serwis bukmacherski a ustawa hazardowa?

Posted by: konrad401

serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 14/02/2010 09:50

cześć,
zakładając stronkę dotyczącą bukmacherski i mając na uwadze że w przyszłości będą tam się znajdować reklamy bukmacherów w stusunku do nowej ustawy musze zadbać jedynie o to aby strona była na zagranicznym serwerze czy jest cokolwiek jeszcze co muszę wprowadzić w tej kwestii?nie wiem, moze jakiś zapis z regulaminie?
dzieki za pomoc każdego rodzaju. ;-)
Posted by: Virapl

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 14/02/2010 10:59

Serwer i rejestracja domen na zagranicznych serwisach - to wystarczy, żeby nie podlegać pod polskie prawo.
***, gdyż zakaz nakłaniania do hazardu nie powstał wraz z nową ustawą, ale ogólne zamieszanie i nastawienie publiczne daje szanse prawnikom na przeforsowanie swoich racji i zdobycie odszkodowań... znając polskie realia zresztą, zupełnie pewnie nieadekwatnych do poniesionych strat (bo przecież osoba wciągnięta w uzależnienie nie ponosi jedynie strat finansowych). Sprawa nieco dyskusyjna, lecz mimo wszystko - jeżeli coś promujemy, musimy liczyć się z konsekwencjami które wyrządzamy innym osobom i za nie odpowiadać; szczególnie gdy otrzymujemy prowizje od przegranych, a nie od obrotu (zupełnie inaczej byłoby to traktowane, gdyby bukmacherzy mając 5% marży na zakładach, wypłacali po prostu 2% od obrotu(wniesionych stawek) każdego gracza; zamiast 40% jego przegranych - w tym drugim przypadku oczywistym staje się, iż nakłaniamy do hazardu celem zdobycia korzyści majątkowej z przegranej gracza).
Mimo wszystko to czysto hipotetyczne zagrożenia, do założenia małego serwisu i wykluczenia z 99% pewnością jakichkolwiek problemów prawnych (nie licząc skarbowych co do wypłaty prowizji, ale to już temat na dłuższą dyskusję) wystarczy rejestracja wszelkich instrumentów powiązanych ze stroną i dostępem do niej zagranicą.
Pozdr.
Posted by: Conrad

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 14/02/2010 12:23

NIE wystarczy mieć serwer za granicą. Musisz mieć firmę w innym kraju i także osobiście mieszkać poza krajem. Inni próbowali wszystko ustawić na zagraniczną firmę, ale osobiście nadal siedzą w Polsce i wszystko prowadzą, czyli zamiast łamania ustawy zabraniającej reklamowania hazardu... wolą łamać prawo podatkowe. I to robią w tak debilny, prosty sposób, że w 30 sekund widać jaki to jest wałek... jakieś Wyspy Marshalla czy inne wynalazki... lol. smile
Posted by: Virapl

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 14/02/2010 13:09

Wyraźnie uwzględniłem to o czym piszesz w ostatnim zdaniu. W praktyce jednak mały serwis jest w stanie utrzymać się z takich prowizji, które nie przykują uwagi Urzędu Skarbowego (podobnie jak w przypadku niewielkich wygranych u bukmacherów), niewielkie kwoty wypłat można też realizować przez neteller, moneybookers, a później przy pomocy ich kart. Wątpie, czy kiedykolwiek zostanie to namierzone przez US.
Posted by: Conrad

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 14/02/2010 13:42

Największy błąd to właśnie akcje typu firma gdzieś w jakiejś republice bananowej typu Wyspy Marshalla. Od razu wiadomo o co chodzi, dla US tego typu sytuacje to bajka. Z łatwością mogą udowodnić (choć w kwestiach podatkowych to człowiek musi udowadniać niewinność a nie odwrotnie), że "prawdziwą kontrolę" nad firmą mają osoby z Polski (nawet jeśli zagraniczna firma ma "proxy owners"), i wtedy zaczyna się cały podatkowy cyrk.

Osobiście uważam, że najlepiej robić wszystko zgodnie z prawem, spać spokojnie, jak tylko przychodzi czas na płacenie podatków to jako pierwszy wszystko wypełniam i składam. Co do kropki.
Posted by: konrad401

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 14/02/2010 18:34

Dzięki chłopaki za cenne uwagi.
tzn. moze źle się wyraziłem, nie chodzi mi o serwis a raczej o forum.
Strona zarejestrowana w Szwecji na tamtejszym serwerze, jeden admin także mieszkający w Szwecji a ja mieszkam w Polsce.Czy w ten sposób byłoby ok?

