/09/2007 23:25

\:\) Być może, że tak

OC wykupiłem w PTU - 870 zł
AC w Cignie 807 zł

Zero zniżek, prawo jazdy od 2 miesięcy \:\)
Auto Mazda 98r. poj 1,5
Posted by: Robak1984

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 27/09/2007 23:35

MTU należy do Grupy Hestia i na nie mówi się z POCZTY

PTU to Polskie Towarzystwo Ubezpieczeniowe dawniej należące do Daewoo.

remik... najlepiej by było wziąść ojca za współwłaściciela i korzystać z jego zniżek.

Najlepiej wtedy wziąść OC w Allianz bo tam jest coś takiego, że zniżki traci ten co faktycznie zrobił szkodę, a nie każdy z właścicieli. Czyli Twój brat robi szkodę, a ojciec zniżek nie traci.

Przy 60% zniżek w Allianz za OC zapłaciłbyś ok 380-390 zł
Posted by: remik

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 27/09/2007 23:42

Tak Robak z tym,ze jak chce korzystac ze znizki ojca to brat musi przepisac na niego pol samochodu...a to zas kombinacje i czekanie w skarbowym(na vat24 czy 25 czekalem tydzien).

Wroce do tego MTU ,normalnie moge isc na poczte i tam zaplacic ubezpieczenie?
Posted by: Robak1984

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 27/09/2007 23:47

1. W jaki sposób można zawrzeć umowę ubezpieczenia?



Przede wszystkim możesz bez zobowiązań wyliczyć orientacyjną wysokość składki ubezpieczeniowej Twojego samochodu lub mieszkania/domu oraz bez przeszkód poznać ofertę ubezpieczeniową MTU Mojego Towarzystwa Ubezpieczeń S.A.

W przypadku zainteresowania naszą ofertą masz możliwość:

a. zawarcia umowy na stronie internetowej on-line

b. zamówienia rozmowy z konsultantem infolinii i ubezpieczenia się przez telefon

c. zamówienia spotkania z agentem i ubezpieczenia na spotkaniu z naszym przedstawicielem


Więcej na http://www.mtu.pl
Posted by: micha$

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 28/09/2007 00:14

remik, jeśli nie chcesz robić kantów na ubezpieczeniu to po prostu wybierz najtańszą ofertę. Wybierz się do agenta. Ja mogę Ci polecić ubezpieczenie z mBanku. Tutaj możesz sobie obliczyć składkę (trzeba być klientem mbanku, jeśli nie jesteś porpoś kogoś, kto już ma tam konto).
Mi się opłacało o jakieś 300 zł rocznie.
Posted by: remik

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 28/09/2007 00:29

:)!kurde nie wiedzialem,ze to taki wybor;/Niestety nie mam konta w mbanku,ale jak ktos ma kont w mb i moglby mi pomoc bylbym wdzieczny:)!
Posted by: micha$

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 28/09/2007 00:37

Potrzebne są szczegółowe dane, także lepiej znajomego niż oficjalnie na forum ;\)
Posted by: KeeP

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 28/09/2007 00:45

zawsze ganiałem po brokerach żeby znaleźć najtaniej ( same OC)
różnie było..CIGNA, jakies agroxxx PZU ostatnio Warta
a przez przypadek załatwiałem bratu OC w Allianz i się okazało że ja chociaz mam więcej zniżek niż on to w warcie zapłaciłem więcej niż on w Allianzie...a samochód taki sam :>

moja rada: do biura, ale takiego małego, prywatnego, ale takiego które współpracuje z wieloma ubezpieczycielami ;\)

i niech doradzają

jak same OC to może być faktycznie link4 chociaz w moim wypadku to link był droższy od warty i allianza - więc wcale nei są tacy najtansi ;\)

warta ma jeszcze jedno fajne - potrafią dać AC na samochód ponad 10 letni - nikt inny tego nei robi (chyba)
Posted by: Robak1984

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 28/09/2007 01:22

Jakby ktoś był zainteresowany ofertą na ubezpieczenie swojego samochodu to zapraszam na priv. Dowiecie się u mnie ile zapłacicie za OC lub AC w takich towarzystwach jak: PZU, Allianz, HDI, Generali, Hestia, PTU, Uniqa.
Posted by: lupus

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 28/09/2007 17:40

Ja mam takie pytanie.
NIe znam sie dokladnie na tym.

Cena ubezpieczenia zalezy od kilku czynnikow.
Jednym z nich jest m in pojemnosc silnika naszego samochodu.
Im wieksza rosnie nasz wydatek.
Jakbym mial bryke 6litrow ile za samo to bym musial wylozyc?
Posted by: olo1984

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 28/09/2007 19:56

Originally Posted By: lupus
Ja mam takie pytanie.
NIe znam sie dokladnie na tym.

Cena ubezpieczenia zalezy od kilku czynnikow.
Jednym z nich jest m in pojemnosc silnika naszego samochodu.
Im wieksza rosnie nasz wydatek.
Jakbym mial bryke 6litrow ile za samo to bym musial wylozyc?


Za 6 litrowy silnik to cie skasuja jak za TIR-a \:D
Masz podział na pojemnosci silnika nie wiem jaki jest dokładny ale ostatni jest cos kolo 2,4 wzwyż czyli jak bedziesz mial silnik 3 czy 6 litrow to tak samo cie skasuja \:\)
Posted by: lupus

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 28/09/2007 20:05

No, ale ile dokladnie?
Posted by: olo1984

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 28/09/2007 20:15

Originally Posted By: lupus
No, ale ile dokladnie?


Dokładnie to ci nie powiem bo kazda firma ma swoje stawki , a osobiscie nie mialem samochodu z wiekszym silnikiem niz 1,8 \:\)
Posted by: Robak1984

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? - 28/09/2007 20:39

Originally Posted By: lupus
Ja mam takie pytanie.
NIe znam sie dokladnie na tym.

Cena ubezpieczenia zalezy od kilku czynnikow.
Jednym z nich jest m in pojemnosc silnika naszego samochodu.
Im wieksza rosnie nasz wydatek.
Jakbym mial bryke 6litrow ile za samo to bym musial wylozyc?


Zasadniczo cena za ubezpieczenie OC zależy od 2 czynników:
a) pojemność silnika
b) miejsce rejestracji pojazdu

Na tej podstawie towarzystwa tworzą sobie składkę podstawową (bazową). Do tego dochodzą przeróżne zniżki lub zwyżki, np. zniżka za bezszkodowość, za kontynujację ubezpieczenia, za jednorazową opłatę składki albo zwyżki za wiek, za krótki okres posiadania prawa jazdy itp.itd.

Originally Posted By: lupus
No, ale ile dokladnie?


Przykładowo: 30-letni facet, prawo jazdy od 10 lat, bez zniżek za bezszkodowość, mieszkający w Warszawie - w firmie HDI za OC zapłaciłby ok 2000 zł

Natomiast gdyby ten sam koleś mieszkał powiedzmy w Żywcu, to za OC zapłaciłby ok 1600 zł.

Mowa oczywiście o tym 6 litrowym pojeździe