Jak swietujecie wejscie do UE ??:)

Posted by: owee20

Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 30/04/2004 19:06

hejka , jak swietujecie wejscie do unii , szkoda ze ono wypada na 1 maja . Wszedzie duzo koncertow , bedzie sie dzialo :]
iwo:
pozdro

w Lublinie Bajm i Budka Suflera
Posted by: mario 88

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 30/04/2004 19:09

A co tu świętować??
Posted by: Brygadzista

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 30/04/2004 19:17

[QUOTE]Oryginalnie wysłał mario 15:
[qb]A co tu świętować??[/qb][/QUOTE]No własnie ?
Posted by: FanJagi

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 30/04/2004 19:20

Ja upiję się na smutno.
Posted by: wOJOK

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 30/04/2004 19:42

ja uczcze minuta ciszy
Posted by: Mregal

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 30/04/2004 19:45

Ciesz sie że Miller odchodzi... ale w sumie Belka....

Niewiadomo czy sie śmiać czy skoczyć z Pałacu Kultury....
Posted by: jerome

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 30/04/2004 19:51

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Bryg@dzista: />[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał mario 15:
[qb]A co tu świętować??[/qb][/QUOTE]No własnie ?[/qb][/QUOTE]15
Posted by: jerome

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 30/04/2004 19:53

ja dzisiaj i tak idę na wódkę, na poważną ilość wódki, więc jeśli mi się przypomni że wstępujemy do UE to zapewne będę śpiewać na część 15
Posted by: Siemers

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 30/04/2004 20:28

hehehehe ... widze, ze flaszeczka na powitanie europy nie jest zla ; my z kolesiami robimy sobie tzw. EUROPARTY - idziemy w plener (nad Warte) robimy flaszki i uderzamy na jakies "balety" a o polnocy uczcimy wejscie do UE "wscieklymi psami" i ogolnie bedzie fajnie ...

Pozdr iwo: i zycze Wam abyscie nie uke:
Posted by: silver

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 30/04/2004 20:30

ja wywieszam czarna flage...na *** mi tan unia iwo: iwo:
Posted by: xeo

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 30/04/2004 20:36


iwo:
Posted by: Tetfol

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 30/04/2004 20:51

1 maja dzien jak codzień. Świetował bede jak znajde pracę.
Posted by: SZULC

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 30/04/2004 21:04

hehe dzis rano wychodzilem z domu kolo 8 to widzialem ze na calej ulicy ze sa porozwieszane flagi polski i unii, wracam kolo 16 patrze niema jzu zadnej flagi unii ---- ,,wzieli,, sobie unie do serca
Posted by: Logan

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 30/04/2004 21:25

[QUOTE]Oryginalnie wysłał owee20:
[qb]hejka , jak swietujecie wejscie do unii , szkoda ze ono wypada na 1 maja . Wszedzie duzo koncertow , bedzie sie dzialo :]
iwo:
pozdro

w Lublinie Bajm i Budka Suflera [/qb][/QUOTE]ja tam do Zwiazku Socjalistycznych Republik Europejskich nie wchodze, ale najpierw ide nad Zalew na zlot harleyowcow a potem pod zamek napic sie Perły Chmielowej iwo: iwo:
Posted by: DJ SACHI

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 00:10

Bar a co za tym idzie wódka a powrót nie wiem kiedy pozostało do wejścia 3 godz. 49 min.
Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 00:27

To ten dzis co od dzis polacy moga jechac i krecic wałki zagranicą .

p.s. golić frajeróów jak oni nas powodzenia. iwo:
p.s A ci co chcą nasza ziemie spoko "Polska wita kmiotów". Też was wydoimy cielaki na naszej niby taniej Ziemi( drogo was wyniesie ).

Kurde nie mogłem sie doczekać kiedy z dojenia Polski przyjdzie czas na Nas.
Posted by: wrobel_9

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 00:36

Nie przesadzajcie chłopaki!! Mysle, że raczej powinnismy sie z tego cieszyć, ale przekonamy się o tym dopiero z czasem!!!
Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 01:01

[QUOTE]Oryginalnie wysłał xeo:
[qb]
iwo: [/qb][/QUOTE]Balcerowicz, Solidarność ( uke: - stołki za kase śmiać sie czy płakać- 0 szacunku) i SLD to samo.. wszystkiego naj... Zjedzcie to co co sprzedaliście w Polsce i tak wasze dzieci i wnuki bedą jeść "gówniane złodziejstwo" smacznego

p.s Xeo zacytowanie tylko z tej flagi Tylko fajna
flaga. Kiedyś na majówkach szli z radzieckimi-i było lepiej ludziom. Ta flaga to mignieciecie w historii europy. To się nie utrzyma wiecej nic 20 lat. To bedzie rekord . Strzel ile sie unia(interesów) utrzyma i dodaj kiedy nas znowu sprzedadzą :1gw:

Lepper winny
Posted by: xeo

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 02:00

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Wojtek78:
[qb][QUOTE]
p.s Xeo zacytowanie tylko z tej flagi Tylko fajna flaga. Kiedyś na majówkach szli z radzieckimi-i było lepiej ludziom. Ta flaga to mignieciecie w historii europy. To się nie utrzyma wiecej nic 20 lat. To bedzie rekord . Strzel ile sie unia(interesów) utrzyma i dodaj kiedy nas znowu sprzedadzą :1gw: [/qb][/QUOTE]Nie pojmuje o co Ci chodzi

Nic nie trwa wiecznie - Imperium Rzymskie też upadło, więc i UE tez kiedyś przestanie istnieć, być może i za 20 lat, nie jestem jasnowidzem, nie wiem
Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 02:07

Napisałem do Ciebie że ta flaga to fikcja "wymac***esz zawsze flagą?????" i co z tej flagi nic
Posted by: xeo

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 02:12

A teraz rozumie (zedytowałem posta).

Nie, nigdy nie wymachiwałem, ani czeroną, ani biało-czerwoną, a ty,m bardziej nie zamierzam wymachiwać niebieską flagą - w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Natomiast popieram przystąpienie Polski do UE, ponieważ uważma, że w brew opinią np. R. Giertycha (któremu się wczoraj Euro z złotówkami pomyliło ), przystąpienie do UE Polsce nie zaszkodzi, a może pomóc
Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 02:14

Ta twoja flaga i Ty to co... Raczej nie praca
Posted by: xeo

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 02:18

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Wojtek78:
[qb]Ta twoja flaga i Ty to co... Raczej nie praca [/qb][/QUOTE]O co chodzi ? Jak praca, w jakim kontekście praca?
Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 02:31

[QUOTE]Oryginalnie wysłał xeo:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Wojtek78:
[qb]Ta twoja flaga i Ty to co... Raczej nie praca [/qb][/QUOTE]O co chodzi ? Jak praca, w jakim kontekście praca?[/qb][/QUOTE]Ale wycinasz....
Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 02:34

Sorry ale te -------->!!! wwmachiwanie to jakas cenzura tu na mecz pl
Posted by: JiroJiro

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 02:42

[QUOTE]Oryginalnie wysłał xeo:
[qb]
Nic nie trwa wiecznie - Imperium Rzymskie też upadło, więc i UE tez kiedyś przestanie istnieć, być może i za 20 lat, nie jestem jasnowidzem, nie wiem [/qb][/QUOTE]Przynajmniej kiedyś następne pokolenia będą dumnie wspominać że to glównie Polacy przyczynili się do jej upadku
Posted by: xeo

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 02:43

Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 02:45

Test:: wymac***e
Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 02:47

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Wojtek78:
[qb]Test:: wymac***e[/qb][/QUOTE]to co wyżeej znaczy po polsku wy ma chi wać
Posted by: JiroJiro

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 02:49

Naprawdę UE nie wie jakiego upartego osła tzn konia trojańskiego przyjeła, jak Lepper zostanie przezydentem albo premierem to dopiero się zacznie ostra jazda
Posted by: vibe

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 03:01

Apropo UE:

Najpopularniejszy niemiecki dziennik „Bild” powitał dziś 10 nowych państw członkowskich Unii Europejskiej we własnym stylu - wydrukował zdjęcia dziesięciu skąpo ubranych pań z nowych państw członkowskich.

