Kuba - rozliczenie karty Visa

Posted by: Mitul

Kuba - rozliczenie karty Visa - 22/10/2010 04:35

Hejka,

gdzie mogę znaleźć dokładną informację w jaki sposób będą rozliczane transakcje dokonane na Kubie za pomocą karty Visa Multibanku (ewentualnie wypłaty z bankomatu)

chodzi mi czy najpierw przeliczą CUC/EUR/PLN czy może CUC/US$/PLN i po jakim kursie?
Czy kursie w dniu dokonania czy rozliczenia transakcji? Skąd wziąć ten kurs (tabela Visa ?)

Zadałem dokładnie sprecyzowane pytanie w banku i po 5 dniach dostałem odpowiedź że pytanie zostało przekazane gdzieś dalej bo niestety lokalnie nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć. PARODIA jakie mamy kompetencje...

znajdę gdzieś w necie wiarygodną informację na ten temat ?

Pozdrawiam

Maciek
Posted by: hunters

Re: Kuba - rozliczenie karty Visa - 22/10/2010 06:49

Witam.

Z tego co mi wiadomo to Visa w strefie euro przewalutowuje na euro, potem na dolary, a potem na złotówki... Natomiast poza euro na dolary i potem na złotówki czyli u Ciebie będzie CUC/US$/PLN. Nie wiem jak jest w Multibanku, ale u mnie w Inteligo zawsze transakcje kartowe VISA są rozliczane tak, że blokowane są środki na koncie w złotówkach po kursie w dniu dokonania zapłaty kartą, jednak ostatecznie kurs liczony jest w dniu rozliczenia transakcji. Tak było podczas tych wakacji jeszcze.

Proszę o poprawę jeśli moje informacje są nieaktualne....
Posted by: Mitul

Re: Kuba - rozliczenie karty Visa - 22/10/2010 17:29

a skąd biorą kursy ? z tabeli Visa ?
Posted by: GołyRubyChop

Re: Kuba - rozliczenie karty Visa - 24/10/2010 03:13

CUC/EUR - tu zapłącisz 2% od transakcji za przewalutowanie
potem EUR/PLN po kursie BRE

kiedyś tak było nie wiem jak teraz
Posted by: Sebastijan

Re: Kuba - rozliczenie karty Visa - 24/10/2010 23:38

na Kubie nie akceptują kart banków z amerykańskim kapitałem... dlatego trzeba sprawdzić czy dana karta wogóle jest akceptowana na Kubie, niektóre Visy czy Mastercardy są bezużyteczne na Kubie...