Oczywiście Conrad wole spac na luzie i zrobić to zgodnie z prawem.
Posted by: Virapl

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 14/02/2010 19:49

Moja wiedza co do rynku skandynawskiego nie jest pełna, lecz pewny jestem co do tego, że w Szwecji prawo zezwala na reklamowanie hazardu, również tego online.
Co do czerpania korzyści przez Ciebie z takiego forum, to aby być w 100% czystym i korzystać z ich prawa, musisz wyjechać tam, zostać rezydentem (zameldować się, zgłosić się w tamtejszym biurze imigranckim(jesteśmy w UE, uproszczone procedury na szczęście), zarejestrować się w tamtejszym Urzędzie Skarbowym i składać tam roczne zeznania podatkowe, co sprawi, iż odprowadzać będziesz podatki na warunkach szwedzkich, co do których wysokości nie mam pojęcia, ale na pewno Twój wspólnik będąc na miejscu może to ustalić bardzo szybko). Od tego momentu nawet fizycznie nie musiałbyś przebywać na terenie Szwecji i będziesz mógł prowadzić serwis z Polski.
Rozważania moje są czysto hipotetyczne, istotna tutaj jest skala - jak duży będzie Twój serwis i czy robienie tego wszystkiego, jest tego warte.
Zgadzam się z tym, iż najlepiej robić wszystko zgodnie z prawem, lecz w obecnej sytuacji po prostu z Polski tego robić się nie da smile
Posted by: Conrad

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 14/02/2010 20:27

Gdzie jest serwer jest najmniej ważne, według prawa najważniejsze jest gdzie jest "kontrola" nad stroną. Inaczej mógłbyś sobie mieszkać w USA a przez serwer w innym kraju przyjmować zakłady. Niestety tak to nie działa. Podobnie jak US ma głęboko w d... gdzie ktoś zarejestruje firmę, jeśli uznają że faktyczna kontrola nad firmą jest w Polsce to dowalą podatki i kary straszne.

W Twoim przypadku radziłbym żeby ta firma była zarejestrowana w Szwecji, a Ty możesz być udziałowcem tej firmy i legalnie otrzymywać np. dywidendę co roku. Gorzej z pensją, jako non-resident director w pewnym stopniu udowodniłbyś, że część decyzji dotyczących firmy jest dokonywana w Polsce. Aha, i wszystkie zebrania "akcjonariuszy" robić tylko w Szwecji, w ten sposób znacznie łatwiej udowodnisz w razie czego dla US, że strategiczna kontrola nad firmą leży w Szwecji.
Posted by: Virapl

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 14/02/2010 22:24

Mówisz Conrad już konkretnie o sprawie opodatkowania i czerpania dochodów z serwisu, wtedy faktycznie mało istotne jest gdzie stoi serwer, w momencie gdy musimy rozliczać się z dochodów z tego tytułu w Polsce. To gdzie stoi serwer jest istotne gdy mówimy o samej możliwości reklamowania hazardu. Na polskim serwerze byłoby to nielegalne, na szwedzkim za to już tak. W sprawie podatków za to powtarzamy po sobie. Pozdr.
Posted by: konrad401

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 14/02/2010 22:37

ok dzieki za odpowiedzi panowie.

więc jak to mogę zrobić w kwestii dochodów aby było legalnie? uzględniając to że będę jednak przebywał na terytorium Polski, przejdzie to jakoś?
Posted by: Conrad

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 15/02/2010 01:46

Originally Posted By: Virapl
To gdzie stoi serwer jest istotne gdy mówimy o samej możliwości reklamowania hazardu. Na polskim serwerze byłoby to nielegalne, na szwedzkim za to już tak.


Nie można wykorzystywać zagraniczny serwer by robić coś, co jest nielegalne we własnym kraju. Z tego powodu aby prowadzić taki biznes musisz także mieszkać w innym kraju, tam założyć firmę. Sam serwer nie wystarczy, a przepisanie domeny na firmę z proxy owners w jakiejś republice bananowej też nie pomoże jeśli US będzie chciał sprawdzić, gdzie naprawdę dany serwis jest prowadzony.
Posted by: DJ SOSNA

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 15/02/2010 01:49

Originally Posted By: Conrad
przepisanie domeny na firmę z proxy owners w jakiejś republice bananowej też nie pomoże jeśli US będzie chciał sprawdzić, gdzie naprawdę dany serwis jest prowadzony.