Nad nimi zamieścił nagłówek "Nowe kobiety Unii Europejskiej są bardzo seksowne". Każda z pozujących dziennikowi kobiet nigdy wcześniej profesjonalnie nie pozowała do zdjęć, na przykład Polka to sprzedawczyni lodów, Czeszka to celniczka, Węgierka - fryzjerka, a Słowaczka to sekretarka.
Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 03:07

To panie xeo w ilu dziedzinach gospodarki nasza (nie nasza) unia nas sprzedała????

Kopalnie (pozdrawiam górników z angli i innych co nas udupili)

Rolników polskich (od lat chcee europa jeść polskie mieso tzw te według uni skażone mieso itd....
Posted by: xeo

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 03:37

Coś ty się ****a do mnie przyczepił.

Jesteś naćpany, czy CI ze szcześcia (goryczy) odbiło.

Piszesz tak, że nie wiem o co Ci właściwie chodzi, polemizujesz sam ze spoba używając mojego nicka.

Koniec dyskusji
Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 03:47

Ok to konieec dyskusji. Viwa uniaa iwo:

p.s. Xeoo to była zwykła dyskusja. Jak cie urazilemm to przepraszam
Posted by: xeo

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 03:52

Urazić mnie nie uraziłeś, jedynie wyprowadziłeś z równowgi.

Ja przedstawiłem swóje poparcie do integracji z UE, a ty mi z jakimiś niezrozumiałymi tekstami wyskakujesz.

Ja naprawde nie wiem o co Ci chodzi.
Posted by: pyk

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 03:56

[QUOTE]Oryginalnie wysłał vibe:
[qb]Apropo UE:

Najpopularniejszy niemiecki dziennik „Bild” powitał dziś 10 nowych państw członkowskich Unii Europejskiej we własnym stylu - wydrukował zdjęcia dziesięciu skąpo ubranych pań z nowych państw członkowskich.

Nad nimi zamieścił nagłówek "Nowe kobiety Unii Europejskiej są bardzo seksowne". Każda z pozujących dziennikowi kobiet nigdy wcześniej profesjonalnie nie pozowała do zdjęć, na przykład Polka to sprzedawczyni lodów, Czeszka to celniczka, Węgierka - fryzjerka, a Słowaczka to sekretarka.[/qb][/QUOTE]Lepiej tak niz, jakby pokazali Polske przez pryzmat zacofanej wiochy (np: amerykanskie encyklopedie).
Posted by: Nobody1111

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 03:58

iwo: POLSKA W UNII EUROPEJSKIEJ iwo:
Posted by: xeo

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 04:00

iwo:
Posted by: Freezer

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 04:08

O q*** ale tu pięknie!!!!
Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 04:10

Prosta prawda. Grajek gra komu zapłacą(my to Grajek). Zwykle trzymaliśmy ze wschodem i jaakoś ludzie sie trzymali. Teraz McDonald i europa - gratuluje . Może poczytaj historie z kim Polska trzymala i lepiej wychodziła, w tym momencie lepiej. Teraz obecnie to jak zabóor Polski pewnie Cie to nie obchodzi...
Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 04:31

Posted by: Ghost

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 04:34

oj Wojtek ale pieprzysz glupoty z tym ze Polska trzymala ze wschodem i dobrze na tym wychodzila

Niech zyje towarzysz Bierut
Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 04:55

[QUOTE]Oryginalnie wysłał ghostface:
[qb]oj Wojtek ale pieprzysz glupoty z tym ze Polska trzymala ze wschodem i dobrze na tym wychodzila

Niech zyje towarzysz Bierut [/qb][/QUOTE]Tak to ile razy zachod nas sprzedał - policz tam tylko kasa sie liczy. Jesteśmy dla nich mocna granica ze wschodem i tylko. Chyba mało widzisz.
Posted by: xeo

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 04:58

Jeśli fakt, iż chciałem by POlska wstapiłą do UE robi ze mnie dziwaka to OK.

Twoje poglądy robią z ciebie czubka - Polska wychodziła dobrze na układzie ze wschodem .

Towarzyszu Wojciechu nie wiem czy żyłeś w poprzednim ustroju, czy znasz go tylko z opowiadań, ale masz nierówno w głowce.

Jaką to teorie niby przedstawiłem ?- przejrzałem wszystkie swoje posty i nic nie widze. Może TOWARZYSZ dziś nie przyjął swojej porcji leków na główke
Posted by: xeo

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 05:01

Wojtek mam takie pytanie, jeśli można, czy ty należysz do elektoratu Samoobrony ?

Pytam bo masz ich poglądu na UE i Wschód.
Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 05:02

Pomyśl żeby "Polska" nie trwałla jako Polska na zachód. To ruskie mogli wejść w europe ja nic nie powiem daalej. Traktują nas jak szmaty na zachod i wschod. ja bym poszedl na wschod to moje zdanie. Cześć europejczycy biedacy
Posted by: xeo

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 05:04

Wojtek jeszcze jedno pytanie, czy ty jesteś Polakiem?

Składnia gramatyczna twoich zdań wskazuje, że chyba nie .
Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 05:08

A ja twoich postów nie czytałem a to podobno wschód robi a nie zachod

p.s. Dobra lepiej iwo: tyskie pić ewentualnie na prv po co mamy sie klucic w imie wstapenia do tej uni z gwiazdkami
Posted by: xeo

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 05:10

Jesteś rewelacyjny
Posted by: Lokus

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 05:14

wrocilem z placu wolnosci gdzie swietowano wejscie do UE i jakos tak c***owo sie czuje, wiec kit z ta unia i reszta swiata
Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 05:19

Ciekawe kto zrównał z ziemia Chorwacje. Czyzmy unia. Rany ale ta unia jest tylko pieniądze :1gw:
Posted by: xeo

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 05:22

Wiesz, dziś późno wstałem i widocznie przegapiłem tą wojne miedzy UE i Chorowacją - no bo gdybym wstał skoro świt to pewnie bym o tym wiedział
Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 05:34

[QUOTE]Oryginalnie wysłał xeo:
[qb]Wiesz, dziś późno wstałem i widocznie przegapiłem tą wojne miedzy UE i Chorowacją - no bo gdybym wstał skoro świt to pewnie bym o tym wiedział [/qb][/QUOTE]Tak napewno napiszą Ale ja pisze o historii
Dodam czemu w Irak weszła tzw koalicja z hirurgią(czyżby interesy )
Posted by: xeo

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 05:38

Aha, ja też w jakiejś książce historycznej wyczytałem, że tak naprawde to Czerwony Kapturek był agentem KGB, a Zły Wilk to była Unia Europejska.

By usciślić informacje dodam, że Babcia była agentką Mosadu.