Naprawdę znasz Conrad takich speców w US, którzy by to potrafili? Ja w to wątpie. Oni ledwo excela obsługują cool
Posted by: Conrad

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 15/02/2010 02:54

Problem w tym, że w sprawach z US to człowiek musi wszystko udowadniać. A wystarczy najmniejszy szczegół aby rozwalić każdy układ w drobny mak. Dlatego dziwi mnie to, że niektórzy wolą bawić się w takie ustawianie wszystkiego, że firma niby jest na wyspie X, a tak naprawdę właściciel kontroluje wszystko z Polski. Czyli zamiast być w sprzeczności z ustawą antyhazardową i na tym pozostać... to wolą sobie zrobić 100x poważniejsze problemy podatkowe.

A z tym Excellem to się zastanawiam, czy wszystkie urzędy tak naprawdę mają wykupioną licencję. smile A jeśli mają, to czemu nie używają OpenOffice za darmo? wink
Posted by: Adiasz

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 18/01/2012 03:47

Originally Posted By: Conrad
Największy błąd to właśnie akcje typu firma gdzieś w jakiejś republice bananowej typu Wyspy Marshalla. Od razu wiadomo o co chodzi, dla US tego typu sytuacje to bajka. Z łatwością mogą udowodnić (choć w kwestiach podatkowych to człowiek musi udowadniać niewinność a nie odwrotnie), że "prawdziwą kontrolę" nad firmą mają osoby z Polski (nawet jeśli zagraniczna firma ma "proxy owners"), i wtedy zaczyna się cały podatkowy cyrk.


Największe, pierwsze serwisy z googla należą do bananowych wysp. Jak transferują kasę do właściciela PL w formie np. dywidendy to on i tak płaci podatek dochodowy do US, więc dlaczego US miałby się czepiać?
Posted by: Vorspringer

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 18/01/2012 07:16

Teorię znamy, a praktyka wygląda tak:

Jeden z największych polskich e-serwisów sportowych. Reklamy buków niezmiennie hulają na głównej stronie. Sportingbety, bwiny itd.

Wydawca/Właściciel:
Falcon Media Invest Corporation, z siedzibą w Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Wyspy Marshalla, MH96960

Do tego polska "przybudówka" i adnotacja, że:

obsługuje ona Wydawcę jako agencja informacyjna oraz agencja promocyjna i reklamowa, w tym ostatnim przypadku tylko w odniesieniu do podmiotów posiadających siedzibę na terytorium RP i działających zgodnie z polskim prawem (w szczególności nie zawiera i nie pośredniczy w ewentualnym zawieraniu umów przez Wydawcę z podmiotami z branży bukmacherskiej).

I działa. I ma się dobrze wink
Posted by: Conrad

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 18/01/2012 08:37

Originally Posted By: Adiasz
Największe, pierwsze serwisy z googla należą do bananowych wysp. Jak transferują kasę do właściciela PL w formie np. dywidendy to on i tak płaci podatek dochodowy do US, więc dlaczego US miałby się czepiać?


Właścicielem akcji może być firma z wysp bananowych, natomiast jeśli firma działa tutaj i prawdziwe osoby ją prowadzące (nie te widniejące w papierkach) są tutaj to US może potraktować taką firmę jako lokalną pod względem podatkowym.

Zresztą, OECD już wymusił na większości krajów współpracę podatkową. Jeden list z US i od razu muszą ujawnić kim są prawdziwi właściciele, itd.

A z takimi adresami jak Wyspy Marshalla to każdy US na świecie dokładnie wie o co chodzi.
Posted by: Adiasz

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 18/01/2012 14:17

Originally Posted By: Conrad
Właścicielem akcji może być firma z wysp bananowych, natomiast jeśli firma działa tutaj i prawdziwe osoby ją prowadzące (nie te widniejące w papierkach) są tutaj to US może potraktować taką firmę jako lokalną pod względem podatkowym.

Zresztą, OECD już wymusił na większości krajów współpracę podatkową. Jeden list z US i od razu muszą ujawnić kim są prawdziwi właściciele, itd.

A z takimi adresami jak Wyspy Marshalla to każdy US na świecie dokładnie wie o co chodzi.


Okej Conrad, to co piszesz jest dla mnie jasne.

Jednak nie wiem czy dobrze mnie rozumiesz, piszesz o ściganiu przez US w kwestii niepłaconych podatków za dochody firmy w raju podatkowym a mi nie chodzi o to aby nie płacić podatków tylko żeby zalegalizować reklamę hazardu. Czyli gdy będąc akcjonariuszem/udziałowcem w firmie offshore wypłacam z niej dochody to grzecznie płacę od tego podatek dochodowy. Jestem udziałowcem ale nie kieruję firmą.