Dla kogo Leśniczy pracował nie ustalono
Posted by: tyler

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 05:39

jezu, Wojtek, ty cały dzień chyba nayebany dziś, patrząc po historii postów <rotfl>
Posted by: Ghost

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 05:45

[QUOTE]Oryginalnie wysłał xeo:
[qb]Wojtek mam takie pytanie, jeśli można, czy ty należysz do elektoratu Samoobrony ?

Pytam bo masz ich poglądu na UE i Wschód.[/qb][/QUOTE]Ja mysle, ze Wojtek nie tylko nalezy do elektoratu ale nalezy do samej Samoobrony, kto wie moze to nawet sam wielki pan Lepper Nie no zartuje Wojtek, ale fakt jest faktem, ze nadal pieprzysz glupoty, nie jestem specjalnym zwolennikiem Unii , ale od Rosji to jak najdalej. Wnioskuje, ze 78 to rok towjego urodzenia, wiec powinienes pamietac jak to bylo gdy bylismy zwroceni ku wschodowi

Niech zyje towarzysz Wieslaw za Gierka bylo lepij Balcerowicz musi odejsc
Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 05:47

[QUOTE]Oryginalnie wysłał tyler:
[qb]jezu, Wojtek, ty cały dzień chyba nayebany dziś, patrząc po historii postów <rotfl>[/qb][/QUOTE]Przynajmniej mnie zdemaskowałlo KGB ide spać.
Posted by: Lord_Viader

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 06:03

dla mnie dzien jak codzien, a wlasciwie piatek jak kazdy piatek, czyli melanz. jutro rano wstane i bede mial kaca jak codzien, a wlasciwie jak co sobote itp... co do samej uni to ja juz nie wiem... glosowalem "za" jak wiekszosc i teraz mam watpliwosci jak wiekszosc. (tzn gdyby znow bylo referendum znow glosowalbym "za" <jak wiekszosc? :rolleyes: > bo nie widze alternatywy)... a co przyniesie przyszlosc? - hgw

pozdr.
Posted by: Logan

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 10:09

myslalem ze sie chociaz obudze w innym swiecie , a tu nic(nie spalem), moze jak pojde spac i sie obudze w barze w ktorym piwko kosztuje 2,0 ...
Posted by: miglanc

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 11:00

Moje wejście do UE....

Napędziłem bimbru z tego cukru , co nakupiłem wcześniej (bo miał zdrożeć ) i teraz mam "spirytu" aż do naszego wyjścia z UE...
Posted by: Conrad

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 11:38



Wielki dzień dla Polski i całej Europy.
Posted by: domin

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 11:45

Tylko troche gwiadek wyparowalo
Posted by: Akratitos

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 12:44

A ja powiem tylko tyle, za 50 lat nasze wnuki będa pytały nas jak to było, kiedy Polska wchodziła do Unii, a my będziemy ściemniać, że było smerfastycznie, piliśmy do białego rana i płakaliśmy ze szczęscia jak prymas Glemp, bo stało się coś o czym pokolenia Polaków mogły tylko marzyć.
Dla nas to normalność - i o to chodzi!!!!!
Posted by: Patricu$

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 12:45

...hurrra uke: UNIA
Posted by: DJ SACHI

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 13:29

tak świętowałem że wróciłem teraz dopiero do domu. Zaglądam do kieszeni bluzy a tam mam flage UNI nie wiem skąd się znalazła u mnie i od kogo ja dostałem :eek:
Posted by: jerome

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 14:03

ale KAC,ale mnie łupie w głowie, UE to jest to
Posted by: KeeYou

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 15:44

To ulegam wzruszeniom oraz lewitacjom podniosłym, to spadam na samo dno upokorzeń i rozpaczy.
(Tadeusz Konwicki - Kompleks polski)

Dla Polaków można czasem coś zdziałać. Z Polakami nigdy.
No, to się zobaczy.

W każdym razie - PO-WO-DZE-NIA !!!
Posted by: KeeYou

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 15:48

A po Wuniiwstapieniu wyglądam tak al:
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 15:50

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Patricu$:
[qb]...hurrra uke: UNIA[/qb][/QUOTE]Patricu$ iwo:

wszedzie powywieszane flagi naszych nowych Panow i Wladcow z Brukseli Witamy w Eurolandzie uke:
Mieszko sie w grobie przewraca Wspolpraca gospodarcza TAK - Unie NIE
Posted by: DJ SACHI

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 16:00

uffffff za ostro było wczoraj wreście zjednoczeni będzie lepiej panowie a gorzej już być nie może iwo:
Posted by: [T]-error

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 16:02

Kerwa, ledwo kilka godzin Europejczykiem jestem, a już ci Polacy mnie tak wkur.wiają ... al:
Posted by: owee20

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 16:13

nigdy takiego kaca niemialem , moze unia maczala w tym palce
Posted by: tyler

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 16:19

heheheheh, 'mieszko sięw grobie przewraca'

a światowit to nie?
Posted by: z o ® r o

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 16:34

Zgadzam się z Tobą Wojtek78 : Balcerowicz musi odejść! Bo inaczej będzie niewesoło
Posted by: Wernychora

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 16:37

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Wychowany_Na_Nalewce:

wszedzie powywieszane flagi naszych nowych Panow i Wladcow z Brukseli Witamy w Eurolandzie uke:
[/QB][/QUOTE]Jakich panow i wladcow? Ty chyba na powaznie z ta nalewka...
A moze szklanka jest do polowy pelna? Moze czas przestac pier... i samemu zostac panem i wladca swojego losu?
Myslicie, ze Unia sie tak cieszy, ze nas maja w swoich sidlach. Tylko 11% Anglikow (dla przykladu) jest zadowolona z rozszerzenia Unii, bo wiedza, ze maja wiecej do stracenia. Nie chcecie tego, to nikt nie zmusza. Zawsze mozna wystawic zdjecie Leppera w oknie zamiast flagi Unii.
Pozdrawiam!
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 16:54

piszesz ze szklanka jest do polowy pelna a za chwile sam stawiasz sprawe czarno-bialo: albo unia albo lepper nie pomyslales o trzeciej drodze? mowisz o braniu losu we wlasne rece?? alez zgadzam sie z Toba w 100% . rowniez uwazam iz powinnismy wziac sprawy we wlasne rece a nie lizac dupe zachodowi i liczyc ze ue rozwiaze nasze problemy. co anglicy mysla to mnie w ogole nie ineteresuje - ilestam % anglikow nie wie nawet gdzie lezy Polska tak wiec sorry ale nie sa oni dla mnie zadnym autorytetem. mozemy latac samolotami po calej europie bez paszportow - fajnie to na pewno w tej chwili jest najwazniejsze dla Pana Zdziśka z popegieerowskiej wsi, dostep do nauki super!! polscy studenci moga studiowac w calej europie tylko po co? poziom najlepszych polskich uczelni jest wyzszy itp itd

nie mam zamiaru toczyc zadnej dysputy bo i tak nikt nikogo nie przekona. malo razy zachod nas wykiwal??? nie wiem wiec czemu teraz mialoby byc inaczej po prostu sprzedalismy sie za marne euro :stop: kto mial racje zobaczymy za jakis czas. zobaczymy czy dalej wszyscy beda tak piac z zachwytu nad UE

Pozdrawiam
Posted by: z o ® r o

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 16:59

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Wychowany_Na_Nalewce:
[qb]po prostu sprzedalismy sie za marne euro :stop: kto mial racje zobaczymy za jakis czas. zobaczymy czy dalej wszyscy beda tak piac z zachwytu nad UE