Czy takie podejście do tematu ma sens? Czy niejako przyznanie się do bycia udziałowcem takiej firmy dyskwalifikuje całą zabawę?
Posted by: SchabowyRazz

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 18/01/2012 20:17

No tak...
Zabronić,zakazać,aby TKM mogło się nachapać.
Lotto to nie hazard laugh
"- nie musisz chodzić do kolektury TS, by przekazać swoje typowania i opłacić kupon!
- nie musisz chodzić do kolektury lub Oddziału TS, by odebrać wygrane!
- nie musisz nawet sprawdzać, czy wygrałeś – robimy to za Ciebie i automatycznie wysyłamy Tobie Twoje wygrane;"

www. 3gry.pl
Posted by: Robert_1

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 31/01/2012 22:23

Dołączę się do dyskusji. Jestem właścicielem małego serwisu bukmacherskiego. Kilka reklam, od czasu do czasu jakiś konkurs bukmacherski.

Dzisiaj otrzymałem wezwanie do urzędu celnego w charakterze podejrzanego o popełnienie czynu zabronionego określonego w art. 110a § 1 k.k.s. (Zlecenie lub prowadzenie reklamy z naruszeniem przepisów ustawy). Pytanie co teraz? Co mi grozi, jak się usprawiedliwiać?
Posted by: SchabowyRazz

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 31/01/2012 23:00

Grzywna do 720 stawek dziennych
Posted by: Robert_1

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 31/01/2012 23:17

Na podstawie czego ustalana jest grzywna? Czy mogę się jakoś bronić, usprawiedliwiać?
Posted by: SchabowyRazz

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 31/01/2012 23:35

Kiedy dostałes te wezwanie i na jaki termin ?
Stronke masz/miałeś w jez.polskim ?
Posted by: Robert_1

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 01/02/2012 00:38

Wezwanie dostałem na połowę lutego. Strona jest w języku polskim pod domeną *.pl

Od kilku dni jest w posiadaniu innego właściciela. Nie wiem czy to coś zmienia?
Posted by: Cholo

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 01/02/2012 02:26

czyli ustawa nie jest taka martwa jak co niektorzy tutaj sądzili

jak dotad najwieksze sprawy reklam m.in na skokach narciarskich nie znalazly swojego zakonczenia, ciekawe jak potraktuja zwyklego Kowalskiego
Posted by: Bzyku

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 01/02/2012 03:47

Originally Posted By: Gvizdek
ciekawe jak potraktuja zwyklego Kowalskiego


Tak jak zawsze. Bez mydła.
Posted by: Self-Confident

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 01/02/2012 04:03

ciezko cokolwiek, doradzic siedze troche w branzy, ale pierwszy raz slysze zeby ktos dostal takie wezwanie. Daj znac potem jak sie to wszystko potoczylo i zycze powodzenia!
Posted by: Robert_1

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 01/02/2012 04:16

Dzięki wszystkim za chęć pomocy. W urzędzie mam się stawić 15 lutego więc po tym terminie zdam relacje. Mam nadzieje, że bardzo boleć nie będzie... wink
Posted by: connor

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 01/02/2012 04:24

Originally Posted By: Bzyku
Originally Posted By: Gvizdek
ciekawe jak potraktuja zwyklego Kowalskiego


Tak jak zawsze. Bez mydła.


dobrze jednak wziac na to spotkanie wazeline
Posted by: Robert_1

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 01/02/2012 20:59

Sprzedam serwis z płatnymi typami: http://niereklamujemytutajtakichserwisow.pl

Widzę, że sporo osób aktywnie tu typuje, być może ktoś z was go kupi i należycie się nim zaopiekuje dorabiając sobie przy tym dodatkowo. Ja niestety nie mam już czasu na jego prowadzenie.

Zapraszam do licytacji i kontaktu. wink
Posted by: Goget

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 01/02/2012 21:03

To przez ten serwis cie Kapica ściga ?
Posted by: Robert_1

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 01/02/2012 22:16

Nie. Kapica ściga mnie przez moje forum, więc jak na razie serwis jest bezpieczny. Lecz przyszłemu właścicielowi radzę zarejestrować po prostu firmę w UK... Ja już ani ochoty ani siły na to nie mam. Wysprzedaje wszystkie serwisy związane z hazardem i przerzucam się na inną branżę. Nie zamierzam walczyć z naszym debilnym państwem..
Posted by: Robert_1

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 01/02/2012 22:40

Goget czemu ocenzurowałeś link do aukcji? Ani to reklama strony, ani tym bardziej konkurencja dla forum. Wszak mamy zupełnie inne grupy docelowe... smile
Posted by: Goget

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 01/02/2012 22:52

Regulamin Forum

3. II. c) Reklamowanie płatnych stron z typami.

Nie ma znaczenia, czy podasz bezpośredni link czy do aukcji na Allegro.

Sama historia z Kapicą mocno naciągana. Chętnie zobaczę skan pisma z wezwaniem do urzędu.
Posted by: Robert_1

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 02/02/2012 00:19

Nie wiem co zmieni to, że zobaczysz skan pisma lecz zamieszczam go ponieważ nie lubię jak ktoś oskarża mnie o nieuczciwość. Link: http://img84.imageshack.us/img84/3853/skanuj0001ce.jpg
Posted by: Conrad

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 02/02/2012 21:53

Originally Posted By: Robert_1
Dołączę się do dyskusji. Jestem właścicielem małego serwisu bukmacherskiego. Kilka reklam, od czasu do czasu jakiś konkurs bukmacherski.

Dzisiaj otrzymałem wezwanie do urzędu celnego w charakterze podejrzanego o popełnienie czynu zabronionego określonego w art. 110a § 1 k.k.s. (Zlecenie lub prowadzenie reklamy z naruszeniem przepisów ustawy). Pytanie co teraz? Co mi grozi, jak się usprawiedliwiać?


Do urzędu czy do... sądu? To jakiś urząd teraz decyduje o Twojej winie czy chodzi o to, że z nimi wyjaśniasz sprawę i jeśli nie znajdziecie wspólnego języka to wtedy idziecie do sądu?
Posted by: Robert_1

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 03/02/2012 00:45

Do urzędu celnego. Z tego co się dowiedziałem tam przedstawią mi wszystkie zarzuty i zaproponują grzywnę. Jeśli przyjmę to po sprawie, jeśli nie to sprawa idzie do sądu. smile
Posted by: Robert_1

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 04/02/2012 06:26

Jak donosi Krzysztof administrator jednego z portali bukmacherskich nie tylko ja otrzymałem takowe wezwanie.

"Osoby, które posiadają strony zarejestrowane na swoje imię i nazwisko, a mają na nich reklamy bukmacherów mogą już się spodziewać kontroli Izby Celnej. Doszły mnie słuchy o pierwszych karach rzędu 1000zł."

mad
Posted by: royalflush

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 04/02/2012 06:33

ee tam tyle, za dwa wypite piwa na rowerze biorą prawko i wlepiają większą karę.
Posted by: rafal08

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 04/02/2012 06:37

Originally Posted By: Robert_1
Jak donosi Krzysztof administrator jednego z portali bukmacherskich nie tylko ja otrzymałem takowe wezwanie.

"Osoby, które posiadają strony zarejestrowane na swoje imię i nazwisko, a mają na nich reklamy bukmacherów mogą już się spodziewać kontroli Izby Celnej. Doszły mnie słuchy o pierwszych karach rzędu 1000zł."

mad


A tak szczerze to co Nas to w ogole obchodzi laugh
Posted by: Robert_1

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 04/02/2012 06:41

Może i tak. Ale grzywna może być nakładana wielokrotnie. Albo wynosisz się z kraju i przenosisz tam biznes albo będziesz co jakiś czas płacił grzywny.

Warto tu dodać, że górna granica grzywny wynosi 12 643 200 zł.
Posted by: rafal08

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 04/02/2012 06:44

Warto dodac

No to chyba nie zrozumiales co napisalem .Ewentualnie nie rozumiesz slowa tutaj
Posted by: rafal08

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 04/02/2012 06:45

Nas = tutaj wink
Posted by: Piecia

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 04/02/2012 06:46

jak masz dużo opłacalnych reklam to chyba nie powinno stanowić to aż takiego problemu
Posted by: Self-Confident

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 04/02/2012 06:50

rafa mow za siebie, mnie np obchodzi.

Oni do tego dochodza na kogo jest domena, albo serwer?
Tutaj mozna przeciez zalozyc wszystko na zmyslone dane.
Posted by: SchabowyRazz

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 06/02/2012 02:44

Jesli w "whois" można było zobaczyć,kim jest własciciel strony,to nie ma co się dziwić wezwaniu.

Z kraju nie ma co uciekać.
Wystarczy zmienić płeć i zostać posłanką
Posted by: [a]domaitis

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 06/02/2012 02:48

Originally Posted By: SchabowyRazz
Jesli w "whois" można było zobaczyć,kim jest własciciel strony,to nie ma co się dziwić wezwaniu.