Pozdrawiam[/qb][/QUOTE]Na pewno nie będą piać. Będzie za to jak zwykle wieczny lament i biadolenie. Ale to normalne. Tak zawsze było i będzie. I nic tego nie zmieni przynajmniej w najbliższym czasie. Nawet gdyby wejście do Unii wiązało się z dożywotnią pensją 1000 euro dla każdego Polaka byłoby biadolenie dlaczego nie 2000, albo dlaczego inni mają 1100. Ale ponieważ żadnej pensjii nie będzie to biadolenie jest jeszcze bardziej uzasadnione. Dlaczego oni nam ****a nie płacą? Weszliśmy do Unii i co z tego mamy? ****a nic! Pieniądze ****a z nieba nie spadają, a ja myślałem, że po pierwszym maja będą - zamiast deszczu. Sprzedaliśmy się, teraz każdy ****a Niemiec i Żyd mogą przyjechać i napluć nam ****a w twarz, a wcześniej ****a nie mogli. Już ustawiają się kolejki po polską ziemię. Tylko ****a czekać czwartego rozbioru Polski. A co mnie ****a obchodzi, że moje dzieci będą miały lepiej. Balcerowicz musi ****a odejść i basta! A od Leppera sie ****a od*******cie - on jeszcze ****a nie rządził!

P.S. Takie poglądy może mieć rzeczywiście tylko pan Zdzisiek, który przez 60 lat nie oddalił się na więcej niż 2km od swojej najpierw pegeerowskiej a potem popegeerowskiej wioski. Nie dajmy dojść Zdziśkom do władzy!
Posted by: xeo

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 17:40

Ale mi was żal - biedne zastraszone, zakompleksione ludziki. Najlepiej zerwać kontakty dyplomatyczne z zachodem, na zachodniej i poludniowej granicy zbudoować mur i barbrać się we włsnym gównie, bez perspektyw na przyszłoś
Posted by: skottie

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 18:20

Hehe, jak to czytam to mi się od razu humor poprawia. Wszyscy śmieszni anty- kolesie , którzy w du.pie byli i gów.no widzieli sa oczywiście najmądrzejsi i wiedzą/piszą najwięcej Pewnie wyczytali w jakiejś gazecie mądrej że UE jest bee i Żydzi i Niemcy nas wykupią. Ale to już nasza taka polska mentalność i nic tego nie zmieni.
Ja osobiście jestem teraz w kraju unijym i dziś najebię się na imprezie z okazji naszej akcesji z innymi ludźmi z nowych krajów członkowskich- będzie cała Europa Śwodkowa i Wschodnia- tylko nie wiem czy ktoś z Malty i cypru będzie
Ale się będzie działo jajks , mam nadzieję że doczołgam się do domu.
pozdro dla wszystkich pro, a dla anty kop w dupę
aha, jak się w Unii nie podoba to wypad na Białoruś oni nie chcą się przyłączać
scottie
Posted by: Lokus

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 18:24

jak tak czytam te Wasze posty to sie zastanawiam czy Wy w ogole wiecie czym jest UE... prawda jest taka, ze weszlismy do niej bo nie mielismy wyjscia ale zastanowcie sie co unia MOZE (nie musi) dac nam, a co my MOZEMY dac unii i kto w tym momencie bedzie stratny... jestesmy taka Portugalia sprzed wejscia do unii i chcialbym zebysmy byli taka Portugalia jak jest teraz...
pozdro iwo:
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 18:44

Posted by: Ghost

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 19:03

wstaje rano, mysle se, dobra jestem juz w unii to i kasa pod poducha juz bedzie lezec z tych doplat bezposrednich, zagladam i wiecie co???? nie ma a to nas oszukali, ludzie chwytajta za cepy i idziem na tych oszustow co nam tak naobiecywali
Komuno wroc! Wskrzesic Lenina!
taka mam koncepcje i co wy na to?
Posted by: rymoholik

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 19:08

No ja tez liczylem, ze jak sie obudze to jakies 100eur bedzie lezalo na stole + flaszka dobrej szkockiej, a tu nic :eek:
Posted by: z o ® r o

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 19:38

Zgodzita sie ze mno chłopaki. Moze i gupie to my so, ale swój honor momy i do Łunii nie wejdziem za darmo!
Posted by: hpc

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 20:11

Najwyższy czas...
Wygląda na to, że „czas transformacji ustrojowej” mamy już za sobą i tradycyjnie już długim majowym weekendem wkroczyliśmy w kolejny etap dziejowy: „Polski w UE”. W efekcie cała polska polityka będzie musiała być przedefiniowana. Bo przecież zawsze jakieś cele polityczne muszą być, a to, co rządzące elity miały wypisane na sztandarach przez ostatnie lata - czyli wejście do UE i rezygnację z części suwerenności - właśnie się dokonało. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby za jakiś czas celem rządzących elit stało się znów odzyskiwanie pełnej niepodległości. Powiem nawet odważnie: na pewno prędzej czy później do tego dojdzie.
Jakkolwiek będzie, historycy mogą się już powoli brać za pisanie podsumowań 15-lecia względnej suwerenności. Na pierwszych stronach tych podsumowań powinno się znaleźć ważne spostrzeżenie: poprzednio bawiliśmy się sami o pięć lat dłużej. Przerwy na niepodległość robią się coraz krótsze. I przy okazji: zaznaczam, że o ile mi wiadomo, jako pierwszy użyłem zgrabnego określenia „15-lecie”.

Gazeta Polska..........
.....Ale szef al-Kaidy umie się uczyć. Wyciągnął właściwe wnioski, zastosował je w praktyce i odniósł spektakularny sukces. W Europie bowiem, marniejącej, bezdzietnej i dekadenckiej, sytuacja ma się zgoła inaczej. Tu masakra na madryckim dworcu dała efekt dokładnie odwrotny: taki właśnie, jaki terroryści mieli nadzieję uzyskać w Ameryce. Przerażeni hiszpańscy wyborcy odczytali przesłanie zamachu zgodnie z intencjami jego sprawców i poszli do urn zagłosować na polityka wskazanego im przez ben Ladena - tego, który obiecał wycofać hiszpańskie wojska z Iraku.....
.....To, że Chirac czy Schröder nie podejmą z ben Ladenem żadnych rozmów pokojowych, było bardziej niż oczywiste, ale też nie oni są adresatem oferty. Ta oferta skierowana jest do owych setek tysięcy ludzi gotowych wychodzić na ulice w marszach potępienia dla amerykańskiego oraz izraelskiego imperializmu i podchwytujących chętnie bełkot pacyfistów nadający pozory wzniosłości zwykłemu tchórzostwu. Jest to oferta skierowana do europejskich elit intelektualnych, które przez ostatnie pół wieku ćwiczyły się w głoszeniu uległości wobec zbrodniczego agresora. Ci sami mędrcy, którzy z przekonaniem wywodzili, że lepiej być czerwonym niż martwym, czyli lepiej się rozbroić i poddać Armii Czerwonej niż niepotrzebnym uporem prowokować ją do użycia bomby atomowej, nie zniknęli wcale wraz z sowieckim komunizmem. Nie widać żadnego powodu, dla którego nie mieliby teraz dojść do wniosku, że lepiej być obrzezanym niż rozerwanym bombą. Nie widać powodu, dla którego, jeśli gdzieś w Europie dojdzie do kolejnej masakry, nie pośpieszą przerażonym masom z pomocą w znalezieniu jakichś kłamliwych samousprawiedliwień, że ustępując terrorystom, nie są wcale tchórzliwymi głupcami, którzy sami się proszą o los jeszcze gorszy, jak czynili to ich przodkowie, odmawiając "umierania za Gdańsk" - ale że tylko potępiają imperializm, a wspierają pokój naszych czasów. Ben Laden wymacał miękkie podbrzusze białej cywilizacji i można być pewnym, że będzie ponawiać ofertę rozejmu po każdym kolejnym wymierzonym w nie ciosie.

Stanisław Michalkiewicz
5 października 1939 roku o godzinie 1130 wylądował na Okęciu samolot Adolfa Hitlera. Śródmieście Warszawy, w szczególności zaś rejon ulicy Nowy Świat i Aleje Ujazdowskie oraz ulicy Marszałkowskiej i Aleje Jerozolimskie, a także przylegające do nich odcinki ulic poprzecznych zostały częściowo wyłączone z ruchu już od godziny 8 rano, a całkowicie - od godziny 930. Zakaz poruszania się obowiązywał do godziny 1300, a w niektórych miejscach nawet do 1500. Mieszkańcy Warszawy mieli obowiązek pozostać w tym czasie w mieszkaniach, o czym przypominał krążący pustymi ulicami samochód wyposażony w głośniki: „Odtąd panowie cywile schodzą do bram. Nie wolno wychodzić na ulicę, podchodzić do okien, gdyż będzie strzelano”. Wreszcie od strony gmachu Komendy Miasta przy Krakowskim Przedmieściu wyjechała kolumna motocykli z policjantami ubranymi w granatowe płaszcze z karabinami gotowymi do strzału. Następnie jechał samochód pancerny, z którego luku wyglądał żołnierz z karabinem maszynowym. Dalej jechało auto z kilkoma oficerami i doczepionym z tyłu działem przeciwlotniczym. W trzecim, otwartym samochodzie jechał Hitler ubrany w brunatny płaszcz Politischerleitera, w towarzystwie młodego adiutanta. Kolumna dotarła w Aleje Ujazdowskie, gdzie po stronie parku, mniej więcej u wylotu ul. Chopina była trybuna, z której Hitler przyjmował defiladę niemieckich wojsk. Trwało to dwie godziny, po czym Hitler obejrzał gabinet Józefa Piłsudskiego w Belwederze i wyjechał z Warszawy. Taki opis wizyty Führera Rzeszy Niemieckiej w Warszawie wyłania się z książki Tomasza Szaroty „Okupacyjnej Warszawy dzień powszedni”.

Od 28 do 30 kwietnia wyznaczyli sobie w Warszawie rendez-vous lichwiarze, les hommes d’affaires, luksusowe panie, wytworni grandziarze, no i oczywiście rozmaici prezydenci, wszyscy, ma się rozumieć, szalenie demokratyczni. Jednak nałożone z tego tytułu na mieszkańców Warszawy restrykcje są bardziej dotkliwe i mają trwać dłużej od tych, które nałożyła niemiecka komendantura Warszawy z okazji wizyty Adolfa Hitlera. 30 kwietnia polski parlament uczci utratę niepodległości państwa polskiego uroczystą sesją Zgromadzenia Narodowego, podczas której najważniejszym gościem i głównym mówcą będzie niemiecki prezydent Jan Rau. Takie to ci koła zatacza Historia. Esperons, że mimo tak srogiego początku, nowa zwierzchność okaże się dla nas łaskawsza od poprzedniej......
Posted by: jerome

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 20:26

Zapanowała nowa moda na bycie przeciw UE, puknijcie się w czoło, pomyślcie trochę.
Głosowałem za wejściem i się z tego cieszę.
Jestem Europejczykiem
Posted by: Galimatias78

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 20:39

Posted by: Akratitos

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 20:58

[QUOTE]Oryginalnie wysłał [T]-error:
[qb]Kerwa, ledwo kilka godzin Europejczykiem jestem, a już ci Polacy mnie tak wkur.wiają ... al: [/qb][/QUOTE]Terror lepiej bym tego nie ujął - GENIALNE!!!!!! iwo:
Posted by: silver

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 21:07

...święto cwaniaków, którzy zrobili wszystko by wepchnąć nas do UE oraz święto naiwniaków, którzy wierzyli w ich uczciwe intencje..." iwo: iwo:
Posted by: z o ® r o

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 22:17

Dobra panowie, dyskusja dyskusją, ale wydaje mi się, że wszyscy zgodzą się, że Balcerowicz musi odejść!
Posted by: Akratitos

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 22:34

Musi odejść, najlepiej do Brukseli, żeby stamtąd zajmować się europejską gospodarką, bo przy okazji i u nas się poprawi.
Posted by: Tetfol

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 22:35

[QUOTE]Oryginalnie wysłał zoRro:
[qb]Dobra panowie, dyskusja dyskusją, ale wydaje mi się, że wszyscy zgodzą się, że Balcerowicz musi odejść![/qb][/QUOTE]A ty co elektorat samoobrony??
Posted by: z o ® r o

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 01/05/2004 23:05

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ballack:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał zoRro:
[qb]Dobra panowie, dyskusja dyskusją, ale wydaje mi się, że wszyscy zgodzą się, że Balcerowicz musi odejść![/qb][/QUOTE]A ty co elektorat samoobrony??[/qb][/QUOTE]
Posted by: Akratitos

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 02/05/2004 00:07

No a czego się spodziewaliście po Zorro, w końcu zabierał bogatym i oddawał biednym, przy okazji łamiąc prawo.
Janosik, Zorro, Robin Hood - bojówka Samoobrony!!!
Posted by: jerome

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 02/05/2004 00:27

Nie pojmuje eurosceptycyzmu, ludzie! opamiętajcie się.. (MW rządzi ;/)
Posted by: Logan

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 03/05/2004 04:58

[QUOTE]Oryginalnie wysłał jerome:
[qb]Zapanowała nowa moda na bycie przeciw UE, puknijcie się w czoło, pomyślcie trochę.
Głosowałem za wejściem i się z tego cieszę.
Jestem Europejczykiem [/qb][/QUOTE]jaka ****a nowa moda? to nie wiedzielas ze sa w tym kraju ludzie trzezwo patrzacy na rzeczywistosc i niedajacy sie zbajerowac plytkimi sloganami? ja tez jestem europejczykiem, tylko zeby nim byc nie trezba wchodzic do UE
Posted by: donic

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 03/05/2004 07:13

Jedziemy do Europy !







Wszyscy oblewali wejście do Unii...