Z kraju nie ma co uciekać.
Wystarczy zmienić płeć i zostać posłanką

ale te dane mozna chyba ukryc przy rejestracji domeny, zeby nie pokazywalo...
Posted by: Self-Confident

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 06/02/2012 02:58

jesli domena jest na firme to te dane sa dostepne
jak na osobe prywatna to mozna ukryc, niektore firmy ukrywaja od razu, do niektoych trzeba pisac
domen info nie mozna ukryc w obu przypadkach
Posted by: Conrad

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 06/02/2012 09:32

Originally Posted By: Self-Confident
jesli domena jest na firme to te dane sa dostepne
jak na osobe prywatna to mozna ukryc, niektore firmy ukrywaja od razu, do niektoych trzeba pisac


I co to dokładnie da, bo nie za bardzo rozumiem w czym ta rada ma pomóc?
Posted by: Self-Confident

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 06/02/2012 18:00

to była odp na post [a]domaitis
Posted by: Conrad

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 06/02/2012 19:17

Originally Posted By: Self-Confident
to była odp na post [a]domaitis


Spox, rozumiem, ale dane te są ukryte tylko przed "publicznością". Natomiast są w pełni dostępne dla wszystkich instytucji państwowych.
Posted by: yazsm

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 08/02/2012 05:20

@Robert_1 - wklej tutaj to co odpisał BAH smile No i przede wszystkim powiedz jaką taktykę przyjmujesz - taką jak odpisali Ci z pewnego bukmachera? smile
Posted by: Robert_1

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 09/02/2012 15:18

Odpowiedź BAH:

"Do chwili obecnej żadne organy i urzędy nie podjęły kroków prawnych przeciwko bet-at-home.com z powodu Ustawy o Grach Losowych z 2010 roku. Słyszeliśmy jednak o pojedynczych sytuacjach, że partnerzy reklamujący nasz serwis poprzez banery, otrzymując kary pieniężne od Urzędów Skarbowych. Proponujemy dalej prowadzić reklamę a w przypadku ewentualnej kary pieniężnej skierować się do sądu.
Nasi partnerzy mogą się odwołać przeciwko własnemu państwu, z powodem utraty wolności prowadzenia usług, oraz ze względu na fakt, że prowadzona działalność następuje we współpracy z firmą bet-at-home.com, która jest zarejestrowana na terenie Malty. Wolność świadczenia usług poparta jest artykułem 56 AEUV i mówi jasno, że: Firmy, które posiadają swoją siedzibę w Państwie Członkowskim Unii Europejskiej i które prowadzą tam zgodną z prawem działalność, mogą to także prowadzić w pozostałych krajach członkowskich. Narodowa Ustawa o Grach Losowych nie może być dyskryminowana i musi być zaakceptowana przez Komisję UE.

W Polsce taka sytuacja nie została zaakceptowana, ponieważ polska Ustawa o Grach Losowych, narusza wymagania Unii Europejskiej i nie jest akceptowana przez Sąd Najwyższy w Polsce.

Sąd Najwyższy w Polsce posiada już kilka podobnych przypadków, jak np. nasza reklama w Zakopanem, która została przekazana do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z powodu złamania zasad Gier. Do tej pory nie doszło do wydania wyroku o winie i karze w związku z wyżej wymienioną sytuacją.

Do poniższej wiadomośći dołączamy również link:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zorg...u-2483206.html "

Co do mojej taktyki to w zależności od wysokości grzywny albo ją przyjmę albo będę się sądził. W ramach ciekawostki poniżej załączam odpowiedź jednego z użytkowników forum prawniczego:

"Napisał/a Robert_1
Narodowa Ustawa o Grach Losowych nie może być dyskryminowana i musi być zaakceptowana przez Komisję UE.
Zapomnieli dodać, że ustawa hazardowa w zakresie dotyczącym rozwiązań technicznych - m.in. odnoszących się do hazardu internetowego, ZOSTAŁA notyfikowana Komisji Europejskiej, która żadnych zastrzeżeń nie zgłosiła.

Cytat:
Napisał/a Robert_1
W Polsce taka sytuacja nie została zaakceptowana, ponieważ polska Ustawa o Grach Losowych, narusza wymagania Unii Europejskiej i nie jest akceptowana przez Sąd Najwyższy w Polsce.
Nie wiem o co chodzi z tym Sądem Najwyższym (ktoś tu chyba popłynął... ) natomiast pogląd o naruszaniu "wymagań Unii Europejskiej" jest prywatnym poglądem właścicieli tegoż serwisu. Skoro ETS dopiero wypowie się w tej kwestii.