Posted by: Don

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 03/05/2004 10:51

Posted by: z o ® r o

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 03/05/2004 14:25

[QUOTE]Oryginalnie wysłał logan347:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał jerome:
[qb]Zapanowała nowa moda na bycie przeciw UE, puknijcie się w czoło, pomyślcie trochę.
Głosowałem za wejściem i się z tego cieszę.
Jestem Europejczykiem [/qb][/QUOTE]jaka ****a nowa moda? to nie wiedzielas ze sa w tym kraju ludzie trzezwo patrzacy na rzeczywistosc i niedajacy sie zbajerowac plytkimi sloganami? ja tez jestem europejczykiem, tylko zeby nim byc nie trezba wchodzic do UE[/qb][/QUOTE]Idźta przez pole, we wsi Moskal stoi...
Posted by: rymoholik

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 03/05/2004 14:32

A ja bedac wczoraj na grillu na dzialce widzialem kota unijnego, byl chyba 3 razy wiekszy niz normalny :eek: Coz, w koncu nowe standardy
Posted by: jerome

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 03/05/2004 15:59

[QUOTE]Oryginalnie wysłał logan347:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał jerome:
[qb]Zapanowała nowa moda na bycie przeciw UE, puknijcie się w czoło, pomyślcie trochę.
Głosowałem za wejściem i się z tego cieszę.
Jestem Europejczykiem [/qb][/QUOTE]jaka ****a nowa moda? to nie wiedzielas ze sa w tym kraju ludzie trzezwo patrzacy na rzeczywistosc i niedajacy sie zbajerowac plytkimi sloganami? ja tez jestem europejczykiem, tylko zeby nim byc nie trezba wchodzic do UE[/qb][/QUOTE]Czy ty nie wiesz, że każdy kraj, który wszedł do Uni skorzystał? Rozumiem, że jesteś za przystępowaniem do ZBIRu, może nie będzie nam leipej za 5 lat, ale za 10 już napewno, niestety LPR i Samoobrona powiędzą za 3 miesiące, że to UNia jest wszystkiemu winna. Ludzie trzeźwo patrzący to wg Ciebie Lepper i Giertych (wraz z Rydzykiem) brawo! Prawda jest taka, że UE daje duże szanse, tylko trzeba umieć sobie radzić, a nie biernie się przyglądać i narzekać.
PS Ciekawy jestem ilu z was patriotów ma dzisiaj zawieszone flagi..
Posted by: Akratitos

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 03/05/2004 16:23

Nie oceniałbym tak źle Giertycha i LPR. Poza tym oni już naprawdę mają coraz mniej wspólnego z Rydzykiem, który nie znosi Giertycha.
Ja byłem na paru zorganizowanych przez LPR spotkaniach z Carlem Bedermannem (byłym komisarzem UE w Polsce), dzięki temu dowiedziałem się wiele o zagrożeniach wynikających z integracji. Wiele o tym, o czym dowiadujemy się dzisiaj, LPR mówiła już dawno temu, a co nie było tematem programów TV, bo było niepopularne.
Wcale nie przeszkodziło mi to w głosowaniu na TAK i cieszeniu się z wejścia Polski do UE. Mam do LPR mimo wszystko szacunek, bo jako opozycja antyeuropejska w wielu sprawach mówili prawdę, a o czym państwowa TV nie mówiła.
Posted by: z o ® r o

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 03/05/2004 19:09

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Akratitos:
[qb]Nie oceniałbym tak źle Giertycha i LPR. Poza tym oni już naprawdę mają coraz mniej wspólnego z Rydzykiem, który nie znosi Giertycha.
Ja byłem na paru zorganizowanych przez LPR spotkaniach z Carlem Bedermannem (byłym komisarzem UE w Polsce), dzięki temu dowiedziałem się wiele o zagrożeniach wynikających z integracji. Wiele o tym, o czym dowiadujemy się dzisiaj, LPR mówiła już dawno temu, a co nie było tematem programów TV, bo było niepopularne.
Wcale nie przeszkodziło mi to w głosowaniu na TAK i cieszeniu się z wejścia Polski do UE. Mam do LPR mimo wszystko szacunek, bo jako opozycja antyeuropejska w wielu sprawach mówili prawdę, a o czym państwowa TV nie mówiła.[/qb][/QUOTE]To może uchyl nam rąbka tajemnicy. Jakież to zagrożenia na nas czyhają? Tylko proszę o rzeczowe argumenty. Bo z tym, że ja pójdę do warzywniaka za rogiem też wiąże się tysiące zagrożeń dla mojego życia. Może mi spaść cegła na głowę, może mnie potrącić samochód, mogę umrzeć w konwulsjach po zjedzeniu pryskanych warzyw. LPR miała odgórne założenie, że Unia Europejska jest zła i temu założeniu podporządkowywała cały swój program, a nie odwrotnie. W związku z tym wszelkie działania tej partii były destruktywne (widocznie tak pojmują rolę opozycji), konstruktywnych nie zauważyłem. To, że Rydzyk nielubi się już z LPR-em, to że na tę czy inną kwestię mają odmienne z Giertychem poglądy, dla mnie nie oddala ich od siebie ani na jotę. Nie wiem za co można szanować tych niebezpiecznie balansujących na granicy faszyzmu i fanatyzmu religinego wsteczników. Oby nie dane było im nigdy cofnąć Polski w rozwoju.
Posted by: Logan

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 03/05/2004 20:19

[QUOTE]Oryginalnie wysłał jerome:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał logan347:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał jerome:
[qb]Zapanowała nowa moda na bycie przeciw UE, puknijcie się w czoło, pomyślcie trochę.
Głosowałem za wejściem i się z tego cieszę.
Jestem Europejczykiem [/qb][/QUOTE]jaka ****a nowa moda? to nie wiedzielas ze sa w tym kraju ludzie trzezwo patrzacy na rzeczywistosc i niedajacy sie zbajerowac plytkimi sloganami? ja tez jestem europejczykiem, tylko zeby nim byc nie trezba wchodzic do UE[/qb][/QUOTE]Czy ty nie wiesz, że każdy kraj, który wszedł do Uni skorzystał? Rozumiem, że jesteś za przystępowaniem do ZBIRu, może nie będzie nam leipej za 5 lat, ale za 10 już napewno, niestety LPR i Samoobrona powiędzą za 3 miesiące, że to UNia jest wszystkiemu winna. Ludzie trzeźwo patrzący to wg Ciebie Lepper i Giertych (wraz z Rydzykiem) brawo! Prawda jest taka, że UE daje duże szanse, tylko trzeba umieć sobie radzić, a nie biernie się przyglądać i narzekać.
PS Ciekawy jestem ilu z was patriotów ma dzisiaj zawieszone flagi..[/qb][/QUOTE]W zadnym ze swoich postow nie napisalem, iz popieram Giertycha, Leppera badz Rydzyka. W Polsce sa jescze inne opcje polityczne, ale o takiej partii jak Unia Polityki Realnej to pewnie nieslyszales?
Jestm studentem politologii, i na przedmiot "Prawo Wspolnotowe i integracja europejska" musialem wkuwac cale unijne ustawodawsto, tak wiec mam jakies pojecie czym jest UE. Natomiast wydaje mi sie ze ty cala swoja wiedze czerpiesz z "pieknych" przemow komisarz Huebner , Oleksego i innych.W przemowach tych nieuzywali zadnych racjonalnych argumentow, a jedynie wykorzystywali ludzkie emocje, ktorymi to jest bardzo latwo manipulowac szarą masą ludzi.Przygladalem sie bardzo dokladnie kampani referendalnej, ktora byla propaganda a nie informacja. Po wejsciu do UE nagle wsczyscy beda bogaci, szcesliwi , zdrowi itp itd.Jak bedzie przekonamy sie moze za rok a moze za 10 lat. Ja uwazam ze obecnie dla Polski ta akcesja a raczej anschlus nastapila za wczesnie. Pozdro
Posted by: Akratitos