Cytat:
Napisał/a Robert_1
Co myślicie na ten temat? Czym mam jakieś szanse na wygranie ewentualnej sprawy w sądzie?
Tak. Pod warunkiem, że weźmiesz dobrego prawnika."
Posted by: AGASSI

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 09/02/2012 16:55

Originally Posted By: Bzyku
Originally Posted By: Gvizdek
ciekawe jak potraktuja zwyklego Kowalskiego


Tak jak zawsze. Bez mydła.


nie dość,że bez mydła to nawet bez udziału stron laugh puke

http://www.e-play.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=2294:%E2%80%9Estop%E2%80%9D-wskazuje-na-hazard&Itemid=34
Posted by: Cholo

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 15/02/2012 03:55

Robert czekamy jutro na relacje gwizdek
Posted by: Robert_1

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 16/02/2012 01:34

Wizyta średnio przyjemna, urzędnicy z którymi rozmawiałem posiadali zerowe pojęcie na temat internetu, reklamy itp. Przez co przesłuchanie trwało długo, nawet bardzo długo. Musiałem tłumaczyć im podstawowe sprawy np. czym jest domena, a czym serwer itd.

Naczelnik wyżej wymienionego urzędu chciał mi dać holendernie dużą grzywnę, po moich negocjacjach do zapłaty mam 1 150 zł.

To wszystko.
Posted by: Conrad

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 16/02/2012 09:38

Originally Posted By: Robert_1
Naczelnik wyżej wymienionego urzędu chciał mi dać holendernie dużą grzywnę, po moich negocjacjach do zapłaty mam 1 150 zł.


Czy w ogóle wezwanie było podpisane przez samego naczelnika czy osobę na innym stanowisku?

I ile chciał Ci dać na starcie? Rozumiem, że brak akceptacji z Twojej strony spowodowałby skierowanie sprawy do sądu?
Posted by: yazsm

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 17/02/2012 00:31

Okay - masz do zapłaty te 1150zł - pytanie czy jak zapłacisz tą karę to czy dalej prowadząc tą stronę znów za jakiś czas się nie przyczepią i tak błędne koło będzie się zamykać wink
Posted by: Robert_1

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 17/02/2012 04:21

Wezwanie było podpisane przez osobą na innym stanowisku. Chcieli dać kilkukrotnie więcej, lecz sprawę postawiłem jasno albo zejdą w dół z grzywną albo nie zapłacę i spotykamy się w sądzie.

Po zapłaceniu sprawę mam z głowy pod warunkiem, że strony zostaną zamknięte. Jeśli nie zostaną zamknięte za jakiś czas czeka mnie powtórka z rozrywki.
Posted by: yazsm

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 17/02/2012 17:53

Patowa sytuacja... skoro zapłaciłeś, to rozważasz zamknięcie tych stron? Ciekawe jakby to wyglądało w sądzie, bo niby BAH to jest firma a zwykłego człeka pewnie by udupili raz dwa... :/
Posted by: Robert_1

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 17/02/2012 23:54

Strony zostały już sprzedane, więc jak dla mnie już po problemie.
Posted by: yazsm

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 18/02/2012 06:17

Pytanie tylko czy nowy nabywca został poinformowany o tym fakcie, iż z tych domen musza zniknąć reklamy a raczej strony mają zniknąć - z tego co piszesz, to raczej takiej informacji on nie otrzymał tongue
Posted by: Robert_1

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 18/02/2012 23:56

Otrzymał takową informacje i strony będą zarejestrowane na spółkę z UK. smile
Posted by: Vorspringer

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 02/04/2012 14:11

Originally Posted By: Robert_1
Po zapłaceniu sprawę mam z głowy pod warunkiem, że strony zostaną zamknięte. Jeśli nie zostaną zamknięte za jakiś czas czeka mnie powtórka z rozrywki.


Niestety, priv nie działa, więc muszę tu. Interesuje mnie, czy naczelnik tego UC nakazał Ci na piśmie zamknięcie Twojego serwisu, czy jedynie usunięcie znajdujących się na nim reklam buków?

Ja rozumiem, że dla Ciebie ze względów finansowych jedno oznaczać mogło drugie. Ale czy usłyszałeś w urzędzie, że wg wykładni panów z UC serwis z typami o tematyce bukmacherskiej łamie ustawę? Czy może sam proceder sprzedawania typów uznali za nielegalny?
Posted by: yazsm

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 03/04/2012 15:02

Originally Posted By: Vorspringer
Originally Posted By: Robert_1
Po zapłaceniu sprawę mam z głowy pod warunkiem, że strony zostaną zamknięte. Jeśli nie zostaną zamknięte za jakiś czas czeka mnie powtórka z rozrywki.