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 03/05/2004 21:07

[QUOTE]Oryginalnie wysłał zoRro:
[qb] [QUOTE]=.[/qb][/QUOTE]To może uchyl nam rąbka tajemnicy. Jakież to zagrożenia na nas czyhają? Tylko proszę o rzeczowe argumenty. Bo z tym, że ja pójdę do warzywniaka za rogiem też wiąże się tysiące zagrożeń dla mojego życia. Może mi spaść cegła na głowę, może mnie potrącić samochód, mogę umrzeć w konwulsjach po zjedzeniu pryskanych warzyw. LPR miała odgórne założenie, że Unia Europejska jest zła i temu założeniu podporządkowywała cały swój program, a nie odwrotnie. W związku z tym wszelkie działania tej partii były destruktywne (widocznie tak pojmują rolę opozycji), konstruktywnych nie zauważyłem. To, że Rydzyk nielubi się już z LPR-em, to że na tę czy inną kwestię mają odmienne z Giertychem poglądy, dla mnie nie oddala ich od siebie ani na jotę. Nie wiem za co można szanować tych niebezpiecznie balansujących na granicy faszyzmu i fanatyzmu religinego wsteczników. Oby nie dane było im nigdy cofnąć Polski w rozwoju.[/QB][/QUOTE]No i o co te emocje???? Widać, że jedyną możliwością odpowiedzi jest atak, a nie rzeczowe słuchanie tego, o czym było mówione. Carl Bedermann był komisarzem UE w Polsce, teraz agituje przeciw temu, i mówił niektóre ciekawe rzeczy, które okazały się prawdą i tyle. Nie rób ze mnie sympatyka LPR, bo nim nie jestem, ale zadałem sobie tyle trudu, jako student politologii, że chodzę na spotkania organizowane przez różne ugrupowania. Dowiedziałem się chociażby tego, że grozi nam w pierwszym roku bycie płatnikiem netto, co okazało się prawdą (gdyby nie to że weszliśmy w maju) czy to, że Wlk.Brytania nie płaci pełnej składki, za co płacimy także my. Dowiedziałem się także o różnicach pomiędzy tym, co proponowano Hiszpanii przy wejściu, a co nam. Tego nie mówiono oficjalnie, a ponieważ ja się tym zagadnieniem interesuję, słuchałem różnych głosów, także antyunijnych.
PS. Założyłem klub europejski w mojej szkole średniej. Nie zarzucisz mi antyunijności
Posted by: z o ® r o

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 03/05/2004 21:51

[QUOTE]Oryginalnie wysłał logan347:
[qb]Ja uwazam ze obecnie dla Polski ta akcesja a raczej anschlus nastapila za wczesnie. Pozdro[/qb][/QUOTE]Za wcześnie? Już jesteśmy 10 lat za taką dajmy na to Słowenią. Mieliśmy jeszcze powiększyć ten dystans? Rozumiem, że jako wiedzący lepiej student politologii głosowałeś na "nie". Nikt nie mówi, że w kampanii przedreferendalnej nie było dużo propagandy niepopartej informacją, ale to nie daje powodu do stwierdzeń, że lepiej było zostać poza Unią. A jeśli głosowałeś na "tak" i chcesz tylko wskazać zagrożenia związane z wejściem do Unii, to ok. Tylko jeśli masz rzeczywiście tak dużą wiedzę o Unii to na pewno wiesz jaką ma pełnić rolę. Nikt nie mówi, że wchodzimy tam aby w ciągu 10 lat dogonić Francję, Niemcy, Wielką Brytanię, aby przez najbliższe 50 lat być beneficjentem netto. Nie traktujmy innych do ciężkiej cholery jak dojne krowy. Korzyści w Unii mają być obu(wielo)stronne.

Co z tego, że Hiszpania miała lepsze warunki? Minęło ponad 20 lat od tego czasu i do Unii wchodzi 10 nowych państw. Zapomnijmy o tym co miała Hiszpania, cieszmy się tym co ma Polska.

Może i za 10 lat nie będzie lepiej (chociaż bardzo w to wątpie). Ale rozszerzenie Unii sprawi ze w dłuższej perspektywie korzyści dla wszystkich zainteresowanych będą przeogromne. Tym, którzy chcieliby tu wtrącić, że ich nie obchodzi co będzie za 20 lat, liczy się tylko to co jest teraz powiem, że gdyby wszyscy tak myśleli to po dziś dzień mieszkalibyśmy w jaskiniach albo skakali po drzewach.

P.S. Czy na politologii studiują sami zwolennicy J.Korwina-Mikke? Czy są jakieś inne opcje? PPS, Młodzież Wszechpolska, tak?
Posted by: Akratitos

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 03/05/2004 22:36

Są także i neokonserwatyści, jak ja
Posted by: skottie

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 04/05/2004 04:16

[QUOTE]Oryginalnie wysłał logan347:
[qb]Jestm studentem politologii, i na przedmiot "Prawo Wspolnotowe i integracja europejska" musialem wkuwac cale unijne ustawodawsto, tak wiec mam jakies pojecie czym jest UE. Pozdro[/qb][/QUOTE]Lol :eek: , no to gratuluję ja znasz/znałeś całe aquis communutaire. Coś chyba chłopie przesadzasz. Nie sądzę żeby możliwe było poznanie/wkucie całego unijnego ustawodastwa.
Tego jest takie mnóstwo, że wklepać to do głowy jest niemożliwością i po prostu ci nie wierzę. Mając z tym cos wspólnego i siedząc czasem w tym interesie zdarzało mi się pracowac z ponad stustronicowaymi dyrektywami czy rozporządzeniami. A ty mi mówisz że musiałeś wkuć to :eek:
TO jak to było?

scottie
Posted by: Radj

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 04/05/2004 04:25

[QUOTE]Oryginalnie wysłał zoRro:
[qb]Za wcześnie? Już jesteśmy 10 lat za taką dajmy na to Słowenią. Mieliśmy jeszcze powiększyć ten dystans?[/qb][/QUOTE]Slowenia?? Byles tam, ze wypowiadasz takie tezy?
Posted by: skottie

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 04/05/2004 04:32

logan347 coś was słabo edukują ekonomicznie na tej politologii
Ja wiem że polityka to wielkie gówno i propaganda i to co się działo przed referendum tak właśnie wyglądało.
Mało było merytorycznej dyskusji. Wszystko było przedstawiane od kolorwoej strony podczas gdy tak super to nie było do końca. Ale tak zawsze było i będzie z polityką.
Prawda jest taka, że jak zaczeliśmy integrację już na początku transformacji to był to proces który postępował i był niejako naturalny biorąc pod uwagę trendy światowe (globalizacja, liberalizacja handlu etc.). Mieliśmy wybór: albo zostać drugą autarkiczną Białorusią albo integrowac sie z innymi. Wybór był prosty. Potem decyzja żeby integrować się głębiej. Skoro wszystkie nowe państwa członkowskie zyskały to dlaczego my mamy stracić?
Kiedy już zaczął się proces integracji wycofać sie z niego łatwo nie było. Koszty dostosowań były już ogromne. Gdybyśmy w referendum powiedzieli "nie" to wtedy w Polsce byłby kataklizm gospodarczy, bo wszystko było od jakiegoś czasu robione pod Unię.

Nie zgadzam się z tobą , że za wczesnie się przyłączyliśmy. Jak widać sytuacja polityczna tudzież ekonomiczna w naszym kraju nie jest za kolorowa. Bedę patrzył chętnym okiem na proces ograniczania naszej suwerenności i zabierania władzy od naszej klasy politycznej , bo jak sami politycy codziennie udowadniają po prostu nie są ani kompetentni ani uczciwi. Nie moga sobie poradzić ze sprawnym zarządzaniem państwem a w dodatku te wszystkie skandale.
Podobnie z ekonomią. Ekonomicznie otworzyliśmy się już jakiś czas temu i UE z tego korzystała (vide nasze saldo export-import) teraz my musimy zaatakować "ekonomicznie" UE i "wyciśnąć" z naszego członkostwa co tylko się da.