Niestety, priv nie działa, więc muszę tu. Interesuje mnie, czy naczelnik tego UC nakazał Ci na piśmie zamknięcie Twojego serwisu, czy jedynie usunięcie znajdujących się na nim reklam buków?

Ja rozumiem, że dla Ciebie ze względów finansowych jedno oznaczać mogło drugie. Ale czy usłyszałeś w urzędzie, że wg wykładni panów z UC serwis z typami o tematyce bukmacherskiej łamie ustawę? Czy może sam proceder sprzedawania typów uznali za nielegalny?


Hmm z tego co się orientuję, to samo podawanie typów nie jest zabronione. Co do sprzedawania to już inna kwestia, bo jeżeli przyczepią się takiego serwisu to czasem mogą również i prosić o wykaz dochodów oraz czy się rozliczasz z tego jakoś - tak przynajmniej się mi wydaje. Problem jest tego typu, iż w świetle obowiązującego prawa zamieszczanie reklam/bannerów jest niezgodne z naszym prawem.
Posted by: Vorspringer

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 04/04/2012 03:46

Originally Posted By: ^.msza[Y
*]
Originally Posted By: Vorspringer
Originally Posted By: Robert_1
Po zapłaceniu sprawę mam z głowy pod warunkiem, że strony zostaną zamknięte. Jeśli nie zostaną zamknięte za jakiś czas czeka mnie powtórka z rozrywki.


Niestety, priv nie działa, więc muszę tu. Interesuje mnie, czy naczelnik tego UC nakazał Ci na piśmie zamknięcie Twojego serwisu, czy jedynie usunięcie znajdujących się na nim reklam buków?

Ja rozumiem, że dla Ciebie ze względów finansowych jedno oznaczać mogło drugie. Ale czy usłyszałeś w urzędzie, że wg wykładni panów z UC serwis z typami o tematyce bukmacherskiej łamie ustawę? Czy może sam proceder sprzedawania typów uznali za nielegalny?


Hmm z tego co się orientuję, to samo podawanie typów nie jest zabronione. Co do sprzedawania to już inna kwestia, bo jeżeli przyczepią się takiego serwisu to czasem mogą również i prosić o wykaz dochodów oraz czy się rozliczasz z tego jakoś - tak przynajmniej się mi wydaje. Problem jest tego typu, iż w świetle obowiązującego prawa zamieszczanie reklam/bannerów jest niezgodne z naszym prawem.


Dokładnie do tego zmierzam. Czy gdyby Kolega nie miał żadnych hulających po stronie reklam bet-at-home'a? I grzecznie się rozliczał z uzyskanych od ludzi wpłat - czy wówczas też by się do niego przyczepili?

Nakaz zamknięcia całego serwisu sugerowałby, że tak. Ale być może Robert_1 źle oddał myśl szanownego pana celnika...
Posted by: Robert_1

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 13/04/2012 02:40

Naczelnik UC nie nakazał mi zamknięcia serwisu ani usuwania reklam, nawet o tym nie wspomniał w rozmowie ze mną. Lecz logicznym wydaje się to, że kolejne kary/konsekwencje byłby kwestią czasu gdybym nic nie zrobił. smile
Posted by: Vorspringer

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 13/04/2012 13:46

Originally Posted By: Robert_1
Naczelnik UC nie nakazał mi zamknięcia serwisu ani usuwania reklam, nawet o tym nie wspomniał w rozmowie ze mną. Lecz logicznym wydaje się to, że kolejne kary/konsekwencje byłby kwestią czasu gdybym nic nie zrobił. smile


Masz rację. Gdybyś nic nie zrobił, za 2 miesiące zgłosilibyy się po kolejny datek. Pytanie tylko, co pan celnik mógłby Ci zrobić, gdybyś usunął te reklamy bet-at-home...i tyle. Serwis z typami (płatnymi, więc rozumiem ukrytymi przed wzrokiem gawiedzi) pozostałby nadal w niezmienionej formie.
Ani to reklama hazardu, ani doń nakłanianie. Chyba, że w ramach prowokacji zalogowaliby się i sprawdzili czy Twoi typerzy podają obywatelom RP z terenu RP typy do zagranicznych firm z branży. Ale średnio wierzę w taką fatygę z ich strony.
Posted by: mirasPL

Re: serwis bukmacherski a ustawa hazardowa? - 05/05/2012 14:45

ok. idzie euro,można się teraz obłowić na takim serwisie. tylko jak? interesuję mnie to jak teraz to działa,mniejsze fora pousuwały konkursy,ligi ,reflinki ..i podupadły.. jak teraz sobie radzić?