Mógłbym tak pisac i pisać, ale chyba już starczy. Zapraszam do dalszej rzeczowej dyskusji. al:

scottie
Posted by: KeeYou

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 04/05/2004 12:15

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Radj:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał zoRro:
[qb]Za wcześnie? Już jesteśmy 10 lat za taką dajmy na to Słowenią. Mieliśmy jeszcze powiększyć ten dystans?[/qb][/QUOTE]Slowenia?? Byles tam, ze wypowiadasz takie tezy?[/qb][/QUOTE]Abstra***ąc od tematu. To trzeba być w danym kraju, żeby mieć jakieś szczątkowe zdanie na jego tem?
Posted by: KeeYou

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 04/05/2004 12:18

A z tą cenzurą toście na głowę poupadali. C*** się piszę przez CH i to na litosc Boską jest w środku słowa.

Przepraszam za off topic.
Posted by: Radj

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 04/05/2004 12:26

[QUOTE]Oryginalnie wysłał KeeYou:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Radj:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał zoRro:
[qb]Za wcześnie? Już jesteśmy 10 lat za taką dajmy na to Słowenią. Mieliśmy jeszcze powiększyć ten dystans?[/qb][/QUOTE]Slowenia?? Byles tam, ze wypowiadasz takie tezy?[/qb][/QUOTE]Abstra***ąc od tematu. To trzeba być w danym kraju, żeby mieć jakieś szczątkowe zdanie na jego tem?[/qb][/QUOTE]Nie, ale daje to solidne podstawy do takich wnioskow. Ciekawe na podstawie czego kolega stwierdzil, ze Polska jest 10 lat za Slowenia.
Posted by: Radj

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 04/05/2004 12:34

[QUOTE]Oryginalnie wysłał KeeYou:
[qb]A z tą cenzurą toście na głowę poupadali. C*** się piszę przez CH i to na litosc Boską jest w środku słowa.

Przepraszam za off topic.[/qb][/QUOTE]Skrypt nie rozroznia miejsca danego sformuowania w slowie, on blokuje dany ciag znakow, bo gdyby chodzilo o srodek slowa kazdy moglby stawiac np. '...' i uzywac wulgaryzmow. Blokada jest na 3 ostatnie litery owego wyrazu, bo nasze nierozgarniete spoleczenstwo w wiekszosci nie wie jak sie pisze iwo:
Posted by: KeeYou

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 04/05/2004 12:34

Przesadził troszkę, podkoloryzował.
Opierając sie wyłącznie na materiałach, prasowych, telewizyjnych, no medialnych powiedzmy można stwierdzić, że jednak za tą Słowenia jesteśmy i to sporo. Zreszta obserwacja Świata choćby sportu równiez na to pozwala. Zdaje się, że jakby poszperać trochę w statystykach rozwoju gospodarczego (PKB, PKB per capita, PNB i te wszystkie inne główne mądre skróty), a także standardów życia, to by sie okazało, że kolega nie minął sie z prawda aż tak bardzo.
Posted by: Conrad

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 04/05/2004 13:18

[QUOTE]Oryginalnie wysłał zoRro:
[qb]Balcerowicz musi odejść! Bo inaczej będzie niewesoło [/qb][/QUOTE]Dzięki temu panu nie czekamy teraz na wejście do UE razem z Rumunią i Białorusią.

:5gw: Balcerowicz :5gw: iwo:
Posted by: z o ® r o

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 04/05/2004 14:28

W Słowenii nie byłem, jednak jak słusznie zauważył KeeYou w dobie globalizacji nie trzeba w danym kraju być żeby wyrobić sobie pewne zdanie, natomiast jeśli Ty Radj byłeś w Słowenii i uważasz inaczej (tzn. że kraj ten nie jest o wiele bardziej rozwinięty od Polski) to chylę czoła. Wszystkie najważniejsze wskaźniki gospodarcze stawiają Słowenię tuż za, jeśli nie na równi z najsłabszym pod tym względem państwem Unii - Grecją. Natomiast Polska jest jeszcze w połowie drogi do najbiedniejszych państw UE (i być może na to żeby je dogonić potrzebować będzie właśnie 10 lat, jeżeli nie więcej). To wszystko przekłada się na standard życia i na rozwój społeczeństwa. Nie wiem czemu mój post wzbudził tyle kontrowersji, bo to są fakty, a z nimi się nie dyskutuje. Można się za to zastanawiać dlaczego Słowenia, która uzyskała niepodległość w roku 1991, i która nawet nie myślała jeszcze o wejściu do Unii, gdy w Polsce mówiło się już o tym otwarcie potrafiła tak szybko zdystansować wszystkie państwa kandydujące mimo że dołączyła do nich jako ostatnia. Na pewno łatwiej jest wyprowadzić na prostą małe państwo, na pewno potrafili optymalnie wykorzystać swoje atuty np. turystykę, na pewno najsprawniej i najmniejszym kosztem ze wszystkich byłych republik udało się im oderwać od Jugosławii.
Posted by: KeeYou

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 04/05/2004 16:39

Jeśli chodzi o wszystkie obecne 25 krajów Unii, w najważniejszych wskaźnikach gospodarczych i poziomie życia jesteśmy podobno jedynie lepsi od Litwy i Łotwy...
Posted by: jerome

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 04/05/2004 17:59

[QUOTE]Oryginalnie wysłał KeeYou:
[qb]Jeśli chodzi o wszystkie obecne 25 krajów Unii, w najważniejszych wskaźnikach gospodarczych i poziomie życia jesteśmy podobno jedynie lepsi od Litwy i Łotwy...[/qb][/QUOTE]ja byłem dwa lata temu na Słowacji, nie sądzę aby im się lepiej żyło niż nam... (tak, wiem o ich błyskawicznie rosnącej gospodarce..)

Hehe co najlepsze, rano budziły mnie jakieś nieokreślone dźwięki z głośników porozwieszanych w całej miejscowości, nie mam pojęcia co oni tam mówili, ale chyba jakieś zachęty do pracy czy coś takiego...
Posted by: KeeYou

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 04/05/2004 18:30

Jerome, to była Korea Północna

Napisałem to w oparciu o zasłyszane, bądz przeczytane tu i ówdzie liczby i opinie. Odczucia to inna sprawa.
Posted by: qwerty

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 05/05/2004 20:35

[QUOTE]Oryginalnie wysłał zoRro:
[qb](...) Można się za to zastanawiać dlaczego Słowenia, która uzyskała niepodległość w roku 1991, i która nawet nie myślała jeszcze o wejściu do Unii, gdy w Polsce mówiło się już o tym otwarcie potrafiła tak szybko zdystansować wszystkie państwa kandydujące mimo że dołączyła do nich jako ostatnia. Na pewno łatwiej jest wyprowadzić na prostą małe państwo, na pewno potrafili optymalnie wykorzystać swoje atuty np. turystykę, na pewno najsprawniej i najmniejszym kosztem ze wszystkich byłych republik udało się im oderwać od Jugosławii.[/qb][/QUOTE]Jugosławia (a w niej Słowenia) była praktycznie niezależna od ZSRR, miała dużo bardziej liberalną politykę gospodarczą, stąd poziom życia znacznie lepszy już na starcie. Dodatkowo bardzo łatwo uwolniła się spod Jugosławii w 1991, która to tylko psuła jej wyniki gospodarcze.
Posted by: Arik

Re: Jak swietujecie wejscie do UE ??:) - 05/05/2004 20:35

ja swietuje jak zawsze przy iwo: